потрібно кидати палити

Чи варто кидати курити.

Основні причини, чому варто кинути палити: позбавлення від нікотинової залежності – продовження життя і молодості.

Чи варто кидати курити?

Чому куріння завдає шкоди? Відповідь на це питання давно дали вчені і дізналися курці на власному досвіді. Читайте статтю і складайте власний план відмови від шкідливої звички.

Причини кинути палити відомі кожному курцеві. Він про них не просто прочитав на пачці сигарет або в науково-популярній статті, а відчув на собі. І усвідомлення того, що шкідлива звичка завдає шкоди власному здоров’ю і заподіює масу незручностей оточуючим людям – перший крок на нелегкому шляху позбавлення від залежності.

Отже, чи варто кидати курити? Однозначно так, але ось стимул у кожного курця формується власний, фахівці можуть дати тільки загальні поради.

Зміст - як кинути палити

У чому користь відмови від куріння?

Нікотин-основний шкідливий компонент, що міститься в сигаретах.

Це отрута, нейротоксичний вплив якого доведено вже давно. З тютюновим димом він потрапляє в легені, а через них – в системний кровотік. Нікотин негативно впливає на весь людський організм. Активізація нервової системи призводить до підвищення артеріального тиску і зниження в крові рівня кисню, а це негативно позначається на функціонуванні всіх внутрішніх органів.

Але найбільше страждають легені, які беруть на себе перший «удар» сигаретним димом. Накопичення смол, важких металів та ін канцерогенних речовин негативно позначаються на дихальному процесі. Постійне подразнення слизової, хронічний кашель-це найменше, що очікує курця.

Чим більше курильний стаж, тим вище ризик розвитку раку легенів. За дослідженнями ВООЗ саме нікотин в 90% випадків є основною причиною розвитку цього смертельного захворювання.

Тютюнова отрута негативно впливає і на репродуктивну функцію на рівні генів. Тому у курців частіше народжуються діти зі слабким здоров’ям і з вродженими розумовими відхиленнями. Переймаючись питанням, А чи потрібно кидати курити, варто мати на увазі, що відмова від сигарет принесе користь не тільки нікотинозалежній людині, а й майбутнім поколінням.

Відмова від сигарети істотно знизить ризик розвитку виразки шлунка, інфаркту, інсульту, атеросклерозу, діабету, онкологічних та ін.захворювань. На початковому етапі позбавлення від шкідливої звички проявиться зовнішній ефект: покращиться колір і стан шкіри, зникне неприємний запах з рота, піде коричневий наліт з зубів, нормалізується стан ротової порожнини.

Кинули курити люди відзначають, що вже в перші дні без сигарети підвищується життєвий тонус, йде втома, поліпшується настрій і з’являється оптимістичний настрій. Очищення внутрішніх органів від нікотину відбувається поступово, але досить швидко – вже через три тижні його вміст в тканинах зменшується на 99%. І якщо за період пристрасті до сигарети не встигли розвинутися різні хронічні або гострі захворювання, то нормальне функціонування організму відновлюється в короткі терміни.

Звідси висновок: корисно кинути палити якомога раніше, поки нікотин не завдав здоров’ю непоправної шкоди. А краще взагалі не торкатися до сигарети!

Причини відмови від куріння.

Причин, чому варто кинути палити дуже багато. З величезного переліку факторів, курець, який зважився на цей життєво важливий крок, може скласти свій список мотивацій. Узагальнивши інформацію, можна виділити п’ять умовних груп, які об’єднують плюси відмови від куріння за основними ознаками.

Настрій.

З фізичною залежністю від нікотину людині впоратися набагато простіше, ніж з психологічної. Для курця сигарета стає атрибутом якогось ритуалу. У перший час він просто не буде знати, чим зайняти руки.

Тому може спостерігатися дратівливість, емоційні зриви. Але подолавши цей важкий період людина поверне собі всю гостроту відчуттів і радість життя. Настрій вже не буде залежати від порції нікотину.

Зовнішній вигляд.

Курця зі стажем можна дізнатися по пожовклим зубах і нігтях, по нікотиновим плям на пальцях рук. Його волосся виглядає млявим і ламким, шкіра швидко втрачає пружність і на обличчі з’являються ранні зморшки. Відмова від куріння приводить зовнішній вигляд в норму: зникає неприємний запах, м’язи приходять в тонус, обличчя молодіє, до волосся, нігтів і зубів повертається здоровий вигляд.

Зберегти здоров’я.

Негативний вплив нікотину на людський організм вже ніхто не заперечує. Відмова від куріння дозволить прожити довше, уникнувши безлічі серйозних захворювань, провокованих тютюновим димом.

Це звичайно не означає, що якщо людина кинула курити, то він зовсім перестав хворіти. Здоров’я залежить від безлічі факторів, але добровільно підривати його курінням принаймні не розумно.

Економія часу і грошей.

Існує маса прикладів, коли основним стимулом кинути палити стає усвідомлення того, що час, проведений з сигаретою, витрачається даремно.

Було підраховано, що середньостатистичний курець в рік «недораховується» 10 днів. Саме стільки він витрачає на куріння. А це багато, враховуючи сучасний темп життя.

Та й грошей це пристрасть вимагає чимало. А що нікотинозалежна людина отримує натомість? Нічого, крім підірваного здоров’я.

Укладення.

Кожен курець рано чи пізно замислюється про відмову від сигарет. До таких думок підштовхує погіршення здоров’я, негативна реакція оточуючих, народження дитини, який може послідувати твоєму прикладу, і інші причини. Для кожного вони свої. Але сенс кинути палити для всіх один-прожити повноцінне здорове життя, не перетворюючи її в сигаретний дим.

Warhorse «Блог» чи варто кидати курити?

Я не збираюся ні кого агітувати. Просто хочу поділиться своїм спостереженням. Я кинув палити вже 12 років тому, чому радий, особливо після того, як почали вводити заборони на куріння. Я як і більшість курців кидав багато разів. Читав різною літературу і т.д. але в моєму випадки виявилося все набагато простіше. Потрібно було лише бажання. Я зрозумів, що викуривши сигарету я втрачаю багато сил (багато це приймають за розслаблення, відпочинок), поспостерігавши за своїм організмом, я зробив висновок, що не курити можна і потрібно, але як цього домогтися? Знаючи, що курити завтра захочу заново (це звичка, що переходить в потребу організму).

Мій метод був інший. Я поступово збільшував час викуреної першої сигарети. Прокидаючись з ранку я закурював першу сигарету біля машини поки вона прогрівається. Наступним етапом я закурював о 12 годині дня. Наступним етапом після обіду (покурити після обіду це все одно, що запити компотом). Потім з 18-ї години. Найскладніше було чекати 18 годин. Всі ці тимчасові точки були взяті не випадково. Це великі перерви на робочому місці. А останньою точкою була парковка біля будинку. Я паркував на стоянці машину, відкривав заздалегідь куплену пляшку пиво, закурював і йшов додому. Це було о 22 годині. Час між етапами проходило десь 2-3 тижні. Цим самим Я привчав свій організм жити без нікотину. Остаточно я перестав курити після зміни місця проживання. Вирішив що в новій орендованій квартирі не курю.

Першим плюсом став сон. Я, за той же короткий час в ночі, став висипатися. Став краще відчувати запахи і т.д. Відкашлювалося довго ще, але пройшло непомітно. Потім тютюновий дим став дратувати. З курящими дівчатами зав’язав зустрічатися, від них тхнуло як від попільнички. І ще багато нового я дізнався про це життя не курця. Висновок: пробувати кинути палити потрібно, бо гірше від цього не буде, навіть на оборот. Але підходити потрібно індивідуально до цього питання. Всі ми різні, значить і методи будуть різними. Будьте здорові!

Чи треба кидати палити, коли курити ніде.

Читайте також.

З 1 червня набули чинності зміни до антитютюнового закону, які суттєво ускладнили життя курцям. МОЗ сподівається таким чином збільшити тривалість життя росіян, але що буде, якщо любителі покурити за чашкою кави раптом разом відмовляться від сигарети, як це позначиться на стані їх здоров’я? На ці питання відповідає Д. м. н. Ольга Титова, головний пульмонолог Петербурга, директор НДІ пульмонології СПбГМУ ім. Павлова.

Європа з початку століття бореться з курінням – антитютюнові закони там працюють з 2003-2004 років. На останній нараді МОЗ повідомили, що за цей час в країнах старого Світу число курців скоротилося до 25%. У Росії частково заробив рік тому, а повністю — з початку літа свій закон: найжорсткіший в Європі. Наприклад, у всіх аеропортах там, на відміну від РФ, є місця для курців, у нас їх немає вже з минулого року.

А тепер взагалі курити можна тільки у себе в квартирі, в автомобілі і на вулиці. Мабуть, в МОЗ вирішили, що чим жорсткіше обмеження для курців, тим швидше вони розлучаться із згубною звичкою. І поставили за мету-за рік знизити число курців з торішніх 40% населення до нинішніх європейських 25%. Заспокійливі опитування ВЦВГД і Росстату говорять про те, що мета досяжна – за їхніми даними тільки з моменту часткового вступу в силу закону (1 червня 2013 року) число курців зменшилася на 16% і 12% відповідно. Дані явно сумнівні.

Антитютюновий закон-це турбота про здоров’я нації. Але якої її частини-активно курить або пасивно піддається впливу тютюнового диму? Що буде, якщо любителі покурити за чашкою кави раптом разом відмовляться від сигарети, як це позначиться на стані їх здоров’я? На ці питання відповідає Д. м. н. Ольга Титова, головний пульмонолог Петербурга, директор НДІ пульмонології СПбГМУ ім. Павлова.

— Ольго Миколаївно, багато курців вважають, що антитютюновий закон — це дискримінація їхніх прав, а не турбота. Мовляв, моє здоров’я, що хочу, то з ним і роблю. Не можна ж намагатися зробити людину щасливою насильно?

— Зате можна створити йому такі умови, що він захоче зробити себе щасливим сам: чим менше у людини можливостей покурити, тим менше тютюнового диму і нікотину надійде в його організм. А не тільки відмова від куріння, але і скорочення числа викурених сигарет організму – користь. Якщо з часом він і зовсім вирішить відмовитися від цієї залежності, то цю користь перебільшити неможливо: доведено, що якщо людина відмовляється від куріння віці до 40 років, то його тривалість життя збільшується на 6 – 10 років, якщо кидає палити після 40 років, ризик передчасної смерті знижується на 49%.

Вже через дві години після останньої викуреної сигарети з організму починає виводитися нікотин, через 12 годин він звільняється від чадного газу (СО), того самого, що активує процеси старіння і надходить з кожної викуреної сигаретою, накопичуючись в організмі. Через два дні нормалізуються смакові і нюхові відчуття. Через 12 тижнів людині стає легше ходити і бігати – поліпшується функціональний стан серцево-судинної системи. Через 9 місяців йде задишка. Через 5 років ризик інфаркту міокарда зменшується вдвічі.

— Чому кажуть, що вагітним не можна різко кидати курити, нібито дитина постраждає від нікотинового голодування або від несподіваного надлишку кисню?

— Ніякого нікотинового голодування у дитини не відбудеться, як і кисневого отруєння. Це міфи. Вагітним курити не можна, і двох думок тут бути не може.

Відео — потрібно кидати палити (Відео)

— Добре кидати тим, хто курить недовго, а якщо людина більшу частину життя прожила з цією залежністю? Спроби кинути палити призводять і до фізичного нездужання, і до психологічного дискомфорту і навіть до стресу.

— Дійсно, у людини, яка курила багато років, спроба розлучитися з цією звичкою може супроводжуватися фізичним нездужанням. Справа в тому, що з часом нікотин стає невід’ємною частиною обмінних процесів, які відбуваються в організмі.

З огляду на, що СО, що вдихається курцем, стійко зв’язується з гемоглобіном (в нормі з гемоглобіном зв’язується кисень, який необхідний для роботи всіх органів і тканин), у людини може розвинутися гіпоксемія – недолік кисню. І це стає причиною для розвитку найважчих хвороб, особливо бронхо-легеневих. При цьому з одного боку, ці люди повинні кинути палити, щоб прибрати причину захворювань, з іншого, зробити їм це важче, ніж кому б то не було. Наші дослідження говорять про те, що пацієнти з важким захворюванням – хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОЗЛ) безрезультатно кидали палити до 13 разів. І вони як ніхто бояться, отримати виражений синдром відміни і загострення захворювання. І небезпідставно.

— Астматики теж важко кидають курити-скаржаться, що починають задихатися, кашляти…

— Нікотин в першу чергу впливає на бронхо-легеневу систему, він стимулює процеси виведення мокротиння: тютюновий дим є подразником і викликає гіперсекрецію мокротиння і в той же час нікотин стимулює процес її відділення. Коли людина кидає палити, запальний процес не йде і мокрота продовжує утворюватися.

Через проблеми, які виникають при спробах кинути палити у людей з бронхо-легеневою патологією, ми рекомендуємо це робити під наглядом лікаря. Тому що треба паралельно, з одного боку, призначити людині лікування по основному захворюванню, з іншого, — антитютюнову лікарську терапію.

— Але відмовившись від сигарети, погано почувають себе не тільки страждають бронхо-легеневими захворюваннями.

— Різке зникнення нікотину з організму може «розтривожити» нервову і серцево-судинну системи. При надходженні його в організм частішає серцебиття, звужуються судини, підвищується тиск, людина відчуває себе працездатним. Без нього-з’являються слабкість, запаморочення, зниження працездатності, тому що з організму прибрали патологічний стимулятор.

Якщо відмова від куріння переноситься важко, то допомогти може замісна терапія, при якій нікотин надходить в організм через пластир, інгалятор або жувальну гумку все в меншій і меншій дозі, і організм поступово звикає спочатку до зменшення концентрації в крові цього патологічного стимулятора, а значить, і до зменшення числа активованих їх рецепторів, а потім і до його повного зникнення. Важливо, що при цьому ми прибираємо шкідливий вплив тютюнового диму.

Комусь рекомендуються агоністи і частково антагоністи нікотинових рецепторів (таблетки «Чампікс», «Табекс»): вони викликають легку стимуляцію з викидом дофаміну, але недостатню, щоб викликати ефект звикання. Якщо людина закурить, задоволення він не отримає, але і виражений синдром відміни не розвинеться. Тобто кидати курити нездоровим людям краще все-таки під наглядом лікаря, який може призначити при необхідності лікарську терапію. Вона показана, по-перше, пацієнтам з вираженим синдромом відміни, з яким він не може впоратися. По-друге, мають важку супутню патологію-серцево-судинної, бронхолегеневої системи, органів травлення. По-третє, тим, хто хоче комфортно кинути палити і не може дозволити собі зниження працездатності.

— На жаль « «протиотрути» від розвитку ожиріння для тих, хто кидає палити, немає. А це для багатьох-основне «ускладнення» відмови від тютюнової залежності.

— Коли людина, яка кинула палити, не збільшує калорійність їжі і її обсяги, але все одно поправляється, це говорить про те, що сповільнилися обмінні процеси в організмі. Нікотин викликає виділення адреналіну, а адреналін стимулює обмінні процеси – у курця вони протікають швидше, ніж у некурящого. А коли нікотин перестає надходити, організму потрібен час на адаптацію, щоб відновити нормальний рівень обміну речовин. Зазвичай період адаптації збігається з періодом синдрому відміни.

Але» внесок » в надбавку у вазі, що виникає через зміни обміну речовин, люди схильні перебільшувати. Як правило, людина, яка кинула палити, починає більше їсти, іноді навіть не помічаючи цього: замінює одне задоволення (від викуреної сигарети) іншим (смачною їжею) або «заїдає» таким чином стрес, що супроводжує скасування.

Справитися з цим легко – дієта і фізичні навантаження допоможуть зберегти фігуру. А через деякий час обмінні процеси відновлюються.

— Чи можна прискорити штучно обмін речовин?

потрібно кидати палити

— Його прискорюють спорт, чашечка кави (без сигарети!), активний спосіб життя-влітку його організувати не так вже й складно, тому зараз найзручніший час кидати курити.

— Синдрому відміни бояться всі, хто замислюється про необхідність позбутися нікотинової залежності. Іноді про людину, яка кинула курити, оточуючі кажуть: «Краще б курив».

— Володіючи стимулюючими властивостями, в тому числі психоактивними, нікотин дратує певні рецептори, які призводять до викиду гормону дофаміну – гормону задоволення. В результаті головний мозок регулярно вимагає отримання нових позитивних сигналів. У міру звикання потрібна велика доза нікотину, щоб отримати це задоволення, потім доза зростає, а задоволення — все менше і менше. А чим більше людина курив, тим вище у нього ризик розвитку синдрому абстиненції. Для курця він може протікати, як для людини, що знаходиться в залежності від інших психоактивних речовин – алкоголю, наркотиків. Його симптоми-занепокоєння, дратівливість, безсоння, депресія… і сильне бажання закурити.

Але ці явища тривають не довго, як правило, 2-4 тижні, потім теж можуть з’являтися думки про сигареті, бажання курити, але вони будуть вже не таким гострим, з ними можна легко впоратися. Коли ми стикаємося з сильною нікотиновою залежністю, призначаємо лікарські препарати. Дуже чекаємо, коли на ринку з’явиться вакцина від нікотинової залежності: американська проходить вже третю фазу клінічних випробувань, вітчизняна поки тільки другу. Її основне призначення, як раз-профілактика рецидиву.

Дуже важливо, звичайно, щоб людина прийняла тверде рішення кинути палити і при цьому не налаштовувався на те, що його чекає важкий період в житті, не впадав у зневіру в очікуванні синдрому абстиненції. Боязнь тільки провокує його розвиток. Щоб цього не сталося, добре б підтримувати тісний контакт з лікарем.

— Яким? У нас лікарі не встигають в картку хвороби записувати, їм не до душеспасітельних бесід про шкоду куріння.

— Насправді вважається, що за допомогою у відмові від куріння можна звернутися до вашого дільничного терапевта, сімейного лікаря, тим, хто працює в кабінетах і відділеннях медичної профілактики, в Центрах здоров’я, спеціально створених кабінетах з відмови від куріння. Але, на жаль, на сьогоднішній день важко сказати, скільком звернулися курцям вона допомогла, кому було достатньо тільки бесіди, кому знадобилося призначення лікарської терапії, скільки петербуржців змогло відмовитися від шкідливої звички.

Єдина служба, яка надає точні дані – наркологічна. Але якщо ми говоримо про те, що 42% населення Петербурга курять, то у наркологів щорічно лікуються 160-190 чоловік.

Дуже хочеться вірити, що створена в місті система медичної допомоги при відмові від куріння працює ефективно, адже добре відомо, що навіть після 1 кваліфікованого консультування лікаря 2-5% звернулися можуть позбутися шкідливої звички. Якщо перерахувати на число петербуржців звернулися на амбулаторному прийомі з респіраторними скаргами, вийде близько 22 тисячі чоловік. А якщо лікар призначає грамотне комбіноване лікування із застосуванням лікарських засобів, і при цьому проводить необхідне спостереження, то ефективність виростає до 34-40 %.

Все налагодиться, тільки коли будуть прийняті єдині загальноросійські стандарти медичної допомоги при відмові від куріння, їх зараз розробляє МОЗ. І добре, якби цей вид медичної допомоги був включений в систему обов’язкового медичного страхування. Нам тоді не тільки вдалося виконати 17 статтю антитютюнового закону, а й впоратися з епідемією куріння в Росії.

Але тут є ще одна проблема-в цьому випадку кожен медичний працівник повинен вміти надати допомогу у відмові від куріння. Тому треба налагодити систему освіти в цій галузі медицини хоча б для лікарів терапевтичних спеціальностей. У Комітеті з охорони здоров’я обговорюється зараз можливість створення міського науково-практичного центру допомоги у відмові від куріння. Краще його відкрити при профільній лікарні, де є і амбулаторна і стаціонарна служби. Його фахівці, з одного боку, взяли б на себе організацію допомоги пацієнтам клініки, з іншого — облік, і аналіз ефективності цієї роботи в масштабах міста. Крім того, такий центр може стати відмінною клінічною базою для навчання лікарів наданню цього виду медичної допомоги.

— Лікарям важко займатися цією справою-багато з них і самі завзяті курці.

— На жаль, відсоток курців серед медичного персоналу не набагато менше, ніж серед населення в цілому. Але 60% з них все-таки не лікарі, а середній медичний персонал. Ми проводили дослідження, які показали, що 70% курців лікарів вважають, що кинути палити можна самостійно зусиллям волі. Насправді цей відсоток набагато нижче-5-7 (за даними результатів глобального опитування населення про споживання тютюну 2009 року, який проводився за завданням Міністерства охорони здоров’я – 11,2 %). Вчені Великобританії довели, що некурящий лікар вдвічі частіше і ефективніше курця проводить профілактичне медичне консультування пацієнтів, які звернулися до нього за допомогою. Значить, треба пропагувати відмову від куріння і в медичному середовищі.

— Ви вірите в останні результати соцопитувань, за якими до показника в 25% поширеності куріння вже рукою подати?

— Не знаю, наскільки цифри, які наводять статистичні центри точні, але те, що курити стали менше – факт: у Петербурзі кількість продаваних сигарет знизилася на 1 млрд штук. Міністерство охорони здоров’я скоро прийме так звану єдину методику оцінки ефективності реалізації антитютюнового законодавства. Думаю, тоді ми і отримаємо об’єктивні дані про те, скільки людей з 43,4 млн курців минулого року позбулися цієї залежності. Але вже сьогодні говорять про 16-відсоткове зниження поширеності тютюнопаління серед росіян, за період починаючи з 2008-2009 років.

— Чи так вже страшно пасивне куріння, як його малюють? Питаю, щоб курці знали, що їхні страждання, пов’язані з відмовою від куріння хоча б у громадських місцях, варті оздоровлення їхніх некурящих співгромадян.

— Страшно. 600 тис людей на рік помирають у світі від пасивного куріння, як причини розвитку серцево-судинних, бронхо-легеневих, онкологічних захворювань. У 2014 році було проведено соціологічне опитування петербуржців, яке показало, що тільки трохи більше 4% городян зовсім не піддаються впливу тютюнового диму. А за даними наших досліджень, 84% підлітків піддаються впливу тютюнового диму 5 годин на тиждень (в приміщенні або поруч з тим, хто палить). У них, як правило, знижений імунітет і частіше, ніж у інших розвиваються алергічні та простудні захворювання.

— У Петербурзі, як у будь-якому вітчизняному мегаполісі, жителі дихають всією таблицею Менделєєва: у повітрі-ті ж важкі метали і небезпечний двоокис азоту … яка різниця, чим дихати тютюновим димом або забрудненим повітрям?

— Не так велика концентрація шкідливих речовин в повітрі, як нам це видається, це по-перше. А по-друге, не треба посилювати погане ще гіршим. По-третє, доведено, що тютюновий дим – це багатокомпонентна гримуча суміш з понад 4000 шкідливих речовин, 50 з них – небезпечні канцерогени, що викликають рак легені, стравоходу, ротової порожнини. У такій кількості в повітрі їх точно немає.

Чи має сенс кинути палити?

Шотландські вчені провели дослідження, в якому вивчили вплив куріння на тривалість життя. В експерименті взяли участь 15 тисяч чоловіків і жінок. Дослідження тривало протягом 28 років. Згідно з результатами попередніх досліджень, у некурящих жінок і більш забезпечених людей тривалість життя, в середньому, була вище, проте дане дослідження виявило, що куріння скорочує життя незалежно від статі і соціального статусу.

Був виявлений і такий позитивний момент, що рівень передчасної смертності у екс-курців близький до показників тих, хто ніколи не курив. Боротьба з курінням все ще залишається дуже актуальною і, можливо, врятує життя багатьох людей, вважають вчені.

Багато курців не відмовляються від тютюну, вважаючи, що їх організму заподіяно непоправної шкоди і допомогти вже нічим не можна. Це не відповідає дійсності. Шкода, що заподіюється організму, посилюється з кожною новою викуреної сигаретою. Чим раніше людина почала вдихати тютюновий дим, тим більшому ризику він буде піддаватися згодом. І, чим швидше людина кине палити, тим відповідно краще буде ефект. Практика показує, що якщо люди встигають відмовитися від нікотину до розвитку у них раку, серйозних ускладнень з боку серця або хвороби легенів, то їм в основному вдається уникнути ризику передчасної смерті.

Відмова від куріння негайно надає на здоров’я людини позитивний вплив. Ризик розвитку серйозної хвороби починає знижуватися майже відразу: дуже швидко поліпшується дихання, відступають напади кашлю та інфекції.

Чи зможу я кинути палити?

Люди, які задають таке питання, зазвичай або бояться кинути палити, або просто не хочуть зробити це. Обговоримо деякі моменти, які вселяють в них сумніви.

Як ставитися до сигарет з низьким вмістом смол?

Тим, у кого немає серйозного бажання кинути палити прямо зараз, такі сигарети можуть здаватися придатними і менш небезпечними для здоров’я до прийняття рішення відмовитися від тютюну повністю. Але багато курців, які перейшли на сигарети з низьким вмістом смол, продовжують вдихати стільки ж або навіть більше диму. В цьому випадку шкода для їх здоров’я може навіть зрости. Безпечних методів куріння не існує.

Може бути, краще зменшити кількість викурених сигарет замість того, щоб різко кинути палити?

Скорочення кількості викурених сигарет до десяти в день може виявитися досить розумною стратегією. Деяким вдається обходитися менш, ніж 10-ма сигаретами в день. Але при будь-якому стресі курець збільшує кількість викурених сигарет. А також при скороченні кількості сигарет збільшується вдих від затяжки. Це означає, що, викурюючи 10 сигарет, людина отримує шкоду, як від 20-ти. В цілому, наявні дані свідчать про те, що краще відразу повністю відмовитися від нікотину. Якщо ж ви курите хоча б одну сигарету в день, ви все одно залишаєтеся курцем, який не зумів побороти свою залежність від нікотину, і, рано чи пізно, вона себе проявить.

Чи не додам я у вазі?

Деякі люди дійсно поправляються, частково через те, що починають більше їсти, частково через зміни в обміні речовин. Пропозиція перейти на дієту на перших стадіях відмови від нікотину може виявитися неприйнятним для більшості курців. Тому важливо пам’ятати наступне: кидаючи палити, будьте готові до того, що ви можете трохи поправитися (Середня надбавка у вазі протягом одного року після відмови від сигарет становить приблизно 1,5 кг). Проблемою зниження ваги займіться дещо пізніше-після того, як відчуєте впевненість, що позбулися залежності. Однак можна спробувати організувати дієтичний режим харчування відразу ж, уникаючи при цьому споживання цукру та інших висококалорійних продуктів.

Я не зможу впоратися з виникаючими труднощами без тютюну.

Змогти. Багато з позитивних ефектів, приписуваних курінню, є ілюзорними. Ви можете відчувати себе краще, коли вдихаєте тютюновий дим, але це, в основному, пояснюється тим, що у вас сформувалася залежність від нікотину. Після «останньої сигарети» його рівень у вашому організмі знижується, і ви починаєте відчувати характерний симптом: у вас виникає стан напруженості. Звичайно ж, якщо знову закурити, настане почуття заспокоєння і розслаблення. Але насправді ця сигарета стане ще однією сходинкою в посиленні вашої залежності від нікотину. Вам необхідно придбати звичку бути некурящою людиною і справлятися зі стресом за допомогою тисячі інших, абсолютно здорових способів. Адже спокій людей, що вживають нікотин, нічим не вище, ніж у тих, хто не курить. Точно так само не всі колишні курці страждають від стану напруженості і ожиріння. Мільйони людей кидають палити і здобувають перемогу. Чому це не повинно вийти у вас?

Мій дідусь викурював 60 сигарет в день і прожив до 90 років.

Буває, але йому просто пощастило. Таких, як він, всього близько 10%. Де гарантія, що Ви потрапляєте в ці 10%? Якщо ви зав’яжете очі і підете по жвавій автостраді назустріч руху, то теж можете вижити, але чи буде ваша поведінка розумним? Ризик передчасної смерті у курців дуже високий!

Як кинути палити.

Якщо немає бажання, то рано чи пізно ви приречені на те, щоб повернутися в курилку. Причому намір має бути твердим: взяв і викинув почату пачку цигарок. Якщо ти має намір її спустошити, а потім перейти до здорового способу життя, то, значить, бажання кинути палити ще не настільки велике. А, може бути, воно взагалі ілюзорне. Тобто про нього швидко забудеш, коли підеш в ларьок за новою пачкою «Мальборо».

Для тих, хто твердо вирішив, що з тютюновим дурманом потрібно покінчити, існує два способи позбутися від шкідливої звички. Перший і найперспективніший-це коли не куриш зовсім. Тобто повністю відмовився, навіть від однієї затяжки. Такий метод перспективний, але вольовий. У тому сенсі, що далеко не кожен так відразу на нього зважиться. Тому, за статистикою, таких, хто відразу «зав’язав», дуже мало.

Більшість же настільки звикли до тютюн, що вважають за краще позбавлятися від залежності поступово: замість пачки сигарет в день перейти на дозу в два рази менше. А потім і в три рази. А потім взагалі відмовитися від всякого» пустощів » табачком.

Метод такий теж повноправний, проте він пов’язаний з багатьма проблемами. Контролювати себе важко, особливо, коли на роботі, наприклад, переживаєш стреси. В цьому випадку рекомендується управляти собою приблизно так. Продовжіть час між перекурами. А якщо дуже хочеться курити, то говорите собі так: потерплю ще годинку, і лише потім покурю. Процес такий дуже тяжкий. Але якщо ви побачите, що домоглися результату, то ставте перед собою чергову задачу щодо зниження дози споживання тютюну. І в підсумку ви прийдете до того, що в один прекрасний день ви не викурите жодної сигарети. Це кульмінаційний момент. Ви відчуєте, що можете обійтися без курива. І це добре.

У такі моменти, як на зло, вас часто будуть спокушати сигареткою. Проявіть силу волі, і відмовтеся. Пам’ятайте, що всього один раз відмовившись від бажання покінчити курити, ви дуже швидко можете повернутися до викуреної пачці сигарет в день. Ще гірше, коли спокушаєш себе сам. Наприклад, хочеш перевірити себе, чи не повернеться шкідлива звичка після однієї викуреної сигарети. Експериментувати не треба. Запевняю, що звичка абсолютно несподівано відновиться. Для кожної такої сигарети зазвичай шукають якесь виправдання. Девіз повинен бути один: «не курити! Не курити ніколи! Не може бути ніякого виправдання для кожної викуреної сигарети!»

Найкраще, коли поруч з вами не буде нічого, що нагадувало б про минуле. Сховайте подалі попільнички, запальнички, сірники. А ще краще, якщо ви їх без жалю викинете. Якщо всього цього не буде перед очима, то не буде і спокуси покурити.

Домігшись високих показників і відчуваючи велике задоволення, ви повинні бути готові до нових випробувань. Бажання покурити буде терзати вас навіть у снах. Як стверджують деякі, існує так звана прокурітельная домінанта. Це та найменша частина мозку, яка зберігає інформацію про те, що ви курили. Ось вона-то і не дасть вам спокою ще деякий час. Насправді ж це означає, що ви покінчили зі шкідливою звичкою. І скоро такі страшні сни будуть рідше і рідше, а потім взагалі покинуть вас.

З часом ви відчуєте себе здоровішими. Ви навіть дихати будете по-іншому і з жахом згадувати, як з ранку поспішали на кухню, щоб насамперед покурити у кватирки. Настане і такий період, коли ви не будете знати, скільки коштують цигарки або сигарети. Як правило, ті, хто покінчив зі шкідливою звичкою, починають радити робити це і іншим. Коли поруч такі люди, то курити кинути легше. Вони пройшли цю школу, і тому завжди можуть дати слушну пораду….

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді вам до нас на марафон по відмові від сигарет. Не просто кинути палити, а не зірватися.

Курець-майже інвалід: чому варто кинути палити.

Головна причина для відмови від куріння — і хороший аргумент для підлітків.

Ася Казанцева наукова журналістка, популяризатор науки і блогер.

У своїй веселій і науковій книжці про людські звички журналіст Ася Казанцева не наводить способів кинути палити-але зате пояснює, що відбувається з мозком курця, і як змінюється поведінка людини, яка звикла до сигарет. Все це може стати хорошим стимулом для відмови від куріння.

Зрозуміло, найпростіше сказати» мені без куріння погано, у мене мозок так влаштований » і продовжувати курити з чистою совістю. Але, по-перше, серед людей все-таки зустрічаються некурящі, і якось же вони живуть-та й нікотинзавісімие теж пробували жити без куріння перші, скажімо, 16 років свого життя, і у них це виходило. По-друге, постійне куріння насправді не допомагає відчувати себе більш щасливим-кожна наступна сигарета запалюється тільки для того, щоб не відчувати себе без неї зовсім нещасним.

По-третє, курці не тільки вмирають на 14 років раніше, ніж некурящі, але і значно гірше себе почувають, поки ще живі: наприклад, серед імпотентів, чиї порушення ерекції пов’язані з поганою роботою судин, частка курців — більше 90 % (і це тільки люди, які прийшли лікуватися; науці невідомо, яка частка курців сидить вдома, щиро вважаючи, що в 40 років вже ніхто не може займатися сексом частіше разу на місяць).

Так що кидати курити варто. Сильні страждання зазвичай тривають не довше трьох тижнів — саме стільки часу, згідно з дослідженням Університету Кіото, потрібно на зворотну перебудову ацетилхолінових рецепторів.

При цьому очікувана тривалість життя виростає тим сильніше, чим раніше людина відмовилася від куріння. Якщо це сталося в 35 років, то колишній курець виграє приблизно сім років життя, а якщо протягнути до 65 — то тільки два роки, але все одно це коштує трьох втрачених тижнів.

Кинути палити назавжди?

Наступне складне питання-чи можна буде зрідка курити після кидання, коли людина вже витримав три тижні? З одного боку, дійсно, фізична залежність вже переможена, і від Єдиної сигарети вона не повернеться. Але проблема в тому, що психологічна залежність — туга за чарівною паличкою, способу ручного управління своїм мозком — за три тижні не проходить.

Якщо не курити взагалі ніколи, то вона відпустить за кілька місяців. Якщо періодично зриватися, то психологічна залежність збережеться назавжди, і в особливо важкий період життя людина неодмінно зловжить курінням і влипне в фізичну залежність знову.

Епізодичне куріння, якщо перевести його на мову біології поведінки, буде називатися варіативним підкріпленням. Сенс в тому, що люди і тварини відчувають більше задоволення не від гарантованої нагороди, а від тієї, яка дістається або не дістається їм випадковим чином. Голуби захоплено натискають на важіль, який іноді приносить їжу, а іноді ні, нехтуючи сусіднім, від якого їжа надходить завжди. Люди формують стійку прихильність до азартних ігор, автостопу, риболовлі або сигарет раз на місяць: якщо мозок отримує бажане хоча б іноді, він готовий чекати і сподіватися нескінченно.

Відмова від куріння і фізична залежність.

Але поки муки вибору між епізодичним курінням і його відсутністю ще в далекому світлому майбутньому, а фізична залежність прямо тут, треба в першу чергу розібратися з нею. Дослідження показують, що відмовитися від куріння на одній тільки силі волі або страху перед захворюваннями виходить менше ніж у 5% нікотинзавісімих. По суті, в цій ситуації відбувається громадянська війна між різними відділами мозку: раціональна кора великих півкуль вважає, що курити не потрібно, а емоційна лімбічна система впевнена, що курити дуже-дуже хочеться.

Зробити так, щоб» наші » перемогли, складно, тому що саме на боці ворогів зосереджена вся біохімічна зброя. Більшість методів лікування так чи інакше зводяться до того, щоб зміцнити позиції світлих сил (наприклад, за допомогою професійної психотерапії) і послабити позиції темних (наприклад, призначаючи антидепресанти, які знижують паніку, викликану нестачею нікотину).

Існує безліч ліків і методів впливу з недоведеною ефективністю — наприклад, голковколювання, Гомеопатія, всякі трав’яні препарати. Проте якраз нікотинова залежність-це той випадок, коли будь-яка дурниця може підвищити успіх, якщо людині вдасться в неї повірити. Ефект плацебо погано допомагає лікувати рак або СНІД, але ось для лікування нікотинової залежності це надцінна річ, адже основні страждання при ломці — саме психологічні.

Тому якщо курець вірить, що йому допоможе змова на сигарети, суміш з товчених жаб, молитва, безладний секс, покупка моєї книжки або гра в тролейбус (це коли одягаєш на голову колготки, закидаєш їх ніжки на мотузки для сушіння білизни, ходиш туди-сюди і кажеш «ту-ту-у-у!»), то ні в якому разі не треба його переконувати. Чим сильніше людина вірить в те, що він зможе подолати нікотинову залежність, тим більше у нього шансів з нею насправді впоратися.

Електронні сигарети та інші нікотиновмісні засоби.

І звичайно ж, від відсутності нікотину в організмі дуже добре допомагає присутність нікотину в організмі. Хороша новина в тому, що сам по собі нікотин, в общем-то, для здоров’я малонебезпечний — він просто викликає наркотичну залежність. Хвороби легенів, судин, шкіри, травної системи і т.д. пов’язані в основному з сигаретним димом, в якому міститься кілька тисяч різних токсичних продуктів згоряння листя тютюну.

Відповідно, якщо перейти зі звичайних на електронні сигарети, або на жувальну гумку, або на пластир, то нікотинова залежність нікуди не дінеться, але в іншому людина буде відчувати себе майже так само добре, як некурящий.

Правда, в якості способу власне відмови від куріння нікотинова терапія не надто ефективна. У метааналізі 2009 року, узагальнив результати семи плацебоконтрольованих досліджень, говориться, що на замінниках в результаті кидають курити менше 7% людей — не дуже вражаючий результат, хоча і вдвічі більше, ніж на плацебо в тих же дослідженнях (нікотинзаместітельную терапію в принципі вибирають люди з сильною залежністю і слабкою мотивацією для відмови).

При цьому нікотинові пластирі (і інші способи доставки нікотину) ніколи і нікому не допомагають швидко — таке лікування триває мінімум півроку, а іноді і кілька років. Але зате цей метод практично безпечний: з побічних ефектів відзначалася тільки нудота, на неї скаржилися 8% випробовуваних, які отримували нікотин, — і, що характерно, 5% випробовуваних, які отримували плацебо.

Як говорити про куріння з підлітками.

потрібно кидати палити

Найефективніший спосіб боротьби з нікотиновою залежністю сьогодні-просто не починати курити. Залежні курці нехай мучаться самі, а суспільство повинно захищати від куріння тих, хто ще не почав, але ось-ось почне, тобто підлітків. Цікавий спосіб це зробити обговорюється зараз в Австралії: місцеве Міністерство охорони здоров’я планує поступово підвищувати вік, починаючи з якого можна купувати сигарети. В результаті всі нинішні курці все-таки зможуть отримати свій нікотин, а ось люди, що народилися в 2000 році і пізніше, вже ніколи не встигнуть дорости до того віку, в якому можна купувати сигарети.

Я поняття не маю, як можна переконати підлітка не починати курити. Мені здається, що розповіді про шкоду куріння абсолютно точно малоефективні: смерть через 40 років і смерть через 50 років здаються старшокласнику приблизно однаково недосяжними. Напирати на косметичні дефекти (жовті зуби, зморшки та інше), можливо, більш ефективно, але тут дуже важливо не перегнути палицю: зазвичай підліткам кажуть, що, мовляв, курці весь час плюються, вже в 25 років дуже погано виглядають, і цілуватися з ними ніхто не хоче — але Підлітки ж дивляться навколо і бачать безліч цілком симпатичних (поки ще) курців, з якими громадськість, в тому числі некуряща, цілується з великим задоволенням — і як після цього вірити пропаганді?

Тому, якби мені знадобилося розмовляти з підлітком, я б, мабуть, розповіла про те, як катастрофічно сигарети обмежують нашу свободу. В якомусь сенсі нікотинова залежність-це добровільна інвалідизація. Людина з цукровим діабетом першого типу змушений постійно думати про те, який у нього рівень глюкози в крові і де він зможе спокійно зробити укол. Людина з нікотиновою залежністю знаходиться практично в такому ж положенні: йому доводиться безперервно хвилюватися про те, чи є у нього сигарети, чи є запальничка, де він зможе покурити і коли.

Курити-дуже незручно.

У нас в житті і так маса проблем-нам постійно доводиться їсти, пити, спати і ходити в туалет, — а тут ми своїми руками створюємо собі ще одну потребу і різко звужуємо спектр потенційних можливостей, тому що у всіх своїх діях змушені ставити на перше місце необхідність регулярно курити.

Ми збігаємо з перспективних робочих співбесід і довгих письмових іспитів, тому що неможливо ж три години робити тестове завдання і не курити. У трансатлантичних перельотах ми користуємося нікотинзаместительной терапією (сподіваюся, її винахіднику поставлять пам’ятник, тому що інакше літати на літаках було б неможливо в принципі) — але навіть з нею ми все одно відчайдушно страждаємо. Ми не можемо поїхати з молодою людиною в гості до його батьків, тому що вони проти дівчат, що палять, а приховати куріння абсолютно неможливо.

Так, загалом, і спектр потенційно досяжних партнерів звужується, чого вже там: курців дійсно ніхто не любить, в кращому випадку з цим недоліком миряться. Так що я вважаю, що розумному підлітку слід подивитися на дорослих курців з гидливою жалістю, усвідомити, що вони дурні і споганили собі життя, і постаратися не потрапити в цю пастку.

Чи потрібно кидати курити вагітній жінці?

Про шкоду куріння тепер, за чинним законом, великими літерами повідомляється на кожній сигаретній пачці. Все більш звужується коло місць, де можна, не побоюючись штрафу, покурити. Проте. Завзяті курці розлучатися зі шкідливою звичкою не поспішають. Особливо сумно, коли бачиш з сигаретою вагітних жінок. Сьогодні на питання «молодіжки» відповідає лікар-психіатр вищої категорії завмира Мінгафарова.

— Завмира Хасанівна, існує думка, що » курити трохи — не шкідливо!». І ще: «вагітній жінці кидати курити не можна!»Що ви скажете про ці поширені переконання?

— Дані висловлювання є міфами. Протягом вагітності згубний вплив є як від нікотину, так і від смол, що містяться у великій кількості в сигаретах. При палінні на ранніх термінах вагітності є небезпеки вад розвитку новонародженого (вроджені вади серця, головного мозку).

На більш пізніх термінах-передчасні пологи, відшарування плаценти, мертвонародження та інше. Під час куріння жінки плід знаходиться в стані гіпоксії, що призводить до хронічної нестачі кисню протягом усього періоду вагітності і додатково до розвитку гіпотрофії плода — зменшення його ваги.

— Але курці зі стажем після пологів кажуть, що, мовляв, всі ці страшилки — казки. Курили і спокійно народили здорових дітей.

— Деякі наслідки куріння матері під час вагітності можна помітити тільки у віддалений період. Наприклад, в дошкільному віці дитини малюк вже повинен чітко вимовляти фрази, переказувати тексти, запам’ятовувати числа і віршовані вирази.

Однак в нашому випадку в якості негативних наслідків можна відзначити: відставання в розумовому і фізичному розвитку дитини, його гіперактивність і неуважність, часті капризи, скарги на головні болі і стомлюваність, часті простудні захворювання, аж до схильності до розвитку бронхіальної астми.

— Як же боротися з даною проблемою? Чи допоможе плавний перехід на більш «легкі» сигарети?

— Перехід від куріння міцних сигарет на легені не дає порятунку від згубного впливу тютюну, так як при палінні «слабких сигарет» курець робить більш глибокі затяжки диму. Вплив залишається колишнім, проникаючи глибоко в легені.

— Тоді тим, у кого слабка сила волі, може бути потрібно зменшити кількість викурюваних за день сигарет? Або вживати засоби від нікотинової залежності?

— Перехід на куріння меншої кількості сигарет призводить до болісного очікування часу наступної викуреної сигарети, що психологічно негативно впливає на вагітну жінку. Дана обставина можна вважати великим наданням шкоди, так як стан постійного стресу може привести до загрози переривання вагітності.

Засоби від нікотинової залежності не випробовувалися на вагітних жінок, тому про безпеку їх застосування говорити важко.

— Деякі жінки не кидають курити, боячись поправитися. Це теж міф?

— Насправді при спробі кинути палити жінки набирають у вазі близько 2-3 кг.цей процес не можна контролювати під час вагітності, так як гормональні зміни змінюють і переваги в їжі. За весь період виношування плоду жінка може як набрати у вазі, так і скинути його, незалежно від того кинула вона курити чи ні. У будь-якому випадку куріння представляє для здоров’я вагітної жінки набагато більшу небезпеку, ніж зайва вага.

— Що ж порадити жінці дітородного віку, яка мріє про здорову дитину, але палить?

— Звичайно, кинути палити! Адже на перших двох-трьох тижнях вагітності жінка може і не підозрювати про вагітність. Інше питання, як це зробити — виявився складніше.

Думки лікарів розділилися на цей рахунок. Одні лікарі вважають, що кидати вагітної курити треба поступово, а інша частина вважає, що це треба зробити відразу, як тільки вагітність визначена. Можна, звичайно, і відтягувати момент повної відмови від куріння, але, задумайтеся, скільки шкоди можна заподіяти дитині за цей час.

— Розкажіть про те, як швидко і остаточно порвати із згубною звичкою. Чи допомагає гіпноз?

— Насправді кинути палити набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Фахівці сходяться в одній думці, що тільки велика мотивація і сила волі можуть дати хороший результат. Спеціалізована допомога може бути надана лікарями-психотерапевтами (Індивідуальна, когнітивна та інші методики). Гіпнотичний вплив вагітним цілком виправдано, що зробить виношування плоду більш комфортним і стресостійким. Голкорефлексотерапія є також одним з найбільш безпечних способів.

Якщо жінка дізналася про вагітність раптово, коли ембріону вже 2-4 тижні, а за цей час відбулося деяке нікотинове вплив, в першу чергу — не варто панікувати. Ось деякі прості поради, які допоможуть відмовитися від тютюнопаління самостійно:

Слід уникати місць куріння.

Позбутися від усіх предметів, що нагадують про згубну звичку.

Пити більше рідини (кефір, зелений чай, мінеральна вода), щоб позбутися від токсичних речовин.

Харчуватися більше овочами, фруктами і їжею, багатою вітамінами Е, С і а, щоб нейтралізувати нікотин.

Слід відмовитися від продуктів, що містять кофеїн (Кава, шоколад, кола, чорний чай та ін.), а також від гострої і маринованої продукції.

Займатися більше фізичною культурою, прогулюватися на свіжому повітрі, щоб зняти стрес і напругу. З цією ж метою можна затіяти прибирання в будинку.

Купувати собі подарунки на зекономлені гроші від покупки сигарет.

Можна полоскати рот слабким розчином перманганату калію для вироблення негативного рефлексу до куріння.

Нарешті, займатися аутотренінгом для позитивної стимуляції обраного шляху. Наприклад « » заради свого здоров’я і здоров’я своєї майбутньої дитини я звільняюся від цієї звички, яка рано чи пізно привела б мене до потворності, інвалідності або смерті», «я стаю все сильніше і пишаюся цим».

Зробіть правильний вибір! Будьте здорові!

Чи потрібно кидати курити.

Тетяна Єфімова пропонує статтю на тему: «Чи потрібно кидати курити» з детальним описом.

Основні причини, чому варто кинути палити: позбавлення від нікотинової залежності – продовження життя і молодості.

Чи варто кидати курити?

Чому куріння завдає шкоди? Відповідь на це питання давно дали вчені і дізналися курці на власному досвіді. Читайте статтю і складайте власний план відмови від шкідливої звички.

Причини кинути палити відомі кожному курцеві. Він про них не просто прочитав на пачці сигарет або в науково-популярній статті, а відчув на собі. І усвідомлення того, що шкідлива звичка завдає шкоди власному здоров’ю і заподіює масу незручностей оточуючим людям – перший крок на нелегкому шляху позбавлення від залежності.

Отже, чи варто кидати курити? Однозначно так, але ось стимул у кожного курця формується власний, фахівці можуть дати тільки загальні поради.

У чому користь відмови від куріння?

Нікотин-основний шкідливий компонент, що міститься в сигаретах.

Це отрута, нейротоксичний вплив якого доведено вже давно. З тютюновим димом він потрапляє в легені, а через них – в системний кровотік. Нікотин негативно впливає на весь людський організм. Активізація нервової системи призводить до підвищення артеріального тиску і зниження в крові рівня кисню, а це негативно позначається на функціонуванні всіх внутрішніх органів.

Але найбільше страждають легені, які беруть на себе перший «удар» сигаретним димом. Накопичення смол, важких металів та ін канцерогенних речовин негативно позначаються на дихальному процесі. Постійне подразнення слизової, хронічний кашель-це найменше, що очікує курця.

Чим більше курильний стаж, тим вище ризик розвитку раку легенів. За дослідженнями ВООЗ саме нікотин в 90% випадків є основною причиною розвитку цього смертельного захворювання.

Тютюнова отрута негативно впливає і на репродуктивну функцію на рівні генів. Тому у курців частіше народжуються діти зі слабким здоров’ям і з вродженими розумовими відхиленнями. Переймаючись питанням, А чи потрібно кидати курити, варто мати на увазі, що відмова від сигарет принесе користь не тільки нікотинозалежній людині, а й майбутнім поколінням.

Відмова від сигарети істотно знизить ризик розвитку виразки шлунка, інфаркту, інсульту, атеросклерозу, діабету, онкологічних та ін.захворювань. На початковому етапі позбавлення від шкідливої звички проявиться зовнішній ефект: покращиться колір і стан шкіри, зникне неприємний запах з рота, піде коричневий наліт з зубів, нормалізується стан ротової порожнини.

Кинули курити люди відзначають, що вже в перші дні без сигарети підвищується життєвий тонус, йде втома, поліпшується настрій і з’являється оптимістичний настрій. Очищення внутрішніх органів від нікотину відбувається поступово, але досить швидко – вже через три тижні його вміст в тканинах зменшується на 99%. І якщо за період пристрасті до сигарети не встигли розвинутися різні хронічні або гострі захворювання, то нормальне функціонування організму відновлюється в короткі терміни.

Звідси висновок: корисно кинути палити якомога раніше, поки нікотин не завдав здоров’ю непоправної шкоди. А краще взагалі не торкатися до сигарети!

Причини відмови від куріння.

Причин, чому варто кинути палити дуже багато. З величезного переліку факторів, курець, який зважився на цей життєво важливий крок, може скласти свій список мотивацій. Узагальнивши інформацію, можна виділити п’ять умовних груп, які об’єднують плюси відмови від куріння за основними ознаками.

Настрій.

З фізичною залежністю від нікотину людині впоратися набагато простіше, ніж з психологічної. Для курця сигарета стає атрибутом якогось ритуалу. У перший час він просто не буде знати, чим зайняти руки.

Тому може спостерігатися дратівливість, емоційні зриви. Але подолавши цей важкий період людина поверне собі всю гостроту відчуттів і радість життя. Настрій вже не буде залежати від порції нікотину.

Зовнішній вигляд.

потрібно кидати палити

Курця зі стажем можна дізнатися по пожовклим зубах і нігтях, по нікотиновим плям на пальцях рук. Його волосся виглядає млявим і ламким, шкіра швидко втрачає пружність і на обличчі з’являються ранні зморшки. Відмова від куріння приводить зовнішній вигляд в норму: зникає неприємний запах, м’язи приходять в тонус, обличчя молодіє, до волосся, нігтів і зубів повертається здоровий вигляд.

Зберегти здоров’я.

Негативний вплив нікотину на людський організм вже ніхто не заперечує. Відмова від куріння дозволить прожити довше, уникнувши безлічі серйозних захворювань, провокованих тютюновим димом.

Це звичайно не означає, що якщо людина кинула курити, то він зовсім перестав хворіти. Здоров’я залежить від безлічі факторів, але добровільно підривати його курінням принаймні не розумно.

Економія часу і грошей.

Існує маса прикладів, коли основним стимулом кинути палити стає усвідомлення того, що час, проведений з сигаретою, витрачається даремно.

Було підраховано, що середньостатистичний курець в рік «недораховується» 10 днів. Саме стільки він витрачає на куріння. А це багато, враховуючи сучасний темп життя.

Та й грошей це пристрасть вимагає чимало. А що нікотинозалежна людина отримує натомість? Нічого, крім підірваного здоров’я.

Укладення.

Кожен курець рано чи пізно замислюється про відмову від сигарет. До таких думок підштовхує погіршення здоров’я, негативна реакція оточуючих, народження дитини, який може послідувати твоєму прикладу, і інші причини. Для кожного вони свої. Але сенс кинути палити для всіх один-прожити повноцінне здорове життя, не перетворюючи її в сигаретний дим.

Чи потрібно кидати курити.

Чи потрібно кидати палити?

Куріння важка залежність поряд з наркотиками і алкоголем. Деякі задаються питанням, чи потрібно кидати курити? Є така категорія людей, переконаних, що курити можна, і нічого такого страшного з ними не станеться через те, що вони курять. Версій, що виправдовують куріння і, навіть, припускають якусь користь, на цю тему кілька.

Версія №1: курці вважають, що викуривши сигарету можна розслабитися і заспокоїтися. Що можна з цього приводу сказати, це тільки міф, причому бездоказовий. Якщо ж говорити про факти, то, як раз навпаки, викурюючи сигарету, людина піддає організм такому стресу, як, наприклад, перед стрибком з тарзанкою. Це пояснюється стимулюванням синтезу адреналіну, як реакція на нікотин. Як же можна бути спокійним після викиду адреналіну? Що ж дає таку впевненість курцеві? Сам момент затяжки. Це в дії смоктальний рефлекс, що йде корінням в глибоке минуле дитинство, коли у грудях матері було спокійно і комфортно. Тому і рекомендують при відмові від куріння, смоктати льодяники.

Версія № 2: курці переконані, що викуривши спільно сигаретку, можна краще один одного зрозуміти, домовитися, бути як би на одній хвилі. Але ж це ж самообман. Просто є потреба в жестикуляції і взагалі, затишніше, коли рука чимось зайнята. Це щось може бути олівець, ручка або ще який-небудь невеликий предмет. Крім того, можна під час розмови конструктивного, скориставшись олівцем і папером, зробити розмову з «ілюстрацією». Якими будуть ці ілюстрації це вже на ваш смак. Головне, що руки будуть зайняті, можливо, з великою користю. Скажімо обговорення бізнес плану краще з олівцем і папером, а не з сигареткою. Та й по душах поговорити краще на свіжому повітрі або в затишному кафе з чашкою ароматного чаю.

Версія № 3: курці вважають, що з сигаретою очікування не так болісно. Можна погодитися, що очікування справа важка. Але курить людина в очікуванні не весь час, а між сигаретами чого чекає? Коли знову прийде час закурити? Чи не краще скоротати час очікування з хорошою книгою, газетою, грою в мобільнику, в кінці кінців?

Версія № 4: курці стверджують, що після їжі особливе задоволення доставляє сигаретка. Справа в тому, що курець вже не пам’ятає гостроту відчуттів від їжі, так як смакові рецептори з часом притуплені через куріння і, в повній мірі, отримати задоволення від їжі, просто не можуть. З цієї причини саме куріння стає більш яскравим відчуттям після прийняття їжі з мало відчутним смаком. Так чи потрібно кидати курити, щоб відчути справжній смак їжі і її аромати, а, значить, і насолодитися нею цілком?

Версія №5: Якщо кинути палити, то можна набрати зайві кілограми. Тут можна погодитися. Однак, якщо комплексно підійти до вирішення проблеми, то цього може і не статися.кинути палити і поправитися.

Версія № 6: деякі просунуті курці стверджують, що їм зовсім не можна кидати курити, або просто вже немає сенсу це робити через стаж. Вони обґрунтовуються на твердженні британського професора Клаудія Хеншке, що гірше не буде вже тим, хто в день встигає викурити не менше однієї пачки в день або вже перевалив за позначку 72 тис.сигарет (3650) за будь-який період часу. До слова сказати, далеко не всі підтримують цю думку, А вважають, що результати, не перевірені на контрольній групі, не можуть вважатися об’єктивними. Є думка фахівців, що навіть колишні курці знаходяться в групі ризику претендують на захворювання на рак легенів.

Вважається, що, чим раніше людина кинула курити, тим більше ймовірності врятуватися від страшного діагнозу, а «завзяті курці зі стажем» вже і так, навіть якщо кинуть палити, живуть на 10 років менше, ніж могли б. Спливає цифра 87% хворих на рак легенів це колишні або справжні курці за даними досліджень в США. Виходячи з цього, і робиться висновок, що курити кидати людям зі стажем марно у них доля і так не втішна, так, мовляв, яка різниця. Що можна тут сказати, це найбільша помилка. Мій батько кинув палити після двадцятип’ятирічного стажу.

Warhorse «Блог» чи варто кидати курити?

Я не збираюся ні кого агітувати. Просто хочу поділиться своїм спостереженням. Я кинув палити вже 12 років тому, чому радий, особливо після того, як почали вводити заборони на куріння. Я як і більшість курців кидав багато разів. Читав різною літературу і т.д. але в моєму випадки виявилося все набагато простіше. Потрібно було лише бажання. Я зрозумів, що викуривши сигарету я втрачаю багато сил (багато це приймають за розслаблення, відпочинок), поспостерігавши за своїм організмом, я зробив висновок, що не курити можна і потрібно, але як цього домогтися? Знаючи, що курити завтра захочу заново (це звичка, що переходить в потребу організму).

Мій метод був інший. Я поступово збільшував час викуреної першої сигарети. Прокидаючись з ранку я закурював першу сигарету біля машини поки вона прогрівається. Наступним етапом я закурював о 12 годині дня. Наступним етапом після обіду (покурити після обіду це все одно, що запити компотом). Потім з 18-ї години. Найскладніше було чекати 18 годин. Всі ці тимчасові точки були взяті не випадково. Це великі перерви на робочому місці. А останньою точкою була парковка біля будинку. Я паркував на стоянці машину, відкривав заздалегідь куплену пляшку пиво, закурював і йшов додому. Це було о 22 годині. Час між етапами проходило десь 2-3 тижні. Цим самим Я привчав свій організм жити без нікотину. Остаточно я перестав курити після зміни місця проживання. Вирішив що в новій орендованій квартирі не курю.

Першим плюсом став сон. Я, за той же короткий час в ночі, став висипатися. Став краще відчувати запахи і т.д. Відкашлювалося довго ще, але пройшло непомітно. Потім тютюновий дим став дратувати. З курящими дівчатами зав’язав зустрічатися, від них тхнуло як від попільнички. І ще багато нового я дізнався про це життя не курця. Висновок: пробувати кинути палити потрібно, бо гірше від цього не буде, навіть на оборот. Але підходити потрібно індивідуально до цього питання. Всі ми різні, значить і методи будуть різними. Будьте здорові!

Як кинути палити після 20 (30, 40…) років стажу?

Чи можливо це? Звичайно, можливо! Навіть Барак Обама, як би до нього не ставитися, зміг кинути після тридцяти років стажу.

Може бути, для мене кидати вже шкідливіше,ніж курити далі?

Це не так. Німецькі вчені (узагальнивши результати сімнадцяти довгострокових досліджень) показали, що навіть у групі тих, хто кинув палити після 60 і після 70 років середня тривалість життя була більше, ніж у тих, хто продовжував курити. Що ж стосується тих, хто кинув палити між 40 і 50 роками, то в їх групі тривалість життя майже не відрізнялася від ніколи не курили.

Може бути, просто спробувати курити менше?

Якщо у вас нікотинова залежність, ви просто не зможете це зробити і незабаром повернетеся до своєї дози. Кинути палити важче на короткому проміжку, але легше в довгостроковій перспективі. Навіть якщо ви ставитеся до тих людей, які курять багато років менш ніж півпачки в день і з перервами (наприклад, можуть не курити під час вагітності), — це все одно серйозно збільшує ризик серцево-судинних захворювань і раку.

Чи можна кинути палити різко?

Вважається, що кидати курити різко можна тільки якщо ваш стаж не перевищує 3-5 років. В цьому випадку нікотинова залежність ще не настільки сильна, нікотин не настільки міцно вбудувався в психофізіологічні механізми, щоб різкий обрив ланцюжка завдав серйозної шкоди. Але якщо ваш стаж перевищує 10 років і ви курили багато, пачку або більше в день, то різко кидати курити без будь-якої заміни не рекомендується.

Скільки триває ломка, чим вона обумовлена і як проявляється?

Ломка після відмови від куріння триває від тижня до декількох місяців. Тривалість її залежить не тільки від стажу і кількості сигарет в день, але і від індивідуальної схильності людини. Механізм ломки обумовлений дефіцитом ацетилхоліну (медіатора нервового збудження) і проявляється запамороченнями, нудотою, тривожністю або дратівливістю і іншими нездужаннями. Наполегливий кашель свідчить про те, що легкі насилу, але починають перебудовуватися на життя без тютюну. Може боліти голова-адже судинна система теж звикла до постійної нікотинової стимуляції.

Як можна допомогти собі перетерпіти ломку?

Існує безліч засобів, що допомагають на даному етапі. Основних груп дві: нікотинозаместительная терапія (пластирі, спреї в ніс і інші форми) і препарати, що зменшують тягу до куріння. Унікальний в цьому відношенні бупропіон, відомий також як Велбутрин і Зібан, відноситься до групи антидепресантів, але застосовується саме для лікування нікотинової залежності.

Чому деякі починають курити знову через багато місяців після відмови?

Тут спрацьовує вже не наркотична залежність від нікотину (пам’ятаємо, ломка навіть у важких випадках закінчується вже через кілька місяців), а психологічна. Куріння вбудовується не тільки в наші фізіологічні процеси, а й в соціально-психологічні: хтось за допомогою сигарети знімає стрес, хтось не мислить спілкування без тютюну, для кого-то з курінням тісно пов’язані кава або спиртне.

Варто подумати, який інший звичкою можна замінити ту чи іншу функцію куріння. Крім того, допомагає дотримання загальних принципів здорового способу життя: нормальна кількість сну (не менше 7 годин на добу), корисна поживна їжа, фізична активність і свіже повітря. Деякий час, можливо, вам доведеться уникати звичних «курильних» ситуацій, щоб не провокувати себе (замінити перекури в офісі — спільної чашкою чаю).

Мій знайомий кинув палити і сильно погладшав. Чому?

По-перше, сигарети пригнічують відчуття голоду. У курців виділяється глікоген, цукор в крові підвищується і їсти вже не хочеться. Крім того, нікотин прискорює метаболізм, і їжа належним чином не перетравлюється. Коли ж людина курити кидає, то і голод він відчуває тепер гостріше, і їжа перетравлюється належним чином. Тому він їсть стільки ж, а вага зростає. Існує деякий» природний » набір ваги після відмови від куріння, і він не перевищує 3-5 кілограмів.

По-друге, нерідка ситуація, коли людина змінює одну залежність на іншу. Багато колишніх курців відзначають, що в перший рік після відмови від куріння починають більше вживати спиртного, кави, солодкого. Мозок шукає способи зняти стрес, викликаний відмовою від куріння,» добрати » задоволення з інших джерел. Тому деякі колишні курці дійсно поправляються сильніше, ніж на 5 кіло.

Як з цим бути? Не варто сідати на жорстку дієту, це тільки посилить стрес і розбалансує організм ще сильніше. Краще простежити за тим, щоб споживати менше мучного і солодкого і більше здорової білкової їжі. Якщо дуже хочеться «зажовувати» стрес, вибирайте насіння, житні сухарики або морквяні палички.

Що ще допомагає не повертатися до куріння?

потрібно кидати палити

Сильна мотивація. На жаль, часто люди кидають курити вже після того, як у них знаходять небезпечне захворювання. Зате в цьому випадку про» силу волі » мова вже не йде, скоріше це порятунок власного життя. Кидаємо разом. Якщо курять подружжя або близькі друзі — набагато ефективніше відмовлятися від шкідливої звички разом. Вам належить придумати, чим корисним можна замінити спільні перекури. Ален Карр. Так, багато хто говорить, що коли вони вже вирішили кинути палити-ця книжка дійсно підтримала і допомогла. Психотерапія. Якщо ви курите багато років і побічні ефекти після кидання занадто сильні (стійке зниження настрою, тривожність, дратівливість зашкалюють і не проходять) — можливо, вам допоможе психотерапевт. В цьому випадку потрібно вибирати лікаря, практикуючого в рамках когнітивно — Біхевіорального напрямку-саме вони ефективно і швидко працюють зі шкідливими звичками. Форуми і спілкування. Коли затіваєш важку справу-завжди приємно знати, що ти не один. На форумі можна попросити поради, поділитися враженнями, та й просто-похвалитися.

Якщо ви вирішили кинути палити, клініка Euromed бажає вам удачі! Нехай ваша відмова буде легким, а рішення — безповоротним.

Що буде, якщо різко кинути палити.

Якщо різко кинути палити-то можна можна так само легко повернутися до сигарет, чи ні? Курці і фахівці сперечаються, як краще кинути палити: поступово, через медикаменти, або різко. У кожного способу є свої позитивні і негативні сторони. Розповімо, що відбувається в організмі кидає, чи варто різко кидати тютюнопаління раз і назавжди.

Знайди відповідь.

Що буде, якщо кинути палити різко, а не поступово.

Різко відмовившись від сигарет, курець відчуває дискомфорт на 2 рівнях:

Фізіологічно: кашель після відмови від куріння; слабкість; зниження імунітету; головний біль; психологічно: дратівливість; тривожність; безсоння; перепади настрою.

Тест для курців.

Чи можна і наскільки небезпечно швидко кидати шкідливу звичку.

За даними досліджень, нікотинова залежність формується не раніше п’яти років стажу тютюнопаління при викурюванні не більше пачки сигарет на добу.

При більш значному стажі куріння, присутній фізична залежність від нікотину та інших речовин, що містяться в сигареті, яка тягне неприємні відчуття, негативні наслідки для здоров’я курця.

В окрему групу ризику входять пенсіонери, курці зі стажем більше 10 років, з меншим стажем, але викурюють більше однієї пачки в день, люди з підвищеним тиском і серцево-судинними захворюваннями.

Пройди тест для курців.

Чому не можна.

Чому не можна різко кидати курити:

Самопочуття і загальний стан здоров’я страждають сильніше; На тлі загальної психічної пригніченості – депресії, курці зриваються набагато частіше, ніж при поступовому відмову; Синдром відміни проявляється сильніше і проходить болючіше; При тиску колег та рідних, люди частіше зриваються – повертаються до шкідливою звичкою; Палять старше 55 років, володіють великим стажем куріння в більшій мірі страждають від фізичної залежності, наражають на небезпеку свій імунітет; Знижений імунітет провокує загострення хронічних хвороб і небезпечний для здоров’я; За дослідженнями, люди знову починають відчувати синдром відміни через півроку в півтора рази частіше.

Організму потрібно звикнути до змін – пройти період адаптації. Інакше, ви не даєте організму можливості налаштуватися на зміни.

Як моментально кинути куріння назавжди.

Якщо ви сумніваєтеся у вашій силі волі і хочете полегшити навантаження на організм і нервову систему, можна вдатися до наступних методик:

Сугестивний метод кодування (метод Довженка)

Пацієнту вселяється думка, що куріння фатально для розуму, здоров’я. Не підходить людям з» ранимою » психікою, може викликати психосоматичну реакцію. Достатньо одного сеансу, щоб кинути палити.

Кодування гіпнозом-небезпека сигарети.

Аналогічно методу Довженка, але попередньо пацієнта вводять в транс. Використовуючи аудіо — та відео — вплив, гіпнотерапевт впливає на підсвідомість пацієнта, вселяючи, що тютюнопаління шкідливо, небезпечно.

Підходить не всім, існують люди, які не піддаються гіпнозу. Методика виключає больові відчуття, ефект досягається за кілька сеансів.

Голкорефлексотерапія, в яку потрібно вірити.

Допомагає людям, які вірять в акупунктуру. Рефлексотерапевт встромляє голки в великі пальці, зап’ястя, вуха. Метод протипоказаний при хворобах судин.

Найбільшою перевагою є стимуляція точок, що відповідають за синдром відміни. В результаті пацієнту полегшують симптоми відмови від сигарет.

Знаменитий метод Аллена Карра.

В основі методики Аллена Карра лежить його книга»Легкий спосіб кинути палити».

Медикаментозне кодування-не можна без нагляду лікаря.

Лікар використовує препарати, що викликають неприємні відчуття при курінні – виробляють рефлекторне огиду до тютюну. Не потрібно пацієнтам з гастроентерологічними захворюваннями.

Які симптоми, коли кидаєш покурювати відразу і назавжди.

Нікотин-наркотик, тому будь-який курець, різко відмовившись від споживання тютюну, відчуває те ж, що і наркоман.

Які симптоми відразу виникають:

Кашель – є ознакою захворювання або активним очищенням легенів; Тривожність, розгубленість, занепокоєння; Эксессивная запальність – психологічний дискомфорт; Спалахи люті – відсутність нікотину впливає на вироблення нейромедіаторів і гормонів, що впливають на настрій; Неуважність, неможливість сконцентруватися – грають роль психологічний і гормональний фактори; Безсоння, неспокійний сон, пробудження ночами, сонливість – викликані нервозністю, підвищеним надходженням кисню і психологічним дискомфортом; Надмірний апетит, неможливість наїстися; Перепади настрою – має місце психологічний, соціальний і гормональний фактори; Депресія – куріння є соціальним фактором, способом познайомитися, підтримувати бесіду, спілкуватися; Головні болі – викликані розширенням судин, раніше звужених у курців; Сухість у роті – пов’язане з порушенням роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту; Перезбудження – викликано незвично підвищеним вмістом кисню в крові; Нудота та розлади ШКТ – виникають на нервовому грунті – через відсутності впливу нікотину на тонус кишечника; Перепади тиску – пов’язано з розширенням судин, раніше звужених під впливом нікотину; Запаморочення виникає в результаті припливу кисню в розширюються судини.

У разі наявності хронічних захворювань, можливі загострення, тому не радять робити подібне – пенсіонерам, людям з підвищеним артеріальним тиском – при наявності серцево-судинних захворювань.

Найгостріше ломка відчувається на другий-третій день різкої відмови від сигарет. Пізніше, симптоми поступово зникають, але тяга до тютюну переслідує ще кілька місяців.

Що хорошого відбувається і думка лікарів.

Різка відмова від тютюнопаління має позитивні сторони:

Організм курців з невеликим стажем очищається протягом одного-2 місяців, тому вже через 60 днів організм повністю відновиться; При стресі швидше відновлюється гормональний фон, серотонін і ацетилхолін починають вироблятися без додаткових стимуляторів; Для курця молодше 55 років зі стажем менше п’яти років, выкуривающего не більше однієї пачки в день, немає ніякої різниці; Зникає бар’єр, не дозволяє курцеві кинути через острах, що без тютюнових виробів його погіршиться самопочуття; При підтримці оточуючих, процес більш ефективним, ніж поступовий; Тяга до куріння знижується інтенсивніше, ніж при поступовій відмові від сигарет.

Думка лікарів з питання-однозначно: при відсутності істотних протипоказань, невеликому стажі тютюнопаління кидати краще різко, а не поступово.

Як краще позбутися від наслідків.

Скористайтеся одним з допоміжних засобів, що містять нікотин, що полегшують симптоми і / або викликають огиду до куріння.

Табекс-викликає огиду до тютюну, полегшує синдром відміни; Чампікс-аналогічно препарату Табекс; Зібан-антидепресант, продається за рецептом; Корида Плюс – рослинний засіб, що викликає огиду до тютюну; Бризантин – облягає синдром відміни; Евалар – тонізуючий препарат, продається за рецептом; Нікоретте, інші нікотиновмісні замінники в спреях, пластирах, краплях, жуйках, таблетках полегшують відвикання.

При сильно виражених хворобливих симптомах ломки, зверніться до лікаря. Може знадобитися додаткова консультація психолога, нарколога або регулярні візити до психотерапевта.

Побороти тягу знову закурити допоможуть:

Щоб впоратися з хворобливими фізичними і психологічними відчуттями при відмові від куріння, підбирайте народні засоби, в залежності від розвинулися симптомів.

Враховуйте індивідуальну непереносимість компонентів і проконсультуватися з лікарем.

Відновитися після різкої відмови від куріння допоможе ароматерапія.

Є ефірні масла, що полегшують синдром відміни-відновлюють організм:

Кидаємо без наслідків для організму.

Кожен випадок індивідуальний, слід врахувати всі фактори-прислухатися до думки лікаря.

У разі тривалого стажу краще кидати поступово, скорочуючи щодня кількість викурених сигарет. Можна скористатися медичними препаратами, що викликають огиду до куріння або нікотіносодержащімі начебто пластиру і жуйки.

Якщо ви входите в» групу ризику», то кидати палити необхідно під суворим контролем лікаря. Різка відмова від сигарет протипоказаний.

В окремих випадках, фахівець забороняє повну відмову від нікотину і виписує нікотиновмісні препарати: так знижується навантаження на легені, але організм не відчуває стрес відмови від нікотину на психофізіологічному рівні.

Як краще кинути палити-різко або поступово?

У сучасно світі популярним перебігом став здоровий спосіб життя. Він має на увазі заняття спортом, дотримання правильного харчування. Головною умовою вважається відмова від будь-яких шкідливих звичок. На жаль велика кількість як чоловіків, так і жінок мають сильну прихильність до сигарет. Нікотинова залежність розвивається досить швидко. А ось позбутися від неї не так вже й просто. Навіть незважаючи на те, що залежність від куріння легше, ніж від наркотиків або алкоголю. Прийнявши рішення зав’язати зі звичкою, виникає питання: як краще кинути палити різко або поступово?

Поступова відмова від куріння.

Практично всі колишні курці з упевненістю стверджують, що кидати курить потрібно поступово. І це не залежить від віку людини, стажу куріння. Справа в тому, що нікотин в процес обміну впливає на багато систем і органи організму. Багато хто відзначає зменшення маси тіла з початком куріння. Все це пов’язано з прискоренням метаболізму. Також, під впливом нікотину спостерігається заспокоєння нервової системи, підвищується стресостійкість, відновлюється емоційний фон.

З плином часу організм повністю звикає до такого способу життя, стимулу. Надалі відняти такий «допінг» у організму просто блюзнірство. Щоб не впливати на організм занадто різко, особливо на нервову систему, кидати палити потрібно поступово. Всі процеси вже устоялися, і щоб відновити їх нормальну роботу краще міняти спосіб життя повільно.

Дуже важливо, в період відмови знайти альтернативу сигаретам. Нервова система повинна безперервно отримувати розрядку, без наслідків. Тому, радять поєднувати поступову відмову від куріння із заняттями спортом, активною громадською діяльністю, прогулянками на свіжому повітрі, відвідинами басейну. Але, поступова відмова від куріння має один істотний мінус. Для такого варіанту людина повинна володіти величезною силою волі, і твердим характером.

Курець повинен сам прийняти рішення про відмову від нікотинової залежності. Тиск з боку сім’ї, близьких ні до чого доброго не призведе. Справа в тому, що перший тиждень відмови найскладніша. У цей період активно проявляється абстинентний синдром, і важко не зірватися. Якщо ж людина усвідомлено вирішив зав’язати з курінням, проблем з цим не буде.

Чому не можна кидати палити різко?

Як краще кинути палити відразу або поступово? Вирішувати повинен кожен індивідуально. Чимала кількість людей, яким простіше покінчити з курінням раз і назавжди, без зниження кількості сигарет. Але, потрібно знати деякі особливості організму. Адже він може відреагувати абсолютно несподівано на таке різке порушення.

Нерідко виникають випадки повторного повернення до куріння, навіть через довгий проміжок часу. Це пов’язано не тільки з психологічною, але і з фізіологічною залежністю. Кидає відчуває фізіологічне нездужання на тлі відмови від куріння. Саме тому не рекомендують різко кидати. Організму потрібна певна кількість часу для адаптації. Чому ж так відбувається?

Людський організм виробляє такий елемент, як ацетилхолін. Він відповідає за передачу нервових імпульсів. У курців притупляється природне вироблення елемента. У зв’язку з цим, при відмові від куріння організм буде вимагати підвищені дози ацетилхоліну. Різка відмова від нікотину призводить до стану «ломки». Адже запаси ацетилхоліну вже закінчилися, а природне вироблення ще не відновилася.

Фахівці стверджують, що різко кидати курити можна тим, у кого стаж куріння не більше 5 років. Якщо ж кидає має стаж в 10 років і більше, різка відмова може стати причиною маси проблем зі здоров’ям, і психікою. Все тому, що при маленькому стажі куріння спостерігається тільки психологічна залежність від сигарет. Побороти її простіше, ніж фізичну. На тлі різкої відмови від куріння будуть проявлятися такі ознаки абстинентного синдрому:

Підвищення артеріального тиску; головні болі, запаморочення; задишка; підвищена дратівливість; безсоння; пригнічений настрій; зниження працездатності; підвищення апетиту.

Дана симптоматика особливо яскрава на третю добу після повної відмови від нікотину. Далі раніше курить може відчувати спад даних ознак. На жаль, в будь-якому випадку ризик повторного відновлення куріння залишається ще кілька місяців. І тільки через рік повного утримання можна зробити висновок, що колишній курець поборов свою залежність.

Перші тижні при повній відсутності сигарет супроводжуються частими нападами кашлю. Це тому, що в останню чергу, і найдовше відновлюють свою роботу органи дихальної системи. У таких випадках людина потребує допомоги або консультації лікаря. Полегшити стан можуть інгаляції, поїздки в гори, ліс.

Що скаже лікар?

Лікарі наркологи не рекомендують кидати палити різко людям, які мають стаж куріння більше 10 років. Стан людини буде подібно до наркотичної «ломки», що навряд чи сприятиме успішному перебігу відмови. Якщо ж курець викурює не більше 1 пачки сигарет в день, а його стаж становить не більше 10 років, різка відмова — найкращий варіант. У таких випадках лікарі говорять тільки про психологічну залежність. А ось фізіологічна ще не розвинулася.

Якщо у людини спостерігається зниження імунітету, кидати палити варто тільки під наглядом лікаря. У таких випадках, як кинути курить повинен порадити тільки кваліфікований фахівець. У зв’язку з цим, медицині не дає ніяких конкретний офіційних заяв з питання, Як правильно покінчити з нікотиновою залежністю. Все абсолютно індивідуально.

Поради, як кинути палити поступово.

Якщо курець вибрав для себе поступову відмову від сигарет, потрібно знати конкретні покрокові інструкції. Їх суть полягає в поступовому привчанні організму до нового способу життя. Якщо їх повністю дотримуватися, ознаки абстинентного синдрому обійдуть стороною. Даний метод умовно ділиться на кілька етапів:

Перехід на більш легкі сигарети. Такі сигарети мають в два рази менше нікотину, мають подвійний фільтр. У зв’язку з цим, бажання тягнутися до сигарети виникає все рідше. На першому етапі важливо правильно розрахувати кількість допустимих сигарет в день. Тривалість цього періоду повинна становити 10 діб. За 10 днів організм курця починає звикати до зниженої дозуванні нікотину і смол. На другому етапі додається нове правило — не докурювати сигарету до кінця. Викурювати можна тільки 2/3 від сигарети. Дійшовши до умовної позначки, сигарету необхідно загасити. У цей період все так само може хотітися курити, але побороти бажання набагато легше. Рекомендують робити різноманітні дихальні вправи, частіше гуляти на вулиці, щоб відвернути мозок від бажання закурити. Третій етап характеризується зниження кількості допустимих сигарет. Щотижня потрібно знижувати дозволений обсяг на одну сигарету. Етап дотримується до тих пір, поки не дійде всього до 2 сигарет в день. Четвертий етап-повна відмова від тютюнових виробів.

Вже в кінці другого етапу починає відновлюватися природна вироблення ацетилхоліну. Тому, такий варіант відмови від куріння найбільш прийнятний і безпечний. Але, вибір здійснюється індивідуально самим курцем.

Чи можна різко кидати курити.

Є думка, що різка відмова від сигарет здатний завдати шкоди здоров’ю, а курцям зі стажем більше десяти років краще і зовсім не кидати. Медики ж вважають, що відмова від шкідливої звички внесе куди більший внесок у здоров’я, ніж постійне потурання їй.

Що кажуть лікарі про різку відмову від сигарет.

потрібно кидати палити

У фахівців досі немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння, але багато хто згоден з тим, що кожна людина повинна сама прийняти рішення, коли і як відмовитися від згубної пристрасті.

Звичайно, бажано це робити під контролем нарколога і психотерапевта.

За статистикою, люди, які кинули палити з медичною підтримкою, в чотири рази рідше повертаються до своєї звички в порівнянні з тими, хто боровся з нею на самоті.

Чи шкідливо для здоров’я різко кидати?

Якщо говорити про перспективу, то кидати курити не тільки не шкідливо, але і корисно. Поступово організм відновиться, кров, легені і печінку очистяться від отрути.

Різка відмова від сигарет лякає синдромом відміни-фізичної та психологічної реакцією організму на припинення надходження нікотину. Але інтенсивність неприємних симптомів залежить більше від індивідуальних особливостей кожного конкретного курця, ніж від стажу звички. Більшість негативних проявів в перший час після відмови від сигарет можна усунути медикаментозно.

Немає ніяких даних, які стверджують, що чим довше людина курить, тим важче у нього буде синдром відміни. Деякі длюди, «смолящие» по 20 років, легко позбавляються від цієї звички, а людина, яка взяла сигарети в руки лише рік тому, може страждати від поганого самопочуття при відмові від тютюну.

Негативні наслідки.

Перший час після відмови від сигарет – найважче у фізичному і психологічному плані. Іноді симптоми настільки сильні, що потрібно лікарська допомога. Обов’язково потрібно звернутися до медиків, якщо:

сильно болить голова; з’явилися проблеми з пам’яттю; емоційні реакції не піддаються контролю; немає апетиту; болить область грудей; виникають болі в шлунку.

Більшість цих симптомів пов’язано з нестабільністю роботи серця і судинної системи через те, що організм вже звик працювати в режимі постійного впливу нікотину. Отрута перестала надходити в кров, але тіло ще не розуміє, як воно повинно працювати правильно.

Що ще важливо враховувати при різкій відмові від куріння:

Ризик отримати повний набір неприємних симптомів і нікотинову ломку на додачу дуже великий при сильній залежності.

2. Перший час людина, яка кинула палити, може відчувати перепади настрою і навіть якусь соціальну відчуженість. Він не знаходить, чим себе зайняти без сигарет. Зазвичай це проходить досить швидко, протягом 1-2 тижнів. Якщо ж проблеми залишилися і після цього терміну, краще звернутися до психотерапевта.

3. Негативна фізична реакція на відмову від сигарет у всіх різна. Якщо один потрапив до лікарні з болями в серці, це не означає, що з іншими неодмінно буде те ж саме. Чимало людей і зовсім не відчувають нічого сильніше нездужання або дратівливості.

4. На наслідки відмови від куріння впливає не тільки стаж, але і кількість сигарет, яке людина викурює за день. Фортеця тютюну, якість фільтра, вік, стать, здоров’я серця і судин, риси характеру — все це має значення.

5. Багато колишніх курців протягом перших тижнів стикаються з дуже сильним кашлем. З легких виходить слиз чорного кольору, в рідкісних випадках в ній можна виявити сліди крові. Це говорить про сильну травмованості бронхів.

6. При різкій відмові від сигарет не обійтися без допомоги психотерапевтів і заспокійливих препаратів. Депресивні стани, залишені без уваги, в майбутньому можуть стати джерелом великих проблем зі здоров’ям. Крім того, депресія може спонукати не тільки повернутися до куріння, але і потрапити в інші залежності.

Пік негативних симптомів припадає на перший тиждень, в цей період дуже важливо не зірватися і перебороти тягу до нікотину.

Звичайно, бажання курити не пропадає так відразу, але від фізичної залежності через місяць вже не буде і сліду.

З психологічної ж стороною питання доведеться працювати ще якийсь час. Деяким потрібно близько року, щоб думки про сигарети остаточно перестали дошкуляти.

Симптоми нікотинової ломки.

Незважаючи на те, що від нікотину швидко відвикають, період ломки хоч і короткий, але дуже неприємний. Пощастить, якщо симптоми будуть виражені слабо і виявлені лише частково, але деяким, особливо літнім людям, період ломки дається важко. Основні його симптоми:

тривожність; дратівливість; нездатність контролювати емоції; емоційні «гойдалки» від гарного настрою до поганого і назад по кілька разів на дню; неуважність; порушення сну; відчуття голоду; апатія; слабкість; нудота; поганий апетит; сильний кашель; стомлюваність.

Нікотинова ломка-великий стрес для організму, тому особливо обережними в цей період потрібно бути людям з серцево-судинними захворюваннями. Необхідні лікарські препарати обов’язково повинні бути під рукою.

Як кидати курити правильно.

Щоб звести можливі негативні симптоми до мінімуму і швидше подолати залежність, важливо кидати курити правильно:

Різко відмовлятися від сигарет краще в тому випадку, якщо стаж куріння менше 5 років. За цей час організм ще не сильно ослаб, а значить, симптоми нікотинової ломки будуть виражені не так явно. Якщо людина курить дуже довго і все-таки зважився на різку відмову від цієї звички, краще робити це під контролем лікарів. Високий ризик загострення хронічних захворювань. Перший час замість сигарет за звичкою можна щось жувати-смолки, трохи сиру, льодяники та інше. Головне-не зірватися і не почати заїдати бажання курити, що призведе до зайвих кілограмів. Потрібно знайти собі хобі, щоб відволікатися від думок про сигарети. Це може бути що завгодно, від ручної праці до вивчення мов. Не варто ізолювати себе від соціуму. Спілкування з друзями і родичами дуже важливо в цей період. Спільні походи в кіно, ресторан, театр, та й просто прогулянки, самі по собі є хорошою підтримкою і відволіканням від нав’язливих думок. Спортивне навантаження не тільки допоможе організму стати здоровішим і витривалішим, але і посприяє переосмисленню цінностей.

Оскільки психологічна залежність теж сильна, краще відразу прибрати все, що хоч якось пов’язано з сигаретами. У найгостріший період після відмови від куріння не можна перебувати в палять компаніях, тому що спокуса взяти в руки сигарету там занадто великий.

Крім того, важливо вирішити, коли кинути палити. Від правильно обраного часу теж багато залежить:

1. Якщо куріння є способом зняття стресу, найзручніше буде відмовитися від звички під час відпустки, коли немає необхідності розслаблятися з сигаретою, оскільки навколо і так безліч цікавих справ.

2. Якщо куріння є таким собі дружнім ритуалом під час відпочинку і спілкування, найкраще кидати в самий завантажений роботою або навчанням період. В цей час буде не до думок про сигарети.

3. Можна кинути палити до будь-якої дати, для цього потрібно вибрати важливий за змістом день.

Лікарі діляться корисними порадами, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю. Так, за пару тижнів до відмови від сигарет можна почати прийом вітамінних комплексів і вітаміну С, щоб підготувати організм до майбутніх негативних симптомів ломки. За кілька днів до відмови потрібно скорочувати кількість сигарет в два рази.

Всі ці невеликі хитрощі допоможуть кинути палити.

Як відмовитися від сигарет швидко.

Існують швидкі способи відмови від сигарет, але у них є свої особливості і протипоказання. До таких варіантів можна вдаватися, якщо самостійно кинути згубну звичку не виходить:

Кодування за Довженком. Всього за один сеанс можна відмовитися від куріння раз і назавжди. Пацієнту вселяють, що сигарети небезпечні для життя, цього виявляється достатньо. Метод не підходить людям з розхитаною психікою. Кодування через гіпноз. Принцип дії той же, що і в попередньому варіанті, але перед цим пацієнта занурюють в транс. Щоб методика подіяла, потрібно пройти кілька сеансів. Це не підходить людям, стійким до гіпнозу. Голкорефлексотерапія. Допомагає лише в тому випадку, коли пацієнт беззастережно вірить в альтернативну медицину. Голки ставляться на чутливі точки, що впливають на синдром відміни, в результаті нікотинова ломка протікає легше. Не можна використовувати людям з судинними захворюваннями. Медикаментозний спосіб. Кодування з використанням спеціальних препаратів проводиться тільки під наглядом лікаря. Цей метод не підходить людям з хворим шлунком.

Всі перераховані методи будуть дієві в разі, якщо бажання кинути палити велике і людина йде на сеанс свідомо. Спроби закодувати силком або підкинути препарати таємно приречені на провал і просто небезпечні для здоров’я.

Чи є плюси в різкій відмові?

Позитивні сторони, безумовно, є. Після подолання періоду фізичної ломки стають помітні ознаки поліпшення стану організму:

Очищення від токсинів починається вже з першого дня, але спочатку не так помітно. Клітини повністю заміняться новими через 1,5-2 місяці. Легкі очистяться від слизу і відновляться, збільшиться їх обсяг. Покращиться кровообіг і постачання киснем головного мозку. Пройде кашель. Відновиться нюх. Покращиться зовнішній вигляд, зокрема, стан шкіри і волосся. Поступово організм знову почне виробляти гормони радості самостійно без сторонніх стимуляторів.

Різка відмова від куріння буде ще більш результативним, якщо до позбавлення від шкідливої звички підходити комплексно.

Важливо не тільки вольове рішення самого курця відмовитися від сигарет, але і підтримка близьких, а також своєчасна медикаментозна і лікарська допомога.

Укладення.

Страшилки про швидку відмову від куріння засновані в першу чергу на неприємних симптомах нікотинової ломки, яка починається буквально в перший же тиждень з останньої викуреної сигарети. Однак за своєю ефективністю швидка відмова нічим не відрізняється від поступового і навіть в чомусь перевершує його, наприклад, менше спокуси почати курити знову.

Дозвольте представитися. Мене звати Тетяна. Я вже більше 8 років займаюся психологією. Вважаючи себе професіоналом, хочу навчити всіх відвідувачів сайту вирішувати різноманітні завдання. Всі дані для сайту зібрані і ретельно перероблені для того щоб донести якомога доступніше всю необхідну інформацію. Перед застосуванням описаного на сайті завжди необхідна ОБОВ’ЯЗКОВА консультація з професіоналами.

Способи кинути палити-відгук.

Кинути палити можна. А чи потрібно?

Курити почав в 16 років і курив до 35 років. Тобто, в цілому курив трохи менше 20 років. Останнім часом викурював по дві з половиною пачки в день. Саме велика кількість сигарет викурюваних в день і спонукало мене на думку кидати. Якби я викурював тільки пачку в день можливо я б ніколи і не кидав.

Не дивлячись на те, що я «димів як паровоз» я був практично здоровим і сильною людиною. Хворів дуже мало. На лікарняному за 35 років був напевно рази два. Перший коли зламав ногу, у військовому училищі, і другий раз коли у мене була кропив’янка. При всьому при цьому, в іншому завжди вів здоровий спосіб життя, багато займався спортом і куріння практично не доставляло мені незручностей.

Однак думка про те, що я цькую свій організм не давала мені спокою, і я для здоров’я все таки зважився в черговий раз спробувати кинути.

Спроба кинути палити була далеко не першою, до цього я відчував практично всі способи. Перепробував все: медикаменти, жуйки, пластирі, книгу Алена Кара, і. т. п.

В крайній раз я приймав препарат » Табекс «і час від часу «Кориду+». Такий комбінований спосіб приніс свої результати і я після курсу прийому даних препаратів курити кинув. Не курив я десь півтора року. Не скажу, що мені було легко, бажання закурити час від часу виникало. Часто ночами Мені снилося, що я викурюю сигаретку в захлинаючись і потім шкодую, що зірвався.

Парадокс ситуації полягав у тому, що основною мотивацією для кидання курити це було здоров’я. Однак, як я вже згадував вище, до кидання я був здоровою людиною, але після У мене за короткий проміжок часу, вилізло стільки проблем, скільки не було за всі попередні 35 років.

Справа в тому, що я почав стрімко одужувати. Якщо до кидання я важив десь 100 кг, то вже через півтора року моя вага становила вже 140 кілограм, хоча я не став більше їсти, а навпаки намагався обмежити свій раціон харчування і постійно раз 3-4 в тиждень відвідував спортзал.

На тлі збільшення маси тіла .почали проявлятися проблеми зі здоров’ям. Під Новий рік у мене защемило десь нерв і практично не міг ходити. Потім з’явився артрит суглобів великих пальцях ніг. З’явилася задишка, почалися проблеми з серцем. Захворіла спина. У загальному і цілому я просто став розвалюватися.

Найгірше те, що у мене була постійна депресія. Неначе померкли всі фарби, загубився смак до життя. Я став злий і дратівливий, постійно зривався на близьких. На тлі зайвої ваги почалися проблеми з сексом, що ще більше вганяло в депресію.

Через півтора року я почав назад курити, і все повернулося в норму. Я схуд до 90 кг, настрій і смак до життя повернулися. Але до того моменту я розлучився і вважаю, що цьому не мало сприяла та крайня спроба кинути палити.

Зараз у мене нові, щасливі відносини і поки кидати курити не збираюся.

Я знаю, що мій відгук вибивається з загальної маси. Багато людей зі мною не погодяться і скажуть, що кидання курити не сприяло всім моїм проблемам і що винен у всьому я сам. Що я щось робив неправильно, і.т. д, і. т. п. Але я просто висловив свою думку і хотів би попередити бажаючих кинути, що перед цим треба, усвідомлювати, що не все може пройти тихо і гладко, і що потрібно знати які небезпеки можуть підстерігати Вас на шляху до вашої заповітної мети. І що ціна може виявитися занадто висока.

Але як би воно не було, саме «Табекс» допоміг мені кинути палити. Хоча краще б цього не сталося.

Tubakainfo.

Külgpaan.

Навіщо кидати курити?

потрібно кидати палити

Тому що більшість людей не курить. Куріння не є само собою зрозумілим заняттям.

70% жителів Естонії не курять взагалі, щодня споживають тютюн 21% населення (TKU 2016) . Куріння не є нормою щоденного життя.

Ми всі народжуємося некурящими, споживання тютюну-це набутий навик. Кидаючи курити, ви не відмовляєтеся від чогось хорошого, це важлива перемога над собою і тютюном.

Немає жодного достовірного аргументу на користь куріння. Є тільки цілий ряд виправдань, якими намагаються обґрунтувати нікотинову залежність:

«Куріння допомагає мені спілкуватися з друзями та колегами, які всі курять.”

Насправді ж куріння-це ритуальна дія, яка не покращує спілкування. Вважати, що куріння допомагає краще спілкуватися — тільки обманювати себе.

«Куріння заспокоює і приносить задоволення.”

Нікотин-це нейротоксин сильної дії, який спочатку збуджує нервову систему, а потім пригнічує її. Але ціна короткострокового задоволення і пожвавлення занадто висока, для цього є набагато безпечніші методи.

«Я так довго курю, що вже немає сенсу кидати.”

Кинути ніколи не пізно. Ризик серцево-судинних захворювань або хвороб дихальних шляхів і утворення злоякісних пухлин істотно знижується, навіть якщо кинути після десятиліть куріння.

Жодне з спокус продовжити куріння не варто вашого здоров’я і здоров’я ваших близьких. Кращий крок-відмова від тютюну.

Причин для відмови від куріння тут і зараз дуже багато. Просто потрібно знайти найбільші мотиватори і зробити рішучий крок.

Подивіться, як поліпшується стан вашого здоров’я, коли ви кидаєте палити:

Через 20 хвилин після відмови від куріння.

Після останньої сигарети починає нормалізуватися ваш пульс і тиск. У вас перестають постійно мерзнути руки і ноги.

Через 8 годин після відмови від куріння.

У вас починає знижуватися ризик серцевого інфаркту і нормалізується вміст кисню.

Через 24 години після відмови від куріння.

З Вашого організму виходить чадний газ. Пожвавлюється робота легенів-вони очищаються від мокротиння та інших шлаків, викликаних курінням.

Через 48 годин після відмови від куріння.

Нікотин зник з Вашого організму! Відтепер ви можете краще відчувати аромат квітів і смак їжі, адже покращилися ваші нюх і смак!

Через 72 години після відмови від куріння.

Стає легше дихати, бронхи розширюються. У вас також з’являється більше енергії, ви відчуваєте пожвавлення.

Через 2-12 тижнів після відмови від куріння.

Поліпшується кровообіг у всьому тілі.

Через 1-2 місяці після відмови від куріння.

Проходять абстинентні симптоми, постійно поліпшується дихання і з’являється все більше енергії.

Через 3-9 місяців після відмови від куріння.

До 10% поліпшується робота легенів. Це означає, що помітно знижуються або зовсім зникають кашель і задишка.

Через 1 рік після відмови від куріння.

Ризик інфаркту знижується на 50% в порівнянні з людиною, яка як і раніше курить.

Через 10 років після відмови від куріння.

Ризик раку легенів знижується на 50% у порівнянні з людьми, які досі курять.

Через 15 років після відмови від куріння.

потрібно кидати палити

Ризик інфаркту знижується до рівня некурящої людини приблизно протягом 15 років.

Вам сподобалася ця стаття?

Поділитися в Facebook Поділитися в Twitter.

Kodulehekülje jalus.

© 2015 Tervise Arengu Instituut Hiiu 42, 11619 Tallinn, +372 659 3900.

Чи потрібно кидати палити після багатьох років: чи є сенс.

Чи є сенс кидати курити при великому стажі? Кажуть, що це особливо небезпечно для зрілих людей, але труднощі можуть виникнути і в 30-35 років. Важливо відмовитися від сигарет правильно, і стан здоров’я покращиться в рази, а імунітет значно зміцніє. Багатьох лякають нібито негативні наслідки, проте це – лише одне з багатьох помилок. Забути про куріння – серйозний вчинок, який заслуговує на повагу. А результат-позитивний для всього організму.

Чи важко відмовитися.

Одне з найчастіших помилок-відмова від сигарет не має сенсу, якщо кидає людина досяг критичної вікової позначки. Ця грань трактується по-різному. Кажуть, що в 40, 50, в 60 років безглуздо усуватися від куріння, але подібне твердження абсолютно невірно.

Кинути палити може будь-хто. Необхідно тільки перемогти дві прихильності, які часто плутають:

Перша виражається в наступному: організм звик до куріння, тому при відмові миттєво проявляється необхідність заповнити відсутність наркотику. Подібний стан триває до двох тижнів. Якщо кидає палити зумів впоратися з собою і перемогти цю прихильність, то в гру вступає другий фактор – психологічний. Саме через нього не один колишній курець повернувся до подібного способу розслабитися.

Куріння часто спровоковано зовнішніми причинами-зрада, обман, втома. У підлітків і молодих людей до 30-35 років це часто банальне бажання виділитися з натовпу. На цьому етапі важливо мати силу волі-це і є сенс. Вік не грає ролі. Тому кинути палити, остаточно відмовившись від сигарет, легко зробити як в 40 років, так і в 35.

Інші помилки.

Один з небагатьох міфів-людина кине швидше, якщо повільно скоротить кількість викурених сигарет. Але, за статистикою, успішно відмовилися від куріння ті, хто зробив це різко, не затягуючи надовго.

Іноді люди заявляють, що відмова від шкідливої звички «подарував» їм десяток зайвих кілограмів. Є кілька спростувань даного наслідки:

Кинув сигарети поправляється незначно, вага тіла не перевищує допустиму норму. Часто кілограми набираються через психологічний фактор. Людина прагне забути про проблему куріння, перемикаючись на їжу. Іноді винен недолік фізичної активності, а не небажання курити. Вихід тільки один-переглянути раціон і зайнятися спортом.

Найчастіше курити кидають ті, хто робить це різко.

Крім того, через зниженого рівня цукру в крові у кидають курити спостерігається тяга до солодкого – зайва вага з’являється і з цієї причини. Ще одна поширена помилка стосується стажу куріння. Часто людина заявляє, мовляв, курю 40 років, є серйозна залежність, але чи має сенс кидати? «Курив, куриш-яка різниця? Організм адже вже занадто звик до нікотину!» Але відмовитися від куріння можна коли завгодно. Чим раніше це зробити — тим краще, це підтвердить будь-який лікар. Сенс в тому, щоб встигнути, поки не з’явилися наслідки у вигляді ракових захворювань.

Правдиві результати відмови.

Важливо вчасно забути про міфи і дізнатися факти про те, які наслідки відмови від сигарет бувають. Деякі дивуються, дізнавшись, що всі вони-позитивні, і є лише кілька негативних. Жоден курить не зможе похвалитися відсутністю захворювань внутрішніх органів, абсолютним здоров’ям і білосніжною посмішкою. Список можна продовжувати нескінченно, але є основні, найпомітніші наслідки.

До них відносяться первинні результати — їх кидають помічають в першу чергу. До них відносяться повернення нюху і смаку, нормалізація роботи дихальних шляхів, покращене насичення мозку киснем. Саме ці наслідки на перших порах мотивують людину не здаватися і боротися з психологічним фактором. Часто кидають виділяють це в якості сенсу продовжувати боротися зі спокусою курити. Важливо знати, що перша зміна настає вже через двадцять-тридцять хвилин! Тиск у людини, який кинув, приходить в норму, сповільнюється пульс, що частково знижує навантаження на серце. Але до нормального стану ще далеко, тому що орган змушений працювати на знос – кисень надходить, але через куріння його все ще занадто мало.

У курців часто з’являються проблеми з зубами.

Подальші поліпшення в роботі організму стають помітні не відразу, а через тривалий час. Остаточно приходять в норму судини, перестаючи звужуватися, – вони розширюються, кисень проходить безперешкодно. Робота серця поліпшується, а це знижує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, в тому числі і інфаркту, інсульту. Одне з основних позитивних наслідків-поступове поліпшення роботи мозку. Відновлюється пам’ять, повертаються розумові здібності. Вже можна займатися спортом – остаточно пропала задишка, а вени на ногах не виступають так сильно.

Знижується ймовірність смерті від раку легенів. Через рік після відмови від куріння зникає психологічна залежність – людина відчуває себе вільним, що мотивує його назавжди забути про сигарети і тютюновому димі. Удосконалюється і зовнішній вигляд людини-нормалізується колір обличчя, зуби стають білішими, чистішими, пропадає жовтизна. А на зекономлені гроші можна купити новий одяг, туристичну путівку, провести час з близькими. Хіба такий наслідок не можна назвати позитивним?

Однак для повного одужання іноді потрібна медикаментозна допомога і відвідування психолога. Точніше про це скаже лікар – не варто самостійно братися за лікування, не всі аптечні засоби допоможуть при боротьбі з курінням. Враховувати варто і наявність інших захворювань — наприклад, алергії на ліки.

Ризики і факти.

У порівнянні з позитивними, негативних наслідків відмови від куріння дійсно мало. Однак проблему потрібно розглянути з усіх боків. Важливо знати, що погіршення тимчасові, пов’язані з психологічним настроєм. Це означає, що незабаром від них можна буде забути – важливо лише протриматися деякий час. Синдром відміни-класичний для багатьох курців, які намагаються відмовитися від сигарети. Він настільки лякає людину, яка намагалася дізнатися, як кинути палити, що той знову повертається до згубної звички, побоявшись неприємних відчуттів. А вони є такими:

Часта, яскрава, тривала біль в різних частинах тіла. Зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Проблеми в роботі шлунково – кишкового тракту-втрата апетиту або надмірне поїдання їжі, нудота і блювота, діарея. Порушення сну-безсоння або зайва сонливість. Коливання настрою, нервові зриви, апатія, дратівливість і злість без особливої причини, легка форма депресії.

При відмові від куріння, у людини можуть з’явиться порушення сну.

Через нормалізацію роботи судин і подальшого надходження нормальної кількості кисню в мозок кидає палити відчуває часті головні болі, може втрачати свідомість. Через зниженого рівня цукру виникає запаморочення і неуважність в легких формах. Сенс в наступному: не бійтеся подібних симптомів – організм не страждає, а повертається до попереднього, здорового стану.

Висновок.

Отже, ви збираєтеся кинути палити. Підіб’ємо підсумки — в чому сенс такого рішення?

Поліпшення зовнішнього вигляду. Значна економія грошей. Пропадає задишка, можна займатися спортом. Відсутність стресу через брак сигарет, необхідності купувати їх щоранку. Більше часу на хобі-з’являється сенс життя. Часто кинути можна не тільки пристрасть до куріння, а й інші шкідливі звички – а це користь для здоров’я.

Відмова від куріння-виключно позитивне явище. Кожен, хто вчасно кинув, зберіг здоров’я і в 30 років, коли все тільки починається, і в 40, і навіть в 50 років, коли немає нічого кращого здорового способу життя. Сміливе рішення поверне вам друзів, подарує увагу оточуючих – подібними людьми завжди захоплювалися. Хіба не в цьому, почасти, сенс і головний стимул кинути палити, незважаючи на кількість років?

Кинути палити можна в будь-який час, незалежно від вашого віку, стажу або наявності інших захворювань. Відмова від нікотину поліпшить стан всіх органів, повернувши правдиві відчуття від життя. Сигарети-це всього лише втеча в світ ілюзій, гнітюча звичка, через яку люди втрачають друзів і близьких, самостійно наближаючи себе до межі неповернення, адже коли-небудь стане пізно. Тому не затягуйте – кидайте курити якомога швидше, орієнтуючись на позитивні наслідки. Безумовно, тут є сенс.

Чи варто кидати курити.

потрібно кидати палити

Основні причини, чому варто кинути палити: позбавлення від нікотинової залежності – продовження життя і молодості.

Чи варто кидати курити?

Чому куріння завдає шкоди? Відповідь на це питання давно дали вчені і дізналися курці на власному досвіді. Читайте статтю і складайте власний план відмови від шкідливої звички.

Причини кинути палити відомі кожному курцеві. Він про них не просто прочитав на пачці сигарет або в науково-популярній статті, а відчув на собі. І усвідомлення того, що шкідлива звичка завдає шкоди власному здоров’ю і заподіює масу незручностей оточуючим людям – перший крок на нелегкому шляху позбавлення від залежності.

Отже, чи варто кидати курити? Однозначно так, але ось стимул у кожного курця формується власний, фахівці можуть дати тільки загальні поради.

У чому користь відмови від куріння?

Нікотин-основний шкідливий компонент, що міститься в сигаретах.

Це отрута, нейротоксичний вплив якого доведено вже давно. З тютюновим димом він потрапляє в легені, а через них – в системний кровотік. Нікотин негативно впливає на весь людський організм. Активізація нервової системи призводить до підвищення артеріального тиску і зниження в крові рівня кисню, а це негативно позначається на функціонуванні всіх внутрішніх органів.

Але найбільше страждають легені, які беруть на себе перший «удар» сигаретним димом. Накопичення смол, важких металів та ін канцерогенних речовин негативно позначаються на дихальному процесі. Постійне подразнення слизової, хронічний кашель-це найменше, що очікує курця.

Чим більше курильний стаж, тим вище ризик розвитку раку легенів. За дослідженнями ВООЗ саме нікотин в 90% випадків є основною причиною розвитку цього смертельного захворювання.

Тютюнова отрута негативно впливає і на репродуктивну функцію на рівні генів. Тому у курців частіше народжуються діти зі слабким здоров’ям і з вродженими розумовими відхиленнями. Переймаючись питанням, А чи потрібно кидати курити, варто мати на увазі, що відмова від сигарет принесе користь не тільки нікотинозалежній людині, а й майбутнім поколінням.

Відмова від сигарети істотно знизить ризик розвитку виразки шлунка, інфаркту, інсульту, атеросклерозу, діабету, онкологічних та ін.захворювань. На початковому етапі позбавлення від шкідливої звички проявиться зовнішній ефект: покращиться колір і стан шкіри, зникне неприємний запах з рота, піде коричневий наліт з зубів, нормалізується стан ротової порожнини.

Кинули курити люди відзначають, що вже в перші дні без сигарети підвищується життєвий тонус, йде втома, поліпшується настрій і з’являється оптимістичний настрій. Очищення внутрішніх органів від нікотину відбувається поступово, але досить швидко – вже через три тижні його вміст в тканинах зменшується на 99%. І якщо за період пристрасті до сигарети не встигли розвинутися різні хронічні або гострі захворювання, то нормальне функціонування організму відновлюється в короткі терміни.

Звідси висновок: корисно кинути палити якомога раніше, поки нікотин не завдав здоров’ю непоправної шкоди. А краще взагалі не торкатися до сигарети!

Причини відмови від куріння.

Причин, чому варто кинути палити дуже багато. З величезного переліку факторів, курець, який зважився на цей життєво важливий крок, може скласти свій список мотивацій. Узагальнивши інформацію, можна виділити п’ять умовних груп, які об’єднують плюси відмови від куріння за основними ознаками.

Настрій.

З фізичною залежністю від нікотину людині впоратися набагато простіше, ніж з психологічної. Для курця сигарета стає атрибутом якогось ритуалу. У перший час він просто не буде знати, чим зайняти руки.

Тому може спостерігатися дратівливість, емоційні зриви. Але подолавши цей важкий період людина поверне собі всю гостроту відчуттів і радість життя. Настрій вже не буде залежати від порції нікотину.

Зовнішній вигляд.

Курця зі стажем можна дізнатися по пожовклим зубах і нігтях, по нікотиновим плям на пальцях рук. Його волосся виглядає млявим і ламким, шкіра швидко втрачає пружність і на обличчі з’являються ранні зморшки. Відмова від куріння приводить зовнішній вигляд в норму: зникає неприємний запах, м’язи приходять в тонус, обличчя молодіє, до волосся, нігтів і зубів повертається здоровий вигляд.

Зберегти здоров’я.

Негативний вплив нікотину на людський організм вже ніхто не заперечує. Відмова від куріння дозволить прожити довше, уникнувши безлічі серйозних захворювань, провокованих тютюновим димом.

Це звичайно не означає, що якщо людина кинула курити, то він зовсім перестав хворіти. Здоров’я залежить від безлічі факторів, але добровільно підривати його курінням принаймні не розумно.

Економія часу і грошей.

Існує маса прикладів, коли основним стимулом кинути палити стає усвідомлення того, що час, проведений з сигаретою, витрачається даремно.

Було підраховано, що середньостатистичний курець в рік «недораховується» 10 днів. Саме стільки він витрачає на куріння. А це багато, враховуючи сучасний темп життя.

Та й грошей це пристрасть вимагає чимало. А що нікотинозалежна людина отримує натомість? Нічого, крім підірваного здоров’я.

Укладення.

Кожен курець рано чи пізно замислюється про відмову від сигарет. До таких думок підштовхує погіршення здоров’я, негативна реакція оточуючих, народження дитини, який може послідувати твоєму прикладу, і інші причини. Для кожного вони свої. Але сенс кинути палити для всіх один-прожити повноцінне здорове життя, не перетворюючи її в сигаретний дим.

Як легко кинути палити.

Бажання і мета в чому різниця.

Щось короткочасне, що проходить, імпульсивне-це бажання. Наприклад, людину замучили задишка і кашель вранці. У нього з’являється бажання позбутися від сигаретної залежності. Чому саме? Тому, що кашель і задишка набридли. Але ось людина знаходиться в спокійному стані, йому легко дихається, кашель пройшов, він знову тягнеться за сигаретою. Все, йому добре, адже задишки і кашлю немає, вони зникли, так само як зникло і бажання позбутися звички.

Мета — вже інше. Досягти мети можна, якщо присутній мотивація. Тут все відбувається приблизно так: людина думає, що якщо він відмовиться від сигарет, значить, кашель і задишка зникнуть, йому не доведеться більше витрачатися на те, що його вбиває. Це мотивація, що змушує читати певну літературу, відвідувати форуми, консультуватися з лікарями, в загальному, робити все можливе, щоб позбутися від залежності. І ось-мета досягнута, бажання виконано, мотивація зникає.

На жаль, багато хто вважає, що мета і бажання – одне і те ж. Ні, це не так. Як же перевірити, якщо людина говорить, що хоче кинути палити, це його короткочасне бажання або підкріплена мотивацією мета? Все просто. Якщо на питання, коли він кине і як бажає це зробити, ми відповідь не отримаємо, а на питання чому почуємо купу відповідей, значить, крім бажання на даний момент немає ні мотивації, ні мети.

Безумовно, з моменту появи бажання до формування мети і мотиву має пройти час. Тому до людини, яка озвучила те, що він забажав, приставати відразу з питаннями некоректно. Будь-якому з нас в подібній ситуації потрібен час, ми повинні дозріти для формування завдань і цілей, оцінити масштаби, прикинути можливості і сили.

Важливо пам’ятати ще про одне. Мало хто може перебудуватися моментально.

Людина – особистість досить ригидная. Міняти йому себе страшно, боляче, важко, мучать побоювання, терзають сумніви. Висновок: поспішати не варто, бо кидати палити доцільно поступово.

У чому користь відмови від куріння.

Нікотин-основний шкідливий компонент, що міститься в сигаретах.

Це отрута, нейротоксичний вплив якого доведено вже давно. З тютюновим димом він потрапляє в легені, а через них – в системний кровотік. Нікотин негативно впливає на весь людський організм. Активізація нервової системи призводить до підвищення артеріального тиску і зниження в крові рівня кисню, а це негативно позначається на функціонуванні всіх внутрішніх органів.

Але найбільше страждають легені, які беруть на себе перший «удар» сигаретним димом. Накопичення смол, важких металів та ін канцерогенних речовин негативно позначаються на дихальному процесі. Постійне подразнення слизової, хронічний кашель-це найменше, що очікує курця.

Тютюнова отрута негативно впливає і на репродуктивну функцію на рівні генів. Тому у курців частіше народжуються діти зі слабким здоров’ям і з вродженими розумовими відхиленнями. Переймаючись питанням, А чи потрібно кидати курити, варто мати на увазі, що відмова від сигарет принесе користь не тільки нікотинозалежній людині, а й майбутнім поколінням.

Відмова від сигарети істотно знизить ризик розвитку виразки шлунка, інфаркту, інсульту, атеросклерозу, діабету, онкологічних та ін.захворювань. На початковому етапі позбавлення від шкідливої звички проявиться зовнішній ефект: покращиться колір і стан шкіри, зникне неприємний запах з рота, піде коричневий наліт з зубів, нормалізується стан ротової порожнини.

Кинули курити люди відзначають, що вже в перші дні без сигарети підвищується життєвий тонус, йде втома, поліпшується настрій і з’являється оптимістичний настрій. Очищення внутрішніх органів від нікотину відбувається поступово, але досить швидко – вже через три тижні його вміст в тканинах зменшується на 99%. І якщо за період пристрасті до сигарети не встигли розвинутися різні хронічні або гострі захворювання, то нормальне функціонування організму відновлюється в короткі терміни.

10 кроків до перепрограмування себе.

потрібно кидати палити

Як же допомогти самому собі?

переконатися в численних мінусах куріння; визначити переваги життя без сигарет;

знати, що задоволення можуть бути отримані іншими способами; зрозуміти, що проблеми відмови від куріння носять тимчасовий характер, але користь триватиме все життя.

Залежні від тютюну розробили думки і звички, які зміцнили їх зв’язки з сигаретою протягом життя. Рефлекси неймовірно сильні, їх неможливо змінити, просто проковтнувши таблетку. Тільки прогрес в думках, мотивах і поведінці дозволяє наблизитися до відмови від тютюну крок за кроком. «Хочу кинути» — процес, який включає в себе трансформацію звичок і поглядів.

Курець-наркомани, від сигарет вони залежать фізично, психологічно і в поведінці. Щоб кинути палити і домогтися успіху, потрібно буквально робити нову «програму себе», а потім застосовувати методи і поради, які допоможуть:

Треба заздалегідь позбутися від деяких ідей і шаблонів, які засіли в голові. Наприклад,» кава без сигарети не буде смачним«,» я не зможу пити пиво«,»не зможу спілкуватися зі своїм кращим кращим другом». Бажання курити триває менше 5 хвилин. Кожен раз, коли людина відчуває нікотинову спрагу, він повинен відволіктися, добре б на те, що йому подобається, пориви закурити стануть рідше. Потрібно уникати впливу речей, людей і ситуацій, які викликають бажання взяти в руки сигарету. Можна почати з малого. Викурити свою першу сигарету пізніше, ніж зазвичай. Зменшити кількість сигарет. Виходити курити на відкрите повітря, прибрати подалі попільнички і запальнички, усунути запах сигаретного диму з одягу, з дому і т.д. жінкам треба запланувати кинути палити після місячного періоду, коли симптоми будуть менш серйозними. Варто уникати негативних думок. Потрібно зосередитися на мотиваціях і цілях. Мозок і тіло залежать від сигарет.

Тому важливо робити те, що людина любить. Можна замінити сигарети фізичною активністю: фітнесом, велоспортом, волейболом, скелелазінням, танцями.

Або імпровізацією, акторською майстерністю, фільмами, читанням, співом, музикою. Руки варто тримати зайнятими. Якщо людина звикла курити під час розмови по телефону, то повинен взяти трубку в ту руку, в якій раніше була сигарета. Рот теж повинен «щось робити»: жувати жуйку, паличку кориці або зубочистку. Варто їсти моркву, яблука, селеру і пити багато води. Якщо людина здатна знайти привід, щоб курити, він також повинен бути в змозі знайти привід, щоб не курити. Це питання позитивного мислення. Спати потрібно дозволяти собі багато, дихати глибоко, використовувати методи релаксації. Треба заохочувати себе грошима. Людина економить, не купуючи сигарети. Можна навіть відкрити окремий банківський рахунок для відпочинку, покупки мотоцикла або виконання будь-якої іншої мрії, яку хотілося б перетворити в реальність.

Що потрібно для результату.

Перш за все, потрібно поставити мету. Чи не абстрактну, не розпливчасту «кинути палити», а чітко сформульовану, що відповідає на питання «що я отримаю від цього?», «яка моя вигода?», «у чому мій виграш?» і т. п.

Що, по суті, означає «Кинути палити»» Що людина не буде курити. Ну то що? Що йому це дасть? А ось тут і виходять на поверхню справжні цілі, які говорять про вигоду: кинувши курити, він перестане кашляти вранці; страждати від задишки; витрачатися на сигарети; почне відчувати повноцінний смак їжі і напоїв і так далі.

У психології існує поняття»стійкої мотивації». Тобто, якщо у людини є мета, яка вигідна, життєво потрібна людині, то прагнення зробити щось буде у нього повним, усвідомленим, вольовим, а найголовніше міцним. Отже, найголовніше: правильно поставити чітко сформульовану мету.

Мета може бути не одна. Вона може бути розбита на більш дрібні цілі, може трансформуватися в іншу, взаємопов’язану. приклад, мета:позбутися від задишки, що замучила. Засіб досягнення-відмова від куріння тим чи іншим способом. Припустимо, людина досягла цієї мети. Тепер він може ставити нову (або вона сама виникне): знизити ризик захворювання серця. Адже відомо, що хронічна задишка — прямий шлях до порушення кровообігу в малому колі, а слідом — розвитку захворювань серця. А там і нова мета з’являється: жити повноцінним життям якомога довше. Що потрібно для досягнення цієї мети? Не повертатися до куріння.

До мети не йдуть семимильними кроками. Мета взагалі легше досягається, якщо дробити її на більш дрібні досягнення. Як приклад: протриматися тиждень і відчути полегшення дихання; не курити два тижні — почнуть відновлюватися судини, знизиться шум в голові і т. д.

Важливо пам’ятати: результат досягається не за рахунок швидкості, короткими перебіжками добиратися до кінця простіше і легше.

Завтра.

Всього через дві доби нервова система вже починає звикати до того, що нікотинової підживлення більше не передбачається. Дискомфорт від різкого переходу в новий стан полегшить розуміння того, що в світі з’явилися смаки і запахи — це почали прокидатися забиті тютюновим димом рецептори. Саме час відмовитися від пахучого фаст-фуду і швидкорозчинної локшини — тепер запах справжніх спецій і свіжих продуктів виявиться набагато приємніше.

Ще через день стане значно легше дихати, оскільки поступово пройде викликаний курінням спазм дрібних бронхів. Можливість активно рухатися без задишки подарує додаткову порцію гормонів задоволення, яких стало дещо не вистачати після відмови від сигарет. Тим більше, що цілуватися тепер можна хоч круглі стуки, не переводячи м’ятну жуйку пачками.

Як кинути палити, варіант перший.

Тепер до справи. Перш за все, потрібно щоб ви самі усвідомили, навіщо ви курите? Дуже в рідкісних випадках куріння необхідно людині на генетичному рівні, іншими словами – як повітря. Для цього рекомендуємо провести над собою наступний експеримент.

Коли відчуєте дискомфорт, і рука сама потягнеться до пачки сигарет, відкрийте пачку і візьміть одну сигарету, але не прикурюйте її. Візьміть її в губи, потримайте в руках, і не звертайте уваги, що вона у вас не горить. Краще це зробити коли поруч хто-небудь є, наприклад, подруга або друг, з яким ви вирішили прогулятися. Бажано щоб вона або він не курили. Тримайте сигарету в руці, почніть дискусію про те, чи є життя на Марсі? Якщо через півгодинки дискомфорт пройде, і ви випадково виявите, що тримаєте в руці незагоєну сигарету, значить ви щасливчик. Цей тест перевіряє прихильність вашого організму до нікотину. Якщо тест пройдено успішно, то для того щоб кинути палити, вам потрібно тільки власне бажання.

Адже в більшості випадків ви і не хочете курити, але з волі обставин вам це доводиться робити. Обставини можуть бути різні, колеги по роботі, які зазивають пихнути за кампанію або подружка, яка димить у всю і, для того щоб її не ображати, сам починаєш курити. Щоб допомогти собі кинути палити, головне не йти на поводу у друзів і самому собі сказати «ні». Друзям і подругам, які будуть пропонувати, можна наплести що завгодно, аби виглядало правдоподібно. Наприклад, сказати, що вже накурився і більше не вставляє, або послатися на погане самопочуття від викуреної сигарети. Якщо це дійсно ваші друзі, то вони вас зрозуміють і не будуть нав’язуватися з куревом.

Три стадії тютюнової залежності.

Перед тим, як кидати, варто розібратися – на якій стадії залежності ви перебуваєте. Фахівці виділяють 3:

Куріння епізодичне, фізичної залежності немає. До півпачки вдень, сигарети розділені рівномірно протягом дня. Людина не відчуває потребу покурити після їжі. Але вже виникають перепади настрою. Від 10 до 30 сигарет на день. Обов’язкова потреба покурити вранці і після їжі. Організм вже страждає від наслідків куріння. Курець часто має гастрит, простудні респіраторні захворювання, алергії, вегето-судинна дистонія, підвищення артеріального тиску. Негативний вплив на сон і пам’ять. Від півтори пачки сигарет в день. У курця хвороблива тяга до сигарет. Часто діагностують як хронічну обструктивну хворобу легень, передракове захворювання. Вранці людина сильно кашляє, організм намагається звільнитися від смол.

Зрозуміло, чим серйозніше у вас стадія залежності, тим важче буде позбутися від шкідливої звички. Ймовірно, при 3 стадії варто звернутися до лікарів. Адже організму в цьому випадку потрібно комплексне лікування. Якщо ж, Ви впевнені, що можете впоратися самі – ось кілька ідей, як собі допомогти.

Причини відмови від куріння.

Чи варто відмовляти собі в задоволенні затягнутися сигаретою? Чому потрібно кидати курити негайно, і чим раніше, тим краще?

Справа в тому, що людина, яка не курить, не піддає свій організм таким важким випробуванням, у вигляді нікотину. Тим самим він продовжує своє життя в середньому на 5 років.

Тютюнові вироби згубно впливають на вашу нервову систему, кожна викурена пачка вбиває кілька сотень нервових клітин, які, на жаль, не відновлюються.

Американський вчений Джон Хопкінс довів, що палить людина страждає безсонням набагато частіше свого некурящого товариша.

Так-так, ви тільки уявіть яка величезна кількість грошей, Ви заощадите, тим більше з сьогоднішньою ситуацією в державі, коли ціни на тютюнову продукцію збільшуються з кожним місяцем.

Але ж ці гроші ви б могли непогано інвестувати під відсоток. Задумайтесь!

Думаєте, вашим співрозмовникам приємно з вами спілкуватися, коли від вас пахне тютюном? Ні, не думаю, кинувши палити, ваша бесіда стане краще і продуктивніше.

Доведено, що курці в 3 рази більше схильні до передчасного облисіння, ніж людина, яка не курить.

Це дійсно так, всі ці страшні написи на пачках сигарет дійсно, правда. Сигарети можуть довести здорову людину до імпотенції, у чоловіків.

А у жінок до мертвого народження.

Пасивне куріння також дуже серйозно впливає на людину. А тим більше, якщо мова йде про дитину. Зростаючому організму ні в якому разі не можна стикатися з димом від сигарет.

Незважаючи на всі вищесказані причини, головною причиною є людське щастя, не варто наражати його на небезпеку.

Вчені з Медичної школи Великобританії оцінили благополуччя майже 10 000 людей і виявили, що курці менш задоволені своїм життям, ніж некурящі.

Перед тим, як кинути палити, задумалася: а що мені дасть таку відмову?

По-перше, економиться час. Ось підрахувати, скільки хвилин витрачаю на куріння в день. Виходить пристойна цифра. Але ж ці хвилини складаються в години, дні, місяці. Стільки витрачено даремно часу! Можна його пустити на більш цікаві заняття. По-друге, економія грошей. Сигарети недешево коштують. Знову вирахувала, скільки витрачаю на місяць на тютюн. У мене очі полізли на лоб від суми. Воно того не варто. По-третє, здоров’я. Як то кажуть, буде здоров’я-решта додасться. Куріння негативно позначається на стані нашого організму. Відмовившись, знижуємо ризик хвороби серця, дихальних шляхів. По-четверте, куріння провокує появу зморшок, прискорює процес старіння шкіри. Шкіра стає в’ялою, втрачає еластичність, набуває нездоровий відтінок. По-п’яте, зараз в громадських місцях типу ресторанів забороняють курити, повністю прибирають курилки. Я вважаю ці дії правильними. Краще не курити, відчувати себе добре, не бігаючи в пошуках затишного куточка, де б можна непомітно піднімати. І, нарешті, бути вільним-непередаване почуття. За всі роки куріння відчула, що значить бути рабом своїх бажань, безвілля. Більше не хочу.

Звичайно, є ще купа причин. У кожного вони свої. Але, думаю, перерахованого достатньо, щоб раз і назавжди виключити сигарети зі свого життя.

А чи може бути рецидив, і як від нього застрахуватися.

Мене завжди цікавило питання: Як назавжди кинути палити? Актуальний, адже саме з ним пов’язаний стан багатьох аспектів нашого здоров’я, життя. Так чому більша частина курців не може відмовитися від сигарети? Є кілька причин.

№ 1. Щоденний ритуал.

Пачка в день була для мене нормою. Це не тільки найдоступніший, легальний наркотик, але і засіб, який виручав, знаходилося зі мною поруч кожну хвилину.

Сигарети виручали мене при довгому очікуванні, коли можна вийти, подихати повітрям, покурити. Про роботу мовчу, там все благоволить бігати в курилку щогодини.

Такий ось «шкідливий» ритуал. Він рятував, як бальзам на душу.

№ 2. Фізіологічне звикання.

Механізм простий: нікотин як би просочується в організм, залазячи в найважливішу функцію — обмін речовин. В результаті, при відмові від звички можуть деякі гормони перестати вироблятися. Тобто одне з головних ланок, нікотин, висмикується з ланцюжка, порушуючи весь порядок.

Саме тому виникає величезне непереборне бажання затягнутися. Наше тіло саме сигналізує, що щось не так, і така потреба заповнюється тільки поверненням до звички.

Воно обумовлено виключно характеристиками нашої особистості. Так, взагалі, всі звички від цього залежать. Психологічна залежність — ось основна причина тяги. Таке поняття активно вживається нами, але не всі усвідомлюють, як боротися.

Останні дві причини плутала.

Сили спрямовувалися на придушення фізіологічного звикання, а потрібно звернути увагу на психологію. Тому довго не могла кинути палити.

Так, може бути. Перевірено на мені. Не раз кидала, потім зривалася, знову кидала.

Багато з моїх знайомих знайшли компроміс зі своєю силою волі-курять тільки у свята. Називають це «контрольованим курінням». Типу вони контролюють, начебто, і не назвати такий стан речей шкідливою звичкою. Ось тільки помиляються, адже сигарети знову керують їхніми думками, бажаннями.

Від рецидиву застрахуватися можна тільки лише, маючи силу волі. Вона-фундамент, те, що не дає стати заручником замкнутого кола, вийти з нього, не потрапити в нього знову.

Причини відмови від куріння.

Причин, чому варто кинути палити дуже багато. З величезного переліку факторів, курець, який зважився на цей життєво важливий крок, може скласти свій список мотивацій. Узагальнивши інформацію, можна виділити п’ять умовних груп, які об’єднують плюси відмови від куріння за основними ознаками.

Настрій.

потрібно кидати палити

З фізичною залежністю від нікотину людині впоратися набагато простіше, ніж з психологічної. Для курця сигарета стає атрибутом якогось ритуалу. У перший час він просто не буде знати, чим зайняти руки.

Тому може спостерігатися дратівливість, емоційні зриви. Але подолавши цей важкий період людина поверне собі всю гостроту відчуттів і радість життя. Настрій вже не буде залежати від порції нікотину.

Зовнішній вигляд.

Курця зі стажем можна дізнатися по пожовклим зубах і нігтях, по нікотиновим плям на пальцях рук. Його волосся виглядає млявим і ламким, шкіра швидко втрачає пружність і на обличчі з’являються ранні зморшки. Відмова від куріння приводить зовнішній вигляд в норму: зникає неприємний запах, м’язи приходять в тонус, обличчя молодіє, до волосся, нігтів і зубів повертається здоровий вигляд.

Зберегти здоров’я.

Негативний вплив нікотину на людський організм вже ніхто не заперечує. Відмова від куріння дозволить прожити довше, уникнувши безлічі серйозних захворювань, провокованих тютюновим димом.

Це звичайно не означає, що якщо людина кинула курити, то він зовсім перестав хворіти. Здоров’я залежить від безлічі факторів, але добровільно підривати його курінням принаймні не розумно.

Економія часу і грошей.

Існує маса прикладів, коли основним стимулом кинути палити стає усвідомлення того, що час, проведений з сигаретою, витрачається даремно.

Та й грошей це пристрасть вимагає чимало. А що нікотинозалежна людина отримує натомість? Нічого, крім підірваного здоров’я.

Укладення.

Кожен курець рано чи пізно замислюється про відмову від сигарет. До таких думок підштовхує погіршення здоров’я, негативна реакція оточуючих, народження дитини, який може послідувати твоєму прикладу, і інші причини. Для кожного вони свої. Але сенс кинути палити для всіх один-прожити повноцінне здорове життя, не перетворюючи її в сигаретний дим.

Переконливі доводи чому варто кинути палити.

Куріння є однією з найстаріших шкідливих звичок людства.

Але сьогодні велика увага приділяється веденню здорового способу життя і боротьбі з тютюнопалінням. У цій статті наводиться лише кілька фактів, які змусять жахнутися навіть самого завзятого курця і, сподіваємося, що це допоможе вам кинути палити.

Наприклад, те, що курці набагато частіше хворіють на рак легенів. Вчені довели, що у курців рак легенів зустрічається приблизно в десять разів частіше, ніж у Не палять. Це пов’язано з тим, що в димі тютюнових виробів містяться близько п’ятдесяти канцерогенних речовин, що викликають пухлини в організмі людини.

Вченими було підраховано, що кожна викурена курцем сигарета вкорочує його життя на вісім хвилин. Саме стільки середній курець витрачає на викурювання однієї сигарети. В цей час некурящий людина може грати зі своїми дітьми, спілкуватися з друзями, дзвонити батькам. Курець же в цей час знаходиться в тютюновому диму власної сигарети.

Якщо викурювати пачку в день, то за рік можна увібрати в свої легені літр смоли. Смола в сигареті є найшкідливішим елементом, обганяючи по шкідливості навіть нікотин. При палінні смола осідає на стінках легеневих шляхів і заважає нормальній роботі дихальної системи людини. Також смола осідає на легеневих мішечках і це часто призводить до захворювання легенів. Будучи канцерогеном, смола може бути причиною раку в організмі.

Категорично протипоказано куріння вагітним і годуючим жінкам. Речовини, що містяться в сигареті, негативно впливають на розвиток плода в утробі матері. Жінки, що палять часто народжують дітей з нестачею ваги. Це є причиною високого відсотка смертності на першому році життя дитини.

Людина, що палить ніколи не буде красивим.

Багато речовин, що містяться в сигаретах і тютюновому димі, порушують обмін речовин в організмі. У людини, що палить на обличчі раніше з’являються зморшки, куріння веде до передчасної ламкості нігтів і волосся. Також через порушеного обміну речовин відбувається притуплення смакових відчуттів людини, знижується нюх.

Куріння несприятливо впливає на серцево-судинну систему людини. Монооксид вуглецю, що міститься в сигаретах, з’єднуючись з гемоглобіном, ускладнює перенесення кисню до серця. А багато речовин, що містяться в сигареті і тютюновому димі, підвищують рівень холестерину в крові. Через це ризик ішемічної хвороби серця та інсульту у курців в два – три рази вище, ніж у некурящих людей.

Куріння дратує дихальні шляхи. Саме тому більшість курців хворіє на астму. Багато курців можуть відчувати напади задухи, а у деяких навіть може розвинутися алергія. Серед курців найвищий відсоток хворих респіраторними захворюваннями.

Куріння негативно позначається на здатності до зачаття.

Жінці, що палить складніше зачати дитину, а у чоловіка сповільнюється швидкість руху сперматозоїдів. Це призводить до зменшення шансів успішного зачаття у курців. Чи це не привід терміново кинути палити.

Проблемою сучасного суспільства також є пасивне куріння. Особливо, коли пасивними курцями стають діти, які дуже чутливі до тютюнового диму. Пасивний курець отримує зовсім ненабагато менше шкоди, ніж людина, що палить поруч з ним.

Головне для курця це зрозуміти, що восьмихвилинне задоволення від викурювання однієї сигарети не зможе компенсувати тієї шкоди, який завдадуть шкідливі речовини сигарети і тютюнового диму його організму. Задумайтеся-і це допоможе вам кинути палити!

Кожному з нас хочеться виглядати здоровим і молодим. І тільки ведучи здоровий спосіб життя, і відмовившись від куріння, можливо, досягти гармонії з самим собою. А досягти гармонії з самим собою означає досягти гармонії з усім навколишнім тебе світом. Здорова людина відчуває смаки і запахи цього світу без присмаку тютюну. І тільки некурящий людина може бути на сто відсотків впевнений в тому, що у нього буде здорове потомство.

Шкода куріння-очевидний, це розуміють і самі курці, але може бути пора б і кинути палити?

Чи треба кидати курити.

Куріння-важка і небезпечна залежність, що призводить до серйозного розладу здоров’я і передчасної смерті, тому всі лікарі наполягають на відмові від неї. Але багатьох цікавить, чи є сенс кидати курити, якщо стаж куріння становить 20, 30 і більше років, і чи не призведе така різка зміна в житті до негативних наслідків. Позбутися від тютюнової залежності можна в будь-якому віці і при будь-якому терміні. Після розставання з цією звичкою у колишніх курців помітно поліпшується самопочуття, зникають хронічні захворювання і збільшується тривалість життя.

До чого призводить куріння.

Кожен любитель тютюну погодиться, що куріння завдає серйозної шкоди здоров’ю, часто непоправний. Тривалість життя нікотинозалежних менше в середньому на 14 років, онкологією вони хворіють в кілька разів частіше. Хронічний бронхіт, облітеруючий ендартеріїт, інфаркт міокарда, астма і безліч інших хвороб – ось що чекає в майбутньому багатьох курців.

Проте люди продовжують курити. Одні не кидають через непереборну, на їхню думку, залежність, інші просто не замислюються про шкідливі наслідки.

Відмовлятися від цієї звички не так складно, як деяким здається. Для цього поділяють фізичну залежність від нікотину і психологічну.

Фізичний дискомфорт і тяга до сигарети зникає через два тижні після припинення куріння. Психологічна тяга зберігається більш тривалий час, для боротьби з нею потрібно змінити спосіб життя, знайти заміну сигареті.

Міфи і помилки літніх курців.

Деякі вважають, що припиняти куріння після багатьох років залежності не можна, це призведе до додаткових проблем зі здоров’ям. Це міф. Ще одна поширена помилка: якщо курцеві 40, 50 або 60 років, то відмова від нікотину Неможливий. Це не так. Розлучитися зі шкідливою звичкою можна в будь-якому віці.

Перший час помітні деякі неприємні відчуття, пов’язані з киданням куріння. Організму потрібен час, щоб перебудувати обмін речовин і навчитися обходитися без нікотину.

Багато залежні вважають, що куріння знімає стрес, допомагає заспокоїтися. Це неправда. При викурюванні однієї сигарети різко збільшується рівень адреналіну в крові. Це відбувається через специфічного дії нікотину на організм. В якості заспокійливого замість куріння можна запропонувати смоктальні цукерки.

Ще одна помилка — від тютюну можна відмовитися, якщо скоротити кількість сигарет, споживаних на добу. Насправді змогли успішно позбутися шкідливої звички тільки ті, хто кинув палити відразу і назавжди. Скорочення кількості сигарет дає тільки тимчасовий ефект. Курець швидко повертається до звичної дозі.

Побоювання набрати зайву вагу також часто зупиняє бажаючих кинути палити. Таке трапляється, але причина не у відмові від тютюну, а в спробі заглушити нікотиновий «голод» поїданням великої кількості їжі. Якщо регулювати харчування, уникати переїдання, займатися спортом, то проблем з ожирінням не буде.

Часто здається, що невдача в боротьбі з власною залежністю знизить самооцінку, призведе до психологічного дискомфорту. Чи означає Невдача лише те, що метод боротьби з тютюном був обраний невірний. Потрібно проаналізувати свій досвід і зробити необхідні висновки. Головне-зовсім не сила волі, а чітке усвідомлення, що сигарета більше не потрібна.

Багатьом куріння потрібно як засіб спілкування в колективі. Перекури дозволяють неформально поспілкуватися з колегами, вирішити якісь проблеми. Відмова в цьому випадку не означає відхід від спілкування зі співробітниками. Можна знайти інший формат взаємодії в колективі. А кинув палити співробітник завжди буде предметом поваги і деякої заздрості.

Щоб швидше прийняти рішення і розлучитися зі своєю залежністю, потрібно дізнатися, які ще плюси і мінуси є у відмови від куріння.

Позитивні фактори.

Чоловік, який відмовився від сигарет, відразу помітить, що у нього:

Пропала задишка. Легкі відновили свою функцію, стало можливо піднятися на високий поверх; відновився нормальний артеріальний тиск. Припинилися спазми судин, покращилося кровопостачання органів і тканин; виділення мокротиння з бронхів тепер відбувається нормально, часті бронхіти різної природи залишилися в минулому; покращилася робота шлунка, зникли гастрити, пропав неприємний запах з рота;

Зуби стали нормального кольору, шкіра перестала бути надмірно сухою; кровопостачання нормалізувалося, зникли судинні спазми. В результаті цього покращилася потенція і репродуктивна функція; зросла працездатність, пропала хронічна втома. Відновилася розумова діяльність, пам’ять і увагу; зникла постійна сонливість, нічний сон нормалізувався; став краще сприйматися смак з’їденої їжі і навколишні запахи. Життя дарує тепер більше радощів; помітно зменшилися грошові витрати.

За статистикою, через 5 років після відмови від нікотину ймовірність виникнення онкологічних захворювань миттєво знижується, через 10 років стає такою ж, як і у некурящих.

Негативні сторони.

Негативні наслідки різкої відмови від куріння при великому стажі:

Може збільшитися вага. Смак їжі став набагато приємніше, відчуття голоду тепер не забивається тютюновим димом. Крім того, колишні курці багато їдять, щоб компенсувати тягу до нікотину. Через кілька місяців вага відновиться. Щоб не допустити проблем з ожирінням, потрібно контролювати свій раціон, збільшити фізичні навантаження. Заняття спортом, відвідування тренажерного залу допоможуть уникнути проблем з переїданням; дратівливість і тривожність поєднується з депресією, іноді різко змінюється настрій. Тривалість цих симптомів залежить від настрою і сили психологічної залежності. Близькі родичі повинні бути готові до таких емоційних стрибків і надавати колишньому курцеві психологічну підтримку; куріння часто супроводжується ранковим болісним кашлем. При відмові від тютюну кашель посилюється. Кілька тижнів легкі будуть відновлювати свою функцію, з альвеол в цей період виводиться смола і тютюновий пил. Потім кашель пропаде; можливе тимчасове зниження імунітету. В організмі змінюється обмін речовин, нікотин більше не надходить в кров. Слід перший час уникати переохолодження і контактів з інфекційними хворими; заснути стає важче. Думки про сигарети не дозволяють розслабитися. Для нормалізації сну допомагають заспокійливі трави і збори; запаморочення і невеликий головний біль виникає через зниження артеріального тиску;

З’являється тяга до солодощів. Це пов’язано зі зниженням рівня глюкози в крові і іноді призводить до зайвої ваги. Потрібно контролювати свій апетит, а глюкоза незабаром відновиться.

Всі перераховані симптоми не носять тривалий характер і незабаром зникають. Пов’язані вони з відновленням нормального функціонування організму. Користі при відмові від тютюну значно більше, ніж нетривалі негативні наслідки.

Поради та рекомендації.

потрібно кидати палити

Щоб розлучитися зі шкідливою звичкою-найкраще не курити зовсім. З певного дня уникати будь-якого вживання нікотину. Такий спосіб вимагає сили волі і хорошої мотивації.

Потрібно прибрати з дому все, що нагадує куріння. Сигарети, Запальнички, попільнички – нічого не повинно потрапляти на очі колишньому курцеві.

Перевіряти силу волі і пробувати викурити половину сигарети після утримання – пряма дорога до зриву. Відмова повинна бути абсолютною і безстроковою. Навіть одна затяжка швидко призводить до паління в колишніх дозах.

Колишнім нікотинозалежним часто сниться, що вони курять. Не потрібно цього лякатися, такі сни означають, що ви розлучилися зі шкідливою звичкою і скоро всі її ознаки залишаться в минулому.

Курити кинути не складно, помітне поліпшення здоров’я переважує всі тимчасові незручності відмови від нікотину. Потрібно тільки прийняти правильне рішення, і за підтримки близьких людей позбутися небезпечної пристрасті. Допоможе в цьому консультація лікаря або психолога.

Відгуки кинули курити з великим стажем.

Курити почав у школі, потім армія, робота. У день викурював близько пачки. Сильно замучив ранковий кашель, стало боліти серце. Став замислюватися про відмову від сигарет. Але подумав, Чи можна кинути палити після 20 років куріння? Порадився з друзями, лікуючим лікарем. Вирішив кидати, вийшло не відразу, були зриви. Але все-таки я впорався. Тепер не курю вже більше року. Кашель пройшов, став себе набагато краще відчувати. Якщо хтось замислюється-чи варто кидати курити, відповім йому-звичайно, варто.

Я курець з дуже великим стажем. Вирішив залишити тут відгук, щоб розповісти всім, як 60 річний пенсіонер позбувся цієї звички. Неважливо, скільки вам років і як довго ви курите, головне-зважитися. Я не надто вірив у свої сили, але, коли викинув останню пачку, зрозумів — я впораюся. Перший час було нелегко втриматися, потім стало легше. Головне-зникли звичні болячки. Пройшов кашель, пропала безсоння. Тепер не боюся зустріти старість, знаю, що здоров’я моє в безпеці.

Кинув палити минулого року. Перестав стежити за вагою, трохи поправився. Кидати курити не складно, потрібно тільки правильно налаштуватися і надалі стежити за своїм здоров’ям. Після відмови від сигарет з’являється сильний апетит, весь час щось жуєш. З цим потрібно боротися: харчуватися за графіком, займатися спортом.

Відео в тему.

Чи є сенс кидати курити при великому стажі? Кажуть, що це особливо небезпечно для зрілих людей, але труднощі можуть виникнути і в 30-35 років. Важливо відмовитися від сигарет правильно, і стан здоров’я покращиться в рази, а імунітет значно зміцніє. Багатьох лякають нібито негативні наслідки, проте це – лише одне з багатьох помилок. Забути про куріння – серйозний вчинок, який заслуговує на повагу. А результат-позитивний для всього організму.

Чи важко відмовитися.

Одне з найчастіших помилок-відмова від сигарет не має сенсу, якщо кидає людина досяг критичної вікової позначки. Ця грань трактується по-різному. Кажуть, що в 40, 50, в 60 років безглуздо усуватися від куріння, але подібне твердження абсолютно невірно.

Кинути палити може будь-хто. Необхідно тільки перемогти дві прихильності, які часто плутають:

Перша виражається в наступному: організм звик до куріння, тому при відмові миттєво проявляється необхідність заповнити відсутність наркотику. Подібний стан триває до двох тижнів. Якщо кидає палити зумів впоратися з собою і перемогти цю прихильність, то в гру вступає другий фактор – психологічний. Саме через нього не один колишній курець повернувся до подібного способу розслабитися.

Куріння часто спровоковано зовнішніми причинами-зрада, обман, втома. У підлітків і молодих людей до 30-35 років це часто банальне бажання виділитися з натовпу. На цьому етапі важливо мати силу волі-це і є сенс. Вік не грає ролі. Тому кинути палити, остаточно відмовившись від сигарет, легко зробити як в 40 років, так і в 35.

Інші помилки.

Один з небагатьох міфів-людина кине швидше, якщо повільно скоротить кількість викурених сигарет. Але, за статистикою, успішно відмовилися від куріння ті, хто зробив це різко, не затягуючи надовго.

Іноді люди заявляють, що відмова від шкідливої звички «подарував» їм десяток зайвих кілограмів. Є кілька спростувань даного наслідки:

Кинув сигарети поправляється незначно, вага тіла не перевищує допустиму норму. Часто кілограми набираються через психологічний фактор. Людина прагне забути про проблему куріння, перемикаючись на їжу. Іноді винен недолік фізичної активності, а не небажання курити. Вихід тільки один-переглянути раціон і зайнятися спортом.

Найчастіше курити кидають ті, хто робить це різко.

Крім того, через зниженого рівня цукру в крові у кидають курити спостерігається тяга до солодкого – зайва вага з’являється і з цієї причини. Ще одна поширена помилка стосується стажу куріння. Часто людина заявляє, мовляв, курю 40 років, є серйозна залежність, але чи має сенс кидати? «Курив, куриш-яка різниця? Організм адже вже занадто звик до нікотину!» Але відмовитися від куріння можна коли завгодно. Чим раніше це зробити — тим краще, це підтвердить будь-який лікар. Сенс в тому, щоб встигнути, поки не з’явилися наслідки у вигляді ракових захворювань.

Правдиві результати відмови.

Важливо вчасно забути про міфи і дізнатися факти про те, які наслідки відмови від сигарет бувають. Деякі дивуються, дізнавшись, що всі вони-позитивні, і є лише кілька негативних. Жоден курить не зможе похвалитися відсутністю захворювань внутрішніх органів, абсолютним здоров’ям і білосніжною посмішкою. Список можна продовжувати нескінченно, але є основні, найпомітніші наслідки.

До них відносяться первинні результати — їх кидають помічають в першу чергу. До них відносяться повернення нюху і смаку, нормалізація роботи дихальних шляхів, покращене насичення мозку киснем. Саме ці наслідки на перших порах мотивують людину не здаватися і боротися з психологічним фактором. Часто кидають виділяють це в якості сенсу продовжувати боротися зі спокусою курити. Важливо знати, що перша зміна настає вже через двадцять-тридцять хвилин! Тиск у людини, який кинув, приходить в норму, сповільнюється пульс, що частково знижує навантаження на серце. Але до нормального стану ще далеко, тому що орган змушений працювати на знос – кисень надходить, але через куріння його все ще занадто мало.

У курців часто з’являються проблеми з зубами.

Подальші поліпшення в роботі організму стають помітні не відразу, а через тривалий час. Остаточно приходять в норму судини, перестаючи звужуватися, – вони розширюються, кисень проходить безперешкодно. Робота серця поліпшується, а це знижує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, в тому числі і інфаркту, інсульту. Одне з основних позитивних наслідків-поступове поліпшення роботи мозку. Відновлюється пам’ять, повертаються розумові здібності. Вже можна займатися спортом – остаточно пропала задишка, а вени на ногах не виступають так сильно.

Знижується ймовірність смерті від раку легенів. Через рік після відмови від куріння зникає психологічна залежність – людина відчуває себе вільним, що мотивує його назавжди забути про сигарети і тютюновому димі. Удосконалюється і зовнішній вигляд людини-нормалізується колір обличчя, зуби стають білішими, чистішими, пропадає жовтизна. А на зекономлені гроші можна купити новий одяг, туристичну путівку, провести час з близькими. Хіба такий наслідок не можна назвати позитивним?

Однак для повного одужання іноді потрібна медикаментозна допомога і відвідування психолога. Точніше про це скаже лікар – не варто самостійно братися за лікування, не всі аптечні засоби допоможуть при боротьбі з курінням. Враховувати варто і наявність інших захворювань — наприклад, алергії на ліки.

Ризики і факти.

У порівнянні з позитивними, негативних наслідків відмови від куріння дійсно мало. Однак проблему потрібно розглянути з усіх боків. Важливо знати, що погіршення тимчасові, пов’язані з психологічним настроєм. Це означає, що незабаром від них можна буде забути – важливо лише протриматися деякий час. Синдром відміни-класичний для багатьох курців, які намагаються відмовитися від сигарети. Він настільки лякає людину, яка намагалася дізнатися, як кинути палити, що той знову повертається до згубної звички, побоявшись неприємних відчуттів. А вони є такими:

Часта, яскрава, тривала біль в різних частинах тіла. Зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Проблеми в роботі шлунково – кишкового тракту-втрата апетиту або надмірне поїдання їжі, нудота і блювота, діарея. Порушення сну-безсоння або зайва сонливість. Коливання настрою, нервові зриви, апатія, дратівливість і злість без особливої причини, легка форма депресії.

При відмові від куріння, у людини можуть з’явиться порушення сну.

Через нормалізацію роботи судин і подальшого надходження нормальної кількості кисню в мозок кидає палити відчуває часті головні болі, може втрачати свідомість. Через зниженого рівня цукру виникає запаморочення і неуважність в легких формах. Сенс в наступному: не бійтеся подібних симптомів – організм не страждає, а повертається до попереднього, здорового стану.

Висновок.

Отже, ви збираєтеся кинути палити. Підіб’ємо підсумки — в чому сенс такого рішення?

Поліпшення зовнішнього вигляду. Значна економія грошей. Пропадає задишка, можна займатися спортом. Відсутність стресу через брак сигарет, необхідності купувати їх щоранку. Більше часу на хобі-з’являється сенс життя. Часто кинути можна не тільки пристрасть до куріння, а й інші шкідливі звички – а це користь для здоров’я.

Відмова від куріння-виключно позитивне явище. Кожен, хто вчасно кинув, зберіг здоров’я і в 30 років, коли все тільки починається, і в 40, і навіть в 50 років, коли немає нічого кращого здорового способу життя. Сміливе рішення поверне вам друзів, подарує увагу оточуючих – подібними людьми завжди захоплювалися. Хіба не в цьому, почасти, сенс і головний стимул кинути палити, незважаючи на кількість років?

Кинути палити можна в будь-який час, незалежно від вашого віку, стажу або наявності інших захворювань. Відмова від нікотину поліпшить стан всіх органів, повернувши правдиві відчуття від життя. Сигарети-це всього лише втеча в світ ілюзій, гнітюча звичка, через яку люди втрачають друзів і близьких, самостійно наближаючи себе до межі неповернення, адже коли-небудь стане пізно. Тому не затягуйте – кидайте курити якомога швидше, орієнтуючись на позитивні наслідки. Безумовно, тут є сенс.

Чи можливо це? Звичайно, можливо! Навіть Барак Обама, як би до нього не ставитися, зміг кинути після тридцяти років стажу.

Може бути, для мене кидати вже шкідливіше,ніж курити далі?

Це не так. Німецькі вчені (узагальнивши результати сімнадцяти довгострокових досліджень) показали, що навіть у групі тих, хто кинув палити після 60 і після 70 років середня тривалість життя була більше, ніж у тих, хто продовжував курити. Що ж стосується тих, хто кинув палити між 40 і 50 роками, то в їх групі тривалість життя майже не відрізнялася від ніколи не курили.

Може бути, просто спробувати курити менше?

Якщо у вас нікотинова залежність, ви просто не зможете це зробити і незабаром повернетеся до своєї дози. Кинути палити важче на короткому проміжку, але легше в довгостроковій перспективі. Навіть якщо ви ставитеся до тих людей, які курять багато років менш ніж півпачки в день і з перервами (наприклад, можуть не курити під час вагітності), — це все одно серйозно збільшує ризик серцево-судинних захворювань і раку.

Чи можна кинути палити різко?

Вважається, що кидати курити різко можна тільки якщо ваш стаж не перевищує 3-5 років. В цьому випадку нікотинова залежність ще не настільки сильна, нікотин не настільки міцно вбудувався в психофізіологічні механізми, щоб різкий обрив ланцюжка завдав серйозної шкоди. Але якщо ваш стаж перевищує 10 років і ви курили багато, пачку або більше в день, то різко кидати курити без будь-якої заміни не рекомендується.

Скільки триває ломка, чим вона обумовлена і як проявляється?

потрібно кидати палити

Ломка після відмови від куріння триває від тижня до декількох місяців. Тривалість її залежить не тільки від стажу і кількості сигарет в день, але і від індивідуальної схильності людини. Механізм ломки обумовлений дефіцитом ацетилхоліну (медіатора нервового збудження) і проявляється запамороченнями, нудотою, тривожністю або дратівливістю і іншими нездужаннями. Наполегливий кашель свідчить про те, що легкі насилу, але починають перебудовуватися на життя без тютюну. Може боліти голова-адже судинна система теж звикла до постійної нікотинової стимуляції.

Як можна допомогти собі перетерпіти ломку?

Існує безліч засобів, що допомагають на даному етапі. Основних груп дві: нікотинозаместительная терапія (пластирі, спреї в ніс і інші форми) і препарати, що зменшують тягу до куріння. Унікальний в цьому відношенні бупропіон, відомий також як Велбутрин і Зібан, відноситься до групи антидепресантів, але застосовується саме для лікування нікотинової залежності.

Чому деякі починають курити знову через багато місяців після відмови?

Тут спрацьовує вже не наркотична залежність від нікотину (пам’ятаємо, ломка навіть у важких випадках закінчується вже через кілька місяців), а психологічна. Куріння вбудовується не тільки в наші фізіологічні процеси, а й в соціально-психологічні: хтось за допомогою сигарети знімає стрес, хтось не мислить спілкування без тютюну, для кого-то з курінням тісно пов’язані кава або спиртне.

Варто подумати, який інший звичкою можна замінити ту чи іншу функцію куріння. Крім того, допомагає дотримання загальних принципів здорового способу життя: нормальна кількість сну (не менше 7 годин на добу), корисна поживна їжа, фізична активність і свіже повітря. Деякий час, можливо, вам доведеться уникати звичних «курильних» ситуацій, щоб не провокувати себе (замінити перекури в офісі — спільної чашкою чаю).

Мій знайомий кинув палити і сильно погладшав. Чому?

По-перше, сигарети пригнічують відчуття голоду. У курців виділяється глікоген, цукор в крові підвищується і їсти вже не хочеться. Крім того, нікотин прискорює метаболізм, і їжа належним чином не перетравлюється. Коли ж людина курити кидає, то і голод він відчуває тепер гостріше, і їжа перетравлюється належним чином. Тому він їсть стільки ж, а вага зростає. Існує деякий» природний » набір ваги після відмови від куріння, і він не перевищує 3-5 кілограмів.

По-друге, нерідка ситуація, коли людина змінює одну залежність на іншу. Багато колишніх курців відзначають, що в перший рік після відмови від куріння починають більше вживати спиртного, кави, солодкого. Мозок шукає способи зняти стрес, викликаний відмовою від куріння,» добрати » задоволення з інших джерел. Тому деякі колишні курці дійсно поправляються сильніше, ніж на 5 кіло.

Як з цим бути? Не варто сідати на жорстку дієту, це тільки посилить стрес і розбалансує організм ще сильніше. Краще простежити за тим, щоб споживати менше мучного і солодкого і більше здорової білкової їжі. Якщо дуже хочеться «зажовувати» стрес, вибирайте насіння, житні сухарики або морквяні палички.

Що ще допомагає не повертатися до куріння?

Сильна мотивація. На жаль, часто люди кидають курити вже після того, як у них знаходять небезпечне захворювання. Зате в цьому випадку про» силу волі » мова вже не йде, скоріше це порятунок власного життя. Кидаємо разом. Якщо курять подружжя або близькі друзі — набагато ефективніше відмовлятися від шкідливої звички разом. Вам належить придумати, чим корисним можна замінити спільні перекури. Ален Карр. Так, багато хто говорить, що коли вони вже вирішили кинути палити-ця книжка дійсно підтримала і допомогла. Психотерапія. Якщо ви курите багато років і побічні ефекти після кидання занадто сильні (стійке зниження настрою, тривожність, дратівливість зашкалюють і не проходять) — можливо, вам допоможе психотерапевт. В цьому випадку потрібно вибирати лікаря, практикуючого в рамках когнітивно — Біхевіорального напрямку-саме вони ефективно і швидко працюють зі шкідливими звичками. Форуми і спілкування. Коли затіваєш важку справу-завжди приємно знати, що ти не один. На форумі можна попросити поради, поділитися враженнями, та й просто-похвалитися.

Якщо ви вирішили кинути палити, клініка Euromed бажає вам удачі! Нехай ваша відмова буде легким, а рішення — безповоротним.

Що відбувається, коли кидаєш курити: плюси і мінуси позбавлення від залежності.

Палити шкідливо. Цей факт не спростовує навіть завзятий курець. Пристрастилися до тютюну люди прекрасно знають, за що вони платять чималі гроші, набуваючи джерело гіркуватого диму — за підвищення ризику заробити онкологію, померти від інфаркту або інсульту, отримати функціональний і органічний розлад в роботі організму. А ось про те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, знають, мабуть, тільки доктора.

Середньостатистичні курці навіть не замислюються про глобальні зміни, можливих при відмові від сигарети. Можливо, саме незнання про реальні здібності свого тіла-справжня причина відсутності бажання кидати курити.

Чомусь у свідомості курця існує тверда впевненість в тому, що відмова від згубної звички пов’язаний зі страшними стражданнями. Люди не хочуть кидати палити перед святами, виїздом на відпочинок. І твердо впевнені, що сигарета тільки посилить задоволення від смачної трапези, хорошого сексу, чергової зарплати, чашечки кави. А може, це задоволення, навпаки,було-б по-справжньому повним без смердючої «палички» між пальцями? Але рішення кинути палити завжди відсувається на невідому кількість днів, місяців, років…

Що відбувається з організмом, коли кидаєш палити.

Американські вчені довели, що відмова від тютюну в будь-якому віці, при будь-якому стажі куріння і кількості викурених за добу сигарет принесе організму тільки користь. Так, тіло курця ніколи не повернеться в початковий стан і не стане таким, як у Ніколи не курив людини. Більш того, наслідки відмови від куріння будуть нагадувати про себе ще протягом восьми років після останньої викуреної сигарети.

Однак робота органів, тканин і клітин організму без нікотину поступово налагоджується. Він швидше відновлюється після фізичних навантажень, підвищується психологічна стійкість, поліпшуються зовнішні дані людини. Різкий або поступова відмова від куріння не обіцяє людині нічого, крім зцілення від залежності, отримання шансу жити довше, краще, багатше.

Неприємні симптоми.

Інша справа-моральний дискомфорт. Він у курців є першою причиною зривів і повернення до згубної звички з колишньою, а то і подвоєною силою. Проявляє він себе наступним чином:

апатичний настрій; депресивні розлади; дратівливість; нервозність; відсутність посидючості; порушення концентрації уваги; порушення сну; поява комплексів і невпевненості.

Ці симптоми є невід’ємною частиною розставання з тютюном і саме їх поява ототожнюють зі стражданнями без сигарет, образно називають «ламкою». Насправді подібні наслідки відмови від куріння-багато в чому робота психіки. Наприклад, тримати сигарету в руках і пускати дим — психологічна звичка. Відсутність можливості зробити один з улюблених ритуалів — привід для стресу і неприємних відчуттів. Але при правильному настрої на відмову від нікотину навіть такі неприємності швидко зійдуть нанівець, поступаючись позитивній динаміці відновлення організму.

Нікотин-легкий наркотик, який надає стимулюючу дію на нервову систему. Природно, без регулярного його надходження в організм людина може відчувати пригніченість і апатію. Однак це тимчасові явища. Через три тижні рівень нейромедіаторів повернеться до фізіологічної норми, а психологічний стан колишнього курця стабілізується.

Єдиним негативним наслідком відмови від куріння виступають тимчасове відчуття пригніченості і психологічний дискомфорт. Але вони проходять через три тижні, змінюючись гордістю і впевненістю у власних силах.

Коли чекати змін на краще.

Курців, твердо намірилися позбутися від нікотину, цікавить, що відбувається, коли різко кидаєш курити? Коли ж виникне горезвісне відчуття легкості, а здоров’я стане залізним? Відповідь проста — коли всі тканини і органи повністю відновляться після згубного впливу не тільки нікотину, але і ще двох сотень смолистих і канцерогенних речовин. Чи може цей процес бути швидким? Навряд. Однак і тут природа дивує-відновлення організму після потрапляння в нього отрут, починається вже через третину години, якщо відсутня нова доза. Загальну тенденцію позитивного ефекту відображає таблиця змін, наведена нижче.

Таблиця-зміни в організмі після відмови від куріння.

Сфера змін Що відбувається Кров Очищується від нікотину; — нормалізується біохімічний склад; — приходить в норму співвідношення лейкоцитів і еритроцитів; — підвищується рівень насиченості киснем; — знижується ризик тромбозу Судини Стінки стають міцнішими; — нормалізується тонус гладкої мускулатури; — усуваються запальні прояви; — нормалізується прохідність вен і артерій; — усувається патологічне звуження судинних просвітів; — приходять в норму показники тиску Серце — Оптимізується постачання киснем; — зміцнюється міокард; — знижується ризик інфаркту; — приходить в норму серцевий ритм Мозок — Краще забезпечується киснем; — усуваються області ішемії; — зростає здатність до концентрації уваги; — знижується ризик інсульту; — прискорюються розумові процеси; — зміцнюється пам’ять Ендокринна система — Нормалізується рівень всіх гормонів; — усувається дефіцит нейромедіаторів; — оптимізується обмін речовин; — приходить в норму діяльність залоз секреції; — нормалізується швидкість імунних відповідей Дихальна система — Легені очищаються від смолистих речовин; — збільшується об’єм вдиху; — нормалізується робота війчастого епітелію; -підвищується місцевий імунітет слизової бронхів; — усуваються хронічні запальні процеси; — знижується ризик бронхіальної обструкції і розвитку астми ШКТ — Відбувається повне оновлення клітин епітелію; — поліпшується перистальтична активність; — нормалізується робота травних залоз; — приходить в норму апетит; — загострюється сприйняття смаків; — очищаються і оновлюються клітини печінки.

Позитивні зміни в тілі відбуваються стрімкіше в міру збільшення терміну життя без тютюнового диму. Почавшись незабаром після викурювання останньої сигарети, вони тривають кілька років. Якщо розглядати їх поетапно, можна виділити кілька найбільш примітних моментів.

По годинах.

Зміни в організмі можна відстежити навіть по годинах, вони наступні.

Через 20 хвилин. Починається переробка і виведення нікотину. Вже через годину його доза в крові знижується вполовину. Якраз в цей період виникає чергове бажання покурити. Через 10 годин. Кров очищається від нікотину, зростає рівень насиченості її киснем. Через 13 годин. Повністю нормалізується артеріальний тиск. Усувається гіпертонус стінок судин.

По днях.

Якщо розглядати, що відбувається, коли кидаєш курити по днях, спостерігається наступне.

Через день. Нормалізується швидкість і сила скорочень серця. Через два дні. Загострюється нюх і чутливість смакових рецепторів. Через три дні. Підвищується рівень потовиділення, що пов’язано з активізацією детоксикаційних процесів. Через тиждень. Помітно поліпшується стан шкіри обличчя, її колір. Також спостерігається поліпшення запаху шкіри тіла.

По місяцях.

Відновлення організму після відмови від куріння також можна охарактеризувати по місяцях.

Через місяць. Поліпшується зовнішній вигляд колишнього курця, усувається мокрий кашель, нормалізується стан імунітету. Через два місяці. Відбувається повне очищення крові і судин. Тканини організму очищаються від токсинів, нормалізується обмін речовин. Це призводить до стабілізації апетиту і процесу травлення. Людина повертається до звичної маси тіла. Через три місяці. Помітно поліпшується функціонування мозку і м’язів. Пам’ять стає краще, а розумові процеси — швидше. М’язи стають більш еластичними, краще відновлюються після фізичних навантажень. В цей час не рекомендовані Інтенсивні заняття спортом. Краще приділити увагу тривалим пішим прогулянкам. Через чотири місяці. Помітно біліє зубна емаль, повертається нормальний колір нігтьових пластин. Повністю нормалізується гормональний фон після нікотинового збою. Через шість місяців. Спостерігається відновлення клітин печінки, нормалізація діяльності жовчного міхура.

В цілому повністю організм очищається приблизно за рік. В наступний час відбувається оптимізація і відновлення функцій тіла, постраждалих в результаті впливу токсичних речовин. Через п’ять років після відмови від сигарет ризик розвитку онкологічних недуг скорочується втричі.

Те, що відбувається в організмі чоловіка, коли кинув палити, повністю відповідає перерахованим вище процесам. Більш того, вже через три місяці після відмови від сигарет чоловік може бути впевнений в готовності своїх статевих клітин до успішного зачаття, оскільки вони вже встигли виробитися при «безнікотіновом» способі життя. Природна інтенсивність метаболізму дозволяє тілу представників сильної половини відновлюватися швидше, за умови дотримання здорового способу життя.

Процеси, які відбуваються, коли жінка кидає палити, розвиваються повільніше, ніж у чоловіків. Через рік після відмови дама може розраховувати виносити і народити здорову дитину, проте ризик генних мутацій в матеріалі яйцеклітин зберігається на все життя.

Як допомогти тілу стати здоровим.

Згідно відгуками лікарів, спеціальні маніпуляції для відновлення організму при відмові від куріння не потрібні. Досить запобігти повторному потраплянню отрут, а це значить відмовитися від сигарет раз і назавжди, без усіляких поблажок і відступів від мети. Природа зробить все сама, а тіло успішно очиститься і стане на багато здоровіше.

Завдання колишнього курця-забезпечити стабільність емоційного стану, оскільки від цього залежить загальний успіх розпочатої справи. Для цього потрібно:

уникати стресових ситуацій; відмовитися від пасивного куріння; зайняти себе приємною справою (хобі, захоплення, йога).

Фахівці рекомендують також тимчасово уникати компаній, що палять-до того часу, поки людина буде відчувати себе впевнено в суспільстві курців. До заходів, що допомагають підвищити ефективність детоксикаційних систем організму, відносять:

вживання збільшеної кількості рідини; раціональне харчування; прийом відхаркувальних препаратів на трав’яній основі; регулярне відвідування лазні або сауни (при відсутності протипоказань); прийом полівітамінних препаратів.

Відновити організм після куріння допоможуть тривалі прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді і Кінний спорт. Ці види занять вважаються щадними для всього організму, сприяють очищенню легенів і бронхів, нормалізують кровообіг у всьому тілі.

Їжа з підвищеним вмістом білків і рослинних жирів необхідна не тільки для запобігання набору зайвої ваги, але і для нормалізації роботи імунної системи. У перший місяць після відмови від тютюну слід особливо пильно стежити за раціоном і берегтися від застуд та інфекцій, так як імунітет знаходиться в ослабленому стані. Треба сказати, що вже до другого місяця захисні сили організму активізуються і працюють в нормальному режимі.

Те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, веде тільки до позитивного результату. Всі органолептичні системи активізуються для свого відновлення і успішного початку нового життя без наркотичних речовин. Фізіологічний дискомфорт в перші дні після відмови, не можна порівняти з психологічним. Замість придбання спеціальних відновлюють ліків, краще зайнятися підготовкою грунту для стабільного емоційного стану і пошуком мотивації для рішучої відмови від сигарет.

Кидає палити (що відбувається в організмі після відмови від куріння)

Відгуки: «слухайте, світ так пахне, виявляється»

Я намагалася багато разів кинути, але вистачало на півдня, навіть одного разу плакала-така туга по сигареті охопила. Не палю майже рік!На курців дивлюся з жахом, курити не тягне, тільки коли нервую чогось не вистачає, але вже не плющить, як при скасуванні. Треба перетерпіти, я чаї ганяла Різні коли хотілося курити. І ще після того як кинула був найсильніший бронхіт. Не знаю, мож збіг, а може виходили токсини і отрути))) удачі вам!

Я курила майже 25 років, з перервами. Кинула на початку року, сказала собі-якщо я знову закурю, значить я хочу померти незабаром. Багато разів у певні моменти хотілося закурити, але брала себе в руки і згадувала свій зарок. Змінилося те, що повернулося здатність краще відчувати смак і аромати. Вже не кидаю гроші на вітер для покупки дорогих сигарет. Одяг не смердить, квартира не смердить, мої шкіра і волосся не смердять брудною попільничкою. Вже немає тієї постійно запаленої носоглотки. Колір шкіри став дуже навіть приємний, а не Сірий. Я зараз пишаюся собою, що можу, що є воля, що усвідомлюю, що для мене добре, а що шкідливо.

Так би відповіла, http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4002781/

Курив тридцять років рівно. Останнім часом до трьох пачок парламенту в день. Кинув відразу, не курю вже чотири роки. По-перше, немає курців вдома і на роботі (заборонив, хто не курить-щомісячна премія 4000р., особисто від мене, все кинули.) Вдома, зрозуміло.

Страх. Почав їздити по світу, стільки місць, де я небув … так пожити полювання. Жахливо почувався, просто гівно гівном. Потім легше, але Місяць дуже важко. Але дохлим бути гірше. Слухайте, світ так пахне, виявляється! Я тепер можу як та собачка на митниці працювати, такий нюх прорізався! Реально, років п’ятнадцять відчепив. Удачі всім! Головне, перший місяць без курців в спілкуванні і алкоголю. Жодної затяжки, або все знову. Беріть квиток і їдьте. Туди, де спокійно і квітуче. Без знайомих, в одну морду.

П’ять вагомих причин, чому вам треба кинути палити прямо зараз.

потрібно кидати палити

Поради тим, хто вирішив всерйоз кинути палити, дає головний пульмонолог Міністерства охорони здоров’я краю, завідуюча пульмонологічним відділенням Краснодарської крайової лікарні № 1 Лариса Шульженко.

Чому треба кинути палити прямо зараз.

Куріння — в прямому і переносному сенсі»гроші на повітря». Прорахуйте ваші витрати на сигарети в місяць і за рік. Який відсоток вашого доходу йде на підтримку цієї звички? Чи варта вона таких витрат? У чому ви собі з неї відмовляєте?

Не курити-це одне з головних проявів вашої турботи про здоров’я близьких. Велику небезпеку-особливо для дітей і вагітних жінок – представляє вимушене «пасивне» куріння. Воно сприяє розвитку алергічного кон’юнктивіту, збоїв в імунітеті, раннього розвитку старечої далекозорості. Особливо чутлива до забруднення повітря продуктами тютюнового диму слизова оболонка очей у дітей.

Це дійсно тяжкий збиток Вашому Особистому здоров’ю! Він пов’язаний з хімічним складом вдихуваного тютюнового диму і його високою температурою. У момент затягування загоряються тютюн і цигарковий папір, утворюючи при цьому близько 1200 шкідливих речовин: нікотин, окис вуглецю, сажа, бензопірен, мурашина і синильна кислоти, миш’як, аміак, сірководень, ацетилен, радіоактивні полоній-219 і свинець-210 і т. д. цей букет потрапляє прямо в організм і сприяє розвитку раку!

Куріння псує вашу зовнішність,» желтит » зуби; негативно впливає на порожнину рота, слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, функцію ендокринних залоз. Воно призводить до спазму судин, погіршує пам’ять і увагу, призводить до зниження розумових працездатностей.

Куріння веде до ранньої смерті. Для людини смертельна доза нікотину міститься в 20-25 сигаретах. Курець не гине, тому що ця доза вводиться поступово, зазвичай протягом доби, а не в один прийом. Також частково нікотин нейтралізується формальдегідом тютюнових смол. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння тютюну-основна причина передчасної смерті, якої можна уникнути. Смертність серед курців на 30-80 відсотків вище, ніж серед некурящих, і підвищується зі збільшенням кількості викурених сигарет.

Методики » малих кроків»·

Купуйте сигарети не більше однієї пачки.

Тримайте сигарети в таких місцях, щоб кожен раз, коли захочеться курити, доводилося б встати і піти, скажімо, в іншу кімнату.

Якщо у вас скінчилися сигарети, не просіть їх ні у кого.

Викурюйте кожну сигарету не більше ніж до половини.

Затягуйтеся не частіше ніж через раз: один раз просто потримайте дим у роті, один раз затягніться.

Відразу після їжі виходьте з-за столу і беріться за справи: курити після їжі зовсім не обов’язково.

Подумайте, перш ніж взяти сигарету, погляньте на годинник: нехай пройде дві хвилини, тільки після цього дозвольте собі закурити.

Не викурюйте більше однієї сигарети на годину.

Коли курите, не займайтеся нічим приємним: читанням, переглядом телепередач.

Методика » швидкої відмови»

Киньте палити прямо зараз! Скажіть собі:»я некуряща людина, сигарети мене більше не цікавлять, вони для інших, менш розумних людей».

Прийміть тверде рішення не курити сьогодні і завтра-всього 48 годин. Якщо все-таки зірвалися і закурили, додайте ще 24 години і не паліть 3 дні. Знову провал? Додайте ще добу … вийшло не курити тиждень? Значить, найважче вже позаду!

Знищіть всі ваші запаси сигарет, включаючи»НЗ». Створюйте «санітарні зони» — місця, де ви ніколи і ні за яких обставин не закурите. Кращий вибір — ваші будинок і машина. Здорова атмосфера цих зон допоможе вам чинити опір бажанню курити. Уникайте компаній курців.

Заведіть «щоденник курця». Записуйте, скільки сигарет ви викурили в день, в який час, кількість затяжок, ваш емоційний стан. Фіксуйте різні прояви»симптому відміни». Можливі реакції: сильне бажання закурити, збудливість, занепокоєння, порушення концентрації уваги, погіршення настрою, дратівливість і гнів при малозначущих причинах, сонливість, головний біль, безсоння, тремор, пітливість, «вовчий» апетит і як наслідок – збільшення ваги.

Знайте, що всі ці симптоми-тимчасові, Ви на вірному шляху, головне-протриматися перші два тижні!

Допоміжні » технології»

Знайдіть однодумців, які разом з вами твердо мають намір боротися з курінням. Заручіться також підтримкою рідних, друзів і колег.

Не пийте міцний чай або каву – це загострює тягу до сигарети. З цієї ж причини не варто їсти пряні і гострі страви, а також вживати алкоголь.

Займіться фізкультурою або спортом. Хороша альтернатива-прогулянки швидким кроком, дихальна гімнастика.

Частіше відвідуйте театри, концерти та інші заходи, де не прийнято курити.

Якщо сильно захотілося курити, використовуйте техніку релаксації. Зробіть повільний і глибокий вдих, вважаючи до п’яти, так само повільно, на рахунок п’ять, видихніть. Повторіть п’ять разів.

Використовуйте аутотренінг з формулами самонавіювання: «припинивши куріння, я подарував собі 10 років повноцінного життя. Кинувши палити, я відчув приплив здоров’я, коли я не курю – мені легко дихати. У мене залізна воля: якщо я вирішив кинути палити, ніхто і ніщо не змусить мене змінити рішення».

Спеціальна дієта.

Перегляньте свій раціон харчування. Відмова від куріння призведе до поліпшення смакової чутливості, нормалізації секреції травних залоз і зростання апетиту. Все це може привести до набору маси тіла. Щоб цього уникнути-дотримуйтесь деяких нескладних дієтичних порад.

Перш за все-уникайте переїдання, дотримуйтесь основи раціонального харчування. Ваша їжа повинна містити велику кількість вітамінів, мінеральних солей, мікроелементів.

Шипшини, чорної смородини, зеленої цибулі, капусти, лимонів та ін. (вітамін С).

Хліба грубого помелу, круп (вітамін В1).

Зеленого горошку, апельсинів, динь (вітамін В12).

Квасолі, круп, дріжджів, капусти, молочних продуктів, картоплі (вітамін РР).

Овочів з помірним споживанням жирів (вітамін А).

Хліба грубого помелу, рослинного масла, зелених овочів, зародків пшениці (вітамін Е).

Як джерело вуглеводів цукор замініть медом. Нікотинова залежність супроводжується, як правило,» закислення » внутрішнього середовища організму, цю проблему вирішує споживання лимонів і лужне пиття – мінеральні води, соки, овочеві відвари.

Як кидати курити: різко або поступово?

З самого дитинства на людей обрушується величезний потік брехливої інформації про те, що куріння заспокоює, додає впевненості і допомагає соціалізуватися в компанії людей, які так солодко потягують сигарети під час перерв або на вечірках. В результаті ж, молода людина починає курити в моменти труднощів або просто за компанію. Але з самої своєї першої сигарети він потрапляє в рабську залежність, яка може тривати все життя. Адже багато людей курять з ранньої юності до самої смерті, причиною якої так часто бувають сигарети. Жоден курець не хоче продовжувати курити, але просто боїться кинути, наївно вважаючи, що сигарети допомагають йому подолати труднощі. За все своє життя палить людина робить кілька десятків спроб кинути палити, перебуваючи в пошуку найкращого варіанту легкого відвикання. Часто постає резонне питання: варто кидати різко або спробувати знизити кількість викурених сигарет в день.

Поступове кидання.

потрібно кидати палити

В основі будь-якої наркотичної залежності лежить бажання хотіти більше і більше наркотику, але ніяк не навпаки. І прикладів тому маса. Якщо в перший час юнак починає курити сигарети з маркуванням Lights , а пачки йому вистачає на день, то років через десять йому вже необхідно курити по 40-60 міцних сигарет в день, щоб відчувати себе нормально і не страждати від депресії. При цьому відчувати себе нормально означає Бути в тому емоційному тонусі, який він мав до того, як почав курити.

Виходить явний парадокс: люди курять для того, щоб повернути той настрій, який у них було до того, як вони почали курити. Це можна порівняти лише з тим, щоб обпалювати собі руку тільки для того, щоб відчути насолоду і спокій після того, як опік перестане хворіти. І так з кожним днем курець» обпікає собі руку » щоб відчути щастя, коли рука заживе. Кидаючи поступово, палить людина лише збільшує цінність кожної викуреної сигарети, все більше і більше потрапляючи в пастку ілюзії, що йому подобається курити. Тому спроба кинути палити поступово ні до чого не призведе.

Перебуваючи в думках про те як найкраще кинути палити, найкраще поквапитися з рішенням негайно позбутися від куріння. Адже і сам Алленн Карр помер від раку легенів з огляду на те, що завдав своєму тілу важкої шкоди ще в молодості.

Кинути палити різко.

Мільйони жінок і чоловіків на всій Землі курять не тому, що їм подобається робити це. Вони просто не в змозі самостійно скинути тягар залежності від сигарет, а головною причиною тут виступає страх, що вони можуть втратити задоволення і підтримку від ритуалу викурювання сигарети. Сам процес звільнення від нікотинової залежності легкий і безболісний, а всі проблеми лише від промивання мізків. Кидати курити потрібно різко і відразу, не зберігаючи сигарети будинку. Також не варто використовувати силу волі, так як такий підхід заздалегідь неефективний. Дурним рішенням можна назвати і покупку жуйки з нікотином, пластирів або таблеток з цитизином.

Так звані замінники нікотину навряд чи допоможуть кинути палити. А якщо було б інакше, то куріння давно б було переможене. Причини, за якими людина не може кинути палити знаходяться в його ілюзорних переконаннях на користь куріння.

Кидати курити на силі волі все ж означає Визнати, що ви відмовляєтеся від чогось цінного і приємного, що в корені невірно.

З 80х років існує дієвий спосіб кинути палити різко і назавжди. Вперше механізм формування психологічної залежності від самого процесу куріння відкрив Алленн Карр, і цей спосіб кинути палити отримав його ім’я. Геній цієї людини зміг побачити справжню причину по якій люди продовжують курити. В даний час книга Алленна Карра розміщена в Інтернеті у вільному доступі в аудіо або текстовому форматі. Також варто подивитися фільм, створеної мережею клінік Алленна Карра. Метод Алленна Карра найдієвіший метод на шляху до свободи від явної залежності від сигарет. Завдяки усвідомленню безглуздості куріння за методом Алленна Карра кинули курити мільйони людей на всій планеті. Серед цих щасливчиків є такі знамениті люди як Ештон Катчер, Ентоні Хопкінс і ще півсотні іменитих діячів.

Чи кидати палити?

Ми часто чуємо, що куріння є набутим рефлексом і відмовитися від нього нескладно, потрібно лише певна сила волі. Це дуже помилкова думка. Куріння-це звичка, а звички завжди важко змінювати. А, враховуючи, що це не проста звичка, а певний вид наркотичної залежності, розпрощатися з нею важко подвійно. Коли курець задається питанням: чи кидати палити, він в першу чергу думає про те, а не позбудеться він свого «Я», якщо перестане курити. Адже для багатьох курців, процес куріння поступово ставати невід’ємною частиною самої людини.

Спочатку нічого не заважає спробувати закурити сигарету. А не встигнеш озирнутися, як куріння вже стало завзятою звичкою. Справа в тому, що в тютюні міститься нікотин, який є одним з найсильніших отрут. У господарстві нікотин використовують як інсектицид. Будь-яка форма куріння тютюну сприяє попаданню нікотину в кров людини. Вже через сім секунд, після проникнення нікотину в легені, він потрапляє в мозок.

Про нікотин.

Слід зазначити, що нікотин істотно прискорює пульс, підвищує концентрацію цукру в крові, є причиною легкої збудливості кори головного і середнього мозку. Він також володіє розслаблюючим ефектом на периферичні м’язи, і може знижувати периферичний кровотік. Нікотинова залежність вельми небезпечна. У людей, які почали курити недавно, швидко встановлюється, властива їм, глибина затяжки, а також певний рівень нікотину в крові. А ось у завзятого курця потреба в нікотині виникає після зниження рівня його концентрації в крові.

Про шкоду куріння.

Наслідок куріння вельми великі і згубні. У людини, що палить збільшується ризик розвитку ішемічної хвороби серця, гастриту, гіпертонічної хвороби, виразки шлунка. У них також на порядок частіше зустрічаються бронхіт, хронічний ларингофарингіт, емфізема, рак легенів і пневмосклероз.

Чи можна відразу кинути палити? Як правило, можна і потрібно. При поступовому відвиканні все одно зберігається потяг до споживання нікотину. Тому краще припиняти курити одним махом. Для відвикання від куріння вельми широко використовують нікотинові пластирі і різні жуйки.

Як показують нові дослідження, у курців-чоловіків підвищується ризик імпотенції. Як виявилося, серед чоловіків, що палять, які викурюють в середньому одну пачку в день, імпотентів на 24%, ніж серед тих, хто не курить. А, серед тих, хто викурюють більше пачки, ризик імпотенції підвищується на 39%.

Склад диму.

Замислюючись над тим, чи варто кидати курити, врахуйте ще один момент-склад тютюнового диму. Він містить в собі метан, аргон, аміак, ацетальдегід, аргон, бутималін, бензол, ДДТ, етиламін, метиловий спирт, формальдегід сірководорол, метиламін, гідрохінон, а також з’єднання окису вуглецю і нікелю.

До всього іншого, людина, що палить вдихає ще й радіацію. Легкі курця отримують дозу радіації, яка дорівнює приблизно 300 рентгенівським знімкам. Людина, яка постійно курить, отримує смоли, а також інші небезпечні для здоров’я, речовини, які накопичуються в організмі. Вони ж і викликають захворювання легенів, а також переносяться кров’ю до лімфовузлів, печінки та інших органів людини. Ці шкідливі компоненти також є причиною розвитку атеросклерозу.

Слід зазначити, що все ж є публікації, які повідомляють і про позитивні моменти куріння. Як стверджують фахівці, куріння знижує ризик розвитку хвороби суглобів, знижує ризик хвороби Паркінсона, знижує ризик летального результату при деяких видах серцевих нападів, а також попереджає ожиріння.

Можливо це і так, але тільки, ось, негативні моменти ці факти, навряд чи зможуть перекреслити.

Чи потрібно кидати курити, вирішувати, звичайно ж, Вам. Але подумайте про тих, на кого згубно впливає пасивне куріння – у них адже немає вибору.

Якщо ж людина прийшла до того, що хоче попрощатися з цією згубною звичкою. Прийшовши до цього, непростого для людини, що палить, рішення, перед курцем постає питання: Чи легко кинути палити? На нього чіткої відповіді дати ніхто не зможе. Ті, у кого є подібний і, головне, успішний досвід, скажуть що легко. Оскільки вони вже пройшли через це і тепер насолоджуються результатом. Люди, які намагалися кинути і не змогли, будуть наполягати, що це нездійсненне завдання. Але слід пам’ятати, що в даному питанні все залежить виключно від Вас! Подумайте, чи подобається вам смак тютюнового диму, запах пальців після нього і жовтий наліт на нігтях і зубах? Чи приємно вам вранці, коли не викуривши жодної сигарети, одягнути футболку, в якій курили весь вчорашній день? Подобається запах? Навряд. Тому, коли будете сумніватися, чи варто кинути палити, краще подумайте: а чи варто продовжувати і навіщо.

Так чи можна кинути палити? Можна. І навіть потрібно.

Чи потрібно кидати палити?

Курю не часто, пачки вистачає на три дні, а то і на довше. В принципі особливих ухутшеній в стані здоров’я не спостерігаю. Так чи варто взагалі зав’язувати зі шкідливою звичкою?

Зав’язувати потрібно. Навіть якщо ви не відчуваєте серйозних проблем зі здоров’ям, це не означає, що їх зовсім немає. Напевно багато органів ослаблені, а недуги тільки починають розвиватися.

Нікотин призводить до інтоксикації організму і, відповідно, послаблює імунітет. Це означає, що людина буде легше заражатися інфекційними недугами, довше одужувати. У курців завжди вище ризик розвитку ускладнень захворювань. Неприємний запах з рота, пожовтіння нігтів і зубів — типові супутники курців, які більшості людей неприємні. Якщо ви курите не багато і не часто, то і зав’язати зі шкідливою звичкою вам буде легше.

Вже через 24 години після останньої викуреної сигарети зменшиться ризик розвитку інфаркту міокарда. Через 48 годин повернуться здорові відчуття смаку. Через 2 тижні нормалізується робота легенів, покращиться мікроциркуляція крові і постачання тканин киснем. Це означає, що покращиться загальне самопочуття і підвищиться працездатність. Чоловіки, які кинули палити, констатують, що вже через місяць підвищується їх чоловіча сила.

Та до того ж, розпрощавшись із згубною пристрастю, ви перемагаєте себе, доводите, що здатні на серйозні вчинки. А перемога над шкідливими звичками набагато значніше, ніж грамоти, нагороди та премії.