курив кинув

Сторінка.

Курив-Кинув.

Інформація.

Про компанію: увага! Найважливіше що у нас є це здоров’я. Ми за здоровий спосіб життя!

На жаль, більшу частину життя ми живемо за принципом страуса, зариваючи голову в пісок, відповідно до девізом»я кину курити завтра». Показати повністю…

Кинути палити не так вже й складно, важливо позбутися від ілюзій, усвідомити, що всі курці шкодують про те, що колись почали курити. На щастя, це можна виправити! Що хотів би отримати будь-який курець на планеті: стати вільним! Адже некурящий отримує свободу від сигаретного рабства, можливість жити на повну котушку, а не проводити половину часу, страждаючи від необоримого бажання закурити, а потім, закуривши, думати, що краще б я цього не робив!

«Курив-кинув!»- найкращий спосіб кинути палити. У цьому додатку зібрано все, що потрібно, щоб допомогти вам кинути палити і забути про нікотинової залежності раз і назавжди:

— лічильник статистики до відмови від куріння (кількість викурених сигарет, витрачених на сигарети грошей, навіть Загальна вага і довжина всіх викурених сигарет за вказаний Вами стаж куріння);

— лічильник статистики після відмови від куріння (кількість невикурених сигарет, зекономленого часу і грошей, нікотину і смол, що не надійшли в ваш організм);

— лічильник статистики в майбутньому, на випадок, якщо вам не терпиться дізнатися: «а скільки я заощаджу грошей/не викуплю сигарет за місяць/півроку/рік. «;

— безліч різних індикаторів відновлення здоров’я, організму, зовнішності після відмови від куріння (наочно, в режимі реального часу показують як відновлюється ваш після відмови від куріння — насолоджуйтеся очищенням організму від отрути, а свого розуму – від рабства і залежності.);

— цікаві та мотивуючі факти і цитати про курців, шкоду куріння, поради як кинути палити,

— зрозумілий, простий і приємний інтерфейс;

— чат некурящих «курив-кинув»: спілкуємося, підтримуємо один одного, допомагаємо порадами!

Історія однієї хвороби або я назавжди кинув палити.

Свою першу сигарету я викурив в 12 років. На дворі стояв кризовий 1998 рік, і я традиційно проводив літо на дачі у бабусі. Ми з друзями заради забави крутили самокрутки, в які забивали сушену м’яту, після чого розкурювали їх на галявині під молодим дубом, неподалік від трансформаторної підстанції. У якийсь момент ми вирішили: досить дуріти, пора ставати дорослими! Нашою першою пачкою став «North Star». Як зараз, пам’ятаю, він випускався в трьох сортах: червоний — міцний, синій — легкий, і зелений — ментоловий. Продавався «North Star» в двох типах пачок — м’якою і твердою. Напевно, час був такий: того літа курити спробували всі з моїх ровесників. Приблизно тоді ж я вперше напився спочатку пива, а трохи пізніше — портвейну.

До серпневої кризи залишалося ще кілька тижнів, і сигарети коштували дешево: «North Star», якщо не помиляюся, — не більше п’ятдесяти копійок за пачку, «Петро I» — близько рубля. Самим шиком вважався «Парламент», що коштував трохи більше трьох рублів і був для нас недозволеною розкішшю. Це був чарівний час: сигарети можна було купити поштучно, ніяких заборон на продаж всякої гидоти неповнолітнім не було і в помині, тому нам, дванадцятирічним пацанам, в будь-якому кіоску без зайвих питань продавали і куриво, і алкоголь. Видів сигарет тоді було безліч, ми з друзями скидалися кишеньковими грошима, які батьки видавали нам на жуйку і морозиво, і за кілька тижнів перепробували практично всі з них. Того літа особливою популярністю у нас користувалися «North Star» і «L&M».

17 серпня 1998 року Уряд Росії оголосив про технічний дефолт. Ціни на сигарети моментально виросли: «Петро I» став коштувати більше трьох рублів, «Парламент» — більше десяти. Для нас це були шалені гроші, і від безвиході ми з друзями ходили збирати недокурені бички на залізничну станцію. Через місяць, у вересні, одна з однокласниць на перерві пригостила мене парою штук «парламенту». Я акуратно загорнув їх в аркуш паперу і на найближчих вихідних відвіз на дачу — разом з друзями ми викурили їх під тим самим молодим дубом.

Дачний сезон закінчився. Разом з його відходом з мого життя зникли і сигарети. У той час я професійно займався спортом, і якби тренер дізнався, що я періодично балуюся тютюном, — напевно прибив би мене на місці (і, до речі, правильно зробив би). У наступні кілька років я іноді міг дозволити собі викурити сигаретку-іншу на який-небудь вечірці або дискотеці, але всі ці витівки носили виключно епізодичний характер.

Курити «по-справжньому» я почав в 16 років. Йшов Серпень 2002 року. З професійним спортом я на той час зав’язав, зате розв’язав з алкоголем. Пили того літа ми багато. Дуже багато. Тридцяти рублів вистачало на пачку «Союз Аполлона», пляшку дешевого лимонаду а ля «дзвіночок» і півлітра поганого самогону з романтичною назвою «Баба Ліда» (названого на честь самогонниці, у якої ми його купували). Як ми цією гидотою тоді не перетравилися-історія замовчує, але пили її ми регулярно, деякі з моїх друзів — щодня протягом всіх дев’яноста днів літа, чим дуже пишалися. Практично всі, хто оточував мене тоді, курили, і до кінця серпня я непомітно для себе теж втягнувся. Мені здавалося, що все буде як минулого разу: літо скінчиться, я повернуся в місто, і там з тютюном буде покінчено. Тоді я не міг і припустити, що вперше задумаюся про те, що треба кидати курити, лише через шість років, а реально кину — аж через чотирнадцять. Першого вересня я прийшов в одинадцятий клас. Виявилося, що майже всі мої друзі-однокласники за літо теж встигли пристраститися до сигарет. Весь рік ми курили на перервах в туалеті на першому поверсі школи.

Навчаючись в університеті, я перейшов на «Парламент». Це були єдині сигарети, смак яких мені реально подобався: я міг курити їх без зупинки з ранку до вечора: пачку, дві, три, п’ять. Я неодноразово намагався перейти на інші марки, але в підсумку завжди повертався до «Парламенту». Часи були небагаті, грошей вічно не вистачало: я міг заощадити на обіді, але на сигаретах — ніколи. Пам’ятаю, що вперше поїхавши до Москви на кілька днів, я взяв з собою в сумку блок «парламенту»: я боявся, що в столиці в якийсь момент у мене закінчаться гроші, і я не зможу купити собі улюблених сигарет. Дивно, але в той момент мене абсолютно не лякала ймовірність опинитися на вулиці, або неможливість забезпечити себе їжею. Гроші в той раз у мене дійсно закінчилися, правда вже на зворотному шляху: мені довелося вимінювати білизну у провідника в поїзді на кілька залишилися пачок «парламенту».

Куріння завжди було для мене особливим магічним ритуалом. Увечері я міг, не роздумуючи, сісти в машину і поїхати до друзів в сусідній район, просто щоб викурити Разом по сигаретці. Курив я від однієї до двох пачок в день. І це завжди були міцні сорти, я ніколи не міг зрозуміти тих, хто вживав lights або super lights. Якщо раптом мені траплялися легкі сигарети, я зазвичай відривав у них фільтр і курив без нього.

Перший раз я задумався про те, що добре б кинути, в кінці 2008 року. У цей період відбувався якийсь перелом, і деякі з моїх друзів почали відмовлятися від куріння. У березні 2009 я твердо вирішив зав’язати з сигаретами. Зовсім відмовитися від тютюну мені тоді не вдалося, проте я зміг максимально знизити його споживання. Наступні кілька років я курив епізодами — тільки коли випивав. А так як алкоголь я вживав рідко, то нічого страшного в своїй слабкості не бачив. Іноді, звичайно, я міг несподівано вийти піднімати зі своїми знайомими або колегами, але такі перекури були вкрай нерегулярними. Я міг спокійно викурити дві пачки за вечір, а потім не згадувати про сигарети кілька тижнів. Немов Марк Твен, який «кидав курити тисячу разів», я то кидав, то знову починав, і, в цілому, такий стан речей мене цілком влаштовував.

2014 рік приніс зміни. Почалися проблеми з бізнесом, розвалилася моя сім’я, і в моє життя шаленим вихором увірвався період нескінченних тусовок і п’янок. Кілька місяців я викурював щодня по 3-4 пачки. Потім кидав. Потім знову починав. Сигарети обов’язково супроводжували мене у всіх моїх подорожах того часу.

У вересні 2015 року я гуляв по ВДНГ з друзями. В очі впадало, що в усьому парку не було жодного курця. Я сидів на тінистій алеї, затягувався димом і відчував себе ізгоєм. До того часу я був єдиним курцем з усіх моїх близьких друзів, і на більшості вечірок виходив курити на самоті. У грудні я поїхав в тривалу подорож по Індокитаю. Кілька місяців я обходився без сигарет, поки не дістався до М’янми (Бірми). Там я підсів на місцеві міцні сигари. Своїм смаком вони були настільки ж прекрасні, наскільки руйнівні для мого організму. Додому я привіз з собою величезну коробку, але з кожною сигарою відчував, як вона вбиває мене. Через пару місяців сигари скінчилися, я знову почав курити «Парламент». До цього моменту я не міг прожити без сигарет і декількох годин. Було ясно: потрібно терміново кидати!

Про «Легкий спосіб кинути палити» Аллена Карра я знав давно, але завжди вважав це звичайним шарлатанством: чим може допомогти звичайна книга? Однак стрічка друзів у Фейсбуці періодично показувала зворотне: люди читали і реально зав’язували. Втрачати мені було нічого, і я вирішив спробувати. З найперших сторінок мене не покидало відчуття, що мене обдурили. Книга була написана дурною мовою, і мене долав скепсис: ну я ж не зовсім дурень, як така фігня може спрацювати?

Однак чим далі я читав, тим більше у мене з’являлося впевненості: кинути палити раз і назавжди реально. Від цієї думки мені було страшно. Я не розумів, як я зможу прожити все життя без сигарет: для мене вони стали такою ж буденністю, як прийняття їжі і походи в туалет. Я розтягував книгу Як міг: читав по одній сторінці раз на тиждень, хоча можна було подужати її всю від кірки до кірки за пару-трійку днів. Ставало очевидно: лише я закінчу її читати — з курінням в моєму житті буде покінчено. Проте, мене ні на хвилину не покидали сумніви: чи вийде у мене? Останній місяць перед заповітною датою став для мене справжнім випробуванням. Найскладніше було переконати себе, що я зможу спокійно жити без сигарет. Мені весь час здавалося, що я збираюся позбавити своє життя чогось дуже важливого.

Залишалося приблизно три тижні до дня «Х». Я курив як ніколи багато, намагаючись накуритися на все життя. У ті дні найважливішим для мене було — ні в якому разі не дати собі відчути, що мені буде важко без сигарет, коли я кину. Це був мій головний страх, і я розумів, що дай я розвинутися цьому почуттю — воно відразу перекреслить всі мої плани і зруйнує вже сформоване рішення. Пам’ятаю, як в один з вечорів я мало не зламався. Ми святкували день народження одного з друзів на березі Фінської затоки. Ближче до ночі я з жахом виявив, що у мене закінчилися сигарети. Мій стан тоді був близький до шоку. Я подзвонив двом кращим друзям, які ще тільки їхали на вечірку, і попросив їх заїхати по дорозі в магазин — купити мені курива. Перший з них забув, про що я його просив. Другий приїхав і з викликом заявив, мовляв не буде купувати своєму другові (тобто мені) цю отруту. Це був провал. У той момент мене охопив жах: мені здалося, що всі мої старання марні, і жити без сигарет у мене вже ніколи не вийде. Врятувало мене тільки те, що хтось все-таки привіз мені тоді заповітну пачку, я викурив разом п’ять або шість штук і заспокоївся.

Через кілька днів я дочитав книгу. Рішення було прийнято, залишалося тільки вибрати день. 9 липня я збирався за місто. Цей вечір повинен був стати останнім, коли я курю. Напередодні плани помінялися, і я залишився в місті. Вночі я поїхав гуляти в центр. Я стояв на набережній Неви, пив пиво і курив. Для мене це був сакральний момент. Навколо гуляли якісь мами з дітьми, а я викурював одну сигарету за одною і дивився як розлучається Палацовий міст. В обличчя дув свіжий вітер. Я знав: менш ніж через 24 години я кину курити назавжди. Наступного ранку я прокинувся з важким похміллям у свого друга в Купчино.

Свою останню сигарету я повинен був викурити у себе вдома на балконі. Я випив чаю і відправився в Пушкін. По дорозі чергова пачка «парламенту» закінчилася, і, перед тим як увійти додому, я зайшов в магазин і купив ще одну.

Я вийшов на балкон і викурив поспіль дві сигарети. Почекав двадцять хвилин. Викурив ще дві і викинув залишилася пачку у відро для сміття.

У той момент я знав: все, я кинув палити назавжди! Правда, через хвилин п’ять мені здалося, що я не протягну і до вечора. Моторошно хотілося залізти в смітник, дістати звідти зім’яту пачку і викурити ще пару «останніх» сигарет. Але цей порив слабкості був заїдений пачкою печива.

День закінчився і нічого не сталося. Увечері я написав чотиривірш:

На Празькій-похмілля, душно і погано: Чай, сигарети, поговорити. У Пушкіні-пачку «парламенту» в урну: я назавжди кинув палити.

Наступного ранку я прокинувся некурящою людиною.

Кілька днів по тому я переглядав свої фотоархіви десятирічної давності і з подивом виявив, що майже на всіх фотографіях того часу я курю.

Через місяць після того як я кинув, мій хороший знайомий Іван Лепіхов описав у себе в Фейсбуці свою історію боротьби з курінням . Саме тоді я вирішив, що на свою першу річницю без сигарет так само повідаю світу свою версію «саги про сигарети».

До слова, ще в 2008 році аналогічний пост публікував Тема Лебедєв. Забавно, але рівно через тиждень, після того як я викреслив сигарети зі свого життя, зі мною сталася ситуація один-в-один як у нього. Ми збиралися лізти на дах на Канонерському острові, щоб звідти спостерігати повернення «Аврори», коли біля входу парадну якийсь незнайомий мужик попросив у мене вогника. Я інстинктивно поплескав себе по кишенях, в одному з яких знайшлася Стара запальничка. Я віддав її йому: «Візьміть, я більше не курю».

Сьогодні у мене ювілей: рівно рік, як я кинув. Не буду кривити душею, одну сигарету за цей час я все-таки викурив, будучи в гостях у своїх хороших друзів. Я був мерці п’яний і дуже смутно пам’ятаю той момент, в пам’ять врізалося лише те, що смак тютюну здався мені огидним. Сьогодні, через рік, я так само впевнений, що кинув палити на все життя.

Зі своєї історії я виніс кілька висновків: 1. Сигарети-наркотик. Куріння — не звичка, а важка залежність, шкідлива і Мерзенна. 2. Кинути палити-просто. Нічого страшного тут немає, і дуже багато через це успішно проходять. 3. Книга Аллена Карра» Легкий спосіб кинути палити » дійсно працює. Дивно, але це-правда. 4. Переконати друзів або родичів кинути палити неможливо. Кожен повинен дійти до цього сам. 5. Якщо ваш друг в якийсь момент просить вас купити йому сигарет, не відмовляйте: можливо в цей момент він знаходиться на піку боротьби зі своєю залежністю і ваше впертість буде мати негативний ефект.

Перед публікацією я ще раз перечитав аналогічні історії всіх своїх знайомих. Всі вони, за винятком деяких деталей, — однакові, ніби написані під копірку.

Книга Аллена Карра, за якою я кинув палити, через кілька місяців була подарована моїй хорошій подрузі, і ось уже майже рік я чекаю, що вона її, нарешті, прочитає.

Я дуже сподіваюся, що моя історія спонукає хоча б ще одного курця задуматися про те, що пора відмовитися від своєї згубної залежності. Повірте, це-просто: піти в найближчий Книжковий магазин, витратити 200 рублів на » Легкий спосіб кинути палити» і почати жити новим повноцінним життям!

Мені важлива Ваша думка! Чи була цікавою ця стаття? Є що доповнити? Хочете розповісти свою історію або поділитися своїми фотографіями? А може бути ви знайшли помилку в моєму тексті? Залиште свій коментар!

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям!

Отримуйте повідомлення про всі мої нові записи на Ваш e-mail! Або стежте за оновленнями в моїх акаунтах в Фейсбуці , вКонтакте , в Одноклассниках або в Твіттері — там публікуються анонси всіх постів. Крім цього ви завжди можете дізнатися про всі оновлення через RSS .

Ще рекомендую підписатися на мій Instagram — тільки там всі мої подорожі в реальному часі. А всі мої відео-на YouTube .

Залишено 33 коментарі, будьте наступним!

15 зірок, які були завзятими курцями, але змогли кинути.

З огляду на насичений темп життя публічних особистостей, не дивно, що багато хто з них люблять «побалуватися» сигареткою в надії хоч трохи зняти стрес. Але вже давно відомо, що нікотин дуже негативно позначається на здоров’ї. І ми вже розповідали про російських зірок, які померли через хвороби, пов’язані з курінням.

На щастя, багато знаменитостей вчасно усвідомили всю небезпеку цієї згубної звички і змогли від неї позбутися. Тепер вони охоче діляться своїми історіями і секретами, які, можливо, вам знадобляться.

Дженніфер Еністон.

Зірка серіалу» Друзі » курила протягом багатьох років. А ще пристрасно пила каву і навіть намагалася вилікувати обидві ці залежності за допомогою йоги. Але позбутися від тяги до нікотину і сигарет Джен допомогла тільки серйозна » струс» — після розриву з Бредом Піттом у неї почалися панічні атаки, а сигарети і кава тільки їх посилювали.

Бред Пітт.

Бред Пітт періодично то курить, то кидає, то знову курить, то знову зав’язує зі шкідливою звичкою… колись йому довелося кинути через екс-дружини Анджеліни Джолі: актриса заявила, що ніхто в її будинку не куритиме, щоб не подавати дітям поганий приклад.

Це дуже розумно, враховуючи те, як вони виховуються. Раніше ми вже детально розповідали про хаос, який творився в будинку подружнього подружжя-діти нічого не знають про заборони і творять те, що їм захочеться, а актриса активно це заохочує.

Магазин продуктів-делікатесів продуктовий магазин Стокманн в Таллінні. Завжди свіжі продукти. Приходь! Дізнатися більше stockmann.ee Яндекс.Директ.

Шерон Стоун.

У 46 років Шерон Стоун перенесла інсульт, і ця обставина змусила її переглянути свої шкідливі звички і погляди на життя в цілому. Вийшовши з лікарні, актриса назавжди відмовилася від куріння, скоротила кількість споживаного кофеїну і майже повністю відмовилася від алкоголю (зрідка вона може собі дозволити пару келихів вина).

Еван МакГрегор.

Еван МакГрегор кілька разів намагався кинути палити самостійно, але кожен раз знову повертався до цієї шкідливої звички. Одного разу актор відправився в навколосвітню подорож на мотоциклі, де в черговий раз не втримався і взявся за сигарету. Повернувшись додому, МакГрегор звернувся до фахівця, який провів кілька сеансів гіпнозу і допоміг йому остаточно кинути.

Жизель Бюндхен.

курив кинув

Знаменита супермодель кинула курити заради дітей. За словами Бюндхен, Бенжамін і Вівіан (так звуть її нащадків) заслуговують того, щоб дихати чистим повітрям. Про своє рішення відмовитися від тютюну модель жодного разу не пошкодувала. Одного разу в інтерв’ю вона розповіла, що після позбавлення від залежності її смак і нюх змінилися в кращу сторону.

Раніше вся їжа здавалася мені присмаченою попелом — — каже Бюндхен.

Сильвестр Сталлоне.

Сильвестр Сталлоне почав курити, коли йому було всього 12 років, тому не дивно, що ця шкідлива звичка переслідує його досі. Справедливості заради потрібно сказати, що з сигаретами актор таки зміг покінчити — на зйомках фільму «Роккі» він буквально задихався на рингу, тому змушений був відмовитися від куріння.

Правда, з часом Сталлоне полюбив сигари, але і ними намагається сильно не захоплюватися.

Пенелопа Крус.

Що саме послужило причиною розставання Пенелопи Крус з цією шкідливою звичкою, достовірно невідомо. Деякі кажуть, що актриса кинула курити заради молодої людини, Інші — що позбутися залежності їй допоміг буддизм. Також ходять чутки, що Крус пішла на це на вимогу режисера мюзиклу «9», який дуже боявся, що через куріння актриса зіпсує голос.

Метт Деймон.

Метт Деймон точно пам’ятає день, коли він задумався про те, щоб назавжди зав’язати з курінням. Це сталося 5 серпня 2004 року.

Я пам’ятаю, як мій брат кинув палити, коли вирішив завести дітей. Він тоді сказав: «Я буду чистити організм півроку або рік перед тим, як, розумієш…

Деймон подумав, що це відмінна ідея, тому, познайомившись з майбутньою матір’ю своїх дітей, теж вирішив відмовитися від нікотину. Правда, зробити це виявилося не так просто, як хотілося: щоб назавжди позбутися залежності акторові довелося пройти кілька сеансів гіпнозу.

Бен Аффлек.

Бен Аффлек і Метт Деймон почали курити в останніх класах школи, пронесли цю шкідливу звичку через все життя і кинули майже одночасно. Якщо Деймону позбутися сигарет допомогли гіпнотезери, то Аффлеку … сигарети. Під час зйомок фільму «козирний туз» акторові доводилося викурювати по п’ять пачок сигарет в день, щоб зробити вдалий кадр, тому вже скоро він просто не міг на них дивитися.

Джулія Робертс.

Джулія Робертс поборола нікотинову залежність всього три роки тому. Справитися з цим непростим завданням актрисі допомогла йога. Одного разу Джулія зізналася, що куріння всерйоз заважало їй завагітніти. На щастя, і ця проблема вирішилася, адже, як відомо, зараз актриса виховує трьох дітей.

Аль Пачіно.

Легендарний актор зумів кинути палити після значного 30-річного стажу! Сталося це, коли Аль Пачіно виповнилося 54 роки. На відмову від сигарет чоловіка підштовхнула боязнь позбутися свого фірмового тембру голосу, так як актор вже почав помічати неприємні зміни.

Гвінет Пелтроу.

Як і інші голлівудські курці, Гвінет Пелтроу намагалася зав’язати за допомогою занять йоги. Але це їй не допомогло. У підсумку актриса викурила останню сигаретку, тільки дізнавшись про свою вагітність.

Ештон Кутчер.

Ештону Кутчеру кинути палити допомогла знаменита книга Алана Кара. Прочитавши її, актор практично моментально відмовився від сигарет. А посприяли цьому рішенню побоювання Кутчера за власне життя… на зйомках одного з фільмів акторові доводилося виконувати багато трюків, і він побоявся, що інтенсивні фізичні навантаження одночасно з курінням угроблять його здоров’я.

Барак Обама.

Що ми всі про артистів та про артистів! Навіть у сильних світу цього є шкідливі звички і свої способи з ними боротися. Наприклад, колишньому президенту США Бараку Обамі кинути палити допомогли спеціальні жуйки, які він жував протягом двох тижнів. В цілому політик веде життя, вільне від нікотину, вже більше 10 років.

Принц Гаррі.

І члени королівської сім’ї теж потрапили в наш список! Вірніше, самий навіжений її представник-Принц Гаррі Уельський. Герцог Сассекський кинув палити, коли дізнався, що його дружина вагітна, щоб якось підтримати її в цей непростий період.

Чому я почала курити, а потім кинула.

Чому підліткам подобається курити. Чи треба забороняти курити.

Така історія є майже у кожного, хто курив, а потім знайшов у собі сили кинути. Якщо у вас самих немає досвіду куріння (що, безсумнівно, добре), якщо не вистачає слів і знань для розмови з підлітком про шкідливі звички — дуже до речі доведеться книга Олени Климової «справжнє дівчисько». Покопавшись у своїй душі і в медичній літературі, автор знайшла дуже правильний підхід до теми про шкоду куріння.

У моїй родині курив тільки Дід. Здавалося, від диму його біломорини комарі падали на льоту. Пахло премерзко. Не дивно, що мені жодного разу не захотілося спробувати.

Я вступила до вузу, через рік стала працювати. Приблизно тоді ж у моєї подруги трапилася нерозділене кохання.

Якось ми обговорювали її обранця. Подрузі було невесело. І раптом вона сказала:

— А давай покурим?

Не пам’ятаю, чому я погодилася. Напевно, хотіла її підтримати. Ми купили перші в житті сигарети в кіоску на автобусній зупинці і закурили — під сірим небом біля труб теплотраси.

Яка ж це була гидота.

курив кинув

Чому я стала курцем.

Чому я не зупинилася? Чому купила другу пачку, а потім і третю. Складно сказати. Я спробую згадати.

Мої колеги-жінки, яких я поважала і на яких хотіла походити, — курили. Вони вдавалися з нарад з круглими очима: «О, що я дізналася! Покурим?»- а мені хотілося бути поруч, слухати цікаві розмови і брати участь в них. І я бігла слідом. З сигаретою. Мої кумири курили. Мої улюблені співаки-живі і мертві-дивилися на мене з фотографій, затиснувши сигарету в пальцях або в зубах. Не скажу, що в голові народжувалася ланцюжок «мій кумир курить — о, як це круто — я теж так хочу», все було складніше; але і не скажу, що кумири ніяк не вплинули. Рідні, зрозуміло, категорично забороняли мені курити. Цього виявилося достатньо, щоб їх не слухати. Я зроблю навпаки — а не як ви мені веліли. Мені подобалося курити. Наодинці з собою, на балконі, дивлячись на захід. З колегою, говорячи про щось важливе. Струшувати попіл звичним клацанням пальців і випускати дим з рота. Подобалося, що після сигарети світ злегка пливе перед очима, тривога вщухає, а проблеми не здаються непідйомними. Здавалося, що це позбавляє від стресу. Мене не особливо налякало, коли на пачках поруч з написом «Куріння вбиває» з’явилися моторошні картинки. Рак легенів? Коли, в старості? До неї ціла вічність. Сигарета забирає день життя? Ну і гаразд, он їх скільки попереду. Хіба мені стане гірше від пари затяжок?

Чому я розчарувалася в сигаретах.

Я курила майже десять років. Всі причини » чому б і ні?»потроху перетворювалися в» а ось чому»:

Я нічого не пропустила б, якби не ходила з колегами в курилку. Новини і так досягали моїх вух, а спільне куріння виявилося не найкращим способом зблизитися. Я стала брати у кумирів творчі ідеї. Нові думки. Улюблені книги та пісні. Прочитати книгу, яку радить кумир, куди приємніше і корисніше, ніж курити, тому що і він курить. Або курив. Деякі з них вже померли. Дехто — від раку. Я припинила робити що завгодно з протесту і стала прислухатися до своїх бажань. Мотив» на зло бабусі відморожу вуха » смішний. Вуха-то мої. Сигарета спритно прикидається подругою. Вдає, що з димом забирає в небо тривогу і стрес. Гарно. І брехливо. З цим не зрівняються тривога і стрес, які ти відчуваєш, коли посеред ночі закінчуються сигарети або ламається запальничка. Хочеш закурити-а нічого. О, Це жахливе почуття. Все всередині ниє, кишки немов витягають через горло, ти огризаєшся на всіх, злишся на себе і не можеш думати ні про що, крім як-курити! курити! курити! Страшні картинки стали ближче. Я відчула, що куріння прямо зараз впливає на моє здоров’я. Іноді мені було боляче дихати. Я злякалася. Тому що я хотіла жити. Жити довго і щасливо. Писати книги. Читати новини. Обіймати коханих людей. Просто жити.

З’явилися і нові»а ось чому». Я відчула, що від мене пахне, і пахне неприємно. Я порахувала, скільки грошей спускаю на сигарети, і сума мене приголомшила. Найприкріше: витративши їх, я не стала краще, розумніше, спокійніше, не отримала нові знання або враження. Ні-я обзавелася однією з найважчих залежностей.

Вона зламала мене, подарувала мені парочку незабутніх ночей. Коли сигарети кінчалися, я вигрібала недопалки зі сміттєвого відра, шукала найдовші і підпалювала їх, щоб затягнутися пару раз.

Ось тобі і позбавлення від стресу. Ось тобі і спокій. Чи могла я подумати, що нешкідлива паперова паличка з сушеною травою змусить мене стояти на колінах і копатися в смітті, щоб пару раз вдихнути смердючого диму.

Як тіло реагує на куріння і чому?

У центральній нервовій системі виробляється ацетилхолін. Він бере участь в передачі нервових імпульсів в головному мозку.

З сигаретним димом в легені надходить нікотин. Нікотин схожий на ацетилхолін, тому діє на рецептори, на які повинен діяти ацетилхолін, і збільшує їх активність. В кров викидається адреналін. У головному мозку збільшується рівень дофаміну-речовини, яка збуджує центр задоволення.

Підсумок: серце б’ється частіше, кров’яний тиск підвищується, рівень глюкози в крові зростає. Голод, якщо він є, на час відступає. Ти відчуваєш приємне збудження або розслабленість, а ще задоволення.

Начебто все прекрасно? Як би не так. Мозок розуміє, що в тіло потрапляє надлишок ацетилхоліну. (Пам’ятаєш, хто це насправді? Обманщик нікотин.) І вирішує: треба пристосовуватися до нових умов. Відбувається ось що:

Чутливість рецепторів, на які діє ацетилхолін, знижується.

Підсумок: звична доза більше не допомагає розслабитися. Ти хочеш курити все більше і частіше.

Центральна нервова система перестає виробляти досить ацетилхоліну.

Підсумок: кинути палити — ох як важко. Коли з’являється нестача ацетилхоліну-виробляється менше дофаміну, і ти отримуєш менше задоволення. І менше-це ще м’яко сказано!

Я курила майже десять років, і я перестала курити. Чи не з першого і не з другого разу. Але змогла. Коли кидаєш-все навколо нагадує про сигарети. Сіре осіннє небо клубочиться як дим. Під ногами упереміш з опалим листям на кожному кроці валяються недопалки. У громадському транспорті за десять метрів чуєш курців, і від запаху вивертає.

Нічого, крім як покурити, перший тиждень не хотілося. Як і другу. Як і третю. Через місяць стало легше. Трохи. Але цілий місяць я тинялася з кута в кут і майже кожен день ревіла, думаючи, що я нікчемність і мене ніхто не любить. І знаєш — адже я розуміла, чому так відбувається, але легше від цього не ставало.

Чи шкодую я про те, що взяла в руки сигарету? Ні. Але тільки з однієї причини: я намагаюся не шкодувати ні про що, що зробила. Помилок немає, є тільки досвід. Це був болючий урок, і я його засвоїла.

Курити чи не курити? Вирішуй сама. Я думаю, не варто. Якщо ти хочеш просто спробувати-знай, що перші сигарети здадуться тобі гидотою, але якщо не зупинитися, то звикнеш швидко. Якщо ти думаєш, що досить сильна, щоб в будь — яку мить кинути, — значить, ти досить сильна, щоб не починати.

Курив-кинув, як кинути палити: історії колишніх курців.

Завжди цікаво дізнатися, що відбувається, коли людина кидає палити після багатьох років залежності. Курив-кинув, як кинути палити, щоб можна було сказати таке і про себе? Всього кілька коротеньких оповідань тих, хто кинув палити. І не курить вже кілька місяців або років.

Що в результаті він отримує? Враження перших вуст, без нотацій і наполегливого переконання. Тільки сухі факти від тих, хто зумів зруйнувати сигаретні кайдани, перестав бути галерним рабом.

У бажаючих кинути палити безліч сумнівів і питань. Ще більше порожніх страхів, які часто не виправдовуються. Як кинути палити самостійно? Чи потрібно шукати допомоги у лікарів і гіпнотизерів? Що зі мною буде, коли я почну відмовлятися від куріння?

Плюс заздалегідь панічний настрій. Проте. Ось адже, що цікаво. Не видно страждальців, що корчаться в нестерпних муках, серед знайомих, розлучилися з сигаретою. А Ви таких бачите?

Хто як кидав і що знайшов.

Якщо і є неприємні відчуття, то вони переживаються, як застуда або скалка в пальці. І все ж, все ж.

Саме всього перерахованого бояться ті, хто замислюється про відмову від неприємної звички. А те, що звичка ця противна і згубна не заперечує ніхто: навіть ті, хто кидати не збирається і курить із задоволенням.

Аналіз складу сигаретного диму говорить про те, що серед 190 компонентів, найшкідливіших речовин 16 є наркотичними . Викуривши сигарету, людський організм отримує свою дозу наркотику і заспокоюється. Але всього на півгодини-годину.

Як тільки з організму починають виводитися ці самі наркотичні речовини, мозок починає вимагати нову дозу. Закурюється Нова сигарета, з новою дозою наркотику.

Тільки подумати-завзятий курець щогодини змушений вдаватися до сигарети. Курці готові йти по мінних полях в сусіднє селище, наражаючи своє життя на небезпеку, за пачкою сигарет. На жаль-це нерідкі і сумні факти про долі необстріляних солдатиків.

Чому ж одним легко кинути палити і вони не відчувають ніяких ломок від відсутності сигарет? Зате інші змушені долати болісну тягу і бажання закурити знову?

Всі люди різні. І організми у них різні, і характери.

Легкість відмови від куріння може бути викликана.

Потужною мотивацією — в цьому випадку мета варта того, щоб не звертати уваги на деякі незручності. Інші не націлені на результат і кидають курити тільки тому, що розуміють, що це шкідливо, негарно, незручно, не прийнято в суспільстві і тд.

Другі підспудно чекають і бояться наслідків відмови від куріння. І, звичайно, отримують повний набір у вигляді спокуси, бажання затягнутися в компанії або в силу звички, яка виробилася роками.

Історії колишніх курців.

Перша-чоловіча.

Стаж куріння більше 15 років. Курити почав з 14 років і з тих пір жодного дня не провів без сигарети. Норма була солідна-півтори пачки в день.

Було кілька спроб. Не зовсім вдалих, тому що після пари місяців некуріння, закурював знову. Найчастіше в компанії курців друзів.

Вбивалося два зайця відразу:

пильна увага до власної персони не давала можливості курити потайки, колеги жінки буквально обнюхували після повернення з перерв і єхидно посміхалися.

Виглядати перед ними порожнім балакуном не хотілося. Довелося відповідати.

Ну і ще плюс широкого розголосу: спеціально для друзів в компанії: — » Ну так. Ти ж кинув!». Ніхто більше не пропонував закурити, але при цьому всі випробувано придивлялися: — » не зірвався ще? Тримається?».

Знову-таки, довелося відповідати. Минуло 8 років. І вже зроблені деякі висновки:

Кидати палити потрібно відразу, без зменшення кількості викурених сигарет. Перед тим як викинути сигарету остаточно – налаштувати себе психологічно.

Підійдуть будь – які способи-від Аллена Карра до вишукування в своєму організмі грізних провісників захворювань.

Вибрати відповідний момент, коли можна не зустрічатися з компанією курців або використовувати час відпустки або відрядження.

Наслідки у вигляді зайвих кілограмів мали місце, але перші півроку. Потім кілограми кудись поділися. Ніяких дієт і обмеження в харчуванні не було.

Друга-жіноча.

Курити почала в студентстві, коли хотілося довести всім, що вже доросла. Ніякого задоволення це не доставляло, тому курила тільки тоді, коли поруч був об’єкт, на якого потрібно було справити враження.

Думала, що кине трохи згодом, як перестане викликати у оточуючих враження малявки і сопливої дівчини. Через рік зрозуміла, що без сигарет не може обійтися жодного дня.

Це стало ясно, коли довелося виїхати в інше місто з групою студентів на практику. Керівник був суворий, і довелося купувати сигарети потайки і ховатися, щоб покурити.

Після інституту вийшла заміж і під тиском некурящого чоловіка кидала важко і довго. Зривалася і починала знову. В один момент помітила, що чоловікові неприємно з нею цілуватися і він морщиться від запаху, коли вона притискається до нього.

Як некурящий, він гостро відчував запах тютюну, що виходить від волосся і одягу. Ось тут, нарешті, дійшло, що може просто опротиветь чоловікові.

Купила Табекс і за допомогою таблеток, за схемою, почала кидати вже грунтовно. На восьмий день курити вже хотілося не так гостро і вона закинула таблетки і куриво. Вирішила, що далі перетерпить сама.

Збільшення ваги майже не було-2 кілограми в перші місяці, які самі собою потім пішли.

Чоловік погодився на дитину, бо вважає, що всі токсини з мене вже пішли. Не потрібно обнюхувати себе, коли йдеш на ділову зустріч. Завжди у формі і у всеозброєнні. Виявила, що у повітря є смак, як у їжі, яка раніше здавалася позбавленою смаку.

Третя-важка.

Стаж куріння більше 20 років. Вважає, що тільки через сигарети не вийшла заміж і не завела дітей. Раптом з’явилися серйозні проблеми із зором і лікар сказав, що кинути палити необхідно.

Самотня вільне життя ніяк не заважала курінню прямо в квартирі і тому було особливо тяжко.

Вона знала, що говорила. Їй можна було вірити. Вона сама, пристрастившись до цигарок на фронті, змушена була кинути палити, коли працювала в Заполяр’ї разом з чоловіком. З покупкою курива виникали проблеми внаслідок глобальної віддаленості магазинів (найближчий був в 200 кілометрах і шлях до нього лежав через льоди і тороси).

Повернемося до нашої страдниці. Минуло майже 3 роки.

курив кинув

Безсоння. Засипала тільки під ранок, коли вже потрібно було вставати на роботу. Палять співробітники, які тримали на увазі пачки сигарет і бігали на перекур. Стресові ситуації, коли рука сама тягнулася до сигарети.

Довелося кожен раз робити зусилля над собою, щоб відмовитися від «ось цієї, конкретної, сигарети» . Не завжди успішно. Кілька разів закурювала. Задоволення від сигарети, при цьому, вже не було – одна досада на себе і нудота.

Обійшлися без операції на очі. Укупі з вправами для очей, наполегливим медикаментозним лікуванням і вітамінним харчуванням перестала прогресувати хвороба. Поправилася, що пішло мені на користь. До цього була худою, довгою і кістлявою дамою. Покращився настрій і перестали дратувати колеги. Виявилося-приємні люди. Стала помічати чоловічу увагу, якого раніше не було. Якась легкість всередині і повітря смачніше — ось якось так.

Таких історій можна прочитати і почути скільки завгодно. А можна не читати і не вивчати, що буде відбуватися з людиною, коли він кидає палити, а перевірити на собі.

Професор Жданов у відео пропонує провести експеримент над собою і переконається, що не так приємно курити насправді, як ми собі це уявили. Може після такого переконання можна буде сказати і про себе теж: курив-кинув. Як кинути палити і дійсно це так важко?

Як кинути палити легко і самостійно в домашніх умовах.

Курив багато, кинув на завжди використовуючи цей простий спосіб. Цей спосіб не вимагає ні тимчасових, ні грошових витрат. Нешкідливий і доступний кожному хто вирішив кинути палити самостійно. Курити кидати не легко, але можливо цей простий спосіб вам допоможе. Мені допоміг. Вейп і iQOS як про безпечні альтернативні варіанти куріння. Або це не менш небезпечно ніж сигарета?

Як кинути палити? Є безкоштовний і простий спосіб кинути палити!

Зараз всім зрозуміло, що куріння не приносить здоров’я! Вже через невеликий період куріння з’являється кашель, а курці зі стажем в кілька років наражають себе на небезпеку «заробити» онкологічне захворювання. Багато курців, звичайно, думали над способами: як кинути палити самостійно?

На жаль, велика частина представників покоління z також захоплюється тютюнопалінням, багато з них дівчата. Але в моду серед молоді увійшла нова звичка-вейп, від якої також не легко відвикнути. Тим більше як показують останні дослідження при використанні вейпа люди теж вмирають.

Деякі, безумовно, намагалися кинути палити тютюн. Але, на жаль, не так легко це зробити. Залежність від нікотину зокрема і від сигарети в цілому, прирівнюється до важкої хронічної хвороби.

Варіантів розлучитися з сигаретою величезна кількість, від голковколювання, змов до сучасних науково обгрунтованих методів.

Ви можете спробувати, можливо найпростіший безкоштовний метод кинути палити самостійно .

Стакан теплої води.

Можливо ви не знали про доступний метод, Вам буде необхідний тільки стакан води.

Головне, цей спосіб допомагає реально кинути палити. Поставте мету і скажіть собі: «я кину палити самостійно».

І так, в той момент, коли ви починаєте відчувати потребу в сигареті, необхідно випити склянку води. Бажано залпом, в один, максимум, два прийоми. Дуже важливо-вода повинна бути з температурою, яка для Вас по відчуттях найнеприємніша, між 20 і 30 градусами. Це індивідуально, так, що поекспериментуйте.

І так, кожен раз, при потребі закурити, Вам необхідно випити 150-200 гр. води негазованої.

Мотивація, однак!

Для перемоги повинна бути мотивація, як себе мотивувати на відмову від куріння. Існує велика кількість варіантів, нижче наведені деякі з них:

у Вас маленькі діти або онуки, подумайте про них; ви готуєтеся стати матір’ю або батьком; просить, або благає партнер; колеги не в захваті; вимагає керівництво; здоров’я стало «похитуватися«, серце» поколювати» не можете пробігти 200-300 метрів не задихаючись, і т. д.

Матеріальна вигода, можливо для Вас буде також мотивацією!Підрахуйте, скільки за рік ви могли б купити дітям, наприклад фруктів та інших корисних речей, замість сигарет, які забирають здоров’я у Вас і ваших близьких.

Можливо всі ці мотивації, плюс ваші особисті версії стимуляції, зроблять Вас більш впевненим (- ой)на шляху до перемоги і здоров’ю?

Критично необхідно!

Для досягнення перемоги визначте ситуації, в яких ви відчуваєте максимальну потребу в нікотині. Можливо це відбувається, через підвищених хвилювань перед важливою зустріччю, довгого очікування, або, навпаки, під час преферансу в п’ятницю. Уявіть, як ви легко долаєте тягу до сигарети в самих «важких» ситуаціях. Ви справляєтеся з цією згубною звичкою.

Жодна людина за всю історію не домігся нічого великого, не породивши цього спочатку в своїй уяві.»Наполеон Хілл.

Інші мотивуючі афоризми, цитати, висловлювання великих, і, не дуже, людей про фортуну, удачу, везіння ви можете вибрати для себе в цьому розділі порталу.

Якщо вирішили спробувати метод» стакан води», не зупиняєтеся на півдорозі. Для закріплення удачі необхідно контролювати себе як мінімум місяць, краще 2-3 місяці.

Якщо при відмові від куріння не буде вистачати стимуляцій для активної діяльності, включіть в свій раціон чашечку ароматної кави. Пропоную вам спробувати приготувати оригінальний варіант капучино, вдома або на роботі, без кави-машини.

Немає кращого приворотного зілля, ніж звичайна кава, зварена власноруч. Коли чоловік його спробує, він вже нікуди не дінеться.»Софі Лорен .

І ще один, складний момент в процесі досягнення перемоги. Скажіть собі, що ви розлучаєтеся не на все життя, а скажімо на 10 років. Для деяких людей сказати собі, що кидаю на все життя-це катастрофа. А так всього 10 років, ну або 5, тільки не велика перерва «» я зможу, я сильний»

Цей варіант працює! Не палю більше 25 років!

А курив 1,5 -2 пачки в день. Перепробував багато різних варіантів, і тільки цей спрацював. Курці часто задають таке питання — « » кину курити, що станеться?»Багатьох зупиняє помилкова думка, що після розставання з сигаретою обов’язково буде відбуватися різкий набір ваги.

По-перше, якщо вас буде регулярно тягнути заїсти проблему, заїдайте менш калорійними продуктами, краще з «негативною» калорійністю.

Огляд Топ 9 кращих безкоштовних додатків для підрахунку калорій на Android і iOS. Кращі калькулятори калорій для точного онлайн розрахунку норми в день. Зручні щоденники з меню дієти, спортивного харчування, балансу надходження і витрати калорій.

По-друге, пропонований метод також хороший тим, що стакан води знижує потребу в перекусі. Але головне, що б загальна кількість випитої води в день не перевищило 2,5 літра, близько 30-40 гр. на кілограм вашої ваги.

Для покоління z про сигарети, вейпи та iQOS.

Для покоління z і не тільки. Якщо думаєте, що сигарета надає вам дорослість, наклейте вуса і намажте жовтою фарбою зуби. Будете виглядати старше і організм не постраждає.

Не починайте курити, а якщо почали, то не втягуйтеся. Як можна швидше розлучіться з цією» нехорошою » і небезпечною для здоров’я, звичкою.

Курити кидати не легко, це рабство, психологічне і фізичне. Нікотин стимулює штучне вироблення гормонів «щастя», тим самим порушуючи природний режим роботи гормональної системи. А це вже нова серйозна загроза організму.

В даний час молоді люди все частіше вибирають сучасні «інноваційні» варіанти куріння тютюну Вейп і iQOS. Ці способи «курити і парити», на їхню думку, більш безпечні для здоров’я.

Вейп і iQOS безпечна альтернатива курінню?

Сучасні варіанти куріння тютюну Вейп і iQOS є альтернативою паління. При цьому багато хто вважає, що Вейп і iQOS практично безпечні. Однак останні події в США говорять про зворотне. За останній час в США вейперів стала вражати загадкова хвороба. Симптоми хвороби вже зареєстровані у молодих людей в більшості штатах США. В цілому вже виявлено кілька тисяч випадків хвороби, на жаль, близько 40 осіб вже загинуло. Подробиці про ситуацію із забороною вейпів в США через хворобу EVALI (e-cigarette, or vaping, product use associated lung injury) ви можете ознайомитися в цій статті.

Вейп і iQOS допомагають відвикнути від сигарет?

Багато, з тих хто курить вважають, що Вейп і iQOS можуть допомогти відвикнути від справжніх сигарет. Можливо «інноваційна продукція» куріння тютюну дещо згладжує проблему. Однак, знову ж таки, виникає питання про нанесення шкоди здоров’ю при їх використанні. Крім того, стоїть гостро питання про якість товарів даної категорії присутніх на російському ринку.

Зростання продажів стіків для Вейп і iQOS.

За дев’ять місяців 2019 року зафіксовано зростання продажів стіків для систем нагрівання тютюну. За період з січня по жовтень купувати стіки стали в 4,5 рази більше в порівнянні з таким же періодом минулого року. Різні альтернативні системи нагрівання тютюну IQOS, вейп, кальяни і так далі, щорічно все більше ставляться популярними серед росіян, після того як в 2013 році в країні обмежили куріння звичайних сигарет в громадських місцях.

Скільки росіяни курять, 2018.

Тим не менш, Росія очолює топ країн з найбільшою кількістю викурених сигарет. За результатами 2018 року Росія впевнено розташувалася на першому місці за кількістю викурених сигарет на душу населення. В цілому за 2018 рік в Росії було викурено 300 мільярдів сигарет.

Тобто в середньому кожен курить в Росії щорічно викурює по 2 тисячі сигарет. Російські чоловіки в середньому щодня викурюють по 20 сигарет, жінки не набагато відстають, кожен день по 15 сигарет. У Китаї і Південній Кореї, які також увійшли до трійки лідерів, викурюють відповідно по 5,2 і 4,8 сигарети в день.

У Росії впав попит на сигарети.

Згідно з дослідженнями «Платформа ОФД» в Росії в поточному році продажі сигарет знизилися щодо торішніх показників. У порівнянні з минулим роком, за дев’ять місяців, січень-жовтень, поточного року, зниження обсягів продажів звичайних сигарет склало п’ять відсотків. Про ситуацію на тютюновому ринку Росії повідомляє RT.

При цьому, за даними дослідження «Такском», Популярність сигарет знизилася ще більш значно, на сім відсотків, відносно минулого року.

Хвороби пов’язані з курінням.

В інтернеті досить багато фотографій, на яких відображені катастрофічні зміни в органах людей в результаті куріння. Перш за все, такі фото призначені для того, щоб навести людину на думку відмовитися від куріння.

Фото, що ілюструє легені курця, вражає. Однак народ у нас з гумором, і часто під аналогічними фотографіями можна побачити такі відгуки:

«Хто не курить і не п’є той здоровеньким помре.»або,» копчене, довше зберігатися.»

Ну, що ж, кожен робить свій вибір сам. Головне, не пошкодувати згодом про своє рішення. Подумайте про своїх близьких, вони теж страждають.

Наостанок, перелік хронічних і смертельних хвороб, і далеко неповний список «смаколиків», концентрація яких зашкалює при палінні сигарети:

Нафталін; ДДТ (це не група, це отрута дихлордифенілтрихлоретан, або просто дуст); свинець; ртуть; миш’як; і нарешті, полоній.

Перелік деяких хвороб пов’язаних з курінням:

курив кинув

виразка шлунка; астма; бронхіт; інсульт; інфаркт; тромбоз; гіпертонія; безпліддя; імпотенція; онкологія.

Кількість смертей в Росії від куріння.

Не дивлячись на те, що в Росії стали менше купувати сигарети, значна кількість смертей в країні пов’язано з курінням. Кількість смертей пов’язаних з хворобами від куріння становить 400 тисяч на рік.

Спорт і прості вправи проти сигарети.

Виберіть для себе найбільш зручний вид спорту або фітнесу. Наприклад, настільний теніс, підходить як для розвитку фізичних навичок, так і для зняття емоційних затискачів. Або займіться смарт фітнесом. Заняття за авторською ексклюзивною методикою дозволять Вам не тільки відволіктися від згубної звички, але і привести своє тіло в порядок, стабілізувати вагу, наростити м’язову масу і перезавантажити метаболізм.

Не обов’язково ходити в спортклуб, є ефективні вправи, які ви можете виконувати самостійно, без тренажерів. Наприклад, за пару місяців можете накачати пояс Адоніса Аполлона.

Якщо багато зайвого жиру на животі, теж не глобальна проблема. У домашніх умовах виконуючи кілька вправ і прибравши з харчування тільки найшкідливіші продукти ви позбудетеся від нього. Найголовніше без всяких жорстких дієт!

Практика глибокого дихання.

За роки, проведені з сигаретою накопичилося багато шлаків отруйних ваш організм, необхідно якомога швидше звільнитися від них і зітхнути на повні груди. Очистити легені від наслідків куріння, зміцнити здоров’я, вам допоможе практика глибокого дихання і відмінне вправу «Вакуум живота».

Значно прискорить процес очищення, поєднання практики глибокого дихання і ходьби. Виберіть маршрут на якому ви можете знайти для себе «місце сили». Ваше «особисте місце сили» допоможе відволіктися від проблем, накопичити енергію для досягнення цілей і визнання в бізнесі і житті, а також сказати:-

«Я зав’язав!»

Поділіться інформацією зі своїми близькими, друзями та знайомими. Можливо цей спосіб розлучитися з сигаретою буде корисний іншим людям, збереже їм здоров’я, а можливо — життя!

Звичайно, в рамках невеликої статті складно описати всі нюанси, тому при необхідності ви можете задати питання, поділитися своєю думкою. Напишіть про інше, відомому Вам, ефективному способі який дозволив сказати: «курив — кинув!»

Якщо вам сподобалася стаття, і вважаєте, що ця інформація може бути корисна друзям і знайомим, можете скористатися для її передачі будь-яким месенджером, значки яких розташовані нижче, в кінці статті. З повагою, Смарт фітнес шлях свободи!

Курив-кинув. Як кинути палити. З особистого досвіду.

Про те, що куріння — одна з найбільш згубних і сильних залежностей сучасності, знають навіть школярі. З дитинства вчителі і батьки прищеплювали нам огиду до цієї звички, переконливо доводили всі її мінуси, але чомусь багатьох з нас життя спонукала одного разу взяти в руки сигарету. На жаль, для більшості вона не залишилася єдиною .

Трохи теорії.

Нікотин-це найнебезпечніший наркотик у світі. Чомусь сигарети-в порівнянні з героїном або кокаїном — вважаються безневинним пустощами. Жоден курець в світі не вважає себе наркоманом-зрозуміло, поки не розуміє, що сигарети стали не просто приємним доповненням його дозвілля, а невід’ємною частиною, практично основою життя. Нікотин починає виводитися з організму всього через півгодини після надходження. Тому курець знову і знову відчуває дискомфорт, що сигналізує про те, що необхідно ввести в організм нову порцію цього наркотику. Весь жах полягає в тому, що якщо не кинути палити, не зупинити процес надходження нікотину, то звиклий до отрути організм буде до кінця днів вимагати цю отруту.

Як завзятий курець описує процес тютюнопаління? Для нього це-справжнє задоволення . Сигарета допомагає йому розслабитися і зняти нервову напругу, проганяє нудьгу і надає особливий смак страв. Більшість курців не уявляє собі чашки кави без сигарети. Залежні від тютюнового диму погано почувають себе в метро, магазинах, кінотеатрах, літаках, словом — в будь-якому місці, де тютюнопаління заборонено законом і загрожує штрафом.

Кожна дитина знає, що в сигаретах міститься величезна кількість канцерогенних смол, отруйних для організму речовин, що підривають його роботу, але чомусь багато нишком покурюють за гаражем, ховаючись від батьків. Нікому і ніколи не подобається дим від першої сигарети, але це не заважає згодом продовжувати це небезпечне і дурне заняття.

Хто ввів моду на куріння?

У Росію тютюн був завезений за Петра I: великий любитель європейських звичаїв, Петро хотів, щоб росіяни курили так само, як і європейці. Про шкоду цієї звички государ тоді не замислювався, рівно як і ті, хто, давлячись і кашляючи, довго привчав себе до куріння.

У двадцятому столітті кінематограф і література розтиражували образ курця, зробивши його чи не національним героєм. Всі персонажі книг Ремарка курять в неймовірній кількості, — автор немов підкреслює глибину перенесених ними страждань кількістю тліючих в попільничках недопалків. Боротьба за рівноправність призвела до того, що жінки теж опинилися у владі смертельного ворога: сигарета стала невід’ємним атрибутом образу «femme fatale». Розкішні, з красивими зачісками і нагаданими губами, вони диміли не менше, ніж обхаживающие їх Ковбої і Джентльмени на кшталт Кларка Гейбла і Роберта Редфорда. Ці колись шикарні жінки не замислювалися про те, що всього через кілька років вони будуть виглядати набагато старше своїх ровесниць, втратять свою красу і розкіш.

Способи, які не працюють.

Майже всі курці рано чи пізно усвідомлюють, що потрапили в пастку. Чоловікам, щоб зрозуміти це, зазвичай необхідно зіткнутися з першими ознаками сексуальної дисфункції. Жінки, велику увагу приділяють своїй зовнішності, справедливо пов’язують курінням з сіруватим кольором обличчя і ранніми зморшками.

Яким же методом користуються курці, які вирішили позбутися від цієї шкідливої звички?

Простий і абсолютно неефективний метод-сила волі.

Існує думка, що утримуючись від сигарет протягом тривалого часу, людина втратить до них інтерес. Насправді, відкидаючи щось, ми стаємо до нього тільки ближче. Курець твердить собі, що не повинен більше курити, а сам з тугою і заздрістю дивиться на своїх колег і друзів, які з видимою насолодою втягують в себе тютюновий дим. У нього більше немає опори і підтримки, він відчуває себе слабким і вразливим, як людина, яка втратила кращого друга. Така боротьба зазвичай триває до першого стресу або збіговиська компанії курців, на якому бідний курець все-таки піддається спокусі викурити «всього одну сигаретку». Чи треба пояснювати, що відбувається потім? Те, що цим способом кидають курити деякі люди, не говорить на користь його ефективності. Більшість з них, не дивлячись на велике бажання кинути палити, так і залишаться курцями, все життя нудьгуючими по сигареті.

Також вважається, що успіху доб’ються ті, хто складе для себе список мінусів куріння, пропрацює його і встане на правильний шлях. На жаль, ні зміни в зовнішності, ні загроза смертельних захворювань ще не зупиняли більшість курців. Вони, відчайдушно ненавидячи і зневажаючи себе, продовжують курити, все більше вкорінюючись в думці, що приречені бути рабами нікотину до кінця свого життя.

Замінники сигарет (нікотинові жуйки, електронні сигарети, пластирі і т.д.) аж ніяк не полегшують тяготи боротьби з курінням. Завдання курця-відвикнути від нікотину, а, користуючись електронною сигаретою, він знову і знову забезпечує надходження отрути в свій організм.

Вихід і вхід поруч.

Навіть курці, які не можуть і півгодини протриматися без сигарети, колись в минулому абсолютно не залежали від неї. Вони переносили будь-який стрес, не шаруючи в кишенях у пошуках заповітної пачки, не впадали в паніку, усвідомивши, що під час перельоту їм буде заборонено курити, могли насолоджуватися смаком їжі, не перебиваючи його нікотином. Одного разу всім довелося потрапити в розставлений капкан нікотинової залежності, вибратися з якого багатьом не вдалося і донині.

Курці не були курцями, тому що в їхньому житті просто не було сигарет. Не пробуючи тютюн, вони навіть не думали про те, що колись не зможуть без нього жити. Втягування тютюнового диму здавалося їм огидним заняттям, а люди, регулярно цим займаються, викликали презирство і жалість.

Будь — хто, хто намірився кинути палити, повинен засвоїти кілька принципів, без яких жодна, навіть найдорожча методика не допоможе.

1. «Останньої» не існує.

Всі курці в глибині душі бояться відмовитися від згубної пристрасті, думаючи, що тепер їх життя втратить колишні фарби, стане такою ж сірою, як їх зневоднена шкіра. Тому вони регулярно обманюють себе тим, що зараз покурять в останній раз, кинуть палити завтра або післязавтра, призначають певну дату, а потім знаходять все нові причини, які дозволяють їм ще трохи відстрочити день відмови від куріння.

Остання сигарета, як і перспектива кинути саме завтра — одна з численних ілюзій, якими тішать себе курці. Кожен, хто намірився кинути, повинен розуміти, що останню сигарету він вже викурив — вчора або тиждень тому, але викурив. Чим довше ви відтягуєте момент прощання з сигаретами, тим важче Вам буде на це зважитися.

2. Відкрити очі.

Єдина причина, по якій будь-яка людина залежить від нікотину — це те, що він продовжує вводити його в свій організм. Некурящі люди не відчувають ніяких страждань при думці про те, що їм не можна курити, тому що вони не хочуть цього робити. Ні фізично, ні психологічно вони не залежать від сигарет. Для того, щоб стати байдужим до сигарети, потрібно усвідомити, що саме вона викликає стрес, занепокоєння, нездатність зосередитися і так званий «нікотиновий голод». Якщо припинити курити, бажання продовжувати це робити зникне само собою. Але сила волі тут ні при чому. Ви відмовляєтеся від рабства на користь свободи, а не позбавляєте себе одного з головних задоволень у своєму житті.

3. Гірка правда.

Тютюнова індустрія-це дуже прибутковий бізнес, щорічно приносить своїм власникам мільярди доларів. Незважаючи на те, що багато країн ведуть активну пропаганду проти куріння, тютюнова індустрія робить все для те, щоб люди залишалися «на гачку». Мастодонтів цього бізнесу не хвилює, що жертви тютюнопаління псують своє здорове, зовнішність, самооцінку і значно погіршують якість життя. Їм потрібні гроші. Тому сигарети випускаються в красивих пачках, загортаються в приємно шарудять обгортки. На ринку з’являються спеціальні аксесуари, призначені для того, щоб зробити процес куріння маленьким, але красивим ритуалом. Колекційні запальнички, картриджі, Портсигари… але хто захоче їсти наливне яблуко, знаючи, що всередині кишать черв’яки?

4. Знати ворога в обличчя.

Відмовлятися від куріння найкраще відразу і назавжди, давши собі обіцянку ніколи більше не потрапляти на цю вудку. Всього через тиждень після відмови від сигарет ви не тільки відчуєте огиду до запаху диму, але і почнете набагато краще себе почувати. Покращаться нюх і смакові якості їжі, шкіра обличчя порозовеет, пропаде задишка. Відмова від куріння рівносильний якісній зміні життя. Багато колишніх курців з жахом згадують час, коли щогодини труїлися нікотином.

5. Важливі рекомендації.

Щоб допомогти організму очиститися від накопичених в ньому шкідливих речовин, потрібно заново відкрити для себе смак корисної їжі. У раціоні постійно повинні бути присутніми білки у вигляді бобових, сиру і т.д. в день потрібно пити близько двох літрів води і намагатися забезпечити собі хоча б мінімальну фізичне навантаження. Це дозволить не тільки швидше вивести шлаки з організму, але і підтримувати хорошу фізичну форму. Помірне харчування, мінімальні заняття спортом і позитивний настрій — це запорука довгого і здорового життя, в якій немає місця курінню.

Курив Кинув.

Після шостої чашки до кави, до кінця підійшли залишилися з вчора півпачки сигарет. Шлунок жалібно сурмив про допомогу, а накочують хвилі нудоти невблаганно билися об безкрайню порожнечу шлунка. Попереду мене чекав дуже довгий день, що складається з хронічного нездужання, нервового тремору рук, бажання кинути все і нескінченного диму сигарет. Найсмішніше, що було незаперечно зрозуміло, що всього цього можна було уникнути. причому, не тільки цього, але і багатьох інших проблем, починаючи з абсолютної відсутності деяких зубів і повної відсутності здорових. Невиліковно хворих легенів, гастриту, хронічного синуситу, і пов’язаного з ним нічного хропіння… а так само багатьох інших приємних «бонусів» які я заробив тяжкою працею почавши стаж курця ще з молодших класів і прокурив більшу половину свого життя. Підрахувати, скільки грошей я витратив на» миле хобі » просто неможливо. На сьогоднішній день це 150-220 рублів на добу, так як я викурюю півтори дві пачки сигарет за день. Звичайно ж, за цей час я робив не одну спробу кинути палити. У хід пішов і метод сили волі, ефект клина, угоди з самим собою, табекс, Чампікс, Рефлексотерапія (вона ж голковколювання), день за днем (або по одному дню, як вам більше подобається), електронні сигарети і, звичайно ж, легкий спосіб кинути палити Аллена Кара, сигарети щоб кинути палити, нікотинові жуйки та інші непотребства. Я зможу розповісти вам практично про всі способи відмови від нікотину, оскільки більшість з них я випробував на власному досвіді. Найдивовижніше, що багато хто з них насправді ефективні, але я знову і знову повертався до нікотинової залежності. Багато курців переживали щось подібне. Є й більш дивні випадки. Наприклад, героїнові наркомани знаходяться багато років на ремісії, але продовжують курити сигарети. Алкоголіки забули смак алкоголю, за довгі роки персонального «сухого закону», але продовжують смолити одну сигарету за одною. Якщо ви думаєте, що після перемоги над такими сильними залежностями, вони не звертають уваги на таку безневинну витівку як сигарета, то ви сильно помиляєтеся. Держава витрачають мільйони на анти тютюнову пропаганду. Так само не забуваючи про такі «гуманних» способи боротьби з курінням, як підвищення цін на тютюн і практично повсюдна заборона на куріння. Але чомусь не повідомляється «страшна таємниця» про тютюн. Тютюн-це наркотик. І якщо ми розглядаємо його саме з точки зору залежності людини, то він точно такий же наркотик як героїн або алкоголь (який зовсім не є «харчовим продуктом», як стверджує наше законодавство). Незалежно від того який саме спосіб кинути палити доведеться вам до душі, починати необхідно саме з усвідомлення цього неприємного факту. Тютюн-це наркотик, який викликає сильну залежність і нічого не дає натомість. Як кинути палити якщо немає сили волі? Що станеться якщо різко кинути палити назавжди? Прокуривши більше 20 років я з упевненістю можу сказати: «курив… кинув!»І розповім вам як кинути палити назавжди.

Кинути палити-легко!

Курю Курила в цілому близько 25 років. Пару раз кидала з таблетками на два роки і на рік, але потім з радістю знову «розв’язувалася». Три тижні тому я викурила свою останню в житті сигарету (блін, як пафосно звучить-то :)) і хочу поділитися досвідом. Тому що про книгу Карра (ви вже зрозуміли, що мова буде про книгу?) я чула багато років тому І чула, як багато завзяті курці прочитали книгу і прям відразу і кинули палити. Але мені це здавалося неймовірним, і я придумувала причини, за якими вони могли після книги кинути палити, а зі мною це не прокотить: швидше за все у них сила волі була сильніше моєї/ швидше за все вони і справжніми курцями-то не були і курили не взатяг/ а може вони гіпнозу схильні, а я-то точно ні. і тд. Тобто варіант спробувати прочитати книгу мені і в голову не приходив. Замість цього, перебравши варіанти, я змогла кинути палити в перший раз на два роки з таблетками Табекс, і вдруге з ними ж, але відчуваю, що вони були в цей раз якимись підробленими, тому що вже випробуваного колись дії таблеток і близько не було, виїжджала на самонавіювання і силі волі напевно. А первісна дія була такою: п’єш таблетки за розкладом і продовжуєш курити скільки хочеш. А хочеться все менше, тому що сигарети стають все огидніша і огидніша аж до блювотного рефлексу при одному тільки вигляді сигарети. Потім деякий час ще продовжувала допивати таблетки, але вже не курила (противно), за цей час знижувався нікотиновий голод, ну і все — ось ти і некуряща. Ну потім треба звичайно триматися, але це легше після перших кількох тижнів. Вдруге таблетки не робили сигарети огидними, так що довелося сильно постаратися вселити собі зменшення бажання покурити. Але потім обидва рази я з такою насолодою поверталася до куріння після тривалих перерв. Зате завдяки тому досвіду я можу порівняти і пояснити перевагу одного методу кидання палити перед іншими.

Отже, я в черговий раз стала обтяжуватися своїм курінням. Найнеприємнішим для мене стало постійне очікування наступної сигарети. В голові тільки і свербить постійно: курити, курити, курити. Неможливо зосередитися. Як тільки у вирішенні завдань (будь — яких-побутових, робочих і тд) доходила до складного місця, мозок просто відмовлявся взагалі розглядати варіанти рішень, потрібно терміново покурити. Ось це найбільше стало дратувати. Ніби сигарети зайняли все місце в мозку. Все, треба кидати. Минулого разу Табекс був підробленим і недіючим, на свою силу волі я вже не сподівалася, і тут я згадала про книгу.

Я не особливо сподівалася на ефективність книги. Тому без надії на результат вирішила просто спробувати прочитати. Від мене убуде чи що? Всю книгу я, звичайно ж переказувати не буду, але постараюся передати її вплив на мене.

Там немає ніяких секретних формул. Все що там написано, в тій чи іншій мірі ви все і самі розумієте. Читати рекомендую повільно і помалу. Якщо думки поскакали, а очі читають механічно, краще повернутися і перечитати. Там немає концентровано складної інформації, швидше навпаки все розбавлено і з повторами. Напевно прочитання книги можна порівняти з бесідою з психологом. А ще уявіть, що ви огірок, а книга — розсіл. Якщо ви захлинаючись прочитаєте за один день, це все-одно що огірок обкотили розсолом, і він зовсім не просоловся. А ось якщо читати потроху і регулярно, вдумливо пережовуючи отриману інформацію, то в кінці кінців розсіл подіє як треба.

Автор рекомендує і навіть наполягає продовжувати курити під час читання книги. І це дуже здорово. Я наочно відчувала як змінюється моє ставлення до конкретної ось цієї сигарети, яку я зараз курю, і до куріння в цілому. І коли я дочитала до кінця, до рекомендації викурити свою останню сигарету і після цього порадіти тому, що я відтепер стала некурящою, хоч я і не відчувала себе готовою до фіналу, проте взяла сигарету, оголосила її останньою в моєму житті (чоловік ліквідував інші) і пішла в останній раз переконуватися в правоті автора.

Незважаючи на те, що ми всі розуміємо про куріння: і наркотик, і здоров’ю шкодить, і залежність, я після прочитання усвідомила такі нові важливі речі, що тепер мені дійсно легко і радісно виявилося кинути палити. Я хотіла прямим текстом описати свої ранні помилки про куріння і придбані відкриття, але вирішила не спойлерити. Спробуйте самі прочитати і усвідомити.

І в ув’язненні скажу, чому я впевнена, що більше не закурю. Коли я кидала курити з таблетками, так це ж таблетки робили приємні сигарети такими несмачними. І весь час некуріння залишалося це розуміння, що сигарети насправді приємні, а я вимушено позбавлена була такого задоволення. Ну і відповідно, рано чи пізно я повинна була зірватися і закурити, що і відбувалося двічі. А тепер, після книги, У мене стався конкретний зсув по фазі — а як інакше назвати:) намагаюся нинішні відчуття докладніше описати, і якийсь жалюгідний спойлер на книгу виходить. Краще самі зробіть свої відкриття.

Курив рік і кинув.

Чим більше ви курите, тим більше сукупної шкоди організму наносите. Правильно і зворотне твердження: чим більш тривалий період часу ви не курите сигарети, тим краще стає вашому організму. Але які саме зміни відбуваються під час тютюнопаління і після року без сигарет?

Вплив куріння на організм.

Що відбувається в організмі при палінні, які зміни викликає згубна звичка в органах і системах тіла:

Смола-канцерогенна речовина, що приводить до онкологічних захворювань. Саме смоли вважаються найбільш шкідливими і смертельно небезпечними речовинами, що знаходяться в сигаретах. Крім онкологічних змін смоли призводять до закупорки бронхів і перешкоди виходу з них слизу. Нікотин, що сприяє появі залежності, впливає на однойменні рецептори організму курця. При виведенні з організму нікотину страждає печінка. Численні токсичні гази, що з’являються при палінні кожної сигарети (фенол, бутан, DDT, аміак, метанол, ціановодород), руйнують гемоглобін крові, що знижує поставку кисню всім тканинам і органам. Серцю доводиться працювати швидше, що може привести до тромбозу. Гормональний фон порушується або змінюється склад вироблених гормонів і ферментів. Отримання курцем при викурюванні сигарети близько двохсот шкідливих і небезпечних речовин значно знижує імунітет і загальний тонус організму, роблячи його більш беззахисним до негативних зовнішніх факторів, значно підвищується ймовірність підхопити інфекцію, вірус. Деякі системи і органи функціонують в такій ситуації на знос, не встигаючи відновлюватися.

Приємні зміни після відмови від шкідливої звички.

«Рік не курю, чому я ще не повністю відновився?»,- таке питання нерідко задають собі колишні курці, особливо з великим стажем. Щоб позитивні зміни в організмі відбулися, необхідно дотримуватися певних правил здорового способу життя, адже при позбавленні від однієї негативної (шкідливої) звички і пристрасті до іншої (зловживання алкоголем, вживання медикаментів і т.д.) ви не даєте тілу почати очищення і відновлення тих органів, що були вражені, тих систем організму, робота яких була порушена.

Якщо людина кинула курити рік тому, наскільки і в який бік змінилося стан його здоров’я? Звичайно, всі зміни, які буде спостерігати у себе колишній курець, в кінці кінців спрямовані на поліпшення роботи організму і відновлення тканин, систем, але при цьому почнеться очищення тіла від шлаків, канцерогенів та іншого накопиченого «біологічного сміття».

Відчуття і психологічний стан при такому відновленні можуть бути як частково негативними, так і позитивними. Ось чому не варто робити поспішних висновків відразу після викурювання останньої сигарети і чекати швидких результатів.

Очищення починається з першого дня відмови від куріння і триває роками (в залежності від ступеня нанесеного тютюновим димом збитку). Важливо аналізувати всі відбуваються позитивні поліпшення, пов’язані зі здоров’ям, як після тижня-місяця, так і через рік після відмови від куріння.

Так як деякі трансформації, що відбулися в організмі через систематичне отруєння тютюновим димом, глибоко торкнулися внутрішні органи, повернення в здоровий стан може зайняти у деяких частин організму більше часу. Зміни, які помітить колишній курець протягом наступного року, будуть такі:

Через місяць поліпшується склад крові, а саме кількість білих кров’яних тілець, що в свою чергу сприяє помітному поліпшенню імунітету. Протягом двох місяців можна помітити поліпшення еластичності і кольору шкіри. Через три місяці припиняється задишка і нормалізується серцебиття. Відновлення відбувається у всіх частинах серцево-судинної системи. Мінімум через два місяці, максимум через півроку (в залежності від віку, стажу куріння і деяких інших факторів) поліпшується робота легенів, за рахунок їх очищення і оновлення. Приблизно через п’ять місяців, з початку шостого починає очищатися печінка. Через шість місяців відновлюється шлунок. Через сім-вісім місяців при правильному догляді зуби очищаються від значної частини жовтого нальоту, який утворюється при палінні.

Через дев’ять-десять місяців у більшості колишніх курців організм оздоровлюється настільки, що з’являється можливість без шкоди для організму захоплюватися такими видами спорту, як атлетика, Біг, повноцінно займатися в тренажерному залі.

Згідно зі статистичними даними, що стосуються вікової категорії тих хворих, у яких був інсульт та інфаркт, через рік після відмови від шкідливої звички ймовірність виникнення зазначених станів зменшується вдвічі. Виходить «» не курю Рік, буду захищений від інфарктів»! Будьте завжди здорові!

Чи є сенс кидати курити при великому стажі? Кажуть, що це особливо небезпечно для зрілих людей, але труднощі можуть виникнути і в 30-35 років. Важливо відмовитися від сигарет правильно, і стан здоров’я покращиться в рази, а імунітет значно зміцніє. Багатьох лякають нібито негативні наслідки, проте це – лише одне з багатьох помилок. Забути про куріння – серйозний вчинок, який заслуговує на повагу. А результат-позитивний для всього організму.

Чи важко відмовитися.

Одне з найчастіших помилок-відмова від сигарет не має сенсу, якщо кидає людина досяг критичної вікової позначки. Ця грань трактується по-різному. Кажуть, що в 40, 50, в 60 років безглуздо усуватися від куріння, але подібне твердження абсолютно невірно.

Кинути палити може будь-хто. Необхідно тільки перемогти дві прихильності, які часто плутають:

Перша виражається в наступному: організм звик до куріння, тому при відмові миттєво проявляється необхідність заповнити відсутність наркотику. Подібний стан триває до двох тижнів. Якщо кидає палити зумів впоратися з собою і перемогти цю прихильність, то в гру вступає другий фактор – психологічний. Саме через нього не один колишній курець повернувся до подібного способу розслабитися.

Куріння часто спровоковано зовнішніми причинами-зрада, обман, втома. У підлітків і молодих людей до 30-35 років це часто банальне бажання виділитися з натовпу. На цьому етапі важливо мати силу волі-це і є сенс. Вік не грає ролі. Тому кинути палити, остаточно відмовившись від сигарет, легко зробити як в 40 років, так і в 35.

Інші помилки.

Один з небагатьох міфів-людина кине швидше, якщо повільно скоротить кількість викурених сигарет. Але, за статистикою, успішно відмовилися від куріння ті, хто зробив це різко, не затягуючи надовго.

Іноді люди заявляють, що відмова від шкідливої звички «подарував» їм десяток зайвих кілограмів. Є кілька спростувань даного наслідки:

Кинув сигарети поправляється незначно, вага тіла не перевищує допустиму норму. Часто кілограми набираються через психологічний фактор. Людина прагне забути про проблему куріння, перемикаючись на їжу. Іноді винен недолік фізичної активності, а не небажання курити. Вихід тільки один-переглянути раціон і зайнятися спортом.

Найчастіше курити кидають ті, хто робить це різко.

Крім того, через зниженого рівня цукру в крові у кидають курити спостерігається тяга до солодкого – зайва вага з’являється і з цієї причини. Ще одна поширена помилка стосується стажу куріння. Часто людина заявляє, мовляв, курю 40 років, є серйозна залежність, але чи має сенс кидати? «Курив, куриш-яка різниця? Організм адже вже занадто звик до нікотину!» Але відмовитися від куріння можна коли завгодно. Чим раніше це зробити — тим краще, це підтвердить будь-який лікар. Сенс в тому, щоб встигнути, поки не з’явилися наслідки у вигляді ракових захворювань.

Правдиві результати відмови.

Важливо вчасно забути про міфи і дізнатися факти про те, які наслідки відмови від сигарет бувають. Деякі дивуються, дізнавшись, що всі вони-позитивні, і є лише кілька негативних. Жоден курить не зможе похвалитися відсутністю захворювань внутрішніх органів, абсолютним здоров’ям і білосніжною посмішкою. Список можна продовжувати нескінченно, але є основні, найпомітніші наслідки.

До них відносяться первинні результати — їх кидають помічають в першу чергу. До них відносяться повернення нюху і смаку, нормалізація роботи дихальних шляхів, покращене насичення мозку киснем. Саме ці наслідки на перших порах мотивують людину не здаватися і боротися з психологічним фактором. Часто кидають виділяють це в якості сенсу продовжувати боротися зі спокусою курити. Важливо знати, що перша зміна настає вже через двадцять-тридцять хвилин! Тиск у людини, який кинув, приходить в норму, сповільнюється пульс, що частково знижує навантаження на серце. Але до нормального стану ще далеко, тому що орган змушений працювати на знос – кисень надходить, але через куріння його все ще занадто мало.

У курців часто з’являються проблеми з зубами.

Подальші поліпшення в роботі організму стають помітні не відразу, а через тривалий час. Остаточно приходять в норму судини, перестаючи звужуватися, – вони розширюються, кисень проходить безперешкодно. Робота серця поліпшується, а це знижує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, в тому числі і інфаркту, інсульту. Одне з основних позитивних наслідків-поступове поліпшення роботи мозку. Відновлюється пам’ять, повертаються розумові здібності. Вже можна займатися спортом – остаточно пропала задишка, а вени на ногах не виступають так сильно.

Знижується ймовірність смерті від раку легенів. Через рік після відмови від куріння зникає психологічна залежність – людина відчуває себе вільним, що мотивує його назавжди забути про сигарети і тютюновому димі. Удосконалюється і зовнішній вигляд людини-нормалізується колір обличчя, зуби стають білішими, чистішими, пропадає жовтизна. А на зекономлені гроші можна купити новий одяг, туристичну путівку, провести час з близькими. Хіба такий наслідок не можна назвати позитивним?

Однак для повного одужання іноді потрібна медикаментозна допомога і відвідування психолога. Точніше про це скаже лікар – не варто самостійно братися за лікування, не всі аптечні засоби допоможуть при боротьбі з курінням. Враховувати варто і наявність інших захворювань — наприклад, алергії на ліки.

Ризики і факти.

У порівнянні з позитивними, негативних наслідків відмови від куріння дійсно мало. Однак проблему потрібно розглянути з усіх боків. Важливо знати, що погіршення тимчасові, пов’язані з психологічним настроєм. Це означає, що незабаром від них можна буде забути – важливо лише протриматися деякий час. Синдром відміни-класичний для багатьох курців, які намагаються відмовитися від сигарети. Він настільки лякає людину, яка намагалася дізнатися, як кинути палити, що той знову повертається до згубної звички, побоявшись неприємних відчуттів. А вони є такими:

Часта, яскрава, тривала біль в різних частинах тіла. Зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Проблеми в роботі шлунково – кишкового тракту-втрата апетиту або надмірне поїдання їжі, нудота і блювота, діарея. Порушення сну-безсоння або зайва сонливість. Коливання настрою, нервові зриви, апатія, дратівливість і злість без особливої причини, легка форма депресії.

При відмові від куріння, у людини можуть з’явиться порушення сну.

Через нормалізацію роботи судин і подальшого надходження нормальної кількості кисню в мозок кидає палити відчуває часті головні болі, може втрачати свідомість. Через зниженого рівня цукру виникає запаморочення і неуважність в легких формах. Сенс в наступному: не бійтеся подібних симптомів – організм не страждає, а повертається до попереднього, здорового стану.

Висновок.

курив кинув

Отже, ви збираєтеся кинути палити. Підіб’ємо підсумки — в чому сенс такого рішення?

Поліпшення зовнішнього вигляду. Значна економія грошей. Пропадає задишка, можна займатися спортом. Відсутність стресу через брак сигарет, необхідності купувати їх щоранку. Більше часу на хобі-з’являється сенс життя. Часто кинути можна не тільки пристрасть до куріння, а й інші шкідливі звички – а це користь для здоров’я.

Відмова від куріння-виключно позитивне явище. Кожен, хто вчасно кинув, зберіг здоров’я і в 30 років, коли все тільки починається, і в 40, і навіть в 50 років, коли немає нічого кращого здорового способу життя. Сміливе рішення поверне вам друзів, подарує увагу оточуючих – подібними людьми завжди захоплювалися. Хіба не в цьому, почасти, сенс і головний стимул кинути палити, незважаючи на кількість років?

Кинути палити можна в будь-який час, незалежно від вашого віку, стажу або наявності інших захворювань. Відмова від нікотину поліпшить стан всіх органів, повернувши правдиві відчуття від життя. Сигарети-це всього лише втеча в світ ілюзій, гнітюча звичка, через яку люди втрачають друзів і близьких, самостійно наближаючи себе до межі неповернення, адже коли-небудь стане пізно. Тому не затягуйте – кидайте курити якомога швидше, орієнтуючись на позитивні наслідки. Безумовно, тут є сенс.

Куріння — це неймовірно згубна звичка, яка протягом довгих років помітно погіршує здоров’я курця і може стати причиною розвитку важких хронічних недуг. Незважаючи на те що всі дорослі люди прекрасно це розуміють, відмовитися від щоденного вживання нікотину можуть далеко не всі.

Крім того, деякі чоловіки і жінки, особливо ті, які курили протягом 30 років або навіть більше, побоюються можливих наслідків, які спричинить за собою припинення куріння. Дійсно, як різкий, так і поступова відмова від нікотину може викликати певні негативні зміни, однак, всі вони носять короткочасний характер, і їх потрібно просто перетерпіти.

У даній статті ми розповімо вам, які негативні і сприятливі наслідки можуть виникати у людини, якщо він курив більше 30 років і, нарешті, кинув.

Можливі негативні наслідки відмови від куріння.

Слід розуміти, що організм кожної людини, включаючи курців, індивідуальний, тому і наслідки припинення куріння можуть бути абсолютно різні. До того ж те, як відреагують внутрішні органи і системи на ненадходження нікотину, залежить від багатьох факторів.

Зокрема, величезне значення тут має стать і вік завзятого курця, загальний стан його здоров’я і наявність хронічних захворювань, а також те, скільки часу він вже не може розлучитися з такою шкідливою звичкою, як куріння.

Безумовно, найважчі наслідки можуть торкнутися людини в літньому віці, якщо він курив 40 років або навіть більше і, нарешті, кинув. У такій ситуації чоловіки і жінки майже ніколи не розлучаються з цією згубною звичкою назавжди, оскільки не витримують з’явилися симптомів. На жаль, після 40 років щоденного вживання нікотину в організмі більшості людей формується настільки стійке фізичне і психологічне звикання, що кинути палити стає практично неможливо.

Все ж, варто відзначити, що люди в цьому віці нерідко прислухаються до порад лікарів, тому можуть піти на такий серйозний крок, як відмова від куріння, якщо їм це настійно рекомендує лікуючий лікар.

Якщо ж людина курив близько 25 років і кинув, наслідки цього переносяться набагато легше, але і в цьому випадку потрібно набратися терпіння і не «зламатися» під вагою виникають симптомів. Зробити це може бути вельми непросто, тому попередньо потрібно дуже добре все обміркувати і остаточно утвердитися в своєму рішенні.

Всі негативні симптоми відмови від куріння у чоловіка і жінки з тривалим стажем можна класифікувати за часом їх появи після останньої викуреної сигарети.

Так, в перші 2-3 тижні після прийнятого рішення про відмову від куріння можуть виникати такі ознаки:

найсильніша фізична тяга, пов’язана з нестачею нікотину в організмі. Її піковий момент зазвичай настає приблизно через 40 годин після відмови від куріння і закінчується через 5 діб. Звичайно, це зовсім не означає, що через 120 годин людина, яка кинула палити, розпрощається з цією шкідливою звичкою, і його рука більше ніколи не потягнеться до пачки сигарет. Насправді, це далеко не так, і тяга, не тільки фізична, а й психологічна буде зберігатися ще довго, але найважчий період припадає саме на цей часовий проміжок; нерідко після відмови від куріння виникає надзвичайно сильна втома, яка починає поступово проходити тільки після 2 тижнів. Дуже часто цей стан супроводжується постійними перепадами в настрої і надмірною дратівливістю. Саме тому лікарі рекомендують тим людям, чий стаж куріння становить більше 25 років, під час відмови від цієї шкідливої звички пити вітаміни і побільше відпочивати; в результаті коливань рівня серотоніну, пов’язаних з припиненням вживання нікотину, можуть виникати сильні головні болі; больові і дискомфортні відчуття в області грудної клітини також можуть бути варіантом норми для курців зі стажем, які прийняли рішення кинути цю згубну звичку. Проте, якщо подібні симптоми не проходять протягом 2-3 тижнів, рекомендується проконсультуватися з лікарем і пройти детальне обстеження легенів; крім того, відразу після відмови від сигарет можуть порушуватися функції шлунково-кишкового тракту, що найчастіше проявляється у вигляді запору. Щоб цього уникнути, рекомендується пити якомога більше рідини і їсти їжу, багату клітковиною; в деяких випадках після припинення куріння виникають симптоми застуди – закладеність носа, нежить, кашель і навіть незначне підвищення температури тіла. Лікувати їх практично марно, адже вони не є проявом інфекційного процесу, але якщо такі ознаки не проходять самостійно протягом 3-5 діб, потрібно обов’язково звернутися до лікаря; також у деяких людей в порожнині рота розвивається стоматит, який характеризується появою маленьких виразок; нарешті, всім відомо, що нікотин пригнічує апетит. Саме тому при відмові від сигарет тяга до їжі помітно збільшується, що, в свою чергу, нерідко стає причиною набору стрімкої ваги і подальшого ожиріння. Якщо ви вирішили кинути палити, потрібно обов’язково пам’ятати про цю властивість нікотину, щоб за короткий час не набрати кілька зайвих кілограм.

Тим часом, якщо ви вирішили кинути палити, не варто боятися перерахованих вище наслідків, адже вони носять короткочасний характер.

У довгостроковій перспективі курця, який щодня вживав нікотин протягом 30 років або навіть більше, можуть турбувати такі симптоми:

періодично виникає тяга до нікотину, переважно під час вживання алкогольних напоїв або в стані нервового стресу; ослаблення імунітету; тривалий сухий кашель, за допомогою якого організм колишнього курця намагається звільнитися від дьогтю і тютюнових смол, які протягом багатьох років накопичувалися в легенях.

Які сприятливі наслідки несе в собі відмова від куріння?

Незважаючи на високу ймовірність виникнення всіх перерахованих вище симптомів, слід розуміти, що рішення кинути палити несе в собі і масу сприятливих наслідків, а саме:

нормалізація артеріального тиску; поліпшення пам’яті, уваги і концентрації. Підвищення фізичної та інтелектуальної витривалості; зниження ймовірності розвитку коронарної хвороби серця. Особливо важливо це стає для чоловіків і жінок у віці старше 40 років, адже вони надзвичайно схильні до цього захворювання; значне зменшення ймовірності розвитку онкологічних новоутворень стравоходу, горла, рота, шийки матки і сечового міхура; вірогідність захворіти на рак легенів також істотно знижується – вже через 10 років після відмови від сигарет вона зменшується приблизно на 40%; приблизно через 15 років після припинення вживання нікотину шанс розвитку ішемічної хвороби серця у колишнього курця стає абсолютно таким же, як і у людини, який ніколи не курив; крім того, більшість людей, які протягом тривалого часу викурювали щодня по кілька сигарет, відзначають, що після відмови від них їм стає набагато легше дихати; кинув палити людина починає набагато краще розрізняти смаки, також у нього помітно поліпшуються нюхові функції; зникає неприємний запах з рота, від шкіри і волосся, повертається здоровий колір обличчя; нарешті, не варто забувати і про те, що в результаті відмови від цієї згубної звички можна заощадити значну суму і витратити ці кошти на виконання своїх бажань.

Безумовно, кинути палити після тривалого вживання нікотину зовсім непросто, і багато людей після подібного відмови відчувають себе неймовірно погано.

Проте, слід розуміти, що наслідки тривалого куріння можуть бути плачевні, тому потрібно обов’язково зважитися на цей серйозний крок. Будьте впевнені в своїх силах, і ви навіть не помітите, як назавжди відмовилися від цієї неймовірно шкідливої звички!

Як кинути палити, що сигарета шкоду, моя історія.

Як я кинув палити.

Про куріння говорять і будуть говорити дуже багато, я ж в цій замітці хочу розповісти, як це відбувалося зі мною, як я почав курити і як в кінці коцов переміг цю погану звичку і дуже сподіваюся, що моя розповідь допоможе і вам впоратися з цією страшною напастю. Сподіваюся, що всі знають, що сигарета шкода, а нікотин залежність, що в складі тютюнового диму знаходяться миш’як, свинець, окис аміаку і ще стільки всякого…

Почалося все це ще коли я навчався в школі, в далеких 70 — х, нам всім хотілося швидше стати дорослими, а куріння тоді ще не було під будь — яким серйозним забороною, хоча на курців і в ті часи посварилися, в основному жінки, але курили всюди-на зупинках, в кінотеатрах (особливо відкритих, так званих, літніх), в поїздах і навіть в літаках!

Ось так і почалося куріння, спочатку з пустощів,»стріляли» сигарети у перехожих, знайомих, курили — ховалися, тому, що батьки і родичі лаялися, могло і добре влетіти! Пам’ятаю,як було важко зробити першу затяжку, кашляв, друзі сміялися … але навчився, як же відставати!

Ну а коли забрали в армію, там вже все почалося по — серйозному, почав купувати сигарети сам, збирати «бички» на чорний день… і вже тоді з’явилися думки, що добре б кинути, але як то все це відкладалося і відкладалося поки все таки в один прекрасний армійський день я не сказав собі «досить» і перестав курити. Тривало це рівно місяць, все було прекрасно, але у мене з’явилося друге підборіддя, я помітив, що додав у вазі, а товариші по службі почали посміюватися — » що, отожрался на КПП !»І я нічого розумнішого не придумав і почав знову курити, через деякий час друге підборіддя пропало і все встало на свої місця (але ж воно б і так все встало на свої місця, просто треба було трохи почекати).

Потім демобілізувався, продовжував курити, проблеми особливої в цьому не бачив, курив з кожним роком все більше і більше, вже пачки на день перестало вистачати і почав купувати блоками. Сів у машину-закурив, вийшов — знову закурив і так весь день … так тривало близько 20 років, коли до мене знову стало доходити, що пора позбудеться про цю зарази. Починав зіставляти плюси і мінуси цієї звички і що виходило:

Мінус.

Постійна залежність, з ранку встаєш, поки не викуриш 2-3 сигарети поспіль відчуваєш себе «не в своїй тарілці». Доставляєш постійний дискомфорт оточуючим тебе близьким людям (вони тобі цього не говорять, але ти це знаєш). Безсумнівні страждання при тривалих перельотах (примудрялися курити в туалетах, закриваючи протипожежні датчики серветкою). Постійне відчуття гіркоти у роті, (вельми противне). Ти знаєш, що постійно гробиш своє здоров’я.

Плюс.

Вельми сумнівне задоволення.

Ось і вийшло, що потрібно однозначно кидати і кинув, довелося звичайно поскрипіти зубами тиждень, потім відпускає, адже куріння — це хоча і легкий, але наркотик, а як пишуть скрізь наркотична залежність і ломка від куріння проходить на третій день, приготуйтеся до цього.

Кинув, не курив близько року, але мене чекав ще один сюрприз.

Восени 1990 року, ремонтуючи головку двигуна свого «Москвича», останнім штрихом було помити двигун, перед установкою головки, ну а чим помити — тоді таке питання не стояло, природно бензином, хоча всі знали (і я знав), що це небезпечно, але всі мили!

Ось через це «Москвича» і погорів.

Якраз під рукою була майже повна трьох літрова металева консервна банка з під оселедця і велика будівельна кисть…

Акумулятор в поспіху відключити забув, банку C бензином майже повна в лівій руці, нахилився над двигуном, всього пару мазків пензлем , іскра і … все вже горить, бензин, руки одяг… Бензин як виявилося вилив половину на землю, половину на себе, коротше як написали лікарі в картку — 85% опіку 1-ої, 2-ої і 3 — го ступеня. Пролежав у реанімації 3 дні на наркотиках, трохи знеболили, медики чекали що помру — не помер, лежу 3 дні, з одягу одне простирадло, яке постійно прилипало…

Ну і найголовніше, в кінці 3-го дня перевели в загальну палату, а там хлопці курять, ну і я з радості, що живий залишився попросив закурити. Пролежав я в лікарні місяць, спасибі друзям в окремій палаті, мені головлікар офіційно дозволив курити в палаті, Нехай говорить курить, легені розробляє, щоб повітряна кулька ротом не надувати.

На цей, вже останній раз я курив десь рік, може трохи більше, і вже кинув назавжди. Запам’ятав тільки, що в 1992 році я вже не курив ніколи (тільки що уві сні бувало).

Укладення.

Я впевнений, що майже всі курці явно або таємно мріють кинути палити, позбавиться від цієї шкідливої звички, але з тих чи інших причин вони ні як не можуть зважитися на цей крок і продовжують день за днем, рік за роком відкладати його на потім. Час йде, Звичка з кожним днем затягує вас все глибше і глибше.

Хто то з великих, не пам’ятаю, сказав: “Немає нічого простіше ніж кинути палити — я раз 20 кидав!»А якщо серйозно, секрету кинути палити ніякого немає, вирішив кинути палити-потрібно зібратися з духом і Б-Р-О-С-і-ТЬ!

Звичайно дня три, а може тиждень доведеться поскрипіти зубами, але це варто того! Повірте, життя не стане від цього гірше, навпаки! Ті, кого моя замітка спонукає позбавиться від куріння, вже через місяць будуть говорити спасибі мені, собі, чистому повітрю і всім святим за те, з ранку не зможуть надихатися чистим, п’янким повітрям і без будь-якої причини радіти життю. А допоміжні препарати такі як «Нікоретте», Табекс і нікотиновий пластир це на мою самообман, знаю багатьох, хто намагався кинути з їх допомогою і так і не зміг. У мене для них одна назва-СЛАБАК!

Бажаю всім міцного здоров’я і перемог над шкідливими звичками,підписуйтесь на мій скромний інтернет — ресурс і залишайте коментарі.

Курив десять років і кинув: три історії успіху, одна невдача і поради лікаря.

Артем: «а-ля туберкульозний кашель»

У школі я не хотів ховатися в туалеті, їсти сніг і палити палички, щоб відбити тютюновий запах. І коли Однокласники пару раз пропонували покурити, у мене не пішло. Допомогла жадібність. В кінці 90-х школяреві було вже непросто купити сигарети, але тут в кіоску вони продавалися поштучно. Купив дві, обидві відразу і викурив. Мені стало так погано, що ще кілька років не міг ні дивитися на дим, ні курити.

Закурив, як усі, в 18 років, коли поїхав від батьків до Москви і вступив до університету. Тоді мені здавалося це модним, та й запах диму раптом почав подобатися. Сигарети «стріляв», а коли зібрався поїхати на канікули додому, зрозумів, що стріляти-то буде ні в кого. Тоді-то і купив свою першу офіційну пачку. Майже відразу про це дізналися батьки. Але виду не подали: вони з дитинства вчили мене приймати власні рішення і думати своєю головою.

Я курив майже десять років. З різними інтервалами: то багато, то мало, переходив на дорогі сигарети, вважаючи, що буду курити рідше, але майже відразу зрозумів: курю так само, а витрати збільшуються. Я не був затятим фанатиком. Ніколи не курив на голодний шлунок або з хворим горлом, в натовпі або в спеку. Я робив це завжди в задоволення, вважаючи за краще затягнутися сигаретою з кухлем кави і взимку.

Дуже довго у мене не проходив кашель, короткий, уривчастий, а-ля туберкульозний. Він мене не просто турбував, а дратував. Вирішив, що причина в курінні. Без всяких розгойдувань, жалю, повернень, взяв і кинув. Просто перестав курити, і все.

Може бути, допомогло, що разом зі мною кинула курити дружина. Ми дуже хотіли дітей.

За мною потягнулися друзі. Я не відмовляв собі в задоволенні вголос поміркувати про те, як добре дихати на повні груди вранці, виходячи з дому на роботу або на пробіжку. Як маркетолог я прекрасно розумію психологію споживання і впевнений, що фізіологічну звичку побороти значно простіше, ніж психологічну. Якщо ти налаштувався, мовляв, ніколи У мене не вийде, то кинути буде психологічно складно. Ті, хто курив, тому що» це прикольно», кидають безболісно і легко.

Людмила: «в очах дочки я зробила подвиг!»

Мої батьки досі не знають, що я курила вісімнадцять років. Мама-педагог, тато – інженер. Інтелігенція. За всі ці роки жодного разу не подала їм приводу запідозрити мене в курінні. Берегла їх, бо вважаю, що не можна перед старшими оголювати погані звички. Для них це було б ударом.

Я рано вийшла заміж, в 18 років, так що всі мої погані звички збіглися з заміжжям. Ми жили окремо від батьків. Я вчилася в університеті. Йшов 1993 рік. Це був час свободи в усіх відношеннях. Всі курили, і я закурила. Не замислювалася, чи добре це, погано, чи впливає на моє здоров’я, чи матиме наслідки в майбутньому. Мені не було до цієї справи.

Остаточно втягнувшись, зрозуміла-залежу від звички. Не покуривши, не можу ні думати, ні робити що-небудь. Як людина творчої професії, журналіст, вирішила, якщо кину, взагалі не зможу писати. Не останню роль зіграло оточення, особливо режисери, для яких цигарка – складова іміджу. Це» я не зможу працювати » частенько чула саме від них.

Незабаром мене перестав влаштовувати колір власного обличчя. Задумалася про запах з рота і інших фізіологічних змінах. Подумала, що зовсім не хочу років до п’ятдесяти бути згнилим бананом. Не хочу, виходячи з метро, тиснутися по кутах, прикриваючи недопалок від поривів вітру.

Зрештою, не палю ж я трубку, погойдуючись в кріслі і розмірковуючи про долі світу. Ні, біжу як Ломова кінь, втягуючи дим на ходу.

Не останню роль зіграв випадок. У нашій компанії був дизайнер і художник, людина талановита, але необов’язковий. Якось зустріла його на вечірці, а він не курить. Кинувши.

— З товаришем вирішили, що курити не будемо. Через три дні зрозумів, що зараз здохну, якщо не покурю, але раніше зібрався йому подзвонити. Думаю, якщо він закурив, то і я закурю з чистою совістю. А він сказав, що посварився з дружиною, у нього стрес, не витримав. Слухаю його і думаю про себе — я три дні страждав і мучився, і що, даремно? — пояснив він.

Це стало для мене викликом. Адже у мене немає фізичної або наркотичної залежності, моє куріння-чистий рефлекс. П’ю вранці каву-курю. На роботі виходимо поспілкуватися-куримо. І я зрозуміла, що готова з цим розлучитися.

Правда, ще довго снилося, як я курю. Прокидалася в холодному поту: «Господи, навіщо я це зробила?! І-слава Богу-це сон». Підсвідомо бажання закурити зберігалося не більше року, а потім і воно зникло. Безумовно, я боялася, що моя власна дочка, дивлячись на мене, закурить. Я уявляла, як стану говорити: «Танюша, не роби цього ні в якому разі!»Але, кинувши палити, в очах власної дитини зробила подвиг. Вона не раз зізнавалася, що мій авторитет для неї серйозно виріс: «мати, ти вольова, у тебе є сила волі. Молодець!»

Олексій: «Я не зміг прийняти себе таким, що палить»

Закурив у першому класі. Ми з хлопцями зі школи ходили і підбирали «бички» на вулиці. Курили, уявляючи себе дорослими. Той досвід надовго відклався і зберігся в пам’яті правилом: хочеш відчути себе дорослим, покурі. Робив я це періодично і протягом усього шкільного життя, іноді навіть цілими днями. Одного разу мама застукала. Розбирання. Шмагання. Припинивши.

У 15 років на канікулах влаштувався на молодіжну біржу праці. Разом з однолітками прибирав місто, разом з ними курив. Постійно, серйозно. Дим сигарет був знаком прийняття: всі курять – я курю. Після того літа багато однокласників повернулися в школу курцями. Ця «ознака крутості» супроводжувала мене всі шкільні роки.

Точно пам’ятаю дату, коли кинув: 19 березня 2007 року. Не курю вже 11 років 2 місяці 10 днів.

Все почалося з задишки і запаморочення. Але з відмовою не поспішав. Потрібен був час. Одного разу, покуривши на зупинці, заліз у набиту маршрутку. Відчув різкий і неприємний запах і раптом зрозумів, що запах виходив від мене. Я не зміг себе таким прийняти.

А ще зрозумів, що, поки не знайдеться вагома причина для відмови, нічого не вийде. Для когось це фінансова складова. Для кого-то здоров’я. Для кого-то престиж. У моєму випадку справа була в самооцінці і в ступені прийняття іншими. Зрозумів, що підвищити самооцінку зможу, якщо кину курити. Розцінював це як спосіб роботи над собою. Мета зробила відмову простіше.

Тютюнопаління-соціально прийнятна залежність. Реклама, кіно і телебачення сформували образ крутого чоловіка і фатальної жінки з сигаретами в губах. У курінні дуже багато культурно-психологічного підтексту: від прийняття на перекурі в тамбурі електрички до філософських бесід на кухнях. Вийти на сходи ввечері покурити-винагородити себе тишею, побути з самим собою.

Куріння — культурна бомба уповільненої дії. Це все я дуже добре усвідомлював.

Куріння-тема, якої не можна уникати. Це те, про що треба говорити з підлітками. В юності для мене було важливо, щоб хтось заговорив зі мною на дорослі, табуйовані теми: про куріння, секс, наркотики, хвороби, що передаються статевим шляхом. Якщо батьки йдуть на контакт, виводять на таку розмову, цілком можливо, до підлітка прийде розуміння, що, може, варто відмовитися від того, що він тихесенько покурює з друзями?! Батьки не повинні залишати табуйовані теми шкільним психологам, не повинні обходити і замовчувати їх. Про це потрібно говорити, і говорити відкрито.

Фото: Alex Donohue / Flickr.

курив кинув

Софія: «я хотіла подолати стіну, але не змогла»

Мені так і не вдалося кинути палити. Давно зрозуміла, що чужий досвід для мене марний. Звичайно, зовсім не хочеться одного разу опинитися на ліжку в реанімації, і щоб катетер з шиї стирчав тільки тому, що через куріння загострилася якась болячка в твоєму тендітному організмі. Хочеться вести здоровий спосіб життя. Я хочу позбутися від двох своїх улюблених виразів » Коли я схудну» і «коли я кину курити», але ні з першим, ні з другим не складається, зриваюся. Переживаю стрес, і рука тягнеться до цигарки.

Я почала курити в юності — як багато, за компанію. Весь перший курс худграфа простояла в курилці на сходах пасивним курцем. Там відбувалося все найцікавіше: музика, нескінченні розмови про буття і творчість, суперечки про мистецтво. Влітку поїхали на пленер в Тарусу. Там і вирішила спробувати сигарети сама. Страшно ділилося, було нестерпно огидно, але звичка заразна – з другого курсу стояла і курила з усіма.

А одного разу пережила справжній стрес. Мене пограбували. Точніше, я сама дозволила себе пограбувати. Привела в будинок циганку, якій віддала пристойну суму, рівно половину того, що ми буквально напередодні отримали, продавши дідову квартиру. Віддала б більше, знаючи, куди батьки поклали другу частину грошей. Вихід з гіпнозу дався мені так важко, що я закурила майже на автоматі і багато років навіть не думала про те, щоб кинути.

Рік тому в червні начебто кинула. Просто хотіла подолати цю стіну, за якою » Коли я…»» Вільна, щаслива, пурхала птахом, поки якось увечері мені не подзвонила моя начальниця зі словами: «йду. Хочеш зайняти мій пост? Запропонувала керівництву твою кандидатуру»» Життя пронеслося перед очима. Захват і божевільний страх від величезної навалилася відповідальності. Рукою нашарувала в маминій сумці півпачки, навіть не помітивши, що вся розмова диміла на балконі. Потім на автоматі взяла пачку в магазині, знову перетворившись в палить даму.

Як людина віруюча, вирішила, що хоча б у Великий піст треба намагатися себе обмежувати, поборотися з цією згубною пристрастю. Вдалося повністю, напевно, один раз. На наступний рік, не кажучи ні знайомим, ні колегам, вирішила повторити. Але, як виявилося, не помітити таке неможливо.

Одного разу у нас був відповідальний проект. Я, як керівник, хвилювалася так, що буквально кричала на всіх навколо. Спуску не давала нікому. Один мій мудрий колега подивився і тихо сказав: «Соня, тебе зараз два біса крутять: покурити і покурити. Іди і покури»» Я пішла, покурила, порушивши пост, але тоді ж остаточно зрозуміла, що робота над собою має бути довга.

Мені здається, що в цьому питанні потрібна не рішучість, а внутрішня впевненість у власних силах, правильна мотивація – у кожного своя.

Ні спокуси, ні сьогохвилинні слабкості не можуть бути вище і сильніше мене. Але до цього мені ще належить рости.

Погляд фахівця: як нікотин обманює наш мозок.

Доктор біологічних наук, керівник консультаційного телефонного центру у відмові від споживання тютюну Ольга Суховська.

— Чотири герої, які розповіли «Правміру» свою історію життя з нікотиновою залежністю, почали курити дуже рано – в юності або ранньої молодості. Куріння стрімко молодшає. Чи Часто на ваш телефон «гарячої лінії» по здоровому способу життя звертаються батьки підлітків?

— В основному нам телефонують дорослі. Підлітки та їхні батьки звертаються рідко. Для підлітків тютюнопаління-це шкідлива звичка, для них не стільки складно відмовитися, як вони не можуть не курити в компанії, що палить. Коли всі курять, це стає спільною справою, і невміння відмовити – найбільша біда юнаків. Це велика проблема, яка стосується всього: і куріння, і наркотиків, і суїцидальної поведінки. Але вчити говорити » ні » повинні не на телефоні довіри, а мами з татами і вчителі в школі. Ми на такі запити намагаємося відповідати, але це не зовсім наша робота. Проблема куріння підлітків швидше питання виховання . Завдання ж нашої лінії допомогти тим, хто зараз хоче відмовитися від куріння.

— Але майже всі починають курити в підлітковому віці, припускаючи, що відмовитися потім буде нескладно.

— Наскільки легко або важко кинути палити, показало опитування, проведене під егідою ВООЗ Міністерством охорони ЗДОРОВ’Я РФ. Більше 60% курців важко відмовитися від куріння. За непрямими ознаками у переважної частини тривало палять людей сформувалася висока ступінь нікотинової залежності.

— Раз є залежність, значить, є зміна рецепторів головного мозку. При відмові від куріння рецептори залишаються в активному стані. Не отримуючи нікотин і, як наслідок, дофамін (виробляється в організмі речовина, що відповідає за почуття задоволення. — «Правмір»), людина відчуває дискомфорт, дратівливість, сильне бажання курити. Далеко не всі при тривалому курінні можуть впоратися зі своїм станом .

— Чи існують ефективні методи відмови від куріння?

— Найефективніше-поєднання когнітивно-поведінкової та лікарської терапії в разі, якщо вона показана. Поєднання прийомів подолання бажання курити, прийомів, які допоможуть не виникати такому бажанню або виникати рідше, зі способами налаштувати себе на позитивну відмову, тобто не просто «втратити сигарету», а придбати свободу від нікотинової залежності.

— А коли курцям Показані ліки?

— У разі вираженого синдрому відміни, який проявляє себе через кілька годин після викуреної сигарети. Людина відчуває непереборне бажання взяти сигарету знову, думає про неї, стає неспокійним, не здатний зосередитися. Тому-то курець зі стажем і курить знову і знову.

Підліток рідко курить « » тому що пристрасть як хочеться». Підлітки найчастіше курять за компанію, щоб здаватися дорослішими, цікавіше, демонструвати самостійність. Доросла людина курить вже не тому, що хоче здаватися крутіше, а тому, що не може не курити.

Він гасить свій синдром відміни.

— Людям з психологічною залежністю кинути простіше, ніж з фізичною?

— Не зовсім так. Тютюнова залежність складається з трьох компонентів: соціальної, психологічної та фізичної. Фізична залежність настає, коли в організмі збільшується число чутливих до нікотину рецепторів. Соціальна залежність-ситуація, коли людина перебуває під впливом, наприклад, реклами – прихованої або відкритої – і оточення. Це те, через що найчастіше починають курити Підлітки. Сюди ж відносяться ситуації куріння на роботі. У курилці можна і новини послухати, і плітки обговорити. До речі, завдяки закону про заборону куріння в громадських місцях саме ця компонента соціальної залежності зараз знижується.

Нарешті, психологічна залежність . Людина звикає курити в певних ситуаціях: після обіду, при стресі. Остання форма залежності є практично у кожного завзятого курця. Інша справа, що через генетичних особливостей, стажу, числа викурених сигарет ці три компоненти у різних людей виражаються в різному ступені.

— Чому ж звичка курити така стійка?

— Тютюнопаління не просто шкідлива звичка, а в багатьох випадках формується залежність – захворювання, що вимагає лікування. В результаті цього захворювання змінюється структура ацетилхолінових нікотинових рецепторів, збільшується число активованих і сенсибілізованих рецепторів. З’єднуючись з ними, нікотин сприяє викиду дофаміну. При відмові від куріння рівень дофаміну падає, і людина відчуває непереборне бажання курити, дратівливість і т. п.

До речі, ми рідше транслюємо побутове судження про те, що від»куріння краще думається». І хоча, дійсно, дофамін покращує концентрацію уваги, але через годину-дві після куріння, рівень дофаміну знову падає. Тому, щоб відмова від куріння був ефективним, треба продумати заміни курильної поведінки, знайти інші способи отримання дофаміну.

— І що ж ще може викликати приплив дофаміну?

— Смачна їжа, тому часто люди поправляються після відмови від куріння. Помічали ж, що часто ми заїдаємо стрес. Особливо добре працює тут жирне і солодке.

— Чому саме жирне?

— Це еволюційний механізм, який сформувався мільйони років тому, коли наш предок бігав за мамонтом. Мамонта було мало, його ще потрібно було зловити, людина тоді взагалі мало їв. І якщо вже зловив, то треба було щільно поїсти, наїстися досхочу. Невідомо коли ще попадеться наступний мамонт. Так що чим жирніше їжа, тим краще. Наш мозок влаштований так, щоб заохочувати рясну їжу, тому-то їжа прекрасно знімає стрес.

Навряд л і мозок підозрював, що у нас буде достаток продуктів і з’явиться такий простий спосіб отримання дофаміну, як нікотин. Не знав наш мозок про нікотин.

— Завдяки обмежувальній політиці ситуація принципово змінилася?

— Я вважаю, що прийнятий в 2013 році антитютюновий закон дуже хороший. Він стимулював дуже багатьох до відмови від куріння або до значного скорочення числа викурених сигарет. Відразу після введення закону в силу ми проводили і своє власне опитування серед тих, хто подзвонив на нашу гарячу лінію. Більше половини відповіли, що давно планували, але введення закону, неможливість курити на робочому місці і розмови про те, що тютюн сильно подорожчає, дійсно їх стимулювали. Головне, щоб не повернулися назад. Сьогодні знову почалися розмови про повернення курилок в аеропорти, є пропозиції узаконити електронні засоби доставки нікотину. Ситуація може знову погіршитися.

Шість ознак залежності від тютюну.

— виражене зростання споживання сигарет від однієї до 20 штук в день;

— припинення будь-якої діяльності з метою викурити сигарету;

— наявність симптомів відміни при припиненні куріння ;

— продовження куріння, незважаючи на усвідомлення шкоди;

— постійне бажання (потреба) курити всупереч спробам знизити споживання;

— значні витрати часу на куріння .

курив кинув

Телефон гарячої лінії по здоровому способу життя– 8 800 200 0 200.

Також можна прийти на очний прийом в кабінет допомоги при відмові від тютюнопаління В Спбнііф МОЗ Росії.