кращий спосіб кинути палити

Ефективні способи кинути палити.

Куріння-одна з найпоширеніших шкідливих звичок. Кожна людина знає, наскільки руйнує організм нікотин, проте річні обсяги продажів тютюнових виробів не зменшуються. І питання: «Як кинути палити?»–- як і раніше актуальний для мільйонів людей.

Існують різноманітні способи кинути палити, але головне у відмові від куріння – тверда переконаність у своєму рішенні і готовність назавжди забути про сигарети. Використовуючи тільки перевірені способи, важливо вірити в свої сили і в те, що вийде досягти мети.

Медичні способи кинути палити.

В першу чергу нікотин вражає систему дихання. Смоли, оксид натрію, Атакуючі легені, розносяться кров’ю, викликаючи ряд патологій. Офіційна медицина визначає куріння як захворювання з психічними симптомами, розвитком залежності. Лікуванням патології займаються психіатри-наркологи, не можна намагатися позбутися від неї самостійно.

Способів кинути палити досить багато, але найефективніший результат в позбавленні від залежності досягається за допомогою залучення досягнень медицини. Для людини, що позбавляється від куріння, важлива зміна режиму харчування і способу життя. Доктор контролює ефективність лікування, і якщо потрібно, призначає ліки, які допомагають усунути виникає стрес. Чим суворіше дотримується режим, тим легше позбавлятися від нікотинової залежності.

Зміст - як кинути палити

Медичні препарати проти куріння.

Існує ряд лікарських препаратів, які допомагають позбутися від куріння: таблетки, спреї, розчини. Засоби від нікотинової залежності можна розділити на групи:

Ліки для заміщення нікотину. Антидепресанти. Препарати, які викликають огиду до куріння.

Деякі ліки вміщують в собі поєднання ефектів для отримання більш високих результатів. Слід врахувати, що вибір препаратів може робити тільки лікар, враховуючи всі показники стану здоров’я пацієнта, так як можлива поява побічних ефектів. Необхідно пам’ятати, що медичні препарати не допоможуть, якщо у людини, що кидає палити, не вистачить рішучості і наполегливості в боротьбі зі шкідливою звичкою. Багато хто вважає, що кращий спосіб кинути палити, це терапія лікарськими препаратами.

Найбільш ефективні препарати від нікотинової залежності:

Табекс. Цитизин, що міститься в препараті, має рослинне походження. Організм сприймає його як нікотин через схожого впливу. При цьому потреба в нікотині значно знижується. Відбувається заміщає терапія, яка необхідна для тих, хто не наважується різко відмовитися від куріння. Так, препарат сприяє формуванню відрази до тютюну. Чампикс. Дія популярного німецького препарату, що містить варениклін, засноване на впливі на головний мозок з метою обдурити організм. Препарат прибирає абстинентний синдром. Чампікс пов’язує рецептори і допомагає виробленню дефаміну – гормону радості. Аналогічні відчуття отримує курець при надходженні диму в легені.

Кодування.

Гіпнотичне кодування-швидкий спосіб кинути палити. Під час сеансу кодування відбувається навіювання психотерапевтом курцеві установки на відмову від куріння. Найкраще діє, якщо людина дійсно хоче назавжди відмовитися від сигарет, і рухає їм саме цей мотив, а не просто страх «зірватися».

Кодування вважають крайнім методом терапії. Незважаючи на високу ціну, лікування не гарантує 100% позбавлення від хворобливої залежності. Але процедура дає шанс стати здоровим. В основі кожного виду кодування лежить метод аверсії-формування у курця відрази до нікотину за допомогою свідомості, а також емоційних проявів: страху, больових відчуттів, що призводить до перетворення задоволення в огиду.

Голковколювання.

Багато людей, позбувшись від нікотинової залежності, вважають, що найкращий спосіб перемогти куріння, це голковколювання.Так, називається метод впливу на певні точки тіла, що дає позитивний результат. Це перевірений часом, простий спосіб, при якому доктор вколює в певні точки на вухах голки, і бажання викурити сигарету пропадає.

Голковколювання дозволяє курцям позбутися згубної звички раз і назавжди. Методикою розраховане лікування шестикратними сеансами. На перший погляд, легкий спосіб не рекомендується застосовувати при позбавленні від нікотинової залежності вагітних жінок, людям з підвищеною збудливістю нервової системи, а також при наявності або підозрі на злоякісні новоутворення.

Немедичні способи.

Зазначені вище способи найбільш ефективні для завзятих курців, які сильно залежать від нікотину. Якщо ж залежність слабка — можуть допомогти і інші, немедичні способи.

Нікотиновий пластир, нікотинова жувальна гумка.

Дієвий спосіб поступово відмовитися від куріння – використання спеціального нікотинового пластиру або нікотинової жувальної гумки. Сенс полягає в тому, що вони виділяють в кров дуже малу концентрацію нікотину, а людина тим часом відвикає від сигарет. Рекомендований лікарський контроль Процесу.

Харчові добавки.

Для позбавлення від нікотинової залежності сьогодні пропонується велика кількість харчових добавок, які, за твердженням виробників, сильно покращують самопочуття при відмові від сигарет. За рахунок екстрактів різних рослин біологічно активні добавки нівелюють негативні зміни в організмі, що виникли через куріння. Крім цього, вони використовуються з метою допомогти в лікуванні хвороб, викликаних курінням, а також їх профілактики.

Спорт проти нікотину.

Багатьом активним і темпераментним людям допомагає Заміна куріння регулярними фізичними навантаженнями. Фітнес, біг, пілатес та інші інші регулярні навантаження викликають викид гормону щастя – окситоцину. І коли знаходишся в такому стані, боротися зі шкідливими звичками набагато легше. А також приємний бонус у вигляді поліпшення фізичної форми, шкірних покривів, волосся допомагає, особливо жінці, далі тримати себе в руках.

Боротьба з перекурами.

Також допомагає зменшити кількість перекурів, а потім поступово відмовитися від сигарет, робоча завантаженість. Тут все просто — у людини, яка дуже зайнята на роботі, банально не залишиться часу на шкідливу звичку. Ідеальним варіантом може бути вибір роботи в компанії, яка забороняє співробітникам курити протягом робочого дня.

Поради тим, хто відмовився від куріння.

Підвищенню ефективності проведеної терапії сприяють:

Робота, що вимагає особливої напруги, допомагає відволіктися від бажання курити. Заняття улюбленим видом спорту. Турпоходи в екстремальних умовах. Особливий догляд за зубами, які необхідно чистити після кожного куріння.

Психологічні способи.

кращий спосіб кинути палити

Відео — кращий спосіб кинути палити (Відео)

Для багатьох це найефективніший спосіб кинути палити.

Усвідомлення бажання.

Для використання прийому необхідно взяти папір і ручку. Лист слід розбити на 4 стовпчики:

Задоволення від куріння. Неприємності через куріння. Причини, за якими слід позбутися від шкідливої звички. Очікувані приємні зміни після позбавлення від шкідливої звички.

Останнім часом рекламується спосіб лікування нікотинової залежності онлайн за допомогою зв’язку по скайпу, що є не зовсім безпечним способом, так як під час сеансу можуть виникнути неприємні несподіванки, викликані втручанням в психічну сферу людини.

Спосіб, який точно підійде азартним людям. Посперечавшись з друзями або з кимось із членів сім’ї на велику суму грошей або цінний подарунок, людина отримує додатковий стимул кинути палити і тримати себе в руках. Правда, існує небезпека того, що перемігши в суперечці і отримавши бажаний результат, мотивація продовжувати життя без сигарет різко впаде і шкідлива звичка повернеться.

Публічне зобов’язання.

Крім парі, останнім часом популярним стало публічне зобов’язання кидає палити в соціальних мережах. Курець публічно заявляє про те, що протягом певного періоду часу відмовиться від шкідливої звички, і періодично публікує звіти про свою боротьбу. Чим більше людей стежить і читає новини, тим сильніше бажання людини отримати схвалення.

Аллен Карр про методику позбавлення від куріння.

Відомий психотерапевт виділив головне в подоланні нікотинової залежності:

Не можна приймати відмову від шкідливої звички насильством по відношенню над власною персоною. Не потрібно налаштовуватися використовувати силу волі, слід просто усвідомити, що куріння зайве в людському житті. Не слід давати собі установку, що не курити буде важко. Повинен бути настрій на позитив. Потрібно кинути палити раз і назавжди.

Народні методи від куріння.

У народній медицині існує безліч способів позбутися від куріння. Найефективніші з них далі. Щоб полегшити підвищену дратівливість після відмови від куріння, слід приготувати настій: по 1 столовій ложці кореня валеріани, квітів ромашки, фенхелю, м’яти, плодів кмину висипати в скляний посуд, перемішати. Одну столову ложку суміші залити двома склянками окропу. Наполягати в термосі протягом 3 годин. Після проціджування, вранці і ввечері пити замість чаю по 200 мл.

Дві чайні ложечки вівса заливаються 400 мл окропу, нудяться 20 хв.після двогодинного настоювання п’ють замість чаю. При сильному бажанні закурити, можна скористатися гарбузовим насінням, які завжди слід тримати в кишені.

Методи кинути палити назавжди-доступні для будь-якого курця. Але можливість позбутися від куріння за допомогою одного з обраних способів здійсниться тільки тоді, коли курив людина твердо переконає себе в непотрібності і шкоду нікотинової залежності.

П’ять незвичайних способів кинути палити.

Щорічний день відмови від куріння цього разу відзначають 15 Листопада. Саме свято було встановлено Американським онкологічним товариством в 1977 році і відзначається щороку в третій четвер листопада. Смерть від раку легенів в 90% випадків обумовлена курінням, в 75% шкідлива звичка стає причиною хронічного бронхіту, а в 25% випадків – ішемічної хвороби серця.

Усвідомлюючи наслідки шкоди від куріння, багато залежні намагаються кинути шкідливу звичку: в хід йдуть нікотинові жуйки, пластирі, всілякі гелі і таблетки. Найефективніший спосіб кинути палити-це звернутися в спеціалізований медичний заклад, де спеціально для вас складуть індивідуальний план по боротьбі з нікотиновою залежністю. Але в реальності до такого способу вдаються лише одиниці. Д ля тих, хто перепробував всі традиційні методи відмови від згубної звички, «світ 24» зібрав незвичайні способи, якими користувалися завзяті курці, щоб її перемогти.

Погані сигарети в темряві.

Якщо ви хочете кинути палити, то перестаньте купувати сигарети, які вам подобаються. Купуйте самі «несмачні», на ваш погляд, сигарети і курите їх в незручному для вас місці і краще в темряві. Наприклад, деякі курці закривалися у ванній кімнаті або туалеті, вимикали світло і курили нелюбимі сигарети. Кажуть, що так задоволення від процесу зводиться до нуля і поступово курити більше не хочеться.

Курити навпаки.

Які тільки маніпуляції з сигаретами не вигадують бажаючі кинути палити. Наприклад, деякі курці пробували підпалювати фільтр і починати курити сигарету з нього. Кажуть, після кількох затяжок нікотинове бажання пропадало відразу на кілька днів. Одна жінка кожен раз відрізала від сигарет в пачці по маленькому шматочку, поки не дійшла до того, що в останній пачці, яку вона купила, обрізати сигарети довелося до самого фільтра. Також колишні курці радять «пожувати» дим у роті і після вдихнути, кажуть, так бажання швидко пропадає.

Замінники сигарет.

Деякі курці стверджують, що їм допомогли сушені лимонні кірки, які вони складали в пачку від сигарет. Кожен раз, коли хотілося закурити, вони просто жували ці кірки і бажання піднімати відпадало. Інші радять загортати в сигарети … нігті . Або вмочати сигарети в молоко, сушити і потім курити. Кажуть, так все задоволення від сигарет пропадає, і до тютюнових затяжок більше не тягне. А ось одна мешканка Нью-Йорка кинула курити, загортаючи в сигарету собачий корм. Деякі складають в пачку від сигарет цукерки і їдять їх кожен раз, коли хочеться закурити. Але, здається, цей метод занадто «милий» і навряд чи так легко допоможе кинути палити, а ось набрати зайві кілограми – запросто.

Тривалі канікули в Бутані.

Ніяк не можете кинути палити через те, що навколо все курять? Та й вид сигарет вводить вас в магічний трепет? Беріть тривалу відпустку і їдьте в Бутан. З 2004 року в цій країні повністю заборонений продаж сигарет і куріння. На ввезення тютюну діє 100% податок від вартості, а штраф за куріння становить 175 євро.

Страшилки і книги.

Тисячі курців по всьому світу хвалять книгу Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Некурящій людині, напевно, складно зрозуміти, чому вона так ефективно діє на курців, але багато кидали згубну звичку, якщо не назавжди, то на дуже тривалий час. У 2005 році, через рік після публікації книги, випустили однойменний фільм. Кажуть, він теж ефективний у боротьбі з курінням.

Можна також згадати і прочитати роман Стівена Кінга «корпорація «кидайте курити»». Головний герой потрапляє в спеціалізовану клініку, після якої пацієнти більше ніколи не починають курити. Методи боротьби виявляються жахливими: їм доводиться вибирати між курінням і життям.

Як кинути палити: всі способи хороші.

Близько 40% курців мріє кинути палити. Який спосіб вибрати?

Наша країна залишається одним з найвигідніших ринків збуту тютюнової продукції: сім чоловіків і три жінки з десяти — курять. За словами заступника Голови Комітету Державної Думи з охорони здоров’я Миколи Герасименка, 82% росіян схильні до пасивного куріння, 56% дітей живуть в палючих сім’ях, багато з них починають переймати батьківську звичку вже з 12 років. У той же час, близько 40% курців мріє кинути палити.

Чи існують «таблетки від куріння»? Які сигарети найлегші? Чи здатна Електронна сигарета позбавити від нікотинової залежності? Читайте про це в нашому матеріалі.

Тютюн має скандальне минуле. Привезений Колумбом в Іспанію, він став поширюватися по світу як ліки від багатьох хвороб.

Впливові люди, публічно демонструючи куріння тютюну, ввели його в моду. З плином часу тютюн почали забороняти в усьому світі з політичних і соціальних причин, ще не здогадуючись про шкідливий вплив куріння на здоров’я. У Росії Олексій Михайлович Романов виривав курцям ніздрі, відрізав ніс і вуха, а вже його син Петро I, зрозумівши вигоду продажу тютюну для економіки держави, насильно прищеплював цю звичку серед своїх підданих.

Тільки через багато десятиліть вченими було доведено, що компоненти тютюнового диму надають знищує дію на організм, викликають звикання. Нікотин був визнаний наркотичною речовиною. Але це не завадило найбільшим тютюновим магнатам зміцнитися на світовому ринку. На даний момент нікотин виключений зі списку наркотиків, а куріння офіційно не вважається наркотичною залежністю.

Однак, за даними ВООЗ, щорічно через вживання тютюну помирає більше 5 мільйонів чоловік — це більше, ніж від ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та малярії, разом узятих.

Шкода від куріння: правда чи міф?

кращий спосіб кинути палити

Про шкоду куріння написано і сказано багато. Тисячі авторів дають поради про те, як кинути палити. Десятки фармацевтичних компаній готові прийти на допомогу свідомим курцям, запропонувавши їм альтернативу сигареті.

Ще більше сил і коштів витрачається на рекламу куріння, так як тютюновий бізнес — один з найстабільніших і прибуткових. Крім явної реклами, є ще й прихована. Мета її-викликати сумнів в тому, що куріння небезпечно саме для вас. Тут і незліченні приклади людей, що живуть до ста років і смолящих, як паровози. І надмірно неправдоподібні загрози, що від куріння виростають хвіст і козячі роги. І фаталістичні заяви про те, що жити взагалі шкідливо.

Однак у кожної розумної людини все ж є вибір: стати маріонеткою, щодня відносить одну частину грошей в тютюновий кіоск, а іншу — лікаря, який лікує наслідки шкідливої звички, або зберегти свободу розпоряджатися своїм здоров’ям і коштами на власний розсуд.

Чому важко кинути палити?

Кожен знає про шкоду куріння, але не бере цю інформацію в розрахунок. Чому? Тому що не думає про те, яка саме сигарета стане точкою відліку його тривалості життя, яка затяжка вичерпає компенсаторні можливості організму і викличе незворотні зміни.

Людині важко повірити, що звичайна дія, яку він звично робить кожен день — так само, як сотні оточуючих, — одного разу стане причиною саме його смерті.

Однак 95% курців, які перенесли інфаркт міокарда або інсульт, відразу ж кидають курити раз і назавжди: розмови про силу волі, «ломку» і труднощі відвикання втрачають сенс перед обличчям реальної небезпеки.

Як кинути палити?

«Крапля нікотину вбиває коня», а людині потрібно набагато менше. Смертельна доза для дорослого чоловіка-близько що відповідає вмісту нікотину в 4-6-и сигаретах.

При палінні в загальний кровотік надходить не весь нікотин, а приблизно 10% — 1 мг на сигарету. Відомі випадки загибелі людей, які на спір викурювали більше пачки сигарет поспіль, отримуючи свою «кінську» дозу.

Але основну шкоду від куріння люди отримують в результаті впливу отруйних компонентів тютюнового диму. Нікотин за своєю токсичною дією поступається іншим домішкам, однак саме він — причина звикання до куріння.

Нікотин викликає пристрасть-психічну залежність від куріння. Саме з нею найважче впорається тому, хто вирішив позбутися від цієї шкідливої звички. Фізична залежність від сигарет теж існує, особливо у курців з великим стажем. Однак вона виражена набагато слабкіше. Крім того, до нікотину розвивається звикання — коли з кожним разом потрібно все більша доза для задоволення.

Всі способи відмови від куріння спрямовані на ці три ланки: зменшення дози нікотину, позбавлення від психологічного бажання взяти в рот сигарету і боротьба з абстинентним синдромом (фізичною залежністю).

Про те, як кидати, досі ходять суперечки: хтось вважає, що єдиний вірний спосіб-кинути різко і відразу, інші стверджують, що це неможливо, і пропонують різні хитрощі, щоб відучити себе від сигарети поступово.

Про декілька ефективних способів поетапного відмови від куріння ми вже писали в матеріалі » хто краде вашу красу?». Давайте поговоримо про деякі інші.

Легкі і ультра-легкі сигарети.

Одним із способів поступового відвикання вважається перехід на легкі сигарети: судячи з інформації на пачці, вони містять менше нікотину і смол, а значить, організм буде відвикати від звичайної дози і отримувати менше отруйних компонентів диму.

Однак це теорія. Численні практичні дослідження виявили жахливий парадокс: при переході на легкі сигарети курці отримують набагато більшу дозу смол і нікотину, ніж передбачалося.

Наприклад, за даними Journal of National Cancer Institute, у Великобританії споживачі ультра-легких сигарет отримують в 8 разів більше нікотину, ніж вказує виробник на пачці.

Ще гірше те, що при переході на цей тип тютюнової продукції багато хто взагалі відмовляється від спроб кинути палити — мабуть, заспокоївши совість інформацією на етикетці.

Організм важко обдурити: при палінні сигарет зі зниженою кількістю нікотину людина робить затяжки глибше і частіше, збільшує кількість сигарет в день до тих пір, поки не отримає звичну дозу.

Виробникам вигідно рекламувати сигарети light як засіб легкої відмови від куріння. Собівартість їх нижча (легкі сигарети виготовляються з відходів тютюнового листа), а ціна на ринку вища, адже сигарети light постулюються як елітні.

У підсумку отримуємо зворотний результат: кинути палити за допомогою таких сигарет не легше, ніж свідомо зменшуючи кількість звичайних, а ось почати.

Потрапити в нікотинову залежність важко — для цього потрібно проявити завзятість. Адже куріння-неприємна звичка: нікотин володіє гірким смаком і огидним запахом.

Так ось почати курити з легких сигарет найпростіше. Кожен курить знає, що легкими сигаретами простіше затягуватися, вони не мають різкого відразливого смаку і запаху. Особливо привабливі вони для підлітків і жінок.

Гіркий смак нікотину «забивають» додаванням цукру, запах — ароматичними добавками. Ментол забезпечує анестезію дихальних шляхів, дозволяючи робити затяжки глибше, а масло какао, що містить теобромін, розширює бронхи, зменшуючи першіння і кашель після куріння і дозволяючи диму проникати глибше в дихальні шляхи.

Якщо ви все ж вибираєте легкі сигарети як спосіб відвикання від куріння, пам’ятайте:

чим швидше згорає сигарета, тим менше нікотину і диму Ви встигаєте отримати. Це залежить від якості паперу, в яку обгорнута «начинка», від її здатності пропускати кисень.

при палінні не прикривайте губами і пальцями поверхню фільтра: в ньому містяться мікропори — отвори для «розведення» тютюнового диму звичайним повітрям. Це основний механізм зменшення шкідливості сигарет. При неправильному курінні легкі сигарети перетворюються в»супер-важкі».

Електронна сигарета.

Ще один спірний спосіб відучитися курити. Чим Електронна сигарета відрізняється від звичайної? Тим, що вона багаторазова і дорога. Купуючи різні картриджі, ви можете регулювати вміст нікотину і змінювати запахи.

При використанні сигарети рідина випаровується (в деяких моделях — розпорошується) і надходить в легені. Включення сигарети частіше відбувається автоматично при вдиху.

Плюси у електронної сигарети, мабуть, є значні — однак не для тих, хто хоче відмовитися від куріння, а, скоріше, для їх близьких:

відсутній запах, властивий традиційним сигаретам; зі складу видалені канцерогени та інші шкідливі домішки тютюнового диму; ризик пасивного куріння практично відсутній; відходять у минуле пропалені штани і підковдри, знижується ймовірність пожеж з вини курця.

Нікуди не йде залежність від нікотину. Є, звичайно, і безнікотинові картриджі, але якщо ви готові на них перейти, значить, тягу до куріння ви вже перемогли.

Обережніше з дозуванням: зазвичай картридж містить таку ж дозу нікотину, як ціла пачка. Пам’ятайте про смертельну дозу!

За деякими дослідженнями, ароматизатори та інші компоненти рідини для картриджів мають несприятливий вплив на здоров’я, що можна порівняти зі звичайним курінням.

Електронна сигарета ще більше поневолює. У людини не залишається стримуючих факторів: немає запаху, не бурчать домашні, не доводиться труїти дітей пасивним курінням, не треба виходити в мороз на вулицю або відвідувати курилку, бігати в магазин за новою пачкою і так далі.

Однак якщо кидати палити прямо зараз не входить у ваші плани, Електронна сигарета може полегшити життя і, можливо, зменшити шкоду здоров’ю.

Нікотинова «обманка»: пластир, льодяник або спрей?

Деякі лікарі рекомендують в якості заміни сигаретам різні засоби, що містять нікотин.

За запевненням виробників, нікотиновмісні препарати пом’якшують абстинентний синдром при скасуванні куріння, допомагають побороти тягу до сигарет. Однак принциповий механізм дії той же, що і у електронної сигарети: Ви отримуєте дозу нікотину без інших інгредієнтів.

Згідно з інструкцією, необхідно поступово зменшувати дозу і кратність прийому цих препаратів протягом хепі-ендом повинен стати повна відмова від куріння і вживання нікотину в будь — якому вигляді (виняток-зелені помідори, картопля, баклажани та інші пасльонові).

В арсеналі кидають палити: Жувальні гумки, льодяники, нашкірні пластирі, аерозолі і назальні спреї — вибір засобу доставки нікотину повинен бути індивідуальним.

Деяким курцям така нікотинова » обманка «дає шанс назавжди» зав’язати » з курінням, інші вважають, що нікотинозамінники тільки дражнять організм і витягують зайві гроші.

Існує ще один вид «таблеток від куріння».

Засоби, що не містять нікотин.

В даний час в нашій країні зареєстровані два препарати цієї групи — «Чампікс» і «Табекс». Речовини, що входять до складу цих таблеток, викликають зменшення тяги до куріння, огиду до нікотину, знімають прояви абстинентного синдрому. Тривалість лікування становить.

Однак ці речовини мають ті ж точки застосування в організмі, що і нікотин, мають побічні ефекти і протипоказаннями. А головне, кинувши палити за допомогою цих таблеток, ніхто не застрахований від»рецидиву».

Кинути палити раз і назавжди.

Чи можливо таке? Так, можливо.

Як показало вивчення інтернет-ресурсів, велика частина відвідувачів тематичних форумів і сайтів висловлюються на користь саме цього «дешевого і сердитого» способу, стверджуючи, що головне — повірити в себе і необхідність позбутися тютюнової залежності.

Кожна доросла людина може кинути палити. Благо, способів для цього придумано чимало. Набагато складніше захистити від куріння дітей. Досі спроби психологів, педагогів, лікарів і політиків не увінчалися успіхом. Тому захист підростаючого покоління на наших плечах. Наш приклад — їхнє майбутнє. Які слова ви знаходите для своїх дітей? Чи доводилося вам боротися з курінням близьких людей? Поділіться успіхами!

Як швидко кинути палити в домашніх умовах? Вірний спосіб кинути палити.

Ні у кого не викликає сумнівів небезпека сигарет, причому як для самого курця, так і для його близьких. Тому так актуальне питання: «Як швидко кинути палити в домашніх умовах?»Свобода від шкідливої звички дає масу переваг, про це завжди варто пам’ятати. Адже найголовніше-знайти для себе причину, привід, щоб зробити крок здоров’ю і хорошому самопочуттю.

Навіщо кидати курити?

У боротьбі з курінням дуже важлива мотивація. Людина повинна не просто усвідомлювати, наскільки шкодить організму нікотинова залежність, а й по-справжньому хотіти від неї позбутися.

Співучасть.

Підтримка близьких людей просто необхідна людині, коли він намагається кинути палити. Відгуки знайомих і друзів допомагають вибрати спосіб позбавлення від сигарет. Зрозуміти всі труднощі цього завдання може тільки колишній курець. Тому непогано запитати поради у людей, які успішно подолали цей шлях.

Займіться спортом.

Регулярні фізичні навантаження допомагають організму бути в тонусі. Він сам починає протистояти руйнівним факторам, в тому числі і паління. Дуже скоро людина вже не розуміє, навіщо йому сигарети, і легко відмовляється від них. Фізична активність швидше відновить легені, постраждалі від тютюнового диму. Крім того, коли людина стає сильним і бадьорим, у нього більше приводів бути задоволеним собою, простіше боротися з будь-якими шкідливими звичками. Це вдалий час кинути палити.

Харчуйтеся правильно.

Є продукти, які підсилюють тягу до куріння і покращують смак сигарет. Це м’ясні страви, особливо копченості, алкогольні напої, чай і кава. Кидають палити потрібно більше їсти свіжих фруктів і овочів, молочних продуктів. Бобові-горох і квасоля – будуть корисні всім, хто задається питанням «як швидко кинути палити». У домашніх умовах вживання цих продуктів допомагає підтримувати рівень нікотину в крові. Рідше виникає бажання затягнутися. Тому необхідно включати в раціон їжу, багату нікотиновою кислотою.

Як виробити огиду до сигарет?

кращий спосіб кинути палити

Чи є вірний спосіб кинути палити? Народна медицина пропонує багато варіантів. Ось деякі з них:

Залишити сигарети на добу поруч з мідним купоросом. Потім можна курити. Вони набувають огидний смак. Намочити сигарети молоком, висушити і курити, як зазвичай. Вони стають настільки неприємними, що викликають огиду. Цей спосіб використовують деякі жінки, підсовуючи чоловікові такі сигарети. Він ні про що не здогадується, але все менше хоче курити. Можна самостійно зробити сигарети з чебрецю. Ця трава має нудотним смаком і швидко відбиває тягу до куріння. Якщо випити молока перед сигаретою, вона не принесе задоволення.

Книга проти куріння.

Багато людей стверджують, що їм допоміг цей спосіб. Виявляється, кинути палити легко. Аллен Карр доводить це у своїй книзі. Він сам був завзятим курцем, поки не вирішив назавжди вирватися з нікотинового рабства. Тепер Аллен Карр закликає всіх наслідувати Його приклад і зробити вчинок, гідний поваги і усіляких похвал. Саме так він представляє відмову від куріння. Навіть використання останньої сигарети він пропонує перетворити на урочисту церемонію, подібну врученню «Оскара». Всі близькі повинні в цей момент об’єднатися навколо щасливчика і вітати його з перемогою над залежністю. У книзі детально описано, як кинути палити. Відгуки вона отримує самі обнадійливі. Потрібно просто прочитати томик до кінця, щоб забути про сигарети.

Відволікаючий маневр.

Щоб не курити, людині доводиться постійно контролювати себе. Якщо руки самі тягнуться до сигарет, потрібно їх зайняти чимось. Можна перекочувати масажні кулі або пару волоських горіхів. Це заспокоює і допомагає сконцентруватися.

Є кілька перевірених способів, як впоратися з «нападами» нікотинової залежності. Щоб розібратися, як швидко кинути палити в домашніх умовах, потрібно взяти на озброєння ці прості рекомендації. Якщо захотілося сигаретку, можна пожувати корінь лепехи, погризти насіння (особливо гарні для цього гарбузове), прополоскати рот трав’яним настоєм.

Хороший засіб кинути палити-замінити сигарети, наприклад, черемховими паличками. Навесні потрібно наламати молодих гілочок, листових, тобто без квіткових бруньок. Висушені палички можна скласти в пачку від сигарет і скрізь носити з собою. Коли захочеться покурити або ситуація розташовує до цього, рекомендується просто взяти в рот замість сигарети черемхову гілочку. Людині адже складно змінити весь режим дня і своє оточення. Якщо на роботі перекур або кращі друзі ще не доросли до відмови від сигарет, людині буває складно вирватися з цього кола. «Чарівна» паличка дозволяє не змінювати ситуацію, просто виключити з неї тютюн. У черемхи терпкий смак, навіть якщо після неї все-таки закурити, сигарета здасться неприємною.

Розчини для полоскання рота.

В емальований посуд покласти 1 ст.л. коренів змійовика, залити склянкою води і кип’ятити 2-3 хвилини. Потім настоювати протягом години, після охолодження і проціджування використовувати при бажанні закурити. Взяти подрібнений корінь лепехи і м’яту перцеву в співвідношенні 1:2. Заварити в термосі 1 годину. На 3 чайні ложки суміші потрібно 250 мл води. Розмішати в склянці води 1 столову ложку соди або морської солі. Можна полоскати рот соком лимона, розведеним водою.

Для прийому всередину.

Настій вівса. Дрібно потовкти столову ложку вівсянки, залити 500 мл окропу. Залишити на 12 годин. Потім нагріти і варити 10-15 хвилин, іноді помішуючи. Пити замість чаю. Дуже ефективний і популярний відвар злаків для бажаючих кинути палити. Відгуки про нього дозволяють зробити висновок, що під час лікування не тільки зменшується тяга до сигарет, але і виходять з організму накопичилися токсини. Крім вівса, в відвар потрібно додати жито, просо і ячмінь в рівних частках. Можна приготувати антинікотиновий чай. Для цього буде потрібно: подрібнений цикорій, рута запашна, валеріана лікарська, листя кропиви і м’яти — всього по 10 г.залити суміш двома склянками окропу і настоювати одну годину. Пити напій 2 рази на день з медом і лимоном.

Щоб заспокоїти нерви.

Під час відмови від куріння людини часто переслідує безсоння, занепокоєння, дратівливість. Для полегшення стану можна використовувати відвари трав. Заспокійливий збір включає наступні компоненти: корінь валеріани (2 частини), кмин, ромашка, хміль і м’ята (по 1 частини). Дві столові ложки суміші настоювати 2 години в літрі окропу. Пити перед сном з ложкою меду.

На закінчення.

Є ще один нехитрий спосіб зненавидіти сигарети: дивитися мотивуючі картинки. Коли людина, яка бажає кинути палити, натикається на безліч красномовних зображень уражених легких, жовтих і чорних зубів, супроводжуваних ємними і дотепними фразами, це певним чином діє на його психіку. Емоції сильніше логіки. Або поставити собі за мету: перечитати все, що пишуть про шкоду тютюну. Якщо людина буде постійно концентруватися на проблемі і шукати спосіб впоратися з нею, він, безсумнівно, доб’ється успіху.

Шукаємо ефективний спосіб кинути палити.

Кожен курить хоча б раз в житті задавався питанням: Як кинути палити? Логічно випливає звідси питання: як саме кинути? Способів пропонується чимало. У кожного свої плюси і мінуси. Спробуємо розібратися в них, а також в самій природі куріння.

Чому люди курять?

Переважна більшість людей починають курити за компанію. Звичайно, коли всі навколо роблять це, включаючи героїв улюблених фільмів, важко втриматися від спокуси спробувати. І ось вона-перша сигарета. Противна на смак і запах, що викликає напад кашлю. Організм таким чином щосили кричить: «отрута, припини!»Але ми сильні і пробуємо другу сигарету, третю. А потім несподівано виявляється, що курити вже тягне. Залежність почалася.

Потім ми продовжуємо курити з однієї простої причини: тому що залежимо від нікотину. При цьому самі для себе ми пояснюємо це тим, що нам подобається курити, приємний смак і запах, що сигарета допомагає розслабитися протягом дня або, навпаки, зібратися з думками, що з нею простіше пережити стрес. І так далі тощо. Однак це все хитрощі, які формують психологічну залежність.

І якщо фізична складова залежності проходить дуже швидко, тому що нікотин повністю виводиться з організму за 48 годин, то психологічно відмовитися від куріння набагато складніше. Однак більшість способів, які пропонуються людям, які бажають кинути палити, роблять упор саме на «фізику».

Давайте розглянемо топ-10 найбільш поширених і відомих методів, щоб ви могли вирішити, який більше підійде Вам.

10 популярних способів кинути палити.

Спосіб 1. Сила волі.

Найпростіше і очевидне рішення-перестати курити за допомогою вольового зусилля. Більшості людей здається, що вони в будь-який момент можуть кинути. І ось в один прекрасний день вони вирішують, що з завтрашнього ранку більше не курять. Лягають спати з твердим наміром перейти на здоровий спосіб життя, можливо, навіть викидають сигарети. Але на наступний ранок нестерпно хочеться курити! І чим довше відмовляєш собі, тим сильніше хочеться. Хтось здається відразу, інші стійко тримаються ще якийсь час. Але в підсумку тільки 3% курців дійсно кидають курити за допомогою цього методу. У інших трапляється зрив.

Спосіб 2. Нікотинова терапія.

Цей метод заснований на препаратах, що містять так званий медичний нікотин. До них відносяться антитютюнові жуйки, пластирі, спреї. Багато хто вірить в ефективність такої терапії, так як перераховані кошти продаються в аптеках, а це додає їм солідності. На ділі ж таким чином людина підтримує свою залежність від нікотину (адже він продовжує надходити в організм), на додачу до цього він залишається психологічно прив’язаним до сигарет.

Курс прийому нікотинових засобів досить довгий-від трьох місяців і більше. Здивовані? Так, Цей спосіб приваблює уявною простотою. Від нього очікуєш, що пару-трійку днів поклеїш пластир або пожуєш жуйку — і ось ти вже некурящий. Мало хто готовий сидіти на препаратах місяцями.

Тим часом в інструкції до жувальної гумки «Нікоретте» сказано, що не рекомендується застосовувати її більше 1 року (!). Однак деяким пацієнтам потрібно більш довга терапія для позбавлення від нікотинової залежності. Хіба це схоже на ефективний спосіб кинути палити? Більше на заміну форми постачання нікотину. Не дивно, що тільки 7% людей вдається розпрощатися з сигаретами за допомогою цього методу.

Спосіб 3. Народні засоби.

У цього способу по-справжньому народний розмах: всі різновиди, напевно, ніхто не зможе перерахувати. Найбільшого поширення набули різні трав’яні збори, монастирський чай, поради по вимочування сигарет в молоці та інші подібні ідеї. Чи знаєте ви хоч одну людину, якій це допомогло?

По суті, всі народні способи діють (або не діють) так само, як ефект плацебо. Якщо людина вірить, що якийсь трав’яний настій допоможе йому позбутися від нікотинової залежності, він дійсно може допомогти. Але дякувати тут потрібно не трави, а самої людини. З таким же успіхом він міг вірити в щось інше або просто в себе — і кинути палити. До слова, таких щасливчиків не більше 5 %.

Спосіб 4. Голковколювання.

Цей метод оточений аурою таємничості. У ньому є щось східне і незбагненне. Суть полягає у впливі спеціальними голками на певні точки на тілі. Адепти китайської медицини вважають, що таким чином можна управляти різними фізіологічними процесами. І при лікуванні деяких недуг такий спосіб дійсно показує непогану ефективність.

У боротьбі ж з курінням все складніше, адже основна складова залежності від сигарет носить психологічний характер. Незважаючи на те, що голковколювання — розслаблююча процедура, від бажання курити вона не позбавляє. Можливо, тому голкотерапевти поряд зі своїми сеансами прописують також певну дієту, рекомендують уникати стресів і дають інші поради, які повинні посилити ефект процедур.

Виходить, що навіть у самих фахівців немає достатньої віри в те, що голковколювання саме по собі може позбавити людину від куріння. І добре, якщо ви потрапите до досвідченого професіонала. На жаль, в даній сфері легко нарватися на шахраїв. І не дивуйтеся, що ніякої гарантії вам теж не дадуть, а якщо не вийде позбутися від куріння, скажуть, що ви були недостатньо мотивовані. Про успішний результат можна почути від 5-7 % людей, які зазнали голковколювання на собі.

Спосіб 5. Магніти від куріння.

кращий спосіб кинути палити

Цей метод, як і попередній, заснований на впливі на певні точки тіла. В даному випадку беруться тільки точки на вухах, а замість голок використовуються магніти. Курить повинен самостійно закріпити їх на мочці з обох сторін. Носити цей пристрій пропонується приблизно по 3 години на день протягом місяця.

Допитливого читача відразу збентежить той факт, що магніти кріпляться на око. Що ж це за плаваюча точка на вусі, якщо точність не настільки важлива? Важко судити про ефективність даного методу, адже спеціальних досліджень не проводилося. Сміємо припустити, що вона буде ще нижче, ніж у класичного голковколювання.

Спосіб 6. Таблетки від куріння.

Найвідомішими на російському ринку є «Табекс» і «Чампікс». Діючі речовини у них різні. У «Табекса «це алкалоїд цитизин, а у» Чампікса» — варениклін. Перші покликані зробити куріння неприємним процесом, а другі є психотропним засобом.

У таблеток від куріння великий список протипоказань і побічних ефектів, найбезпечніший з яких — нудота. Ефективність при цьому не найвища-від 7 до 20% за умови паралельної роботи з психотерапевтом. Багато хто не витримують побічних ефектів і переривають курс.

Спосіб 7. Гіпноз.

Ніхто толком не знає, як це працює, і гіпнологи цим користуються. Суть методу в тому, щоб вселити людині неприйняття процесу куріння. А ось що саме буде відбуватися на сеансі, поки ви будете «спати», ви так і не дізнаєтеся.

Питань тут більше, ніж відповідей. Наприклад, деякі люди в принципі не піддаються гіпнозу. Інший важливий момент-втручання в психіку. Як ви його перенесете і якими будуть наслідки? Невідомий. Ефективність цього способу-приблизно 5 %. Чим більше вселяємо людина, тим вище шанси піддатися гіпнозу.

Спосіб 8. Електронна сигарета.

Коли ці пристрої тільки з’явилися на ринку, багато хто вірив, що ось воно — рішення проблеми. Зараз, коли електронне куріння і ширяння настільки поширені, що неможливо пройти по вулиці, не потрапивши в хмару ароматизованої пари, стало очевидно: це просто ще одна форма залежності.

Дослідження наслідків е-куріння проводяться не перший рік і триватимуть, адже поки вчені мають не так багато даних в силу «молодості» вейпінга. Проте вже зараз зроблено кілька однозначних висновків. Наприклад, з’ясувалося, що куріння ароматизованих електронних сигарет призводить до утворення так званої попкорнової хвороби легенів через що міститься в них діацетилу. А в ході цього дослідження було доведено, що процес нагрівання змінює склад рідин в електронних сигаретах, перетворюючи безпечні хімікати в небезпечні для здоров’я.

Мовою тютюнових компаній ці пристрої називаються ЕСДН-електронна система доставки нікотину. Це красномовно говорить про те, що відмінність від звичайних сигарет полягає лише в способі доставки наркотику. Про позбавлення від залежності мови навіть не йде.

Спосіб 9. Лазерна Рефлексотерапія.

Ще одна сучасна різновид акупунктури. Тільки замість голок тут використовується лазер. Процедура не так давно з’явилася на ринку і найбільше підкуповує новизною, адже люди ще не знають, що це, а раптом спрацює. Ніяких достовірних даних про ефективність немає, так як дослідження не проводилися. Є тільки рекламні обіцянки.

Логічно було б припустити, що ефект впливу лазером на точки на тілі не повинен сильно відрізнятися від впливу голками, а значить, можна очікувати показника в 5-7%, який демонструє голкотерапія.

Спосіб 10. Метод Аллена Карра.

Цей метод відрізняється від перерахованих вище перш за все тим, що працює з психологічної складової нікотинової залежності. Він змінює ставлення людини, що палить до сигарет, спускає їх з п’єдесталу на нижчий щабель. Якщо раніше сигарети здавалися кращими друзями, в них бачили підтримку, розраду, засіб від стресу, то після проходження курсу Аллена Карра сигарета постає перед тим, хто палить в істинному світлі — як щось марне, що не має ніякого сенсу. Звичайно, в такому випадку курити просто не хочеться. Людина звільняється від залежності легко, без застосування сили волі і ліків.

Ще один безумовний плюс методу в тому, що він підходить всім, в тому числі вагітним. Мабуть, це єдиний абсолютно нешкідливий спосіб, який не має протипоказань і побічних ефектів. Нарешті, метод Аллена Карра володіє найвищою доведеною ефективністю серед усіх способів, які брали участь в незалежних дослідженнях. За даними Британського інституту Кокрейн, цей показник досягає 53 % протягом 3 років після проходження терапії. За даними Віденського медичного університету, цифра становить 51,6 %. Інші розглянуті методи не показують такої ефективності навіть протягом одного року.

Чи є відмінності в тому, як кинути палити жінці і чоловікові?

Нас часто запитують, як кинути палити чоловікові, жінці, підлітку. Насправді ніяких принципових відмінностей немає. Механізм дії нікотину однаковий для всіх. Відрізнятися може мотивація для відмови від куріння.

Наприклад, для чоловіка стимулом може стати зростання фізичної сили, рівня енергії, витривалості. Жінкам, можливо, більш важливим здасться те, що без сигарет покращиться тургор шкіри і колір обличчя, зуби стануть білішими, а дихання — свіжим. І звичайно, кожної дорослої людини може мотивувати прагнення стати батьком. Некурящий спосіб життя значно підвищує шанси на здорове зачаття і виношування дитини.

Для підлітків же знаковим фактором є оточення: молодим людям хочеться бути своїми в компанії, походити на старших товаришів або кумирів. Тому так важливо для батьків мати авторитет в очах дітей і подавати їм здоровий приклад. Також можуть спрацювати аргументи з розряду модно / не модно. Поясніть підлітку, що куріння давно перестало бути крутим і що всі по-справжньому круті хлопці і дівчата (тут повинні бути реальні приклади зірок) не курять, займаються спортом і п’ють смузі.

Якої шкоди насправді завдає куріння?

Досить сказати, що куріння визнано головним фактором передчасної смерті. Воно забирає більше життів, ніж ДТП, алкоголь або наркотики, і б’є по всьому організму. Наприклад, мало хто замислюється, що куріння звужує судини. А це означає, що всі органи і тканини отримують менше кисню і поживних речовин. Крім того, провокується утворення тромбів, страждає серцево-судинна система, різко зростають ризики інфаркту та інсульту.

Звичайно, великий удар наноситься і по дихальній системі, тому близько 90% хворих на рак горла і легенів саме палять. ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень) — ще один бич любителів сигарет.

Які зміни вас чекають після відмови від куріння?

Позитивні зміни не змусять себе чекати:

вже через дві доби нікотин повністю покине Ваше тіло; в перші ж дні без сигарет загостряться органи чуття. Ви станете краще розрізняти запахи і смаки, улюблена їжа відкриється з нового боку; через три доби ви відчуєте, що дихання стає більш вільним; якщо Вас мучили головні болі в період куріння, чекайте поліпшення в перші 3-5 днів. Судини прийдуть в норму, і спазми пройдуть; приблизно через 3 тижні фізичні навантаження стануть даватися набагато легше; в середньому півроку буде потрібно на те, щоб ви забули про хрипах в легенях. Але перші поліпшення ви відчуєте набагато раніше; через рік ризик серцевого нападу знизиться вдвічі.

Кинувши курити, людина буде помічати приємні зміни буквально кожен день. Але за умови, що його не терзає бажання затягнутися сигаретою. Для цього достатньо розібратися з істинними причинами нікотинової залежності і перестати бачити в курінні щось хороше.

Кидайте курити правильно, щоб знайти повну свободу від сигарет!

Кращі способи кинути палити.

Скільки способів кинути палити існує? Якщо не підраховувати кошти, то методів всього сім.

Сила волі. Нікотинова терапія. Аверсивна терапія (викликає неприємні відчуття при палінні, як, наприклад, сигарета з молоком). Вплив на нікотинові рецептори. Прийом антидепресантів. Психотерапія. Альтернативна медицина (припікання, Рефлексотерапія, лазерне лікування тощо).

Ефективність даних методів легко повірити — вони на слуху, широко використовуються, є дані по ефективності, озвучені виробниками. Однак є також дані від статистики та метааналізів незалежних дослідників, які говорять, що … ефективність лікування всіма методами не надто висока. По суті кожен метод-це метод відмови від куріння в домашніх умовах, настільки улюблений курцями.

Ось трохи цифр: за допомогою будь-якого методу досягти повної відмови від куріння вдається не більше ніж 10% осіб. Нікотинзаместительная терапія дає близько 7% успішної відмови від куріння, Чампікс або Варениклін — до 23%, тільки психотерапія — до 8%, поєднання ж психотерапії з будь — яким іншим методом-до 20%, а ось на чистій силі волі кидають курити не більше 4% чоловік.

Нікотинова терапія (НЗТ)

Цей метод має на увазі введення нікотину в організм іншими шляхами, тобто не звичними інгаляціями через сигарету. Здавалося б, яка різниця? Все одно ж нікотин шкодить. Це так, але основний збиток організму завдає не власне нікотин (хоча його ефекти теж «не подарунок»), а дим — в ньому більше 4000 отруйних, що викликають рак, токсичних речовин.

Таким чином, з урахуванням ще й того, якою важкою може бути абстиненція при різкій відмові у курців з великим стажем — НЗТ, мабуть, один з кращих варіантів. У разі використання НЗТ організм людини звільняється від щоденної найнебезпечнішої інтоксикації токсичним сигаретним димом, зникає проблема пасивного куріння, очищення легенів і відновлення організму починається ще до повної відмови від сигарет, а значить, немає поєднання абстиненції і фізіологічних наслідків відмови від куріння.

Фахівці, що займаються проблемою лікування нікотинової залежності, відзначають, що найчастіше до НЗТ вдаються люди з сильною, багаторічною залежністю, недостатньою мотивацією, слабкою волею або не мають можливість отримати підтримку ззовні.

Відгуки по використанню НЗТ.

Курю зі шкільного двору. Зараз мені 23. В день 1-1, 5 пачки. Багаторазово кидав за допомогою аудіокниги Карра, жувальних гумок, сили волі, народних засобів і т.д. і т. п. середня тривалість без сигарет 6 міс. Вчора придбав спрей Нікоретте і був дуже приємно здивований. Якщо раніше не міг провести без сигарети і години (мінімум 2 рази встаю покурити вночі), то зараз синдром відміни і нестерпну тягу — знімає як рукою. Сподіваюся, це моя остання і успішна спроба позбутися від цієї огидної звички. Питання:у Вас теж пече порожнину рота після впорскувань? Особливо верхнє небо. Інший раз аж до сліз. Нерозумно виглядаю застосовуючи на людях)) зараз бризкаю, в основному, на мову-більш менш.

Табекс.

Діюча речовина Табекса-Цитизин, зв’язується з тими ж рецепторами і біологічними сполуками, з якими зв’язується потрапив в організм нікотин, і надає дію схоже на ефекти нікотину. Це викликає біохімічну конкуренцію між нікотином і цитизином, в результаті якої куріння стає неприємним (змінюється його сприйняття), полегшується перебіг процесу відмови за рахунок зниження вираженості абстиненції, зменшується тяга до сигарет.

При лікуванні Табексом важливо дотримуватися вимог: знижувати кількість викурених сигарет і приймати таблетки по годинах відповідно до схеми. Дуже багато невдалі спроби кинути палити з Табексом зазнавали невдачі саме через самодіяльності в їх прийомі.

Відгуки по використанню таблеток » Табекс»

1) Табекс працює.

2) я дивлюся за відгуками,багато п’ють хаотично, тобто коли хочеться курити або згадають. Так ось, з власного досвіду кажу, дуже важливо пити так як написано в інструкції. За графіком. Зробити таблицю на папері. Відзначати дні і інтервали між прийомами. Ставити напоминалки на будильниках або телефоні.

3) курс бажано довести до кінця, навіть якщо вже курити не хочеться.

4) коли кинули, краще не курити жодної, тому що все буде даремно (я зірвався після першого осовобожденія через 3 місяці через «нешкідливого» кальяну)

Монстри сигаретних компаній не хочуть дозволити розпіарити це ефективний засіб, їм вигідно тримати людей у темряві невідання і страху. Особисто мені Табекс допоміг. Перший раз я зірвався по дурості, а ось тепер у мене 9 років чистоти. І я такий щасливий!Дай Бог вам всім звільнення від цього демона, губящяго так багато людей! Успіхів!

Чампикс.

Чампікс або Варениклін за кордоном широко використовується в клінічній практиці лікування тютюнової залежності. Його ефективність щодо тютюнопаління пов’язана з проявом агонізму по відношенню до нікотину: варениклін зв’язується з тими ж рецепторами, що і нікотин і змінює їх реакції, вони починають віддавати перевагу ефекти від Чампікса, ніж від нікотину. В цей же час відбувається блокування рецепторів, що реагують на нікотин, що знижує рівень приємних відчуттів від куріння.

Чампікс показав один з кращих результатів ефективності: протягом року після лікування до куріння не поверталися 23% тих, хто протягом 7 тижнів приймав варениклін. У контрольній групі плацебо, тобто там, де люди думали, що їм дають варениклін (Чампікс), результат виявився на рівні 10%.

Відгуки по використанню таблеток » Чампікс»

Не палю сьогодні 7-й день кидала з чампіксом ось по істині чарівні таблетки. Побочка є у мене найскладніший день був 5-й нудота, запаморочення, кидає в жар потім в холод, але я не скільки не шкодую. Курила 16 років, а тепер спокійно до цього ставлюся і дуже рада за себе, за діток, що цілують маму і попільничкою не смердить МАМА. Тепер розповідаю всім своїм знайомим. Не бійтеся, намагайтеся ставиться спокійно до речі я стала набагато спокійніше і не доводиться стримуватися. Курити страшніше.

Чому це найкращі способи відмови від куріння?

Все перераховане вище-відмінні способи відмови від куріння: вони більш-менш доступні, про них легко можна дізнатися, вони чудово справляються синдром абстиненції — тим, що в народі називають «ламкою». Це коли без сигарети життя не мила, люди навколо монстри, а голова призначена виключно для поїсти і покашляти.

Ось в цьому і криється якась пастка, яка успішно підміняє поняття. «Кинути «-тобто зробити щось одномоментне і потім докладати зусиль, щоб не» піднімати»; або вилікуватися від залежності, тобто повністю прибрати з життя куріння.

Таким чином, правильніше буде звучати вислів не «вилікувати нікотинову залежність за допомогою препарату N», а «зменшити нікотинову абстиненцію і тим самим допомогти собі безболісніше пройти початковий період».

Багато в чому неуспіх відмови пов’язаний з тим, що в перший період відвикання від сигарет — а це приблизно три тижні, поки повністю не закінчиться дія нікотину, що скупчився в організмі, людині доводиться боротися з купою складнощів. Тут і психологічна тяга, і тиск з боку, звична робоча і домашня навантаження, нерви напружені, апетит змінений, сонливість і безсоння, кашель, болі, страхи, невпевненість, вічний стрес — навіть для небросающего таке навантаження виявиться позамежною.

Вимальовується перший крок алгоритму відмови від куріння: підібрати прийнятний для себе спосіб підтримки на етапі абстиненції.

Другий крок-вирішити питання з випадковою спробою закурити. Не секрет, що курити тягне. Багато стоїчно триматися, хтось закурює. І що потім? Вважати цю сигарету зривом? За великим рахунком це не зрив, це спроба мозку отримати задоволення — він ще пам’ятає, як йому було добре, коли сигарета стимулювала викид дофаміну.

Але потрібно пам’ятати, що завжди існує ризик рецидиву, повернення до постійного паління. Цей ризик зменшується після того, як усунена фізична залежність від нікотину (три тижні), стає ще менше через приблизно півроку абсолютного некуріння, і знижується до незначного через 3 — 5 років. Тому потрібно сформулювати собі другий етап алгоритму відмови від куріння: «я кидаю, не курю взагалі, але якщо закурив, то не вважаю це рецидивом, а продовжую жити в курить режимі так, немов цієї випадково цигарки і не було».

А ось якщо закурилося в третій, п’ятий раз, якщо стало допустимим покурити на емоціях — це зрив. Потрібно починати все спочатку. Так, спроб кинути палити може бути багато. Причин, що призводять до цього теж-від генетичних до психологічних.

І тут на допомогу прийде третій крок правильного алгоритму відмови від куріння-аналіз на вторинні вигоди куріння. Фізична залежність від нікотину, як багато разів говорилося, проходить в середньому за три тижні. Але які ж якоря тримають залежність психічну? Ці гальма, якоря-вторинні вигоди, тобто неусвідомлювані або виразно розуміються, але замовчувані плюси куріння. Це те, про що людина вголос або про себе говорить «так, але…». Це те, що насправді приносить задоволення від процесу. Ось приблизні варіанти вторинних вигод курців.

Озвучене бажання Вторинна вигода я хочу кинути палити! Але тепер мені не буде приводу виходити на роботі в курилку, доведеться більше працювати. Як я замучився кашляти, кидаю курити! Не буду кашляти-менше будуть мене шкодувати, менше буде приводів полежати, отримати свою порцію турботи. Куріння шкодить мозку, кидаю. Не уявлю, чим я тепер буду підбадьорюватися під час дедлайнів. Дружині не подобається моє куріння, це вічний привід для лайки. Кидати. Після скандалів так солодко миритися…

Це конфлікт між свідомістю і неусвідомлюваним. Його потрібно вирішити-самостійно або за допомогою психолога (ось чому комбінація медикаментозного методу купірування абстиненції і психологічна допомоги дають найкращі показники ефективності). Важливо визначити, які потреби задовольняє куріння, як можна отримати (і чи потрібно отримувати?) бажане без застосування сигарет.

Для самостійної роботи знадобиться чесність перед собою, папір і час. Не обов’язково проводити аналіз вторинних вигод за один раз-це досить складно, психологічно дискомфортно. Але тимчасові рамки потрібні-тижні якраз вистачить, щоб розібратися в своїх потребах, бажаннях, намірах, записати їх, переглянути, щось дописати. Потім настає етап опрацювання вторинних вигод-про це чимало написано на сайтах, присвячених вторинним вигод, НЛП, особистісної психології.

Психологічна підтримка.

У Росії традиційно недооцінюють можливості психологічної допомоги. Тут слід обмовитися: допомога повинна бути якісною, і не від псевдопсихолога, випускника найближчого технікуму, де відкрито невиразний факультет невиразного інституту. В ідеалі це психотерапевт-випускник медвузу зі спеціалізацією в області клінічної психології. Якісну психологічну освіту з подальшою практикою дають також відомі, акредитовані вузи: місцеві держуніверситети, педагогічні Академії, Соціальні та гуманітарні вузи, РУДН, РГСУ тощо.

Чим може допомогти грамотний психолог кидає палити? Для початку вислухати: навіть якщо людина не покаже своєї тривоги або страхів, грамотний психолог допоможе йому вийти на розмову про це або полегшить розуміння проблеми страху, що дозволить кидає вибудувати свій внутрішній аналітичний монолог.

На серії консультацій з психологом можна з’ясувати, які потреби, явні і приховані, задовольняє куріння. Це допоможе знайти правильну мотивацію та інший, нетоксичний спосіб задоволення потреби.

І, нарешті, психотерапевтична робота з професіоналом — найвірніший і найрезультативніший спосіб знайти вторинні вигоди. У більшості випадків самостійно провести роботу з підсвідомим дуже важко: це вимагає неупередженого ставлення до ситуації і чесного, продуманого відповіді на поставлені питання.

Допомога оточення.

Люди схильні применшувати вплив оточення і його вектора його ставлення до індивідуума. Звичайна думка « » та кому потрібні мої проблеми?». Безумовно, мешканцям сусіднього під’їзду вони не потрібні, як і приятелям з роботи. Але — «свита робить короля», тобто якщо поруч люди, які готові підтримати, підбадьорити, а то і зробити навіювання — це половина успіху. Де взяти цю половину?

Існує, в тому числі в психології, поняття релевантності — тобто відповідність отриманого змісту або дії у відповідь на якісь запити, актуальні для конкретної людини в даний момент. Таку відповідь можуть дати тільки ті, хто дійсно « в темі» — в даному випадку, ті, хто кидає палити або пройшов цей шлях в недавньому часі. Це можуть бути також некурящий близькі-дорослі, розумні, розсудливі люди, без схильності до драматизації, сюсюкання і навмисної грубості.

Один з варіантів « «марафони кидають палити» на нашому форумі. І це один з найбільш вдалих варіантів тому що:

там дійсно збираються «всі свої». Ніхто не розсміється над розповіддю про» нічних дожорах«, не скажуть при скаргах на занепад сил» зберися, ганчірка»; в стодневках кожен відповідає сам за себе і при цьому відчуває відповідальність за інших учасників марафону: я закурю, він не витримає, ти кинеш стодневку — наш марафон назвуть найневдалішим за всю їх історію; марафонцям соромно не дійти до кінця. А коли доходять, то виявляється, що курити-то і не тягне; що достовірно відомо, так це те, що в перші 100 днів не курить ніхто, А За весь період проведення марафонів остаточно кинули палити 50% учасників. І це не диво-це вплив оточення і та сама «свита короля»! Ефективність значно вище ніж у платних тренінгів.

Найшвидший спосіб кинути палити: 3 ефективних методу покроково.

Сьогодні від куріння, що є вельми шкідливою звичкою, прагнуть позбутися багато. При цьому кожен обов’язково намагається знайти найшвидший спосіб кинути палити, не усвідомлюючи, що подібне завдання вимагає індивідуального і ретельного підходу.

Існує досить велика кількість способів, які здатні допомогти відмовитися від згубної пристрасті. Досить підібрати найбільш оптимальний метод для себе. Звичайно, ідеальним варіантом є просто зібратися з силами і відмовитися від вживання сигарет. Це найбільш швидкий спосіб кинути палити, він також і найкращий. Однак підходить лише для людей, що мають сильну волю, або зовсім недавно пристрастилися до вживання нікотину.

Тому коли мова ведеться про курців з 15-20-річним стажем, то подібний метод, швидше за все, не спрацює. Для вживають нікотин роками, відмова від вживання сигарет неминуче веде до сильного стресу для людського організму, значного погіршення самопочуття. Таким курцям необхідно відмовлятися від згубної звички поступово і рішуче. Для цього можна використовувати менш радикальні, менш жорсткі заходи.

Чи існує надійний спосіб відмови від куріння?

Подібна проблема потребує оптимального комплексного вирішення. Використання лише одного методу для ефективного позбавлення від пристрасті до куріння в більшості випадків не працює, необхідне використання різних заходів. Тому при спробах відшукати легкий спосіб кинути палити самостійно, багато швидко розчаровуються і залишаються з власною згубною звичкою.

Наприклад, відволікання від вживання сигарет за допомогою перемикання уваги на різні інші речі очікуваного результату не приносить практично ніколи. Багато набувають насіння, цукерки, що містять нікотин льодяники, пластирі, жувальну гумку в надії позбутися від бажання викурити сигаретку. Деякі навіть вважають, що це найшвидший спосіб кинути палити, проте його реальність і ефективність дорівнює нулю. Можна вважати, що це просто обман організму. Тому звертатися до подібних заходів можна лише в якості допоміжних. Хорошим методом підвищення особистої мотивації для боротьби з курінням є підрахунок суми, щомісяця йде з бюджету на покупку різних тютюнових виробів. Найчастіше вона виявляється досить чималою частиною наявного сімейного бюджету. Тому це цілком може стати відмінною мотивацією для відмови від вживання нікотину. На зекономлену суму можна трохи побалувати себе або близьких подарунком або, наприклад, походом в ресторан. Звичайно, це не найшвидший спосіб кинути палити, та й взагалі не спосіб, проте він може підійти в якості найбільш ефективної мотивації.

Ще одним варіантом може стати компроміс, за яким курець покроково, поступово знижує кількість щодня викурених сигарет або шукає альтернативні способи вживання нікотину. Цей спосіб кинути палити не найшвидший, але досить часто показує хороші результати. Крім того, він дає можливість захистити організм від виникнення раптового стресу, поступово відучуючи його від нікотинових доз. Також існують і інші досить дієві засоби, методи, способи.

Метод перший-психологічне кодування.

Зараз одним з найбільш надійних варіантів для реального позбавлення від подібної негативної звички є використання психологічного кодування від нікотинової залежності.

Даний спосіб кинути палити досить швидкий, проте він вимагає обов’язкової консультації з фахівцями. Така терапія проводитися може тільки на майданчику спеціалізованих клінік.

Для початку необхідно записатися на кваліфіковану консультацію, де пройде обговорення масштабів проблеми, умов лікування, найбільш підходящих способів, які допомагають закодуватися від вживання нікотину. Безпосередній вибір методу лікування прямо залежить від певних індивідуальних схильностей пацієнта, про що детально розповість лікар-нарколог.

Проводитися кодування може різними способами: медикаментозно (уколи, таблетовані препарати або пластирі) або за допомогою психологічних методів впливу на курця.

Метод другий-книга Аллена Карра.

Результативність і безпеку використання даного підходу забезпечили йому виняткову популярність на території різних світових країн. Цей найшвидший спосіб кинути палити дійсно допоміг тисячам курців позбутися власної згубної пристрасті.

Методикою передбачається створення оптимальних умов для відмови від куріння при наявності мінімального стресу для організму. В основі способу, відповідного для курців будь-якої статі, віку, стажу, лежить не вольове рішення людини, а можливість принципової зміни його мислення без застосування залякування або гіпнозу. Після ознайомлення з книгою Карра у більшості людей просто не залишається причин для продовження куріння. Звичайно, метод не є панацеєю, на частину курців він абсолютно не діє.

Незалежно від результатів варто скористатися основними порадами методики щодо позбавлення від нікотинової залежності.

не паліть відразу після пробудження, першу сигарету варто викурювати не раніше, ніж після сніданку; категорично не можна вживати сигарети на голодний шлунок, найкращим часом для перекуру є через годину-півтори після їжі; встановіть і дотримуйтесь певний режим – по сигареті через деякий час після вживання їжі; коли з’являється бажання в непередбачене режимом час закурити, можна випити кави, чаю, води.

Однак який би спосіб кинути палити не був найшвидшим, головними складовими успіху в позбавленні від курені є-наявність щирого бажання — сили волі і певної підтримки близьких.

Метод третій-нейролінгвістичне програмування.

У сучасному нейролінгвістичному програмуванні є особлива техніка, іменована»патерн помаху». Вона здатна за кілька десятків хвилин позбавити назавжди людини від наявності шкідливої звички, незважаючи на попередні довгі спроби кинути палити. Відповідно, це найшвидший спосіб кинути палити, проте вірити даному твердженню чи ні – особистий вибір.

Однак відразу потрібно обмовитися. Допомагає дана техніка лише тим, у кого дійсно сильне бажання позбутися від наявної нікотинової залежності. Людина повинна мати тверде переконання в необхідності кинути вживати сигарети, в іншому випадку використання методики стане банальним самообманом.

Крім того, дана техніка також дозволяє впоратися з різноманітними пристрастями: від нешкідливого кусання авторучок до проблем з алкоголем. Також потрібно пам’ятати, що для виконання техніки потрібен певний час і відсутність сторонніх, відволікаючих факторів, інакше дійсно швидкий і ефективний спосіб кинути палити стане просто марною тратою часу.

У техніки» патерн помаху » п’ять основних стадій, через які доведеться пройти кожному бажаючому позбутися від сигарет.

Першою є створення особливого візуального ключа-дії, що запускає у людини небажану поведінку. Оптимальним варіантом може стати момент піднесення до рота сигарети, тому як для всіх курців цей жест є універсальним. Це стане образом №1, з яким необхідно повністю асоціюватися, тобто відчути всі відчуття. На другому етапі створюється образ бажаного стану (образ №2). Тепер курцеві належить представити самого себе, але вже абсолютно вільного від наявності нав’язливої звички. Не варто соромитися, можна малювати особистий образ максимально щасливим, барвистим, яскравим. Цей образ потрібно детально описати, обов’язково концентруючись на нових можливостях, здібностях, якостях, які з’являться разом з відсутністю звички. Цій частині необхідно приділити стільки часу, скільки буде потрібно для ретельного створення докладного образу. Третім етапом стає перевірка на Сумісність, що є найбільш складною частиною техніки . Необхідно добре подумати, щоб виявити вторинні вигоди наявності шкідливої звички. Згадайте, що корисного дає дана звичка, які цілі переслідувала при своєму зародженні. Після цього належить підібрати інші варіанти для задоволення даних цілей. Згадайте, як Ви вели себе в створеному на другому етапі бажаному образі, використовуючи нові можливості, здібності. На четвертому етапі відбувається установка образів . Необхідно спочатку особисто асоціюватися зі створеним раніше чином №1, встановивши перед собою крихітну темну точку – сильно зменшений, максимально затемнений образ №2. Після чого відсторонитеся від першого образу, перетворивши його в точку, і трансформуйте образ №2 в світлий і великий. Далі зітріть всі образи з внутрішнього екрану і повторіть дії ще 5-10 разів, здійснюючи їх все швидше. Підсумковий, п’ятий етап-це перевірка нової стратегії . Тепер належить зробити що-небудь, що раніше служило причиною запуску звички. І оцінити, наскільки легко тепер зупиняється машинальне поведінку, відбувається управління ним.

Обов’язково потрібно пам’ятати, що» патерн помаху » — не кодування. Вона не є позбавленням від колишнього поведінки. Таке нейролінгвістичне програмування надає свободу управляти власною поведінкою, а відповідно, позбавиться не тільки від куріння, але і поліпшити в цілому життя.

Особистий досвід: як кинути палити.

Кидаємо курити-особистий досвід використання популярних антитютюнових препаратів, таблеток, пластирів і книг. І єдиний спосіб, який дійсно допомагає.

У Росії з 1 червня 2014 року вступає в силу друга частина антитютюнового закону, а значить, вводиться заборона на куріння в ресторанах і клубах, поїздах далекого прямування, на судах далекого плавання, тобто практично скрізь, де раніше можна було абсолютно спокійно розслабитися з сигаретою. А коли днями я звернув увагу на ціну сигарет, тут же подумав: «Так, шість років тому варто було кинути палити!». Але чи є він, цей «легкий» спосіб? І чи так це просто-забути про сигарети?

Я цілком усвідомлено почав курити. Не як всі, в 6-7 класі, на перервах за школою, а років в 18. Мене ніхто не змушував, не брав на «слабо». Просто спробував — і сподобалося. Більше того, здається, мені подобається курити досі. Але про це я не дізнаюся, бо вже не курю. Зовсім. Нічого. Ні кальян, ні сигари. Кидати палити потрібно повністю і не обманювати себе. Але, повторюся, курити мені подобалося.

До моменту, коли я зрозумів, що до слова «подобається» домішується задишка, судоми в ногах і напружене очікування результатів флюорографії, пройшло десять років. І всі ці роки я від душі курив, в останні місяці не обмежуючись двома-трьома пачками в день. У мене була цікава робота, мене оточували заводні творчі люди, ми бігали курити кожні 15 хвилин під розлогим деревом у дворі лофт в центрі Москви, і це був дивовижний час. А через півроку такого графіка перед моєю професією диктора постав великий знак питання-нікотинову задишку було дуже добре чутно в мікрофон. «Пора!» — сказав Я колегам і собі і почав перебирати всі відомі на той момент способи, щоб раз і назавжди відмовитися від сигарет.

Нікотинові пластирі.

кращий спосіб кинути палити

Мені здається, звичка курити швидше психологічна, ніж фізіологічна. Чи не помре організм без дози нікотину, а ось пересилити себе не закурити після смачного обіду – це вже питання життя і смерті. Пластирі я клеїв пару днів. Це дорого, але, треба відзначити, зручно і особисто для мене і багатьох знайомих, які пробували їх, – марно. Для людей зі справжніми нікотиновими «ломками» засіб, напевно, непогане, але для тих, хто вдихає ароматний дим і відчуває сигарету пальцями, – дуже сумнівно.

Никотинсодержащих жувальні гумки.

Дорого. І теж з розряду пластирів. Мене абсолютно не відволікала від бажання покурити жуйка. На неї, як і на пластир, я витратив пару днів, багато рублів і, не вловивши ефекту, від такого виду терапії відмовився.

Лікарські засоби.

В першу чергу це»Табекс». Популярний засіб, як читалося в інтернет-відгуках, допомогло багатьом. Я цим «багатьом» не став. Пив все строго за схемою, за схемою ж намагався «скорочувати кількість викурених сигарет». Але сучасна фармакологія виявилася безсила перед колегами, які просовували двері в голову і підморгували: «пішли, покуримо!»

Книга Аллена Карра » Легкий спосіб кинути палити»

Річ! Особливо підійде сприйнятливим чоловікам і дівчатам. Читається легко, цікаво, особливо мені сподобалася глава» переваги курця», що представляє собою дві порожні сторінки. А момент, коли в книзі автор каже: «Зараз ти будеш курити останню в своєму житті сигарету!», взагалі схожий на сеанс Кашпіровського – вражає з абсолютно незрозумілих причин. Так, урочисто морщачись, я викурив » останню в своєму житті сигарету» і ліг спати. Мене вистачило на два дні. Навіщось я поліз в Інтернет шукати біографію Аллена Карра, з якої з’ясувалося, що автор помер від… раку легенів. Нахмурившись, я дістав сигарету і чиркнув запальничкою – цю суперечливу інформацію потрібно було серйозно обміркувати. І все-таки я особисто знаю людей, які завдяки книзі Карра кинули палити. Адже проблема куріння дійсно тільки в наших головах, це головна думка книги.

Елементарний спосіб кинути палити.

Отже, апофеоз. Завдяки цьому способу кинув палити я сам, десятки моїх знайомих, кілька літніх чоловіків, включаючи мого батька з курильним стажем в 35 років. І спосіб цей називається не курити. Так, так просто. Пообіцяти самому собі — не курити. Прямо зараз. Ніяких «З Нового року кину», або «після підвищення по службі», або «коли пачка буде коштувати дорожче 100 рублів». Просто не курити. Не думати про куріння. Чи не кружляти навколо тютюнових кіосків (а їх, до речі, з 1 червня почнуть повсюдно закривати), викинути запальнички, не ходити на перекури. І просто перетерпіти пару місяців. Це нескладно. Як зрозуміти, що ви кинули палити? Елементарно. Курять почнуть вас неймовірно дратувати. Ось, власне, і все.

І все-таки чи є якісь мінуси в тому, що я більше не курю? Мабуть, так: повне випадання з життя колективу, що палить. Всі «перекурні» плітки проходять повз. Нічого не дізнаєшся ні про майбутні відставки, ні призначення в компанії, ніхто тобі не розповість про розлучення, зустрічі або п’ятничні посиденьки. З іншого, якщо переваги перекурів тільки в цьому, куди краще залишатися в приємному і бездимному інформаційному вакуумі.

Кращий спосіб кинути палити.

Дата оновлення: 2019-06-18.

Популяризація здорового способу життя збільшує число противників куріння. Але, в сучасному світі курців дуже багато як серед чоловіків, так і жінок. Сумніше за все, те, що пристрасть до куріння виникає ще в підлітковому віці. Регулярні реклами на телебаченні, візуальний контакт з сигаретами в будь-якому магазині спонукає підлітків з незміцнілою психікою спробувати це заборонений плід. Так, до 25 років у людини формується дуже значний стаж куріння. Приблизно з цього віку і приходить усвідомлення всієї шкідливості сигарет. А ось кинути палити не так і просто, як почати. З плином часу у курця розвивається фізична і психологічна залежності. Боротися з ними складно, але можливо. Отже, як краще кинути палити?

Популярні способи кинути палити.

Відразу потрібно сказати, що кинути палити самостійно дуже складно. Цей процес може затягнутися на місяці. Найважчою вважається перший тиждень відмови. У цей період активно проявляється синдром відміни. Деякі курці не витримують, і зриваються вже на другий-третій день. Але, вже на другому тижні без сигарет курцеві буде набагато легше. Він відчує прилив сил, відчує процес оздоровлення і відновлення організму.

Ефективних способів дуже багато. Першим є повне утримання від нікотину. Саме до цього методу вдаються багато молодих курців. Але, не завжди він дієвий. Статистика стверджує, що метод утримання допоміг тільки 5-7 % курців. Як правило, люди з будь-якою залежністю не відрізняються потужною силою волі. Тому даний спосіб підходить далеко не кожному. Так, утримання не підійде тому курцеві, який в день викурює по пачці сигарет, а його стаж куріння становить мінімум 5 років. Якщо ж у кидають є сила волі, можна скористатися таким способом.

Записки і гіпноз.

Виробити віру в себе допоможе метод під назвою «записки». Допомогти самому собі можна за допомогою записування підтримуючих слів. Так, дивлячись на записку зі словами «Я не хочу курити, моє життя прекрасне без сигарет, мій організм відновлюється» кидає надихається. Своєрідне самонавіювання додає сили і віри. Це єдиний спосіб кинути палити для тих, хто налаштований максимально серйозно, і не зверне з поставленої перед собою мети.

У сучасному світі гіпноз користується великою популярністю навіть для лікування різноманітних захворювань. Кожен гіпнотизер з упевненістю стверджує, що людина може самостійно побороти як реальні, так і надумані недуги. Але, багато хто ставиться до такого методу скептично. І це незважаючи на те, що більше півтора мільйонів жителів планети щорічно вдаються до допомоги і послуг гіпнотизерів. У практиці існує багато випадків повної відмови від сигарет людини, що пройшов гіпноз. Але, якихось наукових підтверджень дієвості даного методу на сьогоднішній день немає.

Медикаментозна допомога.

Деякі наркологи і психологи радять знайти альтернативу, заміну сигаретам. Дійсно, це вірний спосіб кинути палити. Найбільш популярним вважається застосування нікотинового пластиру. При його використанні організм щодня отримує допустимі дози нікотину. Так, додаткового джерела нікотину не потрібно. Даний варіант не підійде тим людям, які залежні від самого механічного процесу куріння, руху руками. В інших випадках-це найкращий спосіб кинути палити. Одним тільки мінусом вважається те, що організм, так чи інакше, отримує шкідливий нікотин. Це не єдиний спосіб кинути палити.

Відносно недавно з’явилися і такі варіанти боротьби з куренем:

Дія спреїв направлено на те, що поступово знижується тяга до куріння. До складу таких засобів входять компоненти, що знаходяться в сигаретах. Саме вони викликають звикання. Ось тільки в спреях концентрація даних речовин мізерно мала. А організму не важливо кількість цих речовин. Йому важливий сам факт їх надходження. Згодом людина повністю відмовиться як від сигарет, так і від використання спрею, що дуже добре.

Кодування.

Під час кодування відбувається вплив на головний мозок курця. Спеціаліст надає переважний вплив на центри бажання закурити сигарету. Така процедура проводиться одноразово, і має досить багато протипоказань. Перед проведенням самої процедури кодування, рвач вводить пацієнт в стан повного розслаблення, релаксу. Після цього відбувається навіювання, установка. Але, не кожна людина піддається такому способу. Найчастіше, кодування використовується для молодих людей до 40 років. Перед проведенням процедури курцеві забороняється палити протягом 12 годин.

Хобі — найлегший і простий спосіб відмови.

Дуже важливо відвернути себе, витіснити з голови бажання покурити. Також, варто заповнити весь вільний час корисними заняттями. Дуже добре допомагає рукоділля. Взагалі, будь-яка діяльність, яка задіє руки, буде приносити тільки користь. Так можна швидко і безболісно кинути палити. Це допоможе і:

Спорт; Риболовля; читання книг; Написання книги; похід по магазинах; заняття йогою; дихальні практики.

Заняття спортом тільки зміцнять віру людини в необхідності боротьби з курінням. Регулярні фізичні навантаження послаблять вплив абстинентного синдрому на роботу центральної нервової системи, травної та ендокринної системи. На тлі регулярних тренувань нормальна робота організму, повне його очищення відбудеться набагато швидше.

Ще один варіант кинути палити називається»цукерки». Як тільки виникає бажання закурити, людина з’їдає якусь солодкість, карамельку, іншу цукерку. Це буде приглушувати бажання і потреба в нікотині. Щоб не зробити згубного впливу на свою вагу, Цукерки можна замінити корисними продуктами: морква, яблука, сухофрукти, цукати.

Замінники сигарет.

Відмінною альтернативою звичайним сигаретам вважається Електронна сигарета. Це єдиний спосіб кинути палити практично не порушуючи звичних дій. Досить дієвий спосіб. Така сигарета оснащена спеціальною рідиною для куріння, яка абсолютно нешкідлива для самого курця, і оточуючих людей. Так, люди не страждають від пасивного куріння. Пари, які вдихає палять холодні, тому не провокує роздратування і запалення слизових оболонок.

Подібним принципом володіє і кальян. Ось тільки спеціальний кальянний тютюн, все ж, містить шкідливі домішки і нікотин. Нехай і в мізерно малих дозах. Якісний же продукт в своєму складі містить тільки фрукти і трави. Ось тільки в наших країнах знайти таку якісну сировину досить проблематично.

Метод Аллана Кара.

кращий спосіб кинути палити

Напевно кожен, хто хоч раз намагався побороти нікотинову або алкогольну залежність чули про книги даного автора. Аллан написав ці книги з боку власного багатого досвіду. У минулому він був бухгалтером, викурювати по дві-три пачки сигарет в день. Протягом усього свого життя разом з сигаретами він неодноразово намагався побороти залежність. Давав собі обіцянки, користувався афірмаціями, навіюванням. Але, нічого не виходила, і він знову тягнувся до пачки з тютюном. Згодом Аллан почав мучити виснажливий кашель. Від цього страждали і всі члени його сім’ї. І, можливо, якби не кашель, так і не народився б на світ метод Кара.

Аллан зміг виявити закономірність, і без праці назавжди відмовитися від куріння. Кілька мільйонів людей, завдяки його методиці назавжди розпрощалися з проблемою. Більш, ніж 60% всієї кидають палити більше ніколи не поверталися до минулого. В основі методу закладена книга, написана ним. Читаючи її, людина поступово розкриває для себе приховані грані тютюнопаління. Саме усвідомлення брехні самому собі, брехні тютюнових компаній, оточуючих людей допомагає зрозуміти, що собою реально представляє дана залежність.

Кожна сторінка книги має свій сенс. Дуже важливо читати попорядку, не перескакуючи. Адже на певному етапі, коли до людини приходить реальне усвідомлення, розкриваються всі фізіологічні зміни в організмі на тлі куріння. Розкриваються секрети тютюнових компаній, які щодня залучають тисячі людей до куріння. Відкривши на все це очі, курець починає усвідомлювати всі масштаби трагедії.

Книга написана доступною мовою, без згладжування і применшення. Багато людей на тлі своїх індивідуальних страхів бояться покінчити зі звичкою. Від сюди виникає і невпевненість в собі, в своїх силах. Книга Аллана Кара розвіє всі сумніви, розіб’є їх в пух і прах. Кар використовував якусь хитрість, яка зможе спонукати курця, все ж прочитати його книгу. На першій же сторінці написано:»Не кидайте курити до тих пір, поки не прочитаєте книгу до кінця». На тлі цього курці переконані, що будуть продовжувати курити. Але, елементарне цікавість берез своє, і курець береться за читання. Численні відгуки, які випробували книгу на собі, доводять її високу ефективність. Книга Аллана Кара-реальний спосіб кинути палити назавжди.

Спосіб Г. А. Шічко.

Даний метод придбав свою аудиторію і популярність. Він спрямований не тільки на відмову від сигарет, але і на відмову від алкоголю і наркотиків. Метод Шічко не має на увазі застосування медикаментозних препаратів, замінників сигарет, кодування. Ленінградський вчений в основу свого методу взяв принцип соціального Програмування на згубні звички.

Будь-яка поведінка людини повністю визначається соціальними стереотипами. Вони закладаються в свідомість людини в процесі соціалізації особистості. З плином часу всі програми переходять зі свідомості в підсвідомість. Так, людина автоматично слідує стереотипам. Люди при народженні не відчувають ж нікотинову залежність. Вони повністю вільні від будь-яких згубних звичок. Але, сучасність вважає куріння абсолютною нормою. Так поступово в підсвідомість закладається позитивне ставлення до процесу куріння. Далі звичка переходить в психологічну і фізичну залежність.

Без ритуалу викурювання сигарети людина не може розслабитися. Розвиваються стереотипи з приводу певної користі нікотину в деяких ситуаціях. Починають вироблятися рефлекси. Щоб побороти згубну звичку, за твердженням Шичка, варто зруйнувати програму на куріння на підсвідомому рівні. Руйнування відбувається на тлі спрямованої поставленої мови, яка впливає на свідомість. Довірча інформація відкладається на всіх рівнях. Для цього можна використовувати способи аутотренінгу, ситуаційних ігор. Курцеві радять завести щоденник. Всі заняття проводяться подібно простому навчальному процесу. Завдяки десятиденному курсу по дві години можна позбутися від нікотинової залежності. В цілому, способів кинути палити дуже багато. Варто просто підібрати відповідний для кожного окремого випадку. А комплексний підхід допоможе дуже швидко позбутися від проблеми.

Найкращий спосіб кинути палити.

Куріння-одна з найпоширеніших шкідливих звичок. Кожна людина знає, наскільки руйнує організм нікотин, проте річні обсяги продажів тютюнових виробів не зменшуються. І питання: «Як кинути палити?»–- як і раніше актуальний для мільйонів людей.

Існують різноманітні способи кинути палити, але головне у відмові від куріння – тверда переконаність у своєму рішенні і готовність назавжди забути про сигарети. Використовуючи тільки перевірені способи, важливо вірити в свої сили і в те, що вийде досягти мети.

Медичні способи кинути палити.

В першу чергу нікотин вражає систему дихання. Смоли, оксид натрію, Атакуючі легені, розносяться кров’ю, викликаючи ряд патологій. Офіційна медицина визначає куріння як захворювання з психічними симптомами, розвитком залежності. Лікуванням патології займаються психіатри-наркологи, не можна намагатися позбутися від неї самостійно.

Способів кинути палити досить багато, але найефективніший результат в позбавленні від залежності досягається за допомогою залучення досягнень медицини. Для людини, що позбавляється від куріння, важлива зміна режиму харчування і способу життя. Доктор контролює ефективність лікування, і якщо потрібно, призначає ліки, які допомагають усунути виникає стрес. Чим суворіше дотримується режим, тим легше позбавлятися від нікотинової залежності.

Медичні препарати проти куріння.

Існує ряд лікарських препаратів, які допомагають позбутися від куріння: таблетки, спреї, розчини. Засоби від нікотинової залежності можна розділити на групи:

Ліки для заміщення нікотину. Антидепресанти. Препарати, які викликають огиду до куріння.

Деякі ліки вміщують в собі поєднання ефектів для отримання більш високих результатів. Слід врахувати, що вибір препаратів може робити тільки лікар, враховуючи всі показники стану здоров’я пацієнта, так як можлива поява побічних ефектів. Необхідно пам’ятати, що медичні препарати не допоможуть, якщо у людини, що кидає палити, не вистачить рішучості і наполегливості в боротьбі зі шкідливою звичкою. Багато хто вважає, що кращий спосіб кинути палити, це терапія лікарськими препаратами.

Найбільш ефективні препарати від нікотинової залежності:

Табекс. Цитизин, що міститься в препараті, має рослинне походження. Організм сприймає його як нікотин через схожого впливу. При цьому потреба в нікотині значно знижується. Відбувається заміщає терапія, яка необхідна для тих, хто не наважується різко відмовитися від куріння. Так, препарат сприяє формуванню відрази до тютюну. Чампикс. Дія популярного німецького препарату, що містить варениклін, засноване на впливі на головний мозок з метою обдурити організм. Препарат прибирає абстинентний синдром. Чампікс пов’язує рецептори і допомагає виробленню дефаміну – гормону радості. Аналогічні відчуття отримує курець при надходженні диму в легені.

Кодування.

Гіпнотичне кодування-швидкий спосіб кинути палити. Під час сеансу кодування відбувається навіювання психотерапевтом курцеві установки на відмову від куріння. Найкраще діє, якщо людина дійсно хоче назавжди відмовитися від сигарет, і рухає їм саме цей мотив, а не просто страх «зірватися».

Кодування вважають крайнім методом терапії. Незважаючи на високу ціну, лікування не гарантує 100% позбавлення від хворобливої залежності. Але процедура дає шанс стати здоровим. В основі кожного виду кодування лежить метод аверсії-формування у курця відрази до нікотину за допомогою свідомості, а також емоційних проявів: страху, больових відчуттів, що призводить до перетворення задоволення в огиду.

Голковколювання.

Багато людей, позбувшись від нікотинової залежності, вважають, що найкращий спосіб перемогти куріння, це голковколювання.Так, називається метод впливу на певні точки тіла, що дає позитивний результат. Це перевірений часом, простий спосіб, при якому доктор вколює в певні точки на вухах голки, і бажання викурити сигарету пропадає.

Голковколювання дозволяє курцям позбутися згубної звички раз і назавжди. Методикою розраховане лікування шестикратними сеансами. На перший погляд, легкий спосіб не рекомендується застосовувати при позбавленні від нікотинової залежності вагітних жінок, людям з підвищеною збудливістю нервової системи, а також при наявності або підозрі на злоякісні новоутворення.

Немедичні способи.

Зазначені вище способи найбільш ефективні для завзятих курців, які сильно залежать від нікотину. Якщо ж залежність слабка — можуть допомогти і інші, немедичні способи.

Нікотиновий пластир, нікотинова жувальна гумка.

Дієвий спосіб поступово відмовитися від куріння – використання спеціального нікотинового пластиру або нікотинової жувальної гумки. Сенс полягає в тому, що вони виділяють в кров дуже малу концентрацію нікотину, а людина тим часом відвикає від сигарет. Рекомендований лікарський контроль Процесу.

Харчові добавки.

Для позбавлення від нікотинової залежності сьогодні пропонується велика кількість харчових добавок, які, за твердженням виробників, сильно покращують самопочуття при відмові від сигарет. За рахунок екстрактів різних рослин біологічно активні добавки нівелюють негативні зміни в організмі, що виникли через куріння. Крім цього, вони використовуються з метою допомогти в лікуванні хвороб, викликаних курінням, а також їх профілактики.

Спорт проти нікотину.

Багатьом активним і темпераментним людям допомагає Заміна куріння регулярними фізичними навантаженнями. Фітнес, біг, пілатес та інші інші регулярні навантаження викликають викид гормону щастя – окситоцину. І коли знаходишся в такому стані, боротися зі шкідливими звичками набагато легше. А також приємний бонус у вигляді поліпшення фізичної форми, шкірних покривів, волосся допомагає, особливо жінці, далі тримати себе в руках.

Боротьба з перекурами.

Також допомагає зменшити кількість перекурів, а потім поступово відмовитися від сигарет, робоча завантаженість. Тут все просто — у людини, яка дуже зайнята на роботі, банально не залишиться часу на шкідливу звичку. Ідеальним варіантом може бути вибір роботи в компанії, яка забороняє співробітникам курити протягом робочого дня.

Поради тим, хто відмовився від куріння.

Підвищенню ефективності проведеної терапії сприяють:

кращий спосіб кинути палити

Робота, що вимагає особливої напруги, допомагає відволіктися від бажання курити. Заняття улюбленим видом спорту. Турпоходи в екстремальних умовах. Особливий догляд за зубами, які необхідно чистити після кожного куріння.

Психологічні способи.

Для багатьох це найефективніший спосіб кинути палити.

Усвідомлення бажання.

Для використання прийому необхідно взяти папір і ручку. Лист слід розбити на 4 стовпчики:

Задоволення від куріння. Неприємності через куріння. Причини, за якими слід позбутися від шкідливої звички. Очікувані приємні зміни після позбавлення від шкідливої звички.

Останнім часом рекламується спосіб лікування нікотинової залежності онлайн за допомогою зв’язку по скайпу, що є не зовсім безпечним способом, так як під час сеансу можуть виникнути неприємні несподіванки, викликані втручанням в психічну сферу людини.

Спосіб, який точно підійде азартним людям. Посперечавшись з друзями або з кимось із членів сім’ї на велику суму грошей або цінний подарунок, людина отримує додатковий стимул кинути палити і тримати себе в руках. Правда, існує небезпека того, що перемігши в суперечці і отримавши бажаний результат, мотивація продовжувати життя без сигарет різко впаде і шкідлива звичка повернеться.

Публічне зобов’язання.

Крім парі, останнім часом популярним стало публічне зобов’язання кидає палити в соціальних мережах. Курець публічно заявляє про те, що протягом певного періоду часу відмовиться від шкідливої звички, і періодично публікує звіти про свою боротьбу. Чим більше людей стежить і читає новини, тим сильніше бажання людини отримати схвалення.

Аллен Карр про методику позбавлення від куріння.

Відомий психотерапевт виділив головне в подоланні нікотинової залежності:

Не можна приймати відмову від шкідливої звички насильством по відношенню над власною персоною. Не потрібно налаштовуватися використовувати силу волі, слід просто усвідомити, що куріння зайве в людському житті. Не слід давати собі установку, що не курити буде важко. Повинен бути настрій на позитив. Потрібно кинути палити раз і назавжди.

Народні методи від куріння.

У народній медицині існує безліч способів позбутися від куріння. Найефективніші з них далі. Щоб полегшити підвищену дратівливість після відмови від куріння, слід приготувати настій: по 1 столовій ложці кореня валеріани, квітів ромашки, фенхелю, м’яти, плодів кмину висипати в скляний посуд, перемішати. Одну столову ложку суміші залити двома склянками окропу. Наполягати в термосі протягом 3 годин. Після проціджування, вранці і ввечері пити замість чаю по 200 мл.

Дві чайні ложечки вівса заливаються 400 мл окропу, нудяться 20 хв.після двогодинного настоювання п’ють замість чаю. При сильному бажанні закурити, можна скористатися гарбузовим насінням, які завжди слід тримати в кишені.

Методи кинути палити назавжди-доступні для будь-якого курця. Але можливість позбутися від куріння за допомогою одного з обраних способів здійсниться тільки тоді, коли курив людина твердо переконає себе в непотрібності і шкоду нікотинової залежності.

Скільки способів кинути палити існує? Якщо не підраховувати кошти, то методів всього сім.

Сила волі. Нікотинова терапія. Аверсивна терапія (викликає неприємні відчуття при палінні, як, наприклад, сигарета з молоком). Вплив на нікотинові рецептори. Прийом антидепресантів. Психотерапія. Альтернативна медицина (припікання, Рефлексотерапія, лазерне лікування тощо).

Ефективність даних методів легко повірити — вони на слуху, широко використовуються, є дані по ефективності, озвучені виробниками. Однак є також дані від статистики та метааналізів незалежних дослідників, які говорять, що … ефективність лікування всіма методами не надто висока. По суті кожен метод-це метод відмови від куріння в домашніх умовах, настільки улюблений курцями.

Ось трохи цифр: за допомогою будь-якого методу досягти повної відмови від куріння вдається не більше ніж 10% осіб. Нікотинзаместительная терапія дає близько 7% успішної відмови від куріння, Чампікс або Варениклін — до 23%, тільки психотерапія — до 8%, поєднання ж психотерапії з будь — яким іншим методом-до 20%, а ось на чистій силі волі кидають курити не більше 4% чоловік.

Нікотинова терапія (НЗТ)

Цей метод має на увазі введення нікотину в організм іншими шляхами, тобто не звичними інгаляціями через сигарету. Здавалося б, яка різниця? Все одно ж нікотин шкодить. Це так, але основний збиток організму завдає не власне нікотин (хоча його ефекти теж «не подарунок»), а дим — в ньому більше 4000 отруйних, що викликають рак, токсичних речовин.

Таким чином, з урахуванням ще й того, якою важкою може бути абстиненція при різкій відмові у курців з великим стажем — НЗТ, мабуть, один з кращих варіантів. У разі використання НЗТ організм людини звільняється від щоденної найнебезпечнішої інтоксикації токсичним сигаретним димом, зникає проблема пасивного куріння, очищення легенів і відновлення організму починається ще до повної відмови від сигарет, а значить, немає поєднання абстиненції і фізіологічних наслідків відмови від куріння.

Фахівці, що займаються проблемою лікування нікотинової залежності, відзначають, що найчастіше до НЗТ вдаються люди з сильною, багаторічною залежністю, недостатньою мотивацією, слабкою волею або не мають можливість отримати підтримку ззовні.

Відгуки по використанню НЗТ.

Курю зі шкільного двору. Зараз мені 23. В день 1-1, 5 пачки. Багаторазово кидав за допомогою аудіокниги Карра, жувальних гумок, сили волі, народних засобів і т.д. і т. п. середня тривалість без сигарет 6 міс. Вчора придбав спрей Нікоретте і був дуже приємно здивований. Якщо раніше не міг провести без сигарети і години (мінімум 2 рази встаю покурити вночі), то зараз синдром відміни і нестерпну тягу — знімає як рукою. Сподіваюся, це моя остання і успішна спроба позбутися від цієї огидної звички. Питання:у Вас теж пече порожнину рота після впорскувань? Особливо верхнє небо. Інший раз аж до сліз. Нерозумно виглядаю застосовуючи на людях)) зараз бризкаю, в основному, на мову-більш менш.

Діюча речовина Табекса-Цитизин, зв’язується з тими ж рецепторами і біологічними сполуками, з якими зв’язується потрапив в організм нікотин, і надає дію схоже на ефекти нікотину. Це викликає біохімічну конкуренцію між нікотином і цитизином, в результаті якої куріння стає неприємним (змінюється його сприйняття), полегшується перебіг процесу відмови за рахунок зниження вираженості абстиненції, зменшується тяга до сигарет.

При лікуванні Табексом важливо дотримуватися вимог: знижувати кількість викурених сигарет і приймати таблетки по годинах відповідно до схеми. Дуже багато невдалі спроби кинути палити з Табексом зазнавали невдачі саме через самодіяльності в їх прийомі.

Відгуки по використанню таблеток » Табекс»

1) Табекс працює.

2) я дивлюся за відгуками,багато п’ють хаотично, тобто коли хочеться курити або згадають. Так ось, з власного досвіду кажу, дуже важливо пити так як написано в інструкції. За графіком. Зробити таблицю на папері. Відзначати дні і інтервали між прийомами. Ставити напоминалки на будильниках або телефоні.

3) курс бажано довести до кінця, навіть якщо вже курити не хочеться.

4) коли кинули, краще не курити жодної, тому що все буде даремно (я зірвався після першого осовобожденія через 3 місяці через «нешкідливого» кальяну)

Монстри сигаретних компаній не хочуть дозволити розпіарити це ефективний засіб, їм вигідно тримати людей у темряві невідання і страху. Особисто мені Табекс допоміг. Перший раз я зірвався по дурості, а ось тепер у мене 9 років чистоти. І я такий щасливий!Дай Бог вам всім звільнення від цього демона, губящяго так багато людей! Успіхів!

Чампикс.

Чампікс або Варениклін за кордоном широко використовується в клінічній практиці лікування тютюнової залежності. Його ефективність щодо тютюнопаління пов’язана з проявом агонізму по відношенню до нікотину: варениклін зв’язується з тими ж рецепторами, що і нікотин і змінює їх реакції, вони починають віддавати перевагу ефекти від Чампікса, ніж від нікотину. В цей же час відбувається блокування рецепторів, що реагують на нікотин, що знижує рівень приємних відчуттів від куріння.

Чампікс показав один з кращих результатів ефективності: протягом року після лікування до куріння не поверталися 23% тих, хто протягом 7 тижнів приймав варениклін. У контрольній групі плацебо, тобто там, де люди думали, що їм дають варениклін (Чампікс), результат виявився на рівні 10%.

Відгуки по використанню таблеток » Чампікс»

Не палю сьогодні 7-й день кидала з чампіксом ось по істині чарівні таблетки. Побочка є у мене найскладніший день був 5-й нудота, запаморочення, кидає в жар потім в холод, але я не скільки не шкодую. Курила 16 років, а тепер спокійно до цього ставлюся і дуже рада за себе, за діток, що цілують маму і попільничкою не смердить МАМА. Тепер розповідаю всім своїм знайомим. Не бійтеся, намагайтеся ставиться спокійно до речі я стала набагато спокійніше і не доводиться стримуватися. Курити страшніше.

Чому це найкращі способи відмови від куріння?

кращий спосіб кинути палити

Все перераховане вище-відмінні способи відмови від куріння: вони більш-менш доступні, про них легко можна дізнатися, вони чудово справляються синдром абстиненції — тим, що в народі називають «ламкою». Це коли без сигарети життя не мила, люди навколо монстри, а голова призначена виключно для поїсти і покашляти.

Ось в цьому і криється якась пастка, яка успішно підміняє поняття. «Кинути «-тобто зробити щось одномоментне і потім докладати зусиль, щоб не» піднімати»; або вилікуватися від залежності, тобто повністю прибрати з життя куріння.

Таким чином, правильніше буде звучати вислів не «вилікувати нікотинову залежність за допомогою препарату N», а «зменшити нікотинову абстиненцію і тим самим допомогти собі безболісніше пройти початковий період».

Багато в чому неуспіх відмови пов’язаний з тим, що в перший період відвикання від сигарет — а це приблизно три тижні, поки повністю не закінчиться дія нікотину, що скупчився в організмі, людині доводиться боротися з купою складнощів. Тут і психологічна тяга, і тиск з боку, звична робоча і домашня навантаження, нерви напружені, апетит змінений, сонливість і безсоння, кашель, болі, страхи, невпевненість, вічний стрес — навіть для небросающего таке навантаження виявиться позамежною.

Вимальовується перший крок алгоритму відмови від куріння: підібрати прийнятний для себе спосіб підтримки на етапі абстиненції.

Другий крок-вирішити питання з випадковою спробою закурити. Не секрет, що курити тягне. Багато стоїчно триматися, хтось закурює. І що потім? Вважати цю сигарету зривом? За великим рахунком це не зрив, це спроба мозку отримати задоволення — він ще пам’ятає, як йому було добре, коли сигарета стимулювала викид дофаміну.

Але потрібно пам’ятати, що завжди існує ризик рецидиву, повернення до постійного паління. Цей ризик зменшується після того, як усунена фізична залежність від нікотину (три тижні), стає ще менше через приблизно півроку абсолютного некуріння, і знижується до незначного через 3 — 5 років. Тому потрібно сформулювати собі другий етап алгоритму відмови від куріння: «я кидаю, не курю взагалі, але якщо закурив, то не вважаю це рецидивом, а продовжую жити в курить режимі так, немов цієї випадково цигарки і не було».

А ось якщо закурилося в третій, п’ятий раз, якщо стало допустимим покурити на емоціях — це зрив. Потрібно починати все спочатку. Так, спроб кинути палити може бути багато. Причин, що призводять до цього теж-від генетичних до психологічних.

І тут на допомогу прийде третій крок правильного алгоритму відмови від куріння-аналіз на вторинні вигоди куріння. Фізична залежність від нікотину, як багато разів говорилося, проходить в середньому за три тижні. Але які ж якоря тримають залежність психічну? Ці гальма, якоря-вторинні вигоди, тобто неусвідомлювані або виразно розуміються, але замовчувані плюси куріння. Це те, про що людина вголос або про себе говорить «так, але…». Це те, що насправді приносить задоволення від процесу. Ось приблизні варіанти вторинних вигод курців.

Озвучене бажання Вторинна вигода я хочу кинути палити! Але тепер мені не буде приводу виходити на роботі в курилку, доведеться більше працювати. Як я замучився кашляти, кидаю курити! Не буду кашляти-менше будуть мене шкодувати, менше буде приводів полежати, отримати свою порцію турботи. Куріння шкодить мозку, кидаю. Не уявлю, чим я тепер буду підбадьорюватися під час дедлайнів. Дружині не подобається моє куріння, це вічний привід для лайки. Кидати. Після скандалів так солодко миритися…

Це конфлікт між свідомістю і неусвідомлюваним. Його потрібно вирішити-самостійно або за допомогою психолога (ось чому комбінація медикаментозного методу купірування абстиненції і психологічна допомоги дають найкращі показники ефективності). Важливо визначити, які потреби задовольняє куріння, як можна отримати (і чи потрібно отримувати?) бажане без застосування сигарет.

Для самостійної роботи знадобиться чесність перед собою, папір і час. Не обов’язково проводити аналіз вторинних вигод за один раз-це досить складно, психологічно дискомфортно. Але тимчасові рамки потрібні-тижні якраз вистачить, щоб розібратися в своїх потребах, бажаннях, намірах, записати їх, переглянути, щось дописати. Потім настає етап опрацювання вторинних вигод-про це чимало написано на сайтах, присвячених вторинним вигод, НЛП, особистісної психології.

Психологічна підтримка.

У Росії традиційно недооцінюють можливості психологічної допомоги. Тут слід обмовитися: допомога повинна бути якісною, і не від псевдопсихолога, випускника найближчого технікуму, де відкрито невиразний факультет невиразного інституту. В ідеалі це психотерапевт-випускник медвузу зі спеціалізацією в області клінічної психології. Якісну психологічну освіту з подальшою практикою дають також відомі, акредитовані вузи: місцеві держуніверситети, педагогічні Академії, Соціальні та гуманітарні вузи, РУДН, РГСУ тощо.

Чим може допомогти грамотний психолог кидає палити? Для початку вислухати: навіть якщо людина не покаже своєї тривоги або страхів, грамотний психолог допоможе йому вийти на розмову про це або полегшить розуміння проблеми страху, що дозволить кидає вибудувати свій внутрішній аналітичний монолог.

На серії консультацій з психологом можна з’ясувати, які потреби, явні і приховані, задовольняє куріння. Це допоможе знайти правильну мотивацію та інший, нетоксичний спосіб задоволення потреби.

І, нарешті, психотерапевтична робота з професіоналом — найвірніший і найрезультативніший спосіб знайти вторинні вигоди. У більшості випадків самостійно провести роботу з підсвідомим дуже важко: це вимагає неупередженого ставлення до ситуації і чесного, продуманого відповіді на поставлені питання.

Допомога оточення.

Люди схильні применшувати вплив оточення і його вектора його ставлення до індивідуума. Звичайна думка « » та кому потрібні мої проблеми?». Безумовно, мешканцям сусіднього під’їзду вони не потрібні, як і приятелям з роботи. Але — «свита робить короля», тобто якщо поруч люди, які готові підтримати, підбадьорити, а то і зробити навіювання — це половина успіху. Де взяти цю половину?

Існує, в тому числі в психології, поняття релевантності — тобто відповідність отриманого змісту або дії у відповідь на якісь запити, актуальні для конкретної людини в даний момент. Таку відповідь можуть дати тільки ті, хто дійсно « в темі» — в даному випадку, ті, хто кидає палити або пройшов цей шлях в недавньому часі. Це можуть бути також некурящий близькі-дорослі, розумні, розсудливі люди, без схильності до драматизації, сюсюкання і навмисної грубості.

Один з варіантів « «марафони кидають палити» на нашому форумі. І це один з найбільш вдалих варіантів тому що:

там дійсно збираються «всі свої». Ніхто не розсміється над розповіддю про» нічних дожорах«, не скажуть при скаргах на занепад сил» зберися, ганчірка»; в стодневках кожен відповідає сам за себе і при цьому відчуває відповідальність за інших учасників марафону: я закурю, він не витримає, ти кинеш стодневку — наш марафон назвуть найневдалішим за всю їх історію; марафонцям соромно не дійти до кінця. А коли доходять, то виявляється, що курити-то і не тягне; що достовірно відомо, так це те, що в перші 100 днів не курить ніхто, А За весь період проведення марафонів остаточно кинули палити 50% учасників. І це не диво-це вплив оточення і та сама «свита короля»! Ефективність значно вище ніж у платних тренінгів.

Відео-відгуки про способи кинути палити.

Бризантин.

Сьогодні від куріння, що є вельми шкідливою звичкою, прагнуть позбутися багато. При цьому кожен обов’язково намагається знайти найшвидший спосіб кинути палити, не усвідомлюючи, що подібне завдання вимагає індивідуального і ретельного підходу.

Існує досить велика кількість способів, які здатні допомогти відмовитися від згубної пристрасті. Досить підібрати найбільш оптимальний метод для себе. Звичайно, ідеальним варіантом є просто зібратися з силами і відмовитися від вживання сигарет. Це найбільш швидкий спосіб кинути палити, він також і найкращий. Однак підходить лише для людей, що мають сильну волю, або зовсім недавно пристрастилися до вживання нікотину.

Тому коли мова ведеться про курців з 15-20-річним стажем, то подібний метод, швидше за все, не спрацює. Для вживають нікотин роками, відмова від вживання сигарет неминуче веде до сильного стресу для людського організму, значного погіршення самопочуття. Таким курцям необхідно відмовлятися від згубної звички поступово і рішуче. Для цього можна використовувати менш радикальні, менш жорсткі заходи.

Чи існує надійний спосіб відмови від куріння?

Подібна проблема потребує оптимального комплексного вирішення. Використання лише одного методу для ефективного позбавлення від пристрасті до куріння в більшості випадків не працює, необхідне використання різних заходів. Тому при спробах відшукати легкий спосіб кинути палити, багато швидко розчаровуються і залишаються з власною згубною звичкою.

Наприклад, відволікання від вживання сигарет за допомогою перемикання уваги на різні інші речі очікуваного результату не приносить практично ніколи. Багато набувають насіння, цукерки, що містять нікотин льодяники, пластирі, жувальну гумку в надії позбутися від бажання викурити сигаретку. Деякі навіть вважають, що це найшвидший спосіб кинути палити, проте його реальність і ефективність дорівнює нулю. Можна вважати, що це просто обман організму. Тому звертатися до подібних заходів можна лише в якості допоміжних. Хорошим методом підвищення особистої мотивації для боротьби з курінням є підрахунок суми, щомісяця йде з бюджету на покупку різних тютюнових виробів. Найчастіше вона виявляється досить чималою частиною наявного сімейного бюджету. Тому це цілком може стати відмінною мотивацією для відмови від вживання нікотину. На зекономлену суму можна трохи побалувати себе або близьких подарунком або, наприклад, походом в ресторан. Звичайно, це не найшвидший спосіб кинути палити, та й взагалі не спосіб, проте він може підійти в якості найбільш ефективної мотивації.

Ще одним варіантом може стати компроміс, за яким курець покроково, поступово знижує кількість щодня викурених сигарет або шукає альтернативні способи вживання нікотину. Цей спосіб кинути палити не найшвидший, але досить часто показує хороші результати. Крім того, він дає можливість захистити організм від виникнення раптового стресу, поступово відучуючи його від нікотинових доз. Також існують і інші досить дієві засоби, методи, способи.

Метод перший-психологічне кодування.

Зараз одним з найбільш надійних варіантів для реального позбавлення від подібної негативної звички є використання психологічного кодування від нікотинової залежності.

Даний спосіб кинути палити досить швидкий, проте він вимагає обов’язкової консультації з фахівцями. Така терапія проводитися може тільки на майданчику спеціалізованих клінік.

Для початку необхідно записатися на кваліфіковану консультацію, де пройде обговорення масштабів проблеми, умов лікування, найбільш підходящих способів, які допомагають закодуватися від вживання нікотину. Безпосередній вибір методу лікування прямо залежить від певних індивідуальних схильностей пацієнта, про що детально розповість лікар-нарколог.

Проводитися кодування може різними способами: медикаментозно (уколи, таблетовані препарати або пластирі) або за допомогою психологічних методів впливу на курця.

Метод другий-книга Аллена Карра.

Результативність і безпеку використання даного підходу забезпечили йому виняткову популярність на території різних світових країн. Цей найшвидший спосіб кинути палити дійсно допоміг тисячам курців позбутися власної згубної пристрасті.

Методикою передбачається створення оптимальних умов для відмови від куріння при наявності мінімального стресу для організму. В основі способу, відповідного для курців будь-якої статі, віку, стажу, лежить не вольове рішення людини, а можливість принципової зміни його мислення без застосування залякування або гіпнозу. Після ознайомлення з книгою Карра у більшості людей просто не залишається причин для продовження куріння. Звичайно, метод не є панацеєю, на частину курців він абсолютно не діє.

Незалежно від результатів варто скористатися основними порадами методики щодо позбавлення від нікотинової залежності.

не паліть відразу після пробудження, першу сигарету варто викурювати не раніше, ніж після сніданку; категорично не можна вживати сигарети на голодний шлунок, найкращим часом для перекуру є через годину-півтори після їжі; встановіть і дотримуйтесь певний режим – по сигареті через деякий час після вживання їжі; коли з’являється бажання в непередбачене режимом час закурити, можна випити кави, чаю, води.

Однак який би спосіб кинути палити не був найшвидшим, головними складовими успіху в позбавленні від курені є-наявність щирого бажання — сили волі і певної підтримки близьких.

Метод третій-нейролінгвістичне програмування.

У сучасному нейролінгвістичному програмуванні є особлива техніка, іменована»патерн помаху». Вона здатна за кілька десятків хвилин позбавити назавжди людини від наявності шкідливої звички, незважаючи на попередні довгі спроби кинути палити. Відповідно, це найшвидший спосіб кинути палити, проте вірити даному твердженню чи ні – особистий вибір.

Однак відразу потрібно обмовитися. Допомагає дана техніка лише тим, у кого дійсно сильне бажання позбутися від наявної нікотинової залежності. Людина повинна мати тверде переконання в необхідності кинути вживати сигарети, в іншому випадку використання методики стане банальним самообманом.

Крім того, дана техніка також дозволяє впоратися з різноманітними пристрастями: від нешкідливого кусання авторучок до проблем з алкоголем. Також потрібно пам’ятати, що для виконання техніки потрібен певний час і відсутність сторонніх, відволікаючих факторів, інакше дійсно швидкий і ефективний спосіб кинути палити стане просто марною тратою часу.

У техніки» патерн помаху » п’ять основних стадій, через які доведеться пройти кожному бажаючому позбутися від сигарет.

Першою є створення особливого візуального ключа-дії, що запускає у людини небажану поведінку. Оптимальним варіантом може стати момент піднесення до рота сигарети, тому як для всіх курців цей жест є універсальним. Це стане образом №1, з яким необхідно повністю асоціюватися, тобто відчути всі відчуття. На другому етапі створюється образ бажаного стану (образ №2). Тепер курцеві належить представити самого себе, але вже абсолютно вільного від наявності нав’язливої звички. Не варто соромитися, можна малювати особистий образ максимально щасливим, барвистим, яскравим. Цей образ потрібно детально описати, обов’язково концентруючись на нових можливостях, здібностях, якостях, які з’являться разом з відсутністю звички. Цій частині необхідно приділити стільки часу, скільки буде потрібно для ретельного створення докладного образу. Третім етапом стає перевірка на Сумісність, що є найбільш складною частиною техніки . Необхідно добре подумати, щоб виявити вторинні вигоди наявності шкідливої звички. Згадайте, що корисного дає дана звичка, які цілі переслідувала при своєму зародженні. Після цього належить підібрати інші варіанти для задоволення даних цілей. Згадайте, як Ви вели себе в створеному на другому етапі бажаному образі, використовуючи нові можливості, здібності. На четвертому етапі відбувається установка образів . Необхідно спочатку особисто асоціюватися зі створеним раніше чином №1, встановивши перед собою крихітну темну точку – сильно зменшений, максимально затемнений образ №2. Після чого відсторонитеся від першого образу, перетворивши його в точку, і трансформуйте образ №2 в світлий і великий. Далі зітріть всі образи з внутрішнього екрану і повторіть дії ще 5-10 разів, здійснюючи їх все швидше. Підсумковий, п’ятий етап-це перевірка нової стратегії . Тепер належить зробити що-небудь, що раніше служило причиною запуску звички. І оцінити, наскільки легко тепер зупиняється машинальне поведінку, відбувається управління ним.

Обов’язково потрібно пам’ятати, що» патерн помаху » — не кодування. Вона не є позбавленням від колишнього поведінки. Таке нейролінгвістичне програмування надає свободу управляти власною поведінкою, а відповідно, позбавиться не тільки від куріння, але і поліпшити в цілому життя.

Найкращий спосіб кинути палити: огляд, особливості та ефективність.

Те, що куріння завдає серйозної шкоди здоров’ю, знають всі. Однак позбутися згубної звички може далеко не кожен, так як нікотин викликає серйозне звикання і залежність. Але якщо людина вирішила-таки позбутися від тяги до сигарет, припинивши завдавати серйозної шкоди своєму здоров’ю і здоров’ю оточуючих людей, варто пам’ятати, що існує безліч способів, що допомагають впоратися з курінням і назавжди відмовитися від згубної звички. Людині необхідно вибрати кращий спосіб кинути палити, який підійде саме йому.

Переваги відмови від куріння.

Для того щоб створити стимул для боротьби з курінням, необхідно розібратися в перевагах відмови від цієї згубної звички і подумати про бонуси, які набуває людина, відмовляючись від чергової сигарети. До переваг безнікотинового життя можна віднести наступні моменти:

нормалізація роботи нервової системи, зниження дратівливості; відновлення смаку і нюху; поліпшення роботи системи кровообігу, як наслідок, поліпшення роботи серцево-судинної системи; зниження рівня вмісту вуглекислого газу у крові; зниження ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, інсульту; зниження ризику розвитку ракових захворювань; поліпшення живлення мозку киснем; поліпшення стану шкірних покривів, кольору особи; зникнення задишки, збільшення об’єму легень; підвищення витривалості організму; зникнення головних болів і властивого курцям кашлю; підвищення захисних реакцій організму.

Крім того, відмовившись від куріння, людина перестає завдавати шкоди здоров’ю оточуючих його людей, які проти своєї волі ставали пасивними курцями і вдихали сигаретний дим.

Найпопулярніші способи боротьби з нікотиновою залежністю.

Серед безлічі існуючих методів боротьби з курінням варто виділити основні способи кинути палити, огляд яких допоможе вивчити тонкощі того чи іншого варіанту. А їх не так вже й мало. Людині залишиться лише вибрати кращий спосіб кинути палити, який підійде саме йому.

Терапія, заснована на нікотинозаместительстве. Аверсивная терапія. Вплив на нікотинові рецептори. Застосування методів психотерапії. Використання методів альтернативної медицини. Прийом антидепресантів. Без допоміжних засобів, шляхом лише сили волі.

Нікотинозаместительная терапія.

Багато курців, які змогли перемогти тягу до нікотину, відзначили, що найкращий спосіб швидко кинути палити – використовувати нікотинозаместительную терапію. Результативність цього методу пов’язана з тим, що враховуються і фізіологічна, і поведінкова сторони процесу куріння. При використанні препаратів, що відносяться до групи нікотинозаместітельних, в організм надходить нешкідливий нікотин в дуже маленьких дозах. Таким чином відбувається зникнення синдрому відміни, і процес відмови від сигарет проходить набагато швидше, а найголовніше, простіше.

Головне достоїнство цього методу полягає в тому, що людина отримує нікотин, до якого він звик, але без виділення тютюнового диму, який і є причиною проблем зі здоров’ям. Поступово кількість споживаного чистого нікотину скорочується, і людина спокійно закінчує курс позбавлення від залежності, без зайвої дратівливості, енергетичних витрат і всіляких побічних явищ.

Здійснюється терапія за допомогою спеціальних засобів, до складу яких входить нікотин, які можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта лікаря:

жувальна гумка; нікотиновий пластир; назальний спрей; Електронна сигарета.

Ставлення до електронних сигарет у наркологів скептичне. На їхню думку, курець не відучується від процесу, а переходить на більш сучасну форму споживання нікотину. Перед початком використання того чи іншого засобу варто уважно вивчити протипоказання, список побічних явищ і дозування.

Аверсивная терапія.

Група людей, які зуміли перемогти залежність, поряд з наркологами стверджують, що використання засобів аверсивної терапії – найкращий спосіб кинути палити назавжди. Сутність терапії полягає в застосуванні препаратів, які сприяють появі відрази до самого паління.

Один з найбільш поширених методів аверсивної терапії-полоскання порожнини рота рідинами, які при реакції з тютюновим димом сприяють появі неприємного запаху, що викликає стійке відчуття відрази. Основними компонентами засобу є розчини нітрату срібла і сірчанокислої міді. Розчином нітрату срібла рекомендується змащувати поверхню язика і ясен перед тим, як закурити чергову сигарету.

В якості ефективного засобу підійдуть також розчини, в складі яких містяться танін, гліцерин і вода. Хороший результат показують методи умовно-рефлекторного блювотного відучення від пристрасті до куріння, які здійснюються за допомогою розчинів сульфату міді і сульфату цинку, а також апоморфіну, еметину гідрохлориду, трави термопсису.

Вплив на нікотинові рецептори-ефективний спосіб боротьби з нікотиновою залежністю.

Це, мабуть, один з кращих способів кинути палити. Цей метод заснований на застосуванні препаратів, які допомагають людині пережити нікотиновий голод в період боротьби із залежністю від сигарет. До складу таких препаратів входять цитизин, варениклін, бупропіон.

Засоби, складовим компонентом яких є цитизин, надають нікотиноподібний ефект. Але при цьому не виникає ефекту звикання. Така дія препарату допомагає знизити відчуття відчуття задоволення від щойно викуреної сигарети. Відповідно, бажання викурити наступні сигарети буде поступово згасати. Крім того, завдяки застосуванню таких препаратів у людини притупляються симптоми, викликані нестачею нікотину в організмі, що допомагає легше пережити кризові моменти в процесі відмови від згубної звички.

Допомога психотерапевта при лікуванні від нікотинової залежності.

До допомоги лікаря-психотерапевта люди звертаються в тому випадку, якщо самостійно позбутися від залежності не виходить, а всі кращі способи кинути палити в домашніх умовах результатів не принесли.

Для того щоб позбутися від пристрасті до куріння, в психотерапії існує дві групи методів:

групові (групова психотерапія); індивідуальні (гіпноз, акупунктура, хіміотерапія і т.д.).

Висококваліфікований фахівець не тільки допомагає позбутися від тяги до сигарет, але і виробити мотивацію для збереження досягнутого результату, щоб в подальшому уникнути зривів.

Для багатьох людей звернення до фахівця вважається найкращим способом кинути палити, оскільки терапія проводиться під наглядом психотерапевта і не представляє ніякої загрози психічному стану пацієнта.

Альтернативна медицина-помічник при боротьбі з курінням.

кращий спосіб кинути палити

Для людей, які скептично ставляться до нікотинозамісних препаратів, що продаються в аптеках, найкращий спосіб кинути палити-використання методів альтернативної медицини. Як показали дослідження, більше 35% американців, які борються із залежністю, використовують саме методи альтернативної медицини.

До таких варіантів можна віднести:

проведення інгаляцій з ефірними маслами; заняття спортом; повне занурення в улюблену роботу; улюблене хобі; гіпноз, медитація, йога та інші східні практики; голковколювання; Заміна нікотінсодержащей жувальної гумки скибочкою лайма і т. д.

Прийом антидепресантів.

Це не окремий метод позбавлення від залежності, а засіб позбавлення від важких психічних станів, які супроводжують людину в процесі відмови від сигарет або після повної відмови від куріння.

Прийом препаратів необхідний далеко не кожній людині, а тільки тим людям, у яких протягом тривалого часу спостерігаються такі симптоми депресії, як небажання виходити з дому (самітництво), безпричинна плаксивість, відсутність апетиту, безсоння.

При наявності перерахованих вище симптомів варто без зволікання звернутися до психотерапевта, щоб отримати необхідні призначення і схему лікування. Антидепресанти прописує тільки фахівець, виходячи зі стану пацієнта.

Сила волі-єдиний помічник при боротьбі з нікотиновою залежністю.

Багато людей вважають, що найкращий спосіб кинути палити-тренувати власну силу волі. Вважається, що для повного позбавлення від тяги до куріння необхідно три тижні. Протягом цього часу людина всіляко намагається себе заспокоїти і мотивувати на подальше продовження боротьби із залежністю.

Він може самостійно виробити для себе систему мотивів, яка допоможе уникнути зривів на шляху до довгоочікуваного позбавлення від тяги до сигарет.

Використання літератури в якості помічника при боротьбі з курінням.

Деякі люди, які вирішили позбутися згубної звички, вдаються до допомоги спеціальної літератури. Багато хто використовує широко відому книгу Аллена Карра»Легкий спосіб кинути палити». Люди, які вибирали зазначене видання, відзначали, що це найкращий спосіб кинути палити. Відгуки засновані на особистому досвіді людей з усього світу. Багатьом завзятим курцям ця література дійсно допомогла. Тут не виділений кращий спосіб кинути палити. Аллен Карр дуже докладно описує інструкції і дає рекомендації. Їм просто потрібно слідувати, щоб позбутися від потреби викурити сигарету назавжди.

Варто відзначити, що книга — кращий спосіб кинути палити тільки в тому випадку, якщо уважно слідувати викладеним радам автора і не вносити ніяких Коригувань в авторські методи.

Підтримка оточення-додатковий стимул.

Дуже важливо в нелегкий період відмови від куріння заручитися підтримкою близьких і рідних людей. Навіть якщо людина обрала найкращий спосіб швидко кинути шкідливу звичку, підтримка оточення просто необхідна. Можна вступити в спеціальне товариство людей, що кидають палити. Там діляться власним досвідом і розповідають про свої методи позбавлення від шкідливої звички. Як правило, коли людина, яка вирішила позбутися від тяги до сигарет, бачить успіхи інших людей, йому не тільки хочеться досягти таких же результатів, але і перевершити їх. Це додатково стимулює і змушує відмовитися від чергової сигарети при виникненні потреби покурити.

Вибираємо кращий спосіб, який допоможе кинути палити.

Про шкоду нікотинової залежності написано безліч статей, проте рідкісний курець всерйоз ставиться до тих «перспектив», які обіцяють лікарі. Проте, хоч раз в житті самий завзятий любитель тютюну замислюється про те, чи не відмовитися від небезпечної звички. Причини у кожної людини різні, але будь-хто хоче знайти ефективний спосіб кинути палити раз і назавжди. Старовинні змови, молитви, ритуали – все підходить, коли людина не може вийти з залежності, але є і сучасні методи.

Нікотин вбудовується в обмінні процеси в організмі – це одна з причин, чому так складно припинити курити. При використанні продукції, що містить речовину в невеликому дозуванні, знижується тяга до куріння. Це дозволяє знівелювати вираженість симптомів синдрому відміни, який яскраво проявляється при раптовій відмові від сигарет.

При нікотинозаместительной терапії людина не поглинає тютюновий дим, а поступове зниження надходження нікотину дозволяє без тривожності, агресії і стійкого бажання затягнутися позбутися звички. Це найбільш популярний спосіб кинути на сьогоднішній день.

Ці продукти вільно продаються в аптеці і для їх придбання не потрібен рецепт. Ті, хто хоче знати, як безболісно кинути палити, пробують застосовувати:

Зниження дозування речовини дозволить спокійно перейти в період, коли організм сам почне виробляти нікотин.

Вплив на нікотинові рецептори.

Також в боротьбі зі звичкою використовують препарати, які дають нікотиноподібний ефект, проте звикання не викликають. У складі подібних засобів знаходяться цитизин, варениклін, бупропіон.

Медичні методи.

При зверненні до фахівця застосовують такі клінічні методи:

кодування; голковколювання; дихальні вправи; застосування лікарських препаратів.

Вейпинг.

Про використання електронних сигарет поки не склалося точної думки навіть у лікарів. Вважається, що це менш шкідливий спосіб отримання нікотину, проте безпечним він не є. Частина курців змогла безболісно кинути, переходячи поступово на рідини, в яких концентрація нікотину мінімальна або речовина взагалі відсутня. Однак є й ті, хто знову повернувся до тютюнопаління, використавши вейпінг як тимчасовий захід. Електронні сигарети частіше використовує молодь, роблячи це не стільки з турботи про здоров’я, скільки прагнучи слідувати моді.

Аверсивная терапія.

Дієвими є методи, засновані на формуванні негативних відчуттів при палінні. Ці способи будуть цікаві тим, хто замислюється, як викликати огиду до сигарет. З метою виникнення неприязні використовуються спеціальні препарати. Зокрема, проводять полоскання рота рідинами, що призводять при контакті з сигаретним димом до появи неприємного запаху, через що курити просто перехочеться. Провокують реакцію склади з вмістом нітрату срібла і сірчанокислої міді. Засобами з нітратом срібла перед тим як закурити змащують порожнину рота.

На виникненні відрази до куріння заснована і методика Жданова, яку іноді відносять до народних способів. Полягає вона в наступному:

Підкурити сигарету, не пропускаючи дим в легені, а збираючи його в ротовій порожнині. Щоки повинні бути роздуті від диму, втягувати повітря не можна, його необхідно пережовувати. Необхідно затиснути ніс, закрити очі, закинути голову. Дим жують довго-необхідно вважати кількість рухів щелепою. Неприємні відчуття виникають після 15 пережовування, проте їх число необхідно довести до 20. Після цього дим видихають. Цю послідовність дій повторюють ще 2 рази. На четвертий раз роблять звичайну повноцінну затяжку, тільки видихають дим невеликими порціями.

В кінці необхідно зафіксувати на пачці час проведення процедури. Надалі дозволяється тільки жувати дим, не затягуючись. Це хороша і швидка методика, яка пригнічує бажання знову закурити.

Медитація.

Коли людина хоче кинути палити, він шукає тільки перевірені способи. Однак ступінь залежності у кожного своя, як і сила волі. Тому про універсальну методику говорити складно.

Медитація від куріння являє собою комплекс психологічних прийомів, які в даному випадку спрямовані на позбавлення від згубної звички. Проводять її самостійно в домашніх умовах.

Медитація — процес усвідомлений. При великому стажі куріння ця звичка стає повністю автоматизованою, вбудованою не тільки в обмін речовин, але і в спосіб життя і думок людини.

Суть медитації полягає в тому, щоб куріння не було автоматичним актом – для цього вся процедура розбивається на безліч маленьких дій, які відбуваються повільно і вдумливо. Таким чином процес куріння перестане бути механічним.

Чіткої техніки медитації, яка використовується в боротьбі з курінням, немає. Однак її базою завжди є усвідомленість і наступна послідовність дій:

І пачка, і сигарета з неї дістаються повільно – людина повністю віддає собі звіт в тому, що він робить і з якою метою. Рекомендується збільшувати кількість дій, що передують викурювання цигарки. Наприклад, діставши сигарету, їй стукають по пачці, розтягуючи час і вслухаючись в звуки. Сигарету нюхають, вдихаючи її аромат і насолоджуючись ним. Потім роблять глибоку затяжку, наповнюючи легені. Весь процес довгий-не можна нікуди поспішати, слід отримувати задоволення від кожної затяжки.

Суть процедури в тому, що усвідомлення і розтягування кожної дії призводить до розуміння абсурдності звички. І це розуміння буде йти зсередини, змінюючи внутрішній стан людини. Медитувати потрібно в спокійній обстановці-зайва суєта навколо буде заважати.

Завдяки цій техніці немає необхідності кидати через силу, змушуючи себе. Цей метод дуже ефективний і не одна людина легко і без тиску відмовився від дурної звички завдяки йому.

Спосіб не підійде вагітним жінкам, які хочуть відмовитися від звички, а ось спробувати умовити чоловіка кинути з її допомогою варто.

Метод Шичко.

Людина хоче отримати результат миттєво. Про це свідчать численні запити про те, як швидко кинути звичку. Одним з ефективних способів відмовитися від нікотину є курс Шичко. Техніка використовується в лікуванні і чоловіків, і жінок. Її автор був відомим радянським фізіологом, а його методика розроблена ще в період існування СРСР.

Шичко вважає, що процес відмови від куріння-Самостійна робота тютюнозалежного, а в основі його методики, як і в попередньому варіанті, лежить усвідомлення. Метод Шічко допомагає не тільки кинути палити, але і вилікуватися від інших залежностей, зокрема – алкоголізму, наркоманії. Суть способу в наступному:

Усвідомлення. Рішення відмовитися від сигарет має бути щирим і усвідомленим – неможливо змусити когось без його власного бажання. Фотографія. Пацієнт заводить особистий фотоальбом, в якому зберігаються його фотографії, що фіксують щотижневі зміни, що відбуваються в зовнішньому вигляді хворого. Даний пункт характеризується сильним психологічним впливом. Особиста історія. Людина описує свою історію: починаючи від першої затяжки, коли він спробував покурити, і до того моменту, коли усвідомив, що має місце залежність, а після – і те, як він прийшов до необхідності відмови від сигарет. Підпис фотографій. На зворотному боці зображення пацієнт описує всі зміни, які відчуває: тривожність, роздратування, страхи. Такий своєрідний щоденник дозволяє людині тримати під контролем все, що з ним відбувається. Обов’язковою частиною терапії за методом Шичка є перевірка рівня самонавіювання. Якщо тестування показує високий рівень, то з пацієнтом ведеться робота по навіюванню позитивних думок перед відходом до сну. Зміна способу життя. Автор методики наполягає на важливості зміни способу життя в цілому – таким чином легше позбутися старих і непотрібних звичок. Нові знайомства, хобі, література – все це стає частиною людини, витісняючи залежність. Це значущий аспект у боротьбі із залежністю, який не можна опускати.

Перевагою методу є можливість його самостійної реалізації, він не вимагає фінансових витрат і використання будь-яких препаратів. Його можна використовувати, коли необхідно кинути палити кальян. Допомагає він і при палінні марихуани, проте наркотична залежність – дуже сильна і призводить до порушень психіки, тому рідко вдається впоратися без втручання фахівця.

Ароматерапія.

кращий спосіб кинути палити

Люди, у яких немає алергічних реакцій, можуть в якості методу, що допомагає звільнитися від нікотинової залежності, використовувати ароматерапію. Кожне з масел по-своєму допомагає боротися з проблемою. Використовують такі продукти:

Аїр. Сприяє відновленню сил, нормалізує обмінні процеси і травлення. Виводить токсини. Масло рекомендується використовувати при депресіях, виснаженні, порушеннях сну. Апельсин. Має тонізуючу дію, одночасно усуваючи тривожність. Є хорошим засобом для використання в стресових ситуаціях. Базилік. Один з найбільш ефективних продуктів, що використовуються для усунення ознак синдрому відміни. Бергамот. Сприяє виведенню забруднень з органів дихання і прибирає головні болі. Герань. Допомагає в схудненні-актуальне завдання для людей, які відмовилися від тютюну і бояться поправитися. Надає тонізуючу дію, нормалізує стан нервових клітин.

Крім перерахованих масел ароматерапевт може порадити наступні:

Ароматичні масла використовують не тільки для проведення інгаляцій. З ними роблять ванни, використовують в лазні, проводять полоскання.

Корисне відео.

Чим небезпечна відмова від куріння? Про це нижче:

Укладення.

Коли людина шукає найефективніший спосіб кинути палити, важливо, щоб він розумів, з якими складнощами доведеться зіткнутися. Але вони не повинні виявитися непереборною перешкодою. Рекомендується викинути все, що нагадує про куріння: Попільнички, запальнички і самі сигарети, не відвідувати громадські місця для курців. Необхідно знайти свою мотивацію, але для деяких людей і виявлення смертельно небезпечних захворювань не є приводом для відмови від пристрасті. Намагайтеся заповнити свій день великою кількістю цікавих справ-це дозволить відволіктися.

Початок куріння у дорослих зазвичай пов’язано зі стресом. Однак після вирішення проблеми курити люди не перестають. Що примітно, до цього способу заспокоїтися вдаються ті, хто в юному віці спробував курити і потім кинув. Це говорить і про важливість соціальної роботи-профілактики серед підлітків, і про те, що потрібно вміти жити в гармонії з собою, не дозволяючи труднощам привести до залежності. Некурящий і ніколи не брав в руки сигарету людина знайде інший спосіб боротьби зі стресом. Для позбавлення від негативних емоцій: ненависті, злості, образи є більш ефективні способи в психотерапії.

Названо п’ять ефективних способів кинути палити.

Чому тільки 4-7% курців можуть довести справу до кінця.

19.04.2018 в 20: 31, переглядів: 24559.

Багато хто мріє кинути палити, але у них нічого не виходить. Деякі повторюють долю Марка Твена, кидаючи шкідливу звичку лише потім, щоб через якийсь час знову почати.

Насправді в цьому процесі потрібен науковий підхід, кажуть експерти. «МК» дізнався, яким способом найчастіше розлучаються з нікотином співвітчизники І вивідав головні секрети відмови від тютюну, які істотно полегшать відвикання від нього.

Про те, що курити шкідливо, не знає тільки ледачий. А якщо курець навіть не в курсі, йому неодмінно нагадають про це упаковки сигарет, покажуть моторошні наслідки куріння. У деяких країнах сигаретні пачки навіть вирішили фарбувати в нудотні кольори. Здавалося б-приводів розлучитися зі шкідливою звичкою маса.

Проте, у кожного курця є своя причина, а то й кілька, чому він не може кинути палити. Хтось вірить в те, що так він знімає стрес, хтось боїться набрати вагу, а деякі і зовсім вважають, що різка відмова від куріння небезпечний для здоров’я. Чи Правда це чи міфи, але в будь-якому випадку користь для здоров’я при повній відмові від куріння значно перевищує гіпотетичні тимчасові незручності.

Є величезна кількість способів відмови від куріння, деякі з них більш ефективні, інші — менш. Але лікарі рекомендують вибрати саме той метод, в якому курець впевнений найбільше і який йому максимально йому підходить.

Ми підібрали п’ять найбільш поширених способів кинути палити.

1. «Одним махом»» Близько 75% кидають палити роблять це без сторонньої допомоги — вони не звертаються до фахівців, не п’ють ліків. Незважаючи на» популярність » методу, його не можна назвати повністю ефективним – тільки 4-7% курців можуть довести справу до кінця.

2. Поведінкова терапія . Даний метод заснований на активній роботі з фахівцем з когнітивної–поведінкової терапії (тобто, психологом) і спільному пошуку шляху до повної відмови від куріння. Разом з фахівцем курець шукає, так звані, «тригери» — ситуації, в яких людина відчуває особливо гостру спрагу нікотину, потім складається план щодо виключення цих «тригерів» з його життя.

3. Замісна терапія . Всі ми чули про нікотинової жуйці, пластирі, льодяниках, спреях та інших формах альтернативного вживання нікотину, все це — нікотин-замісна терапія (НЗТ). Такий вид терапії поставляє нікотин в організм не через тютюн, а іншим способом. НЗТ зазвичай поєднується з поведінковою терапією і серйозною підтримкою близьких. У багатьох випадках люди перестають курити. Але лікарі говорять про те, що при такій терапії нікотинова залежність може залишитися, зміниться лише її форма.

Для остаточної відмови необхідно буде поступово скоротити споживання нікотину, аж до повної відмови.

4. Інноваційна терапія . Існує сучасна терапія для відмови від куріння, яку може призначити лікар. Наприклад, препарати для лікування нікотинової залежності без вмісту нікотину, які блокують особливі рецептори в мозку, і поступово залежність йде, при цьому не викликаючи настільки сильного синдрому відміни, який так лякає людини, що палить.

5. Комбінований підхід . Використання декількох методів може значно підвищити шанси на успіх. Наприклад, інноваційна та поведінкова терапії спрацюють краще, ніж тільки відвідування психолога. Але кожну комбінацію необхідно індивідуально обговорювати з лікарем.

А ось ще кілька важливих порад від експертів. Одним з основних етапів успішної боротьби із залежністю-чіткий план дій. Потрібно призначити день відмови від куріння, до якого курець готовий відмовитися від нікотину. Необхідно розповісти своїм друзям і родині про свої наміри, попросити їх підтримати. Якщо серед друзів і членів сім’ї є курці, спробуйте запропонувати їм відмовлятися разом, так буде легше. Обов’язково позбутися від запасних пачок сигарет на роботі, вдома і в машині, і всіх попільничок. Знайдіть свої «тригери» і знайдіть спосіб справлятися з ними без допомоги сигарети.

Як говорить керівник Консультативного центру допомоги у відмові від споживання тютюну ФГБУ «Санкт-Петербурзький науково-дослідний інститут фтизіопульмонології«, доктор біологічних наук Ольга Суховська, число курців в нашій країні залишається високим:» всім пацієнтам, незалежно від захворювання, необхідно рекомендувати відмову від куріння. Відмова від куріння це-боротьба, і не завжди її вдається виграти з першого разу. Багато курців зриваються перед тим, як остаточно відмовляться від звички. У разі» зриву», треба намагатися курити якомога менше, і продовжити спроби відмови, коли людина буде знову готовий. Повна відмова від куріння може зайняти деякий час, але це того варто».

Як кинути палити: найповніший гід по відмові від шкідливої звички.

Американський письменник Марк Твен говорив: «кинути палити дуже просто. Я робив це тисячі разів!»Дотепно сказано, і не так вже далеко від істини: кинути палити — тільки півсправи , залишилося ще дотримуватися свого рішення все життя. Всі знають, що куріння вбиває, — це не новина. Маса курців збирається кинути, перебуваючи в повній впевненості, що це легко. Вони змінюють свою думку, тільки коли доходить до справи, тільки коли настає «день Х». У нашому матеріалі ми зібрали всі відомі методи відмови від куріння і розібрали їх ефективність.

Cosmo рекомендує.

7 речей з жіночого гардеробу, які приваблюють чоловіків-читаємо його думки!

Замість пластики: гаджети, які збільшують губи, покращують шкіру і овал обличчя.

Згідно з даними ВООЗ за 2015 рік, Росія займає сьоме місце в світі за споживанням тютюну серед населення старше 15 років. Не попереду планети всієї, але в впевненій першій десятці. Куріння тютюну призводить до передчасної смерті приблизно 6 млн ( спробуй на хвилинку представити цю цифру!) людина в усьому світі. Регулярне куріння забирає близько 10 років життя.

Більшість смертей, спровокованих курінням, очікувано пов’язані з раком( головним чином раком легенів), респіраторними і серцево-судинними хворобами. А ще воно знижує фертильність, підвищує ризик викидня і стає причиною респіраторних захворювань у дітей.

Але це все ти, швидше за все , вже знала. Так що давай поговоримо не про те , чому потрібно кинути палити , а про те, які бувають методи і наскільки вони ефективні. Приблизно 40% курців намагаються кинути палити щорічно , і тільки 4-6% домагаються успіху. У США найпопулярнішими методами вважаються » взяти і кинути» і поступове зменшення кількості сигарет , далі слід Заміна сигарет на електронні , нікотинова терапія і медикаментозна терапія або допомога лікаря.

Про них і поговоримо. Досліджень на цю тему — маса , біда лише в тому , яким з них вірити. Відмова від куріння-це точно такий же прибутковий бізнес, як тютюнова промисловість. Виробники електронних сигарет , нікотинових жуйок і пластирів , а також укладачі авторських програм спонсорують численні дослідження, які підтвердили б ефективність їх методу. Так що, хоча ми наводимо в нашому матеріалі результати самих останніх наукових робіт, слід пам’ятати , що ти можеш перепробувати кілька способів , щоб знайти той, який підійде саме тобі.

Спи і пий воду: 7 причин, через які ти виглядаєш старше свого віку.

«Просто взяти і кинути»

Впевнене перше місце займає метод» холодної індички » (cold turkey), як його називають англомовні ресурси. Це коли ти кидаєш курити одним днем , не використовуючи ніяких додаткових препаратів або електронних сигарет. Цей метод вважається найпоширенішим , але одні дослідження стверджують, що кинути палити надовго таким чином майже неможливо ( зазвичай такі дослідження просувають електронні сигарети), а інші , навпаки , впевнені, що тільки так і можна.

Одне точно-просто не буде. Треба мати дуже сильну мотивацію, щоб дотримуватися обраного шляху. На жаль, часто цією мотивацією є хвороба, тобто обставини самі складаються так , що курити стає неприємно , а коли людина виходить з положення, повертатися до старої звички вже не хочеться.

«Спочатку зрозумів, що набридло і з цим треба щось робити. Кидати, чесно кажучи, зовсім не хотілося. Але якось раз захворів і не курив днів п’ять , а після одужання вирішив не починати. Ковбасило приблизно місяць. Стаж куріння був років 10. Не курю вже 5 років»»

«Кидала двічі: один раз «легко» -через запалення легенів і онкологію , другий раз — дуже важко , просто кинула. Тиждень була натуральна ломка зі слинами , нервами і істериками , потім довго кошмари снилися , що закурила. Прокидалася в жаху від того, що доведеться знову через це все проходити».

Нерідко, щоб» залишитися чистим», людині потрібен додатковий стимул, який викликав би у нього огиду до процесу куріння.

«Раніше кілька разів кидав, але життєві обставини повертали все на круги своя. А потім подивився фільм про те , з чого робляться сигарети, і як відрізало. Стійка відраза від однієї думки про куріння або від запаху тютюну до нудоти і головного болю».

До речі, про нудоту і головного болю. Так, буде важко, тому що організм звик отримувати дозу нікотину регулярно. Перші ознаки синдрому відміни з’являться в проміжку між 4 і 24 годинами після останньої сигарети , вони досягнуть свого піку на третій день і будуть поступово зменшуватися протягом 3-4 тижнів. До симптомів відносяться нудота , запаморочення , головні болі , дискомфорт в животі, безсоння і багато іншого.

«Кидав на 4 роки. Просто одного разу вночі захотів встати з ліжка і піти покурити , але подумав , що це якось нерозумно-ось так , ночами бігати , простіше ж зовсім кинути. З ранку взяв і перестав курити. Погано було десь з тиждень: дикий кашель, неймовірний жор, не знав, куди подіти руки. З другого тижня почало відпускати, хоча їсти хотілося постійно, навіть снідати почав, що зазвичай ніколи не робив. Через місяць відчутно додав у вазі, а був тим часом досить стрункий і молодий в той час. Через два місяці відновив вагу і забув про те , що колись курив. Періодично виникало бажання. Але тут головне-його перебороти. Ну, а через рік і зовсім ця звичка залишилася десь далеко в минулому. Почав курити через чотири роки, коли зламав ногу і шість місяців провів на лікарняному. Напевно, просто від неробства. Правильно кажуть: кидають до першої викуреної сигарети».

Поступова відмова.

Другий за популярністю метод полягає в поступовому зниженні кількості сигарет на добу. На жаль, цей метод виявився набагато менш ефективним , ніж різка відмова від сигарет, як показали численні дослідження. Курцям вдавалося поступово скорочувати кількість нікотину, але вони частіше зривалися і поверталися на «вихідну позицію».

Невдача сильно демотивує, і хоча багатьом курцям цей метод здавався більш «м’яким», на ділі вони не тільки поверталися до куріння , але і відчували себе переможеними через те, що не змогли втриматися.

«Курила 10 років і кілька разів намагалася кинути , скорочуючи кількість сигарет. Наприклад, дозволяла собі викурювати тільки п’ять сигарет в день замість двадцяти. У підсумку вдень вдавалося не курити , а ввечері викурювала п’ять за раз, було погано. Потім зменшувала кількість поступово, доходила до 5-10 , потім траплявся якийсь стрес, і я знову хапалася за сигарету. Зрештою, кинула (не курю 9 років) одним днем , різко».

Незважаючи на те що цей метод виявився далеко не найефективнішим в остаточному відмові від тютюну , він може підійти тим , хто не може зовсім відмовитися від сигарет , але планує зменшити кількість споживаного нікотину.

Електронна сигарета.

Останнім часом електронні сигарети стали просувати в якості альтернативи курінню. Вони відрізняються один від одного в плані дизайну і методів експлуатації , але в більшості своїй просто імітують справжні сигарети. Курці вдихають не дим , а пар, що утворився від випаровування нікотиновмісної рідини.

Через те , що в електронних сигаретах міститься менше тютюнових токсикантів, вони вважаються більш безпечними. Але це неточно-результати досліджень розпливчасті і суперечливі.

Електронні сигарети дійсно можуть бути ефективними щодо скорочення кількості сигарет, але їх «успіх» для повної відмови від куріння досить скромний. Питання ж, наскільки електронні сигарети безпечні, теж все ще відкритий, і до сих пір невідомі наслідки їх довгострокового вживання.

Нікотинова терапія.

кращий спосіб кинути палити

Сюди відносяться нікотинова жуйка , пластир, спреї і менш поширені методи доставки нікотину в організм без використання тютюну. Зазвичай НЗТ використовують не стільки для того , щоб кинути палити , скільки для того , щоб полегшити синдром відміни, коли ти вже кинула. Вони згадуються в рекомендаціях МОЗ Росії по лікуванню нікотинової залежності.

У пластирів і жуйки трохи різні механізми дії: перші безперервно вивільняють стабільну дозу нікотину протягом 16-24 годин , другі потрапляють в організм швидше , але діють меншу кількість часу. Самим передовим видом НЗТ вважається спрей.

Але ефективно це чи ні? Дослідження показують, що НЗТ збільшує шанси кинути палити на 50-60%. Чимало, погодься. До речі , виявляється, ефективніше використовувати кілька видів НЗТ, наприклад жуйку і пластир. Тільки не забудь , що робити це потрібно , тільки після консультації з лікарем.

Книга Аллена Карра » Легкий спосіб кинути палити»

Один з найбільш суперечливих способів відмови від куріння, і не тільки тому, що сам Аллен Карр помер від раку легені ( все-таки 30 років куріння не проходять даром). Карр написав десять бестселерів, включаючи свій хіт 1985 року « Легкий спосіб кинути палити», який став найпопулярнішою книгою нехудожньої літератури в дев’яти країнах і залишається найпопулярнішою книгою про позбавлення від звички курити в усьому світі. В основі філософії методу Карра лежить ідея, що саме страх перед відмовою від куріння змушує курців продовжувати, хоча задоволення від сигарети ілюзорно.

Досить багато історій про те , як люди кидали курити, надихнувшись його книгою. На жаль , часто такі історії закінчуються так:

«Я кидала двічі , книжку читала Алена Карра. Вистачало на 4 і 2 роки».

«Мій батько був дуже натхненний цією книгою, він прочитав її, оголосив , що це остання сигарета , яку він викурить, а після — ніяких шкідливих звичок. Його вистачило на кілька місяців , що для нього , чесно кажучи , досить пристойний результат, але пізніше він знову взявся за старе в тому ж обсязі. Намагався перечитувати книгу, але більше такого вау-ефекту не було».

Аллен Карр вважається найвідомішим борцем з курінням , але зрозуміти , наскільки ефективний і довгостроковий його метод , на жаль, неможливо. Втім, голландське дослідження 2014 року показало , що люди , які кинули палити за методом Карра , були приблизно в шість разів більш послідовні у своєму рішенні , ніж контрольна група.

Медикаментозна терапія.

Найпопулярнішим препаратом для відмови від куріння вважаються варениклін і цитизин. Цитизин має набагато більший профіль побічних ефектів і протипоказань. Варениклін-єдиний препарат не містить нікотин і включений в усі міжнародні та національні клінічні рекомендації.

Ідея медикаментозної терапії полягає в тому , що ліки знижують тягу до сигарет за рахунок зв’язування діючої речовини з нікотиновими рецепторами.

У кожного з методів , що ми описали , є свої плюси і мінуси , одні більш ефективні , ніж інші, але все строго індивідуально. Не спрацював один спосіб-пробуй інший , але , на жаль , зовсім безболісних історій про те , як хтось кинув палити, не буває.

Головне-мотивація, це єдине, що може допомогти при відмові від куріння.

5 ефективних способів кинути палити.

Зважитися кинути палити-це всього лише половина битви.

Без сильної мотивації і базових знань Вам буде складно звільнитися від чіпких пут тютюнового диму.

Ми зібрали п’ять ефективних способів кинути палити, які завтра допоможуть вам змінити життя.

За статистикою Американської асоціації легенів, тютюнопаління і вплив вторинного диму відповідають більш ніж за 480 000 смертей щорічно, тільки в Сполучених Штатах. Більшість дітей і дорослих знають про численні небезпеки для здоров’я, пов’язані з тютюнопалінням, проте «вживання тютюну як і раніше є основною запобіжною причиною смерті і захворюваності в світі».

Відмовившись від сигарет, ви поліпшите своє здоров’я, якість і тривалість життя, а також збережете здоров’я і життя оточуючих. В першу чергу, своїх близьких.

Щоб кинути палити, Вам буде потрібно не тільки змінити свою поведінку, але ще і впоратися з симптомами відміни, неминучими при різкій відмові від нікотину. Вам потрібно буде підшукати нові, не такі шкідливі способи управління настроєм.

При правильній стратегії і бойовому настрої ви можете звільнитися від нікотинової залежності раз і назавжди, змінивши на краще власне життя.

Отже, наші п’ять способів кинути палити:

1. Підготовка до вирішального дня.

Коли ви вирішите кинути палити, встановіть чітку дату. Вибирайте не надто віддалений день (щоб не встигнути передумати), і починайте морально готуватися до нього.

Незалежно від способу, в кінцевому підсумку потрібно вирішити, чи збираєтеся ви:

* Кинути палити прямо в День «Д», не скорочуючи кількість сигарет сьогодні * кидати курити поступово, знижуючи дозу нікотину до нуля до призначеної дати.

Дослідження, які порівнювали раптове припинення куріння з поступовим зменшенням кількості нікотину, показали: жоден із способів не може забезпечити вирішального переваги в порівнянні з іншим. Обидва гарні по-своєму.

Ось кілька практичних порад від Американського товариства раку, щоб допомогти Вам морально-психологічно і фізично підготуватися до призначеної дати:

* Розкажіть друзям, родичам і колегам про вашу дату • викиньте вдома і на робочому місці всі сигарети і попільнички • вирішіть, чи збираєтеся ви використовувати замісну терапію нікотином • якщо плануєте відвідувати групу підтримки, зареєструйтеся зараз • запасіться карамеллю, жувальною гумкою, соломкою або зубочистками • Оточіть себе підтримкою, поговоривши з рідними або друзями, які пройшли через нікотинову абстиненцію і успішно кинули сигарети • попросіть курців не діставати сигарети у вашій присутності • якщо за плечима вже є досвід невдач, уважно проаналізуйте його.

Щоденний моціон-сигарета після чашечки кави, друга в перерві між роботою — все це вже працює на рівні рефлексів, заважаючи вам відмовитися від тютюнопаління. Потрібно порушити зв’язок між тригером і курінням, тобто поміняти розпорядок дня.

Що рекомендується робити в призначений день відміни:

• Не паліть взагалі * Залишайтеся весь час зайнятими • почніть використовувати препарати, якщо необхідно • відвідайте групу підтримки і поговоріть з людьми • пийте більше води або соків • відмовтеся від спиртного • уникайте людей, які курять * уникайте ситуацій, коли виникає бажання закурити.

Ви майже напевно відчуєте бажання курити багато разів за день, але це пройде.

Наступні дії допоможуть впоратися зі спокусою:

* Випийте ковток ковтком, щоб втамувати спрагу і заспокоїтися. * Відкладайте, поки тяга не пройде. Бажання курити зазвичай йде за 3-5 хвилин. * Глибоко дихайте. Дихайте повільно через ніс, рахуючи до трьох на вдиху і стільки ж на видиху. Уявіть, що ваші легені наповнюються свіжим повітрям. * Зробіть що-небудь, щоб відволіктися. Наприклад, Прогуляйтеся.

Пам’ятайте про ці чотири пункти, які допоможуть контролювати шкідливу звичку.

2. Замісна терапія нікотином.

Найчастіше курці намагаються кинути без медикаментозної підтримки, сподіваючись виключно на свою силу волі. На жаль, тільки 6-10% цих спроб виявляються успішними. Силу нікотинової залежності легко недооцінити.

Замісна терапія нікотином може зменшити тягу і симптоми відміни. Вона призначена для того, щоб забезпечити організм контрольованою дозою нікотину, оберігаючи від впливу інших шкідливих речовин, що містяться в тютюні. Приваблива альтернатива.

Існує п’ять основних форм замісної терапії нікотином:

* Шкірні пластирі з нікотином * нікотинова жувальна гумка • нікотинові пастилки (льодяники) • рецептурний назальний спрей * рецептурний інгалятор.

Якщо ви вирішили скористатися замісною терапією, обговоріть оптимальну лікарську форму і схему прийому з фахівцем. Пам’ятайте, що кінцева мета шляху — це не знайти заміну сигаретам, а повністю відмовитися від нікотину в будь-якому вигляді.

При прийомі нікотину можуть виникнути симптоми передозування, які вимагають звернення до лікаря і корекції дози. Це запаморочення, слабкість, нудота і блювота, швидке або нерегулярне серцебиття. Можливі симптоми алергії.

3. Препарати без нікотину.

Експерти FDA рекомендують два препарати без нікотину, які дійсно допомагають кинути палити. Це бупропіон (Zyban) і варениклін (Chantix).

Бупропіон діє на хімічні медіатори в мозку, які відіграють ключову роль у підтримці нікотинової залежності; зменшує тягу і симптоми відміни нікотину. Бупропіон приймається у формі таблеток протягом 12 тижнів. Якщо ви успішно кинули палити за цей час, можете використовувати препарат ще 3-6 місяців, щоб знизити ймовірність рецидиву згубної залежності в майбутньому.

Варениклін пригнічує нікотинові рецептори в мозку, що призводить до зменшення задоволення, яке Ви отримуєте від тютюну, і контролює симптоми відміни нікотину. Варениклін також використовується протягом 12 тижнів. Як і у випадку з бупропіоном, терапію можна продовжити ще на 12 тижнів, щоб знизити ймовірність рецидиву.

Ризики при використанні перерахованих препаратів:

* Раптові поведінкові зміни • неконтрольована агресія і ворожість * суїцидальні думки і спроби.

Обов’язково поговоріть зі своїм лікарем перед застосуванням будь-якого з цих засобів!

4. Психологічна допомога курцям.

Емоційна і фізична залежність, яку ви відчуваєте при курінні, кидає серйозний виклик навіть сильним духом. Щоб відмовитися від сигарет, не соромтеся отримати професійну психологічну допомогу. Це зовсім не ознака слабкості.

У міру зникнення симптомів фізичної залежності Ваше психоемоційний стан також буде стрімко поліпшуватися. Було продемонстровано, що поєднання медикаментозної терапії з психологічною допомогою збільшує шанси на тривале припинення куріння більш ніж на 25%.

Психологічна допомога може надаватися в самих різних формах, включаючи очні консультації фахівця, письмові матеріали, гарячі лінії, групи підтримки в соціальних мережах, мотивуюча відеоінформація.

5. Альтернативні способи кинути палити.

кращий спосіб кинути палити

Деякі знаходять альтернативні методи лікування корисними. Але в даний час немає переконливих доказів того, що будь-який з них покращує ваші шанси звільнитися від тютюнового диму. Іноді ці методи можуть змусити людину курити більше.

Ось що радять спробувати зарубіжні фахівці:

* Фільтри * електронні сигарети • тютюнові палички та смужки • нікотинові напої, льодяники та бальзами для губ • гіпноз, акупунктура, йога та медитація • мобільні програми для курців • Холодна лазерна терапія • магнітна терапія * трави та добавки.

Електронні сигарети допоможуть кинути палити.

В даний час США і ряд інших розвинених країн не дозволяють продавати е-сигарети як засіб для лікування нікотинової залежності. Тим не менш, багато курців розглядають їх як альтернативний засіб, щоб кинути палити.

На даний момент електронні сигарети є предметом гарячих наукових дискусій. Дослідження показали, що електронні сигарети не так сильно викликають звикання, як звичайні сигарети. Надалі від них значно простіше відмовитися.

Але у медалі є зворотна сторона.

Інші дослідження говорять нам, що електронні сигарети потенційно настільки ж небезпечні, як традиційні сигарети. Вони теж пошкоджують ДНК, збільшують жорсткість артерій, підвищують тиск і пульс.

Кращий спосіб кинути палити — це скласти чіткий план і дотримуватися взятих зобов’язань. Це не удача, а наполегливість у досягненні поставленої мети.

Костянтин Моканов: магістр фармації та професійний медичний перекладач.

Найжорсткіший і ефективний спосіб кинути палити на 100%.

Привіт дорогі друзі, сьогодні хотів з вами поділитися кількома ефективними способами кинути палити. Для початку скажу відразу, скажу, чого робити взагалі не варто, коли ви намагаєтеся кинути палити.

Поступове кидання. Кидати палити, переходячи на більш легкі сигарети. Перестати купувати сигарети і тільки «стріляти». Кодуватися в лікарні, у знахаря і користуватися нікотиновими пластирами. Курити сигарети незрозумілого походження. Не кидати палити на суперечку. Не планувати дату і час для кидання.

А тепер я скажу, що робити треба.

Зрозуміти, що є я і моя залежність тут і зараз і що ніхто за мене з нею не впорається. Визнати своє безсилля. Переконатися, що у мене в наявності є пачка улюблених сигарет і запальничка. Не ігноруйте кампанії курців, будьте в своєму звичному середовищі – ви кидаєте курити, а не друзів. Відчуйте, той стан, який у вас передує бажанню покурити, візьміть аркуш паперу і пропишіть, чому ви хочете це зробити. Навчіться робити релакс і знімати конструктивно психоемоційне напруження. Ідіть на групи анонімних залежних.

Якщо це нічого не допомагає, то наступна порада для вас.

Візьміть хорошого друга або подругу, обговоріть з ним таку ситуацію – дослівно. Тут дуже важливі матеріальні фактори, припустимо якась не маленька сума грошей, не менше ста тисяч, однозначно, автомобіль ітд., і ви йому пояснюєте « » зараз ми підемо з тобою до нотаріуса і складемо договір, що якщо ти побачиш мене тим, хто палить, я тобі перебуваючи в тверезому розумі і здоровій пам’яті, віддаю цю таку суму або якийсь засіб пересування».

Ви разом йдете до нотаріуса і складаєте договір. І з легким серцем повертаєтеся до нового життя і свого образу. З десяти клієнтів, хто скористався цим способом, вісім вже рік не курять.

8 (800) 200-02-00 . Гаряча лінія при проблемах із залежностями. Цілодобово.

Дякую за вашу дорогоцінну увагу дорогі друзі і до нових зустрічей). Всім моїм читачам, не йдіть без подарунка), хто ще не скачав мою нову і безкоштовну книгу «керівництво до щасливих відносин», всі секрети і фішки для здорових відносин, ось ссилочка.

https://vk.com/club152763070 — буду радий вас бачити у себе в гостях, Додавайтеся до мене) у мене багато цікавого.

І там же в групі, мій новий запис з аутогенного тренуванні для зміцнення впевненості в собі.

Ps. Якщо стаття для вас була цікава, не забуваємо про спасибки)

11 легких і ефективних методів, як кинути палити раз і назавжди.

Чи існують способи, що дозволяють остаточно розлучитися з нікотиновою залежністю? Так, існують. Завдяки їм можна прожити шість місяців без сигарет – саме такий термін необхідний для того, щоб вважати згубну звичку подоланої. Ну і без сильної мотивації, як завжди, не обійтися.

Отже, розглянемо найбільш ефективні способи кинути палити.

1. Приймайте спеціальні препарати.

До лікаря доведеться звернутися курцям з великим стажем, так як поодинці їм буде важко впоратися із залежністю від нікотину. Адже він входить до складу крові, бере участь в обміні речовин, і якщо раптом перестає регулярно надходити в організм, людина відчуває свого роду ломку. З’являється тривожність, дратівливість, підвищена збудливість, аж до панічних атак. Так що все-таки краще заручитися медичною підтримкою. Лікар пропише препарати, що допомагають усунути або знизити тяжкість нікотинового похмілля.

Препарати від куріння діляться на три групи. Перша діє як заступник нікотину, так як до складу цих таблеток (Табекс, Нікоретте) входить нікотин або алкалоїд цитизин, що впливає на організм аналогічно. Вони дратують нікотинові рецептори, провокуючи розвиток реакцій, як при палінні. Тому у людини не розвивається абстинентний синдром, тобто ломка, і, що важливо, він не вдихається сигаретний дим, що містить неймовірну кількість найнебезпечніших речовин. Мінус таблеток — в збереженні залежності від нікотину, хоча і в малих дозах.

Препарати другої групи (Зібан, Бризантин) впливають на ті відділи мозку, в яких формується тяга до сигарет. А таблетки третьої групи (Чампікс, Корида Плюс), зв’язуючись з нікотиновими рецепторами, блокують формування реакцій, завдяки яким людина відчуває задоволення від куріння, і викликають огиду до цього процесу.

2. Використовуйте пластирі і нікотинову жуйку.

Пом’якшити гостроту нікотинового похмілля в період відвикання від сигарет допомагають також пластир і нікотинова жуйка. Вони постачають в організм мінімальну кількість нікотину, і людина функціонує більш-менш нормально. Але підступність цих коштів, як і препаратів першої групи, в тому, що, коли курець відвикне від сигарет, йому доведеться відвикати від їх замінників.

3. Пройдіть гіпноз або кодування.

Ці методи протистояння шкідливою звичкою не визнані медициною офіційно, проте, вони працюють. Якщо ви вирішили спробувати гіпноз або психологічне кодування, зверніться в спеціалізовану клініку. Вас проконсультують і проведуть терапію.

Як це виглядає? Психотерапевт вводить пацієнта в гіпнотичний транс і вселяє відмову від куріння. Втім, психотерапевтичний вплив здійснюється і без гіпнозу. Головне при цьому – пам’ятати, що ніяке навіювання не допоможе, якщо ви самі твердо не вирішите розлучитися з сигаретою. Гіпноз здатний просто підкріпити мотивацію.

Якщо ви не впораєтеся з бажанням закурити і порушите кодування, бажано відразу ж відвідати лікаря. Він посилить кодування або ж зніме отримані установки.

4. Запишіться на акупунктуру.

Впливом на певні точки на тілі медики лікують безліч хвороб, причому вже не одне тисячоліття, в тому числі і куріння. У певні точки на вухах лікар встромляє спеціальні голки, і людина перестає відчувати потребу в нікотині. Комусь достатньо одного-двох сеансів, а комусь знадобиться і шість. Ефективний метод, однак він не підходить тим, хто панічно боїться уколів.

5. Зверніться до народної медицини.

кращий спосіб кинути палити

Є маса рецептів народної медицини, які позбавляють від згубної пристрасті. Ось один з них, вельми дієвий. Вимочіть сигарету в молоці, висушіть і викуріть. Це така гидота, яка назавжди відбиває бажання покурити, більш того, сама думка про сигареті здатна викликати напад нудоти.

Найбільш ефективний в боротьбі з курінням подорожник. Приготуйте з нього настій: один ст.л. подрібненого листя залийте склянкою окропу і настоюйте годину. Пийте по чверті склянки чотири рази на день або два рази на день: вранці і ввечері по півсклянки.

Змішайте по 1 ст.л. свіжого листя хрону і подорожника великого. Жуйте суміш 2 рази на день по 5 хвилин, а сік ковтайте.

Приготуйте відвар вівса: дві ст. л.заваріть склянкою окропу, доведіть до кипіння і настоюйте годину. Після цього процідіть і пийте по 0,4 склянки 4-5 разів на день протягом місяця-півтора. Заодно і підлікуйте шлунково-кишковий тракт.

Добре діють на нещасних любителів курива і всілякі змови, молитви. А знайти народну цілительку можна навіть у Великому Місті.

6. Багато працюйте.

На думку психологів, подолати тягу до куріння допомагає напружена робота, зайнятість по горло, аврал. Людина перемикається на проект, всі думки тільки на ньому, і кількість викурених сигарет різко скорочується, а то і зовсім сходить нанівець. Адже елементарно немає часу на те, щоб вийти в курилку. А щоб посилити ефект від такого способу, варто влаштуватися в компанію, де куріння взагалі заборонено.

7. Займайтеся спортом.

Під час занять спортом, як і при будь – який інший рухової активності, організм починає активно виділяти гормони задоволення-ендорфіни. Вони викликають почуття задоволення і, таким чином, допомагають долати неприємні відчуття, пов’язані з відмовою від тютюну. Тому варто записатися в тренажерний зал або на аеробіку. Хоча знімати напругу прекрасно допомагає і біг в помірному темпі, швидка ходьба або їзда на велосипеді. Захотілося покурити-надягайте кросівки, і вперед. Через п’ятнадцять хвилин вас «відпустить».

8. Правильно харчуйтеся.

Гостра їжа, алкоголь, кава і чай загострюють бажання покурити, тому в період відвикання від нікотину відмовтеся від цих продуктів. А ось список продуктів, які повинні бути постійно на столі:

Листя селери-знижують рівень гормонів стресу. Цитрусові і солодкий перець-завдяки високому вмісту вітаміну С зміцнюють імунну систему. Молоко-поданим американських досліджень, стакан молока, випитий перед сигаретою, псує її смак. Вода-вона допомагає виводити з організму токсини, в тому числі нікотин. Стакан води, випитий перед затягуванням, притупляє бажання покурити. Гіркий шоколад-підвищує рівень серотоніну, який гостро необхідний людині, яка відмовилася від сигарет. Зелений коктейль-смузі з листових овочів містять багато хролофілла, який допомагає виводити шлаки і токсини з організму. Трав’яні настої-заспокоюють нервову систему, знімають тривогу, дратівливість, прискорене серцебиття.

9. Усамітнюватися.

Візьміть відпустку і їдьте в глушину, де поблизу немає магазинів або сигаретних кіосків. Ви повинні знати, що купити пачку сигарет ніде, не йти ж за нею 50 кілометрів. Поживіть в таких умовах місяць, але не валяйте дурня, а займіться чимось корисним. Скопайте грядки сусідським бабусям або займіться прополкою бур’янів, нарубати їм дров на зиму, зберіть все сміття в околицях… Вимотуйте себе фізично, і бажання покурити піде.

10. Прочитайте книгу Аллена Карра » Легкий спосіб кинути палити»

Ця знаменита книга дійсно допомогла вже багатьом. Її можна купити, а можна скачати або позичити у кого-небудь. Автор книги почав курити в 18 років, а кинув це шкідливе заняття в 49. Після чого заснував міжнародну мережу клінік» Легкий спосіб», що допомагає кинути палити за допомогою його методу. Спробуйте і ви, адже якщо багатьом він допоміг, то допоможе і вам.

11. Зателефонуйте за номером 8-800-200-0-200.

Це телефон Консультативного телефонного Центру допомоги у відмові від споживання тютюну (КТЦ). За цим номером жителі Росії можуть дзвонити безкоштовно. Зателефонувавши сюди і повідомивши про своє бажання кинути палити, ви отримаєте конкретну допомогу психолога або доктора. Лікар розповість про найбільш ефективні способи відмови з урахуванням загального стану здоров’я звернувся, а психологи зі свого боку полегшать процес відвикання від нікотину.

Який би спосіб позбавлення від шкідливої звички ви не вибрали, запам’ятайте ще кілька порад:

не паліть вранці натщесерце-спочатку поснідайте; не паліть на голодний шлунок-зробіть це через півгодини після прийому їжі; викурюйте строго певну для себе кількість сигарет: по одній через годину після сніданку, обіду і вечері; якщо захочеться частіше закурити, випийте води або кави.

Огляд 10 сучасних методів кинути палити самостійно.

Існує кілька перевірених і дійсно ефективних методів, як кинути палити. Чому це так важливо? Куріння-одна з найпопулярніших шкідливих звичок. Багато хто розуміє шкоду куріння, але дуже рідко наважуються кинути його, адже вважають, що це практично неможливо, і не хочуть проходити через труднощі, які пов’язані з розривом з цією шкідливою звичкою.

Однак позбутися звички курити не так складно, і, як вважають лікарі-наркологи, куріння – це скоріше психологічна, ніж фізіологічна залежність, саме тому боротися треба в першу чергу не з потребою в нікотині, а з розумінням того, що куріння приносить організму шкоду.

Фізична і психологічна залежності від куріння.

Багато курців переконані, що саме фізична залежність заважає їм позбутися згубної звички. Насправді ж психологічна залежність є головною проблемою. Курці звикли курити після їжі, при стресах, при розмовах по телефону, під час їзди на машині і т.д. – всі ці маніпуляції за час перетворилися в звички, що і призвело до розвитку психологічної потреби в нікотині.

Фізична залежність від нікотину полягає в порушенні природних функцій організму. При споживанні того чи іншого наркотику – в даному випадку нікотину – в організмі створюється хімічна потреба в речовині, що створює звикання і залежність.

Потреба в нікотині збільшується з кожним днем, адже при падінні кількості речовини в організмі він вимагає нову дозу, і з часом звикання до певної дози змусить організм вимагати ще і ще нікотину, поступово збільшуючи дозу.

Наприклад, одне з поширених переконань: куріння допомагає впоратися зі стресом. Багато курців щиро вірять в це, саме тому при найменшому прояві стресу, навіть при незначних хвилюючих ситуаціях, людина береться за сигарету з вірою в те, що вона допоможе впоратися з нервами. І саме ці переконання, які сидять на підсвідомості курців, роблять відмову від нікотину таким складним.

Шкода куріння.

у сигаретах містяться такі небезпечні речовини, як миш’як, смоли, формальдегід та інші небезпечні речовини, які вкрай негативно впливають на організм. Багато з них є канцерогенами, провокують розвиток пухлин, завдають непоправної шкоди кровоносної системи і дихальних шляхах; крім підвищеного ризику захворювання на рак, куріння також може привести до наступних хвороб: захворювань шлунково-кишкового тракту — виразок, гастриту і т. д.; хвороб дихальних шляхів — хронічного бронхіту, астми, туберкульозу; пошкоджень опорно-рухового апарату – остеопорозу, ревматоїдного артриту, оскільки збільшується ризик переломів та гірше засвоюється кальцій; захворювання очей – ураження сітківки і навіть втрати зору; захворювань репродуктивної системи – ранній менопаузі у жінок і зниження потенції у чоловіків. крім ураження організму і внутрішніх органів куріння також негативно позначається на шкірі, зубах, волоссі і фігурі.

Способи боротьби з курінням.

Знайдіть плюси відмови від куріння.

Насамперед, перш ніж вибирати сильний спосіб боротьби з нікотиновою залежністю, спробуйте просто проаналізувати, чого позбавляє вас куріння і як воно заважає вам в житті.

Пошукайте плюси життя без сигарет. Складіть список справ, якими ви могли б займатися в ті хвилини, коли зараз звикли курити. Порахуйте, скільки грошей на рік у вас йде на придбання сигарет, сірників і запальничок. Замість того щоб витрачати їх на згубну звичку, ви могли б відкладати або витрачати їх на щось більш корисне і приємне.

Кидати куріння з негативними думками про те, що ви перестаєте робити щось, що приносило вам задоволення, болісно важко. Але якщо ви обіграєте ситуацію так, що Ви усвідомлюєте, що кидаєте курити для кращого життя; якщо ви знайдете безліч плюсів позбавлення від цієї звички, цілком можливо, що Вам навіть не доведеться вдаватися до допомоги сторонніх препаратів і методик для боротьби із залежністю, тому що ви зможете зробити це самі.

Викиньте сигарети і все, що про них нагадує.

Починати позбавлятися від згубної звички не треба з Понеділка або коли закінчиться остання пачка, зробіть це прямо зараз. Викиньте всі сигарети, які у вас є, позбудьтеся від запальничок і сірників. Грунтовно почистіть те місце будинку, де ви звикли курити. Викиньте всі недопалки з попільнички, і від самої попільнички теж позбудьтеся.

Якщо у вас є Подарункові набори тютюну, сигар, мундштуки, трубки або різноманітні попільнички – позбудьтеся від усього. Все, що нагадує вам про куріння, не повинно кидатися в очі.

Гумка на зап’ясті.

Одягніть на руку звичайну гумку для волосся і не знімайте. При будь-якої думки про сигарети або про куріння відтягуйте гумку і бийте себе нею по зап’ясті. Таким чином, думка про куріння через деякий час зв’яжеться у вас з болем.

Якщо ви високо мотивовані кинути палити, така методика здатна змусити вас відмовитися від шкідливої звички.

Вівсяний відвар.

кращий спосіб кинути палити

Існує древній народний рецепт з Болгарії, який допомагає кинути палити. Він досить нескладний у виконанні, хоч і займе у вас кілька годин на приготування, і ефективний, якщо ви замотивовані на позбавлення від шкідливої звички. Кажуть, що вівсяний відвар допоміг навіть довголітнім курцям, так що не варто знецінювати цей народний спосіб.

Промийте двісті грам вівсяних пластівців або крупи в прохолодній воді, потім висипте в каструлю. Залийте овес чотирма літрами холодної води. Залиште на три-чотири години вимочувати. Потім поставте каструлю з вмістом на вогонь, доведіть до кипіння, після чого варіть на повільному вогні близько години, періодично акуратно помішуючи вміст. Коли відвар буде готовий, залиште його охолодитися, після чого перелийте в термос і поставте в холодильник. Отриманий відвар треба приймати щодня по півсклянки тричі на день за годину до або після їжі. Період лікування-один-два місяці в залежності від тривалості куріння і залежності від нікотину.

Листя евкаліпта.

Евкаліпт-універсальний засіб для боротьби із захворюваннями дихальної системи. У разі боротьби з курінням воно позбавить не тільки від згубної звички, але і зробить благотворний вплив на дихальні шляхи, позбавляючи від кашлю і важкого дихання. При боротьбі з курінням евкаліпт використовують у вигляді настоянок, відварів і ефірного масла.

Змішайте в термосі півлітра води і одну столову ложку евкаліптового листя. Дайте настоятися кілька годин. Цієї кількості достатньо на один день, такий термос потрібно випивати щодня протягом місяця. У цю настоянку можна додати столову ложку меду і гліцерину, щоб полегшити засвоєння корисних речовин і поліпшити смак пиття. Щодня пийте настоянку від п’яти до семи разів на день в будь-який час доби по 50 мл за раз.

Також, крім настоянки, для боротьби із згубною звичкою куріння можна застосовувати полоскання.

Залийте склянку доведеної до кипіння води десятьма грамами листя евкаліпта. Накрийте склянку і дайте настоятися дві години, потім охолодіть настій. Приймайте по двадцять-тридцять крапель, розведених в склянці теплої води. Це допоможе впоратися з кашлем курця і полегшить процес відмови від сигарет.

Замініть сигарети чимось іншим.

Дуже часто при відмові від сигарет люди набирають вагу, тому що замінюють сигарети їжею, солодощами, газуваннями та іншими шкідливими, але смачними продуктами. Цього робити не варто, тому що крім набору зайвих кілограмів, ви можете придбати і зайві хвороби, такі як цукровий діабет, а в крайніх випадках навіть ожиріння.

Виберіть те, що Вам до душі, і ви побачите, як легко ви забудете про куріння, коли нове корисне хобі поглине вас.

Електронні сигарети.

Багато хто вважає, що замінити звичайні сигарети на електронні — це те ж саме, що кинути палити. Однак варто знати, що електронні сигарети також містять нікотин, тому при бажанні позбутися саме від нікотинової залежності, не розглядайте цей варіант в якості остаточного рішення.

Але цей спосіб можна розглядати в якості проміжного між курінням звичайних сигарет і повною відмовою від куріння. Коли ви зважитеся покінчити зі шкідливою звичкою, ви можете з легкістю перейти на електронні сигарети, ви будете так само отримувати нікотин за допомогою вдихання його в легені, хоч і сам пристрій буде для вас спочатку дивовижним.

Психологічно, на підсвідомому рівні, ви будете вважати, що вже кинули палити, так як запаху сигарет не буде, дим не матиме традиційного тютюнового аромату, та й сама процедура куріння буде відбуватися інакше. Не треба підпалювати сигарету, викидати також не треба, так як електронні сигарети багаторазові, треба буде міняти картриджі і багато іншого.

Поступово позбутися від звички курити стане легше, так як процес куріння вже не буде супроводжуватися звичними для вас перш маніпуляціями.

Зменшіть кількість викурених сигарет.

На більшості сайтів, де описані методики і різноманітні способи того, як кинути палити, сказано, що ні в якому разі не треба поступово знижувати кількість викурених в день сигарет, тому що це марно – організм буде вимагати велику дозу і не буде насичуватися все меншою і меншою кількістю нікотину.

Саме тому кидати звичку куріння варто поступово, зменшуючи кількість сигарет повільно протягом кілька тижнів. Через три-чотири тижні ви зможете повністю відмовитися від тютюну і нікотину без стресу для організму.

Медичні препарати.

Жувальні гумки. Однією з найпопулярніших і ефективних жувальних гумок від куріння є «Нікоретте». Цей препарат знижує бажання і тягу до куріння, а також допомагає впоратися зі складнощами і ламкою, яка супроводжує курця при спробі кинути палити. На сьогоднішній день ця жувальна гумка є найпоширенішою і вважається досить ефективною в боротьбі з нікотиновою залежністю. Пластир. Суть нікотинового пластиру полягає в тому, що при повній і різкій відмові від сигарет, він допомагає організму уникнути стресу. Пластир постачає організм низькою кількістю нікотину, при цьому у людини притупляється і знижується бажання закурити. Найпопулярнішим виробником нікотинових пластирів є «Нікоретте». Існують і інші лікарські препарати, що допомагають боротися з нікотиновою залежністю. Наприклад, таблетки Chantin, Табекс, Зібан і корида Плюс. Однак найефективнішим з подібного роду препаратів є Nicoin. Цей лікарський засіб викликає повне огиду до тютюну всього за чотири тижні. Крім цього воно виводить токсини і шлаки з організму, має заспокійливу дію, так що відмова від сигарет не буде супроводжуватися нервозністю і стресом, і також він підвищує працездатність, що також важливо при боротьбі зі шкідливою звичкою.

Метод Аллена Карра.

Фахівці вважають, що когнітивний метод боротьби з нікотиновою залежністю дослідника Аллена Карра є чи не найефективнішим способом побороти тягу до сигарет. Щоб повністю познайомитися з методикою Аллена Карра, найкраще прочитати його книгу «Легкий спосіб кинути палити», однак, якщо ви не хочете витрачати час на прочитання книги, ми постараємося в декількох тезах позначити суть його методики.

Треба покопатися в собі, щоб визначити, чому ви курите. Наприклад, деякі курять для схуднення, тому що всерйоз впевнені, що нікотин притупляє тягу до їжі. Інші курять, щоб зайняти руки, коли говорять по телефону або розмовляють. Треті курять в стресових ситуаціях, четверті просто зав’язли в компанії курців, п’яті почали курити на роботі, щоб відходити на перекури, тим самим збільшуючи час відпочинку в робочий час.

Причин маса, і більшість з них просто дурні. Всі вони ніяк не пов’язані з потребою організму в нікотині. Як каже Карр, ви легко кинете курити, коли зрозумієте, наскільки нікчемні насправді ваші мотиви при курінні і наскільки псуєте собі здоров’я і життя цієї непотрібної звичкою.

Але щоб краще зрозуміти метод Аллена Карра, все ж варто прочитати його книгу і позбутися звички курити назавжди!

Укладення.

Куріння-це не вирок, і ви завжди можете відмовитися від цієї звички, варто тільки захотіти! Залишилося тільки уважно вивчити, як кинути палити, і вибрати найбільш підходящий вам спосіб.

Кращий спосіб кинути палити.

Біологи і психологи з усього світу витратили не один рік свого життя, намагаючись знайти кращий спосіб, що допомагає людям кинути палити. Найчастіше, всі поради ділилися на два типи: різка зупинка, або поступове зниження кількості викурених сигарет. Але який з них працює краще? Ми пропонуємо поєднати кілька дієвих прийомів, які і справді допоможуть вам кинути палити раз і назавжди.

Поширена помилка.

Багато хто вважає, що легше буде знижувати кількість викурених за день сигарет. Нікола Хоулі, який працює над проблемою нікотинової залежності в Оксфордському університеті, опублікував дослідження, повністю спростовує цей спосіб. Згідно з останніми отриманими даними, найпростіше буде якраз різко припинити вживати тютюн.

Спортивне навантаження.

Одночасно з виходом з нікотинової залежності доведеться почати і активне життя. Згідно викладкам того ж Нікола Хоулі, спортивні навантаження допомагають не тільки легше пережити неминучу «ломку», але і сприяють швидкому очищенню організму. Вся справа в підвищеній швидкості насичення тіла киснем, який буде агресивно впливати на дихальну систему.

Електронний допінг.

Алан Карр.

Спробуйте прочитати знамениту книгу Алана Карра»Легкий спосіб кинути палити». Абсолютно незрозуміло, якими техніками користується автор, який наповнив свою невелику брошуру всім відомими фактами-але вони дійсно працюють. Сигарета викликає відторгнення вже після перших глав; закривши останню сторінку ви з великою ймовірністю не закурити більше ніколи.

Дієта із зелені.

Скарга на швидкий набір ваги при відмові від тютюну — одна з найпоширеніших. Справа в тому, що звичайний голод колишній курець плутає з нікотиновим і намагається «втішити» організм рясними трапезами. Вам допоможе правильно збалансована дієта, де не буде місця алкоголю і кави, зате зелені буде достатньо. Базилік, кріп, петрушка і селера допомагають виводити продукти розпаду нікотину, очищаючи його від токсинів.

Якщо вам сподобався пост, будь ласка, поділіться ними зі своїми друзями! 🙂

6 нестандартних способів, які допоможуть кинути палити.

кращий спосіб кинути палити

Куріння дуже негативно впливає на наш організм. Коли людина починає курити, то навіть не замислюється, що ця звичка може зіпсувати його життя.

Куріння несе непоправної шкоди нашому здоров’ю. Якщо регулярно вживати нікотин, то дуже скоро людина звикає до цього. Кинути палити досить складно. Організму дуже важко жити без тютюну.

Перевірені способи, які допоможуть кинути сигарету.

1. Один з найбільш незвичайних способів боротьби з курінням — це нюхати неприємні запахи.

Так, Може це звучить і смішно, але такий спосіб дійсно ефективний. Як тільки людина знову захотів викурити сигарету, то необхідно подихати запахом тухлих яєць або ще чимось неприємним. Вже через пару тижнів курити буде хотітися все менше. Так можна назавжди відмовитися від цієї звички.

2. Вживайте багато лаймів.

Вони позитивно впливають на людський організм і допомагають відвикнути від тютюну.

Поріжте лайм часточками і використовуйте його в якості нікотинової жуйки. Завдяки тому, що в лаймі міститься велика кількість антиоксидантів, залежність від тютюну поступово знижується.

3. Як тільки захочеться в черговий раз викурити сигарету, почніть щось жувати.

Один з ефективних способів-це жувати смолу фруктових дерев. Так можна не тільки позбутися від нікотинової залежності, але і поліпшити стан зубів.

4. Якщо ви хочете кинути цю шкідливу звичку, то потрібно полоскати рот спеціальним відваром.

Це дуже ефективний і перевірений спосіб. Щоб приготувати відвар, необхідно взяти 1-2 чайні ложки подрібненого лепехи, він продається в аптеці. До нього додайте 2-3 ложки подрібненої висушеної м’яти. Все це необхідно залити 250 мл гарячої води і дати настоятися протягом 1 години.

Тепер кожен раз, коли у вас виникає бажання викурити сигарету, полощіть рот цим відваром. Полювання курити пропадає моментально. Перелийте цю рідину в спеціальний контейнер і регулярно полощіть нею рот. Вже через 1-2 тижні курити буде хотітися все менше.

5. Ще один унікальний і дійсно ефективний спосіб кинути палити-це акупунктура.

Цей метод пішов з Китаю. У певні точки тіла засовуються голки. Цей метод позитивно впливає на весь організм. Такий курс голковколювання рекомендується проходити людям, які хочуть кинути палити.

Завжди потрібно пам’ятати, що тільки ми відповідаємо за своє здоров’я. Якщо ви дійсно налаштувалися кинути палити, то наберіться терпіння. У тому випадку якщо самостійно це зробити не виходить протягом 60 днів, краще звернутися до фахівців.

Якщо людина курить більше однієї пачки в день протягом 10 років, то курити буде кинути нелегко. За цей тривалий час організм дуже звик до тютюну.

У будь-якому випадку головне бажання, якщо воно буде дуже сильним, то будь-яку шкідливу звичку вдасться побороти. Фахівці розроблять індивідуальну програму. З її допомогою можна буде кинути цю згубну звичку без шкоди для свого здоров’я.

Ви не будете відчувати почуття депресії, а навпаки, пишатися тим, що вам вдалося перемогти себе.

Передрук даного матеріалу заборонена.

Як кинути палити? Поради для чоловіків і жінок, які працюють +відео.

Більшість курців час від часу задається питанням, як же кинути палити. Якщо почати вивчати це питання і слухати рекомендації «бувалих», то можна знайти десятки, якщо не сотні способів відмовитися від шкідливої звички. У кого-то спрацювало одне, у кого-то інше, у кого-то третє, а хтось все ще в пошуку способу, який допоможе відмовитися від шкідливої звички раз і назавжди.

Хтось кидає курити на силі волі, хтось використовує для цих ліків і медикаменти, хтось народні засоби, хтось під впливом гіпнозу. Насправді, як кажуть лікарі, відмовитися від куріння не так складно, як це здається на перший погляд.

Тригери бажання курити.

Головне зрозуміти механізм, який запускається в організмі і змушує знову і знову викурити чергову сигарету. У кожного він може бути різний. Але варто пам’ятати про те, що куріння це все-таки більше психологічна залежність, ніж фізіологічна. Курці, як правило, курять за звичкою-після прийому їжі, при виникненні стресу, на перервах, в очікуванні, при розмові по телефону і так далі. Напевно, варто сказати, і про негативний вплив сигарет на наш організм.

У них міститься досить багато небезпечних речовин-миш’як, формальдегід, смоли та інші канцерогени. Подібні речовини сприяють розвитку пухлин, руйнують дихальну і кровоносну системи, викликають виразки і гастрити, захворювання дихальної системи – бронхіти, астму, туберкульоз. Крім того, постійне куріння порушує засвоєння в організмі кальцію, що призводить до крихкості кісток і переломів.

У цій статті я зібрав найпопулярніші і дієві способи кинути палити, які можна використовувати самостійно в домашніх умовах, без особливих матеріальних витрат і не вдаючись до сили волі, яка досить часто нас підводить. Адже як відомо близько 90% всіх , хто кидав палити, поверталися до своєї звички протягом року.

Поради, як кинути палити.

Отже, як же ми можемо допомогти нашому організму впоратися з відмовою від нікотину?

Включіть в свій раціон продукти, які допомагають впоратися з нікотиновою залежністю. Це молочні та кисломолочні продуті, копчений сир, насіння, апельсини. Після вживання молочних і кисломолочних продуктів смак сигарети не буде таким приємним, вона буде досить гіркою, так бажання курити пропаде швидше. А сир, насіння, льодяники або пастилки допоможуть приглушити сильне бажання покурити, і відверне мозок на процес пережовування їжі. Апельсини самі по собі знижують тягу до куріння, крім того заповнюють дефіцит вітаміну С.радикальні інквізиторські методи. Якщо хочеться перемогти бажання курити раз і назавжди, то можна вчинити радикально. Альтернативним варіантом використання кефіру або йогурту є змочування кінчика сигарети. Після того як така сигарета буде запалена і курець затягнеться, продовжити курити він просто не зможе. Є ще більш радикальний спосіб забути про куріння-вимочити сигарети в молоці або вершках і добре просушити. Куріння подібних сигарет хоча б тиждень викликає моторошне огиду до звичайних сигарет і тютюнового диму в принципі.

Сила волі. Багато кидають курити досить просто, викуривши останню сигарету, і більше ніколи не повертаються до нікотину в своєму житті. Метод настільки простий, наскільки і складний одночасно. Підходить людям із залізною силою волі і найсильнішою мотивацією для відмови від шкідливої звички.

Цей спосіб найпростіший і найдешевший, але зажадає певного часу для аналізу своєї звички і позитивних вигод, які вона дає, а так само чесності з самим з собою. Потрібно відповісти собі на прості питання, Чим для мене вигідно куріння? Які бонуси я отримую або що втрачу, якщо відмовлюся. Варіантів відповіді на ці питання маса, в кожному випадку вони будуть індивідуальними.

Найчастіше люди курять тому, що:

їм нудно (куріння займає час очікування, руки і рот, є приводом для спілкування), вони хочуть продемонструвати свою значимість (Підлітки так вважають себе дорослими, в колективі куріння це своєрідний спосіб стати «своїм»), вони хочуть зняти напругу або полегшити стан в незручних і неприємних ситуаціях, вони використовують куріння, як спосіб відходу (від проблеми, від розмови і так далі).

Як кинути палити жінці?

Як тільки вам стануть зрозумілі ваші приховані вигоди від куріння, то відразу ж можна знайти способи їх задоволення більш простим і прийнятним способом.

Позбавтеся від усього, що пов’язано у вас з сигаретами. Почніть з того, що взагалі відмовтеся від покупки сигарет, викиньте попільнички, запальнички, тематичні картинки, магніти і сувеніри, змініть маршрут до будинку, щоб не проходити те місце, де ви звикли купувати сигарети, почистіть будинок, щоб не залишилося запаху сигарет, відмовтеся від відвідування місць для куріння і відповідних закладів. Скоротити вживання кількості нікотину в день. Цей спосіб особливо актуальний для курців зі значним стажем куріння більше 10-20 років, так як різка відмова від сигарет при такому стажі може обернутися різними «сюрпризами» з боку організму. Є два способи скоротити кількість викурених сигарет. Перший полягає в тому, що кожен день викурюється просто на 1-2-3 сигарети менше, ніж в попередній. Другий в тому, що всі сигарети в пачці обрізаються наполовину. Головне за раз не викурювати дві половинчасті сигарети. Через місяць можна скорочувати і кількість викурених сигарет. Винагорода. Для практичних і розважливих людей можна почати рахувати гроші, зекономлені на відмові від шкідливої звички, відкладати їх окремо і, після встановленого терміну в тиждень, місяць або півроку, витратити їх на покупку якоїсь потрібно або не потрібної речі, а може і відпочити добре на них вдасться. Читаємо книгу і кидаємо палити. Багато курців кинули палити після прочитання легендарної книги Аллена Карра»Легкий спосіб кинути палити». Про неї я вже робив окремий огляд, його можна почитати ось тут. Книга написана простою мовою, без особливих моралей і розповідей про те, як згубно сигарети впливають на наш організм. Більш того, автор рекомендує взагалі не відмовляти від куріння під час читання книги. Книгу можна придбати в паперовому екземплярі, в електронній версії або взагалі в аудіоформаті.

Дивно, але жінками простіше кинути палити тільки на силі волі, без використання будь-яких трюків, замінників сигарет або лікарських препаратів. Без відкатів, звичайно, не обійдеться. Але жінки їх проріджують простіше, і знову повертаються в життя без сигарет. Особливий вплив може надати психологічна атмосфера в сім’ї, наприклад, наявність хворих родичів, так жінкам буде простіше відмовитися від шкідливої звички. Для жінок добре працює спосіб кидати курити» на зло «або» за компанію«, так само як і психотерапевтичні методики і книги типу» Легкий спосіб курити » Аллена Карра.

Як кинути палити чоловікові?

Чоловіки більш раціональні в своїй більшості, тому їм потрібні вагомі і переконливі аргументи для прийняття остаточного рішення. Поетом для них добре працюють консультації фахівців, психотерапія, в тому числі той же Аллен Карр, підтримка з боку рідних і друзів, в деяких випадках хорошою підтримкою можуть стати тематичні форуми і групи в соціальних мережах. Добре допомагає відмовитися від шкідливої звички необхідність бути в хорошій фізичній формі, тому відмови від куріння можуть сприяти фізичні тренування, біг, тренажерний зал, ігрові види спорту.

Який би спосіб ви не вибрали, Почніть свій шлях з того, що випишіть всі плюси, які дасть вам життя без сигарет – скільки заощадите грошей і що на них зможете собі купити, наскільки приємним в спілкуванні ви станете без амбре тютюнового диму, наскільки затишніше стане у вашому будинку без клубів тютюнового диму і переповнених попільничок, ніж ви зможете зайнятися додатково. Складіть список справ, якими ви могли б займатися в той час, який у вас звільнитися при відмові від шкідливої звички. Відмовляючись від шкідливої звички, думайте про те, що ви в підсумку отримаєте, а не про те, від чого ви відмовляєтеся.

Кращий спосіб кинути палити.

Гуляючи в просторах інтернету, я побачив великий попит «як краще кинути палити?»Задаються цим питанням тільки в Яндексі близько 100 тисяч осіб на місяць. У цій статті я Відкрий свій спосіб легко і швидко кинути палити.

Абсолютно будь-який з вас може кинути палити. Найголовніший страх досвідченого курця залишитися без чогось необхідного.

Я розповім свій спосіб вирішення цієї шкідливої звички, але для початку виконайте ці дві речі:

Строго виконуйте всі рекомендації і підійдіть до питання максимально серйозно ви повинні ясно розуміти цю проблему. Дайте собі відповідь на питання: «Чому куріння таке неприємне заняття(їдкий і противний дим, шкідлива сморід, хронічний кашель, бліда шкіра, ослаблені смакові рецептори і це далеко не повний список). Задумайтеся чому так важко кинути палити? У куріння немає жодного плюса, воно губить вас і ваших близьких і при цьому з’їдає левову частку бюджету.

Як кинути палити?

Візьміть блокнот і складіть список всіх мінусів сигарет, порахуйте скільки в рік ви витрачаєте на цю отруту. Дуже часта помилка (сам на неї кілька разів наступав), люди кидали курити на довгий проміжок часу, але потім, вони викурювали ту саму, єдину сигарету і потім плавно все починалося спочатку. Запам’ятайте головну істину кидати курити потрібно назавжди, ніяких покурю одну і тому подібне не повинно бути. Нікотин знаходиться в тютюні є наркотичною речовиною, яке викликає моментальну залежність.

Задайте самому собі наступні питання:

Що за весь час дало мені куріння? А чи отримую я насправді задоволення від сигарети? Чи хочеться мені пройти все своє життя з сигаретою в зубах?

Потрапивши в полон наркоманії, а сигарета це наркотик, людина щодня піддає тортурам свій організм і змушує страждати людей, які його оточують. В середньому курець витрачає 1000 російських рублів на місяць на цю отруту. Ці гроші йдуть на покупку смол, канцерогенів, нікотину, бензапірену та інших отрут. Курець щодня переводить свій організм.

Чому ж багато людей не можуть кинути палити? Сигарети це не тільки наркотик, але і сильне психологічна ілюзія задоволення, полегшення, свободи. Нам вселили, що сигарети розслаблюють і надають впевненість.

Поради про те, як кинути палити.

Підрахуйте скільки ви заощадите кинувши цю заразу! Задумайтеся, як Ви губите своє здоров’я, адже це все відбитися на ваших дітях! Не в якому разі не зменшуйте дози, кидати потрібно раз і назавжди. Немає сенсу використовувати замінники (нікотинова гумка, Електронна сигарета, пластир). Нікотин в будь-якому вигляді наркотик і страшна отрута. Головне протриматися період від 2 до 4 тижнів. Після цього періоду ви побачите світ з іншого боку, ви зрозумієте в якій ілюзії жили.

Ностальгія або всього одна сигаретка. Минуло 4 тижні ви кинули звичку курити,, нікотинова залежність скінчилася і тепер нарешті ви вільні, і ось на одній вечірці вам раптом пропонують покурити! СТОП! НАВІТЬ НЕ ДУМАЙТЕ! Саме з першої сигарети і почалося ваше травлення, саме ця сигарета і включає процес залежності!

Сенс моєї методики полягає в елементарному усвідомленні безглуздості куріння. Будьте сильними і прийміть рішення кинути палити! До вас в життя повернеться купа позитиву, ви станете відчувати себе краще і станете здоровим! А найголовніше ви СТАНЕТЕ вільною людиною.

ОБОВ’ЯЗКОВО подивіться цей фільм! Він розкриє вам очі і повідає про те як же робляться Сучасні сигарети.

Всім бажаю міцного здоров’я і чистого повітря, без сигарет.

Як швидко і ефективно кинути палити?

кращий спосіб кинути палити

За статистикою 20 відсотків чоловіків у світі страждають нікотиновою залежністю. У жінок цифри нижче-12.

Більшість цих людей намагаються кинути палити самостійно. Використовують багатий арсенал різних методик і засобів. Однак подолати фізичну і психологічну залежність нелегко, тому процес зречення від сигарет, для людей може стати непереборним завданням.

Як самостійно кинути палити.

Щоб позбутися від тютюнової залежності власними силами, необхідно враховувати стаж звички і скільки витрачатися в день сигарет. Це дозволить вибудувати алгоритм дій, спрямований на звільнення від «нікотинових кайданів».

Кожен спосіб підбирається індивідуально в міру занедбаності. Людина, що палить може просто витрачати кошти на лікарські препарати від залежності, а вони йому навіть не будуть допомагати. Втрата часу, зусиль і грошей.

Рекомендується вдаватися до союзних і медикаментозних засобів (таблетки, пластирі, інгалятори), коли людина курить тривалий період життя – 10 – 15 років. Це дозволить домогтися бажаного результату без втрати психофізичного здоров’я.

Алгоритм боротьби з нікотиновою залежністю:

Підготуватися морально. Величезна частина успіху залежить від настрою і мотивації. Чоловіки часто свої перспективи відмови від куріння, вибудовують біля підтримки здоров’я і збереження сексуальних сил. Етап боротьби. Медицина говорить: найефективніший спосіб кинути-зробити це швидко. Головне, придушити в собі бажання, а потім поступово справлятися з проблемою. Застосування альтернативних засобів боротьби. Препарати і медикаменти. Вдаватися до них рекомендується на початкових етапах позбавлення від залежності. Далі потрібно справлятися за рахунок вольових якостей. Трансформація організму. У перші дні без нікотину, людина відчуває пекельні муки. Після місяця, проявляються позитивні зміни, і ризик знову закурити зменшується. Психологічну залежність подолати складніше, ніж фізичну. Адже важко спілкуватися з людьми без сигарет-це ж ритуал соціальних відносин. І як нелегко справлятися зі стресовими ситуаціями, не дістаючи з кишені пачку.

Кілька способів кинути палити.

Важливо усвідомити думку, що сигарети – не предмет першої необхідності. Це просто хімія. Велика частина складових речовин знаходиться в таблиці Менделєєва. Вони тільки висмоктують життєві сили, прискорюють старіння і забирають красу.

Варто запам’ятати, що швидко кинути палити виходить далеко не у кожної людини.

Корисні поради для тих, хто вирішив позбутися від тютюнової залежності:

Не відкладати на завтра. Перша ознака успішної боротьби. Якщо зібралися подолати звичку-приступайте негайно. Ніякої останньої пачки-все викидати. Відмовки будуть тільки шукати шляхи до самозаспокоєння, і віддаляти від бажаного результату. Заручитися підтримкою рідних і друзів. Раптом хтось із них теж захоче кинути. Маючи союзника, боротися з курінням буде простіше. Прибрати всю зайву атрибутику, що нагадує нікотинове пристрасть: Запальнички, попільнички, предмети побуту, пов’язані з сигаретами. Ці дрібниці будуть лише відволікати від боротьби, і спокушати покурити. Провести аналіз витрачених на цигарки коштів. Ціна однієї пачки-значна цифра. Гроші, які йдуть на місяць, можна відкласти. Через деякий час ця сума виявиться приємним бонусом, яка знадобитися на більш значущі цілі. Навчитися розслаблятися самостійно-без тютюнових стимуляторів. Нове хобі або захоплення відмінно допоможе відволіктися. Головне, для себе вирішити, що важливіше: хвилинне задоволення або життя без залежності.

Рецепти внутрішнього застосування, що допомагають кинути палити.

На етапі боротьби з тютюновою проблемою важливо розуміти, що існує ряд речей, які провокують бажання потягнутися за сигаретою. Лікарі рекомендують обмежитися від алкоголю, кави і копченої їжі. Вони будуть тільки перешкоджати відмові від сигарет. Пиячить людина тягнеться за пачкою несвідомо, без свого відома.

Не варто захоплюватися сигаретами і майбутнім мамам. Це може негативно позначитися на вагітності і існує ризик народити хвору дитину.

Кілька ефективних рецептів:

Вівса. Ця злакова культура багата вітамінами і мінералами, які беруть участь в боротьбі з сигаретами. Кілька зерен подрібнюють і заливають в стакан з гарячою водою. Потім, кип’ятять приблизно 5 хвилин, проціджують і фільтрують. Приймається третина склянки в день протягом місяця. Можна додавати цукор. Імбир. Він допомагає позбутися від тяги до куріння і відновити здоров’я. Подрібнити теркою, додати півсклянки лимонного соку і трохи м’яти. Настояти інгредієнти близько години. Приймати по 2 столові ложки натщесерце три рази на день. Це відмінний засіб для виведення токсинів. Антинікотиновий чай. Необхідно взяти чорний листовий (приблизно 10 г) і заварити (близько 400 мл). Додати трав’яну масу: подрібнена кропива, м’ята, цикорій. Довести до кипіння і настояти. Пити по 100 мл кожен день протягом місяця. Звіробій. Відмінно регулює нервову систему. Траву висушують і заварюють. В одну чайну ложку подрібненого продукту додають 250 мл окропу. Наполягають і проціджують. Стійкий відвар ділиться на три прийоми і п’ється перед їжею.

Також важливо звернути увагу на раціон харчування.

Найбільш корисні продукти, в яких міститься нікотинова кислота: картопля, яйця, бобові, арахіс, хліб. Правильна їжа і антитютюнові рецепти – відмінний метод кинути палити в домашніх умовах.

Ось ключові продукти:

Молоко. Його смак дає огидні відчуття в сукупності з тютюнопалінням. Навіть від сигаретного диму може почати нудити. Хороший спосіб для тих, хто кидає шкідливу звичку поступово – виробляється неприязнь до нікотину на рівні рефлексів. Так само молоко дозволяє очищатися від токсинів. Цитрусові фрукти. Багаті вітаміном С. підвищують захисні властивості організму і заряджають енергією. Вітамін В6. Знижує ризик захворювань раку в 2 рази, і виробляє гормон радості. Більше щастя-менше стресів.

Народні засоби.

Коли звичайні ліки і психологія безсилі, можна звернутися за допомогою до нетрадиційної терапії.

Полоскання рота-старовинне народний засіб в боротьбі з курінням. Працює на рефлекторному рівні і викликає до нього огиду. Для приготування розчину використовується сода і змійовик. Полоскати рекомендується всякий раз, коли з’являється бажання курити. Неприємна рідина буде асоціюватися з тютюном, і відбивати тягу до сигарет.

Оцет-відмінний спосіб позбутися неприємного тютюнового запаху в квартирі.

Від безсоння і почуття занепокоєння допоможуть трав’яні настої. Це дозволить поліпшити емоційний стан курця і позбавити від тривоги. Відмінно підійде лікувальний відвар з квітів ромашки, кореня валеріана, м’яти і кмину.

Пропорції інгредієнтів приблизно однакові. Столову ложку зілля залити трьома склянками окропу. Процідити і дати настоятися. Приймати протягом дня між прийомами їжі.

Якщо людина релігійна, то можна спробувати застосувати молитву. Донести ідею що куріння, як і всі згубні звички, вважаються поплічниками диявола.

Існує думка, що голковколювання і гіпноз теж непогане позбавлення від шкідливої звички. Однак перший спосіб рідко проходить безболісно.

Швидко кинути звичку курити в домашніх умовах.

Нікотинова залежність-смертельна небезпека для організму людини. Своєчасна відмова від згубної звички може продовжити життя на багато років. Однак самостійно, не завжди виходить кинути палити.

Традиційні засоби в боротьбі з тютюном будинку:

Таблетки Табекс знаходяться на першій сходинці у війні з нікотиновою залежністю. Вони спрямовані на збудження тих же рецепторів, які беруть участь в мозку, коли в роті сигарета. Як правило, лікування проходить паралельно з курінням, але бажання поступово слабшає. Таблетки Нікорете-свого роду тютюновий аналог. Тільки в них медичний нікотин. Рецепт на його основі складається індивідуально, виходячи з кількості викурених сигарет. Однак надходять скарги на негативні наслідки: кашель, першіння горла і запалення слизової. Антинікотиновий пластир також спрямований на зменшення кількості шкідливої речовини в крові. Він дуже зручний в застосуванні. Наклеїв і все. Зате за рахунок невеликої кількості нікотину в пластирі, проникаючого через шкіру залежність буде поступово йти. Жуйка викликає найбільшу недовіру за відгуками, і багато скептиків кидають камінь в город щодо цього засобу. Мало кого можна змусити кинути палити, частіше доводиться вмовляти. Це самостійний і усвідомлений крок. Для тих же, хто не готовий кидати повністю, жуйка і існує. Вона просто буде давати невелику дозу нікотину і поступово зменшувати тягу до куріння. Електронні сигарети можуть заміщати звичайні. Однак ще немає чіткої думки щодо того, наскільки вейп безпечний. Величезний його плюс в тому, що можна перейти на ширяння без нікотину, не викликаючи неприйняття у некурящих людей. Також варто спробувати лікувати тютюнову залежність кальяном.

Думки лікарів розходяться, що ж таке куріння – просто звикання або ж небезпечна хвороба.

Безумовно, воно служить причиною ряду проблем, що викликає негативні симптоми. Існує міф про те, що розлучатися з сигаретами різко не можна – нібито можна поправитися. Однак це не більше ніж змова фармацевтів, які зацікавлені у продажу тільки тривалих засобів лікування.

Для досягнення успіху в боротьбі з наркотичною залежністю, а по правді, куріння такою і є (не марихуана звичайно, але все ж), бажано познайомитися з методикою Аллена Карра. На сьогоднішній день, це вважається найбільш дієвий, легкий і доступний спосіб позбутися шкідливої звички назавжди.

6 простих порад, які допоможуть кинути палити.

Напевно, тільки той, хто ніколи не курив, буде стверджувати, що кинути палити – простіше простого. Насправді, відмовитися від цієї звички, часом, неймовірно важко . І тут не існує якоїсь чарівної пігулки, яка могла б будь-якого курця враз відучити від куріння. Але зате існує безліч простих трюків, які допоможуть будь-якому палить подолати тягу до сигарет, підтримавши його на складному шляху до здорового способу життя. Вашій увазі пропонується шість найбільш простих і дієвих порад початківцю борцю з курінням.

1. Смокчіть м’ятні льодяники.

Смак ментолу або перцевої м’яти створюють у курця в роті відчуття прохолоди, свіжості і чистоти. Це відчуття настільки приємно, що мозок курця автоматично знижує потребу в курінні . Тримайте м’ятні льодяники де завгодно-розмістіть їх по кишенях, закиньте в бардачок машини, в ящик робочого столу – аби вони завжди опинялися під рукою в необхідний момент.

2. Як з’явиться бажання закурити-випивайте склянку води.

Щоб подолати пристрасне бажання закурити сигаретку і не зійти зі шляху праведного до здорового способу життя, пропонується один простий і доступний трюк: кожен раз, коли вам захочеться закурити, випивайте склянку води . Причому, робіть це якомога повільніше. «Уявіть собі, що з кожним ковтком ви вимиваєте ваше бажання закурити з організму. А одночасно, разом з цим бажанням, вимиваються всі накопичені токсини», — радить всім курцям Сьюзан Гейлі (Susan Gayle), консультант з Нью-Йорка по боротьбі зі шкідливими звичками і автор популярних в Америці дисків, які обіцяють всякого охочого відучити від куріння. Як вважає Гейлі, бажання закурити триває всього 15 секунд . «До того часу, як ви вип’єте всю склянку води, ви себе відверне від думок про сигарету і ваше бажання зійде нанівець», — стверджує Сьюзан.

3. Жуйте жуйку.

кращий спосіб кинути палити

Можливо, ця рада виглядає банальною і такою, що набила оскому, але експерти стверджують-підстава для того, щоб давати кожен раз цю пораду, є . Полягає воно в тому, що цей спосіб дійсно працює. Знову ж таки, аромат жуйки дозволяє зберегти відчуття свіжості в роті, роблячи процес куріння менш привабливим. Сам процес жування жуйки, так само як і процес куріння, має подібну психологічну підгрунтя – ваш рот виявляється зайнятий. Курці часто вважають за краще спеціальну нікотинову жуйку, але багато експертів по боротьбі з курінням стверджують, що ефект від звичайної ментолової жуйки без цукру абсолютно аналогічний ефекту від нікотинової жуйки.

4. Їжте червоні і сині ягоди винограду.

Крім того, що сам процес жування виноградинок також являє собою певну оральну стимуляцію, що заміщає куріння, є ще одна дуже важлива перевага цього способу . За словами Сьюзан Гейлі, натуральні антиоксиданти і деякі інші хімічні елементи, що містяться в ягодах винограду, знижують нікотинову залежність.

5. Використовуйте календар.

Експерти вважають, що людині потрібно 21 день для того, щоб якась його нова дія увійшло в звичку . Візьміть за звичку проводити дні без сигарет. Таким чином, якщо ви три тижні проживете без куріння, у вас є всі шанси не закурити знову. Безсумнівно (про це вам скаже будь – який завзятий курець або любитель випити), перші дні-найважчі . Після цього бажання закурити поступово сходить нанівець, інтервали між виникаючим бажанням закурити збільшуються, стан організму курця поступово поліпшується.

Якщо ви хочете кинути палити (або відучити від куріння Вашої близької людини), повісьте на видному місці календар , на якому можна було б відзначати кожен новий день, прожитий без сигарет. Придумуйте всякі стимулюючі подарунки, які будуть вручатися борцю з курінням після закінчення, скажімо, кожного тижня. В кінці третього тижня можна влаштувати невелике свято, яке буде присвячене цій знаменній події – початку нового життя без сигарет!

6. Можна також використовувати нікотиновий пластир і нікотинову жуйку.

Не всі експерти єдині в думці з приводу корисності нікотинових замінників (так звана, нікотино-замісна терапія ), тому що вони не звільняють організм фізично від шкідливої звички. Але зате нікотинові пластир і жуйка можуть допомогти побороти психологічну залежність , яка, як показує досвід, виявляється могутніше фізичної прихильності до нікотину. Крім цього, прихильники нікотино-замісної терапії вважають , що пластир і жуйка повинні застосовуватися разом, так як це збільшує ефект терапії. Нікотинові жуйки і пластирі можна розділити на три групи, в залежності від сили їх впливу. Завзятим курцям, які викурюють більше пачки сигарет в день, рекомендують почати з найсильніших варіантів пластиру і жуйки. Більш слабкі версії підійдуть для тих, хто викурює близько 7-10 сигарет в день.

Кращий спосіб кинути палити.

Як кинути палити раз і назавжди? Який метод відмови від тютюну найнадійніший? Що робити, якщо не виходить вирішити проблему власними силами? Цими питаннями в нашій країні задаються багато.

Відмова від тютюнопаління-це не тільки загашена сигарета, а зміна способу життя . Тільки це дає гарантований результат. Методи подолання бажання закурити, лікарська терапія-лише доповнення до бажання відмовитися від згубної звички.

Допомога при відмові від куріння може бути надана вам психологами і лікарями Всеросійської телефонної лінії за номером 8-800-200-0-200 . Дзвінок для жителів Росії безкоштовний.

Ця лінія була організована Мінздоровсоцрозвитку Росії в Спбнііф відповідно до » концепції здійснення державної політики протидії споживанню тютюну на 2010-2015 роки», прийнятої урядом РФ 23 вересня 2010 року.

Фахівці цієї лінії допоможуть кожному знайти заміну ритуалам куріння і визначити оптимальні шляхи подолання залежності, а також підтримають у важкі хвилини боротьби з нікотином.

В рамках онлайн-конференції на порталі Takzdorovo.Ru Ольга Анатоліївна Суховська, доктор біологічних наук, керівник Консультативного телефонного Центру допомоги у відмові від споживання тютюну Санкт-Петербурзького науково-дослідного інституту фтизіопульмонології Міністерства охорони Здоров’я Росії, відповіла на запитання читачів.

Щоб вирішити, як краще кидати курити, необхідно розуміти, чому багатьом курцям це важко зробити. Причина-розвиток у них нікотинової залежності. При палінні нікотин потрапляє в мозок, стимулюючи особливі рецептори, в результаті чого виділяється дофамін – так званий гормон задоволення.

В середньому через дві години рівень нікотину в організмі падає (ось чому багато курців курять кожні дві години, а то і частіше) – знижується і рівень дофаміну. Курець відчуває занепокоєння, зниження концентрації уваги, дратівливість і бажання курити. Залежно від ступеня нікотинової залежності ці явища можуть бути виражені слабкіше або сильніше.

Якщо людина курить кожну годину, а вирішив курити кожні дві години, то вже через годину він може відчувати бажання курити і неприємні відчуття. Цілу годину він терпить їх, поки не дозволяє собі знову закурити. Таким чином, щогодини протягом двох годин курець відчуває синдром відміни.

Звичайно, кожен вирішує для себе, як «перемучаться»: поступово і довго або відразу і швидше – але більшість лікарів в світі радять кидати різко і використовувати ліки, якщо зробити це важко.

Привіт, Олексій! У вашому випадку необхідно визначити ступінь нікотинової залежності і скористатися консультацією фахівців із застосування лікарських засобів для полегшення припинення тютюнопаління.

В даний час в Російській Федерації дозволені до застосування як никотинсодержащих кошти, так і безнікотинові. Про них ви можете дізнатися в Центрах здоров’я. Психологічна підтримка при відмові від тютюнопаління може бути надана в консультативному телефонному Центрі допомоги у відмові від споживання тютюну по телефону 8-800-200-0-200.

Поки Центр працює в тестовому режимі. Ви залишаєте заявку на надання консультативної допомоги, і фахівець центру (психолог, лікар) передзвонить вам і допоможе знайти заміну ритуалам куріння, які сформувалися за ці роки.

Пристрасть людини до тютюну обумовлено як фізичною залежністю, так і поведінковими стереотипами . Наприклад, курець звик, вставши вранці, викурити сигарету, або завжди курив, коли вів машину. У різних людей ці компоненти виражені в різному ступені. Кому-то досить замінити звичне дію з сигаретою на інше, але без сигарети. Комусь необхідні ліки.

Привіт, Марія! По-перше, у вас вже вийшло кинути палити. Навіть після курсу лікування ви не курили два-три тижні. На жаль, ви не написали, що послужило поштовхом до того, що б закурити знову.

Зазвичай зрив відбувається, коли людина потрапляє в компанію, що палить. Тому при відмові від тютюнопаління намагайтеся в перші місяці не бувати поруч з курцями. Що стосується задоволення від тютюнопаління, то воно обумовлено виробленням дофаміну-гормону задоволення. Цей же гормон виробляється, коли ми їмо смачну їжу, відчуваємо фізичні навантаження, насолоджуємося музикою і близькістю з коханими.

Відмова від тютюнопаління-це не просто викинута сигарета. Це зміна способу життя, Заміна ритуалів куріння на інші. У вашому випадку важливо зрозуміти, що задоволення можна і потрібно отримувати з інших джерел . І мільйони некурящих так і роблять.

Якщо самій складно кинути палити, ви можете використовувати як нікотінсодержащіе, так і безнікотіновие ліки. Спробуйте кілька психологічних прийомів, які сприятимуть відмові від тютюнопаління:

1. Не паліть під час будь-якої діяльності. Захотілося покурити-залиште всі справи і курите. 2. Під час куріння вважайте число затяжок. 3. Спробуйте записати на папері всі негативні сторони куріння і промовляти собі їх хоча б раз в день. 4. Спробуйте написати для себе всі плюси і мінуси куріння особисто для вас.

Я думаю, що справа аж ніяк не у вашій силі волі, а в необхідності усвідомлення вигоди відмови від тютюнопаління . Я б дуже рекомендувала вам включити в своє життя додаткові заняття, які здатні принести задоволення. Це можуть бути фізичні вправи, адекватні віку і стану здоров’я, різні хобі.

Драстуйте! Найефективніший спосіб відмови від тютюнопаління назавжди — це зміна свого стилю життя . Ви повинні навчитися жити без цієї шкідливої звички і отримувати задоволення від життя іншими способами.

Якщо хочете позбутися шкідливої звички-заведіть замість неї корисну.

У період відмови від тютюну рекомендується поєднання поведінкових методик і лікарської терапії. Розповім про це докладніше.

1. Потрібно розуміти, що відмова від споживання тютюну — важливий крок у житті. Адже для більшості курців всі види діяльності (робота і відпочинок) пов’язані з курінням. Покурив-почав працювати. Захотів відпочити-знову треба покурити. Відмовляючись від тютюнопаління, ви не просто відмовляєтеся від сигарети, а купуєте звичку жити без отруйного впливу тютюнового диму. Потрібно правильно налаштуватися і поставитися до прийнятого рішення з радістю. 2. Другий крок-перестаємо страждати по сигареті. Сигарети-це отрута, що призводить до смерті. Перестаємо курити одночасно з іншими видами діяльності. Захотілося покурити-перестаємо працювати, дивитися телевізор, водити машину. Зупиняємося і куримо. Під час куріння вважаємо затяжки, а не мріємо про життя. Куріння і мрії про майбутнє несумісні. 3. Крок третій-міняємо стереотипи поведінки. Якщо раніше ви курили в очікуванні транспорту або за чашкою кави, то тепер ці ритуали треба супроводити чимось новим. Наприклад, випив чашечку кави-помасажував руки маленьким масажним кулькою. Чекаєш трамвая-виконуєш масаж пальців рук, стискаємо еспандер. 4. Крок четвертий-навчаємося долати бажання курити. Захотілося покурити-треба швидко пройтися по вулиці, піднятися по сходах на роботі, зателефонувати другу, випити води. У період відмови допомагають дії, пов’язані з жуванням: підійдуть насіння, жувальна гумка, льодяники. Однак необхідно пам’ятати, що багато насіння, льодяників приведуть до збільшення ваги, тому вибираємо льодяники без цукру, жуємо більше яблук і хрустимо морквою. 5. Наступний етап-вчимося отримувати задоволення від життя . А не від сигарети, алкоголю або переїдання. Поринаємо з головою в роботу, нарешті починаємо вивчати англійську мову, підбираємо собі улюблене заняття. Добре, якщо ви почнете займатися ходьбою або бігати (якщо здоров’я дозволяє), освоїте йогу або танці, захопитеся дизайном і самі зробите меблі в своїй квартирі. Може бути, за час відмови від тютюнопаління ви станете героєм, який зробить гойдалки для дітей. Головне-зайняти себе, щоб не думати про сигареті. 6. Важлива порада! Не треба лякатися свого бажання закурити. Не варто думати, що відмовитися назавжди неможливо. Вдається кожному, хто хоче. Раніше, коли не було лікарських препаратів, результат залежав виключно від сили волі, зараз же ви можете використовувати ліки. 7. При сильній дратівливості, нестерпному бажанні курити і неможливості працювати я б рекомендувала лікарські препарати. Вони дозволяють знизити або повністю прибрати симптоми відміни: дратівливість, бажання курити, поганий настрій, агресивність. Кожен препарат має свої протипоказання, тому необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем в Центрах здоров’я. 8. Ще один важливий момент. Постарайтеся уникати компанії, що палить: запах нікотину провокує бажання курити. Якщо курять родичі-попросіть їх не курити вдома, тим більше, у вашій присутності. Нагадайте, що не всі компоненти тютюнового диму видаляються при провітрюванні. Наприклад, радіоактивний полоній, а також свинець не вивітрюються. Нікотин осідає на стінах, меблях і потім повторно виділяється з цих поверхонь. Все це дуже шкідливо для всіх, хто живе в будинку, особливо дітей.

Привіт, Леся! Алкоголь провокує споживання тютюну, розслабляючи людини і знижуючи контроль. Крім того, раніше при прийомі алкоголю ви, напевно, курили. Тому вам краще утримуватися від вживання алкоголю. У житті є багато інших прекрасних способів розслабитися і отримати задоволення.

Привіт, Анна! Ви протрималися без куріння найважчий період-перший місяць відмови. Звичайно, бажання курити ще буде виникати, але при невеликому стажі куріння воно швидко пройде . Не піддавайтеся йому.

Якщо захочеться курити, спробуйте швидко пройтися, зателефонуйте кому-небудь. Одним словом, відверніться. Важливо протриматися кілька хвилин — тоді бажання вщухне. Поступово число активованих нікотином рецепторів зменшиться (зазвичай їх число повертається до норми через три місяці), і тяга до сигарети пройде.

Привіт, Олена! У вашому випадку я б порадила лікарську терапію. Її повинен призначити лікар . Крім того, у вашому випадку необхідно здатися пульмонолога або терапевта: можливо, у вас бронхіт – його необхідно лікувати. Обов’язково зверніться в поліклініку або Центр здоров’я.

Привіт, Олена! Вітаю Вас з правильним вибором. Але кожен робить свій вибір сам. Ви не можете змусити свою подругу відмовитися від куріння. Ми можемо їй тільки підказати, що відмова від тютюну не обов’язково пов’язаний з негативними явищами, дратівливістю, агресивністю. Це прояви синдрому відміни.

Щоб уникнути цих явищ, необхідно підготуватися до відмови. Продумати, що буде робити курець в ситуаціях, коли йому хочеться курити, а також при необхідності приймати ліки. Зараз в РФ є перевірені часом препарати з доведеною ефективністю. Дізнатися про них можна в Центрах здоров’я.

Привіт, Карина! Звичайно, підтримка оточуючих дуже важлива. І запах тютюнового диму провокує закурювання, тому при відмові від тютюнопаління необхідно уникати куріння і вдихання тютюнового диму.

Спробуйте пояснити своїм родичам, що відмова від тютюнопаління – це збереження Вашого здоров’я, міра, що попереджає багато хвороб. Спробуйте переконати хоча б одного з них відмовитися разом з вами. Підтримка необхідна. Ви можете написати в Клуб нікотинової Незалежності » 31 Травня» або звернутися по телефону до психолога. Це додасть сили.

Привіт, Анастасія! У вас проблем з відмовою від тютюнопаління немає. Щоб не починати курити знову, знайдіть для себе можливості радіти життю і бути зайнятою і потрібною настільки, щоб вам ніколи було думати про сигареті.

Привіт, Дмитро! Бережіть своє здоров’я і уникайте компаній, де всі курять. В крайньому випадку, зустрічайтеся з курять людьми, коли вони не можуть курити.

Привіт, Олена! Не залишайте спроби переконати чоловіка. З часом у міру поширення антитютюнових настроїв в нашому суспільстві він обов’язково прийде до необхідності кинути палити, як це зробили мільйони людей у всьому світі.

Драстуйте! Так, дійсно, курці менше хочуть їсти, тому що в результаті куріння виробляється гормон – дофамін, який знімає відчуття дратівливості, занепокоєння. Але давайте розберемося.

Робота медичного працівника реанімаційної бригади або швидкої допомоги пов’язана з різкою мобілізацією сил, спрямованої на порятунок людини. Саме в критичні моменти, рятуючи чиєсь життя, ви відчуваєте найсильніший стрес, оскільки саме в ці моменти вам важливо швидко прийняти найоптимальніше рішення і від цього залежить життя хворого. Ви курите в цей час? Ні. Вам ніколи, адже так? Ви приймаєте рішення і дієте незалежно від сигарети. Лише після того, як стрес пройшов, ви берете сигарету і закурюєте. Таким чином, ви вирішуєте проблему отримання позитивних емоцій, перепочинку. Це можна зробити різними способами, але ви вибрали нікотин.

Задоволення, позитивні емоції можна отримувати від музики, любові, спорту. Тому найголовніше-навчитися їх отримувати природним чином, а не за допомогою нікотину або будь-якого іншого наркотичної речовини. Крім того, пам’ятайте, що курячи, ви збільшуєте число рецепторів до нікотину, тим самим підвищуючи поріг чутливості для вироблення дофаміну, тобто чим далі, тим більший стимул вам буде потрібно для отримання позитивних емоцій. Після припинення куріння число активованих нікотинових рецепторів в мозку почне зменшуватися, і в середньому через три місяці прийде до норми.

Що ж вам порадити? 1. Необхідно перестати отримувати задоволення від куріння. Для початку не поєднуйте куріння з іншими видами діяльності , в тому числі і з розмовами з колегами. Куріть і вважайте затяжки. Вже коль куриться. 2. Нещодавно з’явилося повідомлення про те, що читання книг знімає стрес. Може бути, у вашій роботі це допоможе? У короткі перерви прочитайте веселі історії, афоризми або порішайте кросворд. І для мозку корисно, і отрути ніякої немає. Знайдіть інший, відповідний саме для вас спосіб знімати стрес і зробити для себе невелику перерву для відпочинку. 3. Зважтеся на відмову від куріння. Зіграйте з собою в гру: я виграю у тебе, сигарета. Обдуріть свій організм, який привчений до отримання нікотину. Адже приз цього змагання-величезний. У нагороду ви отримаєте кілька років життя. 4. І, нарешті, лікарські препарати. Вони допоможуть в перший час зняти занепокоєння, бажання курити, дратівливість. Поки ви їх приймаєте, ваш організм навчиться жити без сигарети.

Удачі! Телефонуйте на Всеросійську телефонну лінію допомоги у відмові від споживання тютюну-психологи і лікарі обов’язково вам допоможуть.

Привіт, Анюта! Необхідно проаналізувати, в яких ситуаціях ви курите, тобто коли виникає бажання курити. Спробуйте записати це на папері. Коли ви таким чином «виговоритеся», буде набагато легше. Після цього потренуйтеся долати бажання курити.

Ви курите під час роботи? Якщо ні, займіть себе яким-небудь видом діяльності. Швидше за все, ви відпочиваєте з сигаретою, відшкодовуючи за допомогою нікотину недолік позитивних емоцій і заспокоюючись після робочого дня. У цьому основна причина розвитку залежності, в цьому ж – і вихід з неї.

Адже справа не тільки в тому, щоб протриматися перший місяць (найважчий), а в тому, щоб і надалі не закурити. Тому необхідно продумати своє життя і побудувати її так, щоб вона приносила радість. Заведіть собі нові звички: прогулянки вечорами, заняття фізкультурою (фітнес, танці, йога, просто зарядка), в’язання, шиття.

Виберіть приємні для вас заняття. Це найголовніше у відмові від куріння. А допомогти собі в перші місяці відмови, якщо не виходить самостійно, можна за допомогою ліків, які були спеціально розроблені для припинення куріння. Вони добре знімають симптоми відміни.

Привіт, Олександр Юрійович! Ви не курите вже 50 днів — це найскладніший період відмови. Якщо дуже хочеться курити-раджу швидко пройтися, піднятися по вулиці, попити води, зателефонувати. Словом, відволіктися. Якщо курити більше хочеться під час роботи – пийте чай, спробуйте дихальні вправи, з’їжте що-небудь, бажано тверде і низькокалорійне (яблуко, морква).

Згодом симптоми відміни відступають. Зазвичай через 30 днів вони вже значно менше турбують курця. Згідно з даними вчених, число активованих нікотинових рецепторів зменшується практично до норми через три місяці.

Що стосується вашого питання, то при великому стажі куріння людина може зірватися, потрапивши в звичну «курильну обстановку». Тому для того, щоб кинути палити назавжди, мало перетерпіти синдром відміни, необхідно змінити своє життя, щоб сигареті в ній місця не було.

Привіт, Тетяна! З Вашого листа не ясно, чи завжди ви курили тільки одну сигарету або перейшли на одну, зменшивши число викурених сигарет.

Я ризикну припустити, що ви курите в різні дні по-різному, але в будь-якому випадку для вас важлива сигарета перед сном. Це, як правило, початкова стадія формування залежності. У вашій свідомості вже закріпилося те, що сигарета дає позитивні емоції, заспокоює. У той же час організм ще не вимагає своєї дози нікотину кожні одну-дві години.

Я настійно раджу вам замінити вечірню сигарету іншим способом отримання задоволення і розслаблення. Послухайте спокійну музику, почитайте хорошу книжку, розслабтеся у ванній, продумайте собі улюблене заняття. Може бути, навіть заведіть кішку. Лежачи поруч з муркотливим створенням, погладжуючи його, ви відчуєте не тільки розслаблення, але величезний сплеск позитивних емоцій. Ніякої нікотин з цим не зрівняється.

Привіт, Олена! Для визначення оптимального способу відмови від куріння, необхідно виміряти ступінь нікотинової залежності. Якщо у вас високий ступінь, можливо, Вам необхідна лікарська терапія. Якщо ж ступінь нікотинової залежності низька-досить психологічної підтримки і зміни поведінки.

Крім нікотинової терапії, є і безнікотинові засоби, а також ліки, що знімають дратівливість, нормалізують сон і підвищують працездатність. Щоб визначити, яке з них найбільше вам підходить, необхідно порадитися з лікарем .

У вас є хороша підтримка у відмові від куріння-ваш молодий чоловік. Ви можете отримувати задоволення і позитивні емоції не від нікотину, а від спілкування з ним. Бажаю удачі!

Привіт, Олена! У вас при відмові від куріння був виражений синдром відміни. Це комплекс симптомів, що включає дратівливість, агресивність, занепокоєння, бажання курити і підвищення апетиту. Організм реагував на відмову від нікотину сильним стресом і падінням рівня таких гормонів, як дофамін і серотонін. Виникала спокуса цей стрес «заїсти», адже жирне і солодке викликають такі ж позитивні емоції, як і нікотин, впливаючи на певні структури мозку.

Що ж робити? По-перше, спробуйте хоча б вирішити одне протиріччя у Вашому житті-прагнення до отримання позитивних емоцій, яке ви задовольняєте за допомогою нікотину, і невдоволення собою від того, що Ви шкодите своєму здоров’ю, продовжуючи курити. Зважтеся на відмову.

У вашому випадку я б порадила використовувати ліки для відмови від тютюнопаління: цим ви знизите або зовсім приберете агресію, дратівливість і занепокоєння. Тим не менш, цього мало. Необхідні ще й позитивні емоції в житті.

Саме через те, що ви втрачаєте за допомогою нікотину вироблення гормонів задоволення, ви прагнете отримати їх з їжі. Знайдіть інший спосіб жити з задоволенням.

Що Вам подобається, що може приносити задоволення? Тільки продумавши, чим ви заміните свою звичку курити, ви зможете стати некурящою людиною. Крім того, необхідна адекватна віку фізичне навантаження.

Привіт, Наталія! Ви змогли відмовитися від тютюнопаління за допомогою табекса, так що вам доцільно використовувати лікарські препарати. Можливо, ви страждаєте хронічним бронхітом (він розвивається у більшості людей, які давно курять), тому при відмові від тютюнопаління вам необхідно провести лікування бронхіту. Для цього зверніться до лікаря: терапевта або пульмонолога.

Нікотин викликає викид гормонів в організмі, які відповідають за задоволення. Для ефективного відмови від куріння необхідно знайти заміну не тільки ритуалам куріння, але і нікотину. Подібну природу залежності має і алкогольна. І харчова. І це дуже небезпечно.

Можливо, у вашому випадку доцільно використовувати нікотинову терапію. Відповідно числом викурених сигарет ви підбираєте собі пластир, що містить нікотин, і наклеюєте його щоранку, як написано в інструкції.

Здрастуйте, Тимур! Одна з найважливіших рекомендацій при відмові від тютюнопаління – не курити жодної сигарети і намагатися уникати курців . Запах і звичне дію відразу в кілька разів підсилюють бажання курити, так що намагайтеся не провокувати себе.

Електронна сигарета була винайдена не як спосіб відмови від куріння, а як спосіб продовження куріння більш безпечним методом. В електронній сигареті міститься менше шкідливих речовин, ніж в тютюновому димі, але вони, на жаль, є.

Якщо вам допомагає Електронна сигарета, то для вас повинні бути ефективними і препарати, що містять нікотин: пластир, жувальна гумка, інгалятор. Порадьтеся з лікарем.

Досліджень, присвячених впливу куріння електронних сигарет на здоров’я практично немає. Якщо порівнювати склад тютюнового диму та електронної сигарети, то в останній міститься менше шкідливих речовин, але багато виробників додають до складу рідини для картриджа різні розріджувачі, ароматизатори, рідина для запобігання заморозки. Вони не нешкідливі для організму.

Я можу порадити відмову від тютюнопаління, але у вашому випадку рекомендувала б робити це з використанням лікарської терапії.

Привіт, Марія! Поради про те, як ефективно кинути палити, ви знайдете на самому початку конференції. Я хочу звернути вашу увагу на той факт, що кава не збільшує апетит, а кілька чашок кави не вважаються шкідливими для організму. Якщо, звичайно, саме кава не провокує ваше бажання закурити.

Щоб не з’їдати занадто багато при відмові від тютюнопаління, нагадаю кілька правил: 1. Захотіли їсти-пийте воду . Шлунок реагує не на кількість з’їденої їжі, а на обсяг. Коли ви п’єте, обсяг шлунка заповнюється, і організму здається, що він ситий. Стакан води перед їжею також дозволить з’їсти менше. 2. Вживайте продукти, багаті триптофаном: вони підвищують настрій. До них відносяться соя, чорнослив, банан, шоколад. Вживайте їх в міру. 3. Більше фізичної активності: вона і радість подарує, і зробить вас більш привабливою, і не дасть видужати. 4. Щоб не закурити, намагайтеся триматися подалі від курців, не намагайтеся спробувати викурити одну сигаретку.

Привіт, Ольга! У вашому випадку я б порадила при відмові від куріння використовувати лікарські засоби і робити це під наглядом лікаря-невролога.

Здрастуйте, Ден! Ви, як я думаю, молода людина, тому у вашому випадку важливо, в першу чергу, змінити стереотипи поведінки і вирішити, чим будуть зайняті руки замість сигарети.

Пройдіть тест на визначення ступеня нікотинової залежності. Якщо ступінь нікотинової залежності у Вас висока (вище 6 балів), а відмова від куріння протікає дуже важко, використовуйте ліки, що містять нікотин, або безнікотинові. Нічого страшного або небезпечного в цьому немає.

У першому випадку ви отримуєте нікотин, але не вдихаєте інші 4000 небезпечних сполук тютюнового диму. У другому-блокуєте нікотинові рецептори, не отримуєте задоволення від куріння і перестаєте палити.

Діти закурюють, наслідуючи дорослих, і поки майже половина дорослих росіян курять, важко очікувати припинення куріння дітей і підлітків. Це комплексна проблема і держави, і школи, і сім’ї.

Ми проводили дослідження, які показали, що в сім’ях, де обоє батьків курять, діти курять в 68 відсотках випадків, а в некурящих сім’ях-тільки в 11. Так що переконувати треба, в першу чергу, дорослих.

Привіт, Олексій! Ви могли не курити перші два тижні-найважчий період відмови. Так що припинити куріння ви можете.

Тепер-про настрій. Для вас дуже важливо знайти заміну курінню. Телефонуйте на Всеросійську телефонну лінію допомоги у відмові від тютюнопаління. Психологи разом з вами проаналізують фактори, що провокують до тютюнопаління, і допоможуть знайти заміну. Одним з кращих замінників сигарети є фізична активність.

Постарайтеся не бути поруч з курцями і не вдихати тютюновий дим. Якщо виникне бажання курити, спробуйте домовитися з собою. Скажіть собі:»я протримаюся до вечора, а там подивимося». Увечері відкладіть рішення до ранку. Головне — не закурити в перші два тижні. Потім бажання буде вщухати.

У моменти гострого бажання краще швидко пройтися по вулиці або піднятися по сходах, віджатися або попрацювати еспандером, попити води.

Жаліти зовсім нема про що: куріння – це залежність і отруєння свого організму. Головне-зрозуміти, що ваше життя стане краще без сигарети.

Плюсів багато: ви не погубите здоров’я (своє і своїх дітей), не будете витрачати час на перекури, заощадите гроші. У той час як вигоди від куріння дуже Ілюзорні. Стрес, який знімає сигарета, обумовлений, в першу чергу, стресом, який викликається нестачею нікотину. Тому боятися треба куріння, а не його припинення.

Привіт, Людмила! При відмові від куріння необхідно прибрати всі предмети, що нагадують про куріння: сигарети, попільнички, запальнички. Тютюновий дим провокує закурювання , тому краще провітрити квартиру, речі випрати або здати в хімчистку: адже вони пропахли димом. Поки ви курили, ви цього не помічали, але після відмови від куріння, нюх поліпшується, і організм особливо гостро відчуває запахи.

Запропонуйте друзям відмовитися разом з вами. Тим більше, разом відмовлятися легше. Не обов’язково ж в компанії повинні поширюватися шкідливі звички-спробуйте поширити корисні. Запросіть друзів грати в настільний теніс, бігати вранці, ходити в фітнес-клуб.

Залежність від тютюнового диму складається у кожної людини з двох компонентів: психологічної та фізичної. І чим довше людина курить, тим сильніше вони формуються.

На мій погляд, справа не в силі волі, а в переконанні людини. Східна мудрість говорить, що здоров’я людини на 70 відсотків визначається його образом думок.

Подумайте, що дає вам отруйний тютюновий дим? Чому ви його вдихаєте? Конкретні поради щодо відмови від куріння ви знайдете на початку онлайн-конференції.

Пам’ятайте, що куріння викликає серцево-судинні захворювання і головні болі. Можливо, це сигнал, який подає організм, задихається в тютюновому диму.

Привіт, Юлія! Такий стан, на жаль, буває з усіма курцями. Адже ви багато років привчали свій організм до куріння, тому відразу йому важко відвикнути. Але сильної фізичної залежності у вас, мабуть, немає, оскільки два-три дні ви можете не курити.

Тому для вас важливо протягом першого місяця уникати компаній, що палять і запаху диму, а також ні в якому разі не піддаватися спокусі і не купувати сигарети. Попийте води, з’їжте яблуко, швидко пройдіться, зателефонуйте кому-небудь. Головне-утриматися від спокуси, і все буде добре.

Потрібно усвідомити, що сигарета приносить вам шкоду і призводить до розвитку численних захворювань. Практично у кожного завзятого курця формується бронхіт. Багато хто страждає від серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Що саме дає вам сигарета? Проаналізуйте, в яких ситуаціях ви курите, і знайдіть заміну. Відмова від куріння-це зміна свого способу життя. Якщо ви готові поборотися за своє здоров’я, у вас все вийде.

Щоб не набрати зайву вагу, необхідно розуміти, чому виникає посилення апетиту.

По-перше, так організм реагує на стрес, пов’язаний з відмовою від куріння. А їжа-це прекрасний антидепресант, особливо солодка і жирна.

При відмові від тютюнопаління треба позитивно себе налаштувати, щоб не заїдати стрес. Скажіть собі, що ви не втрачаєте сигарету, а купуєте звичку не курити. Це не важкий період в житті, а радісна подія. Якщо буде важко побороти бажання курити, не треба себе мучити: придбайте ліки, і ваша відмова пройде безболісно.

По-друге, раніше при палінні токсичні компоненти тютюнового диму діяли на шлунок, приглушаючи апетит. Після відмови організм «зрадів» можливості поїсти без отрут. Тому в перші місяці намагайтеся їсти більше овочів і фруктів, більше пийте води і збільште фізичні навантаження.

Дратівливість і агресивність – це симптоми відміни споживання тютюну. Якщо важко з ними впоратися-приймайте лікарські препарати. Зараз в РФ дозволені до застосування нікотинова терапія (пластир, жувальна гумка, інгалятор) і безнікотинові. Для їх призначення зверніться до лікаря в поліклініку або Центр здоров’я.

Препарати допоможуть впоратися з симптомами. Але головне-замінити дії, пов’язані з курінням. Необхідно продумати, що ви будете робити за кермом замість куріння. На перший час можуть стати в нагоді льодяники. Намагайтеся купувати низькокалорійні, без цукру.

Куріння ввечері, мабуть, було для вас ритуалом, пов’язаним з відпочинком. Щоб відмова від куріння був успішний, необхідно продумати ті дії, які раніше супроводжувалися сигаретою. У вас є досвід відмови, і ви знаєте, в яких ситуаціях виникало бажання курити.

Увечері послухайте хорошу музику, Прогуляйтеся перед сном або займіться прибиранням. Тільки змінивши свою поведінку, Ви зможете домогтися результату.

Спочатку необхідно проаналізувати, з чим були пов’язані невдачі. Якщо ви брали табекс не регулярно, тоді необхідно налаштувати себе на відмову і в цей раз зробити все по інструкції. Якщо бажаний ефект не буде досягнутий-краще спробувати інші препарати.

Хочу зауважити, що читання книги Аллена Карра дозволило вам протриматися без куріння 17 днів, а ці дні найважчі при відмові. Це показує, як важливий був для вас психологічний настрій.

Тому пам’ятайте, що куріння приносить одні хвороби, а отримувати задоволення і розслаблятися можна за допомогою фізичних навантажень і спілкування.

Необхідно прибрати з очей всі предмети, що нагадують про куріння, вичистити одяг, пропахлу димом, уникати палять компаній.

В окремих випадках при гострому бажанні курити допомагає стакан води, можна з’їсти яблуко, огірок або морква, посмоктати льодяники. Дуже добре знімає бажання курити фізичне навантаження.

Продумайте, в яких ситуаціях ви зазвичай курили, і що може замінити ці дії.

У вас вже був позитивний досвід відмови, і ви знаєте, що треба трохи перетерпіти . Постарайтеся знайти іншу дорогу — не повз кіоску-або пробігти небезпечну відстань. Виходячи з роботи, пожуйте жувальну гумку або візьміть льодяник.

Випишіть собі на аркуші паперу всі плюси і мінуси куріння. Проаналізуйте, в яких ситуаціях ви курите і наскільки куріння вам допомагає у вирішенні ваших життєвих проблем. Потім сформулюйте, що вам дасть відмова від куріння.

На жаль, багато хто починає відмовлятися від куріння, коли у них формуються захворювання. Постарайтеся зробити свій вибір раніше.

На жаль, кинути за когось неможливо. Постарайтеся переконати його зберегти своє здоров’я і не вдихайте тютюновий дим самі, поки він курить.

Знаходження поруч з тим, хто палить небезпечно для здоров’я. Зараз у нас в країні стали приділяти увагу антитютюновій пропаганді, так що з часом, я впевнена, ваш чоловік теж прийде до необхідності відмови від куріння.

Здравствуйте. Ілля! Куріння кальяну так само шкідливо для здоров’я, як і куріння сигарет. Треба зважитися на відмову від тютюну. Після відмови може спостерігатися деякий дискомфорт, але ви, принаймні, вирішите одне протиріччя – між курінням і бажанням кинути палити.

Зважтеся на цей крок. Знизити неприємні відчуття і заглушити бажання курити допоможе фізичне навантаження: більше займайтеся спортом, і все буде в порядку.

Привіт, Ольга! Якщо ви курите тільки в компанії, значить, у вас ще немає вираженої нікотинової залежності. Тому кидайте палити зараз, поки вона ще не сформувалася. Щоб не закурити, намагайтеся не перебувати поруч з курцями. Умовте свою компанію кинути палити разом з вами або навіть змініть компанію, адже здоров’я людини багато в чому визначається тим, з ким він спілкується і з ким живе. Попросіть хоча б не курити у вашій присутності.

Подумайте, чи готові ви заради спілкування з цими людьми хворіти і втратити дорогоцінні роки життя? Якщо ви будете рішучі у своєму бажанні, люди, яким ви дороги, обов’язково вас підтримають.

Здрастуй, Ваня! Посвітуйте татові зайти в Клуб нікотинової Незалежності » 31 Травня». На цьому сайті можна знайти поради про те, як можна кинути палити і не відчувати неприємних відчуттів.

Зараз в нашій країні починається антитютюнова кампанія. Я впевнена, що і твій тато, і багато інших людей кинуть палити. Так відбувається зараз у всіх країнах.

У вашому випадку доцільно використовувати лікарські препарати для відмови від куріння. Для їх призначення зверніться, будь ласка, до лікаря в поліклініку або Центр здоров’я.

Це не страшно, що ви знову закурили. Нікотинова залежність на те і залежність, що не хоче відпускати від себе. Досвід відмови, який у вас був, підкаже, як треба себе вести при припиненні куріння і чим замінити процес куріння.

Головне — ви повинні прийняти рішення . Якщо буде важко, зверніться на Всеросійську лінію допомоги у відмові від споживання тютюну або в центри здоров’я.

Думати про щось інше. Ви зробили важливий крок у своєму житті-подолали три місяці залежності! Це дуже важливо: найважче вже позаду.

Щоб не закурити знову, намагайтеся триматися подалі від курців, а коли виникає бажання курити – випийте води, пройдіться, з’їжте чогось тверде (яблуко, огірок, морква).

Займіться фізичними вправами: вони пригнічують бажання курити, приносять користь і позитивні емоції. Спорт-найкраща заміна сигаретам. Згодом бажання курити вщухне, а потім і зовсім пропаде, адже недарма найактивніші противники тютюну – колишні курці.

Про що книга Аллена Карра? Про зміну переконань з приводу куріння. І вона допомогла вам двічі. Тому справа не в сигареті, а у вашій голові.

Коли ви курите, проаналізуйте, що ви відчуваєте, і подумайте, чим ви можете замінити для себе сигарету. Візьміть в руки олівець, еспандер, масажні кульки – одним словом, займіть руки. Випишіть на листку негативні сторони куріння і час від часу перечитуйте. Займайтеся фізкультурою і виберіть хобі до душі. Ось і всі секрети відмови від куріння надовго і назавжди.

У перші місяці неприємні відчуття особливо сильні, і бажання курити треба пережити, як застуду. Якщо важко — на допомогу прийдуть ліки. Про них ви можете дізнатися у лікаря.

Психологічна залежність і поведінкові стереотипи відіграють, на мій погляд, провідну роль у формуванні залежності. Іноді фізична залежність ще не сформувалася, а звичка покурити в компанії або перед сном вже є.

Щоб навчитися отримувати позитивні емоції без сигарети, замінили свою звичку курити на звичку Некурити .

Раніше курили перед сном? Тепер-гуляйте. Важко змусити себе вийти на вулицю? Заведіть собі цуценя — він змусить гуляти два-три рази на день і радісним гавкотом зустріне після роботи. Придумайте інші заняття, від яких будете отримувати радість, без шкоди і навіть з користю для здоров’я.

Нудота, болі, запаморочення – це, швидше за все, ознаки інтоксикації нікотином. Щоб не закурити, необхідно змінити свій спосіб життя і продумати інше заняття, що приносить задоволення.

Кидайте курити удвох. Так ви зможете підтримати один одного, а це дуже важливо при відмові від куріння. Щоб зайняти себе чимось замість куріння продумайте інші ритуали: прогулянки перед сном, перегляд фільму (віддайте перевагу комедіям для підняття настрою), заплануйте ремонт або переставте разом меблі в квартирі. Займіть свій час, щоб сигареті в ньому не було місця.

Якщо буде важко, використовуйте медикаментозну терапію. За допомогою препаратів можна усунути занепокоєння, дратівливість і гостре бажання курити. Про них ви можете дізнатися у лікаря. Зверніться на всеросійську лінію допомоги у відмові від споживання тютюну або в центри здоров’я.

Здрастуйте, Тимур! При відмові від тютюнопаління може знижуватися тиск. Виміряйте тиск, і, якщо воно знижено, випийте міцний чай або каву. Якщо це не допоможе, зверніться до Центрів здоров’я або до лікаря в поліклініку: необхідно не тільки виміряти тиск, але і визначити рівень цукру в крові.

Всі ці неприємні зміни можна уникнути, але рекомендації у вашому випадку повинен давати лікар.

Від себе ж скажу, що вам повинно бути страшно курити, а не відмовлятися від куріння, оскільки саме тютюновий дим – один з основних причин серцево-судинних захворювань, раку легені і бронхітів.

Привіт, Марія! Є тільки один спосіб не поправитися-менше їсти, не зловживати жирною їжею і вуглеводами. При відмові від куріння в організмі падає рівень гормону задоволення – дофаміну. Організм сприймає це падіння як стрес, і ви цей стрес «заїдаєте», оскільки їжа – сильний антидепресант.

Що вам можна порадити? При відмові від куріння більше пийте, їжте більше овочів і фруктів, рухайтеся. Займайтеся танцями, йогою, знайдіть собі заняття спортом до душі. Фізична активність позбавить від дратівливості.

На перший час придумайте, що тримати в руках, а що – в роті: пийте мінеральну воду через соломинку , жуйте жувальну гумку без цукру, їжте яблука.

Напишіть собі на папері негативні сторони куріння і перечитуйте, коли стає важко. Постарайтеся зайняти себе на цей період і придумати собі заняття, що приносить радість. Хваліть себе за відмову від куріння. Адже ви-молодець, тому що відмовилися від звички, яка псує вашу шкіру і може зробити хворим вашу майбутню дитину. Ви сильніші — ви переможете.

Найскладніший період триває недовго . Якщо перетерпіти складно-купіть ліки для лікування нікотинової залежності. Підібрати їх може лікар.

Поговоріть з родичами і переконайте їх відмовитися разом з вами. Домовтеся хоча б про те, щоб вони не курили у вашій присутності.

Намагайтеся частіше провітрювати приміщення. У хвилини сильного бажання курити скажіть собі: я повинна протриматися три години, а там подивимося. Через три години скажіть собі: моє завдання — не курити до ранку. Це важко-не курити, коли навколо все курять, але можливо.

У вас з’явилася дуже важлива причина для відмови-ваша дочка. Запах тютюнового диму дуже шкідливий для дітей, він для всіх шкідливий. Але у дітей все органи ще розвиваються, ростуть, і тютюновий дим сприяє розвитку бронхіальної астми, захворювань нервової системи, онкології.

Ви вже пробували не курити і змогли протриматися три дні. Це не так і мало, залишилося ще днів 10, і далі буде легше. Дивіться на неї і радійте, що у вас з’явилося диво. Хіба можна на неї дихати тютюновим димом? Навіть коли курець не курить, від нього постійно виходить отруйний запах. Якщо самостійно вам не протриматися без сигарети, використовуйте ліки для лікування нікотинової залежності.