куріння на останньому терміні вагітності

Кинути палити на 30 тижні вагітності: чи потрібно це?

Якщо жінка мріяла і планувала завести дитину, то з перших днів його розвитку намагається стежити за своїм харчуванням, відмовляється від шкідливих звичок, щоб малюк нормально розвивався. Але, на жаль, далеко не у всіх представниць прекрасної статі виходить кинути палити відразу, як тільки вони дізналися про те, що чекають малюка.

Деякі жінки курять в 18, 20 і навіть 30 тижнів вагітності, прикриваючи це тим, що не можуть відмовитися від сигарет, та й навіщо це робити, коли зовсім скоро народжувати? Насправді перестати робити затяжки можна і на самих пізніх термінах. Кожна дама повинна знати, чим небезпечне куріння під час вагітності.

Куріння при вагітності: в чому небезпека?

Напевно, кожен палить людина розуміє, що шкодить своєму здоров’ю, здійснюючи чергову затяжку.

Балуючись сигаретами в період виношування дитини, жінка піддає ризику не тільки своє здоров’я, але і повноцінний розвиток майбутнього малюка.

У жінок, що палять крихти часто народжуються з патологіями і відчувають масу проблем в грудному і підлітковому віці. У період вагітності жінка і її дитина – це неподільний організм.

Коли дама робить затяжку, її малюк змушений перебувати в тютюновому димі, який провокує спазм судин і недолік кисню.

Фахівці також говорять про те, що у курців красунь нерідко спостерігаються плацентарні зміни, плацента швидко стоншується, має округлу форму. У жінок, що палять частіше відбуваються викидні, їх новонароджені дітки нерідко відстають у розвитку, мають малу вагу та інші проблеми.

Дами, які курять в період планування крихти, в момент виношування і після його появи можуть зіткнутися з наступними проблемами:

мимовільним викиднем і передчасними пологами; народженням недоношеної дитини з недостатньою масою тіла; проблемами з лактацією і різними порушеннями; наявністю у дитини вроджених вад; відставанням діток у фізичному і психологічному аспектах від своїх однолітків; хворобливістю дитини.

Зміст - як кинути палити

Згубна звичка на початку вагітності: в чому небезпека?

Більшість представниць прекрасної статі далеко не відразу дізнаються про своє цікаве положення і перший час не відмовляються від куріння. Звичайно, це сумно, але куди важливіше перестати робити затяжки після того, як ви дізналися, що чекаєте малюка.

Справа в тому, що формування плацентарної тканини відбувається до 12 тижня. Саме плацента всі 9 місяців буде забезпечувати вашого малюка всім необхідним для нормального росту і розвитку. Нікотин, що надходить у ваш організм на першому тижні вагітності і надалі, може порушити нормальний процес формування тканин. Та й ембріон буде страждати, отруюючись токсинами, що містяться в тютюні, відчуваючи дефіцит кисню.

18 тиждень вагітності: чим небезпечне куріння.

І так, ви не кинули курити на першому місяці вагітності, зараз у вас 18 тиждень, чим небезпечна згубна звичка?

У цей період у Вашого малюка продовжує активно формуватися головний мозок, у малюка утворюється жирова тканина.

Імунна система дитини вдосконалюється, речовини, що відповідають за протистояння вірусам та інфекціям, активно виробляються. Кроха вже вловлює звукові коливання і світло.

Якщо у вас йде 18 тиждень вагітності, а ви все ще затягуєтеся сигареткою, то у крихти спостерігається сильне отруєння нікотином. Інтоксикація може стати причиною народження дитини з патологією.

30 тижнів вагітності і куріння.

На думку фахівців, ті дами, які зібрали волю в кулак і відмовилися від згубної звички в 30 тижнів вагітності, дають шанс своєму малюкові набрати до народження необхідну вагу. Адже саме в цей час відбувається накопичення заліза, антитіл, кальцію, білка, виникає прошарок жиру. Зараз у дитини з’являються періоди неспання і відпочинку, закладаються особливості психічного стану і нервової системи.

Якщо не відмовитися від шкідливої звички на 30 тижні виношування плоду, то є ризик відшарування плаценти і, відповідно, передчасних пологів. При таких негативних наслідках вживання нікотину лікарям доводиться вдаватися до оперативного втручання. Якщо допомога не буде надана своєчасно, то є небезпека загибелі крихти. Вплив нікотину на організм малюка в цей період може викликати гіпотрофію, явище, коли розвиток органів плода відстає від терміну вагітності.

Наслідки пристрасті до сигарет.

Сказати точно, які наслідки будуть від куріння на 20, 30 і інших тижнях вагітності, неможливо.

Так, наприклад, при народженні малюк може бути здоровим, а з віком «вилізуть» якісь патології. Варто відзначити, що немає якихось безпечних доз нікотину. Навіть якщо дама викурює сигарету на добу, то це може загрожувати їй передчасними пологами, а також підвищить ризик загибелі малюка. Чим довше курить жінка в період виношування малюка, тим менше його зростання при народженні, ВАГА, Розмір плечового пояса і голови.

Негативно нікотин впливає на фізичний і психоемоційний розвиток. Крихти, чиї мами затягувалися сигареткою, часто хворіють на пневмонію і бронхіт.

Аномалії, які розвиваються у діток палять мам, можуть бути наступними:

дефект нервової трубки; пахова грижа; порок серця; косоокість; зловживання сигаретами може спровокувати синдром Дауна і розумові аномалії.

30 тиждень вагітності: як кинути палити?

Якщо ви відразу не відмовилися від нікотинової залежності, то цілком можете зробити це на 30 тижні виношування малюка. Не варто думати, що такий крок не має сенсу. Кроха ще встигне відновитися до пологів. Тим більше, якщо ви вирішили відмовитися від сигарет, то це не так вже й складно. Головне, протриматися першу добу, а там стає простіше, потрібно лише привчити себе до самоконтролю і не тягнутися за пачкою в моменти нудьги або поганого настрою.

Звичайно, ідеальний варіант, якщо ви-курець зі стажем, відмовитися від шкідливої звички до 12 тижнів розвитку малюка. Дамам в цей період допомагає токсикоз, коли навіть від виду сигарет підступає нудота, а також материнський інстинкт (правда, він прокидається так рано далеко не у всіх).

Варто відзначити, що жінкам, які викурювали до зачаття крихти 10 і більше сигареток на добу, не варто різко відмовлятися від нікотину. Таким красуням краще поступово скорочувати число сигарет в день, повний і різка відмова може спровокувати депресію і стрес, а це негативно впливає на організм. Завзятим курцям лікарі рекомендують «розтягнути» процес відмови від сигареток на 2-3 тижні, а ще розумніше, робити це під наглядом фахівця.

Якщо боретеся з згубною звичної самостійно, то просто зменшуйте кількість викурених сигареток, а ще вчіться не затягуватися глибоко і не докурювати повністю. Це добре працює.

Відмовитися від шкідливої звички ніколи не пізно. Кинути палити можна на 7, 8 місяці вагітності, так, в общем-то, на будь-якому. Але, звичайно, чим раніше, тим краще. Подумайте про здоров’я свого малюка, не ризикуйте його щасливим життям заради пари затяжок. Удачі вам і бережіть себе!

Куріння спочатку вагітності.

Автор статті: Лапушанська в. В. лікар терапевт.

Те, що курити шкідливо, знають навіть найзатятіші курці, але шкода куріння при вагітності посилюється у багато разів. Це завдає непоправної шкоди організму малюка і самої матері. Як куріння шкодить при вагітності?

У чому небезпека куріння на ранніх термінах?

На початку вагітності, до закріплення плоду на стінці матки, він харчується автономно, використовуючи речовини, які знаходяться в яйцеклітині і сперматозоїді, але це не означає, що в цей період можна курити. Багато речовин, які надходять з кожної викуреної сигаретою, мають певну властивість до накопичення, і це означає, що при формуванні плаценти дитина отримає всі ті речовини, які є в материнському організмі, в тому числі і токсичні. Тому лікарі рекомендують кинути палити задовго до початку вагітності, називаючи терміни від одного до трьох років.

Куріння в перший тиждень вагітності . По суті, цей стан не є вагітністю, але в цей період відбувається дозрівання яйцеклітини і гормональна перебудова, яка сприяє заплідненню. Куріння в цей період може привести до порушень цих процесів і зниження ймовірності зачаття. У деяких випадках відзначається повна нездатність жінки, що палить до запліднення, яка з віком ще більше збільшується. Куріння на 3 тижні вагітності . Цей період є дуже важливим, оскільки починається рух заплідненої яйцеклітини в матку, закріплення на стінці маточного ендометрія, а далі відбувається активний поділ клітин. Це початок життя майбутньої дитини, відновлення міцного зв’язку його з організмом матері. Якщо практикувати куріння на цьому терміні, то може необоротно порушитися будь-який з цих процесів, в тому числі і нормальне формування плаценти, і відбудеться викидень, який багато хто може прийняти за початок менструації. Куріння на 4 тижні вагітності . У цей момент відбувається остаточне закріплення ембріона в матці і безпосередній зв’язок дитини з матір’ю встановлюється до самих пологів. Куріння на цьому терміні тягне за собою порушення закладки всіх життєво важливих органів і систем плода. Саме в цей період з маленьких клітинок починає розвиватися новий організм, і дуже багато тепер залежить від способу життя його матері. Кожна затяжка отруює плід чадним газом, нікотином, бензопіреном. Киснева недостатність, що виникає через постійне спазму судин плаценти, призводить до зменшення росту і маси тіла, витончення тканин легенів, що сприяє в майбутньому схильності до пневмоній, бронхітів і астми.

Плацентарний бар’єр не зупиняє проникнення токсичних речовин, яких з надходить сигаретним димом налічується більше 4 000, і не може запобігти хронічне отруєння малюка. При цьому страждає закладка і розвиток печінки, серця, нирок, спинного і головного мозку, їх клітини піддаються змінам або гинуть.

Лікарі вважають, що шкода куріння при вагітності досить часто виражається в поява такого відхилення, як заяча губа і вовча паща, і оскільки формування неба у малюка йде на 6-8 тижні, то вважається, що ця патологія провокується курінням в першому триместрі вагітності.

1-9 тижні вагітності 3D відео.

Що відбувається на пізніх термінах вагітності при курінні?

Навіть якщо вагітна жінка утримувалася від куріння спочатку, а цьому часто сприяє токсикоз, що виявляється найбільш часто в перші три місяці, то не слід починати курити і надалі, так як це може привести до ряду серйозних проблем.

Відео — куріння на останньому терміні вагітності (Відео)

Куріння на пізніх термінах вагітності призводить до того, що розміри плода внаслідок гіпоксії можуть не відповідати нормальним фізіологічним показникам. У цей період відбувається остаточне формування нервової системи, а також органів виведення – печінки і нирок. Куріння в третьому триместрі вагітності може також сприяти відшаруванню плаценти. Це досить небезпечний стан для матері і не народженого малюка. Результатом відшарування може стати масована кровотеча, зупинити яке можна тільки при оперативному втручанні. Для того щоб врятувати дитину лікарі в такому випадку застосовують кесарів розтин, але дуже часто гостра нестача кисню закінчується його загибеллю. Висока ймовірність також при палінні народження мертвої дитини. Відсоток неонатальної смертності збільшується в багато разів, якщо курять обоє батьків. Існує безліч доказів, підтверджених в клінічних експериментах провідними європейськими фахівцями про те, що діти матерів, які курили під час вагітності, частіше, ніж інші страждають гіперактивністю, дратівливістю, неуважністю. Крім того, збільшується їх схильність до асоціальної форми поведінки. Кількість спадкових відхилень у дітей, наприклад, хвороба Дауна, у курців матерів зростає у багато разів. Також більш часто такі діти страждають клишоногістю, аутизмом. Куріння на пізніх термінах вагітності тягне за собою загострення гіпертонічної хвороби у матері, що не може не позначатися на перебігу вагітності і здоров’я майбутнього малюка. Діти курців на пізніх термінах вагітності матерів схильні в подальшому бронхо-легеневих патологій, в тому числі і бронхіальній астмі, порушення метаболізму з подальшим ожирінням, ендокринних відхилень у вигляді цукрового діабету.

Слід зазначити, що фортеця і кількість викурених під час вагітності сигарет впливає на ступінь ймовірності розвитку різних патологій, але не є істотним фактором. Тому перехід на більш легкі варіанти тютюну або зменшення кількості не вирішують проблему, ризик для здоров’я плоду і його матері при цьому зберігається.

Шкода куріння при вагітності не підлягає сумніву. Це стосується і періоду до настання зачаття, і на ранніх і пізніх термінах. Коли мати курить, у малюка не залишається ніякого вибору, і він отримує всі негативні наслідки цієї шкідливої звички, які якщо не проявляються відразу, то можуть виникати в підлітковому і дорослому віці.

Куріння під час вагітності.

Материнство-це особливий період, коли жінка по максимуму захищає себе від усього, що може навіть незначно нашкодити майбутній дитині. Складніше тим майбутнім мамам, які не встигли підготуватися до нового статусу і своєчасно відмовитися від згубної звички – позбутися від нікотинової залежності.

Лікарі рекомендують не чекати ні секунди і припиняти куріння при перших ознаках вагітності.

Різка відмова від сигарет не дуже корисний, але набагато страшніше продовжувати день у день отруювати плід токсинами і заражати його своєю нікотиновою залежністю, руйнуючи здоров’я, психіку і, можливо, позбавляючи свою дитину здорового майбутнього або Життя взагалі.

Чи можна курити при вагітності?

куріння на останньому терміні вагітності

Куріння під час вагітності завдає шкоди не тільки самій жінці, але і ембріону. Наслідки у вигляді слабкого імунітету, відставання в розвитку та інші проблеми – досить часте явище.

Велика ймовірність народження дитини з різного роду вадами розвитку, наприклад, з церебральним паралічем, викликаним гіпоксією на тлі куріння. Загибель дітей під час пологів також часто пов’язують із згубною звичкою.

Основними негативними наслідками куріння вважаються:

ймовірність передчасних пологів; недостатньо розвинена пуповина, погано виконує функцію доставки кисню і поживних речовин від матері до дитини.

Імовірність народження дітей з недостатньою вагою у жінок, що палять дуже висока. Вони досить часто страждають від астми, легеневих хвороб, захворювань печінки, пухлин, вад серця, діабету в дорослому житті.

Що потрапляє в організм в процесі куріння.

Викурювання однієї сигарети засмічує організм декількома тисячами небезпечних речовин, в тому числі аміаком і формальдегідом, на які гостро реагує імунна система. На зубах осідає темний наліт, а нікотин проникає в кров за допомогою капілярів, викликаючи тим самим залежність, яка в деяких випадках порівнянна з героїнової.

В першу чергу страждають висушені смолами верхні дихальні шляхи і легені, які забруднюються день у день. З’являється кашель, який посилюється з часом, переходячи в хронічний бронхіт, що викликає проблеми з диханням.

Небезпека куріння в I триместрі.

Якщо жінка, яка не підозрює про вагітність, курила на самому початку першого триместру, то кинути вона зможе без шкоди для плода, так як зародок ще не прикріпився до стінки матки.

Зробити це потрібно негайно до моменту, коли організми матері і плоду стануть одним цілим, а це відбувається вже на другому тижні вагітності.

Чим довше майбутня мати відтягує відмову від звички, тим більша ймовірність завдати плоду непоправної шкоди.

Небезпека для матері і плоду.

У першому триместрі жінка може навіть не підозрювати про вагітність і продовжувати курити, завдаючи тим самим шкоди своєму здоров’ю і розвитку плода.

На цьому етапі куріння здатне викликати викидень, так як нікотин порушує вироблення гормонів лактотропіну і прогестерону, що відповідають за виношування і розвиток ембріона.

Коли майбутня мати вдихає дим сигарет, отруйні речовини потрапляють в організм плода в збільшеній концентрації, викликаючи кисневе голодування. Протистояти цьому беззахисний організм не в змозі.

Небезпека куріння поетапно.

2 тиждень. Нікотин вражає кістковий мозок, і згодом дитині може знадобитися операція по його пересадці. Також можливі різні деформації, пов’язані з опорно-руховою системою.

5 тиждень. Отруєння нікотином досягає свого піку, що часто викликає загибель ембріона. У народженої дитини можуть бути наслідки, які відображаються на дихальній системі, легких. Нерідкі випадки несподіваної смерті уві сні.

6 тиждень. Отруєння отруйними тютюновими речовинами, такими як нікотин, бензол, ціаністий водень, формальдегід, порушує подачу кисню і харчування, викликаючи тим самим патології розвитку судинної системи.

З 6 по 8 тиждень. Через куріння на цьому терміні підвищується ризик народження дитини з дефектом заячої губи або вовчої пащі, які можна усунути тільки шляхом складних хірургічних втручань. Відсутність кисню порушує психічний розвиток, що веде до ще більш серйозного ускладнення – синдрому Дауна.

10 тиждень. Гінекологи вважають злочином куріння на цьому терміні через підвищений ризик несподіваної загибелі новонародженого. Палить мати власними діями позбавляє майбутньої дитини здоров’я і прирікає його на найстрашніші патології, такі як легеневі захворювання, порок серця або порушення психічного здоров’я.

12 тиждень. Отруйні речовини викликають аномалії фізичного розвитку і психічні порушення. На цьому терміні у жінки, що палить висока ймовірність викидня через відторгнення плаценти.

Шкода куріння в II триместрі.

Шкода впливу нікотину на плід у другому триместрі нітрохи не менше, ніж в першому. Небезпечна речовина може викликати гіпоксію, проникаючи через плаценту. Брак необхідних поживних елементів і кисню підвищує ризик викидня і неповноцінного розвитку дитини.

Для матері.

Від впливу нікотину на організм у багатьох жінок, що палять спостерігається нетипове розташування плаценти, що перекриває родові шляхи, що вважається патологією.

Якщо шийка матки повністю закрита, то природні пологи не представляються можливими. Передлежання плаценти ускладнює пологи і викликають велику крововтрату, небезпечну для породіллі.

Для плода.

У цей період плід вже відчуває отруйну дію нікотину. Спостереження за допомогою УЗД показує, як дитина лякається і намагається сховатися в момент спроби запалити сигарету. На цьому етапі кожна затяжка викликає у плода огиду і страждання.

Небезпека куріння на різних етапах II триместру.

16 тиждень. Починають формуватися нервові клітини (близько 5 тисяч в секунду), активізується гіпофіз. Дихання і харчування плода здійснюється через пуповину. Разом з тим в організм дитини потрапляють всі шкідливі токсичні речовини, продовжуючи згубно впливати на формування органів і нервової системи.

Плід здатний повертати голову, плюватися, гримасувати, здійснювати ковтальні і смоктальні руху. Свої негативні емоції щодо надходить нікотину він висловлює гримасами і спробами сховатися.

18 тиждень. У дитини крім порушення розвитку головного мозку відбувається інтоксикація в хронічній формі. Імунітет вже може вести боротьбу з різними вірусами, але не з нікотином, все більше сприяє розвитку патологій.

23 тиждень. Куріння на цьому етапі вагітності провокує передчасні пологи і підвищує ризик появи на світ дитини, нездатного вижити. При такому великому пошкодженні внутрішніх органів допомогти новонародженому буде дуже складно. Висока ймовірність і відшарування плаценти, що викликає сильне кровотеча.

Небезпека куріння в III триместрі.

Куріння на пізніх термінах вагітності впливає на дитину наступним чином:

через нестачу кисню і харчування погано набирається вага; сповільнюється розвиток мозку; підвищується ризик завмирання вагітності; провокуються передчасні пологи; страждають репродуктивні органи майбутнього малюка.

Навіть якщо не спостерігається видимих хвороб, імунітет таких дітей ослаблений, а інтелект набагато нижче, ніж у немовлят некурящих матерів.

Висока ймовірність, що в підлітковому віці у дитини проявиться інтерес до сигарет, алкоголю або наркотиків. Такі діти найчастіше важкокеровані, не піддаються вихованню, агресивні і стають частими гостями колонії для неповнолітніх.

Для жінки.

На пізньому терміні жінки помилково вважають, що небезпека минув, можна знову почати курити і це не відіб’ється на дитині. Сигарети шкідливі на всіх етапах і для мами, у якої може погіршитися стан на тлі гіпертонії і пізнього токсикозу.

Для дитини.

Куріння в III семестрі загрожує відхиленнями в психіці дитини, проблемами з нервовою системою, відставанням у розвитку, повільним набором ваги. Високий ризик раптової смерті новонародженого. Такі діти частіше за інших страждають бронхітом, астмою, клишоногістю, аутизмом, хворобою Дауна, діабетом.

Небезпека куріння на різних етапах III триместру.

30 тиждень. У цей період організм запасається підшкірним жиром, кальцієм, залізом, йодом, починають функціонувати антитіла до інфекцій. Куріння на цьому етапі може викликати відшарування плаценти, що спровокує передчасні пологи.

33 тиждень. Починають формуватися альвеоли легенів, печінка, а підшлункова залоза вже здатна на вироблення інсуліну, що сприяє засвоєнню глюкози. Куріння викликає нікотинове отруєння в хронічній формі. Зберігається ризик відшарування плаценти і передчасних пологів.

Чи небезпечно пасивне куріння?

куріння на останньому терміні вагітності

Якщо мимоволі вагітна жінка змушена вдихати дим в якості пасивного курця, то це завдає серйозної шкоди майбутній дитині. На пізніх термінах підвищується ризик викидня, вроджених дефектів, мертвонародження.

Завдання відповідальної майбутньої матері максимально убезпечити малюка і захистити себе від курців і задимлених приміщень.

Куріння при грудному вигодовуванні.

У грудному молоці матері, що палить накопичуються нікотин і інші токсичні речовини, які потрапляють в організм дитини, отруюючи його і надаючи негативний вплив на психіку. Він стає дратівливим, примхливим.

Куріння також позначається на обсязі молока і, природно, на його якості. У ньому скорочується кількість потрібних вітамінів, ферментів та інших корисних речовин до мінімуму. Дитина змушена стати пасивним курцем, постійно перебуваючи в оточенні людей з цією шкідливою звичкою.

Щоденне потрапляння нікотину в організм дитини має свої наслідки у вигляді:

поганого апетиту і, як наслідок, недостатньої ваги; уповільненого розвитку; неспокійного сну; проблем з кишечником; алергії; проблем з органами дихання; слабкого імунітету; ризику раптової смерті в дитинстві; схильності до ракових пухлин.

Якщо у годуючої матері сильна залежність від нікотину, краще перевести дитину повністю на штучне годування, так як суміші набагато безпечніше, ніж таке молоко.

Дитина, яка звикла до нікотину, отримуючи його з грудного молока, вже стає нікотинозалежним. Швидше за все, він теж буде курити, як і його мати.

За скільки до зачаття потрібно кинути палити.

Курці частіше страждають безпліддям, і зачати дитину їм набагато складніше. Уже на етапі планування вагітності необхідно відмовитися від усіх шкідливих звичок, в тому числі і від куріння, щоб організм очистився і підготувався до материнства.

Дослідження вчених показали, що для повного очищення організму від токсинів потрібно не менше півроку. Саме за 6 місяців до передбачуваного зачаття варто відмовитися від сигарет. Причому краще, якщо це зроблять одночасно обоє батьків.

Що робити, якщо курила і не знала про вагітність.

На жаль, симптоми вагітності у деяких можуть з’явитися не відразу, і вони, не здогадуючись про своє становище, продовжують курити день у день. Якщо жінка дізналася про вагітність після 2-го тижня, то якась доза нікотину ембріоном вже отримана.

Багато хто починає небезпідставно панікувати. Однак якщо зібрати волю в кулак і припинити отруювати майбутню дитину, то досить високий відсоток благополучного результату. Крім того, стреси теж негативно впливають на перебіг вагітності. Це означає, що нервувати через куріння не потрібно, а ось негайно відмовитися від сигарет дійсно варто.

Гінеколог, знаючи про цю проблему, випише вітаміни з підвищеним дозуванням аскорбінової кислоти і заліза. Жінці рекомендується переглянути своє меню, віддаючи перевагу свіжим овочам і фруктам, виключити шкідливі напої, такі як кава і газована вода, а також відмовитися від фастфуду і продуктів з високим вмістом «хімії».

Не варто нехтувати частими і довгими прогулянками на свіжому повітрі, важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість кисню. Дотримання всіх цих Умов допоможе виправити ситуацію в кращу сторону.

Як кинути палити при вагітності.

Першим питання, яке виникає у жінки, яка дізналася що вона в положенні і бажає народити здорову дитину: як кинути палити?

Це непросто, але існує ряд правил, які допоможуть полегшити і прискорити цей процес:

Захистити себе від усього, що може викликати бажання повернутися до сигарет або нагадати про них. Наприклад, не пити каву і спиртовмісні напої, уникати стресових ситуацій. Заповнити свій день цікавими заняттями, такими як щадний спорт, рукоділля, щоб не було часу на думки про сигарети. Найчастіше читати статті, книги і дивитися фільми про шкоду, яку завдає нікотин майбутній дитині. Це допоможе в черговий раз переконатися в правильності свого рішення.

Будь-які твердження жінки в положенні з приводу того, що вона не може позбутися від нікотинової залежності, є не більше ніж відмовкою. ойКогда на кону здоров’я і навіть життя власної дитини, материнський інстинкт повинен брати гору над усіма низинними бажаннями. Для цього важливо зібрати всю свою волю в кулак і цілеспрямовано рухатися до здорового майбутнього.

Чи варто кидати курити на 9 місяці вагітності?

Може вже немає сенсу? дитина адже сформований. Вагітна подруга курить і не збирається кидати, мотивуючи це якраз цим фактом.

Варт. Проте. я курила всю вагітність, мені лікар ще з самого початку заборонив різко кидати, тому що у мене була низька плацентація і загроза викидня. Я курила всю вагітність, тільки намагалася курити якомога менше, скорочувала куріння, одну сигарету курила в три заходи. Свою останню сигарету я викурила в день пологів. Коли я народила і відчула на собі все це, я більше навіть сама не поверталася до думки про куріння, побачивши маленьку свою кровиночку. Вийшла з пологового будинку, пройшло три тижні, а я тільки згадала, що коли то курила. Зараз я чекаю другого, першого годувала грудьми до 2х років. І ніяких сигарет нічого, мене навіть не тягнуло. Тому що я сама прийшла до цього, а не шляхом пластерей, страждань, що я кидаю курити і тп.

Ось і вашій подрузі передайте. Вона повинна теж до цього прийти, коли побачить на своїх руках сенс свого життя і зрозуміє, що їй не потрібно труїти свій організм, позбавляючись від нудьги, стресів, нервів і тп, ось воно, її найголовніше щастя!

До чого призведе куріння на пізньому терміні вагітності?

Вагітність відноситься до одного з небезпечних періодів, що несуть загрозу життю і здоров’ю матері, і дитини.

З огляду на великий вміст шкідливих і токсичних елементів в сигаретах, особливу загрозу з яких представляють чадний газ і нікотин, вживання тютюнових виробів під час виношування плоду кратно збільшує ймовірність появи відхилень розвитку дитини.

Безвідповідальне ставлення матері до впливу куріння на розвиток дитини не проходить безслідно:

плід недоотримує кисень, що викликає недорозвинення його окремих органів і систем; канцерогенні сполуки, що входять до складу сигарет, розносяться через кровотік до всіх органів, збільшуючи ризик появи онкологічних утворень, провокуючи мутації клітин.

Зі статті ви дізнаєтеся.

Наслідки куріння на пізньому терміні для самої вагітної.

До наслідків вживання тютюнових виробів в третьому триместрі вагітності, які, згідно з медичною статистикою, спостерігаються в більшості клінічних випадків, гінекологи відносять:

Раннє старіння плаценти, при якій вона набуває неправильну форму, зменшується її товщина. Це, в свою чергу, може викликати внутрішньоутробну загибель плода або провокувати дострокові пологи. Куріння на останньому місяці вагітності призводить до гестозу або пізній токсикоз, що розвивається при загостренні гіпертонії, в результаті провокує порушення кровообігу і збільшує ризик відшаровування плаценти і ймовірність настання передчасних пологів . Відшарування плаценти призводить до появи гострої гіпоксії у плода і сильної кровотечі у матері, зупинити яке дозволяє тільки оперативне втручання. Збільшення епізодів запаморочень, проблем, пов’язаних з варикозним розширенням вен і травної системи, викликаючи порушення стільця. Якщо курити аж до пологів (38-39 тижні), знижується жирність і зменшується кількість виділяється при лактації молока. Наслідком цього-порушення розвитку дітей, необхідність раннього переходу до штучного згодовування, що в свою чергу не забезпечує створення сильної імунної системи малюка , одержуваного їм під час вагітності і при грудному вигодовуванні. Збільшення навантаження на серцево-судинну систему жінки призводить до ослаблення імунітету, виходу в гостру фазу хронічних хвороб вагітної і появи нових патологій . Поява нестачі вітаміну С і погіршення роботи імунної системи, метаболізму в тілі матері, обумовлене високим вмістом нікотину в організмі, поява депресивних симптомів і відхилень в процесі засвоєння білкових компонентів їжі.

Таким чином, своєчасна відмова від куріння під час планування вагітності не тільки забезпечує щасливе материнство, але і завдає мінімальної шкоди плоду і виснаженому виношуванням і пологами організму матері.

З сигаретою в третьому триместрі: в чому небезпека для плода?

Крім численних наслідків негативної звички на останньому триместрі для матері, фахівці підкреслюють різнобічну шкоду для формується плода. Серед найбільш поширених наслідків гінекологи називають:

Викурювання декількох сигарет протягом дня на 27-29 тижнях вагітності вражає формуються внутрішні органи малюка, забезпечують проникнення нікотину через тонкий прошарок плаценти. При палінні в організмі матері збільшується кількість окису вуглецю, що зв’язує кисень, приводячи до його дефіциту. Дія нікотину звужує судини, якими пронизана пуповина, зменшуючи і без того малу кількість кисню, що провокує гіпоксію. У слідстві народжуються діти зі слабкими, нездатними до самостійного дихання легкими, що в свою чергу збільшує смертність в перші тижні життя дитини. Поява невідповідності між фізичним розвитком плода і терміном вагітності, виникає при спазмі судин, що зменшує постачання матки кров’ю, в результаті чого організм дитини не отримує необхідних для розвитку поживних речовин.

При наявності такої проблеми після народження дитина має невеликий зріст і вагу, є необхідність помістити його в спеціальну палату інтенсивної терапії. Однак і цей захід не забезпечує повне вирішення проблеми, оскільки діти з родової гіпотрофією в процесі подальшого розвитку схильні до появи різних захворювань , погано набирають м’язову і кісткову масу, потребують додаткового догляду. При гіпотрофії висока ймовірність уповільненого розвитку окремих органів і систем організму дитини. Найбільш часто відхилення стосуються відставання в розвитку нирок, печінки і головного мозку, патологій розвитку внутрішніх органів, кінцівок і рис обличчя. Вживання тютюнових виробів в останні 13 тижнів вагітності збільшує ймовірність появи вроджених вад, наприклад вовчої пащі або заячої губи. Систематичне куріння на 32-37 тижнях вагітності блокує самостійне вироблення інсуліну організмом дитини, призводить до появи дисфункції внутрішніх органів малюка, забезпечує формування вроджених патологій. Поява комплексу порушень психічного розвитку дитини, патології емоційної сфери, неадекватного сприйняття дійсності, погіршення здатності до сприйняття інформації і пам’яті. Такі діти відрізняються більш складним процесом соціальної адаптації, часто перебувають на обліку у дитячого невролога, логопеда і психолога. Одним із наслідків шкідливої звички матері під час виношування є синдром раптової смертності дітей. Незважаючи на відсутність доведеної кореляції між курінням матері і несподіваною смертністю дитини, фахівці стверджують, що вона існує на рівні комплексу наслідків, що закладаються в організмі дитини при палінні матері в третьому триместрі вагітності, перерахованих вище.

Сукупність негативних наслідків змушує більшість матерів відмовлятися від згубної звички. Однак, незважаючи на це існує певний відсоток жінок, які не відмовляються від прийому тютюнових виробів, навіть під загрозою ризику для життя плода і власного здоров’я.

Що робити, якщо хочеться курити під час вагітності?

З метою мінімізації негативних наслідків для здоров’я вагітної жінки і дитини, фахівці рекомендують дотримуватися ряду правил, серед яких:

Якщо жінка не кинула курити до моменту зачаття, фахівці не рекомендують різко відмовлятися від шкідливої звички , оскільки виникає при цьому стрес загрожує мимовільним завершенням вагітності. Кидати палити рекомендується поступово, зменшуючи кількість вживаних сигарет протягом 3 тижнів. Дотримуйтеся наших рекомендацій і ви забудете про те, що колись курили. Не рекомендується викурювати цілу сигарету, досить зробити кілька затяжок, розтягуючи одну сигарету на 3-4 рази без збільшення кількості перекурів. Бажано з кожним разом скорочувати кількість затяжок, залишаючи з кожним разом все більшу частину недокуреної сигарети. Бажано перейти на слімси , оскільки вони мають менший вміст нікотину і тягнуться більш важко, в результаті чого за фактом в організм жінки надходить менше шкідливих речовин. Рекомендується уникати компанії людей, що палять, і виключити перебування в місцях куріння, так як шкода пасивного куріння для вагітної ще більше. Необхідно виключити або мінімізувати ситуації, що викликають нервові стреси, що провокують бажання закурити.

В ідеалі потрібно відмовлятися від куріння за рік до планованої вагітності, однак якщо цього не сталося, постарайтеся мінімізувати ризик для власного здоров’я і життя плода, дотримуючись описаних вище порад.

Ще більше про куріння при вагітності читайте в статті за посиланням.

Куріння при вагітності.

Куріння при вагітності, на жаль, занадто часто зустрічається явище в сучасному світі. Майбутні мами не в силах розлучитися із згубною звичкою, сподіваючись на те, що багато жінок виносили своїх дітей, при цьому не відмовляючи собі в сигаретах. Але статистика невблаганна: формування як внутрішньоутробних патологій, так і патологій, які розвиваються у малюка в подальшому, якщо його мати курила при виношуванні, занадто часто зустрічається.

Фото. Куріння під час вагітності — небезпека для дитини чим небезпечне куріння при вагітності на ранніх термінах?

Якщо майбутня матуся курить в першому триместрі, то вона повинна бути готова до серйозних наслідків. Перш за все, це і мимовільний аборт, який зустрічається у жінок, що палять в два рази частіше, ніж у некурящих. Крім того, важливо пам’ятати, що на ранніх термінах формуються всі системи організму маленької людини, так що нікотин і смоли дуже сильно здатні впливати на їх функціональність, приводячи в подальшому до різних порушень аж до інвалідності малюка.

Куріння на пізніх термінах не менш згубно.

У другому триместрі вагітності починає активно працювати плацента, перенаправляючи дитині від матері все, що надходить з їжею, водою і повітрям. Кожна затяжка позбавляє плід порції кисню, що призводить до його хронічної гіпоксії. Також куріння стоншує плаценту і зістарює її, яка, при своїй надмірній дистрофії, може передчасно відшаруватися, викликавши викидень і рясна кровотеча у матері. Навіть невелика затяжка може надати непоправний вплив, провокуючи загибель дитини.

Фото. Розвиток плода у мами, що палить.

Як впливає куріння на вагітність якщо до цих пір у кого-то залишилися сумніви в тому, що куріння протипоказано при вагітності і грудному вигодовуванні, досить просто згадати, що сигарета складається з 800 компонентів, 30 з яких дуже отруйні. Це, крім нікотину і смол, окис вуглецю, кадмій, ртуть, кобальт та інші речовини. Очевидно, що вся ця таблиця Менделєєва не може не позначитися самим згубним чином на ще повністю не сформованому організмі.

Фото. Протипоказання при вагітності. Куріння.

куріння на останньому терміні вагітності

Чи варто жертвувати здоров’ям дитини і своїм заради декількох затяжок? Це вирішувати кожній жінці індивідуально. Але точно так же кожна повинна чітко усвідомлювати всі ризики, яким вона піддає своє дитя. Мабуть, така відданістю шкідливим звичкам не варто фізичного благополуччя дитини, який, з волі долі, повинен страждати через легковажність своєї матері.

Відео. Про шкоду куріння при вагітності.

Куріння при вагітності — докладно про вплив потижнево.

Вчора ми почали розмову про куріння під час вагітності і в загальних рисах поговорили про негативний його вплив на організм як самої матері, так і плоду. Також ми торкнулися питання про те, як впливає куріння ще до вагітності і в етапі планування, але варто обговорити ще багато з питань, що стосуються цієї шкідливої звички і її наявності Під час виношування малюка.

Коли планувати вагітність?

Нікотин шкідливо впливає на організм, і потрібен час на те, щоб він і продукти його метаболізму повністю вивелися з організму. У багатьох дослідженнях показано, що очищення крові від нікотину відбувається приблизно через вісім годин з викурювання останньої сигарети. Але, для повного виведення всіх шкідливих речовин з організму необхідно не менше півроку. Перед плануванням вагітності рекомендується відмовитися від куріння сигарет хоча б за місяць-два, адже куріння може істотно знижувати можливість вагітності. Також варто вказати і на те, що використовувати антинікотиновий пластир або спеціальні Жувальні гумки проти куріння можна тільки до настання зачаття, вони також містять хоча і мінімальні, але дози нікотину.

Про шкідливий вплив куріння сигарет на роботу жіночого організму можна говорити нескінченно – виникають серцеві і судинні проблеми, виникають патології легенів, розвиваються проблеми печінки і знижуються захисні сили імунітету. Як же довго буде відновлювати свої функції організм жінки після того, як вона відмовиться від своєї згубної звички? Багато в чому це буде залежати від того, наскільки інтенсивно курила жінка, наскільки сильно пошкодилися органи і системи організму, наскільки емоційно стійка жінка і наскільки правильно вона буде харчуватися в період відмови від куріння. Також як буде протікати вагітність у жінки, яка раніше курила, буде залежати від того, наскільки сильно були пошкоджені нікотином і смолами внутрішні органи. Але якщо відмовитися ви зовсім не хочете, Тоді давайте поговоримо про те, що буде відбуватися в організмі через вплив нікотину в різні терміни вагітності. У вас буде привід зайвий раз задуматися про те, курити чи не курити?

Куріння на самому початку вагітності.

Якщо ви курите і не знали, що ви вагітні – як же тоді бути? Новина могла принести вам велику радість і одночасно ви стали турбуватися про те, якої шкоди це могло завдати вашому майбутньому малюкові. Але якщо ви негайно кинете, не варто сильно переживати про майбутнє крихти, природа подбала про вашого малюка і допомагає вам. Зачаття відбувається приблизно в середині циклу — на 14-16 дні від першого дня менструації. Перший тиждень розвитку ембріона відбувається без участі безпосередньо органів матері і зв’язку між мамою і плодом. Відбувається розвиток плода за рахунок власних ресурсів колишньої яйцеклітини, що запасала поживні речовини для того, щоб здійснити неблизький шлях від труби до порожнини матки. Впровадження зародка в стінку матки відбувається тільки на другому тижні циклу, або це 4 тиждень від менструації, і скоро вже настане затримка, по якій можна здогадатися про вагітність, а значить, ризик буде мінімальним. Але кожен день з сигаретою в перші тижні вагітності може порушувати багато фізіологічні процеси жіночого організму, що буде негативно впливати на процес закладки внутрішніх органів і всіх систем плода. Тому, поки не пізно, варто відразу ж відмовитися від шкідливої звички при появі навіть слабенькою другий смужки на тесті.

Куріння, нехай навіть і пасивне, негативно впливатиме, перш за все, на організм самої матері. Але погіршує роботу легенів і призводить до вираженого зниження роботи імунної системи. Тому, жінки, що палять набагато більш схильні до респіраторної патології, і частіше застуджуються і підхоплюють ГРВІ, при вагітності це в комбінації з курінням взагалі подвійно погано. Так, в перші пару тижнів зв’язку між кров’ю матері і плоду немає, і малюк не страждає від негативного впливу тютюну, але багато мам дізнаються про вагітність до п’ятого-шостого тижня, продовжуючи при цьому труїти організм нікотином. Якщо мати курить, в її крові присутній нікотин і продукти його метаболізму, який впливає на її органи і тканини.

Особливо це добре помітно при викурюванні великої кількості сигарет в день. Це впливає на кровообіг плода і на доставку до нього кисню, призводить до складнощів з внутрішньоутробним розвитком плода і ускладнень вагітності, а потім і пологів. Нікотин впливає на формування плаценти і отруює плід, в перші тижні вагітності він отримує харчування не через плаценту і дози нікотину у нього максимальні, поки плацента не зможе фільтрувати хоча б частину нікотину.

Якщо ви курите в п’ять тижнів.

У період п’ятого тижня вагітності відбувається активне формування плоду-поділяються клітини на групи, з яких потім будуть сформовані органи, відбувається закладка нервової трубки, яка потім стане нервовою системою, закладається головний мозок і починає битися сердечко, формується Кровоносна система. З цього стає зрозуміло, що курити в цьому терміні дуже погано і безвідповідально. Плід може бути пошкоджений настільки, що буде спровокований викидень або сформується невиношування вагітності, можуть утворитися пороки практично будь-яких внутрішніх органів, досить виражені і серйозні. Необхідно стежити за своїм здоров’ям і якомога швидше відмовлятися від усіх шкідливих звичок. Відмова від сигарет може вберегти вашу дитину від важких змін в структурі ДНК і від вроджених каліцтв. Ембріон в цьому терміні вже тісно пов’язаний з матір’ю і отримує разом з нею свої порції нікотину, особливо отруйного диму від тютюну, що викликає у нього сильне задуха і дуже виражену інтоксикацію. Такі діти ще в утробі формують нікотинову залежність, і після пологів у них може виникати зупинка дихання і раптова загибель. У цьому терміні йде активний розвиток плаценти, і пристрасть мами може порушити її природні процеси закладки, що в подальшому призведе до аномалій у розвитку і роботі плаценти. Можуть виникати в подальшому такі проблеми як зміни в кровоносній системі самої плаценти, передчасні її відшарування і переривання вагітності.

Якщо ви курите в шість тижнів.

У цей тиждень малюк схожий на пуголовка з зачатками очей і ніздрів, у нього з’являються зачатки кінцівок і особливі западинки в місці майбутніх вушок. У нього активно б’ється сердечко, кров починає циркуляцію в тілі малюка. Чим же може нашкодити плоду куріння в цьому терміні вагітності? Можна для наочності уявити собі замкнутий простір, в якому просто величезна кількість отруйних компонентів, від яких просто неможливо сховатися. Особливу загрозу для плода буде представляти весь тютюновий дим, який вдихається матір’ю. Нікотин сигарет різко звужує судини і дає задуха, чадний газ його ще більше посилює, бензол має канцерогенний ефект, підвищуючи ризик раку в подальшому, а формальдегіди і ціаніди, сполуки водню мають токсичний ефект. Таким чином Ви змушуєте дитину все це отримувати з кров’ю і харчуватися цим, і не даєте йому ніякого вибору. Можуть постраждати серце і мозок, виникнуть грубі їх пороки, іноді навіть несумісні з життям.

Якщо ви курите у вісім тижнів.

У цьому терміні вплив нікотину здатне призводити до розвитку таких патологій як вовча паща і заяча губа, які в подальшому можна буде лікувати тільки шляхом численних і вкрай складних дорогих операцій. Тому подумайте, чи готові ви на це заради того, щоб продовжувати курити, будучи вагітною? Чи готові ви прирікати дитину на подібні страждання? У цьому терміні куріння збіднює кров плода киснем і викликає проблеми в рості і розвитку, порушує кровообіг плода і може відбиватися на психічному стані дитини, що проявиться недоумством.

Якщо ви курите в 10 тижнів.

Звичайно, найбільше нікотин і продукти горіння сигарети шкодять ембріонам в самих ранніх стадіях розвитку, коли у них відбувається закладка всіх органів і тканин, особливо нервової системи. Дитина на масу свого тіла відчуває набагато більші навантаження нікотином і переживає найсильніший токсикоз. Зовсім незрілі органи плоду не здатні протистояти цим отрутам, їх формування може страждати. Через куріння матері на світ потім народжуються сильно ослаблені і постійно хворіють малюки з вродженими аномаліями і вадами, підвищується ризик народження мертвої дитини і важких ускладнень у нього після пологів. Після завершення десятого тижня ембріон переходить в стадію плода, і починається його активне зростання. На цьому тижні ризик вад вже не настільки великий, але ось нормальне функціонування органів, отруєних нікотином під великим питанням. У цьому терміні відбувається закладка життєво важливих рефлексів, і якщо вони постраждають, малюкові сожно буде адаптуватися в позаутробного життя. Потім дитина буде гірше розвиватися фізично і емоційно, відставати в розумовому розвитку.

Завтра ми продовжимо обговорення цієї важливої теми.

Куріння на пізніх термінах вагітності: 8 небезпечних наслідків.

Вагітність для кожної жінки-це особливий період. Дев’ять місяців, ретельно піклуючись про здоров’я власного малюка, майбутня мама повноцінно харчується, регулярно відвідує лікарів, багато гуляє, приймає вітаміни. Однак розставання з сигаретою для лякає кількості вагітних жінок не стає першочерговим завданням. До цього відноситься і куріння на пізніх термінах вагітності, тому як певна кількість майбутніх матусь помилково вважають, що в цей період викурена сигарета не представляє для дитини загрози.

Дуже часто навіть наявність різних патологій перебігу вагітності або розвитку плоту не здатні змусити вагітну жінку кинути палити. А відмова від сигарети, нехай і на останньому місяці періоду вагітності, серйозно знижує ризики розвитку безлічі ускладнень. У даній статті представлені основні небезпеки, які несе куріння під час вагітності на пізніх термінах, і можливі наслідки для малюка.

Куріння при вагітності.

Звичайно, ідеальним варіантом є ситуація, коли дівчина навіть не починала курити до вагітності. Однак коли така звичка є, то відмовлятися від неї потрібно мінімум за рік до ймовірного планованого зачаття. Саме такий період часу потрібно для повного виведення з жіночого організму нікотину.

Навіть якщо вагітна правильно харчується, п’є комплекс вітамінів, займається спортом, однак при цьому курить, ця звичка обов’язково відіб’ється на здоров’ї дитини. Яким би здоровим не був спосіб життя курця, малюк все одно при розвитку отримає досить велику дозу нікотину. Вважається, що на відміну наркотичної або алкогольної залежності, нікотинова досить слабка. Головне безкомпромісно зробити перший крок до розуміння, що куріння на пізніх термінах вагітності – шкідливо, тому від нього потрібно відмовитися.

Чому небезпечне куріння в період вагітності?

У сигаретному димі міститься більше чотирьох тисяч хімічних речовин, включаючи ціанід, свинець, кілька десятків канцерогенних сполук. При палінні всі вони потрапляють в кровотік вагітної дівчини. Кровотік матері є єдиним безпосереднім джерелом кисню, різноманітних поживних речовин для дитини. Тобто, майбутня мати, курячи, в прямому сенсі труїть власного малюка, адже жодна речовина, що входить в дим сигарет, не корисно для нього. А два-чадний газ і нікотин – взагалі виключно небезпечні.

Саме дана пара речовин, яка потрапляє в організм при палінні під час вагітності на пізніх термінах, здатна викликати такі ускладнення як мала вага дитини, передчасні пологи, мертвонародження. Це відбувається в зв’язку з недостатньою кількістю кисню, що надходив до малюка. До того ж нікотин сильно звужує судини, включаючи знаходяться в пуповині, тому розвивається дитина змушена дихати через тоненьку трубочку, а це ще більше знижує кількість доступного кисню.

Куріння в другу частину вагітності.

Найважливіша роль в період другої половини періоду вагітності відводиться плаценті. Вона відповідає за забезпечення малюка поживними речовинами, киснем. Коли куріння на пізніх термінах вагітності для готується стати матір’ю жінки є нормою, то даний фізіологічний процес порушується. В організм дитини, що розвивається надходить недостатній обсяг кисню, через що у нього може виникнути синдром гострої кисневої недостатності.

Куріння під час вагітності також здатне привести до надмірно раннього дозрівання плаценти. Така стара плацента значно гірше функціонує, що може в підсумку привести до раптових дострокових пологів. Коли плацента характеризується неправильною формою (визначається за допомогою УЗД) і стає надмірно тонкою, різко підвищуються шанси внутрішньоутробної загибелі малюка.

У курців вагітних жінок, включаючи активно курили до власної вагітності, серйозно зростає ризик народження мертвих немовлят, передчасних пологів. У жінок-курців приблизно на 20% частіше народжуються мертвонароджені малюки. Коли вагітна викурювала щодня більше пачки сигарет, то подібний ризик становить 35%.

Наслідки куріння при вагітності.

куріння на останньому терміні вагітності

1. Народження недоношеного малюка.

Такі дітки, як правило, народжуються зовсім слабкими, в більшості випадків легкі їх практично не пристосовані до дихання без апаратів. Тому в кілька перших тижнів життя серед таких новонароджених спостерігається досить великий відсоток смертності.

2. Гіпотрофія.

Виявляється зазвичай в невідповідності терміну вагітності параметрів фізичного розвитку. Серед причин гіпотрофії значиться спазм судин, який зменшує приплив до матки крові, обмежує постачання дитини необхідними поживними речовинами. Потрапляє в материнський організм разом з димом тютюну окис вуглецю блокує кисень, викликаючи кисневе голодування малюка.

Куріння на пізніх термінах вагітності вважається основною причиною уповільнення розвитку деяких органів. Для прикладу, спостерігається відставання в процесі розвитку печінки, нирок або мозку, а інші органи, системи при цьому розвиваються при відповідності з реальним терміном вагітності.

У новонароджених з гіпотрофією невелика вага і зріст, часто після народження їм потрібно кілька тижнів перебувати в спеціалізованій палаті інтенсивної терапії. Таким діткам надалі потрібен особливий догляд, вони дуже погано набирають вагу, більш схильні до захворювань.

3. Мертвонародження.

У жінок, що палять ризик внутрішньоутробної загибелі малюка дуже високий. Наявність багатоплідної вагітності, велика кількість вживаних сигарет, куріння батька теж серйозно збільшують шанси неонатальної смертності.

4. Гестоз (пізній токсикоз)

Ризики розвитку даного ускладнення в рази збільшуються при палінні на пізніх термінах вагітності. Гестоз небезпечний не тільки для дитини, що розвивається, але також здоров’я, навіть життя самої вагітної жінки. Його найбільш важка форма-еклампсія-здатна привести до загибелі малюка і матері.

При гестозі в судинах плаценти порушується кровообіг, що є причиною затримки внутрішньоутробного розвитку дитини. Крім цього, гострий гестоз здатний провокувати відшарування плаценти, передчасні пологи. Подібні ускладнення в більшості випадків вимагають хірургічного втручання, супроводжуючись великою ймовірністю загибелі ненародженого малюка.

5. Складнощі з годуванням.

У жінок, які курили в період вагітності, молоко характеризується низьким відсотком жирності. Тому у таких матусь відразу виникають складнощі з активним виробленням молока, що змушує рано переводити дитину на штучне вигодовування.

6. Порушення психічного розвитку.

Статистично діти активно палять жінок часто страждають порушенням уваги, пам’яті, емоційного розвитку, сприйняття. Такі дітки можуть перебувати на обліку логопеда, дитячого психолога, невролога. Їм дуже складно адаптуватися, звикати до дитячого садка, школі.

7. Синдром дитячої раптової смертності.

Малюк може померти без якихось видимих причин, в більшості випадків це відбувається уві сні. До теперішнього часу точні причини цього синдрому залишаються не встановленими, але фахівцями доведено, що серед факторів ризику знаходиться куріння майбутньої матері в вагітність і наявність різних пов’язаних з курінням ускладнень: недоношеність, гестоз, гіпотрофія, відставання в розвиток та інше.

8. Схильність до куріння.

Малюки з сімей, де мами протягом вагітності курили, а також продовжують курити після, дуже часто також починають курити. Як правило, відбувається це в ранньому віці.

Пасивне куріння при вагітності.

Коли вагітна жінка стає пасивним курцем, тобто всупереч власній волі змушена вдихати сигаретний дим, для формування малюка це є дуже шкідливим. Подібне пасивне куріння на пізніх термінах вагітності значно підвищує ризики викидня.

У схильних до пасивного куріння майбутніх матусь:

на 13% вище ймовірність народження дитини з різними вродженими дефектами; на 23% більше ризиків мертвонародження; на 39% вище ризики самовільного викидня.

Кожна вагітна повинна намагатися по максимуму захищати себе від активних курців, щоб не стати пасивним споживачем сигаретного будинку. В організм знаходиться протягом години в прокуреному приміщенні майбутньої матері надійде такий обсяг шкідливих речовин, які отримує людина, викурюючи одну сигарету. А це, як говорилося вище, більше чотирьох тисяч різних виключно шкідливих речовин, що сприяють розвитку в організмі негативних процесів.

Щасливе материнство.

Ретельне планування майбутньої вагітності стає чудовим приводом для розставання з різноманітними наявними шкідливими пристрастями. Однак досить часто звістка про настання материнства До жінки приходить несподівано. Тому в даний момент жінці необхідно усвідомити весь обсяг відповідальності за зародилася всередині неї життя. Куріння на пізніх термінах вагітності несе в собі лише шкоду, який здатний зламати життя ще не народженому малюкові. Варто серйозно подумати, чи здатні ви досить спокійно і без особливих емоцій пережити народження травмованого, хворого малюка або його загибель, відмінно знаючи, що винні в цьому конкретно ви?

Народження здоровенької дитини — найбільш світла подія в яскравому житті кожної жінки. На шляху до найщасливішого материнства першим кроком стати повинен категорична відмова від наявних шкідливих звичок, не останнє місце серед яких відводиться курінню .

Вплив куріння на останніх місяцях вагітності. Небезпека куріння для дитини на різних термінах вагітності.

Одним з найбільш небезпечних факторів для здоров’я майбутньої дитини виступає куріння на ранніх термінах вагітності. Це пояснюється тим, що в період виношування дитини разом з нікотином дівчина отримує безліч смол, чадний газ, а також інші не менш шкідливі речовини.

В утробі матері до уповільнення розвитку плода народний спосіб в пошуках методу проти куріння Вагітна у доктора акуратність зарядка.

Через деякий час вони доходять до зростаючого організму, викликаючи незворотні наслідки його будови. Ступінь негативного впливу визначається кількістю сигарет, які викурює майбутня мама.

Куріння під час вагітності не кращим чином позначається на масі тіла малюка, може викликати смерть новонародженого, передчасні пологи, фізичні відхилення, непередбачені аборти. На думку лікарів, які проводили дослідження, куріння під час вагітності призводить до зниження маси плаценти. Вона стає дуже тонкою, має округлу форму. Куріння в період вагітності здатне викликати непередбачені аборти, частота яких визначається числом викурених сигарет. Імовірність спонтанного аборту у дівчат, які захоплюються сигаретами, на 40-70% вище, ніж у некурящих. Шкода куріння при вагітності проявляється у великій кількості викиднів, однак цей показник нижче, ніж у жінок, що вживають алкоголь. Куріння під час вагітності негативно позначається на периферичному кровообігу майбутньої мами і призводить до зниження респіраторних рухів ембріона. Оксид вуглецю і нікотин, які містяться в тютюновому димі, негативно впливають на розвиток ембріона через те, що знижується здатність гемоглобіну доставляти кисень або через спазм артерії матки. Одним з наслідків куріння при вагітності виступає явна гіпоксія плода, що обумовлено наявністю в тютюновому димі оксиду вуглецю. Він безперешкодно проникає крізь плаценту майбутньої мами в кров малюка, пов’язує гемоглобін і створює карбоксигемоглобін. Варто відзначити, що негативний вплив на масу новонародженого надає не тільки куріння під час вагітності, але і до неї. У міру збільшення інтенсивності викурювання сигарет, знижується маса майбутньої дитини. За статистикою, дівчата, що палять майже в 2,5 рази частіше мають дітей з масою нижче 2 500 г.як правило, вага дитини, народженої від палючої матусі, на 300 г менше, ніж дитину некурящої жінки. Куріння на ранніх термінах вагітності призводить до уповільнення як фізичного, так і інтелектуального, емоційного розвитку дитини: такі діти пізніше починають писати, рахувати, ходити. Куріння на ранніх термінах може привести до такого сумного наслідки, як смерть дитини. Відомо, що рівень смертності малюків під час пологів у курців мам на 30% вище, ніж у некурящих. Куріння при виношуванні плоду призводить до того, що збільшується ймовірність народження дитини з вадою серця або відхиленнями розвитку носоглотки, пахової грижею, косоокістю. Шкода куріння при виношуванні може позначитися на дитині протягом перших 5 років. Як правило, у дітей, чиї батьки захоплюються сигаретами, виявляються значні відхилення в здатності читати, соціальному орієнтуванні та інших фізіологічних параметрах.

Куріння негативно впливає на розвиток плода в утробі матері.

Думка фахівців.

На тему впливу куріння на плід під час вагітності було проведено більше 300 досліджень, які підтвердили негативний вплив тютюну на вагу новонародженої дитини.

Висока смертність серед новонароджених, фізичне недорозвинення з народження і в майбутньому, а також наявність психічних порушень та інтелектуального розвитку дітей:

імовірність непередбаченого аборту на 60% вище у тих, хто курить на ранніх термінах вагітності, на відміну від некурящих дівчат; показник смертності новонароджених під час пологів на 40%, а ймовірність переривання вагітності на 20% вище у тих жінок, які захоплюються тютюновими виробами; 15% передчасних пологів безпосередньо залежать від куріння при вагітності майбутньої мами; куріння при вагітності призводить до внутрішньоматкової смертності ембріона в 7 разів частіше; вага приблизно на 310 г, а зростання на 1,3 см нижче у дитини, мати якого курила під час вагітності; дитина, яка народилася у, більше за інших схильний до пороку серця, відхилень у розвитку, розумової відсталості.

Чому небезпечно курити на ранніх термінах?

Більшість жінок, які захоплюються тютюновими виробами, відразу кидають шкідливу звичку, як тільки дізнаються про своє становище. Але і тут присутня частка ризику, адже дізнатися про» цікаве положення » відразу практично неможливо.

А тим часом негативний вплив тютюну на плід вже активується і становить високу небезпеку. За твердженням фахівців, куріння на перших тижнях вагітності – це основна причина розвитку таких захворювань у дитини, як відхилення кісткової тканини, роботи серцевого м’яза. Це пояснюється тим, що ембріон відразу після зародження ще не захищений плацентою, тому максимально схильний до впливу отруйних речовин.

Народні способи боротьби.

Перемогти тягу до тютюну вам допоможуть народні рецепти. Але варто відзначити, що як тільки терапія закінчиться, доведеться в перші три дні перебороти бажання покурити, випити, з’їсти соління і копченості.

Згідно відгуками, допоможе позбутися від куріння при вагітності вживання великої кількості кисломолочних продуктів: кефір, ряжанка, кисле молоко, сметана та інших. Також буде не зайвим їсти багато овочів і фруктів, всіляких йогуртів.

Вживання кисломолочних продуктів проти куріння.

Ефективний трав’яний відвар. Неминуче:

взяти просо — 100 г, жито – 100 г, ячмінь – 100 г, овес – 100 г; залити трав’яну суміш літром води; кип’ятити близько 10 хвилин; помістити відвар в термос на добу; процідити.

Пити по 100 мл 3-5 разів / день перед їжею. Приймати відвар до того моменту, поки не з’явиться неприйняття до тютюну.

Можна використовувати хрін і подорожник. Приготування:

взяти 1 ст.ложку листя хрону, 1 ст. ложку листя подорожника; подрібнити трави; змішати.

Жувати сирі листя 2 рази/день. Тривалість жування-5 хвилин. Виділився сік можна ковтати. Вичавлену траву-виплюнути.

Дієві методи для боротьби з тютюном.

Найбільш підходящим моментом для того, щоб назавжди позбутися від шкідливої звички виступає день, коли ви задумалися про продовження роду. До встановлення зачаття організм встигне трохи очиститися від негативних речовин і прийме нове життя здоровою атмосферою.

У пошуках методу боротьби.

Якщо ж все вийшло не так, як планували, і ви вже дізналися про факт настання вагітності, то зверніть увагу на наведені нижче поради, які допоможуть впоратися зі шкідливою звичкою:

повідомте про наявність тяги до тютюну своєму лікарю, він розповість вам, як куріння впливає на плід при вагітності, а також дасть слушні поради, щоб уникнути патогенного впливу; знайдіть підтримку серед друзів, близьких родичів та знайомих, які допоможуть вам кинути шкідливу звичку, як можна швидше; дотримуйтеся основний мотивації для себе – здоров’я майбутнього малюка, напишіть це на листочку паперу і прагнете всіма силами до досягнення бажаного результату; поставте для себе точне число в календарі, коли сигарети повністю зникнуть з вашого життя; приберіть з дому все, що може нагадувати про тютюн; уникайте заходів, де люди курять, і не спілкуйтеся з тими, хто може знову спокусити вас до тютюну; відшукаєте правильну літературу, де зазначено, як впливає куріння на перебіг вагітності, і як впоратися зі своєю тягою назавжди; робіть висновки зі своїх помилок, якщо через деякий час ви знову почали курити, відразу проаналізуйте ситуацію і подумайте, що змусило вас це зробити, надалі уникнути подібних ситуацій.

Уникаючи ситуацій, які можуть викликати у вас тягу до тютюну, ви знижуєте ймовірність знову взяти сигарету, але не виключаєте її повністю. Дане відчуття триває недовго і з часом проходить, варто лише перечекати.

Щоб уникнути зривів, дотримуйтеся наступного плану:

відволікайтеся: помийте посуд, подивіться телевізор, сходіть в душ або поговорити з друзями, чим зайнятися – не має значення, головне – вчасно відволіктися від небажаних думок; регулярно нагадуйте собі причину, за якої ви відмовилися від тютюну, подумайте про вигоди, які ви отримаєте, кинувши цю згубну звичку: користь для здоров’я, поліпшення зовнішності, економія коштів, підвищення власної самооцінки; боріться з спокусою знову взяти сигарету: незалежно від того, де ви буваєте і чим займаєтеся, думки про сигарети можуть з’явитися знову, тоді вам необхідно терміново поміняти обстановку; не шкодуйте для себе компліментів: щоб мотивація стала ще більше, нагороджуйте себе за кожну перемогу над згубним бажанням знову взяти сигарету; завжди, як тільки тяга до куріння стане нестерпним, тримайте під рукою що-небудь їстівне, наприклад, льодяники, моркву, м’яту або жуйку: в підходящий момент це стане відмінною альтернативою сигареті; читайте газети, журнали, книги, слухайте улюблену музику, розв’язуйте кросворди або грайте в онлайн-ігри, робіть все, щоб непотрібні думки вас не відвідували; олівці, м’ячі, скріпки стануть відмінним рішенням задоволення тактильної стимуляції; постійна свіжість порожнини рота після чищення зубів відмінно знижує тягу до сигарет; як тільки вам захотілося викурити сигаретку, візьміть великий стакан холодної води і випийте його повільними ковтками: це допоможе не тільки прибрати бажання, але і звести до мінімуму можливі симптоми відміни тютюну; замість сигарети запаліть свічку або аромапалички; робіть щоденні прогулянки, займіться йогою для вагітних або спеціальною гімнастикою; робіть те, що дозволяє вам заспокоїтися – прийміть душ, займіться медитацією, почитайте книгу або виконайте дихальні вправи; як тільки з’явиться бажання закурити, подивіться на годинник і подумки скажіть собі, що слід протриматися всього пару хвилин, після чого це бажання ослабне і пройде; носіть на зап’ясті браслет: коли з’явиться бажання закурити, сильно стисніть його і скажіть про себе: «Тримайся!», можна додати, що ви пишаєтеся своєю силою волі і відродженням до нового життя.

Що думають курці?

Народний спосіб боротьби з курінням.

На сьогоднішній день багато жінок страждають від куріння під час вагітності, про що свідчать численні відгуки. Багатьом вдається впоратися з цією недугою, інші шукають дієві способи боротьби в мережі.

Розглянемо відгуки курців, які змогли побороти тягу до куріння під час вагітності.

Курила років з 14-ти, напевно. Багато разів намагалася кинути — все було марно. Коли дізналася, що вагітна, відразу задумалася про те, як позбутися згубної звички. Пару днів вдалося протриматися самостійно, але думки і бажання взяли верх – знову закурила. Турбуючись про свого малюка, пішла до гінеколога і розповіла про проблему. Жінка з досвідом, спокійно мене вислухала, розповіла про можливі наслідки, про негативний вплив тютюну на плід. Після такої лекції мені відразу стало не по собі. Купила кілограм льодяників і пішла додому. Перша пачка розійшлася за 2 дні – їла цукерку кожен раз при бажанні закурити. Згодом цукерок було потрібно все менше, а на місяці 4-5 і зовсім вони були не потрібні. Я стежила за зростанням свого животика, вибирала одягу майбутньому малюкові і була щаслива!

Два рази ходила по лікарях в надії кинути палити, так як курила, скільки себе пам’ятаю. Всі мої спроби були невдалі, тому зі страхом чекала моменту, коли завагітнію, адже курила я дуже багато і про згубний вплив на плід чула. Як тільки побачила заповітні дві смужки-почалася паніка. Як кинути куріння при вагітності – поняття не мала. Начиталася різних порад в мережі, купила книжку, де написані способи боротьби з тютюном, почала відвідувати курси для вагітних і – о диво! Я стала курити помітно менше. До початку 4-го місяця зовсім перестала дивитися на сигарети. Що мені допомогло – важко сказати. Напевно, все в комплексі. Правда на перших порах дитина розвивалася повільно, за словами лікарів – через куріння. Тому всім раджу думати тільки про малюка і ніколи не починати курити.

Також дивись яка і чи небезпечно.

Несприятливі зміни у курців вагітних зводяться до патологій: в материнському організмі, при внутрішньоутробному формуванні малюка, у немовлят і підростаючих дітей.

Материнський організм і організм дитини є єдиним цілим — коли жінка робить чергову затяжку, то малюка оточує димова завіса, що призводить до спазму судин і кисневого голодування. Лікарі відзначають плацентарні зміни у вагітних, які зловживають сигаретами. При цьому плацента набуває більш округлу форму і стоншується. Зростання числа спонтанних абортів, чисельність неонатальних епізодів смертності і фактів уповільнення в розвитку новонароджених відносять до раннього відшарування і ситуацій з великими інфарктами плаценти внаслідок негативної дії нікотину.

Результати куріння до зачаття, в період виношування дитини і після появи на світ:

зростання числа мимовільних переривань вагітності і спонтанної родової діяльності; частота випадків недоношених, з недостатньою масою тіла немовлят; порушення, пов’язані з процесом грудного вигодовування; зниження адаптивних факторів і підвищення випадків хвороб новонароджених; ризик вроджених дефектів; помітне відставання малюків в психічному і фізичному плані .

Відомі факти про несприятливу дію куріння при вагітності на систему периферичного кровопостачання майбутньої мами, а також зниження респіраторної активності плода . Згубний вплив оксиду вуглецю і нікотину на внутрішньоматковий розвиток плода стосується зниження здатності гемоглобіну до транспортування кисню. Внаслідок чого артеріальний спазм матки порушує плацентарну функцію.

Шкода куріння при вагітності.

Маловідомим фактом є те, що тютюнові канцерогени надають гнітючу дію на функціонування статевої системи плода. У дівчаток відзначається зменшення запасу яйцеклітин, а хлопчики в подальшому житті можуть мати проблеми з потенцією.

Складно недооцінювати шкоду куріння при вагітності для самої мами:

більш важко протікає процес виношування; поширені випадки раннього токсикозу , а також стану гестозу; посилюються проблеми, пов’язані з варикозним розширенням вен, запамороченням, порушенням травлення (запори); нікотин обумовлює дефіцит вітаміну С.

Хотілося б відзначити, що недостатня кількість вітаміну С в організмі матері тягне за собою такі неприємності, як: збій обмінних процесів і функціонування імунітету, порушення засвоєння білків і депресивні стани .

Куріння під час вагітності призводить до інтоксикації плода тютюновим димом. Малюк мимоволі стає пасивним курцем. Такі діти часто схильні до згубних звичок, як тютюн і алкоголь, вже в підлітковому віці. Найстрашніше, що новонароджені нерідко страждають «нікотиновим голодуванням», тобто ще в материнській утробі у них формується шкідлива залежність. Виявляється пристрасть по-різному: капризами і поганим сном, першим вдихом при народженні з подальшим станом задухи.

Як шкодить куріння при вагітності?

Куріння пасивне або ж активне робить дитину курцем вже в материнській утробі, причому концентрація канцерогенів від тютюнового диму у розвивається малюка набагато вище і зберігається довше, ніж в крові у мами. Доведено, що пасивне куріння збільшує ризик розвитку синдрому деменції .

Материнство означає турботу, любов, здатність думати про щастя і здоров’я майбутнього дитя. Однак деяких жінок в положенні ні страшилки про віддалені проблеми, ні відомості про шкідливі компоненти тютюну не зупиняють перед згубною залежністю. Але все-таки їм слід знати, як шкодить куріння при вагітності. Знання ці не з’явилися на порожньому місці, а відображають дані досліджень вчених усього світу про дію нікотину на перебіг вагітності і розвиток ембріона:

здатність до зачаття у курців значно знижується — у жінок спостерігається утруднення руху яйцеклітини в маткових трубах і пригнічення дії гормонів, а у чоловіків сперматозоїди втрачають рухливість; знижується кількість народжуваних хлопчиків – доведено, що ембріон чоловічої статі складніше звикає до умов виживання. Пасивне куріння, наприклад, знижує можливе народження сина на третину; дитина батьків-курців приречений на проблеми, пов’язані з репродуктивною функцією; куріння майбутньої мами робить дитину никотинозависимым; куріння під час вагітності загрожує передчасним відшаруванням плаценти, що призводить до ускладнення пологів з великою крововтратою або викидня; діти матерів-курців – недоношені, відстають у розвитку від однолітків; з’являються дефекти розвитку, різні патології – обличчя, кінцівок, внутрішніх органів; тютюновий дим порушує функцію легенів у дитини, яку провокує нестача сурфактанту; зловживання сигаретами нерідко викликає синдром раптової дитячої смерті ; малюки мам-курців найбільш схильні до різних хвороб.

Як куріння впливає на вагітність?

Інтенсивне куріння під час вагітності позначається на вазі жінки. Маса тіла курці менше через зниження апетиту в результаті згубної звички і зменшення обсягу споживаного раціону.

Вчені визначили, що число мимовільних абортів безпосередньо залежить від кількості викурених сигарет майбутньою мамою. Дитяча смертність під час пологів матерів-курців збільшується на 30%, а ризик несприятливого перебігу родової діяльності у курців збільшується вдвічі. Передчасні пологи-це ще один несприятливий наслідок тютюну.

Як куріння впливає на вагітність і кількісний вміст тіоціанату? Щоденне викурювання до двадцяти сигарет призводить до збільшення тіоціанату в крові матері і відповідно малюка, що встановлюється по аналізу сироватки крові. Підвищення тіоціанату обумовлює ендотеліальну дисфункцію, що є основним фактором патогенезу гіпертензії легенів і хронічних обструктивних легеневих процесах.

Вплив куріння на вагітність.

куріння на останньому терміні вагітності

Медики включили поняття» фетальний тютюновий синдром » для визначення ступеня впливу нікотину на малюка. Подібний діагноз у дітей диференціюють, якщо:

майбутня мама викурювала понад п’яти сигарет щодня; була виражена гіпертензія у жінки в період виношування; у новонародженого в 37 тижнів було відзначено симетричне уповільнення зростання; притуплені відчуття смаку і нюху, є стоматит; спостерігається підвищена згортання крові; має місце порушення гемопоезу; знижений імунітет; відзначається передчасне старіння шкіри (утворення зморшок); антидіуретична дія.

Негативний вплив куріння на вагітність стосується перш за все порушень будови тканин плаценти, яка стає тоншою, значно зменшується її вага в порівнянні з нормою. Плацента набуває під впливом нікотину округлу форму, зазнає змін з боку кровопостачання. Дані патологічні процеси нерідко сприяють передчасному відторгненню плаценти, великому крововиливу в її тканини і загибелі плоду.

Канцерогени тютюнового диму активізують спазм в маткових артеріях, приводячи до дисфункції плацентарного кровообігу і, як наслідок, недостатнього надходження кисню до плоду, що викликає уповільнення зростання. Підвищений вміст в крові вуглекислого газу здатне привести до гіпоксії ембріона.

Важливо відзначити, що куріння під час вагітності знижує засвоєння вітамінів В, С і фолієвої кислоти, що загрожує проблемами при закладанні центральної нервової системи у малюка.

Чи впливає куріння на вагітність?

Новина про зародження життя не завжди змушує жінку відмовитися від сигарет. Багато хто з майбутніх мам вважають за краще знизити кількість викурених сигарет / пачок і тільки.

Реакцію малюка всередині маминого животика відстежили вчені, які проводили УЗД діагностику. З’ясувалося, що тільки при намірі вагітної покурити дитина починала стискатися і гримасувати.

Якщо ви ще сумніваєтеся з приводу – чи впливає куріння на вагітність, то слід звернутися до досвіду медичних представників. Вивченням наслідків тютюнового диму для матері і малюка займалися вчені всього світу. Крім фізичних патологій, недорозвиненості, проблем інтелектуального і психічного характеру куріння під час вагітності загрожує складнощами при соціальній реалізації в майбутньому. Замкнуте, несприятливий простір, в якому малюк перебував при розвитку, залишає свій відбиток на підсвідомому рівні на все життя.

Згадаймо, що сигаретний дим складається приблизно з 800 компонентів, тридцять з яких є отруйними – окис вуглецю, нікотин, кадмій, ртуть, кобальт і т.д. тому тютюнова інтоксикація – це незмінний супутник всіх мам-курців і їх дітей.

Куріння і планування вагітності.

Планування зачаття означає готовність подружньої пари стати батьками. При такому підході і чоловік, і жінка усвідомлюють важливість створення для майбутнього малюка здорових, повноцінних умов розвитку. Подружжя свідомо перевіряють стан свого організму, позбавляються від наявних проблем, упорядковують свій емоційний стан.

Очевидним для таких людей стає, що куріння і планування вагітності – несумісні речі. Обидва майбутні батьки повинні відмовитися від негативної звички, як можна раніше. Адже здатність до репродуктивних функцій у курців знижується майже в два рази. У чоловіків значно зменшується якість сперми, а у жінок – скорочується кількість яйцеклітин. Як з’ясувалося, завагітніти курцям складніше навіть за допомогою ЕКЗ, а число спроб збільшується вдвічі.

Виходячи з того, що чоловічий організм позбавляється від нікотину швидше, ніж жіночий, то планувати зачаття можна через три місяці після відмови від куріння за умови, що курцем був тільки майбутній тато.

Коли можна планувати вагітність після куріння?

У ряді досліджень повідомляється, що очищення крові настає після восьми годин з моменту куріння. Для повного ж виведення нікотинових токсинів з організму знадобитися до півроку.

Перед вагітністю слід відмовитися від сигарет хоча б за місяць, адже нікотин істотно знижує шанси на можливе зачаття. Слід зазначити, що користуватися нікотиновим пластиром або жувальною гумкою для боротьби з тютюновою залежністю можна тільки до зачаття.

Про негативну дію куріння на жіночий організм сказано багато-серцеві, легеневі захворювання, проблеми з печінкою, зниження захисних сил і т. д. Як довго доведеться жінці відновлюватися після згубної звички? Все залежить від інтенсивності куріння, стану систем організму, правильного харчування і емоційної стійкості. Як буде протікати вагітність після куріння, залежить від наявності хронічних хвороб, викликаних згубною залежністю.

Куріння перед вагітністю.

Нікотинова залежність є частою причиною безпліддя. Вчені виявили, що у жінок-курців яйцеклітини менш життєздатні. Виною тому поліциклічні ароматичні вуглеводні, що надходять в органи і системи за допомогою тютюнового диму. Здатність жінки до зачаття знижується в середньому вдвічі, що визначається частотою і кількістю викурених сигарет.

Жінки з пристрастю до сигарет частіше страждають від збоїв в менструальному циклі, у них спостерігається не наступ овуляції і швидке знайомство з клімаксом.

Пасивне куріння перед вагітністю, особливо коли негативної звички схильний і батько, ще більше знижує шанси на успішне запліднення. Чоловіки-курці мають проблеми з потенцією, якістю і життєздатністю сперматозоїдів.

Куріння на початку вагітності.

Ви курили і не знали, що ви вагітні. Новина про нове життя всередині вас привносить радість і занепокоєння про можливу завдану шкоду. Природа і тут проявила турботу про майбутнє малюка. Зачаття припадає орієнтовно на чотирнадцятий день циклу. Перший тиждень характеризується відсутністю зв’язку між матір’ю і ембріоном, що розвиваються за рахунок своїх сил і запасів. Впровадження зародка в ендометрій матки здійснюється тільки на другому тижні терміну, а по настала затримці жінка дізнається про вагітність.

Куріння на початку вагітності порушує всі фізіологічні процеси в материнському організмі, негативно впливає на закладку внутрішніх органів і систем майбутнього малюка.

Забути про згубну звичку легше на початку виношування, ніж зробити це на більш пізніх термінах.

Куріння на ранній стадії вагітності.

Нікотинова залежність заважає» дозрівати » органам майбутнього малюка, заміщаючи здорові клітини хворими. Поява неповноцінних клітин обумовлено тютюновими токсинами. Максимальна нікотинова шкода наноситься кістковому мозку, який вимагає пересадки після появи дитини на світ.

Майбутня мама може не підозрювати про настання вагітності або втішати себе відмовками: відмова від куріння буде стресом для малюка, два перші тижні не існує зв’язку між материнським організмом і ембріоном.

Як би там не було, куріння на ранній стадії вагітності-егоїзм і безвідповідальність до своєї дитини. Гінекологи-акушери в один голос стверджують, що забути про сигарети краще ще до зачаття. Якщо ж вагітність була не запланованою, то майбутній мамі слід позбутися згубної пристрасті відразу після отримання радісної звістки.

Куріння на ранніх термінах вагітності.

Найбільш шкідливим вважається куріння на ранніх термінах вагітності, коли відбувається «закладка» всіх органів і систем малюка. Одна затяжка доставляє до ембріону солідну кількість шкідливих речовин-нікотину, бензапірену, чадного газу. Нікотин провокує гіпоксію плода, обумовлену впливом оксиду вуглецю, що проникає через плацентарний бар’єр в кров формується дитини і утворює з гемоглобіном карбоксигемоглобін.

Наявність нікотину в організмі майбутньої мами істотно послаблює кровотік в судинах плаценти, знижуючи тим самим надходження харчування до плоду. Мимовільне переривання вагітності, збільшення вагінальної кровотечі-поширені побічні дії тютюну на ранньому терміні.

Пристрасть до сигарет на початку виношування загрожує можливістю розвитку мутацій у новонародженого – «вовчої пащі» або «заячої губи». Формування неба здійснюється якраз між шостим і восьмим тижнями.

Якщо ви не знали про зароджується всередині вас життя і продовжували курити, то позбутися від шкідливої звички слід якомога швидше. В ідеалі — не знайомиться з сигаретами взагалі або відмовитися від пристрасті до моменту зачаття.

Куріння в перші дні вагітності.

Куріння навіть пасивне, перш за все, негативно діє на організм жінки, погіршуючи стан легенів і імунної системи. Жінки-курці найбільш схильні до респіраторних захворювань, що абсолютно не потрібно при вагітності.

Вважається, що в перші дні після зачаття не існує зв’язку між матір’ю і ембріоном. Тому куріння в перші дні вагітності не завдає майбутній дитині шкоди. Як правило, більшість матусь дізнаються про своє нове положення після закінчення двох, а то і п’яти тижнів після зачаття, продовжуючи курити.

Якщо вам не вдається вести повністю здоровий спосіб життя, то у вашій крові присутній нікотин, який робить негативний вплив на ваші органи і системи. Має значення і кількість щодня викурюваних сигарет.

Гінекологи рекомендують позбутися від пристрасті до тютюну так швидко, як це можливо, щоб уникнути складнощів з внутрішньоутробним розвитком немовляти і ускладнень при перебігу вагітності, а також в період родової діяльності.

Куріння в перші тижні вагітності.

Багато жінок-курці часто, не підозрюючи про вагітність, продовжують викурювати свою дозу нікотину. Важливо тут же відмовитися від негативної пристрасті, після підтвердження факту зачаття.

Плацента стає домом для майбутнього життя на всі дев’ять місяців, забезпечуючи дитину всім необхідним для повноцінного розвитку – киснем, поживними середовищами, захисними антитілами. Формування плацентарної тканини завершується до кінця дванадцятого тижня після зачаття, а куріння в перші тижні вагітності привносить різні порушення в природний процес. Ембріон страждає від кисневого голоду, отруюється тютюновими токсинами.

Куріння на 5 тижні вагітності.

У п’ятий тиждень вагітності відбувається активний розвиток плода:

поділ клітин на групи для формування різних органів; зародження прообразу майбутньої нервової системи (нервова трубка); закладка найскладнішого органу – головного мозку; починає битися серце; розвивається Кровоносна система.

На знімках ембріон нагадує креветку з зачатками бронхів, щитовидною і підшлунковою залозами, печінкою, нирками і наднирковими залозами.

З вищесказаного стає ясно, що куріння на 5 тижні вагітності більш ніж безвідповідальний вчинок. Майбутній мамі слід пам’ятати, що початок виношування особливо небезпечно можливістю викидня. Жінці необхідно уважно стежити за своїм здоров’ям: приймати вітаміни, правильно харчуватися, не переохолоджуватися і не перегріватися, забути про ліки і шкідливі звички.

Відмова від тютюну і алкоголю вбереже вашого малюка від змін в структурі ДНК і вроджених каліцтв.

Гормональний пік припадає саме на п’ятий тиждень після зачаття. Ембріон вже має зв’язок з материнським організмом через пуповину і черпає життєві ресурси завдяки харчуванню і кисню, що надходять від мами.

Куріння під час вагітності сприяє проникненню до малюка отруйного тютюнового диму, що викликає задуха і сильну інтоксикацію. Такі малюки після народження мають нікотинову залежність, у них може наступити зупинка дихання і спонтанна смерть.

У цей період йде активне формування плаценти, а згубна пристрасть мами здатне порушити природний фізіологічний процес. Наслідки можуть бути плачевні – зміни в кровоносній системі плаценти, рання її відшарування, кровотечі і мимовільне переривання вагітності.

Куріння на 6 тижні вагітності.

У шостий тиждень малюк нагадує пуголовка з темними точками в місцях майбутніх очей і ніздрів. Починають з’являтися обриси кінцівок і западини на місці вух. Ультразвук вловлює ембріональне серцебиття, а кров починає циркулювати в розвивається тільце.

Чим же шкодить куріння на 6 тижні вагітності? Уявіть собі замкнутий простір, де зосереджено близько чотирьох тисяч отруйних компонентів. Загрозу майбутньому немовляті несе тютюновий дим, що містить:

звужує кровоносні судини нікотин; вуглець, що викликає нестачу кисню; сильний канцероген – бензол; ціаністий водень, застосовуваний для травички щурів; формальдегіди.

А тепер усвідомте, що замкнутий простір – це ваша утроба зі зростаючою новим життям, яка змушена вбирати в себе всі отруйні пари. Найсумніше — в даній ситуації малюк просто не має право вибору.

Куріння на 8 тижні вагітності.

Мами повинні усвідомити, що куріння на 8 тижні вагітності здатне викликати патології при формуванні носоглотки малюка. Про такі проблеми, як» заяча губа «і» вовча паща » чули багато, але мало хто знає, що вирішуються подібні вроджені каліцтва шляхом складних хірургічних маніпуляцій. Тому мамам-курцям не варто продовжувати шукати виправдань, А рекомендується позбутися від нікотинової залежності.

Куріння під час вагітності позбавляє ембріон достатньої кількості кисню, викликає дисфункції кровоносної системи матері. Ці факти породжують зміни в психічному розвитку малюка, нерідко призводять до синдрому Дауна після народження.

Куріння на 10 тижні вагітності.

Найбільше отрути від тютюнового диму шкодять ембріону на першому етапі розвитку, коли відбувається закладка всіх життєво важливих органів і систем. Кроха всередині материнської утроби відчуває подвійну дозу нікотинової інтоксикації, а ще маленькі і ніжні зароджуються органи не здатні протистояти згубному диму.

Ось і з’являються на світ слабкі, схильні до всіляких болячок малюки з вродженими патологіями. Не дарма деякі гінекологи прирівнюють куріння на 10 тижні вагітності до злочину. Підвищується ризик спонтанної смерті немовляти, а шанси відтворити на світ здорового малюка прагнуть до нуля.

По завершенні десятого тижня виношування ембріон переходить в стадію плода, коли починається його активне зростання. Незважаючи на те, що ризик виникнення вроджених вад максимальний в перші дев’ять тижнів розвитку, куріння на 10 тижні вагітності здатне негативно вплинути на подальше формування внутрішніх органів малюка. Триває становлення нервової системи з розвитком рефлексів (рух губами, смоктальний рефлекс). Печінка, нирки, головний мозок, діафрагма також знаходяться на стадії вдосконалення своїх функціональних можливостей.

Мамине куріння під час вагітності завдає непоправної фізіологічний, психічний шкоди здоров’ю майбутнього малюка. Після народження у дитини можуть виявитися хворі легені, порок серця, відставання в інтелектуальному розвитку, психічні порушення.

Куріння на 12 тижні вагітності.

куріння на останньому терміні вагітності

Завершує перший триместр виношування дванадцята тиждень. Вже відбулася закладка всіх органів у плода, мозок практично сформований. Скелет дитини досягає фази осифікації, що характеризується утворенням кісткової речовини. На даному етапі внутрішньоутробного розвитку активно функціонує вилочкова залоза (тимус), сприяючи накопиченню Т-лімфоцитів (в майбутньому необхідні для боротьби з інфекцією), і щитовидна залоза, що синтезує йодтирозин і регулює процеси обміну. Триває розвиток і зростання тканин під впливом гормонів щитовидної залози.

Куріння на 12 тижні вагітності буде абсолютно недоречним, так як до 14 тижня відбувається активна закладка життєво важливих систем організму малюка. Вплив нікотину відбитися перш за все на природному розвитку органів. Канцерогени, що містяться в сигаретах, здатні викликати фізичні аномалії і проблеми психічного характеру. Висока ймовірність викидня в результаті відторгнення плаценти через порушень в кровоносній системі плаценти.

Куріння на 16 тижні вагітності.

Шістнадцятий тиждень виношування-прискорене формування нервових клітин нейронів, які почали утворюватися ще з п’ятого тижня. Зараз щомиті з’являється п’ять тисяч нових клітин. У роботу включається гіпофіз. На шістнадцятому тижні починає вироблятися гемоглобін, до кровотворної функції печінки додається травна.

Дихання триває через пуповину, тому куріння на 16 тижні вагітності не обіцяє нічого хорошого, крім чергових проблем.

Кожен етап внутрішньоутробного розвитку унікальний, створений природою для закладки або вдосконалення функцій систем нового організму. Ваш малюк вже досить активний: здатний будувати пики, плюватися, здійснює ковтальні і смоктальні руху, повертає голову. На УЗД можна відобразити його обурення з приводу надходить нікотинової отрути – гримаси, стиснення тільця.

Куріння на 18 тижні вагітності.

На терміні в вісімнадцять тижнів продовжують своє формування головний мозок, утворюється жирова тканина у дитини. Набирає свою силу імунна система, яка почала виробляти речовини, що допомагають боротися з вірусами і інфекцією. Малюк в животику у мами вловлює проникаюче світло і звукові коливання.

Якщо ви продовжуєте куріння на 18 тижні вагітності і ніяк не можете впоратися з собою, то у дитини спостерігається колосальна інтоксикація від нікотину. Згубна звичка є фактором, що підвищує ризик вроджених патологій.

Позбавлення від нікотинової залежності у курців зі стажем, в ідеалі, має відбутися до дванадцятого тижня розвитку ембріона. Допомогти може материнський інстинкт, сила волі або ж мимовільний відмова від згубної звички.

Куріння на 23 тижні вагітності.

Двадцять третій тиждень-це період початку формування жирового прошарку у ембріона і активного росту. Розвиток кровоносних судин легенів говорить про підготовку їх до дихальної функції. У малюка проявляються дихальні рухи, проте не відбувається розкриття легенів. У дихальну систему малюка потрапляє незначна кількість навколоплідної рідини, що не завдає ніякої шкоди і швидко вбирається. Дихальні «тренування» включають близько шістдесяти рухів з перервою від тридцяти до шістдесяти хвилин. Порушує даний процес куріння на 23 тижні вагітності, що викликає гіпоксію. Існує думка, що викурена мамою сигарета змушує малюка не дихати до півгодини.

Куріння під час вагітності на шостому місяці провокує передчасні пологи. Виходжування такого новонародженого складний процес і характеризується високою ймовірністю загибелі немовляти. Ускладненням у курців мам може бути мертвонароджена дитина, відшарування плаценти з рясною кровотечею.

Куріння на 30 тижні вагітності.

Лікарі вважають, що позбавлення від згубного захоплення тютюном навіть на тридцятому тижні виношування допоможе малюкові набрати необхідну вагу. У цей період розвитку виникає жировий прошарок, що обумовлює накопичення кальцію, заліза, білка, антитіл. У дитини виявляються періоди сну і неспання, а також відбувається закладка особливостей в нервовій системі і психічному стані.

Куріння на 30 тижні вагітності нерідко викликає Раннє відшарування плаценти, що приводить до передчасної родової діяльності. Дані ускладнення вирішуються шляхом хірургічного втручання і небезпечні можливою загибеллю плода. Нікотин на даному етапі провокує стан гіпотрофії – невідповідність фізичного розвитку органів малюка періоду вагітності.

Куріння на 33 тижні вагітності.

Тридцять третій тиждень вагітності наближає довгоочікувана подія поява малюка на світ. Мами-курці повинні знати, що в цей момент йде формування легеневих альвеол, а печінка набуває виражені частки і її клітини шикуються в строгому порядку, що визначає виконання важливих фізіологічних функцій основною хімічною лабораторією організму. У підшлунковій залозі настає момент самостійного вироблення інсуліну. Завершується «налагодження» всіх внутрішніх органів малюка.

Стає зрозумілим, що куріння на 33 тижні вагітності не принесе нічого хорошого дитині. Нікотинова інтоксикація, недостатнє отримання кисню і поживних речовин, затримка в розвитку, дисфункції органів, вроджені патології – все це наслідки тютюнового диму.

Відшарування плаценти і передчасні пологи – це також результат куріння під час вагітності на 33 тижні. Дане патологічний стан несе серйозну загрозу життю малюка і загрожує сильною крововтратою для матері.

Куріння в перший місяць вагітності.

Перші місяці після зачаття характеризуються найбільшою вразливістю ембріона, так як відбувається зародження всіх основних систем майбутнього малюка.

Як правило, жінка дізнається про вагітність не раніше чотирьох-п’яти тижнів. Організм чекає гормональна струс, змінюються пристрасті в їжі, спостерігається емоційна нестабільність і ряд фізіологічних перебудов (виділення з піхви, набухання сосків, нудота і т.п.). Деякі жінки відчувають в цей період огиду до диму сигарет. Але буває і так, що процеси перебудови ніяк не відбиваються на бажанні зробити пару затяжок.

Дуже небезпечним вважається куріння в перший місяць вагітності через загрозу викидня. Ембріон не отримує достатню кількість кисню, порушується процес фізіологічного формування органів і систем. Пасивне вдихання тютюнового диму є не менш шкідливим, тому привчіть ваших домочадців виходити «диміти» на повітря.

Куріння на 5 місяці вагітності.

До п’ятого місяця внутрішньоутробного розвитку у малюка вже добре розвинені кінцівки, і він із задоволенням перевіряє їх в русі. Активність плода змінюється періодами затишшя. Малюк здатний кашляти і гикати, що здатні вловлювати майбутні мами. Дитина в утробі накопичує бурий жир, що дозволяє зберігати температуру тіла постійною. Жировий прошарок під шкірою забезпечує малюка захистом від переохолодження і речовинами, які беруть участь в процесах життєдіяльності. У шкірі утворюються потові залози.

Мамине куріння на 5 місяці вагітності здатне зробити колосальний збій в тонких природних процесах. При недостатньому надходженні кисню через дії нікотинових токсинів порушуються природний ритм розвитку.

В цей час абсолютно небажаними будуть передчасні пологи, які може спровокувати активне зловживання тютюном. Малюк в п’ять місяців абсолютно не готовий до зустрічі з навколишнім світом, а його шанси на виживання мізерно малі.

Куріння на 6 місяці вагітності.

Плід на шостому місяці розвитку має худеньке тіло, позбавлене жирових відкладень, з розвиненими кінцівками. У шкірі починають зароджуватися потові залози, очі ще закриті. Даний період характеризується також утворенням сосочків на мові, але розрізняти смакові ноти малюк навчитися після досягнення двадцять восьмого тижня.

Мудрою природою задумано послідовне формування нового життя з закладкою, розвитком і можна сказати «дозріванням» органів. Кожен етап виношування є найтоншим фізіологічним процесом, внести негативні зміни в який здатне куріння під час вагітності. Внутрішні системи малюка так легко вразливі, а нікотинова отрута безперешкодно проникає через плацентарний бар’єр.

У малюка вже розвинена міміка, і він негативно реагує на материнське куріння на 6 місяці вагітності, що вдалося відобразити лікарям при УЗД-скануванні. Деякі немовлята корчать пики, гримасують, навіть затамовують подих від однієї тільки маминої думки про сигарету.

Куріння на 8 місяці вагітності.

Систематичне куріння на 8 місяці вагітності збільшує ризик можливих ускладнень даного періоду-маткова кровотеча, передпологовий стан, викидень і т.п. материнське пристрасть до сигарет впливає на розвиток малюка в її лоні. Серед патологій у немовляти виділяють-низька вага, випадки спонтанної смертності в перші дні життя після народження.

Коли мама робить чергову затяжку малюк, що знаходиться в замкнутому і заповненому димом просторі, кашляє і давитися, його сердечко починає битися частіше, а недолік кисню позбавляє його можливості повноцінно дорозвинутися до моменту народження.

Куріння на 9 місяці вагітності.

Останній місяць виношування-підготовчий, коли дитина додає близько 250г в тиждень і спускається нижче в порожнині таза. З’являються перші тренувальні сутички, нетривалі і безболісні. У цей період жінці стає легше дихати.

Куріння на 9 місяці вагітності характеризується такими ускладненнями:

відшаруванням плаценти і сильною кровотечею, що є показанням для кесарева; можливе загострення гіпертонії; пізній токсикоз; передчасна родова діяльність; збільшується ризик мертвонародженого немовляти.

Куріння на останньому місяці вагітності.

Зростання числа майбутніх матерів-курців, як це не сумно, відбувається у всіх країнах. Збільшення числа незаміжніх жінок, погіршення соціальних умов є причинами зловживання сигаретами і алкогольними напоями. Причому майбутніх мам не зупиняють попередження про можливий викидень або ускладнення при виношуванні.

Куріння на останньому місяці вагітності порушує периферичне кровопостачання жінки, що викликає в свою чергу гіпоксію у немовляти (недолік кисню). З цієї причини може статися недорозвинення плода, підвищується ризик народження недоношеного малюка.

Канцерогени тютюнового диму надають патологічну дію на психіку майбутньої дитини. Справа в тому, що сигаретні токсини провокують недостатнє надходження крові в головний мозок ембріона. Так з’являються аномалії нервової системи і порушення психіки. Результати деяких досліджень вказують зв’язок куріння під час вагітності з синдромом Дауна у дитини після народження.

Пороки серця, дефекти носоглотки, пахова грижа, косоокість – ось перелік поширених проблем немовлят, чиї мами захоплювалися курінням в процесі виношування.

Куріння в першому триместрі вагітності.

Рентген-опромінення, вживання алкогольних напоїв, прийом лікарських препаратів і куріння в першому триместрі вагітності завдають непоправної шкоди малюкові. Щоб зрозуміти, з чим це пов’язано, необхідно згадати етапи внутрішньоутробного формування дитини.

Протягом першого місяця починається закладка серця, легенів, мозку і формування пупкового канатика, через який відбувається надходження харчування і виведення продуктів життєдіяльності. Другий місяць характеризується утворенням кінцівок і зростанням головного мозку. Розвиваються шлунок, печінку, відзначається розвиток інших органів. На третьому місяці малюк починає ворушитися, що абсолютно не відчувається через малу вагу (близько 30г) і розміру (приблизно 9см). Даний етап-формування статевої системи.

Зайвим буде нагадування про важливість процесів, що відбуваються, заборону на куріння під час вагітності, збалансованій дієті, виконанні всіх приписів лікаря і вживанні вітамінів.

Куріння в другому триместрі вагітності.

Четвертий місяць виношування-період активного внутрішньоутробного росту малюка. Канатик пупка збільшується і потовщується для отримання більшої кількості крові і харчування. За період четвертого і п’ятого Місяця з’явиться надбавка у вазі близько двох кілограм. Майбутня мама почне відчувати перше ворушіння в животі. На шостому місяці потрібно ще більшу кількість поживних речовин, тому жінці слід збалансовано і регулярно харчуватися.

Куріння в другому триместрі вагітності, коли плацента повністю сформувалася і функціонує, провокує недостатнє надходження кисню до дитини. Це сприяє розвитку хронічної або гострої гіпоксії, що порушує природне зростання і розвиток малюка. Може виникнути раннє дозрівання плаценти, зміни її форми і витончення стінки. З даних причин з’являється загроза спонтанних пологів і загибелі немовляти.

Куріння в третьому триместрі вагітності.

куріння на останньому терміні вагітності

Куріння під час вагітності становить ризик, як для майбутньої мами, так і для малюка. Викурена сигарета призводить до спазмування судин в кровоносній системі плаценти, що викликає кисневе голодування плода. Тому навіть пасивне куріння на останньому етапі розвитку малюка завдає йому непоправної шкоди. Діти матерів-курців схильні до ожиріння, простудних захворювань, алергічних реакцій, діабету.

Куріння в третьому триместрі вагітності здатне спровокувати ранню родову діяльність в результаті відшарування плаценти. Відторгнення плаценти від стінок матки має відбуватися тільки після пологів, тому передчасне відходження плаценти є патологією, що створює загрозу життю малюка. Такий стан визначається кровотечею, що погіршує стан жінки.

Ще однією неприємністю у курців мам на великому терміні є гестоз, який також викликає ряд ускладнень через зміни в судинній системі плаценти-порушення ембріонального розвитку, передчасну родову діяльність.

Куріння на пізніх термінах вагітності.

Лікарі стверджують, що забути про куріння завжди краще на будь-якому терміні виношування, ніж продовжувати наполягати на своєму несприятливому пристрасті. Відмова від тютюну навіть на останньому місяці здатний знизити ризик можливих ускладнень у жінки і її дитини.

Чим загрожує куріння на пізніх термінах вагітності? Перш за все, гіпотрофією плода, яка проявляється невідповідністю між характеристиками фізичного розвитку і терміном виношування. Спазми судин, що призводять до зниження кровопритоку в матку і обмеження поживних речовин, що надходять до малюка, служать причиною гіпотрофії.

Попадання окису вуглецю в материнський організм є фактором, що викликає кисневе голодування у дитини. Новонароджені з таким синдромом відстають у вазі, насилу його набирають і вимагають інтенсивної терапії та особливого догляду.

Куріння під час вагітності, що підходить до її завершення, викликає затримку у формуванні окремих органів у малюка – печінки, нирок, мозку. У таких матерів підвищується ймовірність мертвонароджених дітей або випадки смертності протягом перших тижнів життя. Медичні працівники знайомі з синдромом раптової дитячої смерті, коли летальний результат настає без видимих на те причин, часто уві сні.

Насолода нікотином перед близькими пологами нерідко провокує гестоз, розвиток якого до еклампсії загрожує життю матері і малюка. Гестоз характеризується змінами в судинній системі плаценти, що викликає гальмування розвитку плода, відшарування плаценти, провокуючи передчасно родову діяльність.

Наслідки куріння під час вагітності.

Передбачити всі негативні явища від активного і пасивного куріння під час виношування досить складно, так як деякі з патологій у дитини проявляються через роки.

Викурювання чотирьох сигарет щодня-це вже серйозна загроза у вигляді передчасної родової діяльності. Куріння під час вагітності в рази підвищує фактори ризику перинатальної смертності.

У дітей зі збільшенням інтенсивності материнського куріння спостерігається зменшення довжини тіла, окружності голови і розміру плечового пояса. Наслідки куріння під час вагітності поширюються на застійні процеси у фізичному, інтелектуальному та емоційному розвитку. Діти, мами яких курили в положенні, найбільш схильні до бронхітів і пневмоній.

Важкі аномалії у немовлят вродженого типу, що розвиваються при палінні матері, включають:

дефекти в розвитку нервової трубки( дизрафізм); порок серця; порушення при формуванні носоглотки; пахову грижу; косоокість; аномалії в розумовому розвитку.

Зловживання тютюном впливає на появу трисомії (хвороба Дауна).

Вагітність і куріння: як кинути?

Несумісні поняття-вагітність і куріння. Як кинути згубну звичку? Виявляється не так складно. Якщо протрималися перші двадцять чотири години, значить-практично перемогли. Залишається контролювати себе при зустрічах з друзями, в моменти нервового напруження, нахлинула нудьги і т. п.

Дамам, для яких щоденною нормою було більше десяти сигарет щодня, розлучатися з курінням рекомендують не різко. Вагітність є стресом для організму, а зміни в усталеному способі життя, куди відносять і куріння, може додати напругу в фізичний і емоційний стан. Швидка відмова від тютюну здатний знизити скорочення серця і активізувати скоротливу здатність м’язів, що загрожує мимовільним перериванням вагітності. Тому, якщо ви курець зі стажем, розтягніть процес «відходу» від сигарет в часі (орієнтовно тижні на три). Щодня зменшуйте кількість курива і виробіть звичку не докурювати сигарету до кінця – вгамували нікотиновий голод парою затяжок і досить.

Пасивне куріння при вагітності.

Токсини від сигарет потрапляють в організм людини через тютюновий дим. Сам курець вбирає не більше 20% шкідливих речовин, інша кількість канцерогенів він випускає в навколишнє повітря, отруюючи випадкових перехожих. Досить однієї години пасивного куріння, щоб отримати нікотинову дозу, що провокує хвороби легенів і серцево-судинної системи, що розвиває зародження ракових тканин.

Фактором, що впливає на передчасну родову діяльність і недолік кисню у плода, є пасивне куріння при вагітності. Проникнення сигаретного диму до плоду підвищує ризик розвитку пневмонії, бронхіту, астмічного стану після народження. Діти, чиї мами при вагітності мимоволі вдихали тютюновий дим, частіше страждають алергіями, мають ослаблений імунітет.

Куріння гашишу або марихуани під час вагітності.

Марихуана — курильна суміш із сушеної рослини «Cannabis sativa» з основним хімічним компонентом – дельта-9-гідроканнабінол, що сприяє зміні свідомості.

Гашиш-речовина, що виготовляється шляхом пресування трави канабісу, з основним інгредієнтом-дельта-9-тетра-гідроканнабінол. За психоактивній дії гашиш вважається сильнішим засобом, ніж марихуана.

Однак дія психотропних продуктів схожі: почастішання серцевих скорочень, слабшання тонусу і розширення бронхів, почервоніння очей. Наркотичні речовини впливають на» центри задоволення » в людському мозку, приводячи до тимчасового відчуття ейфорії. Розплата нагряне у вигляді проблем з пам’яттю, порушення координації рухів, токсичного психозу та інших змін.

Куріння гашишу під час вагітності нерідко провокує затяжні пологи. Негативний вплив речовини на малюка стосується уповільненого росту і розвитку, зниження дітородних функцій у дорослому житті, проблем з нервовою системою і зором.

Як показали дослідження, діти матерів, які віддали перевагу куріння марихуани під час вагітності, проявляють спотворені реакції при візуальних подразники, мають збільшення тремору (активні рухи кінцівками в результаті м’язових скорочень), є крикунами. Всі ці факти можуть свідчити про наявність проблем в нервовій системі.

Наслідки марихуани для підростаючих дітей і школярів вказували на:

поведінкові порушення; зниження мовного сприйняття; складності з концентрацією уваги; слабкість пам’яті і труднощі при вирішенні завдань візуального типу.

Куріння і алкоголь при вагітності.

Куріння і алкоголь при вагітності являють собою гримучу суміш, подвійну загрозу життю і здоров’ю дитини.

Зловживання алкогольними напоями підвищують ймовірність наявності різного роду відхилень у малюка. Спирт, що проник до плоду, зберігається в організмі плода вдвічі довше, ніж в крові матері. Навіть помірне споживання алкоголю при вагітності не дасть гарантії відсутності психічних, фізичних аномалій у новонародженого.

Куріння під час вагітності і вживання спиртного є факторами мимовільного переривання вагітності, передчасних пологів і ускладнень в процесі родової діяльності.

Одночасний вплив етанолу, ацетальдегіду і нікотину на ембріон, особливо на ранніх термінах, здатне порушити синтез білків і привести до непоправних змін в ДНК, викликаючи патології головного мозку.

Куріння під час вагітності – це усвідомлене насадження своєї волі формується нової особистості; те ж саме, що запропонувати дитині сигарету або стопку горілки. Якщо ви до сих пір не розумієте, яке малюкові всередині вас з димом від тютюну, Озирніться навколо себе, знайдіть в найближчому оточенні людини, яка не переносить сигаретний смог, і поспостерігайте за ним під час вашої затяжки. Найімовірніше бідолаха затамує на час дихання, його обличчя спотвориться в гримасі, він почне махати руками біля свого носа, всіляко висловлюючи невдоволення. Але у даної людини є вибір – він може відійти від вас подалі, що не може зробити ваш майбутній дитина.

Куріння-шкідлива звичка в будь-якому віці. Однак найбільш небезпечною вона стає, коли жінка виношує дитину. Чи можна кинути палити під час вагітності?

Куріння.

Якщо раніше курінням в основному захоплювалися чоловіки, то тепер все частіше це звичка слабкої статі. Жінки починають курити ще в підлітковому віці і зберігають цю залежність до старості.

Незважаючи на пропаганду здорового способу життя і антинікотинову кампанію, все більше людей виявляються залежними від тютюну. І хоча така звичка в певних колах вважається вкрай шкідливою і немодною, повністю позбутися від сигарет не вдалося ще жодній країні.

Негативні ефекти нікотину були відомі давно. Однак не тільки вони впливають на організм людини. Шкідливі для нього і смоли, і навіть папір, якою обгорнуті сигарети.

Ефекти нікотину.

Нікотин відноситься до нейро — і кардіотоксинів, тобто в першу чергу він згубно впливає на нервову і серцево-судинну системи. Крім того, на думку багатьох лікарів, цей алкалоїд є канцерогеном.

На сьогоднішній день немає переконливих доказів виникнення злоякісних пухлин під дією саме нікотину. Однак загальновідомим є збільшення захворюваності на рак легенів у курців. Ця патологія розвивається у них в 10 разів частіше, ніж у некурящих людей. Канцерогенна дія сигарет пов’язано з комплексним впливом нікотину, смол і утворюється при курінні чадного газу.

У маленьких дозах нікотин збуджує нервову систему, у великих – пригнічує, надає гальмуючий ефект. При викурюванні великої кількості сигарет (20-25) може навіть наступити смерть. Однак необхідно, щоб токсичні речовини потрапили в організм за короткий проміжок часу.

Оскільки курці дотримуються певних інтервалів між сигаретами, смертельних випадків у них не спостерігається. Але багатьом відомо, як погіршується самопочуття, якщо сигарета викурюється одна за одною.

Нікотин здатний викликати виражений спазм судин у всьому тілі. Найбільш часто страждають коронарні артерії в серці, а також Кровоносна мережа в нижніх кінцівках. Підсумком злісного куріння може бути важка стабільна або нестабільна стенокардія, інфаркт міокарда, облітеруючий ендартеріїт.

При вагітності нікотин має виражену токсичну дію відразу на два організму.

Нікотин і вагітність.

Чи можна курити при вагітності? На думку лікарів, неоднозначної відповіді в цій ситуації бути не може. Чим раніше майбутня мати відмовиться від цієї звички, тим менше постраждає її організм і плід, що розвивається.

Кидати курити потрібно ще на етапі планування, за 3-6 місяців до передбачуваного зачаття. За цей час організм жінки адаптується до нового життя без нікотину, зникнуть прояви психічної або фізичної залежності. До того ж до вагітності набагато ширше можливості замісної терапії. Лікар може рекомендувати жінці скористатися спеціальною жувальною гумкою або пластиром, що містить нікотин.

Цей алкалоїд надає наступні токсичні ефекти на плід:

Викликає порушення дихальної функції, розвитку бронхо-легеневої системи. Призводить до формування у дитини різних нейроповеденческіх дефектів. Підвищує ризик виникнення в майбутньому таких захворювань, як артеріальна гіпертензія, ожиріння, цукровий діабет, метаболічний синдром.

Крім того, існують дані про підвищений ризик безпліддя у людей, матері яких зловживали тютюном при вагітності.

Майбутня дитина страждає і від загального впливу куріння на організм жінки. За рахунок звуження судин погіршується фетоплацентарний кровообіг, розвивається хронічна гіпоксія плода.

Сигарети викликають тахікардію і аритмію, підвищення артеріального тиску у жінки, що також може негативно позначитися на стані малюка.

Куріння притупляє відчуття голоду, знижує сприйнятливість смакових рецепторів, що відбивається на якості і збалансованості харчування майбутньої матері.

Відмова від куріння.

Чи можна різко кидати курити при вагітності? З цього питання думки лікарів розділилися. Деякі впевнені, що негайна відмова від куріння можливий і повинен практикуватися на будь-якому терміні. Інші вважають, що така ситуація здатна викликати різке погіршення стану жінки через абстинентного синдрому.

І ті й інші фахівці мають рацію. Дійсно, одномоментна відмова від сигарет допоможе звести до мінімуму негативні ефекти нікотину і смол. Однак і жінки з вираженою фізичною залежністю від нікотину теж не міф.

Саме тому не завжди кинути палити при вагітності можна легко і відразу, і обов’язково потрібно враховувати, який тип залежності переважає у майбутньої матері.

Психічна залежність.

Нікотин викликає у курців як психічну, так і фізичну залежність. Це перший наркотик, з яким люди стикаються ще в дитинстві – при пасивному вдиханні диму. Зазвичай фізичний компонент звикання у нікотину розвинений слабкіше, ніж у алкоголю та інших наркотиків.

Однак психічна залежність від куріння в більшості випадків сильна і надзвичайно стійка. Жінка, яка відмовилася від сигарет, завжди буде залишатися в групі ризику по рецидиву куріння. Але це не означає, що не варто намагатися кинути палити. Навпаки, розлучатися з цією звичкою потрібно відразу і без жалю.

У такій ситуації синдром відміни буде проявлятися наступними симптомами:

дратівливістю; апатією і пригніченістю; емоційною лабільністю; невпевненістю в своїх діях; нав’язливим бажанням закурити.

Крім того, майбутня мама може відзначати раптове підвищення апетиту, сонливість або безсоння, іноді головні болі.

Нерідко стан жінки, різко відмовилася від сигарет, нагадує екзогенну депресію.

Одномоментна відмова.

куріння на останньому терміні вагітності

Якщо фізична залежність від сигарет виражена несильно, жінці слід відмовитися від куріння відразу. Чим довше вона буде відтягувати цей момент, тим складніше буде кинути шкідливу звичку.

Майбутня мама повинна добре розуміти, що її свобода закінчується там, де починається свобода ще ненародженої людини. І, якщо раніше куріння було виключно її правом і вибором, то тепер ситуація змінилася.

Так як Мати і дитина пов’язані єдиним кровотоком, позбавити малюка від впливу нікотину неможливо. Він проникає через фетоплацентарний бар’єр і робить свій токсичний вплив на плід в повній мірі. Органи і системи дитини до цього моменту не здатні знешкодити отруту, як це відбувається у дорослої людини.

Крім усього іншого, куріння матері призводить до формування нікотинової фізичної залежності у малюка. Після народження це може обернутися абстинентним синдромом, дихальними порушеннями.

Найпростіший спосіб відмовитися від куріння – викинути сигарети відразу, як тільки стало відомо про вагітність. Не роздумуючи, не шкодуючи – просто викинути і не піти в магазин за новою пачкою.

І кожен раз, коли бажання закурити стане особливо сильним, жінці потрібно уявити, що в цей момент її дитина теж курить. Хоча його розміри, швидше за все, навіть менше довжини сигарети, але він курить її разом з мамою, нездатною відмовитися від шкідливої звички.

Фізична залежність.

При наявності фізичної залежності від нікотину кинути палити буде набагато складніше. У цьому випадку жінка буде відчувати різні неприємні відчуття. Такий стан більш відомо, як «нікотинова ломка», хоча в медицині воно називається абстинентним синдромом.

Для нікотинової абстиненції характерні такі симптоми:

Прискорене серцебиття. Аритмія. Підвищення артеріального тиску. Тремор (тремтіння в руках або у всьому тілі). Пітливість. Дратівливість, емоційна нестійкість аж до агресії. Іноді пригніченість і розвиток депресії. Зміни апетиту — від його відсутності до постійного бажання їсти. Виражена спрага. Кашель. Задишка при фізичному навантаженні і в спокої.

Також при нікотинової ломки можуть спостерігатися і інші, абсолютно нетипові симптоми.

Дуже часто лікарі не пов’язують такі прояви з відмовою від сигарет, особливо якщо жінка сама не згадала про це. Вони можуть призначати різні ліки, в тому числі і антигіпертензивні, проте особливого ефекту від такої терапії не спостерігається. І лише чергова викурена сигарета нормалізує стан майбутньої матері.

Як бути в такій ситуації? Продовжувати курити до самих пологів?

Лікування фізичної залежності.

Навіть при наявності фізичної залежності, куріння під час вагітності, на думку лікарів, потрібно припиняти. Однак одномоментна відмова від цієї звички здатний заподіяти майбутньої матері і плоду більше шкоди.

Деякі лікарі в такій ситуації рекомендують пацієнткам поступово скорочувати кількість викурених сигарет і переходити на більш легкі. Але цей спосіб рідко виявляється дієвим, адже існує психічна нікотинова залежність, яка зазвичай дуже виражена.

Майбутньої матері починає здаватися, що від легких сигарет шкоди дитині не буде і можна продовжувати курити в своє задоволення. Однак навіть вони містять смоли, здатні перетворюватися в канцерогени і шкодити організму.

Щоб кинути палити в цьому випадку, необхідно почати замісну терапію. Зазвичай це спеціальні пластирі або жувальні гумки, що містять нікотин.

Друге засіб більше подобається деяким курцям, оскільки жування гумки в чомусь схоже з курінням. Однак при цьому можуть відзначатися сухість і печіння в ротовій порожнині. У важких випадках доводиться застосовувати більш серйозні препарати.

Лікування фізичної залежності за допомогою нікотінсодержащіх продуктів (пластир, гумка), а також ліків – це прерогатива лікаря. Самолікування для вагітної жінки неприпустимо, так як неправильно підібрана терапія може серйозно нашкодити дитині.

Але не варто забувати, що фізична залежність від сигарет все ж зустрічається досить рідко. У більшості випадків фраза: «Я не можу кинути палити!» — це лише самовиправдання жінки, яка не може протистояти миттєвим бажанням.

Куріння при вагітності – звичка, від якої потрібно позбавлятися будь-яким способом. Але, якщо майбутня мама не може впоратися зі своєю проблемою самостійно, необхідно звернутися до лікаря для підбору оптимальної замісної терапії.

Один з найбільш значних міфів свідчить про те, що куріння не дуже небезпечно для дитини. Звичайно ж, це не так. Кожна викурена вами сигарета загрожує вагітності і здоров’ю майбутнього малюка. Тому ідеальним варіантом буде кинути палити ще до зачаття.

Прийнято вважати, що сигарети більш високої якості завдають меншої шкоди. Люди, які з цим, дуже помиляються. Ефект від всіх сигарет однаковий, він не залежить від їх ціни. Просто дорогі сигарети містять різні ароматичні добавки, їх приємніше курити, але вони також шкодять організми майбутньої матері і дитини.

Існує думка, що під час вагітності не можна кидати курити. Мовляв, починається очищення організму, вона проходить через плід і шкодить йому. Але будь-який лікар скаже вам, що продовжувати курити небезпечніше.

Деякі вагітні жінки розуміють, що їх шкідлива звичка може нашкодити малюкові, але не можуть позбутися від неї. І тоді вони вирішують перейти на більш легкі сигарети, вважаючи, що таким чином в організм надійде менше нікотину і смол. Але це не впливає на зниження ризику. Курець буде прагнути заповнити рівень нікотину в організмі, глибше затягуючись димом або викурюючи більшу кількість сигарет.

Поступове кидання курити також має незначний ефект. Найкраще, що ви можете зробити – відмовитися від сигарет в один момент. Так організм очиститься набагато швидше.

Наслідки куріння на ранніх термінах вагітності.

Куріння на даному етапі вагітності може викликати мимовільний викидень або «завмирання» вагітності. Статистика показує, що у курців вагітних викидні трапляються в 2 рази частіше, ніж у жінок, які ведуть здоровий спосіб життя.

Також куріння на ранніх термінах вагітності може викликати вроджені патології розвитку малюка. Дитині будуть загрожувати патології нервової трубки, кісткової та інших систем організму, якщо майбутня мати не кине свою згубну звичку.

Наслідки куріння на пізніх термінах вагітності.

Куріння при вагітності може стати причиною передчасних пологів. У матерів, що мають пристрасть до сигарет, в кілька разів частіше народжуються недоношені діти. А діти, народжені в строк, мають меншу вагу. До речі, на це впливає куріння не тільки під час вагітності, але і до її настання.

Мертвонароджені діти у жінок, що палять народжуються приблизно на 20% частіше, ніж у некурящих. Якщо майбутня мама викурює більше пачки сигарет в день, то показник зростає до 35%. Але багато що залежить не від самого факту куріння, але і від інших несприятливих факторів. Якщо жінка, крім куріння, має венеричні захворювання та інші інфекції, вживає алкоголь, то ризик народити мертвого малюка значно зростає.

Коли малюк вже народився.

У матерів, які не змогли кинути палити, коли виношували свого малюка, і продовжують займатися цим далі, виробляється менше молока і воно має гіркий присмак. Через це багато діток відмовляються від грудей, і їх доводиться вигодовувати штучно.

У малюків, що мають палять мам, підвищується ризик померти від раптової зупинки серця. Таке трапляється у малюків в перший рік життя без видимих на те причин. Ризик підвищується у тих жінок, які курили в другому і третьому триместрах вагітності.

Всім ясно, що куріння і вагітність – це два несумісних поняття. На жаль, куріння під час вагітності є нагальною проблемою для багатьох жінок і далеко не всі з них розуміють ризик для майбутньої дитини. Але ж шкода від цієї звички може впливати не тільки на майбутню дитину, але і заважати самому процесу зачаття.

Давайте більш детально поговоримо про те, чим загрожує для майбутньої дитини куріння матері до вагітності і як куріння впливає на вагітність.

Вагітність і куріння. Куріння до зачаття.

Куріння є однією з причин безпліддя. Вчені довели, що у жінки, що палить яйцеклітини гинуть частіше, і відбувається це під негативним впливом поліциклічних ароматичних вуглеводнів, які проникають в організм разом з тютюновим димом. Таким чином, куріння знижує ймовірність зачаття приблизно в два рази (в залежності від стажу куріння жінки).

До речі, досить часто у жінок, що палять спостерігається порушення менструального циклу, відповідно, овуляція настає рідше, а ось клімакс – раніше.

Куріння негативно позначається не тільки на здоров’ї жінки, але і на здоров’ї чоловіка. Адже якість сперми у чоловіків, що палять гірше, ніж у некурящих. У ній міститься набагато менша кількість життєздатних сперматозоїдів. Та й взагалі, палять чоловіки нерідко страждають імпотенцією. Що вже тут говорити про здоров’я майбутнього потомства…

Вагітність і куріння. Куріння на ранніх термінах вагітності.

Якщо жінка не планує вагітність, і куріння в цей період не припиняє, а також не дуже стежить за своїм менструальним циклом, то вона може далеко не відразу помітити, що вагітна. Чим же загрожує майбутній дитині куріння на ранніх термінах вагітності? Як відомо, перші тижні вагітності є найважливішими і небезпечними в плані розвитку всіляких ускладнень і внутрішньоутробних патологій. Навіть звичайна зміна клімату може спровокувати переривання вагітності або завмирання плода, що вже тут говорити про вагітність і куріння, особливо, якщо жінка викурює більше п’яти сигарет в день.

Особливо великої шкоди може бути завдано майбутній дитині, якщо жінка має тривалий стаж куріння і вік її старше 35 років. У цьому віці і без куріння ризик народження повноцінного і здорової дитини знижується. А ось куріння і вагітність в цьому віці – вельми і вельми небезпечне поєднання, адже виношування дитини передбачає підвищене навантаження на серцево-судинну систему, а у жінки, що палить вона ослаблена. Це призводить до постійного загострення хронічних захворювань і виникнення нових.

Важливо знати, що після кожної викуреної сигарети судини на деякий час залишаються в стислому стані і в цей час дитина отримує недостатню кількість кисню і поживних речовин, що на ранніх термінах може навіть стати причиною загибелі дитини.

На пізніх термінах хронічна гіпоксія плода (нестача кисню) часто стає причиною розвитку різних захворювань. Вже науково доведено, що вагітність і куріння часто стають причиною народження діток з такими вродженими фізичними вадами, як заяча губа, вовча паща і ін.Часто подібні пороки розвитку пояснюють саме нестачею кисню в період внутрішньоутробного розвитку.

Вагітність і куріння на пізніх термінах.

Викурювання під час вагітності більше п’яти сигарет день провокує таке дуже небезпечне ускладнення, як відшарування плаценти. При відшаруванні плаценти у вагітної жінки починається рясна кровотеча, зупинити яке можна тільки хірургічним шляхом. На пізніх термінах вагітності лікарі нерідко вдаються до екстреного кесаревого розтину, в результаті якого дитину можна врятувати. Але часто такі діти залишаються інвалідами на все життя, так як відшарування плаценти викликає у плода гостру гіпоксію.

Поєднання » куріння і вагітність» провокує загострення гіпертонічної хвороби і нерідко стає причиною гестозу (пізнього токсикозу вагітних). Цей стан вимагає своєчасного лікування, в іншому випадку воно загрожує здоров’ю матері і майбутньої дитини.

Куріння під час вагітності нерідко стає причиною того, що жінка не в змозі виносити дитину до покладеного терміну. Таким чином, вагітність і куріння – небезпечне поєднання, при якому у жінки нерідко трапляються передчасні пологи. Це добре ще, якщо вдасться доносити дитину до такого терміну, коли він зможе вижити. А якщо ні? Чи варто ризикувати? Та й не варто, напевно, розповідати про складнощі догляду за недоношеними дітьми, а також про те, які проблеми зі здоров’ям у них згодом виникають.

У жінок, що палять часто в плаценті спостерігаються дистрофічні зміни, що відбуваються в результаті негативного впливу шкідливих речовин, що містяться в тютюні. А погано функціонуюча плацента не може в повній мірі постачати дитину всіма необхідними йому поживними речовинами і киснем. Саме тому, за статистикою, діти у жінок, що палять, як правило, народжуються з меншою вагою, ніж у некурящих.

В особливо важких випадках на світ з’являються мертвонароджені діти навіть на пізніх термінах вагітності. І куріння тут і грає далеко не останню роль. У поєднанні з іншими несприятливими факторами, такими як інфекційні захворювання і алкоголь, куріння є однією їх головних причин, що призводить до внутрішньоутробної загибелі плода.

Вагітність і куріння. Що відбувається після народження?

Як куріння впливає на вагітність, ми з вами з’ясували. Але як щодо того, щоб розібратися, що ж відбувається з дітками, в чию кров протягом усього терміну вагітності надходили шкідливі речовини? Такі діти мають досить високий ризик захворіти різними легеневими захворюваннями (пневмонія, астма, бронхіт). Якщо ж і після народження дитина продовжує вдихати тютюновий дим, цей ризик ще збільшується в кілька разів.

Напевно, кожна жінка знає, що таке раптова дитяча смерть і боїться цього. Це коли з незрозумілих причин серце у немовляти перестає битися. Точні причини цього явища невідомі, але згідно з кількома випробуваннями не останнє місце тут займає таке небезпечне поєднання, як вагітність і куріння.

Вагітність і куріння: кидати чи ні?

Після того, як ми розібралися, як впливає куріння на ранніх термінах вагітності і на пізніх, а також на здоров’я дитини вже після народження, необхідно визначитися, чи бажаєте ви своїй майбутній дитині подібну долю? Але ж зараз на кожному розі твердять, що різке кидання також шкідливо для майбутньої дитини? Так, на жаль, це правда. Якщо мати курить багато, то не варто різко кидати, так як це загрожує сильним стресом для матері, що, природно, не зробить позитивного впливу на плід. Але, тим не менш, кидати необхідно, просто робити це треба поступово. Слід просто пам’ятати, що нікотинова залежність зникає дуже швидко – достатньо всього декількох днів. З психологічної, звичайно, буде впоратися набагато важче, але ж і стимул у вас, погодьтеся, не слабкий – здоров’я вашої майбутньої дитини.

Куріння і вагітність.

Почнемо з того, що куріння саме по собі заняття, м’яко кажучи, не корисне. А вже під час вагітності шкода від нього посилюється багаторазово. Чому ж тоді багато курців продовжують віддаватися цій згубній звичці, перебуваючи в «цікавому» положенні? Причин тому кілька, починаючи з банального легковажного ставлення до власного здоров’я і закінчуючи «мудрими» порадами , або виправданнями, почерпнутими з псевдонаукових статей в Інтернеті. Саме тому майбутнім мамам, а також молодим жінкам (та й чоловікам!), які тільки починають замислюватися про можливе продовження роду важливо отримати максимум об’єктивної інформації про вплив куріння на вагітність.

Куріння до зачаття.

куріння на останньому терміні вагітності

Одне з негативних наслідків куріння-зниження репродуктивної функції . Причому це стосується не тільки майбутніх матерів, а й майбутніх батьків. У жінок, що палять спостерігаються такі неприємні симптоми як порушення менструального циклу, відсутність овуляції, раніше настання клімаксу, а також нежиттєздатність дозрілих яйцеклітин. Чоловіки, в свою чергу, ризикують «заробити» імпотенцію і олігоспермію (захворювання, при якому знижується вироблення сперми). Крім того, концентрація життєздатних сперматозоїдів в спермі курця значно знижується.

Куріння перед вагітністю небезпечно не тільки зниженням шансу її настання. Отруєння організму матері нікотином і іншими шкідливими сполуками підвищує ризик розвитку різних ускладнень під час виношування дитини і негативно позначається на здоров’ї малюка в майбутньому.

Напрошується висновок: куріння і планування вагітності — несумісні речі. ДО РЕЧІ, майбутні батьки повинні враховувати той факт, що повне очищення організму від шкідливих наслідків куріння займає від 1-2 місяців до півтора років, в залежності від стажу курця і кількості викурених сигарет.

Куріння на ранніх термінах вагітності.

Як правило, коли молоді люди спеціально не планують появу дитини, настання вагітності стає для них сюрпризом. Більшість майбутніх мам дізнається про своє становище приблизно на 4 акушерської тижні вагітності, а то і пізніше. Відповідно, весь цей час майбутня мама продовжувала вести звичний спосіб життя, часто далекий від здорового. Тим часом, куріння в перші тижні вагітності вважається найбільш небезпечним для майбутнього малюка, адже саме протягом першого триместру відбувається закладка і формування всіх внутрішніх органів і систем плода.

Серед можливих наслідків куріння на ранніх термінах вагітності:

розвиток різних патологій плода, включаючи «заячу губу» і «вовчу пащу»; кисневе голодування плода; затримка і навіть зупинка розвитку плода; незворотні зміни в кровоносній системі плаценти і, як результат, її рання відшарування; високий ризик мимовільного переривання вагітності.

Крім того, куріння в першому триместрі вагітності підсилює стрес, пов’язаний з гормональною перебудовою організму матері, призводить до загострення токсикозу і деяких хронічних захворювань.

Мінімізувати негативний вплив куріння в перші тижні вагітності може повна і негайна відмова від сигарет, дотримання спеціальної дієти і режиму дня, що включає тривалі прогулянки на свіжому повітрі, а також прийом комплексів, призначених лікарем.

Телефонуйте: + 7 (495) 222-13-94.

Куріння на пізніх термінах вагітності.

Жінки, які продовжують курити протягом всієї вагітності, зазвичай виправдовують свою згубну пристрасть досвідом знайомих курців або псевдонауковими твердженнями, які свідчать, що відмова від куріння на пізніх термінах здатний нашкодити майбутній дитині.

На тематичних форумах можна прочитати відгуки про куріння під час вагітності приблизно такого змісту: «Моя подруга всю вагітність викурювала по пачці сигарет в день і народила абсолютно здорового малюка!»або» мені лікар сказав, що з моїм стажем куріння під час вагітності кидати небезпечно, дитина вже „звик“ до нікотину і якщо кинути, йому буде погано» . Не будемо обговорювати правдивість цих заяв, але відзначимо, професійні в цьому питанні дотримуються єдиної думки: повна відмова від куріння на будь-якому терміні принесе тільки користь вагітної і майбутньому малюкові.

На підтвердження розглянемо, як куріння впливає на вагітність, що наближається до завершення:

куріння провокує кисневе голодування плоду , знижує надходження поживних речовин і викликає затримку в розвитку; у жінок, які палять, діти часто народжуються передчасно ; навіть якщо дитина курця народиться у строк, велика ймовірність, що він буде слабеньким, з недостатнім ростом і зниженою масою тіла ; куріння на пізніх термінах провокує таке важке ускладнення вагітності як гестоз ; куріння підвищує ризик раптової загибелі дитини в перший рік життя; діти курців частіше за інших дітей страждають важкими хронічними захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем . В результаті зниженого імунітету, вони схильні до частих бронхітів і простудних захворювань; регулярне куріння протягом всієї вагітності провокує відшарування плаценти — а це пряма загроза життю і для матері, і для малюка.

Куріння і вагітність: як кинути палити?

Шкода куріння при вагітності незаперечний і чим швидше вагітна відмовиться від сигарет, тим краще для неї і малюка. Як правило, фізична залежність від нікотину зникає протягом 3-7 днів, причому вже через 24 години після останньої викуреної сигарети потреба в нікотині значно зменшиться. Нерідко на 3-4 день відмови від сигарет тяга до куріння може раптово повернутися і навіть посилитися, цей період необхідно просто перетерпіти, відразу за «сплеском» залежності прийде полегшення.

Слід враховувати, що різка відмова від куріння може викликати деякі негативні наслідки у курців зі значним стажем, викурює більше 10-15 сигарет в день. Таким жінкам лікуючий лікар може порекомендувати поступову відмову від куріння з послідовним зниженням кількості викурених сигарет. Однак і в цьому випадку «прощання з сигаретою» не варто розтягувати більш ніж на 1-2 тижні. Багатьом жінкам буває складно відмовитися від згубної звички самостійно. Справитися із залежністю в такій ситуації допоможуть спеціалізовані книги, психологічні тренінги, консультації з психологом або наркологом . В окремих випадках лікуючий лікар може порекомендувати застосування нікотинового пластиру або жувальної гумки. А ось таблетки від куріння при вагітності застосовувати не рекомендується, особливо це відноситься до антидепресантів і різного роду «блокаторів». Полегшити «муки відвикання» від куріння допоможе зміна обстановки і зміна звичного розпорядку дня . Перш за все, Позбавтеся від всіх аксесуарів, що асоціюються з курінням . Запальнички, Попільнички, Портсигари та інші курильні приналежності без жалю відправляємо в утиль. Особливо дорогі серцю штучки, наприклад, подарунки від улюблених колег до ювілею фірми, можна не викидати, але необхідно надійно заховати, так би мовити — з очей геть! Під час гострого нападу «нікотинового голоду» можна зробити кілька ковтків соку або води. Взагалі, намагайтеся завжди тримати в сумочці маленьку пляшку негазованої мінеральної води, кілька ковтків цілющої вологи відвернуть мозок від сигналу «потрібно покурити» . Чудовою підмогою в боротьбі з нікотиновою залежністю стане спорт. Помірне фізичне навантаження не тільки відверне вас від бажання курити, а й допоможе організму швидше очиститися від отрут. Намагайтеся уникати задимлених приміщень і частіше бувати на свіжому повітрі . Піші прогулянки в красивих парках, уздовж набережної або по вузьких міських вуличках надають подвійний вплив: кров збагачується киснем, а споглядання красот навколишнього світу сприяє поліпшенню емоційного фону. До речі, що стосується компаній, що палять і задимлених приміщень, їх слід уникати не тільки дамам, які кидають палити, а й взагалі всім майбутнім мамам: пасивне куріння приносить не менше шкоди, ніж сама згубна звичка.

Пасивне куріння при вагітності.

Відмовитися від згубної звички — тільки половина справи, також необхідно захистити себе від пасивного куріння. Згідно з дослідженням, сам курець отримує тільки 20% канцерогенів, а решта 80% йдуть «в подарунок» стоїть поруч з ним людині. Природно, слід врахувати, що велика частина шкідливостей розсіється в повітрі, особливо якщо спілкування з компанією, що палить відбувається на вулиці, проте свою «дозу» організм пасивного курця отримає неодмінно.

Зокрема, пасивне куріння призводить все до того ж кисневого голодування плода, збільшує ризик розвитку різних вроджених патологій і аномалій розвитку плода, служить причиною затримки розвитку майбутнього малюка і може спровокувати мимовільного переривання вагітності. Діти, матері яких були змушені вдихати чужий дим, частіше хворіють, відчувають складнощі з пам’яттю і концентрацією уваги, бувають надмірно дратівливі і схильні до виникнення нікотинової залежності в ранньому віці.

Ваше завдання-донести цю інформацію до курців родичів і друзів. І якщо оцінивши всі ризики, вони не кинуть палити, то, принаймні, припинять це робити у вашій присутності.

Дівчата! Давайте робити репости.

Завдяки цьому до нас заглядають фахівці і дають відповіді на наші запитання! А ще, ви можете задати своє питання нижче. Такі як ви або фахівці дадуть відповідь. Спасибки; -) всім здорових малюків! Пс. Хлопчиків це теж стосується! Просто дівчаток тут більше 😉

Куріння на останніх термінах вагітності.

Нікотин і вагітність – поняття несумісні, шкода куріння для вагітних жінок – незаперечний. Відповідаючи на питання, чи можна курити при вагітності, слід усвідомити всю ступінь ризику, важливо зрозуміти, чим небезпечне куріння під час вагітності для плода і матері, коли, на якому терміні, сигарета найбільш небезпечна для майбутньої дитини.

Наслідки куріння під час вагітності.

Головна шкода, на думку лікарів, полягає в тому, що пасивне куріння при вагітності внутрішньоутробного малюка викликає у нього ряд згубних наслідків. При цьому малюк фізично не має можливості звільнитися від даної згубної звички, а, з огляду на вагу самого ембріона, його вразливість, кожна викурена жінкою сигарета, несе реальну небезпеку життя дитини.

При надходженні в організм регулярно тієї чи іншої дози нікотину, майбутня мати провокує у дитини масу патологічних змін в будові внутрішніх органів і систем. Можна виділити наступні негативні зміни і патології у плода під час вагітності:

Порушення в структурі і функціонуванні головного мозку і нервової трубки, що в підсумку може спровокувати внутрішньоутробну загибель дитини або інвалідність. Недорозвиненість в будові м’язового корсету. Спонтанні мутації (як наслідок – вроджені каліцтва), випадки раптової дитячої смерті та ранньої онкології. Ослаблений імунітет і хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної системи. Відставання як у фізичному, так і в психічному розвитку.

Вплив на організм матері.

Не варто думати, що куріння впливає, несучи небезпеку для самого плоду – під загрозою стоїть і палить мама. Перш за все, фахівці кажуть, що куріння в період виношування плоду відбивається на роботі всієї внутрішньої системи дітонародження.

Для того щоб зрозуміти, чим небезпечне куріння для майбутньої мами, перш за все, варто згадати про ризик розвитку передлежання плода в силу неправильного розташування плаценти. У ряді випадків вона перекриває зів матки і дитина не може природним шляхом з’явитися на світло. Лікарі в цьому випадку вдаються до допомоги кесаревого розтину.

Вплив куріння на вагітність і здоров’я матері:

Анемія і внутрішньоутробна загибель ембріона, що провокує розвиток септичного процесу, запалення. Рясні кровотечі і ускладнення, які унеможливлюють нормальний перебіг вагітності. Передчасні пологи.

Імовірність розвитку аномалій і патологічних процесів вельми і вельми висока – за статистикою в порівнянні з нормою ці ризики збільшуються в 20 разів.

На яких термінах куріння найбільш небезпечно.

Шкода куріння при вагітності відзначається на всіх її термінах. Негативні патологічні зміни при курінні вагітною жінкою сигарет можна умовно поділити на групи, кожна з яких має свої ризики, в більшій чи меншій мірі.

Шкода до вагітності.

Лікарі не дарма рекомендують вагітним кинути згубну пристрасть мінімум за рік до планового зачаття, в заданий проміжок часу організм сам очищається від токсинів і отрут, нікотину, в повній мірі відновлюючись.

За заявами лікарів, якщо вдасться кинути палити в заданий проміжок часу – ризик розвитку аномалій у плода знижується в рази, до рівня середньостатистичної некурящої жінки. Якщо на момент зачаття жінка курить, це тягне ослаблення імунітету, ризик розвитку багатьох патологічних відхилень у плода, мутацій і мимовільного викидня.

Вплив нікотину на плід в першому триместрі.

куріння на останньому терміні вагітності

Основна небезпека куріння на даному терміні перебігу вагітності полягає в тому, що збільшується в рази ризик розвитку не тільки аномалій у плода, але і велика ймовірність мимовільного викидня. Це може бути і завмирання плода, і негативний вплив нікотину на зростання і внутрішньоутробний розвиток плода. При цьому кожне переривання вагітності, штучне або ж мимовільне знижує ймовірність успішного зачаття і виношування дитини в майбутньому.

Шкода куріння під час вагітності в 2 і 3 триместрі.

На даному етапі перебігу вагітності також високі ризики розвитку аномалій малюка, але найнебезпечніший наслідок куріння – мимовільний викидень. Саме отрути тютюнового диму провокує старіння плаценти-через неї дитина не може отримати все необхідне харчування. В такому випадку лікарі говорять про перебіг таких патологічних відхилень, як розвиток гіпоксії і кисневого голодування, неправильне формування органів і систем, і, перш за все, страждає в цьому процесі головний мозок.

Чи можна курити мамі, що годує.

Перш за все, нікотин потрапляє в молоко, яке при грудному типі вигодовування отруює організм новонародженого. Саме нікотинові отрути несуть пряму загрозу для дитини. При цьому дитина просто відмовляється брати груди в силу гіркого присмаку, яким наділяє його нікотин. Відмова від природного вигодовування, що дуже шкідливо, тягне за собою ослаблення імунітету дитини, він погано спить і розвивається, відстає у фізичному і психічному розвитку від своїх однолітків.

Сумні факти.

Вагітність і куріння не можна поєднувати. Цей факт підтверджують наступні дані. За останніми дослідженнями, діти, чиї мами курили в період їх виношування, на третину частіше страждають від раннього діабету або підліткового ожиріння.

Якщо вагітна не кинула курити в період виношування хлопчика, його яєчка за своїми розмірами будуть набагато менше норми. При цьому рівень концентрації сперматозоїдів в насінної рідини знижений на 20% в порівнянні з нормальними показниками. Дитина, чия мама курила в період виношування плоду – потенційний курець.

Нерідко у вагітної не вистачає сили волі зовсім відмовитися від куріння. Все, що вона може зробити, щоб заспокоїти свою совість, це зменшити число викурених сигарет. Давно доведено, що кожна сигарета шкодить, завдаючи непоправного удару внутрішньоутробному дитині.

Найбільш небезпечними наслідками куріння майбутньої мами є:

Небезпека розвитку дитячого лейкозу. Причиною захворювання є негативний вплив нікотину, інших отруйних речовин, що впливають на розвиток кісткового мозку. У внутрішньоутробного малюка формуються неповноцінні клітини. Порятунком для крихти є пересадка кісткового мозку після його появи на світ. Дефіцит донорського матеріалу нерідко призводить до загибелі дитини. Через брак кисню дитина задихається, а мама заспокоює себе тим, що малюк виріс, і в матці йому тісно. При цьому малюк відчуває і дефіцит поживних речовин, без яких не може бути повноцінного росту і розвитку. Унаслідок недоотримання необхідних мікроелементів, дитина мами, що палить з’являється на світ з низькою вагою. Його можна врятувати, якщо терміново провести інтенсивну терапію.

Вроджені аномалії як наслідки куріння при вагітності.

Токсини сигарети, потрапляючи через плаценту в організм внутрішньоутробної дитини, викликають серйозні ускладнення, призводять до розвитку патологій носоглотки, серцевої системи, косоокості. Нерідко малюк відстає в розумовому розвитку.

У школі діти палять мам не в змозі засвоювати навчальні програми, не можуть в соціальній адаптації. Багато палять мами вважають: різка відмова від куріння під час вагітності викличе стрес у розвитку малюка, що призведе до негативних результатів. Це неправда.

Медиками було встановлено, що куріння майбутньої мами на ранніх термінах вагітності призводить до прояву «заячої губи» і «вовчої пащі», коли дитина народжується з ущелиною обличчя.

Вплив нікотину на психіку малюка.

Вченими доведено, що нікотин не тільки руйнує фізичне здоров’я малюка, але і завдає шкоди психіці внутрішньоутробної дитини. Діти матерів, що палять в ранньому віці відрізняються від своїх ровесників. Вони неуважні, часто гіперактивні, інтелект – нижче середнього. Діти цієї категорії, як правило, агресивні, мають схильність до обману.

За статистикою, діти курців матерів в 2 рази частіше схильні до розвитку аутизму, психічної патології, коли людина не вступає в контакт з навколишньою дійсністю. Дані факти пояснюються вченими недоліком отримання мозком ембріона кисню. Також було виявлено, що діти курящих матерів у подальшому дорослому житті більш схильні до злочинів.

Як впливає куріння кальяну на вагітність.

Питання, що буде, якщо курити кальян під час вагітності, цікавить багатьох. Деякі жінки, завагітнівши, не в силах відмовитися від сигарет, переходять на кальян, сподіваючись на фільтрацію, що оберігає курців від дії отруйних речовин. Дійсно, водна або молочна фільтрація зменшує кількість токсичних речовин, що впливають на здоров’я внутрішньоутробного малюка, але при цьому плід піддається згубній дії: хрому, миш’яку, свинцю.

Коли майбутня мама затягується кальяном, малюк задихається, так як судинні спазми заважають доступу кисню до плаценти. Куріння кальяну нерідко стає причиною народження недоношеного малюка, який потім відстає в своєму розвитку. Як правило, діти цієї категорії мають слабкий імунітет, піддається алергічних захворювань.

Рекламовані курильні суміші для кальяну, що не містять нікотину, при згорянні виділяють смоли, ароматичні вуглеводні, згубно діють на внутрішньоутробного малюка. При самому величезному бажанні викурити сигарету, майбутня мама, знаючи до чого призводить куріння при вагітності, повинна зупинитися, усвідомивши, які муки доставляє своїй безпорадній дитині.

Вагітність відноситься до одного з небезпечних періодів, що несуть загрозу життю і здоров’ю матері, і дитини.

З огляду на великий вміст шкідливих і токсичних елементів в сигаретах, особливу загрозу з яких представляють чадний газ і нікотин, вживання тютюнових виробів під час виношування плоду кратно збільшує ймовірність появи відхилень розвитку дитини.

Безвідповідальне ставлення матері до впливу куріння на розвиток дитини не проходить безслідно:

плід недоотримує кисень, що викликає недорозвинення його окремих органів і систем; канцерогенні сполуки, що входять до складу сигарет, розносяться через кровотік до всіх органів, збільшуючи ризик появи онкологічних утворень, провокуючи мутації клітин.

Зі статті ви дізнаєтеся.

Наслідки куріння на пізньому терміні для самої вагітної.

До наслідків вживання тютюнових виробів в третьому триместрі вагітності, які, згідно з медичною статистикою, спостерігаються в більшості клінічних випадків, гінекологи відносять:

Раннє старіння плаценти, при якій вона набуває неправильну форму, зменшується її товщина. Це, в свою чергу, може викликати внутрішньоутробну загибель плода або провокувати дострокові пологи. Куріння на останньому місяці вагітності призводить до гестозу або пізній токсикоз, що розвивається при загостренні гіпертонії, в результаті провокує порушення кровообігу і збільшує ризик відшаровування плаценти і ймовірність настання передчасних пологів . Відшарування плаценти призводить до появи гострої гіпоксії у плода і сильної кровотечі у матері, зупинити яке дозволяє тільки оперативне втручання. Збільшення епізодів запаморочень, проблем, пов’язаних з варикозним розширенням вен і травної системи, викликаючи порушення стільця. Якщо курити аж до пологів (38-39 тижні), знижується жирність і зменшується кількість виділяється при лактації молока. Наслідком цього-порушення розвитку дітей, необхідність раннього переходу до штучного згодовування, що в свою чергу не забезпечує створення сильної імунної системи малюка , одержуваного їм під час вагітності і при грудному вигодовуванні. Збільшення навантаження на серцево-судинну систему жінки призводить до ослаблення імунітету, виходу в гостру фазу хронічних хвороб вагітної і появи нових патологій . Поява нестачі вітаміну С і погіршення роботи імунної системи, метаболізму в тілі матері, обумовлене високим вмістом нікотину в організмі, поява депресивних симптомів і відхилень в процесі засвоєння білкових компонентів їжі.

Таким чином, своєчасна відмова від куріння під час планування вагітності не тільки забезпечує щасливе материнство, але і завдає мінімальної шкоди плоду і виснаженому виношуванням і пологами організму матері.

З сигаретою в третьому триместрі: в чому небезпека для плода?

Крім численних наслідків негативної звички на останньому триместрі для матері, фахівці підкреслюють різнобічну шкоду для формується плода. Серед найбільш поширених наслідків гінекологи називають:

Викурювання декількох сигарет протягом дня на 27-29 тижнях вагітності вражає формуються внутрішні органи малюка, забезпечують проникнення нікотину через тонкий прошарок плаценти. При палінні в організмі матері збільшується кількість окису вуглецю, що зв’язує кисень, приводячи до його дефіциту. Дія нікотину звужує судини, якими пронизана пуповина, зменшуючи і без того малу кількість кисню, що провокує гіпоксію. У слідстві народжуються діти зі слабкими, нездатними до самостійного дихання легкими, що в свою чергу збільшує смертність в перші тижні життя дитини. Поява невідповідності між фізичним розвитком плода і терміном вагітності, виникає при спазмі судин, що зменшує постачання матки кров’ю, в результаті чого організм дитини не отримує необхідних для розвитку поживних речовин.

При наявності такої проблеми після народження дитина має невеликий зріст і вагу, є необхідність помістити його в спеціальну палату інтенсивної терапії. Однак і цей захід не забезпечує повне вирішення проблеми, оскільки діти з родової гіпотрофією в процесі подальшого розвитку схильні до появи різних захворювань , погано набирають м’язову і кісткову масу, потребують додаткового догляду.

При гіпотрофії висока ймовірність уповільненого розвитку окремих органів і систем організму дитини. Найбільш часто відхилення стосуються відставання в розвитку нирок, печінки і головного мозку, патологій розвитку внутрішніх органів, кінцівок і рис обличчя. Вживання тютюнових виробів в останні 13 тижнів вагітності збільшує ймовірність появи вроджених вад, наприклад вовчої пащі або заячої губи. Систематичне куріння на 32-37 тижнях вагітності блокує самостійне вироблення інсуліну організмом дитини, призводить до появи дисфункції внутрішніх органів малюка, забезпечує формування вроджених патологій. Поява комплексу порушень психічного розвитку дитини, патології емоційної сфери, неадекватного сприйняття дійсності, погіршення здатності до сприйняття інформації і пам’яті. Такі діти відрізняються більш складним процесом соціальної адаптації, часто перебувають на обліку у дитячого невролога, логопеда і психолога. Одним із наслідків шкідливої звички матері під час виношування є синдром раптової смертності дітей. Незважаючи на відсутність доведеної кореляції між курінням матері і несподіваною смертністю дитини, фахівці стверджують, що вона існує на рівні комплексу наслідків, що закладаються в організмі дитини при палінні матері в третьому триместрі вагітності, перерахованих вище.

Сукупність негативних наслідків змушує більшість матерів відмовлятися від згубної звички. Однак, незважаючи на це існує певний відсоток жінок, які не відмовляються від прийому тютюнових виробів, навіть під загрозою ризику для життя плода і власного здоров’я.

Що робити, якщо хочеться курити під час вагітності?

З метою мінімізації негативних наслідків для здоров’я вагітної жінки і дитини, фахівці рекомендують дотримуватися ряду правил, серед яких:

Якщо жінка не кинула курити до моменту зачаття, фахівці не рекомендують різко відмовлятися від шкідливої звички , оскільки виникає при цьому стрес загрожує мимовільним завершенням вагітності. Кидати палити рекомендується поступово, зменшуючи кількість вживаних сигарет протягом 3 тижнів. Дотримуйтеся наших рекомендацій і ви забудете про те, що колись курили. Не рекомендується викурювати цілу сигарету, досить зробити кілька затяжок, розтягуючи одну сигарету на 3-4 рази без збільшення кількості перекурів. Бажано з кожним разом скорочувати кількість затяжок, залишаючи з кожним разом все більшу частину недокуреної сигарети. Бажано перейти на слімси , оскільки вони мають менший вміст нікотину і тягнуться більш важко, в результаті чого за фактом в організм жінки надходить менше шкідливих речовин. Рекомендується уникати компанії людей, що палять, і виключити перебування в місцях куріння, так як шкода пасивного куріння для вагітної ще більше. Необхідно виключити або мінімізувати ситуації, що викликають нервові стреси, що провокують бажання закурити.

В ідеалі потрібно відмовлятися від куріння за рік до планованої вагітності, однак якщо цього не сталося, постарайтеся мінімізувати ризик для власного здоров’я і життя плода, дотримуючись описаних вище порад.

Ще більше про куріння при вагітності читайте в статті за посиланням.

Почнемо з того, що куріння саме по собі заняття, м’яко кажучи, не корисне. А вже під час вагітності шкода від нього посилюється багаторазово. Чому ж тоді багато курців продовжують віддаватися цій згубній звичці, перебуваючи в «цікавому» положенні? Причин тому кілька, починаючи з банального легковажного ставлення до власного здоров’я і закінчуючи «мудрими» порадами , або виправданнями, почерпнутими з псевдонаукових статей в Інтернеті. Саме тому майбутнім мамам, а також молодим жінкам (та й чоловікам!), які тільки починають замислюватися про можливе продовження роду важливо отримати максимум об’єктивної інформації про вплив куріння на вагітність.

Куріння до зачаття.

Одне з негативних наслідків куріння-зниження репродуктивної функції . Причому це стосується не тільки майбутніх матерів, а й майбутніх батьків. У жінок, що палять спостерігаються такі неприємні симптоми як порушення менструального циклу, відсутність овуляції, раніше настання клімаксу, а також нежиттєздатність дозрілих яйцеклітин. Чоловіки, в свою чергу, ризикують «заробити» імпотенцію і олігоспермію (захворювання, при якому знижується вироблення сперми). Крім того, концентрація життєздатних сперматозоїдів в спермі курця значно знижується.

Куріння перед вагітністю небезпечно не тільки зниженням шансу її настання. Отруєння організму матері нікотином і іншими шкідливими сполуками підвищує ризик розвитку різних ускладнень під час виношування дитини і негативно позначається на здоров’ї малюка в майбутньому.

Напрошується висновок: куріння і планування вагітності — несумісні речі. ДО РЕЧІ, майбутні батьки повинні враховувати той факт, що повне очищення організму від шкідливих наслідків куріння займає від 1-2 місяців до півтора років, в залежності від стажу курця і кількості викурених сигарет.

Куріння на ранніх термінах вагітності.

Як правило, коли молоді люди спеціально не планують появу дитини, настання вагітності стає для них сюрпризом. Більшість майбутніх мам дізнається про своє становище приблизно на 4 акушерської тижні вагітності, а то і пізніше. Відповідно, весь цей час майбутня мама продовжувала вести звичний спосіб життя, часто далекий від здорового. Тим часом, куріння в перші тижні вагітності вважається найбільш небезпечним для майбутнього малюка, адже саме протягом першого триместру відбувається закладка і формування всіх внутрішніх органів і систем плода.

Серед можливих наслідків куріння на ранніх термінах вагітності:

куріння на останньому терміні вагітності

розвиток різних патологій плода, включаючи «заячу губу» і «вовчу пащу»; кисневе голодування плода; затримка і навіть зупинка розвитку плода; незворотні зміни в кровоносній системі плаценти і, як результат, її рання відшарування; високий ризик мимовільного переривання вагітності.

Крім того, куріння в першому триместрі вагітності підсилює стрес, пов’язаний з гормональною перебудовою організму матері, призводить до загострення токсикозу і деяких хронічних захворювань.

Мінімізувати негативний вплив куріння в перші тижні вагітності може повна і негайна відмова від сигарет, дотримання спеціальної дієти і режиму дня, що включає тривалі прогулянки на свіжому повітрі, а також прийом комплексів, призначених лікарем.

Телефонуйте: + 7 (495) 222-13-94.

Куріння на пізніх термінах вагітності.

Жінки, які продовжують курити протягом всієї вагітності, зазвичай виправдовують свою згубну пристрасть досвідом знайомих курців або псевдонауковими твердженнями, які свідчать, що відмова від куріння на пізніх термінах здатний нашкодити майбутній дитині.

На тематичних форумах можна прочитати відгуки про куріння під час вагітності приблизно такого змісту: «Моя подруга всю вагітність викурювала по пачці сигарет в день і народила абсолютно здорового малюка!»або» мені лікар сказав, що з моїм стажем куріння під час вагітності кидати небезпечно, дитина вже „звик“ до нікотину і якщо кинути, йому буде погано» . Не будемо обговорювати правдивість цих заяв, але відзначимо, професійні в цьому питанні дотримуються єдиної думки: повна відмова від куріння на будь-якому терміні принесе тільки користь вагітної і майбутньому малюкові.

На підтвердження розглянемо, як куріння впливає на вагітність, що наближається до завершення:

куріння провокує кисневе голодування плоду , знижує надходження поживних речовин і викликає затримку в розвитку; у жінок, які палять, діти часто народжуються передчасно ; навіть якщо дитина курця народиться у строк, велика ймовірність, що він буде слабеньким, з недостатнім ростом і зниженою масою тіла ; куріння на пізніх термінах провокує таке важке ускладнення вагітності як гестоз ; куріння підвищує ризик раптової загибелі дитини в перший рік життя; діти курців частіше за інших дітей страждають важкими хронічними захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем . В результаті зниженого імунітету, вони схильні до частих бронхітів і простудних захворювань; регулярне куріння протягом всієї вагітності провокує відшарування плаценти — а це пряма загроза життю і для матері, і для малюка.

Куріння і вагітність: як кинути палити?

Шкода куріння при вагітності незаперечний і чим швидше вагітна відмовиться від сигарет, тим краще для неї і малюка. Як правило, фізична залежність від нікотину зникає протягом 3-7 днів, причому вже через 24 години після останньої викуреної сигарети потреба в нікотині значно зменшиться. Нерідко на 3-4 день відмови від сигарет тяга до куріння може раптово повернутися і навіть посилитися, цей період необхідно просто перетерпіти, відразу за «сплеском» залежності прийде полегшення.

Слід враховувати, що різка відмова від куріння може викликати деякі негативні наслідки у курців зі значним стажем, викурює більше 10-15 сигарет в день. Таким жінкам лікуючий лікар може порекомендувати поступову відмову від куріння з послідовним зниженням кількості викурених сигарет. Однак і в цьому випадку «прощання з сигаретою» не варто розтягувати більш ніж на 1-2 тижні. Багатьом жінкам буває складно відмовитися від згубної звички самостійно. Справитися із залежністю в такій ситуації допоможуть спеціалізовані книги, психологічні тренінги, консультації з психологом або наркологом . В окремих випадках лікуючий лікар може порекомендувати застосування нікотинового пластиру або жувальної гумки. А ось таблетки від куріння при вагітності застосовувати не рекомендується, особливо це відноситься до антидепресантів і різного роду «блокаторів». Полегшити «муки відвикання» від куріння допоможе зміна обстановки і зміна звичного розпорядку дня . Перш за все, Позбавтеся від всіх аксесуарів, що асоціюються з курінням . Запальнички, Попільнички, Портсигари та інші курильні приналежності без жалю відправляємо в утиль. Особливо дорогі серцю штучки, наприклад, подарунки від улюблених колег до ювілею фірми, можна не викидати, але необхідно надійно заховати, так би мовити — з очей геть! Під час гострого нападу «нікотинового голоду» можна зробити кілька ковтків соку або води. Взагалі, намагайтеся завжди тримати в сумочці маленьку пляшку негазованої мінеральної води, кілька ковтків цілющої вологи відвернуть мозок від сигналу «потрібно покурити» . Чудовою підмогою в боротьбі з нікотиновою залежністю стане спорт. Помірне фізичне навантаження не тільки відверне вас від бажання курити, а й допоможе організму швидше очиститися від отрут. Намагайтеся уникати задимлених приміщень і частіше бувати на свіжому повітрі . Піші прогулянки в красивих парках, уздовж набережної або по вузьких міських вуличках надають подвійний вплив: кров збагачується киснем, а споглядання красот навколишнього світу сприяє поліпшенню емоційного фону. До речі, що стосується компаній, що палять і задимлених приміщень, їх слід уникати не тільки дамам, які кидають палити, а й взагалі всім майбутнім мамам: пасивне куріння приносить не менше шкоди, ніж сама згубна звичка.

Пасивне куріння при вагітності.

Відмовитися від згубної звички — тільки половина справи, також необхідно захистити себе від пасивного куріння. Згідно з дослідженням, сам курець отримує тільки 20% канцерогенів, а решта 80% йдуть «в подарунок» стоїть поруч з ним людині. Природно, слід врахувати, що велика частина шкідливостей розсіється в повітрі, особливо якщо спілкування з компанією, що палить відбувається на вулиці, проте свою «дозу» організм пасивного курця отримає неодмінно.

Зокрема, пасивне куріння призводить все до того ж кисневого голодування плода, збільшує ризик розвитку різних вроджених патологій і аномалій розвитку плода, служить причиною затримки розвитку майбутнього малюка і може спровокувати мимовільного переривання вагітності. Діти, матері яких були змушені вдихати чужий дим, частіше хворіють, відчувають складнощі з пам’яттю і концентрацією уваги, бувають надмірно дратівливі і схильні до виникнення нікотинової залежності в ранньому віці.

Ваше завдання-донести цю інформацію до курців родичів і друзів. І якщо оцінивши всі ризики, вони не кинуть палити, то, принаймні, припинять це робити у вашій присутності.

Дівчата! Давайте робити репости.

Завдяки цьому до нас заглядають фахівці і дають відповіді на наші запитання! А ще, ви можете задати своє питання нижче. Такі як ви або фахівці дадуть відповідь. Спасибки 😉 всім здорових малюків! Пс. Хлопчиків це теж стосується! Просто дівчаток тут більше 😉

Куріння на пізніх термінах вагітності.

Вагітність-особливий період в житті жінки. Протягом дев’яти місяців, піклуючись про здоров’я малюка, майбутня мама регулярно відвідує лікаря, приймає вітаміни, багато гуляє і повноцінно харчується. Але ось розставання з сигаретою лякає кількість вагітних жінок зовсім не вважають першорядним завданням. Особливо це стосується куріння на пізніх термінах вагітності, адже деякі матусі помилково вважають, що викурена в цей період сигарета вже не становить загрози для дитини.

Благополучно пройдений початковий етап вагітності стверджує жінку в думці не відмовлятися від шкідливої звички, хоча наслідки цієї згубної тяги можуть позначитися в процесі пологів або навіть після народження малюка. До того ж у кожної жінки, що палить в запасі є історія з життя подруги Маші, яка курила всю вагітність і при цьому народила абсолютно здорового сина Дімочку.

На жаль, в цих історіях не згадується про те, що хлопчик Дімочка чомусь хворіє частіше за інших дітей, перебуває на обліку у невролога, та й в школі вчиться неважливо. Може все це і не пов’язано з курінням, але чи варто ризикувати здоров’ям дитини, потураючи власним слабкостям?

Більш того, дуже часто навіть наявність будь-яких патологій розвитку плода або перебігу вагітності не можуть змусити майбутніх мам кинути палити. А тим часом відмова від сигарети навіть на останньому місяці вагітності значно знижує ризик розвитку різних ускладнень.

Чим загрожує куріння на пізніх термінах вагітності?

Гіпотрофія плода проявляється в невідповідності параметрів фізичного розвитку терміну вагітності. Однією з причин гіпотрофії є спазм судин, що зменшує приплив крові до матки і обмежує постачання малюка необхідними поживними речовинами, а окис вуглецю, що потрапляє в організм матері разом з тютюновим димом, блокує кисень, що викликає кисневе голодування плода.

Куріння на пізніх термінах вагітності, як правило, призводить до уповільнення розвитку певних органів. Наприклад, спостерігається відставання в розвиток нирок, печінки або мозку, при цьому інші органи і системи розвиваються відповідно до терміну вагітності.

Діти з гіпотрофією народжуються з невеликою вагою і зростанням, часто перші тижні після народження їм потрібне перебування в палаті інтенсивної терапії. Надалі такі малюки вимагають особливого догляду, вони насилу набирають вагу і часто хворіють.

Народження недоношеної дитини. Як правило, такі діти народжуються дуже слабкими, їх легені не пристосовані до самостійного дихання. Серед таких діток спостерігається великий відсоток смертності в перші тижні життя.

Гестоз ( пізній токсикоз): куріння на пізніх термінах вагітності в рази збільшує ризик розвитку цього ускладнення. Гестоз становить небезпеку не тільки для плода, але і для життя і здоров’я самої жінки. Так, еклампсія, найважча форма гестозу, може привести до загибелі майбутньої мами і дитини.

Під час гестозу відбувається порушення кровообігу в судинах плаценти, що викликає затримку внутрішньоутробного розвитку плода. Крім цього, гострий гестоз провокує передчасні пологи і відшарування плаценти. Ці ускладнення найчастіше вимагають хірургічного втручання, при цьому існує велика ймовірність загибелі плоду.

Мертвонародження. Ризик внутрішньоутробної загибелі дитини у жінки, що палить дуже високий. При цьому велика кількість викурених сигарет, наявність багатоплідної вагітності, а також куріння батька збільшують ймовірність неонатальної смертності.

Складнощі з годуванням: молоко жінок, які курили під час вагітності, має низький відсоток жирності. Як правило, у таких матусь виникають складнощі з виробленням молока, в результаті чого діти переводяться на штучне вигодовування.

Синдром раптової дитячої смертності: дитина вмирає без будь-яких видимих причин, найчастіше смерть відбувається уві сні. Точні причини даного синдрому досі не встановлені, проте на сьогоднішній день доведено, що одним з факторів ризику є куріння матері протягом вагітності і наявність ускладнень, пов’язаних з курінням: гестоз, недоношеність, відставання в розвиток, гіпотрофія і т. д.

Порушення психічного розвитку: діти жінок, що палять страждають порушенням пам’яті, уваги, сприйняття, емоційного розвитку. Такі малюки перебувають на обліку невролога, логопеда і дитячого психолога. Їм складно адаптуватися в дитячому садку і школі.

Схильність до куріння : діти з сімей, в яких мами курили протягом всієї вагітності і продовжують курити після, частіше починають курити самі, причому, як правило, в ранньому віці.

Щасливе материнство.

Планування вагітності-чудовий привід розлучитися з усіма шкідливими пристрастями. Але найчастіше звістка про наступив Материнство приходить несподівано, саме в цей момент жінка повинна усвідомити всю ступінь відповідальності за життя, що зародилася всередині неї. Подумайте, чи зможете ви спокійно пережити народження хворого малюка або його загибель, знаючи, що в цьому винні саме ви?

Народження здорового малюка — найсвітліша подія в житті жінки. І першим кроком на шляху до щасливого материнства стане відмова від шкідливих звичок.

Чи можна курити при вагітності-вплив на плід (думка лікарів)

Чи можна курити при вагітності-вплив на плід (думка лікарів)

Один з найбільш обговорюваних і спірних питань медицини-куріння під час вагітності. До 50-х років 20 століття вважалося, що куріння не тільки безпечно для дитини, але і нешкідливо для самого курця. Лише недавно, в світлі розвитку технологій і медицини, дослідження довели катастрофічно негативний вплив куріння на плід.

Чи можна курити вагітної.

Багато мам вважають, що куріння під час вагітності мало впливає на дитину. Важливо підтримувати душевну рівновагу. Саме психо-емоційний стан майбутньої мами і є каменем спотикання, в питанні кидання шкідливої звички при вагітності. З одного боку-доведений наукою шкоду нікотину і домішок на плід, з іншого – істерична мама, чий стан передається дитині і негативно впливає на його психіку.

Думка лікарів розходиться. Обидві сторони солідарні в тому, що кидати треба, але от коли? Деякі категорично наполягають на моментальному припиненні куріння з того моменту, як жінка дізнається про своє становище. Опоненти допускають можливість викурювання певної дози нікотину, для зняття стресу з організму матері.

Наслідки куріння страшні для майбутньої дитини. У 70% випадків їх буде неможливо вилікувати або усунути.

Якщо жінка курила тривалий час, і це була саме потреба, а не «пафосно потримати в пальчиках ментоловий Слімс», різко кинути звичку не представиться можливим. Сигарети викликають звикання, як наркотичні препарати, а відмова від них призводить до ломки. В такому випадку, найкраще чесно сказати ведучому гінеколога про свою шкідливу звичку, не соромлячись косих поглядів. Проблему треба вирішувати грамотно. Медики, які не мають консервативних поглядів, схвалять у випадках гострої необхідності, коли нерви на межі, «збити оскому» парою затяжок «одинички». Запах і звичні механічні рухи заспокоять розбушувалася психіку і допоможуть взяти себе в руки. Проте, бажано припинити згубну звичку, а стимул додадуть наслідки, які проявляться у дитини внаслідок материнського куріння.

Шкода від куріння на ранніх термінах.

На ранніх термінах вагітності, куріння загрожує фізичними каліцтвами. Перші 3 місяці відбувається «будова» людини. З однієї клітини розвивається цілі організм, що складається з різних тканин і органів. Контроль за процесом здійснює природний механізм, за допомогою молекули ДНК. По суті, ДНК-це програма, яка послідовно виконує дії. Уявіть, що з програмного коду вирізали шматок, або у механізму відняли деталь. Робота продовжитися, але відсутній елемент порушить послідовність. Так і з ДНК-елементи сигарет прикріплюються до хромосомам і «викидають» їх з системи. Відбувається зрушення і організм розвивається далі, але вже в негативному руслі.

Крім того, нікотин негативно впливає на материнський організм. Найстрашніше, що може статися – викидень. Доведено, що куріння на ранніх термінах, небезпечно збільшенням шансу викидня вдвічі.

Варто звернути увагу на дію нікотину на судини плаценти – виникає спазм, і плід відчуває гіпоксію – кисневе голодування. Це призводить до найрізноманітніших наслідків, починаючи від малої ваги, до психологічних захворювань у дитини на все життя.

Що відбувається при курінні на пізніх термінах.

З 4-го місяця вагітності, в животі у мами знаходиться вже не плід, а людина. Зовсім крихітний, але це повністю сформувався організм, з повним набором систем. Наступні 5 місяців дитина буде рости, розвиваючи внутрішні органи. Якщо плоду вдалося уникнути проблем в першому триместрі, в умовах постійної нікотинової підживлення, в ці 5 місяців, він може придбати широкий спектр захворювань внутрішніх органів, які вже сформувалися.

В утробі матері, дитина використовує 3 системи:

куріння на останньому терміні вагітності

дихальна; травна; серцево-судинна.

Задіяні вони не на 100 %, але постійно включені в роботу. Отже, нікотин, що потрапив в дитячий організм, перш за все, завдає удару по ним. Циркуляція сигаретних «відходів» через плід з материнською кров’ю, засмічує робочі органи, гальмуючи їх подальший розвиток.

Наступним за значимістю вважають момент звикання плода до нікотину. До тих пір, поки організм формувався, йому було складно сприймати одержувані хімікати в якості наркотику, яким є нікотин, по суті. Зі становленням всіх основних систем, дитячий організм в змозі переробляти одержувані речовини і обзавестися нікотиновою залежністю, ще не народившись . Після пологів дитина виявляється позбавленим постійного підживлення і відчуває ломку, як і дорослі люди, різко кинули палити. Він буде плакати, вередувати, погано спати і постійно відчувати стрес.

Третє місце в списку значущості куріння на пізніх термінах, займає можливість передчасних пологів. У курців мам частіше відбуваються дострокові пологи, які означають недоношеність дитини і високий поріг смертності. Навіть якщо ви на 9-му місяці, курити все ще небезпечно .

Чи шкодить пасивне куріння в період вагітності.

Пасивне куріння-дилема, що призводить до запеклих суперечок і дискусій. Деякі вважають, що пасивне куріння малонебезпечне, адже велика частина нікотину виявляється в легенях у курця.

У вагітної жінки, що палить багаторазово збільшуються шанси на викидень.

Сигарета складається не тільки з тютюну! Курити чистий тютюн вельми важке заняття. Для зменшення витрат на сировину, додання приємного присмаку і посилення залежності, в сигарету додають безліч хімічних елементів. Тютюн згорає разом з домішками і потрапляє в легені з димом, осідаючи в альвеолах, а ось хімічні добавки виходять назад. Таким чином, пасивні курці вдихають не нікотин, а супутні препарати. Саме смоли і хімія в нинішній час вважаються найбільш небезпечною складовою для життя людини.

Пасивне куріння не викликає особливої залежності, але б’є по організму «курця» з подвоєною силою. Для простоти бачення, уявіть кавун. М’якоть-нікотин, а кісточки – домішки. Звичайний курець з’їдає м’якоть і частина кісточок, а частина – випльовує. Пасивний курець просто доїдає ці кісточки.

Думка лікарів однозначно-пасивне куріння небезпечно не менше, ніж активне, і для мами, і для дитини. Чисті смоли з легкістю осідають в легенях, приводячи до широкого спектру захворювань дихальних шляхів.

Наслідки куріння під час вагітності.

Наслідки можуть бути різноманітні. Деякі стають відомі, коли плід знаходиться в утробі матері, деякі виявляють через місяці після народження:

Мутація. Діти палять мам можуть народитися з 6 пальцями, без вуха або носового хряща, є випадки народження дітей з відростком «хвоста» від куприка та інше в цьому дусі. Потворності особи. «Заяча губа» і «вовча паща» виникають в рази частіше у дітей курців мам, ніж у Не палять. Цироз печінки. Завдяки проходженню нікотину через травний тракт, з перших секунд життя, дитині забезпечений операційний стіл. Астма. 60-70 % дітей, чиї мами курили при вагітності, мають вроджену астму. ДЦП і схожі хвороби опорно-рухового апарату. Розумова відсталість, в тому числі хвороба Дауна. Клишоногість. Можливість народити дитину з клишоногістю, на 34% більше у матері, що палить, ніж у не палить. Порушення репродуктивної функції у дітей. Хлопчики можуть мати проблеми з потенцією в майбутньому. Психологічні відхилення: неуважність, імпульсивність, синдром підвищеної активності, зниження рівня розумового розвитку. Смертність новонароджених. На 30% більше у курців, ніж у жінок, які ведуть здоровий спосіб життя.

За скільки до зачаття треба кинути палити.

Проблему становить не тільки сам факт наявності нікотину, а його негативний вплив. Коли людина кидає палити, організм відчуває стрес. Відбуваються процеси «заліковування» пошкоджених органів, в першу чергу – дихальних шляхів і серця (тахікардія, задишка, бронхіальні відкладення). На їх відновлення витрачатися велика кількість ресурсів. В цей же час, відбувається колосальне навантаження на нервову систему.

Вагітній жінці небажані подібні експерименти. Її організм повинен направляти всі наявні ресурси на виношування дитини.

В ідеалі, кидати курити потрібно за 1 рік до зачаття. Сам процес буде проходити в помірному темпі, без різких зупинок і у організму буде досить багато часу на відновлення. Мінімальний термін припинення куріння — за 3 місяці до вагітності.

Кілька порад: як кинути палити.

Якщо жінка-завзятий курець, процес буде складним і важким. Розглядаючи ситуацію, при якій вагітність не запланована, а курити кидати треба, можна вдатися до ряду » правил»:

Використовуйте слімси»одиничку». Мало того, що доза нікотину мала, вони самі по собі важко тягнуться, а значить, викурювати ви будете за визначенням менше. Замініть звичне механічну дію іншим. Найчастіше «» заспокоює » не сигарета, а сам рух. Чи не викурюйте сигарету повністю. З кожним разом прагнете залишити все більше не докуренной сигарети. Не потрапляйте в ситуації, при яких вам захочеться курити. Нервові стреси і компанії курців друзів спокушають і підштовхують до затягування.

В останні роки, широкому поширенню піддалися електронні сигарети. Їх вважають альтернативою колишньому образу куріння. Є безліч моделей і добавок, що задовольняють смаки самих допитливих курців. Перш ніж зробити дорогу покупку, порадьтеся з гінекологом, розпитайте друзів і знайомих, може хтось із них має це диво техніки. Не можна назвати її абсолютно безпечною, але як альтернатива під час вагітності – цілком підійде, якщо повністю відмовитися від куріння в найкоротші терміни не представляється можливим.

Шкода куріння при вагітності.

Нікотин і вагітність – поняття несумісні, шкода куріння для вагітних жінок – незаперечний. Відповідаючи на питання, чи можна курити при вагітності, слід усвідомити всю ступінь ризику, важливо зрозуміти, чим небезпечне куріння під час вагітності для плода і матері, коли, на якому терміні, сигарета найбільш небезпечна для майбутньої дитини.

Наслідки куріння під час вагітності.

Головна шкода, на думку лікарів, полягає в тому, що пасивне куріння при вагітності внутрішньоутробного малюка викликає у нього ряд згубних наслідків. При цьому малюк фізично не має можливості звільнитися від даної згубної звички, а, з огляду на вагу самого ембріона, його вразливість, кожна викурена жінкою сигарета, несе реальну небезпеку життя дитини.

При надходженні в організм регулярно тієї чи іншої дози нікотину, майбутня мати провокує у дитини масу патологічних змін в будові внутрішніх органів і систем. Можна виділити наступні негативні зміни і патології у плода під час вагітності:

Порушення в структурі і функціонуванні головного мозку і нервової трубки, що в підсумку може спровокувати внутрішньоутробну загибель дитини або інвалідність. Недорозвиненість в будові м’язового корсету. Спонтанні мутації (як наслідок – вроджені каліцтва), випадки раптової дитячої смерті та ранньої онкології. Ослаблений імунітет і хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної системи. Відставання як у фізичному, так і в психічному розвитку.

Не варто думати, що куріння впливає, несучи небезпеку для самого плоду – під загрозою стоїть і палить мама. Перш за все, фахівці кажуть, що куріння в період виношування плоду відбивається на роботі всієї внутрішньої системи дітонародження.

Для того щоб зрозуміти, чим небезпечне куріння для майбутньої мами, перш за все, варто згадати про ризик розвитку передлежання плода в силу неправильного розташування плаценти. У ряді випадків вона перекриває зів матки і дитина не може природним шляхом з’явитися на світло. Лікарі в цьому випадку вдаються до допомоги кесаревого розтину.

Вплив куріння на вагітність і здоров’я матері:

Анемія і внутрішньоутробна загибель ембріона, що провокує розвиток септичного процесу, запалення. Рясні кровотечі і ускладнення, які унеможливлюють нормальний перебіг вагітності. Передчасні пологи.

Імовірність розвитку аномалій і патологічних процесів вельми і вельми висока – за статистикою в порівнянні з нормою ці ризики збільшуються в 20 разів.

На яких термінах куріння найбільш небезпечно.

Шкода куріння при вагітності відзначається на всіх її термінах. Негативні патологічні зміни при курінні вагітною жінкою сигарет можна умовно поділити на групи, кожна з яких має свої ризики, в більшій чи меншій мірі.

Шкода до вагітності.

Лікарі не дарма рекомендують вагітним кинути згубну пристрасть мінімум за рік до планового зачаття, в заданий проміжок часу організм сам очищається від токсинів і отрут, нікотину, в повній мірі відновлюючись.

За заявами лікарів, якщо вдасться кинути палити в заданий проміжок часу – ризик розвитку аномалій у плода знижується в рази, до рівня середньостатистичної некурящої жінки. Якщо на момент зачаття жінка курить, це тягне ослаблення імунітету, ризик розвитку багатьох патологічних відхилень у плода, мутацій і мимовільного викидня.

Вплив нікотину на плід в першому триместрі.

Основна небезпека куріння на даному терміні перебігу вагітності полягає в тому, що збільшується в рази ризик розвитку не тільки аномалій у плода, але і велика ймовірність мимовільного викидня. Це може бути і завмирання плода, і негативний вплив нікотину на зростання і внутрішньоутробний розвиток плода. При цьому кожне переривання вагітності, штучне або ж мимовільне знижує ймовірність успішного зачаття і виношування дитини в майбутньому.

Шкода куріння під час вагітності в 2 і 3 триместрі.

На даному етапі перебігу вагітності також високі ризики розвитку аномалій малюка, але найнебезпечніший наслідок куріння – мимовільний викидень. Саме отрути тютюнового диму провокує старіння плаценти-через неї дитина не може отримати все необхідне харчування. В такому випадку лікарі говорять про перебіг таких патологічних відхилень, як розвиток гіпоксії і кисневого голодування, неправильне формування органів і систем, і, перш за все, страждає в цьому процесі головний мозок.

Чи можна курити мамі, що годує.

куріння на останньому терміні вагітності

Перш за все, нікотин потрапляє в молоко, яке при грудному типі вигодовування отруює організм новонародженого. Саме нікотинові отрути несуть пряму загрозу для дитини. При цьому дитина просто відмовляється брати груди в силу гіркого присмаку, яким наділяє його нікотин. Відмова від природного вигодовування, що дуже шкідливо, тягне за собою ослаблення імунітету дитини, він погано спить і розвивається, відстає у фізичному і психічному розвитку від своїх однолітків.

Сумні факти.

Вагітність і куріння не можна поєднувати. Цей факт підтверджують наступні дані. За останніми дослідженнями, діти, чиї мами курили в період їх виношування, на третину частіше страждають від раннього діабету або підліткового ожиріння.

Якщо вагітна не кинула курити в період виношування хлопчика, його яєчка за своїми розмірами будуть набагато менше норми. При цьому рівень концентрації сперматозоїдів в насінної рідини знижений на 20% в порівнянні з нормальними показниками. Дитина, чия мама курила в період виношування плоду – потенційний курець.

Нерідко у вагітної не вистачає сили волі зовсім відмовитися від куріння. Все, що вона може зробити, щоб заспокоїти свою совість, це зменшити число викурених сигарет. Давно доведено, що кожна сигарета шкодить, завдаючи непоправного удару внутрішньоутробному дитині.

Найбільш небезпечними наслідками куріння майбутньої мами є:

Небезпека розвитку дитячого лейкозу. Причиною захворювання є негативний вплив нікотину, інших отруйних речовин, що впливають на розвиток кісткового мозку. У внутрішньоутробного малюка формуються неповноцінні клітини. Порятунком для крихти є пересадка кісткового мозку після його появи на світ. Дефіцит донорського матеріалу нерідко призводить до загибелі дитини. Через брак кисню дитина задихається, а мама заспокоює себе тим, що малюк виріс, і в матці йому тісно. При цьому малюк відчуває і дефіцит поживних речовин, без яких не може бути повноцінного росту і розвитку. Унаслідок недоотримання необхідних мікроелементів, дитина мами, що палить з’являється на світ з низькою вагою. Його можна врятувати, якщо терміново провести інтенсивну терапію.

Вроджені аномалії як наслідки куріння при вагітності.

Токсини сигарети, потрапляючи через плаценту в організм внутрішньоутробної дитини, викликають серйозні ускладнення, призводять до розвитку патологій носоглотки, серцевої системи, косоокості. Нерідко малюк відстає в розумовому розвитку.

У школі діти палять мам не в змозі засвоювати навчальні програми, не можуть в соціальній адаптації. Багато палять мами вважають: різка відмова від куріння під час вагітності викличе стрес у розвитку малюка, що призведе до негативних результатів. Це неправда.

Медиками було встановлено, що куріння майбутньої мами на ранніх термінах вагітності призводить до прояву «заячої губи» і «вовчої пащі», коли дитина народжується з ущелиною обличчя.

Вплив нікотину на психіку малюка.

Вченими доведено, що нікотин не тільки руйнує фізичне здоров’я малюка, але і завдає шкоди психіці внутрішньоутробної дитини. Діти матерів, що палять в ранньому віці відрізняються від своїх ровесників. Вони неуважні, часто гіперактивні, інтелект – нижче середнього. Діти цієї категорії, як правило, агресивні, мають схильність до обману.

За статистикою, діти курців матерів в 2 рази частіше схильні до розвитку аутизму, психічної патології, коли людина не вступає в контакт з навколишньою дійсністю. Дані факти пояснюються вченими недоліком отримання мозком ембріона кисню. Також було виявлено, що діти курящих матерів у подальшому дорослому житті більш схильні до злочинів.

Як впливає куріння кальяну на вагітність.

Питання, що буде, якщо курити кальян під час вагітності, цікавить багатьох. Деякі жінки, завагітнівши, не в силах відмовитися від сигарет, переходять на кальян, сподіваючись на фільтрацію, що оберігає курців від дії отруйних речовин. Дійсно, водна або молочна фільтрація зменшує кількість токсичних речовин, що впливають на здоров’я внутрішньоутробного малюка, але при цьому плід піддається згубній дії: хрому, миш’яку, свинцю.

Коли майбутня мама затягується кальяном, малюк задихається, так як судинні спазми заважають доступу кисню до плаценти. Куріння кальяну нерідко стає причиною народження недоношеного малюка, який потім відстає в своєму розвитку. Як правило, діти цієї категорії мають слабкий імунітет, піддається алергічних захворювань.

Рекламовані курильні суміші для кальяну, що не містять нікотину, при згорянні виділяють смоли, ароматичні вуглеводні, згубно діють на внутрішньоутробного малюка. При самому величезному бажанні викурити сигарету, майбутня мама, знаючи до чого призводить куріння при вагітності, повинна зупинитися, усвідомивши, які муки доставляє своїй безпорадній дитині.

Як куріння впливає на плід при вагітності.

Одним з найбільш небезпечних факторів для здоров’я майбутньої дитини виступає куріння на ранніх термінах вагітності. Це пояснюється тим, що в період виношування дитини разом з нікотином дівчина отримує безліч смол, чадний газ, а також інші не менш шкідливі речовини.

Через деякий час вони доходять до зростаючого організму, викликаючи незворотні наслідки його будови. Ступінь негативного впливу визначається кількістю сигарет, які викурює майбутня мама.

Куріння під час вагітності не кращим чином позначається на масі тіла малюка, може викликати смерть новонародженого, передчасні пологи, фізичні відхилення, непередбачені аборти. На думку лікарів, які проводили дослідження, куріння під час вагітності призводить до зниження маси плаценти. Вона стає дуже тонкою, має округлу форму. Куріння в період вагітності здатне викликати непередбачені аборти, частота яких визначається числом викурених сигарет. Імовірність спонтанного аборту у дівчат, які захоплюються сигаретами, на 40-70% вище, ніж у некурящих. Шкода куріння при вагітності проявляється у великій кількості викиднів, однак цей показник нижче, ніж у жінок, що вживають алкоголь. Куріння під час вагітності негативно позначається на периферичному кровообігу майбутньої мами і призводить до зниження респіраторних рухів ембріона. Оксид вуглецю і нікотин, які містяться в тютюновому димі, негативно впливають на розвиток ембріона через те, що знижується здатність гемоглобіну доставляти кисень або через спазм артерії матки. Одним з наслідків куріння при вагітності виступає явна гіпоксія плода, що обумовлено наявністю в тютюновому димі оксиду вуглецю. Він безперешкодно проникає крізь плаценту майбутньої мами в кров малюка, пов’язує гемоглобін і створює карбоксигемоглобін. Варто відзначити, що негативний вплив на масу новонародженого надає не тільки куріння під час вагітності, але і до неї. У міру збільшення інтенсивності викурювання сигарет, знижується маса майбутньої дитини. За статистикою, дівчата, що палять майже в 2,5 рази частіше мають дітей з масою нижче 2 500 г.як правило, вага дитини, народженої від палючої матусі, на 300 г менше, ніж дитину некурящої жінки. Куріння на ранніх термінах вагітності призводить до уповільнення як фізичного, так і інтелектуального, емоційного розвитку дитини: такі діти пізніше починають писати, рахувати, ходити. Куріння на ранніх термінах може привести до такого сумного наслідки, як смерть дитини. Відомо, що рівень смертності малюків під час пологів у курців мам на 30% вище, ніж у некурящих. Куріння при виношуванні плоду призводить до того, що збільшується ймовірність народження дитини з вадою серця або відхиленнями розвитку носоглотки, пахової грижею, косоокістю. Шкода куріння при виношуванні може позначитися на дитині протягом перших 5 років. Як правило, у дітей, чиї батьки захоплюються сигаретами, виявляються значні відхилення в здатності читати, соціальному орієнтуванні та інших фізіологічних параметрах.

Куріння негативно впливає на розвиток плода в утробі матері.

Думка фахівців.

На тему впливу куріння на плід під час вагітності було проведено більше 300 досліджень, які підтвердили негативний вплив тютюну на вагу новонародженої дитини.

Висока смертність серед новонароджених, фізичне недорозвинення з народження і в майбутньому, а також наявність психічних порушень та інтелектуального розвитку дітей:

імовірність непередбаченого аборту на 60% вище у тих, хто курить на ранніх термінах вагітності, на відміну від некурящих дівчат; показник смертності новонароджених під час пологів на 40%, а ймовірність переривання вагітності на 20% вище у тих жінок, які захоплюються тютюновими виробами; 15% передчасних пологів безпосередньо залежать від куріння при вагітності майбутньої мами; куріння при вагітності призводить до внутрішньоматкової смертності ембріона в 7 разів частіше; вага приблизно на 310 г, а зростання на 1,3 см нижче у дитини, мати якого курила під час вагітності; дитина, яка народилася у, більше за інших схильний до пороку серця, відхилень у розвитку, розумової відсталості.

Чому небезпечно курити на ранніх термінах?

Більшість жінок, які захоплюються тютюновими виробами, відразу кидають шкідливу звичку, як тільки дізнаються про своє становище. Але і тут присутня частка ризику, адже дізнатися про» цікаве положення » відразу практично неможливо.

А тим часом негативний вплив тютюну на плід вже активується і становить високу небезпеку. За твердженням фахівців, куріння на перших тижнях вагітності – це основна причина розвитку таких захворювань у дитини, як відхилення кісткової тканини, роботи серцевого м’яза. Це пояснюється тим, що ембріон відразу після зародження ще не захищений плацентою, тому максимально схильний до впливу отруйних речовин.

Народні способи боротьби.

Згідно відгуками, допоможе позбутися від куріння при вагітності вживання великої кількості кисломолочних продуктів: кефір, ряжанка, кисле молоко, сметана та інших. Також буде не зайвим їсти багато овочів і фруктів, всіляких йогуртів.

Вживання кисломолочних продуктів проти куріння.

Ефективний трав’яний відвар. Неминуче:

взяти просо — 100 г, жито – 100 г, ячмінь – 100 г, овес – 100 г; залити трав’яну суміш літром води; кип’ятити близько 10 хвилин; помістити відвар в термос на добу; процідити. Пити по 100 мл 3-5 разів / день перед їжею. Приймати відвар до того моменту, поки не з’явиться неприйняття до тютюну.

Можна використовувати хрін і подорожник. Приготування:

взяти 1 ст.ложку листя хрону, 1 ст. ложку листя подорожника; подрібнити трави; змішати. Жувати сирі листя 2 рази/день. Тривалість жування-5 хвилин. Виділився сік можна ковтати. Вичавлену траву-виплюнути.

Дієві методи для боротьби з тютюном.

куріння на останньому терміні вагітності

У пошуках методу боротьби.

Якщо ж все вийшло не так, як планували, і ви вже дізналися про факт настання вагітності, то зверніть увагу на наведені нижче поради, які допоможуть впоратися зі шкідливою звичкою:

повідомте про наявність тяги до тютюну своєму лікарю, він розповість вам, як куріння впливає на плід при вагітності, а також дасть слушні поради, щоб уникнути патогенного впливу; знайдіть підтримку серед друзів, близьких родичів та знайомих, які допоможуть вам кинути шкідливу звичку, як можна швидше; дотримуйтеся основний мотивації для себе – здоров’я майбутнього малюка, напишіть це на листочку паперу і прагнете всіма силами до досягнення бажаного результату; поставте для себе точне число в календарі, коли сигарети повністю зникнуть з вашого життя; приберіть з дому все, що може нагадувати про тютюн; уникайте заходів, де люди курять, і не спілкуйтеся з тими, хто може знову спокусити вас до тютюну; відшукаєте правильну літературу, де зазначено, як впливає куріння на перебіг вагітності, і як впоратися зі своєю тягою назавжди; робіть висновки зі своїх помилок, якщо через деякий час ви знову почали курити, відразу проаналізуйте ситуацію і подумайте, що змусило вас це зробити, надалі уникнути подібних ситуацій.

Уникаючи ситуацій, які можуть викликати у вас тягу до тютюну, ви знижуєте ймовірність знову взяти сигарету, але не виключаєте її повністю. Дане відчуття триває недовго і з часом проходить, варто лише перечекати.

Щоб уникнути зривів, дотримуйтеся наступного плану:

відволікайтеся: помийте посуд, подивіться телевізор, сходіть в душ або поговорити з друзями, чим зайнятися – не має значення, головне – вчасно відволіктися від небажаних думок; регулярно нагадуйте собі причину, за якої ви відмовилися від тютюну, подумайте про вигоди, які ви отримаєте, кинувши цю згубну звичку: користь для здоров’я, поліпшення зовнішності, економія коштів, підвищення власної самооцінки; боріться з спокусою знову взяти сигарету: незалежно від того, де ви буваєте і чим займаєтеся, думки про сигарети можуть з’явитися знову, тоді вам необхідно терміново поміняти обстановку; не шкодуйте для себе компліментів: щоб мотивація стала ще більше, нагороджуйте себе за кожну перемогу над згубним бажанням знову взяти сигарету; завжди, як тільки тяга до куріння стане нестерпним, тримайте під рукою що-небудь їстівне, наприклад, льодяники, моркву, м’яту або жуйку: в підходящий момент це стане відмінною альтернативою сигареті; читайте газети, журнали, книги, слухайте улюблену музику, розв’язуйте кросворди або грайте в онлайн-ігри, робіть все, щоб непотрібні думки вас не відвідували; олівці, м’ячі, скріпки стануть відмінним рішенням задоволення тактильної стимуляції; постійна свіжість порожнини рота після чищення зубів відмінно знижує тягу до сигарет; як тільки вам захотілося викурити сигаретку, візьміть великий стакан холодної води і випийте його повільними ковтками: це допоможе не тільки прибрати бажання, але і звести до мінімуму можливі симптоми відміни тютюну; замість сигарети запаліть свічку або аромапалички; робіть щоденні прогулянки, займіться йогою для вагітних або спеціальною гімнастикою; робіть те, що дозволяє вам заспокоїтися – прийміть душ, займіться медитацією, почитайте книгу або виконайте дихальні вправи; як тільки з’явиться бажання закурити, подивіться на годинник і подумки скажіть собі, що слід протриматися всього пару хвилин, після чого це бажання ослабне і пройде; носіть на зап’ясті браслет: коли з’явиться бажання закурити, сильно стисніть його і скажіть про себе: «Тримайся!», можна додати, що ви пишаєтеся своєю силою волі і відродженням до нового життя.

Що думають курці?

Народний спосіб боротьби з курінням.

На сьогоднішній день багато жінок страждають від куріння під час вагітності, про що свідчать численні відгуки. Багатьом вдається впоратися з цією недугою, інші шукають дієві способи боротьби в мережі.

Розглянемо відгуки курців, які змогли побороти тягу до куріння під час вагітності.

Курила років з 14-ти, напевно. Багато разів намагалася кинути — все було марно. Коли дізналася, що вагітна, відразу задумалася про те, як позбутися згубної звички. Пару днів вдалося протриматися самостійно, але думки і бажання взяли верх – знову закурила. Турбуючись про свого малюка, пішла до гінеколога і розповіла про проблему. Жінка з досвідом, спокійно мене вислухала, розповіла про можливі наслідки, про негативний вплив тютюну на плід. Після такої лекції мені відразу стало не по собі. Купила кілограм льодяників і пішла додому. Перша пачка розійшлася за 2 дні – їла цукерку кожен раз при бажанні закурити. Згодом цукерок було потрібно все менше, а на місяці 4-5 і зовсім вони були не потрібні. Я стежила за зростанням свого животика, вибирала одягу майбутньому малюкові і була щаслива!

Два рази ходила по лікарях в надії кинути палити, так як курила, скільки себе пам’ятаю. Всі мої спроби були невдалі, тому зі страхом чекала моменту, коли завагітнію, адже курила я дуже багато і про згубний вплив на плід чула. Як тільки побачила заповітні дві смужки-почалася паніка. Як кинути куріння при вагітності – поняття не мала. Начиталася різних порад в мережі, купила книжку, де написані способи боротьби з тютюном, почала відвідувати курси для вагітних і – о диво! Я стала курити помітно менше. До початку 4-го місяця зовсім перестала дивитися на сигарети. Що мені допомогло – важко сказати. Напевно, все в комплексі. Правда на перших порах дитина розвивалася повільно, за словами лікарів – через куріння. Тому всім раджу думати тільки про малюка і ніколи не починати курити.

Про автора: Боровикова Ольга.

Куріння під час вагітності — як відбивається на дитині і якої шкоди може завдати.

У момент, коли вагітна жінка робить затяжку, отруйні речовини відразу надходять через плаценту в навколоплідні води. Вони мутніють, одночасно відбувається спазм судин головного мозку і кисневе голодування у дитини. Результат-передчасні і важкі пологи, маса тіла новонародженого до 2500 г, невелике зростання, знижені параметри окружності голови, грудної клітини, часті проблеми зі здоров’ям.

Відео консультація: чи можна курити вагітної.

Шкода куріння на ранніх термінах.

Це найвідповідальніший період життя плода. У перші тижні на стадії закладення знаходяться всі життєво важливі органи. Їх розвиток повністю залежить від достатнього надходження поживних речовин в плаценту. Але разом з необхідними вітамінами, мікроелементами надходять смоли, нікотин та інші отрути. Це вкрай негативно позначається на подальшому розвитку органів і систем.

Одна пачка сигарет в день провокує внутрішньоутробну смерть плода і на 30% збільшує ризик народження дитини з екстремально низькою вагою; Пачка сигарет в поєднанні з алкоголем збільшує ризик викидня в 4,5 рази; на 30% збільшується ризик раптової смерті немовляти. Особливо близнюків; надмірні дози нікотину до зачаття в 10 разів збільшують ризик невиношування.

З 4 тижні формуються підшлункова залоза, кишечник, статеві органи, зір і нюх, кінцівки. Тож не дивно, що саме у курців вагітних згодом найчастіше народжуються сліпі, глухі діти та ще й з патологією розвитку ніг і рук.

Вплив куріння на пізніх термінах вагітності.

Куріння в другій половині вагітності може спровокувати важкий токсикоз у матері. У дитини розвивається кисневе голодування, яке в майбутньому призведе до нескінченних бронхітів, бронхіальній астмі і гострих респіраторних захворювань.

Кликабельно.

Наслідки куріння.

Патологія плаценти.

Канцерогенні отруйні речовини і смоли відразу проникають в плаценту, викликають незворотні зміни в ній. Це призводить до патології розвитку плода. викиднів, мертвонародження.

Гіпоксія.

Кисневе голодування призводить до затримки і патології розвитку нервової і дихальної системи малюка. Надалі це проявиться високою захворюваністю, кашлями, пневмоніями, утворенням тромбів в головному мозку.

Схильність до нікотинової залежності.

У переважній більшості випадків у мами, яка не знайшла в собі сили позбутися від нікотинової залежності, діти долучаються до сигарет дуже рано. Ще в середній школі. Також статистика стверджує: дочки у таких мам в 5 разів частіше стають ще й наркозалежними.

Проблеми з репродуктивною системою.

куріння на останньому терміні вагітності

Найбільше страждають сини, оскільки нікотин пригнічує вироблення сперматозоїдів. Вони стають малорухливі, мають аномальну форму. Тютюнопаління стає причиною крипторхізму. Це коли яєчка не опускаються на своє місце. А ще руйнує Y-хромосому. Якщо Вам не потрібен спадкоємець і не хочете мати онуків – тоді курите на здоров’я.

Дефекти розвитку.

Дуже високий ризик народити малюка з вадою серця, патологією носоглотки (заяча губа, вовча паща), косоокістю, аномалією розумового розвитку, синдромом Дауна.

Величезний ризик раптової смерті немовляти.

Доведений факт: куріння під час вагітності провокує на 19% більше випадків завмирання плода, на 30% мертвонароджених і на 22% більше раптових смертей в перинатальний період.

Як вплине куріння в період вагітності на дитину в майбутньому.

Третина дітей хворіють на діабет до повноліття; Ще одна третина страждає ожирінням вже зі шкільної лави; Діти частіше інших відстають у навчанні від своїх однокласників, їм набагато складніше навчитися читати і писати; Гіперактивність, непосидючість, нерідко проблеми з психікою; Кисневе голодування провокує затримку розумового розвитку; Високий ризик прояву суїцидальних нахилів з самого раннього віку; Наркоманія і асоціальна поведінка зустрічається частіше, ніж у дітей, матері яких вели здоровий спосіб життя до і під час вагітності; Дівчатка набагато частіше стають безплідними, а у хлопчиків нерідко діагностують патологію сперматозоїдів, їх непорушність.

Вплив пасивного куріння на дитину.

Навіть якщо майбутня матуся не курить, але часто знаходиться в задимленому приміщенні, їй і малюкові в утробі також загрожує небезпека. Пасивне куріння може стати причиною багатьох проблем зі здоров’ям.

Неправильний розвиток плода. Аномалії в будові внутрішніх органів. Передчасні пологи. Мертвонародження. Недостатність маси тіла новонародженого. Затримка в розвитку немовляти. Часті і хронічні бронхіти. Астматичні напади. Порок серця. Лейкемія. Часті ГРЗ. Цукровий діабет.

Покажіть цей список своєму чоловікові або найближчому оточенню, яке курить. Чи готові вони до подібних проблем у майбутньої дитини? А після пологів пасивних курців стане на одного більше. Навіть щільно закриті двері на балкон не стануть надійною перешкодою для диму. Одна година перебування в закритому приміщенні, в якому курять дорівнює цілій пачці самостійно викурених сигарет. З цієї причини двічі подумайте, перш ніж йти в кафе, де дозволено курити.

Вплив куріння на організм вагітної жінки.

Токсикоз на ранніх і пізніх термінах; ускладнення вагітності та пологів; проблеми з шлунково-кишковим трактом; дефіцит вітаміну С, який призводить до порушення обміну речовин; зниження імунітету; депресивні стани; варикозне розширення вен; запаморочення; мігрені.

Як підготується до вагітності, якщо жінка давно курить.

Нікотин повністю виводиться з організму через рік після останньої викуреної сигарети. Тому якщо ви хочете народити здорову дитину, кидайте палити прямо зараз. Приймайте полівітаміни, запишіться в спортзал – підготувати м’язи і все тіло до виношування та пологів дуже важливо. Не зайвим буде з’їздити на бальнеологічний курорт, пройти повний курс лікування мінеральною водою. Здайте всі аналізи, завчасно пройдіть флюорографію. Намагайтеся їсти корисну, свіжоприготовану їжу.

Нікотин згубно впливає не тільки на жіночий організм. Чоловіча потенція також страждає від цієї отрути. Якщо хочете мати здорове і міцне потомство – кидайте палити разом з чоловіком або партнером. Досвід показує, що кинути палити набагато легше, якщо пара це робить одночасно.

На відміну від жіночого, чоловічий організм відновлюється набагато швидше. Чоловікові досить не курити протягом 3 місяців, щоб повністю позбутися від нікотину в крові.

Кілька рекомендацій як кинути палити.

Не кидайте різко; на першому тижні зменшіть вдвічі кількість викурених сигарет; на другому тижні перейдіть на найлегші; зробіть кілька затяжок і загасіть сигарету. Цей допоможе знизити нікотинове голодування; на третьому тижні закурюйте тільки в самому крайньому випадку; якщо будете слідувати попереднім радам, на четвертому тижні вам вже не захочеться курити.

Здоров’я майбутньої дитини повністю в ваших руках. Повірте, набагато легше відмовитися від сигарет, ніж потім постійно кочувати по лікарнях і збирати гроші в соцмережах на складні і дорогі операції для важко хворого малюка!

Історія про те, як Анастасія кинула палити: читати історію >>>

Відео гід: шкода куріння під час вагітності (думка лікарів)

МОЗ втомився попереджати і зняв передачу.

На правах реклами: як кинути палити без всяких жувальних гумок, пластирів, таблеток, кодування? З’явився новий спосіб: Монастирський чай-натуральний засіб, що допомагає всього за 3 тижні повністю позбутися від нікотинової залежності (щоб дізнатися подробиці, кликни по картинці)

Почитати відгуки і замовити чай можете тут >>>

Історія про те, як Анастасія кинула палити — читати історію >>>

Хочете першими читати наші матеріали? Підписуйтесь на наш телеграм-канал.

Якщо кинути палити на ранньому терміні вагітності, яка буде небезпека нікотину для плода і чи можна її мінімізувати: наслідки тютюнопаління.

Більшість дітей, народжених жінками які курили, з’являються на світ недоношеними. Їх вага значно нижче, ніж діти, які народжені матерями без шкідливих звичок. Малюки курців розвиваються в рази повільніше, вони відчувають кисневе голодування протягом усього терміну вагітності.

Як куріння впливає на плід.

Куріння шкідливо будь-якій жінці, особливо в тому випадку якщо підтверджується вагітність.

Правильним рішенням є відмовитися від нікотинової залежності. Слід розуміти, що від цієї негативної звички частіше страждає ще не народжена дитина.

Нікотинова залежність в період вагітності: основні ризики для плода і матері.

Дівчина, що палить має ряд порушень в роботі організму:

куріння на останньому терміні вагітності

неправильне кровообіг; звуження кровоносних судин; зміни в роботі серця, органів дихання та ін.

Теж трапляється і з плодом. Він відчуває нестачу кисню та інших поживних компонентів, необхідних для розвитку.

Перш за все, від куріння матері страждають такі органи розвивається всередині утроби малюка:

Діти, які з’явилися на світ у матерів-курців, мають знижену масу тіла і вроджені аномалії, наприклад, кінську стопу або заячу губу.

Речовини, що містяться в сигаретах, негативно позначаються на організмі матері, вона стає сприйнятливою до інфекцій, які є провокаторами передчасних пологів і різних патологій плоду.

Чи небезпечно кидати куріння на різних термінах.

Сьогодні існує дві думки щодо того чи небезпечно різко кидати палити під час вагітності чи ні. Одні фахівці вважають, що відмовлятися від куріння необхідно поступово, інші є прихильниками різкого позбавлення від нікотинової залежності. У першому випадку небезпека криється в тому, що дівчина, знаючи про своє цікаве положення, продовжує вдихати отруйні пари. У другому, відсутність нікотину в крові провокує жінку на нервовий розлад. І те, і інше може стати причиною викидня.

Жінка повинна вчасно відмовитися від куріння, щоб не чинити негативного впливу на свою дитину.

У першому триместрі чи можна кинути.

Під час планування вагітності дама в принципі не повинна мати шкідливих звичок. Якщо вони все ж мають місце бути, при цьому жінка ще не підозрює про те, що трапилося зачаття і продовжує курити. Замислюватися про аборт через це ні в якому разі не можна.

Нічого непоправного в цей період не сталося. Все, що необхідно жінці, як тільки вона дізналася про своє становище, — негайно відмовитися від сигарет. Коли відбудеться імплантація зиготи в ендометрій матки плід і організм матері стають єдиним цілим. Після цього періоду всі зміни, що відбуваються з матір’ю, так чи інакше, стосуються малюка.

Як кинути в другому триместрі.

Куріння-сама згубна звичка. Якщо відмовитися від неї не вдалося на початку вагітності, слід бути готовою до того, що у дитини будуть деякого роду порушення. Саме через великий ризик необхідно вжити всіх заходів, щоб позбутися від нікотинової залежності. Важливо пам’ятати про ризик викидня і ускладнень вагітності. Лікарі стверджують, що відмовлятися від сигарет слід поступово і бажано під контролем фахівця, він розробить відповідну методику позбавлення від залежності.

Як не курити в третьому триместрі і при лактації.

Відмовитися від нікотинової залежності необхідно якомога швидше. При наявності залежності-головне, навчити себе самоконтролю і не тягнутися за пачкою сигарет в момент складнощів, поганого настрою або виниклих проблем, причому не важливо, на якому терміні це відбувається.

Ідеально відмовитися від сигарет до 12-го тижня. Жінці, яка викурювала протягом терміну близько десяти сигарет в день, відмовитися від нікотину непросто, і тому, якщо ідея кинути палити виникла тільки в третьому триместрі краще робити це поступово.

Щоб не курити на третьому триместрі вагітності необхідно усвідомити, що це завдає шкоди майбутній дитині. Не варто ризикувати здоров’ям крихти заради пари затяжок.

Щодо питання лактації, варто відзначити, що куріння позначається на якості молока і на його обсязі. Внаслідок куріння організм малюка недоотримає вітаміни, необхідні для розвитку речовин, їх поглине нікотин.

Якщо нікотин потрапляє в організм дитини щодня, у нього можуть спостерігатися такі наслідки:

втрата апетиту; порушення сну; уповільнений розвиток; складності з кишечником; алергія; схильність до злоякісних утворень.

Вплив нікотину на плід і плаценту.

Перші тижні вагітності відбувається закладка всіх основних органів дитини. Тому важливо щоб майбутній малюк отримував всі необхідні поживні речовини, зокрема, кисень в повному обсязі. Нікотин-отрута, яка під час вагітності негативно впливає як на організм матері, так і на організм дитини. При цьому якщо організм жінки «охороняє» імунітет, то плід захищає плацента. Ступінь складнощів і проблем зі здоров’ям безпосередньо залежить від кількості викурених жінкою сигарет. Небезпечною є загроза відшарування плаценти, її ймовірність збільшується на 25% в тому випадку, якщо жінка викурює по 10 сигарет в день. Якщо вона є курцем з великим стажем, то ймовірність підвищується до 65%.

Як сигарети впливають на харчування плода.

Те, як харчується малюк, залежить від припливу крові. Куріння блокує надходження кисню і звужує кровоносні судини. В результаті трапляється кисневого голодування, що загрожує серйозними наслідками для майбутньої дитини. Малюкові не вистачає поживних речовин, які потрібні йому, щоб правильно і повноцінно розвиватися.

Якщо курити неміцні сигарети.

Легкі сигарети нічим не відрізняються від міцних. Різниця лише в кількості. Якщо викурювати дві сигарети полегшені, це практично теж, що викурити одну міцну. Будь-яке надходження нікотину в організм завдає шкоди майбутньої матері і малюкові, а тому абсолютно не має значення, які саме сигарети курить жінка.

Ускладнення при пологах.

У матері, що палить збільшується ризик викидня в середньому на 30%. Ускладненнями при пологах після куріння під час вагітності є народження дитини з недостатньою вагою. Найстрашнішим наслідком куріння є народження мертвої дитини.

Чи можна без шкоди кинути палити відразу.

Фахівці переконані, що кинувши шкідливу звичку відразу, жінка збільшує шанс на народження здорового потомства. Лікарі наполягають на тому, щоб позбутися від залежності, Якщо жінка вирішує кинути палити на терміні більше 4-х місяців.

Захворювання, спровоковані курінням.

Тютюнова залежність негативним чином позначається на матері. Варто відзначити нездоровий колір шкіри, хрипкий голос, погані зуби. Є куди серйозні захворювання, наприклад:

остеохондроз; безсоння; варикоз; порушення кровообігу; остеопороз; порушення в роботі серця; безсоння та ін.

Багато курців виправдовують свою звичку тим, що відмова від сигарет викличе стрес і тим самим заподіє шкоди дитині. Так, це частково так. Однак не варто забувати що шкода, що наноситься нікотином, значно серйозніше, ніж стрес через відмову. Помилково вважати, що дорогі сигарети якісні, а тому менш шкідливі. Не потрібно думати, що якщо скорочує кількість викурених сигарет або знизиться ступінь фортеці, то дитині буде легше дихати.

У тому випадку, коли дівчина планує народження дитини, або побачила на тесті дві смужки, перше що вона повинна зробити — це кинути палити. Мати повинна з перших днів захищати свого майбутнього малюка і робити все, щоб уберегти його від згубного впливу отруйного диму.

Небезпека куріння для дитини на різних термінах вагітності.

Плід проходить складний розвиток в організмі матері від стадії клітин до високоорганізованого організму. На кожному етапі йому потрібні особливі умови існування. Якщо дитина отримує від мами нікотин замість вітамінів і мінералів, у нього порушується формування органів, виникають патології, що призводять до хвороб в дитинстві і проблем зі здоров’ям у дорослому житті.

Наслідки куріння на різних термінах вагітності.

Жінка не повинна курити, якщо збирається стати матір’ю. Не слід навіть пробувати затягуватися сигаретою, настільки шкідливий нікотин для дитини.

Жінка повинна розлучитися з цим безглуздим заняттям, як тільки дізнається про свою вагітність. Не потрібно боятися, що різке припинення куріння викличе неприємні відчуття. Дитині відмова матері від сигарети принесе користь, значить, потрібно розлучатися зі звичкою відразу і без жалю.

Вплив нікотину на плаценту.

У жінок, що палять відзначаються зміни в структурі плаценти, порушення кровотоку. Маса плаценти у курця в середньому менше норми на 52 г.

Нікотин, проникаючи в кров, що живить плаценту, здатний викликати її передчасне відшарування. Хронічне отруєння плода нікотином призводить до зниження пологової ваги, підвищує ризик мимовільних абортів на 70%, здатне викликати смерть дитини.

Тютюновий синдром.

куріння на останньому терміні вагітності

Дія куріння при вагітності описується як фетальний тютюновий синдром. Він розвивається не тільки у дітей курців, а й у потомства жінок, схильних до пасивного куріння.

При тютюновому синдромі у дитини відзначається нестача вітамінів, дефіцит кисню, надлишок карбоксигемоглобіну, нікотину. Народжені з фетальним тютюновим синдромом тривалий час зберігають ознаки гіпоксії, повільно набирають вагу, страждають легеневими патологіями, затримкою розумового розвитку.

Куріння при лактації.

Нікотин продовжує надходити в організм немовлят і після народження. Любляча мама разом з грудним молоком годує малюка нейротоксичним отрутою, закріплюючи у дитини нікотинову залежність з перших годин життя.

Навіть якщо дитина, завдяки вдалому поєднанню генів, зуміє зберегти фізичне здоров’я, інтелект його обов’язково постраждає. У дітей курців знижуються розумові здібності, їм складніше, ніж одноліткам, навчитися читати, освоїти лист, отримувати професійні навички.

Стадія планування вагітності.

Чи можна курити при плануванні вагітності? Не бажано, оскільки жінки, які мають таку шкідливу звичку, як тютюнопаління, частіше страждають порушеннями менструального циклу і безпліддям. У курців частіше зустрічаються ановуляторні цикли, що не супроводжуються виходом яйцеклітини. І навіть якщо відбувається овуляція, яйцеклітини жінок, що палять менш життєздатні.

Нікотин з особливою силою діє на чоловіче Репродуктивне здоров’я. Плід, що має в геномі Y-хромосому, частіше гине під дією нікотину.

I триместр.

Зачаття відбувається після виходу яйцеклітини з фолікула, приблизно в середині циклу. Процес відбувається в матковій трубі, і перші 6-7 днів запліднена яйцеклітина (зигота) спускається з неї в матку, підтримуючи життєздатність запасеними речовинами.

Початок вагітності.

До моменту прикріплення до стінки матки куріння матері не робить такого руйнівного впливу на зиготу, як згодом. Якщо, звичайно, не брати до уваги, що на стадії імплантації зародка в ендометрій матки у курців частіше виникають складнощі, що викликають безпліддя.

Але в тому випадку, якщо вагітність настала, а жінка курила через незнання, їй не слід навіть думати про аборт. Нічого не поправимого в цей період 1 триместру не сталося, якщо вона негайно розлучиться з сигаретою, нікотин ніяк не вплине на малюка.

А ось з моменту імплантації зиготи в ендометрій матки плід і організм жінки представляють єдине ціле, і абсолютно всі зміни, що відбуваються в материнському організмі, зачіпають формується чоловічка.

Перші тижні.

Імплантація зиготи відбувається в перший місяць, а саме на 2 тижні вагітності. На початковій стадії нікотин призводить до ураження кісткового мозку. Таким діткам після народження потрібна пересадка кісткового мозку. На перших тижнях вагітності закладається опорно-руховий апарат. Однією з поширених деформацій цього періоду є клишоногість.

На 5 тижні відбувається закладка мозку, починає скорочуватися Серцевий м’яз. У ембріона вже починається робота печінки, нирок. Нікотин в цей час викликає сильне отруєння, що в наслідок призводить до підвищення ризику спонтанної загибелі ембріона.

До 6 тижня відноситься початок циркуляції крові в кровоносних судинах плода. Під дією тютюнових отрут судини малюка звужуються, порушується транспорт харчування і кисню, виникають патології формування судинної системи.

На 6-8 тижнях формується небо у ембріона. Нікотин в крові на цих тижнях підвищує ймовірність народження малюка з» заячою губою«,» вовчою пащею», в цьому і криється небезпека куріння на ранніх термінах. Більш того, недостатнє надходження кисню в формується мозок в цей час здатне викликати таке ускладнення, як синдром Дауна, відставання розвитку малюка.

До 12 тижня у плода сформовані вже всі органи:

щитовидна залоза продукує гормони; починається окостеніння скелета; практично сформований мозок; закладається власний імунітет, вилочкової залозою виробляються лімфоцити.

Навіть рідкісне куріння в цей час негативно впливає на дитину, руйнує його імунітет, прирікаючи його з народження на нескінченні інфекційні хвороби, проблеми з опорно-руховим апаратом, порушень розвитку і зростання.

Вплив на плаценту.

Куріння на ранніх термінах викликає порушення плаценти, що захищає і живить ембріон. Формування плаценти закінчується до кінця 1 триместру, куріння в цей час не менш небезпечно для малюка, ніж на більш пізніх термінах.

У курців на 90% частіше спостерігається передлежання плаценти, явище, при якому дитяче місце утворюється над шийкою матки. Пологи у з передлежанням плаценти важкі, з великою крововтратою.

II триместр.

У другому триместрі повністю формується Кровоносна система плода. До 16 тижня на УЗД добре видно, як дитина реагує на мамине куріння. Затягування викликає гримасу відрази на обличчі малюка, видно, як він страждає. В цей час нікотин атакує мозок дитини, викликаючи загибель нейронів, порушуючи процеси формування нервової тканини.

Плід має настільки сильною чутливістю до дії нікотину, що реагує навіть на думку матері про сигарету або на фіктивне куріння. Цьому явищу немає пояснення з точки зору медицини, але на УЗД видно, як дитина злякано стискається, намагається сховатися, коли його мама чиркає сірником, запалюючи сигарету.

Нікотин викликає звуження кровоносних судин, що призводить до кисневого голодування головного мозку, гіпоксії тканин. Пульс плода прискорюється на 90 ударів.

Кровоносні судини плаценти також реагують на надходження нікотину звуженням, це призводить до відшарування плаценти, кровотеч і провокує викидні.

До 18 тижня формується зір і слух, продовжує розвиватися імунна система. Куріння на цьому терміні викликає хронічне отруєння нікотином.

На 21-23 тижні у дитини з’являються дихальні рухи. Це ще не справжнє дихання, але таке тренування необхідна для подальшого розвитку функцій легенів. Викурена сигарета припиняє дихальні рухи плода на 30 хвилин.

Куріння в цей час може привести до зупинки дихання у плода, мертвонародження, провокує раннє дозрівання плаценти, збільшує ризик передчасних пологів.

III триместр.

Куріння на останніх термінах, починаючи з 30 тижня вагітності небезпечно відхиленнями в психіці, захворюваннями нервової системи. Плід відстає в розвитку, має розміри, вага менше норми.

Зростає в цей час ймовірність народження малюка з недобором ваги, в середньому вага новонароджених у курців на 330 г менше ніж у дітей некурящих матерів, а довжина тіла на 1,2 см менше.

Підвищується ризик раптової смерті немовляти. Діти матері, яка не кинула палити до пологів, частіше страждають:

захворюваннями легень, бронхів, астмою; клишоногістю; хворобою Дауна, аутизмом; ожирінням; цукровим діабетом.

Куріння протягом всієї вагітності і навіть на останньому місяці, крім проблем зі здоров’ям, принесе в подальшому батькам складності з вихованням дитини. Діти курців схильні до гіперактивності, дратівливості, погано вчаться в школі.

На всьому протязі вагітності плід відчуває кисневе голодування, не отримує достатньо поживних речовин, піддається дії отрут.

Про те як відіб’ється куріння на дитині і відіб’ється взагалі, здогадуватися не доводиться. Улюблена мама власноруч отруює малюка чадним газом, миш’яком, бензапіреном, радіоактивними металами, розвиває фізичну нікотинову залежність, яка в дорослому житті обертається тягою до наркотиків, алкоголю.

На відео лекція про шкоду куріння при вагітності:

чи мужно курити на останньому місяці вагітності.

у мене 37 тижнів, чи можна курити?

Експерти Woman.ru.

Дізнайся думку експерта по твоїй темі.

куріння на останньому терміні вагітності

Глинчикова Олена Вікторівна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Слободяник Марина Валеріївна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Зінов’єва Наталія Юріївна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Дяченко Олена Володимирівна.

Психолог, Гештальт-терапевт в навчанні. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Нікуліна Марина.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Шелудяков Сергій.

Психолог, клінічний психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Трифонова Марія Анатоліївна.

Гундертайло Юлія Данилівна.

В’ячеслав Потапов.

Психолог, — консультант. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Вжечинская Єва.

Можна. А ще можна пити горілку, бажано Палену, колоти гвинт і закидатися колесами.

а як бути в пологовому будинку тим хто не курить. і як бути їхнім дітям.

Хм, цікаве питання. А на першому? А на п’ятому? А на сьомому? А ви вісім місяців не курили, а тепер приперло, чи що? Або всі вісім курили, а на дев’ятому вирішили здоров’ям потурбуватися?

Чого, вирішили на 37 тижні курити почати? Раніше не курили і раптом приперло?))))

10.немає ніякого зв’язку.

Тіна, я не е ба1нашка точно, я ні себе, ні дитину свого труїти не буду. Е БА1 НАШКА якраз ти і тобі подібні, раз ти не вникаючи в те, що нікотин — найпотужніший отрута, колосальну шкоду для здоров’я, наражаєш своє дитя такої небезпеки. З такими чмошками як ти, у яких одна звивина в мозку, що тримає вуха, марно розмовляти. Іди травись на здоров’я далі, шала * вень.

Схожі теми.

12-хм А причому тут шалавеньі залежність від сигарет, ви *** пардон?

Ну як я і говорила. Ех, * * * ти куряга. тусуйся,***, я тебе більше не помічаю.

Курю дуже мало, ніколи біля дитини і звичайно не біля чужих.А на вумені завжди повно придуркуватих які пишуть не по темі.

Ось і домовилися.Іди остинь і дай своїм діткам по молочній Сісі)))))))))))))))))))))))))))))))

ммммдаааа Нуї взагалі-то я не курю, почнемо з цього, та й не вагітна, а ви явно не в собі, життя х..евая так??

Я bрoсілa, коли дізналася, чto beрemeннa. Ніякої різниці між першим або дeвяtиm місяцем нet. У перший навіть складніше. Думала: Ну народжу, накурюся за весь період некуріння. A Зараз на дeвяtom думаю, чto якщо я вже 9 місяців витримала, to не bуду вже знову нaчінatь. (Якщо инteрeснo, сtaж куріння до beрemeннoсtи boльшe 10 лet, курила по пачці в день, bрoсилa в один день)

Господи, вже краще курити, ніж такий пронос з рота вивергати. У курців діти хоча б в моральному плані здоровіше будуть, ніж при матерях з призабірними манерами і агресією на всіх і вся.

25, щаз піду Бібі поскаржуся. Відбібікает тебе по саме ніхачу :))

Ось предурки зібралися. одна Єжова адекватна.

Ой да ладно. Всього лише ймовірність захворювання збільшується. Скільки знайомих вагітних курців здорових діток народили-не перерахувати.

нафіга вооще курити, че від цього хорошого то?невже премію дадуть?

Звичайно можна!Можна так само колотися. Вже про спиртне вааще обов’язково. Тільки потім, коли будете оббивати пороги лікарень з дитиною Вам буде ох як не до куріння. Просто ніколи буде.

виправдовуючи свою слабкість, всі курці переконають вас, що можна. Більш того багато хто переконаний, що якщо курила і завагітніла, то різко кидати не можна. І не треба говорити про здорових дітей, у них все життя в переди і здоров’я може не вистачити. Є один факт, що велика частина випадків СРДС відбуваються в курящих сім’ях. Якщо ви готові ризикнути.

Куріть-куріть! І Ваші діти будуть часто хворіти, та ще й мати поганий зір. Був ряд досліджень, які доводять, що у курить вагітної матусі 75\% дітей надалі крім стандартного набору хвороб, пов’язаних з низьким імунітетом мають міопію більш, ніж мінус 3. Діти вам будуть вдячні!

А ось ще: http://www.1name.ru/name-pub/pub-88/ » чи знаєте ви, що організму курця навіть після того, як він кине згубну звичку, ніколи не відновитися до кінця? І якщо ви не курите вже більше чверті століття, деяка частина генів продовжує функціонувати в порушеному режимі. До речі, саме ті самі, що відповідальні за швидкість поділу клітин, а також відновлення ДНК. Сигарети, викурені колись, неодмінно згубно ╚успадкують╩ в організмі. Про це сповіщає читачів журнал Nature. І нехай ви кинули палити три десятиліття тому, організм все ще страждає. До того ж імунна система вже порушена, і ризик захворіти на рак легені досить високий. Такі висновки канадських вчених. Як вони вважають, їм вдалося знайти пояснення ризику появи раку легені на молекулярному рівні»

Куріння впливає на плід,щоб там захисники сигарет і не говорили.Сама курю, кинути, звичайно, важко, але заради дитини постарайтеся.

Бісять мене такі як СРСР і їм подібні.Треба ОБОВ’ЯЗКОВО наговорити купу гидот про знайомих,які курили, і у яких потім у дітей пухлини вирізали.Ну причому тут пухлина на шиї. Що за тупізм. Гіпоксія забезпечена дитині, ні хто не сперечається, але причому тут пухлина на шиї?Її що, коли хірург вирізав, сказав, що вона бичками пахла?Ну вважає, що погано, так треба ж ще поднас*ать.Вагітна зірвалася, викурила сигарету, тепер картає себе за це.ну що тепер, її камінням бити?Та навіть якщо курила всю вагітність — не ваша справа!

Звичайно можна! Можна ще грюкнути портвешку трошки-у Дитина радий буде!

Мужно, саме мужно! Якщо потихеньку привчати дитину до курева, можливо, він навіть народиться з бичком у роті)))а взагалі якщо серйозно-для мене б такого питання не стояло.Дитина зараз-частина вас, і ви повинні перш за все «порадитися» з ним.Навряд чи б йому сподобалося 6 разів на день отримувати нікотиновий заряд.

а сама як думаєш?

У родблок сигаретки не забудь.

куріння на останньому терміні вагітності

Звичайно ні, але я курила 1-2 сигарети в день.І в пологовий будинок взяла.

Курити природно виходила на вулицю.Ті хто курив і кинув під вагітність знає що саме на останньому місяці ставати невтерпеж.Номер 7 ви з психушки або просто * * * — любитель??

у мене подруга курила по сигареті в день десь починаючи місяця з п’ятого. каже мовляв там вже плацента, до дитини не дістане захищений)) народила дівчинку,важко, в рік робили операцію,на шиї вирізали пухлину.

Ось за своми дітьми і стеж призабірна дура.Авось не здохнуть.Хоча у такої припізженой мамашки малоймовірно.

14, А причому тут шалавень і***? Ти така ж, раз не розумієш, що вагітна і курилка — шалавень. Не в загальноприйнятому сенсі, а синонім опущеної ***. Ти по ходу така ж. Фу, противно.

Який шикарний тюремний жаргон.Мабуть мені не по зубах вас перематерити.

Навіщо так грубити і лаятися, навіть якщо ви не згодні?Нікотин і інші продукти горіння сигарет позбавляють вас і особливо вашої дитини кисню,позбавляють його організм харчування, і частина отрути проникає через плаценту.Навіть якщо дитина жінки,що палить народжується відносно здоровим,в майбутньому йому гарантовані алергії,проблеми з дихальною і нервовою системою, як результат внутрішньоутробного отруєння.Це не смертельно, але навіщо прирікати свою дитину на хвороби?

20, я теж так вважала. Не курила всю вагітність, період годування груддю. Через 3 дні після того, як закінчила годувати закурила знову.

Ой, Єжова з’явилася. Як там Бібі? Все нормально в суксуальном плані? Невже вже вагітна? І куриш? Мда, бідолашна ти наша, кидай вже, не траві Бібі і бібіениша.

Єжова, аха, давай! А ти че не ревнуєш што чи?

Автор, Якщо можете, то не курите, не треба, хорошого мало. Але якщо не можете не курити, то курите, але як можна менше.

Автор, не буду вступати в тутешні суперечки, просто скажу: після 6-го місяця вагітності сигарети шкідливіше подвійно, не буду пояснювати чому. Ви просто уявіть як вашій дитині перепадає хоч і маленька, але все ж крапля нікатіна і смолл, але ж він і так набагато менше вас. При цьому, в той момент, коли ви затягуєтеся сигаретою, дитина відчуває гіпоксію, тобто задуха, адже він дихає тим же, що і ви!(дихає-образно кажучи). Якщо ви під час куріння прислухаєтеся до себе, то відчуєте, як дитина починає рухатися активніше від нестачі кисню. Вам це треба?

До речі, ось в моїх загашниках посилань http://www.isra.com/news/58592 » куріння знижує рівень IQ»

Дохтур, 5 балів, а я все думаю, чому в Росії останнім часом стільки поганих баб 🙂 Ну невже так важко потерпіти заради здоров’я власної дитини? А видовища матусь з колясками і пивом з сигаретою-це взагалі картина маслом. А питання тупе до неподобства, і такі ще дітей народжують.

Скарга.

Модератор, звертаю вашу увагу, що текст Містить:

Скарга надіслана модератору.

Сторінка закриється автоматично через 5 секунд.

Форум: здоров’я.

Нове за сьогодні.

Популярне за сьогодні.

Користувач сайту Woman.ru розуміє і приймає, що він несе повну відповідальність за всі матеріали частково або повністю опубліковані за допомогою сервісу Woman.ru. Користувач сайту Woman.ru гарантує, що розміщення поданих ним матеріалів не порушує права третіх осіб (включаючи, але не обмежуючись авторськими правами), не завдає шкоди їх честі та гідності. Користувач сайту Woman.ru, відправляючи матеріали, тим самим зацікавлений в їх публікації на сайті і висловлює свою згоду на їх подальше використання редакцією сайту Woman.ru.

Використання та передрук друкованих матеріалів сайту woman.ru можливо тільки з активним посиланням на ресурс. Використання фотоматеріалів дозволено тільки з письмової згоди Адміністрації Сайту.

Розміщення об’єктів інтелектуальної власності (фото, Відео, літературні твори, товарні знаки тощо) на сайті woman.ru дозволено тільки особам, які мають всі необхідні права для такого розміщення.

Copyright (с) 2016-2019 ТОВ » Херст Шкулєв Паблішинг»

Мережеве видання «WOMAN.RU » (жінка.РП)

Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ ЕЛ №ФС77-65950, видано Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) 10 червня 2016 року. 16+

Засновник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ » Херст Шкулєв Паблішинг»

Чим небезпечне куріння на ранніх термінах вагітності?

Куріння на ранніх термінах вагітності може викликати патології плода. Не зовсім зрозуміло, чим керуються жінки, які продовжують куріння під час вагітності. Мало того, що ослаблий від подвійного навантаження організм ледь справляється зі своїми функціями і куріння сприяє погіршенню здоров’я, але найстрашніше, що розвивається і формується в цей час організм від присутності шкідливих речовин ніколи не зможе бути повноцінним і здоровим.

І даремно багато жінок запевняють, що курячи протягом усіх 9 місяців, вони народили здорових дітей. Може, патологій у немовлят не буде виявлено, але пройде час, і хвороби не змусять себе чекати, а винна буде мама, яка не захотіла відмовитися від сумнівного задоволення.

Причини, за якими лікарі забороняють вагітній курити.

Курити, застерігають лікарі, потрібно припиняти хоча б за 3 місяці до вагітності, якщо вона запланована. За цей час організм відновиться, і підуть отруйні токсини.

Але якщо зачаття не було заплановано, і про нього ще в перші тижні жінці невтямки, на щастя, сама природа оберігає зароджується життя. Більше 20 днів сигарети мінімально шкодять поки ще ембріону, так як імплантація тільки-тільки відбулася, а шкідливі речовини ніяк не можуть нашкодити ще не сформованим органам.

Але коли лікар визначив, що вагітність є, не варто забувати, що нікотин є мутагеном. А тому може вплинути на розвиток дитини. Лікарі наполягають, що потрібно кидати курити відразу, без зниження дози прийнятого нікотину, інакше можуть статися патології, викидень або завмерла вагітність.

Небезпечно куріння на ранніх термінах особливо через таких факторів. Це час, коли починають формуватися внутрішні органи, всі системи майбутньої людини. А якщо замість поживних, важливих в даний момент речовин він отримує чадний газ, різні смоли і бензопірен, то існує велика ймовірність, що у нього почнеться гіпоксія, тобто кисневе голодування, а це призведе до уповільненого розвитку і небезпечних аномалій. Коли нещасний ембріон періодично відчуває кисневе голодування, наслідки в майбутньому для нього ймовірні такі:

при народженні буде маленька маса тіла і зростання набагато менше норми; народиться він, найімовірніше, раніше терміну; стінки легенів будуть стоншені; дихальна система зовсім слабка.

Коли малюк підросте, не виключено, що куріння в перші тижні вагітності його мами відіб’ються у вигляді астми, постійних бронхітів і навіть пневмонії.

Необхідно врахувати, що в цей час інтенсивно розвивається нервова система. І тому курити категорично небезпечно, тому що діти курців не зможуть мати хороше логічне мислення, не навчаться разом з однолітками вчасно рахувати і читати.

Для плода дуже страшно, що плацента і пуповина не в змозі нейтралізувати всі шкідливі речовини, які проникають одночасно разом з тютюновим димом, і лише зародившись, клітини внутрішніх органів і мозку відразу гинуть.

Доза нікотину обов’язково дістанеться і плоду, що тут же позначиться незворотними змінами в його організмі, а ступінь його отруєння знаходиться в пропорційній залежності від викурених сигарет, а також від терміну вагітності.

Можливі наслідки для плода.

У 1 триместрі вагітності особливо велика загроза викидня особливо для курців-плацента може не витримати надходження шкідливих речовин, які закладені в будь-якій сигареті.

Якщо звернутися до статистики, яку ведуть лікарі, то можна переконатися, що мимовільні аборти відбуваються через відшарування плаценти. Жіночому організму і зароджується не вистачає поживних речовин і вітамінів, щоб підтримувати розвиток плода.

У складі сигарет знаходиться бензопірен. Це настільки сильний канцероген, що може впливати на появу вроджених каліцтв. До них відносяться утворення заячої губи і вовчої пащі, косоокість і різні патології кінцівок через постраждалу кісткової системи. Нерідко вагітність і куріння сприяють виникненню синдрому Дауна і появи пахової грижі у малюка.

Первинне формування органів відбувається завжди на початку вагітності, а при кожній затягуванні спазм судин веде до недоотримання кисню, а тому відсутності потрібного харчування, і розвиток йде по патологічному шляху. Згодом такі відхилення нервової системи, як гіперактивність і синдром зниженого уваги, можуть нагадати жінці про те, як, завагітнівши, вона не відмовилася від негативної звички.

Другий місяць-це той період, коли активно йде формування внутрішніх органів, особливо кишечника і підшлункової залози.

Закладаються органи слуху, зору, нюху. Йде процес розвитку головного мозку, вже можна визначити маленькі ручки і ніжки. Якщо мама-курець не вирішила проблему, як кинути палити, і все так же продовжує труїти плід, всі ці органи ніколи не будуть здоровими, і в більш зрілому віці часті відвідування лікарів стануть сумною закономірністю.

Якщо і в третій вагітний місяць майбутня мама продовжує курити, то тільки погіршує становище. В цей час відбувається радісна подія: плід починає більш активно рухатися, і вже можна відчути його спроби повернутися. Вже майже сформувалися:

статеві органи; голосовий апарат.

куріння на останньому терміні вагітності

Під час процедури УЗД помітно, що плід вміє відкривати ротик.

Але всі ці етапи розвитку можуть затьмарити сигарети, від яких майбутня мама так і не змогла відмовитися.

Тривогу викликає куріння в перший місяць вагітності, так як цей факт сприяє народженню мертвих дітей. Що, за статистикою, трапляється на 20% частіше, ніж у некурящих. Такий несприятливий результат страшний, але коли через нікотину він сприяє більш швидкому дозріванню плаценти, дитина, ще не до кінця сформувавшись, з’являється на світ раніше терміну, є велика небезпека втратити його в перший же рік життя.

Вважається, що куріння набагато гірше впливає на розвиток плода, ніж перенесені стреси. Нерідко, коли куріння при вагітності на ранніх термінах і хотілося б забути, але не вистачає сили волі, допомагає ранній токсикоз, який в інших випадках викликає масу проблем, але в даному випадку виявляється хорошим фактором. Від запаху диму і від смаку сигарет нерідко виникає напад нудоти, а потім і блювота, що відбиває бажання покурити.

Чим небезпечне куріння на пізніх термінах?

Куріння на пізніх термінах вагітності не менш небезпечно. Вже дитина сформований, і все, що потрібно йому — зміцнити кісткову систему, набрати необхідну масу. Також в цей час закінчується залишкове формування деяких систем, куди входять:

Вже кора головного мозку настільки розвинена, що дитина не тільки чує звуки, відчуває смак, але навіть відчуває біль. До кінця восьмого місяця всі органи настільки розвинені, антитіла, які будуть охороняти після народження, отримані, що вже є всі сили, щоб порадувати своєю появою батьків.

Однак від куріння мами:

немає повноцінного харчування, через що неможливо набрати вагу; склад сигарет заважає повноцінному розвитку мозку, що іноді змушує плід завмерти; статева система повністю руйнується.

Будова мошонки має патологію, і в подальшому кількість сперматозоїдів у такого чоловіка буде настільки низьким, що це призведе до безпліддя. У дівчаток теж може бути виявлено безпліддя через відхилення в матці і яєчниках.

При будь-яких тижнях вагітності курити небезпечно, так як в будь-якому випадку постраждають серце, печінку та інші органи. Почнуться помітні порушення в розвитку-розумовому і емоційному.

Є ймовірність, що палить батько спровокує виникнення лейкозу у своєї дитини.

Не важливо, на перших тижнях або в кінці вагітності жінка не може відмовитися від сигарет, головне, що цим вона заздалегідь скорочує ще не почалася життя своїй дитині.

Чим небезпечне куріння під час вагітності – наслідки.

Ви знали що, куріння під час вагітності може бути смертельно небезпечно для малюка? Чим загрожує згубна звичка? Як кинути палити вагітній жінці?

Чим небезпечне куріння для здоров’я майбутньої матері.

Про небезпеку тютюну для здоров’я людини стало відомо в середині XX століття. Першим було виявлено його згубний вплив на серцево-судинну систему і легені.

Подальші дослідження підтвердили, нікотин руйнівно діє на роботу ендокринної системи. Воно є причиною ракових захворювань. Куріння при вагітності – причина передчасних пологів і патологій внутрішньоутробного розвитку.

Як нікотин позначається на ході вагітності.

Механізм того, як впливає куріння на перебіг вагітності і дитини простий. Нікотин потрапляє в легені, потім проникає в кровотік. Там він зв’язується з гемоглобіном, утворюючи карбоксигемоглобін, який вже не здатний переносити кисень. Це призводить до кисневого голодування плода.

Також під дію тютюну відбувається спазм всіх судин в організмі жінки, в тому числі матки і плаценти. Це істотно зменшує надходження поживних речовин малюкові.

На ранніх термінах зловживання сигаретами збільшує ризик викидня або вагітності, що завмерла на 40%.

На цьому шкода куріння при вагітності не закінчується. Воно провокує розрив або відшарування плаценти. Ці ситуації вкрай небезпечні і вимагають невідкладної медичної допомоги.

Жінки, які не змогли розлучитися з сигаретами всю вагітність, на 35% частіше народжують недоношених дітей. Відсоток смертності серед дітей курців вище на 30%.

Якщо вагітна курить на пізніх термінах-це загрожує передчасними пологами. За статистикою ВООЗ 20% випадків передчасного розродження пов’язані з вживанням тютюну.

Чим небезпечне куріння для ненародженої дитини.

Вплив куріння на плід можна порівняти з дією сильнодіючого отрути. Нікотин, смоли призводять до внутрішньоутробних патологій. Найчастіше зустрічаються пороки серця.

Шкідлива звичка може стати причиною лейкозу. Під дією нікотину формуються неповноцінні клітини кісткового мозку. Регулярне його надходження в організм жінки, а, отже, і малюка викликає ланцюгову реакцію. Повноцінні клітини замінюються «хворими».

Після народження таким дітям потрібна пересадка кісткового мозку, що не завжди можливо через брак донорського матеріалу.

Куріння матері може призвести до таких вроджених дефектів як:

косоокість; неправильне формування носоглотки; зовнішні каліцтва.

У 2003 році британець моссі (доктор стоматологічних наук) закінчив свої дослідження. Вони підтвердили взаємозв’язок між вовчою пащею і заячою губою у дітей і курінням їх матерів. За даними професора 45% жінок, чиї малюки народилися з дефектом, курили всю вагітність.

Також було встановлено, що ризик розвитку клишоногості у дітей збільшується на 35%, Якщо жінка курить.

До віддалених наслідків материнського куріння відносять:

ризик розвитку цукрового діабету в підлітковому віці; дитяче ожиріння; у хлопчиків в майбутньому великий ризик безпліддя, так як концентрація сперматозоїдів у них нижче на 30%.

Дослідження, що проводяться в Університеті Еморі (США), встановили взаємозв’язок між курінням матері в період вагітності і схильності до насильства. Вона збільшується в 2 рази.

Як куріння матері впливає на психіку і розумовий розвиток дитини.

Дослідження німецьких медиків підтвердили зниження розумового розвитку у дітей, народжених матерями, що палять. У багатьох крім зниження інтелекту вже в ранньому дитинстві спостерігалися і легкі психічні та психологічні відхилення:

Зниження концентрації уваги. Підвищена імпульсивність. Гіперактивність. СДУГ.

Діти матерів, які ігнорували шкоду куріння при вагітності, більш агресивні, схильні до обману і протиправних дій.

Дослідження, що проводяться у Великобританії, підтвердили факт більш високого ризику розвитку аутизму у малюків, чиї мами курили, виношуючи їх. Згубна звичка на 40% підвищує ймовірність серйозних психічних відхилень.

Науково доведено одним з наслідків куріння при вагітності є знижений інтелект дитини. За даними ВООЗ, діти пізніше однолітків починають читати і писати. Їм складніше впорається з простими тестами для їх вікової категорії. У багатьох випадках інтелектуальні відхилення проявляються ближче до 6 років.

Більшість фахівців пояснює ці факти кисневим голодуванням у плода і недостатнім кровопостачанням його мозку. Також не виключено згубну дію тютюну на гени, завідуючі психомоторною діяльністю.

Як вагітної швидко кинути палити.

Куріння і вагітність несумісні. Тому, як тільки ви побачите дві смужки на тесті, потрібно розпрощатися з сигаретами. Більшості жінок вистачає усвідомлення, що вони виношують малюка і несуть відповідальність за нього і його здоров’я.

Але якщо вам складно кинути згубну звичку, скористайтеся нікотиновими пластирами або жуйкою. Для того щоб підібрати найбільш ефективний проконсультуйтеся з гінекологом. Допоможуть і м’ятні льодяники, які рекомендують розсмоктувати при бажанні покурити. Багато жінок кидають через токсикозу, так як насилу переносять різкі запахи.

Допомогти відмовитися від сигарет можуть аутотренінги і медитації. Вони дозволяють виробити позитивний настрій і зміцнять волю.

Якщо ви виявилися непідготовленими до вагітності і не встигли заздалегідь кинути палити, не картайте себе. Зараз вам важливо зібрати сили і відмовитися від сигарет на найближчі 9 місяців.

Міфи, пов’язані з курінням під час вагітності.

Серед жінок, що палять існує багато помилок пов’язаних зі шкідливою звичкою і вагітністю. Але наскільки їм варто вірити.

Міфи і правда про куріння.

Помилка правда куріння на ранніх термінах безпечно. В корені невірне твердження. У першому триместрі дитина не захищена плацентою, і всі отруйні речовини потрапляють відразу ж до нього. У цей період формуються основні системи і органи, тому нікотин може стати причиною мутацій або недорозвиненості. Електронні сигарети безпечні ними можна замінити звичайні. Хоч е-сигарети містять менше нікотину, але вони його містять, а, отже, небезпечні для плода. Не можна різко кидати, так як стрес шкідливий для малюка. Кожна викурена сигарета приносить набагато більше шкоди, ніж різка відмова від тютюну. Багато жінок курили всю вагітність і діти народилися нормальними. Відсутність явних патологій або каліцтва не є гарантією 100% здоров’я дитини. Багато проблем дають про себе знати в дошкільному або шкільному віці. Якщо зменшити кількість викурених сигарет, або перейти на легені, шкоди не буде. Це лише злегка зменшити згубний вплив тютюну. Курячи рідше або» лайтові » сигарети, ви будете робити більш глибокі затяжки. Обсяг споживаного малюком отрути не знизиться.

Чи небезпечно пасивне куріння.

Курити при вагітності не можна, але чи можна виступати в ролі пасивного курця? Навіть якщо вам доводиться просто регулярно «дихати» тютюновим димом це небезпечно.

Пасивне куріння збільшує ризик викидня і передчасних пологів. Воно стає причиною патологій розвитку. Також великий ризик внутрішньоутробної загибелі плоду.

Важливо, щоб і майбутній батько дитини і інші палять родичі, які проживають разом з нею, захистили жінку від тютюнового диму. Їм необов’язково повністю відмовлятися від сигарет. Досить просто виходити на вулицю, щоб покурити.

Укладення.

Куріння несумісне з вагітністю. Жінці в положенні необхідно відмовитися від шкідливої звички заради здоров’я майбутньої дитини. Якщо це складно зробити самостійно, необхідна підтримка рідних (особливо чоловіка). Дружині буде набагато легше кидати палити в компанії коханої людини.

Якщо і це не допомагає, слід звернутися за допомогою до фахівця.

А для вас куріння було проблемою? Як ви боролися? Як ставитеся до курящим вагітним і жінкам, що палять взагалі?

Шкода куріння при вагітності на ранніх термінах. Небезпеки і ризики.

Куріння під час вагітності — вагітність дуже відповідальний і вельми особливий момент в житті кожної дівчини. Протягом усього періоду вагітності і до народження дитини, мама старанно стежить за своїм здоров’ям, стоїть в чергах до гінекологів і різного роду лікарів, вчитися бути «справжньою» мамою відвідуючи різні семінари. Але, як завжди є одне але-шкідливі звички, які стоять на шляху до правильного розвитку малюка, здоров’я його і себе в цілому.

Дивно, але більшість матерів відносять куріння при вагітності до цілком нормального явища, не намагаючись на цьому як слід зациклитися, від чого генофонд нації невблаганно страждає з кожним днем.

Вагітність і куріння.

Особливо, залежні від нікотину матері, сміливо заявляють і сперечаються про те, що можна курити при вагітності, і що це жодним чином не вплине на здоров’я і дихання малюка. Впевненість щодо цього часто виникає на пізніх термінах вагітності, коли жінка думає – що малюк вже сформований, і скоро йому треба з’являтися на світло, а кидати курити і зовсім не слід.

Успішно пройдено початковий етап вагітності і жінка все частіше думає про те, що все позаду. Можна розслабитися, затягнувшись сигареткою, адже за чутками її подруг «немає нічого страшного в тому, щоб продовжувати курити». Завагітніти-це величезний крок, і часто жінки не приділяють цьому належних привілеїв, продовжуючи стверджувати, що куріння на вагітність жодним чином не шкодить.

У сучасному світі, вагітні дівчата все частіше перестають звертати уваги на свої шкідливі звички, не намагаються від них позбутися, від чого страждає їх потомство.

Відмова від сигарет повинен початися відразу на початку вагітності.

Багато хто задається питанням: Як кинути палити перебуваючи в положенні, і якої шкоди від усього цього для малюка? Давайте розглянемо це питання з точки зору медицини.

Половина лікарів твердять, що необхідно плавно скоротити кількість викурених сигарет на добу, бо, якщо відразу кинути палити, можна залишитися без нервів зовсім, адже на жінку і так покладена врахувати виношувати дитину і страждати від токсикозу, а тут ще й різка відмова від улюбленої шкідливої звички. Але ось інша частина лікарів стверджують, що необхідно кинути палити не обдумуючи, в той момент як стало ясно, що жінка завагітніла.

Вплив куріння на вагітність.

Не секрет, що всі дівчата за своєю справжньою природою бажають мати дитину, міцного духом і тілом. Але парадокс в тому, що половина таких матерів не дотримуються певних правил для цього, тобто, наприклад, не відмовляються кидати курити, від чого можна і зовсім не стати мамою, або ж отримати на світ дитину з відхиленнями.

Весь шкідливий склад сигарети плід отримує в кожним вдихом матері.

В основному, ступінь рівня здоров’я і тривалість життя дитини формуються з моменту його зачаття, і навіть, задовго до його запліднення.

Слід знати, що відбувається з зародком і плодом під час куріння при вагітності.

Небезпеки куріння під час вагітності — що може трапитися з плодом.

Сигаретний дим порушує нормальне функціонування кровоносної системи, від чого дитина в утробі не в повній мірі отримує потрібну кількість кисню. У період вагітності плід пов’язаний з матір’ю за допомогою плаценти. Курить організм страждає від токсичних і отруйних газів в крові, які колись були киснем, це згубно впливає на розвитку плода, бо тілу ембріона не вистачає кисню. Тим самим куріння під час вагітності змушує плід відчувати кисневе голодування! У такі моменти варто усвідомити це, і почати кидати палити! Куріння викликає різні захворювання у дитини, порушення в роботі сердечка немовляти. Також, нікотин супроводжує виникнення розвитку так званої «заячої губи», патології «вовчої пащі». Вроджені надриви «грижі», косі очі і безліч інших, неприємних дефектів. Порушується баланс нормального розвитку головного мозку дитини, що сприяє виникненню синдрому Дауна. До всього іншого, курити на пізніх термінах – означає бути готовою до викидня. Також смертність дитини буде у багато разів вище, ніж у некурящого носія (матері). Можна зробити висновок для себе, виходячи з того як впливає куріння на вагітність, і швидше забути про сигарети. Ризики отримати нездорову спадщину дуже велике, і лише від бажання залежить майбутнє ваших дітей!

Гіпоксія плода призводить до серйозних порушень розвитку.

Курити чи не курити? Ось у чому питання.

Куріння на вагітність позначається негативно з описаного вище, немає необхідності продовжувати наводити приклади фатального руйнування плода під час вагітності, необхідно кинути куріння прямо зараз.

Однозначно кидати! Навіть якщо будучи ви не вагітні, але вже прочитали статті про шкоду куріння при вагітності, то не варто чекати слушного моменту щоб кинути, зробіть це прямо зараз! Чим швидше-тим краще! Прийнятною» порції » сигарет для організму не буває. Найменша частина для курця-це дві, три сигарети в день, але і це мала кількість буде давати знати про себе, здоров’я дитини погіршується навіть після викурювання такої малої дози. Не хвилюйтеся щодо небезпеки кидати курити, перебуваючи в»положенні». Це вжене вас в стресові ситуації набагато менше, ніж майбутні наслідки » плоду з відхиленнями»

Як кинути палити під час вагітності?

Вченими наведено наступний мотивуючий список.

Передчасні пологи у жінок, що палять трапляються в десять разів частіше для початку необхідні мотивуючі дії і настанови самій собі! Просто усвідомте і погодьтеся з тим фактом, що куріння шкодить потомству. Це ще не приносило нікому нічого хорошого. Навіть, якщо на початку життя дитина буде виглядати здоровим, то згодом у нього почнуться поступово проявлятися відхилення. В ту чи іншу сторону, а чому – причина вам відома. Токсикоз буває у всіх жінок, що палять і проходить він дуже важко забороняється використовувати препарати містять нікотин! Різного роду продукція пластирів від куріння і таблеток також сприятимуть нанесення шкоди плоду. Тому відмовляйтеся від нікотину у всіх його проявах. Багато жінок, нездатні самостійно позбутися згубної звички, вдаються до порад психологів і неврологів, для того щоб позбутися від цієї залежності. У випадках «запущеного куріння» можна записатися на акупунктуру, або на сеанс до гіпнолога — викорінювати проблему куріння таким способом безболісно і вельми ефективно. Такі сеанси змушують підсвідомість відмовлятися від шкідливої звички в «вагітний» період, а в майбутньому не вдаватися знову до тютюнової залежності. Але, як і у всіх випадках нашого життя, якщо мета кинути палити не поставлена, значить і ніякі сеанси не допоможуть. Нікотиновий пластир так само шкідливий, як і сигарети.

Геть жалість до себе!

Розлучаємося з курінням назавжди! Зав’язуйте з курінням з того моменту, як подумали про це, ніяких поблажок! Це не спровокує колосальних стресових ситуацій, а лише підніме вас на більш новий рівень – як «сильного волею і духом» людини. Додатково до всього іншого, через пару днів після відмови від куріння, ваш організм почне процес очищення, шлаки і забиті протоки крові будуть відкриватися, що додасть бадьорість і наповнить свіжим киснем не тільки вас, але і ваше дитя, а це вже досить вагома причина для відмови від куріння.

Сигарета і алкоголь під час вагітності.

За твердженням лікарів наркологів-заміжня жінка схильна до паління менше, ніж незаміжня. Пов’язано це, перш за все зі способом життя. У вільної дівчини є можливість проводити час за стійкою біля бару, з подругами в клубах, на різних вечірках, а там, як відомо, великий шанс закурити, або наштовхнутися на людину, що палить. Але з заміжньою справа йде інакше-будинок, сім’я, робота. Відповідальні за своє здоров’я люди не починають курити, вони знають, що це призводить лише до деструктивних наслідків. «Вагітний період» в житті дівчини, це єдиний час, щоб всерйоз задуматися про шкідливі звички.

Старіння організму у курців відбувається набагато швидше.

Життя після відмови від куріння.

Зміни в організмі після відмови від куріння будуть наступними.

Через чотири тижні після відмови від сигарет, імунітет жінки починає відновлення (приходять в норму білі тільця крові).

Шкірні покриви відновлюється за рахунок самостійного очищення організму, шкіра набуває свій природний відтінок, еластичність повертається.

У період перших шести місяців (залежить від стажу куріння) зросте наповнення легенів.

Наслідки куріння під час вагітності можуть тривати все життя дитини.

Після двох місяців поновлюються мікрокапіляри, покращаться функції судин, поступово відбуватиметься оновлення крові. Усунеться симптом задишки, відновиться серцевий ритм.

Через півроку відновитися печінка, слизова мікрофлора кишечника і шлунка оновиться, зокрема, при захворюванні гастритом, зникне явна печія і постійний дискомфорт в шлунку. Це пов’язано з нормальним функціонуванням організму, який перестає отримувати нікотин. Через недовгий проміжок часу після відмови від куріння, перестане турбувати відчуття постійного дискомфорту в шлунку.

Після дев’яти місяців відмови від куріння починають біліти зуби, усувається жовтизна на нігтях, легкі починають функціонувати в нормальній мірі, споживаючи на 10 відсотків більше кисню, ніж під час куріння.

Через рік після відмови від куріння, зменшується ризик виникнення серцевих проблем, таких як – інсульт та інфаркт. Кинувши курити до вагітності, дівчина дарує шанс малюкові на здорове життя, ні в чому не поступаючись за станом здоров’я тим дітям, які з’явилися на світ від некурящих жінок. Якщо кинути палити під час вагітності, також велика ймовірність, що дитина також народиться здоровою.

Статистика про куріння під час вагітності.

куріння на останньому терміні вагітності

Факти і висновки.

Вживання нікотину (не має значення, скільки викурюється сигарет) серйозно шкодить процесу вагітності і виношування плоду, а також, майже в три рази частіше виникають величезні ризики зіткнутися з поганим завершенням пологів. Негативно впливає ефект від куріння на народження дитини становить до 32% негативних наслідків.

За статистикою, більше 20% дівчат не кидають куріння навіть після того, як завагітніли.

Потомство, що відбулося від дівчат, що палять, мають ризик в юному підлітковому віці захворіти діабетом і сильно поправитися (ожиріння дітей — частий побічний ефект). Шкода жіночого куріння при вагітності однозначний.

Хлопчаки, що народилися від жінок страждають нікотиновою залежністю, ризикують мати яєчка менших розмірів, і концентрація сперматозоїдів в спермі буде в середньому на 18% менше, ніж у потомства у незалежних від нікотину жінок.

Діти, внутрішньоутробно залежних від нікотину, самі часто стають яскравими прихильниками сигарет.

Жінки, які скурюють від однієї і більше пачок на добу, ризикують збільшити відсоток викидня в півтора рази, ніж у тих, хто не курить. Додатково до всього, якщо крім сигарет жінка вживає ще й алкоголь, то ризик викидня піднімається в п’ять разів.

За даними лікарів, смертність дітей під час пологів і в перші місяці життя (раптова дитяча смерть) у тих, хто курить, в середньому на 32% більше, ніж у некурящих. Особливо цього синдрому схильні Близнюки.

До 15% випадків у США передчасного народження-це наслідок куріння.

У розвинених країнах 1/3 немовлят, з надто маленькою вагою, з’являються через наслідки куріння їх матерів. Жінка, яка викурює одну пачку в день, різко збільшує ризик (на 30 відсотків) народження своєї дитини з гранично зниженим пологовим вагою.

Вагітність і тютюнопаління: розвінчуємо помилки.

Звістка про майбутнє материнство у прекрасної статі частіше викликає приємні відчуття і нестерпну радість. Але якщо жінка страждає нікотиновою залежністю, то для неї майбутнє виношування бачиться не таким вже й райдужним, оскільки від сигарет на благо малюка і його міцного здоров’я, матусі доведеться відмовитися. Куріння під час вагітності – справа неприпустима, але, на жаль, досить поширене серед представниць прекрасної статі. Безперечно, більшість матусь, почувши від лікаря про вплив куріння на плід, себе переборюють і розлучаються із згубною звичкою. Але є і ті, кому не вистачає сили волі, тому вони на свій страх і ризик поєднують вагітність і куріння.

Вплив тютюнопаління.

Проблема куріння і вагітності на ранніх термінах вивчається сучасними вченими досить давно. Всі дослідження показують, що курити при вагітності не можна, тому як тютюнопаління несприятливо впливає на плід і пацієнтку. Мало того, що сам організм в зв’язку з гестацією піддається перевантаженням, та ще й під впливом нікотинової інтоксикації з’являється загроза для повноцінного пренатального розвитку крихти.

Шкода куріння при вагітності – багаторазово доведений і незаперечний факт.

Коли мама затягується черговий сигареткою, малюка всередині оточує щільною пеленою диму, сковує ще несформовані судини крихти спазмом, ніж провокує розвиток кисневої гіпоксії. Шкідливий вплив куріння на вагітність зачіпає і плацентарні тканини, викликаючи їх витончення і підвищуючи ризик відшарування плаценти. Шкода куріння для вагітних жінок полягає і в уповільненому транспортуванні кисневого харчування до маткового тіла і плоду, що провокує артеріальні спазми, що порушують повноцінне функціонування плацентарних структур. Малюк при цьому починає систематично страждати від нестачі кисню. Наслідки куріння під час вагітності небезпечні виникненням спонтанного переривання гестації або перинатальною смертю плода, народженням крихти з дефіцитом маси або недоношеної дитини. Дуже часто куріння на пізніх термінах вагітності призводить до розвитку прееклампсії і еклампсії – досить небезпечних гестаційних ускладнень, що загрожують життю плода і навіть матері.

Розвиток плодових патологій, віддалені ускладнення в розвитку малюка, ранні токсикозні і гестозні стани, варикоз і дефіцит вітаміну С – це лише деякі наслідки куріння при вагітності.

Вплив нікотину на гестацію.

Організми матусі і зростаючого всередині малюка в процесі вагітності являють собою єдину систему, що функціонує спільно. Тому куріння під час вагітності неминуче зачіпає і дитинку. Негативний нікотиновий вплив призводить до зростання випадків мимовільних переривань і неонатальної смертності, уповільненого плодового розвитку на тлі великого інфаркту або відшарування плацентарного органу через куріння. Нещодавно вчені з’ясували, як куріння впливає на плід – нікотин негативно відбивається на роботі статевої плодової системи, пригнічуючи її працездатність, викликаючи в майбутньому еректильні проблеми у хлопчиків і знижуючи запаси яйцеклітин у дівчаток.

Куріння на ранніх термінах вагітності провокує недолік аскорбінової кислоти, що загрожує обмінними збоями і імунними порушеннями, депресіями або незасвоюваністю білкових з’єднань. Куріння під час вагітності стає причиною плодової інтоксикації. Мати сама робить з ще ненародженого крихти пасивного курця. У таких діток вже в підлітковому віці проявляється тяга до нездорових пристрастей на зразок сигарет і спиртного. Якщо вагітна в ході гестації регулярно викурює по кілька сигарет, то після народження у крихти може розвинутися нікотинове голодування. Фактично ще в материнській утробі у плода формується нікотинова залежність. У дитини на тлі цього порушується сон, він стає примхливим, при народженні після першого вдиху у нього може виникнути стан задухи та ін.

Жінці вже перед вагітністю слід викорінити нездорові звички, оскільки нікотин небезпечний навіть при плануванні зачаття. Чоловічий організм від нікотину очищається швидше, ніж жіночий, тому планувати вагітність безпечно через місяці три після відмови від сигарет. І це за умови, що нікотиновою залежністю страждав лише батько дитини. Офіційні дослідження показали, що для виведення нікотинових канцерогенів з організму знадобитися мінімум годин 8, а на повне очищення піде не менше півроку. Мало того, якщо курити на етапі планування, то шанси завагітніти будуть багаторазово знижені. Якщо зачаття все ж відбудеться, то ще невідомо, що буде при виношуванні, як відіб’ється куріння на плодовому розвитку.

До 12 тижнів.

Зрозуміло, чому вагітним не можна курити, але як бути, коли пацієнтка про цікаве положення не знала, вона його не планувала, І сталося зачаття. Чим загрожує куріння на ранньому терміні, особливо в перший місяць гестації.

Зачаття зазвичай відбувається на 14 добу циклу, причому після нього ще пару тижнів між ембріоном і материнським організмом не буде ніякого зв’язку. Імплантація ембріона здійснюється тільки через тиждень-півтора після овуляції, і вже через кілька днів пацієнтка дізнається про цікаве положення по відсутності менструальних кровотеч. В даному випадку природа проявила турботу, захистивши дитину від негативного впливу ззовні, адже повноцінний зв’язок з ембріоном встановлюється приблизно до четвертої-п’ятої акушерської тижні.

Але коли матуся вже виявила затримку, дитина вже страждає від впливу нікотину, оскільки кровоносне сполучення з матір’ю вже встановлено, а плацента ще не захищає від шкідливих токсинів. Нікотин на ранньому терміні вагітності, тобто на 1 триместрі викликає порушення всіх процесів в організмі пацієнтки, негативно позначається на закладанні основних плодових структур, тому варто розпрощатися з цією звичкою якомога швидше.

Чому не можна курити при вагітності на ранніх термінах. Нікотинова залежність загрожує порушеннями в дозріванні внутріорганіческім систем крихти, сприяє заміщенню нормальних клітинних структур хворими клітинами, які утворюються під впливом канцерогенів, що заповнюють тютюновий дим. Особливо нікотин шкодить кістковомозковим тканинам, які після появи малюка потребують пересадки.

Часом матусі ще підозрюють про зачаття, а потім заспокоюють себе відсутністю зв’язку плід-материнський організм в перші гестаційні тижні, також аргументують різке припинення куріння стресом для плода. У будь-якій ситуації курити вагітної протипоказано, а якщо вона допускає подібне, то це вказує на егоїзм і повну байдужість до здоров’я майбутнього малюка. Думка лікарів одноголосно-розлучатися з сигаретами слід ще до запліднення. Якщо ж у дами планів стати матусею не було, але зачаття відбулося, то розлучитися з жахливою звичкою слід відразу ж після отримання підтвердження про майбутнє материнство.

Додаткові фактори.

Як впливає куріння на гестацію. Навіть при пасивному курінні на жіночий організм чиниться величезний тиск, погіршується функціональність імунної та легеневої системи. У курили пацієнток при виношуванні підвищуються ризики розвитку респіраторних вірусних інфекцій, що вкрай небажано для гестації. Якщо пацієнтка не може так відразу розлучитися із згубною залежністю, то в її кровотоці присутній багато нікотинових компонентів, негативно впливають на всі внутрішньоорганічні структури.

Важливе значення має кількість сигарет, які матуся викурює в день. Але навіть одна сигаретка на добу може спровокувати складності з пренатальним розвитком, викликати ускладнення вагітності і при розродженні. Навіть в такому дозуванні дитина може народитися з заячою губою або вовчою пащею, причому такі діти з кожним роком у палять пацієнток з’являються все частіше. Тому від нездорового захоплення необхідно позбавлятися.

Як відомо, на першому триместрі максимально високий ризик переривання гестації. Якщо жінка допустить куріння на перших тижнях вагітності, то нікотин просто почне перекривати малюкові кисневе харчування, що спровокує ряд порушень в закладці найважливіших органів. Причому пасивне куріння при вагітності матиме аналогічні наслідки.

У другому триместрі.

На цьому гестаційному терміні малюк вже стає схожий на маленького чоловічка. У нього вже є ніжки і ручки, якими він вчиться керувати. Вже встановився певний режим, за яким протікає розмірене внутрішньоутробне існування малюка – в певні години він заспокоюється і спить або активно ворушиться. Він вже вміє гикати і кашляти, чхати і брикатися, що матуся відразу ж помічає. Чи можна курити під час вагітності на цьому терміні.

Якщо матуся ще сумнівається, то варто ознайомитися з дослідженнями, які показали шокуючі результати. Коли в материнський організм починає проникати тютюновий дим, з дитиною відбуваються жахливі метаморфози — він починає показувати гримасу невдоволення, відсувається від небезпечної токсичної речовини, оскільки при контакті з нікотином відчуває себе погано. На цьому терміні куріння під час вагітності провокує порушення в природних процесах плодового розвитку, викликаючи вкрай важкі наслідки. Одним з них є важка гіпоксія, чревата передчасним розродженням.

Ці наслідки для малюка подібні смертельного вироку, оскільки при народженні на світ на такому терміні дитина нежиттєздатний, тобто навіть в спеціально обладнаному боксі вижити він не зможе, оскільки внутріорганіческіе структури ще не сформувалися.

У пізні терміни.

Глибоко помиляються ті, хто вважає, що на останньому триместрі можна курити вагітним, оскільки плацентарний бар’єр забезпечить захист малюкові. Навіть на третьому триместрі регулярне викурювання сигарет загрожує серйозними ускладненнями. Чим небезпечне проникнення нікотину. На тлі тютюнопаління високий ризик розвитку маткової кровотечі, викидня, у плода може виявитися головномозкова недорозвиненість, дефіцит ваги, спонтанна дитяча смерть в перші години після народження та ін.

Останній місяць гестації вкрай важливий, оскільки малюк активно готується до появи. За тиждень він набирає до 0,25 кг і поступово перебирається в малотазову порожнину. Матуся в ці дні все частіше відчуває тренувальні схоплювальні скорочення, а завдяки опущення живота її дихання знову стає легким. Але тютюнопаління нещадно руйнує ці процеси, провокуючи різного роду ускладнення. При цьому навіть пасивне куріння неприпустимо.

Вагітність і пасивне куріння на останніх тиждень гестації можуть спровокувати відшарування плацентарних тканин з сильною кровотечею, виражений розвиток гіпертонічної хвороби і гестозу, передчасне розродження. Істотно підвищуються ризики мертвонародження або народження недорозвиненого або недоношеного малюка.

Якщо пацієнтка протягом гестаційного терміну не могла побороти тягу до сигарет, то вона ризикує зіткнутися з патологічними станами у дитинки на зразок нервносистемних вад і психічних розладів, патологій міокарда, синдрому Дауна або гетеротропії, носоглоткових аномалій і пахової грижі. Всі фахівці одноголосно закликають-курити при вагітності не можна, кидайте відразу, не варто боятися стресу для плода, адже нікотин завдає йому набагато більш масштабні і незворотні пошкодження, ніж різка відмова матері від сигарет.

Пасивне куріння.

Фахівці підтверджують, що розлучитися з нікотиновою залежністю пацієнтам вкрай складно. Навіть вагітним, які до зачаття активно викурювали по кілька сигарет на добу, нещадно хочеться курити під час вагітності, хоча вони і розуміють весь масштаб негативного впливу нікотину на дитинку. Просто залежність від сигарет розвивається досить швидко, а виліковується дуже важко.

Ще складніше при настанні зачаття змусити кинути сигарети когось із домочадців, адже пасивне тютюнопаління не менш небезпечно для плода, ніж активне. Матуся також вдихає шкідливий тютюновий дим, токсини з якого проникають на слизову і в кровотік, а потім досягають дитини.

За статистикою, курець вдихає з тютюнового диму лише 20% токсинів, решта розлітається навколо, отруюючи оточуючих людей. За одну годину пасивного куріння людина отримує дозу нікотину, достатню для розвитку серцево-судинних і легеневих патологій, ракових онкопроцесів та ін.

Кальян-небезпечно чи ні.

Деякі матусі впевнені, що при палінні кальяну вони не завдають вагітності і організму ніякої шкоди. Вони вважають, що фільтрація оберігає від шкідливих речовин. Так, Водний фільтр зменшує проникнення токсинів, які негативно впливають на внутрішньоутробний розвиток і подальше здоров’я крихти.

Як би сильно не хотілося покурити кальян, згадайте про те, що така звичка піддає плід шкідливому впливу свинцю, миш’яку і хрому. Коли вагітна затягується кальяном, її малюк всередині також задихається, як і при палінні звичайних сигарет, адже всередину проникають продукти горіння, що містять токсини і канцерогени.

При палінні кальяну у вагітних можуть народитися недоношені дітки, які пізніше будуть явно відставати в розумовому і психофізичному розвитку від своїх однолітків. У таких дітей, як правило, ослаблений імунітет, а часом і імунодефіцит, вони часто страждають від різного роду алергічних непереносимостей і гіперчутливості. Причина в тому, що в складі курильних кальянних сумішей присутні різноманітні ароматичні вуглеводневі сполуки, які згубно відбиваються на малюка. Тому пацієнткам в положенні варто серйозніше поставитися до подібних захоплень.

Електронні сигарети.

Досить популярним засобом сьогодні вважається Електронна сигарета, яка імітує процес тютюнопаління. Курить вдихає пар., який виділяється при підігріві картриджа з рідиною. Вона не містить нікотину, тому багато палять матусі вибирають такий спосіб для більш легкого розставання з згубною пристрастю до тютюнопаління. Але чи можна вагітним курити електронні сигарети.

Фахівці виступають категорично проти подібних методів, оскільки використовувані в електронних сигаретах рідини також містять канцерогенні сполуки, при вдиханні яких розвиваються аналогічні патології, що і при звичайному палінні традиційних сигарет. Мало того, справжні електронні сигарети коштують недешево, а підробок продається дуже багато, при використанні неякісного виробу можна викликати сильну інтоксикацію організму, завдавши собі непоправної шкоди.

Як кинути згубну пристрасть.

Отже, тютюнопаління з вагітністю категорично несумісні. Але якщо зрозуміти це можна, то відмовитися від такої шкідливої звички вкрай складно, а деяким і зовсім неможливо. Але фахівці стверджують, що вагітним кинути палити навіть простіше, ніж іншим курцям. Чому? Та тому що у них є потужний стимул, який допоможе розлучитися з згубною пристрастю – зростаючий всередині дитина, з першого дня зачаття потребує захисту і турботи матусі.

На думку фахівців, якщо вдалося протриматися 24 години без сигарет, то можна вважати, що боротьба з курінням вже досягла вагомого результату, оскільки далі протистояти тязі до нікотину буде набагато простіше. Тепер залишиться лише тримати себе під контролем під час дружніх зустрічей, нервових хвилювань, депресивних переживань та інших ситуацій, при яких руки самі тягнутися до сигарет.

Якщо кинути різко не виходить, то фахівці рекомендують поступово скорочувати кількість викурених сигареток. При цьому варто ввести правило — не докурювати сигарету до кінця. Для втамування нікотинового голоду достатньо лише 3-4 затяжки, решта краще викинути.

Корисна порада.

куріння на останньому терміні вагітності

Вагітність може виступати відмінним стимулятором для початку здорового способу життєдіяльності і викорінення нездорових пристрастей на зразок сигарет і курильних сумішей. Є кілька робочих методик, які допомагають перемогти нездорову тягу до нікотинового саморуйнування.

Потрібно обов’язково повідомити лікаря про наявність такої звички, він може дати слушну пораду, як простіше позбутися від неї, порекомендує більш щадні способи. Забезпечте підтримку домочадців. Ідеально, якщо разом з матусею буде кидати курити ще й чоловік або тато тощо на допомогу матері буде мотивація, що сигарети провокують у плода безліч каліцтв і порушень зі здоров’ям, а відмовившись від сигарет, вона захистить малюка від усього цього. При кожному пориві затягнутися сигареткою матуся повинна подумки промовляти цей постулат. Варто скоротити відвідування місць, де можна зіткнутися з людьми, що палять, а вдома викинути всі предмети, які нагадують матусі про сигарети. Корисно буде обзавестися парою книжок, де в яскравих фарбах описується, як шкідливий нікотин для плода, які каліцтва він провокує, як небезпечний частка здоров’я крихти в майбутньому і пр.такі ужастики часом реально допомагають подолати тягу до нікотину.

Багато беременяшек страждають від нікотинової залежності. Але багато на благо народження здорового малюка успішно справляються з подібною проблемою. Хтось смокче м’ятні льодяники, а комусь досить просто уявити, як погано малюкові всередині, коли матуся затягується черговий сигареткою. Головне, чітко розуміти, що необхідність у зв’язку з вагітністю розлучитися з тютюновою залежністю – це не покарання. Так матуся піклується про розвиток крихти, щоб він народився здоровим і міцним.