книги кинути палити

Курити, щоб кинути!

Володимир Шахіджанян.

Якщо ви дійсно усвідомлюєте, що залежність від куріння: — забирає Ваше здоров’я; — спустошує Ваш гаманець; — засмучує ваших близьких; — перетворює Вас в димлячий крематорій, гарантуємо: книга В.В. Шахіджаняна допоможе кинути палити самостійно раз і назавжди.

Перейти до читання книги в зручному форматі можна за посиланням: kurilbrosil.ru.

Засновники: Володимир Володимирович Шахіджанян, Дмитро Анатолійович Волков.

Спокійне місце російського Інтернету. Свідоцтво ел № ФС 77-74001 від 29.10.2018 р засновник: ТОВ «Ергосоло» головний редактор Марат Рахматулін, +7 (495) 995-82-95, [email protected]

Зміст - як кинути палити

Дата відкриття сайту — 17 серпня 1997 р.

Всі права на матеріали, що знаходяться на сайті 1001.ru, охороняються відповідно до законодавства РФ, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матеріалів сайті без дозволу власника сайту в. в. Шахіджаняна заборонено!

Сталася помилка 🙁

Шановний користувач, сталася непередбачена помилка. Спробуйте перезавантажити сторінку і повторити свої дії.

Якщо помилка повториться, повідомте про це в службу технічної підтримки даного ресурсу.

Ви можете надіслати нам повідомлення про помилку електронною поштою:

Ви можете отримати оперативну допомогу, по телефону:

Книга Легкий спосіб кинути палити.

Книгу» Легкий спосіб кинути палити » написав Аллен Карр, людина яка курила протягом 33 років. За його словами першу сигарету він викурив в 16 років, а до 18 років вже став завзятим курцем. Курив він багато, доходило навіть до 5 пачок сигарет в день, це 100 сигарет. Він продовжував курити і під час проходження служби в лавах Збройних сил Великобританії. Після служби він закінчив коледж і, отримавши диплом, став працювати бухгалтером.

І природно така кількість викурених сигарет не могло не позначитися на здоров’ї і фізичному стані Аллена Карра. Тому він робив неодноразові спроби кинути палити. Бажання кинути палити було дуже сильне, і в 1983 завдяки своєму бажанню, роботі з психотерапевтом, і своїм власним роздумам він знайшов в собі сили відмовитися від куріння. Після чого він проаналізував причини куріння, психологію курців, і розробив свою методику відмови від куріння. Всі ці роздуми стали основою для книги «Легкий спосіб кинути палити», яка згодом отримала світову популярність.

У книзі показано як правильно кинути палити, як впоратися з тривогами і страхами, що заважають жити повноцінним життям. Книга була написана в 1985 році і відразу ж стала бестселером. Пізніше, з метою допомогти людям кинути палити, Аллен Карр відкрив клініку під назвою «Easyway», в перекладі «Легкий шлях». Потім такі клініки стали відкриватися в інших країнах, сьогодні їх вже більше ста. Причому в якості персоналу клінік працюють люди, які раніше курили і кинули палити завдяки книзі Алана Карра. Десятки тисяч людей звертаються за допомогою в його клініки. Число кинули палити завдяки використанню його методу становить більше 90% від числа людей, які звернулися за допомогою в клініки.

На превеликий жаль, все таки стаж куреня вплинув на здоров’я Аллена Карра, і в 2006 році лікарі підтвердили діагноз захворювання – рак легенів. 26 листопада 2006 року Аллен Карр помер.

В даний час в світі існують різні методики для відмови від куреня, це і гіпноз; метод впливу на певні точки на тілі людини – голковколювання; різні фармакологічні засоби, такі як нікотинові пластирі, Жувальні гумки Нікоретте, таблетки Табекс, Зібан та інші. Однією з методик є і книга» Легкий спосіб кинути палити». Сьогодні це найбільш продавана книга на тему як кинути палити. Ця методика викликає довіру перш за все тим, що сам автор пройшов через різні методики, перш ніж кинув палити, розробив свій спосіб впоратися з тютюновою залежністю і допоміг іншим людям позбутися від цієї шкідливої звички.

У книзі розглядаються багато питань, які часто задають собі курці. І автор відповідає на всі ці питання щиро і правдиво виходячи зі свого багатого особистого досвіду. Для того щоб кинути палити, автор дає різні психотерапевтичні прийоми. Але незважаючи на те, що є численні відгуки про високу ефективність даної книги, про наявність величезної кількості людей, яким допоміг Аллен Карр, даний спосіб не може бути універсальним і підходити для всіх, бажаючих кинути палити.

Кожна людина індивідуальна, і якщо йому співзвучні ті думки, які озвучує автор, то звичайно даний метод допоможе. Особисто мені ця книга не допомогла, після її прочитання я не курив тиждень, а потім продовжив труїти себе тютюном, і тільки через два роки після цього кинув просто завдяки сильному бажанню і силі волі. А кілька моїх друзів відмовилися завдяки цій книзі.

Висновок: книга» Легкий спосіб кинути палити » є однією з найефективніших методик на сьогоднішній день, що дозволяє розлучитися з нікотиновою залежністю. Але будь-який метод буде працювати тільки в тому випадку, якщо людина дійсно сам захотів відмовитися від куріння, і знайшов для цього сильні внутрішні мотивації, щоб кинути палити.

Слухайте аудіо-версію книги » Легкий спосіб кинути палити»

Здоров’я і удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу » світ без нікотину»Nosmoking18.ru.

Книги по відмові від куріння.

Кинемо палити.

Кинути палити або » як перемогти в гонитві за задоволеннями»

Кинути палити раз і назавжди.

Як позбутися від звички куріння.

За часів перед самим потопом, коли праведний Ной вже почав будувати ковчег, стояла велика спека і постійна посуха. Навколо було дуже мало води, люди майже весь час відчували спрагу. Тому постійно носили з собою воду в горщиках і бутлях, і був звичай при зустрічі пригощати один одного цією водою. Незабаром прийшов потоп, вода зливами обрушилася з небес і лилася сорок днів і сорок ночей… Так і зараз, дуже багато людей постійно носять з собою і пригощають один одного символами нового потопу, потопу вогняного — сигаретами і «вогником», тобто вогнем, димом і сіркою.

За порадами преподобних Амвросія Оптинського і Силуана Афонського.

Як відмовитися від куріння: дієвий спосіб розлучитися з сигаретою.

Куріння і діти: як захистити права дитини.

Куріння і діти: що може зробити школа.

книги кинути палити

Дана Брошура-перша в серії брошур» куріння і діти», підготовлених Інформаційним центром з проблем алкоголю і наркотиків за сприяння Дитячого Фонду ООН — ЮНІСЕФ в Україні. Вона містить введення в серію, позначає її цілі і використовувані підходи.

Крім того, дана Брошура включає в себе набір невеликих матеріалів, що стосуються тютюнової проблеми, які можна різними способами використовувати в ході профілактичної роботи в школі.

Легка брехня-як тютюнова індустрія обманює споживачів «легких» сигарет.

Про легкість нам легенько нашіптує з величезного рекламного щита реклама — » Насолоджуйтесь легкістю! Чудовий смак при низькому вмісті смол і нікотину!»І начебто рішення знайдено-якщо вже куриш, треба курити «легкі» сигарети. Вірно? Ні! Про те, що являють собою легкі сигарети, і яким чином тютюнової індустрії вдалося обдурити тих, хто її годує, тобто курців, і розповідається в даному випуску.

Завантажити брошуру повністю ви можете в файловому архіві .

Легкий спосіб кинути палити.

На боротьбу з курінням людство регулярно відправляє цілу армію наркологів, психотерапевтів і фахівців альтернативної медицини. Спільними зусиллями вони намагаються протистояти переможній ході по світу згубної звички, щохвилини забирає ще 10 життів. Але найефективніше виявився метод, винайдений … бухгалтером. Книга «Легкий спосіб кинути палити», що стала підсумком власної історії кидання Аллена Карра, після видання в 1983 році миттєво стала бестселером і розійшлася величезними тиражами – і вже допомогла більш ніж 20 мільйонам завзятих курців по всій планеті!

Відео — книги кинути палити (Відео)

Тільки подумайте, в рік — по мільйону. Про такий результат наркологам навіть мріяти не доводиться. Аллен Карр переконує читача: «кинути палити – це просто!»І перевернувши останню сторінку, з цим неможливо не погодитися…

Матеріали на тему книги Аллена Карра « Легкий спосіб кинути палити»:

На вимогу правовласника — видавництво « добра книга» — книга « Легкий спосіб кинути палити» була видалена з сайту.

Новітня методика • Свобода від тютюну для всіх.

«…Ви теж курите, вам теж треба кидати!»Прем’єр-міністр РФ В. В. Путін на засіданні уряду в жовтні 2010 року. «Врятуйся сам, і навколо тебе врятуються тисячі.»Давньоримське прислів’я.

Мета даної методики-поділитися з усіма бажаючими простим і дієвим способом назавжди позбутися від нікотинової залежності і знайти Свободу. На мій погляд, поняття нікотинової залежності включає в себе як фізіологічний, так і психологічний аспекти. Про це дещо пізніше.

Зброя геноциду: самогубство людей і його механізми.

Витяги з книги:» Зброя геноциду: самогубство людей і його механізми » стосуються безпосередньо тютюнопаління. © Прогнозно-аналітичний центр Академії управління.

Відео варіант:

Аудіо варіант:

Основні факти про тютюн.

Основні факти про тютюн. Друге видання. — Серія » профілактика алкогольних, наркотичних та тютюнових проблем». — 1999. 36 стор. брошура містить коротку інформацію про сучасний стан знань про тютюн і спричинений ним збиток. Матеріал призначений для використання в навчальних курсах, що включають в себе профілактику куріння. Може бути корисний соціальним і медичним працівникам, педагогам, які займаються вирішенням проблем, пов’язаних зі споживанням тютюну. При підготовці брошури використані матеріали Всесвітньої організації охорони Здоров’я, результати досліджень, проведених фахівцями різних країн, що мають позитивний досвід вирішення тютюнових проблем.

Текст брошури підготовлений Костянтином Красовським, директором Українського інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиків за підтримки Європейського регіонального бюро ВООЗ.

З питаннями, пропозиціями та заявками до автора можна звертатися за адресою: Україна, 02002, Київ-2, а/с 92 або ПЗ .

Книги в допомогу кидають курити.

Відмовитися від куріння, особливо після щоденного вживання нікотину протягом довгих років, може бути дуже важко. Щоб впоратися з нікотиновою залежністю, кожному курцеві потрібна певна мотивація.

Зокрема, деякі чоловіки і жінки приймають рішення кинути палити після того, як дізнаються, що ця шкідлива звичка вкрай негативно впливає на стан їх здоров’я і може стати причиною розвитку важких захворювань.

Все ж, більшість людей і так знають про те, що куріння дуже сильно шкодить здоров’ю, але при цьому продовжують кожен день отруювати і забруднювати свій організм. У такій ситуації може допомогти хороша книга.

Сьогодні в художній літературі можна зустріти кілька чудових творів, після прочитання яких бажання викурити сигарету повністю зникає.

Аллен карр:» та сама » книга, після якої кидають палити.

З кожним роком на прилавках книжкових магазинів з’являється величезна кількість нових літературних творів, в яких пропонуються різні способи відмови від куріння. Всі вони написані професійними лікарями, психологами, наркологами та фахівцями альтернативної медицини. Тим часом найкраща книга, після прочитання якої люди дійсно кидають палити, написана звичайним бухгалтером.

Аллен Карр протягом усього свого життя викурював по кілька пачок сигарет в день. Неможливість розлучитися з цією згубною звичкою він пояснював тим, що сам процес куріння допомагає йому заспокоїтися і сконцентруватися на роботі. Все ж, в певний момент він прийняв рішення відмовитися від нікотинової залежності і впорався з нею самостійно, не вдаючись до допомоги медичних працівників.

Щоб кинути палити, досить просто прочитати чудову книгу Аллена Карра з відповідною назвою. У ній автор викладає свою теорію, суть якої зводиться до того, що єдиною причиною формування нікотинової залежності є не що інше, як психологічний страх перед відмовою від сигарет.

Під час прочитання цього літературного твору у кидає палити людини формується чітке розуміння того, чому він продовжує тягнутися до сигарети, що, в свою чергу, допомагає усвідомити, що в цьому немає абсолютно ніякої необхідності.

Праця Аллена Карра, який починав свою професійну діяльність як звичайний бухгалтер, дійсно працює. Величезна кількість чоловіків і жінок у всьому світі змогли впоратися зі своєю згубною звичкою саме після того, як познайомилися з порадами містера Карра і застосували їх на практиці.

Після приголомшливого успіху книги, що допомагає кинути палити, колишній бухгалтер продовжив свою професійну діяльність вже в якості психолога. Він заснував міжнародну мережу клінік «Легкий спосіб кинути». У стінах цього медичного закладу він проводив семінари та інші заходи, спрямовані на зняття нікотинової залежності у хворих людей.

Сьогодні, після смерті Аллена Карра, клініки також продовжують функціонувати, але ними керують його наступники, колишні курці, які розлучилися з цією звичкою після довгих і болісних років.

» 200 способів кинути палити » Андрія Райта.

Також заслуженою популярністю у чоловіків і жінок користується ефективна методика відмови від куріння, яку сформулював відомий лікар-психотерапевт Андрій Райт. Протягом всієї своєї професійної діяльності він спеціалізувався на вивченні та лікуванні всіляких наркотичних залежностей.

У книзі А. Райта» 200 способів кинути палити » представлений повний перелік всіляких методик відмови від куріння.

Нікотинові таблетки і жувальні гумки, в кожній з яких міститься незначна кількість нікотину. В цьому випадку прийом спеціального лікарського засобу або жуйки замінює процес викурювання сигарет. Спочатку людина, яка вирішила кинути палити, позбавляється від звички підпалювати сигарету і затягуватися нею, замінюючи її жувальною гумкою або таблетками, а далі поступово починає знижувати кількість замінників і остаточно позбавляється від нікотинової залежності. Нікотиновий пластир, що має той же принцип дії, що і жуйки і таблетки. Перевагою цього методу, безсумнівно, є те, що пластир потрібно міняти досить рідко – звичайно досить робити це 1 раз на добу. Акупунктура-досить складна медична процедура, під час якої лікар впливає на певні точки людського організму за допомогою спеціальних голок і слабкого електричного розряду. Психотерапевтичний вплив або кодування. На жаль, даний метод може допомогти тільки сприйнятливим людям і до того ж вимагає чималих фінансових витрат. Електронна сигарета-сучасний пристрій, який здатний стати альтернативою звичайним тютюновим виробам. Оскільки в цьому випадку зберігається улюблений ритуал завзятого курця, він практично не помічає, що позбувся чогось важливого, однак, негативний вплив на його організм помітно зменшується. Магніти, що прикріплюються до певної ділянки вушної раковини. Виробники стверджують, що цей метод сприяє поступовій відмові від куріння, однак, Андрій Райт пояснює зворотне – подібні біомагніти є лише плацебо для хворих чоловіків і жінок. Вони не несуть в собі абсолютно ніякої цінності, але якщо людина впевнена в тому, що він зможе кинути палити за допомогою цього методу, у нього може це вийти. Хоча біомагніти практично марні, не можна не відзначити, що вони не завдають ніякої шкоди людському організму. Нарешті, величезна кількість народних способів, включаючи молитви, змови і відвари лікарських рослин, також всебічно досліджуються Андрієм Райтом в його чудовому літературному творі.

Прочитавши книгу а. Райта «200 способів кинути палити», ви розберетеся в перевагах і недоліках кожного з відомих методів, призначених для боротьби з нікотиновою залежністю, і зрозумієте, які з них дійсно допомагають, а які позбавлені сенсу. Так кожна людина, яка бажає кинути палити, обов’язково підбере методику, яка підійде в його конкретному випадку, і впорається з неймовірно складним завданням.

Що ще почитати…

Крім двох перерахованих вище творів існують і інші книги, які можуть виявитися корисні в процесі відмови від куріння, наприклад:

М. Стоппард» кинемо палити»; р. Селюков» кинути палити, або як перемогти в гонитві за задоволеннями«; Е. Берсеньєва» кинути палити раз і назавжди«; а. Оптинський » як позбутися звички куріння?»; Ю. Соколов «Як відмовитися від куріння: Дієвий спосіб розлучитися з сигаретою».

Безумовно, всі ці літературні твори, а також поради авторів, які в них викладені, зможуть допомогти тільки тій людині, яка дійсно захоче побороти цю згубну звичку і позбутися від нікотинової залежності.

Спробуйте хоча б один раз в житті усвідомити, якої шкоди ви наносите самому собі і оточуючим, і ви дуже швидко відмовитеся від сигарет і більше ніколи не відчуєте небезпечного потягу.

Ще один чудовий крок.

як жити в своє задоволення.

Книги, Як кинути палити і для тих, хто хоче кинути палити.

книги кинути палити

Кілька способів легко кинути палити.

Я вже трохи писав про відмову від шкідливих звичок, будь-який із запропонованих методів цілком може підійти тим, хто хоче кинути палити. Тому, якщо ваша боротьба з цією пристрастю не носить характер холодної війни, тривалої на довгі роки, почати, найпростіше з будь-якого з описаних раніше методів, в принципі, вони всі універсальні. А ось у разі тривалих боїв і твердого прагнення перемогти, варто вдатися до важкої артилерії. Взятися за книги про те, як кинути палити — книги — це дуже сильний аргумент.

За своєю суттю куріння, звичка хоч і вкрай шкідлива, але найлегше піддається позбавленню, ймовірно, через свою безглуздість. Куди складніше, наприклад, позбутися від алкоголізму, та навіть простого пристрасті до випивки. Людина, що дозволяє собі розслабиться після роботи в барі або в компанії друзів за кухлем пива або чого міцніше, що є одночасно курців, може переконається в цьому самостійно. Уявіть, що з цього моменту вам більше жодного разу в житті не доведеться:

викурити навіть найменшу сигаретку випити навіть чарку чогось міцнішого квасу.

Звичайно, обидві думки лякають, але яка більше? Особисто мені, як колишньому курцеві, зараз спокійно живеться з першої, але всякий раз плануючи чергову поїздку, Я все ще намагаюся дізнатися ціну на місцевий алкоголь. Ось і відповідь. Хоча тут головне-з чого почати, якщо перший бій давати алкоголю, то, ймовірно, ваша думка буде іншим.

Втім мова, саме, про боротьбу з курінням і про книги, а не з іншими шкідливими звичками. Так що ближче до теми. В даний час в мережі можна знайти масу ресурсів, присвячених відмови від тютюну — велика частина злизана під копірку один з іншого, але є дійсно корисні. Чи не безцікавими так само можуть виявитися авторські блоги і форуми, де живі люди діляться своїм досвідом, що призвів до позбавлення від куріння. Береш будь на озброєння і починаєш чергову спробу кинути палити, тут головне наполегливо йти до своєї мети. З іншого боку, якщо похід затягнувся, має сенс зупинитися і задуматися, можливо десь допущено фундаментальна помилка. У моєму випадку так і було, перший раз досить просто кинувши курити, я не зрадив особливого значення цій події і дуже скоро повернувся до лав курців. Після чого, довго не міг перестати курити навіть на тиждень, поки безуспішні спроби мені не набридли і не спонукали серйозніше підійти до проблеми.

Навесні 2015 року я твердо вирішив остаточно відмовитися від куріння і з цього дня став вивчати масу матеріалів: книг, журналів, блогів, присвячених відмові від шкідливих звичок в загальному і киданню палити зокрема. Дуже швидко я прийшов до висновку, що простого і швидкого способу перемогти залежність не існує, принаймні, знайти такий серед купи сайтів з однаковими порадами не можливо. Після чого я приступив до більш серйозної роботи і літератури.

Книги для тих хто хоче кинути палити.

Найдивовижніше, що в інтернеті повно корисних і цікавих книг про те, як легко кинути палити, причому як у вільному доступі піратських копій, так і офіційних електронних видань. Ось тільки мало хто зараз готовий прочитати навіть одну брошурку, не кажучи про пару десятків повноцінних книг. Я звичайно, ж не збираюся розповідати про кожну прочитаної книзі, зупинюся лише на вподобаних мені особисто і заслуговують на увагу. Однак, сподіваюся, що всі їх вам читати не доведеться, а вже перша книга про способи кинути палити допоможе позбутися від сигарет раз і назавжди. Почну з найбільш ефективної, на мій погляд, книги в тематиці відмови від тютюну, про яку, мабуть чув кожен, хто вирішив припинити куріння.

Легкий спосіб кинути палити Алена Карра (читати або купити за 149 рублів)

Мабуть 90% (а може і всі 99%) всіх, хто хоч раз замислювався про кидання курити чув про цю книгу, швидше за все навіть намагався прочитати. Одним подобається назва, іншим позитивні відгуки. Ідеї в книзі дійсно описані не погані, шкода що спрямовані більше на Західну ментальність, від того, мабуть, відсоток успіху в країнах колишнього СНД не настільки високий як в США. Дана книга заслуговує ретельного розбору, а тому я планую присвятити окрему статтю «легкому способу кинути палити» . Без жартів, прочитати варто, ймовірно ви опинитеся серед більшості, якій вона допомогла. Я ж використовував її як засіб відволікання і джерело мотивацій до відмови від тютюну .

Як 100% кинути палити, або Полюби себе і зміни своє життя від Давид Кіпніс (читати або купити за 80 рублів)

Якщо для успішної відмови від куріння «легкого способу кинути палити», виявилося не достатньо, то, перш ніж братися за серйозні наукові праці, рекомендую ось цю невелику брошуру, де зібрано пристойну кількість різних методик відмови саме від сигарет, а не всіх шкідливих звичок разом. Мова автора проста і зрозуміла, однак, якщо перед тим як приступити до книги ви все ж встигли побродити по просторах мережі, то її зміст здасться вам до болю знайомим. На мій погляд, це пов’язано з тим, що основна маса інтернет-порадників не здатна освоїти нічого більш серйозного, ніж пару десятків сторінок цієї брошури, а скоріше навіть не освоїти а просто скопипастить.

У будь-якому випадку книгу раджу, як узагальнюючий матеріал сотень типових інтернет ресурсів, як мінімум заощадите масу часу і не доведеться витрачати купу трафіку на аналіз однотипних рад від » мережевих гуру» — все що написано на сайті зібрано в одному місці всередині однієї тонкої брошури — прекрасний подарунок до чинного курцеві, який бажає відмовитися від своєї пристрасті.

Психологія позитивних змін. Як назавжди позбутися від шкідливих звичок від Джеймса Прохазка, Джона Норкросса і Карло ді Клементе (читати або купити за 299 рублів)

У цій книги, відчувається серйозний підхід авторів і бажання допомогти. При цьому допомогти, обіцяють не просто з киданням курити, а позбутися від багатьох обридлих і шкідливих звичок. До речі, саме в цій книзі найбільш докладно представлений метод поетапного позбавлення від шкідливих звичок, який допоміг мені перестати курити. Насправді, книга трохи нуднувата, з великою кількістю води, але методи, описані в ній універсальні і дієві, так що рекомендую ознайомиться з нею, тим хто дійсно зацікавився поетапним методом відмови від шкідливих звичок. Втім якщо ви не любите багато читати, то вам цілком підійде короткі вичавки увійшли в цикл моїх статей про відмову від шкідливих звичок, на відміну від автора книги мені не потрібно було набирати матеріалу на книгу, я всього лише постарався детально описати методику і важливі нюанси.

Якщо ви зацікавилися, то раджу прочитати цикл статей: поетапний метод боротьби зі шкідливими звичками — особливо якщо ви бажаєте позбутися від однієї або декількох з них.

Зміни своє життя з НЛП від Алісія Ітон (читати або купити за 149 рублів)

Упевнений, багато хто чув про НЛП-нейролінгвістичне програмування, цій технології приписують чудодійні можливості: від особистісного розвитку до управління масами. У даній книги відомі методики застосовуються для зміни власного життя, що включає відмову від шкідливих і обридлих звичок. Прихильникам НЛП ця книга, ймовірно здасться цікавою, хоча можливо вже знайомої, все ж я намагався вибирати популярну літературу.

У книзі дуже добре описані способи складання і роботи з афірмаціями, як одним з видів самонавіювання і самопрограмування. Знову ж таки, якщо читати цілу книгу лінь заради кількох розумних думок, то можете скористатися невеликою добіркою моїх статей на тему афірмацій на етапі відмови від куріння, вони мені дуже стали в нагоді, і я досить серйозно потрудився над ними.

Швидше за все вам будуть цікаві наступні статті:

Як подолати шкідливі звички. Духовний шлях до вирішення проблеми. Чопра Діпак (читати або купити за 199 рублів)

Дана книга зацікавила незвичайним і не звичним підходом до позбавлення від шкідливих звичок. Зізнатися, я практично не використовував описаних в ній методик, однак, як я завжди кажу, підхід до саморозвитку повинен бути строго індивідуальним. Можливо саме духовний шлях допоможе вам перестати курити, а може і повністю змінити своє життя. На мій погляд в книзі забагато, філософії духовності, з іншого боку, практично всі філософії світу вчать в першу чергу саме духовному шляху. Ви ж напевно не зустрічали стародавнього йога схильного шкідливим звичкам. З іншого боку палять і питущих представників РПЦ навколо хоч відбавляй, виходить не все підходить духовний шлях і не всіх Він врятує. Знову ж попи ніколи і не задавалися метою позбутися самим або позбавити світ від куріння, алкоголю, обжерливості і ліні.

В черговий раз хочу нагадати про зміст статті: » правильна постановка мети — запорука успіху » — без мети не буде і результату.

Як я забув про сигарети: поради колишніх курців зі стажем.

Всім відомо, що куріння — шкідлива звичка, вона згубно впливає на стан здоров’я людини. При цьому пристраститися до нього досить просто, проте позбутися від такої залежності виявляється набагато складніше, ніж припускають. Багато хто мріє назавжди позбутися від нікотинової залежності. Ось поради колишніх курців зі стажем.

Георгій, бухгалтер, 50 років: «запорука успіху-чіткий план і трохи сили волі»

Жора почав курити в 15 років, ще в училищі. Кинути пробував разів п’ять, тому що завжди розумів, що це шкодить здоров’ю, але кожен раз не витримував. Найкраще пам’ятає перший раз. Він тоді був молодим фахівцем, відразу після інституту, працював бухгалтером в одній організації.

Кинув і тримався два тижні, хоча було важко і весь час хотілося курити. Але намагався відволікатися і не думати про сигарети. Тоді саме здавали річний звіт, і були певні проблеми, не сходилися цифри. Чоловік був у стресі, і «порятунком» стала сигарета. Після цього знову почав курити. Потім були ще спроби, але безуспішні, і Георгію здавалося, що кинути він вже не зможе.

Однак пару років тому проявилися проблеми зі здоров’ям, і чоловік подумав, що треба все ж кидати. І пішов він до знайомого медика. Той дав слушну пораду щодо складання особистого плану щодо відмови від куріння. Плюс порекомендував придбати нікотиновий пластир. Сказано-зроблено. Георгій визначився з датою і з цього дня перестав диміти. Звичайно, спочатку було важкувато, але чоловік тримався, чітко дотримуючись наміченого плану. При цьому він обмежив спілкування з курцями. Після трьох тижнів стало набагато легше. Зараз він вже два роки взагалі не курить.

Микола, лікар, 43 роки: «я бачив всю «красу» нікотинової залежності»

Микола завжди як медик усвідомлював небезпеку куріння, але чомусь спрацьовував принцип: «зі мною нічого поганого статися не може». Завжди виправдовував себе тим, що робота у нього стресова і треба ж якось розслаблятися.

Переломним моментом став день, коли довелося оперувати легені пацієнта-курця. Ні, вразили не ці його органи (які, до речі, виглядали саме так, як малюють на страшних картинках). Вразило те, що ніяк не вдавалося стабілізувати стан хворого, якого команда лікарів мало не втратила. А ще у нього був тривалий і складний період реабілітації з ускладненнями. Це-прямі наслідки куріння.

А одного разу Микола застав цього пацієнта в туалеті з сигаретою. Ось що його проняло до глибини душі. Він зрозумів все » дно » залежності, яка не відпускає ні на хвилину. Саме тоді доктор і поставив собі за мету кинути палити. Це виявилося неймовірно складно, але реалістично.

Анатолій, 52 роки, фізик: «мені допомогла книга»

Анатолій вважає, що всі душеспасітельние бесіди і залякування марні. Адже всі прекрасно знають про згубні наслідки і неприємних супроводжуючих факторах. Йдеться про матеріальні витрати, пропалених улюблених брюках, пошуках місця для куріння, постійному кашлі, задишці навіть при незначних фізичних навантаженнях. Необхідно тільки власне бажання.

Кинути чоловікові допомогла книга, та сама, відома, — «Легкий спосіб кинути палити», яку написав А.Карр. Тепер Анатолій рекомендує її всім, хто мріє позбутися шкідливої залежності. При цьому він радить читати, тримаючи в руках димлячу сигарету. Після закінчення читання у чоловіка з’явилося конкретне бажання кинути «цю гидоту».

Огляд популярних книги проти куріння.

Книга допомагає кинути палити-це відмінний метод психологічного впливу на челвека, який планує відмовитися від згубної звички. На тему куріння написано безліч книг і посібників, над якими працювали досвідчені психологи і наркологи. Щоб вибрати для себе оптимальну літературу, необхідно розібратися, як допомагають книги позбутися залежності, і ознайомитися з топом кращих видань.

Який ефект дають книги про куріння.

Літературні посібники видаються для тих, хто дійсно бажає відмовитися від куріння назавжди і стати на шлях одужання. Книги містять масу корисної інформації і впливають психологічно на підсвідомість. Дана методика є досить ефективною, і часто багато хто починає переосмислювати власні дії і вчинки.

Однак не варто думати, що можна відмовитися від нікотину, тільки прочитавши таке тематичне видання. Помилка багатьох курців в тому, що, застосовуючи певну методику, вони починають цілком на неї покладатися і в підсумку зриваються, і знову починають курити. Прийнявши рішення відмовитися від тютюну, необхідно усвідомлювати, які труднощі будуть підстерігати на першому етапі, і виховати в собі силу волі.

Як показала практика, найбільшим попитом користується психологічна книга, що допомагає кинути палити, заснована на особистому досвіді автора. Автор книги знайомить читача зі своїм досвідом курця, своїми помилками і зривами, своїми труднощами і перемогами.

Основне завдання посібника-змусити зрозуміти читача, що залежність насправді формується в голові, і лякають симптоми абстинентного синдрому — не більше ніж шантаж самого організму для досягнення дози нікотину. Варто розуміти, що нікотин — це наркотик, і він не відпустить свою жертву так просто. Бажаючому відмовитися від нікотину доведеться самостійно пережити цей переломний психологічний момент, а фізіологічну залежність допоможуть знизити такі препарати, як таблетки Нікоретте, трансдермальні пластирі , чаї проти куріння .

Спеціальна книга, щоб кинути палити, впливає на психіку, допомагає правильно підготуватися до відмови від нікотину, дає багато корисних порад і розповідає про те, як знизити бажання закурити знову.

Заслуговують на увагу Книги проти куріння.

Кинути палити раз і назавжди.

«Кинути палити раз і назавжди» -це науково-освітня праця Берсеньєвої Катерини Геннадіївни. Видання допоможе курцеві позбутися згубної пристрасті, навчить, як справлятися з нікотиновим голодом і як побороти психологічну залежність. Також автор пропонує скористатися кількома дієвими методиками, які надають найбільший ефект, і розвінчує поширені міфи курців.

«Куріння і діти» — це матеріал для батьків, вихователів і вчителів, які зобов’язані донести до підростаючого покоління, яку загрозу таїть в собі нікотин. Куріння підлітків було і залишається найбільш глобальною проблемою останніх десятиліть, тому необхідно вжити всіх можливих заходів щодо захисту дітей від нікотинової епідемії. Ця книга про шкоду куріння несе масу корисної інформації, як і яку бесіду потрібно вести з дітьми, що говорити, якщо дитина вже почала курити.

«Кинемо палити» -це книга-посібники від доктора М.Стоппарда, який дає корисні поради тим, хто зважився на відмову від куріння, але не знає, як почати. У виданні описуються конкретні випадки реальних людей і їх шлях позбавлення від нікотину. Досвід і перемоги сторонніх людей діють надихаюче і дарують надію на одужання.

«Зброя геноциду» — це справжня праця, яку повинна прочитати кожна людина, схильна до слабкостей. Авторами книги стали вчені прогнозо-аналітичного центру з вивчення геноциду населення в сучасному світі. Книга описує правду про алкоголь, наркоманію і тютюнопаління, звідки беруться ці звички і чому люди їм схильні.

Книга № 1: Аллен Карр « » Легкий спосіб кинути палити»

Це один з найпопулярніших бестселерів знаменитого борця з курінням Аллена Карра, про який багато хто говорить із захопленням. Книга стала справжнім посібником для тих, хто бажає стати вільним від тютюну, але боїться залишитися без звичних ритуалів, побоюється симптомів абстинентного синдрому і не знає, як буде жити без сигарети.

Аллен Карр » як кинути палити”

Лондонський автор у своїй книзі не приховує від читачів, що теж дуже багато курив, але знайшов в собі сили і волю відмовитися від сигарет. Багато хто побоюється читати книгу, так як вважають, що вона несе в собі якусь загрозливу або страхітливу інформацію. Зовсім ні, у своїй книзі Аллен Карр розповість, як кинути палити швидко і без проблем, і що отримає читач після відмови. Кожен читач видання зможе зрозуміти в яку хитромудру, смертельну пастку він потрапив, і побудували цю пастку людина і природа.

У своїй оповіданні автор простими і зрозумілими словами пояснює суть формування залежності, чому курець продовжує курити, незважаючи на гостре бажання кинути, і як боротися з таким явищем. Даний матеріал робить сильний психологічний вплив на кожного читача. І навіть якщо після прочитання залежний знову береться за сигарету, це тимчасове явище, так як у свідомості постійно виникають правдиві факти, міфи і усвідомлення «нікотинового капкана».

Для багатьох зневірених книга-це єдиний спосіб назавжди кинути палити, так як знайомство з матеріалами допомагає позбутися з найважчою, психологічної залежності. У таких посібниках можна знайти багато корисної інформації, але неможливо знайти силу і волю, ці якості в собі потрібно виховувати. Тому тим, кому не дістає сили духу для відмови від нікотину, буде корисно навчитися долати стрес і потренувати волю.

Книга, яка допомагає кинути палити.

Звучить неймовірно, погодьтеся. Безліч людей безуспішно намагаються кинути палити, використовуючи найрізноманітніші методи, а тут якась книга. Тим часом, це реальність. Книга, яка допомагає кинути палити, дійсно існує. Мало того, їй скоро виповниться 35 років. І зараз ми про неї розповімо.

Як виникла книга про те, як кинути палити?

книги кинути палити

Історію цю знають багато, і в ній немає нічого екстраординарного. Вона трапилася зі звичайним англійським бухгалтером, який дуже багато курив — до 5 пачок на день. Піддавшись умовлянням дружини і відчувши проблеми зі здоров’ям, він вирішив відмовитися від сигарет. Але це йому не вдавалося зробити аж до 1983 року, коли він зумів дуже легко кинути палити.

Думаємо, Ви вже зрозуміли, що мова йде про Аллена Карра, людину, яка подарувала світу «Легкий спосіб кинути палити». Через 2 роки, а саме в 1985 р, в англійському видавництві Penguin вийшла «книга, від якої кидають курити». До сьогоднішнього дня продано вже більше 15 мільйонів копій, і їх число продовжує зростати. «Легкий спосіб» переведений на 40 мов світу,в тому числі і російську.

У нашій країні книга, яка допомагає кинути палити, вперше з’явилася в 2006 році. Її скромним тиражем випустило видавництво» добра книга», який залишився невідомий майже нікому. До тих пір, поки про цю книгу не розповів Артемій Лебедєв. Ось тоді в Росії заговорили про те, що існує книга, від якої кидають палити. Директор видавництва» добра книга » розповідав нам, що від питань про те, коли буде перевидання, у нього буквально розривався телефон. Дійшло до того, що люди робили ксерокопії та передруки тексту. «Книга про те, щоб кинути палити» передавалася з рук в руки до тих пір, поки не Приспів другий тираж. Чи потрібно говорити, що він був розкуплений протягом тижня?

Книга, яка допоможе кинути палити будь-якій людині.

У Росії ми часто зустрічаємося з думкою, що «нам цей іноземний легкий спосіб» не допомагає. Деякі наші співвітчизники впевнені, що раз метод придумав англієць, то російською людині він не спрацює, оскільки у нас нібито інший менталітет. Так, дійсно, у нас інший менталітет, але яке відношення це має до механізму нікотинової залежності?

Нікотин — це наркотик, який однаково діє і на англійця, і на китайця, і на російського, викликаючи залежність. Те, як людина потрапляє під нікотиновий обман, як приймає за задоволення від куріння бажання отримати чергову порцію наркотику, не залежить від національності, громадянства і менталітету. Тому говорити, що книга, яка допомагає кинути палити англійцям, не допоможе російській, нерозумно. Просто різним людям потрібен різний підхід. Саме тому Аллен Карр написав кілька книг про куріння, де описав свій метод на різних прикладах і різною мовою.

«Легкий спосіб кинути палити»

Це та найголовніша книга проти куріння, з якої все почалося. Вона витримала багато перевидань, доповнювалася і виправлялася в порівнянні з початковим варіантом, але суть її незмінна. Це книга про куріння, про те, як виникає залежність і як її можна подолати. По суті, вона відкриває очі на причини, за якими ви курите, і допомагає перестати бачити в курінні плюси.

Я не чекаю, що ви повірите мені на цьому етапі, але до того моменту, коли ви прочитаєте книгу, ви зрозумієте. Навіть ті деякі курці, які зазнали у нас невдачі, кажуть:»я ще не досяг мети, але ваш спосіб набагато дієвіше, ніж будь-який інший, який я знаю».

«Єдиний спосіб кинути палити назавжди»

Це продовження першої книги про те, як кинути палити. Цього разу автор говорить в основному не про себе, а про інших людей, які також боролися із залежністю. Хтось успішніше, хтось ні, але результат один-рано чи пізно вони приходили до висновку, що прекрасно можуть жити без сигарет. У цій книзі про куріння Аллен Карр детально розбирає механізм залежності.

Нікотинова пастка, ймовірно, — найвитонченіша пастка, вигадана спільними зусиллями людей і природи. Нікотинова складова і пристрій цієї пастки — сама простота. Настільки хитромудрою пастку роблять самі жертви, і особливо надзвичайно складний пристрій їх мізків.

«Кидай курити зараз, не набираючи вагу»

Ця книга, по суті, є поліпшеним виданням найпершої книги, яка допомагає кинути палити. У ній більш точний переклад, завдяки чому її легше читати і сприймати російськомовному читачеві. Також в цій версії була проведена велика робота над версткою і над оформленням, щоб нічого не відволікало Вас від головного — від сприйняття методу Аллена Карра. Мабуть, на сьогодні це найкраще видання книги проти куріння. І вибираючи між класичним «Легким способом» і» кидай курити зараз, не набираючи вагу», варто віддати перевагу останній.

Окремо в цій книзі розглядається питання, особливо турбує багатьох жінок, — про набір ваги при відмові від куріння. Аллен Карр сам страждав від цього і розповідає про проблему на власному досвіді.

Всупереч популярному міфу, від куріння я не худнув. Але багато курців набирають вагу після того, як кидають палити. У вас напевно знайдеться кілька знайомих, які можуть це підтвердити. Я один з них. З кожною спробою кинути палити я набирав кілька кілограмів…

За винятком одного разу. Кинувши палити в останній раз, я за перші півроку скинув більше 12 кг.

«Як стати щасливим некурящим»

Ця книга не стільки про те, як кинути палити, скільки про те, як не почати курити знову. Напевно ви знаєте, що кидають багато, але частина з них повертається до сигарет. Так походить від нерозуміння механізмів нікотинової залежності і від відсутності підтримки з боку людей, які самі пройшли через подібне. Це книга, яка допоможе кинути палити буквально по днях і навчить протистояти спокусі повернення до сигарет.

Уявіть, як одного ранку ви прокинетеся і подумаєте: «я знаю, що це дуже важко, проте сьогодні спробую піднятися на вершину Евересту». Навіть самий наївна людина на світі розуміє, що йому це не вдасться без ретельної багатомісячної підготовки. Будь-який курець може з легкістю і навіть задоволенням позбутися від куріння відразу ж і назавжди, проте без попередньої підготовки це буде подібно сходженню на Еверест.

«Нікотиновий змова»

Це остання книга Аллена Карра. Вона знову спрямована проти куріння, але цього разу з іншого боку. У ній Аллен Карр від персонального звернення до людей, що страждають нікотиновою залежністю, переходить до свого погляду на глобальну ситуацію, що склалася навколо куріння. Він розповідає про те, як тютюнові компанії лобіюють свої інтереси в урядових колах, як фармацевти підтримують міфи про куріння, щоб продовжувати продавати людям дорогі препарати, які надають сумнівну допомогу.

Ймовірно, ви вже помічали, що майже щотижня Засоби масової інформації рясніють заголовками про можливу появу незабаром нового чудодійного ліки або винаходу, яке зможе вилікувати будь-яке захворювання. Частенько люди і про саму хворобу не чули, не те що про необхідність її лікувати. До речі, нещодавно фармацевтичній промисловості було відкрито пред’явлено звинувачення у вигадуванні хвороб, для лікування яких нібито винаходяться ліки. Ці розповіді про чудодійні ліки допомагають підтримувати віру в здатність сучасної медицини творити чудеса.

«Курити вже не круто!»

Це зовсім невелика книга, скоріше Брошура, але, тим не менш, вона призначена для того, щоб допомогти підлітку кинути палити. Її Аллен Карр написав у співавторстві з Робіном Хейлі, який очолює міжнародну організацію Allen Carr’s Easyway. У ній автори простою мовою у форматі коміксу розповідають про те, як можна протистояти спокусі і назавжди позбутися від сигарет. Книга буде корисна не тільки самим підліткам, але і їх батькам.

Троє дітей з чотирьох, ще не досягнувши п’ятирічного віку, вже знають про існування сигарет, незалежно від того, курять їхні батьки чи ні. Згідно з дослідженнями, у дітей, батьки яких курять, ймовірність стати курцями в чотири рази вище, ніж у дітей некурящих батьків. Якщо ви курите, то служите живою рекламою куріння. Зараз ваші діти ненавидять сигаретний дим, але на певному етапі свого розвитку вони можуть вважати куріння ритуалом, що веде до дорослішання.

«Мій легкий спосіб»

Формально це автобіографія Аллена Карра, але все одно це книга, яка допомагає кинути палити. Автор найпопулярнішої методики позбавлення від нікотинової залежності розповідає про своє життя, про те, як він прийшов до створення «Легкого способу» і що йому довелося зробити, щоб донести його якомога більшій кількості людей.

І хоча я дуже добре підготувався до першої зустрічі і був сповнений ентузіазму, все пройшло не так, як я того очікував. Я думав, що хто б не був моїм першим клієнтом, в цілому сеанс повинен був пройти точно так же, як і попередні. Але я забув, що раніше я проводив сеанси з людьми, яких добре знав і не відчував збентеження, якщо раптом десь робив помилку або застереження. Але для людини з таким ім’ям, який до того ж платить гроші за професійні послуги, такі речі були неприйнятні. Для мене вони були також неприйнятні. Я дуже боявся постати перед ним в невигідному світлі і намагався всіляко приховати своє розчарування від допущених помилок і промахів. Не знаю, чи був Він такої ж думки, що і я.

Будь-яка з цих книг допомагає кинути палити, тому сміливо вибирайте ту, яка ближче особисто вам. Ви можете завантажити книгу, написану головним консультантом центру Аллена Карра Олександром Фоміним, а можете придбати будь-яке з описаних нами видань. Ми впевнені, що це допоможе вам звільнитися від залежності!

Ауріка Луковкіна як кинути палити.

Введення.

У вас багато проблем тільки через те, що ви курите? Не турбуйтеся, ця книга допоможе вам розібратися в собі і в тому, чого ж хочуть від вас оточуючі, які невпинно вимагають, щоб ви кинули палити.

Всім відомо, що куріння – зовсім не невинне заняття, воно завдає величезної шкоди здоров’ю, а значить, скорочує і тривалість життя.

І якщо ви твердо вирішили кинути палити, то дана книга вам просто необхідна, тому що саме в ній зібрані найнадійніші та ефективні способи і методи боротьби з нікотиновою залежністю – як медичні, так і народні. Причому серед них не тільки традиційні способи, але багато і оригінальних, незвичайних пропозицій.

Отже, ця книга складається з двох розділів: у першому ви дізнаєтеся, як можуть допомогти психологи і наскільки їх допомога ефективна, дізнаєтеся, як сигарети можна замінити сміхом, трудотерапією та іншими способами і як родичі можуть полегшити той небезпечний для людини, що палить період, коли він нарешті вирішив кинути палити і докладає для цього всі можливі зусилля зі свого боку.

У другому ж розділі ви зможете дізнатися, якими засобами володіє медицина традиційна і нетрадиційна, про різні препарати, що зменшують залежність від нікотину, і про препарати, що допомагають «зав’язати» з сигаретами.

Ви також зможете докладніше дізнатися, як впливає гіпноз, Рефлексотерапія, аутотренінг та інші методи на людину, яка прагне кинути палити.

До речі, якщо ж Ви довіряєте тільки рослинним препаратам, в яких укладена сила природи, то вам підійдуть народні рецепти, так звані «бабусині поради» з однойменної глави книги.

До речі, якщо ви вирішили лікується саме за допомогою цих коштів, тоді вам цікаво буде дізнатися, в який період необхідно збирати потрібні трави, як їх сушити і застосовувати.

Вам напевно вдасться вибрати для себе найбільш прийнятний спосіб з усього представленого різноманіття. Головне, щоб він приніс відчутні результати.

Читайте на здоров’я і поповнюйте свої знання, які стануть в нагоді не тільки вам, але і вашим знайомим.

Розділ I. Психологи допоможуть.

Глава 1. Всім ворогам на зло?

Найбільше на світі люди люблять давати поради. Причому вони це роблять у великих кількостях і абсолютно безкоштовно. Поради стосуються всіх сфер життя, здоров’я, зовнішнього вигляду, роботи, облаштування будинку або квартири і багато чого іншого.

Звичайно, якщо вам порадять пофарбувати стелю в отруйно-помаранчевий колір, ви пропустите подібне повз вуха. Але коли оточуючі зі знанням справи дають поради щодо здоров’я, потроху починаєш до цього прислухатися. Щодо куріння думки друзів і знайомих сходяться. Вони всі на весь голос твердять, що кинути палити просто необхідно. І тут же наводять незаперечні доводи щодо такого рішення. Вам детально пояснюють, що як тільки ви кинете курити, у вас покращиться колір обличчя, вас перестане мучити кашель, зуби побіліють. Ну і на довершення всього ви не помрете від раку легенів.

Цікаві факти.

Негативний вплив куріння на здоров’я людини не залишає ніяких сумнівів. За даними вчених, з 700 хворих, які страждають від виразки шлунка, у 69 % розвиток і загострення цього захворювання було пов’язано з курінням. Статистичні підрахунки вчених показують, що серед хворих на виразкову хворобу 98 % — завзяті курці.

Вам доводиться вислуховувати подібні твердження постійно. Більш того, вони ускладнюються тим, що вас починають дорікати в егоїзмі. Варто вам крадькома взятися за сигарету, як тут же виявляється поруч розлючений натовп прихильників здорового способу життя. Вони негайно починають дорікати вам: мало того що ви не думаєте про своє здоров’я, так і здоров’я оточуючих вам байдуже. Далі йдуть розлогі мови в залежності від настрою оточуючих і від їх ставлення до вас.

Такі активні нападки на бідних курців, треба сказати, призводять до зворотного ефекту. Взагалі, справа зовсім не в їх упертості, а в більш складних речах, наприклад в особливостях людської психіки. Коли людині твердять по триста двадцять п’ять разів на день, щоб він зробив щось або ж, навпаки, щоб він чогось не робив, то реакція буде зворотною. Якщо людині постійно давати завдання таким чином, можна бути впевненим, що вони залишаться невиконаними.

Внутрішня сутність людини вступає в протиріччя з тим, що він чує від оточуючих. Тому він і не виконує те, що інші хочуть більше всього на світі. Те ж саме відноситься і до куріння. Коли комусь кажуть, щоб він не курив, він обов’язково знайде спосіб, щоб ні за які блага світу не розлучитися з сигаретою.

Навіть якщо навколишній світ буде налаштований до курців особливо вороже, вони все одно знайдуть маленькі лазівки в Законі, щоб продовжувати свою брудну справу. Наприклад, якщо буде виданий закон, суворо забороняє курити в громадських місцях, курці відвоюють собі спеціально відведені місця, щоб спокійно віддаватися улюбленому заняттю.

Перехресний обстріл.

книги кинути палити

У тому випадку, якщо ви кинете курити, у вас буде можливість заощадити чималу кількість грошей, які можна витратити на більш корисні речі, це заодно допоможе вам налагодити відносини з тими близькими, яким не подобається те, що ви курите.

Напевно, всі некурящі неодноразово помічали: якщо курцеві заборонити диміти, ставити при цьому жорсткі обмеження, то чомусь палить захищає свою право на куріння особливо завзято. Насправді курить починає сприймати свою тягу до куріння як щось, гідне особливої уваги. А якщо всі навколишні налаштовані різко проти куріння, значить, і вони визнають значимість цієї звички. Тобто вони звертають увагу і на дорогоцінну особу курця, і на його заняття.

Але ж кожній нормальній людині хочеться бути в центрі уваги. Іноді буває неважливо, з якого приводу звертають увагу, головне – не залишитися непоміченим. І в зв’язку з цим людина з сигаретою не може поскаржитися на те, що йому приділяють мало уваги. Розглянемо ситуацію трохи докладніше: наприклад, у вітальні серед безлічі некурящих знаходиться один гість, що палить. Він самозабутньо затягується сигаретою, самокруткою, сигарою, цигаркою або спокійно димить трубкою.

Спочатку на нього починають дивитися з несхваленням. Потім йому починають натякати, що все навколо не в захваті від тютюнового диму. Ну і на довершення до всіх нещасть йому обов’язково прочитають лекцію про шкоду куріння і порекомендують масу способів, як боротися з цією згубною звичкою. Якщо курців буде кілька, то реакція оточуючих буде точно такою ж. Правда, з вітальні їх можуть вигнати диміти на балкон або на вулицю. Але і від відповідних промов звільнитися їм не вдасться.

Деякі скромні курці, звичайно, можуть збентежитися, коли увага стількох людей спрямована на їх скромну персону. Але справа в тому, що в даний час скромний курець скоро стане великою рідкістю. Справа в тому, що вся громадська думка ополчилася проти любителів тютюну. І курцям доводиться постійно давати відсіч тим, хто незадоволений їх поведінкою. В результаті вони швидко набувають імунітет до всіх впливів оточуючих. І твердити курцеві, що він губить своє здоров’я, – це все одно, що просити гору Казбек злегка пересунутися. Гора залишиться байдужою до прохання, так і курець зверхньо подивиться на тих, хто намагається вчити його жити. Він призведе масу доводів, а може, просто зарозуміло промовчить. Але про себе вирішить, що ні за що не кине палити. Чому? Просто на зло всім, хто цього хоче.

Протягом усього того часу, коли людина курить, частина таких отруйних речовин, як нікотин і окис вуглецю, потрапляє в навколишнє середовище, яка і так не відрізняється особливою чистотою.

Ви, ймовірно, в чомусь згодні з вищесказаною інформацією. Ви просто не можете кинути палити, щоб тим самим доставити радість людям навколо. Ви не хочете, щоб вони торжествуюче вигукнули: «Ну нарешті!»- коли ви оголосите про своє остаточне рішення кинути палити. Ось ви і не кидаєте. Іноді ви через силу закурюєте чергову сигарету, навіть якщо вам цього не дуже-то хочеться. І все це ви робите лише для того, щоб ніхто навколо не подумав, ніби ви маєте намір кинути палити. Ви відстоюєте своє право на тютюновий дим так завзято, ніби від цього залежить ваше життя, успішна кар’єра або щось інше.

Але спробуйте подивитися на ситуацію по-іншому. Уявіть, що всі навколо змовилися, що вони насправді хочуть, щоб ви продовжували курити. Насправді їм глибоко байдуже і ваше здоров’я, і все, що пов’язано з вами. Саме тому вони так активно на вас нападають, щогодини і щохвилини нагадуючи вам про необхідність кинути палити. Вони-то прекрасно знають, що це вірний засіб змусити вас курити з подвоєною силою і років через кілька благополучно розгубити залишки здоров’я і покинути цей тлінний світ.

Вам стає сумно? Але подумайте самі, скільки вигоди отримають оточуючі в цьому випадку. Наприклад, Напевно ви залишите після себе непогане спадок. А значить, ваші рідні знайдуть чим поживитися. До того ж на роботі на вашу посаду і зарплату претендує чимало людей, тому якщо ви кинете палити, їх бажання здійсниться. Крім того, цілком можливо, що хтось відчуває до вас приховану неприязнь. Причини можуть бути найрізноманітніші – заздрість, образа на вас або ще щось. Так скільки радості отримають ваші недоброзичливці, коли ви, нарешті, загнетеся від ваших вічних і незмінних сигарет. Але явно всі навколишні не можуть визнати свого до вас ставлення. Тому вони роблять вигляд, що піклуються про вас, бажають Вам добра. Але ви-то прекрасно знаєте вислів»благими намірами вимощена дорога в пекло». Так що врахуйте, коли вам нагадують про шкоду куріння, то при цьому недоброзичливці сподіваються, що ви не тільки не кинете палити, а виключіть з голови всі думки на цей рахунок.

Цікаві факти.

Для нікотинового бізнесу тютюн в США вирощує 600 тисяч Фермерський сімей, а в тютюновій промисловості зайняті 25 тисяч робітників і 66 тисяч службовців. У тютюновому бізнесі свої інтереси мають понад 5 мільйонів підприємців. Щорічно до бюджету США надходить до 6 мільярдів доларів від податку на продаж тютюнових виробів. Наслідки вигідного бізнесу ділових людей, як правило, не цікавлять. Проте економічні втрати, пов’язані з курінням, з урахуванням погіршення здоров’я населення перевищують 40 мільярдів доларів.

Отже, ви уявили собі всі можливі перспективи. Ну а тепер Погляньте на ситуацію по-іншому. Ви — не просто сірий пересічний обиватель, ви-особистість з великої літери, унікальна людина, тому повинні прагнути захистити свою унікальність і неповторність.

Ви впевнені в собі, вам немає ніякого діла до ваших ворогів. Ви володієте чудовим умінням захищати свої переконання, бажання. У вас дуже багатий внутрішній світ, і далеко не кожна людина може похвалитися тим, що так само розумний, як ви. Але вас оточують вороги, які хочуть вам нашкодити. Вони не можуть завдати вам шкоди відкрито, тому що знають про вашу силу і суворому характері. Тому вони оточують вас інтригами, сподіваючись послабити вашу волю і зробити вас вразливим.

Пам’ятаєте методи Марії Медічі, як вона розправлялася з неугодними їй людьми? Сучасній людині її методи здадуться моторошними. Давайте згадаємо її кошти. Неугодним людям вона могла відправити в подарунок дорогоцінні рукавички, дуже дорогі і красиві. Але зсередини рукавички були просякнуті отрутою, також там знаходилися крихітні частинки скла. Як тільки людина одягала рукавички, скло дряпало його шкіру, а отрута проникав в організм. Ще ця винахідлива особа могла піднести в подарунок книгу, листи якої були просякнуті найсильнішим отрутою.

Людина гортав книгу, але сторінки злипалися, він намагався роз’єднати їх традиційним способом – намочити слиною палець, а потім гортати книгу. Отрута потрапляла в організм і робила свою справу. Але треба визнати, що отрута діяла не відразу, людина ще встигав як слід помучитися. Звичайно, це далеко не повний перелік методів Марії Медічі. Вона могла просто отруїти когось, підсипавши отруту у вино. Головне-результат. Неугодний їй людина відправляється в інший світ, покинувши грішну землю. Це їй було на руку, але от чи хотіла цього її жертва? Швидше за все, ні.

Ви можете здивуватися, при чому в книзі про куріння методи Марії Медічі. Але подивіться на ворогів і недоброзичливців, які оточують вас. Хіба вони не користуються подібними методами? Хіба їм не хочеться завдати вам шкоди, але спосіб їм буває вибрати нелегко. Тому вони намагаються діяти таким чином, щоб ваша рука сама тягнулася до сигарети. Будьте впевнені, нікотин і смоли, що містяться в тютюновому димі, надають на ваш організм нітрохи не меншу дію, ніж отрута Марії Медічі на її жертви. Правда, можна визнати, що отрута, що міститься в тютюні, діє не так швидко. Але від цього він зовсім не стає менш ефективним. Так що не турбуйтеся, ваші недоброзичливці обов’язково доб’ються свого, вони зможуть повністю нейтралізувати вас, щоб ви їм ніколи вже не змогли перешкодити.

Так що, може бути, є сенс почати опиратися настільки згубному на вас впливу? Усвідомте собі раз і назавжди, що кинувши палити, ви придбаєте набагато більше, ніж втратите. Світ навколо вас стане яскравішим і знайде набагато більше фарб, ніж ви можете розгледіти крізь щільну завісу тютюнового диму. Ви вважаєте, що ця фраза-всього лише метафора? Даремно, інтоксикація організму призводить до погіршення зору. Тобто ви бачите гірше, ніж могли б, якби не курили. Втім, зір-це всього лише один з факторів, на які впливає куріння.

Більшість тих людей, що курять, можуть впевнено сказати, що сигарети – відмінна річ, завдяки якій можна влаштувати собі маленьку перерву під тим приводом, що ви курите.

Після відмови від тютюну ваш організм різко помолодшає на кілька років, а якщо ви і так молоді, то ваша бадьорість і активність помітно збільшиться. Візьміть кілька порожніх пачок сигарет і прочитайте, скільки нікотину, смол міститься в кожній сигареті. Прочитали? А тепер уявіть, що все це залишається у вашому організмі. Хіба вам недостатньо інших проблем, що ви будь-що-будь прагнете хоч якось зіпсувати своє здоров’я? А яку радість цим ви доставляєте своїм ворогам! Вони просто приходять в захват при думках про вас, хто не може прожити ні хвилини без того, щоб не затягнутися сигаретою.

Але ж ви сильна людина. І вам просто необхідно доставити своїм ворогам засмучення. Постарайтеся перебороти себе, адже ви дієте так з багатьох причин, одна з яких – бажання насолити недоброзичливцям.

Ви-король, герцог, принц або принцеса, королева, герцогиня, яку хочуть отруїти. Вам всіляко підсовують отруйні вогняні палички, які руйнують вашу особистість і здоров’я. Але тепер ви розкрили підступні підступи Ваших ворогів. І точно знаєте, що їм від вас потрібно! Поетом відмовтеся від сигарети, у вас достатньо сили волі, впевненості в собі, щоб зробити це. Не повторюйте помилок ваших попередників, які виявилися недостатньо сильні. Ви-зовсім інше, ви зможете зробити будь-яку найважчу справу, і вам зовсім неважко не піддаватися підступам і інтригам ворогів.

Відмовтеся від сигарет раз і назавжди, нехай ваше внутрішнє » Я » радіє і торжествує! Ви змогли, ви зробили це, а ваші вороги, заздрісники і недоброзичливці нехай залишаються з носом. Тепер ви невразливі, ви зможете захистити себе від будь-якої біди, адже з однією проблемою ви вже впоралися! Отже, удачі вам!

Глава 2. «Я хочу і можу. »

У даному розділі ми розглянемо такий спосіб лікування від нікотинової залежності, як аутотренінг. Аутотренінг являє собою цілий комплекс спеціально підібраних вправ для самотренування, метою яких є безпосередній вплив на психіку людини. Будь-які психотерапевтичні методи, до яких відноситься і аутотренінг, мають сильний вплив на психіку курця і викликають стійку огиду до куріння і взагалі всьому, що з ним пов’язано. Будь-яке такого роду вплив неодмінно відбивається на організменном рівні, так як існує прямий зв’язок між людською психікою і сприймають рецепторами клітини на соматичному рівні.

Цікаві факти.

Всі чули про рекламу сигарет «Marlboro», до недавнього часу буквально заполоняли ринки. Ці сигарети рекламувалися всюди: по телебаченню, на рекламних щитах, в журналах, газетах та інших засобах масової інформації. Але раптово реклама сигарет була припинена. З чим це було пов’язано, ніхто точно не знає, але ходять чутки, що «знаменитий» ковбой Мальборо помер від раку легенів.

Таким чином, за допомогою певних установок можна домогтися появи потрібної реакції, яка допоможе позбутися від шкідливої звички спочатку на свідомому рівні, а потім і на фізіологічному. Адже пристрасть до тютюну має скоріше психологічний характер, тому аутотренінг може виявитися найбільш ефективним, в порівнянні з іншими методами оздоровлення.

Лікувальний аутотренінг являє собою мовне або ж візуальне самонавіювання з використанням текстів певного змісту. Ці тексти промовляються людиною або ж візуально їм сприймаються, певним чином впливаючи на його психіку. В даному випадку ми буде використовувати аутотренінг для того, щоб відмовитися від куріння. Метою такого самонавіювання є отримання певної реакції на психічному рівні, яка має визначальний вплив на всі фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі людини.

В даному випадку аутотренінг-це скоріше не цілеспрямована регуляція соматичного стану, а усвідомлення, осмислення власних дій і необхідності позбутися шкідливої звички. Аутогенне самонавіювання можна назвати внутрішнім діалогом, сповіддю перед самим собою. В процесі такого внутрішнього монологу людина повинна усвідомити необхідність проведення певних психічних дій всередині себе, а також їх можливість. У нашому випадку ви повинні як слід подумати про те, що саме вас не влаштовує в курінні і як воно впливає на ваше життя, самопочуття і здоров’я.

Аутотренінг відноситься до інформаційних засобів впливу, які розраховані на роботу зі свідомістю людини. Куріння, як і інші шкідливі звички, є наслідком порушеного розуміння і значення певної дії. До певного предмету або дії поступово формується спотворене ставлення, що веде до зрушень у всьому іншому – розумінні, сприйнятті і т.д. виникає складна проблема – проблема уявних, сторонніх і, як правило, соціально орієнтованих, мотивів. Саме тому так важко переконати людину в тому, що прийняте їм за хороше і корисне насправді є шкідливим і смертоносним.

Людина є носієм некерованих сил, які часом відводять його далеко за межі розумного і змушують отримувати насолоду від того, що насправді шкідливо і протиприродно. Більшою мірою це пов’язано з несвідомим компонентом, який маніпулює діями і помислами людини.

Цікаві факти.

За даними конференції ООН з торгівлі та розвитку, курці в усьому світі щорічно витрачають на покупку чотирьох мільйонів сигарет від 85 до 100 мільярдів доларів. В середньому на кожного жителя Землі припадає по 1 000 сигарет на рік. Якщо врахувати, що в процесі куріння беруть мимовільну участь і некурящі люди, які мимоволі стають пасивними курцями, куріння можна цілком назвати загальнопланетарним явищем.

Але раз є в людині сили, які мають негативний вплив, значить, їм на противагу повинні існувати і позитивні, які можуть допомогти повернутися назад і побачити все в істинному світлі. Виявляється, порушене розуміння і сприйняття цілком відновні. Для того щоб вигнати недуга, в незалежності від його природи – соматичної або психічної, потрібно навчитися розмовляти зі своїм тілом на його мові. На словах все дуже просто, тоді як відразу ж виникають питання, як же це здійснити.

Для того щоб організувати комунікативно-оздоровчий процес, спрямований на самовдосконалення і лікування від певних недуг, потрібно знайти в собі можливість одужання і навчитися розмовляти зі своїм тілом осмислено, щоб слова не залишалися порожніми. Крім того, усвідомивши оздоровлення як необхідність і бажану мету, людина сама підсвідомо налаштовується на те, що він буде поступово звільнятися від шкідливого і тяжкого вантажу. Якщо ви хочете кинути палити, але не знаєте, яким чином це зробити, то самонавіювання допоможе не тільки сформулювати проблему і звикнутися з тим, що ви від неї благополучно позбудетеся, але і обдумано відмовитися від травмуючих думок з цього приводу.

Щоб розмова з самим собою був найбільш ефективним, спробуйте уявити, що ви щиро розповідаєте про свою проблему і ті причини, чому вам важко з ними боротися, своєму передбачуваному співрозмовнику. Це може бути уявний близький друг, улюблена собака, відображення в дзеркалі або зовсім незнайома людина – в загальному, об’єкт, кому ви повністю довіряєте і не боїтеся за наслідки. В якості співрозмовника Виберіть того, в кому ви повністю впевнені і з ким відчуваєте себе найбільш спокійно і невимушено.

Тексти, використовувані для аутотренінгу, ви можете створити самостійно або ж скористатися готовими формулами, деякі з яких ми Вам запропонуємо. Самостійне їх складання і розробка рекомендуються в тому випадку, коли ви хочете домогтися найбільш ефективних результатів з урахуванням всіх ваших індивідуальних особливостей.

При заняттях психогенними тренуваннями будь-якого роду слід пам’ятати про деякі загальні правила подібних методик. По-перше, необхідно максимально точно поставити перед собою мету і настільки звикнутися з нею, щоб вона виходила зсередини.

По-друге, необхідно на час змусити себе забути про самокритику і сумніви в успіху. Просто повірте в свої сили, можливості і подальший успіх. По-третє, не намагайтеся прискорити отримання результату, так як це ні до чого не призведе і тільки засмутить вас.

Наберіться терпіння і фіксуйте найдрібніші, незначні зміни в своєму стані. Не забувайте про те, що жодне самонавіювання ніколи не пропадає даром і рано чи пізно воно обов’язково принесе позитивний результат. Справа в тому, що підсвідомості просто потрібен час, щоб звикнути до нових установок, а організму – щоб виробити відповідну програму функціонування.

При підготовці до самонавіювання зробіть так, щоб навколишнє вас обстановка була приємною і комфортною, включіть неголосну заспокійливу мелодію і наповніть кімнату приємним ароматом. Для того щоб домогтися найбільш повного заспокоєння, спробуйте почати з розслаблюючих дихальних вправ, які наведені в іншому розділі нашої книги. Поєднання методик аутотренінгу і дихальної гімнастики в даному випадку вважається досить ефективним.

Ретельно обміркуйте власні формулювання аутогенних настроїв. Вони повинні бути короткими і виражатися простими і чіткими словами, в силу яких ви вірите. Важливо пам’ятати, що аутогенні формули являють собою позитивне програмування, а тому ніколи не містять яких би то не було заперечень – ніколи, ні, не було.

Всі словесні формули слід складати впевнено, з самоодобреніем, відчуттям внутрішньої свободи і радості. Промовляти настрій слід кілька разів – від п’яти до семи, — так як саме така кількість повторень потрібно для засвоєння інформації підсвідомістю. Якщо вам не вдається запам’ятати повний набір формул, то їх можна читати, але в цьому випадку слід глибоко вникати в суть написаного, представляти твердження У вигляді образів.

Після того як ви розслабилися за допомогою запропонованої дихальної методики і потрібну кількість разів вимовили всі необхідні установки, потрібно змінити дихальний ритм, для того щоб активізувати нервову систему. Для цього необхідно перебудувати своє дихання таким чином, щоб глибокі, тривалі вдихи чергувалися з короткими видихами, причому після кожного вдиху потрібно ненадовго затримувати дихання. Різна тривалість і інтенсивність вдихів і видихів має різне функціональне значення, і в даному випадку більш глибокі вдихи сприятимуть збудженню нервової системи.

Отже, ми визначили основну проблему, з якою налаштовані дуже рішуче боротися. Ви кидаєте палити, остаточно і безповоротно. Для того щоб краще розібратися в своїй пристрасті, дайте відповідь на кілька питань. Для початку подумайте, чому ви курите? Що саме приваблює вас в цьому процесі? Прокрутіть в пам’яті всі життєві ситуації, коли у вас в руках знаходиться сигарета, і спробуйте проаналізувати власні емоції в кожному випадку. Як куріння відбивається на вашому самопочутті? А як ви себе почуваєте після кількох викурених одна за одною сигарет? Згадайте, як куріння відбивається на вашому настрої і працездатності протягом усього дня. Згадали?

Куріння є причиною насиченого запаху тютюну від вашого одягу і волосся, який викликає алергічну реакцію у деяких людей, вона проявляється з нападами задухи або сильного сухого кашлю.

Увага, наступне питання: чи впливає те, що ви курите, на ваші відносини з певними людьми? Як ви вважаєте, чи позначається ваша згубна пристрасть на загальному сприйнятті вас іншими людьми? Чи Часто під час стресової, екстремальної ситуації ви тягнетеся за черговою сигаретою? Чи тягне вас більше курити в той час, коли ви роздратовані, неврівноважені, схильні до конфлікту? Чому ви обираєте саме такий шлях подолання стресового стану?

Чесні відповіді на всі ці нескладні питання змалюють загальну картину ваших відносин з нікотином. Проаналізувавши свої спонукання, емоції і відчуття, пов’язані з курінням, ви максимально точно і тверезо оціните самого себе, наблизитеся до істинної причини своєї тяги до сигарети. Використовуючи таку споглядальну форму аналізу, ви станете більш спокійно і врівноважено реагувати на дратівливі раніше фактори навколишнього середовища і, можливо, у вас з’являться реальні шанси позбутися від неприємних і хворобливих звичок.

Навчившись розмовляти з самим собою, ви зробите перший крок до здорової нервової системи і поступово навчитеся володіти собою, стримувати і оцінювати свої емоції. Це необхідно для того, щоб добровільно відмовитися від куріння, відчути марність і шкідливість цього заняття, очиститися від накопиченої бруду і зрозуміти, як приємно дихати не тютюновим димом, а звичайним чистим повітрям.

Провівши ряд допоміжних і підготовчих заходів і грунтовно підготувавшись до процесу самонавіювання, ми підійшли до найголовнішого. Подумайте, що для вас означає Кинути палити? Які позитивні зміни відбудуться у Вашому житті разом з новими змінами? Що нового і корисного ви зможете отримати, перейшовши в дещо інший стан, в порівнянні з колишнім?

Цікаві факти.

У 1936 році аргентинський лікар Рофф виділив зі згорілого тютюну дьоготь. При тривалому контакті зі шкірою тварин він в деяких випадках викликав рак. Пізніше подібні досліди проводилися неодноразово, і було встановлено, що смолисті речовини, що виділяються при згорянні тютюну, викликають рак шкіри у тварин.

В якості готової аутогенної формули, спрямованої на боротьбу з курінням, ви можете використовувати наступний текст, який ви з легкістю можете переробити відповідно до власних потреб:

«Я знайшов у собі сили, щоб кинути палити і почати нове життя. Я можу впоратися з будь-якою проблемою, Самовиховання не доставляє мені ніяких труднощів. Я вірю в свої сили і можливості. Моє життя змінюється до невпізнання, як і я сам. Кинувши сигарету, я знаходжу щастя і спокій. Я можу дихати на повні груди, вдихати цілющий, чистий, ароматний повітря. Кожен вдих дарує мені насолоду і справжнє задоволення від життя. Я радію своїй свободі і тому, що я став іншою людиною. З кожним днем, що віддаляє мене від сьогоднішнього, я стаю більш здоровим і молодим. Мій організм очищається і починає функціонувати з новими силами. Мої легені-здорові і чисті, моє серце працює бездоганно. Я повноцінно живу і посміхаюся всьому світу. Мої майбутні діти будуть здоровими і красивими, як і я».

Кинувши курити, ви дасте самому собі можливість почати життя з нового аркуша, довести собі та іншим, що ви здатні на дуже багато і в вас дрімає безліч талантів. Вас будуть відвідувати неприємні спогади про ті часи, коли ви ще курили і були зовсім іншою людиною. Ви помітите, скільки проблем відпадуть самі собою, і Вашому погляду постануть абсолютно нові, невідкриті горизонти. У Вашому житті з’являться нові радості і захоплення.

Крім аудіального впливу ефективно використання і візуального, коли в якості засобів впливу на психіку використовуються різні написи, картинки і фотографії певного змісту. Вони прикріплюються на найвидніших місцях і часто використовуваних побутових предметах. Відомо, що людське сприйняття загострюється вранці, відразу ж після пробудження, тому слід враховувати дану особливість і прикріплювати написи туди, куди ви зазвичай дивитеся вранці, – це може бути дзеркало у ванній кімнаті, холодильник або стеля над ліжком. Таким ненав’язливим способом можна домогтися всього чого завгодно. Звикаючи до написів, ми поступово зовсім перестаємо їх помічати, і вони «поселяються» в нашій підсвідомості. Природно, що ці установки певним чином змінюють наш внутрішній стан і сприяють відповідним змінам всередині нашого організму.

Якщо ви жінка, то куріння для вас – ще більша трагедія, ніж для чоловіків, яких, як правило, мало турбує питання про їх зовнішності. Через сигарет ваші зуби поступово стають жовтими і починають руйнуватися, тому що при черговому затягуванні тютюновий дим, що потрапив в порожнину рота, руйнує емаль зубів.

Відмітна особливість письмових гасел, що мають візуальний вплив, — це лаконічність, стислість і образність. Наприклад «» я завжди з легкістю домагаюся всього, чого хочу» «» я назавжди кинув палити!»,» Сигарета – мій повалений ворог«,»кожна викурена сигарета вбиває клітинку мого організму». Залежно від способу вашого особистісного сприйняття можете використовувати різноманітні написи – від самостверджуючих до страхітливих.

Боротьба з курінням: 31 книга-завантажити в fb2, txt на Андроїд або читати онлайн.

Боротьба з курінням.

Занадто багато книг? Ви можете уточнити книги за запитом «боротьба з курінням» (в дужках показано кількість книг для даного уточнення)

Шановні читачі, уявіть, що Ви потрапляєте в ситуацію, коли не розумієте, що відбувається навколо. Коли друзі і знайомі стають ворогами, а оточуючі вас люди починають божеволіти і здійснювати незрозумілі, навіть дикі вчинки, руйнувати всі усталені норми поведінки і моралі. Коли ж…

Як кинути палити.

Якщо ви вирішили кинути палити, пропоную Вам найефективніший і надійний спосіб. Він гарантує від можливих нервових зривів, не вимагає матеріальних витрат і випробуваний на моєму багаторічному досвіді. Я сам протягом 18 років більше десяти разів все намагався кинути палити, але мої спроби були марними і без…

Легкий спосіб кинути палити спеціально для жінок.

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути палити, стикаються з особливими труднощами. Для жінки, що палить сигарета-важливий елемент систем…

Соціально-економічні фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборони на куріння в громадських.

У статті досліджуються фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборон на куріння в лікарнях, вузах, на робочих місцях, в закритих спортивних спорудах, ресторанах і кафе, барах і клубах. На даних загальнонаціонального опитування населення, проведеного Центром Юрія Левади на замовлення НДУ ВШЕ в 2011 р.…

Легкий спосіб кинути палити в картинках.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців. Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги. Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба ку…

Свобода від залежності. На допомогу курцям.

Люди, жорстоко страждають від тютюнової залежності, часто хочуть і не можуть від неї позбутися, фізично як би відчуваючи якусь «залізну хватку». Відповісти на питання про природу залежності курців, розділити її на складові – духовні, психологічні, фізіологічні процеси, а слідом за цим …

Анатомія здорового і нездорового способу життя атлас.

У книзі в доступній формі представлені відомості про будову і функції людського організму в нормі, а також про зміни при найбільш поширених захворюваннях і патологічних станах, викликаних впливом шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія, нераціональне харчування та ін.…

Ліки від куріння.

Ця книга, написана одним з провідних петербурзьких психотерапевтів, допоможе тим, хто схильний до однієї з найбільш шкідливих звичок нашого часу. Пройшовши запропоновані в ній тести, можна зрозуміти наскільки велика ваша нікотинова залежність, оцінити свою готовність розлучитися з сигаретою. Після того, як…

Легкий спосіб кинути палити.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод отримав високі відгуки лікарів і користується величезним успіхом у багатьох країнах світу, він допоміг мільйонам кури…

Це остання книга Алена Карра, написана ним незадовго до смерті. Розроблена автором методика допомогла десяткам мільйонів курців назавжди позбутися від пристрасті до тютюну, а його книга «Легкий спосіб кинути палити» стала світовим бестселером. Аллен Карр розповідає про те, як під тиском…

Кидай курити! Самокодування по системі СОС.

Як кинути палити? Легко і просто! Ви станете кращим гіпнотизером для самого себе. За допомогою розробленої доктором Звягіним методики-системи СОС — ви не тільки позбудетеся від нікотинової залежності, але і досягнете гармонії тіла і духу, знайдете відмінне самопочуття і довголіття. Володимир Звяг…

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі.

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі в 1983 році Аллен Карр розробив методику, яка дозволила мільйонам курців назавжди позбутися від куріння і сьогодні відома як «Легкий спосіб кинути палити». У книзі розвінчуються міфи, пов’язані з курінням, і пропонуються ефективні …

Легкий спосіб кинути курити спеціально для жінок.

Перевірені поради відомого фахівця! Гарантований результат! Ця методика розроблена спеціально для жінок, які прагнуть кинути палити. Жодних мук відвикання та дискомфорту, жодних замінників нікотину. Прочитайте цю книжку, і ви …

Інформаційна технологія звільнення від алкогольної та нікотинової залежності, депресії, хронічес.

Місія проекту: Інформаційна підтримка людей, які страждають від нікотинової та алкогольної залежності, депресії, хронічної втоми, а також їх родичів, лікарів, вчителів, соціальних працівників, керівників усіх рівнів і всіх, хто цікавиться даною проблематикою. Мета учасника проекту: …

Легкий спосіб кинути палити для жінок в картинках.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців. Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги. Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба ку…

Пити або жити? У гонитві за Білим кроликом.

Дана книга не є навчальним виданням або набором класичних рекомендацій. Це міркування практикуючого лікаря про власний досвід залежності і досвід своїх пацієнтів. Ненав’язлива бесіда про почуття людей, які страждають алкогольної,наркотичної, нікотинової та ігрової залежностями. Будь-яке знання…

Кинути палити назавжди. Найефективніші методи лікування тютюнової залежності.

У книзі відомого лікаря-нарколога, кандидата медичних наук, президента незалежної наркологічної Гільдії, Руслана Миколайовича Ісаєва наводиться розбір існуючих методик лікування тютюнової залежності. Простою доступною мовою автор детально розкриває переваги і недоліки різних підходів…

Легкий спосіб кинути курити.

Усе, що вам потрібно для того, щоб кинути курити, – це книга, яку ви тримаєте в руках! Вам нема чого боятися, ви не наберете вагу і не відчуєте, ніби вам чогось бракує, – ви навіть можете продовжувати палити, поки її читаєте. «Легкий…

Це незвичайний любовний трикутник: він, вона і димний біс. Старшокласниця Емма не може ні дня прожити без сигарет. Олексій, який сповідує здоровий спосіб життя, не може ні дня прожити без Емми. Як не намагається він відучити її від шкідливої звички, у нього нічого не виходить. «Або я або сигарета», — ставши…

Як я кинув палити.

Практичне керівництво до дії для тих, хто ще не знає як, але дуже хоче назавжди розлучитися з сигаретою. Вироблена на основі мого особистого досвіду дієва система, викладена в цій книзі, допоможе вам назавжди позбутися від цієї страшної залежності. …

Куріння тютюну. Шкода, способи відмови. Рекомендації всім хто курить і бажає позбутися про тютюнову заві.

У Методичних рекомендаціях викладені відомості про шкоду тютюнопаління, про дію нікотину на нервову систему, органи дихання і травлення, серцево-судинну та ендокринну системи людини, про заходи щодо подолання нікотинової залежності, види і форми психологічної корекції і фармакотерапії л…

Кинути палити легко сьогодні.

Методика яка дозволяє кожній залежній людині кинути палити сигарети назавжди, як всі знають будь-яка залежність починається з голови, автор дає покрокові вправи завдяки яким ви зможете швидко і безболісно кинути палити сигарети назавжди. …

Кидай курити зараз, не набираючи вагу.

«Легкий спосіб кинути палити» Аллена Карра виявився найефективнішим методом порвати з нікотиновою залежністю. Він допоміг мільйонам курців у всьому світі кинути палити-легко, безболісно, назавжди. У книзі викладена Нова, доповнена, перероблена і вдосконалена версія популярно…

Єдиний спосіб кинути палити назавжди.

У цій книзі, що стала продовженням супербестселера» Легкий спосіб кинути палити», вперше викладена найповніша авторська методика, що допомагає кинути палити навіть самим завзятим курцям. Аллен Карр детально розповідає про підступні пастки, що підстерігають кожного, хто прийняв рішення кинути ку…

Ліки від куріння.

книги кинути палити

На фонограмі представлений психотерапевтичний сеанс, створений за унікальною авторською методикою одного з найвідоміших психотерапевтів Санкт-Петербурга, доктора Володимира Саламатова. Перед прослуховуванням рекомендується прочитати однойменну електронну книгу, також представлену в магазині. Сеан…

Як правильно кинути палити. А також що робити, якщо Аллен Карр не допомагає.

Вивчивши цю книгу, ви переконаєтеся, що позбутися від тютюнопаління можна легко – без застосування сили волі і без мук, а навпаки – весело і з посмішкою на обличчі. Для початку ми легко звільнимося від нікотинової залежності, а потім зможемо в будь-який час, коли нам захочеться, балуватися Трав’яними Сигарета…

Легкий спосіб кинути палити.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод отримав високі відгуки лікарів і користується величезним успіхом у багатьох країнах світу, він допоміг мільйонам кури…

Я більше не курю!

«Кинути палити легко. Я сам кидав раз сто»,-пожартував колись Марк Твен. Професор психології, всесвітньо відомий фахівець з нікотинової залежності Роберт Уест розповідає, що треба зробити, щоб одна з ваших спроб «зав’язати» увінчалася, нарешті, успіхом і ви назавжди позбулися сига…

Як допомогти нашим дітям кинути палити.

Аллен Карр-автор відомого у всьому світі бестселера»Легкий спосіб кинути палити». Після численних безрезультатних спроб відмовитися від куріння за допомогою традиційних методів в 1983 році він розробив методику, яка дозволила йому назавжди позбутися від нікотинової залежності. В книзі…

Легкий спосіб кинути палити спеціально для жінок.

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути палити, стикаються з особливими труднощами. Для жінки, що палить сигарета-важливий елемент системи під…

Мій легкий спосіб.

Ця книга-автобіографія Аллена Карра, драматична історія перетворення пригніченого, стомленого життям бухгалтера, який не виймав сигарети з рота, в провідного експерта по боротьбі із залежностями і пристрасного проповідника здорового способу життя. Тридцять років тому він вперше спробував кинути курить…

7 книг для тих, хто кидає палити.

Добірка відмінних книг для тих, хто кидає палити і ніяк не може: спеціальна література розповідає про цікаві методики і мотивує.

Представляємо добірку літератури про методики, які полегшать відмову від сигарет. Ці книги допоможуть кинути палити тим, хто вже серйозно налаштувався на це :

1. Аллен Карр « » Легкий спосіб кинути палити»

Аллен Карр — не психолог і не лікар. Він-звичайний бухгалтер, викурює по кілька пачок в день і знайшов спосіб відмовитися від поганої звички самостійно, не вдаючись до допомоги наркологів або медикаментів. Автор вважає, що основна причина невдач при спробах забути про сигарети — психологічний боязнь відмови від куріння. Під час читання курець повинен зрозуміти, чому його так тягне до цигарок і побачити, що у його залежності немає ніякого міцного фундаменту, а значить, її можна побороти. Методика Карра дійсно допомогла багатьом людям по всьому світу, саме тому книга витримала кілька перевидань, і зараз є найбільш відомою серед літератури про нікотинової залежності.

2. Андрій Райт « » 200 способів кинути палити»

Книга написана російським лікарем-психотерапевтом, який присвятив себе вивченню різного роду залежностей. Видання являє собою огляд різних методик відмови від куріння: від нікотинових пластирів до змов і молитов. Автор розглядає переваги і недоліки методів, допомагає розібратися, які з них здатні допомогти, а які — абсолютно неефективні.

3. Міріам Стоппард « » кинемо палити»

Книга з конкретними рекомендаціями щодо позбавлення від згубної звички. У ній автор узагальнює власну практику роботи з пацієнтами, які страждають від нікотинової залежності. Видання підходить не тільки для тих, хто намагається кинути палити, але і для медпрацівників, які ведуть пропаганду проти куріння, і тих, хто не курить, але хоче більше дізнатися про шкоду сигарет.

4. Торре Шламеус « » Дзен і мистецтво звільнятися від куріння. Відмова від куріння як шлях самопізнання»

Книга детально розповість про особисті напрацювання автора-відмову від куріння за допомогою дзенської філософії. Боротьба зі звичкою показується як духовний процес розуміння себе і навколишньої реальності, вирішення протиріч, що вирують всередині кожної людини. Вихід з таких конфліктів і позбавлення від помилок дозволяють повністю позбутися від негативних залежностей.

5. Олексій Козлов « » аутотренінг відмови від куріння»

Аудіокнига розповідає про методику автора, заснованої на еріксонівському гіпнозі. Його суть в тому, що кожна людина може самостійно займатися аутотренінгом, вселити собі необхідність відмовитися від куріння. Методика допомагає з’ясувати, які проблеми стоять за звичкою курити, усунути глибинні причини залежності і замінити їх на позитивні установки.

6. Юрій Соколов « » як відмовитися від куріння: дієвий спосіб розлучитися з сигаретою»

Книга написана курцем зі стажем 37 років, успішно відмовився від своєї звички і розробив власну методику. Рекомендації відносно прості, але при наявності сили волі і регулярному застосуванні порад з книги — автор гарантує повне позбавлення від нікотинової залежності.

7. Павло Барабаш, » кинь курити зараз»

Книга написана психологом, керівником Хабаровського центру НЛП, упор зроблений на психологічні методики боротьби зі шкідливими звичками. Читачеві потрібно послідовно читати книгу і виконувати зазначені вправи. При правильному використанні тренінгу куріння залишиться в минулому після закінчення останньої глави.

У списку-далеко не всі видання, призначені для тих, хто прагне кинути палити. Варто розуміти, що ніяка книга не допоможе при відсутності внутрішнього бажання позбутися шкідливої звички. Методики можуть стати тільки додатковим мотиватором, що зміцнює силу волі і допомагає подолати найбільш важкі періоди боротьби з курінням.

Катерина Кушнір, вища медична освіта.

Книга проти куріння читати.

Про книгу » Легкий спосіб кинути палити»

книги кинути палити

Багатьох людей турбує проблема куріння. Колись це навіть вважалося модним, але ось тепер суспільство все більше схиляється до здорового способу життя. Однак куріння — це не така проста річ, від якої можна легко відмовитися. Тому курці проходять кілька етапів в спробі позбутися згубної звички. Деяким вдається з цим впоратися, а інші здаються. Ті, хто впевнено йде до своєї мети, вирішуються довіритися книзі. А вона здатна допомогти навіть самим зневіреним.

Беручи в руки книгу Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити», багато налаштовуються скептично. А все тому, що вони думають, що зараз побачать чергове видання, в якому описані всі принади наслідків куріння. Ні, в цій книзі ви не знайдете дратівливих нотацій, барвисто описаних захворювань, викликаних курінням. Вас ніхто не буде переконувати в тому, що це шкідливо, негарно, огидно і погано пахне, в будь-якому сенсі цього слова. Автор просто доносить до вас думку, що кинути палити легко.

У міру читання щось змінюється у вашому сприйнятті, і ви спокійно приймаєте думку про те, що куріння вам не потрібно. Книга може сильно вас змінити, адже вона добре мотивує відмовитися від сигарет. З цим погоджуються багато з тих, хто читав цю книгу.

На нашому сайті ви можете завантажити книгу «Легкий спосіб кинути палити» Карр Аллен безкоштовно і без реєстрації у форматі fb2, rtf, epub, pdf, txt, читати книгу онлайн або купити книгу в інтернет-магазині.

У пошуку дієвого способу позбавлення від тютюнової залежності курцям часто на очі попадається книга Аллена Карра»Легкий спосіб кинути палити». Але чомусь такий метод не у всіх викликає довіру. Однак статистика говорить на користь автора. Книга за роки існування стала справжнім бестселером, а той факт, що вона перекладена на 20 мов, тільки підтверджує це.

Більше 70% читачів після вивчення його методики з легкістю розлучаються із залежністю, яка тривалий час отруювала їм життя. Такими високими показниками ефективності може похвалитися далеко не кожен спосіб боротьби з курінням. Сьогодні цю книгу можна придбати в будь-якому книжковому магазині або завантажити безкоштовно в Інтернеті.

Кілька слів про автора книги » Як кинути палити»

Аллен Карр є творцем авторської методики по боротьбі з курінням, яку він виклав у своїй книзі. Як завзятий курець 30-річним стажем, він неодноразово робив спроби розлучитися з цим згубним пристрастю, але вони не приносили потрібного результату — повного і безповоротного відмови від сигарет. Але в 1983 році автор зміг побороти залежність, винайшовши по-справжньому швидкий спосіб легко і просто зав’язати з курінням . Бачачи в собі сили допомогти відмовитися від шкідливої звички мільйонам людей, Аллен Карр випускає друковане видання, яке швидко стає надзвичайно популярним серед читачів і отримує схвалення фахівців. Пізніше він засновує мережу клінік.

Книга швидкий спосіб кинути палити не єдине творіння цього автора. Також він написав роботи по звільненню від алкогольної залежності і надмірної ваги.

Введення.

Ця частина книги присвячена опису довгої і безуспішної боротьби автора з курінням. Він в яскравих фарбах оповідає про те, з якими труднощами йому доводилося стикатися, в черговий раз, відмовляючись від сигарет. Поштовхом для винаходу свого методу став похід Карра на сеанс гіпнозу. Потрібного ефекту, до слова, він не приніс, але саме його автор вважає вирішальним моментом, що сформував в його голові правильний підхід до позбавлення від залежності.

Вся книга Як кинути палити Аллен Карр будується навколо переконання, що розлучитися з сигаретою назавжди легко. І для цього не потрібно всіляко тренувати і зміцнювати силу волі, адже в процесі відмови від куріння вона грає далеко не головну роль. Автор не вдається до методів залякування читача всілякими страшними хворобами, які може спричинити за собою куріння. Книга Як кинути палити містить лише роз’яснення простих речей, які палить людина сприймає неправильно.

Шкідливої звички не існує!

У своїй роботі Аллен Карр використовує слово «звичка» виключно для зручності читачів. Але сам він вважає, що куріння не є, ні шкідливою, ні згубною, ні будь-якої іншої звичкою. Якщо слідувати логіці автора тютюнопаління — це наркотична залежність.

Нікотин автор описує як один з підступних наркотиків, курців називає наркоманами. Досить вжити одну сигарет, щоб породити початок тяги до куріння. Початківець курець не буде відчувати якогось задоволення, а тільки відчує неприємні відчуття. В цьому і полягає підступ, про який свідчить книга способи швидко кинути палити . Коли нікотин почне виводитися з організму, людина відчує спустошеність, яку знову необхідно заповнити сигаретою. Так народжується нікотинова залежність. Але, незважаючи на це, у автора є методика як легко і швидко від неї позбутися .

Міфи про куріння будуть розвіяні.

Аллен Карр у своїй роботі велику увагу приділяє руйнуванню помилкових думок, усталених у суспільстві. Саме ними» прикриваються » курці, нездатні розлучитися зі своєю пристрастю. Книга Як кинути палити Аллен Карра розвінчає такі міфи:

Сигарети приносять задоволення людині. Курець усвідомлено вибирає життя з сигаретою. За допомогою тютюну легко розслабитися і зняти стрес. Відмова від куріння принесе фізичний біль. Зайва вага утворюється у кожної людини, який кинув палити. Кинути сигарети допоможуть медичні засоби на основі нікотину розпрощатися із залежністю назавжди неможливо.

Автор на всі ці переконання призведе ряд доводів, що дозволяють читачеві зрозуміти, що вищеописані факти не мають нічого спільного з реальністю. Справжніми причинами куріння він вважає нікотинову залежність і вплив на мозок курця ззовні.

Чому метод Карра діє?

Завантажена з інтернету, книга легкий спосіб кинути курити Аллен, безкоштовно дасть можливість розпрощатися із залежністю, не докладаючи особливих зусиль. Тому що вона спрямована на те, щоб докорінно змінити ставлення курця до своєї пристрасті. Робота Карра дає зрозуміти, що кинути палити можна, не володіючи міцною силою волі. Адже борючись із залежністю з її допомогою, рано чи пізно людина неминуче зірветься і закурить. Так відбувається тому, що неможливо постійно контролювати власну підсвідомість.

У процесі вивчення методики читач проведе самоаналіз і зрозуміє, що куріння не приносить задоволення, не дозволяє розслабитися, а, навпаки, тримає в постійній напрузі. А відмова від сигарет не супроводжується реальними неприємними відчуттями.

Авторська методика допомагає відмовитися від сигарет без боротьби з самим собою. Прочитавши працю цієї людини можна зрозуміти, що можна скільки завгодно намагатися протистояти спокусі. Але, тільки викорінивши бажання курити, можна перемогти залежність. Завдяки цьому знанню, яким поділився Аллен Карр, мільйони людей на планеті легко розлучилися з сигаретами. Щоб особисто переконатися в ефективності його методу варто, лише завантажити книгу легкий спосіб кинути палити і прочитати її до кінця.

Боротьба з курінням.

Занадто багато книг? Ви можете уточнити книги за запитом «боротьба з курінням» (в дужках показано кількість книг для даного уточнення)

Як кинути палити.

Якщо ви вирішили кинути палити, пропоную Вам найефективніший і надійний спосіб. Він гарантує від можливих нервових зривів, не вимагає матеріальних витрат і випробуваний на моєму багаторічному досвіді. Я сам протягом 18 років більше десяти разів все намагався кинути палити, але мої спроби були марними і без…

Легкий спосіб кинути палити спеціально для жінок.

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути палити, стикаються з особливими труднощами. Для жінки, що палить сигарета-важливий елемент систем…

У статті досліджуються фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборон на куріння в лікарнях, вузах, на робочих місцях, в закритих спортивних спорудах, ресторанах і кафе, барах і клубах. На даних загальнонаціонального опитування населення, проведеного Центром Юрія Левади на замовлення НДУ ВШЕ в 2011 р.…

Легкий спосіб кинути палити в картинках.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців. Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги. Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба ку…

Люди, жорстоко страждають від тютюнової залежності, часто хочуть і не можуть від неї позбутися, фізично як би відчуваючи якусь «залізну хватку». Відповісти на питання про природу залежності курців, розділити її на складові – духовні, психологічні, фізіологічні процеси, а слідом за цим …

Анатомія здорового і нездорового способу життя атлас.

У книзі в доступній формі представлені відомості про будову і функції людського організму в нормі, а також про зміни при найбільш поширених захворюваннях і патологічних станах, викликаних впливом шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія, нераціональне харчування та ін.…

Ліки від куріння.

Ця книга, написана одним з провідних петербурзьких психотерапевтів, допоможе тим, хто схильний до однієї з найбільш шкідливих звичок нашого часу. Пройшовши запропоновані в ній тести, можна зрозуміти наскільки велика ваша нікотинова залежність, оцінити свою готовність розлучитися з сигаретою. Після того, як…

Легкий спосіб кинути палити.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод отримав високі відгуки лікарів і користується величезним успіхом у багатьох країнах світу, він допоміг мільйонам кури…

Це остання книга Алена Карра, написана ним незадовго до смерті. Розроблена автором методика допомогла десяткам мільйонів курців назавжди позбутися від пристрасті до тютюну, а його книга «Легкий спосіб кинути палити» стала світовим бестселером. Аллен Карр розповідає про те, як під тиском…

Кидай курити! Самокодування по системі СОС.

книги кинути палити

Як кинути палити? Легко і просто! Ви станете кращим гіпнотизером для самого себе. За допомогою розробленої доктором Звягіним методики-системи СОС — ви не тільки позбудетеся від нікотинової залежності, але і досягнете гармонії тіла і духу, знайдете відмінне самопочуття і довголіття. Володимир Звяг…

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі.

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі в 1983 році Аллен Карр розробив методику, яка дозволила мільйонам курців назавжди позбутися від куріння і сьогодні відома як «Легкий спосіб кинути палити». У книзі розвінчуються міфи, пов’язані з курінням, і пропонуються ефективні …

Легкий спосіб кинути курити спеціально для жінок.

Перевірені поради відомого фахівця! Гарантований результат! Ця методика розроблена спеціально для жінок, які прагнуть кинути палити. Жодних мук відвикання та дискомфорту, жодних замінників нікотину. Прочитайте цю книжку, і ви …

Інформаційна технологія звільнення від алкогольної та нікотинової залежності, депресії, хронічес.

Місія проекту: Інформаційна підтримка людей, які страждають від нікотинової та алкогольної залежності, депресії, хронічної втоми, а також їх родичів, лікарів, вчителів, соціальних працівників, керівників усіх рівнів і всіх, хто цікавиться даною проблематикою. Мета учасника проекту: …

Легкий спосіб кинути палити для жінок в картинках.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців. Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги. Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба ку…

Пити або жити? У гонитві за Білим кроликом.

Дана книга не є навчальним виданням або набором класичних рекомендацій. Це міркування практикуючого лікаря про власний досвід залежності і досвід своїх пацієнтів. Ненав’язлива бесіда про почуття людей, які страждають алкогольної,наркотичної, нікотинової та ігрової залежностями. Будь-яке знання…

Кинути палити назавжди. Найефективніші методи лікування тютюнової залежності.

У книзі відомого лікаря-нарколога, кандидата медичних наук, президента незалежної наркологічної Гільдії, Руслана Миколайовича Ісаєва наводиться розбір існуючих методик лікування тютюнової залежності. Простою доступною мовою автор детально розкриває переваги і недоліки різних підходів…

Легкий спосіб кинути курити.

Усе, що вам потрібно для того, щоб кинути курити, – це книга, яку ви тримаєте в руках! Вам нема чого боятися, ви не наберете вагу і не відчуєте, ніби вам чогось бракує, – ви навіть можете продовжувати палити, поки її читаєте. «Легкий…

Це незвичайний любовний трикутник: він, вона і димний біс. Старшокласниця Емма не може ні дня прожити без сигарет. Олексій, який сповідує здоровий спосіб життя, не може ні дня прожити без Емми. Як не намагається він відучити її від шкідливої звички, у нього нічого не виходить. «Або я або сигарета», — ставши…

Як я кинув палити.

Практичне керівництво до дії для тих, хто ще не знає як, але дуже хоче назавжди розлучитися з сигаретою. Вироблена на основі мого особистого досвіду дієва система, викладена в цій книзі, допоможе вам назавжди позбутися від цієї страшної залежності. …

Куріння тютюну. Шкода, способи відмови. Рекомендації всім хто курить і бажає позбутися про тютюнову заві.

У Методичних рекомендаціях викладені відомості про шкоду тютюнопаління, про дію нікотину на нервову систему, органи дихання і травлення, серцево-судинну та ендокринну системи людини, про заходи щодо подолання нікотинової залежності, види і форми психологічної корекції і фармакотерапії л…

Кинути палити легко сьогодні.

Методика яка дозволяє кожній залежній людині кинути палити сигарети назавжди, як всі знають будь-яка залежність починається з голови, автор дає покрокові вправи завдяки яким ви зможете швидко і безболісно кинути палити сигарети назавжди. …

Кидай курити зараз, не набираючи вагу.

«Легкий спосіб кинути палити» Аллена Карра виявився найефективнішим методом порвати з нікотиновою залежністю. Він допоміг мільйонам курців у всьому світі кинути палити-легко, безболісно, назавжди. У книзі викладена Нова, доповнена, перероблена і вдосконалена версія популярно…

Єдиний спосіб кинути палити назавжди.

У цій книзі, що стала продовженням супербестселера» Легкий спосіб кинути палити», вперше викладена найповніша авторська методика, що допомагає кинути палити навіть самим завзятим курцям. Аллен Карр детально розповідає про підступні пастки, що підстерігають кожного, хто прийняв рішення кинути ку…

Ліки від куріння.

На фонограмі представлений психотерапевтичний сеанс, створений за унікальною авторською методикою одного з найвідоміших психотерапевтів Санкт-Петербурга, доктора Володимира Саламатова. Перед прослуховуванням рекомендується прочитати однойменну електронну книгу, також представлену в магазині. Сеан…

Як правильно кинути палити. А також що робити, якщо Аллен Карр не допомагає.

Вивчивши цю книгу, ви переконаєтеся, що позбутися від тютюнопаління можна легко – без застосування сили волі і без мук, а навпаки – весело і з посмішкою на обличчі. Для початку ми легко звільнимося від нікотинової залежності, а потім зможемо в будь-який час, коли нам захочеться, балуватися Трав’яними Сигарета…

Легкий спосіб кинути палити.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод отримав високі відгуки лікарів і користується величезним успіхом у багатьох країнах світу, він допоміг мільйонам кури…

Я більше не курю!

«Кинути палити легко. Я сам кидав раз сто»,-пожартував колись Марк Твен. Професор психології, всесвітньо відомий фахівець з нікотинової залежності Роберт Уест розповідає, що треба зробити, щоб одна з ваших спроб «зав’язати» увінчалася, нарешті, успіхом і ви назавжди позбулися сига…

Як допомогти нашим дітям кинути палити.

Аллен Карр-автор відомого у всьому світі бестселера»Легкий спосіб кинути палити». Після численних безрезультатних спроб відмовитися від куріння за допомогою традиційних методів в 1983 році він розробив методику, яка дозволила йому назавжди позбутися від нікотинової залежності. В книзі…

Легкий спосіб кинути палити спеціально для жінок.

книги кинути палити

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути палити, стикаються з особливими труднощами. Для жінки, що палить сигарета-важливий елемент системи під…

Мій легкий спосіб.

Ця книга-автобіографія Аллена Карра, драматична історія перетворення пригніченого, стомленого життям бухгалтера, який не виймав сигарети з рота, в провідного експерта по боротьбі із залежностями і пристрасного проповідника здорового способу життя. Тридцять років тому він вперше спробував кинути курить…

Книги кинути палити.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців.

Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, с . дальший.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців.

Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги.

Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба курити зникає без будь-якого заміщення.

Універсальність: метод Аллена Карра допоможе кожному впоратися з тривогами і страхами, які заважають нам жити повноцінним життям і насолоджуватися нею.

Результат: нове, ні з чим не порівнянне відчуття свободи.

Читати уривок Де купити 2. Мій легкий спосіб Аллен Карр 3.

Ця книга-автобіографія Аллена Карра, драматична історія перетворення пригніченого, стомленого життям бухгалтера, який не виймав сигарети з рота, в провідного експерта по боротьбі із залежностями і . дальший.

Ця книга-автобіографія Аллена Карра, драматична історія перетворення пригніченого, стомленого життям бухгалтера, який не виймав сигарети з рота, в провідного експерта по боротьбі із залежностями і пристрасного проповідника здорового способу життя. Тридцять років тому він вперше спробував кинути палити, обмеживши кількість сигарет до однієї на годину. Коли йому нарешті вдалося кинути палити назавжди, він поділився з дружиною безглуздою ідеєю: він вирішив зцілити світ від куріння.

Ця книга — не просто історія створення «Легкого способу», який допоміг мільйонам людей кинути палити; це сповідь непересічної людини, яка поставила перед собою високу мету і не побоялася заради її досягнення радикально змінити своє благополучне життя; відверта розповідь автора про власні успіхи і невдачі, злети і падіння. Історія життя Аллена Карра допоможе вам не втрачати присутності духу і не опускати руки після невдалої спроби кинути палити і стане підтримкою кожному, хто вирішив відмовитися від куріння.

Якщо ви твердо переконані, що ніколи не зможете кинути палити, прочитайте цю книгу, і ви зміните свою думку.

Читати уривок Де купити 3. Як я кинув палити Astrogreep 3.

Практичне керівництво до дії для тих, хто ще не знає як, але дуже хоче назавжди розлучитися з сигаретою. Вироблена на основі мого особистого досвіду дієва система, викладена в цій . дальший.

Практичне керівництво до дії для тих, хто ще не знає як, але дуже хоче назавжди розлучитися з сигаретою. Вироблена на основі мого особистого досвіду дієва система, викладена в цій книзі, допоможе вам назавжди позбутися від цієї страшної залежності.

Читати уривок Де купити 4. Інформаційна технологія звільнення від алкогольної та нікотинової залежності, депресії, хронічної втоми м.а. Тетюшкін 2.

Інформаційна підтримка людей, які страждають від нікотинової та алкогольної залежності, депресії, хронічної втоми, а також їх родичів, лікарів, вчителів, соціальних . дальший.

Інформаційна підтримка людей, які страждають від нікотинової та алкогольної залежності, депресії, хронічної втоми, а також їх родичів, лікарів, вчителів, соціальних працівників, керівників усіх рівнів і всіх, хто цікавиться даною проблематикою.

Мета учасника проекту:

Дотримуючись представленої інструкції, створити новий алгоритм своєї життєдіяльності, в якому не буде місця алкоголю і тютюну (депресії, хронічної втоми і т.п.).

Важливо! Ми не боремося із залежністю і не лікуємо її в загальноприйнятому сенсі цього слова, хоча лікуванню присвячена значна частина цієї книги. Ми допомагаємо створити новий, здоровий і успішний спосіб життя, заснований на принципово більш високому рівні інформаційного забезпечення (деталі роз’яснимо пізніше). Для досягнення цієї мети учасник проекту використовує всі можливі інформаційно-комунікативні технології (покрокова інструкція, сайт проекту – http://mednauka.net/, система Питання-відповідь http://mednauka.net/mail, соціальні мережі тощо). Таким чином, учасник проекту з «пацієнта» перетворюється в «фахівця», здатного абсолютно самостійно вирішити свою проблему, а можливо і допомогти в цьому іншим.

Важливо! Все, що стосується медикаментів і психотерапії, в рівній мірі стосується як алкогольної / нікотинової залежності, так і депресії / хронічної втоми.

Читати уривок Де купити 5. Легкий спосіб кинути палити Аллен Карр 1.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод получ . дальший.

Аллен Карр був завзятим курцем і викурював по сотні сигарет в день. Після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він розробив унікальну методику відмови від нікотину. Його метод отримав високі відгуки лікарів і користується величезним успіхом у багатьох країнах світу, він допоміг мільйонам курців кинути палити – легко, безболісно, назавжди.

Метод Аллена Карра не вимагає сили волі, оскільки завдяки йому у курця пропадає саме бажання курити, зникають страхи через поширених помилок, пов’язаних з курінням. Метод допоможе кожному курцеві, незалежно від того, як давно і скільки ви курите. Ніяких хитрощів і хитрощів, ніяких залякувань і моралей, ніякого дискомфорту в результаті відмови від куріння.

«Легкий спосіб» Аллена Карра вже допоміг кинути палити мільйонам курців в Росії. Він допоможе і вам.

Друге видання, доповнене і перероблене.

Читати уривок Де купити 6. Популярно про штрафи: ЖКГ, ГИБДД, кредити, іпотека, за куріння, податки, кадри, автоштрафи, адміністративні, арбітраж Денис Шевчук 1.

Посібник містить унікальний матеріал, узагальнюючий штрафні санкції в різних областях: ЖКГ, ГИБДД, кредити, іпотека, за куріння, податки, кадри, автоштрафи, адміністративні, арбітраж та ін.

Читати уривок Де купити 7. Кидай курити зараз, не набираючи вагу Аллен Карр.

«Легкий спосіб кинути палити» Аллена Карра виявився найефективнішим методом порвати з нікотиновою залежністю. Він допоміг мільйонам курців у всьому світі кинути палити-легко, безболісно,. дальший.

«Легкий спосіб кинути палити» Аллена Карра виявився найефективнішим методом порвати з нікотиновою залежністю. Він допоміг мільйонам курців у всьому світі кинути палити-легко, безболісно, назавжди.

У книзі викладена Нова, доповнена, перероблена і вдосконалена версія популярного методу Аллена Карра, автора супербестселера «Легкий спосіб кинути палити». Тепер «Легкий спосіб», за допомогою якого назавжди кинули курити мільйони людей, став ще простіше, ще легше, ще швидше в освоєнні і ще ефективніше.

Метод Аллена Карра не вимагає сили волі, оскільки завдяки ньому у курця пропадає саме бажання курити, зникають страхи через поширені в суспільстві помилок, пов’язаних з курінням. Метод однаково успішно допомагає кожному курцеві, незалежно від того, як давно і скільки ви курите. Ніяких хитрощів і хитрощів, ніяких залякувань і моралей, ніякого набору ваги в результаті відмови від куріння.

Прочитайте цю книгу, назавжди станьте вільним і щасливим некурящим і насолоджуйтеся життям!

(Компакт-диск додається тільки до друкованого видання.)

Читати уривок Де купити 8. Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі Аллен Карр.

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі.

У 1983 році Аллен Карр розробив методику, яка дозволила мільйонам курців назавжди позбутися від куріння і сьогодні відома як » Ле . дальший.

Легкий спосіб кинути палити в короткому викладі.

У 1983 році Аллен Карр розробив методику, яка дозволила мільйонам курців назавжди позбутися від куріння і сьогодні відома як «Легкий спосіб кинути палити».

У книзі розвінчуються міфи, пов’язані з курінням, і пропонуються ефективні прийоми для подолання нікотинової залежності.

Читати уривок Де купити 9. Легкий спосіб кинути палити для жінок в картинках Аллен Карр.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців.

Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, с . дальший.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців.

Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги.

Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба курити зникає без будь-якого заміщення.

Універсальність: метод Аллена Карра допоможе кожному впоратися з тривогами і страхами, які заважають нам жити повноцінним життям і насолоджуватися нею.

Результат: нове, ні з чим не порівнянне відчуття свободи.

Читати уривок Де купити 10. Легкий спосіб кинути палити спеціально для жінок Аллен Карр.

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути . дальший.

«Легкий спосіб кинути палити» однаково ефективний як для жінок, так і для чоловіків. Однак, як показав досвід терапевтів, що працюють в клініках за методом Аллена Карра, жінки, які прагнуть кинути палити, стикаються з особливими труднощами. Для жінки, що палить сигарета-важливий елемент системи підтримки, невід’ємна частина життя, нерозривно пов’язана з її уявленнями про саму себе. Кидаючи палити, жінки стурбовані тим, як це вплине на їх вагу і фігуру.

Ця книга детально розглядає характерні тільки для жінок проблеми і труднощі і допомагає читачкам подолати їх, перетворюючи читання в персональну консультацію, в особисту розмову з автором.

Ефективність: методика Аллена Карра використовується в десятках клінік по всьому світу і отримала високі відгуки лікарів і фахівців.

Зручність: відмова від куріння не супроводжується дискомфортом, стражданнями і не призводить до набору зайвої ваги.

Простота: не потрібні замінники нікотину; потреба курити зникає без будь-якого заміщення.

Універсальність: метод Аллена Карра допоможе кожному впоратися з тривогами і страхами, які заважають нам жити повноцінним життям і насолоджуватися нею.

Результат: нове, ні з чим не порівнянне відчуття свободи.

Читати уривок Де купити 11. Ліки від куріння Володимир Саламатов.

Ця книга, написана одним з провідних петербурзьких психотерапевтів, допоможе тим, хто схильний до однієї з найбільш шкідливих звичок нашого часу. Пройшовши запропоновані в ній тести, можна зрозуміти наскол . дальший.

Ця книга, написана одним з провідних петербурзьких психотерапевтів, допоможе тим, хто схильний до однієї з найбільш шкідливих звичок нашого часу. Пройшовши запропоновані в ній тести, можна зрозуміти наскільки велика ваша нікотинова залежність, оцінити свою готовність розлучитися з сигаретою. Після того, як книга буде прочитана, ми рекомендуємо перейти до другої частини програми – оздоровчої терапії. Для цього потрібно завантажити однойменну фонограму з психотерапевтичним сеансом.

Читати уривок Де купити 12. Нікотиновий змова Аллен Карр.

книги кинути палити

Це остання книга Алена Карра, написана ним незадовго до смерті. Розроблена автором методика допомогла десяткам мільйонів курців назавжди позбутися від пристрасті до тютюну, а його книга » Л . дальший.

Це остання книга Алена Карра, написана ним незадовго до смерті. Розроблена автором методика допомогла десяткам мільйонів курців назавжди позбутися від пристрасті до тютюну, а його книга «Легкий спосіб кинути палити» стала світовим бестселером.

Аллен Карр розповідає про те, як під тиском великих тютюнових і фармацевтичних компаній лікарі, державні організації та засоби масової інформації підтримують міфи про куріння, щоб заробити гроші і на самих курців, і на тих, хто кидає палити. Нав’язлива реклама сумнівних замінників нікотину і антитютюнових препаратів, поширені помилки щодо їх впливу на організм людини і відверта брехня – великий бізнес використовує будь-які засоби в боротьбі за уми і гаманці курців. Дізнайтеся всю правду про те, як вам «промивають мізки», змушуючи витрачати гроші спочатку на сигарети, а потім на безуспішне лікування від тютюнової залежності; розірвіть цей порочне коло ілюзій і помилок і станьте вільними.

Читати уривок Де купити 13. Я більше не курю! Кріс Сміт та ін.

«Кинути палити легко. Я сам кидав раз сто»,-пожартував колись Марк Твен. Професор психології, всесвітньо відомий фахівець з нікотинової залежності Роберт Уест розповідає, що треба зробити . дальший.

«Кинути палити легко. Я сам кидав раз сто»,-пожартував колись Марк Твен. Професор психології, всесвітньо відомий фахівець з нікотинової залежності Роберт Уест розповідає, що треба зробити, щоб одна з ваших спроб «зав’язати» увінчалася, нарешті, успіхом і ви назавжди позбулися сигаретного рабства. Його книга — не інструкція і не звід правил, обов’язкових для виконання, а скоріше Керівництво по складанню вашої особистої «формули свободи від куріння», що враховує особливості вашого характеру, способу життя і стану здоров’я. І головне-формула працює! Свідчення тому-тисячі курців, яким професор Уест за 30 років своєї кар’єри реально допоміг позбутися тютюнової залежності. Вони змогли-зможете і ви.

Читати уривок Де купити 14. Кидай курити! Самокодування по системі СОС Володимир Звягін -1.

Як кинути палити? Легко і просто! Ви станете кращим гіпнотизером для самого себе. За допомогою розробленої доктором Звягіним методики-системи СОС — ви не тільки позбудетеся від нікотинової залежності . дальший.

Як кинути палити? Легко і просто! Ви станете кращим гіпнотизером для самого себе. За допомогою розробленої доктором Звягіним методики-системи СОС — ви не тільки позбудетеся від нікотинової залежності, але і досягнете гармонії тіла і духу, знайдете відмінне самопочуття і довголіття. Володимир Звягін-відомий психотерапевт, автор більше десяти книг з психотерапії та наркології. Його лікувальні прийоми запатентовані і допомогли вже тисячам людей вирішити свої проблеми. У книзі доктора Звягіна містяться прості вправи, керівництва по самонавіювання, нетрадиційних методів лікування, лікування водою. Все це не вимагає серйозної підготовки, викладено доступною мовою, підкріплено наочними малюнками. Ви будете здорові!

Читати уривок Де купити 15. Єдиний спосіб кинути палити назавжди Аллен Карр -1.

У цій книзі, що стала продовженням супербестселера» Легкий спосіб кинути палити», вперше викладена найповніша авторська методика, що допомагає кинути палити навіть самим завзятим курцям. Аллен . дальший.

У цій книзі, що стала продовженням супербестселера» Легкий спосіб кинути палити», вперше викладена найповніша авторська методика, що допомагає кинути палити навіть самим завзятим курцям. Аллен Карр докладно розповідає про підступні пастки, що підстерігають кожного, хто прийняв рішення кинути палити, допомагає читачеві набути впевненості в собі і в своїх силах, щоб назавжди порвати з курінням. Автор обговорює наслідки відмови від куріння, викриває міфи, пов’язані з процесом відвикання, допомагає читачеві стати вільним від нікотинового рабства. Ця книга допоможе вам:

* Правильно налаштуватися на відмову від куріння.

* Кинути палити легко і природно, без мук відвикання, набору ваги і застосування сили волі.

* Не залежати від замінників нікотину та інших штучних засобів, які зазвичай нав’язуються тим, хто кидає палити.

* Уникнути набору ваги після відмови від тютюну.

* Насолоджуватися свободою, відкриваючи для себе нові задоволення і радості життя, яких позбавлені курці.

«Дотримуйтесь Моїх інструкцій, і ви до кінця своїх днів будете щасливі від того, що кинули палити. Станьте вільними і насолоджуйтеся життям!»(Аллен Карр)

Читати уривок Де купити 16. Як кинути палити Рушель Блаво -1.

З цієї книги ви дізнаєтеся про унікальні авторські цілющі настрої психотерапевта Рушеля Блаво, які допоможуть вам кинути палити. За допомогою швидкого і безпечного методу ви зможете позбутися . дальший.

З цієї книги ви дізнаєтеся про унікальні авторські цілющі настрої психотерапевта Рушеля Блаво, які допоможуть вам кинути палити. За допомогою швидкого і безпечного методу ви зможете позбутися від нікотинової залежності, дихати на повні груди, повернути радість життя і оздоровити весь організм.

Читати уривок Де купити 17. Як допомогти нашим дітям кинути палити Аллен Карр -1.

Аллен Карр-автор відомого у всьому світі бестселера»Легкий спосіб кинути палити». Після численних безрезультатних спроб відмовитися від куріння за допомогою традиційних методів в 1983 році . дальший.

Аллен Карр-автор відомого у всьому світі бестселера»Легкий спосіб кинути палити». Після численних безрезультатних спроб відмовитися від куріння за допомогою традиційних методів в 1983 році він розробив методику, яка дозволила йому назавжди позбутися від нікотинової залежності.

У книзі розглядаються причини виникнення нікотинової залежності у дітей і принципи дії нікотинової пастки; розвінчуються існуючі у дорослих і підлітків міфи і помилки, пов’язані з курінням; коментуються основні положення «Легкого способу» стосовно неповнолітніх курців.

Небезпека нікотинової пастки полягає в тому, що переважній більшості початківців курців постійно вселяється думка: неможливо повною мірою насолоджуватися життям або справлятися зі стресами без нікотину. Якщо ви допоможете своїй дитині зрозуміти справжні механізми звикання до нікотину, ви зумієте вберегти його від згубної пристрасті і до інших видів наркотиків.

Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтеся:

* як відкрито і вільно спілкуватися з дітьми;

* як зрозуміти проблеми і стреси підлітків;

* як допомогти дітям усвідомити, що куріння — не власний вибір, а підступна пастка;

* як навчити дитину протистояти поганому впливу друзів, компаній і агресивної реклами;

* як розвіяти міфи і помилки, пов’язані з курінням;

* як навчити дітей дбайливого ставлення до свого здоров’я;

* як кинути палити без замінників нікотину;

* як використовувати легкий спосіб кинути палити, щоб згодом уберегти підлітка від захоплення алкоголем і наркотиками.

Читати уривок Де купити 18. Соціально-економічні фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборони на куріння в громадських місцях.

У статті досліджуються фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборон на куріння в лікарнях, вузах, на робочих місцях, в закритих спортивних спорудах, ресторанах і кафе, барах і клубах. На д . дальший.

У статті досліджуються фактори, що впливають на ставлення індивідів до заборон на куріння в лікарнях, вузах, на робочих місцях, в закритих спортивних спорудах, ресторанах і кафе, барах і клубах. На даних загальнонаціонального опитування населення, проведеного Центром Юрія Левади на замовлення НДУ ВШЕ в 2011 р., показано, що підтримка заборон сильно варіюється в залежності від типу громадських місць і соціально-економічних характеристик індивідів. Куріння є важливим, але не єдиним фактором, що визначає ставлення до заборон.

Читати уривок Де купити 19. Дим небес Сергій Головачов -2.

Це незвичайний любовний трикутник: він, вона і димний біс. Старшокласниця Емма не може ні дня прожити без сигарет. Олексій, який сповідує здоровий спосіб життя, не може ні дня прожити без Емми. Як . дальший.

Це незвичайний любовний трикутник: він, вона і димний біс. Старшокласниця Емма не може ні дня прожити без сигарет. Олексій, який сповідує здоровий спосіб життя, не може ні дня прожити без Емми. Як не намагається він відучити її від шкідливої звички, у нього нічого не виходить. «Або я або сигарета», — ставить він умову. Що вибере Емма?

Звичайна історія. Тільки ось місцевість неподалік від школи не зовсім звичайна. Поруч знаходиться Дівоча гора, здавна вселяє страх у місцевих жителів.

На прикладі Емми, з її непереборним бажанням курити, автор проводить паралель з відомим твором Аллена Кара» як кинути палити», де про тютюнову залежність йдеться, як про якусь сутність, що вселилася в людину.

Єдиний спосіб побороти димного біса — це заморити його голодом. Не дарма автор присвячується свою книгу тим, «хто знає, що куріння вбиває, але курити, тим не менш, продовжує».

Курити, щоб кинути!

У вільному доступі з’явилися перші глави безкоштовної онлайн-книги відомого психолога, журналіста В. В. Шахіджаняна курити, щоб кинути! Автор обіцяє: якщо курите, то до кінця книги неодмінно кинете. Перевіримо?

Я вас хвалю.

Не знаю, скільки часу ви вже курите.

книги кинути палити

Місяць? (Думаю, що більше).

Рік? (Таке допускаю).

А може бути, два роки? Три? Чотири? Десять років? (Швидше за все, так і є).

Допускаю, що димите кілька десятиліть: тридцять, сорок, можливо, і п’ятдесят років.

Так-так, ви гідні похвали! Нарешті вашу голову відвідала ця » підла» (помітили — Я уклав слово «підла» в лапки?) думка:

А для чого я курю?

А чи потрібно курити?

А даремно чи не дарма витрачаю на сигарети гроші?

А чи не кинути мені курити?

Не знаю, хто читає мою книгу: Чоловік або жінка, юнак або Дівчина, Підліток-хлопчик або підліток-дівчинка.

Нині починають курити мало не в тринадцять років. У тринадцять!?

Ось що сказав на одній з наукових конференцій відомий пульмонолог Росії, професор Олександр Чучалін:

В останні роки зростає частка курців серед молоді та дітей. Дослідження, проведене в двох районах Рязанської області, показало, що діти до десяти років курять в десяти відсотках випадків.

Я думав, що це помилка. Уточнивши. На жаль, ні-точні дані, отримані соціологами, психологами і педагогами.

У десять років починають курити діти!

Це жахливо, це гидко, це кепсько, це ганебно, це ганебно, але це факт.

Відразу згадується фраза:

Навіщо на пачках сигарет друкують такі страшні картинки? Їх же діти курять!

Сміятися над собою корисно.

Уявляєте, який розкотистий бас у мене, автора цієї книги ?

Я висміюю вас?

Серйозне ставлення до інших, іронічне до себе-це хороше правило життя.

Я-Володимир Володимирович Шахіджанян, психолог і журналіст, викладач факультету журналістики МДУ ім. М .в. Ломоносова (працював там близько сорока років), автор книг «1001 питання про це» , «мені цікаві всі люди» , «Вчимося говорити публічно», «Гімнастика душі» , «Комп’ютерики жартують». Багатьом я відомий і як творець курсу» СОЛО на клавіатурі».

Я курив п’ятдесят з гаком років. Якщо бути точним-п’ятдесят п’ять! І ось вже більше десяти років — жодної сигарети!

Відмінно пам’ятаю той день, місяць і рік, коли я перестав курити, — субота, 25 липня 2009 року.

Коли пройшов рік, як перестав диміти, мені захотілося кожної людини відучити від цієї Мерзенної звички.

Всіх, хто курить, я намагався звернути в свою віру:

Мені в обличчя-усмішка.

книги кинути палити

— Зав’язуйте з курінням!

Мені в обличчя-відвертий сміх.

— Ну, киньте, киньте, погасіть сигарету! Не губіть своє здоров’я!

Мені в обличчя-презирливий погляд.

Мені шкода тих, хто смолить і смолить, поглинаючи сигарету за сигаретою, стаючи рабом цього моторошного пристрасті. І я готовий допомогти вам від нього позбутися.

Це відео недоступне.

Черга перегляду.

Черга.

Видалити все відключити.

Легкий спосіб кинути палити. Аллена Карра.

Хочете зберегти це відео?

Поскаржитися.

Поскаржитися на відео?

Виконайте вхід, щоб повідомити про неприйнятний вміст.

Сподобалося?

книги кинути палити

Не сподобалося?

Про книгу» Легкий спосіб кинути палити » багатьох людей турбує проблема куріння. Колись це навіть вважалося модним, але ось тепер суспільство все більше схиляється до здорового способу життя. Однак куріння — це не така проста річ, від якої можна легко відмовитися. Тому курці проходять кілька етапів в спробі позбутися згубної звички. Деяким вдається з цим впоратися, а інші здаються. Ті, хто впевнено йде до своєї мети, вирішуються довіритися книзі. А вона здатна допомогти навіть самим зневіреним.

Беручи в руки книгу Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити», багато налаштовуються скептично. А все тому, що вони думають, що зараз побачать чергове видання, в якому описані всі принади наслідків куріння. Ні, в цій книзі ви не знайдете дратівливих нотацій, барвисто описаних захворювань, викликаних курінням. Вас ніхто не буде переконувати в тому, що це шкідливо, негарно, огидно і погано пахне, в будь-якому сенсі цього слова. Автор просто доносить до вас думку, що кинути палити легко.

У міру читання щось змінюється у вашому сприйнятті, і ви спокійно приймаєте думку про те, що куріння вам не потрібно. Книга може сильно вас змінити, адже вона добре мотивує відмовитися від сигарет. З цим погоджуються багато з тих, хто читав цю книгу. Приємного перегляду.

Абсолютно безкоштовна онлайн-книга » курити, щоб кинути!»

Її публікує в Інтернеті відомий психолог і журналіст, педагог Володимир Шахіджанян. Це наша спільна справа-допомогти людям, які страждають від власного куріння. Це соціальний проект.

Отже, якщо ви (або ваші рідні, близькі) хочете зав’язати з курінням, заходьте на сайт https://kurilbrosil.ru, щоб перестати гробити власне здоров’я за власні гроші.

Дивні люди — ці курці. Вони заробляють гроші і віддають їх виробникам сигарет, щоб швидше померти.

«Близько десяти років я проводив антікурітельние сеанси, досягаючи хороших результатів. Матеріал зібраний. Проблему знаю. Сам курив 55 років. Але я все відкладав і відкладав написання книги. Всі ми займаємося прокрастинацією. Коли щось треба зробити, а ми знаходимо тисячу причин, щоб відкласти роботу.

Так відбувається і з курінням. Розуміємо: кидати треба, але не сьогодні»,

— пояснює Володимир Шахіджанян у першому розділі своєї книги » курити, щоб кинути!».

Всього цих глав 101-і вони розбиті на»затяжки». Доступ до кожної наступної відкривається через добу.

«Не дивуйтеся, не зліться, не засмучуйтеся, сприймайте як є«, — закликає автор і запевняє: «умова одна — книгу» курити, щоб кинути!»треба дочитати до кінця. І тільки тоді, коли закінчиться читання, у Вас пропаде бажання курити».

Книга: кинемо палити.

У вас в руках книга Міріам Стоппард. Книга, написана захоплююче, пристрасно. Книга, кожною своєю рядком бореться за здоров’я людей. Книга не просто декларує давно відому істину про те, що курити шкідливо, а прагне це довести, послідовно, чітко переконати, змусити не просто повірити, але стати однодумцем автора, свідомо прийти до рішення про те, що курити не слід.

Разом з тим надзвичайно важливо, що це не збірка готових рецептів. Перед вами посібник для тих, хто здатний критично поглянути на свій шлях курця, на себе – людини, що палить, на те, як ця звичка позначається не тільки на ньому, але і на оточуючих людях.

Це-посібник для тих, хто, не будучи курцем, виступає проти куріння, для медичних працівників, які ведуть антинікотинову пропаганду. Це, нарешті, свого роду застереження для тих, хто курить не систематично, але не проти «побалуватися» сигаретою під час відпочинку, в приємній компанії…

Це-посібник, що дає можливість творчо підходити до порад, пропонованих рекомендацій, до всієї системи боротьби зі шкідливою звичкою. Однак як і будь-який посібник воно лише сприяє результату, але ні в якій мірі не замінює зусиль самої людини в боротьбі за своє здоров’я.

У цій книзі можна знайти багато корисного для себе, але не можна знайти волю, бажання, терпіння. Цими якостями треба володіти. Тому перш ніж кидати курити, слід реально зважити свої сили і, якщо треба, провести спеціальне тренування волі, психічної працездатності, вміння долати емоційний стрес.

Не можна забувати, що шкідлива звичка курити – це ворог, який може майстерно прикидатися другом, нібито допомагаючи краще налаштуватися на роботу, зняти нервову напругу, допомогти підтримати бесіду, створити взаєморозуміння, заповнити паузу, відвернути, скрасити самотність.

А чого варте відчуття від сигарети після їжі, коли по тілу розливається приємне відчуття спокою, знемоги, умиротворення…

Але що може бути гірше підступності одного! Ілюзії-ось що має людина, що палить, розплачуючись за свою звичку здоров’ям, причому найдорожчою ціною.

Боротьба з курінням — це перебудова всього себе, це розвінчання уявного друга. Ні, це не зважування на вагах всіх аргументів » за » і «проти», тому що немає нічого ціннішого і вагоміше здоров’я. Рішення кинути палити — це твереза самооцінка своїх сил і можливостей. Не треба поспішати вступати в боротьбу, не підготувавшись. Ваш програш може підірвати віру в себе, створити невірне уявлення про свої можливості. Однак, якщо все ж не вдасться здобути перемогу відразу, не треба засмучуватися. Постарайтеся тверезо проаналізувати причину невдачі, зробити правильні висновки і підготуватися заново.

Боротьба повинна починатися з чіткого усвідомлення того, чим ви розплачуєтеся за куріння. Міріам Стоппард детально розкриває багато можливих варіантів порушення здоров’я людини. Тому треба подумати, що саме для вас є найбільш тривожним, що проявляється у вас і загрожує в подальшому, при продовженні куріння, перейти в хворобу, вилікувати яку на певній стадії буде зовсім не просто.

У більшості брошур про шкоду куріння основна увага приділяється опису хвороб органів дихання. Це природно, тому що, курячи, людина вдихає дим в легені. Звідси бронхіт курця, пневмонія і дуже висока ймовірність захворювання на рак легенів. До речі, можливі й інші варіанти. Наприклад, хронічне запалення голосових зв’язок, зовні сприймається як» голос курця», трахеоларингіт і, нарешті, рак горла. Разом з тим часто не береться до уваги, що куріння сприяє ураженню судин. Спочатку це різні болі в ногах, а іноді і в руках, в зв’язку з погодою, при значній фізичній напрузі. У міру збільшення стажу куріння руйнівна сила нікотину наростає. Болі стають все гостріше і виникають при будь-якому, навіть незначному русі. Пальці ніг і стопи весь час мерзнуть, склерозовані судини не мають можливості живити їх киснем крові та іншими необхідними речовинами. Фіналом є розвиток так званої гангрени курця. Так часто зовні здорові люди стають інвалідами!

У книзі ви прочитаєте про те, як розвивалася хвороба у одного з багатьох курців, з яким познайомилася м.Стоппард.

Петербридж, маючи зовні цілком здоровий вигляд, не міг зробити і декількох кроків, тому що у нього починалася задишка. Він помер від раку легенів. Однак з великою ймовірністю можна припустити, що у нього були всі передумови до гангрени курця, так як саме при її розвитку серце змушене під час руху працювати з дуже великим навантаженням – перекачувати кров по звужених, жорстким склерозованих судинах.

Автор підкреслює чільне значення волі для кожного бажаючого кинути палити. Умовляння, навіювання, навіть гіпноз будуть не настільки ефективні, якщо людина не захоче кинути палити свідомо. Тільки беззастережно прийнявши для себе рішення, що курити не можна, що організм вже не може, не в змозі компенсувати те, що руйнується нікотином і іншими шкідливими компонентами вдихуваного диму, він готовий до переходу в табір некурящих.

Тому усвідомлене бажання кинути палити має бути не просто мотивоване думкою оточуючих, а побудовано на чіткому розумінні небезпеки саме для свого організму.

Бажання, пов’язане з волею, — це вже велика запорука перемоги. Але ж воля може слабшати, тому треба весь час пам’ятати, що кинути палити – це не тільки все віддати боротьбі за власне здоров’я, це означає переробити своє життя. Відмовитися від багато чого того, що стало звичним, стереотипним. Належить не тільки змінити свою поведінку, але і, як це не сумно, піти на жертви – відмовитися від спілкування з друзями, так як присутність їх, курців, заважає розпочатій боротьбі.

Чи буде при цьому все проходити гладко? Навіщо обманювати себе-труднощі тут неминучі. Але воля людини здатна подолати все, якщо вона не слабшає. Тому треба вміти постійно стежити за собою, ні на мить не знижуючи уваги. Варто поступитися собі в малому, неминуча поступка і в великому. Треба вчитися самоконтролю. М. Стоппард, на жаль, практично не приділила цьому місця в своїй книзі, тому редакція визнала за необхідне підготувати коментарі, які допоможуть читачеві краще використовувати засоби самоконтролю і саморегуляції, спрямовані на стимуляцію волі, підтримання впевненості в собі, в своїх силах і можливостях.

Куріння для багатьох важливо тому, що воно становить як би частину їхнього життя, будучи компонентом дозвілля, засобом перемикання і відволікання. Тому ми визнали можливим запропонувати радянським читачам не тільки деякі найпростіші методи саморегуляції, які можуть бути використані і в процесі боротьби і замість куріння, але і різні форми фізичних вправ і масового спорту, що допомагають краще пізнати себе, організувати дозвілля, більш уважно поставитися до свого здоров’я.

Можна припустити, що саме недолік фізичної культури, а часто і культури взагалі, призводить до того, що люди починають курити. Тому Фізичне виховання, усвідомлення основних законів регуляції свого психічного стану, розуміння провідних законів розвитку і збереження здоров’я може і повинно стати потужною силою, що протидіє курінню.

Не можна забувати, що куріння — проблема соціальна. Тому, роблячи ставку на силу волі кожної людини, яка бажає кинути палити, мабуть, було б недостатньо сподіватися тільки на його можливості і співчуття оточуючих людей.

Безумовно важливо, якщо вам співчувають, при вас не курять і не вмовляють закурити в компанії. Однак бажання курити може бути сильніше. Тому в нашій країні розроблена система заходів, спрямована на боротьбу з курінням, коли на допомогу приходять лікарі, які володіють прийомами рефлексотерапії, психотерапії, лікувальної фізкультури. Це і природно-суспільство бореться за здоров’я людей.

В. п. Некрасов, доктор медичних наук.

Чим вам може допомогти ця книга.

Приступаючи до роботи над цією книгою, я виходила з того, що ви дійсно хочете кинути палити. Напівзаходи тут не годяться. У книзі ви не знайдете рекомендацій обмежити кількість викурених в день сигарет, або перейти на куріння сигар, або почати курити трубку. Весь хід міркувань спрямований на те, щоб ви відмовилися від куріння взагалі.

Відмовитися від куріння для багатьох людей набагато простіше, ніж вони уявляють. Однак більшість курців вважають, що кинути палити дуже важко. Можливо, дехто з читачів вже намагався відмовитися від куріння, це не вдалося, і тепер вони налаштовані вельми песимістично.

Запам’ятайте, якщо ви твердо вирішили кинути палити, вас ніщо не зупинить. Оскільки я сама курила і знаю, які труднощі виникають в процесі відвикання від цієї шкідливої звички, то постаралася побудувати книгу в формі керівництва, яке допоможе вам поступово, крок за кроком кинути палити.

Звичайно, вам доведеться докладати зусиль, тому що ніякі розповіді і статті не можуть замінити сили волі, без якої не вдасться позбутися від куріння. Ні хвилини не сумнівайтеся у своїй силі волі. Вона у вас є. Приєднавшись до мільйонів тих, хто вже кинув палити, ви будете пишатися собою.

У книзі ви знайдете відповіді на безліч питань, які виникають у тих, хто хоче кинути палити, вона послужить добрим порадником, підтримає в хвилини, коли не вистачає сили волі, а бажання закурити сигарету стає болісним, коли буде здаватися, що кинути палити – просто неможливо, а рука потягнеться до сигарети. Нехай ця книга стане для вас на деякий час настільною. Звертайтеся до неї кожен раз, коли буде особливо важко. Перечитуйте окремі місця, намагайтеся повірити в написане, і в кінці кінців ви впораєтеся з усіма труднощами. Ця книга-оптиміст.

Саме по собі бажання кинути палити вже обнадіює.

Ви хочете приєднатися до некурящої половині людства, а, як відомо, це люди більш здорові і успішні, вони краще виглядають завдяки тому, що кинули палити. Можливо, ви про це просто не замислювалися.

1. Кинути палити набагато легше, ніж здається. Дуже мало хто страждає від болісного, непрохідного бажання викурити сигарету, розповідають про погіршення настрою і значно додають у вазі. І навпаки, багато їх тих, хто кинув палити, зізнаються, що це було набагато легше, ніж вони думали, і що якби вони знали про це раніше, то вже давно кинули б курити.

2. Тих, хто хотів кинути палити і зміг це зробити, набагато більше, ніж ви думаєте. Сотні мільйонів людей у всьому світі кинули палити, а значить, зможете і ви.

3. Пристрасне бажання закурити триває, як правило, не довше, ніж кілька тижнів. Сильне ж бажання закурити чергову сигарету триває не більше декількох хвилин, тому можна відносно легко відвернути себе, з’ївши, наприклад, яблуко, випивши води або трохи прогулявшись.

4. Ви володієте набагато більшими резервними можливостями, ніж вважаєте самі. Якщо ви проявите кмітливість, винахідливість і рішучість (а книга містить безліч корисних порад, як придушити в собі бажання викурити найнеобхіднішу сигарету дня), то зможете знайти спосіб утриматися від куріння, застосувавши найбільш підходящу себе програму обмеження куріння.

5. Ви сильніше, ніж думаєте. Навряд чи хто-небудь пишається тим, що курить, та в цьому і немає необхідності. Ви можете побороти цю погану звичку.

6. Зовсім необов’язково, що ви додасте у вазі (див.главу 3), але якщо виникне бажання поласувати, то ви отримаєте поради щодо тих продуктів, які не зашкодять.

7. Отже, поліпшення самопочуття, економія грошей, відсутність неприємного запаху з рота, поліпшення смакових відчуттів під час прийняття їжі – хіба це не переваги на користь відмови від куріння? Цей список можна було б продовжити.

Я не заздрю курцям. Кинувши палити, ви поповните ряди людей, менш схильних до небезпечних захворювань, таким, як інфаркт міокарда, бронхіт, емфізема і рак легенів.

Отже, ви приступаєте до виконання програми по боротьбі з курінням. Вона розрахована на 5 тижнів і поділена на щаблі. Книга містить 10 глав, і я б рекомендувала прочитувати по два розділи на тиждень. На засвоєння матеріалу може знадобитися і менше часу, і більше. Головне-переходити до нового ступеня тільки тоді, коли засвоєний матеріал попередньої. Я пропоную це тому, що книга покликана змінити ваші погляди, уявлення, звички і поведінку. Вам буде легше даватися кожен новий етап в боротьбі з курінням, якщо ви добре опануєте попереднім.

Залишаючи за вами право вирішувати, яким саме способом краще кинути палити, все ж наведу думки вчених з цього приводу. Майже всі фахівці сходяться на тому, що найкраще кидати курити поступово. Ми детально зупинимося на кожному з етапів і постараємося забезпечити вас необхідними рекомендаціями.

1-й етап. Думайте про те, чому кинути палити необхідно і чому ви хочете кинути палити.

2-й етап. Прийміть рішення кинути палити. Можливо, це найголовніше, оскільки прийняте рішення буде служити джерелом сили волі.

3-й етап. Підготуйтеся до того, що ви кидаєте палити. Важливість цього етапу важко переоцінити. Успішне оволодіння ним значно збільшить ваші шанси на успіх.

4-й етап. Киньте палити. Намітьте день в самому найближчому майбутньому, коли ви кинете палити. Нехай він буде особливим, відмінним від інших днів.

5-й етап. Утримуйтеся від куріння. Це, мабуть, найважче в процесі переходу в ряди некурящих, особливо в перші тижні. Але ви вже майже перемогли в собі шкідливу звичку, вже пройшли більшу частину шляху…

У книзі розглядається кожен з цих етапів окремо, що дає можливість обміркувати матеріал кожної глави і підготуватися до освоєння наступної. Протягом декількох тижнів вам належить не тільки перетравлювати інформацію, але і виконувати певну програму. Так що готуйтеся до дії!

Що робити в перший тиждень.

Думайте про те, що кинути палити необхідно.

Ви не самотні-шестеро з десяти курців хочуть кинути палити. Протягом декількох найближчих днів думайте про причини, які наштовхнули вас на цю думку. Наприклад, постарайтеся пригадати, що вам не подобається в курців. Це можуть бути і жовті від нікотину пальці або запах тютюну, що виходить від одягу і волосся. Це може бути і вид повної недопалків попільнички або неприємний запах сигаретного диму, який ви відчуваєте, коли входите в кімнату. Це може бути і ранковий кашель або задишка при швидкій ходьбі або бігу. Підрахуйте, скільки грошей у вас йде на сигарети. Складіть список всіх своїх доводів і тримайте його під рукою. Ось деякі відправні точки для роздумів:

1. Чи не занадто це дороге задоволення? Чи не краще витрачати ці гроші на що-небудь більш потрібне? Думайте про те, скільки грошей можна заощадити і що в першу чергу на них придбати.

2. Звичка курити-антисоціальна. Люди, з якими ви проводите більшу частину часу, можуть заперечувати проти цього. Можливо, ви опинитеся єдиним курцем в кімнаті або в усьому відділі. А, може бути, ваш колега теж дуже хоче кинути палити-разом з вами.

3. Все більшій кількості дітей не подобається, що їхні батьки курять. Вони починають скаржитися на неприємний запах або на те, що від сигаретного диму у них сльозяться очі. Навіть якщо діти і не висловлюють вголос своїх скарг, то, безсумнівно, ви самі хочете бути для них хорошим прикладом, чи не так? Хіба ви не хочете, щоб ваші діти дихали чистим повітрям? Добре відомо, що діти палять батьків набагато частіше переймають цю погану звичку, ніж діти, в сім’ях яких не курять. Більш того, вашим дітям буде навіть приємно усвідомлювати, що їхні батьки володіють такою силою волі і кинули палити. Коли я кинула курити, то найбільшою нагородою для мене була гордість моїх дітей за мій вчинок. Всі зусилля були винагороджені, коли я почула, як син говорив своєму другові: «ні, моя мама більше не курить. Вона кинула».

4. Якщо ви страждаєте від кашлю або задишки, якщо часто застуджуєтеся, турбота про власне здоров’я може бути одним з найсильніших доводів на користь відмови від куріння.

Подумайте про те, скільки років Ви вже курите, скільки сигарет в день викурюєте, скільки затяжок в середньому робите, викурюючи одну сигарету. Той, хто викурює 20 сигарет в день, робить за рік близько 80 тисяч затяжок. Вам теж неважко буде підрахувати, скільки затяжок ви робите в рік. А скільки їх зроблено за Ваше життя? З кожним затягуванням ваші легені наповнюються смолами, отрутами і речовинами, дратівливими легені. Ви коли-небудь намагалися провести пальцями по віконному склу в кімнаті, де багато курять? Або мити стіни в кімнатах курців? Ви виявите, що і ті, і інші покриті липким шаром коричневого нальоту. Ваші легені покриті такою ж плівкою. Кинувши курити, ви відразу ж відчуєте, що стали менше кашляти, хворіти на ангіну, застудитися, страждати нежиттю і бронхітом, задишкою і т.д. отже, спробуємо перерахувати позитивні моменти в результаті відмови від куріння. Перечитуйте цей список, щоб ще більше утвердитися в правильності прийнятого рішення.

1. Зменшення ймовірності серцево-судинних захворювань, виразки шлунка, бронхіту, емфіземи та раку легенів.

2. Економія грошей.

3. Відсутність переповнених попільничок в будинку, слідів нікотину на руках і зубах і неприємного запаху у волосся і одягу.

4. Можливість вести більш повнокровний спосіб життя, займатися спортом.

5. Перспектива народити більш здорову дитину.

6. Хороший приклад своїм власним дітям.

7. Можливість більше поважати себе.

8. Можливість з гордістю говорити: «Ні, дякую, я не курю».

Більшість курців вважають, що вони прекрасно знають свої звички. Однак це не так. Майже у всіх випадках людям властиво применшувати кількість викурених сигарет і перебільшувати бажання викурити кожну нову сигарету. У перший тиждень постарайтеся проаналізувати, чому, коли і скільки ви курите. Відзначайте на спеціальній діаграмі кожну викурену сигарету, час, коли вам захотілося її викурити, чому і наскільки сильно хотілося закурити. Ще до закінчення першого дня ви побачите, що нестерпно хотілося курити набагато рідше, ніж ви курили. Більшість викурених сигарет-данина звичці. Це дуже важливо відзначити для себе, тому що згодом, коли ви приймете рішення кинути палити, саме цей день буде свідчити на користь відмови від куріння.

Ви дуже скоро переконаєтеся в тому, що від багатьох сигарет можна буде легко відмовитися, а дійсно дуже хотілося викурити всього 6-7 сигарет за цілий день. Ось від них позбавлятися буде важче. Ці» важкі » сигарети можна навіть перерахувати. Перша сигарета-після пробудження або під час ранкової кави; друга – під час перерви; третя – коли ви починаєте хвилюватися або напружені; четверта – прикурюється, коли дзвонить телефон; п’ята – після того, як спаде напруга або хвилювання; шоста – ввечері після роботи; сьома – після вечері.

Графік, який ви складете, допоможе дізнатися багато нового про себе і про свій спосіб життя, про причини, що спонукають закурити сигарету. Все це виключно важливо, оскільки отримана інформація допоможе краще орієнтуватися в боротьбі зі своєю звичкою, коли ви приймете рішення кинути палити. Ви завчасно будете чітко знати, від яких сигарет можна легко відмовитися і в яких випадках доведеться боротися з собою.

Роблячи позначки на графіку, ви зможете проникнути в суть своїх звичок і зрозуміти, чому так чините. Якщо в стресових ситуаціях ви не можете утриматися від куріння, то потрібно знаходити способи боротьби зі стресом без звернення до пачки сигарет – адже від того, що ви викурите сигарету, проблема не перестане існувати.

Якщо викурювання сигарети допомагає вам розслабитися, то перш ніж приступити до виконання програми по боротьбі з курінням, необхідно освоїти прийоми психорегуляції, які будуть допомагати виходити зі стану стресу без допомоги сигарет. Вже до кінця першого тижня ви будете знати безумовно, які з сигарет, викурених за день, є для вас найбільш «необхідними» і які ситуації провокують вас звертатися до сигарети. Це, в свою чергу, дасть можливість розробити практичні заходи по боротьбі з «важкими» сигаретами дня, допоможе вчасно йти від спокуси.

Якщо до кінця першого тижня ви все-таки не утвердитеся в рішенні кинути палити, відчуєте, що це дуже важко, спробуйте поміркувати на наступні теми:

1. Подумайте про людей, яких ви знали і які загинули від раку легенів або будь-якого іншого захворювання, пов’язаного з курінням.

2. Думайте про те, що особисто вам не подобається в курінні – перечитайте складений вами список.

3. Ще раз проаналізуйте причини, що змусили вас прийти до думки відмовитися від куріння, – перечитайте свій список.

4. Подумайте про переваги некурящої людини-перечитайте свій список.

5. Поговоріть якомога з великою кількістю людей, які кинули палити, і переконайтеся, що жоден з них не шкодує про це.

6. Перечитайте 1-ю і 2-ю глави книги.

книги кинути палити

7. Подумайте про те, як ви виростете в своїх власних очах, якщо кинете палити, і наскільки більш приємною зробите життя оточуючих.

8. Не втомлюйтеся повторювати собі, що через п’ять тижнів ви вже будете належати до розряду людей некурящих.

Труднощі першого етапу.

Тим, хто ніколи не курив, важко собі уявити, що куріння може приносити задоволення. Некуряща половина людства бачить в курінні досить негігієнічну, шкідливу для здоров’я і дорогу звичку. Як людина, в минулому курив, я пам’ятаю всі приємні відчуття, супутні курінню.

Для більшості людей куріння — не пристрасть, а свого роду ритуал. Коли ви підносите запальничку до сигарети і закурює, то відразу ж переноситеся в світ думок і відчуттів, які асоціюються тільки з викурюванням сигарети. Ритуал може бути коротким або розтягнутим у часі. У стресових ситуаціях сигарета викурюється моментально. Коли ж ви перебуваєте в благодушному настрої, то насолоджуєтеся процесом куріння і розтягуєте задоволення.

Ритуал зазвичай починається з думки про сигарету. Потім погляд ковзає в пошуках пачки сигарет. Виявивши пачку, ви берете її в руки. Вона гладка на дотик і поміщається на долоні. Можна навіть погладити кінчиками пальців ковзаючу поверхню. Ви знаходите запальничку. Вона може бути дуже красивою і дорогою. Вона безвідмовно працює … або це може бути дешевенька, разова запальничка, яка також приємно поміщається в руці, а перш ніж випустити полум’я, дає ряд осічок. Запальнички-все одно що іграшки, які приємно тримати в руках, стискати, потирати і т.д. Отже, у вас в руках сигарета і запальничка, і вам залишається тільки піднести вогонь. Можна прикурити сигарету швидко, а можна і розтягнути задоволення на кілька миттєвостей.

Для людини некурящого все це звучить дивно, навіть безглуздо, зате курці вважають, що багато втрачають ті, хто ніколи не курив. З першим затягуванням ви відчуваєте, як прохолодний дим проникає глибоко в легені. Через секунду-другу ви повністю видихаєте дим, і в той же самий час вже або відчуваєте себе готовим до дії (якщо це відбувається вдень і ви перебуваєте в стані напруги) або розслабляєтеся (якщо мова йде про вечірньої сигареті). Ви крутите сигарету в пальцях, спостерігаєте за димом, який піднімається кільцями вгору…

Але навіть не це головне. Сигарета » діє » швидше будь-яких ліків. Курець добре знає, що чекати йому доведеться всього кілька секунд.

У той момент, коли дим потрапляє в слизову оболонку рота і дихальних шляхів, нікотин миттєво проникає в кров і починає надходити в мозок. Незважаючи на те, що я курила протягом декількох років, перша ранкова затяжка завжди викликала у мене відчуття бадьорості, а це і була пряма реакція мозку на дію нікотину. У більшості людей нікотин надає стимулюючу дію на мозок. Серце також швидко реагує на надходження нікотину – збільшується частота серцевих скорочень, воно працює з напругою. Стінки кровоносних судин починають інтенсивніше скорочуватися під впливом нікотину. Вони звужуються, чтс тягне за собою підвищення кров’яного тиску. ДО РЕЧІ, нікотин робить шкідливий вплив на кров: робить її більш в’язкою і тим самим збільшується небезпека утворення тромбів.

В процесі викурювання сигарети послаблюється напруга в м’язах. Це є однією з причин того, що куріння створює ефект розслаблення і допомагає вам в стресових ситуаціях.

Нікотин може надавати заспокійливу дію на людей нервових і легковозбудімих, а на деяких людей діє збудливо.

В організмі людини немає жодного органу, який би не піддавався дії нікотину, який ви вдихаєте з димом. У тютюні міститься 1-3% нікотину – сильнодіючі ліки, здатні або заспокоїти, або розворушити. У невеликих кількостях нікотин надає це подвійну дію, але коли дози збільшуються, то він може діяти паралізующе.

Нікотин-один з найсильніших отрут, які відомі людству, і якщо його кількість, що міститься в одній сигареті, безпосередньо ввести в кров, то можна вбити дорослої людини.

Нікотин в чистому вигляді являє собою безбарвну, маслянисту рідину, а при згорянні тютюну крихітні крапельки нікотину потрапляють в організм людини. В середньому курець споживає близько 2 мг нікотину від кожної викуреної сигарети.

Залежно від технології обробки тютюну міститься в ньому нікотин буде надавати швидке або уповільнене дію.

Але вас не так просто зломити, розповівши про швидкому і повільному дії сигарет. Як завзятий курець, ви зможете пристосуватися до того, щоб якомога швидше отримувати потрібну кількість нікотину. Були проведені експерименти, в яких випробуваним були запропоновані сигарети з фільтрами різного ступеня поглинання нікотину. Випробовувані не знали, які саме сигарети вони курять. Було виявлено, що якщо в сигаретах містилося менше нікотину або фільтр був з високим ступенем поглинання нікотину, то випробовувані дуже скоро починали робити більш глибокі затягування і затягувалися набагато частіше. Ще більш переконливими були експерименти, в яких випробуваним робилася ін’єкція нікотину. У цьому випадку випробовувані курили менше. Був зроблений висновок, що для завзятих курців головне в сигаретах – вміст нікотину.

Але що ж ще крім нікотину ви вдихаєте разом з сигаретним димом? Відомо, що в кожній затяжці міститься близько 3 тисяч хімічних сполук і більшість з них – шкідливі для людини. У сигаретному димі близько 5% чадного газу, який міститься і у вихлопних газах автомашин. Чадний газ, проходячи через легені, всмоктується в кров. Потім він вступає в реакцію з гемоглобіном-пігментом червоних кров’яних тілець – — який постачає організм киснем. Як тільки чадний газ з’єднується з гемоглобіном (перетворюючись в вуглегемоглобін), кров’яні клітини вже не здатні виконувати свої функції з транспортування кисню. У більшості курців з ладу виводиться близько 15% гемоглобіну. Не дивно, що люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями, продовжуючи курити, тільки посилюють свій синдром, оскільки Серцевий м’яз не отримує необхідної кількості цілющого кисню. Навіть здорові люди змушені обмежувати себе в заняттях спортом через нездатність легких працювати з найбільшою ефективністю.

Смола в тютюновому димі містить сотні інгредієнтів, які є причиною виникнення злоякісних пухлин у тварин. Деякі з найнебезпечніших отримали назву»складові нітрозо». Компоненти нітрозо містяться в співвідношенні 1: 1 000 000 в харчових продуктах. У незгорілому тютюні ця концентрація досягає 2000: 1 000 000. Тютюн сигарет містить два види хімічних елементів, здатних викликати захворювання на рак. Компоненти нітрозо відомі як елементи, що стимулюють утворення ракових клітин і початок захворювання, а багато інших речовин, що містяться в тютюні, відомі як стимулятори росту пухлини.

Багато хімічні елементи в складі тютюну діють просто дратівливо на цілий ряд органів, зокрема на легені, які починають інтенсивно виробляти мокротиння, щоб захистити ніжні стінки бронхів. А це означає, що легким теж доводиться працювати з напругою. У деяких людей навіть утруднюється дихання, як при астмі.

Тютюновий дим містить ще ряд шкідливих речовин: нашатирний спирт, який використовується при виробництві вибухових речовин; хлорне вапно і ціанисту кислоту, які відомі як небезпечні отрути; фенол, який використовується для розчинення фарб і у виробництві пластмас, – висококорозійне, отруйна речовина і сильне подразнюючий засіб.

Чи впевнені ви, що сигарети тієї марки, яку ви віддаєте перевагу, мають досить низьку концентрацію всіх цих речовин? Може бути, вас заспокоює той факт, що далеко не всі палять вмирають від раку легенів, та й то причину його виникнення потрібно ще довести? Або ви вважаєте, що з вами цього ніколи не трапиться?

Чи переконані ви в тому,що вам необхідно відмовитися від куріння заради власного здоров’я? Щоб дійсно повірити в це і перевірити себе, дайте відповідь на кілька питань. Можливо, відповідаючи на них, ви раптом зрозумієте, що до сих пір просто обманювали себе, коли мова заходила про шкоду куріння.

1. Чи вважаєте ви, що куріння не настільки шкодить вашому здоров’ю, що необхідно щось зробити?

2. Чи думаєте ви, що навіть якби куріння було віднесено до звичок, які надають суто негативний вплив на здоров’я, то рівень куріння все одно не знизився?

3. Чи вважаєте ви, що всілякі хвороби тільки побічно пов’язані з курінням?

Якщо ви позитивно відповіли на ці питання, то тоді ви дійсно дезінформовані про ступінь шкоди куріння для здоров’я людини. На підтвердження наведу деякі статистичні дані.

Рівень смертності серед жінок, що палять такий же, як і серед чоловіків, що палять.

Ті, хто курить, страждають різними захворюваннями набагато частіше, ніж некурящі.

Одна п’ята частина робочого часу, пропущеного по непрацездатності, припадає на хвороби, викликані курінням.

Думаєте, що особисто вас ця статистика не стосується? Або здається, що ваш стаж курця не такий великий, щоб турбуватися? Ви вважаєте, що викурюєте занадто мало сигарет, щоб підірвати здоров’я?

Думаю, що ви помиляєтеся або просто боїтеся подивитися правді в очі. Навіть кілька сигарет в день згубно впливають на здоров’я. Крім того, не забувайте, що будь-яка з хвороб, що викликаються курінням, може підстерегти і вас. Ніхто не попередить вас про небезпеку, що насувається, а потім може виявитися занадто пізно. З віком легким стає все важче справлятися з інфекцією, і, таким чином, будь-яка легка зимова застуда може обернутися для вас запаленням легенів. Неважливо, скільки сигарет в день ви викурюєте. Важливо те, що ймовірність захворіти і загинути від будь-якого серйозного захворювання у курців в середньому набагато вище, ніж у некурящих.

Може бути, ви намагалися раніше кинути палити, але безуспішно, і майже втратили віру в себе? Щоб розібратися в своїх відчуттях, дайте відповідь, будь ласка, на наступні питання:

1. Чи вважаєте, що навіть спробувати кинути палити — для вас занадто складно?

2. Сумніваєтеся в тому, що якщо вам навіть вдасться кинути палити, то тижні через два-три або пізніше знову не закурите?

3. Чи вважаєте, що змінити свої звички, пов’язані з курінням, занадто важко?

4. Чи переконані ви в тому, що якщо так давно курите, то кидати не має сенсу?

Якщо ви позитивно відповіли на ці питання, то, повинна зауважити, що ви про себе невисокої думки. У будь-якому випадку так про себе думати не можна. Можливо, ваша попередня спроба не увінчалася успіхом тільки тому, що у вас не було певної системи. А це не означає, що слід зовсім відмовитися від думки кинути палити. Адже наступна спроба може виявитися вдалою! Багатьом не відразу вдалося кинути палити. На цей раз вам неодмінно пощастить.

Правильно спланувавши і провівши свою кампанію по боротьбі з курінням, ви досягнете успіху.

Кинувши палити, ви напевно продовжите своє життя. Незалежно від того, що ви курили протягом багатьох років, кинувши палити, ви оздоровите свій організм.

Тому я закликаю вас: кидайте курити негайно! В іншому випадку ви звикнете до задишки, кашлю вранці, застуд щозими, втратите пильність і станете відносити це на рахунок віку. Але настане момент, коли задишка перейде в таку важку форму, що ви опинитеся прикутими до інвалідного візка.

І останнє. Якщо ви вже страждаєте виразкою стравоходу або захворюванням органів дихання, якщо в сім’ї є хворі з порушеннями серцево-судинної системи, якщо ви вже перенесли інфаркт міокарда, то вам просто необхідно кинути палити.

Коли я працювала над створенням телевізійних програм» Отже, ви хочете кинути палити » на Бі-бі-сі, д-р X. Вільямі познайомив мене з деякими своїми пацієнтами, які страждали від хвороб, викликаних курінням. Вільямі займається лікуванням захворювань органів дихання, спостерігає безліч легеневих хворих, які курили протягом тривалого часу. Деякі з них продовжували палити сигарету за сигаретою, незважаючи на серйозне захворювання. Дехто продовжував курити навіть перенісши інфаркт міокарда, у випадках важких уражень артерій ніг (навіть при частковій ампутації).

З одним з його пацієнтів на прізвище Петербридж я познайомилася ближче. Йому було за шістдесят, і коли я вперше побачила його, він сидів на ліжку – рожевощокий і цілком здоровий на вигляд. Але варто було йому піднятися з ліжка, як картина різко змінилася. Він почав задихатися, навіть коли одягав на себе халат. Після декількох кроків йому довелося зупинитися, щоб перевести дух. Далі він вже не міг пересуватися без допомоги медсестри, яка підтримувала його, так як він задихався і кашляв від найменшого зусилля. Поки він дійшов до туалету, його обличчя стало сіро-синім. Петербридж страждав від емфіземи-важкого ускладнення після хронічного бронхіту.

Петербрідж розповів мені історію своєї хвороби. Він був завзятим курцем і не надавав особливого значення поступового погіршення самопочуття. Був упевнений, що ніяка серйозна хвороба, пов’язана з курінням, йому не загрожує. В останні п’ять років він практично перетворився на каліку.

Ми провели інтерв’ю з Петербриджем для нашої телепрограми в якості повчального прикладу для телеглядачів. Продемонстрували рентгенограму Петербриджа, зроблену кількома місяцями раніше, з характерною класичною картиною ураженої легені-це було зрозуміло навіть неспеціалісту.

Через тиждень після зйомок стан Петербриджа різко погіршився. Було проведено повторне обстеження, і до свого жаху я дізналася, що у нього – рак легенів. Петербридж з групи людей середнього віку з» помірним ризиком передчасної смерті «відразу ж перейшов в розряд людей з»виключно високим ступенем ризику смерті».

Спробуємо з’ясувати, що ж призвело Петербриджа до загибелі. Чи міг він щось зробити в різні періоди свого життя, щоб зменшити небезпеку захворювання на рак легенів? Чи можна було взагалі уникнути цієї хвороби? Як йому слід було змінити свій уклад життя, щоб зберегти здорові легені?

Подібно більшості курців, Петербрідж почав курити підлітком. Свою першу сигарету він курив з огидою. Задоволення не доставили і друга, і третя сигарети … його каламутило і паморочилася голова. Викуривши близько десятка сигарет, хлопчик нарешті зрозумів, які затяжки йому треба робити, щоб не нудило, не душив кашель і т.д. після цього він відчув себе куди впевненіше.

Хоча куріння на першому етапі і не доставляло ніякої радості, він все одно продовжував курити, тому що навколо курили всі хлопчики, а виділятися з компанії хлопців йому не хотілося. Якщо він відмовлявся курити, над ним жартували. Таким чином, хлопчик перебував під соціальним тиском, і перші викурені сигарети можна назвати «соціально-груповими». Але минуло небагато часу, і Петербриджу раптом захотілося курити, а дуже скоро він відчув приємне задоволення від куріння сигарет поодинці.

Більшість людей починають курити в дитинстві або юності. Тому, якщо людина утримується від куріння до 20 років, то ймовірність того, що він почне палити пізніше, різко знижується. Обов’язок всіх батьків і вчителів робити все можливе, щоб уберегти дітей від цієї шкідливої звички.

Нижче перераховуються фактори, що спонукали Петербриджа почати курити в підлітковому віці. З цих же причин починають курити в основному всі діти.

Більшість друзів курять.

Тиск з боку друзів.

Бажання здаватися дорослим.

Прагнення здаватися значним.

Бажання здаватися грубим і сильним (як кіногерой).

Брати і сестри курять.

Сигарети легко дістати.

Першорядне завдання батьків полягає в тому, щоб відвернути інтерес дітей на інші речі.

Якщо поводитися з дитиною в колі сім’ї як з дорослим, то потреба самостверджуватися серед друзів за допомогою куріння відпаде.

Намагайтеся більше часу проводити з дітьми на свіжому повітрі, затівайте рухливі ігри. Вселяйте дитині, що він повинен вирости сильним, здоровим і спортивним.

Батьківський авторитет відіграє велику роль. Помічено, що в сім’ях, де батьки не курять і не схвалюють куріння, дуже низький відсоток курців дітей.

Але повернемося до Петербриджу. До сімнадцяти років він вже працював, а вечорами навчався. Працювати доводилося багато, і він дуже втомлювався. У цей час Петербридж виявив, що куріння допомагає розслабитися або, навпаки, зосередити увагу під час занять у вечірній школі. Він пив багато міцного чаю і кави, втім, як і всі курці.

До двадцяти років Петербридж курив вже автоматично, а кількість викурюваних в день сигарет без фільтра досягало 30. Але і тоді він все ще відчував себе добре. Вранці його не мучив кашель курця. Він не страждав простудними захворюваннями взимку, а ознак бронхіту поки не виявлялося. Він навіть грав за футбольну команду свого району. Іншими словами, ми маємо справу з сильним і здоровим хлопцем.

Ось деякі з відповідей анкети, запропонованого Петербріджу.

1. Вважаю куріння розслаблюючим і приємним заняттям.

2. Не пам’ятаю випадку, щоб хоча б одна викурена сигарета не принесла мені задоволення.

3. Я закурюю сигарету в наступних випадках:

* коли відчуваю зниження працездатності;

* коли хочу прокинутися;

* коли хочу підбадьоритися при зустрічі з друзями;

книги кинути палити

* коли розслабився, і мені добре;

* коли стурбований і трохи засмучений;

* коли хочу відволіктися від будь-яких думок.

4. Що мені подобається в самому процесі куріння:

* спостерігати за димом, коли я його видихаю;

* просто відчувати сигарету в руках і в роті;

* брати в руки пачку сигарет і запальничку;

* сам ритуал прикурювання сигарети і те, що зайняті руки.

5. Напевно, мені подобається курити, тому що:

* Іноді я раптом звертаю увагу, що у мене одночасно дві запалені сигарети, а я цього навіть і не помітив;

* дуже нервую, коли у мене закінчуються сигарети і доводиться пізно ввечері виходити до автомата, щоб їх купити;

* варто мені утриматися від куріння протягом двох годин, як бажання викурити сигарету стає нестерпним;

* іноді, курячи сигарету, ловлю себе на тому, що не пам’ятаю, в який момент її прикурив;

* коли доводиться напружено працювати, то можу викурити п’ять сигарет поспіль протягом півгодини, навіть не віддаючи собі в цьому звіту;

* з сигаретою в руці відчуваю повний комфорт, а без неї раптом помічаю, що мені чогось бракує.

Сповідь Петербриджа показує, що він відноситься до класичної групи завзятих курців. Йому подобається тримати в руках сигарету. Але багато народів винайшли інші способи зайняти чимось руки. Наприклад, в країнах Середземномор’я люди користуються чотками. До речі, якщо вам подобається просто тримати сигарету в руках, то, можливо, буде легше позбутися від цієї звички, якщо ви займете руки який-небудь витонченої і приємною на дотик штучкою. Це може бути брелок для ключів, невелика іграшка, красива ручка або олівець і т. п.

Петербридж розглядав куріння як свого роду допінг. Але фізичне навантаження середньої інтенсивності (наприклад, швидка прогулянка навколо кварталу) теж підбадьорить і доставить вам неменше задоволення. Подумайте про те, що заняття фізичними вправами можуть допомогти вам позбавитися від куріння.

Багато курців використовують сигарети в якості емоційної підтримки, палички-виручалочки, коли життєві ситуації ускладнюються. Але ж куріння не дозволяє проблем і не відганяє їх геть. Якщо у важких ситуаціях ви будете звертатися до сигарет як до паличці-виручалочці, то незабаром помітите, що стали більше курити, тому що сигарети все менше допомагають в боротьбі зі стресовими станами. Чи не краще замість цього вийти з дому і прогулятися, піти в гості або зайнятися чим-небудь відволікаючим.

Якщо вам, як і Петербриджу, сигарети допомагають розслабитися і заспокоїтися, то, можливо, ви належите до розряду тих людей, які насолоджуються курінням в певні години доби. Це може бути і ранкова сигарета за чашкою кави, і вечірня – після вечері.

Якби люди курили тільки для того, щоб отримати задоволення, положення було б не таким складним, тому що в цьому випадку досить легко знайти замінник задоволення.

Деякі з відповідей Петербріджа свідчать про те, що він психологічно залежний від куріння (наприклад, той факт, що він дуже нервує, коли у нього закінчуються сигарети). Якщо ви зараховуєте себе до цієї категорії, то швидше за все куріння вже не доставляє вам задоволення, а здається простою необхідністю. У цьому є і позитивний момент: якщо ви відразу зруйнуєте власну психологічну залежність від сигарет, то, можливо, вам більше не захочеться знову проходити через всі незручності відвикання від куріння.

Не намагайтеся кинути палити, поступово знижуючи кількість викурених в день сигарет. Необхідно відразу «обрубати кінці»: вибрати день, викурити останню сигарету і кинути зовсім. Звичайно, не обійдеться без труднощів. Особливо важкими будуть ті моменти, в які ви звикли викурювати «улюблені» сигарети. Тому особливо важливо правильно і всебічно підготувати себе до цього. Однак пам’ятайте, нестерпне бажання викурити сигарету триває всього кілька хвилин. Можна відвернути себе, випивши склянку води, з’ївши цукерку або переключившись на справу, що вимагає від вас найбільшої зосередженості.

Якщо ви подібно Петербриджу курите автоматично, то куріння перетворилося просто в звичку і вже не доставляє вам справжнього задоволення. Якщо ви запалюєте нову сигарету, забувши про те, що ще одна вже лежить в попільничці, тоді ви дійсно належите до цієї групи. Більшість звичок, пов’язаних з курінням, асоціюється з певними ситуаціями і певними видами діяльності. Тому ваші думки на цьому тижні повинні бути спрямовані на те, щоб:

1) змінити свої звички, режим дня і оточення;

2) відмовитися від ранкової кави, замінивши його фруктовим соком;

3) після вечері пити чай, якщо ви зазвичай пили каву;

4) не залишатися за столом після закінчення обіду;

5) відвідувати ті ресторани і кафе, де не дозволяють курити;

книги кинути палити

6) на зборах і нарадах сідати поруч з некурящим;

7) залишати вдома сигарети, коли відправляєтеся на роботу і т. д.

Що ж стосується Петербриджа, який в 20-річному віці викурював по 30 сигарет без фільтра в день, то давайте подивимося діаграму (рис. 1), яка показує, якому ризику він піддавав своє здоров’я, і, навпаки, наскільки б він оздоровив свій організм, кинувши палити ще тоді.

Рис. 1 залежність між ризиком передчасної смерті і віком початку куріння.

У кожній віковій групі рівень смертності серед курців вище, ніж серед некурящих, а також серед тих, хто почав курити пізніше.

Якщо, наприклад, ми включимо Петербриджа в вікову групу 45-54 роки, припустивши, що він викурює тільки 19 сигарет в день, то побачимо, що смертність в цій групі становить 15 осіб на тисячу. Якби він ніколи не курив, то це співвідношення склало приблизно 5 чоловік на кожну тисячу. Іншими словами, куріння в три рази збільшує небезпеку смерті навіть у віці від 45 до 54 років.

Рис. 2. Залежність між ризиком смерті від раку легенів і кількістю викурених в день сигарет.

Щоб приблизно підрахувати, на скільки років Петербридж продовжив би собі життя, кинувши палити, подивіться на колонку з позначенням віку 55-56 років. У цій групі середній рівень смертності становить близько 20 осіб на кожну тисячу. За умови, що організм дуже швидко оздоровлюється, як тільки людина кидає палити, ми можемо припустити, що Петербридж, кинувши палити, вдвічі зменшив би ризик власної загибелі.

У 20-річному віці Петербридж викурював 30 сигарет в день. І тоді шанси захворіти на рак легенів у нього були в 15 разів вище, ніж у некурящого молодої людини. Якби він скоротив кількість викурених в день сигарет до 10, то ймовірність захворювання зменшилася в три рази (рис. 2). Петербридж не скористався можливістю в три рази збільшити шанси залишитися в живих! Запам’ятавши:

Якщо ви викурюєте від 15 до 25 сигарет в день, то у вас лише один шанс з восьми не захворіти на рак легенів.

Якщо ви викурюєте 25 і більше сигарет в день, то у вас один шанс з п’яти.

Якщо ви заспокоюєте себе тим, що ймовірність загинути, переходячи дорогу, ще вище, то помиляєтеся. Куріння забирає в сім разів більше життів, ніж автокатастрофи.

Куріння як засіб відволікання може бути особливо привабливо в момент зниження фізичного навантаження. Адже не побачиш людину, яка біжить і одночасно курить. Це йому просто не прийде в голову. Обмеження рухливості і пов’язаний з цим недолік фізичних відчуттів вимагає компенсації. На жаль, таким шкідливим замінником стало куріння. Однак можуть бути й інші засоби відволікання. Йдеться про спеціальні дихальних і фізичних вправах, паузах саморегуляції, які, займаючи зовсім небагато часу, можуть проте дати дуже хороший ефект.

Ці засоби саморегуляції повинні «включатися», як тільки виникає стан внутрішнього конфлікту, невизначеності, напруги. Саме в цей момент людина може почати машинально крутити в руках будь-які предмети, ерошіть волосся, гризти олівець або … закурити. Внутрішній конфлікт викликає необхідність якоїсь розрядки. Тому, систематично привчаючи себе до використання спеціальних фізичних вправ, можна домогтися багато чого. Важливо, щоб ці вправи були прості, не навмисні, легко здійсненні в будь-яких умовах.

Доведені до автоматизму психорегулюючі вправи можуть бути вельми корисні. Однак їх треба виконувати систематично. В іншому випадку не виключено звикання до них і зниження їх сили як засобу розрядки і «дренажу» емоцій.

Необхідно чітке розуміння важливості і потрібності вправ, тому що їх механічне виконання може стати безглуздим. У зв’язку з цим автоматичне.включення » тих чи інших засобів саморегуляції завжди має супроводжуватися словесним підкріпленням типу: я сильний, повністю розслаблений, дихається легко і приємно, нерви заспокоюються, Все Буде Добре, вправи надають силу і впевненість і т. д.

Більшість з нас приймають серйозні рішення не відразу, а поетапно. Прийнявши рішення кинути палити, що вже саме по собі дуже важливо, ви повинні продумати, як саме ви збираєтеся це зробити. Необхідно вибрати для себе найдоступніший і легкий шлях, який відповідав би вашим індивідуальним особливостям (детально про це буде розказано в главі 9). Це треба продумати, поки ви готуєтеся до того, щоб кинути палити.

Ви можете сказати собі: викурюю останню сигарету і все! Більше жодної, ніколи! Багато, ДО РЕЧІ, вважають цей шлях найприйнятнішим. Повна відмова від шкідливої звички. Починається нове життя. Можна навіть змінити зачіску або купити новий костюм. Незважаючи на те, що рішення кинути палити прийнято, ви, можливо, не готові відразу ж прийняти і інше рішення – коли саме це зробити. Але це поки не найголовніше. Головне полягає в тому, щоб намітити для себе такий день в найближчому майбутньому. Над тим, коли кинути палити, необхідно добре подумати. Якщо ви курите на роботі, то не слід намічати дату, що збігається з робочим днем. Вихідні дні теж не підходять, якщо ви звикли курити для розслаблення, після роботи. Не поспішайте. Якщо наближається день народження або який-небудь свято, то спробуйте кинути палити саме в такий день. Відзначте його в своєму щоденнику і на всіх календарях, наявних в будинку, тому що це дуже важливий день у Вашому житті.

В який же день кинути палити? М. Стоппард пропонує пов’язати цей вчинок з яким-небудь важливою подією у своєму житті. Чи Правильно це? Питання спірне. У цей день відмовитися від куріння може бути складно подвійно. Адже це не просто відмова від шкідливої звички, а необхідність багато в чому перебудувати своє життя. Тому навряд чи слід вибирати дні, емоційно насичені. Наприклад, день народження, як правило, пов’язаний зі святковим застіллям, прийомом гостей. Було б наївно думати, що при цьому не будуть розпивати спиртні напої, а потім хтось не закурить і не запропонує закурити винуватцю торжества.

Ймовірно, не слід кидати палити в період напруженої роботи. Стомлення і пов’язане з цим нервове напруження сприяють розвитку емоційного стресу і викликаних ним невротичних явищ. Природно, що в цей період здатність до самоконтролю і саморегуляції знижена. Разом з тим факторів, що провокують потребу в курінні, набагато більше.

У моїй лікувальній практиці був випадок, коли один відомий художник вирішив кинути палити. Я, на жаль, не знав, що у нього через тиждень чекає обговорення картини на художній раді. Лікування йшло успішно. Художник не курив 6 днів, відзначаючи при цьому, що не відчуває особливих труднощів. Однак після обговорення картини і вислуханої критики на її адресу він так розхвилювався, що втратив контроль над собою і закурив.

Тому швидше за все кидати курити треба в період, коли вас не чекає напружена робота, підвищена нервова напруга. Одним з найбільш зручних періодів є відпустка. У цей час для багатьох дійсно починається нове життя, коли можна відключитися від усього звичного, забути те, що хвилює, турбує, дратує; приділити час занять фізичною культурою, масовим спортом. Куріння при цьому саме по собі стане малозначним і зайвим, непотрібним.

Дуже важливо, що під час відпустки перестають «працювати» фактори, які надають свого роду «сигнальне» вплив. Наприклад « «перекури» на роботі, куріння, щоб убити час при очікуванні транспорту, куріння для підтримки працездатності при виконанні складного завдання і т. п.

Є й інший спосіб, правда, мені він не подобається – поступово обмежувати кількість сигарет, які ви викурюєте в день, до 4-5 штук, а потім виключити їх зовсім. Таким чином ви поступово звільняєтеся від дії нікотину на організм. Але, з іншого боку, це досить важкий шлях, оскільки він дає можливість нескінченно відсувати день, коли необхідно зовсім відмовитися від куріння. Якщо раніше ви вже намагалися кинути палити таким способом, то краще не вдаватися до нього знову. Більшість фахівців не рекомендує цей метод.

Багато курців приймають рішення кинути палити лише тоді, коли раптом помічають, що стали викурювати від 60 до 80 сигарет в день. Це їх вражає і викликає занепокоєння, що, в свою чергу, допомагає в перші дні утримання від куріння.

До самостійної терапії, заснованої на принципі самовідвернення, потрібно підходити дуже обережно і обов’язково проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Цей метод може виявитися дуже успішним, якщо його проводити спільно з лікарем, який змушує вас глибоко вдихати сигаретний дим кожні шість секунд, до тих пір, поки вас не почне нудити. Як тільки вам стає легше, процедура повторюється, і так – три або чотири рази протягом півгодини. За цей час ви відчуєте себе настільки погано, що навіть вид пачки сигарет буде викликати глибоку огиду. Якщо ж ні, то слід повторити процедуру на наступний день і т.д. до тих пір, поки не захочете і думати про куріння.

Для тих, хто звик до порядку і кому необхідно дотримуватися певних правил, підійдуть наведені нижче обмеження. Ви можете написати і свої власні правила. Записуючи правила, ви як би укладаєте з собою договір і обіцяєте ніколи його не порушувати. Привабливим в цьому методі є те, що можна почати з відносно легких для дотримання правил, а потім, звикнувши, їх можна і ускладнити. Ось приблизний список правил, які можна використовувати в якості відправних:

* Не паліть в машині. Закурюйте тільки тоді, коли вже майже прибули на місце.

* Відмовляйтеся від кожної пропонованої вам сигарети.

* Не паліть перед їжею.

* Не паліть натщесерце.

* Купуйте кожен раз не більше однієї пачки сигарет.

* Купуйте сигарети різних марок, а не тільки свої улюблені.

* Перш ніж прикурити, порахуйте до десяти.

* Всякий раз, беручи сигарету, кладіть пачку подалі від себе, а якщо можливо, то навіть несіть в іншу кімнату.

* Коли у вас скінчилися сигарети, ні у кого»не стріляйте».

* Після кожної затяжки опускайте сигарету.

* Не паліть на вулиці.

* Не паліть в ліжку.

* Припиніть палити на роботі.

* Припиніть палити в квартирі.

книги кинути палити

* Не носіть з собою запальничку або сірники.

* Не паліть, коли руки зайняті справою.

* Перестаньте глибоко затягуватися.

* Викурюйте сигарету тільки до половини.

* Не паліть відразу після їжі, поки сидите за столом.

* Не паліть, коли очікуєте чогось (телефонного дзвінка, автобуса на зупинці тощо).

• Не паліть, коли дивитеся телевізор, слухаєте музику, п’єте каву і т. д.

* Припиняйте курити, як тільки у вашій присутності хтось закурює.

* Не паліть, коли відпочиваєте, розслабившись після роботи.

* Куріть тільки сидячи на незручному стільці.

Стягніть пачку сигарет гумкою, тому кожен раз, відкриваючи її, вам доведеться фіксувати на цьому увагу.

Реєструйте, як часто ви курите. Викурюйте одну сигарету на годину. Потім спробуйте викурювати одну сигарету о другій годині.

Не прагніть дотримуватися всіх цих правил з першого ж дня. Для початку виберіть 3-4 найбільш легких. У міру того як Ви зможете дотримуватися деякі з вищенаведених обмежень, додавайте до них по одному-два щодня. Нарешті настане момент, коли ви зможете дотримуватися всіх правил. Тоді вам і слід кинути палити. Д-р Бренгельман( ФРН), автор цих обмежень, першим використовував їх на практиці і переконався, що вони дуже допомагають дисциплінованим людям. При цьому, звичайно, треба бути досить жорстким до самого себе.

Як вже говорилося, записи в спеціальному щоденнику допоможуть вам зрозуміти, від яких сигарет можна безболісно відмовитися відразу ж, а від яких – важко. Більшість курців сходяться в думках щодо «важких» сигарет. У їх число входять: перша сигарета дня, сигарета в обідню перерву, сигарета після закінчення роботи і т. п.

Коли ви вирішили кинути палити, Оголосіть вголос про своє рішення-родичам, колегам, друзям, людям, з якими часто зустрічаєтеся. Попросіть у них підтримки, яка повинна полягати в тому, щоб вони не курили у вашій присутності, не пропонували вам курити і не розхолоджували вас.

Вдома членів сім’ї попросіть про більшу допомогу. Нехай чоловік або дружина постійно надихають і підтримують вас, не залишають на увазі сигарети, не пропонують закурити. А найкраща форма підтримки, яку можуть надати близькі – — це кинути палити разом з вами.

Відмова від куріння не означає, що ви неодмінно повинні додати у вазі. Треба просто заздалегідь обміркувати дієту. Після того як ви кинете курити, у вас напевно з’явиться потреба постійно що-небудь жувати, щоб компенсувати процес куріння. Майте під рукою таблицю калорійності продуктів, щоб контролювати себе варто відмовитися і від продуктів, що містять так звані «порожні» калорії (шоколад, торти, тістечка, варення, креми і т.п.).

Одна з моїх пацієнток перед тим, як кинути палити, схудла на кілька кілограмів, щоб в перший час в період відвикання від куріння сконцентрувати свою увагу тільки на цьому процесі, не піклуючись про те, що і в якій кількості вона їсть. А взагалі історії про людей, які сильно додали у вазі, кинувши палити, швидше вигадка, ніж правда. Дослідження показали, що більшість колишніх курців поправляються всього на 2-3 кг.той, хто зміг відмовитися від куріння, завжди зможе позбутися від декількох зайвих кілограмів.

В першу чергу треба навчитися правильно розподіляти сили в боротьбі з курінням. Адже необхідність постійного контролю за своїм станом і стимуляція бажання не курити вкрай важливі.

Очевидно, слід розташовувати більш широким арсеналом засобів і методів, що дозволяють успішно виконувати задумане. Головним при цьому, мабуть, є самоствердження в тому, що ви сильні і, якщо захочете, зможете домогтися багато чого. Саме ця впевненість, постійно підтримувана тим, що шкідлива звичка відступає завдяки власній волі, повинна переважати.

Так як в цьому розділі обговорюються різні шляхи підготовки до того, щоб кинути палити, дуже важливо проаналізувати руйнівний вплив на організм нікотину та інших шкідливих речовин, що вдихаються разом з димом в легені.

Важко придумати більше заохочення самому собі, ніж свідомість того, що організм перестане руйнуватися під впливом сигаретного диму і, навпаки, важко уявити більш суворе покарання, ніж чітко усвідомлювати, як кожна сигарета підточує ваше здоров’я і в чому це конкретно виражається для вас. Уміння представити своє здоров’я як якусь шагреневую шкіру, що скорочується від кожної затяжки, сигарети і навіть сигаретного диму інших курців, – ось що може стати основною рушійною силою формування і підтримки мотивації до того, щоб кинути палити.

Однак перш ніж укладати будь-яку угоду з кимось або з самим собою, доцільно ще раз озирнутися назад і згадати, коли і чому була зроблена спроба почати курити. Адже могли бути різні причини. Найчастіше це бажання самоствердитися, виглядати старше, солідніше, значніше, ніж насправді. Сигарета, як це не смішно, могла здаватися в цей момент свого роду чарівною паличкою, а дим – бронею від чиїхось глузливих поглядів і колючих слів. А може бути, це сталося інакше. Була компанія, де багато курили, тоді і ви, невміло пускаючи дим, викурили свою першу сигарету, щоб стати схожим на тих, кому хотілося наслідувати, не віддаючи собі в цьому звіту?

Що ж змусило продовжити куріння? Те, що Ви часто опинялися в подібних ситуаціях або з’явилися якісь нові аргументи на користь куріння? На жаль, для багатьох куріння поступово стає свого роду засобом «дренажу емоцій», що в кінцевому підсумку призводить до наївної віри у всемогутність куріння. Думка оманливе, але дуже стійке. Так народжується звичка, а вона, як відомо, друга натура.

Отже, чи хочете ви відмовитися від куріння? А якщо хочете, то чому? Для того щоб укласти договір з самим собою, потрібно мати серйозне обґрунтування типу «Я свідомо хочу кинути палити, тому що розумію, що це шкідливо особисто для мене». У книзі міститься достатньо інформації на цю тему, так що кожен курець може оцінити свої перспективи. Однак це тільки одна сторона справи. Обгрунтування можна продовжити:»Я хочу кинути палити, тому що розумію, які доставляю неприємності, а можливо і приношу шкоду оточуючим». Тут обов’язково треба подумати про те, що палить людина змушує вдихати дим всіх оточуючих його людей: дітей, батьків, дружину. Вони можуть не бути курцями, Ви змушуєте їх стати ними. Людина, що палить, хоч і розплачується за це своїм здоров’ям, але отримує від цієї процедури задоволення. Навколишні люди тільки страждають через егоїзму курця.

Мабуть, в це «обгрунтування» має увійти все те, що може перешкодити кинути палити.

Треба заздалегідь проаналізувати всі очікувані труднощі. Це дозволить більш правильно оцінити свої можливості і перспективу. Отже, що ж може перешкодити? Недолік волі? Невміння постійно контролювати себе, свої вчинки в дії? А можливо, оточення? Тоді треба подумати, чи зможете ви вийти з-під впливу оточуючих вас курців?

Нарешті, і це вже підкреслювалося вище, чи зумієте ви подолати натиск життєвих обставин, що викликають емоційне напруження, емоційний стрес. Хочеться, щоб Ви сказали «так».

Труднощі другого етапу.

Куріння і здоров’я.

Практично кожен курець страждає щонайменше від одного з шкідливих наслідків куріння. Можливо, ви цього не помічаєте, оскільки руйнівну дію куріння проходить приховано. Недуги підкрадаються настільки непомітно і повільно, що поступове погіршення здоров’я можна віднести на рахунок інших причин.

Кашель курця (помилково його називають ранковим кашлем, тому що сильні напади припадають на ранок, але він переслідує вас протягом усього дня) є одним з перших сигналів того, що куріння дратує легені і приносить їм шкоду. Хімічні речовини, що містяться в сигаретному димі, травмують поверхню дихальних шляхів, що дуже схоже на дію сигаретного диму на очі, які починають сльозитися, щоб позбутися від подразника. Тільки легкі не плачуть, вони виробляють мокроту, щоб змивати подразник. Речовини, що містяться в сигаретному димі, паралізують вії епітелію (мікроскопічні волоски на поверхні бронхів), які постійно очищають легені. Інші речовини, що містяться в димі, викликають одряхление клітин. Це і є одне з перших змін клітини на шляху до утворення ракової пухлини.

Характерно, що у курців кашель спостерігається постійно, незалежно від пори року. Але взимку, як правило, особливо очевидна різниця між курцями і некурящими. Ті, хто курить, страждають від застуд набагато частіше, і захворювання тривають довше. Курці скаржаться, що застуда у них зазвичай закінчується ускладненнями типу гаймориту, який вимагає тривалого лікування антибіотиками. Зимові застуди часто викликають бронхіт, який згодом стає хронічним. Втім, багато хто вважає його незначним захворюванням і не звертають на це особливої уваги.

Поступове руйнування легенів може початися досить рано. Підліток, який викурює не більше п’яти сигарет на тиждень, може кашляти так само сильно, і його легені будуть виробляти стільки ж мокротиння, скільки легені у завзятого курця. Найбільшої шкоди приносять собі ті, хто завжди тримає сигарету в куточку рота (вони вдихають бічний потік невідфільтрованого диму). Якщо вас вже турбує кашель і нескінченні застуди взимку, то заради власного здоров’я вам потрібно негайно кинути палити, поки не пізно! В іншому випадку процес захворювання легенів може стати незворотнім.

Однією з останніх стадій хронічного бронхіту є емфізема. Роздратування, викликане сигаретним димом, може бути таким серйозним, що мікроскопічні бульбашки повітря – альвеоли – розриваються, утворюючи великі повітряні порожнини в легенях. Це ускладнює надходження в кров кисню і виведення двоокису вуглецю з крові. Люди, які страждають емфіземою, не можуть впоратися навіть з незначним фізичним навантаженням, аж до ходьби. Дуже часто вони виявляються прикутими до ліжка або інвалідному візку. Емфізема підстерігає кожного курця.

Куріння шкодить не тільки легким людини. У курців захворювання ротової порожнини, ясен і карієс зубів зустрічаються набагато частіше, ніж у тих, хто не курить.

У числі хвороб, що виникають в результаті куріння, ми знаходимо і такі, як втрата слуху, кропив’янка і дерматит.

Вже давно встановлена пряма залежність між курінням і виникненням виразкової хвороби (дванадцятипалої кишки і стравоходу). Випадки захворювання виразкою шлунка зустрічаються серед курців вдвічі частіше, ніж серед некурящих. Хоча поки ще не повністю доведено, що куріння збільшує вироблення кислот шлунком, все ж встановлено, що соки підшлункової залози, які нейтралізують кислоти шлунка, у курців містяться в меншому обсязі.

Статистичні ж дані невтішні. Вісім з десяти людей, які страждають виразкою шлунка, — курці. Куріння подовжує період лікування виразки шлунка. Якщо ви кинете курити, то на сімдесят відсотків можна бути впевненим, що виразка пройде сама по собі. Якщо ви курите, шанси на лікування падають до тридцяти відсотків.

У жінок, що палять навіть клімакс настає раніше, можливо тому, що нікотин знижує вміст в організмі гормонів. Тільки у п’ятдесяти відсотків некурящих жінок клімакс наступав у віці від сорока чотирьох до п’ятдесяти років. Оральний прийом протизаплідних таблеток збільшує шанси захворювання інфарктом міокарда, а прийом таблеток і куріння збільшують ваші шанси в сорок разів в порівнянні з некурящими і не приймають таблеток жінками.

Дане твердження дещо спірне. Клімакс у жінок пов’язаний зі складними процесами, зміною гормональної активності і згасання генеративної функції. Роль куріння при цьому може бути двоякою. З одного боку, воно впливає на стан здоров’я жінки безпосередньо. З іншого (і це дуже важливо) — знижує статеву потенцію. Ця обставина негативно позначається на всіх етапах сексуального життя, впливаючи не тільки на сам характер статевого спілкування, його регулярність і емоційне задоволення від контакту з партнером.

Не можна не враховувати, що на багатьох чоловіків запах тютюну діє негативно, зменшуючи статевий потяг до жінки. Все це вносить додаткові складності в сексуальні відносини і, безумовно, сприяє більш швидкому настанню клімаксу.

Однією з найбільших небезпек для курця, з якою не можна не рахуватися, є ускладнення після хірургічного втручання в грудній порожнині. Розвиток пневмонії в післяопераційний період майже неминуче. Тому, якщо вам належить операція, то бажано кинути палити за кілька тижнів до госпіталізації або хоча б максимально скоротити кількість викурених в день сигарет.

Безсумнівно, куріння вкорочує життя. Дослідження провідних лікарів Англії показали, що ймовірність передчасної смерті у чоловіків до виходу на пенсію (65 років) становить сорок відсотків серед завзятих курців (25 і більше сигарет в день), а серед некурящих – п’ятнадцять відсотків.

Можна підрахувати, скільки років життя втрачає курець в залежності від кількості викурених в день сигарет. Можна навіть підрахувати, наскільки коротшає ваше життя з кожної викуреної сигаретою. Ті, хто викурює 20 сигарет в день, вкорочує своє життя приблизно на п’ять років. Навіть якщо ви курите менше, в середньому ваше життя коротшає на 5,5 хвилини з кожної викуреної сигаретою, що приблизно дорівнює часу куріння.

Продовження історії Петербриджа.

Припустимо, що Петербриджу зараз зо років, і він курить від 30 до 35 сигарет в день. У нього з’явився ранковий кашель, що супроводжується виділенням мокротиння. Два або три роки тому він помітив, що одужання від простудних захворювань тягнеться довго, приблизно місяць. А в минулому році звичайна застуда переросла в важкий бронхіт, довелося пройти курс лікування антибіотиками. Він поки ще не страждає задишкою, але грати у футбол вже не може, хоча гра йому подобається, тому часто виступає в якості рефері в молодіжній команді. Але навіть це йому вже важко. Від когось він почув, що куріння сигарет без фільтра викликає сильніший кашель, тому став купувати сигарети з фільтром. У сім’ї до нього ніхто не хворів на хронічний бронхіт, тому він відчуває себе в безпеці. Але дуже помиляється. Імовірність захворювання органів дихання в набагато більшому ступені залежить від кількості викурених сигарет, ніж від спадковості. Тести, проведені на Близнюках, показали, що стан органів дихання і легенева діяльність гірше у того з близнюків, хто більше курить.

Ще трохи і Петербридж перейде в розряд тих, кого враховує сумна статистика. Це група людей, які, досягнувши 35 років, мають тільки 6 шансів з 10 дожити до пенсійного віку. Якби він кинув палити, то збільшив свої шанси до 8 з 10. Кинувши палити, Петербридж зміг би знизити ймовірність захворювання на рак подібно лікарям, які за статистикою хворіють на рак набагато рідше (внаслідок відмови від куріння), ніж люди інших професій (мал. 3).

Дослідження, проведене в Англії, розглянуло вплив куріння на рівень смертності серед лікарів. Було встановлено, що рівень смертності знизився на 22% у лікарів у віці до 65 років і тільки на 7% – У інших чоловіків різного віку. Ця різниця виникла виключно через хвороби, що викликаються курінням. Смертність у чоловіків від захворювань, пов’язаних з курінням, зросла на 12%, а у лікарів зменшилася на 26% (мал. 4).

Рис. 3. Імовірність захворювання на рак легенів у лікарів в порівнянні з іншими чоловіками.

Сам того не підозрюючи, Петербридж увійшов ще в одну статистичну групу людей, які страждають від всіляких захворювань, більше відсутні на роботі через хворобу і частіше навідуються до лікаря, ніж інші громадяни. Оскільки Петербридж викурює більше 20 сигарет в день, то дуже ймовірно, що він буде витрачати вдвічі більше часу на походи до лікаря, ніж некурящі.

Підготовка до того, щоб кинути палити.

Дуже мало хто правильно готують себе до такої радикальної зміни своєї поведінки. Дослідження, проведені у всіх клініках світу по боротьбі з курінням, показали, що належна підготовка до відмови від цієї звички є виключно важливою.

Підготовка починається зі складання плану, але не просто будь-якого плану, а такого, який підходить вам. Немає сенсу складати план по боротьбі з курінням, якщо ви заздалегідь знаєте, що не зможете його виконати. Особистий план повинен враховувати ваші сильні і слабкі сторони. Давайте використовувати ваші достоїнства, щоб побороти недоліки.

Рис . 4. Рівень смертності від різних захворювань серед лікарів у порівнянні з іншими чоловіками.

Як куріння пов’язане з певним часом і місцем.

На практиці існує тільки два способи позбутися згубної звички. Ви можете або спробувати уникати ситуацій, в яких зазвичай закурюєте, або боротися зі спокусою.

Перша сигарета дня.

книги кинути палити

Спробуйте повністю змінити свій ранковий розпорядок. Включайте, наприклад, Радіо, якщо зазвичай не слухали його вранці, здійснюйте прогулянку до газетного кіоску за свіжою газетою і т. д.

Якщо ви звикли викурювати першу сигарету за чашкою чаю або кави, відмовтеся від цього на час. Випивайте склянку фруктового соку або з’їдайте яблуко. Змініть меню свого сніданку, побалуйте себе-їжте що-небудь смачне, що ви дуже любите. Приготування улюбленої страви займе час і відверне вас.

Сигарета по дорозі на роботу.

Візьміть за правило не курити в машині-вибирайте собі некурящих попутників, слухайте по дорозі музику.

Якщо ви їздите автобусом, то постарайтеся виходити з дому разом з некурящим сусідом, щоб поговорити з ним на зупинці в очікуванні автобуса. Якщо робота недалеко від будинку, то краще пройтися пішки (швидким кроком) — курити на ходу незручно.

Сигарета в стресовій ситуації.

На жаль, виключити стресові ситуації з життя неможливо, тому треба навчитися керувати собою в ці моменти. Тоді відпаде і необхідність вдаватися до сигарети як до помічника. Навіть якщо ви непогано володієте собою, все одно важко контролювати себе тривалий час. Тому в той момент, коли вам все ж захочеться взяти сигарету, накажіть собі почекати хвилину. Після закінчення хвилини, додайте ще одну і т. д. якщо вам вдалося протриматися 5 хвилин, можете себе привітати. Цей маленький успіх додасть вам сили і допоможе утриматися від куріння і в наступні 5 хвилин. Поступово ви навчитеся обходитися без сигарет в стресовій ситуації.

Сигарета під час обідньої перерви.

Уникайте товариства курців під час перерви. Ходіть обідати в кафе, де не Дозволяється Палити.

Постарайтеся зайняти себе в час, що залишився після обіду до кінця перерви час збиранням кубика Рубіка, рішенням кросворду або читанням (жінки можуть носити з собою в’язання або штопання). Нарешті, можна просто послухати музику, якщо є переносний магнітофон.

Сигарета під час телефонної розмови.

Переставте телефон на інше місце, щоб під час розмови вам було незручно курити. Поруч з телефоном не повинно бути попільнички і сигарет (від звички носити з собою запальничку або сірники ви вже відмовилися).

Якщо дозволяє довжина телефонного шнура, під час розмови ходите по кімнаті.

Коли говорите по телефону, беріть ручку, папір і малюйте або просто робіть що-небудь.

Сигарета до і після роботи.

Повністю змініть розпорядок робочого дня. Починайте свій робочий день зі складання списку справ на день, замість того щоб викурювати сигарету.

Таким же чином змініть розпорядок дня в кінці роботи. Замість того, щоб закінчувати робочий день сигаретою, краще подумайте про майбутній вечір і вечерю, про те, що потрібно зробити по дорозі додому і т. д.

Не піддавайтеся на вмовляння друзів випити трохи вина після роботи.

Відволікайте себе якою-небудь цікавою роботою або заняттям після закінчення робочого дня. Ви можете зайти в магазин, в бюро подорожей – обговорити плани на майбутню відпустку або відвідати некурящого приятеля.

Сигарета під час роботи.

Приберіть з робочого столу, а краще взагалі з кімнати, сигарети, сірники, Запальнички, попільнички.

Якщо дозволяє Професія, спробуйте змінити свій робочий ритм. Можна зробити і перестановку в кімнаті, по-новому обладнати робоче місце.

Коли захочеться курити, встаньте і походіть по кімнаті або по коридору і поговоріть з приятелем.

Тримайте Що — небудь у себе в кишенях для відволікання. Це можуть бути записна книжка і ручка або проста магнітна іграшка. Можна підійти до вікна і зосередитися на чомусь, що відбувається на вулиці, тобто просто переключитися.

Сигарета після закінчення робочого дня.

Відверніть себе будь-яким заняттям відразу ж по приході додому. Адже в будинку завжди знайдеться робота. Складіть список того, що необхідно зробити по дому, і починайте його реалізовувати.

Нехай у вас з’явиться нове хобі і приділяйте йому час після приходу додому з роботи.

Постарайтеся змінити свій домашній уклад. Сідайте на інший стілець. Виводьте на прогулянку собаку. Поцікавтеся справами дітей. Допоможіть по дому дружині (дружину).

Дещо змініть час прийому їжі. Вечеряйте в такий час, щоб можна було встигнути зробити прогулянку після нього. Можна піти на прогулянку і до вечері.

Сигарета після вечері.

Якщо ви зазвичай курите сидячи за столом з чашкою кави, вийдіть з-за столу. Пийте каву в іншій кімнаті.

Якщо ви настільки звикли пити чай або каву після вечері з сигаретою, краще замінити напій на який-небудь інший.

Займіть себе після вечері цікавою роботою, яка Вас відверне.

Складіть список всіх проблем, які треба вирішити в найближчі місяці, і почніть здійснення своїх проектів.

Зателефонуйте своєму другові і домовтеся про спільну прогулянку.

Повністю змініть вечірній розпорядок. Поступите на вечірні курси, щоб деякі вечори проводити поза домом. Запишіться в спортивну секцію. Вечорами приділяйте більше часу своїм дітям і родині.

Відволікайте себе будь-яким заняттям, яке вас повністю поглинає, вирушайте на прогулянку, сходіть в кіно, до одного, в театр і т. д.

Сигарета перед сном.

Змініть час відходу до сну, дивіться телевізор і читайте в ліжку – робіть що завгодно, щоб порушити звичку, що склалася раніше.

Якщо ви зазвичай викурювали останню сигарету в ліжку, то не лягайте спати до тих пір, поки у вас не почнуть злипатися очі.

Відволікайте себе, обмірковуючи події дня, зосередьтеся на своїх успіхах. Сплануйте завтрашній день, складіть список справ. Подумайте про те, що Вам вдалося обійтися без сигарети цілий день, а тепер потрібно подолати себе, щоб пишатися ще одним прожитим днем без сигарет.

Сигарета серед ночі.

Не тримайте сигарети поруч з ліжком або в спальні. Ставте склянку соку або фрукти на нічний столик на випадок, якщо прокинетеся вночі. Кладіть поруч газету або книгу, щоб відволіктися під час безсоння. Можна послухати радіо або магнітофон. На випадок, якщо заснути не вдасться, тримайте поруч записну книжку і олівець. Тоді ви зможете скласти список справ на наступний день і обміркувати їх.

Внутрішні ресурси — як ними користуватися.

Кожна людина володіє набагато більшою силою волі, ніж йому здається. Просто люди ще не навчилися повністю використовувати свої ресурси. Найголовніше-це вміти керувати собою в стресовій ситуації. Дослідження показують, що найкращий спосіб впоратися зі стресом-розслаблення. Як тільки ви навчитеся розслаблятися в стресовій ситуації, більшість проблем здасться вам малозначними і цілком вирішуваними. Крім того, ви знайдете впевненість у своїх силах. Зокрема, ця впевненість з’явиться у вас після того, як ви відкриєте в собі здатність обходитися без сигарет.

Управління стресом.

книги кинути палити

Всі без винятку люди піддаються стресам в більшій чи меншій мірі. Мій колега доктор Фарквуар (США) тривалий час вивчав вплив стресу на організм. Згодом він розробив ряд способів боротьби зі стресом. Але перш ніж почати вчитися керувати собою в стресовій ситуації, необхідно знати, в які типові стресові ситуації ви потрапляєте і як стрес впливає на вас. Для цього слід завести зошит, в якій протягом декількох днів ви будете відзначати всі події, які викликають у вас почуття напруги або занепокоєння.

Ось три типові приклади, запропоновані доктором Фарквуаром та його колегами.

Якщо ви належите до категорії людей, погано переносять стрес (як і більшість курців), то виявите, які незручності і стан дискомфорту виникають у вас кожен раз, коли ви піддаєтеся стресових ситуацій. Приклади наведені нижче. Обведіть кружечком цифри в таблиці, яка дасть уявлення про те, як часто ви потрапляєте в стресові ситуації.

Ті, хто набере від 14 до 20 очок, схильні до стресів набагато вище середньої норми. Якщо ви набрали від 10 до 13 очок, то це говорить про досить високу схильність стресів. Середні цифри — від 6 до 9, а якщо ваші показники нижче, то це означає, що ваше життя протікає досить спокійно.

Максимальна кількість очок-20. Я набрав… очок.

Крім того, необхідно знати, яка ваша реакція на стрес. Ця інформація дуже стане в нагоді, коли потрібно буде справлятися з неприємними моментами. Як і перед цим, ви можете зробити підрахунок очок по таблиці, пропонованої нижче.

Тепер ви досить добре знаєте себе і розумієте, які труднощі належить подолати. Ви також знаєте, що саме вам необхідно змінити в своїх звичках, щоб справлятися зі стресовими ситуаціями.

План управління стресом.

План управління стресом повинен стати складовою частиною загального плану, спрямованого на зміну самого укладу життя. Відмова від куріння-це ломка усталеного, звичного ритму життя. План управління стресом покликаний допомогти Вам у цьому. Правда, для цього будуть потрібні зусилля, оскільки вам належить оволодіти двома основними навичками. До цих навичок ми відносимо: глибоке м’язове і розумове розслаблення. Як тільки ви освоїте техніку виконання цих прийомів, то зможете не тільки успішно справлятися зі стресовими ситуаціями, а й кинути палити з набагато меншими нервовими витратами.

Максимальна кількість очок-18. Я набрав… очок.

Глибоке м’язове розслаблення.

Техніка м’язового розслаблення була розроблена в клініці з попередження серцевих захворювань. Щоб її освоїти, будуть потрібні і час, і певні зусилля. Але зате за допомогою цієї техніки ви зможете не тільки справлятися зі стресом, але і знизити кров’яний тиск, а також зменшити ймовірність виникнення головного болю і поліпшити сон.

Для виконання вправ на розслаблення ляжте на спину (бажано, щоб в кімнаті була тиша). Якщо лягти не можна, то сядьте зручніше і закрийте очі.

Починайте вправу стисканням кисті правої руки (якщо вона у вас ведуча, для лівші вправу треба починати з лівої руки). Через кілька секунд розслабте руку. Після цього подавайте команди: рука стає важкою і теплою. Далі продовжуйте давати команди правій частині тіла: розслаблятися, теплішати і ставати важкою. Продовжуйте уявний рух з кисті на передпліччя, плече, лопатку, стопу, стегно і т.д., поки не розслабиться вся права сторона тіла. Потім виконайте те ж саме для лівої сторони тіла. Кисті рук, руки і ноги повинні поступово наливатися вагою, теплом і розслаблятися. Залишайтеся в цьому положенні кілька секунд, щоб закріпити відчуття.

Наступним етапом є спроба розслаблення стегон. В цьому випадку розслаблення має йти від живота до грудей. Намагайтеся не напружувати ці м’язи, просто передайте їм команду відчувати тяжкість і тепло. Ви помітите, як дихання поступово сповільнюється, не треба тільки квапити цей процес.

Далі розслаблення має йти вище до плечей, щелеп і м’язів обличчя. При цьому звертайте особливу увагу на м’язи навколо очей і м’язи чола. Розправте всі зморшки. Закінчуйте вправу, повторюючи, що ваш лоб відчуває прохолоду.

Якщо можливо, проробляйте цю вправу принаймні два рази на день, витрачаючи на це від 15 до 20 хвилин. Але якщо ви обмежені в часі, то користь принесуть навіть хвилини занять. Найкраще виконувати вправу перед їжею або через годину-півтори після прийняття їжі. Як тільки ви освоїте техніку глибокого розслаблення м’язів, можете перейти до вправ на розумове розслаблення.

Розумове розслаблення.

Розумове розслаблення передбачає повне звільнення мозку від всяких неприємних думок, які викликають стрес, допомагає позбутися страху, занепокоєння, невпевненості. Досягти цього можна за допомогою наступних вправ.

Постарайтеся від усього відмовитися. Асоціації-вільні.

Якщо неприємна думка повертається знову, то на видиху скажіть «ні».

Закривши очі, уявіть собі будь-яку спокійну сцену. Найбільш заспокійливе бачення-блакитне небо і спокійне синє море. Це може бути і будь-який предмет, який не має деталей. Спробуйте уявити собі блакитний колір, оскільки встановлено, що цей колір є найсприятливішим для розслаблення.

Зосередьтеся на диханні і відчуйте, що воно повільно і природно. Слідкуйте за кожним своїм вдихом і видихом.

А тепер ви повинні відчути себе спокійним і відпочив. Під час розслаблення добре повторювати якесь заспокійливе слово, наприклад, любов, мир або спокій. Це може бути і слово з меншим символічним значенням, наприклад, дихання, земля, сміх. Коротше кажучи, підійде будь-яке слово, яке буде вас заспокоювати. Можна застосовувати і вигук типу » ах!»- тільки вимовляти його потрібно про себе, на видиху.

Постійно нагадуйте собі про необхідність тримати м’язи обличчя (очей, чола) розслабленими. Лоб повинен відчувати прохолоду.

Після того як ви освоїте техніку розумового розслаблення, з’єднайте обидва вправи в одному сеансі занять. Ви побачите, що вони легко сумісні. Глибоке м’язове і розумове розслаблення потрібно виконувати двічі в день. Для повного засвоєння навичок розслаблення (як м’язового, так і розумового) на перших порах необхідно повторювати вправи часто. Можливо, на це піде кілька тижнів, але зате потім ви зможете сповна скористатися своїми перевагами в боротьбі зі стресами.

Коли ви повністю освоїте техніку глибокого м’язового і розумового розслаблення, можете практикувати часткове м’язове і розумове розслаблення. Це займе всього 30 секунд. Досягається це наступним чином.

Влаштуйтеся зручніше-найкраще сидячи. Згодом можна навчитися виконувати вправу стоячи (наприклад, в черзі, якщо відчуєте наближення стресового моменту).

Глибоко вдихніть і затримайте дихання на 5-6 секунд. Потім зробіть видих.

Дайте команду всім м’язам розслабитися.

Повторіть це два або три рази, поки не відчуєте повного розслаблення.

Уявіть собі найприємнішу ситуацію, яка доречна в даній обстановці (наприклад, красивий, заспокійливий ландшафт, Захід Сонця і т.п.).

Тренування уяви допомагає зруйнувати психічні блоки, увійти в контакт з організмом і тілом, що допоможе здійснити контроль над собою. Навчитися цьому досить важко. Пропоную тест, за допомогою якого можна перевірити свою здатність до розслаблення. Зосередьте увагу на лівій руці і відчуйте, як вона стає теплою. Потім переведіть свою увагу на праве стегно і відчуйте, як тепло розливається по ньому: уявіть собі, що воно наливається вагою. А тепер спробуйте впоратися з більш важким завданням. Уявіть собі, що одна нога важче іншої. Спочатку це може здатися дивним, але таким чином ви навчитеся контролювати свої відчуття за допомогою уяви.

На жаль, техніка регуляції психічного стану викладена дещо спрощено. По-перше, не враховані індивідуальні особливості людей, для яких даються рекомендації. По-друге, пропоновані заходи досить важко виконати, так як техніка аутогенного тренування досить складна і навряд чи може бути освоєна між справою. Більш того, можна з високою ймовірністю стверджувати, що людям, добре володіють прийомами саморегуляції, кинути палити набагато простіше, ніж всім іншим. Однак залишається відкритим питання, що легше-освоїти аутогенну тренування або кинути палити?

Спірним є положення автора і про поділ релаксації на м’язову і розумову. Це єдиний процес, який не можна розкласти на складові елементи.

Дещо спрощено в зв’язку з цим виглядають і всі міркування про самооцінку психічного стану, про стрес і його особливості, пов’язаних з підвищеною нервово-психічною активністю.

Мабуть, більш правильною є постановка питання про психічну гігієну, необхідної для запобігання ряду типово побутових стресогенних моментів, найчастіше пов’язаних з курінням. Наприклад, про конфлікти, пов’язані з проблемою урбанізації, особливостями праці та побуту людей в епоху науково-технічної революції. Мова в зв’язку з цим може йти про постійну нестачу часу( конфлікти з часом); необхідності долати великі відстані від будинку до роботи і навпаки (конфлікти відстані); необхідності тривалий час перебувати в замкнутих просторах (цехах, лабораторіях і т.п.) – конфлікти оточення і, нарешті, відчувати тісноту (в транспорті, на роботі, нерідко вдома), що може трактуватися як конфлікти площі функціонування.

Труднощі третього етапу.

Ви завдаєте шкоди своєму серцю.

За останні сорок-п’ятдесят років справжнім бичем стала смертність, викликана різкою серцевою недостатністю. Особливо великого поширення захворювання серцево-судинної системи отримали в розвинених в індустріальному відношенні країнах. Тільки у Великобританії щорічно від серцевих хвороб помирають 30 тисяч чоловіків і 10 тисяч жінок у віці від 35 до 65 років. Понад 10 тисяч смертей настає внаслідок шкоди від куріння. До 65-річного віку смертність від серцевої недостатності серед курців вдвічі перевищує рівень смертності серед некурящих. Цифри приймають ще більш загрозливий розмах, якщо мова йде про завзятих курців. Рівень смертності в цьому випадку в три з половиною рази вище, ніж серед некурящих. Імовірність захворювання інфарктом міокарда у завзятих курців в чотири рази вище, ніж серед некурящих. А у курців «середньої руки» -в два-три рази вище.

Захворювання поводиться підступно. Майже чверть страждаючих серцевою недостатністю не помічають ознак зловісного захворювання, поки з ними не трапляється інфаркт.

Тільки одного з трьох хворих вдається довезти до лікарні. Ризику піддаються не тільки літні люди. Куріння найбезпосереднішим чином пов’язане з високим ризиком смертності навіть серед молодих людей, що палять.

Саме тому в більшості випадків попередження захворювання полягає в повній відмові від куріння. І цей фактор не можна ігнорувати. У світлі викладеного важко навіть уявити собі, як можна продовжувати курити, знаючи, яку небезпеку несе в собі куріння і що з відмовою від нього будь-яка людина миттєво зменшує ймовірність виникнення серцевих захворювань, а особливо інфаркту міокарда. Більшість проведених досліджень свідчить про те, що через рік після припинення куріння додатковий ризик захворювання інфарктом міокарда знижується наполовину. Теоретично, якщо виключити ризик смерті в результаті серцевої недостатності, безпосередньо пов’язаної з курінням, то в цьому випадку Великобританія щорічно могла б зберегти 10 тисяч життів здорових працездатних людей.

Куріння і нікотин збільшують ризик серцевих захворювань по ряду причин. Дані медичних досліджень свідчать про те, що ангіна, суто шкідливо впливає на серце, безпосередньо пов’язана з курінням. Це ж справедливо і щодо грудної жаби-сильних серцевих болів, які з’являються як реакція на фізичні навантаження. Було помічено, що у курців напади грудної жаби трапляються навіть в стані спокою. Більш того, самі курці стверджують, що після викурювання сигарети вони не в змозі пройти велику відстань і виконувати скільки-небудь серйозні фізичні навантаження. Це не так помітно у тих, хто курить сигарети з фільтром або сигарети без вмісту нікотину. Але тим не менш, реальна загроза здоров’ю в наявності. Можливо, це пов’язано з тим, що напади грудної жаби виникають через наявність чадного газу, який розчинений в крові курців, що, в свою чергу, перешкоджає надходженню достатньої кількості кисню до серця.

Рівень вмісту чадного газу в крові служить найкращим показником ризику захворювання інфарктом міокарда. У Данії було проведено широке обстеження робітників, в ході якого з’ясувалося, що ті, у кого вміст чадного газу в крові становило більше 5%, піддавалися ризику смерті від серцевої недостатності в двадцять разів більше в порівнянні з іншими обстежуваними.

Нікотин в поєднанні з чадним газом виробляє руйнівну дію на організм і стимулює розвиток серцевої недостатності. Крім того, збільшується навантаження на серце, слабшає Серцевий м’яз, порушується нормальний ритм серцебиття. Наявність великої кількості нікотину в організмі сприяє розвитку тромбозу.

Деякі люди піддаються більшому ризику серцево-судинних захворювань в результаті небажаного поєднання декількох факторів, що сприяють їх виникненню. Найбільш поширене поєднання-підвищений вміст холестерину в крові, гіпертонія і куріння. Небезпека захворіти збільшується, якщо ви не займаєтеся фізичними вправами, часто піддаєтеся стресам і не можете з ними справлятися, якщо в сім’ї спадкове захворювання на цукровий діабет. Певний тип людей найбільш схильний до серцево-судинних захворювань. Це так званий тип особистості «а». Ви можете себе віднести до групи «а», якщо ви експансивні, азартні, нетерплячі. Людей зі спокійним і врівноваженим характером можна віднести до групи «Б».

Серцева недостатність спостерігається не так часто при наявності тільки одного з факторів ризику. Дослідження показали, що найбільш небезпечним є підвищений вміст холестерину в крові. Цей фактор стає все більш поширеним в індустріально розвинених країнах з високим життєвим рівнем, де населення споживає висококалорійну їжу, що містить у великій кількості тваринні жири.

Якщо ж ми маємо справу з поєднанням двох факторів ризику в одній людині, небезпека захворювання збільшується і навіть є можливість передбачити, яким саме людям куріння особливо шкідливо. Однак останні дослідження, проведені у Великобританії, показали, що, незважаючи на різну ступінь ризику при наявності різних факторів, ймовірність фатального результату при інфаркті міокарда у курців вище, ніж у некурящих (рис. 5). Найвища ступінь ризику припадає на частку чоловіків, які палять, які страждають гіпертонією і високим вмістом холестерину в крові.

Найпростіший спосіб зменшити ризик, звичайно ж, полягає в тому, щоб кинути палити. Але якщо при наявності цієї інформації провести ще й медичне обстеження, і лабораторні аналізи, то можна з певністю сказати, для яких саме людей куріння особливо шкідливо і небезпечно. Це також повинно підштовхнути всіх курців звернутися за порадою до лікаря.

Рис. 5. Залежність між ризиком передчасної смерті від серцевих захворювань у курців і некурящих.

Існує ще одне захворювання, яке, як правило, є наслідком куріння. Йдеться про захворювання артерій ніг. Понад 95% страждають захворюваннями артерій-курці. Болі в ногах можуть бути при цьому настільки сильними, що хворі не здатні самостійно пересуватися. Люди, які намагаються цим захворюванням і продовжують курити, ризикують розвинути гангрену з можливою ампутацією ноги згодом.

Курці також частіше схильні до інсультів, ніж некурящі. Смерть, що наступає від розриву аорти, у них в шість разів частіше, ніж у некурящих, а у тих, хто викурює 25 і більше сигарет в день – в десять разів.

Деякі дослідження показали, що ймовірність серцево-судинних захворювань у людей, що курять трубку і сигари, менше. Це відбувається тому, що ці люди зазвичай курять трохи і рідко глибоко вдихають дим. Не обманюйте себе надіями, що якщо ви перестанете курити сигарети і перейдете на сигари або трубку, то Захистіть себе від небезпеки захворювань. Ті, хто звик вдихати сигаретний дим, будуть також затягуватися сигарою і трубкою. Таким чином, вміст чадного газу в крові буде залишатися на колишньому рівні.

Поняття тип» А «і тип» Б » досить умовні. Справа в тому, що стиль поведінки багато в чому диктується характером діяльності людини, особливостями його роботи і займаної посадою. Однак до типу» А » прийнято відносити людей з авторитарними рисами характеру. Вони енергійні, напористі, часто безкомпромісні. Нерідко це люди, які віддають всього себе роботі, забувають про відпочинок, про необхідність дотримання елементарних вимог гігієни свого здоров’я.

Природно, що у цих людей більш висока потреба в емоційній розрядці, у використанні якихось додаткових коштів, здатних так чи інакше стимулювати їх працездатність. На жаль, таким універсальним засобом, свого роду паличкою-виручалочкою, ці люди нерідко вважають куріння. Курять вони багато, не знаючи міри і не намагаючись навіть зрозуміти всього шкоди цієї процедури для здоров’я, хоча потім, як правило, жорстоко за це розплачуються, переносячи інфаркти, інсульти, страждаючи від хвороб шлунково-кишкового тракту.

Прикро, що ці вольові, енергійні люди нерідко виявляються безпорадними проти куріння в розквіті своїх сил і порівняно легко справляються зі шкідливою звичкою як тільки розуміють, що їх здоров’я безнадійно підірвано.

На жаль, в цей же час їм нерідко доводиться відмовлятися і від улюбленої справи, якій віддано стільки енергії, яким вони могли б ще займатися при правильному ставленні до себе.

Продовження історії Петербриджа.

Петербриджу виповнилося сорок років. Він каже, що в середньому викурює по 30 сигарет в день, але іноді ця цифра доходить до 35-40. Він страждає від кашлю майже цілий рік і не тільки вранці. Щозими переносить бронхіт і сприймає це як належне. В останні роки Петербридж страждає від задишки і змушений час від часу приймати ліки, в більшості своїй – відхаркувальні засоби.

Зі спортом йому довелося розлучитися багато років тому. Тепер, якщо і доводиться зробити невелику пробіжку, то з’являється не тільки задишка, але і болі в грудній клітці. Петербридж став помічати, що болі в грудях посилюються, якщо йому потрібно пробігти після того, як він викурив багато сигарет. Лікар попередив його про захворювання хронічним бронхітом, раком легенів і серцевими захворюваннями, навів статистичні дані, але Петербридж як і раніше продовжує курити. Він вважає, що для сорокарічної людини його здоров’я не вселяє серйозних побоювань. Йому не доводилося чути про те, що багато курців померли від раку легенів або від інфаркту міокарда. Йому здається, що це відбувається тільки з якимись іншими людьми, а з ним трапитися не може.

Рис. б. залежність ризику передчасної смерті від кількості викурених в день сигарет.

Петербридж в свої сорок років знаходиться в статистичній групі чоловіків, що палять, найбільш схильних до ризику смерті від інфаркту міокарда, оскільки викурює понад 25 сигарет в день (рис. 6).

У порівнянні з некурящою людиною у нього в 15 разів більше шансів померти від інфаркту міокарда. Якби він зменшив кількість викурених сигарет в день на 10, то міг би знизити ризик смерті в 9 разів. Якщо Петербуржу вдасться вижити протягом следующіхпяті років, то небезпека захворіти інфарктом міокарда зросте ще більше.

Рис. 7. Зниження ризику передчасної смерті від інфаркту у тих, хто кинув палити.

Рис. 8. Імовірність інфаркту у лікарів в порівнянні з іншими чоловіками.

Є можливість простежити, наскільки Петербридж міг би продовжити собі життя, якби він кинув палити в сорок років. У всьому світі було проведено величезну кількість наукових досліджень з метою показати вплив куріння на здоров’я людини, на рівень смертності і тривалість життя. Були також проведені дослідження і отримані дані за цими ж параметрами у випадках, коли пацієнти відмовлялися від куріння.

Як завзяті, так і помірні курці, кинувши палити, зменшують ризик смерті. Навіть незважаючи на те, що Петербридж викурював до 35 сигарет в день, кинувши палити, він міг би потрапити в статистичну групу чоловіків, у яких досить високий ступінь ймовірності уникнути смерті через куріння (мал. 7).

Уже в сорокарічному віці Петербридж страждає стенокардією, але у нього поки ще не було інфаркту. А якщо це все ж трапиться? Які у нього шанси мати повторний інфаркт, можливо і з фатальним результатом, якщо він буде продовжувати курити? А чи поліпшить він свої прогнози, якщо кине палити?

Кількість повторних інфарктів міокарда у тих, хто продовжує курити, вдвічі вище, ніж у тих, хто кинув (мал. 8).

На цьому малюнку показана динаміка рівня смертності від коронарної недостатності у лікарів у віці до 65 років за період з 1954 по 1971 рік. До 1954 року смертність серед лікарів була вищою, ніж серед інших людей, але починаючи з 1954 року, коли лікарі отримали доступ до відомостей про шкоду куріння і його вплив на розвиток серйозних захворювань, рівень смертності лікарів неухильно падає. У порівнянні з лікарями рівень смертності серед іншого населення, навпаки, зростає таким чином, що до 1971 року обидві групи спостережуваних помінялися місцями. Це явище може бути пояснено тільки тим, що лікарі, знаючи про шкоду куріння і спостерігаючи своїх пацієнтів, кинули палити, в той час як кількість курців серед іншого населення збільшилася.

Якщо в перші дні після того, як кинете палити, вам буде дуже важко, наберіться терпіння. Більшість колишніх курців стверджують, що це триває не дуже довго, тому не здавайтеся. Спочатку поставте перед собою завдання утриматися від куріння хоча б один день. На наступний день продовжуйте виконувати свою програму. Пам’ятайте, кожен день, прожитий без сигарети, додає здоров’я, подовжує життя.

Майже кожен курець в змозі утримуватися від куріння протягом двох днів, а багато хто навіть хваляться цим. Але, як говорив Марк Твен, кидати курити можна хоч тисячу разів. Більшість людей побоюється, що не вистачить сили волі утриматися від куріння більше двох днів. Дуже часто невпевненість і занепокоєння опановують курцями в результаті того, що різко припинилося надходження нікотину в кров (на одних він діяв як стимулятор діяльності, на інших – як транквілізатор). Дослідження, однак, показали, що відчуття дискомфорту присутні тільки в перші кілька днів, а потім проходять. Отже, найголовніше-протриматися перший тиждень, і основні труднощі залишаться позаду.

У моменти, коли бажання закурити стає болісним, пам’ятайте про те, що через кілька хвилин воно пройде. Необхідно тільки витримати ці кілька хвилин.

Спробуйте себе чимось відвернути. Займіться яким-небудь справою (бажано, щоб були зайняті руки), включіть телевізор, почніть читати книгу. Нарешті, випийте склянку холодної води. Це здається дуже простим засобом, але насправді чудово допомагає. Відчуття свіжості в роті відбиває бажання курити.

Можна зайнятися будь-яким видом фізичної активності: здійснити прогулянку, вигуляти собаку, пограти в футбол і т.д. будь-яке заняття допомагає подолати нестерпне бажання закурити.

Спробуйте зачепити своє самолюбство тим, що роками Ви були рабом бажання закурити і що важко покінчити зі звичкою, навіть шкідливою, яка зміцнювалася і вкорінювалася роками. Але навіщо ж залишатися в полоні шкідливої для здоров’я звички?

Нагадуйте собі про те, що доведеться вчитися кидати палити так само, як колись ви вчилися курити. І як багато в житті, цей процес зажадає зусиль, а оскільки ви вже зробили багато, то шкода, якщо витрачені зусилля пропадуть дарма. Не розслабляйтеся.

У моменти, коли сильно захочеться курити, спробуйте зробити наступне.

Дуже повільно зробіть глибокий вдих.

Порахуйте до п’яти.

Повторіть цю вправу 9 разів.

Нагадуйте собі про те, що багато мільйонів жителів планети кинули палити. Багато з них пройшли через ті ж труднощі, які доводиться долати вам. І все ж їм вдалося відмовитися від куріння. Ви теж на це здатні.

Коли бажання закурити стає болісним, робіть вправи на розслаблення.

День, коли ви кинете палити, повинен дійсно стати особливим. Потрібно бути дуже обережним при виборі цього дня. Якщо ви належите до категорії людей, які багато курять на роботі, то під час робочого тижня буде важче відмовитися від куріння. В такому випадку краще вибрати суботу або неділю. І навпаки, якщо ви курите, щоб розслабитися, і в основному це заняття припадає на кінець тижня, тоді доцільно зупинитися на одному з днів в середині тижня, коли ви курите менше.

Зробіть цей день особливим, повністю змінивши його уклад. Якщо у вас є діти, і вам дуже хочеться провести цей день одному (одній), попросіть чоловіка, друга або родичів забрати дітей. Почніть день з легкого режиму, який зазвичай не дозволяєте собі в будні. Наприклад, не поспішаючи прийміть ванну. Одягніть свій улюблений костюм. Пройдіться по магазинах, зустріньтеся з друзями і пообідайте, сходіть в перукарню і т.д. займіть вечір походом в театр або на виставку, а після цього повечеряйте в ресторані. Нехай цей день буде святковим, відмінним від інших. Якщо ви добре проведете час, заздалегідь попередивши друзів про те, що кидаєте палити, а вони, в свою чергу, не будуть курити у вашій присутності і всіляко вас підтримають, то можна вважати, що перший день вам дався легко.

День напередодні теж можна зробити особливим. Наприклад, вимити і прибрати всі попільнички в будинку, позбутися від всяких слідів сигарет в будинку. Можна також перетворити викурювання останньої сигарети в свого роду похоронну церемонію, а потім викинути залишилися сигарети, що буде означати кінець старої і початок нового життя.

Як пригнічувати сильне бажання закурити.

книги кинути палити

У Стенфордському університеті був розроблений метод, за допомогою якого можна впоратися з сильним бажанням закурити. Рекомендації, запропоновані в цій книзі, в основному зводяться до самовіддачі. А цей метод полягає в тому, щоб, навпаки, аналізувати це бажання.

1. Коли бажання закурити стає нестерпним, сконцентруйтеся на ньому. Відженіть від себе всі думки, крім однієї-вам хочеться курити.

2. Потім дуже повільно, крок за кроком подумки прокручуйте етапи процесу куріння: ви вдихаєте дим, вдихаєте задушливі пари, дим гарячий і їдкий, від нього сльозяться очі, дере в горлі; корозійні хімічні сполуки проникають в ніжну тканину і кожну тріщинку; дим і смолисті речовини огортають бульбашки повітря; кисень не надходить в кров, оскільки дим добирається туди швидше. Тютюновий дим дає поганий запах з рота, ваш чоловік відвертається, коли вловлює його.

3. Спробуйте якомога повніше сконцентруватися на цих неприємних моментах, поки не виникне відчуття, що ви реально відчуваєте їх. Якщо це дійде до свідомості, то у вас дуже швидко виникне відраза до себе, а бажання закурити пройде.

4. Виконайте вправи на розслаблення.

5. А тепер почніть думати про приємне. Наприклад, про ті вигоди, які обіцяє відмова від куріння. Подумайте про який-небудь радісну подію, якого ви чекаєте в недалекому майбутньому, уявіть собі, як добре проведете час. Відчуйте, до якої міри ви розслаблені і скільки у вас накопичилося енергії.

Як чинити у випадках, коли вас провокують закурити.

Навіть якщо ви попередили всіх оточуючих про те, що кидаєте курити, хтось через забудькуватість може запропонувати вам сигарети. Може бути, ви належите до числа людей, які можуть відмовитися і навіть випробувати гордість від того, що можуть сказати: «Ні, дякую. Я не курю»» Але пропозиція закурити може припасти і на момент, коли доведеться внутрішньо боротися з собою, щоб відмовитися. Ось деякі рекомендації, які апробовані вченими Стенфордського університету на пацієнтах (в групі по боротьбі з курінням), які страждають серцевими захворюваннями.

Якщо ви все ж закурите.

Незалежно від того, наскільки щиро ви хочете кинути палити, можна піддатися спокусі або просто, не віддаючи собі звіту, взяти сигарету, оскільки звичка вже вкоренилася. У стресових ситуаціях рука може мимоволі потягнутися до пачки з сигаретами, і ви виявите це тільки тоді, коли викурили вже половину сигарети. У такі моменти не потрібно впадати у відчай. Багато людей зривалися, але це тільки подвоювало їх рішучість кинути палити, що їм і вдавалося. Необхідно просто витягувати уроки з особистого досвіду.

Проаналізуйте, чому ви закурили. Чи є це наслідком недостатньої підготовленості? Чи втратили ви пильність? Може бути, це була дійсно стресова ситуація, а ви забули, як контролювати ці ситуації і як розслаблятися? Перечитайте главу 5. А чи не можна було уникнути цієї ситуації? Може бути, ви були втомленим, роздратованим, незадоволеним собою? Подумайте про все це і прийміть для себе рішення, як вести себе в майбутньому.

Будьте впевнені в тому, що це випадковий зрив. Немає сумнівів в тому, що ви досить сильні, щоб кинути палити, і тоді впевненість повернеться до вас. Не втомлюйтеся повторювати собі, що все увінчається успіхом і повертайтеся до своєї програми припинення куріння, як ні в чому не бувало. І що більш важливо-пам’ятайте про те, що, закуривши сигарету, ви зовсім не стали невдахою, невдахою.

Щоб збільшити ймовірність успіху в перші важкі дні, необхідно постійно пам’ятати про двох завзятих ворогів: надмірної впевненості і самовдоволення. Знадобиться близько року, щоб можна було назвати себе некурящим. Немає сумніву, що найважчий час – перший тиждень. Якщо вам вдасться успішно впоратися зі спокусою закурити в перший тиждень, то можна сказати, що на 90% ви – некурящий. Тому радійте своїм досягненням, але не розслабляйтеся і не втрачайте пильності.

У більшості курців вже до кінця першого тижня зникає кашель. Деякі відзначають посилення кашлю, але це триває всього кілька днів, а потім настає поліпшення. Це відбувається тому, що легкі повертаються до нормального функціонування, а початковий процес природного їх очищення супроводжується погіршенням стану. Легкі очищаються від отруйних мокротиння, які накопичувалися в них роками. Вся ця «гидота» виходить з легких за допомогою вимиває дії слини. Як тільки легені повністю очистяться, кашель зникне зовсім. Однак, якщо цього не станеться, вам слід звернутися до лікаря.

Крім того, ви відчуєте, що поступово зникає неприємний запах з рота, сходить жовтий нікотиновий наліт з пальців, випаровується неприємний запах диму від одягу і волосся. Заощаджені на сигаретах гроші складайте в скарбничку, щоб потім зробити собі подарунок.

Ось ще кілька приємних моментів відмови від куріння. На перший погляд вони можуть здатися і незначними, але реальну ціну їм ви пізнаєте тільки тоді, коли кинете палити.

1. Ви пишаєтеся собою, ця гордість зміцнює волю, впевненість в собі, виникає відчуття, що вам вдалося перемогти щось дуже важке.

2. Навколишні вас люди будуть вельми схвально відгукуватися про вас, особливо ваші діти.

3. Ви стали частиною обраного кола людей. Ви довірилися логіці і здоровому глузду. Ви стали некурящим.

4. Можливо, вам навіть буде приносити задоволення (як колись мені) чути, як ви самі говорите: «ні, спасибі, я не курю».

5. Звичайно, ви витратили великі зусилля на те, щоб кинути палити, але зате тепер ведете більш здоровий спосіб життя, що гарантує більшу тривалість життя, принаймні на 10 років.

6. Автоматично ви включили себе в групу людей з меншою ймовірністю захворювання на рак легенів, серцево-судинними захворюваннями, хронічним бронхітом, емфіземою легенів, виразкою стравоходу, раком підшлункової залози та іншими хворобами, пов’язаними з курінням.

Для деяких людей відмова від куріння може бути досить важким. Для дуже небагатьох це буде, мабуть, найважчим з того, що їм доводилося коли-небудь робити. Втішайте себе тим, що багато людей гинуть через шкоду, що наноситься курінням, але ніхто не вмирає від того, що кинув палити.

Труднощі четвертого етапу.

Куріння у жінок.

Зараз жінки курять набагато більше, ніж коли б то не було. Складається враження, що чоловіки більш чуйно реагують на антинікотинову пропаганду, розгорнуту в останні десять-п’ятнадцять років. Цифри підтверджують це: якщо в 1961 році чоловіки, що палять, становили 60% від загальної кількості чоловічого населення, то в 1975 році їх було вже менше 50%. У той же час кількість жінок, що палять залишилося практично незмінним близько 40%.

На жаль, багато жінок досі сприймають куріння як символ незалежності, тому вони ставляться несерйозно до антинікотинової пропаганди. Але збільшилася не тільки кількість жінок, що палять, зросла також кількість викурюваних ними сигарет. До 40-х років вважалося навіть непристойним, Якщо жінка курила. Але вже до 1950 року жінки у Великобританії в середньому викурювали половину тієї кількості сигарет, яку курили чоловіки. Зараз ситуація виглядає набагато більш загрозливою: дівчата починають курити як ніколи рано, а в багатьох західно-європейських країнах кількість дівчат, що палять перевищує кількість молодих людей, що палять. Такий факт зареєстрований вперше за всю практику спостережень за курцями. У 1979 році в США дівчата-підлітки курили більше, ніж їхні однолітки хлопчики. З десяти дівчаток-підлітків чотири викурюють по 20 сигарет в день.

Здається парадоксальним, що сучасний спосіб життя допомагає чоловікові перейти в ряди некурящих, в той час, як ті ж самі фактори надають на жінку протилежну дію. Якщо як приклад взяти особистість одного чоловіка, який кинув палити, то в більшості випадків це виявиться людина з вищою освітою, одружений і має трьох-чотирьох дітей. Можливо, що він був курцем не більше десяти років, а потім дружина стала заперечувати проти його куріння і вмовила кинути палити, пообіцявши всіляку підтримку зі свого боку. Для жінки в багатьох випадках заміжжя і материнство якраз призводить до того, що, найімовірніше, вона не кине палити. Несхвалення чоловіка і наявність дітей ускладнюють, а не полегшують прийняття рішення відмовитися від куріння.

Хоча в цілому кількість курців серед малооплачуваних і стоять на низьких сходинках соціальних сходів груп населення вище, то щодо жінок цього сказати не можна. В результаті спеціального дослідження, проведеного серед керуючих-жінок і чоловіків-з’ясувалося, що 42% жінок-керуючих курять, в той час як курці Чоловіки на цій посаді складають всього 37%. Жінки взагалі вважають, що їм набагато важче кинути палити, ніж чоловікам. Слід зауважити, що деяка частка істини в подібних заявах є. Як правило, серед тих, хто вирішив кинути палити, кількість чоловіків, які досягли успіху, вдвічі більше в порівнянні з жінками, незалежно від методики, яку вони використовують. І ще один сумний факт статистики: жінки схильні до рецидивів повернення до куріння набагато більше, ніж чоловіки. Дослідження, проведене в Канаді, показало, що через рік після відмови від куріння одна третина чоловіків продовжувала залишатися повністю некурящими, в той час як для жінок ця цифра склала одну п’яту частину з кидали курити.

Прихильність курінню прямим чином пов’язана зі статистикою медичної. У 1977 році рак легенів забрав вісім з половиною тисяч життів англійок, поставивши, таким чином, Англію на третє місце в світі по жіночій смертності від раку легенів. Було встановлено, що від раку легенів щогодини помирає на землі одна жінка і майже всі ці смерті викликані курінням.

Сигарети є також причиною більшості серцевих захворювань у жінок, так само як і у чоловіків. У 1979 році тільки в Англії та Уельсі від серцевих захворювань загинуло 65 тисяч жінок. Це означає, що серцево-судинні захворювання забирають життів більше, ніж всі форми раку взяті разом. Якщо абстрагуватися від всіх інших факторів ризику, то палять жінки (20 сигарет в день) вдвічі частіше вмирають від інфаркту міокарда, ніж некурящі жінки. Жінка, яка курить і приймає протизаплідні таблетки, ще більше збільшує небезпеку загинути від інфаркту, простимульованого курінням.

Так, жінка, яка викурює 25 сигарет в день і приймає протизаплідні таблетки, в сорок разів більше схильна до ризику смерті від інфаркту міокарда, в порівнянні з жінкою, яка не курить і не приймає протизаплідні таблетки.

Два інших захворювання, які в більшості своїй викликаються курінням – хронічний бронхіт і емфізема, – забирають стільки ж життів англійок, скільки і автомобільні катастрофи.

Куріння і вагітність.

Вже доведено, що куріння шкідливо впливає на плід, що розвивається в організмі майбутньої матері. Тому кожна жінка, якщо вона хоче зробити на світ здорову дитину, повинна відмовитися від куріння в період вагітності. Відомо, що у курців матерів діти, як правило, народжуються з меншою вагою, в порівнянні з дітьми некурящих матерів. Випадки передчасних пологів у них вдвічі частіше ніж у некурящих. Куріння особливо шкідливо в другій половині вагітності. Було помічено, що жінки, які кинули палити до двадцятого тижня вагітності, зазвичай народжують дітей нормальної ваги, як і некурящі.

Вплив куріння на розвиток плода ще до кінця не вивчено, але цілком ймовірно, що нікотин може надавати безпосередній вплив на утворення м’язових волокон організму дитини, викликаючи звуження кровоносних судин плаценти. Крім того, незалежно від рівня чадного газу в крові матері, в крові дитини він стає більш концентрованим. Дослідження показали, що чим вище вміст чадного газу в крові дитини, тим менше його вага при народженні.

У курців матерів набагато частіше трапляються викидні, а кількість мертвонароджених дітей навіть перевищує смертність дітей в перший тиждень після народження. Вагітні жінки, які продовжують курити після четвертого місяця, збільшують ризик втратити дитину на першому тижні життя на третину в порівнянні з некурящими матерями. Це особливо важливо для жінок, у яких вже був випадок народження мертвої дитини. При наступній вагітності майбутня мати повинна повністю відмовитися від куріння.

Наслідки куріння жінки під час вагітності позначаються на дитині і надалі. Помічено, що діти курящих матерів відстають від своїх однолітків в рості і загальному розвитку. Вони набагато більше схильні до захворювань бронхітом і пневмонією на першому році життя. Згодом, якщо батьки (або один з них) продовжують курити вдома, вони наражають на небезпеку здоров’я своїх дітей.

Куріння в громадських місцях.

Багато некурящі заперечують проти того, що їм доводиться в громадських місцях дихати повітрям, забрудненим сигаретним димом. Адже, перебуваючи в прокурених приміщеннях, вони самі стають пасивними курцями. Особливо це відчувається в маленьких за обсягом приміщеннях: таксі, вагоні поїзда, а також на робочих місцях, якщо в кімнаті одночасно працюють кілька завзятих курців. Доведено, що якщо некуряща людина буде постійно перебувати в прокуреному приміщенні, то він піддасться такому ж ризику захворювань, як і людина, що викурює п’ять сигарет в день.

Дослідження, проведені нещодавно в Японії, показали, що дружини курців схильні до більшого ризику захворювання на рак легенів, ніж дружини некурящих. Люди, які страждають астмою, різними формами алергії, відчувають дискомфорт, перебуваючи в приміщеннях, де накурено.

Звичайно ж, палять люди мають право курити, але необхідно вводити певні обмеження, щоб захистити некурящих від курців, очистити повітря приміщень в громадських місцях від тютюнового диму. У магазинах, ресторанах, кінотеатрах, літаках повинні висіти плакати, що забороняють курити.

Петербриджу вже п’ятдесят років, і він викурює до 35 сигарет в день, незважаючи на те, що його постійно турбує кашель з мокротою жовтуватого кольору. А це означає, що легені вже серйозно вражені. Симптоми дають про себе знати на кожному кроці. Він не в змозі піднятися по сходах без зупинки-починає задихатися, і йому необхідно відпочивати через кожні кілька сходинок. Ходити швидким кроком, а тим більше бігати Петербридж теж не може. Йому вдається пройти без задишки відносно повільно не більше двохсот метрів.

Щозими Петербридж хворіє бронхітом, який приковує його до ліжка іноді на півтора місяці. Кожен раз він проходить курс лікування антибіотиками. Минулого року хвороба протікала в такій важкій формі, що довелося лягти в лікарню, де Петербриджа помістили в палату реанімації, і він постійно користувався кисневими подушками. Двічі за останні 4 роки захворювання бронхітом в результаті ускладнень переходили в пневмонію.

Колір обличчя у Петербриджа нездоровий, що свідчить про недостатнє надходження в кров кисню. Нещодавно він помітив, що у нього набрякають щиколотки. Набряки на ногах – перший сигнал того, що серце не справляється з навантаженням і починає «пустувати».

У свої п’ятдесят років Петербридж потрапляє в ту статистичну групу людей, які схильні до ризику летального результату в наступні десять років від серцевої недостатності, якщо тільки не кинуть палити.

У Великобританії щорічно від хронічного бронхіту і емфіземи помирають 30 тисяч осіб. У віковій групі від 35 років і старше щорічно гине близько 20 тисяч осіб, які страждають хронічним бронхітом, який розвивається внаслідок куріння.

Емфізема у Петербриджа настільки запущена, що він неминуче потрапляє в цю статистичну групу. Лікарі попереджали його про небезпеку, що загрожує, але Петербридж все одно продовжував курити.

Петербридж належить до тієї категорії людей, у яких легкі особливо схильні до згубної дії тютюну, що виявляється досить рано. Дочка і син Петербриджа теж курять, і у них вже проявляються симптоми захворювання бронхітом. Можливо, це пояснюється недоліком деяких ферментів в організмі, що і передається дітям у спадок через гени, що сприяють розвитку хронічного бронхіту і емфіземи. Про цю сторону куріння і його шкоду для майбутніх поколінь Петербридж і його діти навіть не підозрюють.

Ракові захворювання зазвичай розвиваються протягом 15-20 років. У Петербриджа цей процес вже почався. Поширення ракових клітин і їх зростання стимулюються кожною новою викуреної сигаретою. Ракові клітини через кров поширюються і на інші внутрішні органи. Загине він від раку легенів.

Хочеться особливо підкреслити одну деталь-діти теж курять. Як часто діти розплачуються за гріхи батьків тим, що їх здоров’я було вже підірвано і що завдяки курінню їх зростання і розвиток протікали неправильно. Адже при курця-батька некуряща вагітна мати все одно поглинає нікотин, вдихаючи його з навколишнього повітря.

Крім того, палять батьки-жорстокий антипедагогічний приклад для дітей. І не можна говорити тільки про те, що створюються умови для їх куріння. Все значно складніше. У психології існує поняття» перенесення», яке означає мимовільне наслідування однієї людини іншій. Недарма у членів одного колективу можуть вироблятися загальні манера розмови, поведінка. Хтось, що володіє більш яскравою індивідуальністю, вносить елементи новизни, які потім асимілюються оточуючими.

У сім’ї значення виховної ролі батьків важко переоцінити. Тим більше прикро, коли вони передають свої шкідливі звички дітям. Ніякі слова про шкоду куріння, алкоголю, переїдання і т.п. не будуть ефективні, якщо вони не підкріплюються особистим прикладом. Для дітей же вчинки батьків стають формою поведінки тому, що вони сприймають їх несвідомо, не критикуючи, як щось природне, само собою зрозуміле. На жаль, нерідко погане засвоюється набагато легше хорошого.

Утримання від куріння.

Як вже говорилося, перший тиждень для тих, хто кидає палити, найважча, але ваш ентузіазм, рішучість і підтримка друзів допоможуть протриматися цей час. Нові труднощі можуть виникнути на третьому або четвертому тижні. До цього часу ентузіазм перших днів, можливо, вичерпається, А друзі і члени сім’ї, мабуть, перестануть приділяти вам так багато уваги. Дуже важливо не піддатися бажанню закурити саме на цьому етапі. Для того щоб було лечге подолати цю спокусу, треба підготуватися до періоду утримання від куріння заздалегідь. Тому складіть для себе список «відволікаючих заходів», до якого можна буде звернутися в моменти, коли бажання закурити стане нестерпним.

Намагайтеся займатися яким-небудь справою, при якому руки будуть зайняті: дрібні роботи по дому, шиття, в’язання, столярна справа і т.д. деякі скаржаться, що після того, як вони кинули палити, настає депресія. Але це трапляється досить рідко. Дослідження показали, що почуття пригніченості, яке виникає у тих, хто кинув палити, зазвичай швидко проходить.

Якщо стан депресії не проходить, слід звернутися до лікаря. Якщо є можливість, зустріньтеся з лікарем до того, як ви приступите до боротьби з курінням, попередьте його про свої плани. Ви обов’язково знайдете підтримку в його особі і зможете звернутися за допомогою в скрутну хвилину.

В одному з районів Англії був випадок, коли лікар взагалі відмовився лікувати пацієнтів, які курять. Хоча в цьому випадку лікар був надмірно категоричний, його можна зрозуміти. Навряд чи в організмі людини знайдеться такий орган, який би не постраждав від куріння. Лікар, про який йде мова, заявив: «навіщо ж я буду витрачати сили на те, щоб лікувати вас, якщо ви самі завдаєте собі зло?»

У перші важкі тижні після відмови від куріння ви не раз будете шукати відповіді на запитання, А чи настане взагалі час, коли не буде хотітися курити? У ці моменти згадуйте про тих, хто кинув палити раз і назавжди, і навіть якщо іноді у них і з’являється бажання викурити сигарету (з часом все рідше і рідше), то вони з ним справляються. Не помиляйтеся, що можна викурити одну-єдину сигарету, а потім знову не торкатися до них. Ця єдина сигарета може знову повернути вас до лав курців. Кожен раз, коли хочеться закурити, згадуйте про те, що якщо ви піддастеся спокусі, то вже через тиждень будете викурювати пачку сигарет в день. Впевнена, ви не захочете, щоб зусилля пропали даром.

Багато хто цікавиться, наскільки ефективні фармакологічні засоби при відмові від куріння і чи потрібно ними користуватися. Більшість фахівців (і я з ними згодна повністю) сходяться на тому, що ніякі медикаменти не замінять сили волі, і що треба спробувати кинути палити, не вдаючись до них. Фармакологічні засоби можуть стати в нагоді тим, хто безуспішно намагався боротися з курінням і сповнений рішучості продовжувати це. Можна користуватися і різними іншими засобами.

Гіпноз.

Механізм дії гіпнозу ще до кінця не вивчений, але безсумнівно одне – для деяких людей це ефективний засіб. Але навіть самі вселяються люди далеко не завжди піддаються гіпнозу, якщо це суперечить їх натурі. Наприклад, якщо хтось вперто не хоче бути введеним в оману, то навіть під дією гіпнозу домогтися цього неможливо. Аналогічно неможливо змусити когось кинути палити під гіпнозом, якщо він дійсно не хоче цього сам. Отже, показанням для використання гіпнозу може бути тільки ваше сильне бажання кинути палити, і тоді гіпноз може допомогти. І все ж краще розраховувати на свої власні сили. Свідомість того, що ви кинули палити без сторонньої допомоги принесе набагато більше почуття задоволення, ніж якщо гіпнотизер припише більшу частину успіху собі.

Голковколювання.

Те ж саме можна сказати і щодо голковколювання. У боротьбі з курінням, як показала практика, голковколювання менш ефективно, ніж гіпноз. І в такому випадку не можна розраховувати на успіх, якщо у вас немає глибокої впевненості в необхідності кинути палити.

Використання в’яжучих засобів.

Існує велика кількість полоскань, таблеток і аерозолів з в’язким ефектом, застосування яких робить присмак тютюнового диму виключно неприємним. Але тільки на ці кошти також не можна повністю покладатися при відмові від куріння. В’яжучі засоби можна використовувати як допоміжні. Якщо звичка курити доведена до автоматизму, то, застосовуючи в’яжучі засоби, ви будете кожен раз фіксувати бажання закурити чергову сигарету. В’яжучі засоби надають дію протягом 2-4 годин, і користуватися ними потрібно вдень і ввечері.

Фармакологічні засоби.

Наукові викладки з цього приводу неоднозначні. Деякі дослідження підтверджують сприятливий вплив медикаментозних засобів, а інші – навпаки. Фармакологічні засоби можуть допомогти, якщо ви вірите в них і сповнені рішучості кинути палити.

Основним компонентом більшості цих препаратів є лобелії. Фармакологи стверджують, що ця речовина приносить задоволення так само, як і нікотин, проте не робить шкідливого впливу. Тому його використовують як замінник нікотину. Однак немає повної впевненості в тому, що саме вам цей засіб допоможе.

Нікотинова жуйка.

книги кинути палити

У спеціалізованих клініках по боротьбі з курінням нікотинова жуйка застосовується з великим успіхом. Така жувальна гумка виділяє нікотин у міру того, як ви її жуєте. Нікотин поглинається слизової рота, проникає в кров і впливає на мозок і інші органи, аналогічно дії сигаретного нікотину. Але нікотин з жувальної гумки більш повільно всмоктується в кров, і кількість споживаного нікотину важко піддається контролю. Тому існують інструкції по використанню цієї жуйки, які можна отримати у лікаря.

Деякі вважають, що жувальна гумка з нікотином нешкідлива. Насправді, якщо користуватися нею безконтрольно, то доза нікотину, засвоєна організмом, може виявитися набагато більшою, ніж при курінні. Жувальна гумка з нікотином допомагає тільки позбутися від звички курити (тримати в руці сигарету), а споживання нікотину залишається колишнім.

У спеціалізованих клініках застосуванням нікотинової жуйки дуже багатьом допомагає кинути палити. Однак тим, хто успішно впорався із завданням відмови від куріння, доведеться боротися і зі звичкою жувати нікотинову жуйку. Іноді на це йде кілька тижнів або навіть місяців. З іншого боку, нікотинова жувальна гумка не робить настільки шкідливого впливу на легені, як куріння, тому не так важливо, скільки часу буде потрібно на те, щоб відмовитися від неї.

Деякі дослідження показали, що звичайна жувальна гумка може бути також корисна в процесі відвикання від куріння.

Сигарети з трав.

Звичайно, сигарети з трав не так шкідливі для здоров’я, але тим не менш вони містять смоли і чадний газ. Вони можуть допомогти людям, яким необхідно відчувати сигарету в руці, а також вдихати дим. Сигарети з трав не містять нікотину, і до них важко звикнути.

Куріння сигарет з трав можна розглядати тільки як перехідний момент від звичайних сигарет до відмови від сигарет взагалі. Якщо ви зможете протриматися на сигаретах з трав 3-4 тижні, значить, зможете і кинути палити. Дійсно, якщо сигарети з трав не доставляють ніякого задоволення, то навіщо тоді вдихати цей дим. Я б рекомендувала користуватися ними тільки у випадках, коли треба замінити «найважчі сигарети дня». Приблизно через тиждень можна відмовитися і від них.

Треба відзначити, що автор дещо спрощено трактує гіпноз. Безумовно, набагато легше, коли людина вже прийняла рішення кинути палити, і йому треба лише допомогти реалізувати своє бажання. Однак в ряді випадків через неправильних уявлень про шкоду нікотину людина не усвідомлює всієї міри небезпеки в даний момент йому здається, що його здоров’я ніяк не страждає, що він не такий, як всі, з ним не станеться нічого поганого. Один завзятий курець якось сказав:»Я розумію – курити шкідливо, але ніяк не можу зрозуміти, чим це погано особисто для мене». Некритичність людей по відношенню до самих себе просто вражає. Вони неймовірно вимогливі до інших і повністю «демократичні» до своєї поведінки, манерам, зовнішнім виглядом… ось тут-то гіпноз може зіграти дуже важливу роль. Слід відразу ж обмовитися, гіпноз не є щось надприродне. Це стан організму, що розташовує до найбільш ефективного сприйняття інформації ззовні. У цьому стані найкраще працює апарат пам’яті, увагу найбільш виражено, а відволікаючі фактори практично відсутні.

Хочеться підкреслити: правильно виконувана процедура зовсім не ставить людину в залежність від особи, яка виробляє навіювання. Навпаки, гіпноз як засіб впливу ззовні допомагає людині краще усвідомити себе, особливості свого організму, мобілізувати свої сили і можливості і більш цілеспрямовано використовувати їх для боротьби з курінням.

Можна ще підкреслити, що можливості гіпнозу, як форми боротьби з курінням, ще далеко не вичерпані, і для багатьох людей було б дуже корисно усвідомити необхідність кинути палити і в процесі гіпнотичного навіювання. До раціональної стороні розуміння в такому випадку додається так званий постгіпнотичний ефект, що полягає в підсвідомому дотриманні словами лікаря.

Природно, що гіпноз допомагає і в ті моменти, коли спостерігається підвищене бажання курити. В цей же час можливі й інші психічні прояви: занепокоєння, дратівливість, або, навпаки, депресія. Спеціальні сеанси гіпнозу можуть бути не тільки корисні, але в ряді випадків зіграти вирішальну роль в боротьбі зі шкідливою звичкою.

Позитивним фактом є те, що в СРСР використання гіпнозу для боротьби з курінням розширюється. Все більше лікарі після спеціальної підготовки застосовують цю ефективну форму роботи в санаторіях, профілакторіях, спеціалізованих медичних установах.

Не можна погодитися з думкою автора щодо голковколювання. В даний час НДІ рефлексотерапії розроблена спеціальна інструкція по використанню голковколювання при боротьбі з курінням.

Після кожного сеансу у людини на деякий час значно слабшає бажання курити, що дуже важливо особливо на початкових етапах подолання тяги до нікотину. Рефлексотерапія корисна і надалі, допомагаючи не тільки зменшити потяг до куріння, але і більш ефективно зняти нервову напругу, відновити працездатність.

У зв’язку з цим надзвичайно корисний комплексний підхід, коли голковколювання поєднується зі навіюванням в стані гіпнозу. Обидва методи, взаємодоповнюючи один одного, роблять більш сильний вплив як за рахунок впливу на свідомість, так і використовуючи спеціальні фізіологічні механізми організму.

Застосування нікотинової жуйки як антитези куріння навряд чи можна вважати раціональним. Цілком очевидно, що при цьому нікотин все одно надходить в організм, нерідко навіть у великих дозах, ніж при палінні. Положення ускладнюється ще й тим, що при цьому виникає ілюзія нешкідливості жувальної гумки з нікотиновою основою. Однак це не так. Патологічний процес, винуватцем якого є нікотин, все одно неминучий. Не можна забувати про виборчий вплив нікотину на кровоносні судини. Його великі дози викликають захворювання в тих областях організму, які вроджено володіють меншою опірністю. Це можуть бути судини серця, мозку, шлунка, ніг. В результаті при надходженні нікотину через травний тракт невибілено його вплив на розвиток інфаркту, інсульту, виразки або гангрени курця». Не виключено і розвиток пневмосклерозу, хоча формально процес куріння відсутня.

У зв’язку з цим необхідно чітко розмежовувати засоби, що допомагають впоратися зі шкідливою звичкою, – гіпноз, голковколювання, ауторегуляцію, і засоби, що створюють неправильне уявлення про те, що куріння молено замінити іншими способами введення в організм нікотину. У першому випадку це реальна допомога, у другому – самообман, ілюзія, яка може в подальшому обернутися гірким розчаруванням.

Ваш вагу.

Як вже говорилося раніше, відмова від куріння зовсім не означає, що ви неодмінно додасте у вазі. Але якщо ця проблема все-таки вас хвилює, продумайте заздалегідь, як зберегти колишню вагу. Дослідження показали, що одна третина всіх жінок, які кинули палити, зберегла колишню вагу, а деякі навіть схудли. Часто жінки все ж поправляються на 2-3 кілограми, і це природно, тому що в результаті відмови від куріння апетит поліпшується, їжа здається смачніше і краще засвоюється. Відомо, що організм курця засвоює далеко не всі речовини, необхідні для життєдіяльності. Куріння також сприяє швидшому спалюванню їжі.

Дотримання дієти, що складається з низькокалорійних продуктів, дозволить зберегти здоров’я і колишню вагу. А може бути, вам зовсім не зашкодять зайві 1-2 кілограми ваги? Зрештою що важливіше: відчувати себе здоровою і міцною або мучитися від голоду тільки заради того, щоб виглядати більш крихкою? Хіба витончена фігура ваше єдине достоїнство?

Турбуватися потрібно тільки в тому випадку, якщо вага почне різко збільшуватися і перевищить колишній на 5-7 кілограмів.

Труднощі п’ятого етапу.

А тепер підіб’ємо підсумки. Кинувши палити, ви домоглися багато чого: покращилося загальне самопочуття, знизився ризик легеневих захворювань (в тому числі і раку легенів), а також серцево-судинних.

А що, якщо вам не вдасться кинути палити? А якщо, кинувши, ви через деякий час знову почнете курити, що тоді? Не впадайте у відчай, не записуйте себе в невдахи! Повірте в свої сили, повторюйте спроби відмовитися від куріння, і ви досягнете успіху.

Пам’ятайте весь час про переваги, які несе з собою відмова від куріння. За багаторічними спостереженнями у Великобританії серед осіб з 35 років і старше курці вмирають в два рази частіше, ніж некурящі, не досягаючи віку 65 років.

Серед населення у віці від 45 до 60 років рівень смертності в загальному знизився всього на 7 відсотків, в той час як серед лікарів, які кинули палити – на 21 відсоток.

Кинувши палити, ви потрапляєте в одну статистичну групу з лікарями.

У разі захворювання на рак легенів відмова від куріння значно знижує ймовірність летального результату. Серед тих лікарів, які кинули палити, смертність від раку легенів різко знизилася, в той час як серед іншого населення продовжує зростати.

Імовірність повторення інфаркту у тих, хто кинув палити набагато нижче, ніж у тих, хто продовжує курити. У Швеції було проведено дослідження, яке показало, що при повторному інфаркті у курців набагато менше шансів вижити, ніж у тих, хто кинув палити.

Систематично перевіряючи легені, можна попередити розвиток захворювання, починаючи від слабких порушень діяльності легенів і закінчуючи серйозними захворюваннями. Можна виділити і врятувати тих курців, які схильні до найбільшого ризику розвитку бронхіту і емфіземи.

Слід розширити роботу з антікурітельной пропаганді. Більшість людей навіть не підозрює, скільки людських життів забирають хвороби, викликані курінням – — ця цифра в 7 разів вище статистичних даних про смертність в результаті дорожніх пригод. До речі, рівень смертності від. дорожніх пригод знизився, оскільки великі суми грошей виділені на рекламу, що закликає людей більш обережно водити машину і користуватися прив’язними ременями.

У багатьох країнах реклама тютюнових виробів просто заборонена. У Норвегії, Фінляндії та Швеції при уряді утворені спеціальні комітети, які займаються питаннями боротьби з курінням. Вони ввели більш дієві попереджувальні написи на сигаретних пачках. У нещодавно проведеному дослідженні заходів по боротьбі з курінням в громадських місцях Великобританія зайняла ганебне сімнадцяте місце серед 20 обстежених європейських країн.

Тепер, коли ви поповнили ряди некурящих, постарайтеся допомогти тим, хто ще цього не зробив. Напевно серед ваших друзів і знайомих є курці, які хотіли б розлучитися з такою шкідливою звичкою, але не знають, як це зробити. Ви з’явитеся для них наочним прикладом, надихнете на боротьбу за власне здоров’я і довголіття. Тим самим ви внесете свій внесок в кампанію антикурительной пропаганди.

Як справлятися з рецидивом куріння.

Якщо ви піддалися спокусі закурити знову, не впадайте у відчай. Почуття глибокого розчарування і невдоволення собою може врешті-решт перейти в загальний депресивний стан, а чим сильніше буде почуття розчарування, тим більше ймовірності повернення до колишньої звички куріння. Пам’ятайте про те, що всі зусилля, витрачені на те, щоб кинути палити, виявляться марними, якщо ви повернетеся до лав курців. Найголовніше в цій ситуації – скоріше відмовитися від сигарет, навіть якщо ви встигли викурити вже кілька штук. Не займайтеся самобичуванням, відганяйте неприємні думки, спробуйте переконати себе в тому, що в найближчому майбутньому станете некурящим.

Пройдіть ще раз весь курс підготовки до того, щоб кинути палити. Виберіть відповідний день і-кидайте палити – причому призначайте його не пізніше ніж через 3 дні після прийняття рішення кинути палити. За ці 3 дні зведіть до мінімуму кількість викурених в день сигарет. Готуйтеся до того, що доведеться знову переживати періоди «важких», сигарет дня. Розробіть способи самовіддачі на цей час, заручіть.сь підтримкою членів сім’ї та друзів. Не соромтеся того, що не вдалося кинути палити з першого разу, а Оголосіть всім, що тепер ще більш упевнилися в необхідності відмови від сигарет.

Я вірю в вас! Якщо і ви повірите в себе, то перемога гарантована. Удачі вам!

Якщо ви кинули палити, то дуже важливо тверезо, по-діловому почати оцінювати все хороше, що з цим пов’язано. Тому треба більш уважно стежити за собою, своєю поведінкою, манерами, ставити завдання, що дозволяють краще оцінити свої фізичні можливості. Таким чином, мова йде не тільки про те, що ви стали менше кашляти, у вас зник жовтий наліт з пальців і запах тютюну від одягу. Йдеться про те, чи зуміли ви знайти заміну тому, що давало куріння, як обходитеся вранці без сигарети, що допомагає швидше прокинутися. Може бути, завели собі собаку і, прогулюючи її, отримуєте необхідний заряд бадьорості? А може бути, почали робити ранкову гімнастику, захопилися аеробікою або вправами з гантелями?

Чим замінили паузи в роботі під час перекурів? А може бути, тепер робота стала більш ефективною, а паузи перетворилися в фізкультхвилинки, або якщо паузи і залишилися, то використовуються для того, щоб дійсно відпочити, а не меланхолійно підпирати стіни в місцях, відведених для куріння.

Як боретеся зі стресами? Сигарети вже немає значить, знайшли інший спосіб захисту? А може, він і не дуже потрібен? Ви стали спокійніше? Нервова система, огороджена від впливу нікотину, сама справляється з емоційними навантаженнями?

А може, ви стали освоювати елементи аутогенного тренування? Займаєтеся оздоровчим бігом, ходьбою, плаванням? Втім, у кожного свої досягнення, і найголовніше – нічого не забути. Ви кинули тільки курити, а скільки придбали корисного. Вчіться бачити цю користь, вона валснее відкладання грошей в скарбничку за некуплені пачки сигарет або «штрафу» за порушення договору, укладеного з приятелем.

Уміння зрозуміти і оцінити особисту користь допоможе і іншим оточуючим вас людям зробити спробу відмовитися від куріння.

Наочний приклад людини, який подолав себе і точно знає, що це йому дало, завжди більш ефективно, ніж виступ з цифрами і фактами, за якими стоять абстрактні фігури і незнайомі особи.

У багатьох вирішили кинути палити виникає думка,А що я отримаю натомість? Гарний настрій-поняття занадто абстрактне. Чи варто відмовлятися від старої звички в ім’я того, що в майбутньому відбудуться позитивні зміни. Адже куріння, як здається багатьом, допомагає стимулювати працездатність, підтримувати бажаний рівень бадьорості. Воно ж допомагає відволіктися, зняти нервову напругу. У кожного курця вже виробився свого роду стереотип емоційного куріння, що включає все — від вилучення пачки сигарет, першої затяжки і самого процесу викурювання. Може бути, хтось мимоволі наслідує улюбленого кіногероя або кіногероїні…

А як зручно постояти в колі таких же любителів, можна навіть і не говорити, все при ділі. Хіба не видно-люди курять, обличчя значні, пози розслаблені або, навпаки, навіть напружені. Сигаретний дим згуртовує, об’єднує, затушовує все…

Мені якось довелося бути присутнім на зйомках телепередачі циклу «якщо хочеш бути здоровий», присвяченій велотуризму. У процесі спілкування з учасниками передачі з’ясувалося, що всі вони не курять. Особливо запам’ятався мені розповідь одного інженера, який, почавши займатися велотуризмом, був змушений кинути палити. «Спочатку я подорожував поодинці, – згадував він, — а потім познайомився ще з кількома любителями. Вони і запросили мене на свої змагання. Приїжджаю і бачу: ніхто не курить. Я і сам почав відчувати, що куріння заважає їзді на велосипеді, а тут просто диво якесь. Народу більше 100 чоловік і всі некурящі. Відійшов я за кущик, потихеньку покурив в останній раз і все … дійсно, велоспорт і куріння – вороги. Велосипед люблять люди рухливі, які обрали швидкість, темп, зміну місць. Проїхали ліс, перетнули поле, трохи по шосе, знову по лісі. А там, дивись, треба річку форсувати, наводити переправу. Тут не до куріння. І головне, на роботі якось по-іншому став дивитися на своїх товаришів по службі. Раніше йду, бачу-курять, сам зупинюся, теж покурю, якщо час є. А тепер оглядаю їх і думаю: Так, Цей хлопець не проїхав би ділянку, яку нам довелося подолати минулої неділі, а ця дівчина в групі і 10 км не проїде – відстане. Інші інтереси з’явилися і іншими мірками міряти став.

Оповідань, подібних до цього, з різними сюжетами, але несучих одну ідею, можна було б привести чимало. Їх Автори-люди, які почали займатися тим чи іншим видом масового спорту і в результаті кинули палити. Особливо «незручні» для куріння циклічні види спорту. Йдеться про оздоровчий біг, їзду на велосипеді, плавання, катання на лижах. Людина, яка займається оздоровчою ходьбою, на жаль, може одночасно курити, але робити це під час бігу практично неможливо. Мимоволі доведеться переходити на крок.

Отже, циклічні види спорту-прекрасний засіб відволікання від куріння. Тому всім, хто вирішив кинути палити, можна порекомендувати одночасно почати займатися бігом, плаванням, велоспортом, а взимку лижами або ковзанами.

Ви ще курите. Але почніть займатися, і поступово станете помічати, що курити хочеться все менше. У міру збільшення навантаження це відчуття буде посилюватися. Один мій знайомий, викурює не менше 1 пачки сигарет в день, зазначає, що після кожної лижної прогулянки він не хоче курити години 3-4. Не курить він і на лижні. Дуже шкода, що його поїздки за місто не регулярні.

У свою чергу, систематичні заняття будь-яким з перерахованих видів спорту 2-3 рази на тиждень створюють не тільки потрібну психологічну установку, спрямовану проти куріння, але і сприяють чисто фізіологічному придушенню бажання курити.

Ніяк не применшуючи достоїнств лижного, ковзанярського і велосипедного спорту, все ж необхідно підкреслити значення оздоровчого бігу – найбільш доступної форми масових занять фізичною культурою. Бажаючим кинути палити на перших порах можна порекомендувати бігати не рідше 1 разу на день. Однак краще, якщо вдасться це робити двічі – вранці і ввечері. Вранці БІГ допоможе налаштуватися на майбутній трудовий день, відчути бадьорість, відчути емоційний підйом. Увечері, навпаки, — зняти нервову напругу, переключитися від турбот трудового дня на відпочинок.

У зв’язку з цим біг вранці дещо відрізняється від бігу ввечері. Вранці він може бути спочатку легким, розминочним. В цей час треба приділити увагу спеціальної дихальної гімнастики – намагатися дихати переважно животом. При вдиху треба як би злегка підніматися, розправляючи груди і відводячи лікті назад або піднімаючи руки вгору. При видиху плечі опускаються вниз, злегка нахиляється вперед і тулуб. Важливо відчути, як добре вентилюються легені, як поступово «вимиваються» навіть сліди нікотину. У цей момент найбільш зручно подумки «прокручувати» в свідомості все, що Ви знаєте про шкоду куріння, максимально акцентуючи увагу на тому, чим це шкодить саме вам.

Такий розминочний біг може тривати 10-15 хвилин. Потім слід дати собі підвищене навантаження. Це можуть бути невеликі прискорення (по 20-30 метрів), більш інтенсивний біг. Однак не забувайте про самоконтроль. Гранична частота пульсу може бути виведена з простої формули: 180 мінус ваш вік. Крім цього, стежте за самопочуттям. Як тільки починає з’являтися задишка, сухість у роті, відчуття дискомфорту, темп бігу треба негайно знизити.

Навантажувальний біг не повинен тривати більше 5-10 хвилин. Після чого треба знову перейти на спокійний, розминочний темп і закінчити БІГ легкої дихальної гімнастикою.

Ось деякі вправи, які можна виконувати двічі: до оздоровчого бігу і після.

Вправа 1. І. п. – стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. Піднімаючи руки перед собою вгору, потягнутися, піднятися на носках, вдих. Опустити руки через сторони вниз, нахилитися, намагаючись дістати кистями рук підлоги, видих.

Роблячи вдих і видих, треба основну увагу фіксувати на роботі м’язів черевного преса, а також уявляти собі, як добре вентилюються легені, як вони наповнюються повітрям, а потім видихають, очищаючи організм.

Вправа 2. І. п. – стоячи, ноги на ширині плечей, руки перед грудьми, лікті паралельно підлозі. На рахунок 1-2 розвести руки в сторони, повернутися вправо, вдих. На рахунок 3-4 повернутися у вихідне положення, видих. Те ж саме повторити в іншу сторону.

Виконуючи цю вправу, дуже важливо робити вдих, як би долаючи опір м’язів, що виникає при скручуванні тулуба. Видих повинен бути природним за рахунок еластичних властивостей легких і м’язового зв’язкового апарату грудної клітини. Однак на останньому етапі, щоб подовжити видих, треба обов’язково підключати м’язи черевного преса.

Вправа 3. І. п. – стоячи, ноги на ширині плечей. На рахунок 1-2 підняти руки вперед-вгору, встати на носок правої ноги, а ліву відвести назад, вдих. На рахунок 3-4 повернутися в і. п. зробити повний видих. Потім все повторити з іншої ноги.

Кожне з цих вправ треба виконувати 6-10 разів, обов’язково фіксуючи увагу на диханні, подумки уявляючи собі, як організм набирає сили, енергію, як очищаються легені і… як недоречно все, що пов’язано з курінням.

Необхідно підкреслити, що хороша дихальна гімнастика з чітким усвідомленням її цільового призначення різко знижує потребу в курінні.

Дихальні вправи можна виконувати і під час роботи, використовуючи для цього фізкультпаузи і обідні перерви. Важливо пам’ятати, що ці вправи допомагають перемикати увагу, досить добре відволікаючи від бажання закурити.

Оздоровчий біг після роботи, як уже згадувалося, повинен бути переважно спрямований на заспокоєння, зняття нервової напруги, психічну розрядку. Тому дуже важливо вчитися бігати ні про що не думаючи, з «порожній» головою. Свідомість повинна бути спрямована тільки на одне: «заспокоюються нерви, поліпшується працездатність, все підпорядковується відновного відпочинку». У цей момент також корисно час від часу виконувати дихальні вправи безпосередньо під час руху, при вдиху розправляючи груди, піднімаючи підборіддя і розводячи плечі і відводячи лікті назад, а на видиху – навпаки, опускаючи плечі і злегка нахиляючи тулуб вперед.

Під час вечірнього відновного бігу треба вчитися отримувати задоволення від того, що м’язи «струшують» напругу, в них посилюється кровообіг, вони як би наповнюються силою і енергією.

Для боротьби з курінням дуже корисно згадувати ці відчуття, відтворювати в своєму вооображеніі весь процес руху, фізичних вправ.

Користь оздоровчого бігу буде вище, якщо його поєднувати з оздоровчою ходьбою. Для цього може бути використано час по дорозі на роботу, з роботи, обідня перерва. При оздоровчій ходьбі, спрямованої проти куріння, дуже важливо, щоб темп руху був досить високим. Організм повинен отримувати навантаження, при якій процес куріння був би вкрай утруднений.

Однак може статися, що бажання курити буде наростати в дні відпочинку. Правильно організований дозвілля має величезне значення в боротьбі зі шкідливою звичкою.

Вихідний день обов’язково повинен починатися активно. Лінь, бажання повалятися в ліжку роблять тягу до куріння нездоланною. Головне, не піддаватися спокусі поспати довше. Встати в намічений час, зробити зарядку (краще під музику). Ритмічна гімнастика-це прекрасний засіб формування емоційного стану, підготовки себе до майбутнього дня.

Подивіться, яке у вас вираз обличчя. Зітріть з нього сліди смутку, тривоги, заклопотаності. Врахуйте, що вираз обличчя не просто відображає ваш стан, воно активно на нього впливає, сприяючи виділенню тих чи інших гормонів.

Здоровий спосіб життя і дієта з переважанням овочів і фруктів допоможуть вам в процесі відвикання від шкідливої звички. Рясна їжа, жирні, гострі і солоні страви підсилюють бажання курити. Вкрай важливо в цей період не приймати спиртного. Алкоголь не тільки викликає бажання закурити, а й притупляє волю, знижує здатність до самоконтролю. Будьте напоготові — як тільки ви викурите хоча б одну сигарету, ви знову курець. Не намагайтеся заспокоїти себе тим, що»завтра можна знову почати кидати палити». Вирішили-кидайте!

Як я кидав курити по книзі «Легкий спосіб кинути палити» і чи є від неї толк.

Книга» Легкий спосіб кинути палити » це не диво, не навіювання і не гіпноз. Це опис простих істин про шкоду куріння, які ви і так знаєте. Але вона дійсно допомагає!

В черговий раз натрапив на пост кидаючого курця, в коментарях до якого в черговий раз порадили цю книгу Аллена Карра. Як завжди знайшлися люди, які пишуть» мені не допомогло»,» херня «і»це для навіюваних». Десь далеко в коментарях я вже коротко описував свій досвід кидання, але зараз вирішив описати докладніше.

Курити я почав в 8 класі школи, як і всі школярі «щоб здаватися крутим». Курив рідко, постійно ховаючись. В університеті між пар став виходити на перекури з одногрупниками, поступово збільшуючи кількість і міцність сигарет. Коли почав ще й працювати (під час навчання) — то виходив на перекури з колегами. Після закінчення універу курив більше або менше в залежності від того працював з родичами перед якими не хотів спалитися або вже сам. Як і всі-дуже багато курив коли випивав. В середньому йшло від половини до однієї пачки в день. Однак особливої «пристрасті» і «залежності» не відчував. До моменту, коли вирішив кидати, стаж куріння був вже близько 9 років всього і року 4-5 «активного» куріння. Як то, прийшовши на роботу я викурив пачку, ще до 4 годин дня і подумав що вистачить, треба кидати. Вже не пам’ятаю хто саме мені порадив цю книгу, але добре пам’ятаю, що він уточнював «кидати відразу не треба, у міру читання кинеш». Однак я вирішив не курити більше і завантаживши аудіо книгу (Т. К. читати на роботі не було часу) почав її слухати. Я виходив на перекур з колегами, але не брав в руки сигарету — просто стояв і спілкувався з ними. Минув тиждень, другий. Я дослухав книгу і досі не доторкався до курева. В цей же час я познайомився зі своєю майбутньою дружиною і мені було б не приємно здатися перед нею слабаком, що не витримав бажання затягнутися сигаретою. Та й цілуватися з нею, коли від мене смерділо сигаретами я не хотів. А сигаретами дійсно смерділо! Я це зрозумів буквально через пару днів після останньої сигарети. Ні, сам дим ще терпимо, а ось запах від одягу і з рота від колег, що палять, який ти відчуваєш за пів метра, коли вони щось розповідають. Це дійсно фу! Реальне бажання покурити виникло десь через місяць-два після того, як кинув. Було важко стояти з курцями, навіть думати про те, що мені не можна курити було важко. Але від куріння утримували думки про власну слабкість, про те, що соромно перед дівчиною і про те, що було описано в книзі — «палити дійсно шкідливо, куріння протиприродно, ніякого реального задоволення від куріння ви не відчуваєте». Прості істини- «нікотинове чудовисько» і твоя слабкість перед ним, тренування сили волі щоб перемогти свою слабкість. Самонавіювання, що «витрати на сигарети це витрати на шкоду власному здоров’ю».

Не шукайте в книзі» чарівного » способу. Від вас все одно буде потрібно сила волі. Вам все одно буде важко. Книга допоможе тим, хто дійсно хоче кинути і вона буде всього лише невеликим помічником, так би мовити «другом», який в момент коли ти хочеш зірватися говорить тобі » Тримайся, ти зможеш, воно тобі не треба!»

Є і негативні моменти-часто, навіть через багато років сниться, що ти закурив. Ти вже сидиш з сигаретою і думаєш » о боже, навіщо я закурив! Тепер мені знову буде так складно кинути!». Такі сни практично у всіх, хто кидав за допомогою книги.

Ну і знову ж таки-ніякої гарантії, що ви не почнете знову курити. Хтось протримався місяць або два, хтось рік, хтось два. Я не курю вже 11 років. За цей час раз 10 курив кальян. Дуже рідко буває думка закурити, яку неспішно відганяю. Просто ще раз згадую про ціну сигарет, про шкоду для здоров’я, про залежність.

Як кидати палити-особистий вибір кожного. Найголовніше це утриматися і не закурити знову.

PS: не заперечую, що всі люди різні і залежність у всіх відчувається по різному. Комусь для того, щоб кинути треба дійсно плавно зменшувати дозу, використовувати пластир або жуйку, а хтось просто напружив силу волі, розтоптав пачку і не курив більше ніколи.