кинув не палю

Як я кинув палити.

Шановні панове, палять! Я звертаюся до вас. Це ще не заклик кинути це недобре заняття. Прошу вас прочитати моє звернення від першого рядка до останнього. Може бути, після цього ваше життя круто зміниться. Моє життя змінилося. І з тих пір пройшло вже більше трьох років. І є що сказати вам. Отже! Панове курці, я вас прошу, не кидайте читати цей маленький розповідь. Чесне слово, з вами нічого не трапиться, зробіть зусилля над собою. Послати мене до всіх чортів завжди встигнете. Нікого не збираюся повчати або примушувати, тим більше, що це неможливо. Я просто розповім, як переміг тютюнове рабство.

Як я почав курити.

Пробував курити Я років у вісім. Ми жили на Лівому березі Омі. Недалеко був Яр, з яким боролися, засинаючи його всяким мотлохом. Звалювали туди і відходи тютюнової фабрики, браковану продукцію, якою із задоволенням користувалися курці з усієї округи. Ну і дітлахи осторонь не залишалися. Тоді, в 1965 році чоловіче населення курило поголовно, в тому числі мої батько і дід. Така ж ситуація була в сім’ях всіх моїх однолітків. Ось і ми з приятелем-сусідом поживилися на звалищі дармовим куривом і почали диміти. Але, на щастя, тоді я не затягувався. При всьому бажанні я не міг затягнутися. Якщо дим потрапляв випадково в дихальні шляхи, починався кашель, соплі і сльози… загалом, я просто пускав дим, подібно мильним міхурам. Ми жили в так званому приватному секторі, без зручностей. З сигаретою я, зазвичай, ховався в туалет типу сортир. Це була будочка, грубо збита з дощок зі щілинами. Тому процес мого «падіння» було видно зовні у вигляді диму з цих самих щілин, і мама мене жваво викрила. Я міцно отримав тоді по губах. В екзекуцію мама вклала всю свою душу, исстрадавшуюся від постійного вдихання повітря інтенсивно отруюється батьком і дідом. Урок пішов мені на користь, про куриво я більше не згадував аж до нещасливих канікул після восьмого класу. Жилося нам тоді важко. Не бідували, але й розгулятися на зарплату батьків особливо не могли. На той час сім’я перебралася в упорядковану велику квартиру, яку треба було обживати. Загалом, зайвих грошей в сім’ї не водилося. Я підріс і не хотів виглядати гірше своїх однокласників, тому влаштувався на взуттєву фабрику на літо, щоб заробити собі на модний костюм індпошива. Мене посадили на конвеєр, на якому робили дитячі сандалі. Спочатку було тяжко, я не встигав за цією гуркітливою залізною стрічкою. Протягом дня було передбачено дві 10-хвилинних зупинки конвеєра: одна до обіду, інша після, ну, і, власне, третя-велика, обід. Перші два дні ці зупинки і пристойний шматок обіду йшов у мене на підбирання «хвостів». Замість того, щоб сидіти на місці, я метався вздовж стрічки транспортера, щоб не заритися. На третій день, нарешті, втягнувся, і почалася розмірена робота. Якби так тривало і далі, може бути, життя моє склалося б по-іншому. Але, долі було завгодно повернути по-своєму.

У 15 років я закурив вже по-справжньому.

Конвеєр зупинили і стали переналагоджувати з сандалій на зимові чобітки. Наладчики працювали, а весь народ з конвеєра проводив час хто де. В основному, звичайно, в курилці. Роботи було від сили години на дві в зміну, і від неробства я почав стріляти сигарети. Спочатку я димів, як тоді, в ранньому дитинстві. Але мені швидко поставили на вигляд, що я перекладаю добро, і перестали давати цигарки і сигарети. Я став купувати свої. Були проблеми, багато продавців гнали взашей, молодий ще… але в сусідньому магазині заповітну пачку вдавалося купити без клопоту. До того ж я вже став вдихати цю гидоту в себе. Мабуть, позначилося і те, що я був постійним пасивним курцем. Вдома батько особливо не церемонився, димів постійно. Курилкою на фабриці був весь великий коридор уздовж цеху, з лавками біля стіни. І тут постійно дим стояв коромислом. До кінця переналагодження конвеєра, тобто через тиждень я вже був заправлений куряком. Від батьків я ще довго ховався, але курити вже став постійно. Місяці три тримався, коли закінчував школу і вступав до вузу. Точніше не тримався, а, як зараз розумію, залежність ще не була такою міцною і ще відволікала навантаження у вигляді постійних розумових вправ. Вступив до інституту я досить легко. Ось тут і розслабився. Так, в общем-то, зав’язати з курінням навіть не намагався. Коли вийшов з підпілля і став диміти у відкриту, остаточно загруз. Тим більше, що в студентській компанії, що курить, було веселіше, ніж поза нею. Так я став завзятим курцем.

Треба сказати, що і ставлення до куріння тоді було дещо інше, ніж зараз. Коли я закінчив інститут, то потрапив в майже 100% курить заводський колектив. На території обчислювального центру, куди я прийшов працювати, навіть курилки-то не було, тобто курилкою була вся територія відділу: робочі кабінети, майстерні, машинні зали, коридор – курили скрізь, що називається, де можна і не можна. Потім стали якось обмежувати цю справу в денну зміну, тому що жінки змолилися, що у них навіть одяг пропахла тютюном. Зрештою, зробили курилку і ганяли нас туди… тільки, толку?! Все одно дим звідти розповзався по всьому поверху, а в другу-третю зміну знову вся територія перетворювалася в місце для куріння. Часто доводилося працювати в машинному залі, ліквідуючи несправності, не випускаючи сигарету з рота. Це було нормою, і я тоді навіть не думав про будь-яке кидання. «Ну, курити шкідливо! Звичайно, шкідливо! А що не шкідливо? Жити взагалі шкідливо … хто не курить і не п’є, той здоровеньким помре » — ось, так приблизно, тоді і міркували. При цьому, я завжди сильно обмежував себе вдома. Дружина моя не переносить тютюновий дим. Тому вдома я, практично, не курив. Звичайно, курити виходив на вулицю, сміття виносив завжди спільно з перекуром, в магазин ходив з сигаретою в зубах і т.д. коли жили в квартирі з балконом, виходив на балкон, загалом, намагався захищати свою сім’ю від тютюнового диму. Не завжди получи-лось, тому що нічна сигарета, без якої я не засинав, викурювалася все-таки в туалеті, після того, як всі вгамувалися. Так що, волею неволею, грішний … все одно труїв своїх близьких. Звичайно, це не могло не позначитися на дітях. Недарма кажуть, що якщо батько курить, діти будуть курити скоріше за все. Так і вийшло, і дочка балувалася свого часу, а син курить і зараз. Парадокс в тому, що книгу Аллена Карра він прочитав набагато раніше мене і навіть періодично перестає курити, але… він доросла людина… про існування її син не вважав за потрібне мене інформувати, тому що вважав це безнадійною справою. Про те, що це за книга, і як вона до мене потрапила, трохи пізніше.

Спроби кинути куріння.

До сорока років мене стали відвідувати думки, що пора зав’язувати. Особливо, коли захворіло серце і я надовго загримів до лікарні. Але, ось, знову обставина – всі лікарі говорили, що курити шкідливо, а кардіологи, до яких я потрапляв, стверджували, що, маючи проблеми з серцем, курити краще не кидати, можна гірше зробити. Ось вона, індульгенція на всі часи! Як курець чіпляється за такі слова! Я не був винятком, і на довгі роки увірував, що куріння, безумовно, шкодить здоров’ю, але для мене особисто краще не ризикувати і жити, як жив. Я обмежував себе, курив по годинах, щосили намагався розтягувати пачку на два дні. Але дуже скоро нормою знову ставала пачка в день, і навіть більше. А якщо доводилося десь чогось чекати, наприклад дружину з магазину, витрата сигарет багаторазово збільшувався. Пальці на правій руці придбали темно-коричневий колір. Я умовляв себе: «кину, коли-небудь обов’язково кину. Але зараз я не можу відмовити собі в задоволенні… » було кілька слабких спроб не курити, але вони закінчувалися, практично не розпочавшись. Спати я завжди лягав пізно, близько другої години ночі, без сигарети на сон прийдешній заснути було нереально, і я цю сигарету викурював з думкою, що, ось, зараз засну, а прокинуся некурящим. І я засинав, але через півгодини прокидався з думкою, що все руйнується, у мене немає сигарет, настає кінець світу для окремо взятого мене, і я ось-ось помру. Я вискакував о шостій ранку і біг до найближчого кіоску за сигаретами. Жадібно затягнувшись, думав: «ні, так жити неможливо!»Але я змирився. Змирився з думкою, що куріння – це не так уже й погано. Мовляв, є пороки страшніше. А всякі хвороби, здавалося, обійдуть мене стороною. Це типові міркування будь-якого курця.

Обставини, що сприяли моєму позбавленню.

В установі, де я працюю, курилку обладнали в самій верхній точці величезної будівлі, шлях туди був досить довгий і весь час вгору по сходах, поки доберешся і віддихаєшся, куріння вже не доставляє того задоволення, на яке розраховував. Кількість жінок, що палять у нас перевищувала, та й зараз перевищує, кількість чоловіків, що палять. Як не прийдеш в курилку, там одні представниці прекрасної статі. Не тільки я, багато мужиків курили швиденько, щоб втекти звідти, тому що суміш запаху тютюну з духами – це щось настільки огидне, що мене досі корежить від одного спогади про це. Я опинився в некурящому колективі. Коли нас було двоє курців, ще було терпимо. А коли мого товариша по нещастю перевели в іншу структуру, мені стало ясно, що я-біла ворона. До того ж мій начальник досить суворий, ніколи в житті навіть не пробував курити. Він дотримувався по відношенню до нас, курців, дуже жорсткої позиції. Становище погіршилося з появою стільникового зв’язку. Тільки я сигарету запалив, телефон дзвонить: «терміново до мене!»І я біжу. Але, незважаючи на ці обставини, я стійко переносив всі тяготи, пристосовувався, намагався курити на вулиці, після виконання завдань начальника. І кидати куріння не збирався. У всякому разі, в доступному для огляду майбутньому.

У 2008 році я пішов у відпустку влітку. Благодать! Відпустка пройшла як зазвичай, з ударною працею на дачі на благо сім’ї. 14 липня, в понеділок я вийшов на роботу. Включив комп’ютер, заглянув в свою поштову скриньку і побачив там файл з назвою «Easy Way to Stop Smoking». На побутовому рівні я англійську знаю непогано… «Легкий спосіб кинути палити», стало бути. Перша думка була: «знайду, хто поклав, вб’ю!»Навіщо знущатися над людиною? Але, відкрив файл і почав читати. Після перших сторінок заворушилося щось в душі. А перегорнувши третину книги я прийшов до думки, що кину куріння. До середини я вже точно знав, що кину. Робота в цей день, каюсь, була по боці. Я не заспокоївся, поки не дочитав до кінця. Це була книга Алана Кара. Знайти її не складає труднощів. Досить в будь-якому пошуковику набрати слова» легкий спосіб кинути палити «або»Алан Карр». Безліч варіантів знайдеться відразу: і читати і слухати і, навіть, дивитися і слухати. Крім того, цю книгу легко знайти в книжкових магазинах, вона коштує зовсім недорого. Може скластися враження, що це якась чарівна книга. Запевняю, це не так. Я перечитав її на багато разів, вже будучи некурящим. Ніяких «кодувань» або змов, або нейро-лінгвістичного програмування (чиєсь вираз в одному з інтернетівських форумів про цю книгу) – нічого цього в ній немає. Всі бажаючі можуть в цьому переконатися. Для цього достатньо її уважно прочитати. Загалом, 16 липня 2008 року приблизно о 18 годині 30 хвилин, по дорозі з роботи на дачу, я викурив останню сигарету. Що почалося після, Я досі згадую з подивом і радістю. Можна сказати, що сталося диво… Я відчув неймовірний душевний підйом і, навіть, деяку ейфорію. Я не мучився ні дня, ні години, ні хвилини, ні секунди. Ніхто цьому не вірить зараз, навіть я сам. Але, це факт! Я-некурящий. Причому, я спокійно стою поруч з курцями, і дим не провокує мене. Звичайно, він не доставляє мені задоволення, але бажання закурити не виникає. Виникає бажання відсторонитися, піти подалі. Піти туди, де повітря чистіше. І, все ж, заради справедливості, варто згадати, що сигарета 16 липня виявилася не останньою. Справа була в жовтні, тобто приблизно через три місяці після» останньої » сигарети. Я привіз дружину до магазину і залишився в машині чекати її. Очікування затягнулося. Я прибирав речі в бардачку і погляд ковзнув по пачці сигарет, яку син залишив… в голову прийшла думка, випробувати себе. Ризикував я звичайно сильно, адже одна затяжка, і все могло повернутися знову. Але, слава Богу, все обійшлося… я зробив чотири затяжки. Сказати, що не відчув ніякого задоволення, значить не сказати нічого! Було таке відчуття, що я нашкодив, стало неймовірно соромно! Я загасив сигарету, а потім довго не міг позбутися відчуття, що я наскрізь провонял тютюном. Той день я не запам’ятав. Але тоді була дійсно остання сигарета. Не хочу писати «остання в житті», тому що » ніколи не говори ніколи!»Я і зараз курю іноді … уві сні. І мене завжди в таких випадках охоплює відчай: «так, що ж це я!?»Але, коли я починаю прокидатися і розумію, що це був сон, настає полегшення і умиротворення, і розуміння того, що не відпустила мене ще ця зараза. Чіпляється, не хоче відпускати.

Я намагаюся зрозуміти, як мені це вдалося.

Як з’ясувалося після, кинув я курити по Кару неправильно. Тому, що при швидкоплинному першому читанні я упустив цілий ряд важливих моментів. Але про це пізніше. Загалом, мені пощастило, що я схопив відразу суть. Після багаторазового перечитування поступово в голові все вклалося. Я пропустив цю книгу через себе, відчув. Насамперед я зрозумів, що ж таке куріння. Ось перелік найбільш поширених визначень: звичка, токсикоманія, залежність, хвороба, спосіб життя… не буду вдаватися в подробиці. Про це можна довго міркувати, але найбільш точно до куріння підходить визначення – залежність, наркотична залежність. Давайте спробуємо з’ясувати, навіщо людина курить? Про це дуже багато вже написано і сказано. Проте … всі курці (на моє переконання, абсолютно все. ) стверджують, що отримують від куріння задоволення. А чи так це? Ті, хто постарше, пам’ятають, як у фіналі перебудови, на початку смутного часу кінця 80 — х, початку 90-х тютюнові вироби з прилавків магазинів зникли зовсім. Не стало тютюну в продажу. Послідовність була такою: спочатку зникли сигарети з фільтром, після, дуже швидко, сигарети без фільтра і цигарки, потім, сигарети з кубинського тютюну, і, нарешті, сигари, махорка і тютюновий пил для городників. Від дефіциту скурили всі. Красномовно, чи не так? Нічим не погребували. Так, про яке задоволення йде мова? За висловом самих же курців, самокрутка з тютюнового пилу, або сигарета з кубинського тютюну – гидота несусвітня. Хто ж змушує це курити? Так, не кури зовсім! Адже ти не отримуєш задоволення! Але ні, кашляють, плачуть, а смолять. А про яке задоволення може йти мова, коли люди, обдурілі без сигарет, робили козячі ніжки навіть з чаю? Такий залізобетонний аргумент і не снився Алану Карру, британець міг фантазувати тільки на тему відсутності улюблених сигарет і згадувати стару мотузку. Вдумайтеся, курці! Кого ви обманюєте? Так, себе, милі мої. Перш за все, себе. Бо задоволення від куріння чаю, наприклад-це, в кращому випадку, садомазохізм! Але, чого не зробиш, щоб, хоч якось, хоч ненадовго, обдурити тягу до тютюну. Ось ще тема-улюблені сигарети. Мені добре знайомий цей процес вибору: «Ці мені подобаються, а ці — ні, у цих присмак якийсь не такий…» «Ментолові сигарети…» «Сигарили-сигарили (сигарети з тютюновим листом замість паперу) рясно ароматизовані медом і шоколадом» О. Зараз для мене вони всі однаково погано пахнуть. Запах тютюнового перегару я терпіти не міг і тоді, коли був курцем. І цей запах абсолютно однаковий. Як після дешевої «Прими», так і після дорогого» парламенту » – однаково нудотний. Цей «аромат» свіжопокурений поширює далеко навколо себе. Принаймні, більше десяти хвилин. Освіжувачі дихання, льодяники і жуйки кілька прискорюють процес нормалізації смрадного дихання, але, і тільки. Прекрасні дами намагаються купірувати цю справу духами, але виходить ще гірше – Пекельне амбре, такий собі мікс тютюну і ароматів від Шанель. Один мій знайомий якось розповідав, як він виходить на балкон своєї квартири і милується видом нічного міста з висоти пташиного польоту. Мовляв, романтика. А допомагає йому в цьому, звичайно ж, сигарета. Резонне питання — А яка роль сигарети? Чи не намагайтеся, розумного пояснення не знайдете. Точно також можна милуватися нічним містом і з чашкою кави або чаю, або взагалі без усього. Просто, стій, схрестивши руки на грудях, або, спершись на перила і дивись, як це роблять некурящі люди. А сюди додамо, що процес милування пейзажами відбувається як в гарну погоду, так і в холоди… адже диміти в квартирі не можна – там діти. На сходовому майданчику не можна-сусіди бурчать. І т. д. … ось і виходить наш куряка на балкон, періодично… а там сиро і вітерець норовить забратися під комір. Але так хочеться «насолодитися» нічним пейзажем! Тому, як, якщо довго цього не робити, вуха пухнуть, знаєте. Ось вам ще один приклад задоволення від куріння. Післяобідня сигарета. Вона сама «смачна», без неї взагалі ніяк, весь процес прийняття їжі нанівець. Як тільки некурящі без неї обходяться? Бідні, нещасні люди … маячня! Воістину, маячня! . Так все життя і крутиться навколо сигарети. Прокинувся вранці, рука нишпорить по тумбочці, Ой! У квартирі ж не можна! Вмився, поснідав, вийшов з квартири, насамперед сигарету в рот. Всі рухи курцем завчені і відточені до автоматизму. Я довго сміявся над своїм рефлексом. При виході з будь-яких дверей на вулицю, будь то магазин, Будинок, контора, де працюю, права рука лізе в кишеню і щось там намацує… цей процес на підсвідомості… і зараз іноді ловлю себе: «Стоп!»Некурящий я! І нічого нишпорити по кишенях! Як триває ранок курця? Поки доберешся до роботи ще пару раз на зупинках пошабишь,… а як же? «Свята справа», поки автобус прийде, треба ж себе чимось зайняти… знову ж таки, некурящі з нудьги помирають. Ти, правда, теж помираєш, тільки димиш при цьому, отруюючи простір навколо себе в радіусі десятка метрів або більше, в залежності від вітру. Звертали увагу? На зупинці від курця важко сховатися, дим вас скрізь дістає. А якщо він ще й не один, тоді взагалі-труба. Дісталися до роботи. Якщо дозволяє час, перед ганком ще сигарету, потім зайшов до себе в кімнату, привітався з усіма, і, в курилку, п’ятнадцяти хвилин не пройшло! А іноді з собою ще й чашку кави. Як же?! Кава без сигарети, як генерал без погон! Ранковий моціон завершений, приступаємо до роботи. Графік роботи щільно пов’язаний з часом перекурів, знову все прив’язано, припаяно, приварено до сигарети! Коли я розлучився з тютюном, мабуть, це був один з найболючіших моментів. Справді, один перекур займав близько 10 хвилин. В кінці кожної години – це 7 шт., після обіду – 8, вранці – 9, після закінчення робочого дня не рахуємо, виходить, 90 хвилин часу вивільнилося, нехай не 90, але годину-точно. Кинув палити я в середу, четвер і п’ятниця того тижня мені здалися нескінченними. Можна сказати, що це був шок в деякому роді. Але, адже це дрібниця в порівнянні з тією свободою, яку я знайшов, розлучившись з сигаретою.

Так, навіщо ж людина курить?

Якщо це не задоволення, то, що тоді змушує переводити в дим безліч грошей. Багато хто говорить, що сигарета заспокоює нерви. Так, це так, тільки, нерви-то вона заспокоює після того, як вони приходять в збуджений стан, викликане попередньою сигаретою… закінчується дія дози – давай наступну. І так до нескінченно-сті. Так, коли закінчилася дія викуреної сигарети, курцеві важко зосередитися, тому що психіка його настійно вимагає «укол», «поштовх серцю», після якого йому буде дозволено жити нормальним життям деякий час, яке з роками стає все коротше і коротше. Зрештою, людина вже остаточно втрачає здатність нормально міркувати без сигарети в зубах.

Я знав одну людину, у якого був ходовим вислів: «ось цей або той чоловік кинув палити. Так, що він там курив? Подумаєш, пачка в день! Я ось по дві викурюю і більше, вони тому і кинув, а мені кидати марно!»Переконатися в його неправоті дуже просто. За великим рахунком, немає недокурящих, тому що дія нікотину для всіх однаково. Нікотин миттєво всмоктується в кров, дуже швидко діє і швидко виводиться. Відпустіть гальма, дозвольте собі курити без обмежень, і ви з подивом виявите, що курите одну за одною. Просто, якщо ви, скажімо, викурюєте дві, три сигарети в день або навіть менше, ви тримаєте себе за допомогою сили волі. Ще раз кажу, відпустіть гальма, і переконайтеся в моїй правоті. А, власне кажучи, навіть і немає необхідності ставити якісь спеціальні експерименти. Просто, згадайте ситуації, коли Вам доводилося десь чогось чекати довго… наприклад, сильно спізнюється поїзда на вокзалі.

Перше, що потрібно зробити, це визнати себе дурнем. Це непросто. Дуже непросто. Удар по самолюбству. Однак, як ще можна назвати людину, яка періодично шукає автомобіль з заведеним двигуном і припадає до вихлопної труби, щоб вдихнути гази? Як ще можна назвати людину, яка періодично дістає з кишені гаманець, витягує з нього купюру, рве її на дрібні клаптики і викидає? Але ж, погодьтеся, курець саме цим і займається. Друге-визнати свою залежність. Ось він, ворог, на повний зріст! Третє-зрозуміти, що тютюн вам нічого не дає. Він вас тільки безсоромно обкрадає. Точніше, грабує. Відбирає у вас: гроші, час, здоров’я, розум. Тому розлучатися з ним потрібно без жалю, рішуче і відразу. Ще один висновок. Коль скоро, нікотин-наркотик, значить, буде ломка. Буде боляче? А ось тут, дудки-ніякого болю не буде! Запевняю вас! Тому що нікотин особливий, швидкий наркотик. Якщо хочете, перевірте! Право, вам не складе труднощів не курити кілька годин, вже це-то неважко. Прислухайтеся до себе! У вас що-небудь болить? Які неприємні відчуття у вас? Крім бажання покурити, ніяких. Та й це бажання покурити сильно нагадує відчуття голоду, причому не болісне (не дай Бог вам його коли-небудь випробувати), а яке цілком можна терпіти. А чому кидають палити набирають вагу? Сигарета замінюється їжею, заїдається – Льодяники, цукерки, насіння, горішки, просто перекус в позаурочний час. Адже з’явилися вільні паузи, які чимось потрібно зайняти. Збільшення маси тіла можна і потрібно уникнути, замінивши «перекушування», наприклад, прогулянками. Пам’ятайте, що ви не тимчасово чимось замінили куріння! Його потрібно просто викинути на смітник, як непотрібний мотлох.

Так, як же кинути палити?

Якоїсь особливої методики не потрібно. Все просто. Ви призначаєте день і годину, коли буде викурена остання сигарета. Можна обставити цей момент, зробити з нього свято. Ви повинні зрозуміти, що ви не з одним розлучаєтеся, з яким ділили радості і негаразди багато років, а стрімко йдіть, відриваєтеся від ворога, в зону, яка поза досяжністю його куль і снарядів,… вибираєтеся з глибокої ями,… з трясовини,… з болота. І відразу-подалі від краю, щоб не скотитися назад! Повідомте всім навколо, що ви некурящий! Саме, некурящий, а не кинув палити! Саме, мабуть, складне, це щиро, саме щиро, зрадіти цьому факту! Без цього нічого не вийде. Якщо ви перестали курити, а вас гризе бажання, займає всю вашу свідомість, точить і канючить: «Закури! Закури!». Якщо ви ображені на весь світ, розлючені на всіх і вся, і спалахуєте як сірник від найменшого тертя, тоді краще закурити і знову перечитати «Легкий спосіб». Значить, ви чогось не зрозуміли! Впадати у відчай не треба! У вас обов’язково вийде! Зрозумійте, що для відмови від куріння не можна, категорично не можна користуватися силою волі. Саме на цьому заснований цей спосіб. Отримуйте задоволення від цього процесу (відмови від куріння)! Це гарантований успіх. Якщо вам хочеться говорити на цю тему з друзями, що палять, якщо ви сповнені рішучості врятувати світ від цього згубного зілля, якщо ви з радістю повторюєте: «я некурящий! Це здорово! Це класно! Як добре жити на світі!»- значить вам все вдалося.

Трохи про інші методи відмови від куріння.

Є такий професор Володимир Георгійович Жданов, дай Бог йому здоров’я. Він обрав справою свого життя боротьбу за тверезість і здоровий спосіб життя. Ця людина володіє енергією, організаторськими здібностями і вміє впливати на людей, особливо при безпосередньому контакті. Так ось він стверджує, що позбавляє від тяги до куріння, причому робить він це мимохідь, одночасно з лекціями по відновленню зору. Він просто пропонує курцям почекати його в курилці після лекції і там показує деякі прийоми, які, на його думку позбавлять всіх від прихильності до сигарети. Я знайшов його методику боротьби з курінням. Відповідаю з усією відповідальністю-нічого нового. Відразу питання, Як може допомогти залежному від тютюну той, хто сам ніколи не курив і має про цю залежність, хоча і чіткі, але чисто теоретичні уявлення? Вся його методу заснована на тому, щоб робити собі неприємно в процесі куріння. Наприклад, потрібно зробити так, щоб тютюновий дим потрапляв на свіжі, не адаптовані до нього ділянки слизової оболонки гортані. Для цього потрібно тримати дим у роті, як би, жувати його і ковтальними рухами заганяти вглиб гортані, куди при звичайному вдиханні він не потрапляє… будь-який курець знає ці вкрай неприємні відчуття, якщо, наприклад закашлятися при затягуванні, або курити при запаленої від застуди носоглотці. Так це просто боляче, дуже болісно, принаймні. На думку Володимира Георгійовича це має виробити огиду до тютюну. Якби це було так легко, то все (все. ) курці кидали б курити після першої ж серйозної ангіни. Не знаю подробиць, але чув, що у нього, з’явилася нова методика вироблення відрази до тютюну методом «чотирьох смердючих затяжок». Ще раз кажу, що це таке, я не знаю. Але це знову генерація відрази. Навіщо виробляти у людини те, що у нього вже є?! Я стверджую, що у будь-якого курця почуття відрази до тютюну є обов’язково. І це рідко кого зупиняє. Більш того, ведуться наполегливі розмови про задоволення від куріння. Ось приклад. Мій знайомий поїхав в село до тітки, маючи з собою півпачки «Мальборо». Сигарети до вечора скінчилися, справа була в суботу, магазин відкриється тільки в понеділок, і то годинах до одинадцяти… Гаразд, у тітки знайшовся дідів самосад. Робити нічого, приятель почав крутити «козячі ніжки». Сльози, соплі, горло дере, прямо по Жданову. У неділю, ближче до вечора у сусідів знайшлася махорка. Згорнув цигарку-це як» Мальборо » після самосаду-то. Дожив до понеділка, бігом в магазин… оскільки сигарети з фільтром в селі не йшли, через бідність покупців, в магазині виявилася тільки «Прима» без фільтра. Робити нічого, довелося купити. Закурив — «Мальборо» після махорки … Так, яке ж задоволення ця людина відчуває від куріння? Якщо немає звичних сигарет, в хід йде все, що потрапило під руку. Курець морщиться, плюється, плаче, сякається, а все одно чадить. Якщо немає нічого, годиться суха трава і чай, а це навіть Жданову не снилося.

Курця не зупиняє відраза до тютюну.

Курця не зупиняють загрози хвороб пов’язаних з курінням.

Куріння-це наркозалежність. Кожен курець прагне отримати чергову дозу отрути, і всі перешкоди на шляху до цієї мети, у вигляді неприємних відчуттів, болю або страху, просто змітаються. Тютюн геть знищує в людині здатність підкорятися своїм почуттям, змушуючи ігнорувати огиду. Тютюн геть вбиває в людині почуття самозбереження. Це хтось, десь, хворіє на рак легені, стравоходу, гортані, ротової порожнини … це чиїсь руки і ноги летять в сміттєві баки. Це хтось падає, вражений інсультами та інфарктами. Мовляв, зі мною цього не станеться. Тютюн змушує курця думати саме так. Саме тому виробники сигарет так легко погоджуються на антинікотинову рекламу на пачках, вони погодяться навіть 100% поверхні коробки з куривом розписати картинами уражених раком внутрішніх органів і написами «МОЗ попереджає…» тепер ще й «Куріння вбиває!». А ось якщо їм запропонувати написати дрібним шрифтом » кинути палити дуже легко!», або » Люди, тютюн вам нічого не дає, а відмовитися від нього дуже просто!», або щось в цьому дусі, Я думаю, це буде зустрінуто в багнети, і буде всіляко саботувати. Тим більше, ніколи на пачках не з’являться адреси і телефони клінік Алана Кара, які вже є в Росії.

Давайте подивимося на популярний спосіб відмови від куріння – поступове зменшення кількості викурених сигарет. Якщо людина вирішила застосувати цей спосіб, він повинен усвідомлювати, що йому доведеться мобілізувати всю свою волю, бо це має на увазі залізну дисципліну – кожен день потрібно урізати пайок, скажімо, на одну сигарету, що вимагає постійного коригування графіка перекурів. Спочатку буде більш-менш легко, а ось коли добова доза зменшиться вдвічі, тоді почнеться психоз. Плюс, найменша психологічне навантаження, пов’язана з життєвими справами, і все спочатку. Так чи не краще, відразу кинути? Метод «поступового кидання» має на увазі дуже значне психологічне навантаження. Саме тому кардіологи і не рекомендують своїм пацієнтам кидати курити, тому що вона, це навантаження, може виявитися непосильним для серця і судин. Цю рекомендацію треба розуміти так, що повільне самогубство краще, ніж швидка смерть. Скажу кілька слів про своє ставлення до антікурітельних пластирів, жуйок, таблеткам, льодяників. Всі вони містять нікотин в так званих терапевтичних кількостях. А це означає, що організм курця як і раніше отримує свою дозу. Яка різниця-курити сигарети, цигарки, сигари, трубку, жувати або нюхати тютюн, вживати антинікотинові пігулки? Нікотин все одно потрапить за призначенням. І додати до цього нічого. Курити людина перестає і тут же потрапляє в залежність від антинікотинового пластиру, або жуйки. Просто на вас таким способом знову заробляються гроші, за рахунок вашого здоров’я. А тепер ще й старанно розрекламовані електронні сигарети. Запевняють, що вони нешкідливі. Як же нешкідливі, коли нікотин там обов’язково є? А значить-це те ж, що пластирі і жуйки, тільки набагато дорожче.

Переваги некурящого, або проблеми курця.

Треба відзначити, заради справедливості, що у курця є, таки, один плюс в порівнянні з некурящим. У нього завжди з собою вогонь, сірники або запальничка. Тому в екстремальній ситуації він зможе розвести багаття, наприклад, щоб не замерзнути або приготувати якусь їжу. Після того, як я кинув палити, на ці граблі вже встиг наступити. Пару раз довелося на дачі побиратися по сусідах у пошуках сірників, щоб запалити газову плиту. Але цей плюс курця, мабуть, єдиний, і то, сумнівний. Якщо навіть відкинути в сторону шкоду здоров’ю і викидання грошей, і в усьому, що залишилося це «миле» заняття – один суцільний мінус. Почнемо з кишень і дамських сумочок, де носять причиндали курці і курці. Так-бідно, потрібно місце, як мінімум, для пачки сигарет і запальнички або сірників. А якщо потрібно мати запас, то і не однієї пачки. З деяких пір в повсякденне життя увірвався мобільний телефон, якому теж потрібно місце під сонцем, тобто в кишені або сумці. В результаті-проблема, особливо влітку. Згадую себе, вічно парився з-за набитих битком кишень. Та й не дуже естетично виглядає відстовбурчений грудну кишеню літньої сорочки. І далі про кишені і сумках. Як би не були сигарети добре упаковані, все одно, там, де їх носять, буде деяка кількість прокидався тютюну. А це проблеми з пранням сорочок, наприклад. Якщо ці крихти ретельно не витрушувати, після прання будуть складні плями. А в сумці з часом виробляється стійкий, важкий запах тютюну. Від курця цей запах виходить практично постійно. Він стійко тримається на одязі, руках, волоссі і навіть виходить від його робочого столу в його відсутність. Некурящий теж може пахнути не зовсім добре, але для цього він повинен, як мінімум, не митися і не чистити зуби або, наприклад, наїстися часнику… інша, мабуть, найсерйозніша, проблема пов’язана з безперебійним постачанням організму «дозами», тобто з необхідністю мати при собі достатній запас отрути на всі випадки життя. Будь-який курець не раз опинявся в ситуації «нічого курити». Всі проблеми при цьому йдуть на другий план, і вся енергія вживається на пошуки і видобуток бажаного зілля. Постійно згадую одну зі своїх поїздок на природу у вихідні, на відпочинок. Весь запас курива, чотири пачки» Прими » (це ще замало… на два дні-то!) опинився у мене в бардачку»Запорожця». Ледве добралися до місця і розбили табір, пішов дощ, який йшов всю ніч, часом розходячись до сильного… Коли на ранок встало сонце і висушило землю і траву, з’ясувалося, що в бардачок звідкись натекла дощова вода… Всі мої сигарети виявилися «пливуть по хвилях» … Час було «веселе», постперебудовні, їхати куди-то було безглуздо, в найближчих селах курили чай … А до міста досить далеко, та й там це «добро» було по талонах… загалом, з того «відпочинку» я пам’ятаю тільки нескінченну сушку в спробі врятувати хоч що-небудь… Я не пам’ятаю взагалі суті тієї поїздки! Хто був зі мною? Чим ми там займалися? Для чого взагалі поїхали? А епопея з цигарками впечаталась в мозок. Елементарно, їдеш додому з роботи, голова працює на повну потужність: «досить до ранку? Або не вистачить? Зайти в ларьок або не зайти? Є там те, що треба чи ні?»Вирішив, що вистачить… прийшов додому, а вдома гості. Один з гостей палить, але, в силу «обставин» сигарет у нього немає… та й просто є така категорія – курець чужих… або некурящий, але як випив-треба покурити … збігати в магазин відразу-лінь. Гаразд, якщо вдома немає спиртного, тоді попутно візьмеш і куриво. Але, ти – чоловік запасливий, або гості з собою принесли… Де-то до ночі ти розумієш, що твої запаси сигарет вичерпуються з космічною швидкістю, оскільки ви з гостем перемежаете перекури з випивкою, що само по собі провокує збільшення частоти «підемо покуримо» (куріння за столом не розглядається в принципі, в колі моїх знайомих, а, тим більше друзів, це завжди було криміналом)… В результаті остання цигарка йде на двох в процесі проводжання… І, добре, якщо є цілодобовий кіоск по дорозі… Але, це не завжди… Все – трагедія! У некурящого така ситуація не може виникнути в принципі. … У нього просто немає таких проблем, вони є у гостя. Втім, якщо гість відноситься до типу курців виключно хазяйські після чарки, то, у нього, скоріше за все, проблем теж не буде, тому що не буде прецеденту. Далі … курець потрапляє в нову, незнайому обстановку. Він прибув на нове місце роботи або відпочинку. Насамперед, він буде думати, де і як можна покурити… все інше потім! Він лише тоді знайде душевний спокій, коли утрясет цю проблему. Якщо він «розуміє «і хоче захистити оточуючих від вдихання отруйного диму, він буде турбуватися з приводу»можна або не можна». По собі знаю, що це іноді буває дуже важливо. Зрозуміло, що некурящий в цій ситуації буде просто робити те, заради чого він прибув, не завантажуючи себе зайвими клопотами. Типовий приклад-лікарня. Перше питання курця сусідам по палаті, часто, навіть до знайомства: «де можна покурити?»Це теж з особистого досвіду. Таким чином, робіть висновки! Якість життя некурящого набагато вище. Він живе насолоджуючись життям, не заморочуючись на проблеми, які курець створив собі, коли потрапив в нікотиновий капкан.

Ось деякі цитати з інтернет-форумів, присвячених курінню та «Легкому способу… » з моїми коментарями.

Відео — кинув не палю (Відео)

«По собі: різке кидання навіть по книжці не позбавляє від псування настрою і приблизно тижневої ломки. просто це легше переноситься.»—————————————— Що значить, кидання по книжці? Там немає ніякої методики, просто вказано напрямок. Якщо була ломка, значить, просто, неправильно зрозумів «книжку» … Читай ще! Напевно щось упустив, і важливе. Що значить, легше переноситься? Нічого не повинно бути, крім задоволення. Радуйся, пишайся собою, і не буде ніяких ломок.

—————————————- «Зараз перейшов з пачки кента4 в день на пачку кента1 в два дні. Як доведу до пачки на 4 дні, тоді припиню приймати цей дим. настрій є. але знаючи як псується характер хочу рідних від цієї справи злегка поберегти. Та й є така справа, що як не курю, то починаю ввечері тяпати алкоголь. що теж не айс»

—————————————— Ось типова методика застосування сили волі. І, добре, якщо її вистачить, цієї самої волі. Найскладніше, подолати стереотипи. Ось так люди кидали. А щоб відразу, та ще й з радістю?! Не може бути! Читати Кара при цьому відмовляються категорично. Не може бути, і все! Одна жінка сказала:» Це не всім дано » — читати теж не захотіла. Кинула вольовим методом. Причому, у важких умовах, чоловік і син курять і кидати не збираються. Не знаю, чи довго вона так протримається. За її визнанням, нерви натягнуті до межі…. Але, кажуть, що в курилці вона не з’являється. Ось, навіщо так мучитися? Ця жінка все ж не курить. Зараз все позаду. Але вона зізналася мені, як їй було неймовірно важко. ——————————————- «Шо стосується ломки і хрінового настрою, то це у мене тривало близько місяця. Потім став жерти багато, набрав 15 кг за пів-року, тиск підскочив. А знайомий кинув палити, так у нього зуби повипадали. Стрес звичайно сильний. І зараз іноді дим пустити хочеться. Але ні!» ———————————————

Так, і буде стрес, коли з курінням розлучаються як з дорогим другом! Чому дивуватися? І про вагу відома ситуація. Бажання курити сильно нагадує відчуття голоду, ось і жеруть. І вага звідси. І, гаразд ще «зуби повипадали«, люди інсульти та інфаркти отримують при спробі поховати» друга» і вмирають навіть. Навіщо? Люди! Не страждайте! Поверніть ситуацію у вигідний для себе ракурс. Пам’ятайте притчу про склянці, який для песиміста наполовину порожній, а для оптиміста наполовину повний? Адже тут те ж саме! Я кинув палити. Як тужливо! Або, я кинув палити! Адже це здорово! Я вільний і щасливий! І нехай ваш стакан буде наполовину повний!

«Не знаю. Я ось зараз не курю, так катастрофічно не знаю, чим себе зайняти на зупинці і по дорозі до неї. Раніше-сигу в зуби, і питання не виникає, а зараз — нудно. І ввечері перед сном-зазвичай покуриш, день в голові прокрутиш, на завтра плани побудуєш. Як би риску підвів. А зараз-постійне відчуття деякої незакінченості.»——————————————— А коли «сига в зубах», ти, власне, чим зайнятий? Ось вже, воістину, все свідомість зайнято … теж «друга» поховав… і день «в голові прокрутити…» невже не можна без сигарети? Якось хреново виходить. У некурящих, виходить, цей процес неможливий в принципі? ———————————————

«Така ж фігня деякий час була присутня. Ось це, на мій погляд, і є головна психологічна проблема. Почавши курити, заповнюєш димом всі вільні хвилини, а кинувши, не знаєш, чим себе зайняти. Якось перетерпів цю справу.» ———————————————

Як це, димом можна наповнити вільні хвилини? Втім, час дійсно вивільняється при відмові від куріння. Так, є певна розгубленість спочатку. Але, подумай, адже цей час звільнився у тебе для більш корисних занять. Хіба це не добре? І це доводить, як безсовісно тютюн оббирав тебе багато років, як твоє життя була наверчена на сигарету.

Форум «улюблене куриво» на сайті «радянські електрогітари» 2009-2010 рр.

«Пишу на прохання моєї дружини. Я курив майже 19 років, курив нормально, по пачці в день. Завжди збирався кинути, всі спроби були жахливі і марні. Одного разу натрапив на книгу Аллена Карра»Легкий спосіб кинути палити». Спосіб дійсно виявився відносно легкий, поки читаєш книгу, можеш курити скільки завгодно, потім кидаєш разом і більше не куриш. Я читав книгу півтора місяці, на початку У мене не було ніякої впевненості, що я кину курити, але десь в середині я зрозумів, що якщо дочитаю до кінця-кину обов’язково. У книзі немає ніяких описів жахів важких хвороб, просто распісивиется докладно і розкладається по поличках, чому людина курить і чому не може кинути. Спосіб підтверджує всі описані вище випадки-треба кидати різко-просто перестати курити. Я не курю майже рік. Непередавані відчуття, я так задоволений, що вже не курю. Таке зможе зрозуміти тільки завзятий курець, який кинув палити.«Форум «Як кинути палити» на сайті «Омскмама» 2010 р як бачите, це працює! Причому, людина описує і свої «непередавані відчуття», і дію книги — ніякого чарівництва, просто очі відкриваються, і починаєш бачити те, чого раніше не помічав. А не помічав, перш за все, що людей дурять, всіляко пропихаючи, проштовхуючи, вселяючи думку, що кинути палити неймовірно важко, неможливо, навіть. І, парадокс в тому, що ця думка вкоренилася у всіх мало не в підсвідомості, в підкірці. Ще б пак, на неї працюють: література, кінематограф, ЗМІ, громадська думка. Головне достоїнство цієї книги, що вона, перш за все, розвінчує саме ці уявлення.

«Скачала цю книгу в електронному вигляді заради інтересу, подивитися, що це і з чим їдять, без особливого упору відмовитися від куріння. починала читати два рази, але обидва рази ставало смертельно нудно, і кидала читати, хоча особисто знаю пару людей, які відмовилися від куріння після прочитання цієї книги. можливо, немає потреби, бажання кинути, але мені просто стало незрозуміло, чому з самого початку автор робить упор на те, що курець нібито обов’язково відчуває себе безвольним слабаком, рабом звички. я особисто не відчуваю нічого такого, на роботі цілий день не курю і не відчуваю від цього дискомфорту, тому дані доводи мені не близькі. можливо, я щось не зрозуміла в книзі, але факт в тому, що було просто нецікаво читати, а змушувати себе дочитувати без потреби не бачу сенсу. спробую почитати ще раз, все-таки мені здається, що книга не зовсім вдала» ——————————————— Сайт «AllenKarr.info » відгуки про книгу ———————————————

Типовий приклад, коли книгу читають поверхнево. Інакше чим можна пояснити фразу»Мені просто стало незрозуміло, чому з самого початку автор робить упор на те, що курець нібито обов’язково відчуває себе безвольним слабаком, рабом звички»? Якраз з самого початку Аллен пише » Якщо ви чекаєте, що я стану розповідати вам про жахливий ризик для здоров’я, якому піддаються курці, або про те, що за довгі роки куріння вони витрачають на це ціле стан, або про те, що куріння — це вульгарна, огидна звичка, а самі ви — дурний, безвольний тюфяк, то я повинен розчарувати вас. Подібна тактика жодного разу не допомогла кинути палити мені самому, а якби вона могла допомогти вам — ви б вже давно кинули». Ось так відразу! Це одне з перших пропозицій книги. Так, що читала ця палить дама? І чому їй так нудно? Так, тому що вона настільки не хоче читати, вірніше настільки боїться читати, що не може пов’язати в голові прочитане. Що за доводи вона має на увазі? У перших розділах автор розповідає про себе, всього-то, не наводячи ніяких доводів взагалі. Одна моя знайома читає по два рядки в день … Сказано ж, що, поки читаєш, не кидай! Ось і все. Вона ж читає! Ось, і ця гражданочка читає. Їй Богу, в думках не було нікого ображати. Спробуйте вирізати в чистому листку паперу отвір, через яке видно кілька букв тексту і спробуйте цей текст читати, пересуваючи вийшов трафарет по листу. Упевнений, вам складно буде вловити сенс тексту і відразу стане надзвичайно нудно, як цій громадянці… а, на довершення всього ще й: «мені здається, що книга не зовсім вдала» — во, як! Ефективність легкого способу, тобто цієї «невдалої» книги надзвичайно висока. За деякими оцінками до 90% (вище тільки у клінік Алена Кара – 95-96%). Більше нічого в світі немає, рівного. Не існує інших способів, які хоч якось можуть зрівнятися з легким способом. А курці чіпляються за найдрібніші деталі, аби довести, що це не для них. Справді, лікар кинув фразу: «Та що тепер вже кидати? У такому-то віці? Кури вже, а то, не дай Бог, серце не витримає». Сам чув щось подібне не раз. А ось, мене назвали «безвольним слабаком»… не буду читати далі, мене образили… ще одна моя знайома слухала мене уважно і, мені здавалося, з інтересом, до тих пір, поки я не повідомив, що Ален Кар помер від раку легенів… у неї відразу ніби полегшення якесь настало, прямо камінь з душі впав. У серцях кинувши щось на зразок: » ось і нічого інших вчити, коли сам … » — пішла, давши зрозуміти, що курити вона буде і далі. Мовляв, не указ мені твій Карр, коли від куріння помер, все-таки … я, правда, зв’язку не вловив, але тим не менш. Недарма кажуть, якщо людина хоче, він вишукує кошти, якщо не хоче – шукає причину.

Так, чому ж так важко кинути палити?

Одна з помилок, як би, і не основна навіть, безуспішних спроб людей покінчити з курінням-це те, що його намагаються замінити чимось. Я теж цим займався, це я тільки тепер розумію. Коль скоро я завжди страждав надмірною вагою (відмова від куріння на мою вагу ніяк не вплинув, до речі), я міркував так: «кину курити і відразу розтовстію понад міру. Тому треба почати, хоча б, бігати вранці, а потім вже думати про киданні. Потрібно замінити цю звичку іншою». І невтямки мені було тоді, що не треба нічого міняти, навіть думати про це не треба. Навіть, вже розлучившись з сигаретою, я почав постійно носити з собою жуйку і льодяники «Тік-так». В принципі, я це і зараз роблю, але зовсім для інших цілей. Льодяники «орбіт «в кишені і» Тік-так» в машині служать, перш за все, щоб освіжити подих. А тоді це була, саме, заміна курева. Ну, треба було щось сунути в рот, коли виходиш з приміщення на вулицю, наприклад. Гаразд жуйка «орбіт», все-таки без цукру, ще пів біди. Я захопився насінням, які самі по собі теж як наркотик. В результаті я «доїв» зуби, що залишилися… зараз ношу вставні щелепи. Таким чином, тютюн мене досить болісно лягнув на прощання, хоч і побічно. Жуйка і насіння з’явилися наслідком неуважного прочитання книги. Емоції спрацювали раніше мізків, і в моєму випадку це стало визначальною складовою успіху. Після першого прочитання я так і не зрозумів, чому ж все-таки важко кинути палити? Ось, ще один результат неуважності і недостатньої вдумливості … але ж я висів на волосині, коли «перевіряв» себе в жовтні 2008 р коли затягнувся кілька разів чекаючи дружину з магазину в машині, через три місяці після відмови від куріння. Добре, що це викликало у мене негативну реакцію. Якби я знову почав курити, то при такому розумінні Аллена Карра, кинути знову було б набагато складніше. До речі, таке часто-густо. Прочитавши книгу кидають мало не всі. А потім починають в надії, що ще раз прочитають. А все, поїзд пішов. Ще раз підкреслюю, що мені пощастило. Я кинув палити, але не читати. Я впевнений, що зможу закурити і припинити знову. Тільки, навіщо?! Та й, можна переходити з будівлі в будівлю по натягнутому канату. Тільки звичайним чином зручніше і безпечніше. Проведіть експеримент, задайте це питання(чому важко кинути палити ?) будь-якій, першій-ліпшій, людині. Упевнений, зрозумілої відповіді не почуєте. Всі згадують звичку, залежність, задоволення, обставини, але тільки не справжню причину. А вона, ця справжня причина, якраз, і є те, що про неможливість розлучитися з курінням дуже багато говорять. Всі чули про невдалі спроби і про муки, які ці спроби супроводжують. Мій сусід кинув палити, коли в лікарні у нього відкачали мокроту з легенів (він страждав тоді пневмонією у важкій формі) і показали йому. До речі, цей трюк багатьох змушує відмовитися від куріння. Не курив він два роки після цього. І, що ж? Забулося все, він знову курець. Страх перед хворобами нікого не зупиняє. Втрутилася загальноприйнята думка, що тютюн нікого не відпускає. Це у людей в підсвідомості, в підкірці головного мозку. Чому ж так? А ви згадаєте навскидку, практично, будь-який фільм. На екрані обов’язково курять… і хто? Найвідоміші і найулюбленіші актори. Курить відважний розвідник або слідчий, обдумуючи свої плани, курить боєць перед атакою, курить герой-коханець, переживаючи свої почуття, і це неодмінно показується крупним планом. І відразу підсвідомість відпрацьовує:»куріння – незмінний атрибут розумової діяльності». Ведуть на розстріл героя … яке його останнє бажання? Звичайно, покурити. І знову підсвідомість фіксує куріння як велику цінність. Дитячий мультик, крокодил Гена тримає в роті трубку. Він не курить, він їй мильні бульбашки пускає, але все одно, це трубка. І знову підкірка працює, що нічого страшного в курінні немає. Цей процес запущений дуже давно і не потребує якоїсь спеціальної підживлення. Суспільна свідомість позиціонує куріння як невід’ємну частину нашого буття, хоч і засуджує його. Актори, сценаристи, режисери, мультиплікатори роблять свою справу, не замислюючись про наслідки. Точніше, вони про це взагалі не думають, тому що самі знаходяться в полоні цього прокляття людства. Деякі просто не помічають, деякі займають войовничу позицію. Олександр Анатолійович Ширвіндт, наприклад, публічно заявляє:»мені це подобається, я курив, і буду курити». Михайло Сергійович Боярський:»я курив, і буду курити, де можна і не можна». Коли це говорить який-небудь Вася з третього під’їзду, житель повітового містечка Мухосранська — це одне. А з вуст відомих і улюблених мільйонами людей-зовсім інше. Я раніше обурювався, читаючи про куріння в кіно. Мовляв, ось ще, придумали дурницю-звалювати провину на акторів і письменників. Колись дивувався з приводу згадки мультяшних персонажів в.г. Ждановим у своїх Лекціях про шкоду куріння і алкоголю. А тепер розумію, що це дійсно відчутний внесок у мимовільну, безперервну пропаганду куріння і поширення впевненості в неможливості кинути палити без колосальної напруги сили волі… я знаю тепер, що, всупереч розхожій думці, кинути палити дуже ЛЕГКО. Але, це я тепер знаю. І як це донести до всіх? Ось питання питань.

5 листопада 2011 р.

кинув не палю

Цей текст розроблявся в період 2009-2011 рр. частина його опублікована на сайті «Омскмама» в 2010 рр.

Як я не кинув палити-і не обламався.

Хочете кинути палити? Я хочу, але курю прямо зараз. І у мене немає вірного засобу від цієї напасті, хоча дещо запропонувати я все-таки можу. Щоб було зрозуміло, чи варто читати далі, пару слів про історію моєї звички. Я курю 18 років. За цей час одного разу мені вдалося кинути на два роки, після чого я, звичайно, зірвався, і минулого літа моєю нормою споживання стала пачка в день (а за пивом з друзями — дві). На даний момент нова норма-8 сигарет в день, і це без зусиль волі, нікотинових пластирів, жорстких заборон, тиску ззовні, терапії та інших типових рішень. Якщо такий результат вам цікавий, ця стаття для вас. У ній ви знайдете дев’ять пунктів, які є не послідовними кроками, а скоріше блоками. Чим більше з них ви зможете паралельно задіяти, тим помітніше і надійніше буде результат.

А тепер почнемо, як годиться: мене звуть Олександр, І я залежний від куріння. Без визнання проблеми адже з місця не зрушити, так? Так-то воно так, тільки для мене це саме по собі не проблема. Тому переходимо до першого пункту.

Мотивація.

Смердючий одяг, збите дихання, жовтіючі зуби, збільшений ризик онкологічних захворювань — все це може бути достатнім приводом позбутися залежності. Але чи достатньо їх для мене? Ні. Щоб почати щось робити, мало шаблонних страшилок (навіть якщо це об’єктивні застереження) і стереотипних гасел. Потрібно знайти щось своє, що б’є в саме серце і турбує розум. Для мене це гроші. Мені просто шкода їх спалювати в буквальному сенсі, коли не вистачає на важливе. Зрозуміло, у вас може бути інша підстава, але воно повинно бути таким же особистим, гранично зрозумілим. Запитайте себе: чого мене позбавляє моя звичка? Чи буде для мене це так само значимо через рік або п’ять? Чи можна порівняти цю втрату з тим, що я отримую натомість? Отримана відповідь і буде тією самою мотивацією. Неважливо, як нерозумно це може звучати. Головне — для вас це має значення, достатнє для докладання малих зусиль. Більшого не потрібно.

Цілепокладання.

Припустимо, мотив знайдений. Тепер кидаємо палити? Не так швидко. Знаєте, чому дітям складно перестати колупати в носі? Їм не пропонують альтернативи. Здавалося б, навіщо ускладнювати? Якщо хочеш не робити щось, просто не роби. Але це домисли побутової логіки, в той час як наука говорить нам зворотне: зупинити дію куди складніше, ніж виконати якесь інше. Тому ні, мета не «кинути палити «і навіть не»заощадити гроші». Мета повинна задати нам другий полюс. Це дороговказна зірка, від якої чекаєш чогось більшого, ніж просто «ти не там». Мотивацію, якою б сильною вона не була на старті, складно підтримувати, якщо не позначений бажаний результат. І він теж повинен бути особистим, зрозумілим, доступним. Що Ви отримаєте в результаті? Чому це важливо для вас? Я, наприклад, зрозумів, що не вмію розпоряджатися грошима, не отримую задоволення ні від володіння, ні від витрат. Тому мій варіант — »витрачати з користю». Так, мета виявилася далеко за межами однієї лише звички, але і будь – яка залежність-наслідок невирішених проблем зовсім в інших областях.

Визначення потреб.

Хочу їсти, злюся, тривожуся, мерзну, втомлююся, сумую, напружуюся — помітили, як куріння з часом починає відповідати на всі можливі стани? Залежність вкорінюється не тому, що вам хочеться тютюну, а тому що ви кладете на себе болт. Закурити простіше, ніж впоратися з переживаннями або вплести обід в завантажений графік. Багато в чому тому складно кинути зусиллям волі — як же можна відмовитися від універсального вирішення всіх проблем? А справжні потреби нікуди не діваються, навіть якщо ви розучилися їх пізнавати. Важливо бути уважним до себе.

Спостереження.

Хочеться підкреслити цей пункт жирними лініями. Жодна серйозна справа не обходиться без збору та аналізу даних, вірно? Так чому б не вести щоденник своєї роботи? І я не про запис своїх безцінних переживань в рожеву зошит. Мій щоденник складається з однієї цифри в день, але саме завдяки цьому я знаю, скільки і коли викурив. Це дозволяє мені об’єктивно оцінювати ефективність тих чи інших засобів, які я використовую. Завдяки щоденнику, Я знаю, через що відбуваються систематичні зриви, що дозволяє вести їх профілактику. Та й де б була моя мотивація, якби я не бачив, що з місяця в місяць результативність зберігається або навіть зростає?

Ускладнення і спрощення.

Працюючи зі своїми потребами і ведучи регулярні спостереження, ви дізналися, в яких ситуаціях курите найбільше. Відмінно! Тепер з цим можна щось зробити. І головне тут — не намагатися стрибати вище голови. Все, що потрібно, — постаратися спростити задоволення природних потреб і ускладнити їх «закурювання». Рівно настільки, щоб довелося напружитися,але щоб це не призвело до думки » нафіга такі складності?». Наприклад, три простих речі, які мені дозволили смолити менше: прибрати попільничку на кухню, перейти на самокрутки і переконатися, що я не голодний. Ну, ще правило»сигарета на пляшку пива». Видалення місця для куріння і самокрутки усувають одну з головних причин зловживання — автоматичне, бездумне куріння. Якщо для вас ці варіанти занадто складні, використовуйте інші, тому що головне в таких обмеженнях — наступний пункт.

Систематичність.

Добре, якщо в щоденнику ви описуєте ситуації, в яких втрачаєте контроль над курінням, але безглуздо, якщо заповнюєте його раз на тиждень. Те ж вірно для будь-якого правила або обмеження, яке ви для себе прийняли. Я не вивів це в окремий пункт, але позначу тут: ефективніше робити невеликий крок, але регулярно, ніж марш-кидок, але рідко і через силу. І це, зауважу, не тільки про роботу зі шкідливими звичками.

Ставлення до зривів.

Зміни рідко носять лінійний характер, тому «відкат» не повинен сприйматися як провал, а використані методи – як однозначно марні. І вже тим більше не варто робити необачні висновки про свою здатність або готовність «зав’язати». Це всього лише привід для ревізії: що зроблено, що допомагало хоч трохи, що не працювало взагалі. Можливо, ви десь не допрацювали або, навпаки, перетиснули. Зрештою, зрив може бути рідкістю або частиною програми і, як наслідок, не вимагати додаткових втручань. Наприклад, у мене, якщо взяти піковий день споживання і наступний за ним, виявиться, що середня кількість — та ж норма. Загалом, тут головне-спокійне ставлення, без радикальних узагальнень і катастрофізації.

Соціальна мережа.

З тієї, в якій срач і репости, краще справи не мати. З одного боку, якщо ви на своїй сторінці заявили про намір кинути, з’являється додаткова мотивація не вдарити в бруд обличчям. З іншого-це ж стає додатковим стресором. Крім того, аватарам не потрібні ваші складності, вони хочуть історію успіху. Тому тут під соціальною мережею я маю на увазі реальних людей, які готові Вас підтримувати в починаннях, бути поруч при злетах і падіннях. І хоч я пишу у множині, досить однієї такої людини.

Оцінка.

Тут я часто зустрічаю дві проблеми: знецінення і відстороненість. Перша виражається в зневажливому ставленні до невеликих змін і вкладених зусиль. Коли дитина робить перший незручний крок, ніхто ж не говорить, що він якось хреново рухається. Перші спроби часто не дуже, але хіба самого їх наявності не достатньо для пари добрих слів самому собі? Знайшли мотивацію-добре, почали вести спостереження-відмінно, стали стабільно курити трохи менше – чудово. Збирайте успіхи, а не розкидайтеся ними.

Відстороненість виражається в раціонально позитивній оцінці, яка при цьому не викликає ніякого емоційного відгуку. Так, я непогано попрацював, але щось ні тепло, ні холодно. У таких випадках можна спробувати самому формувати внутрішні зв’язки між оцінкою і задоволенням від неї. Один із способів-самопоощрение. Позитивно оцінивши себе, закріпіть це тим, що вас радує: їжею, поїздкою, покупкою, зустріччю, відпочинком — чим завгодно, аби це викликало позитивні емоції. Тільки врахуйте, що для формування зв’язку заохочення повинно бути близько в часі з досягненням.

Я ж оцінюю свій досвід досить високо. Так, курити не кинув. Може, і не кину. Зате ця робота над собою перестала бути перемаганням, дозволяє краще себе впізнати і навіть приносить задоволення. Чого і Вам бажаю.

Як не зірватися і не почати курити знову?

Неважливо, за допомогою яких методів людина вже пробував кидати палити. Найбільш нагальне питання для більшості — як утриматися від зриву і не закурити знову. У цій статті ми неодмінно на нього відповімо, але спершу визначимося з термінами.

«Зірватися» — це означає, що людина докладав зусиль, боровся зі спокусою, утримувався від бажання закурити. Це стосується і тих, хто кинув палити ненадовго, і тих, хто зміг протриматися тривалий час (тижні, місяці, а може бути, і роки). Сам факт того, що людині потрібно «триматися», означає його внутрішню тягу до сигарет. І це незважаючи на те, що фізично тіло дуже швидко відвикає від нікотину.

Чому люди повертаються до куріння?

Людина, яка кинула курити за методом Аллена Карра, відрізняється від інших кидають тим, що у нього взагалі не залишається бажання курити, така людина гасить свою останню сигарету із задоволенням. Йому не доводиться боротися, тому такі люди не зриваються.

Боротися доводиться в тому випадку, коли бажання або спокуса закурити залишаються і виникають знову і знову. Найчастіше це відбувається з тими, хто кидав, використовуючи силу волі, вдавався до допомоги таблеток, голковколювання або народних методів. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, розберемо основні причини повернення до куріння.

Пройдіть тест і через хвилину дізнайтеся, чи легко Вам буде кинути палити.

П’ять причин, які повертають до куріння.

Легковажність і самовпевненість. Коли людина прийняла рішення позбутися залежності, на це у нього є вагомі причини: когось стало турбувати здоров’я, когось «змусили» родичі/друзі-неважливо. Головне, що людина пробує кинути палити. Спершу у нього все йде відмінно, але він не до кінця усвідомлює небезпеку і наркотичну силу нікотину, в результаті стає легковажним і допускає помилку — вирішує викурити «всього одну» сигарету. Так відбувається тому, що він став надмірно самовпевненим, повірив в те, що він здатний кинути палити в будь-який момент… Пастка зачиняється. Погане швидко стирається з пам’яті. Саме тому ми досить швидко забуваємо про те, чому нас турбувало куріння, про цей жахливий запах і сором, який були змушені відчувати, ховаючись з сигаретою в негоду на вулиці або на парковці. І чим швидше ми забуваємо димний кошмар, тим швидше може наступити рецидив. Оточення-один з найсильніших факторів, що штовхають нас до спокуси. Ми бачимо, як інші курять і виглядають задоволеними, навіть щасливими. У цей момент кожен колишній курець відчуває почуття втрати, йому здається, що він позбувся чогось дуже важливого. Виникають шалені думки, і в перший час з ними вдається впоратися, але постійний вплив робить свою справу. Знову помилка-людина пробує курити, намагаючись тримати процес під контролем. Марно! Різні нікотинові продукти, такі як електронні сигарети (вейпи), Кальяни, евапоратори, рекламуються в якості нешкідливої альтернативи, заміни або навіть як спосіб швидко кинути палити. Люди починають використовувати ці пристрої, не розуміючи, що там міститься той же наркотик нікотин, а потім дивуються, чому у них знову з’являється бажання курити звичайні сигарети. Просто вони знову потрапили в нікотинову пастку. Реклама і маркетинг. Дуже сильний фактор, який багато хто недооцінює. Вся реклама, створювана тютюновою індустрією, надзвичайно професійна. Вона яскрава, красива і, найголовніше, непомітно впроваджує в нашу свідомість бажання курити. Як тут не зірватися на сигарети навіть після того, як кинув? Втриматися дуже складно! Ці маркетингові інструменти спрямовані на всіх: і тих, хто ще не курить, і тих, хто продовжує диміти, і тих, хто намагається назавжди зав’язати з курінням.

Як кинути палити самому в домашніх умовах?

кинув не палю

Як не почати знову курити після того, як кинув?

Якщо ви уважно прочитали викладені вище п’ять причин, що штовхають знову почати курити, то вам буде легше зрозуміти п’ять порад, які допоможуть уникнути зриву.

Не можна викурити «всього одну сигарету». Нікотин, як будь-який наркотик, неможливо контролювати, він сам контролює свою жертву. Тому запам’ятайте Головне правило:»сигарети виключені». Завжди тримайте в пам’яті те, чим для Вас було куріння і чому ви вирішили кинути. Це потрібно не для того, щоб знову і знову лякати себе, а потім, щоб всякий раз, згадуючи всі негативні моменти, пов’язані з курінням, радіти тому, що всього цього більше немає і не буде! Можна навіть записати це в щоденнику або на телефоні. Як добре, що Вам вдалося розібратися з курінням! У Вас були вагомі причини, щоб кинути палити, але навіть якщо курять всі ваші друзі і знайомі, для вас особисто це не повинно мати принципового значення. У них свої уявлення про куріння, у Вас — Свої. Не варто їм заздрити або засуджувати, просто спостерігайте за ними і помічайте, як вони хриплять і кашляють, але продовжують виправдовувати своє куріння. Немає різниці в тому, який нікотиновий продукт вживати. Почавши курити ці «безпечні» продукти, на зразок кальянів або електронних сигарет, ви ризикуєте. Чи є сенс? Ніякого! Не забувайте, що Ви — мета тютюнових компаній. Їм дуже хочеться прив’язати Вас до себе, але у Вас є свої плани на життя. Потрібно пам’ятати, що куріння не має відношення до задоволення. Це наркотична залежність! І ви вже прийняли рішення назавжди звільнитися від неї, стати здоровіше і щасливіше.

Яким би способом ви не кинули палити-легко, за допомогою методики Аллена Карра, або силовим методом, долаючи бажання, — пам’ятайте, в будь-якому випадку це виключно Ваша заслуга! Пишайтеся собою і не дозволяйте нікому сумніватися в правильності свого вибору, в тому числі і собі.

Звертайтеся в Центр Аллена Карра, і ми підкажемо, як не хотіти курити, коли кидаєш! Бажаємо Вам вільного дихання і чудового настрою кожен день!

Способи кинути палити-відгук.

Токсикоз-найкращий спосіб курити кинути! Про те як я кидала вдало і не дуже і про геноцид курців.

Всім Здрастуйте!

Всі люблять хайпові теми і я не виняток. Даний відгук, напевно, написаний більш для курців. Саме тих, хто курить зараз. Боюся що у тих, хто не курить і не курив ніколи мої слова не викличуть ніяких емоцій, крім негативу.

Отже, мені 31 рік. Вже рік як я не курю. А до цього курила 9 років. Звичайно ж я пробувала перший раз в школі, як і багато. Але мені не сподобалося і продовжувати не хотілося. Почала курить я аж в 21 рік. На той момент у мене вже була старша дочка. Чому почала? Підозрюю що через оточення. Вдома курять всі, на роботі теж. Якщо вдавалося кудись вибратися з друзями то і вони смолили все. У загальному і цілому, в моєму випадку, поганий приклад виявився заразливим.

Що я курила?

Це завжди були тонкі сигарети.Довгий період це були ментолові сигарети: Esse, Vogue, Winston. Пізніше від усіх ментолових сигарет, я кашляла як Бувший життя Шахтар. Тоді ж виникли перші спроби кинути але не змогла я не змогла і перейшла на звичайний «не смачний» тютюн.

І мені подобалося курити! Так, мені чертовски це подобалося!

У сфері де я працюю це один із способів мати перерву. Як би якщо ти не куриш то тільки на обід і в туалет. А якщо куриш то можна раз в пару годин вийти,» подихати», та ще й потрендеть про щось крім роботи з колегами. Заспокоювати. Куріння може і вбиває але робить це дуже заспокійливо. Подобався процес. Саме по ньому я довго нудьгувала. Курящее оточення. Ну про це я вже говорила.

Перші спроби кинути.

В один прекрасний день я вирішила кинути палити і кинула. Аж на 4 дні. А на 4 день я зрозуміла що я нічого не міркую, сидячи на роботі. Тобто я віддалено розумію що мені треба зробити а як це взяти і зробити не знаю. У підсумку я пішла за обідом і купила сигарети. Дві поспіль викурені «палички здоров’я» повернули соображалку на місце, засоромили совість і принесли страшну нудоту і запаморочення.

У мене взагалі завжди так було якщо я більше 6 годин не курю, потім перша йшла дуже важко.

Був момент, коли я сильно захворіла на застуду і теж намагалася не курити але горбатого могила виправить а курця і на бронхіт плювати!

Олена Карра я теж читала. Не проняло.

Таблетки, пластирі не пробувала. Пробувала електронку. Не змогла замінити парою вдихання трушного диму і струшування попелу.

Як я в підсумку кинула?!

Взагалі, з назви відкликання зрозуміло. Я завагітніла вдруге. Кинула не відразу. Ну знаєте , це ж належить, як побачила 2 смужки, відразу пачку в смітник. У мене була невелика агонія довжиною в тиждень-півтора, але в підсумку я змогла! Я розуміла що труїти себе я можу але малюк ще нічого в цьому житті не накоїв щоб я труїла ще і його. Ну і мені зовсім не посміхалося здавати зайві аналізи в ЖК і не хотілося косих поглядів і цокання в бік вагітної з животом.

Я просто перестала курити, стала брати на роботу грошей рівно на обід і заборонила коханому купувати мені сигарети. У справу втрутився Його Величність Токсикоз, який від одного тільки диму тютюнового змушував мене видавати назовні той самий обід, дбайливо в себе впихнутий. Так, в моєму випадку саме токсикоз став помічником у справі не курити і не зриватися! Але до речі, перерви я собі продовжувала влаштовувати з метою подихати. Але тільки вже просто загазованих московським повітрям.

А що зараз?

Багато хто починає після пологів! Я не хочу зарікатися але чим далі, тим мені легше не курити. Ще недавно мені навіть снилося що я курю. А зараз мені було б шалено шкода зусиль і страждань які я доклала рік і три місяці тому для того щоб кинути.

Пишаюся я собою?! Швидше ні. Я просто знаю що вчинила правильно по відношенню до здорового малюка в першу чергу і своєму , по-друге.

Вранці я тепер швидше збираюся. Раніше на покурити і розгойдатися йшло до години вранці. Тепер я можу встати за 40 хв до виходу одягнутися, нафарбуватися, одягнути дитину, поїсти сама і погодувати дочку і бігти. Після хвороби мене не переслідує кашель курця ще місяць. Економія близько 3 тисяч сімейного бюджету на місяць. Так, я поправилася. Тут зіграло роль невгамовне харчування в вагітність, другі пологи, гормони і плюс я добила організм ще й залишенням згубної залежності. Але я вірю що схудну. Лід вже пристойно рушив аж на 9 кіло. Залишилося всього — то 14)). Коли пробіжиш 20 метрів за автобусом потім немає такої задишки. До наступної зупинки не дихаєш як скажений ретривер. Шкіра стала чистішою. Але тут ще й вагітні гормони постаралися.

Геноцид курців.

Багато хто кинув потім ходять і фукають на тих, хто курить. Мовляв «Ііііууу, не кури при мені, Ти на мене димиш». Чому немає геноциду тих хто їздить на червоне світло, тих хто купує іноземні номери і порушує ПДР. Повірте ці люди несуть велику небезпеку ніж курці. Я взагалі проти крайнощів і за те, щоб людина сама вибирав курити йому чи ні. А вже те що ви цим дихаєте. У Москві або якомусь Магнітогорську мені здається що тютюновий дим це менше з зол, яким ми дихаємо! Та я не курила і проти куріння на зупинках, в електричках і під’їздах з ліфтами. Але у себе вдома або на вулиці , не в скупченні людей, курити можна. Коли я чую по новинах що хочуть заборонити курити на балконах у своїй квартирі, мені смішно. Не з тим ми боремося, панове! Ой не з тим!

По закінченню своєї демагогії я хотіла б підсумувати, що так, курити шкідливо і кидати палити це добре і правильно! Але тільки якщо вам це дійсно потрібно!В іншому випадку ви зірветеся. Це зайві нерви, які теж не відновлюються!

600 днів, як я кинув палити.

Сьогодні у мене виповнилося 600 прекрасних днів, як я кинув палити. Чому прекрасних? Я прожив цей час дуже легко, а на зекономлені гроші купив цінних паперів різних компаній. Цей чудовий ювілей мені хочеться відзначити разом в Вами своїми роздумами.

Якщо у людини немає мотиву, то він ніколи не перестане диміти. Мене мотивувало висловлювання:»куріння – це розвага для бідних». Його любить вимовляти мій сусід по дачі. Я схильний прислухатися до його висловлювань і порад. Чому? Він з Москви на дачу літає на вертольоті, тому його думка для мене авторитетно. Мотиви можуть бути різними. Наприклад, жадібність. Вона теж внесла свою лепту в моєму прагненні до ЗОЖу. Я мучився в пошуках відповіді на питання, чому я повинен віддавати 6000 рублів на місяць за пускання диму? Дуже сумнівне і дивне задоволення. Згодні?

Традиційно в кінці квітня я їду на дачу. Тут я проживаю майже до кінця жовтня. У цей період Мені доступна одна маленька розкіш. Я дуже рідко залишаю свої володіння. Виходи в світ зазвичай пов’язані з дуже терміновими справами. Таких буває 2-3 в місяць. Отже, я вирішив не брати з собою на дачу сигарети.

У перший тиждень мене відвідували думки закурити, але я знав про цей ефект, тому вирішив завантажити себе фізичною роботою. Спочатку забирався в будинку, а потім на навколишній території. З зими на дачі багато турбот.

На другому тижні у мене сильно загострився нюх. Я почав відчувати людей, які курять. Виявляється, від «курилок «смердить якимось»бомжем». У цей період я вирішив обмежити себе від фізичного контакту з такими людьми. По телефону розмовляти можна скільки завгодно. Потім стали викликати сильне роздратування звуки куріння, навіть по телефону. Каюсь, я відважив потужний пістон дзвонить за куріння в процесі розмови. Найцікавіше, що всі припинили курити по телефону.

Я прийшов до висновку, що в перший час дуже важливо обмежити себе від усіх дратівливих факторів. Наприклад, від сигаретного диму, прокуреного запаху (від людини, квартири, машини, одягу, кабінетів, курилок), від звуків куріння, фільмів зі сценами куріння і т.п. ДО РЕЧІ, машину довелося кілька разів здавати в хімчистку. У салоні запах як в попільничці. Тут же, потрібно обов’язково знайти заміщає заняття. Наприклад, зайнятися спортом або якоюсь суспільно корисною діяльністю. Я постарався знайти однодумця. Удвох кинути палити легше.

Потім я став відчувати прокурений запах від волосся. Шампунь не рятує. Довелося повністю збрити все волосся. Приймав душ два рази на день.

Півтора-два тижні у мене від бажання закурити сильно скріплювалися щелепи. Потім я дізнався, що таке відбувається у всіх. Інтуїтивно мені прийшла в голову ідея гризти моркву і яблука. Вона виявилася правильною. Сира морква і яблука дуже добре допомагають впоратися з бажанням закурити.

Через один місяць без куріння стало простіше. Я відразу записався в стоматологію на чистку зубів. Потрібно обов’язково видалити наліт. Я почав відчувати, як «смердять» власні зуби. Професійна чистка нальоту на зубах допомогла прибрати цей неприємний ефект. Самостійно позбутися від нальоту я не ризикнув, так як боюся зіпсувати емаль. Вирішив не поскупитися і на зекономлені 6000 рублів зробити свої зуби красивими.

Протягом усього місяця від різких рухів у мене паморочилася голова. Мені сказали, що це через те, що в мозок надходить незвично багато кисню. Навіть під час сну можна зловити сильний «вертоліт». Часте дихання його посилює. Я намагався затримувати дихання.

Алкоголь не вживав перші чотири місяці. У мене в перші 2 місяці було дуже сильне бажання закурити вже після першої чарочки коньяку. Стримувався з великим трудом. Вирішив, що краще утриматися від посиденьок з коньяком. Потім, бажання закурити пропало. Хоча тепер я п’ю коньяк з некурящим співрозмовником.

Наступні місяці немає сенсу описувати, так як поліпшення «на обличчя». Зуби стають природного білого кольору. Руки і обличчя придбали приємний рожевий відтінок. Я не люблю багато засмагати, тому колір моєї шкіри був з сіруватим відтінком. Може бути моє зауваження здасться дивним, але люди до мене стали ставитися більш доброзичливо. Ймовірно, суспільство більшою мірою негативно сприймає курців «смердючок».

Щоб підтримувати своє бажання кинути палити я кожен день по 200 рублів перераховував на брокерський рахунок. Стільки я витрачав на сигарети кожен день. Сьогодні у мене накопичилося приблизно 156 000 рублів. Очікую вигуків на тему 600 днів х 200 р. = 120 000 Р. я купував облігації та акції. Їх ціна за цей період змінилася. Додатково накопичився купонний і дивідендний дохід. Ці гроші і цінні папери я враховував окремо від основного рахунку через «спортивного» інтересу.

ДОРОГІ «КУРИЛКИ», НЕ ЗНАЄТЕ ДЕ ВЗЯТИ ГРОШЕЙ ЩОБ ПОЧАТИ ІНВЕСТИЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ? КИНЬТЕ ПАЛИТИ!

Як кидали курити мої друзі. Міфи і помилки.

Приймати таблетки від куріння. Це несусвітня дурість. Я ставив перед собою завдання не кинути палити, а позбавити свій організм від нікотинової залежності. Якщо приймати нікотин в таблетках, то позбутися від куріння неможливо. Організм буде вимагати нову порцію нікотину. Йому Не важливо як, хоч клізмою. ДО РЕЧІ, таблетки, пластирі та спреї набагато дорожче сигарет. Медицина-це індустрія крутіше тютюнової. Аудіокниги та інша самонавчальна єресь. Назву ці методики»хрень». Без мотиву хоч «головою об стіну бийся» нічого не вийде. Мої друзі витратили купи грошей на ці методики, а кинули палити моїм способом. Знижувати щоденну дозу сигарет. Така методика не працює. Все одно, що собаці кожен день хвіст відрубувати невеликими шматочками. Краще відразу перехворіти. Наркоманів ніхто не лікує зниженням дози. Буду курити тільки вранці, в обід і ввечері. Ні, ця методика не працює. Таке «покурювання» викликає тільки сильний головний біль і ще більшу тягу до куріння. Буду курити «погані» сигарети і організм сам захоче кинути. Неймовірна дурість. Організм перебудується, але з побічними ефектами. Ви будете ще гірше смердіти і болісно кашляти. Перший час буде важко дихати, особливо ночами. Однак, організм звикне і все одно буде вимагати нову дозу нікотину. Набір зайвої ваги. Ржу не магу! Чому люди завжди шукають заміну своїм звичкам в»жрачке»? Спочатку визначитеся з новим хобі. Я зайнявся садово-городніми справами, активним відпочинком. Став плавати на човні. Побачив багато цікавих місць навколо своєї дачі. » Замісне » заняття повинно бути завжди доступно і не пов’язане з їжею. В кінці-то кінців, візьми лійку і полийте клумби біля під’їзду. Зараз мені підказують, створіть собі стежку здоров’я. Захотів курити, починай по ній ходити. Заодно можна побачити багато нових місць в місті.

Кинула курити, але здається, даремно..

Ну не знаю, автор, це у Вас фігня якась відбувається ((я реально класно висипатися стала, тільки коли кинула. Ось прям класне таке відчуття з’явилося. Кидайте, дівки, Ваша залежність-це всього лише ілюзія.

Не паліть, і помрете здоровими .

кинув не палю

Здравствуйте. Я купила 15 років. Вирішила кинути, не курю всього 8 днів. І що зі мною діється! Все комір на виворіт! Голова паморочиться, апатія, мені здається навіть дипресія, в роті то кислий то гіркий присмак! Думки різні погані, наприклад що хвора і т. д., а від цього ще хреновее! Скажіть при відмові від сигарет такий стан це норма? Дуже переживаю!

Всім привіт! Стаж куріння 10 років. Кинула місяць тому. Табекс-супер засіб! Всім всім рекомендую. Воно реально працює! Звичайно місяць це невеликий термін, але зате немає цих жахливих відчуттів, коли кидаєш. Я знаю про що пишу, кидала багато разів. Не курити-це просто чарівно.. — хороший сон-відмінне самопочуття-приплив сил і енергії-гарний колір обличчя і багато іншого! Хлопці, ті хто намагається кинути, бажаю вам успіху! Ви вже зробили багато чого, ви зважилися! Перші кроки зроблені! Залишилося тільки трохи перетерпіти. Буде не легко. Так! Але зате потім.. Ви ніби заново народитеся! Удача. Будьте здорові.

Так це і є найкорисніше, тому що приємно і для душі і тіла, особливо після випивки. Може навіть і не треба курити без випивки. Це як каталізатор, як платина для хімічних реакцій. Якщо не зрозуміли кайфу, то не треба думати, що всі дурні. Інша справа, що пересичення швидко настає і кайфу немає, але треба силу волі вживати, щоб не курити, коли не хочеться. Як спортсмен, який терпить до фінішу, а потім розслабляється. Чим довше терпиш, тим більше кайфу. Сам кинув тому, що так не навчився. Щось в людині є таке, що якщо він не може кайф отримати, так хоча б страждання доставити собі, а потерпіти заради кайфу — це за межею, краще страждати, краще коли погано, ніж нудно — філософія, розумієте. Коротше, як у якогось філософа, між нудьгою і стражданнями людина бовтається. Можна не курити, може простіше, як і не любити, втім.. «. але як, скажіть, без любові прожити?»Може це і нездійсненна мрія-вміти отримувати кайф без страждань, але ж вміють деякі не об’їдатися і при цьому задоволення отримати, не напитися в умат і при цьому розслабиться, отримає радість. Так само і з куривом ,але напевно, ще складніше. Наркотики-це взагалі для одиниць, напевно. Коротше, якщо навчилися не обпиратися, не обпиватися, то у вас є шанс отримувати кайф від курива. Але як тільки помітите, що курите на зло собі, то тут же кидайте, тренуйтеся на алкоголі. Якщо і з ним біда, то тренуйтеся на їжі. Якщо і з їжею проблема, то киньте їсти взагалі: краще померти, ніж так жити. Перебільшено, але, думаю, сенс зрозумілий: без сили волі ніде щастя не буде.

У мене таке було 2 дні, потім запаморочення пройшли, але з’явилася нудота, Не палю 13 днів, але щоранку прокидаюся з відчуття нудоти і присмачили, як ніби зовсім не спала!

Нове життя без тютюну. Як кинути палити і не зірватися.

Наш експерт-провідний науковий співробітник ДНІЦ профілактичної медицини, кандидат медичних наук Маріне Гамбарян.

Як кидати?

Поступово, зменшуючи число викурених сигарет, або відразу? Фахівці вважають-відразу. Але починати кидати краще в незвичній обстановці, під час відпустки, наприклад, щоб уникнути ситуації, коли стереотипи поведінки змушують тягнутися за сигаретою тоді, коли ти звик курити.

Що відчуєш?

Через брак нікотину в крові можуть виникнути симптоми відміни:

дратівливість, відчуття тривоги, безсоння, порушення концентрації уваги, посилене відчуття голоду.

Плюс до цього посилиться кашель (почнуть очищатися бронхи), може з’явитися мокрота лякаюче темного кольору.

Ці симптоми нерідко змушують курців повернутися до своєї шкідливої звички.

Що робити?

Треба не за сигарету знову хапатися, а полегшити симптоми відміни:

збільшити фізичне навантаження: здійснювати тривалі піші прогулянки, бігати вранці, довго плавати (все це можливо організувати під час відпустки, цим і вдало розставання з сигаретою на відпочинку). «М’язова радість» від фізичного навантаження зніме дратівливість і поліпшить настрій. Більше бувати на свіжому повітрі – організму зараз як ніколи необхідний кисень. Більше пити води, соків, чаю – організм позбавляється від токсинів, рідина їх допоможе вивести. Є більше овочів і фруктів. У харчуванні не відмовляти собі в тому, що приносить задоволення, вистачить з вас одного обмеження. Для більш легкого відходження мокроти приймати звичайні відхаркувальні засоби. Шукати інші джерела задоволення крім куріння: в спорті, музиці, танцях, спілкуванні з природою…

Самостійно або з лікарем?

Краще з лікарем, навіть якщо він не буде призначати медикаментозне лікування. Він допоможе вам зрозуміти, що відбувається з організмом в момент відмови від тютюну. А коли людина до чогось готовий, йому вже не так страшно.

Лікар пояснить, що сильний кашель вранці пройде приблизно за тиждень.

Через 2 тижні відмови від куріння піде дратівливість.

Спочатку посилиться апетит, тому що покращиться обмін речовин, який був пригнічений нікотином. До того ж через 2-3 дні після розставання з сигаретою колишній курець почне більш виразно відчувати запахи і смак їжі. Їжа почне приносити задоволення. Жінки, кинувши палити, іноді поправляються на 2-3 кг, але, якщо не переїдати, зайва вага потім піде. Хоча зараз вчені вважають, що ця «зайва вага» — зовсім не зайва, а та, яку жінки мали б, якби не курили взагалі. Підвищений апетит буде триматися приблизно місяць. Щоб за цей час не роз’їстися, треба більше пити.

Безсоння, яскраві сновидіння можуть турбувати протягом місяця.

Нікотинові рецептори в мозку пристосуються до нової ситуації і зменшать свою активність через рік. Колишній курець вважається вилікуваним від залежності, якщо він рік не курить.

Що заважає?

Втілити в життя рішення кинути палити нерідко заважають такі обставини:

стереотипи поведінки, властиві всім нам. Якщо ви звикли курити в певних ситуаціях, постарайтеся цих ситуацій якийсь час уникати. Ви завжди курили за чашкою кави? Пийте його тепер стоячи або на ходу. Ви завжди курили за кермом? Користуйтеся кілька днів громадським транспортом. Алкоголь, який стимулює куріння. Відмовтеся від нього на час. Компанії курців. Намагайтеся в перший час не перебувати поруч з людьми, що палять, не вдихайте чужий дим. Речі, які нагадують вам про куріння. Приберіть з очей геть запальнички, Попільнички, Портсигари…

Що підтримує?

Кинувши палити, люди досить швидко починають легше дихати, краще долати фізичні навантаження. Поліпшення самопочуття-хороший стимул витримати ті незручності, які приносить звільнення від залежності.

Йде гіпоксія-кисневе голодування тканин-поліпшується колір обличчя. Це приємний бонус для жінок.

І все-таки треба розуміти, що тяга закурити в момент відмови від сигарет буде сильніше, ніж відчуття радості від знову знайденого здоров’я.

З ліками або без?

У всіх у нас різна генетична схильність до залежностей, різні типи нервової системи. Тому хтось і після 20 років куріння може кинути сам, а комусь без лікарської допомоги не обійтися. 69% курців, з тих, що хочуть розлучитися з сигаретами, не можуть цього зробити без допомоги медиків.

Є три групи препаратів для лікування тютюнової залежності:

містять нікотин, наприклад, спеціальні Жувальні гумки і пластирі. Вони розраховані на поступове зниження доз нікотину, до яких звик організм. Пластирі зазвичай призначають на 8-10 тижнів. Можливі побічні ефекти-наприклад, подразнення на шкірі. Жуйки з нікотином можуть дратувати слизову рота. Але побічні ефекти завдають менше шкоди, ніж куріння, їх можна перетерпіти; антидепресанти; антагоністи нікотинових рецепторів.

Навіть пластирі не варто призначати собі самостійно, не кажучи вже про ліки з двох інших груп. Існують і не медикаментозні способи позбавлення від тютюнової залежності:

акупунктура, електропунктура, психологічна підтримка як індивідуальна, так і групова для підвищення мотивації відмови від куріння.

У ДНІЦ профілактичної медицини розробили метод міліметрової хвильової терапії – МВТ) — вплив на біологічно активні точки електромагнітними хвилями міліметрового діапазону не теплової інтенсивності.

А якщо зірвався?

Нічого страшного! Зриваються колишні курці часто, все-таки залежність — справа серйозна. Навіть пройшовши лікування методом МВТ, після якого 96% курців розлучаються зі своєю шкідливою звичкою, через рік продовжують не курити тільки 55,6%.

Але другий раз процес відмови від куріння йде веселіше. Людина вже знає, що буде з ним відбуватися. Він може проаналізувати свій попередній досвід: що допомагало йому триматися, а що призвело до зриву. І ці знання він буде враховувати при новій спробі.

Кинули палити, поділіться відчуттями?

кинув не палю

Опції теми.

Пошук по темі.

Третій рік не курю, смолив до цього нормально, з будуна по 2-3 пачки в день. Кинув відразу, без проблем. Не страждав, не «хворів», ночами не снилося, що курю. Категорично проти різного роду заборон на куріння! Кожен має право на свої слабкості. Треба заборонити пиво, *******і всі кути! Заборонити жерти, * * * * * * і все! і так далі. Нехай краще з наркоманами борються.

курити так хімку, в сучасних сигаретах недостатньо цілющої смоли! це змова, нас обманюють!

Курити кинув давно, років тридцять тому, відчуттів не пам’ятаю, але впевнений, якби курив досі, то відчував себе набагато гірше.

У мене дочка і син. обидва не курили і не курять. 🙂

P. S. можливий плюс: коли п’ю з друзями (курять), в порівнянні з ними я здаюся тверезим. І мінус: мені самому доводиться їх розтягувати по домівках. 🙁

Останній раз редагувалося B. A. R. MAN; 26.02.2013 о 04: 44 .

повністю згодна, кинула так само, вранці прокинувшись. правда 2 роки після нескінченна боротьба із зайвою вагою. об’єктивно, здоровіше себе не відчуваю, спринтером не стала. замість перекурів стирчу в компі. теж залежність?

«пити гидко, курити шкідливо, вмирати здоровим шкода»

немає ніяких ефектів-продовжуй курити , смердя тютюном, кашляй як туберкульозник — один фіг все помремо.

Проміжні підсумки: відмова від куріння призводить до.

1. Людиноненависництва (палять починають дратувати кинули палити). 2. Ожиріння (ожиріння, кажуть, дуже корисно для серця). 3. Стає легше бігати (відразу виникає два питання: навіщо кудись бігти і як це поєднується з п.2; швидше за все ефект плацебо). 4. Поліпшується потенція (відзначено тільки однією людиною).

Які ще поліпшення в організмі після відмови від куріння?

Але цієї слабкості ні хто ні кого не позбавляє. Просто намагаються дистанціювати некурящих від курців.

— поліпшується нюх і підвищується чутливість смакових рецепторів; — менше задишка при підйомі в гору або по сходах поверх на десятий; — похмілля не настільки сильне.

Проміжні підсумки: відмова від куріння призводить до.

1. Людиноненависництва (палять починають дратувати кинули палити). 2. Ожиріння (ожиріння, кажуть, дуже корисно для серця). 3. Стає легше бігати (відразу виникає два питання: навіщо кудись бігти і як це поєднується з п.2; швидше за все ефект плацебо). 4. Поліпшується потенція (відзначено тільки однією людиною).

Які ще поліпшення в організмі після відмови від куріння?

+(плюс) не треба вічно кудись виходити щоб покурити- (мінус) курить завжди може послати всіх нах. сказавши — Я пішов покурю 🙂

Так, упустив ще один часто відзначається ефект:

5. Менше бодун (кинути палити щоб більше випити-Здрастуй, печінку!).

Проміжні підсумки: відмова від куріння призводить до.

1. Людиноненависництва (палять починають дратувати кинули палити). 2. Ожиріння (ожиріння, кажуть, дуже корисно для серця). 3. Стає легше бігати (відразу виникає два питання: навіщо кудись бігти і як це поєднується з п.2; швидше за все ефект плацебо). 4. Поліпшується потенція (відзначено тільки однією людиною).

Які ще поліпшення в організмі після відмови від куріння?

Друже, ну які зміни ти зібрався відчути умовно відсиджуючи ж про пу за компом? Можна і сто кілограм при цьому додати і нічого не помітити, а раз це не заважає сидіти, значить і нічого поганого в тому немає. А якщо толком нічого не робити, то практично нічого і не заважає цьому.

У мене друзі на десять метрів пірнають без нічого, і навіть жартома викурені пів сигарети говорять суб’єктивно роблять все вдвічі важчим, аж до повної неможливості.

Говорити про користь наївна ідіотія, а шкоду кожен сам для себе визначає, розпоряджайся своїм тілом сам.

На початку лютого кинула палити. Стаж 10 років. Ну що хочу сказати, самопочуття погіршилося.Всі хронічні загострилися разом. Мабуть організм вчиться жити без нікотину і страйкує. Нічого, перетерплю, але курити більше не хочу. Від запаху сигарет зараз каламутить триндец як.

Курив 11 років. Кинув 3,5 роки тому. Додав 20 кг. і все таки радий, що зміг. Хоча ламало моторошно.

Друже, ну які зміни ти зібрався відчути умовно відсиджуючи ж про пу за компом? Можна і сто кілограм при цьому додати і нічого не помітити, а раз це не заважає сидіти, значить і нічого поганого в тому немає. А якщо толком нічого не робити, то практично нічого і не заважає цьому.

У мене друзі на десять метрів пірнають без нічого, і навіть жартома викурені пів сигарети говорять суб’єктивно роблять все вдвічі важчим, аж до повної неможливості.

Говорити про користь наївна ідіотія, а шкоду кожен сам для себе визначає, розпоряджайся своїм тілом сам.

Я нічого не збираюся відчувати, тому що не кидав, не кидаю і не збираюся кидати. Так само я не агітую за куріння. Всього лише хочу історій з особистого досвіду. Казки про нирців, веслярів та інших невідомих звіряток не цікаві. Я так вважаю, що раз люди повірили на шкоду куріння і кинули, то тепер просто зобов’язані помітити величезну користь.

Теж не курю з 1 вересня минулого року, набрав зайвої ваги 10 кг, стало легше підніматися по сходах, немає задишки. За 6 місяців, що не курю, заощадив на сигаретах близько 10 тис. коли кидав курити Вінстон коштував 41 р, вчора заради інтересу запитав у магазині ціну, вже 50 р.

Останній раз редагувалося Вітон; 26.02.2013 о 05: 35 .

Дуже дивна логіка. А в тому, що немає шкоди, хіба немає користі? І що значить»повірили на шкоду»? Тобто людина розумна кидає по твоєму тільки перед обличчям незаперечних доказів, коли йому вже озвучують діагноз?)) Бачив я таких, після діагнозу відмовлятися ще менше причин, біжать курити з подвоєною силою, т.к. втрачати вже нічого, тобто виправдання є завжди. Тобі б лікаря пульманолога в друзі, хірурга бажано))

Резерв твоїх легенів неймовірно великий, але навіщо ти взагалі його відчуваєш? Це навіть не фізіологічна, а психологічна проблема, тобі не дивно самому перед собою, що ти ласий на такі дурниці, в світі, де стільки неминучого г о вна, піти і свідомо знайти ще одне, проспонсорувавши тим самим когось, а потім постити лоховозні бабські статті і шукати виправдання у оточуючих доводячи їм, що вони нічого мовляв нічого не придбали)) як мінімум вони придбали мізки)

Не зрозумій неправильно, у мене немає ніякої неприязні до курців, мені це байдуже, можеш дітям Своїм сам в першому класі сигарети в зуби вставляти для профілактики у них теберкулеза і раку, керуючись нісенітницею з ЖЖ, справа твоя. Я сам скурив все, що куриться, і в нинішньому порівняно молодому колективі (30 плюс мінус трохи) курять взагалі всі. Але таки я вважаю, що з усього цього можна вирости просто зрозумівши всю безглуздість цього дійства.