кинути куріння

26 порад кидаючим курити.

Якщо ви приймаєте рішення відмовитися від куріння, вам нічого не потрібно робити, крім одного — не курити! Будьте впевнені: ви ні в чому не потребуєте, крім їжі і води. Вам не буде потрібно жодної сигарети для того, щоб вижити!

Ні в якому разі не покладайтеся на будь-які хімічні препарати, просто поради або просто прийняття рішення. Все це не вирішує проблеми.

У перший тиждень відмови від куріння необхідно лягати спати не пізніше 21 години. Рекомендується спати 8-10 годин, відмовитися від перегляду телевізора. Це допоможе вам позбавитися від дратівливості, стану розбитості, нападів гніву і перепадів настрою.

Вранці і ввечері приймайте душ або ванну. Душ-найбезпечніше місце для людей, які кидають палити. Коли спокуса закурити досягне найвищої точки, зайдіть в душ. Вода знімає дію синдрому відміни. Краще починати день з теплого душу, причому, закінчувати процедуру необхідно більш прохолодною водою, температура якої повинна знижуватися щодня.

Вживайте продукти з цільних злаків, овочі, фрукти, коренеплоди і горіхи – ось основа найкращого харчування.

Рух, помірна фізична активність після прийомів їжі-це найкорисніше для нашого організму. Уникайте надмірної втоми!

Коли ви відчуваєте бажання закурити, пробіжіться по сходах або сідайте на стілець і піднімайтеся з нього. Подібні заняття повинні тривати не менше 30 секунд, причому, з глибокими вдихом і видихом. Регулярні фізичні вправи збільшують шанси на перемогу.

Для звільнення від тютюну вам доведеться відмовитися від цілого списку продуктів.

В першу чергу, це кава. Кофеїн зводить нанівець всі зусилля організму по звільненню з рабства тютюну. Якщо людина продовжує вживати каву, то синдром відміни посилюється. Коли багато колишніх курців відмовилися від кави, у них набагато знизилося або взагалі пропало бажання закурити.

Вам необхідно виключити з ужитку алкоголь! Він впливає на центри управління в головному мозку, які борються із залежністю, тому від алкоголю в будь-якій формі необхідно відмовитися!

Необхідно уникати рясних застіль і їжі з великою кількістю приправ в будь-який час дня, особливо ввечері. Необхідно їсти три рази на день, причому, вечеря повинна бути не пізніше 17 – 18 годин.

Кориця є сильним подразником стравоходу, проте може стимулювати і деякі мозкові центри. Одна жінка не могла кинути палити до тих пір, поки не виключила зі свого раціону разом з іншими шкідливими продуктами і корицю. Тому під час відмови від куріння бажано відмовитися від усіх приправ (крім цибулі та часнику).

Прийнявши рішення відмовитися від куріння, винесіть з дому все, пов’язане з курінням: Запальнички, попільнички, абсолютно всі сигарети, незалежно від їх вартості.

Скажіть всім своїм друзям, рідним і колегам по роботі про прийняте рішення кинути палити. Попросіть їх підтримати вас!

Курцям, які звикли тримати в роті сигарету, радимо жувати моркву, насіння, фрукти, з’їсти порцію салату з капусти, буряка або помідорів. Не має значення, які фрукти або овочі жувати. Цукерки не рекомендуються.

Періодично робіть перерву в роботі – відкрийте вікна і кілька разів глибоко вдихніть. Коли вас долає бажання закурити, починайте глибоко дихати, затримайте повітря в легенях кілька секунд, а потім повільно видихніть. Це потрібно повторити не менше трьох разів, тоді бажання курити зникне.

Протягом перших тижнів намагайтеся уникати звичних ситуацій, в яких ви раніше зазвичай закурювали сигарету. Відмовтеся також від відвідування місць, які асоціюються з курінням, наприклад, кафе, балкон, сходовий майданчик і т.п. вибирайте для відпочинку ті місця, де куріння заборонено.

Будьте постійно чимось зайняті. Прагніть бути в суспільстві некурящих або дітей. Заповніть свій час різноманітною діяльністю. Перепирайте все, зробіть прибирання, переставте меблі, попрацюйте на городі або в саду. Робіть фізичні вправи, займіться чимось разом з вашою родиною.

Пам’ятайте наступне:

Будьте впевнені в тому, що ви в змозі більше не курити. ви нічим не гірше, ніж мільйони людей, які залишили цю звичку. Єдина особистість, яка може змусити вас курити, – це ви самі. Ви абсолютно нічого не втрачаєте, кинувши палити, навпаки, купуєте дуже багато. Ставтеся до куріння, як до згубної залежності від наркотику. Зізнайтеся собі, що ви – наркоман! А час зцілення настав зараз! Прийміть тверде рішення, що в період синдрому відміни ви не викурите і половини сигарети і не зробите навіть одну затяжку. Коли ви знайдете цю впевненість, тоді умиротворення наповнить ваше серце і розставання з сигаретами пройде досить легко. Будьте впевнені: ви не самотні, ви боретеся не тільки своїми силами. Творець Всесвіту бажає Вам допомогти! Незалежно від того, вірите ви в Творця чи ні, Бог любить і курців. Господь може допомогти всім і кожному, хто хоче назавжди розлучитися з сигаретами! Однак Бог не втручається в життя людини проти його волі. Він допомагає тільки тоді, коли людина просить його про це. Єдине, чого потребує курець, – безпосередньо особисто звернутися в молитві до Бога. Скажіть йому все просто своїми словами, наприклад: «Господи, ці сигарети знищують мене, і без твоєї допомоги я не в силах позбутися від них. Допоможи мені залишити куріння вже зараз!»Цих слів достатньо, щоб почати спілкування з Господом. Бог ніколи не відмовиться виконати такого роду прохання.

Коли у вас знову з’явиться бажання закурити і ви відчуєте, ніби хтось велить вам взяти сигарету, негайно зверніться до Бога в молитві! Постійна молитва про допомогу згори приведе вас в кінцевому підсумку до повної відмови від куріння.

за матеріалами книги Еміля Радулеску » Прощайте, сигарети!»

Як зрозуміти, що ти дійсно кинув палити.

Як виникла ця тема, або що я називаю » недоброшенностью»

Вчора мені попався на очі ролик наших білоруських журналістів про молодого хлопця, який в 13 років придбав алкогольну залежність, а до 20 кинув пити. Сама історія невибаглива, але деякі деталі його розповіді і дрібні застереження здалися дуже знайомими і надихнули розродитися постом.

Справа в тому, що сам я кидав курити двічі . Перший раз тривав близько трьох років, і він в точності відповідав тій ситуації «недоброшенности», симптоми якої описані нижче. За весь період я не викурив жодної сигарети і щиро вважав, що позбувся залежності. Почасти, так воно і було. У тому сенсі, що досяг стану»не курю і не тягне». Але на ділі значимість куріння в житті як і раніше залишалася високою. Бажання змінилося відразою: погано переносив тютюновий дим, дратували сигаретні стенди і палять в поле зору люди. Ставлення до курців стало не зовсім адекватним, з відтінком упередження і навіть гидливості. Така собі дріб’язкова перевага «здорового» людини над «хворими». Причому мені все здавалося цілком нормальним, навіть радів таким змінам, вважаючи їх ознакою повної перемоги над поганою звичкою.

Зараз я вважаю все це ознаками недоброшеності. Так, куріння сприймалося різко негативно, але при цьому примудрилося залишитися значущим, тому що як і раніше помітно впливало на поведінку. Справжнє ж позбавлення від залежності виглядає інакше. Коли ви перемагаєте залежність, колишній об’єкт пристрастей знецінюється практично до повної байдужості . Власне, це навіть і перемогою-то вважати не виходить. Ну курив, ну перестав. З тим же відчуттям можна» кинути » їсти обридле блюдо або дивитися нудний фільм. Для розуму, вільного від звички, це природний крок, а не подвиг.

І різницю Я повною мірою відчув пізніше, заднім числом, коли кинув палити вдруге. Це було в липні 2013-го, Не палю з донині, давно перестав рахувати роки і навряд чи взагалі пам’ятав би дату, якби вона не збіглася з іншими, більш важливими, подіями. Тема сигарет вже не викликає особливих емоцій і цікавить хіба що в конкретному контексті, як у випадку цієї статті. Зараз мені абсолютно по барабану, курить людина чи ні. У накуреному приміщенні відчуваю не більше дискомфорту, ніж звичайний некурящий — це речі чисто фізіологічні. Не боюся рецидиву. Напевно, зміг би спокійнісінько викурити сигарету і не випробувати надалі ніякого бажання повторити. А навіть якби і випробував, це тепер не лякає жодного разу. Такий ось цікавий парадокс: вам стає настільки наплювати на колишню звичку, що навіть її повернення не здається проблемою. І саме тому вона не повертається.

Відмінність Радикальна. Багато «недобросили», як і той хлопець з ролика, відверто бояться рецидивів, уникають контакту з об’єктом залежності і місяцями/роками живуть з оглядкою на нього. У їхніх головах погана звичка як і раніше відіграє важливу роль і має уявну владу над свідомістю. Вона демонізована. Звідси характерні помилки а ля: «хвороба на все життя». Це не так. Можна домогтися результату. При остаточній перемозі не залишається ніякого страху або збудження з приводу «забороненої» теми — тільки байдужість. Ви можете спати в тютюновому кіоску, пхати сигарету в вухо, замикатися з курцями в батискафі або зніматися в рекламі сигар разом з кубинськими квазідевственніцамі — все це ніяк не провокує бажання закурити. Ви иммунны. IDDQD 🙂

Ознаки » недоброшенности»

Важливо. Ми говоримо про людей, які кинули давно: місяці або роки тому. Якщо ви поки переживаєте період фізіологічного відвикання (перші 2-4 тижні), то для вас багато хто з цих симптомів в цілому нормальні, тому що організм просто ще не встиг перебудуватися і відновити природну вироблення ендорфінів та інших радощів.

Вам хочеться курити [при співавторстві Капітана Очевидність:]. Ви кидали «урочисто«, з яким-небудь символічним ритуалом, на зразок спалення залишків пачки, викурювання» своєї останньої сигарети» і т.п. ви ведете точний відлік часу з того моменту, коли кинули. Вважаєте місяці, тижні, дні або кількість невикурених сигарет. (Чим точніше підрахунок, тим сильніше залежність). Ви демонструєте всім надлишковий позитив з приводу свого «одужання»: багато міркуєте про особисте зростання і саморозвиток, драматизуєте, відчуваєте якийсь пафос події. Незважаючи на показний оптимізм, внутрішньо ви сильно боїтеся рецидиву. Думка про повернення до звички викликає страх або збудження. Ви вірите, що колишніх курців не буває. Боїтеся здатися безвольним родичам і друзям. Вам сниться, що ви курите або хочете закурити. Думки про куріння іноді мимоволі виникають в ті моменти, коли ви не контролюєте себе (розсіяні, сумуєте, стресуєте, замислюєтеся і т.п.). У вас виробилася явна заміщає звичка, приблизно збігається за ритмом з курінням. Наприклад, ви стали постійно точити якісь печенюшки і т.п. є відчуття «внутрішньої порожнечі», яку хочеться чимось заповнити. Ви відчуваєте надмірну огиду до тютюнового диму. Перебувати в прокуреному приміщенні майже нестерпно, хочеться затримати дихання. Ви уникаєте контакту з сигаретами. Намагаєтеся не помічати їх на вітринах і в побуті, не брати в руки пачки, прибираєте з очей суміжні атрибути: попільнички, запальнички і т.п. У вас виникає особливе ставлення до курців. Ви відчуваєте деяку перевагу, яке виражається в легкій гидливості, жалості або бажанні їх «врятувати». Ви нав’язливо проповідуєте свої нові погляди кращим друзям і знайомим, часом всупереч їх бажанням. Ви гостро реагуєте на суперечки по темі. Легко «залипаєте «на відповідних публікаціях, чіпляєтеся поглядом за заголовки, які містять слова» куріння«,» сигарети» і т.п. Тема часто спливає в ваших розмовах, багато бесіди якось самі собою скочуються до хворого питання. Ви стаєте ідейним борцем з курінням (емоційно, а не тільки розумом). Вас обурює реклама сигарет. Ви різко і безкомпромісно засуджуєте все, що пов’язано з курінням: тютюнові фабрики, магазини, курців. Коли десь з’являється новий факт про шкоду куріння ви відчуваєте емоційний підйом. . Дрібних ознак і штрихів можна назбирати цілий візок. Думаю, для розуміння принципу і так достатньо, тому що по суті своїй всі вони крутяться навколо одного і того ж: перебільшеної значущості звички. Упевнений, ви і без мене легко проведете самодіагностику і помітите симптоми «недоброшенности», якщо такі є.

Чому одні кидають, а інші недобрасывают.

Злий жарт з людьми іноді грає їх сила волі. Точніше, спроба виправити силою те, що потрібно виправляти розумом. Про це писали не раз і до мене (здається, навіть Карр). Але ризикну повторитися. Сила волі — не панацея.

Залежність складається з двох компонентів: фізіологічного і психологічного. Коли вольова людина кидає палити, він просто змушує себе терпіти і постійно підтримувати самоконтроль. Це допомагає на «тілесному» етапі, в ті пару тижнів, коли» ломка » обумовлена фізіологічними причинами — вона дійсно долається простим терпінням, тому що обмежена за часом. Два-три тижні напруги можна і потрібно просто пережити. Але ось далі однією тільки волею не впоратися, тому що у психологічної залежності немає меж за термінами. Чекати біля моря погоди безглуздо: при такому підході довелося б терпіти все життя.

Мені здається, саме тут і лежить корінь проблеми. Людина, яка постійно щось терпить, не може толком розслабитися. Це все одно, що постійно тримати на вазі гирю, але при цьому одночасно займатися повсякденними речами: працювати, гуляти, спати, спілкуватися. Як не крути, раніше чи пізніше сили закінчаться, настане занепад. Сила волі впливає лише на тривалість мук. Сам шлях спочатку тупиковий: він призводить або до рецидиву, або до неповного напруженого життя. Це не вирішує проблему, а лише ізолює її. Людина кидає палити, але змушений щодня контролювати себе — це все та ж залежність, тільки пригнічена.

Як відбувається рецидив.

Банально. У перший раз я кидав саме що за рахунок сили волі. Як Ви вже знаєте, її вистачило приблизно на три роки. Кинути було важко, незважаючи на те, що момент в цілому виявився ніби як вдалий: я потрапив до лікарні з невеликою травмою (інший розпорядок дня, вимушена зміна звичного ритму і все таке), плюс паралельно закрутився бурхливий роман — закоханість компенсувала брак позитиву. Зараз знаю, що момент взагалі не принциповий і кинути можна в абсолютно будь-який, хоч на піку, хоч на спаді, але тоді здавалося інакше.

Кинувши, я звичайно не думав про куріння цілодобово день і ніч безперервно. Але в стресових ситуаціях думки час від часу виникали. Мені дуже часто снилося, що я курю і т.д. Прісутствоввалі дві третини зі списку симптомів вище 🙂 в результаті в один досить складний і далеко не прекрасний день я таки закурив. Якось майже машинально, напівусвідомлено. Просто глибоко задумавшись, купив пачку сигарет і запальничку — і закурив.

І вірите чи ні, відразу виникло відчуття, що трьох років паузи немов би і не було. Настільки легко і моментально повернулася звичка. Відточені жести курця, тяжкість пачки в кишені, дим через ніздрі — все «рідне», на рефлексах, як ніби і не кидав. І не приховую, в перші дні я люто кайфував від усього цього. Але потім, як воно завжди і буває, задоволення перетворилося в рутину, доза пішла в гору, кайф випарувався, а ось звичка залишилася. Року на два або навіть більше.

Як відбувається «добрасывание»

Взагалі, ніяке це не домагання, а скоріше генеральне прибирання в голові. Перший раз, тим не менш, послужив непоганим фундаментом. Як мінімум, я вже твердо знав, що здатний без особливих проблем перенести ломку і жити роками без сигарети в зубах. Просте усвідомлення цього факту саме по собі змінює ставлення до звички. Перед тобою вже не страшний внутрішній демон про сім голів, який впливає на всі аспекти твого життя, а скоріше щось на зразок задовбав нав’язливого приятеля, якого пора б і випнути з кола спілкування. Ізі.

У цій історії безліч букв, але за іронією долі кульмінаційний момент можна висловити в одному реченні. Одного разу, виходячи з податкової, я дістав пачку, побачив там 1 сигарету, подумав, що лінь йти купувати черговий блок — і не пішов. Весь. Рішення, прийняте за 3 секунди, повністю позбавило мене від дурної звички. І це не було важко. Зовсім. Я навіть не пам’ятаю толком сам процес відвикання. Але за всією цією зовнішньою спонтанністю ховається робота над собою, яка пророблялася по краплі десь у фоновому режимі.

Так в чому прикол?

У стані розуму. Це майже не пов’язано з силою волі і т.д. потрібно просто опинитися в тому стані, коли суб’єктивна цінність шкідливої звички сходить на мінімум. А для цього потрібно чітко розуміти, що і чому з тобою відбувається. Вибачте, якщо нижче текст нагадає стиль підручника з успішного успіху, але в даному випадку все потрібно розуміти буквально.

Повинні бути життєві цілі і задоволення від них.

Зрозуміти свої мотиви. Але не брехати собі.

Потрібно добре розуміти механіку залежності.

Які ще фактори допомагають впоратися із залежністю.

кинути куріння

Коло спілкування, де у людей немає ваших проблем.

І тут я ризикну жорстко піти в розріз з усією класикою. Від душі раджу: уникайте груп «товаришів по нещастю». Ні в якому разі не тусіть в групах кидають, анонімних алкоголіків і тому подібних. Біжіть від них. Це розсадники «недоброшенности». Я нічого не маю проти цих людей, але весь мій досвід буквально кричить про те, що саме благотворний вплив надає спілкування з тими, для кого ваша звичка взагалі чужа. Вони не годують ваших демонів. Їх психіка в цьому питанні нормальніше і здоровіше, ніж у тих, хто сам бореться із залежністю. Спілкуючись зі здоровими людьми, ви переймаєте їх стиль мислення і нормалізуєте свій.

Особисто мені пощастило потусити зі спортивними чуваками, які взагалі жодного разу в житті не курили. Перебуваючи в їхній компанії, я вперше за все життя усвідомив, наскільки дурна і безглузда ця звичка з точки зору здорової людини, хоча ми жодного разу не обговорювали цю тему. Не знаю, як пояснити. Навколо мене з дитинства всі курили, і я вважав це нормою. А тут раптово зрозумів, що з боку виглядаю приблизно як адепт карго-культу 🙂 це було приголомшливе відкриття.

Спорт, Фітнес.

Банально, але факт. Це стосується в першу чергу тих, у кого малорухливий спосіб життя. Справа тут не в тому, щоб стати позитивною фітоняшкой і фоткаться в дзеркалі. Просто регулярна фізична активність підсилює вироблення тих самих ендорфінів, дефіцит яких лежить в основі залежності. Гіподинамія сама по собі може служити тією першопричиною, яка змушує курити, щоб підтримувати настрій. Заняття можуть привести в норму весь ваш лайфстайл і підвищити якість в житті в рази.

Сам я далеко не атлет, скоріше навпаки, але регулярно і багато ходжу пішки. (Взагалі, це круте хобі, гідне окремого поста :). Сказати, що це дає сили, значить нічого не сказати. 80% всієї моєї життєвої енергії черпається звідти. Веду до того, що фітнес в тій чи іншій формі, доступний практично при будь-якому розкладі. Якщо вам здається, що у вас немає на спорт грошей, здоров’я або часу, то швидше за все вам саме здається.

Різноманітність. Уникайте рутини.

Куріння-це ще й ритуал, який регулює ритм життя. Воно розбиває день на дрібні інтервали, тим самим привносячи в нього ілюзію різноманітності. Кинувши палити, багато хто відчуває, що життя нібито стала прісною, монотонною. Проблема в тому, що швидше за все вона такою завжди і була. Куріння нічого не виправляло. Воно просто ховало від вас факти. І якщо ваше життя реально нудна, то це привід змінити її, а не ховатися за пачкою.

Кинувши курити, в той же рік я в перший раз розлучився, зарегил ІП, стрибнув з парашутом, вписався в перший великий (за особистими мірками) проект і ін-др-ін.коли навколо відбувається багато всього, куріння перестає бути важливим.

After Party.

Чесно кажучи, до останнього сумнівався, чи варто публікувати пост. По-перше, непрофільний і довгий, багато букв. По-друге, для наочності мимоволі доводиться розкривати деякі аспекти особистого життя, чого робити не хочеться. По-третє, мене і самого часом коробить від свого менторського тону (хе-хе), а тут ще й тема має на увазі деяке нав’язування поглядів. Тому авансом прошу вибачення у всіх, кому це може здатися нетактовним. Сподіваюся, що все-таки недарма витратив свій і Ваш час. Спасибі!

Апдейт, за коментарями.

ksbes: Так що у мене великі питання до деяких симптомів «недобросив»: — вважають дні всі. Абсолютно все, особливо в перші пару років — — сниться куріння всім…

В тому і суть посту. Я стверджую, що при бажанні все це можна виправити і домогтися якісно іншого стану, коли і снитися перестане, і вважати не захочеться, і страх рецидивів пройде безслідно. Ваші» всі » — типова ситуація, так. Але її можна змінити.

ksbes: щодо боротьби з курінням і взагалі хворий теми — тут якраз зворотна залежність. Той, що кинув і не повертається — саме що активний антитютюн і ЗСЖ. А ті що знову поверталися до куріння, якраз мали виправдання для інших курців. Чим толерантніше людина в курінню, як явищу, тим більше ймовірності, що він закурить знову.

Тут потрібно один момент уточнити, мабуть в пості не розкрив. Мова взагалі не йде про потурання виправданням. Куріння, як явище, в будь-якому випадку сприймається негативно. Але заперечення може виражатися на двох рівнях: логічному і емоційному. Людина, яка кинула в повній мірі, залишається противником куріння на рівні логіки і здорового глузду. Він може не любити дим або бути проти установки тютюнових кіосків (я і сам, до речі, пару місяців тому таку петицію підписував), але він сприймає це все спокійно і раціонально, з позиції розуму. Якщо ж людина «недобросо», то його часто пробиває на надмірно емоційні реакції і вчинки: обурюватися з дрібних приводів, лізти на броньовичок, насаджувати добровільно-примусовий ЗСЖ, нав’язувати всім свої погляди — це фанатизм, характерний для неофіта. І саме це говорить про те, що він сам ще занадто недалеко пішов від своєї проблеми.

На багато питань вже відповів Nehc в цьому коментарі. На 90% згоден з тим, що він пише.

«А сам факт написання вами цієї статті Чи не є ознакою «недоброшеності»?»(DmitryITWorksMakarov, ak0nst, quqdron, . )

Неминуче зауваження) оскаржувати не хочу, виглядало б нерозумно. Зауважу лише, що йдеться про якусь публіцистику. Тому і вибір теми, і розстановка акцентів не зовсім природні. Без детального копання питання пост не мав би сенсу.

«А ці ваші «ознаки» — вони повинні бути всі відразу або скільки?… Так я кинув, на Вашу, або як?»Snarky.

Ці ознаки-набір приватних випадків. Вони наводяться в якості орієнтира, а не чек-листа для діагнозів. Таргани в голові у всіх різні, у кого-то збігаються, у кого-то немає. Справа не в окремих ознаках, а в тому, наскільки значуще місце займає звичка в ваших думках.

Піст розрахований на тих людей, хто і сам інтуїтивно відчуває проблему, але не усвідомлює її раціонально, а тому не діє. В цьому випадку ознаки викличуть відгук, навіть якщо підходять лише частково. Якщо ж у вас особливого відгуку пост не викликає, то або у вас все в порядку, або ви не готові щось міняти-цей пост буде для вас марний в обох випадках. У цьому сенсі ніякої різниці для вас немає, просто забийте.

Вейп, Чампікс, IQOS та інші альтернативи.

Не пробував. Мені здається, це зайві милиці. У тому сенсі, що якщо залежності немає, то альтернативи не потрібні за визначенням. Інша справа, чи доцільна Заміна куріння на % % для тих, кого це влаштовує в принципі-можливо і так. Особисто у мене немає такого досвіду, і це однозначно не мій метод вирішення проблем. Але всі люди різні.

«А ось яким чином краще підводити близьких до думки про те, що потрібно кидати та ще напевно». Gorthauer87.

На жаль, з імовірністю в 99% ваші зусилля не дадуть результату. Результат буде тільки якщо ініціатива виходить від самої людини. Вплинути на це ззовні дуже складно. Я знаю лише один спосіб впливу, який іноді спрацьовує. Це особистий приклад. Коли ви самі впевнено кидаєте, оточуючі, дивлячись на вас, можуть піти причепом. Зауважте, ініціатива все одно виходить від них. Плюс ви повинні представляти для цих людей якийсь авторитет або імпонувати їм як особистість. Схожий сценарій може використовувати і некурящий, але це прокочує тільки якщо у нього якийсь дуже кльовий спосіб життя і мислення, якому мимоволі хочеться наслідувати.

Почасти це я маю на увазі, коли раджу побільше спілкуватися з некурящими людьми і сильними особистостями, а не товаришами по нещастю. Всі ми трошки мавпочки, тому підсвідомо переймаємо звички людей, які нам подобаються.

Що можна, а чого не можна робити при відмові від куріння.

В яких ситуаціях не варто кидати курити.

Наприклад, коли ти плануєш зробити це різко. Кожен курець хоча б раз, прокинувшись вранці, відчував велике бажання поставити хрест на курінні і говорив собі щось в дусі: «сьогодні новий день! Новий я!» Але як ми вже говорили, неправильна відмова може призвести до серйозних наслідків.

Може з’явитися абстинентний синдром: жар чергується з холодом, лихоманить і можуть виникнути судоми. Найчастіше це відхилення виникає саме через різку відмову від куріння. Є й ймовірність того, що загостряться симптоми хронічних захворювань і тих, які протікали приховано. Такі речі здоров’я не додадуть, погодься. Ну і з очевидного: настрій падає, страждає емоційний фон. Вчені вже підтвердили факт того, що до куріння найчастіше повертаються ті, хто кинув цю справу різко.

«Але як тоді кинути, — запитаєш ти — — перейти на вейп або щось ще?»Ні, не варто. Від них шкоди, може, і менше, але він все ж є, і велика ймовірність, що ти просто «пересядеш» з одного на інше. Існує також безліч тематичної мотиваційної літератури (взяти хоча б бестселер Аллена Карра). Цим можна скористатися, але не факт, що допоможе.

Чому не варто змінювати сигарети на жуйку або нікотиновий пластир.

Коли ти куриш сигарети, нікотин проникає в мозок через легені. На це потрібно близько 20 секунд. З використанням жуйки процес потрапляння нікотину в мозок стає більш тривалим, так як під язиком є досить велике судинне сплетіння, і саме через нього буде надходити нікотин. Чекати доведеться щонайменше близько 20 хвилин, і очевидно, що швидкого ефекту, як від звичайної сигарети, не буде.

Про пластирі. Є люди, які позбулися куріння за допомогою нікотинових пластирів. Але є й ті, кому допоміг гіпноз, кодування або щось ще. Так що стверджувати, що це дієвий спосіб, немає сенсу. Сенс в тому, що нікотинзаместительная терапія фундаментується на одному простому переконанні:«Вся проблема тільки в нікотині». Така терапія пропонує контролювати надходження нікотину в організм, а фактично-підтримувати. Це марна трата часу, оскільки сенс тут той же, що і при використанні жуйки. Якби зміна сигарет на пластир або жуйку дійсно допомагала (нагадуємо, що суть цих способів в зниженні дози), тоді можна було б легко кинути, просто зменшивши кількість викурених сигарет в день. Однак цього не відбувається. Пачка порожня — ти йдеш в магазин.

Важливо розуміти, що яким би шляхом нікотин не потрапляв в твій мозок, він все одно зберігає токсичні властивості. Вплив нікотину викликає збій в роботі багатьох органів, і може дійти аж до клітинних руйнувань. Крім цих причин часте використання жуйки завдає шкоди зубній емалі і може привести до виразки шлунка.

Що станеться, коли ти відмовишся від шкідливої звички.

У будь-якому випадку відмова від згубної звички позитивно відіб’ється на здоров’ї зокрема і на тривалості життя в цілому. Виросте фізичний потенціал, збільшиться витривалість. Довгі відстані більше не стануть проблемою — ти будеш легко їх долати. Прискориться робота мозку (як тобі такий бонус?), покращиться концентрація і якість сну. З відсутністю нікотину в організмі збільшиться вироблення ендорфінів, а значить, поганий настрій буде з’являтися рідше.

Що можна зробити крім методу п’яти хвилин.

Для початку визначся з мотивацією. Ти повинен точно розуміти причину, чому хочеш позбутися шкідливої звички. Завдяки ясності, твоє бажання кинути палити стане міцним, і домогтися бажаного результату буде простіше, ніж без мотивації і чіткої мети. Крім поліпшення здоров’я це може бути фінансова економія (нині дешевих сигарет немає). А може, в якості мотивації виступить якась людина, для якого дуже важливо, щоб ти відмовився від куріння. Тільки не в тому випадку, якщо він вимагає. А коли ти просто знаєш, що він переживає за тебе і твоє здоров’я. Поступово почни позбавлятися від усіх аксесуарів-попільничок, запальничок, сірників, портсигара і будь-яких речей, призначених для куріння.

Якщо у тебе є проблеми з самоконтролем, звернися до лікаря — нехай процес відмови від куріння контролює він. Якщо є хронічні захворювання, консультація фахівця обов’язкова. Крім того, лікар дасть рекомендації по допоміжних ліків, які допоможуть відновити роботу організму швидше.

Найголовніше, не бійся розпрощатися зі шкідливою звичкою. Як би банально це не прозвучало, варто тільки почати-і все вийде.

Що буде, якщо різко кинути палити? Особливості та наслідки.

Сьогодні ми пропонуємо вам поговорити про те, що буде, якщо різко кинути палити. Куріння — це згубна звичка, боротися з якою пробували багато поколінь. Подолати цей бар’єр далеко не кожному під силу.

Хтось намагається впоратися з курінням поступово, інші вдаються до допомоги спеціальних засобів (таблетки, жуйки, пластирі і так далі). Але є і такі люди, які намагаються відмовитися від тютюну моментально, раз і назавжди. Але що буде, якщо різко кинути палити? Які зміни в організмі відбуваються? Чи можна курити вагітним жінкам і як впливає тютюновий дим на дитину? З усіма цими питаннями пропонуємо розібратися в цій статті.

Чому хочеться курити?

Якщо вірити статистиці, то кожен курець нашої планети як мінімум три рази за своє життя намагався побороти свою шкідливу звичку. Зараз ви зможете дізнатися, чому відмовитися від сигарет так складно.

Перше, що необхідно знати: курцеві необхідний нікотин, що міститься в складі сигарети. Ось чому є таке непереборне бажання зробити хоча б одну затяжку. Ця речовина є захистом деяких рослин від поїдання їх тваринами. Адже алкалоїди мають гіркий смак.

З чого почалася нікотинова епідемія? Винуватцем масштабного поширення можна вважати Жана Нікота. Цей португальський посол вважав, що тютюн – чудодійні ліки від усіх хвороб. Він активно поширював його по всьому світу.

Відповідаючи на питання, чи шкідливо різко кидати курити, нам необхідно розібратися з тим, який вплив надає нікотин на організм людини. Важливо зауважити, що він дуже швидко поширюється по організму і є активатором нервових закінчень. Нікотин здатний стимулювати вироблення окремих гормонів, які відповідають за задоволення. Але він так само швидко розчиняється (приблизно через сорок хвилин). Курцеві необхідно викурювати мінімум одну сигарету на годину, щоб підтримувати себе в стані спокою і ейфорії. Сигарета змушує організм працювати наступним чином:

вироблення гормонів; збільшення кровообігу; стимуляція роботи серця і так далі.

Але варто врахувати і те, що така напружена робота організму призводить до швидкого зношування органів. Вони можуть просто відмовитися працювати. Перед тим як ми розберемо питання правильного відмови від куріння, пропонуємо вам розглянути типи курців. Так ви зможете віднести себе до певної категорії і зрозумієте, наскільки запущена ситуація.

Типи курців.

З боку психології виділяють всього два типи курців:

кинути куріння

ті, які курять в силу непереборної потреби; «соціальні» курці.

Як їх розрізнити? Якщо вірити проведеним дослідженням, то швидкі і короткі затяжки здатні стимулювати роботу мозку, а довгі і повільні – заспокоювати. У першу категорію входять особи, які розтягують сигарету і насолоджуються процесом. Вони вважають за краще курити на самоті. Першої категорії курців необхідний седативний (заспокійливий) ефект нікотину. » Соціальні » курці вважають за краще курити в компанії. При цьому вони викурюють тільки двадцять відсотків сигарети, весь інший час зайнято спілкуванням. Як правило, такі люди закурюють наступну сигарету, не докуривши попередню.

Крім цього, можна всіх курців розділити на наступні групи:

повсякденні курці; непостійні.

Тяга кинути згубну звичку більше присутній у першої групи. Непостійні курці не усвідомлюють того, що можуть прив’язатися до сигарет.

Можливі наслідки різкої відмови від сигарет.

Зараз ми поговоримо про те, що буде, якщо різко кинути палити. Як ми вже говорили раніше, практично всі курці не раз намагалися позбутися згубної звички. Але проблема полягає в тому, що палить людина навіть уявити себе без сигарети не може. І це при тому, що він розуміє, якої шкоди для його здоров’я і здоров’я близьких людей несе тютюновий дим.

Якщо ви все-таки зважилися відмовитися від згубної звички, то варто вибрати найбільш підходящий метод. Отже, чому не можна різко кидати курити? Це:

послаблюється імунітет; курця виснажує сильний кашель вранці; йде швидка надбавка у вазі; людина схильна до стресів, депресії і дратівливості.

Від цих неприємних симптомів допоможе вам позбутися висококваліфікований фахівець. Відразу скажемо про те, що немає такого методу або кошти, які допоможуть позбутися від звички раз і назавжди. Тут допоможе тільки сила волі і бажання курця.

Зміни в організмі при різкому киданні.

У цьому розділі ми постараємося відповісти на досить популярне питання: коли кидаєш палити різко, що відбувається в організмі? Для початку варто відзначити, що курці з невеликим стажем (до п’яти років) можуть кинути палити набагато швидше. Зворотний випадок-стаж понад десять років. Різка відмова від сигарет може привести до різних проблем з організмом. Нікотинова залежність формується протягом мінімум п’яти років. Якщо стаж менше, то причина криється не в нестачі нікотину організму, а в психологічній прихильності.

Отже чому не можна різко кидати курити людям, стаж яких — більше десяти років? Якщо ви вирішите за один день позбутися згубної звички, то почнеться так звана «нікотинова ломка». Причина її-нестача ацетилхоліну в організмі людини, що проявляється наступним чином:

Кожен з перерахованих симптомів обов’язково пов’язаний з дефіцитом ацетилхоліну в організмі.

Як різко кинути палити?

Якщо ви остаточно вирішили вести здоровий спосіб життя, то вам доведеться вивчити безліч методик, що розповідають про те, як краще кинути палити. Різко відмовитися від сигарет дуже складно, особливо якщо немає добровільного бажання курця.

Як правило, всі методики припускають погодинний розпорядок дня протягом якогось проміжку часу (тиждень, місяць і так далі). Це допомагає скоротити тягу до нікотину. Напевно багато хто чув про те, що люди, які кидають палити, швидко набирають вагу. «Нікотинова ломка» не представляє ніякої загрози, вона схожа на відчуття голоду. Відразу відзначимо, що це не побічний ефект відмови від сигарет, а відсутність самоконтролю. Людина відчуває голод-їсть (набагато більше звичайного). У підсумку через місяць можна виявити надбавку на вагах в десять кілограмів і більше.

А що буде, якщо різко кинути палити при стажі більше десяти років? У даній категорії людей різка відмова від куріння може спричинити більш серйозні проблеми зі здоров’ям (особливо це стосується людей старшого віку). В даному випадку доцільніше звернутися до фахівців. При цьому час для відмови ніяк не збільшиться щодо» новачків » в курінні. Єдина відмінність-додаткова медикаментозна допомога. Якщо позбавлятися від тютюнової залежності в спеціалізованих центрах, то там передбачені наступні заходи:

медикаментозна допомога( нікотинові пластирі, таблетки); Психологічна допомога (тренінги, що направляють на шлях життя «без диму», що позбавляють від депресії).

У будь-якому випадку позбутися від куріння досить важко. Але ви зобов’язані це зробити заради себе самого і своїх рідних. Кинути палити зможе тільки та людина, яка полюбить себе.

За і проти.

Ми розібралися з тим, що буде, якщо різко кинути палити, а тепер — трохи про плюси і мінуси різкої відмови від сигарет. Якщо не брати в рахунок те, що у різкої відмови є маса побічних ефектів, можна помітити і плюси.

Ця вигода полягає в наступному: тяга до сигарети проходить набагато швидше. Це пов’язано з тим, що при відсутності початкового синдрому відміни піде і бажання затягнутися. Якщо розглядати цей показник щодо методик поетапного відмови, то в останньому випадку він сильно розтягується.

Проте різка відмова від куріння протипоказаний людям, стаж куріння яких перевищує десять років. Це пов’язано з присутністю сильної «ломки».

Що думають з цього приводу лікарі?

Отже, чи можна різко кидати курити. Думки фахівців з цього приводу однозначні. Хоч раніше ми говорили про те, що різка відмова від тютюнового диму може завдати шкоди здоров’ю, медики вирішили, що цей метод набагато дієвіше. Висновок: різко кидати курити не тільки можна, але і потрібно.

А як же бути з негативними наслідками? Важливо те, що якщо людина знає заздалегідь, з чим йому доведеться зіткнутися, то подолати труднощі буде набагато простіше. Ці побічні ефекти-нормальна реакція організму на відмову від куріння. Однак варто звернути увагу на те, що перед вибором методики необхідно проконсультуватися з фахівцями на предмет наявності протипоказань.

Куріння під час вагітності.

А зараз ми переходимо до докладного розгляду питання різкого кидання куріння при вагітності. Взагалі, вагітність — це найщасливіший час для майбутніх батьків. Але деякі майбутні мами стикаються з проблемою: треба кинути палити. Звичайно, жінці починати курити не варто зовсім, але статистика говорить про те, що дана згубна звичка в основному властива в двадцять першому столітті жінкам, а вік, в якому дівчинка вперше зробила затяжку, стає все менше.

Деякі майбутні мами відразу відмовляються від сигарет, коли чують суворе «ні» від гінеколога, інші спираються на сприятливий досвід подружок («я курила всю вагітність, і у мене дитина народилася здоровою»).

Але варто звернути увагу і на дослідження вчених (близько трьохсот). За цими даними можна обчислити ускладнення, з якими може зіткнутися вагітна жінка, що палить:

недоношеність малюка; перинатальна смерть; маленька вага дитини; фізичні патології; спонтанний аборт; прееклампсія; вроджені захворювання; психічні розлади; інтелектуальні розлади і так далі.

Чим небезпечна ця звичка?

Коли малюк знаходиться в утробі матері, у них єдиний організм. Коли мама затягується, то дитинку оточує «димовою завісою». Це, в свою чергу, викликає спазм судин і кисневе голодування.

Крім цього, можна помітити і плацентарні зміни. Плацента набуває більш округлу форму і стоншується. Вплив нікотину може викликати великий інфаркт плаценти і раннє її відшарування. Це може привести до спонтанного аборту, неонатальної смерті, уповільнення в розвитку.

Тепер ми більш детально розглянемо питання:

Що буде, якщо різко кинути палити вагітній жінці? Як нікотин впливає на дитину і на перебіг вагітності? Як полегшити процес відвикання?

Вплив на вагітність.

У медицині існує діагноз «фетальний тютюновий синдром», який ставлять малюкові в наступних випадках:

майбутня мати викурює більше 5 сигарет в день; гіпертензія в період виношування; симетричне уповільнення зростання у новонародженого; стоматит; підвищене згортання крові; слабкий імунітет; передчасне старіння шкіри.

Як вже говорилося раніше, основний вплив нікотину позначається на плаценті, яка помітно тоншає, зменшується у вазі. Крім цього, спостерігаються порушення в кровопостачанні. Це все може привести до передчасного її відшарування, крововиливу і смерті Малюка.

Куріння тягне за собою спазм маткових артерій, підсумок-погане плацентарний кровообіг. Це призводить до того, що дитині не вистачає кисню і його зростання сповільнюється. А високий вміст вуглекислого газу може викликати гіпоксію.

Планування вагітності.

І так, при вагітності чи можна різко кидати курити? Наслідки від куріння під час планування вагітності можуть бути наступні:

у чоловіків спостерігається зменшення якості сперми; у жінок зменшується кількість яйцеклітин.

Медики стверджують, що навіть процедуру ЕКЗ у курців проводити набагато складніше. Адже у курців жінки і чоловіки число спроб може збільшитися в два рази.

Чоловічий організм відновлюється набагато швидше. За умови того, що курив тільки один тато, планувати зачаття можна тільки через три місяці після відмови від куріння.

Кинути палити під час вагітності: різко або поступово?

кинути куріння

Всі мами без винятку знають, що всі життєво важливі органи формуються в перші дванадцять тижнів вагітності. Саме зараз лікарі рекомендують бути майбутнім мамам більш акуратними у всьому. А куріння і вагітність – це взагалі взаємовиключні поняття! А як бути, якщо вагітність не планувалася? Чи можна різко кинути палити при вагітності або це робити поетапно? Що кажуть лікарі з цього приводу?

Багато на питання, чи можна різко кинути палити при вагітності, дають сувору відповідь: звичайно! Адже кожна затяжка завдає шкоди маленькому організму. Якщо мама побачила дві заповітні смужки на тесті, то про сигарети і мова йти не може.

Але є і більш консервативні гінекологи, які радять кидати курити майбутнім мамам з великим стажем куріння поетапно. Як правило, вони радять збільшувати інтервал між сигаретами, а за два тижні повністю відмовитися від згубної звички. Адже організм в момент відмови від куріння відчуває стрес, що може стати причиною викидня.

Полегшення процесу відвикання.

Отже, ми відповіли на питання, під час вагітності чи можна різко кидати курити. Наслідки куріння протягом вагітності можуть бути найрізноманітнішими. Не варто прислухатися до порад подружок, зверніться до фахівця.

Тут ми можемо дати невеликі поради, які допоможуть подолати нікотинову ломку, що виникла в результаті відмови від сигарет. Не варто вдаватися до допомоги спеціальних таблеток, жуйок і пластирів. Зберіть всю волю в кулак, зараз тільки від вас залежить здоров’я малюка. Поміняйте звичні атрибути. Варто прибрати всі запальнички і попільнички. Уникайте компаній, що палять і задимлених приміщень. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Багато ранок воліють починати з чашки кави і сигарети, замініть їх на склянку смачного соку і прогулянку на свіжому повітрі.

Щоб не думати про сигарети, потрібно постійно чим-небудь займатися. Запишіться на йогу для вагітних, фітнес, тренінги і так далі.

Як краще кинути палити-різко або поступово?

Дата оновлення: 2019-07-19.

У сучасно світі популярним перебігом став здоровий спосіб життя. Він має на увазі заняття спортом, дотримання правильного харчування. Головною умовою вважається відмова від будь-яких шкідливих звичок. На жаль велика кількість як чоловіків, так і жінок мають сильну прихильність до сигарет. Нікотинова залежність розвивається досить швидко. А ось позбутися від неї не так вже й просто. Навіть незважаючи на те, що залежність від куріння легше, ніж від наркотиків або алкоголю. Прийнявши рішення зав’язати зі звичкою, виникає питання: як краще кинути палити різко або поступово?

Поступова відмова від куріння.

Практично всі колишні курці з упевненістю стверджують, що кидати курить потрібно поступово. І це не залежить від віку людини, стажу куріння. Справа в тому, що нікотин в процес обміну впливає на багато систем і органи організму. Багато хто відзначає зменшення маси тіла з початком куріння. Все це пов’язано з прискоренням метаболізму. Також, під впливом нікотину спостерігається заспокоєння нервової системи, підвищується стресостійкість, відновлюється емоційний фон.

З плином часу організм повністю звикає до такого способу життя, стимулу. Надалі відняти такий «допінг» у організму просто блюзнірство. Щоб не впливати на організм занадто різко, особливо на нервову систему, кидати палити потрібно поступово. Всі процеси вже устоялися, і щоб відновити їх нормальну роботу краще міняти спосіб життя повільно.

Дуже важливо, в період відмови знайти альтернативу сигаретам. Нервова система повинна безперервно отримувати розрядку, без наслідків. Тому, радять поєднувати поступову відмову від куріння із заняттями спортом, активною громадською діяльністю, прогулянками на свіжому повітрі, відвідинами басейну. Але, поступова відмова від куріння має один істотний мінус. Для такого варіанту людина повинна володіти величезною силою волі, і твердим характером.

Курець повинен сам прийняти рішення про відмову від нікотинової залежності. Тиск з боку сім’ї, близьких ні до чого доброго не призведе. Справа в тому, що перший тиждень відмови найскладніша. У цей період активно проявляється абстинентний синдром, і важко не зірватися. Якщо ж людина усвідомлено вирішив зав’язати з курінням, проблем з цим не буде.

Чому не можна кидати палити різко?

Як краще кинути палити відразу або поступово? Вирішувати повинен кожен індивідуально. Чимала кількість людей, яким простіше покінчити з курінням раз і назавжди, без зниження кількості сигарет. Але, потрібно знати деякі особливості організму. Адже він може відреагувати абсолютно несподівано на таке різке порушення.

Нерідко виникають випадки повторного повернення до куріння, навіть через довгий проміжок часу. Це пов’язано не тільки з психологічною, але і з фізіологічною залежністю. Кидає відчуває фізіологічне нездужання на тлі відмови від куріння. Саме тому не рекомендують різко кидати. Організму потрібна певна кількість часу для адаптації. Чому ж так відбувається?

Людський організм виробляє такий елемент, як ацетилхолін. Він відповідає за передачу нервових імпульсів. У курців притупляється природне вироблення елемента. У зв’язку з цим, при відмові від куріння організм буде вимагати підвищені дози ацетилхоліну. Різка відмова від нікотину призводить до стану «ломки». Адже запаси ацетилхоліну вже закінчилися, а природне вироблення ще не відновилася.

Фахівці стверджують, що різко кидати курити можна тим, у кого стаж куріння не більше 5 років. Якщо ж кидає має стаж в 10 років і більше, різка відмова може стати причиною маси проблем зі здоров’ям, і психікою. Все тому, що при маленькому стажі куріння спостерігається тільки психологічна залежність від сигарет. Побороти її простіше, ніж фізичну. На тлі різкої відмови від куріння будуть проявлятися такі ознаки абстинентного синдрому:

Підвищення артеріального тиску; головні болі, запаморочення; задишка; підвищена дратівливість; безсоння; пригнічений настрій; зниження працездатності; підвищення апетиту.

Дана симптоматика особливо яскрава на третю добу після повної відмови від нікотину. Далі раніше курить може відчувати спад даних ознак. На жаль, в будь-якому випадку ризик повторного відновлення куріння залишається ще кілька місяців. І тільки через рік повного утримання можна зробити висновок, що колишній курець поборов свою залежність.

Перші тижні при повній відсутності сигарет супроводжуються частими нападами кашлю. Це тому, що в останню чергу, і найдовше відновлюють свою роботу органи дихальної системи. У таких випадках людина потребує допомоги або консультації лікаря. Полегшити стан можуть інгаляції, поїздки в гори, ліс.

Що скаже лікар?

Лікарі наркологи не рекомендують кидати палити різко людям, які мають стаж куріння більше 10 років. Стан людини буде подібно до наркотичної «ломки», що навряд чи сприятиме успішному перебігу відмови. Якщо ж курець викурює не більше 1 пачки сигарет в день, а його стаж становить не більше 10 років, різка відмова — найкращий варіант. У таких випадках лікарі говорять тільки про психологічну залежність. А ось фізіологічна ще не розвинулася.

Якщо у людини спостерігається зниження імунітету, кидати палити варто тільки під наглядом лікаря. У таких випадках, як кинути курить повинен порадити тільки кваліфікований фахівець. У зв’язку з цим, медицині не дає ніяких конкретний офіційних заяв з питання, Як правильно покінчити з нікотиновою залежністю. Все абсолютно індивідуально.

Поради, як кинути палити поступово.

Якщо курець вибрав для себе поступову відмову від сигарет, потрібно знати конкретні покрокові інструкції. Їх суть полягає в поступовому привчанні організму до нового способу життя. Якщо їх повністю дотримуватися, ознаки абстинентного синдрому обійдуть стороною. Даний метод умовно ділиться на кілька етапів:

Перехід на більш легкі сигарети. Такі сигарети мають в два рази менше нікотину, мають подвійний фільтр. У зв’язку з цим, бажання тягнутися до сигарети виникає все рідше. На першому етапі важливо правильно розрахувати кількість допустимих сигарет в день. Тривалість цього періоду повинна становити 10 діб. За 10 днів організм курця починає звикати до зниженої дозуванні нікотину і смол. На другому етапі додається нове правило — не докурювати сигарету до кінця. Викурювати можна тільки 2/3 від сигарети. Дійшовши до умовної позначки, сигарету необхідно загасити. У цей період все так само може хотітися курити, але побороти бажання набагато легше. Рекомендують робити різноманітні дихальні вправи, частіше гуляти на вулиці, щоб відвернути мозок від бажання закурити. Третій етап характеризується зниження кількості допустимих сигарет. Щотижня потрібно знижувати дозволений обсяг на одну сигарету. Етап дотримується до тих пір, поки не дійде всього до 2 сигарет в день. Четвертий етап-повна відмова від тютюнових виробів.

Вже в кінці другого етапу починає відновлюватися природна вироблення ацетилхоліну. Тому, такий варіант відмови від куріння найбільш прийнятний і безпечний. Але, вибір здійснюється індивідуально самим курцем.

Кинув палити наслідки для організму по місяцях.

Відкрив Америку Колумб не підозрював, що стане мимовільним пособником поширення шкідливої звички курити по всьому світу, адже мода на куріння бере свої витоки саме звідти. Тепер сигарета в руці і задумливий при цьому прищур очей стають скоріше ознакою деякої вульгарності, ніж показником захоплення модними тенденціями. Здоровий спосіб життя, правильне харчування і відмова від шкідливих звичок – це нові підвалини сьогоднішнього дня. Але як кинути палити?

Медики прирівнюють тютюнопаління до наркозалежності, тому що нікотин, як і будь-який наркотичний засіб, включається в процеси обміну речовин організму. З цієї причини розлучитися з сигаретою досить складно, для цього потрібні потужний стимул і серйозний настрій. Щоб правильно налаштуватися на прийняття рішення, необхідно оволодіти повною інформацією про те, які зміни в організмі відбудуться, якими можуть бути наслідки відмови від куріння, що відбувається з людиною на емоційному рівні, коли він вирішив кинути палити і приступив до виконання задуманого. Про це можна дізнатися на тематичному відео.

Треба пам’ятати, чим більше стаж куріння і старше курець, тим активніше проявиться реакція організму на відмову від куріння. З позитивом і гордістю за власний вчинок людина може випробувати без сигарети тяжкі симптоми.

Неприємні нюанси.

Відразу ж після відмови від сигарети починається процес очищення організму від куріння, який неодмінно бажає відновитися. Піде перебудова процесів, що відповідають за речовинний обмін, її будуть супроводжувати не дуже приємні симптоми.

Імунна система. Перший час, коли людина кидає палити, сильно знижується імунітет. Як правило, відмова від куріння наслідки має у вигляді застуд, шкірних висипань, стоматиту, виникнення виразкових вогнищ в порожнині рота. Психіка. Негативні наслідки відмови від куріння відображаються на емоційному стані перші 2 місяці. З’являється роздратування, трапляються спалахи агресії, людина відчуває себе в пригніченому стані, може статися депресія. Безсоння, кошмари ночами-це результат кидання. Фізичні нездужання. Далеко не всім відомо, що відбувається після того як кинеш палити. Період відвикання часто супроводжується запамороченням, різкими болями в голові, трапляються запори, мучить кашель.

Негативні наслідки відмови від куріння відображаються на емоційному стані перші 2 місяці.

Особливо мучить жінок надбавка у вазі, голод. Коли кидаєш курити, організм відчуває стрес, відповідно, він хоче повернути відчуття задоволення. Людина починає «заїдати» негативні переживання, замінюючи сигарету чимось смачненьким, і швидко набирає кілограми. Тут важливо відзначити, що той, хто реагує таким чином, може не хвилюватися за своє тіло. Це Тимчасові зміни в організмі, і через рік, а в деяких випадках через 8 місяців вага прийде в норму.

Позитивні моменти.

Безсумнівно, як відбулася відмова від куріння, починається очищення організму. Він починає поступово відновлюватися, тому кидання палити наслідки має найкращі. Припустимо, людина кинула палити, що відбувається:

Поступово виходять шлаки і шкідливі речовини. Збільшується в складі крові рівень кисню. Кровообіг поліпшується, поступово сходять нанівець неприємні симптоми. Відновлюється природний обсяг легенів, на це буде потрібно рік. Знижуються ризики придбання серйозних недуг: гіпертонії, серцево-судинної недостатності, онкологічних змін.

Повне очищення і відновлення організму відбудеться тільки через 10 років, за умови абсолютної відмови від тютюнових виробів. Але навіть в перший день при відмові від куріння починаються позитивні наслідки для організму, це обов’язково треба враховувати. Психологи рекомендують завести щоденник, де будуть фіксуватися наслідки куріння і відчуття після відмови від тютюнових виробів.

Зміни в організмі на початковому етапі.

Кожен палить людина, перед тим як відмовитися від сигарет, напевно не раз задавався питанням: які зміни відбуваються в організмі після відмови від куріння? Шкідливі наслідки куріння починають йти відразу ж після погашеної сигарети. Незважаючи на те, що до нікотину відбувається швидке звикання, він так само швидко виводиться з організму, навіть якщо курив має 10-річний стаж і більше. Зникають наслідки куріння буквально по годинах, так як найбільша доза нікотинової отрути залишає організм вже в перші дві години. Потім це можна розділити на етапи, відбувається після відмови від куріння наступне:

Незважаючи на те, що до нікотину відбувається швидке звикання, він так само швидко виводиться з організму.

Через 8-12 годин стабілізується дихання, в бронхах припиняються спазми. Перша доба дають можливість очистити кров від вуглекислого газу, вона наповнюється киснем. На другий день починає реагувати на відсутність отрут епітелій в кишечнику, в легенях утворюється менше слизу. На третій і четвертий день організм починає очищатися активніше. Люди, які мають досвід кидання, знають, що відбувається з організмом, коли кинув палити. Це найважчий час-перші чотири дні. Проте, якщо твердо говорити: «я кинув палити і не повернуся до цієї звички», то можна буде спостерігати зникнення неприємних запахів з рота і від шкіри. Перші три тижні, коли кидаєш палити, організм очищається від нікотинових смол на 99%.

Необхідно відзначити, що наслідки куріння у вигляді фізичної залежності пропадають швидко, а негативні установки на рівні свідомості ліквідувати складніше. Перший тиждень без сигарет-це велика і важка перемога над собою. Ваші відчуття на восьмий день, який завершує початковий етап без сигарет, помітно зміняться. Стане легше в емоційному плані, частково підуть нервозність і роздратування, легше буде відволіктися від нав’язливих думок про сигарету і можна буде сказати, записуючи на відео свій щоденник кидає курити: «не курю тиждень».

Подальша перебудова організму.

Наслідки куріння просто так курця не відпустять, але вже через 14 днів стануть яскравіше проявлятися ознаки оздоровлення організму, тому що він позбудеться левової частки нікотину саме на чотирнадцятий день. Через 1 місяць зміцніє імунітет, так як рівень білих кров’яних тілець прийде в норму. В цей час можна на повній підставі собою пишатися: «місяць не курю», потім зробити запис: «не курю 1 рівно», а коли зможете сказати на відеощоденник: «не курю 2 місяці», шкірні покриви почнуть набувати натуральний колір, поверхня стане еластичною, так як оновляться всі клітини крові.

Через 3 місяці почнуть відновлюватися тканини в бронхах і в легенях. Це тривалий процес, і все залежить від стажу куріння: деяким вистачить 8 місяців, а комусь буде потрібно рік. Проте, якщо в щоденнику ви говорите:» не курю 3 місяці», значить, найважчий час позаду.

Уявіть: минуло 4 місяці. Пропадають задишка і прискорене серцебиття, які були основними ознаками наслідків відмови.

Минуло 5 місяців, ви говорите:»не курю 5 місяців». Нормалізується сон, апетит поступово заспокоюється, організм бадьоро відгукується на відмову від сигарет. Через 6-8 місяців процес регенерації торкнеться печінку і слизові оболонки шлунка. Буває так, що людина відмовилася від куріння і кинула пити. В цьому випадку ахілічний гастрит, який розвивається через негативного впливу нікотину, проходить набагато швидше, рецидив відзначається дуже рідко.

Через 8-10 місяців пропадає навіть у завзятих любителів сигарет плями на зубах, нігті виглядають красиво, самі пластини змінюють структуру, а об’єм легенів збільшується на 10%, а через 8 місяців (у тих, хто викурював пачку сигарет і більше – через рік) ймовірний раніше ризик виникнення інфаркту або інсульту знижується в два рази, небезпека онкології – три.

Через 8-10 місяців пропадає навіть у завзятих любителів сигарет жовтизна на зубах, вирівнюється колір шкіри.

Специфічні особливості чоловічого і жіночого організму.

Після відмови від сигарет організм, незалежно від статевої приналежності, активно відновлюється. Але специфічні особливості підлог проявляються і в цьому випадку. Наприклад, через рік після відмови жінка зможе виносити і народити здорового малюка. Швидкість відновлення жіночого організму набагато вище, так як її кров оновлюється швидше.

Чоловічий організм, особливо після 40 років, складніше адаптується в нових умовах від наслідків шкідливої звички, так як він реагує на те, що відбувається інакше. Тільки на десятий або одинадцятий місяць після кидання представник сильної половини людства зможе серйозно займатися спортом (біг, тренажери, Важка атлетика), не відчуваючи неприємної симптоматики. Після 40 чоловічий організм зазнає змін на гормональному рівні, раніше викурений нікотинова отрута негативно позначається на сексуальних можливостях.

Розглянемо ситуацію, коли чоловік кинув палити, що відбувається в організмі чоловіка. Репродуктивна система сильної статі страждає сильніше від згубного впливу нікотину. Кожна сигарета вбиває певну кількість сперматозоїдів, знижуючи потенційну можливість зачаття, знищуючи паралельно запас тестостерону, який необхідний чоловікові для реалізації свого природного призначення.

Укладення.

кинути куріння

Тривалий період куріння безслідно для організму людини пройти не зможе. Але все частіше люди замислюються про своє здоров’я і вирішуються раз і назавжди розлучитися з сигаретою. Неважливо, скільки днів пройшло після відмови, нехай ви зробили перший крок тільки зараз, головне – проявити терпіння і допомогти організму жити по-новому.

Історія куріння тютюну налічує кілька тисячоліть. Є вона і в нашій країні, де тютюн має величезну популярність. Залежністю від нікотину страждає велика частина населення, хоча всі знають, що ця звичка несе шкоду для організму. Споживання тютюну триває, але багато хто робить спроби позбутися від вбивчої звички. Досягає успіху лише малий відсоток. Інформація про те, що відбувається з організмом, коли кидаєш палити, стане додатковою мотивацією і полегшить шлях до досягнення мети.

Вплив куріння на здоров’я.

Коли постійно вдихається тютюновий дим, з організмом відбувається наступне:

збільшується частота пульсу; підвищується артеріальний тиск; дратується слизова оболонка шлунка; мозок відчуває кисневе голодування; знижується імунітет; розвивається задишка, з’являється хронічний кашель; зуби стають жовтими.

Це лише невеликий перелік, а насправді при палінні страждають практично всі органи і системи тіла людини. Результат-величезний ризик придбання раку легенів, настання інфаркту або інсульту. І це-не рахуючи більш банальних хвороб: трахеїту, бронхіту, гіпертонії, гастриту та інших. Варто розуміти, що від тютюну страждає також психіка людини. Залежність від сигарет, яка в більшій чи меншій мірі розвивається у кожного курця, – своєрідна форма наркоманії.

Вирішивши зав’язати зі шкідливою звичкою, добре заручитися підтримкою близьких.

Шкода продуктів горіння тютюну.

Щоб зрозуміти, що відбувається з організмом, коли кидаєш палити, необхідно дізнатися, що являє собою тютюновий дим. Коли горить сигарета, виділяється близько 4000 різних хімічних сполук. Серед них присутні:

Є дуже токсична речовина, що відноситься до першого класу небезпеки, — бензопірен. Та й канцерогени згубно впливають на організм. Саме вони провокують виникнення пухлин. У незначній мірі входить в структуру тютюну нікотин, але він – один з найбільш небезпечних ворогів. Завдяки цій речовині з’являється Нездорова пристрасть до куріння.

Що буде з людиною?

Розуміючи, що куріння шкідливо, люди намагаються позбутися від цієї слабкості. Однак потрібно заздалегідь припускати, що при цьому з’являться як позитивні, так і негативні сторони. Якщо кинути палити, будуть наступні позитивні зміни:

стане легше дихати; з’являться нові сили; їжа придбає яскравий смак; стане гостріше нюх; особа придбає здоровий відтінок.

Але коли кидаєш курити, є негативні прояви:

знижується артеріальний тиск; домінують слабкість і апатія; емоційна нестабільність (все дратує, спати неможливо, депресія); збільшення у вазі; запаморочення, болі в голові.

Звичайно, не обов’язково у кожної людини будуть проявлятися ті чи інші симптоми. Організм настільки індивідуальний, що передбачити його реакцію неможливо. Але в цілому у всіх проходять приблизно однакові процеси.

Що відбувається з організмом?

Коли кидаєш палити, практично у всіх органах, тканинах спостерігаються відновлення. Адже шкідливі речовини починають поступово виводитися. Але які саме наслідки і користь від кидання палити? Основні зміни, які відбуваються в організмі жінки або чоловіка після відмови від сигарет:

кров насичується киснем; усувається звуження судин; обсяг вдиху стає більше; краще надходить кисень до мозку, поліпшується концентрація уваги, розумові процеси і пам’ять.

Такі процеси викликають позитивні наслідки для організму:

ризик тромбозу зводиться до мінімуму; підвищується імунітет; через рік ризик виникнення інфаркту або інсульту почне знижуватися.

Коли в організм перестає потрапляти нікотин і інші шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, буквально через одну годину з’являються результати. З одного боку, вони позитивні-в крові на 50% зменшується доза нікотину. З іншого, не дуже приємні-з’являється прагнення знову закурити. Цей етап потрібно перетерпіти і тоді, через десять годин, кров ще більше очиститься. А через тринадцять годин відреагують судини і нормалізується тиск.

По днях.

Тепер розберемося, що відбувається з організмом по днях, коли кидаєш курити.

Коли пройде день, в крові практично не буде чадного газу, так як нікотин повністю метаболізується в організмі. Психоемоційний стан буде помірно тривожним. На другий день у людини часто виникають порушення роботи шлунково-кишкового тракту, запори; смакові рецептори придбають велику чутливість. Настрій буде нестабільним, з’явиться безсоння. Після третього дня мозок і серце будуть краще забезпечуватися кров’ю. Рівень дофаміну буде поступово підвищуватися, так як під час куріння він знижується на 15-20% коли пройде чотири дні, стан організму буде стабілізуватися. Але перистальтика кишечника реагує на відсутність нікотину негативно. Психоемоційно спостерігається справжня «ломка», дратівливість збільшується. Для її зниження застосовуються відповідні медикаменти. До кінця п’ятого дня відкашлювання стає простіше. Починається відновлення в слизової оболонки рота, що відбивається на поліпшенні смаку їжі. Після шостого дня функції системи травлення нормалізуються. Нервова система як і раніше збуджена, постійно випробовується спрага. Сім днів-в цей день сильно відчувається порожнеча всередині. На фізіологічному рівні відбувається нормалізація діяльності кишечника, хоча іноді можуть знову проявлятися порушення стільця. Помітно підвищується апетит і може з’явитися печія.

По місяцях.

Коли кинув палити, наслідки для організму по місяцях такі.

1. Перше. Йде регенерація слизової бронхів, підвищується імунітет. Шкіра повністю втрачає жовтий колір, властивий курцям. Апетит підвищується, що сприяє збільшенню ваги. Виникає кашель і утруднене дихання, особливо вранці. Також періодично виникають болі в голові, запаморочення, різкі зміни тиску. Прихильність ще сильна. Це виражається в пригніченому настрої. Необхідна дружня підтримка.

2. Другий-четвертий. Мозок функціонує краще, апетит стабілізується.

3. П’ятий-восьмий. У дихальній системі тривають процеси відновлення. Кашель майже припиняється.

4. Дев’ятий. Це переломний момент, коли хочеться повернутися до шкідливої звички. Необхідно уникати провокуючих ситуацій і більше спілкуватися з природою.

5. Десятий-дванадцятий. Здоров’я міцніє, можна давати тілу серйозні фізичні навантаження. Емоційний фон досить стабільний. Зменшується ризик появи серйозних захворювань.

Чи безпечно відмовлятися від сигарет після 40 років?

Існує таке уявлення: якщо кинути палити після 40 років, наслідки для організму будуть непередбачувані. Але що відбувається з людиною, коли він кидає палити після 40? Відсутність тютюну сильно позначається на психоемоційному стані: виникає апатія, знижується працездатність. Якщо кинути палити після тривалого звикання, то негативні тимчасові наслідки виражені сильніше: кашель, задишка, обструкція дихальних шляхів бронхіальним слизом, слабкість і навіть непритомність — все це може доставляти істотні незручності.

Щоб зменшити неприємні симптоми слід звернутися до терапевта за лікарськими препаратами. Незважаючи на всі негативні симптоми, користі від кидання курити набагато більше.

Корисне відео.

До чого призводить відмова від куріння:

Про згубний вплив сигарет знає кожен, а ось про механізми відновлення і повернення до життя без шкідливої звички далеко не все. Саме розуміння всіх процесів, що відбуваються в організмі може послужити додатковою мотивацією під час боротьби з нікотиновою залежністю. Розглянемо, як відбувається і що тягне за собою відмову від сигарет і що робити, щоб розставання з залежністю було максимально комфортним.

Що відбувається з організмом, коли кидаєш курити?

Припинивши курити до настання незворотних патологічних процесів, людина може нехай і за тривалий час, але повернути власне здоров’я. Повне відновлення організму навіть після нетривалого, але регулярного вживання тютюнових виробів займає від 5 до 10 років. Однак перші ознаки поліпшення його роботи можна помітити вже через кілька днів.

Для цього варто спробувати фіксувати на папері всі відчуття, що відбуваються під час відмови від куріння. Ведучи щоденник кидає палити по днях можна переконатися у всіх змінах, які відбуваються щодня. Також це спосіб створити для себе непогану мотивацію, відзначаючи кожен локальний успіх в цій нелегкій справі.

Далі розповімо конкретніше, як відновлюються всі органи і системи.

Як змінюється стан внутрішніх органів?

Повна відмова від тютюнопаління сприятливо впливає на організм людини, проте не всі зміни можна побачити неозброєним оком. Ознайомимося з деякими з них:

Знижується артеріальний тиск, в кілька разів зменшується ризик виникнення інфаркту міокарда зміцнюються стінки судин, органи збагачуються киснем відбувається загоєння бронхів, легені очищаються від в’язкого мокротиння — стає легше дихати, проходить задишка і настирливий кашель. Зменшуються шанси виникнення онкологічних захворювань, в тому числі найпоширенішого недуги даного типу — раку легенів. Відновлюється нюх, робота смакових рецепторів печінка очищається після тривалого впливу токсичних речовин в 10 разів зменшується ризик раптової смерті.

Це лише основна частина того , що відбувається після відмови від куріння, адже практично всі органи курця відновлюються від впливу токсинів і канцерогенів, що містяться в тютюновому димі.

Зовнішні зміни в організмі після відмови від куріння.

Жінок найбільше цікавить, що відбувається, коли кидаєш палити із зовнішнім виглядом. Поспішаємо відповісти, що життя без сигарет привнесе в зовнішність лише позитивні зміни. Візуальні поліпшення можна помітити вже через 4-6 тижнів. В першу чергу, колір обличчя стає здоровішим, йде сіруватий відтінок завдяки тому, що в організм більше не надходять токсини і кров насичується киснем. Зуби стають помітно білішими без впливу на них смол, що містяться в тютюнових виробах. З пальців рук пропадає жовтуватий відтінок, який супроводжує кожного курця.

Через 6 місяців жінки відзначають зміцнення волосяних цибулин і як наслідок зменшення випадіння волосся, поліпшення їх виду. Без впливу смол і токсинів поліпшується стан шкіри тіла завдяки природному виробленню колагену, яка тепер не блокується через куріння.

Кинув палити: що відбувається в організмі чоловіка і жінки.

Репродуктивна функція людини страждає від тютюнопаління не менше серцево-судинної системи або легенів. Але своєчасне припинення надходження отруйних речовин, що містяться в сигаретах, дозволить зберегти жіноче і чоловіче здоров’я. Так, жінки, крім загальних поліпшень, можуть спостерігати такі зміни в організмі після відмови від куріння :

Нормалізація гормонального фону, так як токсини, що містяться в тютюновому димі, згубно впливають на баланс гормонів в жіночому організмі більше не будуть надходити. Поліпшення стану шкіри обличчя і зниження ризику її передчасного старіння за рахунок нормалізації вироблення колагену. Велика ймовірність завагітніти і виносити здорову дитину.

Чоловікам же розставання зі шкідливою звичкою дозволить налагодити сексуальну функцію. Це стосується не тільки підвищення потенції, збільшення тривалості статевого акту, але і можливості відтворювати здорове потомство.

Найпоширеніші негативні наслідки відмови від куріння.

Більшість людей, які спробували побороти власну нікотинову залежність, в першу чергу відзначають не позитивні, а саме негативні зміни. Це не дивно, адже від припинення надходження нікотину у людини настає синдром відміни — своєрідна ломка. Для того щоб знати до чого слід підготуватися, розглянемо, що відбувається після відмови від куріння:

З боку нервової системи: підвищена дратівливість, зниження концентрації уваги, пригнічений стан, відчуття тривоги, погіршення якості сну або безсоння, загальна слабкість і швидка стомлюваність з боку травного тракту: нудота, різке підвищення апетиту, біль у шлунку з боку дихальної системи: почастішання кашлю з відходженням темної мокроти з боку ЛОР-органів: першіння або відчуття «грудки» в горлі, закладеність носа, незначний нежить.

Всі ці симптоми, можна звести до мінімуму, надавши своєму організму підтримку.

Як підтримати імунітет в організмі?

Імунна система негайно реагує на зміни, пов’язані з припиненням надходження нікотину, і найчастіше на початкових етапах ця реакція зворотна очікуваною. Так часто зустрічаються міркування про те, що не палю місяць, а хворіти став набагато частіше, ніж під час куріння. Колишні курці стають більш сприйнятливими до різних вірусів і легко підхоплюють будь-який з них, це пов’язано з перебудовою організму. Тому слід вживати заходів, спрямовані на зміцнення імунітету. Так, в процесі відмови від тютюнових виробів лікарі радять приймати мультивітамінні комплекси, в яких збалансовані всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Крім того, в цьому випадку не зайвим стануть рецепти народної медицини. Корисним помічником стане настоянка ехінацеї, женьшень, зелений чай з медом і лимоном.

Зверніть увагу, що до лікарських препаратів в період розставання з шкідливою звичкою вдаватися не рекомендується.

Як допомогти легким?

Особливо тютюновий дим вражає саме легені і бронхи, тому варто їм допомогти якомога швидше очиститися від густого мокротиння. Для цього слід вживати велику кількість рідини. Ідеальним варіантом стане проста негазована вода. Також увагу необхідно приділити і вологості в будинку. Відомо, що сухе повітря перешкоджає продуктивному кашлю, тим самим, сповільнюючи процес очищення.

Хорошою альтернативою синтетичним муколітикам стануть трави і сиропи, приготовані на їх основі. Бюджетним і дієвим варіантом є сироп кореня солодки. Також можна застосовувати трав’яні суміші з медунки, хвоща, подорожника, оману і бузини у вигляді чаю. Таким чином, під час відмови від куріння, зміни в організмі, а саме органах дихальної системи, будуть протікати з мінімальним дискомфортом.

Як побороти розлади нервової системи, пов’язані з розставанням зі шкідливою звичкою в перший місяць?

Найбільша кількість негативних реакцій, які відчуває на собі колишній курець, припадає саме на нервову систему. Так, практично кожна людина відзначає пригнічений, а в деяких випадках навіть депресивний стан. Якщо розглянути, що відбувається, коли кидаєш курити по днях, то саме нервова система на початковому етапі страждає більше за інших.

Як ми відзначали вище, прийом лікарських препаратів в момент відмови від сигарет вкрай небажаний, проте це правило не поширюється на седативні препарати, що дозволяють ефективно боротися з підвищеним навантаженням на психіку. Однак вдаватися до медикаментів слід виключно за призначенням лікаря.

Шанувальникам лікування травами слід заварювати заспокійливі трави, такі як пустирник, м’ята, валеріана в якості чаю або приймати їх в таблетованій формі.

Що робити,щоб відмова від куріння не спричинив набір ваги?

Особливу увагу слід приділити харчуванню для того, щоб зміни після припинення тютюнопаління не вплинули на масу тіла. Набір ваги є наслідком підвищення апетиту і, якщо не підійти до цього питання серйозно, можна сильно поправитися. Найчастіше саме цей факт лякає жінок, що палять, змушуючи відмовитися від ідеї зав’язати зі шкідливою звичкою.

У раціон харчування в період відмови слід включити велику кількість овочів і фруктів. Клітковина відмінно пригнічує відчуття голоду, і дозволить довгий час відчувати насичення. Також слід виключити вживання гострої і жирної їжі, а також бути обережним з десертами і випічкою. Те ж саме можна сказати і про льодяникових цукерках і насінні, які багатьом стають заміною сигарет. Їм слід віддати перевагу яблука, морква або склянку чистої води.

Що відбувається, коли кидаєш курити по днях?

Перші результати боротьби із залежністю людина може відчути на собі вже в перші дні. При чому, саме в цей період найбільш вираженими є саме негативні реакції, які, як і позитивні, слід вносити в щоденник курця (якщо такий ведеться), для отримання загальної картини, зміцнення духу і розуміння, через що вже вдалося пройти і не зламатися. Отже, чим загрожує відмова від куріння по днях:

1 добу: порушується апетит, виникає апатія. 2 добу: з’являється нервозність, може проявитися безсоння 3 добу: бажання курити стає особливо сильним 4 добу: посилюється кашель з відходженням мокротиння 5 добу: виникає постійне відчуття голоду 6 добу: може розвинутися депресивний стан 7 добу: синдром відміни поступово відступає.

Разом з цим стабілізується пульс, тиск, знижується ризик інфаркту, поліпшується нюх, органи насичуються киснем.

Зміни в організмі після відмови від куріння, які відбуваються за місяць, рік.

Для людини, який кинув палити наслідки для організму по днях це лише початок довгого шляху відновлення, довжиною в кілька років. Однак найпродуктивнішим є саме перший рік, адже саме протягом цього терміну відбувається максимальна кількість змін, які відображаються не тільки на зовнішності, але і на загальному стані колишнього курця:

Збільшується обсяг легенів, пропадає підвищена стомлюваність і задишка при фізичних навантаженнях. Пропадає як фізична, так і психологічна залежність від сигарет. Ризик розвитку серцево-судинних захворювань значно зменшується. Шкіра виглядає більш привабливо, попереджається передчасне її старіння. Волосся стає більш блискучим, нігті міцними. Відновлюються уражені клітини печінки. Зникає кашель і хрипота голосу.

На цьому етапі можна сміливо сказати, що залежності більше немає.

Як краще кидати різко або поступово?

Саме це питання, найчастіше виникає у курців з різним стажем. Існує думка, що боротися із залежністю варто виходячи саме з тривалості власної залежності. Однак більшість лікарів дотримуються думки, що поступова відмова від тютюнопаління не принесе позитивного результату. Звичка курця, таким чином, нікуди не дівається, і організм продовжує вимагати нікотин. Тому оптимальним рішенням стане повна і рішуча відмова від тютюнових виробів. Незважаючи на те, що курця на цьому шляху очікують труднощі, які ми описали вище, в кінцевому результаті він збереже найцінніше — здоров’я.

Але є окремі випадки, коли розлучитися із залежністю різко не виходить. Це стосується завзятих курців, які вживають в середньому по 1,5−2 пачки на добу. У цьому варто пробувати методично скорочувати кількість викуреного до повного припинення протягом місяця.

Як бачимо, на шляху до здорового життя, вільної від нікотину буде зустрічатися безліч перешкод. Головне розуміти, що всі вони тимчасові, і налаштувати себе на те, що ці тимчасові складності не дозволять відступити перед основною метою — стати незалежним від нікотину.