можна різко кинути палити при вагітності

Куріння при вагітності.

Період вагітності у жінок, що палять, як правило, протікає складніше, ніж у некурящих або у тих, хто кинув палити ще до зачаття. Палять майбутні мами страждають раннім токсикозом, гестозом, а також варикозним розширенням вен, запорами і частими запамороченнями.

При курінні прискорюється руйнування вітаміну С, в результаті організм відчуває його дефіцит, а його наслідки можуть бути дуже навіть серйозними. Дефіцит вітаміну С може привести до порушень обміну речовин, погіршення імунітету, також можуть виникнути проблеми із засвоєнням білків і частими депресіями.

Вже доведено, що через нікотинового отруєння у жінки під час зачаття дитини, збільшується ризик викидня в 8-10 разів.

Наслідки куріння при вагітності.

Найнебезпечніше-це вплив нікотину на дитину в утробі матері. Це треба уявити, що своє життя ваш малюк починає в середовищі нікотинового отруєння (інтоксикації). Дитинка, перебуваючи в утробі матері, яка курить, виступає в ролі пасивного курця. Як відомо, у дорослого курця через кілька годин (це залежить від того, з якою інтенсивністю він курить) вимушеної відмови від сигарет з’являється просто нестримне бажання покурити або хоча б зробити одну затяжку. Фахівці в цій області називають дане явище «нікотиновим голодом». Важко уявити, але і у новонароджених малюків теж буває «нікотиновий голод». Цей «голод» може проявляється по-різному (все залежить від того, як довго і в якій кількості мати курила в період вагітності).

Часто буває таке, що дітлахи постійно багато плачуть і їм важко заснути, а причина цього — куріння матері. А іноді буває навіть таке, що дитина народилася, зробив перший подих в житті, закричав і через парусекунд почав задихатися і синіти. Це і є прояв сильного нікотинового голоду у дитини. У рідкісних і екстрених випадках, лікарі можуть навіть попросити матір закурити сигарету і видихнути дим у бік дитини.

Діти курців матерів сильно відстають у розвитку не тільки внутрішньоутробному, але і вже після народження. У мам з цією шкідливою звичкою діти внутрішньоутробно страждають кисневим голодуванням і через це часто народжуються раніше покладеного терміну, у них маленька вага, і вони страждають порушеннями роботи дихальних органів. Ще довгий час після пологів діти страждають від отруєнь, отриманих в період перебування в утробі. Нікотин сприяє ураженню клітин головного мозку дитини, що може привести до порушення сну малюка і безпричинним капризам.

Краще взагалі не починати курити, але якщо ця шкідлива звичка вже поневолила вас, слід знайти в собі сили, щоб кинути палити приблизно за рік до передбачуваної вагітності. Саме Рік потрібен для того, щоб нікотин повністю зник з жіночого організму. Деякі жінки, що палять кажуть, що курять вже довгий час і позбутися від цієї звички не можуть, але при цьому намагаються правильно харчуватися, пити вітаміни, гуляти на свіжому повітрі для того, щоб куріння не відбилося на їх майбутній дитині. Безумовно, правильне харчування, прийом вітамінів і прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні, але все ж, дитина обов’язково отримає свою дозу отруєння від нікотину. Саме тому слід відмовитися від цієї шкідливої звички до вагітності!

Кинути палити реально.

Кинути палити реально ! Кажуть, що сигарети-це наркотик, хоча це неправда! І будь-яка розсудлива жінка в силах кинути палити. Найважчий період відмови від куріння, це перші 24 години, якщо перетерпіти, не дати слабину, то на наступний день ви можете вже і не згадати про те, що вас тягне до заповітної пачці з нікотином. Стимулом для того, щоб знову закурити можуть бути різні причини, наприклад, за компанію з друзями, за звичкою від нудьги, бажання прийняти ефектну позу або при нервових розладах. У цей час, коли ваша рука потягнеться до заповітної пачці, щоб витягнути і закурити сигаретку, запитайте себе » для чого мені це треба?», після того, як відповісте собі, спробуйте придумати інший спосіб зняти нервову напругу або просто зайняти вільний час. Кинути палити можливо, про це треба пам’ятати.

Різко кидати курити не можна!

Жінкам, які курять давно і більше 10 сигарет в день, кидати палити під час вагітності треба дуже обережно і повільно. Вагітність-це і так дуже великий стрес для організму, тому будь-які зміни в звичному ритмі життя в цей період (в це число входить і відмова від куріння) тільки посилить і без того хворобливий стан жінки. Коли жінка кидає палити різко, у неї зменшуються серцеві скорочення, і посилюється скорочувальна здатність м’язів, а це вже може привести до викидня . Важкий, хворобливий стан може тривати досить довго, від декількох тижнів до місяця. Тут головне не перестаратися! Потрібно розуміти, що раніше ви могли розраховувати тільки на власні сили, але зараз потрібно пам’ятати, що в вас є ще один чоловічок.

Як краще кинути палити під час вагітності? Фахівці стверджують, що ні в якому разі не можна брати і кидати палити різко вагітній жінці. Це слід робити поступово, не за один день, а розтягнути це на 3 тижні.

На першому етапі зменшіть кількість сигарет, викурених за день на половину і перейдіть на більш легкі сигарети.

Через тиждень ще зменшіть число сигарет в день. І Зробіть собі правило: не докурювати сигарету до кінця, зробили кілька затяжок, щоб збити нікотиновий голод і вистачить.

На третьому тижні дозволяйте собі робити затяжки тільки в самих крайніх випадках, якщо серце починає занадто сильно битися, починається запаморочення і т.д. і в кінці третього тижня вам вже не буде хотітися брати в руку сигарету.

Раптова вагітність.

У більшості випадків відбувається раптова вагітність, і майбутні батьки виявляються не зовсім готові до цього. У момент, коли дізнаються про вагітність, ембріону вже приблизно 2-4 тижні, і до цього терміну він вже встиг «нахапатися» досить нікотину. На 4 тижні у ембріона починають вже формуватися печінка, нирки, травний тракт, хребет і головний мозок, і ось саме печінка, нирки, травний тракт, хребет і головний мозок сильно страждають від нікотинового впливу.

Жінки, які кинули палити на початку вагітності, переживають, що вже встигли отруїти свого майбутнього малюка нікотином в перші тижні. Не варто панікувати, ви можете по максимуму знизити згубний вплив куріння протягом залишився вагітності. Обов’язково потрібно попередити свого лікаря про те, що ви недавно кинули палити. Лікар випише вам вітаміни з великим вмістом вітаміну С і заліза. Слід відмовитися від таких продуктів, в яких міститься кофеїн, до них відноситься шоколад, кава, чорний чай, кола, і т.д. слід їсти якомога більше свіжих овочів, фруктів, пити свіжі соки. Намагайтеся пити якомога більше рідини, наприклад молоко, кефір, зелений чай, негазовану мінеральну воду, все це посприяє виведенню продуктів розпаду нікотину. Обов’язково робіть прогулянки не менше 3-4 годин на свіжому повітрі, намагайтеся уникати прокурених приміщень і ні в якому разі не дозволяйте, щоб курили у вашій присутності. Якщо ви будете дотримуватися цих нескладних правил, ви зможете виправити завдану шкоду нікотином вашому організму і народити повноцінну, здорову дитину.

І тата не залишаються осторонь.

Кидати курити краще звичайно разом з другою половиною. Перше, це позбавить вас від заздрості, коли ваш чоловік буде виходити на перекур. Незважаючи навіть на те, що багато чоловіків вважають, що їм кидати курити зовсім не обов’язково, тому що не вони носять дитину в собі. Але це не так! Існує думка, що якщо один з батьків курить, це в будь-якому випадку відбивається на майбутньому потомстві. Нікотин отруює дуже сильно організм не тільки жінки, але і чоловіки, і це відбивається на якості і кількості сперми. Так що для того, щоб дитина була здорова, кидати палити слід обом батькам.

Слід зазначити, що на відміну від жіночого організму, з чоловічого нікотин виводиться швидше, всього за 3 місяці. Це говорить про те, що якщо курцем є тільки тато, то планувати вагітність можна вже після 3-х місяців з того часу, як він відмовився від куріння. У разі, якщо тато навідріз не хоче відмовлятися від цієї згубної звички, спробуйте привести йому наступні медичні дослідження:

Було встановлено вченими, що якщо в сім’ї курцями є один або обоє батьків, діти в два рази частіше хворіють такими захворюваннями, як запалення легенів, бронхіт і астма, тютюн сприяє звуженню кровоносних судин, а також сильно порушує насичення киснем крові.

Діти у курців батьків в 6 разів частіше мучаться захворюваннями шлунково-кишкового тракту. У дівчаток, які народилися вже пасивними курцями, в подальшому житті може спостерігатися безпліддя.

Автор статті: Лапікова Валентина Володимирівна / лікар-гінеколог, репродуктолог.

Освіта: Диплом «Акушерство і гінекологія» отриманий в Російському державному медичному університеті Федерального агентства з охорони здоров’я та соціального розвитку (2010 р.). У 2013 р.закінчена аспірантура в німу ім. Н. І. Пирогова.

Різка відмова від куріння при вагітності: реальні наслідки.

Багатьом відомо, якої шкоди здоров’ю може завдати куріння. Проте, люди не поспішають відмовлятися від шкідливої звички. Для жінок під час вагітності це питання найбільш актуальне, так як отруйні речовини потрапляють не тільки в їх організм, але і надходять до майбутньої дитини.

Медики рекомендують позбутися шкідливої звички при плануванні вагітності. Однак часто буває так, що жінка спонтанно дізнається про зародження життя в її утробі. У деяких виникає питання, чи можна при вагітності відразу кинути палити? Позбутися від шкідливої звички потрібно відразу, як тільки з’явилися ознаки цікавого положення.

Деякі помилково вважають, що, починаючи курити полегшені сигарети або скоротивши їх кількість, можна вберегти малюка.

Відео — можна різко кинути палити при вагітності (Відео)

5 міфів про відмову від сигарет під час вагітності.

Потрібно розуміти, що для нормального розвитку дитини потрібно безліч корисних речовин. Він їх отримує з організму мами. Тому чим раніше жінка відмовиться від шкідливої звички, тим більше шансів на народження здорового і міцного малюка.

При кожній затягуванні малюкові потрапляє чергова порція отруйних речовин. Чадний газ, вступаючи в реакцію з гемоглобіном, перетворюється в карбоксигемоглобін. Він перешкоджає попаданню кисню до малюка, звужуючи кровоносні судини матки. Це може призвести до гіпоксії.

Результатом куріння вагітної жінки може стати народження дитини з різними вродженими вадами. Це можуть бути порушення в роботі нервової та серцевої систем, патології розвитку внутрішніх органів. Також це може привести до зовнішніх дефектів малюка, таким як заяча губа і вовча паща, косоокість.

Якщо не кинути палити в першій половині вагітності, то збільшується шанс викидня, народження недоношеної або мертвої дитини.

Міф № 1: немає сенсу кидати, Якщо жінка курила при зачатті.

Існує помилкова думка, що якщо при зачатті дитини жінка курила, то кидати немає сенсу. Це не правда. Якщо позбутися згубної звички до 12 тижня, то ризик народити відстає в розвитку немовляти зводиться до мінімуму.

Куріння до 15 тижня гальмує повноцінний розвиток малюка. Це буде видно на ультразвуковому дослідженні. Якщо кинути палити в цей час, можна дати плоду можливість розвиватися згідно з нормами.

Куріння на 30 тижні підвищує ризик народження відстаючого в розвитку малюка. Однак, відмовившись від сигарет в цей час, у дитини з’являється шанс трохи підрости.

Міф № 2: досить просто замінити сигарети на більш легкі або скоротити їх кількість.

Нікотин при затягуванні миттєво всмоктується в кров і потрапляє до плоду. Тому позбавлятися від пристрасті до тютюну потрібно різко.

Крім того, активні курці зі стажем глибше затягуються і частіше беруть в руки сигарети. Тому цей метод в якості позбавлення від шкідливої звички є неефективним.

Крім описаних вище наслідків для малюка в утробі, порушення в його організмі можна буде спостерігати і в більш дорослому віці.

Такі діти частіше за інших страждають від простудних та інфекційних захворювань. Вони схильні до прояву алергічних реакцій. Крім того, діти, чий організм був отруєний нікотином в період утробного розвитку, значно відстають у розвитку від однолітків.

Відео — можна різко кинути палити при вагітності (Відео)

Міф № 3: одна викурена сигарета не шкодить розвитку плоду.

Це неправда. Згубний вплив нікотину доведено вченими, гінекологами та педіатрами.

Міф № 4: різка відмова від куріння загрожує сильним стресом і матері, і дитині в утробі.

На це знаходяться два «важливих» пояснення. Перше — при відмові від тютюну організм починає самоочищатися, всі шкідливі і токсичні речовини виводяться через плід. Друге-це нервовий стрес, який переживає вагітна жінка. Обидва висловлювання є невірними, так як регулярне отруєння ще не народженого малюка тютюновим димом набагато небезпечніше.

Міф № 5: куріння дорогих сигарет високої якості не принесуть шкоди при вагітності.

Тютюновий дим однаково шкідливий. Як правило, дорогі сигарети містять ароматичні добавки, які приглушують тютюн.

Як полегшити наслідки відмови від куріння при вагітності?

Добре, якщо жінка змогла позбутися від нікотинової залежності до настання вагітності. Ідеальним терміном вважається рік, але навіть декількох місяців вистачить, щоб трохи очистити організм і підготувати його до такої важливої події.

Але частіше буває так, що жінка продовжує жити в звичайному ритмі і розуміє, що вже не одна. Виникає питання, чи можна різко кинути палити при вагітності? Фахівці рекомендують вчинити саме так, адже кожна викурена сигарета – це доза отрути для майбутньої дитини.

Поставивши перед собою мету народити здорового малюка, деяким доводиться боротися не тільки з нікотиновою залежністю, але і з психологічної. Існує кілька способів позбутися від шкідливої звички.

Перш за все, потрібен психологічний настрій і розуміння того, якої шкоди можна заподіяти дитині. Деяким цього достатньо, щоб позбутися від шкідливої звички.

Багато при зародженні нового життя в утробі стикаються з такою проблемою, як токсикоз. Для них це вдалий час кинути палити.

Важливою є підтримка рідних і близьких. При цьому бажано, щоб вони не курили в присутності вагітної жінки. По-перше, їй буде важче розлучитися зі шкідливою звичкою, по-друге – пасивне куріння так само небезпечно, як і активне.

Важливо відзначити: багато активні курці для позбавлення від залежності користуються різними нікотиновими засобами. Для того щоб при вагітності різко кинути палити, їх застосування не рекомендовано. Також не варто замінювати тютюнові вироби кальяном і Е-сигаретами.

Вагітним жінкам, яким хочеться курити, лікарі рекомендують:

випити свіжий фруктовий сік; скоротити споживання кофеїну; збільшити час перебування на свіжому повітрі; зайнятися приємними клопотами з підготовки до народження малюка.

Чи можна кинути палити під час вагітності і зберегти здоров’я малюкові? Це потрібно зробити обов’язково. Адже кожна майбутня матуся мріє про здорову дитину. І навряд чи викурена сигарета виправдовує можливі ризики.

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

можна різко кинути палити при вагітності

Про те, що в перші 12 тижнів виношування малюка формуються всі його органи, вагітні знають. Лікарі завжди акцентують на тому, що саме в першому триместрі терміну важливо вести здоровий спосіб життя, берегти себе, бути обережними у всьому. І в першу чергу це стосується шкідливих звичок. Нікотин і виношування малюка — поняття взаємовиключні.

Як же правильно кинути палити при вагітності? Чи можна це робити в один день? Що з цього приводу говорять лікарі? Дізнаємося детально.

Різко або поступово?

Є дві точки зору з цього приводу. Радикально налаштовані гінекологи вважають, що майбутня мама, яка поки не знає про своє нове положення і курить, вже повільно вбиває свою дитину. За місяць вона встигає отруїти його нікотином, який надходить до крихітного тільця через плаценту. Тому такі лікарі впевнені, що, отримавши позитивний результат тесту, жінка повинна відразу розпрощатися зі шкідливою звичкою. Адже кожна затяжка завдає більшої шкоди плоду. Наслідки можуть бути плачевними для організму матері і майбутнього немовляти. У перші тижні терміну навіть палить батько-небезпека для крихти. Гінекологи наполягають на тому, щоб жінки не розтягували процес відвикання, а припиняли палити в один день.

Інші лікарі не настільки категоричні. Вони вважають, що різка відмова від куріння і припинення надходження в організм звичної дози нікотину негативно позначиться на стані жінки. І основний «мінус» — стрес, який відчуває організм. Як відомо, нервове перенапруження може стати причиною викидня. Тому більш консервативно налаштовані гінекологи радять кидати курити поступово, хоча б протягом 2 тижнів. Це стосується тих майбутніх матусь, які дружили з сигаретами багато років. Треба поступово зменшувати кількість викурюваних сигарет, не докурювати їх до кінця, переходячи на більш легкі марки.

Як полегшити процес відвикання.

Деякі жінки впевнені, що для полегшення свого стану можна застосовувати спеціальні спреї, нікотиновмісні пластирі, гумки. У них міститься тільки нікотин, а інших токсичних речовин немає. Але вважати методику заміщення нікотину для плода безпечною не можна. Тому все-таки кидати курити майбутнім мамам треба самостійно, зібравши силу волі в кулак. Потрібно усвідомити, що в цей час тільки від жінки залежить здорове майбутнє її дитини. Формує його тільки вона і її спосіб життя.

Щоб полегшити так званий синдром відміни, психологи радять майбутнім матерям поміняти звичні атрибути життя. Треба позбутися від запальничок, попільничок, уникати курців, виключити зі свого раціону каву. Продимлені приміщення треба замінити тривалими прогулянками на свіжому повітрі, звичну ранкову сигарету — склянкою фрешу.

А щоб в голову не лізли дурні думки, треба бути зайнятою. Можна почати відвідувати заняття йогою для вагітних. Це заспокоїть нервову систему і нормалізує дихання. Плавання, фітнес, гімнастика для майбутніх мам стануть здоровою заміною нікотину. Вони зроблять Ваше життя більш різноманітним. І, звичайно ж, в цей період важлива підтримка близьких. Чоловік буде тільки радий тому, що від дружини вже не виходить неприємний сигаретний запах, а домочадці повинні всіляко підтримувати вагітну і не реагувати на її спалахи гніву, агресії, злоби — часті симптоми синдрому відвикання.

Про шкоду куріння вагітних.

Шкідлива звичка в новому положенні викликає кисневе голодування у майбутнього малюка, підвищує ризик передчасних пологів, а також викиднів, народження мертвих дітей.

Куріння-причина затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Адже він недоотримує не тільки кисень, а й інші корисні речовини. Годує майбутня мама ризикує зробити на світ малюка клишоногого, з аномаліями кісткової структури черепа, «заячою губою». Дитя буде часто хворіти і, до того ж, підвищиться ризик синдрому раптової дитячої смерті.

Куріння вагітної може мати і віддалені наслідки. Так, в дошкільному віці її малюк вже може відставати від своїх однолітків в розумовому і фізичному розвитку. Таким дітям буде важче вчитися в школі, тому що їх мозок менше, розумові процеси сповільнені. Вони будуть набагато швидше втомлюватися і відчувати свою неповноцінність.

Чи можна різко кидати курити при вагітності?

Якщо запитати дівчат, Чи знають вони про шкоду куріння, відповідь напевно буде позитивний. Проте більшість з них не поспішають розлучатися зі шкідливою звичкою. І тільки дізнавшись про своє становище, деякі замислюються про те, чи не зашкодить куріння здоров’ю майбутньої дитини. Багато хто припускає, що різко кидати курити при вагітності не можна. Спробуємо розібратися, чи так це.

Що краще-кинути палити відразу або поетапно.

В ідеалі жінка, яка планує вагітність, повинна рішуче відмовитися від куріння ще на даному етапі. Але так чинять далеко не всі. Дізнавшись, що в її тілі зародилося нове життя, майбутня мати стоїть перед вибором – відмовитися від куріння або продовжувати споживати тютюнову продукцію в надії на те, що найгірше трапитися з ким завгодно, тільки не з нею. Найчастіше дами вибирають другий варіант, адже залишити багаторічну звичку важко.

Якщо жінка балувалася сигаретами епізодично, різка відмова від куріння для неї буде абсолютно безболісним. Негативної реакції організму на відсутність нікотину не послідує. Але завзятим курцям розлучатися зі звичкою потрібно не поспішаючи, протягом місяця. При цьому кількість сигарет скорочують на 1-2 штуки в день до тих пір, поки залежність не пройде.

Поступова відмова від сигарет оптимальний варіант для майбутньої мами. Подібний спосіб не вимагає застосування лікарських препаратів, а також допомагає зниженню концентрації нікотину і смол в організмі. Однак здоров’я плоду знаходиться під загрозою, адже він як і раніше перебуває під впливом отруйних речовин.

Вчені довели, що якщо вагітна кидає курити на ранніх термінах, це значно знизить ймовірність народження хворої дитини.

Чи можна кидати курити під час вагітності на ранніх термінах.

Перший триместр вагітності-найкращий час для різкої відмови від згубної звички. Організм жінки піддається гормональній перебудові. Часто майбутні мами стикаються з проявами токсикозу. Тому відраза до куріння виникає природним чином. Це набагато полегшує процес розставання з сигаретою.

Але якщо токсикоз відсутній, і бажання курити не пропадає, жінка повинна відмовитися від шкідливої звички з власної волі, заради здоров’я майбутнього малюка. Краще це зробити в перші місяці. Так дитина уникне виникнення серйозних дефектів розвитку. А неприємні відчуття, пов’язані з відмовою, випробує тільки сама вагітна, а не плід.

У другому і третьому триместрах дитина стане залежним від нікотину, і тоді страждати від «ломки» доведеться і йому. Тому кидати курити під час вагітності на ранніх термінах не тільки можна, але і необхідно.

Куріння до і в період вагітності.

Куріння в період планування вагітності сприяє тому, що зачаття може не наступити. Якщо залежності схильні обидва партнери-шанси стати батьками зменшуються в 3 рази. Це стосується також тих, хто готується до процедури ЕКЗ.

Існують докази негативного впливу нікотину на здатність жінки зачати дитину. Синтезування гормонів, необхідних для зародження нового життя, у любительки сигарет припиняється. Це перешкоджає просуванню яйцеклітини в порожнину матки.

Наражається на небезпеку і здоров’я репродуктивних органів жінки. Ось чому бажаючі зачати дитину повинні розлучитися зі шкідливою звичкою ще на етапі планування вагітності.

Чим загрожує куріння при вагітності.

Відомо, то в тютюні міститься нікотин-отруйна речовина, яка при палінні швидко потрапляє в кров. Величезна кількість хімікатів з’єднуються в смолу. При вагітності всі ці небезпечні компоненти чинять негативний вплив на здоров’я дитини, який страждає від нестачі кисню і поживних речовин.

Захоплення сигаретами в перші тижні очікування дитини призводить до того, що плодове яйце неправильно розташовується в порожнині матки. Якщо ембріон і виживе в подібних умовах, то в майбутньому такій дитині загрожує онкологія або спотворення лицьових тканин. Фахівці стверджують, що більш схильні до впливу нікотину зародки чоловічої статі.

Вперше 12 тижнів відбувається формування життєво важливих органів плода. Вплив отруйних речовин, які надходять з сигаретним димом, призводить до знищення частини клітин головного мозку.

Під впливом бензапірену, який утворюється в процесі горіння сигарети, виникають патологічні зміни молекул ДНК. Подібні мутації нерідко проявляються навіть у наступних поколінь.

Куріння при виношуванні малюка загрожує тяжкими наслідками:

мимовільне переривання вагітності; передчасні пологи; виникнення патологій розвитку дитини; дефективність плаценти; народження малюка з низькою вагою.

Іноді буває так, що легкі новонародженого не здатні до самостійного функціонування. Перші дні свого життя малюки дихають за допомогою респіратора.

У майбутньому дитина, яка народилася у курця, може відставати в розумовому і фізичному розвитку. Нерідко такі малюки страждають від астми і проблем з серцем. А найжахливіше-це синдром раптової дитячої смерті.

Навіть якщо майбутня мати не курить, але знаходиться в одному приміщенні з тими, хто робить це, її малюкові теж загрожує небезпека.

Способи відмови від куріння при вагітності.

Усвідомивши те, що розлучитися з курінням нелегко, жінки прагнуть знайти який-небудь ефективний метод позбавлення від залежності. Такі засоби для боротьби зі шкідливою звичкою є:

спреї від куріння; пластирі; таблетки; голковколювання; метод гіпнозу.

Також процес відмови від сигарет радять починати з переходу на більш легкі вироби або на вейпи. Але всі методи мають безліч побічних ефектів, які негативно впливають на організм майбутньої матері і дитини. А спосіб впливу гіпнозом і зовсім ставиться під сумнів.

Щоб полегшити процес відмови від куріння, фахівці рекомендують позбутися від усіх предметів, які нагадують про сигарети. Не варто перебувати поруч з людьми, що палять, уникати вживання кави. При сильному бажанні закурити, можна випити склянку соку.

Корисні заняття-найкращий спосіб відволіктися від думок про куріння. Дуже добре майбутній мамі почати відвідування басейну або фітнесу для вагітних. Це підніме настрій і зміцнить здоров’я. Також рекомендується вживати багато овочів і фруктів.

Якщо незважаючи на всі спроби кинути палити у жінки нічого не виходить, слід звернутися до лікаря. У таких випадках призначають пластирі або спреї, які замінюють нікотин. Звичайно, ці кошти теж небезпечні для здоров’я плоду, але менше, ніж сигарети. Іноді лікар рекомендує застосовувати антидепресанти.

Народні методи відмови від куріння.

Існують методи, які допоможуть вагітної полегшити відвикання від сигарет. Перерахуємо найбільш ефективні і безпечні з них:

Вівсяна каша. На перший погляд це звичайна здорова їжа. Але, крім вмісту корисних речовин, вона заспокоює і знижує дратівливість, а головне – зменшує тягу до сигарет. Можна їсти це блюдо кожен день; Редька. Цей корисний овоч також знижує бажання покурити. Рекомендують натерти і змішати з медом. Приготовлену суміш вживають два рази на день. Можна просто додавати редьку в салати; відвар ромашки з медом. Бажано випивати по склянці два рази на день; корінь лепехи. Невелика кількість рослини радять розжовувати при бажанні закурити; насіння соняшнику. Жують при виникненні тяги до сигарет; льодяники. Рекомендують розсмоктувати замість застосування сигарет.

На відміну від лікарських препаратів ці способи не становлять небезпеки для здоров’я майбутньої мами і дитини.

Як впоратися з синдромом відміни.

Відвикаючи від куріння, майбутня мати стикається з синдромом відміни. Це реакція організму на відсутність звичної дози нікотину. Неприємні відчуття з’являються у людей з важкою залежністю. До симптомів відносяться:

нудота; дратівливість; біль в голові;

гостре бажання закурити; судоми; підвищене потовиділення.

можна різко кинути палити при вагітності

Подібні реакції виникають через два-три тижні після відмови від куріння. Щоб зменшити інтенсивність синдрому відміни треба використовувати імбир. Корінь рослини натирають на тертці, заливають окропом, настоюють і п’ють кілька разів на день по половині склянки.

Думка фахівців.

На думку лікарів, навіть якщо дівчина курила багато років, їй потрібно залишити цю звичку, як тільки дізналася, що чекає дитину. Майбутня мати повинна пам’ятати про негативний вплив нікотину на плід. І якщо вона хоче, щоб малюк народився здоровим, то знайде в собі сили побороти тягу до сигарет.

Жоден лікар не дозволить вагітній жінці продовжувати курити. Лікар допоможе впоратися з пристрастю і підбере лікарські засоби, а також порадить, зробити це різко або поступово, в залежності від стажу курці.

Кращий спосіб боротьби курінням — це сила волі. Вагітній жінці кожну хвилину слід пам’ятати про те, що нікотин загрожує здоров’ю і навіть життю малюка. Це найсильніша мотивація.

Як кинути палити при вагітності і чи можна робити це різко?

Шкода куріння при вагітності доведений результатами безлічі досліджень. Курити майбутній мамі кидати варто ще за кілька місяців до планованої дати зачаття. А якщо воно настало незаплановано – то негайно. Як кинути палити під час вагітності? Матеріал розглядає найдієвіші способи кинути шкідливу звичку.

Чи можна різко кидати курити під час вагітності?

Чи можна кидати курити при вагітності? Складно відповісти на питання про шкоду різкої відмови після зачаття однозначно. Нормальна Підготовка до виношування передбачає припинення тютюнопаління за рік-півтора до планованої дати зачаття. За цей час ваш організм встигне очиститися, відновитися від негативних наслідків, викликаних шкідливою звичкою.

Якщо ж зачаття відбулося спонтанно, то питання про відмову від шкідливої звички вирішується індивідуально спільно з лікарем. Якщо жінка курила трохи-не щодня, менше 10 сигарет / добу, то рекомендується різкий повна відмова. А ось коли залежність дуже сильна (більше однієї пачки/добу, щодня) різка відмова небажаний.

В описаній ситуації різка відмова веде до підвищення скорочувальної активності матки, дуже сильному гіпертонусу. На ранніх термінах такі зміни здатні спровокувати мимовільне переривання вагітності, викидень. Тоді рекомендований поступовий відмова-зменшення кількості викурених сигарет день у день.

Важливо розуміти, що такий стан шкодить дитині, так як сигаретний дим, продукти горіння, смоли, нікотин, все ще надходять в кров і пособни викликати гіпоксію плода, відставання його в розвитку і т.д. однак іншого виходу може не бути.

Ряд майбутніх мам вважає-стрес відмови негативно позначиться на дитині. Хоча тютюнопаління дійсно знижує стрес, воно підвищує кров’яний тиск, серцевий ритм, тобто, відбувається майже те ж саме, що при тривозі. Тому відмова доставляє дискомфорт тільки матері, але не майбутній дитині. При сильному стресовому стані лікар може призначити вагітній жінці антидепресанти.

Як кинути палити при вагітності?

Деякі жінки, як тільки дізнаються, що скоро стануть мамами, кидають палити тут же. Виникає якийсь психологічний блок, повністю знімає тягу до споживання нікотину. Якщо такого не сталося, звичка як і раніше сильна, зверніться за консультацією до фахівця-він підбере оптимальний метод відмови від куріння, відповідний саме вам.

Зверніть увагу на додаткові заходи, які важливо застосовувати незалежно від того, який основний метод ви вибрали:

Зберігайте сигарети максимально незручно — щоб взяти одну вам повинно бути необхідно виконати цілий комплекс дій. Переконайтеся, що в будинку ніхто більше не курить. Це не тільки полегшити процес відмови вами, але і захистить майбутнього малюка, так як пасивне куріння для нього не менш шкідливо, ніж активне. Уникайте ситуацій, що провокують вас на куріння. Зменшіть споживання напоїв з кофеїном-кава, чай підвищують бажання споживання нікотину. Думайте про мотивацію – крім основної – здоров’я майбутньої дитини – їх ще безліч: велика тривалість життя, білі зуби, здорова шкіра, відновлення нормальних смаку, нюху, Легке дихання, приплив енергії, краща витривалість.

Як тільки ви остаточно припиніть викурювати сигарети, почнеться виражений синдром відміни. Неважливо-курили Ви 10 сигарет/добу або 30, триває він 10-14 днів.

Методика Аллена Карра.

Методика наведена в його книзі»Легкий спосіб кинути палити». Книга представляє покрокове керівництво-мотивацію відмови від шкідливої звички. Книга дуже швидко стала бестселером, отримала безліч позитивних відгуків, дуже багато людей кинули курити таким способом.

Покроковий відмова.

Найочевидніший, приємний метод, що допомагає як сильно залежним, яким шкідливо різко кидати, так і курящим трохи. Полягає в поступовому зменшенні кількості викурених сигарет щодоби. Ви курите на одну сигарету менше кожен наступний день, аж до повної відмови.

Заміщення.

Популярний простий метод. Ви намагаєтеся курити якомога менше. Коли тяга до сигарети стає непереборною, з’їдаєте що-небудь корисне – овоч, фрукт. Методика підійде тільки тим майбутнім мамам, які не страждають зайвою вагою, так як відмова від куріння сам по собі здатний спровокувати його надбавку.

Заміна звички.

Знайдіть щось, що приносить вам задоволення. Замініть цією корисною звичкою шкідливу. При виникненні бажання курити-почитайте, намалюйте ескіз, займіться спортом, Прогуляйтеся, поспілкуйтеся з сім’єю, займіться хобі.

Медикаментозні препарати.

Найбільш поширені медикаментозні способи кинути палити, це:

Нікотинові пластирі. Нікотинова жуйка. Нікотинові назальні спреї. Жувальний тютюн, т. п.

Особливість засобів — вони дійсно знижують тягу до куріння, але нікотин продовжує надходити в організм. Так, в нього не надходять шкідливі продукти горіння, смоли, токсини, але вплив на плід все одно виявляється руйнівним. Коли припинення куріння інакше неможливо, якщо синдром відміни вкрай сильний, то така методика може бути призначена.

Народні рецепти.

Народні допоміжні методи припинення тютюнопаління різноманітні:

Вживання вівсянки на воді. Каша містить корисні вітаміни омега — 3 кислоти, покращує роботу судин, знімає тягу до тютюнопаління. Кайенский перець, регулярно вживається, знижує чутливість рецепторів дихальної системи до нікотину, тому тяга курити знижується. Вживається 2-3 щіпки, розведені в склянці води щодня. Обережніше застосовувати методику потрібно жінкам, які страждають печією, сильним токсикозом. Сік редьки змішати з рідким медом в пропорції 1 до 1 – пити тричі/добу 1 столову ложку. Протипоказання ті ж, що для попереднього методу.

Народні засоби не допоможуть повністю легко кинути палити, але істотно полегшать процес відвикання.

Відвикання.

Відвикання відбувається важко. Спростити процес можна, дотримуючись кількох правил:

Запах імбиру зменшить нудоту. Засіб ефективно також проти токсикозу. Можна заливати кілька шматочків імбиру склянкою теплої води, випивати настій (при відсутності печії). Приділіть час медитації, йоги, дихальної гімнастики. У важких ситуаціях допомагає гіпноз.

Дуже важливо, щоб вдома ніхто не курив.

можна різко кинути палити при вагітності

Відмова від куріння батька.

Чоловікові також важливо кинути палити на стадії планування виношування. Якість насінної рідини курців нижче, генетична інформація може бути зміненою, патологічної. Повне оновлення насінної рідини займає в середньому 2-3 місяці, тому майбутньому батькові потрібно припинити тютюнопаління не менше ніж за 3 місяці до планованої дати зачаття. Повертатися до нього в подальшому не варто, так як пасивне куріння шкодить малюкові.

Укладення.

Шкода куріння майбутнім мамам, їх малюкам доведений однозначно. Кидати палити після зачаття необхідно. Але методика відмови, то наскільки різко його допустимо зробити-індивідуальні питання, які вирішуються на консультації з фахівцем.

Як кинути палити під час вагітності.

Незважаючи на стрімке зростання популярності здорового способу життя, куріння під час вагітності залишається однією з поширених проблем сучасності. На жаль, навіть «цікаве положення» не завжди спонукає молоденьких дівчат і навчених досвідом жінок відмовитися від згубної звички. Результати досліджень і страшні фото дітей, народжених з патологіями, перекриваються розповідями подруг, які курили під час виношування малюка, і ніякі негативні наслідки начебто не настали.

Несприятливий вплив куріння на плід.

Кожній жінці, яка вибирає між потенційним ризиком для плода і його безпекою, належить прийняти своє власне рішення, зіставивши всі наявні в наявності факти. Головне пам’ятати, що нікотин – дуже підступна отрута. Навіть мінімальна кількість сигарет, викурюваних в день, здатне спровокувати такі наслідки:

Розвиток гіпоксії плода на тлі дефіциту кисню. Це призводить до появи на світ недоношених дітей або немовлят з нестачею маси тіла. Стрімке зростання частоти серцевих скорочень. Через це різко змінюється характер перебігу обмінних процесів, і малюк починає неправильно розвиватися, навіть ще не з’явившись на світ. Ймовірність викидня або мертвонародження зростає з кожною викуреної сигаретою. Куріння під час вагітності підвищує до максимуму ризик розвитку патологій дихальних шляхів, порушення дихальної функції.

Про те, які ще патології розвитку і пороки загрожують малюкові мами, що палить, можна почитати на пачці з-під сигарет. Але це далеко не найповніший перелік можливих наслідків. Фахівцям доводиться розширювати його щороку-після того, як вдається довести зв’язок згубної схильності з черговим захворюванням.

Сильно помиляються жінки, які вважають, що в період вагітності можна курити кальян або різноманітні суміші. Смоли, що входять до їх складу, не менш небезпечні для здоров’я жінки і малюка. Не кажучи вже про сумнівні компоненти, які навіть не завжди вказані на етикетках. Так звані «легкі» сигарети також аж ніяк не безпечні. Якщо узагальнити всі сучасні дані, то можна дати однозначний висновок: будь-який вид куріння сильно шкодить жінці і її майбутньому малюкові.

Найчастіше у курців вже з перших тижнів вагітності виникає виражений токсикоз, який з плином часу тільки посилюється. Сильніше набирається вага через уповільнення обмінних процесів, з’являються набряки, порушується сон, розвивається пригніченість і апатія. Все це доставляє жінці незручності, і вона перестає отримувати задоволення від свого прекрасного становища.

Не варто забувати і про те, що патології розвитку дитини, викликані курінням матері, не завжди проявляються в перші ж місяці і навіть роки життя. Вагітність і куріння – абсолютно несумісні речі, просто хтось намагається виправдати себе і закрити очі на потенційні ризики, замість того, щоб підпорядкувати собі власний організм.

Вплив пасивного куріння на вагітність.

Куріння під час вагітності не завжди буває результатом вибору самої жінки. Лише 20% шкідливих компонентів потрапляє в легені курця і осідає в його організмі, все інше дістається жертвам пасивного куріння. Всього одну годину перебування в прокуреному приміщенні або знаходження в безпосередній близькості від «джерела» диму можна прирівняти до однієї сигарети, нібито викуреної самостійно. Незважаючи на те, що вагітність сама по собі пов’язана з переживаннями і додаткові страхи майбутній мамі не потрібні, необхідно знати, що пасивне куріння може мати в даному випадку наступні наслідки:

Легкі плода поступово слабнуть, що в майбутньому призводить до частих і затяжних бронхітів, пневмоній, астми. Стан мами різко погіршується, що несе ризик і для плода. Пасивні курці в більшості своїй відчувають дефіцит вітаміну С, що призводить до запаморочень, нападів нудоти, спазмів шлунка. У плода підвищується сприйнятливість організму до різних харчових компонентів. Можна сказати, що в майбутньому для такої дитини будь-який продукт харчування ризикує стати алергеном.

Не можна забувати і про загальне зниження імунітету, що приводить до хворобливості в перші місяці життя немовляти. Якщо вірити народній прикметі, яка говорить, що» день хвороби у немовляти призводить до затримки його розвитку на тиждень», можна собі уявити, наскільки серйозними виявляться наслідки. Вагітним жінкам не рекомендується відвідувати людні місця, в яких прийнято курити, або дозволяти пускати дим своїм чоловікам і знайомим, які прийшли в гості. Не варто поступатися людям, які не тільки не здатні побороти свою слабкість, але і готові жертвувати заради неї здоров’ям оточуючих.

Коли найкраще кидати курити?

Зрозуміло, що оптимальним варіантом є моментальна відмова від згубної звички. Це потрібно зробити різко, швидко, як тільки з’явиться подібна думка. Не варто прислухатися до порад тих, хто вже не раз намагався відмовитися від сигарет, але завжди безуспішно. Такі люди найчастіше рекомендують поступово зменшувати кількість викурених сигарет, переходити на більш легкі продукти, Шукати замінники на зразок нікотинових пластирів або жувальної гумки. Практика показує, що подібні підходи не діють і тільки підсилюють залежність. Якщо не виходить знайти стимул відмовитися від сигарет до вагітності або після отримання чудового звістки, можна ознайомитися з наступними фактами:

Куріння в першому триместрі вагітності має прямий вплив на формується нервову систему. Існує думка, що саме в цей час категорично заборонено різко відмовлятися від нікотину. Нібито потрібно робити все поступово, інакше можна заробити нервовий зрив, що приводить до викидня. Наукових підтверджень дана гіпотеза не має. А ось те, що з виведенням токсинів з організму жінки її стан стрімко поліпшується, сумнівам не підлягає. Другий триместр знаменується формуванням всіх внутрішніх органів і кінцівок. Це один з найнебезпечніших періодів в плані отруєння дитячого організму отрутами. Навіть незначні дози нікотину можуть провокувати зміни в фізіології дитини, позначившись на розвитку окремих органів або цілих систем. Третій триместр-це час розробки лактаційної здатності у більшості жінок. Якщо і в ці місяці не відмовитися від сигарет, то підвищується ризик отруєння молока. Нікотин відкладається в тканинах і виводиться з них дуже повільно, поступово всмоктуючись в кров. Виходить, навіть якщо кинути палити відразу після пологів, якийсь час доведеться годувати новонародженого неякісним продуктом. А це здатне виробити у нього звикання до нікотину, засмутити нервову систему (проблеми зі сном), спровокувати коліки і діарею.

Якщо в мозку хоча б з’являється питання, Як кинути палити при вагітності або в період планування сім’ї, це вже маленька перемога. Потрібно тільки розвинути думку до формування стійкого бажання і вдатися до однієї з дійсно ефективних методик.

Відмовитися від нікотину? Легко!

Що б не говорили курці з досвідом, викреслити зі свого життя сигарети не просто можна, при правильному підході це навіть не складе великих труднощів. Для початку потрібно перестати повторювати про себе звичні мантри:» жити взагалі шкідливо«,» різко кидати не рекомендується«,» я фізично залежна людина«,» є речі і більш шкідливі «і»це ж не наркотики». Краще придбати або завантажити в Інтернеті книгу Аллена Карра» Легкий спосіб кинути палити » – це проста і вичерпна методика, яка за статистикою допомагає 95% читачів. І адже досить просто уважно прочитати книгу!

Також можна допомогти собі наступними » хитрощами»:

Куріння-це частково своєрідний рефлекторний відповідь організму на дію провокуючих чинників. Наприклад, деякі люди, якщо нервують, починають гризти нігті. У випадку з курінням мозок працює точно так же. Тому спробуйте усунути подразники, після яких рука тягнеться до пачки сигарет, і через кілька днів оцінити результати. Для одних-це розмова з неприємною людиною, для інших – перегляд емоційного фільму, для третіх – закономірний результат перебування у відповідній компанії. Головне-знайти ці подразники. Необхідно відмовитися від вживання алкоголю. Він не тільки підвищує тягу до сигарет, але і сам по собі становить небезпеку для вагітної жінки і її малюка. Варто скласти розпорядок дня таким чином, щоб в ньому було багато цікавих занять і в той же час якомога менше можливостей покурити. Зараз стільки різних гуртків і занять для вагітних, що це буде зовсім не складно (а курити на таких заходах зазвичай не дають). Потрібно часто і довго гуляти. В даному випадку позитивний результат можна пояснити тим, що свіже повітря є одним з найлютіших ворогів нікотину. З одного боку, зменшується тяга до сигарет, з іншого – прогулянки сприяють швидкому очищенню організму від отрути. Хороший ефект дасть харчування, засноване на фруктах і овочах. Велика кількість антиоксидантів забезпечить стрімке очищення організму і дозволить швидше пройти стадію відвикання.

Одночасно з перерахованими заходами варто зайнятися самоосвітою-читанням книжок про вагітність, розвиток і виховання малюка. Красиві картинки і велика кількість нової інформації дозволять переосмислити майбутнє материнство і більше ніколи не повертатися до сигарет.

Думка експерта.

Здоров’я мами і малюка – найголовніше, тому дуже важливо припинити отруєння якомога раніше. Складність відмови від куріння створюється психологічним аспектом залежності. Як і будь-яка людина, що палить, мами вірять, що сигарета зможе розслабити і зняти стрес, а в період вагітності їм як ніколи потрібна ця «підтримка». Успіх відмови від куріння можливий за умови, що мама не буде страждати від бажання затягнутися тютюновим димом. Для цього необхідно розібратися з тими причинами, які створюють це бажання. Важливо, щоб, кидаючи курити, мама зробила це не тільки для малюка, але заради себе, інакше можливе почуття позбавлення.

Чи можна вагітним різко кидати курити, наслідки.

Як кинути палити при вагітності, якщо боротися зі шкідливою звичкою немає сил? Завжди для цього корисно ознайомитися в подробицях з тим, що саме відбувається з організмом дитини під час куріння матері. Знизити кількість споживаного нікотину можна різними способами. Навіть якщо ви не в силах відмовитися від звички курити, ретельне опрацювання цього питання здатна відмінно допомогти.

Якими можуть бути наслідки при курінні під час вагітності.

Все, що надходить ззовні в організм матері, позначається на розвитку майбутнього малюка. Згідно з дослідженнями, негативні наслідки для плода проявляються приблизно в 70% випадків. Далеко не всім дамам вдається швидко кинути палити під час вагітності. У цьому випадку багато хто з них намагаються захистити свої слабкості, приводячи в приклад факти про благополучне завершення вагітностей знайомих і незнайомих жінок, що дозволяють собі курити в цей період. Але варто зауважити, що враження про відсутність шкоди оманливе – наслідки можуть наступити далеко не відразу.

Дія нікотину досить підступно. Тим, хто роздумує, чи можна різко кидати курити при вагітності, варто пам’ятати про те, що наслідки отруєння можуть проявитися для дитини, коли він буде вже досить дорослим. Діти, які зазнали впливу канцерогену в період внутрішньоутробного розвитку, відрізняються від однолітків неуважністю, вони відчувають проблеми зі сном і пам’яттю, стан нервової системи у них далеко не найкраще. Реакції у дітей уповільнені, без видимих на те причин відзначається запальність або, навпаки, флегматичність.

Якщо жінка роздумує, чи можна різко кидати курити при вагітності, варто ознайомитися з думкою лікарів і вивчити наслідки куріння в цей період:

Надходить в утробу кисень повинен бути достатнім для забезпечення малюкові нормальних умов для розвитку. При регулярному надходженні в організм нікотину повноцінне постачання киснем неможливо. Регулярні отруєння призводять до почастішання серцевих скорочень у плода. Збільшується ймовірність мертвонароджень і викиднів. Підвищується ймовірність того, що малюк народиться раніше терміну або при народженні у нього буде недостатня вага. Збільшується ризик порушення дихання, появи вроджених захворювань дихальних шляхів.

До того ж шкідлива звичка негативно впливає і на стан самої вагітної. Якщо жінка так і не зважилася кинути палити при вагітності, у неї може проявитися сильний токсикоз на останніх тижнях, при наявності слабкого трапляються загострення, погіршується обмін речовин, розбудовується сон, різко відбувається набір ваги.

Тим, хто роздумує, можна різко кидати курити при вагітності або робити це треба повільно, варто оцінити навколишнє оточення. Якщо жінка, кинувши палити, продовжує піддаватися впливу нікотину, але вже в якості пасивного курця, користі від цього мало.

При вдиханні диму сигарет всередину легких надходять і отрути, і канцерогени, і окису вуглецю, що представляють чималу небезпеку для організму. Ці сполуки чинять негативний вплив на організм, впливають на роботу нервової системи, здатні спровокувати безсоння, зменшити вміст кисню в крові і спровокувати скорочення матки.

Коли треба кидати курити під час вагітності.

В ідеалі слід кинути палити до настання вагітності або хоча б на ранніх термінах. В цей час куріння завдає досить серйозної шкоди організму і жінки, і дитини, оскільки канцерогени безпосередньо впливають на почала формуватися нервову систему. Але ті, хто роздумує, чи можна різко кинути палити при вагітності, все ж мають рацію.

Якщо жінка, наприклад, не замислювалася про можливо вагітності і має значний стаж курця, а ніяких заходів до зниження споживання нікотину не робилося, різко кидати курити на ранньому терміні все ж не варто. Процес повинен відбуватися з максимальним комфортом. Якщо ви твердо зважилися кидати курити під час вагітності на ранніх термінах, для початку постарайтеся зменшити кількість викурених за день сигарет. Потім потроху зводите нанівець шкідливу звичку, не забуваючи приймати вітаміни. Порадьтеся з лікарем з приводу власного раціону.

В останньому триместрі у майбутньої матері починає готуватися здатність до лактації. Нікотин потроху відкладається в тканинах і органах курця. Чим пізніше жінка кидає палити при вагітності, тим більше зростає ймовірність того, що дитина буде отримувати отруєне молоко. Таке годування не тільки викликає звикання малюка до нікотину, але і здатне спровокувати у нього сильну діарею, коліки, проблеми зі сном.

Шкода куріння інших речовин.

Відмова від куріння під час вагітності повинен означати не тільки виключення нікотину. Існує думка, що курити трав’яні суміші набагато менш шкідливо, ніж сигарети, що містять тютюн. Про те, чи можна кинути палити під час вагітності, запитують, маючи на увазі частіше саме сигарети. Але і інші курильні суміші здатні принести чималі проблеми розвитку розумових здібностей у плода. Вони гальмують діяльність формується нервової системи, негативно впливають на нервові закінчення нейронів головного мозку.

Як кинути палити вагітній жінці – поширені методики.

можна різко кинути палити при вагітності

Куріння під час вагітності на ранніх термінах несумісні. Але як кинути палити, якщо особливого бажання немає, а ось необхідність цього ви чітко усвідомлюєте? Тих, хто безуспішно намагається відмовитися від шкідливої звички і роздумує, що робити, якщо при вагітності не можеш кинути палити, можна порадувати. Згідно відгуками, кинути палити під час вагітності набагато простіше, ніж в будь-який інший час.

Способи, які заслужили безліч хороших відгуків:

Варто постаратися виключити зі звичного денного розпорядку ті моменти, які асоціюються у вас з сигаретами. Наприклад, це можуть бути телефонні переговори поруч з відкритим вікном, випивання чашечки кави, після якої неодмінно слід перекур. Дуже стимулює читання літератури на тему відмови від куріння. Постарайтеся поміняти звички. Якщо ви намагаєтеся кинути палити при вагітності на ранніх термінах, по можливості додайте спортивні заняття, які розроблені спеціально для жінок в положенні. Спортивний розпорядок не сприяє споживанню нікотину. Відмінні результати дає зміна розпорядку дня, внесення в нього приємних занять, які допоможуть відстрочити час викурювання наступної сигарети. Постарайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі. Він знижує тягу до нікотину і збільшує швидкість поширення кисню по організму. Крім того, під засуджують поглядами перехожих спокійно покурити все одно не виходить. Цей спосіб підходить, наприклад, тим, хто роздумує, чи варто кинути палити на 5 місяці вагітності. Частина сигарет спробуйте замінити солодким-яким би шкідливим воно не було, карамелька, з’їдена замість викурювання чергової сигарети, все ж корисніше.

Варто кинути палити, і вагітні і не вагітні жінки починає відзначати зміну ваги. Спершу він зростає, але лякатися не варто. Трохи тільки нормалізується робота ендокринної системи, вага прийде до норми. Настрій краще тримати позитивним, намагатися створювати собі можливості випробувати приємні емоції. Психологічно можна створити собі хороший настрій, відвідуючи лекції та заняття для майбутніх батьків, переглядаючи сімейні комедії, душевні фільми про благополучне материнство.

Що робити, якщо не вистачає сил кинути палити під час вагітності.

Поради лікаря і консультація можуть вам стати в нагоді, якщо самостійно кинути палити на ранніх термінах вагітності не виходить. Якщо майбутня мати усвідомлює, якої шкоди завдає майбутній дитині, процес йде швидше. Також можна спробувати самостійно підшукати заміну для нікотину, але для цього все ж варто отримати пораду фахівця.

Не можна назвати хорошим виходом і куріння електронних сигарет, яке популярно серед багатьох курців, які збираються залишити згубну звичку. Щоб кинути палити самостійно, якщо вагітна, краще пошукати інші способи. При палінні електронних сигарет надходження нікотину в організм контролювати складніше, і в підсумку може вийти, що в організм він надходить в більшій кількості, ніж планувалося.

Найкраще кинути палити перед вагітністю, але, якщо процес затягнувся, варто нагадати собі, якої шкоди при цьому наноситься організму дитини. Не треба очікувати, поки ваш лікар вкаже на погіршення аналізів крові або знижену кількість внутрішньоутробної рідини. Не варто ігнорувати шкідливі звички, якщо ви зважилися на вагітність. Турбота про здоров’я майбутньої дитини-прямий обов’язок матері.

Як кинути палити при вагітності.

Куріння завдає шкоди здоров’ю, але вагітним жінкам сигарети завдають подвійного удару. Крім самої жінки страждає в тому числі і майбутній малюк, це вже давно доведено вченими. Дізнайтеся, якими незворотними наслідками це може обернутися, а також як кинути палити при вагітності. Саме бажання народити здорову дитину має стати для майбутньої мами вірним стимулом відмовитися від шкідливих для їх обох сигарет.

Як впливає нікотин на репродуктивну функцію.

Як жінка, так і чоловік, в разі якщо вони курять, менш здатні до продовження потомства. До 25-ти років ситуація не так критична, зате після 35-ти років обмін речовин сповільнюється і організм вже не здатний нейтралізувати шкоду від нікотину.

У чоловіків нікотин негативно діє на якість сперми. Крім того, що кількість сперматозоїдів у них менше на 15% в порівнянні з некурящими чоловіками, самі сперматозоїди менш рухливі і можуть мати неправильну будову. Також куріння негативно позначається на ерекції, тому як у курців звужені множинні кровоносні судини на статевому члені, а адже саме завдяки припливу крові відбувається ерекція.

Жінкам куріння порушує гормональний баланс, а саме знижується вироблення жіночого гормону (естроген), який відповідає за здатність до зачаття. Крім цього у жінок, що палять утруднений прохід яйцеклітини до матки. Якщо жінка курила під час вагітності, то такі ж проблеми з дітонародженням очікують майбутньої дитини.

Якщо ж палить жінці доведеться вдатися до штучного запліднення, то слід знати, що здатних до зачаття яйцеклітин у неї менше. Навіть якщо жінка сама не курить, є тільки пасивним курцем, то такі тенденції зберігаються.

Куріння і вагітність: чого очікувати.

Жіночому курінню стало приділятися більше уваги, про це свідчить зросла кількість соціальної реклами. Навіть незважаючи на ці заходи, відсоток жінок, що палять дітородного віку не скорочується, а збільшується. За статистикою, завагітнівши, не більше 25% жінок кидають палити, ще стільки ж жінок намагаються скоротити кількість викурених сигарет за день. Інших же сильно не турбує, що відбувається з майбутнім малюком через тютюну і продовжують кожен день труїти свій і його організм. Чим небезпечне куріння для плода і як впливає нікотин на вагітність? Запам’ятовувати:

Найголовніше-куріння як російська рулетка для майбутнього малюка, адже смертність новонароджених дітей у курців породіль вище на 20%, а ймовірність викидня вище в 3 рази. Якщо ж пощастило, вдалося виносити і народити малюка, то він може відставати в розвитку від своїх ровесників. Через нікотину в крові плацента перестає правильно функціонувати, внаслідок цього малюк недоотримує кисень і речовини для розвитку. Комусь це здасться дрібницею, але як раз через цих дрібниць при народженні вага і зріст новонародженого менше норми. У жінок, що палять може статися раніше терміну дозрівання плаценти, що загрожує відшаруванням плаценти або передчасними пологами, а також гіпотрофією і гіпоксією для дитини. Найнебезпечніше в подібній ситуації те, що це захворювання можна виявити тільки під час УЗД. У курців знижений імунітет, що загрожує частими респіраторними захворюваннями і це може також негативно вплинути на правильний розвиток плода. Постійна гіпоксія під час вагітності заважає правильно розвиватися плоду і тому дитина може народитися з проблемами серця або мозку, розумового або фізичного розвитку.

Якщо все так погано, чи можна кидати курити під час вагітності, щоб мінімізувати наноситься шкоди? Якщо стаж куріння був невеликим, то відмова від куріння буде своєчасним і це врятує життя вашого малюка. Якщо ж жінка курила більше 3-5 років, то навіть після відмови від сигарет у дитини можуть діагностувати гіпоксію. Це відбувається через хронічних хвороб органів дихання, стандартних при палінні. Саме тому кидати сигарети потрібно задовго до вагітності, щоб організм встиг відновитися.

Як і коли відмовитися від сигарет до вагітності.

Нікотинову залежність відносять до фізичної залежності, так як організм, звикнувши до нікотину, постійно потребує чергової дозі. Відмовитися від неї важко з двох причин, це важко зробити фізично і морально, але все-таки можливо. Якщо ви вирішили нарешті обзавестися потомством, то відмовитися від куріння потрібно задовго до вагітності. Це потрібно для того, щоб організм встиг відновитися. Доктора стверджують: щоб позбутися від токсинів і очистити легені, потрібно цілий рік.

Існує два способи позбутися від цієї шкідливої звички: різко і поступово. Якщо ви хочете швидко кинути палити, то спочатку позбудьтеся від всіх сигарет в будинку і того, що про них нагадує. Вже на 2-3 день пропадає фізична тяга, а приблизно через 2 тижні почне слабшати психологічна. Коли відчуваєте, що не готові до таких кардинальних заходів, кидайте поступово. Починайте день у день скорочувати кількість викурених сигарет за день до тих пір, поки не досягнете того, що проведете без сигарети цілий день. Щоб контролювати себе, заведіть зошит, в якій будете відзначати кожну викурену вами сигарету.

Найважче в обох випадках саме психологічна залежність і, щоб у вас все вийшло, скористайтеся наступними порадами:

заручіться підтримкою близьких (чоловіка або подруги), удвох легше кидати; позбавтеся від цигарок, попільниць і взагалі все, що про них нагадує; уникайте алкоголю, тому що він підсилює бажання закурити; поміняйте звички: не починайте ранок з традиційного кави з сигаретою, а з ранкової пробіжки; коли виникне бажання закурити, з’їжте яблуко, морквину або випийте склянку соку; відмовляйтеся хоча б в найближчий місяць від посиденьок з подругами, якщо серед них є ті, хто курить; якщо на роботу прийнято поєднувати кави з перекурами, відмовтеся від цього напою; замініть каву зеленим чаєм, він добре виводить з організму токсини; випивайте багато води, близько 2 літрів, щоб швидше очистити кров; на зупинках транспорту і в громадських місцях уникайте людей, що палять; порахуйте скільки грошей йде на сигарети і витратьте їх на себе (нова сумка, абонемент в спортзал або похід до косметолога).

Завжди пам’ятайте, що відмова від сигарет не принесе ніяких поганих наслідків, а тільки масу позитивних моментів. Куріння-марна шкідлива звичка, а ніяк не ознака вашої крутості і значущості в очах оточуючих.

Чим шкідливо куріння під час вагітності.

У більшості випадків вагітність є незапланованою, тому жінка не встигає кинути палити або просто переходить на більш легкі сигарети, дізнавшись про свій стан. Вагітність у жінок, що палять проходить складніше в порівнянні з некурящими, у них часто спостерігаються запаморочення, а також варикоз і запори. Крім цього вони більш схильні до раннього токсикозу і гестозу. У разі їх діагностування вагітних відправляють на стаціонарне лікування, щоб уникнути можливих ускладнень.

А щоб більш зрозуміло стало наскільки шкідливо куріння для майбутнього малюка, уявіть, що кожну сигарету ви викурюєте не самостійно, а «на двох». Кожна затяжка отруює органи дитини токсинами. Він по суті є пасивним курцем і з ним відбувається те ж саме, що і зі звичайним курцем. Чому варто провести курцеві без сигарети кілька годин і виникає дуже сильне бажання закурити? У медицині такий стан називається нікотиновим голодом, адже саме нікотин викликає звикання, а організм постійно вимагає дозаправки.

За словами акушерів новонароджені немовлята у жінок з нікотиновою залежністю теж відчувають нікотиновий голод. Наскільки це у них проявляється, залежить безпосередньо від того, скільки часу і наскільки інтенсивно жінка курила під час вагітності. В особливо сильних випадках нікотинового голоду у дитини відразу після народження можуть почати напади задухи, які можуть привести до смерті. Щоб швидко нейтралізувати цей стан, доктор може навіть попросити породіллю не тільки закурити, але і дати вдихнути дим безпосередньо дитині. Грудні немовлята можуть бути примхливими, постійно плакати і погано засипати — це теж ознаки нікотинового голоду.

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

Багато подружніх пар не охороняються під час статевого акту і не планують вагітність. У таких випадках жінка дізнається про своє цікаве положення, коли проходить кілька тижнів. Якщо вона весь цей час продовжувала курити, то ембріон навіть за такий короткий проміжок часу отримав отруєння нікотином. Безумовно, дізнавшись про вагітність, майбутнім батькам потрібно задуматися про відмову від куріння. Вже на 4-му тижні починають формуватися такі важливі органи, як серце, мозок, печінка, нирки і хребет. Саме на ці органи нікотин погано діє і наслідки такого впливу не передбачає жоден лікар.

Однак різка відмова від куріння при вагітності не рекомендують самі лікарі, особливо при загальному стажі більше 5-ти років і тим, хто за день викурює багато сигарет. Вагітність сама по собі є стресом для організму, адже йому потрібно повністю перебудуватися. Якщо ж припинити звичну подачу нікотину, то це послужить додатковим і небажаним стресом. Крім цього відмова від куріння може спровокувати викидень, тому як сила м’язового скорочення збільшується. Саме з цих причин відмовлятися від сигарет потрібно поступово, за 2-4 тижні, і відповідно до рекомендацій лікаря.

З самого початку потрібно переходити на більш легкі сигарети і до того ж в 2 рази менше виділяти сигарет на один день. Цього правила слід дотримуватися в перший тиждень, а потім знову в 2 рази урізати денну порцію тютюну. Кожен раз, коли підкурюєте сигарету, ніколи не викурюйте її до кінця, як би цього не хотілося. Потрібно всього кілька затяжок, щоб не відчувати нікотинового голоду. В останній тиждень дозволяйте собі тільки кілька затяжок, причому в самих крайніх випадках: при запамороченні, прискореному серцебитті. В кінці тижня відмовтеся повністю від тютюну.

Альтернативні методи боротьби з курінням.

Кинути палити вийде тільки, застосувавши силу волі, але слабовільним і невпевненим у своїх силах можна злегка полегшити сам процес відвикання. Це можна зробити медикаментозним і іншими способами. Якщо ви перебуваєте в цікавому положенні, до вибору таблеток і способу лікування взагалі потрібно ставитися подвійно обережно і обов’язково радитися з лікарем. Знизити фізичну залежність можна за допомогою нікотинових пластирів і жувальних гумок. Вони містять невелику дозу нікотину і запобігають нікотиновий голод, але в цьому випадку потрібно швидше відмовитися від сигарет взагалі.

Дієвим способом є тисячолітня китайська методика голковколювання. Метод заснований на впливі на певні точки людини і позбавляє від фізичної залежності. Методика вважається безпечною, але попередньо такі процедури повинен схвалити лікуючий лікар. До вибору фахівця потрібно підходити відповідально, це має бути людина з багаторічним стажем і бездоганною репутацією.

Що ж стосується модних нині електронних сигарет, то при переході на них вагітна жінка не зможе убезпечити майбутню дитину від нікотинового отруєння. Вважається, що від куріння може допомогти гіпноз, а деякі вибирають для себе комплекс дихальної гімнастики. Багато ж завзяті курці змогли відмовитися від сигарет після прочитання книги а.Карра «як кинути палити». Способів можна знайти безліч, проте жоден з них не допоможе позбутися від залежності, поки ви самі не захочете цього. Незважаючи на сильну фізичну тягу, психологічна тяга сильніше, не варто про це забувати.

Якщо курить майбутній тато-чи небезпечно це?

Багато хто вважає, і більшість з них чоловіки, що здоровий спосіб життя важливий в першу чергу для майбутньої мами, так як саме жінці належить виношувати малюка. Безумовно, від жіночого здоров’я багато що залежить, але насправді краще, коли чоловік підтримає жінку і вони удвох відмовляться від куріння, перш ніж зважаться завести дитину. Це позбавить її від пасивного куріння і можливої спокуси порушити заборону, як відомо, перший місяць проходить дуже важко і небагатьом вдається його подолати.

Психологічна підтримка тільки одна сторона медалі, а негативний вплив нікотину на дітородну функцію якраз і є зворотною стороною медалі. Особливо варто задуматися над цим чоловікам середнього віку і старше, у яких вже тривалий стаж куріння. Через куріння якість сперми стає гірше, а з часом це може привести до імпотенції. Якщо ви хочете завагітніти і народити здорову дитину, обов’язково спробуйте переконати чоловіка відмовитися від сигарет і електронних в тому числі.

За скільки до вагітності потрібно кинути палити чоловікові? Жіночий організм відрізняється від чоловічого, щоб позбутися від токсинів йому потрібно всього 3 місяці, тоді як жінці на це буде потрібно 12 місяців. Це відбувається з тієї причини, що у чоловіків швидше обмін речовин, значить, набагато швидше виводяться токсини. Якщо підсумувати цю інформацію, то виходить, що після 3 місяців утримання чоловік здоровий і можна спокійно переходити до планування вагітності.

Дуже прекрасно, якщо вдасться з першого разу умовити чоловіка кинути сигарети. Що робити, якщо він не піддається на вмовляння і відмовляється кинути палити? Можливо наступна інформація змусить його задуматися над своєю поведінкою. У сім’ях, де навіть один з батьків завзятий курець, діти більш схильні до хронічних захворювань органів дихання, а також в 6 разів частіше страждають від хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту. Дівчатка, які народилися від нікотинозалежних батьків, в майбутньому можуть страждати від безпліддя. Чи потягнеться він до сигарети, ризикуючи при цьому здоров’ям майбутньої дитини? У курців постійно звужені кровоносні судини, а це вже перший крок до імпотенції. До списку залишається тільки додати задишку, ранковий кашель та інші «принади».

Інформація для посилення мотивації.

Побороти психологічну залежність важче і, щоб з нею впоратися, потрібно завжди мотивувати себе. Нехай ця страшна правда стане сильним стимулом для майбутніх батьків. Запам’ятавши:

Як показує статистика, курець з багаторічним стажем скорочує тривалість свого життя на 20 років. У жінки, що палить на 42% підвищується ризик народити дитину з так званою «заячою губою». Близько 70 компонентів сигаретного тютюну мають канцерогенні властивості і ведуть до появи пухлинних утворень. Всього одна пачка сигарет — і в кров потрапляє 320 мл чадного газу. Це тягне зниження гемоглобіну на 5%, а за ним кисневе голодування. Сигаретний тютюн містить хімічний елемент полоній-210. Потрапляючи в організм в мікродозах, він постійно накопичується і вже через роки його кількість досягає рівня радіоактивного опромінення. Якби таку дозу людина отримала б відразу, то він би помер. Рак легенів і туберкульоз для курців цілком реальний майбутній діагноз. Як стверджують медики, вони схильні до них в 11 разів частіше. Чим більше сигарет зазвичай викурюється за один день, тим частіше може виникнути рак губи, гортані або трахеї. Тромби в кровоносній системі можуть закінчитися інфарктом або інсультом. У курців артерії закупорюються частіше. Серце б’ється в 13 000 разів швидше в порівнянні з тими, хто не курить. Сигарети знижують лібідо в 2,5 рази. Чим більше курите, тим більше ризикуєте отримати ендартеріїт нижніх кінцівок, який може закінчитися ампутацією. Сигарети негативно впливають на шкіру, викликаючи передчасне її старіння. У медицині для таких випадків навіть існує спеціальний термін»синдром тютюнового особи». Нікотин є смертельною отрутою і людина не вмирає тільки тому, що отримує його мікродозами.

Незважаючи на те, що коштів кинути палити багато, найвірнішого, вам не запропонують в аптеці. Засіб, який допоможе кинути палити на всі 100%, — перш за все сила волі і характер. Не відкладайте відмову від сигарет на майбутнє! Краще зайнятися цим вже сьогодні, адже кожній жінці хочеться народити здорового малюка, а нікотин вам цього не дозволить.

Чи можна кинути палити при вагітності?

Чи можна кидати курити під час вагітності? Як правило, цим питанням задаються жінки, що палять, які зіткнулися з незапланованою вагітністю і усвідомлюють весь вплив нікотинової залежності на процес виношування дитини.

На жаль, сучасні реалії такі, що жіноче куріння зустрічається в рази частіше нікотинової залежності серед представників сильної половини населення. Сьогодні ми спробуємо розібратися, чи варто кидати курити під час вагітності.

Чи потрібно кидати палити під час вагітності?

Для того щоб визначитися з відповіддю на це питання, потрібно розібратися з тим, як нікотинова залежність впливає на перебіг вагітності, стан жінки і розвивається малюка.

Отже, основні наслідки куріння в період вагітності представлені:

підвищенням ризику виникнення серйозних порушень внутрішньоутробного розвитку малюка; ймовірністю викидня і передчасних пологів; появою на світ слабких дітей з вродженими патологіями, пов’язаними з функціонування органів серцево-судинної системи; високим ризиком формування порушень психіки і діагностикою різних форм розумового відставання; ймовірністю розвитку лейкозу.

Медична практика є підтвердженням того, що смертність новонароджених малюків у курців матерів в рази вище. Вагітність на тлі куріння протікає досить складно, супроводжуючись різними проявами токсикозу, гестозу, варикозним розширенням вен і порушеннями функціонування органів шлунково-кишкового тракту.

З огляду на всю небезпеку згубної звички, як для малюка, так і для майбутньої матері, кожна жінка в змозі самостійно визначитися з тим, кидати чи курити під час вагітності. Але розлучатися з сигаретами дуже важко, тому знадобиться усвідомлений і обережний підхід у вирішенні цієї проблеми.

Можна або не можна кидати курити при вагітності?

Звичайно ж, задаватися питаннями щодо відмови від згубної звички слід ще в період планування вагітності. Але як бути, якщо вагітність не була запланованою? Знаючи, наскільки складно протікає боротьба з нікотиновою залежністю, багато жінок продовжують курити, побоюючись нанесення непоправної шкоди життю і здоров’ю малюка. Наскільки правильним є такий підхід?

Відповідь на це питання носить індивідуальний характер і залежить від масштабів залежності до нікотину. Наприклад, жінкам, які викурюють менше десяти сигарет в день, перебуваючи в цікавому положенні, можна кидати курити, адже найважчими будуть тільки перші 24 години.

Чи можна різко кидати курити при вагітності? Різко позбавлятися від нікотинової залежності не можна вагітним жінкам зі значним стажем куріння. Якщо майбутня матуся до вагітності протягом тривалого періоду часу викурювала більше 10 сигарет в день, боротися з нікотиновою залежністю рекомендується поступово.

Справа в тому, що вагітність супроводжується великим стресом для жіночого організму, тому фахівці рекомендують відмовитися від будь-яких додаткових змін звичного життєвого ритму в цей період.

Чому не можна кидати курити під час вагітності різко і чим це може бути небезпечно? Відзначено, що різка відмова від куріння в період виношування дитини супроводжується порушеннями функціонування багатьох органів і систем жіночого організму.

Мова в даному випадку йде про зменшення серцевих скорочень, посилення скорочувальної здатності м’язів, що в кінцевому підсумку може стати причиною викидня. При цьому тривалість малоприємної симптоматики може досягати декількох місяців.

Рекомендації фахівців.

Ми з’ясували, як не можна кидати курити під час вагітності, але боротися з нікотиновою залежністю все ж варто, адже від цього залежить здоров’я не тільки майбутньої матері, а й дитини, що розвивається.

Керуючись рекомендаціями фахівців, вдасться позбутися від нікотинової залежності без нанесення серйозної шкоди організму жінки і малюка. Основні поради представлені:

розтягуванням процесу поступової відмови від сигарет на 3 тижні; зменшенням добової кількості викурених цигарок на 50% і переходом на сигарети з низьким вмістом нікотину на першому етапі; подальшим зниженням кількості сигарет після закінчення одного тижня (на даному етапі рекомендується долучатися до выкуриванию сигарет лише на третину); абсолютним відмовою від сигарет на третьому тижні (в цей період допускається мінімальна кількість затяжок тільки в тому випадку, якщо вагітна жінка стикається з сильним погіршенням стану).

Важливою в боротьбі з нікотиновою залежністю вагітної жінки виступає і сила волі, і підтримка оточуючих, заручившись якої вдасться впоратися з проблемою.

Як можна кинути палити при вагітності без шкоди для здоров’я.

Як кинути палити при вагітності? Це питання хвилює багатьох майбутніх мам, адже навіть вагітні жінки часто не можуть відмовитися від цієї згубної звички. Вони не замислюються про те, що отруйні речовини, що містяться в тютюновому димі, призводять до багатьох захворювань, в тому числі і раку. При палінні звужуються кровоносні судини, кров погано насичується киснем.

Наслідки куріння батьків.

Коли вагітна жінка курить, то в ролі пасивного курця в першу чергу виступає немовля. Отруюючи себе, мати отруює і своє дитя, який розвивається в умовах інтоксикації організму.

Людина, що палить не може довгий час обходитися без сигарет, його тягне до нікотину. Така потреба в сигаретному димі з’являється і у дітей. Якщо мати постійно і багато курила під час вагітності, то новонароджений, зробивши лише перший вдих, може відразу почати задихатися, адже його організм вже вимагає нікотин. У таких випадках матері не залишається нічого іншого, як увібрати в рот дим від сигарет і видихнути на дитину. «Нікотинові» діти можуть часто плакати, не сплять, тому що до сигарет їх привчила мати. Шкідлива звичка матері робить дитину хворою: він відстає в розвитку до і після народження, часто хворіє. Нікотин вражає клітини головного мозку малюка, через це порушується його сон, він плаче і вередує.

Вважається, що якщо чоловік курить, то нічого страшного в цьому немає. Це не так, адже нікотин згубно діє і на чоловічий організм. Вчені встановили, що якщо курять обоє батьків, їх малюк більш вразливий для багатьох недуг, і після народження частіше страждає запаленням легенів, бронхітом.

У багато разів у нього підвищується ймовірність виникнення хвороб шлунково-кишкового тракту. Небезпечно і пасивне куріння. Дівчатка, які виросли в сім’ї, що палить, через те, що їм доводиться дихати сигаретним димом, можуть залишитися в майбутньому безплідними.

Коли потрібно кинути палити?

Щоб зберегти здоров’я своє і малюка, краще взагалі не курити.Палять дівчата повинні позбутися від цієї поганої звички. Це треба зробити не пізніше, ніж за рік до настання вагітності, тоді організм повністю позбутися від нікотину, і майбутній малюк не буде страждати від куріння матері.

Іноді жінка вирішує: кину курити, але незабаром приходить до висновку, що розлучитися зі шкідливою звичкою неможливо. Так, це важко, але під силу кожній розсудливій людині, особливо якщо мова йде не тільки про своє здоров’я, але і благополучному розвитку малюка.

Важко не курити добу, але якщо витримати цей час, то наступний день вже буде легше не доторкатися до сигарети.

Спокуситися викурити ще одну, «останню» сигарету можна за теплою бесідою в компанії друзів, коли хочеться зняти емоційну напругу. Але кожен раз коли ви берете сигарету, подумайте, навіщо вам це.

Якщо куріння допомагає розслабитися, то знайдіть для себе що-небудь інше для заспокоєння і зняття стресу. Якщо ви так коротаєте час, то завжди можна знайти інше заняття, не таке шкідливе.

Чи можна різко перестати курити.

Жінки, які вже не можуть жити без курива, але готуються стати мамами, повинні кидати шкідливу звичку, але не різко, а поступово і з обережністю. Очікування дитини-це теж свого роду стресовий стан для майбутньої мами, тому різкі зміни в режимі, звичках можуть викликати збій систем організму. Якщо різко кинути палити, відбувається зменшення серцевих скорочень і посилення скорочувальної здатності м’язів. Це може стати причиною викидня.

Процес відвикання від сигарет потрібно розтягнути на 3 тижні:

Протягом першого тижня потрібно курити в 2 рази менше, переходячи на більш легкий сорт сигарет. На 2 етапі продовжуйте зменшувати число викурених тютюнових виробів. Візьміть собі за правило не докурювати сигарету до кінця. Коли пройшло 2 тижні з моменту відвикання від куріння, вдаватися до сигарет можна тільки в крайніх випадках, коли стає зовсім несила (болить голова, сильно стукає серце і т.д.). І незабаром вам вже не захочеться вдихати сигаретний дим.

Раптова вагітність: що робити.

Часто при раптовій вагітності від куріння матері майбутні новонароджені страждають особливо. Остаточно відомо стає про те, що жінка вагітна, на терміні в 2-4 тижні. До цього часу у плода формуються внутрішні органи.

Особливо негативно впливає нікотин на стан печінки, нирок, травного тракту, хребта і головного мозку ембріона. І якщо жінка, не знаючи про вагітність, продовжувала курити в перші тижні, то, дізнавшись про своє становище, вона може прийти в жах від того, що встигла завдати шкоди здоров’ю свого малюка.

Не переживайте. Якщо в подальшому ви позбудетеся від згубної звички, то зможете народити здорову дитину. Попередьте доктора, що кидаєте палити, він призначить вам вітамінний комплекс.

У цей час необхідні продукти з великим вмістом вітаміну С і заліза. Буде потрібно відмовитися від ласощів: шоколаду, чорного чаю, кави. Зате будуть корисні напої, що сприяють виведенню шкідливих речовин з організму. Не варто відмовлятися від молока, кефіру, зеленого чаю, мінеральної води без газу. Корисні свіжі овочі, фрукти і соки.

Вагітним потрібно щодня гуляти, дихати свіжим повітрям, уникаючи прокурених місць. Випробовуйте позитивні емоції, ведіть здоровий спосіб життя, і ви зможете виправити становище: нікотин більше не зашкодить здоров’ю малюка.

Препарати від куріння.

Існують і таблетки від куріння, наприклад, Табекс. Вони ефективні для тих, хто хоче кинути палити не різко, а поступово. Отримують препарат від рокитника сланкого. Діюча речовина Табекса виділяється з цієї рослини, це алкалоїд цитизин.

Табекс допомагає легше пережити хворобливий стан, який переживає курець без чергової дози нікотину. Якщо, незважаючи на прийняті таблетки, закурити, то у людини з’являється відчуття передозування нікотину. Таким чином, кількість викурених сигарет знижується. Таблетки від куріння допомагають зняти фізіологічну залежність від шкідливої звички, але не вберігають від залежності психологічної, з якою курець повинен впоратися сам.

Але ці таблетки від куріння мають досить протипоказань. Їх не можна пити тим, хто страждає гіпертонічною хворобою, аритміями різного роду, при інфаркті міокарда, бронхіальній астмі, набряку легенів, атеросклерозі, після інсульту, при загостренні виразки шлунка, а також під час вагітності і в період грудного вигодовування. Але якщо ви усвідомлено вирішили позбутися від поганої звички, то зможете це зробити і не вживаючи таблетки від куріння.

Що робити, щоб не курити.

Якщо ви ще не кинули палити, а припускаєте в майбутньому завагітніти, то вам потрібно знати:

у 13 випадках з 100 причина безпліддя — куріння матері; згубна звичка сприяє старінню жінки: менопауза може наступити раніше терміну; часто у курців вагітних трапляється викидень; куріння викликає мутацію ДНК сперматозоїдів і яйцеклітин; якщо жінці, що палить доведеться завагітніти методом ЕКЗ, то їй потрібно буде зробити в 2 рази більше спроб, ніж тієї, яка не курить.

Якщо ви хочете мати нормальну вагітність після куріння, то варто позбавити від шкідливої звички і свого чоловіка, так як у курців погіршується якість сперми.

Поради для тих, хто хоче відмовитися від куріння при вагітності:

Викиньте сигарети з квартири, вони не повинні вам потрапляти на очі. Як би не було важко, перестаньте по можливості контактувати з тими, хто курить. Знайдіть собі захоплення, яким би ви займалися замість куріння. Добре допомагають забути шкідливу звичку фізкультура, хобі.

Куріння приносить велику шкоду дитині, тому потрібна повна відмова від куріння. Чим раніше ви це зробите, тим краще і для вас, і для вашого малюка.

Адже немає нічого дорожчого, ніж бачити здорову і щасливу дитину.

Чому не можна кидати курити під час вагітності.

До якого терміну можна курити?

можна різко кинути палити при вагітності

Думки фахівців розділилися-одні вважають, що різко кидати курити вагітній жінці не можна.

Процес повинен розтягуватися не менше, ніж на три тижні. Виділяються наступні етапи в боротьбі:

перший тиждень-зниження числа вживаних сигарет в день і перехід на більш легкі аналоги; другий тиждень — курити вдвічі менше, ніж в попередній, скорочуючи число затяжок і не докурюючи сигарету до кінця; третій тиждень — курити тільки в разі гострого бажання, коли є ризик фізичного нездужання.

По завершенні етапів бажання курити поступово зникає.

Інші лікарі наполягають, що потрібен саме різка відмова від залежності. Оскільки при вагітності змінюється гормональний фон і смакові відчуття. Іноді буває, що смак сигарет стає неприємний, жінка досить легко відмовляється від звички.

Очікуваний відповідь-кинути палити при вагітності треба на ранніх термінах.

У перші 2 тижні формується зигота. Викинувши сигарети в цей проміжок часу, вагітна максимально знизить ризик виникнення негативних наслідків.

Період з 3 по 16 тиждень є найважливішим. У цей проміжок формуються всі найважливіші системи організму, розвивається Тіло, голова і внутрішні органи, такі як мозок і серце.

Як стверджують фахівці, якщо вдалося побороти залежність до 14 тижня вагітності, то шанси на народження здорової дитини значно збільшуються.

Малюк до моменту пологів встигне набрати вагу, а післяпологовий період пройде благополучно. Навіть у разі, коли відмова відбувається до 30 тижня вагітності, у дитини ще залишається можливість добрати відсутню вагу до свого народження.

Так, зав’язати з курінням на пізньому терміні все одно краще, ніж зберігати згубну звичку.

Не варто забувати про те, що породіллю чекає період лактації (годування грудьми) відразу після народження дитини. З молоком в організм малюка буде надходити ще більша концентрація речовин, отруйних організм. Раніше в цій статті ми розглянули всі наслідки.

Сьогодні існує дві думки щодо того чи небезпечно різко кидати палити під час вагітності чи ні. Одні фахівці вважають, що відмовлятися від куріння необхідно поступово, інші є прихильниками різкого позбавлення від нікотинової залежності. У першому випадку небезпека криється в тому, що дівчина, знаючи про своє цікаве положення, продовжує вдихати отруйні пари. У другому, відсутність нікотину в крові провокує жінку на нервовий розлад. І те, і інше може стати причиною викидня.

Жінка повинна вчасно відмовитися від куріння, щоб не чинити негативного впливу на свою дитину.

Під час планування вагітності дама в принципі не повинна мати шкідливих звичок. Якщо вони все ж мають місце бути, при цьому жінка ще не підозрює про те, що трапилося зачаття і продовжує курити. Замислюватися про аборт через це ні в якому разі не можна.

Нічого непоправного в цей період не сталося. Все, що необхідно жінці, як тільки вона дізналася про своє становище, — негайно відмовитися від сигарет. Коли відбудеться імплантація зиготи в ендометрій матки плід і організм матері стають єдиним цілим. Після цього періоду всі зміни, що відбуваються з матір’ю, так чи інакше, стосуються малюка.

Куріння-сама згубна звичка. Якщо відмовитися від неї не вдалося на початку вагітності, слід бути готовою до того, що у дитини будуть деякого роду порушення. Саме через великий ризик необхідно вжити всіх заходів, щоб позбутися від нікотинової залежності. Важливо пам’ятати про ризик викидня і ускладнень вагітності.

Відмовитися від нікотинової залежності необхідно якомога швидше. При наявності залежності-головне, навчити себе самоконтролю і не тягнутися за пачкою сигарет в момент складнощів, поганого настрою або виниклих проблем, причому не важливо, на якому терміні це відбувається.

Ідеально відмовитися від сигарет до 12-го тижня. Жінці, яка викурювала протягом терміну близько десяти сигарет в день, відмовитися від нікотину непросто, і тому, якщо ідея кинути палити виникла тільки в третьому триместрі краще робити це поступово.

Щоб не курити на третьому триместрі вагітності необхідно усвідомити, що це завдає шкоди майбутній дитині. Не варто ризикувати здоров’ям крихти заради пари затяжок.

Щодо питання лактації, варто відзначити, що куріння позначається на якості молока і на його обсязі. Внаслідок куріння організм малюка недоотримає вітаміни, необхідні для розвитку речовин, їх поглине нікотин.

Якщо нікотин потрапляє в організм дитини щодня, у нього можуть спостерігатися такі наслідки:

втрата апетиту; порушення сну; уповільнений розвиток; складності з кишечником; алергія; схильність до злоякісних утворень.

Чи можна без шкоди кинути палити відразу.

Категорично не можна при вагітності застосовувати такі методи:

кодування медичним методом — є стресом і погано позначається на стані жінки; гіпноз — порушує психічний стан майбутньої матері.

При вагітності можливе застосування спеціальних жуйок, пластирів або спреїв. Однак, перед початком використання НЗТ потрібна консультація фахівця, який веде вагітність жінки. Він може перенаправити її до іншого лікаря за потребою.

Використовуючи нікотинові замінники, куріння звичайних сигарет варто повністю припинити! Особливо важливо дотримуватися цього правила під час вагітності.

Допоміжні засоби підійдуть кидають, якщо залежність швидше фізична, ніж психологічна. За допомогою спреїв, курець отримує дозу нікотину не через легені, що поступово знижує тягу.

Тут існує важливий момент: різні антитютюнові пластирі та спреї дозволені на перших тижнях вагітності. Подальше їх застосування призведе до потрапляння потенційно шкідливих речовин всередину утроби, до розвивається ембріону.

Вплив куріння на плід, що розвивається не підлягає сумніву. Небезпека полягає в тому, що наслідки можуть проявитися не відразу після пологів, а через час.

Далі описується вплив згубної звички на здоров’я дитини на різних етапах вагітності. Майбутній мамі самій вирішувати, коли ж краще кинути сигарету.

В цей час йде закладка всіх органів і систем малюка, його здоров’я безпосередньо залежить від успішності даного процесу. Куріння в цей період майже в два рази збільшує ризик завмирання вагітності і мимовільного аборту.

Також нікотин здатний вплинути на розвиток нервової трубки плода. Якщо відмовитися від куріння на ранніх термінах, то шкода для дитини буде мінімальний.2 триместр.

Формується плацента, харчування плода відбувається з її допомогою. Через неї малюк отримує кисень і поживні речовини. Нікотин присутній в плацентарній крові, в результаті чого плід недоотримує кисень.

Це призводить до хронічного кисневого голодування. Активно розвиваються дихальні органи, а куріння може перешкодити цьому процесу. На цьому етапі жінка повинна докласти всіх зусиль для відмови від куріння, якщо не зробила цього раніше.3 триместр.

Період з 20 по 38 тиждень є найменш важливим у порівнянні з іншими. У цей проміжок часу остаточно сформіровивается ЦНС (центральна нервова система). Також відбувається повний розвиток деяких органів, в числі яких геніталії і очі.

Відповідно, все ще залишається великий ризик виникнення захворювань нервової системи, зокрема ДЦП. Якщо з плодом до цього моменту все було в порядку, то сенс відмовитися від нікотину все одно залишається. Негативні зміни можуть початися на пізньому терміні.

Деякі завзяті курці, які продовжують курити вже будучи в цікавому положенні, пояснюють свій вибір наявністю природного захисту у дитини. Дійсно, плацента виконує роль своєрідного фільтра, який не допускає потрапляння до плоду багатьох шкідливих і токсичних речовин, а також мікроорганізмів. Але, на жаль, нікотин, наркотичні речовини і алкоголь долають плацентарний бар’єр без праці.

Що відбувається з організмом малюка, якщо мама курить:

Дитина знаходиться в ролі пасивного курця, оскільки нікотин потрапляє до нього навіть через плаценту. На ранніх термінах плацента ще не сформована і не здатна хоч якось захищати ембріон від шкідливих речовин. Нікотин викликає спазм судин, в результаті чого погіршується кровообіг плода. При регулярному палінні матері у дитини виникає хронічний дефіцит поживних речовин і гіпоксія. Уже внутрішньоутробно у дитини формується нікотинова залежність. Вона може проявлятися з перших годин життя, коли малюк почне кашляти, плакати або навіть задихатися від нікотинового голоду. Внутрішньоутробно сповільнюється фізичний розвиток дитини, діти народжуються з меншою масою і порушеннями роботи дихальних органів. Діти курящих матерів більш примхливі і гірше сплять.

Часто куріння провокує викидні.

До 5% жінок, що палять відмовляються кидати шкідливу звичку через те, що не хочуть відчувати стрес і вважають, що він негативно відіб’ється на здоров’ї дитини. Всі лікарі і психологи переконані, що подібна відповідь являє собою типову відмовку і висловлює психологічну слабкість. Шкода від куріння у багато разів перевищує шкоду від можливого стресу при відмові від згубної звички.

Чи можна різко, в один день, кинути сигарету і відмовитися від залежності? Саме так і потрібно робити, якщо ви хочете зберегти здоров’я малюка. Пояснення такого вибору досить просте: жінка забуде про сигарети приблизно через три три тижні, а гіпоксія дитини при палінні триватиме всі дев’ять місяців.

Відразу варто відзначити, що палить жінці потрібно відмовитися від вживання нікотину — саме ця речовина представляє найбільшої шкоди для не народженого ще малюка. Саме з цієї причини вагітної не рекомендується використовувати нікотинові пластирі, жуйки, електронні сигарети. Вони хоч і можуть допомогти утриматися від тяги, але містять невелику дозу нікотину, яка зашкодить нормальному розвитку дитини.

І, звичайно ж, перед вами навіть не стоїть питання – відмовитися від куріння відразу або поступово. Ви повинні припиняти курити відразу ж, як тільки дізнаєтеся про свою вагітність. Цю пораду ми даємо тільки тим жінкам, які хочуть народити здорового малюка без фізичних і психічних відхилень.

Панянки в положенні часто задають питання своїм гінекологам-чи можна вагітним кидати курити. Нормальний лікар завжди відповісти, що тільки після відмови від нікотину можна сподіватися на народження здорового немовляти.

Є поширена думка про те, що різко кидати курити під час вагітності не можна з тієї причини, що плід вже звик до надходить нікотину. Адже жінка курила до того, як завагітніти, курила в перші дні після зачаття. Може, краще відучуватися від сигарет поступово?

Не вірте тим, хто говорить, що можна курити під час вагітності.

Не так давно з’явилася байка на просторах жіночих форумів (нібито, авторитетно думка якогось відомого гінеколога), що у дитини в першому триместрі формується нервова система, і якщо вагітна перестане курити, цим вона завдасть непоправної шкоди нервовій системі малюка.

Ця думка в корені невірно. Послідовниці таких теорій, потураючи своїй слабкості, труять нікотином малюка весь термін, а потім дивуються, чому їх дитина народжується нездоровим. Як вчинити в такому випадку, вирішувати тільки вам. Адже це ваше життя і здоров’я вашої дитини на кону. Куріння-шкода, і при цьому неважливо в положенні жінка чи ні.

Безсумнівно, вдихання сигаретного диму-це шкода не тільки для організму матері, але і дитини, який формується в утробі. Шкідлива звичка призводить до виснаження організму і розвитку кисневої недостатності, на тлі якої повноцінний розвиток дитини неможливо.

Вагітність провокує розвиток деяких фізіологічних змін в організмі, які можуть протікати з ускладненнями, викликаними курінням. Навіть пасивне куріння, яке базується на систематичному вдиханні сигаретного диму, надає отруйну дію на весь організм.

Куріння здатне провокувати ряд ускладнень протягом вагітності:

Наявність вираженого токсикозу, який супроводжується частими блювотними позивами, що посилюються після куріння. Гестоз і порушення роботи кровотворної системи. Патологічні зміни в печінці і нирках, що пов’язано з постійною інтоксикацією, яка надає підвищене навантаження на весь організм. Часте запаморочення, що виникає на тлі тривалого вдихання токсичного сигаретного диму, що пов’язано з гострою кисневою недостатністю в клітинах головного мозку. Розлад травної системи, неприємні відчуття в шлунку, які посилюються після сигарет, нудота, діарея. Варикозне розширення вен, що загрожує розвитком маси судинних захворювань, які надалі можуть призводити до розвитку інфаркту та інсульту. Порушення обмінних процесів, що впливає на імунітет. Жіночий організм більш схильний до вірусних і бактеріальних заражень, що може згубно позначатися на розвитку плода. Депресія і неврівноважена психіка. Куріння під час вагітності може спровокувати депресію.

Деякі жінки помилково вважають, що сигарети стабілізують нервову систему і допомагають впоратися зі стресом. Насправді це не більше, ніж забобони, які не мають ніякого наукового обґрунтування. Але той факт, що звичка є шкідливою і небезпечною для здоров’я матері і формування плоду має масу підтверджень на практиці.

Багато хто скаже, що жінки, які курили все життя і не зраджували своїм звичкам під час вагітності, народжують здорових дітей, в той час як у абсолютно здорових пар бувають випадки завмирання плода і розвиток аномалій. Немає гарантії, що здоровий за зовнішніми ознаками новонароджений буде надалі повноцінно розвиватися. Імунітет у таких дітей ослаблений ще до появи на світ.

Куріння шкідливо будь-якій жінці, особливо в тому випадку якщо підтверджується вагітність.

Правильним рішенням є відмовитися від нікотинової залежності. Слід розуміти, що від цієї негативної звички частіше страждає ще не народжена дитина.

Те, як харчується малюк, залежить від припливу крові. Куріння блокує надходження кисню і звужує кровоносні судини. В результаті трапляється кисневого голодування, що загрожує серйозними наслідками для майбутньої дитини. Малюкові не вистачає поживних речовин, які потрібні йому, щоб правильно і повноцінно розвиватися.

Легкі сигарети нічим не відрізняються від міцних. Різниця лише в кількості. Якщо викурювати дві сигарети полегшені, це практично теж, що викурити одну міцну. Будь-яке надходження нікотину в організм завдає шкоди майбутньої матері і малюкові, а тому абсолютно не має значення, які саме сигарети курить жінка.

Фахівці переконані, що кинувши шкідливу звичку відразу, жінка збільшує шанс на народження здорового потомства. Лікарі наполягають на тому, щоб позбутися від залежності, Якщо жінка вирішує кинути палити на терміні більше 4-х місяців.

Чому вагітним краще позбутися від куріння?

Давайте розглянемо, які проблеми можуть виникнути у вагітної жінки, що палить:

Дуже високий ризик передчасних пологів. У жінок, що палять на 55% частіше народжуються діти недоношеними, ніж у некурящих. У тих жінок, які курять, діти народжуються з пороком серця на 68% частіше, ніж у тих, хто не курить. У дітей, які народжуються від жінок, що палять, на 42% частіше зустрічаються психічні розлади, ніж у некурящих. Синдром раптової дитячої смерті зустрічається в два рази частіше у дітей, народжених від жінок, що палять, ніж від некурящих. Плід під час розвитку отримує мало кисню, якщо його мама курить, а тому вага таких діток критично малий.

Якщо ви дізналися, що завагітніли, то відразу кидайте куріння.

Визнаємо чесно, що якщо ви курите (і, причому курите давно), то ваш шанс завагітніти дуже невеликий. На жаль, у зв’язку з все погіршується екологічною обстановкою на Землі абсолютно здорові дівчата дітородного віку не завжди можуть завагітніти.

«Безпліддя з незрозумілих причин» — ось який діагноз ставлять 26 відсоткам наших співвітчизниць.

Якщо ж ви курите, то заплідненої яйцеклітини буде зовсім непросто прикріпитися до стінки матки. Якщо ж курить і ваш партнер, то висока ймовірність того, що його сперматозоїди не зможуть запліднити вашу яйцеклітину. Якщо ви виявили дві смужки на тесті для визначення вагітності, то вважайте це подарунком долі, і знайте, що другого такого випадку у Вашому житті може і не бути.

Від шкідливих звичок потрібно відмовлятися, якщо вони можуть негативно відмовитися на здоров’я майбутнього малюка. Як кинути палити вагітної безболісно і правильно можна дізнатися нижче.

Не можна звинувачувати вагітну жінку в тому, що їй важко відмовитися від своєї звички. Розуміння того, що під серцем розвивається нове бажане життя, зовсім не зменшує тяги викурити сигаретку. Тому прийміть до відома наступні поради лікарів.

Гінекологи дають наступні рекомендації:

Протримаєтеся перші два дні. Саме в цей проміжок часу більшість кидають куріння відчувають найбільший дискомфорт, а далі буде простіше.

Курить вагітна жінка-це отруєний посудину, з якого з’являються діти з хронічними хворобами внутрішніх органів.

Ще раз нагадаємо вам про те, що по-справжньому складно вам буде тільки в перші два-три дні відмови від сигарет, а далі ви відчуєте значне полегшення.

Поради, які допоможуть самостійно побороти залежність.

Дівчина, що палить має ряд порушень в роботі організму:

неправильне кровообіг; звуження кровоносних судин; зміни в роботі серця, органів дихання та ін.

Теж трапляється і з плодом. Він відчуває нестачу кисню та інших поживних компонентів, необхідних для розвитку.

Перш за все, від куріння матері страждають такі органи розвивається всередині утроби малюка:

Діти, які з’явилися на світ у матерів-курців, мають знижену масу тіла і вроджені аномалії, наприклад, кінську стопу або заячу губу.

Що стосується шкоди куріння для вагітної, то тут слід враховувати стаж куріння і кількість викурених сигарет в день. Якщо дівчина має шкідливу звичку більше року, то незаперечної шкоди організму вже завдано, це неодмінно позначиться на вагітності. Якщо жінка тільки пристрастилася до звички, і курить, ще не знаючи про те, що вагітна це загрожує викиднем або завмирання плода.

Речовини, що містяться в сигаретах, негативно позначаються на організмі матері, вона стає сприйнятливою до інфекцій, які є провокаторами передчасних пологів і різних патологій плоду.

З урахуванням того, що під час вагітності рекомендується відмовитися від впливу будь-яких медикаментів без необхідності, кидати курити краще, підключивши тільки свою силу волі.

Ось деякі поради, здатні полегшити процес відмови від куріння:

уникати дій, які асоціюються з курінням сигарет — вживання кави, алкоголь (при вагітності це не актуально, проте деякі жінки дозволяють собі випити келих вина, навіть перебуваючи в положенні, дізнатися небезпечно це можна тут), стресові ситуації, знаходження у компанії курців (докладніше про пасивне паління під час вагітності); почитати тематичну літературу, наприклад, книгу А. Карра «Легкий спосіб кинути палити»; заповнити вільний час, хобі, відвідуванням спеціальних занять для вагітних, облаштуванням квартири, підготовкою до народження малюка, щоб на думки про сигарети не залишалося часу; проводити більше часу на вулиці — організм насичується киснем, тяга до куріння зменшується; перебувати під час прогулянок у місцях, де є люди психологічно вагітній жінці складніше закурити, коли є ризик зловити на собі осудливі погляди, очікуваного задоволення від процесу не буде; замінити сигарети цукерками, які можна розсмоктувати або чорним шоколадом, також рекомендують, при виникненні сильної тяги до нікотину, пожувати шматочок ананаса — тут головне не перетворити залежність від нікотину в залежність від солодкого; частіше дивитися передачі про розвиток дитини до народження, це допоможе зрозуміти, що жінка тепер несе відповідальність не тільки за своє життя; підтримка від оточення вагітної — вони не повинні піднімати теми, пов’язані з курінням, провокувати у жінки бажання закурити і не палити в її присутності; відвідувати курси спеціальної дихальної гімнастики, різноманітні тренінги для молодих батьків і спілкуватися з лікарем, ведучим вагітність, на тему відмови від куріння.

Вплив куріння на вагітність.

можна різко кинути палити при вагітності

Перші тижні вагітності відбувається закладка всіх основних органів дитини. Тому важливо щоб майбутній малюк отримував всі необхідні поживні речовини, зокрема, кисень в повному обсязі. Нікотин-отрута, яка під час вагітності негативно впливає як на організм матері, так і на організм дитини.

При цьому якщо організм жінки «охороняє» імунітет, то плід захищає плацента. Ступінь складнощів і проблем зі здоров’ям безпосередньо залежить від кількості викурених жінкою сигарет. Небезпечною є загроза відшарування плаценти, її ймовірність збільшується на 25% в тому випадку, якщо жінка викурює по 10 сигарет в день. Якщо вона є курцем з великим стажем, то ймовірність підвищується до 65%.

При незапланованої вагітності жінка дізнається про відбувся зачаття після декількох тижнів. До цього моменту у ембріона вже формуються зачатки внутрішніх органів і головний мозок. Куріння в перші тижні однозначно робить негативний вплив на майбутнє здоров’я малюка. Подальші рекомендації для вагітної:

Відмовтеся від куріння, як тільки ви дізналися про відбувся зачаття. Повідомте лікаря, що курили до цього, щоб він додатково призначив вітамінні комплекси. Застосування фолієвої кислоти, вітаміну C і заліза в достатніх кількостях дозволяє попередити аномалії розвитку дитини. Краще відмовитися від вживання кофеїновмісних продуктів і є багато свіжих сезонних овочів. Пийте достатньо рідини, щоб швидше вивести з організму шкідливі речовини. Багато гуляйте на свіжому повітрі, щоб попередити гіпоксію у дитини і забезпечити правильний розвиток його нервової системи. Якщо партнер теж курив, позбавляйтеся від звички разом.

Легкий спосіб почати здоровий спосіб життя-прийняти усвідомлене рішення. Зваживши всі можливі ризики від куріння, ймовірність запрограмувати організм на те, що йому це не потрібно, досить висока. Підтвердження свого рішення можна шукати в наукових медичних фільмах, де доступно пояснюють шкоду нікотину для плода.

Кожна людина будує своє життя самостійно. Але під час вагітності жінка відповідальна також і за здоров’я дитини. Ви можете повернути своє життя в те русло, яке вважаєте найкращим і правильним. Кидайте палити прямо сьогодні, нехай у ваші легені надходить тільки чисте повітря. Для відмови від смертельно небезпечної звички не буває занадто пізно.

Сигаретний дим засвоюється клітинами легенів і безперешкодно проникає в кров, розносячись до всіх тканин і органів. Зниження життєвої активності гемоглобіну і неможливість повноцінного насичення киснем організму призводить до появи такого патологічного стану як киснева недостатність, на тлі якої:

Збільшується загроза викидня на ранніх термінах вагітності. Порушення в розвитку плода на всіх етапах його формування, що призводить до нежиттєздатності і неповноцінності. Високі ризики розвитку раптової смерті новонароджених. Пологи в середині вагітності, в результаті чого недоношена дитина в половині випадків вмирає, так як не пристосований до умов навколишнього середовища. Відшарування плаценти і неможливість розродження природним шляхом. Розумова і фізична затримка в розвитку, що супроводжується інвалідністю.

Доведено, що невиношування частіше притаманне тим жінкам, які мають шкідливі звички. Навіть якщо дитина у жінки, що палить народився життєздатним, немає гарантій, що подальший його розвиток буде повноцінним.

Ускладнення при пологах.

У матері, що палить збільшується ризик викидня в середньому на 30%. Ускладненнями при пологах після куріння під час вагітності є народження дитини з недостатньою вагою. Найстрашнішим наслідком куріння є народження мертвої дитини.

Захворювання, спровоковані курінням.

Тютюнова залежність негативним чином позначається на матері. Варто відзначити нездоровий колір шкіри, хрипкий голос, погані зуби. Є куди серйозні захворювання, наприклад:

остеохондроз; безсоння; варикоз; порушення кровообігу; остеопороз; порушення в роботі серця; безсоння та ін.

Багато курців виправдовують свою звичку тим, що відмова від сигарет викличе стрес і тим самим заподіє шкоди дитині. Так, це частково так. Однак не варто забувати що шкода, що наноситься нікотином, значно серйозніше, ніж стрес через відмову. Помилково вважати, що дорогі сигарети якісні, а тому менш шкідливі. Не потрібно думати, що якщо скорочує кількість викурених сигарет або знизиться ступінь фортеці, то дитині буде легше дихати.

У тому випадку, коли дівчина планує народження дитини, або побачила на тесті дві смужки, перше що вона повинна зробити — це кинути палити. Мати повинна з перших днів захищати свого майбутнього малюка і робити все, щоб уберегти його від згубного впливу отруйного диму.

За скільки до вагітності і після зачаття потрібно припинити курити?

Дівчатам не рекомендується курити в принципі. Справа в тому, що повне оновлення складу сперматозоїдів відбувається кожні три місяці, а жіночі яйцеклітини присутні в яєчниках з самого народження дівчинки. На якість цих яйцеклітин впливають абсолютно всі негативні фактори, в тому числі нікотиновий дим.

Якщо вагітність наступила незаплановано, припиняти курити потрібно якомога раніше. Якщо ви встигнете зробити це на ранніх термінах, то зародку буде завдано мінімальної шкоди, що може не відбитися на загальному здоров’ї малюка. Точну дату, за скільки до планованої вагітності не потрібно курити, ніхто не скаже.

Куріння небезпечно і на ранніх термінах, і на пізніх.

Чи можна різко кидати курити при вагітності перший триместр?

Питання знавцям: чи можна різко кидати курити при вагітності?

З повагою, Elena Elena.

Кращі відповіді.

я кидала курити до 16 тижнів, через пару місяців зірвалася і курила далі, але мало. за тиждень до пологів кинула зовсім. дочка народилася здорова, зараз годую грудьми, не курю. але якщо виходить, кидайте відразу, сигарети і палять людей подалі-щоб не спокушатися.

Не можна, а потрібно. Подумайте про дитину.

можна! я так робила…

Потрібно!! ! Навіщо ви змушуєте «курити» свого майбутнього малюка?!

Потрібно! Взагалі-то ще до вагітності. А краще зовсім не починати курити.

Можна, навіть потрібно! Але скілька я не намагалася у мене не виходить, дуже складно подолати стрес коли кидаєш курити, і вже не знаєш що краще для дитини, Куріння або постійні нерви… але все ж якщо ви в силах кинути, то звичайно кидайте і швидше!!))

Якщо курите давно, то ні.

ні…. стрес для дитини. залежить від терміну. якщо маленький термін то можна але якщо більше 2 місяців то біжи в аптеку і купи нікотинову амінокислоту, необхідну для всіх організмів і кидай курити з її допомогою… але при великому терміні різко не кидай-це стрес для малюка.

краще кинути до пологів, я не кинула, так син тепер від молока відмовляється якщо я не курюне знаю що робити.

ні тому що різко може нашкодити сельнею а якщо кидати то потехоньку.

у мене саме бажання пропало коли УЗД подивилася як лялька там живе-шкода стало.

Потрібно! , тому що це дурниця що не можна кидати різко, це теж саме що якби і пити кидати теж треба було не різко а зменшувати кількість стопок в день) . Багато моїх подруг кидали відразу ж як дізнавалися що вагітні, тому що щастя мати дитину і здоров’я цієї дитини набагато дорожче, ніж швидкоплинна радість від куріння сигарет. У дитини формуються легені та інші внутрішні органи і йому абсолютно не потрібен нікотин, у некурящих мам діти завжди здоровіше, тому кидай швидко і назавжди, нехай ви обидва будете здоровими!

Мені лікар сказала кидати поступово, різко можна тільки кількість скоротити. Адже невідомо, як Ваш організм відреагує на відмову від куріння, може, і викидень трапитися.

Пропаганда-сильна річ, подумала я, прочитавши відповіді. Однозначного науково доведеного факту з цього питання не існує. Говорячи про придбані зародком потворності і відхиленнях ніхто не може довести, що вони саме від куріння матері, існує купа факторів крім того.. . Звідки ж виродки і хворі діти у абсолютно некурящих і непитущих жінок? Якщо вивчати цей процес глибше-плацента не пропускає ні нікотин ні алкоголь, алкоголь реально небезпечний тільки в оч. серйозних дозах, зараз не пригадаю точну цифру, але це десь 300 грам. чистий спирт. Нормальна людина стільки і не вживає…. Але щоб перестрахуватися радять не курити, щоб потім якщо що ні в чому себе було звинувачувати. Є версії (у лікарів) що і кидати не можна в вагітність, типу різкі изменеия згубно впливають на плід. Французькі неонатологи говорять про те , що у матері, що палить дитина легше переносить гіпоксію під час самих пологів (що теж важливо), він вже адаптований. Кинути нескладно, сама кидала, струму весь час спати хочеться дуже, А курити і не тягне, сигарети з поля зору приберіть.. . Всього доброго Вам і малюкові:))))

Звичайно, обов’язково і відразу. Адже дитині-страшна шкода.

Двом моїм знайомим лікарі категорично заборонили кидати курити під час вагітності (втім, вони курили досить давно, і досить багато) . Одна з них при цьому навіть не знизила кількість сигарет. Народилися здорові дітки. Це ні в якому разі не спонукання до дії, просто зверніть увагу, що відповісти на це питання вам зможе тільки лікар, причому не просто людина з медичною освітою, а лікар, який обстежує особисто вас.

Якщо організм сам цього вимагає тоесть огиду від сигаретного диму. Але якщо тягне, то просто старатися менше курити!

Бажано кинути палити до 16 тижнів.

Треба і негайно, дитина при палінні мами страждає нестачею кисню, Ви ж не хочете хворої дитини.

Відео-відповідь.

можна різко кинути палити при вагітності

Це відео допоможе розібратися.

Відповіді знавців.

А я не змогла кинути. Курила все одно. Народила ЗДОРОВОГО (не зелененького, не з трьома ногами) дитини. І хоч закидайте мене камінням-так, я ось така.

думаю що потрібно. Депресняк при цьому менш шкідливий ніж нікотин.

краще поступово)…. депресняк. як пишуть вище, теж шкідливий… навіть може і більше, ніж нікотин від 1-2 сигарет..

Курити потрібно кинути, щоб дитина нормальним виріс, щас в моді вести здоровий спосіб життя +)

Ні, це шкідливо, тому що це — стрес для організму ще більший, ніж куріння. Кидати потрібно поступово.

Не можна, а потрібно. Бажано це було зробити до зачаття.

Щас напишуть-що взагалі не фіг курити. І обосрут того ж))).. . А кидати все ж потрібно).

Потрібно і негайно! Адже димом дихає і Ваш малюк! Як вас тільки хлопці таких люблять?

Кидати необхідно! Різко! Інакше нічого не кинеться. А дитина до нікотину ще не звик, так що «ломки» у нього не буде!

охренеть. швидко завагітніти-можна. Але швидко курити кинути-здороровье не дозволяє. Я» пишаюся » тобою, мазер факер.

я кинула в день коли дізналася, і не однієї сигарети не викурила поки доньці рік не виповнився. курю тільки коли випиваємо на великі свята, кілька разів на рік. можна кинути, було б бажання і відповідальність перед своїм малюком.

краще для тебе і дитини-кидай, поки не пізно, все одно це потім вилізе.

всі такі правильні у відповідях, а як не подивишся, кожна третя матуся курить і курила під час вагітності. Звичайно ризик збільшується у курців, але я зустрічала дуже багато матусь, які задовго до вагітності спеціально кидали курити, а народжували не зовсім здорових діток. І навпаки. Мама курила, а дитинка, дай бог кожному…

Можна і потрібно. я кинула. Дурниці, що кидати треба поступово, я дивилася одну передачу, там дуже толково все пояснили: дитина курить разом з матір’ю, він теж звикає, але після народження він цю звичку як би «кидає», стрес для нього виходить набагато серйозніший, ніж якби мама кинула курити будучи вагітною. Це вже не рахуючи ту шкоду, яка наноситься дитині при палінні під час вагітності — хто знає, які наслідки це може мати. Не ризикуйте і кидайте! Я так зробила і слава Богу, народила здоровенького малюка!

можна. я як в 10 тижнів потрапила в лікарню з загрозою викидня, так більше до сигарети і не доторкнулася. зараз синочку вже 7 місяців і я так йому вдячна, що можна сказати з його допомогою я позбулася цієї безглуздої звички, хоча до цього 7 років курила.

Так, кинути необхідно. Дитині шкоди від цього не буде, а тільки користь! При палінні дитині надходить недостатньо кисню (це навіть відчувається — при палінні дитина починає сильно битися, показуючи, як йому це не подобається) . Далі розвивається гестоз (кисневе голодування дитини) , що може привести до мимовільного викидня. Вибір за вами!

Я вважаю, що всі ці «поступово» вводять для слабоків. Всі мої палять подруги, кидаючи ось так поступово-не кинули і диміли як паровози всю вагітність і годування. До речі, тепер їхні діти практично не вилазять з бронхітів (в садовское час) . Може це не прямий наслідок, але.. . Вам вирішувати…

Кидай відразу. Раз і назавжди!! ! Будь здорова.

Різке кидання курити-великий стрес для дитини. Тютюновий дим часто викликає нудоту у вагітної жінки. Як матері, так і батькові слід було б кинути палити на благо власного здоров’я і здоров’я дитини. Нікотин і чад в складі диму переходять з крові матері через плаценту в плід і заважають функціям плаценти. Діти жінок, що палять при народженні, як правило, менше ростом, ніж діти некурящих жінок. У період годування груддю нікотин вбирається в молоко матері, викликаючи в дитині занепокоєння, розлад травної системи і плаксивість. Тютюновий дим може протягом першого року життя служити причиною появи у дитини кашлю і катару верхніх дихальних шляхів. Куріння, таким чином, у багатьох відношеннях шкідливо для дитини.

Чи можна різко кидати курити вагітній жінці.

Куріння під час вагітності: 6 причин розлучитися зі шкідливою звичкою.

Куріння під час вагітності може бути дуже небезпечним для плодаСогласно статистичними даними за останні роки в світі спостерігається значне зростання кількості жінок, що палять. Багато з них не хочуть кидати цю небезпечну і шкідливу звичку навіть в період вагітності. Багато хто цікавиться, чому не можна курити під час виношування дитини і як це позначиться на стані плода.

Куріння на ранньому терміні вагітності, в той час, коли у дитини відбувається закладка і подальше формування всіх органів і систем, може привести до різного роду патологій формування малюка.

Куріння може загрожувати :

Народженням недоношеної дитини; підвищенням ризику смертності новонародженого; фізіологічні патології; ризик мимовільного аборту; ризик виникнення вроджених захворювань; психічні та інтелектуальні розлади дитини.

Порушення можуть проявитися відразу або вже в більш старшому віці.

Організм вагітної жінки і дитини стає одним цілим і коли вона курить, то це призводить до того, що створюється димова завіса, яка загрожує спазмом судин і кисневим голодуванням малюка.

При цьому плацента стає більш округлої форми і сильно стоншується. Думка лікарів однозначно, що куріння під час вагітності дуже шкідливо і небезпечно для стану дитини, незалежно від того, на якому терміні вагітності жінка курить.

Як показує статистика, завагітніти дівчині, що палить набагато складніше навіть за допомогою ЕКЗ.

Саме тому, при плануванні вагітності, потрібно з моменту останніх місячних поступово відмовлятися від куріння, так як це значно підвищує шанси на успішне зачаття.

Повне очищення крові від нікотину відбувається протягом декількох тижнів. Для повного виведення накопичених токсинів з організму потрібно не менше півроку.

Куріння під час вагітності може привести до різного роду патологій формування малюка.

Перед плануванням вагітності варто відмовитися від сигарет приблизно за місяць, так як нікотин істотно знижує шанси на можливе зачаття. Варто відзначити, що пити таблетки, використовувати нікотиновий пластир або жувати гумку для боротьби з тютюновою залежністю дозволяється тільки до настання вагітності.

Добре допомагає пластир або жувальні гумки Нікоретте, а також таблетки Табекс, так як вони зменшують тягу до нікотину. Після відмови від куріння, жінки досить швидко, успішно вагітніють і шанси на народження здорової дитини, значно підвищуються.

Багато жінок на самому початку вагітності можуть і не знати про неї, тому, продовжують курити.

Це може мати такі наслідки як :

Неправильне формування внутрішніх органів дитини; негативний вплив на нервову систему плода; загроза завмирання плода і викидня.

Особливо сильної шкоди завдає нікотин кістковому мозку дитини, який часто доводиться пересаджувати після народження. При настанні вагітності жінці не варто ризикувати своєю дитиною, а потрібно відразу ж відмовитися від куріння і бажано це зробити ще до моменту зачаття.

Відома актриса Кая Скоделаріо самостійно відмовилася від куріння, коли дізналася, що вагітна. Важливо! Багато курять кальян під час вагітності, вважаючи, що він приносить набагато менше шкоди, однак, це абсолютно не так.

Під час куріння кисень набагато гірше надходить в кров, що загрожує гіпоксією плода.

Як кинути палити при вагітності.

Фахівці вважають, що різко кидати курити небажано, так як це може тільки ще більше погіршити стан стресу, в якому перебуває жінка.

Деякі лікарі вважають, що різка відмова від нікотину тільки позитивним чином позначиться на стані дитини.

У будь-якому випадку потрібно враховувати поради свого гінеколога, який зможе порекомендувати найбільш кращий варіант вирішення цієї проблеми.

Кидати палити потрібно правильно, а саме :

Перейти на більш легкі марки сигарет; намагатися викурювати менше; постійно думати про дитину.

На першому місяці вагітності дуже важливо приймати додатково різні вітамінні добавки, які допоможуть мінімізувати згубний вплив нікотину на дитину. Не завжди відразу виходить відмовитися від куріння, однак, ризикувати життям своєї дитини будуть тільки «курки», саме тому, потрібно з самого початку вагітності припинити куріння.

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

До чого призводить куріння, знає кожна вагітна жінка, однак, існує досить спірна думка лікарів, щодо того, чи можна відразу кидати курити і до чого це може привести.

Якщо жінка не знала, якого числа у неї настала вагітність і продовжувала курити, то це може згубно відбитися на стані дитини.

Однозначно при вагітності потрібно припиняти куріння, однак, робити це різко або поступово, вирішує сама жінка, в залежності від її емоційного стану і сили волі.

При вагітності однозначно потрібно припиняти куріння.

Якщо не можеш відразу відмовитися від сигарет, то потрібно :

Позбутися від запальничок і попільничок; уникати курців; припинити пити каву.

У перші дні відмови від сигарет вагітну жінку може підтримати тато дитини і також відмовити на час від куріння. Якщо хочеться покурити, то можна замінити сигарети легкими перекусами або сухофруктами, які допоможуть позбутися від стресу і благотворно впливають на організм.

Поради: чи можна курити під час вагітності.

Чи можна курити під час вагітності або варто відразу ж позбутися від цієї звички – ці питання дуже часто мучать вагітну жінку.

Багато хто вважає, що курити можна в другому триместрі або на більш пізніх термінах вагітності, однак, це абсолютно не так. Куріння в будь-якому випадку дуже погано впливає на стан дитини і самої жінки.

В основному діти курили жінок мають патології несумісні з життям.

можна різко кинути палити при вагітності

Діти курили жінок мають патології несумісні з життям.

При палінні під час вагітності можуть бути такі порушення як :

Внутрішньоутробна затримка розвитку плода; неправильне передлежання плаценти; Раннє вилиття навколоплідних вод; передчасне відшарування плаценти.

Дуже часто відбувається внутрішньоутробна затримка розвитку плода, яка характеризується відставанням його за вагою і розвитку від норми.

Розташування плаценти нижче самої дитини вважається дуже небезпечною патологією і часто призводить до викидня на ранніх термінах вагітності або передчасних пологів.

Також, при неправильному передлежанні плаценти відбувається її відшарування, що загрожує передчасними пологами.

Хто курив під час вагітності: відгуки.

Відгуки тих жінок, які курили протягом усього часу виношування дитини, досить неоднозначні, так як деякі жінки відзначають тільки незначні порушення, а багато хто говорить про серйозні патологіях дитини. Саме тому, краще не ризикувати, а обговорити з лікарем кращий спосіб відмови від куріння.

Куріння під час вагітності може привести до серйозних наслідків.

Багато хто відзначає, що куріння під час вагітності може привести до таких наслідків як :

Погана імунна система у дитини; часті простудні захворювання; проблеми з серцево-судинною системою.

Це тільки основні порушення, які провокує куріння під час вагітності. Можуть бути і більш небезпечні наслідки, саме тому, не варто ризикувати здоров’ям і життям своєї дитини.

Що буде, якщо курити під час вагітності.

Майбутня мама обов’язково повинна кинути палити відразу після того, як дізналася, що завагітніла, так як куріння дуже сильно шкодить організму жінки і дитині.

Далеко не кожен знає, що канцерогени, які містять сигарети, роблять негативний вплив на формування і функціонування багатьох органів.

У дівчаток спостерігається зменшення кількості яйцеклітин, а хлопчики в подальшому можуть мати серйозні проблеми з потенцією.

Куріння шкодить і самій вагітній жінці.

Куріння сильно шкодить і самій вагітній жінці, так як :

Більш складно протікає процес виношування дитини; може бути дуже сильний токсикоз; посилюються проблеми, пов’язані із запамороченням і порушенням травлення.

Крім того, при палінні відбувається погіршення всмоктування вітаміну С, що провокує порушення обмінних процесів і засвоєння білків. Крім того, дуже сильно страждає імунна система.

У курців діти мають різні відхилення і порушення, так як ще в період вагітності відбувається інтоксикація плода тютюновим димом.

Такі діти часто більш сильно схильні до згубних звичок, так як ще в період розвитку у них формується стійка нікотинова залежність.

Інтенсивне куріння під час вагітності позначається і на вазі жінки. Жінка, що палить має вагу набагато менше покладеного, так як відбувається різке зниження апетиту в результаті цієї згубної звички і зменшення обсягу споживаних продуктів. Вчені вже давно довели, що кількість мимовільних абортів безпосередньо залежить від кількості викурених сигарет.

Чи Допустимо куріння під час вагітності (відео)

Куріння під час вагітності дуже погано позначається на стані дитини і призводить до виникнення фізичних патологій і порушень з боку нервової системи. Саме тому, з найперших днів вагітності найкраще відмовитися від куріння, щоб дитина народилася здоровою.

Увага, тільки сьогодні!

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

Адмін 28 — Вересень-2016.

Кожна жінка знає, що від шкідливих звичок бажано позбутися до того, як настане вагітність. Але не все в нашому житті нам вдається здійснювати за планом. Що робити, якщо ви дізналися, що вагітні, не встигнувши змінити свій спосіб життя? Чи Правильно буде в цьому випадку відразу міняти свої звички, наприклад, кидати курити?

Що буде, якщо не кинути палити при вагітності.

А чи так вже страшний чорт, як його малюють? Може бути, потроху курити під час вагітності безпечніше, ніж за раз кинути і переживати фізичний і емоційний стрес через відмову від багаторічної звички? Давайте з’ясуємо, як куріння вагітної впливає на розвиток плода, і чим насправді ризикують майбутня мама і її дитина.

* Куріння в перший місяць вагітності може привести до неправильного прикріплення плодового яйця в порожнині матки і до загибелі ембріона, а також істотно збільшує ризик онкологічних захворювань у майбутнього малюка і деформацій лицьових тканин, що призводить до таких патологій, як «вовча паща» і «заяча губа». Причому, згідно з дослідженнями, частіше гинуть ембріони чоловічої статі, більш чутливі до тютюнової отрути.

* У першому триместрі у ембріона закладаються всі життєво важливі органи, а куріння призводить до гіпоксії і недостатнього обміну речовин, наслідком чого є загибель частини формуються клітин головного мозку, і збільшується ризик патологій при формуванні внутрішніх органів.

* При горінні сигарети утворюється така токсична речовина як бензапірен. Воно здатне викликати мутації в ДНК, які можуть проявитися у наступних поколінь. Це означає, що навіть якщо палить мама і народить на світ досить здорову дитину, то патології можуть дати про себе знати у її онуків або правнуків.

* У курців майбутніх мам значно частіше спостерігаються різні патології вагітності, зокрема такі, як міхурово занесення, передлежання плаценти або її відшарування. Практично в 100% випадків діти у жінок, що палять протягом всієї вагітності, народжуються з недостатньою вагою, недорозвиненими легенями і слабким імунітетом.

Чи варто різко кидати курити вагітній жінці.

Куріння — це залежність, а при відмові від будь-якої залежності організм відчуває «ломку». Це проявляється погіршенням і фізичного стану, так як організм перестає отримувати звичну дозу певних речовин, і емоційного.

Адже куріння дозволяло жінці знімати, таким чином, напруга, а тепер вона позбавляється звичного способу заспокоїтися. Тому різкий, відразу, відмова від сигарети-це стрес для організму.

Проте, кидати курити, якщо ви завагітніли, потрібно, адже ризики занадто великі. Як же бути?

Про жінок, які перебувають у першому триместрі вагітності, подбала сама природа. На тлі гормональної перебудови організму і раннього токсикозу у багатьох жінок в перші тижні після зачаття саме по собі з’являється відраза до сигарети, що істотно полегшує відмову від куріння.

Навіть якщо у вас не виникло відрази до куріння на перших тижнях вагітності, постарайтеся заради себе і дитини відмовитися від сигарет, і витримати неминучу «ломку». Це краще зробити саме на початку вагітності – так ви вбережете свою дитину від ризиків появи внутрішньоутробних патологій розвитку.

Та й страждати від нікотинової «ломки» доведеться тільки вам. Адже в другому-третьому триместрах ваш малюк вже буде нікотинозалежним з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками.

І якщо ви надумаєте кидати курити на більш пізніх термінах – то страждати від «ломки» доведеться не тільки вам, але і Вашому ще не народженому малюкові.

А ось у другому і третьому триместрах різко припиняти курити самостійно не слід, так як в цьому випадку існує ризик викидня та інших ускладнень вагітності, а також ризик порушень в серцево — судинній системі у майбутньої мами.

На пізніх термінах фахівці рекомендують відмовлятися від своєї залежності поступово і під контролем лікаря. Тактику відмови від куріння, яка підходить саме для вас, краще обговорити зі своїм лікарем.

Вона буде залежати від стану здоров’я жінки, стану плода, протікання вагітності, стажу куріння і кількості сигарет, яке ви викурюєте за день.

Для поступової відмови від куріння лікар, швидше за все, запропонує вам перестати курити натщесерце, зменшувати кількість сигарет, яке ви викурюєте за день за спеціальною схемою і приймати підтримуючі препарати.

Як кинути палити під час вагітності.

можна різко кинути палити при вагітності

Існує кілька дієвих методів, що допомагають кинути палити:

Почитайте книгу Аллена Карра»Легкий спосіб кинути палити». Подумайте, що може вас мотивувати до відмови від куріння під час вагітності. Як показала практика, метод залякування слабо діє на людей, що палять. Тому виберіть інший стимул. Наприклад, порахуйте суму, яку ви витрачаєте в рік на покупку сигарет і придумайте, що б ви могли купити на ці гроші. Якщо ви віруюча людина, дайте клятву в церкві перед іконою, в тому, що кинете курити з завтрашнього дня. Мозок людини, що палить відкидає думку про те, що можна і потрібно кинути палити назавжди. Тому заспокойте себе, обмеживши куріння на який-небудь певний термін. Наприклад, на півроку. По закінченню цього терміну, ви самі не захочете курити (хоча зараз в це віритися насилу). Кидайте палити з нового дня. Якщо з ранку була викурена сигарета, процес нікотинового голоду буде відчуватися сильніше. За ніч, нікотин з організму вийшов. І «ломка» буде більше психологічного характеру, ніж фізіологічного. Засічіть час, який триває нікотинова «ломка». Зазвичай це не більше 10 хвилин. А потім, під час нападу нестерпного бажання покурити, умовте себе почекати 10-15 хвилин. Залежно від стажу куріння, сильне нікотинове голодування триватиме 1-2 тижні. Пам’ятайте про це. Захистіть себе від доступу до сигарет і тютюнового диму – це вкрай важливо.

Не лайте і» гризіть » себе, якщо не вийшло відмовитися від сигарет з першої, другої, третьої спроби. Головне не переставайте намагатися і все вийде!

Чи можна кинути палити при вагітності?

Куріння завдає шкоди організму будь-якої людини. Але вагітні жінки відчувають на собі подвійний удар: страждає не тільки їх тіло, але і формується організм їх майбутньої дитини.

Чи можна кинути палити при вагітності?

Чи треба кидати палити під час вагітності: вплив нікотину на репродуктивну функцію.

Чи можна кинути палити при вагітності — досить актуальне питання. Але краще, якщо жінка вирішить для себе цю проблему до того, як настане зачаття.

Вміщені в тютюновому димі речовини чинять негативний вплив на здатність до дітородіння. До 25 років, коли організм справляється з цим навантаженням, ситуація не так критична. Але після 35 років як чоловіки, так і жінки стикаються з наслідками куріння.

Нікотин впливає на гормональну систему, порушуючи вироблення естрогену — головного «жіночого» гормону. Тому проблеми у курців можуть виникнути ще на етапі планування дитини. І навіть якщо довгоочікувана вагітність настає, високий ризик народження дітей з порушеннями репродуктивної функції.

Коли краще кинути? Майбутнім батькам рекомендується кидати курити до настання, а не під час вагітності. Це пов’язано, наприклад, з тим, що у чоловіків, що палять кількість сперматозоїдів на 15% менше, ніж у некурящих. До того ж багато статеві клітини у курців нерухомі або мають аномалії будови.

Вплив нікотину на репродуктивну функцію.

Вкажіть телефон, щоб отримати безкоштовну консультацію.

Чи потрібно кидати палити під час вагітності: чого очікувати тим, хто палить?

Тільки 5 з 10 жінок, дізнавшись про своє становище, замислюються про відмову від сигарет. Половина з них вирішує різко кидати палити під час вагітності, друга половина поступово скорочує кількість сигарет.

Чи варто це робити або так чинити не можна-приймайте рішення з урахуванням наступного:

у курців ризик викидня підвищений в 3 рази. Смертність новонароджених дітей у жінок, що палять становить 20 %. Подумайте самі, чи треба різко кидати курити під час вагітності; нікотин порушує кровообіг в плаценті. Це означає, що плід недоотримує кисень. Чи шкідливо це? Так, такі діти народжуються з нестачею ваги, що загрожує проблемами; у жінок, що палять відбувається передчасне дозрівання плаценти з ризиком відшарування і передчасних пологів. Крім того, нікотин сприяє гіпоксії і гіпотрофії плода. Чи варто відмовлятися від сигарет-вирішуйте самі! курці схильні до частих простудних захворювань та інфекцій через зниженого імунітету. Це той випадок, коли краще кинути палити, щоб виключити ризики, пов’язані з перенесенням захворювань під час вагітності; гіпоксія плода у жінок, що палять стає причиною вад розвитку його серця, мозку, викликає відхилення розумового і фізичного розвитку. Ви все ще думаєте, що не можна різко кидати курити під час вагітності?

Чи потрібно кидати курити до зачаття і як це зробити.

Чи потрібно кидати курити до зачаття і як це зробити.

Одні замислюються, чи шкідливо різко кидати курити під час вагітності, а інші все-таки планують розлучитися зі шкідливою звичкою заздалегідь.

Вважається, що на звільнення організму від отрут, які накопичилися в ньому за час куріння, потрібно не менше року.

Тому, щоб не довелося потім роздумувати, чи можна кинути палити при вагітності, чи небезпечно це, краще припинити вдихати тютюновий дим до того, як ви вирішите завести малюка.

Одні відмовляються від нікотину різко, інші з кожним днем викурюють все менше і менше сигарет. Ті, хто ствердно відповіли для себе на питання про те, чи шкідливо куріння, і різко відмовилися від нього, помічають, що фізична тяга пропадає вже на 2-3 день, а психологічний потяг — протягом 2 тижнів.

Тим, хто все ще замислюються, коли краще кидати, хочеться сказати, що ніколи не пізно і ніколи не рано це зробити. Адже на кону стоїть не тільки Ваше здоров’я, а й життя майбутньої дитини.

Чи можна вагітним різко кидати курити, як це відіб’ється на їх самопочутті і психічному стані? У цей період життя жінка особливо вразлива, вона страждає від нестабільного настрою, потребує підтримки. Чи настільки небезпечно куріння, що потрібно забирати у неї можливість розслабитися? Чи можна відразу кидати або краще залишити все як є?

В першу чергу потрібно зрозуміти, що сигарета — це не невинне розвага. Це джерело понад 4500 шкідливих сполук, якими ви отруюєте не тільки себе, але і зростаючого всередині дитини.

Якщо ці отрути і канцерогени впливають на тіло дорослого, то подумайте, чи шкідливі вони для організму плода? Затримки розвитку, мертвонародження, перинатальна смертність-статистика нещадна, і вона говорить про те, що не можна цього уникнути, якщо ви курите.

Чи можна відразу кидати, коли дізнаєшся про вагітність, чи небезпечно робити це різко? Нікотинова залежність на фізичному рівні проходить протягом декількох днів. У цей час потрібно зберігати спокій, налаштовуватися на позитив і думати про те, що ви зробили дуже важливий вчинок. Через кілька тижнів відступить і психологічна залежність.

Коли краще кинути — в першому, другому або третьому триместрі? Чим раніше, тим краще. Чи потрібно говорити, що як тільки ви відмовляєтеся від сигарет, то різко припиняєте отруювати власну дитину. Пам’ятайте про це, коли рука потягнеться за сигаретою.

Кидати чи курити при вагітності і чим так шкідливо куріння?

Кидати чи курити при вагітності і чим так шкідливо куріння?

Часто для жінки новина про те, що вона чекає дитину, виявляється несподіваною. Відразу ж виникають питання: чи можна кинути палити при вагітності, шкідливо продовжувати вдихати тютюновий дим, і чим все це загрожує?

Жінки, що палять частіше стикаються з ускладненнями під час виношування дитини. Вони більшою мірою, ніж некурящі, страждають від варикозу, токсикозу, гестозу, а також запору.

До сих пір існують помилки, які говорять про те, чому вагітним не можна кидати курити. У той же час акушери і гінекологи розповідають, що «нікотиновий голод» може передаватися від матері до дитини. Кожен раз викурюючи сигарету» на двох«, вагітна привчає свого ще не народженого малюка до такого»допінгу». Тому немовлята курців мам часто вередують, плачуть, погано сплять.

Чи можна кинути палити при вагітності: що кажуть лікарі?

Лікарі вважають куріння повільним самогубством. Що ж говорити про жінок, які курять, виношуючи дитину? У жінок, що палять в 2 рази підвищений ризик мимовільного переривання вагітності. Діти таких жінок відстають в розумовому і фізичному розвитку і починають самі курити в підлітковому віці.

Відповідь на питання, чи можна кинути палити при вагітності, і коли краще це зробити, дають репродуктологи. Вони звертають увагу на небезпеку як активного, так і пасивного куріння.

І мова йде не тільки про те, чому не можна курити під час вагітності, але і те, що потрібно кидати на етапі її планування.

Куріння значно знижує шанси природного зачаття і негативно впливає на ймовірність народження дитини навіть при використанні допоміжних репродуктивних технологій.

Чи треба говорити, що сигарети не тільки загрожують здоров’ю малюка, але і ускладнюють життя його матері. У тому числі і в майбутньому, так як підвищується ризик народження дітей з відхиленнями і вродженими патологіями.

Чому вважається, що не можна кидати курити під час вагітності?

Чому вважається, що не можна кидати курити під час вагітності?

На цей рахунок існує чимало думок. Найбільш широко поширене наступне: при вагітності можна і потрібно кинути палити, але краще не робити цього різко. Припинення надходження нікотину в організм жінки може спровокувати порушення ритму роботи серця, м’язових скорочень, що в деяких випадках здатне викликати мимовільний викидень.

Ця думка помилкова! Кидати палити при вагітності безпечно. Якщо отруєння різко припиниться, поганого нічого не трапиться. Вас чекатиме тільки хороше-якнайшвидше оздоровлення!

Чи треба турбуватися, якщо курить майбутній тато?

можна різко кинути палити при вагітності

Вкажіть телефон, щоб отримати безкоштовну консультацію.

Вважається, що вести здоровий спосіб життя важливо тільки для майбутньої мами, адже вона виношує дитину. Це так, але не менше значення має те, як піклується про своє здоров’я майбутній батько.

По-перше, у чоловіків, що палять виникає більше проблем із зачаттям. По-друге, своєю шкідливою звичкою вони примушують матір своїх майбутніх дітей до пасивного куріння. Куріння впливає на тонус судин і негативно позначається на потенції. До цього сміливо можна додати ранковий кашель, задишку, проблеми з серцем.

У сім’ях, де курить хоча б один з батьків, діти більшою мірою схильні до хронічних захворювань органів дихання, у них в 6 разів частіше розвиваються хвороби травної системи.

Плануючи вагітність, варто враховувати, що на очищення від сигаретних отрут і канцерогенів чоловічому організму знадобиться 3 місяці, а жіночому — 12 місяців.

Ви все ще сумніваєтеся, чи можна і чи варто кинути палити при вагітності?

Тоді врахуйте наступні факти:

термін життя курця на 20 років менше, ніж у некурящих людей; у жінок-курців на 42 % вище ризик народити дитину з «заячою губою»; близько 70 компонентів тютюнового диму — канцерогени (викликають рак); пачка сигарет в день — це 320 мл чадного газу, що знижує рівень гемоглобіну на 5 % і веде до кисневого голодування; в сигаретах присутній плоний-210, який є радіоактивним елементом і накопичується в організмі; курці в 11 разів частіше хворіють на туберкульоз і рак легень; у курців частіше трапляються інфаркти, інсульти, ендартеріїт нижніх кінцівок, рак органів дихання; нікотин знижує лібідо в 2,5 рази; сигарети стають причиною передчасного старіння шкіри, з-за них розвивається «синдром тютюнового особи».

Якщо вам потрібна допомога в подоланні нікотинової залежності, звертайтеся в Центр Аллена Карра!

Як кинути палити при вагітності на ранніх термінах без стресу?

Сьогодні молоді жінки, що палять рідкістю не є. Так, за актуальними даними соціологічних опитувань практично у кожної третьої дівчини у віковому діапазоні 15-25 років є дана згубна звички або вони пробували курити, роблячи це недовго. Також кожна п’ята представниця прекрасної статі 25-35 років курить стабільно, навіть не намагаючись кинути.

Тому випадки, коли активно палять дівчата вагітніють, продовжуючи при цьому курити, поки не відбувається затримка, що говорить про розвиток всередині нового життя. До чого здатне привести куріння майбутньої матусі на ранніх термінах? Які наслідки подібного куріння? Чи є шанси на народження здорового малюка?

Чому необхідно позбутися від куріння?

Сьогодні ніхто не буде стверджувати, що куріння нешкідливе для здоров’я. Однак особливої шкоди подібна звичка завдає не народилася поки дитині, коли майбутня мама курить в перші тижні вагітності до безпосереднього виникнення затримки. Тому для таких жінок актуальним стає питання, Як кинути палити при вагітності на ранніх термінах.

Незважаючи на поширеність популярних міфів, що плацента цілком здатна оптимально захистити малюка від будь-яких негативних факторів. Всі містяться в димі тютюну отруйні речовини обов’язково проникають до дитини. Ні стаж активного куріння, ні загальна кількість викурених сигарет не грають особливої ролі-розвивається малюкові достатньо лише затяжки для серйозного отруєння.

Фактично не народжений ще малюк активно курить разом з матусею, отримуючи від кожної спожитої нею сигарети неймовірну кількість шкідливих хімічних сполук, які вбивають зростаючий організм. Тому кинути палити на ранньому терміні вагітності дуже важливо.

Потрапляють до малюка токсичні речовини здатні спровокувати:

механічні розриви плаценти; спазматичні процеси в плацентарних судинах, які ведуть до серйозного кисневого голодування плода, практичної відсутності клітинного харчування; підвищення ризику активного розвитку дитячого лейкозу, хвороб кісткової системи, вад серця.

Отже, куріння з вагітністю є абсолютно не сумісними поняттями. Якщо майбутній мамі небайдуже реальне майбутнє її дитини (а також своє), тому їй необхідно кинути палити під час вагітності на ранніх термінах.

Вплив згубної звички на плід, що розвивається.

Активне куріння обов’язково відбивається на самому перебігу вагітності, поступальному розвитку дитини. Досить часто ця згубна звичка здатна привести до викидня, ускладненим передчасних пологів.

Природно, що часто прояв наслідків активного куріння в вагітність відбувається не відразу, проявляючись через певний час.

У малюків до двох років такі наслідки проявляються зниженням імунітету, в дитсадівському або початковому шкільному віці починають виникати деякі складності (часто серйозні) в процесі навчання читання, письма.

Зазвичай зустрічаються такі порушення як:

Зверніть увагу! Рекомендація користувачів!Наші читачі відкрили для себе гарантований спосіб кинути палити! Це 100% натуральний засіб, в основу якого входять виключно трави, причому змішані таким чином, щоб легко, без зайвих витрат, без синдрому відміни, не набираючи зайву вагу і не нервуючи позбутися від нікотинової залежності РАЗ і назавжди! Хочу кинути палити…»

затримка розумового розвитку; маленька вага дитини; імпульсивність, надмірно підвищена нервова збудливість; дуже низька фізична активність; нічні страхи; нервові тики, неврози; труднощі в спілкуванні, неуважність; нічне нетримання; аутизм.

Крім того, діткам складно дається запам’ятовування всілякої інформації, виконання елементарних арифметичних операцій.

Особливо шкідливо куріння, відбувається яке на найбільш ранніх термінах вагітності. В даний період закладаються всі внутрішні органи, системи майбутнього малюка. Людина створюється з безлічі крихітних частинок.

Варто серйозно подумати перед черговою затягуванням, тому як навіть від однієї дози нікотину залежить багато чого. Тому кинути палити вагітної краще на ранньому терміні. Крім уже названого нікотину дитині доставляється бензопірен, чадний газ, величезна кількість інших шкідливих речовин.

Загрожує це гіпоксією (кисневим голодуванням), що призводить до уповільнення розвитку плода, хворобливості дитини, його недоношеності.

При незапланованої сталася вагітності.

При незапланованої сталася вагітності, найкращим варіантом буде різкий і безповоротний відмова від вживання сигарет.

Саме різкий, тому як зниження кількості щодня вживаних сигарет все одно завдають малюкові виняткової шкоди. У подібних умовах дитині доведеться виживати, а не правильно, повноцінно розвиватися. Тому для жінок стає актуальним питання, Як кинути палити при вагітності на ранніх термінах.

Поширена помилкова думка, що різка відмова здатний викликати так званий «синдром відміни». Коли жінка курить, дитина отримує весь «букет» супутніх шкідливих речовин, відповідно, малюк також звикає.

Тому різка відмова від вживання нікотину буде нібито шкодити нормальній життєдіяльності плода.

Це нісенітниця! Такі пояснення є жалюгідними спробами заспокоєння власної совісті тих, хто не здатний або не бажає відмовлятися від вживання сигарет.

Перші три місяці періоду вагітності неймовірно важливі. Майбутній мамі в цей час краще поберегти власний організм. Навіть не варто застуджуватися, а не тільки продовжувати матися зв’язку з нікотином.

У перший триместр, як ніколи, актуальна і реальна загроза викидня, тому як плацента не здатна грати роль фільтра для отруйних речовин з тютюнового диму. Мимовільні викидні відбуваються вдвічі частіше у курців вагітних через відшарування плаценти.

Крім того, істотно знижується її функція «обміну», приводячи до нестачі поживних речовин, авітамінозу.

В також даному випадку не спрацьовують ніякі відмовки на кшталт:»я вживаю легкі сигарети». У будь – якому випадку нікотин залишається нікотином, чадний газ-чадним газом, бінзопірент також іншим речовиною не стає.

Останнє ДО РЕЧІ-найпотужніший канцероген, здатний привести до наявності різних вроджених каліцтв, наприклад, косоокості, «заячої губі», пахової грижі. Нерідкі також синдром Дауна, патології кінцівок, нервової трубки, «вовча паща».

Тому не варто роздумувати, чи можна кидати курити під час вагітності на ранніх термінах, а просто відмовлятися від цієї звички.

Наслідки активного куріння в перший триместр.

Вище вже згадувалося, що на ранніх термінах куріння виключно небезпечно.

Серйозне кисневе голодування призводить до різноманітних негативних наслідків – маленької маси тіла, стоншеним стінок легенів, недоношеності, слабкої дихальної системи.

Крім того, гіпоксія негативно відбивається на процесах формування, функціонування головного мозку, серця, печінки, нирок. Пуповина, плацента не справляються з оптимальною нейтралізацією шкідливих речовин, що потрапляють з тютюновим димом.

Статистично мертвонароджені діти у активно палять мам, які не бажають з’ясовувати, як кинути палити при вагітності на ранніх термінах, з’являються на 20% частіше. Навіть при народженні дитини без відхилень, є досить значні ризики його смерті до досягнення однорічного віку. Ця особливість стосується народжених жінками, що палять малюків.

З кожною затяжкою майбутня матуся вбиває власного не народженого ще дитини. Аборт в цьому випадку здається значно гуманніше.

Коли необхідно відмовитися від куріння.

Звичайно, краще не піддаватися цій звичці зовсім, попутно відучуючи від неї рідних, друзів. Однак якщо подібна залежність не обійшла стороною, кидати її необхідно відразу, як стало відомо про незапланованої вагітності. У разі планування майбутньої вагітності, то відмовитися від куріння варто мінімум за півроку до запланованого зачаття. Причому відразу обом партнерам.

Звичайно, існує певна категорія жінок, які є завзятими курцями. Вони не здатні відмовитися від власної шкідливої звички навіть після остаточного уточнення «діагнозу», продовжуючи вживати нікотин всю вагітність. Вони навіть не намагаються з’ясувати, як кинути палити на ранніх термінах вагітності.

Подібної поведінки ніякого виправдання немає. Воно є чистої води егоїзмом, абсолютно безвідповідальним поведінкою. Сигарети-справжні вбивці для малюка, що необхідно розуміти кожній жінці. Активне куріння, особливо на ранніх термінах, характеризується нанесенням непоправної шкоди здоров’ю дитини, що розвивається.

Навіть в перший триместр жінкам, що палять стає складніше переносити процес вагітності. Тому більшість починає шукати способи кинути палити при вагітності на ранніх термінах, Поради для найбільш ефективного процесу.

Протягом вагітності навантаження на жіночий організм зростає, тому куріння все більш руйнівно впливає на нього.

Так, воно викликає прискорення процесу по руйнуванню вітаміну С, наявність дефіциту якого стає основною причиною порушення обмінних процесів, депресії, сонливості, поганому імунітету.

Як кинути куріння при вагітності.

Взагалі, кинути палити дуже легко. Головним є повне усвідомлення, наскільки руйнівний вплив надає ця негативна звичка на ранніх термінах розвитку вагітності.

З’ясовуючи, як кинути палити при вагітності на ранніх термінах, потрібно ретельно ознайомитися з погрозами, містяться які в кожній викуреної сигареті. Це необхідно, щоб жінка усвідомила, наскільки велика її відповідальність за те, яким буде народжений її малюк, який мимоволі вже став пасивним курцем.

Допомога вагітній жінці в процесі боротьби з нікотиновою залежністю здатний надати досвідчений психолог, який донесе до майбутньої матусі всю серйозність подібного становища. Найчастіше трьох-п’яти бесід з фахівцем досить, щоб жінка остаточно відмовилася від куріння.

Психологами також дається порада, відволікати себе від з’являються думок про сигареті за допомогою всіляких хобі, наприклад, вишивання або в’язання. Особливо складно буде перший тиждень, згодом стане значно легше.

Кожній майбутній матері необхідно чітко розуміти власну відповідальність за поки не народженого малюка. Їй потрібно знати, що куріння в ранній період вагітності неймовірно небезпечно для здоров’я крихти, воно здатне викликати непоправні, фатальні зміни в організмі дитини.

Лише в даному випадку відмова від звички пройде істотно легше, адже турбота про беззахисному не народженому малюкові буде чільним стимулом для вагітної жінки.

Трохи про секрети..

Чи можна курити при вагітності-вплив на плід (думка лікарів)

можна різко кинути палити при вагітності

Один з найбільш обговорюваних і спірних питань медицини-куріння під час вагітності. До 50-х років 20 століття вважалося, що куріння не тільки безпечно для дитини, але і нешкідливо для самого курця. Лише недавно, в світлі розвитку технологій і медицини, дослідження довели катастрофічно негативний вплив куріння на плід.

Чи можна курити вагітної.

Багато мам вважають, що куріння під час вагітності мало впливає на дитину. Важливо підтримувати душевну рівновагу.

Саме психо-емоційний стан майбутньої мами і є каменем спотикання, в питанні кидання шкідливої звички при вагітності.

З одного боку-доведений наукою шкоду нікотину і домішок на плід, з іншого – істерична мама, чий стан передається дитині і негативно впливає на його психіку.

Думка лікарів розходиться. Обидві сторони солідарні в тому, що кидати треба, але от коли? Деякі категорично наполягають на моментальному припиненні куріння з того моменту, як жінка дізнається про своє становище. Опоненти допускають можливість викурювання певної дози нікотину, для зняття стресу з організму матері.

Наслідки куріння страшні для майбутньої дитини. У 70% випадків їх буде неможливо вилікувати або усунути.

Якщо жінка курила тривалий час, і це була саме потреба, а не «пафосно потримати в пальчиках ментоловий Слімс», різко кинути звичку не представиться можливим. Сигарети викликають звикання, як наркотичні препарати, а відмова від них призводить до ломки.

В такому випадку, найкраще чесно сказати ведучому гінеколога про свою шкідливу звичку, не соромлячись косих поглядів. Проблему треба вирішувати грамотно.

Медики, які не мають консервативних поглядів, схвалять у випадках гострої необхідності, коли нерви на межі, «збити оскому» парою затяжок «одинички». Запах і звичні механічні рухи заспокоять розбушувалася психіку і допоможуть взяти себе в руки.

Проте, бажано припинити згубну звичку, а стимул додадуть наслідки, які проявляться у дитини внаслідок материнського куріння.

Шкода від куріння на ранніх термінах.

На ранніх термінах вагітності, куріння загрожує фізичними каліцтвами. Перші 3 місяці відбувається «будова» людини. З однієї клітини розвивається цілі організм, що складається з різних тканин і органів. Контроль за процесом здійснює природний механізм, за допомогою молекули ДНК.

По суті, ДНК-це програма, яка послідовно виконує дії. Уявіть, що з програмного коду вирізали шматок, або у механізму відняли деталь. Робота продовжитися, але відсутній елемент порушить послідовність. Так і з ДНК-елементи сигарет прикріплюються до хромосомам і «викидають» їх з системи.

Відбувається зрушення і організм розвивається далі, але вже в негативному руслі.

Крім того, нікотин негативно впливає на материнський організм. Найстрашніше, що може статися – викидень. Доведено, що куріння на ранніх термінах, небезпечно збільшенням шансу викидня вдвічі.

Варто звернути увагу на дію нікотину на судини плаценти – виникає спазм, і плід відчуває гіпоксію – кисневе голодування. Це призводить до найрізноманітніших наслідків, починаючи від малої ваги, до психологічних захворювань у дитини на все життя.

Що відбувається при курінні на пізніх термінах.

З 4-го місяця вагітності, в животі у мами знаходиться вже не плід, а людина. Зовсім крихітний, але це повністю сформувався організм, з повним набором систем.

Наступні 5 місяців дитина буде рости, розвиваючи внутрішні органи.

Якщо плоду вдалося уникнути проблем в першому триместрі, в умовах постійної нікотинової підживлення, в ці 5 місяців, він може придбати широкий спектр захворювань внутрішніх органів, які вже сформувалися.

В утробі матері, дитина використовує 3 системи:

дихальна; травна; серцево-судинна.

Задіяні вони не на 100 %, але постійно включені в роботу. Отже, нікотин, що потрапив в дитячий організм, перш за все, завдає удару по ним. Циркуляція сигаретних «відходів» через плід з материнською кров’ю, засмічує робочі органи, гальмуючи їх подальший розвиток.

Наступним за значимістю вважають момент звикання плода до нікотину. До тих пір, поки організм формувався, йому було складно сприймати одержувані хімікати в якості наркотику, яким є нікотин, по суті.

Зі становленням всіх основних систем, дитячий організм в змозі переробляти одержувані речовини і обзавестися нікотиновою залежністю, ще не народившись .

Після пологів дитина виявляється позбавленим постійного підживлення і відчуває ломку, як і дорослі люди, різко кинули палити. Він буде плакати, вередувати, погано спати і постійно відчувати стрес.

Третє місце в списку значущості куріння на пізніх термінах, займає можливість передчасних пологів. У курців мам частіше відбуваються дострокові пологи, які означають недоношеність дитини і високий поріг смертності. Навіть якщо ви на 9-му місяці, курити все ще небезпечно .

Чи шкодить пасивне куріння в період вагітності.

Пасивне куріння-дилема, що призводить до запеклих суперечок і дискусій. Деякі вважають, що пасивне куріння малонебезпечне, адже велика частина нікотину виявляється в легенях у курця.

У вагітної жінки, що палить багаторазово збільшуються шанси на викидень.

Сигарета складається не тільки з тютюну! Курити чистий тютюн вельми важке заняття. Для зменшення витрат на сировину, додання приємного присмаку і посилення залежності, в сигарету додають безліч хімічних елементів.

Тютюн згорає разом з домішками і потрапляє в легені з димом, осідаючи в альвеолах, а ось хімічні добавки виходять назад. Таким чином, пасивні курці вдихають не нікотин, а супутні препарати.

Саме смоли і хімія в нинішній час вважаються найбільш небезпечною складовою для життя людини.

Пасивне куріння не викликає особливої залежності, але б’є по організму «курця» з подвоєною силою. Для простоти бачення, уявіть кавун. М’якоть-нікотин, а кісточки – домішки. Звичайний курець з’їдає м’якоть і частина кісточок, а частина – випльовує. Пасивний курець просто доїдає ці кісточки.

Думка лікарів однозначно-пасивне куріння небезпечно не менше, ніж активне, і для мами, і для дитини. Чисті смоли з легкістю осідають в легенях, приводячи до широкого спектру захворювань дихальних шляхів.

Наслідки куріння під час вагітності.

Наслідки можуть бути різноманітні. Деякі стають відомі, коли плід знаходиться в утробі матері, деякі виявляють через місяці після народження:

Мутація. Діти палять мам можуть народитися з 6 пальцями, без вуха або носового хряща, є випадки народження дітей з відростком «хвоста» від куприка та інше в цьому дусі. Потворності особи. «Заяча губа» і «вовча паща» виникають в рази частіше у дітей курців мам, ніж у Не палять. Цироз печінки. Завдяки проходженню нікотину через травний тракт, з перших секунд життя, дитині забезпечений операційний стіл. Астма. 60-70 % дітей, чиї мами курили при вагітності, мають вроджену астму. ДЦП і схожі хвороби опорно-рухового апарату. Розумова відсталість, в тому числі хвороба Дауна. Клишоногість. Можливість народити дитину з клишоногістю, на 34% більше у матері, що палить, ніж у не палить. Порушення репродуктивної функції у дітей. Хлопчики можуть мати проблеми з потенцією в майбутньому. Психологічні відхилення: неуважність, імпульсивність, синдром підвищеної активності, зниження рівня розумового розвитку. Смертність новонароджених. На 30% більше у курців, ніж у жінок, які ведуть здоровий спосіб життя.

За скільки до зачаття треба кинути палити.

Проблему становить не тільки сам факт наявності нікотину, а його негативний вплив. Коли людина кидає палити, організм відчуває стрес.

Відбуваються процеси «заліковування» пошкоджених органів, в першу чергу – дихальних шляхів і серця (тахікардія, задишка, бронхіальні відкладення). На їх відновлення витрачатися велика кількість ресурсів.

В цей же час, відбувається колосальне навантаження на нервову систему.

Вагітній жінці небажані подібні експерименти. Її організм повинен направляти всі наявні ресурси на виношування дитини.

В ідеалі, кидати курити потрібно за 1 рік до зачаття. Сам процес буде проходити в помірному темпі, без різких зупинок і у організму буде досить багато часу на відновлення. Мінімальний термін припинення куріння — за 3 місяці до вагітності.

Кілька порад: як кинути палити.

Якщо жінка-завзятий курець, процес буде складним і важким. Розглядаючи ситуацію, при якій вагітність не запланована, а курити кидати треба, можна вдатися до ряду » правил»:

Використовуйте слімси»одиничку». Мало того, що доза нікотину мала, вони самі по собі важко тягнуться, а значить, викурювати ви будете за визначенням менше. Замініть звичне механічну дію іншим. Найчастіше «» заспокоює » не сигарета, а сам рух. Чи не викурюйте сигарету повністю. З кожним разом прагнете залишити все більше не докуренной сигарети. Не потрапляйте в ситуації, при яких вам захочеться курити. Нервові стреси і компанії курців друзів спокушають і підштовхують до затягування.

В останні роки, широкому поширенню піддалися електронні сигарети. Їх вважають альтернативою колишньому образу куріння. Є безліч моделей і добавок, що задовольняють смаки самих допитливих курців.

Перш ніж зробити дорогу покупку, порадьтеся з гінекологом, розпитайте друзів і знайомих, може хтось із них має це диво техніки.

Не можна назвати її абсолютно безпечною, але як альтернатива під час вагітності – цілком підійде, якщо повністю відмовитися від куріння в найкоротші терміни не представляється можливим.

Курити під час вагітності – можна чи ні. Що робити вагітній жінці, яка не може кинути палити.

Чи можна кидати курити при вагітності: як усунути нікотинову ломку, замінники, пасивне куріння.

Розлучитися з курінням необхідно ще на стадії планування вагітності, а якщо це не вдалося – потрібно зробити все необхідне, щоб позбутися від цієї звички під час вагітності.

Чи можна вагітним кидати курити.

Повна відмова від тютюнопаління позитивно впливає на здоров’я плода і є єдино вірним рішенням при вагітності. І чим раніше і рішучіше жінка розлучиться з сигаретою, тим краще для малюка.

Припинення куріння в 1 триместрі знижує ймовірність передчасних пологів, в порівнянні з жінками, які продовжують курити.

Кинути палити при вагітності можна і потрібно. Позбавлення від залежності в перші місяці вагітності знижує ймовірність народження дитини з недостатнім пологовим вагою, наближаючи його до норми.

Припинення куріння до терміну 32 тижнів призводить до зникнення відмінностей в окружності голови дитини палить і некурящої матері. Якщо жінка не кидає палити, відмінності в розмірах голови значні і зберігаються до 5 річного віку.

Чому не завжди вдається кинути.

Не завжди навіть вагітність здатна мотивувати жінку відмовитися від куріння. Причиною невдач може бути схильність жінки до тривожних розладів, депресії.

Схильні до депресії люди відчувають великі труднощі при спробі розлучитися з сигаретою. Взаємозв’язок депресії і нікотинової залежності може бути обумовлена курінням матері вагітної жінки, пасивним курінням в ранньому віці.

Депресивними розладами страждає до 10% вагітних і число це зростає через збільшення числа курців в декількох поколіннях. Депресія при вагітності — це важкий психічний стан, крайнім проявом якого є суїцидальні думки і вчинки:

Особливо високий ризик розвитку розладу в 3 триместрі вагітності. Якщо в 1 і 2 триместрах депресія наздоганяє близько 11-17% жінок, то в останні місяці перед пологами симптоми депресивного стану різного ступеня зустрічаються до 50% жінок. У 2% вагітних на пізніх термінах відзначається схильність до суїциду. Важкий стан жінки пояснюється страхом перед пологами, майбутніми змінами в житті, коли вже ніщо не буде «як раніше», все зміниться.

Депресія вагітної здатна негативно вплинути на здоров’я дитини, обернутися післяпологовий депресією, якої схильні до до 13% від усіх жінок, що народжували.

У рідкісних випадках (у 1 з 1000 породіль) розвивається післяпологовий психоз – важке захворювання, що характеризується збудженням, агресією, ризиком нанесення шкоди оточуючим.

Самостійно кидати куріння вагітним зі схильністю до депресії не рекомендується. Існують методики, здатні допомогти жінці відмовитися від куріння без ризику для психічного здоров’я.

Як оцінити ступінь нікотинової залежності.

Оцінює ступінь депресивного розладу психотерапевт-нарколог, але скласти уявлення про свої шанси на самостійну відмову від куріння можна за допомогою опитувальника Великої депресії, шкали Занга, тестів Фагерстрема, Лагрю.

Якщо стан психіки жінки дозволяє, кидати курити краще відразу. Рекомендація знизити кількість сигарет є лише напівзаходом, так як скорочення кількості викурених сигарет не призводить до зниження концентрації нікотину в крові.

Крім того, жінки, що знизили кількість сигарет в день, компенсують це більш глибокими затяжками, викурюванням сигарети до самого фільтра.

Пасивне куріння.

Становить небезпеку для вагітної перебування в прокуреному приміщенні і вдихання повітря, забрудненого продуктами згоряння тютюну. Таке пасивне куріння при вагітності здатне викликати головний біль, нудоту, подразнення слизової очей, провокувати напади астми, алергічного нежитю.

Можуть бути й інші наслідки, викликані впливом пасивного куріння:

можна різко кинути палити при вагітності

У людей з алергією на компоненти диму може виникнути реакція, з нападами тахікардії, порушенням орієнтації в просторі, падінням артеріального тиску. Погіршується самопочуття людей із захворюваннями серця і судин. Збільшується ризик народження дитини з патологією внутрішніх органів на 13%, а появи на світ мертвого немовляти — на 23%. Пасивне куріння загрожує дитині раком легені, молочної залози в дорослому віці. Зростає небезпека виникнення у дитини бронхіальної астми, захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи в дорослому віці.

У дітей батьків, що палять підвищений рівень імуноглобуліну IgE, що бере участь в алергічній відповіді організму на зовнішній подразник. Тютюновий дим служить сенсибилизирующим фактором, що підвищує алергічну чутливість дитини.

У сім’ях, де курить тільки чоловік, відзначається підвищення ймовірності передчасних пологів. У пасивно палить матері грудного молока на 250 мл менше, ніж у жінки, в сім’ї якої не курять. Діти, що харчуються грудним молоком з нікотином, частіше страждають здуттям животика, проносом, нудотою, блювотою.

За небезпекою для здоров’я тютюновий дим перевищує вихлопні гази, так як курять в замкнутому просторі, і жодна вентиляційна система не в змозі впоратися з різноманітністю виділяються токсинів.

Заміна сигаретам.

Абсолютно безпечної заміни сигаретам не існує. Не варто також переходити на полегшені варіанти. Менша кількість нікотину з надлишком компенсується дією чадного газу, аміаку.

Способом поступового позбавлення від звички служить використання нікотинових пластирів, жувальної гумки, електронних сигарет. Ці лікарські засоби містять нікотин, підтримують необхідну концентрацію його в крові, що допомагає уникнути абстинентного синдрому, пов’язаного з припиненням куріння.

Ефективно допомагає від куріння нікотиновий пластир. Його кріплять до шкіри на добу, дозу поступово знижують, встановлюючи пластирі з низьким вмістом нікотину.

Цей метод послаблює психологічну залежність, руйнуючи звичний ритуал споживання тютюну. До плюсів застосування нікотинового пластиру відносять припинення надходження в організм продуктів згоряння тютюну, паперу, ароматичної просочення.

Електронну сигарету використовувати в якості заміни при вагітності не бажано, вона не руйнує стереотип куріння. Курець здійснює з електронною сигаретою звичні маніпуляції і легко переходить до куріння звичайної сигарети.

Жувальна гумка Нікоретте підходить тільки людям зі здоровим шлунком. Тривало розжовування гумки, покладене за інструкцією, може привести до розладу шлунка.

Застосовуючи замінники сигарет, потрібно пам’ятати, що в цей час курити не можна. Більш того, відмовити варто повністю, і не спокушатися думкою що можна іноді курити, а одна дві сигарети ні як не зашкодять.

Як відмовитися від залежності.

Кидати курити краще відразу. Щоб не відновити цю шкідливу звичку, вдома потрібно знищити запаси сигарет, викинути попільничку, запальничку, зруйнувати можливість виконання ритуалу куріння в звичайному його вигляді.

Ставити перед собою потрібно конкретне завдання, наприклад, протриматися добу. Прокинувшись вранці і виявивши, що є життя і без сигарети, можна ставити наступну мету – не курити ще добу. При цьому потрібно розуміти, що можливі зриви, їх потрібно долати і йти далі.

Ступінь залежності від нікотину може бути настільки сильною, що без медичної допомоги кинути палити не вдасться. Кращі способи позбавлення від звички в подібному випадку-психокорекція за допомогою гіпнозу, поведінкових методик.

Сеанс гіпнотерапії заснований на формуванні негативного ставлення до куріння, закріплення і посилення мотивації. У більшості випадків гіпноз дає хороші результати при лікуванні вагітних.

Поведінкова методика спрямована на усвідомленіше причин куріння, формування нової моделі поведінки, в якій немає місця для тютюнового диму.

Прагнення закурити замінюється більш конструктивними способами позбутися від напруги, згладити конфлікт.

Народні способи.

Існує кілька простих методів, які допоможуть відносно безболісно кинути палити при вагітності:

Сигарету добре промокнути в молоці, дати їй висохнути. Потім викурити. Смак огидний, надовго запам’ятовується. Полоскати рот розчином харчової соди. З’їдати скибочку ананаса при бажанні покурити. Ананас пригнічує тягу до нікотину.

В організмі курців особливо мало вітамінів групи В і вітаміну С.недолік корисних речовин служить причиною токсикозу, порушення розвитку плода, призводить до депресії, ускладнює відмову від куріння.

Щоб компенсувати дефіцит вітамінів, необхідно ввести в раціон достатньо овочів, фруктів, молочних продуктів.

При бажанні закурити можна скористатися наступними прийомами:

випити сік, мінеральну воду, заспокійливий чай з ромашкою, пустирником; відмовитися від міцного чаю, кави, допускається неміцний чай з медом; з’їсти продукти з великим вмістом вітаміну С – чорну смородину, апельсин, лимон; корисно перекушувати низькокалорійними сирими овочами, фруктами – морквою, яблуком, салатом з листової зелені з лимонним соком; з’їсти насіння, м’ятні цукерки, жувальну гумку, горішки; зайняти руки рукоділлям — в’язанням, плетінням, ліпленням.

Як себе вести.

У процесі відмови від згубної звички тютюнопаління важливо дотримуватися наступних правил:

Уникати курців; не вживати алкоголь, каву; урізноманітнити життя, зайнятися плаванням, пілатесом, йогою; всім розповісти, що кидаєте курити, заручитися підтримкою.

Корисно зайнятися дихальною гімнастикою для вагітних. Виконання дихальних вправ замість куріння допоможе швидше відмовитися від звички. Після викурювання сигарети буде складніше виконувати вправи, з’явиться наочна мотивація покінчити із залежністю.

Допомога в прагненні кинути палити може надати йога. Виконання асан відновлює душевну рівновагу, вчить розуміти своє тіло, тренує дихання. У йозі існує кілька способів тренування дихання під час вагітності. Всі вони не поєднуються з курінням, поступово організм сам почне протестувати проти сигарети.

На відео відповідь на питання, чи можна кидати курити при вагітності:

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

Різко кидати курити при вагітності значить надати абсолютно різноманітний ефект-як краще чинити, порадять тільки фахівці, які розглянуть детально вашу конкретну ситуацію і положення. Куріння-великий ворог здоров’я дитини в утробі матері. З кожною сигаретою, збільшується ризик захворювань, передчасні пологи і мертвонародження.

Вагітність, дає величезний стимул кинути палити, як для жінки, так і для її постійного оточення. ↑

Чому не можна різко кидати курити при вагітності.

Складно зробити однозначний висновок. Різке кидання куріння несе шкоду плоду-це відноситься до жінок, які палять велику кількість сигарет протягом тривалого часу. Потрібно розглянути кожен випадок індивідуально з фахівцем. Чи можна вагітним різко кидати курити? — однозначно відповісти не можна.

Метод, поступового кидання куріння, дозволить скоротити кількість сигарет, що вживаються в день, до повної відмови від присмаку.

Метод поступового кидання-кращий, він не включає додаткових ліків і допомагає зменшити кількість нікотину і смоли всередині організму. Але дитина, все ще може бути підданий небезпеці, адже куріння триває.

Плануючи вагітність, потрібно заздалегідь проходити обстеження, боротися зі шкідливими звичками.

Якщо вагітність не планується, використовувати контрацептиви, щоб уникнути неприємностей і стресу. Як правило, 1 з 20 чоловік, здатний успішно побороти проблему куріння, за допомогою цього методу.

Тест для курців.

Тютюновий дим, містить суміш шкідливих речовин: окис вуглецю, ціаністий водень, окис азоту. Тютюн, який використовується в сигаретах, містить нікотин – отрута для людей, він моментально входить в кровотік.

У тютюні кілька тисяч різних хімікатів, що змішуються в організмі в липку смолу, що огортає легені, шкіру, волосся.

Речовини викликають рак і сприяють проблемам зі здоров’ям-призводять до смерті. Під час вагітності, токсичні хімікати досягають дитини — обмежують подачу кисню, поживних речовин.

Можливий ряд небезпек для дитини:

передчасні пологи; викидень; низька вага дитини; вроджені дефекти; аномалії плаценти; коліки; проблеми з інтелектом; низька вага в дитинстві; синдром раптової смерті; проблеми з диханням (астма); серцеві захворювання.

Якщо вагітна жінка не курить, але знаходиться в одному просторі з курцями, дитина все ще знаходиться під загрозою тютюнового диму.

Пасивне куріння впливає до народження дитини і після. Існує ризик пологів на ранньому терміні і дитяча смерть, вроджені дефекти, переривання вагітності.

У дітей молодшого віку, недостатньо розвинена статура. Їх легені можуть не бути готові працювати самостійно, перші дні вони проведуть прикріпленими до респіратора.

Після початку дихання самостійно, можуть виникнути проблеми з диханням, через затримку розвитку легенів та інших побічних ефектів впливу нікотину.

Пройди тест для курців.

Вагітність-відмінна можливість кинути, це подарує дитині здоровий розвиток і життя. Відсутність куріння поліпшить подачу кисню і поверне серцевий ритм зростаючому дитині. Зменшаться шанси проблем з диханням в майбутньому.

Щоб полегшити процес потрібно:

Проконсультуватися з лікарем, перш, ніж пробувати що-небудь. Встановити цільове скорочення кількості сигарет на тиждень, поступово зменшувати, довівши кількість до нуля. Їсти здорову їжу, коли тяга до сигарет загострюється: фрукти і овочі. Зменшити напої з кофеїном. Зберігати сигарети поза досяжністю. Триматися подалі від ситуацій, що змушують курити. Замінити шкідливу звичку, іншими: читанням, прогулянками, спілкуванням з друзями та родиною, хобі. Попросіть партнера кинути або переконатися, що ніхто не курить в будинку. Пасивне куріння погано для матері і дитини.

Після кидання куріння почнуться симптоми відміни, вони зникнуть через 10-14 днів. Залишатися сильною, думати про швидке припинення дискомфорту і здоров’я майбутньої дитини.

Не можна заперечувати, кинути палити важко. Але нагадування, чому це потрібно зробити, допоможе впоратися з проблемою.

Вагітність-найкраща мотивація для мами, подумати про інші переваги:

білі зуби, чиста шкіра; Легке дихання; витривалість, підвищення рівня енергії; довге життя; Повернення нюху і смакових відчуттів.

Заборони на препарати від тютюнової залежності для вагітної.

Якщо спроби кинути палити під час вагітності не приносять успіху, варто поговорити з лікарем. Він призначить пластирі для заміни нікотину, але проводити нікотин-замісну терапію, що містить нікотин та інші хімічні речовини, що шкодять дитині, заборонено.

Використовувати нікотинову камедь (жування) і носові спреї з нікотином, таке лікування, не безпечно для дитини, але краще, ніж куріння сигарет. Курці, які використовують заміну сигарет, в два рази частіше кидають палити.

Деякі мами, вважають, стрес від спроб, згубно вплине на розвиток плода. Куріння заспокоює, але насправді, збільшує серцевий ритм і кров’яний тиск.

Кидання додасть стресу тільки мамі, але не зашкодить дитині абсолютно. Лікар, може призначити препарати, без вмісту нікотину, наприклад, антидепресанти.

Перш, ніж їх використовувати, обов’язково дізнатися про ризики і переконатися, чи дійсно вони потрібні.

Найкраще, що можна зробити для своєї дитини – це дати йому здоровий початок життя. Зберегти його здоров’я можна, подбавши про своє. Змінити оточення на некурящих людей, захистивши цим дитину від впливу тютюнового диму.

Чи можна використовувати народні засоби для кидання куріння вагітним.

Багато хто відчуває труднощі з багатьох причин. Деякі, кидають палити протягом короткого часу, деякі не можуть зробити цього все життя.

Вівсянка-ефективний засіб для цього. Це здорова їжа, особливо для серця, містить фолати, калій, омега-3 елементи.

Вживання вівсянки знижує рівень холестерину, покращує здоров’я артерій, знижує ризик серцевих захворювань, покращує нервову систему, знижує стрес і артеріальний тиск. Вівсянка, здатна припинити куріння дуже швидко, зменшити тягу до сигарети.

Кайенский перець-одне з кращих домашніх засобів, зменшує тягу до сигарет. Кайенский перець може зменшити чутливість дихальної системи до хімічних подразників і тютюну, тому тяга до диму пропаде.

Приймати натуральний інгредієнт кожен день. Додавати пару щіпок перцю в стакан з водою.

Редька-корисний овоч, в даний час люди в багатьох країнах світу використовують його для поліпшення здоров’я.

Натерти редьку, витягти з неї сік, додати мед і випивати засіб двічі на день, щоб отримати кращі результати. Кип’ятити редьку або використовувати її для приготування здорових салатів.

Полегшення відвикання від сигарет.

Синдром відміни-складний, часто хворобливий стан, являє собою реакцію деяких систем в організмі (головним чином нервової системи) на відсутність або зменшення дози регулярно вживаного нікотину. Синдром відміни проявляється, головним чином, при величезній залежності від сигарет.

Через кілька тижнів після кидання куріння, виникнуть деякі неприємності – нудота, занепокоєння, головний біль, тяга до тютюну. Щоб зменшити нудоту після відмови від сигарет, використовувати імбир.

Використовувати шматочки імбиру, змішати їх з теплою водою і випити засіб кожен день. Поряд з неприємними симптомами, можливі біль в горлі, судоми, поколювання в ногах, руках, потовиділення.

Щоб кинути палити, потрібно бути терплячим і дійсно хотіти кинути, якщо ні, виникнуть труднощі при виконанні цього завдання.

Дослідження, стверджують, йога і медитація, дихальні вправи, три рази на тиждень, є ефективним засобом, що допомагає людям кинути палити. Додаткова перевага-поліпшення тиску, зменшення стресу.

Такі способи, пропонують альтернативний варіант лікування без ліків. Чому б не спробувати…

Важливість відмови від куріння батька дитини.

можна різко кинути палити при вагітності

Більшість чоловіків, не реагують на зауваження про шкоду куріння під час планування вагітності.

Вони вважають, що дитину виношує жінка, значить, жінка і повинна займатися своїм здоров’ям, а чоловік може продовжувати зловживати поганими звичками.

Доведено, у чоловіків, що палять, є порушення у виробництві сперми. Шкідлива прівчка впливає на якість і кількість сперми.

У середньому, курець показав 75% зниження запліднення в порівнянні з некурящими чоловіками. Якщо жінка завагітніє від чоловіка, що палить, підвищується ризик вроджених дефектів дитини.

Шкідлива звичка може викликати пошкодження ДНК в сперматозоїді, за три місяці до зачаття. Вплив сигарет під час вагітності може вплинути на розвиток яєчників жіночого плоду.

Куріння батьком або обома батьками під час зачаття є фактором ризику дитячої лейкемії. Жінки, що піддаються впливу вторинного диму, досягають менопаузи на рік раніше, ніж некурящі.

Курити під час вагітності – можна чи ні. Що робити вагітній жінці, яка не може кинути палити.

Здавалося б, розглядається очевидний факт, що куріння є шкідливою звичкою, від якої необхідно позбутися кожній людині.

Так чому ж виникає стільки питань про куріння під час вагітності?

Чому одні стверджують, що курити під час вагітності можна, а інші, що ні, і хто з них правий?

Небезпека куріння під час вагітності. Можна чи ні – вирішувати вам!

Куріння однозначно нічого хорошого не віщує. Нікотин губить тисячі життів щорічно. Страшно ще й те, що це відбувається не в один момент, а поступово, створюючи ілюзію, що картина не так критична, як в реальності.

Жахливо, що до цієї згубної звички пристрастилися жінки, але те, що майбутні матері, затягуючись сигаретою, філософськи розмірковують над питанням, можна чи ні курити під час вагітності, прирівнюється до катастрофи.

За даними ВООЗ 30% майбутніх мам не відмовляються від куріння, створюючи нову статистику на тему впливу куріння під час вагітності на здоров’я дитини. Нижче наведено лише невеликий список, що виникають на тлі куріння, патологій.

* Мимовільне переривання вагітності . Серед курців вагітних жінок вдвічі збільшується кількість викиднів, в порівнянні з некурящими. Залежно від кількості викурених сигарет і їх якості, кількість мимовільних абортів може досягати 80%.

Причина криється в непорівнянній кількості отрути, що міститься в сигаретах і крихітній масі тіла ще не народженої дитини. Про відому фразу» крапля нікотину вбиває коня » потрібно пам’ятати жінкам щоразу, коли вони беруть в руки сигарету.

Якщо для дорослої людини в одній сигареті немає дози, здатної його миттєво вбити, то для малесенького створення в животі досить і декількох затяжок, зроблених його мамою.

* Перинатальна смертність . Тим діткам, яким вдалося вижити в утробі матері, що курила, і народитися на світ, випадає нове випробування – 35% з них помирають, не доживши до 7-го дня після народження з різних причин. В основному вони мають патології розвитку не сумісні з життям.

* Синдром раптової дитячої смерті у новонародженого . Так називається випадок, коли малюк, якому не виповнилося і року просто перестає дихати уві сні.

Зупинка дихання відбувається через порушення в роботі недосконалої нервової системи (в т. ч.

вегетативної), на розвиток якої величезний вплив надає вдихання мамою сигаретного диму, незалежно від того, сама вона курить або знаходиться поруч з курцями.

* Внутрішньоутробна затримка розвитку . Так називається відставання плода за вагою і розміром від норми за терміном вагітності. Найлегша ступінь-відставання на 2 тижні від мінімальної ваги, відповідного терміну вагітності.

Для курців майбутніх мам ця цифра не говорить ні про що, але кілька сотень грам для новонародженого це величезна різниця.

Відстаючий малюк витрачає всі свої нечисленні сили на відновлення маси, відстаючи за всіма параметрами нервово-психічного і фізичного розвитку від однолітків все більше і більше.

* Передлежання плаценти . Розташування плаценти нижче дитини-є серйозною патологією і найчастіше призводить до викидня на ранньому терміні або передчасних пологів. Також при передлежанні плаценти можлива її передчасне відшарування, яка загрожує загибеллю плода внутрішньоутробно.

* Передчасне відшарування плаценти . Відшарування плаценти у жінки, що палить може статися в будь-який момент протягом всієї вагітності і навіть вже під час пологів.

Незалежно від того, в який момент з’явилася патологія, цей процес вимагає негайної допомоги лікаря, але часто він буває незворотній.

При відшаруванні плаценти від стінки матки на чверть від загальної площі, дитина страждає від сильної нестачі кисню. При збільшенні площі відшарування до третини, плід гине.

* Передчасне вилиття навколоплідних вод . Протягом всієї вагітності плід захищений водами від попадання до нього інфекції, вони ж дозволяють дитині нормально дихати і рухатися.

У разі передчасного розриву плодового міхура і вилиття вод назовні, дитина загине, якщо не з’явиться на світ протягом найближчих 12 годин. Подальший розвиток подій залежить від терміну, на якому відійшли води.

Якщо це сталося пізніше 38 тижнів, то пологи, що пройшли під наглядом лікаря найчастіше закінчуються благополучно, якщо ж вагітність недоношена, то плід може загинути або з’явитися на світ з численними патологіями.

Можна чи ні кидати палити під час вагітності?

Думка лікарів на цей рахунок однозначна. Кидати курити потрібно ще задовго до настання вагітності або, якщо вагітність незапланована, відразу ж як тільки стало про це відомо.

На жіночих форумах, присвячених виношування дітей і материнства, все частіше з’являються повідомлення про шкоду різкої відмови від куріння під час вагітності. Пояснюється це стресом, який відчуває мати від нестачі нікотину і спроб боротися зі своєю шкідливою звичкою, що впливає в свою чергу на розвиток плода і благополучність вагітності.

Якщо розібратися в цьому питанні більш детально, то насправді організм вагітної не відчуває більшого стресу при відмові від куріння, ніж, наприклад, від стояння в довгій черзі або будь-якого іншого побутового незручності. Нікотинова залежність більшості жінок також сильно перебільшена, адже стаж куріння багатьох з них не досягає і 5 років.

Навіть при більш тривалому палінні, досить порівняти стрес при відмові від шкідливої звички зі стресом, який відчуває жінка, думаючи про можливі патологіях при палінні під час вагітності. Можна чи ні так безвідповідально підходити у здоров’ю маленької людини не повинно залишатися сумнівів.

Подібні повідомлення — це вигадана думка, яке курять вагітні використовують в якості відмовки.

Замінники сигарет під час вагітності. Можна чи ні їх використовувати?

Жінки, які не готові психологічно кинути палити, але розуміють необхідність цього придумують різні способи, зробити це плавно. Реклама пропонує безліч засобів, замінників сигарет, які, на думку їх виробників, менш шкідливі і з часом дозволять позбутися згубної звички.

Таблетки, пластирі, спреї, жуйки, що містять нікотин.

Всі ці препарати категорично заборонено застосовувати при вагітності. Що міститься в них нікотину цілком достатньо, щоб викликати всі ті наслідки, що під час куріння.

Плацента не може відфільтрувати нікотин, тому він потрапляє до дитини, викликаючи кисневе голодування мозку, відставання в розвитку, викликаючи нікотинову залежність у плода.

Саме у курців під час вагітності жінок найчастіше виникають в майбутньому питання про причини дитячого куріння.

Електронні сигарети.

Принцип електронних сигарет мало чим відрізняється від дії таблеток і пластирів.

Не дивлячись на відсутність неприємного запаху тютюну, картриджі електронних сигарет все ж містять в своєму складі нікотин, який надає свою згубну дію на здоров’я майбутньої мами і малюка.

Строго кажучи, замінюючи звичайну сигарету Електронної, жінка позбавляється тільки від неприємного запаху, але до оздоровлення організму це ніякого відношення не має.

Кальян.

Тютюновий дим має в своєму складі крім нікотину, важкі метали, окис вуглецю, миш’як та інші шкідливі речовини, отруйні організм.

Інформація про те, що вода, через яку проходить дим в кальяні, очищає його, не більше ніж міф, придуманий в рекламних цілях.

Крім того в Тютюн для кальянів додають ароматизатори, барвники та інші хімічні речовини для поліпшення сприйняття смаку, в результаті чого виходить суміш, категорично протипоказана до вживання будь-якій людині, тим більше вагітній жінці.

Кидати палити потрібно відразу і назавжди або хоча б до закінчення годування грудьми. Тільки так можна убезпечити свого ще не народженої дитини і зберегти йому здоров’я.

Будь-які допоміжні засоби лише віднімають дорогоцінний час, під час якого можуть статися незворотні наслідки, адже всі основні системи органів закладаються саме в першому триместрі, коли для плода кожен день – величезний стрибок у розвитку.

Психологічний аспект: як легко кинути палити під час вагітності?

Доведено, що куріння викликає в першу чергу психологічну залежність, і тільки в другу залежність від нікотину. Відповідно, впоратися з курінням необхідно саме на рівні свідомості.

Лікарями і вченими написано безліч книг і брошур, що розповідають про шкоду куріння. До вагітних всі описані в них наслідки (рак, астми, бронхіти, безпліддя і т. д.

) теж мають відношення, але в першу чергу майбутня мати повинна подумати про свою дитину.

Якщо для неї самої небезпека споживання нікотину розтягнута в часі, то для дитини це питання життя і смерті протягом декількох тижнів, максимум, місяців. Діяти потрібно швидко і рішуче.

Більшість людей, які хочуть кинути палити, але не роблять цього, насправді не прийняли цього рішення усвідомлено. Як в підлітковому віці їм знайомі говорили, що курити – це здорово, так тепер інші знайомі стверджують зворотне.

Власної ж думки з цього приводу у охочого кинути палити як не було, так і немає. На вагітну жінку тисне громадська думка, І вона починає ховатися від людей або шукати виправдання, щоб продовжувати курити під час вагітності.

Можна чи ні продовжувати вести звичний спосіб життя кожна майбутня мама вирішує сама і зобов’язана нести відповідальність за свій вчинок.

На відміну від інших людей у жінки в положенні є величезна перевага, щоб кинути палити. Від найголовнішого свідка її слабкості їй не сховатися ніколи. За кожну затяжку в майбутньому їй доведеться розплачуватися в кращому випадку безсонними ночами біля ліжка хворої дитини.

Усвідомлення цього факту допоможе швидко прийняти рішення, адже вирішивши зберегти вагітність, майбутня мама приймає на себе величезну відповідальність в майбутньому за фізичне і моральне здоров’я своєї дитини.

Вже зараз їй необхідно вирішити, що важливіше: викурити сигарету (нехай навіть вона принесе хвилинне задоволення) або все життя радіти успіхам своєї дитини.

Курять вагітні: кидати чи ні, наслідки.

статті: куріння-це одна з найбільш поширених залежностей, яка завдає величезної шкоди людському здоров’ю. Через нікотинової залежності люди стають безвільними, щодня погіршуючи свій стан. В особливу категорію курців входять вагітні жінки.

Найчастіше майбутні мами, які курили до зачаття не можуть позбутися від цієї звички і в період виношування плоду. А це дуже погано відбивається на стані майбутньої дитини.

Гінекологи розповідають жінкам «в Положенні «про всі» принади» згубної звички, проте далеко не у всіх виходить позбутися від неї.

Багатьох з них дійсно лякають наслідки куріння для плода, а тому вони задаються питанням про те, чи можна курити вагітним кальян або електронні сигарети. Як стверджують лікарі, не варто шукати заміну, краще спробувати кинути палити правильно.

Куріння при вагітності: наслідки.

Під час вагітності мама і дитина – це один організм, а тому будь-які звички жінки так чи інакше впливають на плід. Згідно з медичними дослідженнями, у близько 75% випадків вагітні помічали негативні наслідки куріння. Багато матусі стверджують, що вони курили під час вагітності, але зі здоров’ям дитини все в порядку.

Однак вони не розуміють, що наслідки можуть наздогнати малюка через деякий час після народження. Якщо вагітна курить, то в її організм (як наслідок, в організм плода) проникає нікотин. Цей підступний отрута здатний нашкодити дитині навіть через тривалий час (у дорослому віці). Канцероген робить дітей розсіяними, погіршує пам’ять, сон, негативно впливає на ЦНС.

Деякі з них стають дуже запальними, а У інших навпаки сповільнюються реакції. Як стверджують медики, вагітним не можна курити, в іншому випадку підвищується ймовірність наступних наслідків: * зменшується кількість кисню в організмі матері, що палить. Як наслідок, менше газу проникає через плацентарний бар’єр до дитини, а це загрожує небезпечними ускладненнями.

* Частішає серцебиття у плода. * Підвищується ймовірність мимовільного аборту або народження мертвого плоду. * Існує загроза того, що дитина з’явиться на світ в період з 22 по 37 тиждень або буде недоношеною. * Збільшується ризик захворювань дихальних органів у дитини.

Майбутнім мамам слід знати, що на ранньому терміні (до 4 тижнів вагітності) не важливо курить жінка рідше або купує сигарети з меншою концентрацією нікотину. Менш міцні сигарети теж містять шкідливі речовини, незважаючи на те, що кількість смол в них менше. Крім того, майбутня мати повинна розуміти, що сигарети погано впливають не тільки на плід, але і на її стан.

Через куріння підвищується ймовірність гестозу (пізній токсикоз) або загострюється даний стан, виникають розлади сну, порушується обмін речовин, Жінка швидко і різко набирає вагу.

Але іноді майбутня мати не по своїй волі стає жертвою куріння. Йдеться про пасивне куріння, яке не менш негативно впливає на організм, більш того, воно може прискорити шкідливі наслідки. Це пояснюється тим, що під час вдиху диму палить поруч людини легкі уражаються не тільки канцерогенами і отрутами, а й окисами кисню. Ці хімічні сполуки негативно впливають на ЦНС, провокують розлади сну, гіпоксію і скорочення матки. Щоб оздоровитися і запобігти всі негативні наслідки слід уникати будь-якого вплив диму. Не відвідуйте місця для куріння, попросіть близьких людей утримуватися від куріння при вас.

Час для позбавлення від шкідливої звички.

Лікарі рекомендують кинути палити ще в період планування вагітності, хоча відмовитися від шкідливої звички ніколи не пізно. На ранньому терміні куріння несе найбільшу небезпеку, а все через те, що негативний вплив канцерогенів направлено на формується ЦНС плода.

Багатьох курців вагітних цікавить питання про те, чи можна вагітної різко кинути палити, якщо вона це робила до зачаття. До 13 тижня вагітності різко відмовлятися від сигарет не рекомендується. Краще поступово зменшувати кількість сигарет, щоб плавно позбутися від залежності. У 2 триместрі відбувається формування мозку, всіх внутрішніх органів і кінцівок.

При палінні в періоді з 14 по 26 тиждень підвищується ймовірність фізичних відхилень, може порушитися розвиток важливих органів або навіть систем. Найбільшому ризику піддаються дихальні органи і ЦНС. З 27 по 40 тиждень у вагітних формується лактаційна здатність.

Нікотин з сигарет накопичується в тканинах і чим пізніше жінка відмовляється від куріння, тим більше ризик того, що вона буде годувати немовля отруєним молоком. Як наслідок, немовля звикає до нікотину, він страждає від коліків, проносу, розладів сну. Деякі жінки задаються питанням про те, що робити якщо курила і дізналася, що вагітна.

Якщо вагітність виявилася раптовою і жінка, що палить дізналася про неї на 2 – 4 тижні, то ембріон вже отримав невелику дозу нікотину. На цьому терміні формуються травні органи, хребет і головний мозок, які можуть постраждати від нікотинової залежності матері. Майбутні мами, які недавно дізналися про своє становище дуже переживають, що вже отруїли малюка цією отрутою.

Однак зменшити шкідливий вплив нікотину на організм плода можливо. Майбутній мамі рекомендується відразу попередити гінеколога, що вона недавно кинула палити. В такому випадку доктор призначить вітаміни на основі аскорбінової кислоти і заліза. Жінці слід відмовитися від тонізуючих напоїв (кава, чай, солодка газована вода).

Бажано включити в раціон овочі, фрукти, свіжовичавлені соки. Рекомендується пити побільше рідини: фільтрована вода, кефір, зелений чай і т.д. також варто щодня здійснювати піші прогулянки, уникати місць куріння. Тільки при дотримуючись цих Умов, жінка зможе виправити шкоду, яку вона завдала малюкові.

Куріння трав’яних сумішей і кальяну.

Деякі жінки під час виношування плоду курять траву, це дуже небезпечно для плода. Трав’яні суміші порушують розумовий розвиток майбутньої дитини, вони пригнічують діяльність ЦНС, але в той же час збуджують нервові закінчення головного мозку. Під час куріння трави існує загроза не тільки зсередини, але і зовні.

Трав’яні суміші гальмують нервову систему жінки, порушують координацію, а тому підвищується ймовірність падінь, ударів, в результаті яких може постраждати плід.

Наслідки куріння трави під час вагітності: • порушується розвиток плода, його організм постійно отруюється отруйними речовинами, у нього формується залежність від «травички» ще до появи на світ.

* У кожного 3 дитини, мати якого курила траву порушується функціональність мозку, що проявляється провалами в пам’яті, ДЦП, синдромом Дауна та іншими патологіями. * В результаті регулярного куріння матері плід може просто загинути ще в утробі. Багато хто цікавиться про те, чи можна курити кальян вагітним.

Як стверджують лікарі, кальян під час виношування плоду, можливо, ще небезпечніше ніж сигарети. У диму знаходиться велика кількість небезпечних хімічних речовин (в тому числі нікотин і чадний газ). Багато курців вважають, що вода, через який проходить дим, очищає його від отруйних речовин.

Однак ця думка помилкова, так як вони повністю всмоктуються в кров. Після куріння кальяну людина навіть більше отруюється нікотином і чадним газом, так як сам процес триває довше. Вагітним заборонено часто курити кальян, в іншому випадку підвищується ймовірність небезпечних наслідків: низька вага, захворювання дихальних органів, раптова дитяча смерть.

Корисні рекомендації.

Питання про те, як кинути палити вагітної цікавить багатьох майбутніх мам. Це цілком реально, що доведено багатьма жінками! Полегшити цей процес допоможуть наступні правила: • не виконуйте ті дії, які змушують згадувати про сигарети (не пийте каву, не вживайте алкоголь, уникайте стресів і т.д.).

* Ознайомитеся з популярною книгою» Легкий спосіб кинути палити » а. Карра. * Змініть режим дня, Заповніть прогалини цікавими заняттями (рукоділля, спорт, танці і т.д.). * Частіше гуляйте на свіжому повітрі. Якщо ви будете курити на вулиці, то недоброзичлива реакція перехожих викличе у вас сором і незручність.

Як наслідок, задоволення від процесу ви не отримаєте. Крім того, під час прогулянки кисень швидше поширюється по тканинах, і тяга до сигарет зменшується. * Замініть сигарети солодким. Віддавайте перевагу чорному шоколаду, цукеркам і льодяникам. * Через 2-3 тижні ваша вага трохи збільшиться.

Однак не варто переживати, скоро нормалізуються обмінні процеси і робота ендокринних залоз і ви ввійдете в норму. * Частіше дивіться фільми про внутрішньоутробний розвиток дитини, вагітності. Це покращує настрій і додає впевненості в тому, що ви робите правильно, відмовляючись від згубної звички.

* Запишіться на курси молодих батьків, спілкуйтеся з лікарем на цю тему. Дотримуючись цих правил, незабаром ви зможете кинути палити.

Якщо не виходить кинути.

А в деяких випадках майбутньої матері не вдається кинути палити, але вона усвідомлює наскільки це небезпечно для плода і дуже переживає. У таких випадках можна вдатися до допоміжних засобів. Нікотиновий пластир може замінити сигарети, а шкода від нього набагато менше, ніж від сигарет. Цим методом користуються багато матусі, які зіткнулися з подібною проблемою.

Як пишуть на форумах, деяким жінкам він допоміг відмовитися від згубної звички. Пластир містить таку ж кількість нікотину, що і сигарета, але при цьому дим не вдихається. Як стверджують медики, куріння електронних сигарет не є виходом з положення.

Це пояснюється тим, що жінка змушена самостійно контролювати надходження нікотину в організм, а це досить складно. Майбутня мати може вжити більше нікотину, але не відчути цього, так як вдихає пар, а не дим.

Тепер ви знаєте, як кинути палити вагітної.

Найголовніша умова-це власне бажання позбутися від нікотинової залежності на благо майбутньої дитини. Налаштовуйтеся на позитив, дотримуйтесь спокій і отримуйте задоволення від здорового способу життя.

Останні матеріали розділу:

можна різко кинути палити при вагітності

Виділення після зачаття.

Виділення після події зачаття практично не відрізняються від вагінального секрету в період передбачуваної овуляції. В цей час виділяється естроген, через якого вагінальний…

Набряки ніг при вагітності.

Коли жінка виношує дитину, то в її організмі в два рази збільшується кількість рідини. У зв’язку з цим жінка може страждати від набряків ніг при вагітності. Це явище саме…

Клостилбегит при плануванні вагітності.

Стимуляція вагітності клостилбегитом відбувається за рахунок впливу препарату на гіпоталамус.

Можна кинути палити різко при вагітності.

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

Різко кидати курити при вагітності значить надати абсолютно різноманітний ефект-як краще чинити, порадять тільки фахівці, які розглянуть детально вашу конкретну ситуацію і положення. Куріння-великий ворог здоров’я дитини в утробі матері. З кожною сигаретою, збільшується ризик захворювань, передчасні пологи і мертвонародження.

Вагітність, дає величезний стимул кинути палити, як для жінки, так і для її постійного оточення. ↑

Чому не можна різко кидати курити при вагітності.

Складно зробити однозначний висновок. Різке кидання куріння несе шкоду плоду-це відноситься до жінок, які палять велику кількість сигарет протягом тривалого часу. Потрібно розглянути кожен випадок індивідуально з фахівцем. Чи можна вагітним різко кидати курити? — однозначно відповісти не можна.

Метод, поступового кидання куріння, дозволить скоротити кількість сигарет, що вживаються в день, до повної відмови від присмаку.

Метод поступового кидання-кращий, він не включає додаткових ліків і допомагає зменшити кількість нікотину і смоли всередині організму. Але дитина, все ще може бути підданий небезпеці, адже куріння триває.

Плануючи вагітність, потрібно заздалегідь проходити обстеження, боротися зі шкідливими звичками.

Якщо вагітність не планується, використовувати контрацептиви, щоб уникнути неприємностей і стресу. Як правило, 1 з 20 чоловік, здатний успішно побороти проблему куріння, за допомогою цього методу.

Тест для курців.

Тютюновий дим, містить суміш шкідливих речовин: окис вуглецю, ціаністий водень, окис азоту. Тютюн, який використовується в сигаретах, містить нікотин – отрута для людей, він моментально входить в кровотік.

У тютюні кілька тисяч різних хімікатів, що змішуються в організмі в липку смолу, що огортає легені, шкіру, волосся.

Речовини викликають рак і сприяють проблемам зі здоров’ям-призводять до смерті. Під час вагітності, токсичні хімікати досягають дитини — обмежують подачу кисню, поживних речовин.

Можливий ряд небезпек для дитини:

передчасні пологи; викидень; низька вага дитини; вроджені дефекти; аномалії плаценти; коліки; проблеми з інтелектом; низька вага в дитинстві; синдром раптової смерті; проблеми з диханням (астма); серцеві захворювання.

Якщо вагітна жінка не курить, але знаходиться в одному просторі з курцями, дитина все ще знаходиться під загрозою тютюнового диму.

Пасивне куріння впливає до народження дитини і після. Існує ризик пологів на ранньому терміні і дитяча смерть, вроджені дефекти, переривання вагітності.

У дітей молодшого віку, недостатньо розвинена статура. Їх легені можуть не бути готові працювати самостійно, перші дні вони проведуть прикріпленими до респіратора.

Після початку дихання самостійно, можуть виникнути проблеми з диханням, через затримку розвитку легенів та інших побічних ефектів впливу нікотину.

Пройди тест для курців.

Вагітність-відмінна можливість кинути, це подарує дитині здоровий розвиток і життя. Відсутність куріння поліпшить подачу кисню і поверне серцевий ритм зростаючому дитині. Зменшаться шанси проблем з диханням в майбутньому.

Щоб полегшити процес потрібно:

Проконсультуватися з лікарем, перш, ніж пробувати що-небудь. Встановити цільове скорочення кількості сигарет на тиждень, поступово зменшувати, довівши кількість до нуля. Їсти здорову їжу, коли тяга до сигарет загострюється: фрукти і овочі. Зменшити напої з кофеїном. Зберігати сигарети поза досяжністю. Триматися подалі від ситуацій, що змушують курити. Замінити шкідливу звичку, іншими: читанням, прогулянками, спілкуванням з друзями та родиною, хобі. Попросіть партнера кинути або переконатися, що ніхто не курить в будинку. Пасивне куріння погано для матері і дитини.

Після кидання куріння почнуться симптоми відміни, вони зникнуть через 10-14 днів. Залишатися сильною, думати про швидке припинення дискомфорту і здоров’я майбутньої дитини.

Не можна заперечувати, кинути палити важко. Але нагадування, чому це потрібно зробити, допоможе впоратися з проблемою.

Вагітність-найкраща мотивація для мами, подумати про інші переваги:

білі зуби, чиста шкіра; Легке дихання; витривалість, підвищення рівня енергії; довге життя; Повернення нюху і смакових відчуттів.

Заборони на препарати від тютюнової залежності для вагітної.

Якщо спроби кинути палити під час вагітності не приносять успіху, варто поговорити з лікарем. Він призначить пластирі для заміни нікотину, але проводити нікотин-замісну терапію, що містить нікотин та інші хімічні речовини, що шкодять дитині, заборонено.

Використовувати нікотинову камедь (жування) і носові спреї з нікотином, таке лікування, не безпечно для дитини, але краще, ніж куріння сигарет. Курці, які використовують заміну сигарет, в два рази частіше кидають палити.

Деякі мами, вважають, стрес від спроб, згубно вплине на розвиток плода. Куріння заспокоює, але насправді, збільшує серцевий ритм і кров’яний тиск.

Кидання додасть стресу тільки мамі, але не зашкодить дитині абсолютно. Лікар, може призначити препарати, без вмісту нікотину, наприклад, антидепресанти.

Перш, ніж їх використовувати, обов’язково дізнатися про ризики і переконатися, чи дійсно вони потрібні.

Найкраще, що можна зробити для своєї дитини – це дати йому здоровий початок життя. Зберегти його здоров’я можна, подбавши про своє. Змінити оточення на некурящих людей, захистивши цим дитину від впливу тютюнового диму.

Чи можна використовувати народні засоби для кидання куріння вагітним.

Багато хто відчуває труднощі з багатьох причин. Деякі, кидають палити протягом короткого часу, деякі не можуть зробити цього все життя.

Вівсянка-ефективний засіб для цього. Це здорова їжа, особливо для серця, містить фолати, калій, омега-3 елементи.

Вживання вівсянки знижує рівень холестерину, покращує здоров’я артерій, знижує ризик серцевих захворювань, покращує нервову систему, знижує стрес і артеріальний тиск. Вівсянка, здатна припинити куріння дуже швидко, зменшити тягу до сигарети.

Кайенский перець-одне з кращих домашніх засобів, зменшує тягу до сигарет. Кайенский перець може зменшити чутливість дихальної системи до хімічних подразників і тютюну, тому тяга до диму пропаде.

Приймати натуральний інгредієнт кожен день. Додавати пару щіпок перцю в стакан з водою.

Редька-корисний овоч, в даний час люди в багатьох країнах світу використовують його для поліпшення здоров’я.

Натерти редьку, витягти з неї сік, додати мед і випивати засіб двічі на день, щоб отримати кращі результати. Кип’ятити редьку або використовувати її для приготування здорових салатів.

Полегшення відвикання від сигарет.

Синдром відміни-складний, часто хворобливий стан, являє собою реакцію деяких систем в організмі (головним чином нервової системи) на відсутність або зменшення дози регулярно вживаного нікотину. Синдром відміни проявляється, головним чином, при величезній залежності від сигарет.

Через кілька тижнів після кидання куріння, виникнуть деякі неприємності – нудота, занепокоєння, головний біль, тяга до тютюну. Щоб зменшити нудоту після відмови від сигарет, використовувати імбир.

Використовувати шматочки імбиру, змішати їх з теплою водою і випити засіб кожен день. Поряд з неприємними симптомами, можливі біль в горлі, судоми, поколювання в ногах, руках, потовиділення.

Щоб кинути палити, потрібно бути терплячим і дійсно хотіти кинути, якщо ні, виникнуть труднощі при виконанні цього завдання.

Дослідження, стверджують, йога і медитація, дихальні вправи, три рази на тиждень, є ефективним засобом, що допомагає людям кинути палити. Додаткова перевага-поліпшення тиску, зменшення стресу.

Такі способи, пропонують альтернативний варіант лікування без ліків. Чому б не спробувати…

Важливість відмови від куріння батька дитини.

Більшість чоловіків, не реагують на зауваження про шкоду куріння під час планування вагітності.

Вони вважають, що дитину виношує жінка, значить, жінка і повинна займатися своїм здоров’ям, а чоловік може продовжувати зловживати поганими звичками.

Доведено, у чоловіків, що палять, є порушення у виробництві сперми. Шкідлива прівчка впливає на якість і кількість сперми.

У середньому, курець показав 75% зниження запліднення в порівнянні з некурящими чоловіками. Якщо жінка завагітніє від чоловіка, що палить, підвищується ризик вроджених дефектів дитини.

Шкідлива звичка може викликати пошкодження ДНК в сперматозоїді, за три місяці до зачаття. Вплив сигарет під час вагітності може вплинути на розвиток яєчників жіночого плоду.

Куріння батьком або обома батьками під час зачаття є фактором ризику дитячої лейкемії. Жінки, що піддаються впливу вторинного диму, досягають менопаузи на рік раніше, ніж некурящі.

Курять вагітні: кидати чи ні, наслідки.

можна різко кинути палити при вагітності

статті: куріння-це одна з найбільш поширених залежностей, яка завдає величезної шкоди людському здоров’ю. Через нікотинової залежності люди стають безвільними, щодня погіршуючи свій стан. В особливу категорію курців входять вагітні жінки.

Найчастіше майбутні мами, які курили до зачаття не можуть позбутися від цієї звички і в період виношування плоду. А це дуже погано відбивається на стані майбутньої дитини.

Гінекологи розповідають жінкам «в Положенні «про всі» принади» згубної звички, проте далеко не у всіх виходить позбутися від неї.

Багатьох з них дійсно лякають наслідки куріння для плода, а тому вони задаються питанням про те, чи можна курити вагітним кальян або електронні сигарети. Як стверджують лікарі, не варто шукати заміну, краще спробувати кинути палити правильно.

Куріння при вагітності: наслідки.

Під час вагітності мама і дитина – це один організм, а тому будь-які звички жінки так чи інакше впливають на плід. Згідно з медичними дослідженнями, у близько 75% випадків вагітні помічали негативні наслідки куріння. Багато матусі стверджують, що вони курили під час вагітності, але зі здоров’ям дитини все в порядку.

Однак вони не розуміють, що наслідки можуть наздогнати малюка через деякий час після народження. Якщо вагітна курить, то в її організм (як наслідок, в організм плода) проникає нікотин. Цей підступний отрута здатний нашкодити дитині навіть через тривалий час (у дорослому віці). Канцероген робить дітей розсіяними, погіршує пам’ять, сон, негативно впливає на ЦНС.

Деякі з них стають дуже запальними, а У інших навпаки сповільнюються реакції. Як стверджують медики, вагітним не можна курити, в іншому випадку підвищується ймовірність наступних наслідків: * зменшується кількість кисню в організмі матері, що палить. Як наслідок, менше газу проникає через плацентарний бар’єр до дитини, а це загрожує небезпечними ускладненнями.

* Частішає серцебиття у плода. * Підвищується ймовірність мимовільного аборту або народження мертвого плоду. * Існує загроза того, що дитина з’явиться на світ в період з 22 по 37 тиждень або буде недоношеною. * Збільшується ризик захворювань дихальних органів у дитини.

Майбутнім мамам слід знати, що на ранньому терміні (до 4 тижнів вагітності) не важливо курить жінка рідше або купує сигарети з меншою концентрацією нікотину. Менш міцні сигарети теж містять шкідливі речовини, незважаючи на те, що кількість смол в них менше. Крім того, майбутня мати повинна розуміти, що сигарети погано впливають не тільки на плід, але і на її стан.

Через куріння підвищується ймовірність гестозу (пізній токсикоз) або загострюється даний стан, виникають розлади сну, порушується обмін речовин, Жінка швидко і різко набирає вагу.

Але іноді майбутня мати не по своїй волі стає жертвою куріння. Йдеться про пасивне куріння, яке не менш негативно впливає на організм, більш того, воно може прискорити шкідливі наслідки. Це пояснюється тим, що під час вдиху диму палить поруч людини легкі уражаються не тільки канцерогенами і отрутами, а й окисами кисню. Ці хімічні сполуки негативно впливають на ЦНС, провокують розлади сну, гіпоксію і скорочення матки. Щоб оздоровитися і запобігти всі негативні наслідки слід уникати будь-якого вплив диму. Не відвідуйте місця для куріння, попросіть близьких людей утримуватися від куріння при вас.

Час для позбавлення від шкідливої звички.

Лікарі рекомендують кинути палити ще в період планування вагітності, хоча відмовитися від шкідливої звички ніколи не пізно. На ранньому терміні куріння несе найбільшу небезпеку, а все через те, що негативний вплив канцерогенів направлено на формується ЦНС плода.

Багатьох курців вагітних цікавить питання про те, чи можна вагітної різко кинути палити, якщо вона це робила до зачаття. До 13 тижня вагітності різко відмовлятися від сигарет не рекомендується. Краще поступово зменшувати кількість сигарет, щоб плавно позбутися від залежності. У 2 триместрі відбувається формування мозку, всіх внутрішніх органів і кінцівок.

При палінні в періоді з 14 по 26 тиждень підвищується ймовірність фізичних відхилень, може порушитися розвиток важливих органів або навіть систем. Найбільшому ризику піддаються дихальні органи і ЦНС. З 27 по 40 тиждень у вагітних формується лактаційна здатність.

Нікотин з сигарет накопичується в тканинах і чим пізніше жінка відмовляється від куріння, тим більше ризик того, що вона буде годувати немовля отруєним молоком. Як наслідок, немовля звикає до нікотину, він страждає від коліків, проносу, розладів сну. Деякі жінки задаються питанням про те, що робити якщо курила і дізналася, що вагітна.

Якщо вагітність виявилася раптовою і жінка, що палить дізналася про неї на 2 – 4 тижні, то ембріон вже отримав невелику дозу нікотину. На цьому терміні формуються травні органи, хребет і головний мозок, які можуть постраждати від нікотинової залежності матері. Майбутні мами, які недавно дізналися про своє становище дуже переживають, що вже отруїли малюка цією отрутою.

Однак зменшити шкідливий вплив нікотину на організм плода можливо. Майбутній мамі рекомендується відразу попередити гінеколога, що вона недавно кинула палити. В такому випадку доктор призначить вітаміни на основі аскорбінової кислоти і заліза. Жінці слід відмовитися від тонізуючих напоїв (кава, чай, солодка газована вода).

Бажано включити в раціон овочі, фрукти, свіжовичавлені соки. Рекомендується пити побільше рідини: фільтрована вода, кефір, зелений чай і т.д. також варто щодня здійснювати піші прогулянки, уникати місць куріння. Тільки при дотримуючись цих Умов, жінка зможе виправити шкоду, яку вона завдала малюкові.

Куріння трав’яних сумішей і кальяну.

Деякі жінки під час виношування плоду курять траву, це дуже небезпечно для плода. Трав’яні суміші порушують розумовий розвиток майбутньої дитини, вони пригнічують діяльність ЦНС, але в той же час збуджують нервові закінчення головного мозку. Під час куріння трави існує загроза не тільки зсередини, але і зовні.

Трав’яні суміші гальмують нервову систему жінки, порушують координацію, а тому підвищується ймовірність падінь, ударів, в результаті яких може постраждати плід.

Наслідки куріння трави під час вагітності: • порушується розвиток плода, його організм постійно отруюється отруйними речовинами, у нього формується залежність від «травички» ще до появи на світ.

* У кожного 3 дитини, мати якого курила траву порушується функціональність мозку, що проявляється провалами в пам’яті, ДЦП, синдромом Дауна та іншими патологіями. * В результаті регулярного куріння матері плід може просто загинути ще в утробі. Багато хто цікавиться про те, чи можна курити кальян вагітним.

Як стверджують лікарі, кальян під час виношування плоду, можливо, ще небезпечніше ніж сигарети. У диму знаходиться велика кількість небезпечних хімічних речовин (в тому числі нікотин і чадний газ). Багато курців вважають, що вода, через який проходить дим, очищає його від отруйних речовин.

Однак ця думка помилкова, так як вони повністю всмоктуються в кров. Після куріння кальяну людина навіть більше отруюється нікотином і чадним газом, так як сам процес триває довше. Вагітним заборонено часто курити кальян, в іншому випадку підвищується ймовірність небезпечних наслідків: низька вага, захворювання дихальних органів, раптова дитяча смерть.

Питання про те, як кинути палити вагітної цікавить багатьох майбутніх мам. Це цілком реально, що доведено багатьма жінками! Полегшити цей процес допоможуть наступні правила: • не виконуйте ті дії, які змушують згадувати про сигарети (не пийте каву, не вживайте алкоголь, уникайте стресів і т.д.).

* Ознайомитеся з популярною книгою» Легкий спосіб кинути палити » а. Карра. * Змініть режим дня, Заповніть прогалини цікавими заняттями (рукоділля, спорт, танці і т.д.). * Частіше гуляйте на свіжому повітрі. Якщо ви будете курити на вулиці, то недоброзичлива реакція перехожих викличе у вас сором і незручність.

Як наслідок, задоволення від процесу ви не отримаєте. Крім того, під час прогулянки кисень швидше поширюється по тканинах, і тяга до сигарет зменшується. * Замініть сигарети солодким. Віддавайте перевагу чорному шоколаду, цукеркам і льодяникам. * Через 2-3 тижні ваша вага трохи збільшиться.

Однак не варто переживати, скоро нормалізуються обмінні процеси і робота ендокринних залоз і ви ввійдете в норму. * Частіше дивіться фільми про внутрішньоутробний розвиток дитини, вагітності. Це покращує настрій і додає впевненості в тому, що ви робите правильно, відмовляючись від згубної звички.

* Запишіться на курси молодих батьків, спілкуйтеся з лікарем на цю тему. Дотримуючись цих правил, незабаром ви зможете кинути палити.

Якщо не виходить кинути.

А в деяких випадках майбутньої матері не вдається кинути палити, але вона усвідомлює наскільки це небезпечно для плода і дуже переживає. У таких випадках можна вдатися до допоміжних засобів. Нікотиновий пластир може замінити сигарети, а шкода від нього набагато менше, ніж від сигарет. Цим методом користуються багато матусі, які зіткнулися з подібною проблемою.

Як пишуть на форумах, деяким жінкам він допоміг відмовитися від згубної звички. Пластир містить таку ж кількість нікотину, що і сигарета, але при цьому дим не вдихається. Як стверджують медики, куріння електронних сигарет не є виходом з положення. Це пояснюється тим, що жінка змушена самостійно контролювати надходження нікотину в організм, а це досить складно.

Майбутня мати може вжити більше нікотину, але не відчути цього, так як вдихає пар, а не дим. Тепер ви знаєте, як кинути палити вагітної. Найголовніша умова-це власне бажання позбутися від нікотинової залежності на благо майбутньої дитини. Налаштовуйтеся на позитив, дотримуйтесь спокій і отримуйте задоволення від здорового способу життя.

Запишіться на прийом до лікаря у Вашому місті.

Клініки вашого міста.

Останні матеріали розділу:

Виділення після зачаття.

Виділення після події зачаття практично не відрізняються від вагінального секрету в період передбачуваної овуляції. В цей час виділяється естроген, через якого вагінальний…

Набряки ніг при вагітності.

Коли жінка виношує дитину, то в її організмі в два рази збільшується кількість рідини. У зв’язку з цим жінка може страждати від набряків ніг при вагітності. Це явище саме…

Клостилбегит при плануванні вагітності.

Стимуляція вагітності клостилбегитом відбувається за рахунок впливу препарату на гіпоталамус.

Чи можна кинути палити при вагітності?

Куріння завдає шкоди організму будь-якої людини. Але вагітні жінки відчувають на собі подвійний удар: страждає не тільки їх тіло, але і формується організм їх майбутньої дитини.

Чи можна кинути палити при вагітності?

Чи треба кидати палити під час вагітності: вплив нікотину на репродуктивну функцію.

Чи можна кинути палити при вагітності — досить актуальне питання. Але краще, якщо жінка вирішить для себе цю проблему до того, як настане зачаття.

Вміщені в тютюновому димі речовини чинять негативний вплив на здатність до дітородіння. До 25 років, коли організм справляється з цим навантаженням, ситуація не так критична. Але після 35 років як чоловіки, так і жінки стикаються з наслідками куріння.

Нікотин впливає на гормональну систему, порушуючи вироблення естрогену — головного «жіночого» гормону. Тому проблеми у курців можуть виникнути ще на етапі планування дитини. І навіть якщо довгоочікувана вагітність настає, високий ризик народження дітей з порушеннями репродуктивної функції.

Коли краще кинути? Майбутнім батькам рекомендується кидати курити до настання, а не під час вагітності. Це пов’язано, наприклад, з тим, що у чоловіків, що палять кількість сперматозоїдів на 15% менше, ніж у некурящих. До того ж багато статеві клітини у курців нерухомі або мають аномалії будови.

Вплив нікотину на репродуктивну функцію.

можна різко кинути палити при вагітності

Вкажіть телефон, щоб отримати безкоштовну консультацію.

Чи потрібно кидати палити під час вагітності: чого очікувати тим, хто палить?

Тільки 5 з 10 жінок, дізнавшись про своє становище, замислюються про відмову від сигарет. Половина з них вирішує різко кидати палити під час вагітності, друга половина поступово скорочує кількість сигарет.

Чи варто це робити або так чинити не можна-приймайте рішення з урахуванням наступного:

у курців ризик викидня підвищений в 3 рази. Смертність новонароджених дітей у жінок, що палять становить 20 %. Подумайте самі, чи треба різко кидати курити під час вагітності; нікотин порушує кровообіг в плаценті. Це означає, що плід недоотримує кисень. Чи шкідливо це? Так, такі діти народжуються з нестачею ваги, що загрожує проблемами; у жінок, що палять відбувається передчасне дозрівання плаценти з ризиком відшарування і передчасних пологів. Крім того, нікотин сприяє гіпоксії і гіпотрофії плода. Чи варто відмовлятися від сигарет-вирішуйте самі! курці схильні до частих простудних захворювань та інфекцій через зниженого імунітету. Це той випадок, коли краще кинути палити, щоб виключити ризики, пов’язані з перенесенням захворювань під час вагітності; гіпоксія плода у жінок, що палять стає причиною вад розвитку його серця, мозку, викликає відхилення розумового і фізичного розвитку. Ви все ще думаєте, що не можна різко кидати курити під час вагітності?

Чи потрібно кидати курити до зачаття і як це зробити.

Чи потрібно кидати курити до зачаття і як це зробити.

Одні замислюються, чи шкідливо різко кидати курити під час вагітності, а інші все-таки планують розлучитися зі шкідливою звичкою заздалегідь.

Вважається, що на звільнення організму від отрут, які накопичилися в ньому за час куріння, потрібно не менше року.

Тому, щоб не довелося потім роздумувати, чи можна кинути палити при вагітності, чи небезпечно це, краще припинити вдихати тютюновий дим до того, як ви вирішите завести малюка.

Одні відмовляються від нікотину різко, інші з кожним днем викурюють все менше і менше сигарет. Ті, хто ствердно відповіли для себе на питання про те, чи шкідливо куріння, і різко відмовилися від нього, помічають, що фізична тяга пропадає вже на 2-3 день, а психологічний потяг — протягом 2 тижнів.

Тим, хто все ще замислюються, коли краще кидати, хочеться сказати, що ніколи не пізно і ніколи не рано це зробити. Адже на кону стоїть не тільки Ваше здоров’я, а й життя майбутньої дитини.

Чи можна вагітним різко кидати курити, як це відіб’ється на їх самопочутті і психічному стані? У цей період життя жінка особливо вразлива, вона страждає від нестабільного настрою, потребує підтримки. Чи настільки небезпечно куріння, що потрібно забирати у неї можливість розслабитися? Чи можна відразу кидати або краще залишити все як є?

В першу чергу потрібно зрозуміти, що сигарета — це не невинне розвага. Це джерело понад 4500 шкідливих сполук, якими ви отруюєте не тільки себе, але і зростаючого всередині дитини.

Якщо ці отрути і канцерогени впливають на тіло дорослого, то подумайте, чи шкідливі вони для організму плода? Затримки розвитку, мертвонародження, перинатальна смертність-статистика нещадна, і вона говорить про те, що не можна цього уникнути, якщо ви курите.

Чи можна відразу кидати, коли дізнаєшся про вагітність, чи небезпечно робити це різко? Нікотинова залежність на фізичному рівні проходить протягом декількох днів. У цей час потрібно зберігати спокій, налаштовуватися на позитив і думати про те, що ви зробили дуже важливий вчинок. Через кілька тижнів відступить і психологічна залежність.

Коли краще кинути — в першому, другому або третьому триместрі? Чим раніше, тим краще. Чи потрібно говорити, що як тільки ви відмовляєтеся від сигарет, то різко припиняєте отруювати власну дитину. Пам’ятайте про це, коли рука потягнеться за сигаретою.

Кидати чи курити при вагітності і чим так шкідливо куріння?

Кидати чи курити при вагітності і чим так шкідливо куріння?

Часто для жінки новина про те, що вона чекає дитину, виявляється несподіваною. Відразу ж виникають питання: чи можна кинути палити при вагітності, шкідливо продовжувати вдихати тютюновий дим, і чим все це загрожує?

Жінки, що палять частіше стикаються з ускладненнями під час виношування дитини. Вони більшою мірою, ніж некурящі, страждають від варикозу, токсикозу, гестозу, а також запору.

До сих пір існують помилки, які говорять про те, чому вагітним не можна кидати курити. У той же час акушери і гінекологи розповідають, що «нікотиновий голод» може передаватися від матері до дитини. Кожен раз викурюючи сигарету» на двох«, вагітна привчає свого ще не народженого малюка до такого»допінгу». Тому немовлята курців мам часто вередують, плачуть, погано сплять.

Чи можна кинути палити при вагітності: що кажуть лікарі?

Чи можна кинути палити при вагітності: що кажуть лікарі?

Лікарі вважають куріння повільним самогубством. Що ж говорити про жінок, які курять, виношуючи дитину? У жінок, що палять в 2 рази підвищений ризик мимовільного переривання вагітності. Діти таких жінок відстають в розумовому і фізичному розвитку і починають самі курити в підлітковому віці.

Відповідь на питання, чи можна кинути палити при вагітності, і коли краще це зробити, дають репродуктологи. Вони звертають увагу на небезпеку як активного, так і пасивного куріння.

І мова йде не тільки про те, чому не можна курити під час вагітності, але і те, що потрібно кидати на етапі її планування.

Куріння значно знижує шанси природного зачаття і негативно впливає на ймовірність народження дитини навіть при використанні допоміжних репродуктивних технологій.

Чи треба говорити, що сигарети не тільки загрожують здоров’ю малюка, але і ускладнюють життя його матері. У тому числі і в майбутньому, так як підвищується ризик народження дітей з відхиленнями і вродженими патологіями.

Чому вважається, що не можна кидати курити під час вагітності?

Чому вважається, що не можна кидати курити під час вагітності?

На цей рахунок існує чимало думок. Найбільш широко поширене наступне: при вагітності можна і потрібно кинути палити, але краще не робити цього різко. Припинення надходження нікотину в організм жінки може спровокувати порушення ритму роботи серця, м’язових скорочень, що в деяких випадках здатне викликати мимовільний викидень.

Ця думка помилкова! Кидати палити при вагітності безпечно. Якщо отруєння різко припиниться, поганого нічого не трапиться. Вас чекатиме тільки хороше-якнайшвидше оздоровлення!

Отже, ми вже розібралися, чи можна або не можна кинути палити при вагітності, коли і як краще кинути. Тепер розглянемо засоби, які допоможуть зробити це правильно і безпечно.

Пережити процес відвикання від нікотину допомагають фармацевтичні препарати: таблетки, пластирі, жуйки. Під час вагітності до прийому ліків потрібно ставитися з обережністю — не можна нічого приймати, не отримавши консультацію лікаря.

Серед немедикаментозних засобів популярні голковколювання і гіпноз. Їх теж можна проходити з дозволу акушера-гінеколога. Проте, ефективність цих методів знаходиться під питанням. Універсальним засобом, що допомагає подолати нікотинову залежність і не має протипоказань, є метод Аллена Карра.

Чи треба турбуватися, якщо курить майбутній тато?

Вкажіть телефон, щоб отримати безкоштовну консультацію.

Чи треба турбуватися, якщо курить майбутній тато?

Вважається, що вести здоровий спосіб життя важливо тільки для майбутньої мами, адже вона виношує дитину. Це так, але не менше значення має те, як піклується про своє здоров’я майбутній батько.

По-перше, у чоловіків, що палять виникає більше проблем із зачаттям. По-друге, своєю шкідливою звичкою вони примушують матір своїх майбутніх дітей до пасивного куріння. Куріння впливає на тонус судин і негативно позначається на потенції. До цього сміливо можна додати ранковий кашель, задишку, проблеми з серцем.

У сім’ях, де курить хоча б один з батьків, діти більшою мірою схильні до хронічних захворювань органів дихання, у них в 6 разів частіше розвиваються хвороби травної системи.

Плануючи вагітність, варто враховувати, що на очищення від сигаретних отрут і канцерогенів чоловічому організму знадобиться 3 місяці, а жіночому — 12 місяців.

Ви все ще сумніваєтеся, чи можна і чи варто кинути палити при вагітності?

Тоді врахуйте наступні факти:

термін життя курця на 20 років менше, ніж у некурящих людей; у жінок-курців на 42 % вище ризик народити дитину з «заячою губою»; близько 70 компонентів тютюнового диму — канцерогени (викликають рак); пачка сигарет в день — це 320 мл чадного газу, що знижує рівень гемоглобіну на 5 % і веде до кисневого голодування; в сигаретах присутній плоний-210, який є радіоактивним елементом і накопичується в організмі; курці в 11 разів частіше хворіють на туберкульоз і рак легень; у курців частіше трапляються інфаркти, інсульти, ендартеріїт нижніх кінцівок, рак органів дихання; нікотин знижує лібідо в 2,5 рази; сигарети стають причиною передчасного старіння шкіри, з-за них розвивається «синдром тютюнового особи».

Якщо вам потрібна допомога в подоланні нікотинової залежності, звертайтеся в Центр Аллена Карра!

Як кинути палити при вагітності правильно (в тому числі на ранніх термінах)

Якщо ви ще не встигли кинути палити, а зачаття вже відбулося, не впадайте у відчай. Протягом першого триместру ви повинні це зробити, і чим раніше, тим краще. Нижче наведемо п’ять основних способів, за допомогою яких можна відмовитися від цієї шкідливої звички.

Моментальна відмова.

можна різко кинути палити при вагітності

Суть даного методу полягає в тому, що вам необхідно відмовитися від сигарет моментально. Перші два-три тижні триватиме період адаптації, протягом якого збережеться погане самопочуття.

Якщо майбутня мама-завзята курець, спочатку її психічний стан буде нестійким: часті зміни настрою, депресія, апатія, низька концентрація уваги.

Однак не хвилюйтеся, відмова не принесе шкоди ні вам, Ні майбутньому малюкові. Шкідливі речовини перестають надходити в організм відразу, і це тільки плюс. А стрес завжди можна звести до мінімуму, відволікаючи себе цікавими заняттями, спілкуванням з людьми, прогулянками і т. п.

Однак ефективність цієї методики мізерно мала-лише 5% з тих, хто вирішив її застосувати, назавжди відмовляються від тютюнопаління. Для того щоб кинути палити таким чином, необхідна величезна сила волі.

Поетапна відмова.

Він докорінно відрізняється від попереднього. Вам необхідно поступово, день за днем зменшувати кількість викурених сигарет.

Такий спосіб відносно безпечний тільки за умови, що ви будете чітко слідувати наміченим планом і дуже скоро відмовитеся від куріння. Зробити це необхідно до закінчення першого триместру вагітності, інакше здоров’ю малюка можна завдати непоправної шкоди.

Імовірність повної відмови від куріння така ж, як і в попередньому випадку. Найбільш підходить цей метод тим, хто курить по пачці і більше в день. В ході його застосування емоційний фон будей мами буде стійким. Але найважчим етапом є останній.

Коли кількість сигарет зменшується до двох-трьох-не варто наївно припускати, що ця дозування безпечна для плода. І від них потрібно обов’язково відмовитися.

Електронні сигарети.

Описуючи поетапний метод відмови від куріння, не можна обійти увагою і електронні сигарети. За статистикою, вони допомогли позбутися тютюнозалежності 70% людей, які побажали з їх допомогою кинути палити.

Пристрій електронної сигарети.

Але в інструкції по їх використанню чітко і ясно прописано, що вагітним електронні сигарети курити протипоказано.

Навіть незважаючи на те, що вдихається вами пар з електронної сигарети не містить шкідливих смол, та й нікотину в ньому може теж не бути, принцип роботи цих пристроїв не виключає попадання в пар канцерогенів та інших хімічних речовин, шкідливих для здоров’я майбутньої дитини.

Тому, незважаючи на всю ефективність і гадану безпеку електронних сигарет, майбутнім мамам їх не можна розглядати як метод відмови від куріння при вагітності.

Використання замінників.

В аптеках можна знайти масу так званих «замінників» — пластирі, жуйки, інгалятори. До цих пір немає точної інформації про те, як впливають ці замінники на плід. Однак краще користуватися цим методом, ніж курити під час вагітності. Обов’язково проконсультуйтеся з приводу використання таких замінників з лікарем.

Нікотиновий інгалятор в дії.

Безпечним вважається застосування жуйок і інгаляторів. А ось застосування пластирів таким не є.

Згідно зі статистичними даними, використання замінників нікотину допомагає позбутися залежності в 50% випадків, оскільки тяга до куріння проходить практично моментально. Але тут слід пам’ятати про те, що будь-які хімічні речовини, в тому числі містяться в замінниках, можуть негативно позначитися на здоров’ї дитини.

А ось нікотиновий пластир вагітним краще не використовувати, так як він виділяє нікотин в організм жінки постійно.

Застосування препарату Бупропіон (Зибан)

Спочатку дані ліки застосовувалося в якості антидепресанту. Але незабаром вчені звернули увагу на те, що воно здатне в короткі терміни придушити тягу до куріння.

Хоча даний препарат є відносно безпечним, при передозуванні можливі судоми і напади епілепсії. Але відомі й інші побічні ефекти: порушення сну, сухість у роті, блювота, нудота. Категорично не можна його застосовувати при зберігається протягом всієї вагітності загрозу викидня і в період лактації.

Майбутня мама повинна обов’язково проконсультуватися з лікарем перед застосуванням будь-яких препаратів.

Через наявність побічних ефектів, перш ніж починати приймати цей препарат, обов’язково отримаєте консультацію свого лікаря.

Нетрадиційний метод.

При відмові від куріння люди нерідко вдаються до таких методів, як голковколювання і гіпноз. Думка про ці методики серед фахівців вельми суперечлива, тому вони так і не отримали широкого визнання. Але останнім часом з’явилися програми відмови від куріння, які включають голковколювання як обов’язкову процедуру.

Великим недоліком таких способів є їх висока вартість. Більш того, ніхто не дає стовідсоткової гарантії, що ви кинете палити. А вплив їх на плід досі вивчено дуже мало.

Тому, приймаючи рішення скористатися одним з нетрадиційних методів кинути палити, зважте всі «ЗА» і «проти», і обов’язково проконсультуйтеся з цього приводу з акушером-гінекологом, провідним вашу вагітність.

Чи можна різко кидати курити при вагітності?

Якщо запитати дівчат, Чи знають вони про шкоду куріння, відповідь напевно буде позитивний. Проте більшість з них не поспішають розлучатися зі шкідливою звичкою. І тільки дізнавшись про своє становище, деякі замислюються про те, чи не зашкодить куріння здоров’ю майбутньої дитини. Багато хто припускає, що різко кидати курити при вагітності не можна. Спробуємо розібратися, чи так це.

Що краще-кинути палити відразу або поетапно.

В ідеалі жінка, яка планує вагітність, повинна рішуче відмовитися від куріння ще на даному етапі. Але так чинять далеко не всі.

Дізнавшись, що в її тілі зародилося нове життя, майбутня мати стоїть перед вибором – відмовитися від куріння або продовжувати споживати тютюнову продукцію в надії на те, що найгірше трапитися з ким завгодно, тільки не з нею.

Найчастіше дами вибирають другий варіант, адже залишити багаторічну звичку важко.

Якщо жінка балувалася сигаретами епізодично, різка відмова від куріння для неї буде абсолютно безболісним. Негативної реакції організму на відсутність нікотину не послідує. Але завзятим курцям розлучатися зі звичкою потрібно не поспішаючи, протягом місяця. При цьому кількість сигарет скорочують на 1-2 штуки в день до тих пір, поки залежність не пройде.

Поступова відмова від сигарет оптимальний варіант для майбутньої мами. Подібний спосіб не вимагає застосування лікарських препаратів, а також допомагає зниженню концентрації нікотину і смол в організмі. Однак здоров’я плоду знаходиться під загрозою, адже він як і раніше перебуває під впливом отруйних речовин.

Вчені довели, що якщо вагітна кидає курити на ранніх термінах, це значно знизить ймовірність народження хворої дитини.

Чи можна кидати курити під час вагітності на ранніх термінах.

Перший триместр вагітності-найкращий час для різкої відмови від згубної звички. Організм жінки піддається гормональній перебудові. Часто майбутні мами стикаються з проявами токсикозу. Тому відраза до куріння виникає природним чином. Це набагато полегшує процес розставання з сигаретою.

Але якщо токсикоз відсутній, і бажання курити не пропадає, жінка повинна відмовитися від шкідливої звички з власної волі, заради здоров’я майбутнього малюка. Краще це зробити в перші місяці. Так дитина уникне виникнення серйозних дефектів розвитку. А неприємні відчуття, пов’язані з відмовою, випробує тільки сама вагітна, а не плід.

У другому і третьому триместрах дитина стане залежним від нікотину, і тоді страждати від «ломки» доведеться і йому. Тому кидати курити під час вагітності на ранніх термінах не тільки можна, але і необхідно.

Бажано відмовитися від куріння відразу, так як з другого триместру загроза для здоров’я плода набагато зростає.

Куріння до і в період вагітності.

Куріння в період планування вагітності сприяє тому, що зачаття може не наступити. Якщо залежності схильні обидва партнери-шанси стати батьками зменшуються в 3 рази. Це стосується також тих, хто готується до процедури ЕКЗ.

Існують докази негативного впливу нікотину на здатність жінки зачати дитину. Синтезування гормонів, необхідних для зародження нового життя, у любительки сигарет припиняється. Це перешкоджає просуванню яйцеклітини в порожнину матки.

Наражається на небезпеку і здоров’я репродуктивних органів жінки. Ось чому бажаючі зачати дитину повинні розлучитися зі шкідливою звичкою ще на етапі планування вагітності.

Чим загрожує куріння при вагітності.

Відомо, то в тютюні міститься нікотин-отруйна речовина, яка при палінні швидко потрапляє в кров. Величезна кількість хімікатів з’єднуються в смолу. При вагітності всі ці небезпечні компоненти чинять негативний вплив на здоров’я дитини, який страждає від нестачі кисню і поживних речовин.

Захоплення сигаретами в перші тижні очікування дитини призводить до того, що плодове яйце неправильно розташовується в порожнині матки. Якщо ембріон і виживе в подібних умовах, то в майбутньому такій дитині загрожує онкологія або спотворення лицьових тканин. Фахівці стверджують, що більш схильні до впливу нікотину зародки чоловічої статі.

Вперше 12 тижнів відбувається формування життєво важливих органів плода. Вплив отруйних речовин, які надходять з сигаретним димом, призводить до знищення частини клітин головного мозку.

Під впливом бензапірену, який утворюється в процесі горіння сигарети, виникають патологічні зміни молекул ДНК. Подібні мутації нерідко проявляються навіть у наступних поколінь.

Куріння при виношуванні малюка загрожує тяжкими наслідками:

мимовільне переривання вагітності; передчасні пологи; виникнення патологій розвитку дитини; дефективність плаценти; народження малюка з низькою вагою.

Куріння під час вагітності.

можна різко кинути палити при вагітності

Нерідко знаходяться любительки шкідливої звички, які не розлучаються з сигаретою і під час очікування крихти. Але курити при вагітності протипоказано будь-якій жінці.

На жаль, чверть вагітних продовжує курити систематично.

Можливо, вони не здогадуються про наслідки для малюка.

А багато хто щиро помилково переконані: різко кидати не можна, адже плід, який отримав дозу нікотину, не повинен її позбавлятися, оскільки це може йому пошкодити.

Коли кидати.

Звичайно, в ідеалі, щоб виносити абсолютно здорову дитину, жінці взагалі небажано починати курити.

Власне, як і мати інші подібні пристрасті, оскільки вони взагалі можуть позбавити її можливості стати матір’ю.

Якщо ж Ви все-таки» підсіли » на нікотин, кинути шкідливу звичку необхідно до зачаття.

Бажано заводити малюка лише після закінчення трьох років з моменту, коли ви перестали курити.

Реальність же така: жінка, що палить, перебуваючи в цікавому положенні, часом просто не здогадується про вагітність, тому продовжує диміти.

Небезпека ситуації полягає в наступному: на даному терміні у ембріона закладаються всі основні органи і системи, тобто нікотин впливає на малюка вже в перші дні вагітності.

Однак не варто впадати у відчай: перестати курити ніколи не буває пізно, особливо якщо це стосується, не тільки вас.

Вчені прийшли до висновку: жінка, яка припиняє шкідливу звичку на ранніх термінах вагітності, зведе ризики народження нездорового спадкоємця до мінімуму.

Навіть кинувши перебуваючи на дев’ятому місяці, ваш малюк буквально зітхне з полегшенням. Адже він, нарешті, почне отримувати кисень в необхідному йому обсязі, позначаючись на прискоренні темпів розвитку.

Нерідко звучать твердження: куріння при вагітності не впливає так сильно, як різка відмова, якщо відбулося зачаття.

Нібито, кинувши палити, організм вагітної почне інтенсивно очищатися, і процес торкнеться немовляти, який в підсумку може серйозно постраждати.

Будь-який поважаючий себе доктор здатний спростувати цей стереотип. Ще й попутно пояснити: зниження числа викурених сигарет довгий час не зменшить вміст нікотину в жіночому організмі.

Саме тому адекватна майбутня мама зобов’язана в терміновому порядку кинути палити.

Загальновідомо: нікотин буквально після однієї затяжки моментально «добирається» до дитини, а п’ять сигарет в день цілком достатньо для появи перших наслідків.

Однак, якщо жінці потрібна в день пачка сигарет і більше, всі ризики зростають. Наприклад, малюк народиться з масою тіла, яка буде нижче норми на третину.

Як впливає куріння.

у першому триместрі.

З моменту, коли відбулося зачаття, і аж до миті, поки зародок не прикріпився до стінки матки, наслідки від куріння матері для нього мінімальні.

Але відразу ж після впровадження в маткову стінку ситуація різко змінюється, тому що він тут же отримує порцію токсинів, які накопичилися в організмі.

Вважається, саме на цьому етапі вплив нікотину вирішальне, є небезпека завдати найсерйознішої шкоди плоду, адже саме в перші 12 тижнів вагітності закладаються найважливіші органи і системи.

Тільки уявіть: серйозні процеси проходять при постійній присутності нікотину, чадного газу, смол, синильної кислоти, різних канцерогенів (всього близько 2500 складових).

Зокрема, вважається, такі дефекти розвитку як «вовча паща» або «заяча губа» формуються, в тому числі, і через куріння матері.

У малюка до сьомого тижня вагітності може утворитися одна з цих патологій, адже саме на цьому терміні йде закладка щелепно-лицьового апарату.

Чи варто говорити про наслідки для нервової системи і шлунково-кишкового тракту плода, які з’являються протягом першого триместру.

Трапляється, куріння відбивається і зовсім фатально: в перші три місяці цікавого положення може загальмуватися або навіть припинитися вагітність.

У два рази частіше трапляються викидні буквально через кілька тижнів після того, як відбулося зачаття.

Якщо ж ще такі матусі п’ють, то ймовірність викидня зростає в 4 рази!

у другому і третьому триместрах.

Через перші три місяці вагітності наслідки поглиблюються.

Від нікотину та інших речовин, що містяться в тютюні, не рятує навіть сформувалася плацента, здатна затримувати різноманітні отрути і токсини.

Навпаки, вона в процесі куріння піддається серйозному впливу, тому не здатна виконувати своє призначення в повній мірі.

У підсумку, плід хронічно страждає від нестачі кисню, сама ж плацента може передчасно «постаріти». Ситуація, з великою ймовірністю, призведе до смерті плода або передчасних пологів.

Дитина навіть до 40 тижнів не здатний набрати потрібної маси і дорости 50 см.

Смак навколоплідних вод стає специфічним надовго. Часто під час перекуру будете відчувати різкі поштовхи – вони кажуть: малюк всередині вас задихається через розвивається спазму судин.

Пасивне куріння.

Лікарі вважають, вагітної в обов’язковому порядку необхідно виключити можливість пасивного куріння.

Адже навіть курець захищений куди більше, ніж той, хто стоїть поруч з ним: його рятує фільтр, а ви змушені вдихати всі шкідливі речовини в чистому вигляді.

В Індії, наприклад, вагітній жінці офіційно дозволено побити того, хто в її присутності вирішив покурити.

Пасивне куріння впливає на плід – факт давно науково доведено.

Наслідки можуть бути дійсно плачевними. Від вдихуваного вами диму відбувається наступне:

на 13% виростає можливий ризик формування у крихти аномалій розвитку (цукровий діабет, пороки серця, лейкемія); на 23% підвищується ймовірність народження мертвого малюка; в рази збільшується ризик передчасних пологів; зростає ймовірність можливого викидня; повільне збільшення у вазі і Расті в порівнянні з іншими дітьми; збільшується ймовірність появи гестозу, надавши серйозний вплив на розвиток плода.

Вдивіться уважно в ці наслідки — вони практично ідентичні тим, які очікують вас, якщо ви курите самі.

Тобто вдихання диму в даному випадку прирівнюється до активного куріння. 60 хвилин вдихання рівнозначні одній сигареті.

Страшні наслідки.

Вчені, вивчивши вплив куріння на дитину, прийшли до висновків, які просто не можуть не шокувати.

Народжений хлопчик, з високою ймовірність, стане злочинцем, Якщо жінка не змогла кинути.

Ризик зростають в два рази.

Щоб довести це, потрібно було організувати дослідження, час проведення якого склав 30 років. Вчені зупинили свій вибір на одному з американських містечок, де спостерігали за чоловіками (4000 чоловік), народженими в один період.

Імовірність стати наркоманом зростає в п’ять разів.

Також було з’ясовано ще один важливий факт.

Куріння здатне змінити ДНК дитини. Зокрема, сприяти виникненню у крихти аутизму, ризик збільшується на 40%.

Тільки-но починає курити матуся, у малюка миттєво розвивається тахікардія.

Більш того, його серцебиття частішає тільки від однієї маминої думки про чергову сигареті.

Навіть у здорового новонародженого все одно настане час, коли наслідки куріння проявляться.

Наприклад, діти частіше за інших схильні до синдрому раптової смертності (особливо стосується близнюків), коли у дитини просто несподівано зупиняється серце.

Цифра на 30% вище.

можна різко кинути палити при вагітності

Виявляють і проблеми з мисленням.

У школі важко даються найпростіші математичні обчислення, задачки на логіку.

Шкідлива звичка згодом сприяє розвитку хвороб, пов’язаних з органами дихання.

Так, завжди знайдуться голоси, типу: «он, моя подруга (сестра, подружка сестри, Глаша з сусіднього під’їзду, і т.п.) курить, немов паровоз, і нічого. Народилася здорова дитина!». Ніхто не сперечається, таке відбувається.

Питання в іншому: а чи варто створювати загрозу?

Чи можна кидати різко курити при вагітності.

Чи можна різко кидати курити при вагітності на ранньому або великому терміні? Що з цього приводу думають лікарі, думки лікарів і психологів про те, чи можна різко кинути курити молодій мамі, що палить, і які наслідки для здоров’я і організму зародка малюка? Поради від колишніх курців і курців, нинішніх молодих мам.

Відразу ж хочеться сказати насамперед ось що, думки лікарів і докторів на рахунок цього питання розділилися рівно на 2 табори. Перші твердять що потрібно кидати курити відразу ж як дізналася дівчина про те що завагітніла. Інші ж лікарі кажуть що це шкідливо і для матері і для малюка в утробі молодої мами. Ми розглянемо всі ці варіанти і їх плюси і мінуси в цій статті.

Чи можна різко кидати курити при вагітності на ранньому або великому терміні?

Ідеальний термін за який час до вагітності потрібно було кидати курити це пів року для жінки і 3 місяці для чоловіка. У чоловіків з організму нікотин виводитися за 3 місяці після повної відмови від сигарет, у жінок же організм виводить нікотин за 4-6 місяців. Плюс мінус пару місяців. Але в більшості випадків дівчата замислюються про те що пора кидати різко вже коли завагітніли.

Так ось і тоді лікарі нам і кажуть, одні твердять що потрібно різко кинути палити при вагітності, інші радять поступово позбавлятися від шкідливої звички. І обидва ці варіанти правильні. Важливо розуміти тільки одну різницю, сильним духом і силою волі жінкам, легше дасться різка відмова від куріння ніж тим дівчатам які слабкі духом і силою волі.

Справа в тому що для організму людини різка відмова або поступовий, загрожує проблемами через нікотинового голоду. Який виникає при відмові від сигарет. Цей процес дуже великий стрес для організму і малюка в утробі. Тому все-таки в більшості випадків краще вибрати варіант поступового а не різкого відмови від сигарет. Приблизно кинути палити за 2-3 тижні від того моменту як дізналися про те що ви вагітні.

Як різко кинути палити при вагітності на ранньому і на великому терміні.

1. Думайте про здоров’я дитини, про те як ви хочете бачити його здоровим і щасливим. Це додасть вам сил в боротьбі зі шкідливою звичкою. Налаштуйте себе духовно і морально, відшукайте в собі і зберіть всі сили духу і волі для боротьби з курінням.

2. Набагато легше переносити такі справи, якщо у вас є кому постійно бути поруч з вами. Чоловік або родичі. Щоб морально підтримувати вас в моменти слабкості і не дати вам зірватися і закурити сигаретку іншу.

3. Запасіться улюбленими фільмами і серіалами, іграми та книгами. Все що вам дуже цікаво і захоплює вас глибоко. Що допоможе вам відволікатися і не думати про бажання покурити. Постійно чимось займайтеся що конкретно вам допомагає так сказати піти від реальності і забути про все.

4. Перейдіть на більш легкі сигарети ніж ті які ви курите зараз. З кожним днем зменшуйте кількість викурених сигарет. Далі курите по половині сигарети а не повністю. Потім і зовсім переходите на пару тяг коли вже прям зовсім ніяк інакше не можна.

5. Весь цей процес повинен зайняти близько 2 тижнів не більше. Ось таким чином і позбавляються від куріння різко при вагітності. На малому терміні або на великому неважливо, головне лише те скільки у вас сили волі. Організм не буде так сильно страждати якщо ви будете сильні і не будете слабкими перед шкідливою звичкою.

Чи можна різко кидати курити при вагітності?

На ранньому або на пізньому терміні, на першому триместрі або другому, третьому, неважливо. Завжди не пізно кинути палити різко або поступово. Вибирайте той спосіб який ближче вам. Якщо відчувайте що в вас є сили різко кинути куріння при вагітності, якщо відчуваєте що у вас немає сильної прихильності до сигарет, значить кидайте різко. Якщо ж розумієте що і тяга до куріння у вас велика, і сили волі у вас не багато, і моральної підтримки ніякої, ну значить поступово. Головне думати про здоров’я малюка і дитини в майбутньому, це всім молодим мамам надає сил в боротьбі зі шкідливими звичками під час вагітності.

Чи можна різко кидати курити, якщо вагітна.

На ранніх термінах можна різко кинути палити, а на пізніх термінах потрібно вже проконсультуватися з лікарем. Кращим варіантом, який не вплине на здоров’я малюка, це відмовитися від куріння за 2 роки до його зачаття. Вчені кажуть, що якщо у жінки великий стаж куріння, то легені і організм можуть без всяких проблем повернутися до того стану до того, як вона почала курити. Але якщо вагітність незапланована і відмови від куріння не було, то краще це зробити швидше, інакше ви не станете щасливою мамою.

Чи можна різко кидати курити, якщо вагітна?

Жінки, у яких цей стаж довгий, за день вони викурюють більше 10 сигарет, то від куріння потрібно відмовлятися обережно і поступово. Для організму вагітність це великий стрес і зміни в ритмі життя тільки посилять хворобливий стан вагітної жінки. Якщо жінка різко відмовиться від шкідливої звички, у неї зменшаться серцеві скорочення, посилиться рівень скорочувальної здатності м’язів, що іноді призводить до викидня.

Хворобливий стан організму довго триває, від декількох тижнів до цілого місяця. Головне не перестаратися. Потрібно чітко розуміти, що раніше можна було б справлятися з власними силами, але на період вагітності не забувайте, що Ви несете відповідальність і за життя майбутньої дитини.

Заради малюка потрібно постаратися, але не лінуйтеся прочитати парочку статей, як кинути палити або почитати листівки про шкоду куріння. Коли ви вивчите потрібну інформацію, то зможете зробити висновок, чи варто здоров’я вашої майбутньої дитини і ваше життя цих слабкостей. Хіба ви хочете, що у малюка з’явився ризик до різних захворювань?

Якщо ні, то вам вдасться відмовитися від куріння і знайти в собі сили кинути палити. Куріння в період вагітності збільшує ризик того, що у малюка буде низька вага, так як він буде отримувати мало кисню. Але як можна кинути палити при вагітності? Підрахуйте, скільки грошей йде на сигарети в день, місяць або на рік. Подумайте, скільки ви зможете заощадити на покупки для своєї дитини і для себе. Адже потрібно пам’ятати в першу чергу про своє здоров’я і про здоров’я дитини, адже під серцем починається нове життя, це ж частка вас самої. І чи варті ті сигарети 2-х життів одночасно?

Чи можна різко кидати курити при вагітності.

Жінки так давно і серйозно воювали за рівні права з чоловіками, що, здається, забули про те, що вони все ж жінки. Дами керують, воюють, займаються силовими видами спорту і курять нарівні з представниками сильної статі. Але природу не обдуриш, і жінка, може бути, багато в чому і як чоловік, але є одна корінна відмінність — вона майбутня мати, яка повинна виносити і народити дитину. А значить, з деякими звичками доведеться розлучатися!

Сьогодні ми поговоримо про те, чи можна курити при вагітності, і як боротися з цією відвойованою в боротьбі за рівноправність звичкою.

Ще раз про шкоду куріння.

Курять вагітні часто мотивують свою неквапливість у відмові від шкідливої звички тим, що для них спроба не курити стане стресом. А він, мовляв, в свою чергу зашкодить малюкові. Але це єзуїтство! Подумайте, а чи можна курити при вагітності, боячись кинути це заняття з вигаданих причин, якщо малюк відчуває реальне щоденне по багато разів повторюється кисневе голодування, яке йому влаштовує недолуга матуся, не даючи плоду нормально розвиватися!

Саме її егоїзм може привести в результаті до того, що дитинка народиться з низькою масою тіла (виною все той же голодування, що гальмує розвиток плода) або взагалі передчасно. А сама матуся заробляє в цей час ранній токсикоз, гестоз, варикозне розширення вен, запори, запаморочення і, що найсерйозніше, загрозу викидня.

Як на допомогу приходять лікарі.

Звичайно, чекають дитину жінкам в таких ситуаціях приходять на допомогу і деякі лікарі, які стверджують, що відмовитися від куріння, особливо для тих, хто викурює в день більше десяти сигарет, — це удар для організму. Ось здорово! Значить, що при вагітності можна курити, раз це удар? Так, удар, якщо ви будете сприймати спробу кинути палити як нехтування саме ваших інтересів, але спробуйте згадати ще про одного чоловічка!

Якщо ви ставитеся до сильнокурящим, спробуйте в перші дні грунтовно зменшити дозу сигарет, та й ті не докурювати до кінця. При цьому пам’ятайте, що відбувається зараз з вашим малюком. І, швидше за все, ви через кілька днів вже не зможете курити взагалі.

А ті, хто курить нечасто, і зовсім не потребують таких процедур «прощання». Звідки таке різке заяву, ви зрозумієте, прочитавши весь матеріал.

Чи існує нікотинова залежність?

Що б вам не говорили про шкоду куріння медики і просто знаючі люди, ви слухаєте, погоджуєтеся і нервово шукайте розпочату пачку. Чому це відбувається? Як при вагітності кинути палити? Невже існує та сама нікотинова залежність? Напевно, так. Але відразу обмовимося, що вона присутня у тих, хто курить сигари або трубку. А звичайні споживачі недорогих сигарет, на щастя, не виробляють її. Чому? А в сигаретах, які ви курите, практично немає тютюну!

І це давно не секрет. Зроблені вони наполовину з паперу, а друга частина — ошметкі від тютюнового листя, з яких роблять сигари. Щоб не викидати відходи, їх обробляють, пресують і відправляють до нас. А тут їх ще раз обробляють і у вигляді смоли зберігають в бочках. Ось цією гидотою, що складається лише з хімікатів і паперу, наповнені сигарети.

Звідки ж береться бажання курити?

Як стверджують психологи, у будь-якого курця є в першу чергу залежність від ритуалу, від бридкої звички, коли в момент хвилювання або відпочинку потрібно тримати щось у роті-як малюкові соску. Це заспокоює і допомагає зібратися. Але серйозно замислившись над тим, як при вагітності кинути палити, ви зрозумієте, що ця дія з успіхом можна замінити будь-яким іншим, і ніякої залежності від сигарет у вас не існує! Вам потрібен ритуал? Так Створіть його! А залежності у вас немає, і це означає, що ви можете спокійно відмовитися від куріння.

Кілька напутностей для вагітних, які кидають палити.

Пам’ятайте, ви себе не змушуєте різко кинути палити при вагітності. Просто ви дізналися про своє «цікаве положення» і з нетерпінням чекаєте міцного здоровенького бутуза, і ця, тільки ця думка займає тепер вашу голову!

Можна кинути палити при вагітності.

Не придумуйте собі ніякого» червоного » дня календаря. Не кажіть:»кидаю з Понеділка, ні, з першого числа, ні, з Дня захисту дітей». Це удавання, і таким чином ви просто шукаєте для себе можливість відтягнути процес, намагаєтеся знайти відмовку.

І ніяких урочистих клятв! Велично зім’ята пачка або зламані сигарети — це малювання перед публікою і нічого більше. Чим тихіше буде початок здорового життя, тим швидше воно стане вашою нормою.

А головне, пам’ятайте, ви вже завинили перед своїм малюком. Ви зараз сидите і пускаєте смердючий дим, а він в цей час задихається, йому не вистачає кисню! Але ви ж насолоджуєтеся, виконуєте ритуал, хіба вам варто думати про беззахисну істоту, відданому повністю у вашу владу. Ну як? Такий розклад Вам подобається?

Ще кілька порад, як при вагітності кинути палити.

можна різко кинути палити при вагітності

Допоможіть собі-зробіть все, щоб довести розпочате до кінця. Щоб «випадково» не передумати, створіть собі сприятливі умови, які завадять цьому. Їдьте, наприклад, в гості до мами або свекрухи. Вже вони-то не дадуть вам покурити всмак! Зате турботу нададуть всебічну. Або ляжте в лікарню на збереження. Там теж не дуже-то розкуришся.

Добре засвоївши, чому не можна курити при вагітності, спробуйте замінити ритуал куріння іншим, менш шкідливим. Завжди можна придумати щось натомість: кидати в рот льодяник або жувальну гумку, як тільки руки приймаються Шукати пачку сигарет. Клацайте горіхи, лузгайте насіння, гризіть яблука. Все що захочеться вашій душі, та ще й не самотньою тепер.

Виявляється, світ чудово пахне!

Ви обов’язково залишите свій непотрібний ритуал і виявите багато цікавого: чудові тонкі запахи, яких ви не чули через постійно забитих смолами дихальних шляхів, дивовижні смакові відчуття, втрачені разом з першими викуреними сигаретами. А ще піде виснажливий кашель, з яким ви були схожі на стареньку, моторошний запах з рота і жовтизна на пальцях. Уявляєте, скільки змін чекає вас відразу після вирішення питання про те, як при вагітності кинути палити? Удачі вам! Сили волі і здорового міцного малюка! Він буде вам вдячний.

Куріння при вагітності.

Наслідки куріння при вагітності.

Куріння при вагітності — найбільш часта помилка майбутніх матерів. Ми розглянемо наслідки цієї шкідливої звички і статистичні дані, отримані в результаті дослідження протікання вагітності, пологів і позаутробного життя дітей, народжених палять матерями.

Наслідки куріння при вагітності в першому триместрі.

Як відомо, саме в першому триместрі формуються всі органи і системи людського організму. Пізніше-вони тільки будуть вдосконалюватися, а плід буде рости і набирати вагу. Будь-який, навіть незначний негативний фактор може спровокувати «завмирання» вагітності або мимовільний викидень. І до одного з таких негативних факторів, вельми поширеному, відноситься куріння. Статистичні дослідження показують, що частота викиднів у курців вагітних приблизно в 2 рази більше, ніж у Не палять. Є над чим задуматися. Другий момент-різні вроджені патології розвитку. Патології нервової трубки, кісткової системи і багато-багато іншого загрожує, якщо не кинути куріння при вагітності на ранніх термінах . Небезпека тим більше, чим більше сигарет викурює жінка. Однак і такі незначні, здавалося б, кількості як 4-5 сигарет також надають вельми згубний вплив. Запам’ятайте, що легкі сигарети не менш небезпечні, ніж міцні.

Наслідки куріння в другому і третьому триместрах.

У другому триместрі в повну силу починає функціонувати плацента. Через неї малюк отримує поживні речовини і кисень. При палінні даний фізіологічний процес може піти не за планом. При палінні, в організм дитини надходить недостатньо кисню, через що може виникнути такий стан як гостра або хронічна гіпоксія. Крім того, куріння при вагітності наслідки має у вигляді передчасно дозрілої плаценти. Плацента за час виношування дитини поступово «старіє», починає гірше функціонувати. Існує 4 стадії зрілості плаценти. 3-я-4-я стадія в нормі повинна бути тільки в останні 1-2 тижні до термінових пологів. Стадію зрілості лікар ставить на УЗД. Якщо плацента занадто тонка, неправильної форми, то велика ймовірність внутрішньоутробної загибелі дитини або передчасних пологів.

ДО РЕЧІ, куріння при вагітності може стати однією з вагомих причин для початку передчасних пологів. У курців матерів в кілька разів частіше народжуються недоношені діти. Але навіть народжені в строк діти мають меншу вагу при народженні. До речі, на цей вплив, як показують дослідження , надає не тільки куріння при вагітності, але і до її настання. Одна з дій нікотину полягає в звуженні судин. Поки судини знаходяться в такому стані, дитина недоотримує харчування і кисню. Крім того, такий стан може бути небезпечним і для самої жінки, особливо, якщо вона схильна до тромбозів.

Мертвонароджені діти у курців мам народжуються приблизно на 20% частіше, ніж у Не палять, при палінні більше пачки в день — на 35%. Багато що залежить не тільки від самого факту куріння, в даному випадку, але і від соціального стану і наявності інших несприятливих факторів. Якщо крім Куріння, жінка вживає алкогольні напої, має захворювання, що передаються статевим шляхом, та інші інфекції, погано харчується, то ризик дуже великий.

Віддалені наслідки.

Багато жінок впевнені, що якщо куріння при вагітності відразу не залишило видимих негативних наслідків, то все як би обійшлося. Це не так. У дітей, народжених від жінок, що палять, підвищений ризик померти в перший рік життя від раптової зупинки серця (таке явище трапляється у деяких немовлят без, здавалося б, на те причин). Ризик значно вище у тих дам, які курили всю другу половину вагітності.

Заяча губа, вовча паща, пахова грижа, косоокість і навіть синдром Дауна — всьому цьому може сприяти куріння при вагітності на ранніх термінах і пізніх, особливо, якщо мати старше 35 років. Дітки схильні до різних захворювань дихальної системи: бронхітів, пневмоній і т. д.

У жінок, які не змогли або не захотіли відмовитися від сигарет і продовжили диміти під час годування грудьми, і воно може набувати неприємний гіркий присмак, через який більшість дітей відмовляються від грудей і стають искусственниками, відповідно.

Розумовий розвиток також може відставати, хоча і не так значно. Діти матерів, що палять зазвичай пізно починають читати, рахувати, у них гірше розвинене логічне мислення. Різні інтелектуальні тести показують не надто високі результати. Однак бувають і винятки.

Чи можна не кидати зовсім курити при вагітності?

Багатьох дам хвилює питання-чи можна просто скоротити кількість викурених сигарет, а не зовсім відмовлятися від куріння. Багатьом завзятим курцям здається, що вони просто не зможуть позбутися від шкідливої звички і стануть дуже страждати через даного обмеження. Але ж стреси не йдуть на користь не тільки матері, а й дитині. Тому, деякі навіть лікарі не радять різко кидати курити, лише зменшити до мінімуму кількість викурених сигарет. Звичайно, зменшення кількості сигарет зменшить ймовірність виникнення вищеописаних патологій, але ризик все одно залишиться вище, ніж у некурящих. Крім того, ось так поступово відмовлятися від сигарет у багатьох випадках навіть важче психологічно, ніж відразу перестати курити.

Можна кидати силою волею, начитавшись про згубні наслідки від нікотину та інших шкідливих речовин, а можна скористатися однією з відомих методик — існує маса корисної літератури в допомогу кидає.

Пам’ятайте, що куріння при вагітності корисно бути ніяк не може. Переборіть себе, подумайте про здоров’я своєї дитини і своє, до речі, теж. Життя без сигарет приємніше у всіх сенсах!

Бачила сон? Розштовхуй його!

Я чула те ж саме. Якщо цей факт вже прийнятий з двох абсолютно різних джерел, то не може бути неправдою.

ні в якому разі не можна курити під час вагітності.

Я теж чула, що кидати відразу не можна це стрес для організму, а зокрема для плода. Просто зменшити кількість викурених сигарет, а потім і по можливості кинути адже коли годуєш дитину теж курити нерекомендується.

потрібно кидати! Я вважаю це дурістю, що не можна кидати . А потім коли дитина народиться, будете курити і на нього дим пускати він же вже звик до нікотину .

якщо не кинули до вагітності, то під час вагітності треба обов’язково кинути. плід ще не народившись вже відчуває нікотинову залежність. я бачив кадри, коли показували дітей, народжених наркоманками. дитина незабаром після народження починав відчувати ломку. це страшно!

якщо є сила волі і думаєш ро здоров’я майбутнього малюка-кидай, але не різко (що різко кидати не можна мені говорили в консультації, коли я на облік ставала по вагітності, але я не курю, тому далі не уточнювала).

просто необхідно!! і треба сказати набагато простіше якщо подумати про те як і чим ти «годуєш» своє чадо ще в утробі. Та пожалій ти його!!

Не можна, а потрібно. Але тільки не різко. Я сама курю. Коли завагітніла різко кинула, тут же підскочив тиск. Лікар пояснила, що різко не можна кидати і сама мені дозволила по одній сигареті в день. А там сама вирішуй всю відразу викурити, або розтягнути на весь день по затягуванню. Потім я перейшла на 1 сигарету на 2 дні, потім просто запалювала сигарету і вона диміла десь осторонь, а я крутила в руках олівець, потім зовсім кинула. Як тільки перестала сина годувати знову закурила-тепер шкодую що піддалася спокусі.

Різко кинути палити-поради експерта.

Ти дивись ка досі не кинула ти що досі куриш, ще вагітна, ще й питаєш негайно кидай якщо можеш, якщо не можеш не питай, значить ти слабак.

курила і курю під час вагітності не курила і поки годувала грудьми хоча дуже було важко але заради дітей була готова на все зараз синові 12 років відмінник а дочка наша принцеса.

Якщо не кинеш курити, то починай і пити помаленьку — щоб стресу не було, потім плавно підсаджуйся на наркотики.

Взагалі, мені здається, тупе питання. Чим швидше, тим краще. А те, що типу відразу кидати не можна, це відмовка для слабаків. Саме відмовка!

я не курила під час вагітності. коли дізналася, що вагітна, кинула відразу і не замислюючись! у нас отже проблем з репродуктивною системою і екологічна обстановка теж залишає бажати кращого. а тут ще й мамочкіне куріння. кисневе голодування плода при внутрішньоутробному розвитку приносить занадто багато проблем. воно тобі треба ! здоров’я малюка — тепер найголовніша проблема для тебе. кидай!!

Куріння при вагітності.

Період вагітності у жінок, що палять, як правило, протікає складніше, ніж у некурящих або у тих, хто кинув палити ще до зачаття. Палять майбутні мами страждають раннім токсикозом, гестозом, а також варикозним розширенням вен, запорами і частими запамороченнями.

При курінні прискорюється руйнування вітаміну С, в результаті організм відчуває його дефіцит, а його наслідки можуть бути дуже навіть серйозними. Дифіцит вітаміну С може привести до порушень обміну речовин, погіршення імунітету, також можуть виникнути проблеми із засвоєнням білків і частими депресіями.

Вже доведено, що через нікотинового отруєння у жінки під час зачаття дитини, збільшується ризик викидня в 8-10 разів.

Наслідки куріння при вагітності.

Найнебезпечніше-це вплив нікотину на дитину в утробі матері. Це треба уявити, що своє життя ваш малюк починає в середовищі нікотинового отруєння (інтоксикації). Дитинка, перебуваючи в утробі матері, яка курить, виступає в ролі пасивного курця. Як відомо, у дорослого курця через кілька годин (це залежить від того, з якою інтенсивністю він курить) вимушеної відмови від сигарет з’являється просто нестримне бажання покурити або хоча б зробити одну затяжку. Фахівці в цій області називають дане явище «нікотиновим голодом». Важко уявити, але і у новонароджених малюків теж буває «нікотиновий голод». Цей «голод» може проявляється по-різному (все залежить від того, як довго і в якій кількості мати курила в період вагітності).

Часто буває таке, що дітлахи постійно багато плачуть і їм важко заснути, а причина цього — куріння матері. А іноді буває навіть таке, що дитина народилася, зробив перший подих в житті, закричав і через парусекунд почав задихатися і синіти. Це і є прояв сильного нікотинового голоду у дитини. У рідкісних і екстрених випадках, лікарі можуть навіть попросити матір закурити сигарету і видихнути дим у бік дитини.

Діти курців матерів сильно відстають у розвитку не тільки внутрішньоутробному, але і вже після народження. У мам з цією шкідливою звичкою діти внутрішньоутробно страждають кисневим голодуванням і через це часто народжуються раніше покладеного терміну, у них маленька вага, і вони страждають порушеннями роботи дихальних органів. Ще довгий час після пологів діти страждають від отруєнь, отриманих в період перебування в утробі. Нікотин сприяє ураженню клітин головного мозку дитини, що може привести до порушення сну малюка і безпричинним капризам.

Стаття по темі: факти і наслідки куріння під час вагітності.

Необхідно кинути палити ще до вагітності!

можна різко кинути палити при вагітності

Краще взагалі не починати курити, але якщо ця шкідлива звичка вже поневолила вас, слід знайти в собі сили, щоб кинути палити приблизно за рік до передбачуваної вагітності. Саме Рік потрібен для того, щоб нікотин повністю зник з жіночого організму. Деякі жінки, що палять кажуть, що курять вже довгий час і позбутися від цієї звички не можуть, але при цьому намагаються правильно харчуватися, пити вітаміни, гуляти на свіжому повітрі для того, щоб куріння не відбилося на їх майбутній дитині. Безумовно, правильне харчування, прийом вітамінів і прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні, але все ж, дитина обов’язково отримає свою дозу отруєння від нікотину. Саме тому слід відмовитися від цієї шкідливої звички до вагітності!

Кинути палити реально.

Кинути палити реально ! Кажуть, що сигарети-це наркотик, хоча це неправда! І будь-яка розсудлива жінка в силах кинути палити. Найважчий період відмови від куріння, це перші 24 години, якщо перетерпіти, не дати слабину, то на наступний день ви можете вже і не згадати про те, що вас тягне до заповітної пачці з нікотином. Стимулом для того, щоб знову закурити можуть бути різні причини, наприклад, за компанію з друзями, за звичкою від нудьги, бажання прийняти ефектну позу або при нервових розладах. У цей час, коли ваша рука потягнеться до заповітної пачці, щоб витягнути і закурити сигаретку, запитайте себе » для чого мені це треба?», після того, як відповісте собі, спробуйте придумати інший спосіб зняти нервову напругу або просто зайняти вільний час. Кинути палити можливо, про це треба пам’ятати.

— Знайшли помилку в тексті? Виділіть її (кілька слів!) і натисніть Ctrl + Enter-неточний рецепт? — напишіть про це нам, ми його обов’язково уточнимо з першоджерела! -Что-то еще? — напишіть нам, ми уточнимо інформацію!

Різко кидати курити не можна!

Жінкам, які курять давно і більше 10 сигарет в день, кидати палити під час вагітності треба дуже обережно і повільно. Вагітність-це і так дуже великий стрес для організму, тому будь-які зміни в звичному ритмі життя в цей період (в це число входить і відмова від куріння) тільки посилить і без того хворобливий стан жінки. Коли жінка кидає палити різко, у неї зменшуються серцеві скорочення, і посилюється скорочувальна здатність м’язів, а це вже може привести до викидня . Важкий, хворобливий стан може тривати досить довго, від декількох тижнів до місяця. Тут головне не перестаратися! Потрібно розуміти, що раніше ви могли розраховувати тільки на власні сили, але зараз потрібно пам’ятати, що в вас є ще один чоловічок.

Як краще кинути палити під час вагітності? Фахівці стверджують, що ні в якому разі не можна брати і кидати палити різко вагітній жінці. Це слід робити поступово, не за один день, а розтягнути це на 3 тижні.

На першому етапі зменшіть кількість сигарет, викурених за день на половину і перейдіть на більш легкі сигарети.

Через тиждень ще зменшіть число сигарет в день. І Зробіть собі правило: не докурювати сигарету до кінця, зробили кілька затяжок, щоб збити нікотиновий голод і вистачить.

На третьому тижні дозволяйте собі робити затяжки тільки в самих крайніх випадках, якщо серце починає занадто сильно битися, починається запаморочення і т.д. і в кінці третього тижня вам вже не буде хотітися брати в руку сигарету.

Чи можна різко кидати курити.

Стаття по темі: очищення легенів після куріння, включаючи і прискорене виведення нікотину з організму.

Раптова вагітність.

У більшості випадків відбувається раптова вагітність, і майбутні батьки виявляються не зовсім готові до цього. У момент, коли дізнаються про вагітність, ембріону вже приблизно 2-4 тижні, і до цього терміну він вже встиг «нахапатися» досить нікотину. На 4 тижні у ембріона починають вже формуватися печінка, нирки, травний тракт, хребет і головний мозок, і ось саме печінка, нирки, травний тракт, хребет і головний мозок сильно страждають від нікотинового впливу.

Жінки, які кинули палити на початку вагітності, переживають, що вже встигли отруїти свого майбутнього малюка нікотином в перші тижні. Не варто панікувати, ви можете по максимуму знизити згубний вплив куріння протягом залишився вагітності. Обов’язково потрібно попередити свого лікаря про те, що ви недавно кинули палити. Лікар випише вам вітаміни з великим вмістом вітаміну С і заліза. Слід відмовитися від таких продуктів, в яких міститься кофеїн, до них відноситься шоколад, кава, чорний чай, кола, і т.д. слід їсти якомога більше свіжих овочів, фруктів, пити свіжі соки. Намагайтеся пити якомога більше рідини, наприклад молоко, кефір, зелений чай, негазовану мінеральну воду, все це посприяє виведенню продуктів розпаду нікотину. Обов’язково робіть прогулянки не менше 3-4 годин на свіжому повітрі, намагайтеся уникати прокурених приміщень і ні в якому разі не дозволяйте, щоб курили у вашій присутності. Якщо ви будете дотримуватися цих нескладних правил, ви зможете виправити завдану шкоду нікотином вашому організму і народити повноцінну, здорову дитину.

І тата не залишаються осторонь.

Кидати курити краще звичайно разом з другою половиною. Перше, це позбавить вас від заздрості, коли ваш чоловік буде виходити на перекур. Незважаючи навіть на те, що багато чоловіків вважають, що їм кидати курити зовсім не обов’язково, тому що не вони носять дитину в собі. Але це не так! Існує думка, що якщо один з батьків курить, це в будь-якому випадку відбивається на майбутньому потомстві. Нікотин отруює дуже сильно організм не тільки жінки, але і чоловіки, і це відбивається на якості і кількості сперми. Так що для того, щоб дитина була здорова, кидати палити слід обом батькам.

Слід зазначити, що на відміну від жіночого організму, з чоловічого нікотин виводиться швидше, всього за 3 місяці. Це говорить про те, що якщо курцем є тільки тато, то планувати вагітність можна вже після 3-х місяців з того часу, як він відмовився від куріння. У разі, якщо тато навідріз не хоче відмовлятися від цієї згубної звички, спробуйте привести йому наступні медичні дослідження:

Було встановлено вченими, що якщо в сім’ї курцями є один або обоє батьків, діти в два рази частіше хворіють такими захворюваннями, як запалення легенів, бронхіт і астма, тютюн сприяє звуженню кровоносних судин, а також сильно порушує насичення киснем крові.

Діти у курців батьків в 6 разів частіше мучаться захворюваннями шлунково-кишкового тракту. У дівчаток, які народилися вже пасивними курцями, в подальшому житті може спостерігатися безпліддя.