кинути курити різко

Наслідки відмови від куріння.

У цьому-підступність нікотину. Буквально вбудовуючись в роботу всіх органів і систем організму, він моделює їх таким чином, що протягом короткого часу формується аддикция — хвороблива, нав’язлива потреба в курінні і нікотині.

Позитивні наслідки.

Позитивні наслідки відмови від куріння діляться на ранні і відстрочені. Перші проявляються в поліпшенні смаку і нюху, нормалізації дихальної функції і, як наслідок, підвищенні насичення організму киснем.

Відстрочені прояви з’являються після півроку життя без сигарет. Цікаво, що їх колишні курці найменше схильні помічати — до хорошого звикають швидко. Серед цих наслідків: відновлення судинного тонусу; поліпшення роботи серця; зниження ймовірності судинних патологій, в тому числі катастроф — інсульту, інфаркту; поліпшення пам’яті, нервової та фізичної витривалості.

Можливо, що позитивні моменти відмови від куріння на перших порах будуть перебиті більш вираженими ускладненнями відмови. Але слід пам’ятати: все погане, що відбувається в перші дні відмови від куріння зі здоров’ям — це не погіршення. Це повернення до колишнього, нормального, фізіологічного стану, коли нікотину не було місця в організмі, коли всі процеси протікали без хворобливого потягу до нього.

Важливо також знати, що здатність тканин різних органів до відновлення сильно різниться: однією з перших починає відновлюватися слизова рота і носоглотки, і тому поліпшення смаку і нюху помітні в перші дні. Одночасно відновлюються і бронхи-особливо Війчастий епітелій. Але його відновлення супроводжується поліпшенням моторики, що призводить до посилення кашлю, збільшення кількості мокротиння. Багато хто приймає це за ознака погіршення стану і знову повертаються до куріння.

Більш детально ознайомитися з цією темою можна на форумі ne-kurim.ru.

Почитати докладніше про наслідки розписаних по днях можна в нашому календарі кидає палити.

Можливі негативні наслідки.

А чи є шкода від відмови від куріння? Безсумнівно, інакше не викликав би цей процес стільки негативних відгуків і міфів. Правда, негативні наслідки відмови — тимчасові, але їх вираженість, труднощі в подоланні, та й людська слабкість і тяга до комфорту перетворюють перші дні і тижні без нікотину в дуже складний період, нерідко приводячи до зриву.

Перше — і по частоті прояву, і по вираженості, і по різноманіттю — негативний наслідок куріння — синдром відміни. Протікає він з різними симптомами — у деяких вони можуть не дуже помітними, У інших же розвиваються симптоми, багато в чому схожі з «ламкою» наркоманів: фізичні болі, посилені важкими психоневрологічними проявами.

Серед скарг в цей період можуть відзначатися:

різної інтенсивності болю в різних частинах тіла та/або пов’язані з тим чи іншим органом; порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту (нудота, блювання, посилення або втрата апетиту, порушення стільця, болі в животі, афтозний або катаральний стоматит); зниження імунітету (часті застуди, підвищення температури); різке погіршення працездатності, погіршення пам’яті, здатності концентруватися; сонливість або безсоння; дратівливість, невмотивована злість; туга, безпричинна туга, коливання настрою.

Тривалість синдрому відміни варіабельна — від пари тижнів до року. Рада стримуватися і знаходити рішення виникаючих проблем і скарг здається нездійсненним, проте є чимало технік, психологічних прийомів, лікарських засобів, які допоможуть пройти цей період без повернення до куріння.

Другий наслідок-порушення самопочуття, не пов’язані з синдромом відміни. Типові запаморочення і головні болі, нестабільність артеріального тиску. Пов’язані ці порушення як з фізіологічними, так і з психологічними причинами: нестача нікотину (став звичним і псевдо-потрібним), поліпшення вентиляції легенів і приплив крові, насиченої киснем, до мозку (гіпервентиляція мозку часто проявляється запамороченням, ортостатичною реакцією), нормалізація тонусу судин.

Третє відоме наслідок-підвищення маси тіла. Тут також є кілька причин розвитку такого наслідки:

уповільнення метаболізму, який штучно нікотин стимулював; тяга до «заїдання» стресу — типова поведінка людини при стресах і фрустрації; підвищення апетиту; поява «зайвого» часу через звільнилися перекурів, яке найпростіше зайняти тим, що найбільше доступно-їжею.

Наслідки різкої відмови від куріння.

Існують дві думки про те, як правильніше кидати курити. Прихильники одного впевнені, що найправильніший шлях — різка відмова від куріння. Інші вважають за краще помірний підхід, що полягає в поступовому зниженні кількості викурених сигарет з повною відмовою з часом.

Остаточної думки, який з методів краще немає. Та й не може бути, оскільки і сила волі, і психічні і фізичні ресурси у всіх різні. Одні, кидаючи поступово, так і пов’язують в цьому тютюновому болоті, не наважуючись, нарешті, відмовитися від сигарет повністю. Інші різко кидають і … повертаються до куріння, злякавшись проявів синдрому відміни.

Думки більшості тих, хто тим чи іншим чином пов’язаний з лікуванням нікотинової залежності (або пройшов цей шлях), збігаються лише в тому, що різка відмова від куріння може викликати раніше і більш різке прояв синдрому відміни. Однак відновлення і лікування настає швидше і проходить активніше. Тоді як м’якість відмови може взагалі не дати бажаного ефекту, і куріння буде продовжуватися.

Проблема наслідків відмови від куріння різноманітна і не підлягає сумніву. Однак є чимало способів, які допомагають впоратися з цим періодом, і після консультації та індивідуального підбору їх з лікарем і/або фахівцями (психологом по залежностей, наркологом, психіатром, консультантами добровільних товариств) ці способи стають відмінною опорою всім кидають палити.

Діалог з архівів сайту.

Чи можуть наслідки відмови бути сумніше самого куріння?

Мені сказали, що наслідки відмови від куріння можуть бути сумнішими, ніж саме куріння. Це ймовірно?

Відповідь. Галина Салмаах.

Теоретично-так. На практиці ще ніхто з цим не стикався. Наслідки відмови від куріння потрібно розглядати тільки в позитивно ключі, як мінімум через різко збільшеної здатності організму до нормального функціонування.

Швидше за все, про наслідки відмови від куріння говорять люди, які пробували кинути палити, але не були до цього готові. Період відвикання від сигарет, які є і фізичними і психологічними адикторами, тобто викликають прихильність те саме наркотичної, нерідко протікає складно.

Це відчуття нестачі чогось звичного, дратівливість, що посилився кашель, бажання перекусити щось в позаурочний час і багато іншого. Але поява таких ситуацій говорить про те, що почалося одужання. А без болю і складнощів жодне одужання ще не протікало.

Всі наслідки відмови від куріння практично зникають протягом перших трьох місяців (у кого-то раніше, У інших — трохи пізніше).

Цей ресурс може містити матеріали 18+.

Звертаємо Вашу увагу, що інформація, представлена на сайті, носить ознайомчий і просвітницький характер і не призначена для самодіагностики і самолікування. Вибір і призначення лікарських препаратів, методів лікування, а також контроль за їх застосуванням може здійснювати тільки лікуючий лікар. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Якщо різко кинути палити наслідки.

Розлучитися з курінням пробували багато. Хтось намагається поступово відвикнути від нікотину самостійно, інші використовують будь-які допоміжні засоби на зразок таблеток, спреїв або пластирів, а треті вирішують кинути різко, просто відмовившись від сигарет раз і назавжди. Але чи можна кидати палити різко? З цього приводу існує чимало думок.

Чому не можна різко кидати курити.

Кинути сигарети намагаються багато, однак, далеко не кожному подібний крок виявляється під силу. Деяким курцям сама думка про розставання з сигаретами здається чимось неймовірно чужим. Причому не мотивує їх навіть той факт, що кинути палити потрібно хоча б заради власних дітей і близьких.

Іноді трапляється і таке, що вже кинув одного разу, знову повертається до сигарет. Причиною подібного є не тільки тяга психологічного характеру, але і фізіологічне нездужання, пов’язане з відмовою від нікотину. Тому сформувалося тверде переконання, що різко кидати згубну звичку на зразок куріння категорично не варто. Розглянемо докладніше чому.

Щоб звикнути до змін і безболісно прийняти їх, кожному організму необхідний певний період адаптації. Оскільки відмова від сигарет серйозно змінює спосіб життя в психофізіологічному плані, то йому потрібен час, щоб прийняти і налаштуватися на подібні зміни.

Відмова від сигарет зажадає від організму відтворення підвищених доз ацетилхоліну, для чого йому знадобиться певний час. Якщо ж в організм курця різко припиниться поставка нікотину, то виникає стан «ломки». Адже наявні запаси даного елемента закінчилися, а вироблення нових порцій її не починалася.

Що відбувається в організмі.

В цілому вважається, що різко кинути палити можна, якщо стаж залежності не перевищує 3-5 років, а за добу викурюється не більше пачки. Якщо ж стаж поглинання шкідливого диму перевищує 10-річний термін, то різка відмова від сигарет може обернутися масою проблем. Причини подібної реакції ховаються в фізично обумовленої нікотинової залежності, на формування якої іноді йде більше 5 років. Зазвичай при невеликому стажі куріння має місце лише залежність психологічного походження, з якою впоратися простіше, ніж з психофізіологічної зв’язком з сигаретами.

Після декількох днів у курця, який відмовився від сигарет, буде відзначатися ломка, обумовлена дефіцитом ацетилхоліну. В результаті можуть з’явитися різні нездужання на зразок запаморочень, обжерливості, нудоти, необгрунтованої стривоженості та ін Всі ці прояви пов’язані з гострою нестачею ацетилхоліну.

Побічний ефект.

кинути курити різко

В процесі кидання у курців з’являється чимало побічних ефектів, адже нікотин відноситься до психоактивних речовин, що викликають звикання і стійку фізичну залежність. Чому ж не можна різко позбавлятися від згубної звички?

Різко відмовившись від сигарет, курець переживає важку нікотинову ломку, для якої характерні такі симптоми:

Підвищена стривоженість; пориви гніву; надмірна дратівливість; проблеми з концентрацією; порушення сну; невгамовний голод і відсутність почуття насичення; поганий настрій; нездатність всидіти на місці та ін.

Особливо гостро подібні симптоми відчуваються приблизно на другу-третю добу після різкої відмови, а потім вони поступово відступають. На жаль, бажання курити може залишатися ще протягом декількох місяців. При застосуванні різних засобів, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю, вираженість абстиненції істотно знижується.

У перші тижні після різкої відмови у пацієнтів може спостерігатися посилення кашлю, тому як слизових мас через епітеліальних пошкоджень складно підніматися по бронхах. Зазвичай для синдрому відміна властиво наявність підвищеної тривожності і депресивних станів. Іноді подібні наслідки вимагають кваліфікованого лікування за допомогою прийому антидепресантних засобів. Депресія може стати поштовхом до повернення згубної звички, тому обов’язково вимагає медикаментозного лікування.

За і проти.

Отже, не рекомендується різко кидати курити особам, які мають нікотиновий стаж більше 10 років, тому як подібні дії викликають сильну ломку. Однак при менш ніж 10-річному стажі куріння і викурюванні не більше пачки на добу різка відмова від сигарет найчастіше відбувається без хворобливої фізіологічної симптоматики, тому як фізичної пристрасті до тютюну ще немає. Тому таким пацієнтам краще кидати курити відразу і різко.

Крім того, для різкого кидання сигарет курець повинен володіти воістину сильною волею і міцним організмом.

Бувають ситуації, коли залежність від нікотину триває десятиліттями (25-30 років) і за цей час у пацієнта накопичується чимало хронічних патологічних процесів, які легко можуть загостритися, якщо пацієнт різко кине палити, та й просто відмовиться від сигарет.

Думка лікарів.

Офіційна медицина не може однозначно сказати, чи можна, і шкідливо відмовлятися від сигарет різко. Але те, що відмова від подібної звички буде організму тільки на користь – це факт. Але якщо розглядати проблему з точки зору стажу залежності, то при різкій відмові від сигарет у завзятого багаторічного курця можуть з’явитися серйозні проблеми із самопочуттям, а його організм буде відчувати важкий стрес через нестачу нікотину.

При різкій відмові від сигарет курець переживає два різновиди дискомфортних відчуттів:

Фізіологічний дискомфорт передбачає наявність запаморочень і нудоти, гіперпотливости і кашлю, зниження імунного статусу та ін.; психологічний дискомфорт є абстинентним синдромом і проявляється у формі дратівливості, нервозності, глибоких стресів та ін.

Безсумнівним плюсом швидкого кидання є той факт, що після пережитого синдрому відміни тяга до сигарет почне інтенсивно знижуватися, тоді як при поступовому киданні цей процес може істотно затягнутися. Тому лікарі радять при відсутності протипоказань і відносно невеликому стажі куріння, кидати згубну звичку відразу, а не поступово.

Висновок.

Так шкідливо різко кидати курити чи ні? Боятися розлучитися з сигаретами не потрібно. Якщо ви курите вже близько 5-7 років, то кинути палити можна одномоментно, просто відмовившись від сигарет. Подібні дії не викличуть будь-яких серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо ж нікотинова залежність гнітить вас більше десятка років, то до питання про розставання з сигаретами краще підходити більш грунтовно. Різко кидати сигарети при тривалому стажі не рекомендується, тому необхідно проконсультуватися з наркологом.

Головне, необхідно налаштуватися на відмову від нікотину. Емоційно-психологічний настрій в подібній ситуації грає далеко не останню роль. Більше гуляйте, займіться спортом, вирушайте куди-небудь у відпустку – необхідно чимось відвернути себе від сигарет, тоді процес відвикання буде менш болючим.

Знайди відповідь.

Мучить якась проблема? Потрібно більше інформації? Введіть у форму і натисніть Enter!

Що буде, якщо кинути палити різко, а не поступово.

Різко відмовившись від сигарет, курець відчуває дискомфорт на 2 рівнях:

Фізіологічно: кашель після відмови від куріння; слабкість; зниження імунітету; головний біль; психологічно: дратівливість; тривожність; безсоння; перепади настрою.

Чи можна і наскільки небезпечно швидко кидати шкідливу звичку.

За даними досліджень, нікотинова залежність формується не раніше п’яти років стажу тютюнопаління при викурюванні не більше пачки сигарет на добу.

При більш значному стажі куріння, присутній фізична залежність від нікотину та інших речовин, що містяться в сигареті, яка тягне неприємні відчуття, негативні наслідки для здоров’я курця.

В окрему групу ризику входять пенсіонери, курці зі стажем більше 10 років, з меншим стажем, але викурюють більше однієї пачки в день, люди з підвищеним тиском і серцево-судинними захворюваннями.

Пройди тест для курців.

Чому не можна.

Чому не можна різко кидати курити:

Самопочуття і загальний стан здоров’я страждають сильніше; На тлі загальної психічної пригніченості – депресії, курці зриваються набагато частіше, ніж при поступовому відмову; Синдром відміни проявляється сильніше і проходить болючіше; При тиску колег та рідних, люди частіше зриваються – повертаються до шкідливою звичкою; Палять старше 55 років, володіють великим стажем куріння в більшій мірі страждають від фізичної залежності, наражають на небезпеку свій імунітет; Знижений імунітет провокує загострення хронічних хвороб і небезпечний для здоров’я; За дослідженнями, люди знову починають відчувати синдром відміни через півроку в півтора рази частіше.

Організму потрібно звикнути до змін – пройти період адаптації. Інакше, ви не даєте організму можливості налаштуватися на зміни.

Як моментально кинути куріння назавжди.

Якщо ви сумніваєтеся у вашій силі волі і хочете полегшити навантаження на організм і нервову систему, можна вдатися до наступних методик:

Сугестивний метод кодування (метод Довженка)

Пацієнту вселяється думка, що куріння фатально для розуму, здоров’я. Не підходить людям з» ранимою » психікою, може викликати психосоматичну реакцію. Достатньо одного сеансу, щоб кинути палити.

Кодування гіпнозом-небезпека сигарети.

Аналогічно методу Довженка, але попередньо пацієнта вводять в транс. Використовуючи аудіо — та відео — вплив, гіпнотерапевт впливає на підсвідомість пацієнта, вселяючи, що тютюнопаління шкідливо, небезпечно.

Підходить не всім, існують люди, які не піддаються гіпнозу. Методика виключає больові відчуття, ефект досягається за кілька сеансів.

Голкорефлексотерапія, в яку потрібно вірити.

Допомагає людям, які вірять в акупунктуру. Рефлексотерапевт встромляє голки в великі пальці, зап’ястя, вуха. Метод протипоказаний при хворобах судин.

Найбільшою перевагою є стимуляція точок, що відповідають за синдром відміни. В результаті пацієнту полегшують симптоми відмови від сигарет.

Знаменитий метод Аллена Карра.

кинути курити різко

В основі методики Аллена Карра лежить його книга»Легкий спосіб кинути палити».

Медикаментозне кодування-не можна без нагляду лікаря.

Лікар використовує препарати, що викликають неприємні відчуття при курінні – виробляють рефлекторне огиду до тютюну. Не потрібно пацієнтам з гастроентерологічними захворюваннями.

Відео.

Які симптоми, коли кидаєш покурювати відразу і назавжди.

Нікотин-наркотик, тому будь-який курець, різко відмовившись від споживання тютюну, відчуває те ж, що і наркоман.

Які симптоми відразу виникають:

Кашель – є ознакою захворювання або активним очищенням легенів; Тривожність, розгубленість, занепокоєння; Эксессивная запальність – психологічний дискомфорт; Спалахи люті – відсутність нікотину впливає на вироблення нейромедіаторів і гормонів, що впливають на настрій; Неуважність, неможливість сконцентруватися – грають роль психологічний і гормональний фактори; Безсоння, неспокійний сон, пробудження ночами, сонливість – викликані нервозністю, підвищеним надходженням кисню і психологічним дискомфортом; Надмірний апетит, неможливість наїстися; Перепади настрою – має місце психологічний, соціальний і гормональний фактори; Депресія – куріння є соціальним фактором, способом познайомитися, підтримувати бесіду, спілкуватися; Головні болі – викликані розширенням судин, раніше звужених у курців; Сухість у роті – пов’язане з порушенням роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту; Перезбудження – викликано незвично підвищеним вмістом кисню в крові; Нудота та розлади ШКТ – виникають на нервовому грунті – через відсутності впливу нікотину на тонус кишечника; Перепади тиску – пов’язано з розширенням судин, раніше звужених під впливом нікотину; Запаморочення виникає в результаті припливу кисню в розширюються судини.

У разі наявності хронічних захворювань, можливі загострення, тому не радять робити подібне – пенсіонерам, людям з підвищеним артеріальним тиском – при наявності серцево-судинних захворювань.

Найгостріше ломка відчувається на другий-третій день різкої відмови від сигарет. Пізніше, симптоми поступово зникають, але тяга до тютюну переслідує ще кілька місяців.

Що хорошого відбувається і думка лікарів.

Різка відмова від тютюнопаління має позитивні сторони:

Організм курців з невеликим стажем очищається протягом одного-2 місяців, тому вже через 60 днів організм повністю відновиться; При стресі швидше відновлюється гормональний фон, серотонін і ацетилхолін починають вироблятися без додаткових стимуляторів; Для курця молодше 55 років зі стажем менше п’яти років, выкуривающего не більше однієї пачки в день, немає ніякої різниці; Зникає бар’єр, не дозволяє курцеві кинути через острах, що без тютюнових виробів його погіршиться самопочуття; При підтримці оточуючих, процес більш ефективним, ніж поступовий; Тяга до куріння знижується інтенсивніше, ніж при поступовій відмові від сигарет.

Думка лікарів з питання-однозначно: при відсутності істотних протипоказань, невеликому стажі тютюнопаління кидати краще різко, а не поступово.

Як краще позбутися від наслідків.

Скористайтеся одним з допоміжних засобів, що містять нікотин, що полегшують симптоми і / або викликають огиду до куріння.

Табекс-викликає огиду до тютюну, полегшує синдром відміни; Чампікс-аналогічно препарату Табекс; Зібан-антидепресант, продається за рецептом; Корида Плюс – рослинний засіб, що викликає огиду до тютюну; Бризантин – облягає синдром відміни; Евалар – тонізуючий препарат, продається за рецептом; Нікоретте, інші нікотиновмісні замінники в спреях, пластирах, краплях, жуйках, таблетках полегшують відвикання.

При сильно виражених хворобливих симптомах ломки, зверніться до лікаря. Може знадобитися додаткова консультація психолога, нарколога або регулярні візити до психотерапевта.

Побороти тягу знову закурити допоможуть:

Настої від куріння; замінники сигарет; Трав’яні суміші; полоскання.

Щоб впоратися з хворобливими фізичними і психологічними відчуттями при відмові від куріння, підбирайте народні засоби, в залежності від розвинулися симптомів.

Враховуйте індивідуальну непереносимість компонентів і проконсультуватися з лікарем.

Відновитися після різкої відмови від куріння допоможе ароматерапія.

Є ефірні масла, що полегшують синдром відміни-відновлюють організм:

Аїр – відновлює занепад сил, усуває проблеми ШЛУНКОВО-кишкового тракту, покращує метаболізм, викликає відразу до тютюну; Апельсин – вентилює легені, відновлює апетит, усуває тривогу і напругу; Базилік – відновлює нюх, виводить слиз, усуває кашель; Бергамот – позбавляє від проблем ШКТ, очищає бронхолегеневу систему, відновлює нервову систему; Ветиверію – природний антидепресант, вентилює легені, усуває суглобові болі; Герань – відновлює нервову систему, регулює обмін речовин; Грейпфрут – нормалізує обмін речовин, очищає організм, відновлює нервову систему; Материнка – реклаксант, вентилює легені; Кедр – провітрює легкі, заспокійливе; Лаванда – детоксикант, відмінно діє легкі, володіє розслаблюючим ефектом; Лимон – добре діє легкі, усуває проблеми ШКТ, тонізує; Мускатний шавлія – нормалізує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, виводить токсини, тонізує, відновлює нервову систему; Перцева м’ята – нормалізує обмін речовин, усуває проблеми ШКТ, діє на легені, заспокоює; Ромашка – гіпоалергенний релаксант, налагоджує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту; Рожеве дерево – релаксант, нормалізує роботу бронхолегеневої системи, знімає синдром відміни; Сосна – очищає організм, прочищає легкі, усуває проблеми ШКТ; Чебрець – налагоджує роботу бронхолегеневої системи і ШЛУНКОВО-кишкового тракту, тонізує, відновлює нервову систему; Фенхель – очищає організм, очищає легені, заспокоює; Чорний перець – усуває проблеми ШКТ, тонізує, нормалізує нервову систему; Евкаліпт – усуває проблеми ШКТ, тонізує, відновлює організм.

Кидаємо без наслідків для організму.

Кожен випадок індивідуальний, слід врахувати всі фактори-прислухатися до думки лікаря.

У разі тривалого стажу краще кидати поступово, скорочуючи щодня кількість викурених сигарет. Можна скористатися медичними препаратами, що викликають огиду до куріння або нікотіносодержащімі начебто пластиру і жуйки.

Якщо ви входите в» групу ризику», то кидати палити необхідно під суворим контролем лікаря. Різка відмова від сигарет протипоказаний.

В окремих випадках, фахівець забороняє повну відмову від нікотину і виписує нікотиновмісні препарати: так знижується навантаження на легені, але організм не відчуває стрес відмови від нікотину на психофізіологічному рівні.

Поділися з друзями або збережи собі!

У чому користь відмови від куріння.

Користь відмови від куріння просто величезна. Багато хто намагається кинути цю шкідливу звичку в економічних цілях, адже зараз пачка сигарет коштує дорого. І якщо відмовитися від куріння, можна заощадити чимало коштів. Однак є й інші позитивні моменти:

Організм очищається від шкідливих шлаків і токсинів, які чинять негативний вплив на функції всіх внутрішніх органів. Під їх впливом знижується імунітет. Кров краще збагачується киснем, яким харчуються всі клітини. Від цього старіння внутрішніх органів і шкіри настає повільніше. Обсяг легких збільшується і повертається до колишнього рівня. Нерідко у людей, які кинули палити, знижується вираженість симптомів хронічних захворювань органів дихання. Знижується ризик захворювання на рак легенів, гіпертонією, хворобами серця і судин.

Однак повне очищення організму від нікотину відбудеться тільки через 7-10 років після повної відмови від сигарет. Тому, перш ніж почати курити, потрібно подумати, чи вийде в подальшому кинути цю шкідливу звичку.

Чим шкідливий відмова від куріння.

Насправді, наслідки кидання куріння не завжди є позитивними. Звичайно, користь відмови від сигарет величезна, але перш ніж вона з’явиться, в організмі відбудеться ряд негативних змін. Оскільки нікотин включається в обмін речовин, то після відмови від нього відбудеться перебудова метаболізму. Тому в перші тижні самопочуття колишнього курця значно погіршується.

На деякий час знижується імунітет, оскільки організму потрібно впоратися зі стресовою ситуацією. Тому у людини підвищується частота простудних захворювань, виникають виразки в ротовій порожнині. Крім того, змінюється емоційний фон, особливо у людей, які курили більше 10 років. Вони стають дратівливими, запальними, у них з’являється депресія.

До того ж багато в перші місяці після відмови від куріння починають інтенсивно набирати вагу. Пов’язано це з тим, що з метою приглушити неприємні відчуття, багато заїдають їх їжею. Але коли організм звикне без нікотину, колишня вага повернеться. Саме в цей період багато хто не витримують, їм постійно хочеться викурити сигарету, тому вони повертаються до своєї негативної звички.

Стан організму по днях.

Після кидання палити в організмі спостерігається ряд негативних змін. Притому зазвичай симптоми відмови від куріння з тривалим стажем однакові для всіх пацієнтів. Особливо в перші дні спостерігаються зміни емоційного стану (поява дратівливості, депресії), безсоння, можливі тремтіння в руках і нервовий тик. Однак не можна думати, що абсолютно у всіх людей симптоми проявляються однаково.

У деяких випадках навіть завзяті курці легше відмовляються від сигарет в порівнянні з початківцями, стаж яких всього кілька місяців. Адже організм кожної людини унікальний, хтось швидше і сильніше звикає до наркотичних речовин, а хтось може починати і кидати палити в будь-який час, коли тільки захочеться.

Розглянемо, як відбувається відвикання від куріння по днях тижня. Нижчеописані симптоми є загальними і можуть відрізнятися у різних людей:

Перший день відмови від куріння зазвичай протікає без особливих проблем. У крові знижується кількість чадного газу, за рахунок чого вона краще збагачується киснем. Людина відчуває радість і гордість за себе. З’являється впевненість, що дійсно вийде кинути шкідливу звичку. Тяга курити дуже слабка або зовсім відсутня. Однак якщо не курити 1 день, це не означає, що куріння залишилося позаду. Адже зазвичай в наступні дні симптоми відмови стають більш вираженими. Не курити перший день легко, але ось на наступний день відмови від тютюну стає складно придушити свою залежність. У цей період виникають перші симптоми нікотинового голодування. Радість першого дня заміщається дратівливістю і агресивністю. Тяга до куріння підвищується, але її можна зменшити силою думки. З’являється задишка, кашель, болі в животі. Заснути в цей період дуже складно. На третій день нервозність посилюється, підвищуються симптоми залежності. Всі думки курця спрямовані тільки на сигарети, він не знає, чим відволіктися. Заснути практично неможливо, сон переривається. Можливо лущення шкіри, поява прищиків.

У цей день обов’язково потрібно чимось відвернути себе. Рекомендується зайнятися якоюсь улюбленою справою. Фізичні навантаження також добре відволікають від думок про тютюн. Можна затіяти ремонт, перестановку меблів. Багато ж заїдають цю проблему їжею з вираженим смаком.

Триває відновлення організму, приплив крові до мозку підвищується до нормального рівня, відбувається репарація легенів. Людина стає менш агресивним, дратівливість знижується. Деякі люди використовують спеціальні препарати, щоб придушити свій емоційний стан (наприклад, діазепекс). У більшості випадків спостерігається поліпшення настрою, проте присутня неуважність в діях. Заснути легше, але сон поверхневий. Можливо слабке запаморочення і шум у вухах. Іноді з’являється набряклість рук і обличчя. П’ятий день-це переломна стадія відмови від куріння. Дуже сильно тягне курити, підвищується ймовірність зриву. Вважається, що якщо витримати тягу до тютюну в цей день, то в подальшому також можна буде перебороти себе. Кашель стає мокрим, отхаркивается темна слиз. Смак їжі поліпшується, оскільки на поверхні язика гояться мікротравми, за рахунок чого відновлюються смакові рецептори. На шостий день вперше клітини «білої крові» формуються без впливу нікотину. Нормалізується перистальтика кишечника, відбувається подальше відновлення легенів. Для цієї стадії кидання куріння характерні ті ж симптоми, що і в третій день. З’являється так званий синдром відміни, коли людина хоче знову почати курити. Знову порушується сон, курець стає дуже дратівливим і агресивним, намагається знайти сигарети. Йому дуже складно і навіть неможливо стримувати себе. Тремор рук стає більш вираженим, людина сильніше потіє, його нудить після кожного прийому їжі. У відхаркувальний слизу можуть з’явитися частки крові. Якщо не курити тиждень, етап фізичної залежності до нікотину буде завершено. Після цього почнеться інтенсивний процес відновлення організму. Найповільніше відбувається репарація легенів, судин і нервової системи. На сьомий день людина перестає думати про сигарети, тому важливо, щоб йому нічого про них не нагадувало. Бажано позбутися від запальничок і всіх сигарет в будинку, прибрати попільничку. Самогубство знову стає ефективним. Підвищується апетит, проте можливі порушення травлення і дефекації.

Зміни при відмові від куріння в організмі тривають до року, а повне відновлення можливо тільки через кілька років. У перший місяць кидання курити оновлюється слизова оболонка бронхів, яка постраждала під дією нікотинового диму. Поліпшується стан кровоносних судин. Значно підвищується імунітет, що пов’язано з посиленим кровопостачанням клітин. Швидко оновлюються лейкоцити і тромбоцити, а ось відновлення еритроцитів протікає повільніше.

Поновлюються клітини епітелію, за рахунок чого шкіра виглядає свіжо, з’являється природний рум’янець обличчя, а жовтий відтінок повністю зникає. Пацієнт краще відчуває смак їжі і запахи. У багатьох колишніх курців сигаретний дим викликає огиду. Апетит різко підвищується, через що може збільшитися маса тіла. Оскільки функції шлунково-кишкового тракту в цей період ще повністю не відновилися, можливі часті болі в області живота. Притому дефекація також нестабільна-проноси і запори можуть чергуватися один з одним. До закінчення першого місяця кашель зі слизом практично проходить. Головні болі і запаморочення тривають, оскільки мозок не звик до такої кількості кисню.

Емоційний стан все ще порушено, тому людині потрібна підтримка з боку оточуючих його людей. Тягне курити набагато менше в порівнянні з першим тижнем. Зриви можливі до кінця 2-го і 4 – го тижня, коли людині хочеться закурити з цікавості-дізнатися, чи подобається смак сигарет тепер.

У період 2-6 місяців відбувається повне відновлення шкірних клітин, тому колір обличчя стає таким, як до початку куріння. Зникають сухість і свербіж на шкірі. До кінця 6-го місяця легкі очищаються, їх обсяг значно збільшується. Відновлення печінки починається тільки на 5-му місяці, але цей процес протікає дуже швидко.

В цей час організм реагує позитивно на відмову від куріння. Апетит нормалізується, відновлюється вага. Починаючи з п’ятого місяця, можна займатися спортом, наприклад, плаванням або їздою на велосипеді. Настрій підвищується, людина стає веселим і життєрадісним. Життя наповнюється різнокольоровими фарбами і приносить задоволення. Тяга до сигарет повністю відсутня.

На 7-8 місяці зуби стають білими, жовтий наліт зникає (за умови щоденного чищення). Відновлюються голосові зв’язки, тому голос нормалізується, перестає бути хрипким. Сприйняття смаків і запахів загострюється. На 9-11-му місяці тяга до куріння вдень відсутня, проте багато хто скаржиться на те, що їм сняться сигарети. До року без тютюну організм відновлюється настільки, що знижується ймовірність появи інфаркту та інсульту в 2 рази.

Але необхідно враховувати, що чим менше стаж курця, тим краще його організм відновиться. Адже нікотин може викликати зміни на генетичному рівні, в результаті чого діти можуть народитися з різними недоліками. У жінок, які раніше курили, вагітність і пологи в більшості випадків протікають з ускладненнями.

Що забороняється робити, коли людина кидає палити.

кинути курити різко

Період припинення куріння дуже складний для багатьох ще й тим, що в цей час є ряд обмежень. Так, як мінімум протягом 3 місяців після відмови від сигарет не рекомендується приймати будь-які ліки. У період менструації жінці не слід кидати курити, так як це може спричинити за собою стрімке збільшення ваги.

Не можна вживати в їжу шкідливі продукти. Необхідно переглянути свій раціон, включивши в нього свіжі фрукти і овочі, а також інші компоненти, багаті вітамінами і мінералами. У перші дні бажано харчуватися тільки молочно-рослинною їжею, що дозволить організму легше впоратися зі стресовою ситуацією.

Як допомогти організму.

Щоб було легше кинути палити, необхідно надати своєму організму допомогу. Налаштуватися на те, що повністю відмовитися від куріння буде складно, необхідно ще в той же день, як людина прийме рішення про це. Важливо поставити перед собою чітку мету, для чого потрібно досягти позитивного результату. Такий мотивацією може бути збереження сім’ї або здоров’я, бажання зачати дитину, зайнятися спортом і інші причини. За рахунок цього буде легше дотримуватися правил, пов’язаних з курінням.

У перший місяць важливо давати своєму організму максимум вітамінів. Потрапляти вони можуть як з їжі, так і зі спеціальних медикаментів. В аптеці можна купити вітамінні комплекси, які сприяють швидкому відновленню (наприклад, «Аевіт» або «Мультитабс»).

Щоранку слід випивати по склянці теплого молока натщесерце. Але якщо через куріння з’явилася астма, пити його можна тільки після консультації з алергологом.

Для прискорення нормалізації тону шкіри можна використовувати натуральні маски для обличчя на основі меду, яєчного жовтка і молока. Вони підходять як для жінок, так і для чоловіків, які стежать за своєю зовнішністю.

Важливо також стежити за своєю фізичною активністю. Шлаки і токсини швидше виводяться з організму, який отримує достатню кількість фізичних навантажень. Рекомендується робити вранці зарядку, гуляти, як можна більше часу дихати свіжим повітрям.

Звичайно, відмова від куріння-це дуже складний і тривалий процес. Не існує простого способу, який би допоміг зменшити інтенсивність симптомів, викликаних стресовим станом організму. Зате результат не змусить себе чекати, і вже через кілька місяців людина відчує полегшення.

Згубний нікотин.

Всі знають, що куріння небезпечно, до того ж, МОЗ не втомлюється про це попереджати. Але не всім відомо, якої саме шкоди здатний завдати нікотин і продукти його розпаду на організм людини. Що станеться з організмом, якщо під час не зупинитися? Які наслідки будуть порушувати звичний уклад життя?

Куріння тютюнових виробів може стати пусковим механізмом у розвитку системних захворювань, багато з яких закінчуються летально. Людина, що знаходиться в нікотинової залежності, майже на 10 років має меншу тривалість життя, ніж його некурящий одноліток. Шкода тютюнопаління очевидна:

Розвиток онкопатологій. Курінь-практично основна причина раку легенів. Крім того, при ковтанні слини, що містить продукти розпаду нікотину, значно зростає ризик пухлин органів порожнини рота, стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Хронічні легеневі захворювання. Всім відомий «бронхіт курця» здатний ускладнитися такими серйозними станами як емфізема легенів, бронхоектази, ателектази. Порушення серцево-судинної системи. Збільшення навантаження на серце, під дією нікотину, проводить до тахікардії, гіпертонії, інфарктів. Відбувається зміна структури судинних стінок, збільшується кількість атеросклеротичних бляшок, зростає ризик утворення тромбів, закупорки судин. Розвивається облітеруючий ендартеріїт, що приводить до ампутації нижніх кінцівок. Через звуження судин в органах малого таза, розвиваються різні порушення, у чоловіків виникає передчасна імпотенція. Через згубного впливу нікотину поступово розвивається дистрофія сітківки ока, страждає зоровий нерв, і курець ризикує назавжди позбутися нормального зору. Точно так само відбувається ураження слухового нерва і згубний вплив на внутрішні структури слухового апарату. Також притупляються смак і нюх. Помітно псується зовнішній вигляд курця, що особливо виражено у жінок. Шкіра набуває жовтуватий відтінок, з’являються передчасні зморшки, синіють губи. Вранці можна помітити, що шкіра обличчя набрякла. Все це-характерне «обличчя курця».

До того ж, від нікотину темніють зуби, з’являється неприємний запах з рота.

Як простіше кидати?

Думка лікарів з приводу різкої відмови від куріння теж неоднозначно. Так, різко кинути палити можна, і так дійсно набагато простіше, але це тільки в тому випадку якщо ви не завзятий курець, що змінює сигарету за сигаретою.

Різко кинути палити можна люди з курильним стажем не більше п’яти років. Це обумовлено тим, що за такий період часу організм ще не встигає обзавестися «букетом» хронічних захворювань і наслідки відмови не будуть сильно виражені.

Якщо ж відмовитися від шкідливої звички і перестати курити сигарети вирішила людина, що палить давно і багато, все ж краще робити це поступово, так як для організму це дуже серйозний стрес, який здатний викликати небажані симптоми або загострення хронічних захворювань.

Без нікотину, постійно надходить ззовні, організм повинен перебудуватися якомога швидше, для того, щоб самостійно виробляти необхідну кількість ацетилхоліну – нейромедіатора, за допомогою якого здійснюються нейро-м’язові передачі. Курець отримував ацетилхолін завдяки сигаретам, і після різкої відмови при великому стажі куріння, недолік ацетилхоліну може привести до дратівливості, погіршення пам’яті, млявості, швидкому втомленню, депресії. Саме з цієї причини, багато хто не може кинути палити, витримуючи паузу не більше тижня.

Крім того, кидати курити відразу і різко дуже важко психологічно, і морально непідготовлені люди зриваються, знову купують сигарети.

Психологічна сторона відмови від цієї згубної звички має особливе значення при вагітності. Стрес, який викликає відсутність нікотину, важко впливає на моральний стан жінки, але шкода від куріння набагато більше. Нікотин і його смоли отруйно діють на організм дитини, можуть привести до завмирання вагітності, вроджених вад і т.д. тому, коли на жінку лягати відповідальність ще за одне життя, варто зробити правильний вибір і відмовитися від куріння різко, не розтягуючи цей процес.

Відчуваємо силу волі.

Чи можна різко кидати курити? Різко або поступово кидати палити? Що станеться з організмом потім? Після різкої відмови від куріння, людина більш гостро відчуває все, що відбувається з його організмом, а наслідки для здоров’я можуть бути самими різними. У його житті з’являються неприємні моменти і симптоми:

Ранковий кашель посилюється. Це один з перших сигналів перебудови-організм намагається очистити легені, позбутися від токсичних і шкідливих компонентів сигаретного диму, звикнути до життя, вільної від куріння.

Загальна слабкість і млявість – це наслідки нікотинової абстиненції, які можуть бути виражені в різному ступені у різних людей. Але вони обов’язково присутні в житті людини, який відмовився від куріння. Крім слабкості можуть бути виражені відчуття розгубленості, неуважність і забудькуватість.

При великому стажі куріння нікотин настільки легко приймається організмом, що обмінні процеси підлаштовуються під його постійне надходження. Тому, при різкій відмові від куріння, обмінні процеси, повертаючись в «незвичне» звичне русло, можуть викликати відчуття нестачі повітря, пітливість, запаморочення, нудоту, брадикардію.

Коли курець при великому стажі різко кинув палити, у нього виникає психологічна проблема – з’являється відчуття втрати чогось дуже особистого і важливого. Тому важливо мати правильний настрій, і при необхідності працювати з психологом.

Єдиним плюсом при різкому киданні є те, що переживши наслідки в гострому періоді, людина починає інтенсивно втрачати бажання знову затягнутися сигаретою. Думка людей, які кинули палити, з цього приводу визначено – кидати палити потрібно якомога швидше, і краще це робити під наглядом лікарів. Навіть якщо в цей момент дуже хочеться закурити – потрібно перетерпіти і після нав’язливі думки потягнутися до сигарети будуть з’являтися все рідше.

Нікотинова ломка.

Якщо різко кинути палити, сильніший і молодий організм легше перенесе брак нікотину, у нього будуть відзначатися короткочасні прояви симптомів, зазначених вище. Але не можна дуже різко кидати курити літнім людям, так як захисні механізми у них ослаблені і може виникнути нікотинова ломка. Симптоми нікотинової ломки:

підвищена тривожність; неконтрольовані спалахи гніву; сильна дратівливість, нетерпимість; різкі зміни настрою з переважанням поганого; порушення концентрації уваги; безсоння; постійне відчуття голоду, який неможливо вгамувати.

Стан нікотинової ломки може бути небезпечно для здоров’я, пережитий організмом стрес особливо виражений на другий-третій день відмови і, особливо якщо курець сердечник, вимагає медикаментозної допомоги. Тому шкідливо різко кидати курити.

Повільно, але впевнено.

Коли кидаєш палити поступово, немає сильно виражених симптомів нікотинової абстиненції. Рівень нікотину знижується плавно, по днях, сигарети поступово відходять на другий план, а потім назавжди зникають з життя. Такий метод відмови хороший при довгому курильному стажі, але у нього є вагомий недолік — при киданні курити сигарети поступово, людина ще буде відчувати тягу до нікотину ще дуже довго, слабшати вона почне через місяці. Крім того, якщо кидати курити не різко, всі вищеописані проблеми для вас будуть не актуальними.

Справитися зі шкідливою звичкою куріння можна, головне мати бажання і налаштуватися на успіх. Якщо не вистачає сили волі назавжди відкласти пачку сигарет в сторону, можна скористатися нікотиновим пластиром. Щоб не було спокуси потягнутися за сигаретою, приберіть з дому все запальнички і попільнички, замість них поставте вазочки з льодяниками.

Якщо у вашій компанії курять, і впоратися з бажанням закурити дуже важко, спробуйте обдурити вашу підсвідомість – будь-який напій пийте через соломинку.

Найчастіше пийте зелений чай — він допоможе швидше вивести з організму токсини, а значить період «ломки» буде менш виражений.

І, звичайно ж, якщо вирішите кидати курити не різко, почніть займатися спортом. Активні рухи і достатня м’язове навантаження послаблять тягу до нікотину, не дозволять набрати зайву вагу, поліпшать ваше самопочуття, і піднімуть настрій.

Кинув палити: що відбувається в організмі чоловіка?

Як тільки надходження нікотину в організм припиняється, починається фаза відвикання. Ця речовина відносять до дуже легким наркотиків, тому відмова не викликає ніякої «ломки». Ви відчуєте лише невеликий дискомфорт, подібний до відчуття легкого голоду або почуття, коли нічим зайняти руки. Це те, що палять відчувають все своє життя.

Завзятим курцям знайома ця проблема. Вони знають, що зазвичай буде далі: рука сама тягнеться до пачки. Насправді в цьому дискомфорті немає нічого поганого. Навпаки, він свідчить про те, що Ваш організм одужує, і мова йде не тільки про тіло, але і про мозок, який пам’ятає всі «прекрасні» моменти з сигаретою.

Схожі процеси бувають при підвищенні температури тіла. Звичайно, в такому стані людина відчуває себе недобре, проте він знає, що в цей час тіло бореться з інфекцією. Це ж вірно і для відмови від сигарет. Тільки от відвикання від нікотину і поруч не стоїть зі звичайним нежиттю.

Будь-які відчуття і будь-який наслідок для організму (в тому числі дискомфорт, що виникає після того, як людина кинула палити) пов’язані не тільки з нікотином. Незвичайні відчуття обумовлені нормалізацією роботи тіла, мозку і організму в цілому, що абсолютно природно для організму людини.

Чому зміни після відмови від куріння часто виглядають як надбавка у вазі? Тому що людина, яка відмовилася від «шкідливої звички» шляхом докладання сили волі, змушений якось компенсувати втрачене «задоволення». Найдоступніший і простий джерело радості-їжа.

Що веде до депресії, коли курить вирішується кинути? Його кожен день терзає бажання покурити, але робити цього не можна. Ці механізми є тією самою психологічною складовою нікотинової залежності. Все це не має ніякого відношення до фізичної тязі.

Якщо різко кинув палити, які будуть наслідки для організму?

Зазвичай людей цікавлять фізичні наслідки, які можуть з’явитися при відмові від сигарет. На це в першу чергу хочеться відповісти, що величезна кількість людей, які пройшли курс в центрі Аллена Карра, не відчувають ніяких фізичних симптомів. Оскільки велика частина неприємних відчуттів створюється не фізичним відвиканням, а деяким ментальним процесом.

У невеликого відсотка наслідки після відмови від куріння зводяться до слабкості або легкого нездужання в перші дні. Це пояснюється просто: організм не отримує потужну дозу стимулятора у вигляді отруйної речовини, що викликає звикання, — нікотину. Тілу потрібен час, щоб звикнути і відновити процеси вироблення адреналіну. Так що це теж нормальне явище.

Ті, хто кинули палити, відзначають такі наслідки для організму, як дивне відчуття в голові і сонливість. Це також легко пояснюється. Організм курця вже «забув», що означає нормальний рівень кисню, і тепер потрібно його відновити, а також привести в порядок постраждалі кровоносні судини.

Наслідки відмови від сигарет: що робити?

Як допомогти тілу? Ніяк! Організм сам знає, що і як робити. Не заважайте йому. Просто живіть без «шкідливої звички». Незабаром ви помітите, що кожна клітина організму отримує кисень і необхідні їй поживні речовини, а самопочуття покращилося. В першу чергу це помітно по м’язам. Вони стають еластичнішими, швидше відновлюються після навантажень.

Наслідки після відмови від куріння зачіпають і центральну нервову систему. Клітини мозку буквально починають «оживати», оскільки припинилося нікотинове вплив на них. Що відбувається в організмі чоловіка або жінки? Поліпшується пам’ять і увагу, підвищується розумова і фізична працездатність.

Наслідки для організму після того, як людина кинула палити, є виключно позитивними. Без вдихання окису вуглецю капіляри і судини перестають звужуватися. Це також покращує надходження кисню до клітин.

Що відбувається в організмі колишнього курця?

Сон стає повноцінним і освіжаючим. Якщо людина різко кинув палити, то після припинення надходження отруйних речовин мозок починає краще відпочивати і продуктивніше працювати. Наслідки такого кроку для організму, без сумніву, позитивні.

Настрій у кинув «шкідливу звичку» підвищується. Зазвичай курці не висипаються. Яке у них при цьому буде настрій? Відповідь очевидна.

Неважливо, молода жінка чи кинула «шкідливу звичку» або чоловік в літньому віці звільнився від нікотину, — це робить життя будь-якої людини більш гармонійною. Які проблеми його залишають? Хронічний недосип, постійна втома, нестача енергії — лише мала їх частина. Тепер все це в минулому.

Кинув палити: наслідки для організму по днях.

Які можуть бути симптоми, коли кидаєш курити? У перші дні після того, як людина кинула палити, можуть спостерігатися негативні наслідки для організму. Наприклад, посилиться кашель, буде активно відходити мокрота. У якийсь день може здатися, що стало гірше. Але це не так: просто в легенях за час куріння накопичилося дуже багато смоли, і тепер організм активно від неї позбавляється.

Але позитивних наслідків для організму набагато більше, і вони проявляються буквально по днях після того, як людина кинула палити.

Перший день: знижується концентрація чадного газу в крові. Другий день: запускається процес відновлення слизових оболонок кишечника. Третій день: приходить в норму тонус кровоносних судин. Четвертий день: нормалізується приплив крові до головного мозку. П’ятий день: заживають мікротравми в ротовій порожнині. Шостий день: запускається процес очищення крові. Сьомий день: організм практично позбавляється від фізичної залежності від нікотину.

Відновлювальні процеси йтимуть ще довго, але головний етап пройдено — організм став на шлях оздоровлення.

Ми не стверджуємо, що відбуваються чудеса, що тепер у Вашому житті не буде стресів і нездужань. Але у здорової людини, який позбувся залежності, з’являється більше сил і енергії, щоб справлятися з життєвими негараздами.

Життя того, хто кинув палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років не тільки яскравіше, але і довше!

В межах однієї статті складно перерахувати всі позитивні зміни після відмови від куріння. Важливо зрозуміти, як можна допомогти собі стати здоровим і активним.

Якщо людина вирішила кинути палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років стажу, наслідки для його здоров’я в будь-якому випадку будуть позитивними, що неодноразово говорять вчені і підтверджує наука.

Не варто боятися, що, якщо людина різко кинув палити, негативні наслідки для організму не змусять себе чекати. Це зовсім не так. Наше тіло володіє природною мудрістю, йому просто потрібно допомогти очиститися від отрути. Як це зробити? Просто слідуйте за обраним шляхом. Довіртеся природі, і вже завтра ви відчуєте приємні зміни!

Завдяки «Легкому способу» ви з радістю скажете: «Я кинув і не курю вже багато років!»

Як краще кинути палити різко або поступово.

Про те, що куріння не менш небезпечно, ніж алкоголізм або наркоманія, відомо вже давно. До того ж звикання до тютюну настає значно швидше. А говорити про те, що курець завдає непоправної шкоди своєму здоров’ю, взагалі не варто, це і так всім ясно. Додатково до всього перерахованого варто згадати ще й про фінансові витрати на щоденне придбання сигарет.

Зрозумівши і оцінивши весь негатив, який заподіює ця шкідлива звичка, багато курців хочуть від неї позбутися. Ось тут і виникає питання: а як це зробити правильно? Як краще кинути палити: різко або поступово, що б не завдати ще більшої шкоди своєму організму? Про це далі.

Якої шкоди завдає куріння.

Щоб дійсно зрозуміти, якої шкоди завдає здоров’ю тютюнопаління, потрібно знати, з чого складаються Сучасні сигарети:

нікотин-один з найсильніших наркотиків, швидко викликають залежність; чадний газ – майже 10% від загального складу диму (в 200 разів швидше засвоюється гемоглобіном, ніж кисень); ціаністий водень – сильна отрута, який перешкоджає засвоєнню кисню тканинами організму; миш’як, хром, бензол, кадмій, нікель, берилій – отруйні канцерогени.

Це далеко не весь список речовин зі складу тютюну. При постійному курінні вони накопичуються в організмі людини і здатні спровокувати ряд захворювань. Чим довше людина курить, тим більше шкідливих речовин осідає в організмі. Ось короткий перелік станів, які можуть виникнути на тлі тютюнопаління:

патології органів дихання: запалення дихальних шляхів, емфізема легенів, злоякісні пухлини; погіршення кольору шкіри; екзема; розвиток карієсу; хвороби серцево-судинної системи: інфаркт, тромбоз, ішемічна хвороба серця, інсульт; закупорка судин, внаслідок чого розвивається кисневе голодування.

І, мабуть, найголовнішим захворюванням є рак. Злоякісна пухлина може з’явитися в будь-якому місці в організмі людини і спричинити за собою смерть.

Як реагує організм на відмову від тютюну.

кинути курити різко

Рішення кинути палити-це відповідальний крок, до якого людина приходить, усвідомивши всю згубність цієї звички. Найчастіше воно дається непросто. Вирішальними факторами тут є психологічний настрій і готовність зіткнутися з виникаючими труднощами.

Тютюнопаління — це залежність людини від штучного нікотину. Коли ця отрута припиняє надходити ззовні, організм відчуває його дефіцит і піддається стресу.

Перше, що відчуває колишній курець, – це «ломка» без нікотину. Бажання взяти сигарету збільшується в десятки разів, виникають нервозність і дратівливість, іноді навіть сплески агресії. Але це не єдине, що переживає людина в момент відмови від тютюну. До цих ознак додається ряд інших симптомів:

запаморочення; зниження артеріального тиску; уповільнення серцебиття; шум у вухах; почастішання пульсу або аритмія; загальне нездужання; запалення слизової порожнини рота; першіння в горлі; непрохідне відчуття голоду; кашель, нежить; болі в області живота; висип на шкірі; порушення або відсутність сну.

Також під час» ломки » є ризик розвитку депресії, що може спричинити за собою апатію, меланхолію або надмірну тривожність.

У будь-якому випадку пережити кілька симптомів при відмові від тютюнових виробів доведеться. Тільки одна людина на кілька сотень може похвалитися безболісним періодом відвикання від нікотину.

Для того, щоб якомога легше пережити цей етап, потрібно знати, з якими труднощами належить боротися. Правильний підхід до справи і хороший психологічний настрій – це вже половина шляху до життя без сигарет.

Поступова відмова від куріння.

Згідно з офіційною думкою лікарів, відмовлятися від куріння варто плавно. Це допоможе організму пережити відмову від нікотину з найменшими втратами. За весь час, який людина споживала тютюнові вироби, у нього виникла залежність від них. Якщо розглянути детальніше, то повчиться приблизно така схема:

Отримання штучного нікотину. Стадія уявного задоволення. Зниження кількості нікотину. Потреба в дозі. Отримання нової порції.

Розірвати такий ланцюжок просто, якщо дійсно цього хотіти. Першорядно необхідно запастися терпінням і силою волі.

Поступове відвикання від куріння ділиться на кілька етапів:

Курець повинен точно визначитися, чи готовий він до цього кроку, чи не зірветься він і не закурить чи знову. Людина повинна бути твердо впевнений у своєму рішенні і володіти сильним характером.

Другим етапом є підготовка організму і моральний настрій. Цей етап, мабуть, найважливіший. Під час нього курець намагається знайти альтернативу курінню. При відмові від тютюну організму потрібно додатковий скидання енергії, і дуже важливо його забезпечити. Для цього можна відвідувати спортивний зал, Шейпінг, танці, частіше бувати на свіжому повітрі. Прогулянки за містом і плавання також допоможуть впоратися з виниклим стресом.

Підготувати потрібно не тільки себе, але і своїх близьких. Варто попросити їх бути стриманіше і ставитися з розумінням до можливих конфліктів. Період відвикання від сигарет складний і не проходить безслідно як для курця, так і для його оточення в 95% випадків.

Останнє-це втілення задуманого в життя. Коли перші два етапи пройдені, можна переходити до третього. Відмовлятися від сигарет потрібно поступово, тим самим даючи організму можливість адаптуватися до змін, що відбуваються.

Починаючи з дня » Х » слід перейти на сигарети з меншим вмістом нікотину і смол, а також зменшити кількість перекурів на добу. Якщо до цього сигарети містили 12 мг нікотину, то їх замінюють на вироби з 3 мг.по можливості потрібно курити на 4 штуки сигарети менше, ніж до цього. У крайніх випадках, коли залежність турбує вже давно і впоратися з нею важко, допускається зменшення на 2 сигарети в день.

Коли виникає тяга знову закурити, її замінюють заняттями спортом, насінням або розсмоктуванням цукерок. По початку це буде важко, але з часом організм навчиться отримувати задоволення вже від цього, а не від тютюну.

До переваг поступової відмови від куріння відносяться:

час, призначений для адаптації організму; попередня підготовка курця фізично і морально; можливість своєчасно відреагувати на зміни в організмі.

Важливо! Перші 10 днів вважаються найскладнішими. Організм відчуває нестачу нікотину і починає вимагати нову дозу. Людина відчуває ломку, майже як при наркотичній залежності. У цей час важлива підтримка близьких людей, потрібно твердий намір позбутися від цієї звички у самого курця.

Також такий спосіб відмови від сигарет має свої недоліки. Ось їх короткий перелік:

час; збільшення цінності сигарети; помилкове самопоощрение.

У поступовій відмові від тютюнопаління час може грати проти людини. Зменшувати кількість сигарет щодня виходить далеко не у всіх, хто кидає палити. Тим самим процес відмови може затягнутися на кілька тижнів або навіть місяців.

Заміщення одного прийому нікотину чимось іншим змушує людину чекати наступного перекуру. Він з нетерпінням дивиться на годинник і, коли з’являється можливість перекурити, він з насолодою йде за сигаретою. У цей момент організм отримає те, чого він так сильно чекав – нікотин. А значить, і важливість, цінність викуреної сигарети для людини зростає. Також і з помилковим самопоощрением. Витерпівши зайву годину, курець «винагороджує» себе новою дозою нікотину.

Різка відмова від куріння.

На такий спосіб позбавлення від нікотинової залежності здатні далеко не всі курці. Відмовитися від цієї шкідливої звички можуть тільки сильні духом люди. Для цього їм потрібно пройти всі ті ж три етапи:

Різниця між поступовою відмовою від сигарет і різким в тому, що часу на адаптацію у організму немає.

Курець на першому етапі повинен спланувати свої подальші дії. Оптимальним варіантом буде відзначити в календарі дату відмови від тютюнопаління.

Етап звершення є найголовнішим. Як то кажуть, вмирають тільки один раз. Так і з курінням: якщо було прийнято тверде рішення відмовитися від тютюну – значить, треба відмовлятися і більше не повертатися до нього.

Головна перевага такого способу-це, мабуть, швидкий видимий результат. Зміни, які відбуваються з організмом при відмові від тютюну, стають більш вираженими і яскравими. Також тяга до куріння проходить значно швидше.

А ось недоліків значно більше. При різкій відмові від нікотину можуть спостерігатися такі симптоми:

депресія; втрата сил, нездужання; порушення сну; проблеми з артеріальним тиском; головний біль.

Перший тиждень відвикання організму проходить найскладніше. Великий ризик зірватися і закурити знову. Крім цього, можуть загостритися існуючі хронічні захворювання. Різка відмова від куріння здатний спричинити за собою депресію або апатію.

Початкове нездужання організму буде тривати приблизно 10 днів і досягне свого піку на 3 добу. Перетерпівши цей час, курець практично позбавляється від тяги до куріння.

Важливо! Основним недоліком різкої відмови від сигарет є ризик повернутися до них навіть через місяці або роки перерви.

Як правильно кидати курити.

Відмовлятися від цієї звички потрібно. Але як зробити це з найменшою шкодою для здоров’я?

Існує ряд загальних рекомендацій:

перед відмовою від куріння потрібно підготувати організм; приділяти увагу самоконтролю і самодисципліні; коригувати харчування; займатися спортом; навчитися отримувати задоволення без тютюну.

Рекомендації прості, але дієві.

Що кажуть лікарі.

Конкретної відповіді на це питання, як краще кинути палити, не дасть жоден лікар. Все залежить від таких факторів як:

стаж куріння; кількість викурених сигарет на добу; психологічний стан людини.

З огляду на всі ці ознаки, потрібно підбирати індивідуальний план відмови від тютюну для кожного конкретного випадку. Але і при повільному, і при різкому відлучення від сигарет курцеві доведеться боротися з симптомами відвикання організму від нікотину.

Іноді залежність настільки сильна, що людині необхідна допомога нарколога або кодування.

Підбивати підсумки.

Відмова від нікотину — це стрес для організму, тому ризикувати не варто. Обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем і підібрати найбільш вигідний варіант.

Великий ризик загострення захворювань, але це не повинно стати причиною повернення до сигарет. Можливо, буде потрібно повне обстеження організму, додаткове медикаментозне лікування наслідків «дружби» з нікотином.

Кидати курити, звичайно, потрібно. Але як це зробити, може вирішити тільки сам курець. Потрібно спиратися на власні сили, допомогу рідних і рекомендації лікаря.

Що може бути якщо різко кинути палити.

Напевно кожен курець хоча б раз замислювався про те, що потрібно кинути цю шкідливу звичку, а кожен другий-третій намагаються це зробити. Але спроби «зав’язати» не завжди успішні. Різко кинути палити наважиться не кожен, та й наслідки різкої відмови від куріння можуть бути непередбачувані. Чи дійсно це так? Може просто відмовитися від сигарети раз і назавжди набагато простіше? З питанням, чому не можна різко кидати курити, ми розберемося в цій статті.

Чи можна різко кидати курити.

Згубний нікотин.

Всі знають, що куріння небезпечно, до того ж, МОЗ не втомлюється про це попереджати. Але не всім відомо, якої саме шкоди здатний завдати нікотин і продукти його розпаду на організм людини. Що станеться з організмом, якщо під час не зупинитися? Які наслідки будуть порушувати звичний уклад життя?

Куріння тютюнових виробів може стати пусковим механізмом у розвитку системних захворювань, багато з яких закінчуються летально. Людина, що знаходиться в нікотинової залежності, майже на 10 років має меншу тривалість життя, ніж його некурящий одноліток. Шкода тютюнопаління очевидна:

Розвиток онкопатологій. Курінь-практично основна причина раку легенів. Крім того, при ковтанні слини, що містить продукти розпаду нікотину, значно зростає ризик пухлин органів порожнини рота, стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Хронічні легеневі захворювання. Всім відомий «бронхіт курця» здатний ускладнитися такими серйозними станами як емфізема легенів, бронхоектази, ателектази. Порушення серцево-судинної системи. Збільшення навантаження на серце, під дією нікотину, проводить до тахікардії, гіпертонії, інфарктів. Відбувається зміна структури судинних стінок, збільшується кількість атеросклеротичних бляшок, зростає ризик утворення тромбів, закупорки судин. Розвивається облітеруючий ендартеріїт, що приводить до ампутації нижніх кінцівок. Через звуження судин в органах малого таза, розвиваються різні порушення, у чоловіків виникає передчасна імпотенція. Через згубного впливу нікотину поступово розвивається дистрофія сітківки ока, страждає зоровий нерв, і курець ризикує назавжди позбутися нормального зору. Точно так само відбувається ураження слухового нерва і згубний вплив на внутрішні структури слухового апарату. Також притупляються смак і нюх. Помітно псується зовнішній вигляд курця, що особливо виражено у жінок. Шкіра набуває жовтуватий відтінок, з’являються передчасні зморшки, синіють губи. Вранці можна помітити, що шкіра обличчя набрякла. Все це-характерне «обличчя курця».

До того ж, від нікотину темніють зуби, з’являється неприємний запах з рота.

Як простіше кидати?

Думка лікарів з приводу різкої відмови від куріння теж неоднозначно. Так, різко кинути палити можна, і так дійсно набагато простіше, але це тільки в тому випадку якщо ви не завзятий курець, що змінює сигарету за сигаретою.

Різко кинути палити можна люди з курильним стажем не більше п’яти років. Це обумовлено тим, що за такий період часу організм ще не встигає обзавестися «букетом» хронічних захворювань і наслідки відмови не будуть сильно виражені.

Якщо ж відмовитися від шкідливої звички і перестати курити сигарети вирішила людина, що палить давно і багато, все ж краще робити це поступово, так як для організму це дуже серйозний стрес, який здатний викликати небажані симптоми або загострення хронічних захворювань.

Без нікотину, постійно надходить ззовні, організм повинен перебудуватися якомога швидше, для того, щоб самостійно виробляти необхідну кількість ацетилхоліну – нейромедіатора, за допомогою якого здійснюються нейро-м’язові передачі. Курець отримував ацетилхолін завдяки сигаретам, і після різкої відмови при великому стажі куріння, недолік ацетилхоліну може привести до дратівливості, погіршення пам’яті, млявості, швидкому втомленню, депресії. Саме з цієї причини, багато хто не може кинути палити, витримуючи паузу не більше тижня.

Крім того, кидати курити відразу і різко дуже важко психологічно, і морально непідготовлені люди зриваються, знову купують сигарети.

Психологічна сторона відмови від цієї згубної звички має особливе значення при вагітності. Стрес, який викликає відсутність нікотину, важко впливає на моральний стан жінки, але шкода від куріння набагато більше. Нікотин і його смоли отруйно діють на організм дитини, можуть привести до завмирання вагітності, вроджених вад і т.д. тому, коли на жінку лягати відповідальність ще за одне життя, варто зробити правильний вибір і відмовитися від куріння різко, не розтягуючи цей процес.

Відчуваємо силу волі.

Чи можна різко кидати курити? Різко або поступово кидати палити? Що станеться з організмом потім? Після різкої відмови від куріння, людина більш гостро відчуває все, що відбувається з його організмом, а наслідки для здоров’я можуть бути самими різними. У його житті з’являються неприємні моменти і симптоми:

Ранковий кашель посилюється. Це один з перших сигналів перебудови-організм намагається очистити легені, позбутися від токсичних і шкідливих компонентів сигаретного диму, звикнути до життя, вільної від куріння.

Загальна слабкість і млявість – це наслідки нікотинової абстиненції, які можуть бути виражені в різному ступені у різних людей. Але вони обов’язково присутні в житті людини, який відмовився від куріння. Крім слабкості можуть бути виражені відчуття розгубленості, неуважність і забудькуватість.

При великому стажі куріння нікотин настільки легко приймається організмом, що обмінні процеси підлаштовуються під його постійне надходження. Тому, при різкій відмові від куріння, обмінні процеси, повертаючись в «незвичне» звичне русло, можуть викликати відчуття нестачі повітря, пітливість, запаморочення, нудоту, брадикардію.

Сьогодні ми пропонуємо вам поговорити про те, що буде, якщо різко кинути палити. Куріння — це згубна звичка, боротися з якою пробували багато поколінь. Подолати цей бар’єр далеко не кожному під силу.

Хтось намагається впоратися з курінням поступово, інші вдаються до допомоги спеціальних засобів (таблетки, жуйки, пластирі і так далі). Але є і такі люди, які намагаються відмовитися від тютюну моментально, раз і назавжди. Але що буде, якщо різко кинути палити? Які зміни в організмі відбуваються? Чи можна курити вагітним жінкам і як впливає тютюновий дим на дитину? З усіма цими питаннями пропонуємо розібратися в цій статті.

Чому хочеться курити?

Якщо вірити статистиці, то кожен курець нашої планети як мінімум три рази за своє життя намагався побороти свою шкідливу звичку. Зараз ви зможете дізнатися, чому відмовитися від сигарет так складно.

Перше, що необхідно знати: курцеві необхідний нікотин, що міститься в складі сигарети. Ось чому є таке непереборне бажання зробити хоча б одну затяжку. Ця речовина є захистом деяких рослин від поїдання їх тваринами. Адже алкалоїди мають гіркий смак.

З чого почалася нікотинова епідемія? Винуватцем масштабного поширення можна вважати Жана Нікота. Цей португальський посол вважав, що тютюн – чудодійні ліки від усіх хвороб. Він активно поширював його по всьому світу.

Відповідаючи на питання, чи шкідливо різко кидати курити, нам необхідно розібратися з тим, який вплив надає нікотин на організм людини. Важливо зауважити, що він дуже швидко поширюється по організму і є активатором нервових закінчень. Нікотин здатний стимулювати вироблення окремих гормонів, які відповідають за задоволення. Але він так само швидко розчиняється (приблизно через сорок хвилин). Курцеві необхідно викурювати мінімум одну сигарету на годину, щоб підтримувати себе в стані спокою і ейфорії. Сигарета змушує організм працювати наступним чином:

вироблення гормонів; збільшення кровообігу; стимуляція роботи серця і так далі.

Але варто врахувати і те, що така напружена робота організму призводить до швидкого зношування органів. Вони можуть просто відмовитися працювати. Перед тим як ми розберемо питання правильного відмови від куріння, пропонуємо вам розглянути типи курців. Так ви зможете віднести себе до певної категорії і зрозумієте, наскільки запущена ситуація.

Типи курців.

З боку психології виділяють всього два типи курців:

ті, які курять в силу непереборної потреби; «соціальні» курці.

Як їх розрізнити? Якщо вірити проведеним дослідженням, то швидкі і короткі затяжки здатні стимулювати роботу мозку, а довгі і повільні – заспокоювати. У першу категорію входять особи, які розтягують сигарету і насолоджуються процесом. Вони вважають за краще курити на самоті. Першої категорії курців необхідний седативний (заспокійливий) ефект нікотину. » Соціальні » курці вважають за краще курити в компанії. При цьому вони викурюють тільки двадцять відсотків сигарети, весь інший час зайнято спілкуванням. Як правило, такі люди закурюють наступну сигарету, не докуривши попередню.

Крім цього, можна всіх курців розділити на наступні групи:

повсякденні курці; непостійні.

Тяга кинути згубну звичку більше присутній у першої групи. Непостійні курці не усвідомлюють того, що можуть прив’язатися до сигарет.

Можливі наслідки різкої відмови від сигарет.

Зараз ми поговоримо про те, що буде, якщо різко кинути палити. Як ми вже говорили раніше, практично всі курці не раз намагалися позбутися згубної звички. Але проблема полягає в тому, що палить людина навіть уявити себе без сигарети не може. І це при тому, що він розуміє, якої шкоди для його здоров’я і здоров’я близьких людей несе тютюновий дим.

Якщо ви все-таки зважилися відмовитися від згубної звички, то варто вибрати найбільш підходящий метод. Отже, чому не можна різко кидати курити? Це:

послаблюється імунітет; курця виснажує сильний кашель вранці; йде швидка надбавка у вазі; людина схильна до стресів, депресії і дратівливості.

Від цих неприємних симптомів допоможе вам позбутися висококваліфікований фахівець. Відразу скажемо про те, що немає такого методу або кошти, які допоможуть позбутися від звички раз і назавжди. Тут допоможе тільки сила волі і бажання курця.

Зміни в організмі при різкому киданні.

У цьому розділі ми постараємося відповісти на досить популярне питання: коли кидаєш палити різко, що відбувається в організмі? Для початку варто відзначити, що курці з невеликим стажем (до п’яти років) можуть кинути палити набагато швидше. Зворотний випадок-стаж понад десять років. Різка відмова від сигарет може привести до різних проблем з організмом. Нікотинова залежність формується протягом мінімум п’яти років. Якщо стаж менше, то причина криється не в нестачі нікотину організму, а в психологічній прихильності.

Отже чому не можна різко кидати курити людям, стаж яких — більше десяти років? Якщо ви вирішите за один день позбутися згубної звички, то почнеться так звана «нікотинова ломка». Причина її-нестача ацетилхоліну в організмі людини, що проявляється наступним чином:

Кожен з перерахованих симптомів обов’язково пов’язаний з дефіцитом ацетилхоліну в організмі.

Як різко кинути палити?

Якщо ви остаточно вирішили вести здоровий спосіб життя, то вам доведеться вивчити безліч методик, що розповідають про те, як краще кинути палити. Різко відмовитися від сигарет дуже складно, особливо якщо немає добровільного бажання курця.

Як правило, всі методики припускають погодинний розпорядок дня протягом якогось проміжку часу (тиждень, місяць і так далі). Це допомагає скоротити тягу до нікотину. Напевно багато хто чув про те, що люди, які кидають палити, швидко набирають вагу. «Нікотинова ломка» не представляє ніякої загрози, вона схожа на відчуття голоду. Відразу відзначимо, що це не побічний ефект відмови від сигарет, а відсутність самоконтролю. Людина відчуває голод-їсть (набагато більше звичайного). У підсумку через місяць можна виявити надбавку на вагах в десять кілограмів і більше.

А що буде, якщо різко кинути палити при стажі більше десяти років? У даній категорії людей різка відмова від куріння може спричинити більш серйозні проблеми зі здоров’ям (особливо це стосується людей старшого віку). В даному випадку доцільніше звернутися до фахівців. При цьому час для відмови ніяк не збільшиться щодо» новачків » в курінні. Єдина відмінність-додаткова медикаментозна допомога. Якщо позбавлятися від тютюнової залежності в спеціалізованих центрах, то там передбачені наступні заходи:

медикаментозна допомога( нікотинові пластирі, таблетки); Психологічна допомога (тренінги, що направляють на шлях життя «без диму», що позбавляють від депресії).

У будь-якому випадку позбутися від куріння досить важко. Але ви зобов’язані це зробити заради себе самого і своїх рідних. Кинути палити зможе тільки та людина, яка полюбить себе.

За і проти.

Ми розібралися з тим, що буде, якщо різко кинути палити, а тепер — трохи про плюси і мінуси різкої відмови від сигарет. Якщо не брати в рахунок те, що у різкої відмови є маса побічних ефектів, можна помітити і плюси.

Ця вигода полягає в наступному: тяга до сигарети проходить набагато швидше. Це пов’язано з тим, що при відсутності початкового синдрому відміни піде і бажання затягнутися. Якщо розглядати цей показник щодо методик поетапного відмови, то в останньому випадку він сильно розтягується.

Проте різка відмова від куріння протипоказаний людям, стаж куріння яких перевищує десять років. Це пов’язано з присутністю сильної «ломки».

Що думають з цього приводу лікарі?

Отже, чи можна різко кидати курити. Думки фахівців з цього приводу однозначні. Хоч раніше ми говорили про те, що різка відмова від тютюнового диму може завдати шкоди здоров’ю, медики вирішили, що цей метод набагато дієвіше. Висновок: різко кидати курити не тільки можна, але і потрібно.

А як же бути з негативними наслідками? Важливо те, що якщо людина знає заздалегідь, з чим йому доведеться зіткнутися, то подолати труднощі буде набагато простіше. Ці побічні ефекти-нормальна реакція організму на відмову від куріння. Однак варто звернути увагу на те, що перед вибором методики необхідно проконсультуватися з фахівцями на предмет наявності протипоказань.

Куріння під час вагітності.

А зараз ми переходимо до докладного розгляду питання різкого кидання куріння при вагітності. Взагалі, вагітність — це найщасливіший час для майбутніх батьків. Але деякі майбутні мами стикаються з проблемою: треба кинути палити. Звичайно, жінці починати курити не варто зовсім, але статистика говорить про те, що дана згубна звичка в основному властива в двадцять першому столітті жінкам, а вік, в якому дівчинка вперше зробила затяжку, стає все менше.

Деякі майбутні мами відразу відмовляються від сигарет, коли чують суворе «ні» від гінеколога, інші спираються на сприятливий досвід подружок («я курила всю вагітність, і у мене дитина народилася здоровою»).

Але варто звернути увагу і на дослідження вчених (близько трьохсот). За цими даними можна обчислити ускладнення, з якими може зіткнутися вагітна жінка, що палить:

недоношеність малюка; перинатальна смерть; маленька вага дитини; фізичні патології; спонтанний аборт; прееклампсія; вроджені захворювання; психічні розлади; інтелектуальні розлади і так далі.

Чим небезпечна ця звичка?

кинути курити різко

Коли малюк знаходиться в утробі матері, у них єдиний організм. Коли мама затягується, то дитинку оточує «димовою завісою». Це, в свою чергу, викликає спазм судин і кисневе голодування.

Крім цього, можна помітити і плацентарні зміни. Плацента набуває більш округлу форму і стоншується. Вплив нікотину може викликати великий інфаркт плаценти і раннє її відшарування. Це може привести до спонтанного аборту, неонатальної смерті, уповільнення в розвитку.

Тепер ми більш детально розглянемо питання:

Що буде, якщо різко кинути палити вагітній жінці? Як нікотин впливає на дитину і на перебіг вагітності? Як полегшити процес відвикання?

Вплив на вагітність.

У медицині існує діагноз «фетальний тютюновий синдром», який ставлять малюкові в наступних випадках:

майбутня мати викурює більше 5 сигарет в день; гіпертензія в період виношування; симетричне уповільнення зростання у новонародженого; стоматит; підвищене згортання крові; слабкий імунітет; передчасне старіння шкіри.

Як вже говорилося раніше, основний вплив нікотину позначається на плаценті, яка помітно тоншає, зменшується у вазі. Крім цього, спостерігаються порушення в кровопостачанні. Це все може привести до передчасного її відшарування, крововиливу і смерті Малюка.

Куріння тягне за собою спазм маткових артерій, підсумок-погане плацентарний кровообіг. Це призводить до того, що дитині не вистачає кисню і його зростання сповільнюється. А високий вміст вуглекислого газу може викликати гіпоксію.

Планування вагітності.

І так, при вагітності чи можна різко кидати курити? Наслідки від куріння під час планування вагітності можуть бути наступні:

у чоловіків спостерігається зменшення якості сперми; у жінок зменшується кількість яйцеклітин.

Медики стверджують, що навіть процедуру ЕКЗ у курців проводити набагато складніше. Адже у курців жінки і чоловіки число спроб може збільшитися в два рази.

Чоловічий організм відновлюється набагато швидше. За умови того, що курив тільки один тато, планувати зачаття можна тільки через три місяці після відмови від куріння.

Кинути палити під час вагітності: різко або поступово?

Всі мами без винятку знають, що всі життєво важливі органи формуються в перші дванадцять тижнів вагітності. Саме зараз лікарі рекомендують бути майбутнім мамам більш акуратними у всьому. А куріння і вагітність – це взагалі взаємовиключні поняття! А як бути, якщо вагітність не планувалася? Чи можна різко кинути палити при вагітності або це робити поетапно? Що кажуть лікарі з цього приводу?

Багато на питання, чи можна різко кинути палити при вагітності, дають сувору відповідь: звичайно! Адже кожна затяжка завдає шкоди маленькому організму. Якщо мама побачила дві заповітні смужки на тесті, то про сигарети і мова йти не може.

Але є і більш консервативні гінекологи, які радять кидати курити майбутнім мамам з великим стажем куріння поетапно. Як правило, вони радять збільшувати інтервал між сигаретами, а за два тижні повністю відмовитися від згубної звички. Адже організм в момент відмови від куріння відчуває стрес, що може стати причиною викидня.

Полегшення процесу відвикання.

Отже, ми відповіли на питання, під час вагітності чи можна різко кидати курити. Наслідки куріння протягом вагітності можуть бути найрізноманітнішими. Не варто прислухатися до порад подружок, зверніться до фахівця.

Тут ми можемо дати невеликі поради, які допоможуть подолати нікотинову ломку, що виникла в результаті відмови від сигарет. Не варто вдаватися до допомоги спеціальних таблеток, жуйок і пластирів. Зберіть всю волю в кулак, зараз тільки від вас залежить здоров’я малюка. Поміняйте звичні атрибути. Варто прибрати всі запальнички і попільнички. Уникайте компаній, що палять і задимлених приміщень. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Багато ранок воліють починати з чашки кави і сигарети, замініть їх на склянку смачного соку і прогулянку на свіжому повітрі.

Щоб не думати про сигарети, потрібно постійно чим-небудь займатися. Запишіться на йогу для вагітних, фітнес, тренінги і так далі.

Автор: Олександр Фомін.

Клієнти центру Аллена Карра часто задають питання: «якщо різко кинути палити «які наслідки це викличе?»Їх побоювання здаються виправданими, так як зараз можна знайти багато фактів в Інтернеті, що підтверджують це: у кого-то знайомі набирають вагу після відмови від «шкідливої звички», хтось страждає від депресії через те, що тепер не ходить з колегами на перекури. Хтось задається питанням: «якщо кинув палити, то що відбувається в організмі чоловіка?»Все Буде Добре-це позитивно позначиться на потенції. А вагітним жінкам деякі лікарі не рекомендують відмову від сигарет, так як, якщо жінка кине палити, це викличе стрес для плода. Яких тільки байок ми не чули за роки своєї роботи!

Ми в пошуках істини вирішили написати цю статтю і провести для вас безкоштовний вебінар, який відбудеться вже завтра. На ньому ми детально розповімо, що відбувається, коли ви кидаєте палити, і як це впливає на ваш організм.

Незважаючи на те, що ми вже розповідали про 10 переваг, які людина отримує, кинувши палити, багато хто все ще впевнені, що відмова від сигарет — це шлях страждань. Давайте поміркуємо логічно і подивимося, що буде, якщо людина кинула курити, чи з’являться наслідки для організму, якими вони будуть.

Що може статися, якщо людина перестане поставляти в свій організм отрути? Правильно-нічого поганого!

Кинув палити: що відбувається в організмі чоловіка?

Як тільки надходження нікотину в організм припиняється, починається фаза відвикання. Ця речовина відносять до дуже легким наркотиків, тому відмова не викликає ніякої «ломки». Ви відчуєте лише невеликий дискомфорт, подібний до відчуття легкого голоду або почуття, коли нічим зайняти руки. Це те, що палять відчувають все своє життя.

Завзятим курцям знайома ця проблема. Вони знають, що зазвичай буде далі: рука сама тягнеться до пачки. Насправді в цьому дискомфорті немає нічого поганого. Навпаки, він свідчить про те, що Ваш організм одужує, і мова йде не тільки про тіло, але і про мозок, який пам’ятає всі «прекрасні» моменти з сигаретою.

Схожі процеси бувають при підвищенні температури тіла. Звичайно, в такому стані людина відчуває себе недобре, проте він знає, що в цей час тіло бореться з інфекцією. Це ж вірно і для відмови від сигарет. Тільки от відвикання від нікотину і поруч не стоїть зі звичайним нежиттю.

Будь-які відчуття і будь-який наслідок для організму (в тому числі дискомфорт, що виникає після того, як людина кинула палити) пов’язані не тільки з нікотином. Незвичайні відчуття обумовлені нормалізацією роботи тіла, мозку і організму в цілому, що абсолютно природно для організму людини.

Чому зміни після відмови від куріння часто виглядають як надбавка у вазі? Тому що людина, яка відмовилася від «шкідливої звички» шляхом докладання сили волі, змушений якось компенсувати втрачене «задоволення». Найдоступніший і простий джерело радості-їжа.

Що веде до депресії, коли курить вирішується кинути? Його терзає бажання покурити, але робити цього не можна. Ці механізми є тією самою психологічною складовою нікотинової залежності. Все це не має ніякого відношення до фізичної тязі.

Пройдіть тест і через хвилину дізнаєтеся, чи легко Вам буде кинути палити.

Якщо різко кинув палити, які будуть наслідки для організму?

Зазвичай людей цікавлять фізичні наслідки, які можуть з’явитися при відмові від сигарет. На це в першу чергу хочеться відповісти, що величезна кількість людей, які пройшли курс в центрі Аллена Карра, не відчувають ніяких фізичних симптомів. Оскільки велика частина неприємних відчуттів створюється не фізичним відвиканням, а деяким ментальним процесом.

У невеликого відсотка наслідки після відмови від куріння зводяться до слабкості або легкого нездужання в перші дні. Це пояснюється просто: організм не отримує потужну дозу стимулятора у вигляді отруйної речовини, що викликає звикання, — нікотину. Тілу потрібен час, щоб звикнути і відновити процеси вироблення адреналіну. Так що це теж нормальне явище.

Ті, хто кинули палити, відзначають такі наслідки для організму, як дивне відчуття в голові і сонливість. Це також легко пояснюється. Організм курця вже «забув», що означає нормальний рівень кисню, і тепер потрібно його відновити, а також привести в порядок постраждалі кровоносні судини.

Наслідки відмови від сигарет: що робити?

Як допомогти тілу? Ніяк! Організм сам знає, що і як робити. Не заважайте йому. Просто живіть без «шкідливої звички». Незабаром ви помітите, що кожна клітина організму отримує кисень і необхідні їй поживні речовини, а самопочуття покращилося. В першу чергу це помітно по м’язам. Вони стають еластичнішими, швидше відновлюються після навантажень.

Наслідки після відмови від куріння зачіпають і центральну нервову систему. Клітини мозку буквально починають «оживати», оскільки припинилося нікотинове вплив на них. Що відбувається в організмі чоловіка або жінки? Поліпшується пам’ять і увагу, підвищується розумова і фізична працездатність.

Наслідки для організму після того, як людина кинула палити, є виключно позитивними. Без вдихання окису вуглецю капіляри і судини перестають звужуватися. Це також покращує надходження кисню до клітин.

Що відбувається в організмі колишнього курця?

Сон стає повноцінним і освіжаючим. Якщо людина різко кинув палити, то після припинення надходження отруйних речовин мозок починає краще відпочивати і продуктивніше працювати. Наслідки такого кроку для організму, без сумніву, позитивні.

Настрій у кинув «шкідливу звичку» підвищується. Зазвичай курці не висипаються. Яке у них при цьому буде настрій? Відповідь очевидна.

Неважливо, молода жінка чи кинула «шкідливу звичку» або чоловік в літньому віці звільнився від нікотину, — це робить життя будь-якої людини більш гармонійною. Які проблеми його залишають? Хронічний недосип, постійна втома, нестача енергії — лише мала їх частина. Тепер все це в минулому.

Кинув палити: наслідки для організму по днях.

У перші дні після того, як людина кинула палити, можуть спостерігатися негативні наслідки для організму. Наприклад, посилиться кашель, буде активно відходити мокрота. Може здатися, що стало гірше. Але це не так: просто в легенях за час куріння накопичилося дуже багато смоли, і тепер організм активно від неї позбавляється.

Але позитивних наслідків для організму набагато більше, і вони проявляються буквально по днях після того, як людина кинула палити.

Перший день: знижується концентрація чадного газу в крові. Другий день: запускається процес відновлення слизових оболонок кишечника. Третій день: приходить в норму тонус кровоносних судин. Четвертий день: нормалізується приплив крові до головного мозку. П’ятий день: заживають мікротравми в ротовій порожнині. Шостий день: запускається процес очищення крові. Сьомий день: організм практично позбавляється від фізичної залежності від нікотину.

Відновлювальні процеси йтимуть ще довго, але головний етап пройдено — організм став на шлях оздоровлення.

Як кинути палити самому?

Ми не стверджуємо, що відбуваються чудеса, що тепер у Вашому житті не буде стресів і нездужань. Але у здорової людини, який позбувся залежності, з’являється більше сил і енергії, щоб справлятися з життєвими негараздами.

Життя того, хто кинув палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років не тільки яскравіше, але і довше!

В межах однієї статті складно перерахувати всі позитивні зміни після відмови від куріння. Важливо зрозуміти, як можна допомогти собі стати здоровим і активним.

Якщо людина вирішила кинути палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років стажу, наслідки для його здоров’я в будь-якому випадку будуть позитивними, що неодноразово говорять вчені і підтверджує наука.

Не варто боятися, що, якщо людина різко кинув палити, негативні наслідки для організму не змусять себе чекати. Це зовсім не так. Наше тіло володіє природною мудрістю, йому просто потрібно допомогти очиститися від отрути. Як це зробити? Просто слідуйте за обраним шляхом. Довіртеся природі, і вже завтра ви відчуєте приємні зміни!

Що буде, якщо різко кинути палити?

Розлучитися з такою згубною звичкою, як куріння, напевно, пробували багато. Хтось намагається поступово відвикнути від нікотинової залежності самостійно, інші ж вдаються до допомоги будь-яких допоміжних засобів на зразок спреїв, пластирів або таблеток, а треті вирішуються кинути різко, просто відмовившись від тютюну раз і назавжди. Але що буде, якщо різко кинути палити? З цього приводу існує чимало різних думок.

Чи шкідливий різкий відмова від куріння?

кинути курити різко

Зрозуміло, різка відмова від нікотину може супроводжуватися так званим синдромом відміни — саме він найбільше лякає людей, які ніяк не наважуються кинути. Поява цих симптомів пов’язано з різними психологічними і фізіологічними факторами. Однак якщо налаштувати себе на те, що будь-які зміни, в тому числі викликають проблеми, підуть на користь, то пережити початковий період буде значно простіше. Тим більше, що багато з проблем можна попередити або зменшити їх вираженість.

Не існує достовірної статистики, яка говорила б про те, що люди з довгим курильним стажем складніше переживають відмову від куріння. Хоча саме питання, що робити, якщо я курю 20-30-40-50 років, виникає найчастіше. Величезна кількість курців з великим стажем кидали різко, при цьому не відчуваючи якихось особливих складнощів зі здоров’ям. При цьому, є чимало випадків, коли хтось курив давно і, різко кинувши, отримав погіршення загального самопочуття, виникнення гострих або загострення хронічних захворювань.

Важливо! Якщо мета ви поставили, але ще не визначилися з тим, як саме це краще зробити, перегляньте також наш пізнавальний огляд способів і методів, як швидко кинути палити.

Наслідки різкої відмови від сигарет.

Багато людей, які вирішили в один момент позбутися від цієї не зовсім хорошою звички, хотіли б дізнатися, які можуть бути наслідки різкої відмови від куріння:

Кашель. Він і без того мучить багатьох давніх курців, а кинувши, вони можуть відчути, що кашель став значно частіше і з мокротою. Якщо таке трапилося, то варто відвідати лікаря. Аускультація, або при необхідності рентген, допоможуть зрозуміти, чи є кашель наслідком якогось захворювання або ж це кашель, який з’явився через активне очищення легенів. Запаморочення. При впливі нікотину судини головного мозку звужувалися. При відсутності надходження в організм нікотину судини починають повертатися в нормальний тонус (наскільки це досяжно після тривалого часу). Мозок, «очманілий» від збільшеного припливу кисню і крові, дає реакцію у вигляді запаморочення. Порушення сну. Причини безсоння або надмірної сонливості криються в почалася перебудові організму на роботу в умовах без нікотину. Це і збільшене надходження кисню (що дає активізує ефект), і вплив психологічного дискомфорту, і нервозність через факт відмови. Диспепсія, проблеми зі стільцем. Частий стілець, запор або болі в животі можуть бути пов’язані з впливом нікотину на тонус кишечника, який під його впливом може підвищуватися, а організм з часом до цього звикає і підлаштовується. Коли нікотин відсутній, тонус змінюється, причому, в який саме бік-неможливо передбачити. Саме тому хтось може мучитися запорами, а у кого-то-навпаки, нескінченна діарея. Нестабільний настрій, нервозність. По-перше, дані ознаки пов’язані з психологічним дискомфортом — куріння стає частиною повсякденного життя, нерідко їм заповнювалися паузи, також сигарету багато хто використовує в якості заспокійливого моменту. По-друге, нікотин є стимулятором викиду особливих речовин-нейромедіаторів і гормонів, які впливають на сприйняття, настрій і реакцію на ті чи інші життєві ситуації. По-третє, не варто скидати з рахунків соціальні наслідки, адже для багатьох людей куріння є приводом для спілкування, способом підтримати або зав’язати контакт.

Важливо! Щоб знизити будь-які можливі негативні прояви, можна постаратися з першого ж дня кілька скорегувати свій раціон харчування і підтримувати організм в хорошому стані. Для цього вам на допомогу будуть наступні наші статті:

5 » за » різка відмова від куріння.

Так як багатьох курців цікавить питання, чи можна різко кинути палити, ми вирішили представити кілька позитивних моментів при такому підході:

З першого ж дня відмови від нікотину починається очищення організму від наслідків тривалого куріння. В середньому клітини оновлюються за 40-60 днів, тому вже через пару місяців без сигарет організм можна вважати очищеним від токсинів і шкідливих речовин. Нормалізується роботи нейромедіаторної системи. Організм починає активніше виробляти гормони задоволення, навіть без надходження стимулятора ззовні (нікотину). Як показують дослідження, немає якоїсь особливої різниці в ефективності між різкою відмовою від нікотину і поступовим зниженням кількість викурених сигарет. При різкій відмові НЕ формується замкнутий цикл (який досить складно зупинити), коли людина, яка відчуває себе недобре від куріння, не здатний відмовитися від тютюну, так як боїться, що без сигарет йому стане ще гірше. Практика показує, що різких відмова від сигарет в комплексі з підтримкою медичних працівників або близьких дає кращі результати по ефективності, ніж підтримка в сукупності з поступовим відмовою.

Важливо! Чітко вирішивши кинути палити, позбавте себе і від можливих оточуючих напоминалок. Наведіть порядок в будинку, викинувши всі «психологічні якоря», пов’язані з курінням, а також Позбавтеся від запаху тютюну.

5 «проти» різкої відмови від куріння.

Незважаючи на вищеописані позитивні моменти, також можуть бути і негативні наслідки різкої відмови від куріння, а саме:

Різка відмова від тютюну впливає на загальне самопочуття, а слідом за цим на настрій. Було доведено, що люди з пригніченим настроєм набагато частіше зриваються і закурюють через досить короткий час після відмови. Різка відмова від сигарет може викликати абстинентний синдром, причому великого ступеня вираженості в порівнянні з поступовим відмовою. Люди, які різко кинули палити, дуже часто повертаються до куріння під тиском оточуючих. Курці з тривалим (більш ніж 15 років) стажем куріння або у віці від 55 років дуже важко переносять різку відмову через сформувалася фізичної залежності. Також існує високий ризик загострення наявних хронічних захворювань, нерідко прихованих, що здатне викликати серйозні наслідки для здоров’я. Є приховані фактори, які є причиною того, що через півроку після відмови від нікотину, різко кинули можуть відчувати виражений синдром відміни приблизно в 1,4 рази частіше, ніж ті, хто кинув поступово.

Чи можна різко кидати курити при вагітності?

Не існує ніяких достовірно підтверджених фактів щодо того, що плід постраждає, якщо його раніше палить мати кине палити. Навпаки — вже давно відомо, що у жінок, що палять значно вище ризик народження малюка з гіпотрофією, зниженою масою тіла, порушенням імунної системи з частими його наслідками у вигляді частих і довго протікають простудних захворювань в ранньому віці, нерідко з ускладненнями.

Крім того, самі матері можуть страждати від розладу роботи шлунково-кишкового тракту, гіпоксії, погіршення роботи дихальних органів. Також у жінок, що палять в два рази частіше розвиваються ускладнення вагітності.

Так, відповідь на питання, чи можна різко кинути палити при вагітності, очевидний: варто кидати відразу і назавжди, причому на максимально ранньому терміні вагітності.

Думка докторів.

У докторів (у всякому разі, вітчизняних) немає якоїсь єдиної думки щодо різкої відмови від куріння. Але з думкою закордонних колег, які займаються проблемами відмови, вони все ж погоджуються: спосіб відмови від нікотину повинен вибирати сам курець, виходячи з багатьох об’єктивних і суб’єктивних факторів.

Важливо! Порівняльний аналіз показує, що якщо різка відмова від сигарет поєднується з підтримкою з боку психологів, референтних груп, медпрацівників, а також використанням лікарських препаратів від тютюнопаління, то через 6 місяців кількість не повернулися до нікотину буде приблизно в 4 рази більше, в порівнянні з тими, хто кидає палити різко, але без будь-якої підтримки.

Відеоматеріал.

Як тільки заходить мова про способи швидкої відмови від куріння, відразу ж знаходяться люди, які стверджують, що різко відмовлятися від нікотину шкідливо і небезпечно для здоров’я. Дійсно, саме так хочеться думати багатьом, а особливо курцям зі стажем. Але що буде, якщо різко кинути палити? — Загалом, тут все залежить від індивідуальних особливостей організму, а також психологічного настрою самої людини. Але, як правило, нічого критичного не відбувається, тому, якщо ви все-таки вирішили кинути палити, то різка відмова від сигарет — непоганий варіант.