кидати курити шкідливо

Кидати палити шкідливо.

Найпопулярніший нині спосіб кинути палити-це прочитати книгу Аллана Карра «Легкий спосіб кинути палити». Спосіб, абсолютно не відомий ще пару років тому, сьогодні придбав таку шалену популярність, що цілком може позмагатися зі старим добрим нікотиновим пластиром (про нього — нижче). Отже, як оповідає Передмова, автор бестселера сам раніше був завзятим курцем і нібито викурював по сотні сигарет в день. Ця звичка загрожувала зруйнувати все його життя, поки в 1983 році після незліченних і безуспішних спроб кинути палити він не відкрив нарешті власний спосіб раз і назавжди позбутися від цієї пристрасті. Прочитали твір Карра громадяни зазвичай діляться на два табори — тих, хто тут же відмовився від шкідливої звички, і тих, хто вважає прочитане цілковитою маячнею. Не скажу, що приєднаюся до останньої когорти громадян, але все-таки щось маячне особисто для мене в написаному є.

Читаючи книгу, я не могла позбутися думки, що переді мною типовий американський підручник, написаний за типом «як стати багатим за один тиждень», «як виростити в собі талановитого керівника» або «як виховати геніальну дитину». Зізнаюся, такі елементарні методи самонавіювання і авторські копання в людській психології викликають у мене посмішку. Тому що здатні подіяти, мабуть, тільки на незміцнілий розум американського підлітка; з «російським чолом» все набагато складніше. Крім того, в мережі існує думка, що ця книжка нібито сповнена елементами НЛП, а тому читати її небезпечно. А тому йдемо далі.

Ще один новий і ще не знайшов таку шалену популярність спосіб-це Електронна сигарета. Причина того, що з цим пластиковим прибабахом в зубах ще не ходить півкраїни, тільки в тому, що її не скрізь можна дістати. Найзручніше гаджет замовити через Інтернет. Коштує Електронна сигарета чимало — 2,5-5,5 тисячі рублів. Плюс доведеться витрачатися на змінні картриджі (від 35 рублів на штуку). Але це в Росії» мертва сигарета » в новинку, а в США, за статистикою, нею володіє кожен 20-й повнолітній американець.

Творці електронної сигарети напирають на її нешкідливість, нібито в ній не міститься ні канцерогенів, ні інших шкідливих речовин, споживаних при палінні звичайної сигарети. Крім того, вона не несе шкоди і оточуючим, так як не створює ефекту пасивного куріння. Також творці рекламують свій виріб як пожежобезпечний, і не залишає » неприємного запаху, попелу і бруду». Особливо ці сигарети повинні сподобатися тим, що їх можна використовувати там, де взагалі не можна курити — в літаках, наприклад.

«Девайс» привезли кур’єром через дві години. З першого погляду Електронна сигарета здалася дуже навіть схожою на звичайну. Тільки» цигарковий » папір виглядала злегка сіруватою. На ділі» цигарка » виявилася набагато важче своєї натуральної сестри через високотехнологічної начинки. Тут тобі і той же картридж (він виконаний у вигляді фільтра), і акумуляторна батарея, і маленька, що зображає палаючий попіл лампочка на кінці. Незважаючи на повну схожість і навіть ефект тліючого вогника при затягуванні, відчуття, що ти куриш замість сигарети якусь пластмасову ручку, не проходить. Весь час хочеться плюнути і прикурити вже справжню, рідну. Руки не обдуриш: десятиліттями звикли тримати між пальців щось повітряне, м’яке і паперове, вони навряд чи за пару днів привчаться до пластмаси.

У підсумку я поперемінно курила то електронну сигарету, то «живу«, тому ефект» кидання» був абсолютно незрозумілий. Крім того, за допомогою інтернету вдалося з’ясувати, що цей предмет на перевірку виявився не таким вже нешкідливим, оскільки як він впливає на організм, ще не вивчено. І, наприклад, в Данії продаж електронних сигарет вже заборонили.

Ще одна альтернатива курінню, що зазнала масованої рекламної атаки, — це вживання тютюну. Люди діляться на тих, хто його курить (нібито це набагато «корисніше», ніж просилитренная сигарета), і тих, хто нюхає і жує. Жувальний тютюн взагалі придбав в Європі шалену популярність, як безпечна альтернатива сигаретам. Тобто диміти погано, а жувати — зовсім начебто і навпаки. Коли популярність жувального тютюну досягла піку, з’ясувалося, що він так само, як і нікотин, викликає сильне звикання і провокує рак верхніх дихальних шляхів.

У Москві тютюн більше воліють не жувати, а нюхати. У столичних клубах стало навіть модним дістати красиву коробочку, легким рухом руки вийняти звідти понюшку тютюну і на очах у здивованої публіки засунути коричневий порошок собі в ніс. Дія цілком легальна, проте виглядає дуже епатажно. Розгледи там у темряві клубу, що він таке вдихає. Зізнаюся відразу, ні нюхати, ні жувати тютюн мені не сподобалося. Смак у жувального тютюну, незважаючи на смакові добавки, дуже навіть специфічний і на те, щоб звикнути до нього, теж треба час, а навіщо мені витрачати час на звикання до іншої гидоти, якщо я хочу позбутися від цієї? Ну і потім, після понюшки тютюну, запропонованої другом в клубі, я спалила собі слизову оболонку і чхала добрих півгодини. Дивний спосіб кинути палити.

Що ж у нас залишається? Нікотинові пластирі і нікотиновмісні таблетки, інгалятори і спеціальні таблетки. Всі ці «препарати» вже давно пройшли клінічні випробування і, за запевненнями виробників, дійсно покликані боротися разом з вами з тютюновою залежністю. Однак трохи до смаку така терапія. Нікотинові жуйки на смак виявляються рідкісною гидотою, а пластир у деяких особливо чутливих персон викликає нудоту і запаморочення.

Якщо і таблетки не допомагають, в боротьбі з напастю погодяться допомогти різні медичні центри, які пропонують всілякі методики — тут вам і голковколювання, і особлива дієта (За допомогою спеціальних продуктів вона «забиває» нікотиновий голод), і гіпноз, і групові читання спеціальної літератури.

Кореспонденту » МП » навіть вдалося знайти курси позбавлення від нікотинової залежності з виїздом. За 800 євро з людини вам пропонується на два тижні поїхати на Сицилію. Там за допомогою медитацій, прогулянок і уроків живопису, пацієнтам пропонують розслабитися і.просто «забути про сигарети».

Загалом, проаналізувавши всі оригінальні і не дуже способи кинути палити,» кидаюча особа «прийшла до висновку, що якщо ви самі не маєте до того сильного бажання, жоден» девайс » вас до цього не примусить, як би заманливо він не виглядав і новомодно ні рекламувався. Все залежить тільки від вашої сили волі. А вона у вас, якщо ви дочитали цю статтю до кінця, не така вже й слабка. Дерзати.

Суд присяжних округу Лос-Анджелес (штат Каліфорнія) виніс рішення про стягнення з тютюнового гіганта Philip Morris $13,8 млн.в якості компенсації Джоді Баллок, чия мати померла від раку легенів. На користь виплати грошей дочки покійної Бетті Баллок проголосували 9 з 12 присяжних засідателів, передає «Росбалт». Бетті почала курити в 17 років. Жінка була вірна сигаретам Philip Morris все життя: спочатку вона курила Marlboro, потім перейшла на Benson&Hedges. Померла Бетті в 2003 році у віці 64 років. Адвокати Philip Morris вказували, що Бетті могла припинити курити в будь-який час і вона завжди знала про шкоду тютюнового диму. Раніше окружний суд штату Флорида зобов’язав Philip Morris виплатити $8 млн.вдові Стюарта Хесса, який також помер від раку легенів.

Men’s Health. Журнал.

З початку подивися, що відбувається всередині тебе, коли ти затягуєшся сигаретою. «Тютюновий дим містить близько 4000 хімічних сполук, як мінімум сто з яких володіють доведеними канцерогенними властивостями. Навіть однієї отрути з цих ста (наприклад, бензопірену) достатньо, щоб змусити мутувати клітини легені, шкіри або репродуктивної системи і викликати рак, — констатує лікар-кардіолог Європейського медичного центру Денис Горбачов. — Дим також втручається в роботу серцево — судинної системи, підсовуючи гемоглобіну-білку, відповідальному за харчування тканин киснем, чадний газ. В результаті серце і мозок отримують на 20-30% кисню менше, ніж їм необхідно. Щоб якось поліпшити ситуацію, на допомогу поспішають Додаткові еритроцити, що змушують білок активніше виконувати план з постачання кисню. У підсумку через підвищення клітинної маси кров стає густою, в’язкою і метаболізм сповільнюється. Зате прискорюється процес атеросклерозу (відкладення холестерину на стінках судин), і ішемія (погіршення постачання тканин киснем) вже маячить на горизонті», — згнітивши серце пояснив на пальцях доктор Горбачов.

Однак кожен напевно хоч раз чув, що є кошти, які дозволяють продовжувати курити і не заробити серйозні проблеми зі здоров’ям. Давай розберемося, чи дійсно працюють способи зниження шкоди від куріння.

Зміст - як кинути палити

1. Не палити відразу після пробудження.

Правда.

В американському суспільстві по боротьбі з раком з’ясували, що ті, хто затягуються димом, ледь продерши очі, мають ризик отримати рак легені в 1,79 рази вище, ніж менш квапливі курці. Також у «ранніх пташок» збільшується в 1,59 рази ймовірність розвитку раку горла або гортані.

Одне » але»

2. Більше гуляти на свіжому повітрі.

Правда.

Прогулянка в швидкому темпі по парку сприяє кращому газообміну в легенях, завдяки чому з них виводиться більше токсичних речовин, здатних спровокувати ХОЗЛ (хронічну обструктивну хворобу легенів) — «професійний» недуга курця. ХОЗЛ-це постійний кашель, мокрота, задишка і нестача повітря через ураження тканин легенів прямо зараз і емфізема, фіброз, бронхогенна пухлина (те, що ми називаємо «раком легені») в недалекому майбутньому.

Одне » але»

Імовірність розвитку хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) можна обчислити за індексом курця (ІК):

ІК = (Число викурюваних на добу сигарет х стаж куріння в роках) / 20.

Якщо ІК більше 10, то це привід схопитися за серце і перевірити свої легені.

3. Не палити натщесерце.

Правда.

Нікотин, розчиняючись в слині і потрапляючи в шлунок, дратує його слизову, сприяє більшому виділенню шлункового соку і підвищенню кислотності на порожньому місці. Шлунок починає «поїдати» сам себе-зростає ризик виникнення гастриту, виразки, коліту, запору або проносу (іноді того й іншого по черзі). Якщо ти співаєш, їжа надасть » буферну дію» і захистить слизові травної системи від самопереварювання.

4. Пити більше води.

Правда.

Вода виводить токсини з організму. А напоєні по вищому розряду еритроцити сприяють кращому постачанню тканин організму киснем.

Одне » але»

кидати курити шкідливо

Поглинаючи воду понад добову норму (а це 2,5-3 літри для дорослої людини), Ти змушуєш нирки пропускати через себе більшу кількість канцерогенів, що циркулюють в крові. «Саме тому куріння вважається одним з основних факторів ризику виникнення раку нирки», — зазначає доктор Денис Горбачов.

5. Не палити після сексу.

Правда.

Намагайся не тягнутися до сигарети тут же, як випробував навантаження — будь то спортивне тренування або відхід від погоні зі стріляниною. Після будь-якої фізичної роботи збільшується інтенсивність кровообігу, внаслідок чого чадний газ розійдеться по організму швидше і застрягне в тканинах у великих, ніж зазвичай, кількостях.

6. Пити аспірин.

Напівправда.

Аспірин дійсно є ефективним антиагрегантом (засобом, що зменшує тромбоутворення). Якщо ти зав’яжеш з сигаретами після 10-15 років їх активного споживання, аспірин посприяє відновленню твоїх судин буквально за п’ять років. «Але цей засіб може виявитися менш ефективним, якщо ти продовжиш курити: адже ти будеш підвищувати ризик тромбозу судин швидше, ніж аспірин буде його знижувати. Кожна сигарета збільшує агрегацію тромбоцитів в сто разів», — стверджує доктор Горбачов.

7. Приймати вітаміни.

Швидше правда.

Тільки добувати їх потрібно з продуктів, а не в аптеках. Наприклад, твоя потреба у вітаміні С вище в 2,5 рази, ніж у некурящого, тому що цей антиоксидант у великих кількостях витрачається на боротьбу з вільними радикалами. Зайди на ринок і поповни запаси провізії грейпфрутами, ківі, яблуками (наприклад, антонівкою) і зеленим перцем. Включи в раціон більше морепродуктів, багатих полінасиченими жирними кислотами-вітамінами групи F (морська капуста, сьомга, оселедець). Вони допоможуть очистити судини від атеросклеротичних бляшок.

Не думай, що грейпфрут можна замінити синтетичними вітамінами: за даними Університету Вашингтона, харчові добавки, що містять мультивітаміни, вітамін С, Вітамін Е і фолієву кислоту, не показали зниження ризику раку легенів, незважаючи на їх регулярне вживання.

Відео — кидати курити шкідливо (Відео)

8. Перейти на легкі сигарети.

Або, як висловився пульмонолог Андрій Кулешов « «маркетингова пастка»: «так, в них менше нікотину. Але в малих дозах він не приносить звичного задоволення-курити доводиться частіше, а затягуватися глибше. Так, в них нижче вміст смол. Але їх все одно отримуєш разом з димом — тільки тепер з меншими проміжками».

9. Менше курити.

Правда.

Менше отрути-менше шкоди, це зрозуміло. Крім того, серед лікарів зараз популярна така теорія: рак (саме рак — не емфізему або, наприклад, гангрену курця) викликають не роки куріння, а одна конкретна сигарета. В один прекрасний день ти покурив, концентрація отрут в крові виросла, як зазвичай, — але саме в цей день під їх дією в одній конкретній клітині чомусь трапилася мутація. Клітина починає безконтрольно ділитися, пухлина розвивається і врешті-решт вбиває тебе. Чим менше буде таких «сліпих бомб», тим менше ймовірність, що одна з них потрапить в тебе. Але треба визнати, що це тільки гіпотеза, яка вимагає підтвердження. Або спростування.

10. Розтиратися холодною водою.

Так, це сприяє поліпшенню периферійного кровопостачання, і стан шкіри поліпшується. Але це не запобіжить закупорку судин з подальшою «гангреною курця» — ногу ти втратиш, як не розтирайся.

11. Намагатися не курити більше звичайного разом з алкоголем.

Правда.

Токсини з спиртних напоїв в поєднанні з сполуками, що бовтаються в сигаретному димі, атакують твій організм з подвоєним ентузіазмом, підвищуючи, за даними американських вчених, ризик виникнення в кишечнику аденоматозних або гіперпластичних колоректальних поліпів, що врешті-решт підвищує ризик раку товстої і прямої кишки.

12. Купити електронну сигарету.

кидати курити шкідливо

Поки не ясно.

«По-перше, ніхто в світі поки не довів, що цей гаджет дійсно нешкідливий, — заявляє пульмонолог Андрій Кулешов. — А по-друге, не врятує навіть безнікотиновий картридж: пара, що проходить через його розпечену нитку, при нагріванні все одно насичується канцерогенами, зокрема, нітрозаміном, діетиленгліколем від яких все ще відхрещуються виробники електронних сигарет».

Пробіжися очима по тесту Фагерстрома на нікотинову залежність і визнач, наскільки складний у тебе випадок. Результати залежать від того, чи сильно ти залежний від нікотину.

Чи Правда, що відмова від сигарет і алкоголю змінює життя?

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. спасибі за те, що відкриваєте цю красу. Спасибі за натхнення і мурашки. Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте.

Мене звуть Ірина, мені 37 років, і 20 з них я курю. За цей час легкі стали ні до біса, шкіра зблідла і з’явилися інші проблеми зі здоров’ям. Тому півроку тому я вирішила раз і назавжди відмовитися від сигарет, а заодно і від алкоголю.

Читачам AdMe.ru я розповім, які трюки довелося використовувати і через що пройти, щоб позбутися від шкідливих звичок.

Чому я вирішила кинути палити.

Першу сигарету викурила в 17 років, тому на сьогоднішній день маю 20-річний стаж куріння. За весь цей час я не пам’ятаю жодного дня, проведеного без сигарети з доброї волі. Мені дуже подобалося курити, кидати я не планувала і навіть жодного разу не намагалася. Мабуть, єдиним часом, коли нікотиновий демон мене залишав, були періоди застуди.

Я чула багато історій про людей, які просто взяли і кинули шкідливу звичку. Ці історії здавалися мені вигаданими, оскільки я щиро вважала, що звичка сильніше і просто так від неї відмовитися не вийде.

Щоб повернути давно втрачену фізичну форму, я записалася в тренажерний зал і після першого ж заняття зрозуміла, що «дихалка», що називається, ні до біса. Так як я займалася з тренером, мені було моторошно незручно через те, що через дві хвилини на біговій доріжці я була схожа на загнаний кінь і ніяк не могла віддихатися.

Тому, вийшовши із залу, я витягла з кишені ще не відкриту пачку сигарет і викинула її в урну. Так почався мій безнікотиновий шлях, по якому я йду вже півроку.

Перше випробування.

Перший вечір без сигарет пройшов легко: заняття в спортзалі настільки мене втомило, що я впала на ліжко і заснула, ледь переступивши поріг будинку.

Настала перша за 20 років п’ятниця без нікотину. Днем роботи було багато, тому про сигарети я згадувала рідко. Але це був тільки початок.

Вечір п’ятниці я звикла проводити в компанії декількох банок пива і фільмів. Але, щоб не посилювати нікотинову спрагу, від алкоголю було вирішено також відмовитися . Я купила дволітрову пляшку кока-коли (приблизно стільки ж я випивала пива) і включила свій улюблений серіал. Раніше я робила паузи кожні півгодини, щоб вийти покурити, тепер же, щоб заглушити нікотиновий голод, я йшла на кухню і намагалася з’їсти що-небудь корисне. Але така заміна не допомогла: через годину бажання курити стало нестерпним, і я вирішила лягти спати.

У неділю курити не хотілося. Вранці я прокинулася з моторошною застудою, тому не могла думати навіть про їжу, не кажучи вже про сигарети.

Настав перший справжній тиждень без нікотину.

У понеділок мені стало краще, і залежність нагадала про себе. Так як боротися з тягою закурити було складно, я вирішила спробувати електронну сигарету. До вечора вівторка Електронна сигарета Закінчилася. Ефект від неї був нульовий, і бажання курити нікуди не поділося.

Щоб мотивувати себе, я склала » + «і » -» безнікотіновой дієти на той момент.

Незабаром у мене стали здавати нерви. Я зірвалася на подругу і на кота, потім просила вибачення у обох. До вечора четверга я зовсім перестала відповідати на повідомлення друзів. Спати лягла о 22: 00, хоча зазвичай в цей час я тільки готувала вечерю. Снилися сигарети.

Незважаючи на те що до кінця тижня нерви стали зовсім здавати, я не виходила на вулицю і ні з ким не спілкувалася, перший тиждень без сигарет можна було вважати цілком успішною.

Перший місяць.

Другий тиждень почався з того, що я відчула запах тютюнового диму, що тягнеться від вхідних дверей: мій сусід любить покурити в загальному коридорі, і якщо раніше я не помічала цього, то зараз від різкого «аромату» мене буквально починало нудити. Четвертий тиждень був новорічним, і я витримала найсуворіше випробування — компанію з чотирьох курців, які влаштовували перекур кожні п’ять хвилин. Кожен раз мені хотілося вийти з ними, але зупиняло одне — було шкода досягнутого результату. Але найкрутішим відчуттям було те, що вранці я була єдиною людиною з усіх, кого не мучили похмілля і кашель від божевільної кількості сигарет. Так почався новий рік. Я склала список речей, які хочу зробити в святкові дні. У новорічні канікули я вперше за 15 років встала на ковзани, а пізніше, коли дозволила погода, і на лижі. Мої легені працювали добре, дихалося легко і вільно.

Через півроку.

Мій велосипед, куплений на зекономлені гроші.

Минуло півроку. Бажання курити відвідує мене рідко, а пиво за ці півроку я пила ще два рази на свята, та й то по одному келиху. А ось посиденьки в компанії стали рідкістю-тепер я віддаю перевагу більш активне проведення часу і знову взялася за напівзаброшений Іспанська.

Що змінилося в моєму житті? Так, в общем-то, нічого. Крім кількох речей.

Мінус:

Я стала менше спілкуватися з деякими знайомими. Як виявилося, спільні посиденьки в барі були єдиним, що нас об’єднувало.

Знімати стрес стало складніше. Фізичні вправи, які багато радять як засіб від нервового напруження, в моєму випадку працюють слабо.

Я стала більш дратівливою в цілому. Можливо, це пройде трохи пізніше, але поки намагаюся впоратися з цим своїми силами. Я все-таки стала гризти насіння замість сигарет, що погано позначилося на зубах. Але планую розлучитися і з цією звичкою найближчим часом. На місце пива прийшла дієтична кола. Я п’ю її раз на тиждень, по п’ятницях, за переглядом серіалу. Але планую замінити на чай (вже навіть купила велику кухоль).

Плюс:

Зник кашель, який був зі мною останні років 10. Легкі чисті настільки, наскільки це взагалі можливо після 20 років куріння, за що я дуже вдячна своєму організму, який труїла довгі роки. Покращилася пам’ять. Швидше за все, це пов’язано з відмовою від алкоголю. Подруга, з якою я не бачилася півтора року, сказала, що мій колір обличчя набагато покращився і у мене стало менше зморшок. Зменшилися грошові витрати, а на зекономлені гроші я купила велосипед: в місяць на сигарети і алкоголь йшло близько 5 000 рублів, так що на простенький великий я накопичила вже через 3 місяці. Тепер я можу піднятися на 9-й поверх не задихаючись. Можливо, це пов’язано не тільки з відсутністю сигарет, але і з фізичною активністю.

Звичайно, відмова від нікотину і алкоголю не вирішить всіх проблем в житті. Але безумовно зробить її більш здоровою і, я впевнена, довгою. Так що приєднуйтесь!

ТОП 10 типових помилок при спробі кинути палити.

Від автора: Перевірте себе на розуміння типових помилок, що допускаються при спробі звільнитися від тютюнопаління!

Багато людей, які вирішують кинути палити самостійно, вибирають з очевидних,» лежать на поверхні » способів. Ну, типу, взяв і кинув, застосування аптечних засобів і т.д. Не дивно, що при такому підході дуже часто спроба закінчується невдачею і розчаруванням.

Давайте знайомитися. Мене звуть Гліб Кудрявцев. Я лікар-психотерапевт, нарколог з більш ніж 14-річним стажем допомоги людям у звільненні від залежностей.

Коли я був дитиною, на моїх очах кидав курити мій улюблений Дід. Вже тоді я став замислюватися над питанням: «Чому ж людині важко раз і назавжди відмовитися від цього погано пахне заняття?». Багато років по тому, ставши лікарем, з розповідей моїх клієнтів, я зібрав колекцію 10 типових помилок, які допускають люди, які намагаються звільнитися з рабства тютюнопаління.

Я впевнений, що ці знання допоможуть вам більш глибоко і ефективно підійти до свого звільнення.

«Віра, що все просто: взяв і кинув. Я в будь-який момент зможу це зробити.»

«Немає нічого простішого ніж кинути палити.

Я сам кидав тисячу разів!»

Мозок людини так влаштований, що постійно виправдовує наші звичні дії. Так, за роки куріння, залежність обростає безліччю виправдань: типу, допомагає зняти стрес, розслабитися, коротати вільний час, відволіктися, спілкуватися і т. д. адже для некурящих це немає так!))) Тобто куріння впроваджується в суб’єктивну систему цінностей і переконань особистості.

Тому, якщо людина перед прийняттям рішення кинути палити, за допомогою спеціальних прийомів, не трансформував свою систему цінностей, то починає нудьгувати, ностальгувати за улюбленою «цукерці-сигаретці» і «останньої радості в житті».

«Намагатися кинути палити на силі волі.»

кидати курити шкідливо

Чи потрібна нам сила волі, щоб винести помийне відро зі свого житла? Ні! Чому? Сміття не володіє для нас суб’єктивною цінністю.

Таким чином, включення сили волі ще більше підкреслює суб’єктивну цінність того, про що відмовляємося. Ось і приїхали! «Заборонений плід» стає солодким!)))

«Фіксація на шкоду куріння, як основному мотиві звільнення від залежності.»

Якби фіксація на шкоду куріння допомагала, то курців дітей не з’являлося б. Адже навіть кожен першокласник вам в фарбах і деталях розповість, що курити шкідливо.

Справа в тому, що розмови про шкоду тютюнопаління є прихованою пропагандою цінності сигарет. Прихована логіка тут така: якщо це шкідливо, але хтось курить, значить в цьому є щось цінне.

Таким чином, фіксація на шкоду може знову ж побічно посилювати суб’єктивну цінність сигарет для людини. Це може перешкодити отримати задоволення від процесу звільнення з рабства залежності.

«Нав’язливе очікування моменту коли ж відпустить бажання покурити.»

Синдром відміни нікотину дійсно повністю проходить за 7-14 днів. Але якщо людина чекала закінчення цього періоду, то так і не навчилася отримувати задоволення від свого звільнення тут і зараз . А значить не навчився жити і радіти тому, що маєш. Це шлях до розчарування навіть при отриманні очікуваного. Мозок не обдуриш: чекаючи чогось, ви промінюєте безліч моментів сьогодення на один момент майбутнього.

Наприклад, Чи можемо ми отримати задоволення від ранкової пробіжки? Можемо, якщо будемо концентруватися не на очікуванні того, коли вона закінчиться, а на процесі бігу тут і зараз.

«Звичка уникати думок про стресові події.»

«Попереджений-значить озброєний!»

Під час сильного стресу області головного мозку, що відповідають за логічне мислення, відключаються першими. Ось чому навчальними тривогами доводять навички поведінки в екстремальних ситуаціях до автоматизму. Інакше людина розгубиться, запанікує і наробить дурниць.

І якщо перед звільненням від тютюнопаління ви не продумали і не тренуєте послідовність дій в ситуаціях несподіваного сильного стресу, ви СИЛЬНО ризикуєте! Це самовпевнено! Рабство залежності може цим хитро скористатися! Попереджений-значить озброєний!

«Фіксація на страху невдачі.»

«Досвід-син помилок важких!»

Багатьох людей в дитинстві лаяли за помилки. Ми стали дорослими, а страх зробити помилку залишився. Людина боїться відчути себе невдахою, втратити свій статус в очах оточуючих. А якщо зробив помилку, то «гризе» себе за це, втрачає віру в себе і перестає рухатися до своєї мети.

Але як же навчитися чогось вартого, не ризикуючи наробити помилок?

Досвід – це те, що ми отримуємо замість бажаного. І на підставі цього досвіду можемо набагато ефективніше рухатися далі до своєї свободи від куріння.

«Поступове зменшення кількості сигарет»

Здавалося б все логічно: знижуєте дозу, а потім кидаєте повністю.

Але на практиці такі дії є пасткою психологічної залежності від нікотину: чим рідше ви курите, тим сильніше полегшення приносить кожна сигарета. Це призводить до посилення суб’єктивної цінності сигарет і прогресування психологічної залежності. «Клітка» обмежуючих переконань закривається ще щільніше.

«Ілюзія швидкого повного звільнення назавжди.»

«Ніколи не говори ніколи!»

Коли людина вже не курить більше 2-4 тижнів, може з’явитися легковажна ілюзія швидкого повного звільнення: ну, типу, я все зрозумів і вже ніколи не закурю.

Легковажність і самовпевненість роблять людину безтурботним. Він перестає зміцнювати свою тендітну свободу. Залежність може цим скористатися в несподіваній ситуації.

Пам’ятайте, рабство залежність не дрімає, а присипляє вашу пильність ілюзією легкої перемоги !

«Ілюзія всього однієї сигаретки»

Ця ілюзія найчастіше з’являється після декількох місяців свободи від куріння. Трансформована система цінностей вільної людини ще дуже тендітна. Під час стресу, святкових посиденьок може з’явитися думка: «У мене ж вийшло кинути, я все зрозумів, тільки одна сигарета і все». Цього рабство залежності і чекає!

Пам’ятайте: пишайтеся своєю свободою! Рабство залежності починається з першої сигарети!

«Спроба замінити сигарети електронним аналогом»

Перехід на електронні сигарети всього лише самообман: типу, Я не курю шкідливий тютюн, а вдихаю менш шкідливий пар. Людина залишається залежним від самої звички курити. Це наруку виробникам електронних сигарет. А виправдання своїх дій зміцнюють суб’єктивну цінність залежної поведінки.

Отже, давайте підіб’ємо підсумки!

Ви тільки, що дізналися, що для звільнення від рабства тютюнової залежності потрібно здійснювати ефективні дії. А цьому потрібно вчитися!

Якраз це ми і будемо робити 16 травня (середа) 2018 року на безкоштовному онлайн-тренінгу «Як почати кидати курити не кидаючи?»Посилання на реєстрацію в пості: https://vk.com/club158722493?w=wall-158722493_80.

Спілкування зі мною можна продовжити по одному з каналів зв’язку:

Мій сайт: БерегиСвободу.рф.

До зустрічі на тренінгу! Успіхів вам!

кидати курити шкідливо

Чи шкідливо кидати курити.

Розлучатися зі звичками завжди важко. А якщо ці звички шкідливі, та ще й викликають сильну залежність, то у багато разів важче. Куди простіше придумати «відмазку», ніби це шкодить здоров’ю. Або припинити вдихати отруйні речовини тютюнового диму насправді шкідливо.

Синдром відмови.

Безперечно, з організмом будуть відбуватися зміни. І йому-цьому самому організму-вони навряд чи сподобаються. Адже він звик, що протягом тривалого часу кожні кілька годин або навіть хвилин отримував черговий нікотиновий допінг. І при різкій відміні дози йому буде ой як некомфортно і важко. Організм буде боротися за звичні умови життя, переживаючи великий стрес. Крім неприборканого бажання покурити людина відчуває безліч неприємних відчуттів:

головні болі, розлад сну; озлобленість; підвищена дратівливість, нервозність; втрата уваги, пам’яті і концентрації; спазми в шлунку; болі в тілі та інші.

Це називається синдром відміни. Його важко пережити, але хто виявляється сильнішим і витримує — той кидає це мерзенне і згубне заняття. А хто слабак і не може впоратися з «побочками», той стверджує, що кидати палити — це шкідливо. Але саме по собі це твердження смішно і абсурдно.

Звичайно, при цьому організм страждає в цілому. Вам погано, і фізично і психологічно, вас сушить, ви хочете їсти, кричати, бити посуд або що там ще — у кожного своє, але все ведуть і відчувають себе, як звірі. Однак це не можна назвати шкідливим. Це просто тимчасова незручність, яке при бажанні і розумінні цілком можна пережити. Тим більше, сьогодні існує безліч нікотиновмісних ліків проти куріння, які значно послаблюють або зовсім ліквідують прояви нікотинової ломки.

Як же ми тепер без нікотину?

Незабаром після останньої викуреної сигарети нікотин починає виводитися з організму, що ви відчуваєте бажанням покурити знову (щоб заповнити його кількість). Таким чином, курець не дає початися і тривати процесу очищення організму від отрут. Але як тільки він зможе відмовитися від підтримування цього вогника (стабільно високого рівня нікотину в крові), тут же піде самооздоровлення і самооновлення.

Насамперед ваша кров очиститися від шкідливої отруйної окису вуглецю. Це відразу ж відобразиться на стані серцево — судинної системи-воно істотно покращитися. Вже в першу добу після відмови від куріння ризики померти від того, що сталося серцевого нападу або утворення тромбу зменшуються в кілька разів. Поступово зникне задишка, покращиться кровообіг, обсяг легенів почне збільшуватися і так далі.

Існують відомості, ніби неодноразове кидання і повернення до куріння негативно позначається на легенях. Але неодноразово кидати палити-це не кидати. Це робити перерви. А при такому розкладі особливої користі очікувати марно. Хочете отримати користь-відмовтеся від куріння назавжди! Хочете завдавати собі шкоди-курите. Це Ваш свідомий вибір. Але кинути палити-аж ніяк не шкідливо.

Сторінка.

Як кинути палити-шкода куріння, Аллен Карр.

Інформація.

Інше.

Дія.

333 записи.

Якщо в справі ви відчуваєте душевний підйом, натхнення — можете сміливо вважати цю справу своїми дверима.

«Снюси»: Вбивча мода у дітей, і чого ми не знаємо про цукерки з нікотином? У Росії загроза нової епідемії. А, можливо, не загроза. Можливо, вона вже в розпалі. І головне — у неї вибіркова зона ураження.

Поділіться цим відео, щоб якомога більше людей дізналося про цю проблему. Обов’язково до перегляду всім батькам!

Вчені повідомили про ризик розвитку шизофренії і депресії при курінні.

Куріння майже в два рази збільшує ризик розвитку шизофренії і депресії, йдеться в дослідженні британських вчених, опублікованому в журналі Psychological Medicine. Показати повністю…

Фахівці проаналізували медичні дані понад 460 тис. осіб. З’ясувалося, що депресія і шизофренія практично в два рази частіше виникали у курців, ніж у некурящих учасників дослідження.

Як припускають вчені, розвиток цих хвороб може бути викликано особливим впливом нікотину, який стимулює вивільнення таких нейромедіаторів, як дофамін і серотонін. Порушення їх синтезу в організмі впливає в тому числі на розвиток шизофренії і депресії.

Батьки відповідатимуть за дітей: чим обернеться новий закон про куріння МВС пропонує штрафувати батьків дітей, що палять.

Росіянам може загрожувати штраф до двох тисяч рублів або арешт на кілька діб у разі, якщо їх дітей застануть за курінням. Показати повністю … таку ініціативу розробила урядова комісія під керівництвом глави МВС Володимира Колокольцева. Якщо Мін’юст ухвалить нововведення, то воно увійде до нової редакції КпАП, яка набуде чинності з 2021 року. Однак експерти і політики, опитані «Газетой.Ru», переконані: ймовірність, що реформу узгодять, вкрай мала.

Урядова комісія з профілактики правопорушень розробила ініціативу, згідно з якою батькам курців дітей може загрожувати штраф або арешт на кілька діб. Йдеться про грошове стягнення в розмірі 1,5-2 тис.рублів, уточнили в МВС РФ.

Глава відомства Володимир Колокольцев, який очолює комісію, підписав ініціативу-незабаром вона буде передана на розгляд до Мін’юсту.

Відзначимо, що нововведення може увійти в нову редакцію КпАП, яка готується за дорученням прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, даному 23 березня 2019 року. Поправки повинні вступити в силу з 1 січня 2021 року.

Говорячи про можливу реформу, в урядовій комісії вказали на зростання споживання тютюну серед неповнолітніх. Так, за даними МОЗ РФ, який посилається на опитування ВЦВГД і Фонду «Громадська думка», в 2018 році в Росії курили більше 15% підлітків у віці від 13 до 15 років — при цьому 10 років тому цей показник становив 12%.

При цьому якщо раніше куріння дітей залежало від того, чи страждають від цієї шкідливої звички їхні батьки, то тепер це не взаємопов’язані речі: у дорослих, які не пробували тютюн, може бути дитина-курець, підкреслювали в МОЗ.

Але і батьків, регулярно вживають сигарети, в Росії багато. Так, за даними Росстату за 2018 рік, в країні щодня курять 22,5% громадян — в основному у віці від 40 до 50 років. 4,8% респондентів дослідження заявили, що курять іноді. Більше 74% росіян назвали куріння простою звичкою, а 30,6% повідомили, що кинути тютюн їм заважає недолік сили волі. За словами 5,4% опитаних, вони не можуть уявити своє життя без сигарет.

При цьому незважаючи на зростання курців в країні людей ймовірність прийняття поправки до КпАП вкрай мала. Раніше з подібною ініціативою вже виступали в Держдумі в 2009 і 2014 роках: у першому випадку документ був відкликаний автором, а в другому — відхилений Думою.

Засумнівався в прийнятті нововведення і заступник голови Комітету з охорони здоров’я Микола Герасименко.

«Не знаю, наскільки це увійде в дію, але хід думок про те, що батьки повинні відповідати за вчинки дітей, — це правильно. Батьків виховати таким чином-це логічно, щоб вони в свою чергу серйозно займалися вихованням дітей. Це може вплинути на батьків, адже коли дорослі платять штрафи, вони починають замислюватися і дивитися на дитину по-іншому», — заявив він «Газете.Ru».

У свою чергу в науковому центрі здоров’я дітей РАМН ініціативу назвали безперспективною. «Штраф не допоможе. Треба з батьками попрацювати інакше: їм треба дати вищу освіту, роботу, щоб вони могли виховувати своїх дітей. Покарання — це не профілактика. Будь ласка, нехай приймають такі закони, але подібні рішення ні до чого не приведуть», — повідомив «Газете.Ru » завлабораторією РАМН, що займається проблемами охорони здоров’я дітей, Юрій Лапін.

У загальноросійському русі за права курців вважають, що масована антитютюнова кампанія лише призводить до зростання курців дітей;

«Раніше перше знайомство дітей з тютюном відбувалося в 13 років — зараз цей показник зменшився до 11 років. Ми самі настільки розкочегарили цю тему, що неповнолітні починають курити раніше. Давайте штрафувати не батьків, а тих борців, які так поборолися, що тепер потрібно вводити додаткові заходи», — розповів «Газете.Ru » виконавчий директор руху Андрій Лоскутов.

За його словами, всі закони в Росії, що стосуються куріння, засновані на неефективних заборонних заходах. «Ця ініціатива має не дуже великий сенс. Необхідно почати реальну роботу — не заборонну. Перевести це з області заборон в область культури, виховання. Федеральний закон теж побудований на забороні, а він повинен стати законом суспільної згоди», — уклав експерт.

В даний час, згідно з Адміністративним кодексом, покарання передбачається тільки для повнолітніх курців. Якщо дорослий вживає тютюн у ряді громадських місць, поруч з об’єктами медичної та освітньої сфери, а також на дитячих майданчиках, то йому загрожує штраф у розмірі до 5 тис.рублів або адміністративний арешт аж до 15 діб.

Кидати палити … шкідливо для здоров’я( життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути палити)

З тих пір, як високочтимий Колумб відкрив не менш високочтиму нині Америку, витекло чимало води і розсіялося чимало… тютюнового диму. Як відомо, бурхливий захват європейців з приводу привезеного мореплавцем зілля вельми поспішно переріс в прагнення чи не більшості курців позбутися від стала ненависним тягарем звички. І що тільки не витворяють любителі «побалуватися сигареткою», щоб звільнитися від мимовільного пристрасті! Іноді на такі жертви йдуть, що в підсумку страждають ще більше, ніж від сигарет. Виникає питання: А чи варто взагалі кидати курити? Може, і кидати-то не треба.

В результаті численних спроб розлучитися з нікотиновою залежністю я прийшла до дещо несподіваного висновку про те, що кидати курити не треба, бо це…

1) ШКІДЛИВО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я. Перш за все, психічного. Зараз, коли я регулярно курю і навіть не беру в голову думку про те, щоб покінчити з цією звичкою, — я спокійна, все тихо, мирно, травичка зеленіє, сонечко блищить. Але варто мені задатися метою кинути палити-і я негайно впаду в страшну депресію, буду жахливо нервувати і взагалі сходити з розуму. Це я знаю з досвіду. Я неодноразово намагалася кинути, але рано чи пізно наступав момент, коли мене як магнітом тягнуло до сигарети, в той час як я пообіцяла собі до неї не торкатися. В результаті страждала моя самооцінка: я зривалася і закурювала знову, а для мене це означало, що я не вмію тримати дане собі слово. А що стосується того, про що повсюдно попереджає дбайливо-нав’язливий МОЗ , — так невже вам буде приємніше померти здоровим? Особисто мені-все одно.

2) ЗНАЧИТЬ ЗІПСУВАТИ СОБІ ФІГУРУ І ЗУБИ. Як тільки я переставала курити, у мене пробуджувався вовчий апетит. Особливо тягнуло на солоденьке. Я починала поглинати безліч тістечок і цукерок, що незабаром геть знищувало мою талію і частішало візити до стоматолога. Масла у вогонь підливало те, що з’являлися «зайві» гроші — зекономлені на сигаретах.

3) ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ (!). І нічого я не перебільшую. Одного разу я в черговий раз серйозно вирішила кинути палити і» стояла на смерть » 3 тижні, 2 дні і 13 годин! Але на 14 — й годині у мене що називається «зірвало дах» — і я помчала за сигаретами. Як ошпарена. А коли перебігала дорогу на червоне світло, мене мало не збила машина! (Напевно, за її » бубликом «сидів»МОЗ-телепат»…).

4) ЗНАЧИТЬ ПОЗБАВЛЯТИ СЕБЕ ВАЖЛИВОГО ЕЛЕМЕНТА СЕКСУАЛЬНОГО ІМІДЖУ. Сигарета-невід’ємна частина мого вигляду в суспільстві. Зрештою, передчасні зморшки-суща дрібниця в порівнянні з тим карколомним ефектом, який я справляю на оточуючих, особливо на чоловіків. Психологи стверджують, що красива жінка з сигаретою в роті будить в чоловікові пристрасні асоціації (згадаємо хоча б карколомну сцену їх «Основного інстинкту» з Шарон Стоун).

5) ПОЗБАВЛЯЄ МЕНЕ ЩОДЕННОГО ЗАРЯДУ БАДЬОРОСТІ. Ранок починається з того, що моя рука намацує пачку сигарет і запальничку. Після першої затяжки я відкриваю очі і бачу, що ранок-прекрасно! А значить, і день має бути багатообіцяючий. Дні, коли я не курила, остаточно переконали мене, що це відчуття дарує мені тільки пара ковтків нікотину.

6) ЗНАЧИТЬ ЗАЛИШИТИ НЕВИРІШЕНИМИ БЕЗЛІЧ ПРОБЛЕМ. Якщо, обмірковуючи щось, я не буду курити, я просто не придумаю нічого вартого! Інша справа, коли я думаю з сигаретою. Наприклад, днями я розробляла програму оздоровлення для своєї сім’ї, в яку включаються і турпоходи за місто, і басейн, і каток, і тривалі вечірні прогулянки по Києву. Поки я над нею думала, скурила дві з половиною пачки! Зате, правда, програма вийшла чудова! 7) ЗАГРОЖУЄ ПЕРЕВТОМОЮ І НЕВИКОНАННЯМ РОБОТИ. Коли я працюю, задоволення потреби в нікотині-хороший привід зробити паузу і розслабитися. Якщо я не буду курити, я ризикую перетрудитися і, будучи знесиленою, не виконати намічене належним чином або взагалі не закінчити роботу. Зрештою, жоден з моїх некурящих співробітників не дотримується Припис фахівців: після кожної години роботи на комп’ютері — перерва 10 хвилин. Тільки ми, завзяті курці, чітко дотримуємося цієї Інструкції.

8) ЗНАЧИТЬ ВІДРИВАТИСЯ ВІД КОЛЕКТИВУ. Кава з сигареткою під час перерви на роботі — це не просто звична буденність. Це ж цілий ритуал! Ну як можна попрати те, що стало традицією? У нас на фірмі навіть шеф виходить в курилку зі своєю чашкою кави і кубинською «Коїбою» в зубах! Та й взагалі: як можна по-справжньому відверто з подружкою без «трубки світу»? Тільки в курилці можна здружиться по-справжньому! Тільки в курилці можна з легкістю вирішувати будь-які робочі питання! Тільки в курилці можна дізнатися всі останні новини трохи Мул не з перших вуст!

9) ВЕДЕ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ГРОШОВИХ ВИТРАТ. За рахунок оплати транспорту. Чекати автобус, нервово смикаючи сумочку? Це не для мене! Якщо немає сигарети — я краще зловлю таксі. А це задоволення, як відомо, не з дешевих.

10) ШКІДЛИВО ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА. При утриманні від куріння я вибухонебезпечна як порохова бочка: чиркни сірником і — БА-БАХ! — все догори дном, шкереберть і на дрібні шматочки. Загалом, оточуючим в такі моменти краще перебувати поза межами моєї досяжності.

Так що курите на здоров’я, панове Любителі тютюнового диму!

Як кинути палити без шкоди здоров’ю?

Куріння негативно впливає на здоров’я людини. Про це написано безліч статей, книг, знято передач. Статистика стверджує, що 1/5 жителів планети є курцями, і з кожним роком їх число зростає. Діти переймають звички батьків, і нікотинова залежність не виняток. Згідно зі статистикою, виразкою шлунка курці страждають в 10 разів частіше, ніж вільні від неї люди. Цей приклад один з тисячі. Але багато хто з курців не застосовують згубні наслідки на свій рахунок. Однак після перенесеного інсульту або інфаркту бажання викурити сигаретку різко пропадає.

З чого почати?

Куріння є складовою частиною життя людини, залежного від нікотину. Відмовитися від цієї звички означає повністю змінити життя. Існує безліч способів як кинути палити. Багато хто хоче це зробити, але на бажанні все закінчується. У будь-якому процесі початок є найскладнішим. А почати необхідно з правильної мотивації. Налаштуйтеся морально на кардинальні життєві зміни. Напишіть на листочку всі плюси і мінуси, які стануть наслідком відмови від залежності, заручіться підтримкою близьких. Виконайте приготування, які захистять вас від будь-якого нагадування про сигарети. Очистіть будинок від усього, що пов’язано з цією звичкою: · викиньте попільнички, запальнички · проведіть в квартирі і машині генеральне прибирання, очистіть приміщення від тютюнового запаху · розплануйте дозвілля на деякий час вперед · займіться спортом. Часто бажання покурити виникає в моменти неробства, коли людині нічим зайнятися, просто від нудьги. Щоб уникнути цього навантажите себе різною корисною роботою, сплануйте цікаві заходи з друзями. Робіть все що завгодно, аби не залишилося часу на думки про шкідливу залежність.

А якщо кидати поступово?

Для поступового позбавлення від шкідливої звички можна скористатися правилами найпростішої математики. Порахуйте число викурених сигарет в день, дайте собі певний час на повну відмову від згубної залежності. Скорочуйте їх кількість кожні 3-4 на 2 штуки. Так ви зможете повноцінно оцінювати ситуацію, що склалася і раціонально розподілити свої сили. Також можна змінити марку і тип сигарет на більш легкі. Однак тут важливо, не збільшувати кількість викурених на добу. Це як з харчуванням, необхідно вставати з-за столу з невеликим почуттям недоїдання. Згодом організм звикне до таких змін і перестане вимагати додаткову дозу.

А може перейти на пар?

Перехід на електронні сигарети може являти собою відмінний спосіб кинути палити. Слід розуміти, що відмова від звичайної на користь Електронної – заміна однієї залежності на іншу. Просто тепер вона буде завдавати організму меншої шкоди. Для повного позбавлення від згубної звички можна поступово знижувати рівень нікотину в рідині, зводячи її до мінімальної. Після слід вчинити так само, як і зі звичайними: курити якомога рідше. Постарайтеся відволіктися від шкідливих думок, подивіться цікавий фільм, прочитайте книгу. Часто ми йдемо курити, просто тому що згадали про це.

Я кинув! Які можуть бути наслідки?

Нікотин річ підступна. Він в буквальному сенсі вбудовується в людський організм, стає його складовою частиною. На жаль, відмова від нього тягне за собою як позитивні, так і негативні наслідки. До останніх відносяться: * різкі перепади настрою і дратівливість. · Неуважність. Цей момент викликаний зниженням рівня цукру в крові. * Зниження імунітету. Організм втратив постійний допінг, і відчуває себе пригніченим · збільшення ваги. Відмова від нікотину збільшує відчуття голоду * сухий кашель є і негативним і позитивним одночасно. Так виводяться залишки тютюнових смол і дьогтю, що скупчилися за багато років.

Слід розуміти, що негативні моменти тимчасові. Вони пройдуть через 1-2 тижні. Користь же є постійною. До таких моментів відноситься · * відбувається нормалізація кровоносних судин, виводиться чадний газ і вуглекислота з легенів, полегшується дихання · знижується ризик розвитку ракових захворювань, інсульту · поліпшуються смакові рецептори і нюх. Функція епітеліальних волосинок, що знаходяться в гортані, носі і бронхах нормалізується * поліпшується пам’ять, зростає здатність людини до концентрації · нормалізується колір обличчя, пропадає тютюновий запах з рота · збільшується витривалість · фінансова вигода.

Як швидко легкі стануть чистими?

Легкі найбільш гостро відчувають на собі всю шкоду куріння. Тютюновий дим накопичується саме тут. Після позбавлення від залежності багато хто помічає, що кашель посилюється. Не слід цього боятися. Так виводяться скупчилися тютюнові смоли і дьоготь. Вже через кілька тижнів вони почнуть оживати. Процес повного очищення від нікотинового впливу може тривати до декількох років. Це пов’язано з тим, що всередині альвеол щорічно осідає майже кілограм токсичних і в’язких смол. Період повного очищення залежить від багатьох факторів · * тривалість негативної звички * індивідуальні особливості організму * захворювання, що з’явилися в процесі тютюнового впливу · стан дихальних шляхів для того щоб допомогти собі очиститися в найкоротші терміни необхідно дотримуватися певних заходів: · аеробні навантаження надають зміцнюючу дію і допомагають виводити токсичні речовини · Здорове харчування. Слід вживати в їжу овочі, фрукти, особливо корисними вважаються цибуля, часник · заняття йогою. Дихальні вправи допомагають впоратися зі стресом · інгаляції пом’якшують слизову оболонку і знімають спазми.

А якщо не кидати?

Сигарети послаблюють людський імунітет, роблять його вразливим для таких хвороб як рак, виразка щитовидної залози, інфаркт, нервовий розлад. У жінок, що палять нікотин б’є по самому хворому-здатності має дітей. Статистика вказує · * загроза викидня у жінки, що палить зростає на 30-70% · смертність матерів, що палять вище на 30% · на 52% зростає шанс смерті новонародженого Що стосується чоловіків, ризик вродженої вади у його дитини збільшується в 2 рази. Відносно загальних хвороб · * шанс розвитку раку зростає в 30 разів · інфаркт міокарда у курця трапляється в 12 разів частіше · стенокардія виникає в 13 разів частіше · тривалість життя скорочується на 4-7 років · в 26 разів збільшується ризик імпотенції. Також не варто забувати про шкоду пасивного куріння. Викурюючи сигарету, ви вдихаєте 20% шкідливих речовин, а 80% поширюється в повітрі. Саме в цих 80% міститься більша кількість найбільш небезпечних окису і двоокису вуглецю. Такий вид мимовільного куріння збільшує ризик розвитку раку легенів на 30%. Найбільш схильними до його негативних наслідків вважаються діти. У них збільшується ризик розвитку серйозних інфекційних захворювань легеневих шляхів, астматичний напад.

Кидати палити шкідливо.

Найважливіше по темі:» кидати курити шкідливо » з професійної точки зору. Ми зібрали, агрегували і представили в доступному вигляді всю наявну по темі інформацію і пропонуємо її до прочитання.

Чи можна різко кидати курити.

У сучасному світі досить популярним став здоровий спосіб життя. У зв’язку з цим багато людей відмовляються від таких шкідливих звичок, як вживання алкоголю і куріння. І, напевно, немає жодного курця, який би хоч раз у житті не намагався кинути палити. Але, на жаль не у всіх це виходить. Навіть при виробленні сили волі, кинути палити дуже складно. По-перше, це сильний стрес для організму. По-друге, кидає палити постійно оточують палять колеги, друзі, родичі. Відомо, що пасивне куріння надає колосальну шкоду здоров’ю. Популярним методом побороти шкідливу звичку є різка відмова від сигарет. Але, чи можна різко кидати курити, і які будуть наслідки?

Негативні аспекти різкої відмови від куріння.

В процесі тривалого вживання сигарет, організм звикає до отримання певної дози нікотину. В результаті формується як фізична, так і психологічна залежність. Без нікотину головний мозок, весь організм в цілому перестає нормально функціонувати. Позбавивши його «допінгу», починаються проблеми зі здоров’ям. Тому, різка відмова від куріння — не найкращий варіант для завзятих курців. Якщо ж стаж куріння менше 5 років, різке ізолювання від сигарет може застосовуватися.

Практично всі при різкій забороні в перші дні проявляються симптоми абстинентного синдрому. Тютюн відносять до легких наркотичних речовин. Саме тому багато курців під час кидання відчувають своєрідну «ломку». На тлі це зустрічаються і зриви. Варто відзначити, що будь-який дискомфорт в період відмови тимчасовий. Вже на 2-3 тижні утримання від сигарет організм почне свою очистку, відновлення всіх функцій.

Отже, при різкій відмові можуть виникнути такі негативні прояви:

Зниження імунітету; психологічні розлади; головні болі; проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту; задишка; труднощі при диханні.

Через відмову від сигарет знижуються захисні реакції організму. Людина стає схильним до зараження простудними захворюваннями. Також, при припиненні надходження дози нікотину можуть проявитися всі хронічні захворювання. Перепади кров’яного артеріального тиску провокують головні болі, запаморочення. У деяких випадках можуть виникнути і втрати свідомості. Як тільки нікотин і дим перестають надходити в травну систему, виникаю такі прояви: пронос, запори, нудота, блювота, різкі болі в животі.

При різкій відмові від куріння обов’язково з’являється сильний кашель. Кашель кидає палити супроводжується виділенням мокротиння. Таким чином легкі і бронхи позбавляються від накопичених в них токсинів і отрут. Максимальним є кашель вранці, після пробудження. За час сну організм накопичує велику кількість слизу.

Іноді відбувається збільшення маси тіла. Пов’язують даний аспект із заміною ритуалу куріння, на ритуал поїдання їжі. Це все теж тимчасово. А поїдати можна корисну низькокалорійну їжу-овочі, фрукти. Дуже яскраво проявляється психологічна сторона різкої відмови. При припиненні надходження дози нікотину страждає головний мозок. На час може погіршитися пам’ять, знизитися концентрація уваги. Людина стає млявим, дратівливим. Може виникнути апатія, тривожність, безсоння. У таких випадках необхідна консультація психолога або нарколога.

У чому небезпека різкої відмови від куріння?

Багато хто вважає, що найбільш оптимальним варіантом для них буде різка повна відмова від куріння. Але, Все це абсолютно індивідуально. У більшості випадків оптимальним варіантом буде поступове зниження кількості викурених сигарет. При такому зниженні дозування нікотину можна уникнути болісних симптомів абстинентного синдрому, і не зірватися. Якщо ж людина володіє достатньою силою волі, можна спробувати і різка відмова.

Небезпека такого методу полягає в гострому прояві абстиненції. Кидає відчуває себе просто жахливо: постійна задишка, нудота і запаморочення не дозволяють дотримуватися колишню фізичну активність. На перших етапах з’являється дратівливість, нервозність. На тлі таких гострих реакцій організму, найчастіше, людина знову тягнеться до сигарети. Надалі стає все складніше і складніше кинути палити.

Різка відмова-сильний стрес для організму. Небезпека полягає і в тому, що можуть проявитися загострення всіх хронічних захворювань. В такому випадку потрібна допомога лікаря. Але, варто пам’ятати, що всі ці явища тимчасові. І постійний вплив нікотину куди небезпечніше для здоров’я організму. Важливо протриматися перші 2-3 тижні. За цей період часу організм звикає до таких зміни, всі функції відновлюються.

Спочатку відновлюється робота центральної нервової системи. Нормалізується сон колишнього курця, поліпшується настрій, зникають головні болі. Далі в норму приходить робота шлунково-кишкового тракту. Поліпшується якість смакових рецепторів, прискорюється метаболізм, засвоєння корисних елементів з їжі. В останню чергу відновлюють свою повноцінну роботу легені і бронхи. Для їх повного очищення має пройти від 3 до 6 місяців повної заборони сигарет. Метод кидання кожен вибирає сам для себе. Але, різка відмова підходить переважно для курців з маленьким стажем вживання. І тягнути з рішенням кинути палити не варто.

Що буде якщо різко кинути палити.

Чи можна різко кидати курити-це питання хвилює багатьох завзятих курців. Усвідомлення того, що куріння погано позначається на стані здоров’я людини, приходить до кожного, у кого в кишені завжди є пачка сигарет. Знайомі, які мають таку ж шкідливу звичку і намагалися кинути, дають різні поради. Хтось каже, що кидати потрібно різко, інші стверджують, що краще це робити потихеньку, зменшуючи норму викурених сигарет в день. Так, чи шкідливо різко кидати курити і які наслідки різкої відмови від куріння можуть чекати курця? Щоб відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, чому люди курять.

Причини, чому люди курять.

Найбільш часті причини, за якими курець тягнеться до сигарети, психологічні. Ретельно замаскована психологічна потреба весь час чимось займатися часто перетікає в видимі звички, на зразок куріння або обжерливості. Така потреба має наукову назву-синдром дефіциту уваги.

Ще одна психологічна проблема, яка провокує курця викурювати чергову сигарету – це нервозність. Найчастіше занепокоєння викликано дією самого нікотину на організм людини.

Люди курять під час стресових ситуацій. Людина, яка не вміє справляти з важкими ситуаціями самостійно, постійно шукає допінг. Частково нікотин надає заспокійливу впливу на мозок, знімаючи напруженість. Але ефект, який дає викурена сигарета, триває недовго. І через короткий час, потрібно прийняти чергову порцію «чарівного» кошти.

Також до причин, за якими люди курять, можна віднести:

Невміння спілкуватися з малознайомими людьми; відсутність сили волі; нудьгу або самотність; прагнення наслідувати кому-небудь.

Сигарета, як маленький помічник, приходить на допомогу в таких випадках. Спочатку рідко, а потім все частіше людина тягнеться за нікотиновою паличкою. І через якийсь час звичка стає постійною, і вирішувати важливі питання без неї стає неможливим. Курці бояться, що станеться якщо різко кинути палити, якщо сказати сигаретам тверде » ні » раз і назавжди?

Що буде якщо кинути палити різко.

Чи небезпечно різко кидати курити-один з найбільш спірних питань для курців. Що буде якщо різко кинути палити? Для тих, хто зважився на це, слід знати, що відбувається в організмі після цього і підготуватися до можливих побічних ефектів. Різке припинення може супроводжуватися деякими малоприємними реакціями організму. Реакція буде тим сильніше, чим більше нікотинова залежність.

Першою реакцією організму на відмову від шкідливої звички стане кашель. Для багатьох мокрий кашель є нормою. Ця реакція є природною боротьбою організму з шкідливими речовинами, які в ньому накопичуються. При відмові від нікотину людина буде відчувати кашель протягом декількох тижнів. Загальна млявість. Люди можуть відчувати різні фізичні прояви нікотинової абстиненції. Це може бути легке нездужання, втома, неуважність, відсутність концентрації. Психологічні проблеми. Раптова відмова від згубної звички людина сприймає як втрату чогось важливого. Позбавлений свого постійного допінгу, людина відчуває страждання і знаходиться в поганому настрої. Психологічні проблеми досить легко уникнути при правильному настрої.

Існують і інші проблеми, який може відчути людина, яка вирішила різко кинути палити. Можливо запаморочення, нестача повітря. Все це є нормально реакцією організму, які бореться з токсичними речовинами і перебудовує свою роботу на функціонування без нікотинової добавки.

Ходить думка, що якщо кидати курити різко, це обов’язково викличе розвиток різних захворювань. Насправді це не так. Різка відмова від такої звички призводить до фізичних недуг дуже рідко, і часто викликає лише психологічно дискомфорт.

Чому не можна різко кидати курити літнім і вагітним.

Питання як краще кинути палити без шкоди для здоров’я літнім завзятим курцям або вагітним жінкам досі залишається актуальним. Для літніх людей відмова від звички дає можливість допомогти поліпшити своє здоров’я, особливо якщо є проблеми з судинами. Але якщо людина курив кілька десятків років, різка відмова іноді призводить до різного роду проблем. Наприклад, можуть загостритися хронічні захворювання. За довгі роки вживання нікотину імунна система пристосувалася жити з додатковим допінгом, перебудувалася під залежність людини. У рідкісних випадках лікарі взагалі не рекомендують відмовлятися від куріння, так як це здатне погіршити здоров’я літнього пацієнта.

Для вагітних жінок різка відмова від куріння можливий при не сильної психологічної залежності. Якщо жінка різко кинула курити під час вагітності наслідки бувають не дуже радісними. На фізичному здоров’ї майбутньої мами таке рішення відбитися тільки в кращу сторону, але при сильній психологічній залежності можливий викидень або завмирання плода. Тому краще кинути палити до зачаття, або ж правильно налаштуватися на нікотину.

Тим, у кого різка відмова може викликати погіршення здоров’я, краще кидати курити поступово і під наглядом лікаря.

Як кинути палити раз і назавжди.

кидати курити шкідливо

Так як всі люди мають різний поріг сприйняття проблеми, то і відмова від куріння відбувається у всіх по-різному. Єдине, що об’єднує всіх, хто зважився відмовитися від нікотинової залежності – це самостійне усвідомлення того, що куріння не доставляє більше задоволення. Але навіть після усвідомлення цього кинути палити буває нелегко.

Можна скористатися деякими порадами Як кинути палити, які дають колишні нікотино-залежні люди:

Налаштуватися психологічно. Людині необхідно зрозуміти, що після того як він викине свою останню сигарету, нічого страшного не трапитися, світ не зміниться і здоров’я не погіршиться. Навпаки людина буде відчувати себе добре. Покращитися нюх, підвищиться імунітет. Розум стане ясним і без нікотинового допінгу. Зникне неприємний запах від рук і одягу. Думка тих, хто різко кинув палити, що коли кидаєш курити відчуваєш практично фізичний біль абсолютно невірно. Фізично організм ніяк не страждає. Те що випробували кинули було викликано психологічною травмою. Кидає курити людина, здатний допомогти своєму організму перебудуватися на функціонування без нікотину. Для цього можна робити очищаючі легкі інгаляції, здійснювати прогулянки по лісі. Варто більше ходити пішки і пити більше води. Той, хто палить, задався питанням, що буде якщо кинути палити прямо зараз, вже впритул підійшов до того, щоб сказати сигаретам «ні». Йому залишається тільки, викидаючи сигарету, налаштуватися на позитивні емоції.

Якщо ж людина боїться, що не впорається, що не зможе викинути сигарету і більше не торкатися, то не варто різати проблему відразу. Можна почати поступово знижувати кількість викурених в день цигарок.

Якщо різко кинути палити можливий дискомфорт триватиме недовго. Те, що відбувається в організмі після різкого кидання, є нормально реакцією. Після очищення від шкідливих токсичних речовин, людина відчує себе значно краще. Кидати курити різко або поступово кожен вирішує сам для себе, але кожен кинув палити розуміє, що це було правильним рішенням. У 2016 році все більше антитютюнових фабрик проводять свої агітації по боротьбі з курінням. Активісти показують все, що відбувається з організмом людини, яка має залежність від сигарет. Тому число кинули палити значно зростає, що дозволяє сподіватися, що незабаром більшість курців приймуть рішення відмовитися від сигарет.

Як кинути палити після 20 (30, 40…) років стажу?

Чи можливо це? Звичайно, можливо! Навіть Барак Обама, як би до нього не ставитися, зміг кинути після тридцяти років стажу.

Може бути, для мене кидати вже шкідливіше,ніж курити далі?

Це не так. Німецькі вчені (узагальнивши результати сімнадцяти довгострокових досліджень) показали, що навіть у групі тих, хто кинув палити після 60 і після 70 років середня тривалість життя була більше, ніж у тих, хто продовжував курити. Що ж стосується тих, хто кинув палити між 40 і 50 роками, то в їх групі тривалість життя майже не відрізнялася від ніколи не курили.

Може бути, просто спробувати курити менше?

Якщо у вас нікотинова залежність, ви просто не зможете це зробити і незабаром повернетеся до своєї дози. Кинути палити важче на короткому проміжку, але легше в довгостроковій перспективі. Навіть якщо ви ставитеся до тих людей, які курять багато років менш ніж півпачки в день і з перервами (наприклад, можуть не курити під час вагітності), — це все одно серйозно збільшує ризик серцево-судинних захворювань і раку.

Чи можна кинути палити різко?

Вважається, що кидати курити різко можна тільки якщо ваш стаж не перевищує 3-5 років. В цьому випадку нікотинова залежність ще не настільки сильна, нікотин не настільки міцно вбудувався в психофізіологічні механізми, щоб різкий обрив ланцюжка завдав серйозної шкоди. Але якщо ваш стаж перевищує 10 років і ви курили багато, пачку або більше в день, то різко кидати курити без будь-якої заміни не рекомендується.

Скільки триває ломка, чим вона обумовлена і як проявляється?

Ломка після відмови від куріння триває від тижня до декількох місяців. Тривалість її залежить не тільки від стажу і кількості сигарет в день, але і від індивідуальної схильності людини. Механізм ломки обумовлений дефіцитом ацетилхоліну (медіатора нервового збудження) і проявляється запамороченнями, нудотою, тривожністю або дратівливістю і іншими нездужаннями. Наполегливий кашель свідчить про те, що легкі насилу, але починають перебудовуватися на життя без тютюну. Може боліти голова-адже судинна система теж звикла до постійної нікотинової стимуляції.

Як можна допомогти собі перетерпіти ломку?

Існує безліч засобів, що допомагають на даному етапі. Основних груп дві: нікотинозаместительная терапія (пластирі, спреї в ніс і інші форми) і препарати, що зменшують тягу до куріння. Унікальний в цьому відношенні бупропіон, відомий також як Велбутрин і Зібан, відноситься до групи антидепресантів, але застосовується саме для лікування нікотинової залежності.

Чому деякі починають курити знову через багато місяців після відмови?

Тут спрацьовує вже не наркотична залежність від нікотину (пам’ятаємо, ломка навіть у важких випадках закінчується вже через кілька місяців), а психологічна. Куріння вбудовується не тільки в наші фізіологічні процеси, а й в соціально-психологічні: хтось за допомогою сигарети знімає стрес, хтось не мислить спілкування без тютюну, для кого-то з курінням тісно пов’язані кава або спиртне.

Варто подумати, який інший звичкою можна замінити ту чи іншу функцію куріння. Крім того, допомагає дотримання загальних принципів здорового способу життя: нормальна кількість сну (не менше 7 годин на добу), корисна поживна їжа, фізична активність і свіже повітря. Деякий час, можливо, вам доведеться уникати звичних «курильних» ситуацій, щоб не провокувати себе (замінити перекури в офісі — спільної чашкою чаю).

Мій знайомий кинув палити і сильно погладшав. Чому?

По-перше, сигарети пригнічують відчуття голоду. У курців виділяється глікоген, цукор в крові підвищується і їсти вже не хочеться. Крім того, нікотин прискорює метаболізм, і їжа належним чином не перетравлюється. Коли ж людина курити кидає, то і голод він відчуває тепер гостріше, і їжа перетравлюється належним чином. Тому він їсть стільки ж, а вага зростає. Існує деякий» природний » набір ваги після відмови від куріння, і він не перевищує 3-5 кілограмів.

По-друге, нерідка ситуація, коли людина змінює одну залежність на іншу. Багато колишніх курців відзначають, що в перший рік після відмови від куріння починають більше вживати спиртного, кави, солодкого. Мозок шукає способи зняти стрес, викликаний відмовою від куріння,» добрати » задоволення з інших джерел. Тому деякі колишні курці дійсно поправляються сильніше, ніж на 5 кіло.

Як з цим бути? Не варто сідати на жорстку дієту, це тільки посилить стрес і розбалансує організм ще сильніше. Краще простежити за тим, щоб споживати менше мучного і солодкого і більше здорової білкової їжі. Якщо дуже хочеться «зажовувати» стрес, вибирайте насіння, житні сухарики або морквяні палички.

Що ще допомагає не повертатися до куріння?

Сильна мотивація. На жаль, часто люди кидають курити вже після того, як у них знаходять небезпечне захворювання. Зате в цьому випадку про» силу волі » мова вже не йде, скоріше це порятунок власного життя. Кидаємо разом. Якщо курять подружжя або близькі друзі — набагато ефективніше відмовлятися від шкідливої звички разом. Вам належить придумати, чим корисним можна замінити спільні перекури. Ален Карр. Так, багато хто говорить, що коли вони вже вирішили кинути палити-ця книжка дійсно підтримала і допомогла. Психотерапія. Якщо ви курите багато років і побічні ефекти після кидання занадто сильні (стійке зниження настрою, тривожність, дратівливість зашкалюють і не проходять) — можливо, вам допоможе психотерапевт. В цьому випадку потрібно вибирати лікаря, практикуючого в рамках когнітивно — Біхевіорального напрямку-саме вони ефективно і швидко працюють зі шкідливими звичками. Форуми і спілкування. Коли затіваєш важку справу-завжди приємно знати, що ти не один. На форумі можна попросити поради, поділитися враженнями, та й просто-похвалитися.

Якщо ви вирішили кинути палити, клініка Euromed бажає вам удачі! Нехай ваша відмова буде легким, а рішення — безповоротним.

Що буде, якщо різко кинути палити.

Якщо різко кинути палити-то можна можна так само легко повернутися до сигарет, чи ні? Курці і фахівці сперечаються, як краще кинути палити: поступово, через медикаменти, або різко. У кожного способу є свої позитивні і негативні сторони. Розповімо, що відбувається в організмі кидає, чи варто різко кидати тютюнопаління раз і назавжди.

Знайди відповідь.

Що буде, якщо кинути палити різко, а не поступово.

Різко відмовившись від сигарет, курець відчуває дискомфорт на 2 рівнях:

Фізіологічно: кашель після відмови від куріння; слабкість; зниження імунітету; головний біль; психологічно: дратівливість; тривожність; безсоння; перепади настрою.

Тест для курців.

Чи можна і наскільки небезпечно швидко кидати шкідливу звичку.

За даними досліджень, нікотинова залежність формується не раніше п’яти років стажу тютюнопаління при викурюванні не більше пачки сигарет на добу.

При більш значному стажі куріння, присутній фізична залежність від нікотину та інших речовин, що містяться в сигареті, яка тягне неприємні відчуття, негативні наслідки для здоров’я курця.

В окрему групу ризику входять пенсіонери, курці зі стажем більше 10 років, з меншим стажем, але викурюють більше однієї пачки в день, люди з підвищеним тиском і серцево-судинними захворюваннями.

Пройди тест для курців.

кидати курити шкідливо

Чому не можна.

Чому не можна різко кидати курити:

Самопочуття і загальний стан здоров’я страждають сильніше; На тлі загальної психічної пригніченості – депресії, курці зриваються набагато частіше, ніж при поступовому відмову; Синдром відміни проявляється сильніше і проходить болючіше; При тиску колег та рідних, люди частіше зриваються – повертаються до шкідливою звичкою; Палять старше 55 років, володіють великим стажем куріння в більшій мірі страждають від фізичної залежності, наражають на небезпеку свій імунітет; Знижений імунітет провокує загострення хронічних хвороб і небезпечний для здоров’я; За дослідженнями, люди знову починають відчувати синдром відміни через півроку в півтора рази частіше.

Організму потрібно звикнути до змін – пройти період адаптації. Інакше, ви не даєте організму можливості налаштуватися на зміни.

Як моментально кинути куріння назавжди.

Якщо ви сумніваєтеся у вашій силі волі і хочете полегшити навантаження на організм і нервову систему, можна вдатися до наступних методик:

Сугестивний метод кодування (метод Довженка)

Пацієнту вселяється думка, що куріння фатально для розуму, здоров’я. Не підходить людям з» ранимою » психікою, може викликати психосоматичну реакцію. Достатньо одного сеансу, щоб кинути палити.

Кодування гіпнозом-небезпека сигарети.

Аналогічно методу Довженка, але попередньо пацієнта вводять в транс. Використовуючи аудіо — та відео — вплив, гіпнотерапевт впливає на підсвідомість пацієнта, вселяючи, що тютюнопаління шкідливо, небезпечно.

Голкорефлексотерапія, в яку потрібно вірити.

Допомагає людям, які вірять в акупунктуру. Рефлексотерапевт встромляє голки в великі пальці, зап’ястя, вуха. Метод протипоказаний при хворобах судин.

Найбільшою перевагою є стимуляція точок, що відповідають за синдром відміни. В результаті пацієнту полегшують симптоми відмови від сигарет.

Знаменитий метод Аллена Карра.

В основі методики Аллена Карра лежить його книга»Легкий спосіб кинути палити».

Медикаментозне кодування-не можна без нагляду лікаря.

Лікар використовує препарати, що викликають неприємні відчуття при курінні – виробляють рефлекторне огиду до тютюну. Не потрібно пацієнтам з гастроентерологічними захворюваннями.

Які симптоми, коли кидаєш покурювати відразу і назавжди.

Нікотин-наркотик, тому будь-який курець, різко відмовившись від споживання тютюну, відчуває те ж, що і наркоман.

Які симптоми відразу виникають:

Кашель – є ознакою захворювання або активним очищенням легенів; Тривожність, розгубленість, занепокоєння; Эксессивная запальність – психологічний дискомфорт; Спалахи люті – відсутність нікотину впливає на вироблення нейромедіаторів і гормонів, що впливають на настрій; Неуважність, неможливість сконцентруватися – грають роль психологічний і гормональний фактори; Безсоння, неспокійний сон, пробудження ночами, сонливість – викликані нервозністю, підвищеним надходженням кисню і психологічним дискомфортом; Надмірний апетит, неможливість наїстися; Перепади настрою – має місце психологічний, соціальний і гормональний фактори; Депресія – куріння є соціальним фактором, способом познайомитися, підтримувати бесіду, спілкуватися; Головні болі – викликані розширенням судин, раніше звужених у курців; Сухість у роті – пов’язане з порушенням роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту; Перезбудження – викликано незвично підвищеним вмістом кисню в крові; Нудота та розлади ШКТ – виникають на нервовому грунті – через відсутності впливу нікотину на тонус кишечника; Перепади тиску – пов’язано з розширенням судин, раніше звужених під впливом нікотину; Запаморочення виникає в результаті припливу кисню в розширюються судини.

У разі наявності хронічних захворювань, можливі загострення, тому не радять робити подібне – пенсіонерам, людям з підвищеним артеріальним тиском – при наявності серцево-судинних захворювань.

Найгостріше ломка відчувається на другий-третій день різкої відмови від сигарет. Пізніше, симптоми поступово зникають, але тяга до тютюну переслідує ще кілька місяців.

Що хорошого відбувається і думка лікарів.

Відео (клікніть для відтворення).

Різка відмова від тютюнопаління має позитивні сторони:

Організм курців з невеликим стажем очищається протягом одного-2 місяців, тому вже через 60 днів організм повністю відновиться; При стресі швидше відновлюється гормональний фон, серотонін і ацетилхолін починають вироблятися без додаткових стимуляторів; Для курця молодше 55 років зі стажем менше п’яти років, выкуривающего не більше однієї пачки в день, немає ніякої різниці; Зникає бар’єр, не дозволяє курцеві кинути через острах, що без тютюнових виробів його погіршиться самопочуття; При підтримці оточуючих, процес більш ефективним, ніж поступовий; Тяга до куріння знижується інтенсивніше, ніж при поступовій відмові від сигарет.

Думка лікарів з питання-однозначно: при відсутності істотних протипоказань, невеликому стажі тютюнопаління кидати краще різко, а не поступово.

Як краще позбутися від наслідків.

кидати курити шкідливо

Скористайтеся одним з допоміжних засобів, що містять нікотин, що полегшують симптоми і / або викликають огиду до куріння.

Табекс-викликає огиду до тютюну, полегшує синдром відміни; Чампікс-аналогічно препарату Табекс; Зібан-антидепресант, продається за рецептом; Корида Плюс – рослинний засіб, що викликає огиду до тютюну; Бризантин – облягає синдром відміни; Евалар – тонізуючий препарат, продається за рецептом; Нікоретте, інші нікотиновмісні замінники в спреях, пластирах, краплях, жуйках, таблетках полегшують відвикання.

При сильно виражених хворобливих симптомах ломки, зверніться до лікаря. Може знадобитися додаткова консультація психолога, нарколога або регулярні візити до психотерапевта.

Побороти тягу знову закурити допоможуть:

Щоб впоратися з хворобливими фізичними і психологічними відчуттями при відмові від куріння, підбирайте народні засоби, в залежності від розвинулися симптомів.

Враховуйте індивідуальну непереносимість компонентів і проконсультуватися з лікарем.

Відновитися після різкої відмови від куріння допоможе ароматерапія.

Є ефірні масла, що полегшують синдром відміни-відновлюють організм:

Кидаємо без наслідків для організму.

Кожен випадок індивідуальний, слід врахувати всі фактори-прислухатися до думки лікаря.

У разі тривалого стажу краще кидати поступово, скорочуючи щодня кількість викурених сигарет. Можна скористатися медичними препаратами, що викликають огиду до куріння або нікотіносодержащімі начебто пластиру і жуйки.

Якщо ви входите в» групу ризику», то кидати палити необхідно під суворим контролем лікаря. Різка відмова від сигарет протипоказаний.

В окремих випадках, фахівець забороняє повну відмову від нікотину і виписує нікотиновмісні препарати: так знижується навантаження на легені, але організм не відчуває стрес відмови від нікотину на психофізіологічному рівні.

Чи потрібно кидати палити після багатьох років: чи є сенс.

Чи є сенс кидати курити при великому стажі? Кажуть, що це особливо небезпечно для зрілих людей, але труднощі можуть виникнути і в 30-35 років. Важливо відмовитися від сигарет правильно, і стан здоров’я покращиться в рази, а імунітет значно зміцніє. Багатьох лякають нібито негативні наслідки, проте це – лише одне з багатьох помилок. Забути про куріння – серйозний вчинок, який заслуговує на повагу. А результат-позитивний для всього організму.

Чи важко відмовитися.

Одне з найчастіших помилок-відмова від сигарет не має сенсу, якщо кидає людина досяг критичної вікової позначки. Ця грань трактується по-різному. Кажуть, що в 40, 50, в 60 років безглуздо усуватися від куріння, але подібне твердження абсолютно невірно.

Кинути палити може будь-хто. Необхідно тільки перемогти дві прихильності, які часто плутають:

Перша виражається в наступному: організм звик до куріння, тому при відмові миттєво проявляється необхідність заповнити відсутність наркотику. Подібний стан триває до двох тижнів. Якщо кидає палити зумів впоратися з собою і перемогти цю прихильність, то в гру вступає другий фактор – психологічний. Саме через нього не один колишній курець повернувся до подібного способу розслабитися.

Куріння часто спровоковано зовнішніми причинами-зрада, обман, втома. У підлітків і молодих людей до 30-35 років це часто банальне бажання виділитися з натовпу. На цьому етапі важливо мати силу волі-це і є сенс. Вік не грає ролі. Тому кинути палити, остаточно відмовившись від сигарет, легко зробити як в 40 років, так і в 35.

Інші помилки.

Один з небагатьох міфів-людина кине швидше, якщо повільно скоротить кількість викурених сигарет. Але, за статистикою, успішно відмовилися від куріння ті, хто зробив це різко, не затягуючи надовго.

Іноді люди заявляють, що відмова від шкідливої звички «подарував» їм десяток зайвих кілограмів. Є кілька спростувань даного наслідки:

Кинув сигарети поправляється незначно, вага тіла не перевищує допустиму норму. Часто кілограми набираються через психологічний фактор. Людина прагне забути про проблему куріння, перемикаючись на їжу. Іноді винен недолік фізичної активності, а не небажання курити. Вихід тільки один-переглянути раціон і зайнятися спортом.

Найчастіше курити кидають ті, хто робить це різко.

Крім того, через зниженого рівня цукру в крові у кидають курити спостерігається тяга до солодкого – зайва вага з’являється і з цієї причини. Ще одна поширена помилка стосується стажу куріння. Часто людина заявляє, мовляв, курю 40 років, є серйозна залежність, але чи має сенс кидати? «Курив, куриш-яка різниця? Організм адже вже занадто звик до нікотину!» Але відмовитися від куріння можна коли завгодно. Чим раніше це зробити — тим краще, це підтвердить будь-який лікар. Сенс в тому, щоб встигнути, поки не з’явилися наслідки у вигляді ракових захворювань.

Правдиві результати відмови.

Важливо вчасно забути про міфи і дізнатися факти про те, які наслідки відмови від сигарет бувають. Деякі дивуються, дізнавшись, що всі вони-позитивні, і є лише кілька негативних. Жоден курить не зможе похвалитися відсутністю захворювань внутрішніх органів, абсолютним здоров’ям і білосніжною посмішкою. Список можна продовжувати нескінченно, але є основні, найпомітніші наслідки.

До них відносяться первинні результати — їх кидають помічають в першу чергу. До них відносяться повернення нюху і смаку, нормалізація роботи дихальних шляхів, покращене насичення мозку киснем. Саме ці наслідки на перших порах мотивують людину не здаватися і боротися з психологічним фактором. Часто кидають виділяють це в якості сенсу продовжувати боротися зі спокусою курити. Важливо знати, що перша зміна настає вже через двадцять-тридцять хвилин! Тиск у людини, який кинув, приходить в норму, сповільнюється пульс, що частково знижує навантаження на серце. Але до нормального стану ще далеко, тому що орган змушений працювати на знос – кисень надходить, але через куріння його все ще занадто мало.

У курців часто з’являються проблеми з зубами.

Подальші поліпшення в роботі організму стають помітні не відразу, а через тривалий час. Остаточно приходять в норму судини, перестаючи звужуватися, – вони розширюються, кисень проходить безперешкодно. Робота серця поліпшується, а це знижує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, в тому числі і інфаркту, інсульту. Одне з основних позитивних наслідків-поступове поліпшення роботи мозку. Відновлюється пам’ять, повертаються розумові здібності. Вже можна займатися спортом – остаточно пропала задишка, а вени на ногах не виступають так сильно.

Знижується ймовірність смерті від раку легенів. Через рік після відмови від куріння зникає психологічна залежність – людина відчуває себе вільним, що мотивує його назавжди забути про сигарети і тютюновому димі. Удосконалюється і зовнішній вигляд людини-нормалізується колір обличчя, зуби стають білішими, чистішими, пропадає жовтизна. А на зекономлені гроші можна купити новий одяг, туристичну путівку, провести час з близькими. Хіба такий наслідок не можна назвати позитивним?

Однак для повного одужання іноді потрібна медикаментозна допомога і відвідування психолога. Точніше про це скаже лікар – не варто самостійно братися за лікування, не всі аптечні засоби допоможуть при боротьбі з курінням. Враховувати варто і наявність інших захворювань — наприклад, алергії на ліки.

Ризики і факти.

У порівнянні з позитивними, негативних наслідків відмови від куріння дійсно мало. Однак проблему потрібно розглянути з усіх боків. Важливо знати, що погіршення тимчасові, пов’язані з психологічним настроєм. Це означає, що незабаром від них можна буде забути – важливо лише протриматися деякий час. Синдром відміни-класичний для багатьох курців, які намагаються відмовитися від сигарети. Він настільки лякає людину, яка намагалася дізнатися, як кинути палити, що той знову повертається до згубної звички, побоявшись неприємних відчуттів. А вони є такими:

Часта, яскрава, тривала біль в різних частинах тіла. Зниження імунітету, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Проблеми в роботі шлунково – кишкового тракту-втрата апетиту або надмірне поїдання їжі, нудота і блювота, діарея. Порушення сну-безсоння або зайва сонливість. Коливання настрою, нервові зриви, апатія, дратівливість і злість без особливої причини, легка форма депресії.

При відмові від куріння, у людини можуть з’явиться порушення сну.

Через нормалізацію роботи судин і подальшого надходження нормальної кількості кисню в мозок кидає палити відчуває часті головні болі, може втрачати свідомість. Через зниженого рівня цукру виникає запаморочення і неуважність в легких формах. Сенс в наступному: не бійтеся подібних симптомів – організм не страждає, а повертається до попереднього, здорового стану.

Отже, ви збираєтеся кинути палити. Підіб’ємо підсумки — в чому сенс такого рішення?

Поліпшення зовнішнього вигляду. Значна економія грошей. Пропадає задишка, можна займатися спортом. Відсутність стресу через брак сигарет, необхідності купувати їх щоранку. Більше часу на хобі-з’являється сенс життя. Часто кинути можна не тільки пристрасть до куріння, а й інші шкідливі звички – а це користь для здоров’я.

Відмова від куріння-виключно позитивне явище. Кожен, хто вчасно кинув, зберіг здоров’я і в 30 років, коли все тільки починається, і в 40, і навіть в 50 років, коли немає нічого кращого здорового способу життя. Сміливе рішення поверне вам друзів, подарує увагу оточуючих – подібними людьми завжди захоплювалися. Хіба не в цьому, почасти, сенс і головний стимул кинути палити, незважаючи на кількість років?

Кинути палити можна в будь-який час, незалежно від вашого віку, стажу або наявності інших захворювань. Відмова від нікотину поліпшить стан всіх органів, повернувши правдиві відчуття від життя. Сигарети-це всього лише втеча в світ ілюзій, гнітюча звичка, через яку люди втрачають друзів і близьких, самостійно наближаючи себе до межі неповернення, адже коли-небудь стане пізно. Тому не затягуйте – кидайте курити якомога швидше, орієнтуючись на позитивні наслідки. Безумовно, тут є сенс.

Що буде, якщо різко кинути палити: можливі наслідки.

Близько десятка років населення планети веде активну боротьбу з курінням. Таку ж активну боротьбу ведуть і виробники сигарет, які без курців втратять величезний дохід. Запитайте у зацікавлених людей, чи можна різко кидати курити, і вони в один голос будуть твердити – ні. Вони розкажуть вам страшні наслідки різкого кидання для здоров’я, що прибере бажання відмовитися від звички.

З іншого боку, послухайте, що скаже медик. Нехай багато лікарів – теж курці зі стажем, але тверезе усвідомлення наслідків нікотину на організм у більшості лікарів все ж присутній.

Симптоми » нікотинової ломки»

В інтернеті можна знайти безліч коментарів про те, як хтось різко кинув палити і почав хворіти і товстіти. А кілька людей навіть розповідають страшні історії про те, як їх друг кинув палити і через кілька тижнів помер. Варто задуматися, наскільки об’єктивно їх думка і чи не страждав кинув смертельним захворюванням. Або ж, можливо, при відмові від куріння людина почала «заїдати» свою ломку і набрав вагу.

Частим наслідком є агресивність. Приблизно на другий день з’являється порушення сну і відчуття тривоги. Організмом відмова від куріння сприймається як щось негативне, тому нервова система збуджується. Звичайно, якщо літня людина страждає звичкою з 25 років, сигарета стає невід’ємною частиною його життя, а зміна звичок і розпорядку дня викликає поганий настрій. Він навіть може розписати всі наслідки по днях, що говорить про підсвідоме небажання або невпевненості курця в тому, що він зможе повністю відмовитися від куріння.

Що ж ще може бути, якщо різко кинути палити?

Після відмови від звички імунітет перестає реагувати на бактерії, загострюються хронічні хвороби, розвиваються часті застуди. Загальна слабкість, запаморочення, зниження працездатності – часті наслідки. Порушення роботи кишечника (запори). Перепади артеріального тиску свідчать про адаптацію організму до відмови від сигарет, а не про негативні наслідки для здоров’я.

Людина різко кидає палити може відчувати загальну слабкість, запаморочення і зниження працездатності.

Всі симптоми відмови від куріння не мають будь-якого медичного підтвердження. Тому на питання, чи шкідливо різко кидати курити, можна відповісти «ні», адже шкода від куріння має медичне підтвердження. Фотографія легких курця не може не додати бажання розлучитися із згубною звичкою, адже таке зображення як не можна точно показує, що може статися з дихальною системою.

Теорія рецепторів.

кидати курити шкідливо

Що відбувається, коли кидаєш курити? Не припиняє існувати думка, що раптова відмова від куріння порушує фізіологічні механізми. Фото передачі нервового імпульсу показує, що в реакції бере участь ацетилхолін – важливий нервовий медіатор. У курців його самостійне вироблення значно знижена, і необхідну кількість ацетилхоліну поповнює нікотин. Якщо різко кинути звичку курити, то організм повільно відновлює звичне кількість ацетилхоліну, що і пояснює рекомендований поступова відмова від куріння.

Пацієнти бояться, що якщо вони різко кинуть палити, їх очікують небезпечні наслідки. Але чи так це? Можливо, людина просто надумує можливий негативний сценарій.

Чи варто кидати курити, вирішувати вам. Але, замислюючись про можливі наслідки, слід оцінити вплив сигарет на організм і не відтягувати час, коли можна раз і назавжди кинути палити.

Чи так це шкідливо?

Можливо, різка відмова від куріння стимулює людину ставитися до свого організму більш уважно і починає помічати ті симптоми, яким раніше не надавав значення. Так, деякі відзначають, що, коли кидаєш курити, з’являються такі симптоми:

Задишка, постійна нестача повітря. Неприємний ранковий кашель. Відходження в’язкого мокротиння.

Ці симптоми говорять про поразку дихальної системи, і розвиваються вони якраз при тривалому палінні. Чому не можна різко кидати курити? Це питання може задавати собі людина, яка намагається відстрочити той момент, коли доведеться раз і назавжди відмовитися від куріння. А той, хто дійсно хоче впоратися з проблемою, зможе кинути палити відразу, не замислюючись.

При відмові від куріння часто з’являється неприємний ранковий кашель.

Думка лікарів.

Кожна викурена сигарета залишає свій слід на здоров’я людини, тому лікарі однозначно стверджують, що зав’язувати потрібно відразу. Дратівливість і апатія неодмінно пройде, а організм звикне до життя без нікотину. Тому на питання, чи небезпечно різко кидати курити, думаюча людина або колишній курець дадуть відповідь однозначно – ні. Поступова відмова від куріння страшний тим, що терміни його не визначені. Людина протягом декількох років переконує себе, що він може не курити, і поступово зменшує кількість сигарет, але згубна звичка як була, так і залишається. А інший зможе кинути палити за 2 дні і не зациклюватися на своєму стані, а прийняти нове життя без куріння.

Викидаючи останню сигарету, курцеві слід розуміти, що він робить великий крок, який принесе багато користі організму. І не важливо, скільки років він вживав сигарети: два роки або двадцять років.

Як полегшити свій стан.

Чи можна різко кинути палити і не стати нервовим і розтовстілим людиною? Звичайно, варто тільки підійти до цього питання з усією серйозністю. Може бути, має сенс звернутися до лікаря, який порадить препарати з нікотином (пластир, спрей, таблетки). Найчастіше, коли курець 50 років намагається відразу кинути сигарети і стає агресивним. Відчувши наслідки різкої відмови від куріння на собі і своїх близьких, він повертається до нікотину, вважаючи, що так буде краще. Виправити цей стан і викинути сигарету допоможе прийом заспокійливих засобів. Які заспокійливі препарати приймати, рекомендує лікар.

Для того щоб терміново кинути палити, в інтернеті можна знайти відео, яке розповідає, як кинути палити мало не за 2 дні. Кожен курить реагує на нього по-різному, але мало хто після перегляду відмовляється від куріння. Кидає може подивитися відео і два, і три рази, але результату воно не дасть, якщо бажання кинути пити і курити відсутня. Якщо різко кинути палити не вдається, то лікарі можуть рекомендувати поступово відмовлятися від сигарет, але за строго розписаним планом. Тривалість визначає сам пацієнт, але план не повинен значно розтягуватися в часі або довго стояти на місці. Відмовився від сигарет повинен викурювати щодня на кілька одиниць менше.

Відео (клікніть для відтворення).

Найкраще відмовитися від шкідливої звички і одночасно з цим знайти собі нове заняття, піти в басейн, більше гуляти на свіжому повітрі. Почніть добре і з користю проводити час, і тоді різка зміна звичок принесе тільки позитивні моменти без наслідків для організму, і ви зможете кинути палити назавжди.

Кидати палити шкідливо.

Сайт надає довідкову інформацію виключно для ознайомлення. Діагностику та лікування захворювань потрібно проходити під наглядом фахівця. У всіх препаратів є протипоказання. Консультація фахівця обов’язкова!

До такого висновку прийшли вчені при обстеженні людей, які намагаються кинути палити раз по раз. Саме множинні спроби розлучитися з сигаретою завдають шкоди організму. Так кажуть шведські дослідники-фахівці з органів дихання зі Стокгольмського Національного медичного центру.

В експерименті брало участь більше тисячі добровольців зрілого і похилого віку. Серед них були і ті, хто ніколи в рот сигарет не брав, і ті, хто багаторазово намагалися відучитися від згубної пристрасті, і ті, хто курить і задоволений всім. Виявилося, що у людей, які не курили дванадцять місяців або довше, а потім поверталися до сигарет, обсяг легенів зменшувався на п’ять відсотків.

У завзятих любителів сигарет обсяг легенів зменшувався лише на три відсотки за цей же період. А у тих, хто кинув два – три роки тому і більше не повертався до сигарет, ємність легенів зменшилася лише на один відсоток. Вчені вважають, що подібне явище можна пояснити тим, що за час відмови від нікотину в організмі людини зупиняються захисні процеси, які оберігають органи дихання від нікотину. Найбільший удар по своїх органах дихання прихильники нікотину надають в перші два роки з початку куріння.

Різка відмова від сигарет також не дуже хороший для головного мозку. Виявляється, що при спробі різко кинути палити, деякі зони головного мозку страждають від сильних перевантажень. Подібна перевантаження виражається в тому, що людині дуже і дуже хочеться затягнутися сигареткою. Більшість кидають стають нервовими, погано концентруються, стають забудькуватими. Тобто, головний мозок дійсно працює не на повну силу.

У зв’язку з цим, особам, чия професія вимагає посиленої концентрації, бажано використовувати допоміжні засоби під час відмови від сигарет. Це можуть бути пластирі з нікотином, жуйки або спеціальні таблетки.

Автор: Пашков М. К. Координатор проекту по контенту.

Куріння. Причини, шкода і користь куріння, як кинути?

Чисельність армії курців перевищила 1,3 мільярда чоловік і продовжує збільшуватися. І це не дивлячись на те, що щорічно від куріння помирає майже 5 мільйонів чоловік. Такої шкоди, як сигарета, не завдає людству жодна війна або епідемія. Але люди наполегливо продовжують платити мільйони доларів за те, що їх вбиває.

Перша сигарета нікому не приносить задоволення. Після куріння з’являються неприємні відчуття: запаморочення, нудота, кашель. Але якщо з якихось причин людина вирішив продовжувати палити, то організм звикає до нікотину і іншим складовим тютюнового диму. Перші місяці куріння може викликати легку ейфорію, мобілізувати внутрішні ресурси або навпаки, заспокоювати. Але з часом ці відчуття зникають. Нікотин, хоча і є за природою своєю отрутою (токсином), включається в обмін речовин. Простіше кажучи, організм звикає до того, що ця речовина постійно є в крові. Коли його концентрація знижується, нервова система подає сигнал, що пора поповнити запаси. Тоді і виникає бажання викурити чергову сигарету. Найчастіше від першої сигарети до формування нікотинової залежності або тютюнової токсикоманії проходить 1 рік.

Як куріння впливає на організм людини?

Тютюновий дим складається з 4000 компонентів. Найвідоміші з них нікотин і смоли. Але й інші складові не менш небезпечні: отрути, радіоактивні речовини, важкі метали. Не варто сподіватися, що вас захистить сигаретний фільтр. Навіть найсучасніші з них вловлюють тільки 20% речовин містяться в димі.

Як шкідливі речовини потрапляють в організм?

Коли ви затягуєтеся, то температура на кінчику сигарети досягає 800 градусів. При таких умовах відбувається суха перегонка тютюну. Це означає, що вдихається повітря, проходячи крізь шар нагрітого тютюну, несе з собою летючі речовини і найдрібніші тверді частинки. Вони з потоком повітря проникають в рот, трахею бронхи і потрапляють в альвеоли легенів. Завдяки тому, що тютюновий дим являє собою аерозоль з дрібних частинок, то вони швидко досягають найвіддаленіших ділянок дихальної системи. Через стінку альвеол, пронизану судинами, шкідливі речовини легко проникають в кров і розносяться по всьому організму. Так, через 8 секунд після першої затяжки мозок вже відчуває на собі дію нікотину.

Компоненти тютюнового диму їх вплив на організм наслідки впливу нікотин – один з найсильніших наркотиків, токсичний алкалоїд викликає залежність нарівні з героїном. Ця отрута є природним захистом рослини від поїдання тваринами. Впливає на ацетилхолінові рецептори, внаслідок чого збільшується виділення адреналіну. Ця речовина викликає: прискорення серцебиття, звуження судин, прискорене дихання, підвищення тиску, активізацію обмінних процесів. Надає стимулюючу дію на нервову систему: підвищується концентрація уваги і працездатність, поліпшується короткочасна пам’ять, зникає відчуття тривоги, стимулюються центри задоволення в мозку. Але через 20 хвилин концентрація нікотину в крові починає знижуватися. Це супроводжується гальмуванням роботи мозку, пригніченням розумових процесів. Ацетилхолінові рецептори курця звикають до стимуляції нікотином. Відсутність його в крові викликає неприємні відчуття. Перша реакція-Стимуляція головного мозку, підвищення концентрації уваги і швидкості реакції, помірна ейфорія. Потім збудження змінюється гальмуванням: загальмованість мислення, слабкість скелетних м’язів, тремтіння в руках. У курців клітини головного мозку гинуть швидше, ніж у інших людей. Є теорія, що нікотин може викликати шизофренію. З боку серцево-судинної системи: інфаркт, інсульт, аневризма аорти, артеріальна гіпертонія, аритмія, ішемічна хвороба серця. Система травлення: порушення кровообігу призводить до гастриту і виразкової хвороби, утворення каменів в жовчному міхурі. Ракова пухлина. Нікотин змінює структуру ДНК клітин і викликає рак. Нікотин призводить до розвитку психічної та фізичної залежності. Тютюновий дьоготь складається з ароматичних речовин і смоли. Містять речовини, що викликають мутації в клітинах, що призводять до утворення злоякісних пухлин. Смоли конденсуються і відкладаються на зубах, слизовій оболонці рота, голосових зв’язках, стінках бронхів і в альвеолах легенів. Вони порушують роботу війчастого епітелію відповідає за очищення бронхів, пошкоджують альвеолярні мішечки. Частинки кіптяви роблять легкі сприйнятливими до інфекційних захворювань. Смоли пригнічують роботу імунної системи. Вона недостатньо ефективно знищує бактерії і злоякісні клітини. Тріщини і пожовтіння зубної емалі. Осиплість голосу, кашель. Бронхіт і емфізема. Підвищується ймовірність пневмонії та туберкульозу. Злоякісні пухлини гортані, стравоходу, легенів. Чадний газ – монооксид вуглецю) — продукт горіння тютюну. Він становить 8% тютюнового диму і в 200 разів активніше, ніж кисень засвоюється гемоглобіном. У курців чадний газ з’єднується з кров’ю, займаючи місце кисню і викликаючи кисневе голодування. Від нестачі кисню найбільше страждає головний мозок. Чадний газ надає токсичну дію на нервові клітини і порушує проходження по ним нервового сигналу. Щоб забезпечити органи киснем, серце працює посиленим навантаженням. Поступово воно збільшується в об’ємі і зношується. Погіршення пам’яті, зниження інтелекту, загострення психічних захворювань, головні болі, зниження чутливості. Стенокардія, аритмія. Інфаркт міокарда, серцева астма. Пошкодження стінок коронарних артерій, що забезпечують серце, призводить до серцевих нападів. Пневмонія. Канцерогени: бензол, кадмій, амінобіфеніл, берилій, миш’як, нікель, хром. Проникають в клітину і пошкоджують генетичний матеріал, що міститься в ядрі. В результаті підвищується ризик утворення злоякісних клітин, які дають початок раковим пухлинам. Проникаючи через плаценту, викликають мутації у плода. Рак губи, язика, гортані, стравоходу, шлунка, легенів. Фізичні та психічні аномалії у дитини. Синильна кислота (ціаністий водень) отруйна речовина, що порушує засвоєння кисню в тканинах. Погіршує постачання тканин киснем, порушуючи його передачу від гемоглобіну до клітини. Надає токсичну дію на нервову систему. Разом з аміаком, діоксидом азоту і формальдегідом порушує роботу війчастого епітелію бронхів, який відповідає за самоочищення дихальних шляхів. Це призводить до накопичення в легенях тютюнового дьогтю. Погіршуються розумові здібності. Підвищує ризик інфаркту. Емфізема легенів. Миш’як-смертельна отрута. Надає токсичну дію на нирки, травну і нервову систему. Пошкоджує генетичний матеріал клітин, викликаючи мутації і розвиток злоякісних пухлин. Болі в животі, проноси або запори. Втрата сил і м’язова слабкість. Серцево-судинна недостатність. Пригнічення центральної нервової системи, погіршення мислення і пам’яті. Ракова пухлина. Радіоактивні компоненти: свинець-210, полоній-210, калій-40, Радій-226, торій-228 і цезій-134. Всмоктуються в кров і розносяться по організму, стаючи внутрішнім джерелом радіоактивного випромінювання. Радіоактивні ізотопи сприяють мутації клітин і появі ракових пухлин. На першому триместрі вагітності викликають аномалії в розвитку плода. Провокують астму. Токсичний вплив на нирки. Можуть сприяти розвитку токсичної нефропатії. Робить кістки крихкими, що призводить до остеопорозу і підвищеного ризику переломів. Переривання вагітності. Ракова пухлина. Вільні радикали дуже активні молекули кисню, позбавлені одного електрона. Потрапляючи в організм, вони забирають Електрон у молекул, з яких складаються клітини тіла, тим самим пошкоджуючи їх і викликаючи окислювальний стрес. Передчасне старіння шкіри, інших органів і тканин. Хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера. Захворювання серця, атеросклероз, флебіти, тромбози. Хронічні захворювання легенів. Ракова пухлина. Нітрозаміни високотоксичні сполуки азоту, які утворюються з алкалоїдів тютюну. Змінюють структуру молекули ДНК і призводять до зростання ракових клітин.

Злоякісні пухлини щитовидної залози, стравоходу і легенів. Основна небезпека полягає в тому, що більшість речовин, що знаходяться в тютюні не виводяться з організму, а накопичуються в ньому. Таким чином, чим більше сигарет ви викурюєте і чим солідніше ваш стаж курця, тим сильніше на вас впливають шкідливі інгредієнти. Наприклад, якщо ви курите більше 10 років, то ймовірність раку легенів і аденоми зростає в 5 разів. Тому чим раніше ви відмовитеся від цієї згубної звички, тим вище шанс зберегти здоров’я.

Яка шкода куріння?

Погіршення стану шкіри . У тютюновому диму міститься велика кількість вільних радикалів. Вони пошкоджують молекули, з яких складаються клітини шкіри, що призводить до передчасного старіння. Спазм судин, який спостерігається 30-90 хвилин після викурювання однієї сигарети, порушує живлення шкіри і уповільнює утворення колагену на 40%. Через дефіцит еластичних волокон шкіра набуває в’ялий, зморшкуватий вигляд і сіруватий відтінок.

Розвиток карієсу. Потік гарячого повітря з частинками смоли пошкоджує емаль зубів. Вона жовтіє і покривається мікротріщинами. Поступово тріщини збільшуються, в них проникають бактерії і кислоти, руйнуючи більш глибокі шари зуба і викликаючи карієс. Це призводить до того, що 45% курців старше 65 років не мають своїх зубів. Серед некурящих цей показник нижче в 2 рази.

Запальні захворювання органів дихання. Тютюновий дим, насичений їдкими частинками, подразнює слизову оболонку рота, гортані, трахеї і бронхів викликаючи її атрофію. Вона стає тонкою і гірше виконує свої захисні функції. Ворсинчастий епітелій, який повинен виводити назовні сторонні частинки і мікроорганізми, не справляється зі своїм завданням. Легкі засмічуються, створюються сприятливі умови для розмноження бактерій. Тому курці часто хворіють бронхітом і пневмонією. Так, 90% людей, що мають стаж куріння більше 7 років, страждають від»бронхіту курця».

Хронічна емфізема легенів. У дрібних бронхах і альвеолах легенів відкладається тютюновий дьоготь. Ця речовина призводить до руйнування клітин. Дрібні бронхіоли спадаються і при видиху тиск в легенях різко збільшується. Стінки альвеол стоншуються і руйнуються, приводячи до утворення порожнин. Тканина легкого перестає бути еластичною і розтягується, що призводить до збільшення обсягу грудної клітини. Газообмін в легенях порушується. Вони недостатньо збагачують кров киснем, організм відчуває кисневе голодування. За статистикою 9 з 10 людей з емфіземою – це курці. Захворювання розвивається протягом 10-15 років, якщо викурювати по пачці сигарет в день.

Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки . Від куріння зменшується вироблення слини, яка частково нейтралізує дію соляної кислоти в шлунку. Тютюновий дим викликає виділення травних соків в шлунку і тонкому кишечнику, навіть якщо там немає їжі. Активні речовини роз’їдають слизову оболонку органів травлення, приводячи до появи ерозій. Ці дрібні пошкодження не гояться, а перетворюються в виразки через погіршення кровопостачання і зниження імунітету. Тому виразка шлунка у курців зустрічається в 2 рази частіше, ніж у їхніх однолітків.

Отруєння нервової системи. Нікотин-отрута, що надає токсичну дію на нервову систему. Цей токсин вражає нервову систему: головний мозок і клітини проміжних нервових вузлів, які керують роботою внутрішніх органів. Нікотин порушує проходження нервових імпульсів від мозку до органів і м’язів. Це призводить до зниження всіх видів чутливості. Курці не так яскраво відчувають смак і аромат, у них порушено дотик, часто спостерігається озноб. Порушення нервової регуляції призводить до розладу травлення: запорів і хворобливих спазмів кишечника.

Інсульт. У курців ризик ішемічного інсульту (пов’язаного з порушенням кровообігу) підвищується в 2 рази. Це результат різкого звуження судин мозку або закупорки одного з них згустком крові. Слабкість судин і короткочасне підвищення тиск під час куріння стають причиною розриву судини, що супроводжується крововиливом в мозок – геморагічного інсульту. У курців він трапляється в 4 рази частіше, ніж у їхніх однолітків.

Ракова пухлина . Канцерогенні компоненти тютюнового диму проникають в кров і розносяться по організму. Вони пошкоджують ДНК клітин. Такі клітини зі зміненим генетичним матеріалом стають основою ракової пухлини. Пригнічення імунітету призводить до того, що в організмі виробляється недостатньо клітин-кілерів. Їх завдання розпізнавати і знищувати мутували клітини. У курців цей механізм захисту від раку порушений, і вони часто стають жертвами онкологічних захворювань. Так 90% випадків раку легенів викликані курінням. Рак часто вражає і інші органи: губи, гортань, стравохід, шлунок, печінку, нирки, простату, пряму кишку, підшлункову і щитовидну залози.

Остеопороз . Токсини тютюну стимулюють вироблення двох білків, які відповідають за вимивання кальцію з кісток. Ці речовини активізують клітини-остеокласти, які відповідають за руйнування старої кісткової тканини. Тому у курців кістки руйнуються швидше, ніж відновлюються.

Порушення роботи судин. Під впливом продуктів згоряння тютюну, стінки судин стають щільними, недостатньо еластичними, ламкими і покриваються тріщинами. У крові збільшується вміст холестерину, який відкладається на стінках у вигляді атеросклеротичних бляшок. Вони звужують просвіт судини. Зростає ймовірність утворення тромбу і запалення стінки вени навколо нього. Відрив тромбу може стати причиною раптової смерті. Звуження коронарних судин, що забезпечують роботу серця, провокує розвиток ішемічної хвороби серця та інфаркту.

Облітеруючий ендартеріїт. У курців кровотік в кінцівках знижений на 35-40%. Причина криється в хронічному спазмі судин і відкладенні на стінках судин атеросклеротичних бляшок. До того ж порушення проведення нервових імпульсів призводить до зниження чутливості. Захворювання починається з швидкої стомлюваності, переміжної кульгавості. Пізніше, позбавлені кровопостачання та іннервації тканини відмирають, і починається гангрена.

Повільне загоєння ран. Погіршення кровообігу і зниження обміну речовин призводять до того, що клітини шкіри діляться не досить активно. В результаті загоєння ран відбувається повільніше. Помічено, що у курців людей на 50% більше ширина рубця, що утворився на місці операційних швів.

Погіршення зору і сльозоточивість викликані дратівливою дією тютюнового диму і атрофією зорового нерва. При підвищеній чутливості у курців може спостерігатися набряк повік. Звуження судин очного яблука порушує функції сітківки, призводить до загибелі її клітин, що негативно позначається на гостроті зору.

Проблеми в статевій сфері . Передчасне сім’явиверження, зниження потенції, погіршення якості сперми – ці проблеми пов’язують з порушенням кровопостачання статевих органів. Внаслідок звуження судин і пошкодження артерій погіршується приплив крові до статевого члена, що знижує якість ерекції. Сперматозоїди курців недостатньо рухливі і менш здатні до запліднення, так як зазнали впливу нікотину та інших речовин. Якщо злиття яйцеклітини і пошкодженого нікотином сперматозоїда все ж відбулося, то плід гірше прикріплюється до стінки матки.

Порушення менструального циклу. Тривалі, рясні, хворобливі, нерегулярні місячні і рання менопауза у курців спостерігаються на 50% частіше, ніж у некурящих жінок. Робота жіночих статевих органів тісно пов’язана з функціонуванням нервової системи і судин, які страждають від дії нікотину.

Ускладнення вагітності. Куріння підвищує ризик розвитку позаматкової вагітності в 2,5 рази, ризик переривання вагітності на 25%, ризик відшарування плаценти на 50%. Ризик народження недоношеної дитини зростає в 2 рази. Перебіг вагітності залежить від функціонування судин матки і плаценти. Куріння викликає їх звуження, і дитина отримує недостатньо кисню і поживних речовин. Крім того порушення в нервовій регуляції призводять до скорочення матки і вигнання з неї плода.

Вроджені вади розвитку у плода. Черепно-лицьові аномалії (вовча паща і заяча губа), пороки серця, пахова грижа, косоокість – ризик розвитку цих патологій підвищується на 25-50%. Якщо мозок дитини відчуває кисневе голодування, то висока ймовірність народження дитини з психічними відхиленнями і затримкою розумового розвитку. У 40% дітей, чиї матері курили під час вагітності, підвищена схильність до судом.

Часті простудні захворювання та інфекції: туберкульоз, грибкові пневмонії, грип, коклюш. Куріння призводить до зниження числа клітин, що забезпечують захист легких – легеневих лімфоцитів. До того ж в крові курців недостатньо імуноглобулінів – антитіл, які розпізнають і атакують віруси і бактерії.

Які соціальні та психологічні причини куріння?

Завдяки фільмам, образ брутального чоловіка або фатальної жінки нерозривно пов’язаний з курінням. У підлітковому та юнацькому віці молоді люди прагнуть справити таке ж враження. Вони намагаються підвищити свій соціальний статус за допомогою цього «атрибута дорослості». До того ж молодь не переконують дані про довготривалі наслідки для здоров’я. Тому армію курців в основному поповнюють люди до 21 року.

Соціологи провели дослідження, щоб виявити соціальні та психологічні причини куріння. Молодих людей запитали «Чому ви почали курити?». Думки розділилися приблизно таким чином.

Цікавість 40%. В голові більшості некурящих періодично виникає думка: «що за задоволення отримує людина, що палить, які відчуття у нього виникають?»Бажання влитися в компанію-20%. Людиною керує боязнь стати ізгоєм в компанії, що палить. Це стосується і груп підлітків, і дорослих людей, які прийшли в новий колектив. Складається враження, що найважливіші питання вирішуються в курилці. А хто не курить, той залишається за бортом суспільного життя. Тиск з боку однолітків-8%. Палять однолітки часто агітують «спробувати», висміюють тих, хто не курить. Зняття стресу-6%. Життя підлітків сповнена стресів, внутрішніх конфліктів і сварок з оточуючими. Їх нервова система ще не стійка і молоді люди вдаються до куріння, щоб розслабитися.

Психологи, які займаються вивченням нікотинової залежності, виділяють ще ряд соціально-психологічних причин. Самоствердження в очах однолітків, бажання стати крутіше. Прагнення бути дорослим. Довести свою «дорослість» собі і оточуючим. Додаткове задоволення. Починають курити в комфортній ситуації: на відпочинку в колі друзів, вживаючи алкогольні напої. Нічим себе зайняти. Куріння допомагає скоротати час, замінює комп’ютерні ігри. Справити враження і відповідати очікуванням. Щоб створити образ крутого хлопця молодим людям доводиться курити. За Фрейдом куріння — це наслідок «оральної фіксації». До року всі приємні моменти пов’язані з смоктанням. Якщо з якоїсь причини позбавити його дитини, то на все життя залишається психологічна травма і виникає оральна фіксація. Доросла людина, яка перенесла таку ситуацію, продовжує смоктати ручку, гризти нігті або курити. Задоволення від процесу, гри з сигаретою, можливість придбати красиві аксесуари: попільнички, запальнички, випускати дим кільцями. Підвищення концентрації і працездатності. Перші 15-20 хвилин після викуреної сигарети мозок працює більш продуктивно. Деякі використовують цей ефект для підвищення працездатності. Умовний рефлекс. У деяких перерва на роботі, вживання алкоголю, кави може асоціюватися з курінням. Людина тягнеться за сигаретою тільки в цих ситуаціях. Страх набрати вагу. Куріння активізує обмін речовин. Тому люди, які намагаються скинути зайву вагу за всяку ціну, вдаються, в тому числі до куріння. Недостатня інформованість про шкоду куріння. Так більшість молодих жінок не знають, наскільки небезпечно куріння для майбутнього потомства. Спадковість. Існує теорія, що якщо мати курила під час вагітності, то її дитина, подорослішавши, буде схильний до куріння, так як постійно відчуває нестачу нікотину.

Закон про заборону куріння.

23.02.2013 був прийнятий Федеральний закон N 15-ФЗ «Про охорону здоров’я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму і наслідків споживання тютюну». Він покликаний: захистити некурящих громадян від наслідків пасивного куріння; захистити молодь від спокуси поповнити ряди курців; допомогти позбутися згубної звички, тим, хто вже курить. Цей закон успішно виконує свою місію. Споживання сигарет вже знизилося на 8%. Експерти стверджують, що документ дозволить рятувати 200 тисяч життів на рік. А це, погодьтеся, суттєва цифра.

Якими ж методами ведеться боротьба з курінням, відповідно до закону? Заборона на куріння в громадських місцях, яка набула чинності з 1 червня 2014 року. Курити не можна на робочих місцях, в приміщеннях, де вчать, лікують і надають різноманітні послуги. Заборона поширюється на поїзди, перони, вокзали, аеропорти, ресторани, клуби, пляжі, дитячі майданчики, сходові клітки багатоквартирних будинків, місця торгівлі. Викурити сигарету дозволяється тільки на спеціально відведених територіях або обладнаних вентиляцією приміщеннях. Хоча такі обмеження і викликали бурю обурення у частини населення, що палить, але все ж допомогли значно знизити кількість викурених сигарет. Зростання цін на сигарети. Встановлено мінімальні ціни на сигарети та зросли акцизи на тютюнові вироби. В уряді вважають, що стандартна пачка сигарет повинна коштувати не менше 55 рублів, щоб попит на них істотно знизився. Маркування на пачці сигарет. На кожній пачці повинна бути правдива інформація про вміст нікотину та інших шкідливих речовин, а також одна з попереджувальних написів про шкоду куріння. Вони розміщуються на лицьовій стороні і займають 50% площі. Напис на зворотному боці пачки повинна займати не менше 30%. Інформаційна боротьба з курінням. Просвіта повинна вестися в сім’ї, на навчанні і на роботі, а також в ЗМІ. Мета-навчити людей дбайливо ставитися до свого здоров’я і надати вичерпну інформацію про шкоду куріння. Заборона на рекламу тютюну. Заборонені рекламні ролики, і акції які спрямовані на популяризацію куріння або будь-якої марки тютюнових виробів. У фільмах і передачах для дітей куріння показувати заборонено. А ось в передачах для дорослої аудиторії, сцени куріння повинні супроводжуватися титрами з антирекламою. Медична допомога, спрямована на боротьбу з нікотиновою залежністю. Лікарі зобов’язані діагностувати у курця психологічну і фізичну залежність від нікотину. Обов’язок медпрацівника пояснити людині, яким ризикам він піддається, і допомогти позбутися від шкідливої звички. Обмеження торгівлі тютюновими виробами та заборона незаконної торгівлі. Продавати тютюнові вироби тепер можна тільки в магазинах або торгових павільйонах. Викладати пачки сигарет на вітрину заборонено. Замість них повинен бути алфавітний список із зазначенням цін, але без логотипів продукції та інших елементів реклами. Заборонено продавати сигарети за сто метрів від навчальних закладів. Заборонена торгівля на вокзалах, підприємствах сфери обслуговування, в приміщеннях займаних органами влади та організаціями по роботі з молоддю. Захист дітей від споживання тютюну. Заборонено продавати сигарети неповнолітнім. Тому продавець має право вимагати паспорт, щоб упевнитися, що він не скоює злочину. За порушення цього Закону передбачені різні види відповідальності. Наприклад, за куріння в недозволеному місці доведеться заплатити штраф до 50 тис. рублів. Але якщо вашому здоров’ю було завдано шкоди через недотримання норм закону, то є можливість вимагати від винуватця відшкодування шкоди.

Як кинути палити?

Електронні сигарети.

кидати курити шкідливо

Коли ви робите затягування, потік повітря проходить через парогенератор і утворюється ароматний пар, що складається з найдрібніших частинок рідини для куріння. Її перевага перед звичайною сигаретою у відсутності продуктів згоряння тютюну: смол, канцерогенів. До того ж оточуючі не страждають від тютюнового диму.

Електронні сигарети розглядаються деякими, як засіб допомагає кинути палити. З його допомогою можна знизити фізичну залежність від нікотину. На початкових етапах використовують рідину для електронної сигарети з високим вмістом нікотину. Через деякий час її замінюють на іншу рідину з більш низьким вмістом нікотину. Таким чином, поступово переходять на безнікотиновий наповнювач.

Негативні сторони електронних сигарет.

Фахівці стверджують, що ці пристосування нітрохи не менш шкідливі, ніж традиційні тютюнові вироби. Можливо, що вони набагато небезпечніші, ніж передбачалося.

Факти, що говорять про шкоду електронних сигарет:

Для створення рідин використовуються синтетичні компоненти і ароматизатори, які проникають глибоко в легені. Регулярні інгаляції таких речовин можуть привести до бронхіальної астми та інших небажаних наслідків.

Доведено, що пар містить гліцерин і його ефіри, пропіленгліколь, продукти згоряння ароматизаторів і речовини, що виділяються матеріалами з яких виготовлена сигарета. Ці компоненти шкідливі для здоров’я, вони надають токсичну дію на організм і викликають патології нирок.

Низький вміст нікотину людина рефлекторно компенсує сильним затягуванням і частим використанням сигарети. Тому курець електронних сигарет відчуває на собі такий же негативний вплив від цієї отрути, що і люди, які віддають перевагу традиційним тютюновим виробам.

Куріння є поганим прикладом для дітей. Їм все одно, що саме курять батьки. Тому високий ризик, що діти пристрастяться до цієї поганої звички.

Експерти ВООЗ пропонують заборонити використання електронних сигарет, поки не буде проведено серйозних клінічних випробувань і не буде відпрацьований закон, що регулює їх виробництво.

У Росії з 1 червня 2013 року заборонено продаж електронних сигарет відповідно до закону про заборону куріння. Ці пристрої підходять під опис «товари, що імітують тютюнові вироби», тому на них поширюється заборона.

Ліки, що допомагають кинути палити.

Назва препарату механізм дії Схема прийому Нікотиноподібні препарати для лікування стійкої фізіологічної нікотинової залежності Табекс (Цитизин) Препарат містить речовину рослинного походження – цитизин. Воно активує дихальний центр, підвищує рівень адреналіну і збуджує нервову систему. Табекс володіє нікотиноподібним ефектом. Це дозволяє полегшити неприємні симптоми після відмови від куріння, домогтися поліпшення концентрації уваги і підвищення працездатності без сигарет. Цитизин зв’язується з тими ж рецепторами, що і нікотин. Тому якщо курити під час прийому препарату, то нікотин залишається в крові в незв’язаному стані і викликає неприємні відчуття: нудоту, запаморочення. Це викликає бажання повністю відмовитися від куріння. Перші три дні приймають по 1 таблетці 6 разів на добу, кожні 2 години в денний час. На ніч роблять перерву. Чим менше курити в цей період, тим краще самопочуття. 4-12 день лікування-5 таблеток на добу. По одній кожні 2,5 години. 13-16 день-4 таблетки, з перервою в 3 години. 17-20 – 3 таблетки в день. По одній з інтервалом в 5 годин. 21-25 день по 1-2 таблетки на добу. Якщо не вдалося знизити тягу до куріння, то лікування припиняють і повторюють через 2-3 місяці. Лобелін Лобелін-алкалоїд рослинного походження, одержуваний з листя індійського тютюну. Він володіє тими ж стимулюючими властивостями, що і нікотин, але при цьому не має шкідливих властивостей. Лобелін зв’язується з рецепторами чутливими до нікотину і послаблює абстинентний синдром, що виникає після відмови від сигарет. Він послаблює дратівливість, головний біль підвищує працездатність. Приймають по 10-15 крапель або по 1 таблетці 4-5 разів на день. Курс лікування 7-10 днів, в деяких випадках може бути продовжений до 3-х тижнів. При тривалому лікуванні препарат застосовують 2-3 рази на день. Гамібазин (Анабазин) речовина рослинного походження схоже за властивостями з нікотином. Стимулює дихальний і судиноруховий центри в мозку. Діюча речовина-анабазин міститься в ожиннику безлистому. Воно з’єднується з рецепторами, чутливими до нікотину. Тому, щоб не викликати отруєння, необхідно припинити куріння на час лікування. Таблетка. 1-5 день-8 таблеток на добу. Розсмоктувати під язиком. 6-12 день-6 таблеток на добу. Надалі, кожні 3 дні дозу зменшують на одну таблетку. Загальна тривалість лікування 25 днів. Жувальна гумка. Цю форму можна використовувати, якщо ви вирішили відразу відмовитися від куріння або щоб зменшити кількість викурених сигарет. Перші 5 днів лікування по 1 гумці 4 рази на добу. Її необхідно розжувати і закласти за щоку. Коли пройде відчуття гіркоти і поколювання, трохи пожуйте гумку і знову помістіть за щоку. Таким чином нікотин буде виділятися невеликими порціями. Кожні 3-4 дні дозу зменшують на 1 гумку. Курс лікування 12 днів. Плівка. Плівку приклеюють на ясна або внутрішню поверхню щоки. Перші 3-5 днів використовують по 4-8 плівок на добу. З 5-го по 8-й день 3 рази на добу. Далі дозу зменшують кожні 4 дні. Курс лікування 15 днів. Нікотиновий пластир Нікоретте Аналоги: нікотинові пластирі Никодерм, Никотрол, Хабитрол, Никвитин. Пластир складається з напівпрозорого синтетичного матеріалу і містить нікотин. Його застосування дозволяє позбутися від синдрому відміни. Усуває порушення сну, підвищення апетиту, дратівливість, зниження уваги. Для того щоб позбутися від залежності необхідно поступово знижувати дозу нікотину. Для цього випускаються 3 види пластирів з високим, середнім і низьким вмістом нікотину. Для людей з високою нікотиновою залежністю (до 2 пачок сигарет в день) рекомендована така схема: Нікоретте 25 мг – 8 тижнів. Нікоретте 15 мг — 2 тижні. Нікоретте 10 мг – 2 тижні. Тим, хто викурював 1 пачку в день, рекомендують почати лікування відразу з 2-го кроку. У пластирів інших виробників схема лікування аналогічна. Пластир наклеюють на чисту суху шкіру вранці і знімають ввечері. Щоб нікотин безперешкодно вбирався на шкірі не повинно бути густого волосяного покриву. Безнікотинові препарати застосовують у людей з досвідом куріння менше 5 років Чампікс діюча речовина блокує рецептори, роблячи їх нечутливими до нікотину. В результаті людина перестає отримувати задоволення від куріння. З’являються неприємні відчуття, пов’язані з інтоксикацією організму. 1-3-й день по 1 таблетці в дозі 0,5 мг. 4-7 день по 2 таблетки по 0,5 мг. З 8 дня необхідно відмовитися від куріння. З цього моменту приймають по 2 таблетки (по 1 мг кожна) протягом 11 тижнів. Велбутрин (бупропіон) (Зібан) антидепресант, застосовуваний для боротьби з нікотиновою залежністю. Він надає стимулюючу дію на психіку, прискорює вивільнення енергії в клітинах, підвищує статевий потяг, сприяє схудненню. Крім того позбавляє від тривоги і депресії, які можуть супроводжувати відмова від куріння. З 1-го по 7-й день по 1 таблетці після їжі. Після цього приймають по 2 таблетки в день. Тривалість лікування 7-9 тижнів. Пам’ятайте, що всі перераховані препарати є лікарськими засобами, мають протипоказання і можуть викликати побічні ефекти. Тому обов’язково порадьтеся з лікарем, який засіб і в якій дозуванні підійде саме вам.

Психологічна допомога щоб кинути палити.

90% курців намагаються позбутися нікотинової залежності самостійно. Для цього достатньо прийняти тверде рішення і створити собі стійку мотивацію.

Задумайтеся, які з наслідків куріння вас лякають найбільше. Їх дуже багато: Гангрена і ампутація ніг; ракові пухлини; розкладання легенів; імпотенція і безпліддя; раптова смерть через інсульт або інфаркт; Астма і бронхіти у дітей, які стають жертвами пасивного куріння. Напишіть на одній половині аркуша список неприємних наслідків, які чекають курця. На іншій половині-список «бонусів», які ви отримаєте відмовившись від куріння: красива шкіра, білі зуби, свіжий подих, здорові легені… помістіть цей листок так, щоб він постійно був на виду і підтримував вашу мотивацію. Заведіть собі скарбничку. Щодня відкладайте в неї суму, яку ви витрачали на куріння. Періодично робіть собі приємні подарунки на зекономлені гроші.

Не шукайте у себе ознак синдрому відміни. Проведені дослідження показали, що ймовірність розвитку синдрому відміни не так вже й велика. Якщо ви все ж помітили, що пам’ять погіршилася, і стало складніше зосередитися, то приймайте настоянку женьшеню або елеутерококу. Ці природні стимулятори не гірше нікотину активізують діяльність нервової системи і обмінні процеси, а крім того допоможуть швидше очистити організм від токсинів.

Хто може допомогти в боротьбі з нікотиновою залежністю?

За індивідуальною або груповою психотерапією можна звернутися в наркологічний диспансер або психолога, що спеціалізується на позбавленні від залежностей. Статистика стверджує, що Психотерапевтична допомога підвищує шанси на успіх в 1,5 рази.

Безкоштовно отримати допомогу лікаря-психотерапевта можна в державних і муніципальних медичних установах. Необхідною умовою є направлення вашого лікуючого лікаря з поліклініки. Крім того безкоштовні консультації можна отримати в реабілітаційних центрах.

Платні консультації можна отримати в державних медичних установах без направлення. А також в недержавних психіатричних і психоневрологічних установах і у приватнопрактикуючого лікаря-психотерапевта.

На допомогу кидають палити розроблено безліч ефективних психологічних методик.

Методика Володимира Жданова.

Методика відома під назвою «Чотири смердючих вдиху». Її мета-викликати стійке огиду до куріння. Для цього необхідно спробувати тютюновий дим на смак, пожувати його.

Коли вам захочеться курити, не вдихайте дим в легені, а затримайте його в роті. Закиньте голову, закрийте ніс, і інтенсивно пережовуйте дим із закритим ротом. Через 20 секунд у роті з’явиться противний присмак. Продовжуйте жувати ще 10 секунд, а потім проштовхніть дим в легені. З’являться неприємні відчуття і позиви на кашель – це заробили рецептори, які покликані захищати вас від тютюнового диму. Щоб закріпити результат, зробіть ще 2 затяжки «пережованим» димом.

Четвертий вдих-затягніться на повні легені. Після цього викошувати дим, напружуючи м’язи черевного преса. Після цього запишіть на пачці дату і час, коли ви зробили 4 смердючих вдиху. Після цього курити не можна. Якщо бажання затягнутися стане непереборним, то повторіть прийом жування диму.

Зміцнити мотивацію допомагають відеолекції професора Жданова. Вони впливають в двох напрямках: наочно демонструють шкоду від куріння і створюють необхідний психологічний настрій. Аллен Карр » Легкий спосіб кинути палити»

Методика розроблена більше 30-ти років тому. Статистика стверджує, що щороку завдяки ній курити кидає 1 мільйон осіб. Мета методики-допомогти людині кинути палити без напруги сили волі, ліків або інших допоміжних засобів.

Суть методики викладена в однойменній книзі. Коротко описати цей метод можна 2 пунктами. Прийміть тверде усвідомлене рішення, що ви більше ніколи не будете курити. Радійте вашому новому життю і не впадайте в депресію. Книга дуже аргументовано показує, чому варто відмовитися від куріння, і які переваги Ви отримуєте, зробивши вибір на користь здорового способу життя. Це допомагає позбутися від сумнівів і спокус викурити «останню сигарету». Кодування від куріння.

Цей метод заснований на гіпнотичному навіюванні і біо-електричному впливі на підсвідомість. Кодування допомагає виробити умовний рефлекс, спрямований проти куріння.

Мета кодування-вселити людині, огиду до куріння. Кодування проводять психологи і психотерапевти. У деяких випадках цим методом володіють священики і народні цілителі.

Кодувати можна тільки людину, яка вже прийняла рішення кинути палити. У тому випадку, якщо він прийшов слідуючи умовлянням родичів, то ефект від кодування буде короткочасний. Ще одна умова успішного кодування-кваліфікація фахівця.

Посилити ефект на психіку допомагає гіпноз і голковколювання. Деякі успішно використовують ефект плацебо. Пацієнту вселяють, що після того, як він прийняв мегаефективний препарат, у нього більше ніколи не виникне бажання курити. І хоча під виглядом ліки в капсулі може бути звичайний цукор, але в свідомості міцно вкорінюється ідея, що потягу до тютюну більше немає. Нейролінгвістичне програмування. Техніка помах.

Дана методика заснована на перепрограмуванні підсвідомості. Її мета створити в підсвідомості яскравий образ того, яким ви хочете стати. Вона підходить практично всім людям і допомагає одночасно позбутися від різних видів залежності. НЛП використовують психологи, але можна позбутися від шкідливих звичок і самостійно.

Техніка помах складається з п’яти етапів.

1 етап. Відповісти на питання. Навіщо я курю? Як це змінює моє життя? Які вигоди приносить мені куріння? 2 етап. Визначити мотив відмови від куріння.

Чого я доб’юся, відмовившись від куріння? Які вигоди мені принесе, якщо я кину курити? 3 етап. Формування негативного образу » пускового ключа»

Уявіть не надто приємну картинку, пов’язану з курінням. Наприклад, жовта кістлява рука, що тримає сигарету.

4 етап. Формування » позитивного образу»

Уявіть позитивну картинку, як ви з гордим виглядом, повідомляєте знайомим, що вам вдалося побороти свою залежність.

5 етап. Зміна образів.

Уявіть собі негативний образ, а потім замініть його на позитивний. Зробіть невелику паузу і повторіть вправу. Поступово нарощуйте темп зміни картинок. Можна супроводжувати їх помахом руки або клацанням пальцями. Позитивний образ повинен ставати у вашій свідомості все більш яскравим, а негативний затуманюватися, поки повністю не зникне. Голковколювання.

Ця методика боротьби з курінням розроблена більше 40 років тому китайським нейрохірургом Х.Л. Веном. Вона грунтується на тому, що куріння це умовний рефлекс – шлях який проходить нервовий імпульс в мозку. Коли нервове збудження в черговий раз проходить по цій доріжці, виникає бажання курити.

Мета голкорефлексотерапії-викорінити цей рефлекс. Впливаючи на рефлекторні точки на вушній раковині або зап’ясті, фахівець перериває проходження імпульсів по рефлекторному шляху.

Проводити сеанси повинен досвідчений лікар-рефлексотерапевт. Тривалість сеансів 20-80 хвилин. Для отримання стійкого результату одним досить 2-х сеансів, а іншим потрібно 10-20.

Чи шкідливо часто кидати курити.

Напевно кожен курець хоча б раз замислювався про те, що потрібно кинути цю шкідливу звичку, а кожен другий-третій намагаються це зробити. Але спроби «зав’язати» не завжди успішні. Різко кинути палити наважиться не кожен, та й наслідки різкої відмови від куріння можуть бути непередбачувані. Чи дійсно це так? Може просто відмовитися від сигарети раз і назавжди набагато простіше? З питанням, чому не можна різко кидати курити, ми розберемося в цій статті.

Чи можна різко кидати курити.

Згубний нікотин.

Всі знають, що куріння небезпечно, до того ж, МОЗ не втомлюється про це попереджати. Але не всім відомо, якої саме шкоди здатний завдати нікотин і продукти його розпаду на організм людини. Що станеться з організмом, якщо під час не зупинитися? Які наслідки будуть порушувати звичний уклад життя?

Куріння тютюнових виробів може стати пусковим механізмом у розвитку системних захворювань, багато з яких закінчуються летально. Людина, що знаходиться в нікотинової залежності, майже на 10 років має меншу тривалість життя, ніж його некурящий одноліток. Шкода тютюнопаління очевидна:

Розвиток онкопатологій. Курінь-практично основна причина раку легенів. Крім того, при ковтанні слини, що містить продукти розпаду нікотину, значно зростає ризик пухлин органів порожнини рота, стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Хронічні легеневі захворювання. Всім відомий «бронхіт курця» здатний ускладнитися такими серйозними станами як емфізема легенів, бронхоектази, ателектази. Порушення серцево-судинної системи. Збільшення навантаження на серце, під дією нікотину, проводить до тахікардії, гіпертонії, інфарктів. Відбувається зміна структури судинних стінок, збільшується кількість атеросклеротичних бляшок, зростає ризик утворення тромбів, закупорки судин. Розвивається облітеруючий ендартеріїт, що приводить до ампутації нижніх кінцівок. Через звуження судин в органах малого таза, розвиваються різні порушення, у чоловіків виникає передчасна імпотенція. Через згубного впливу нікотину поступово розвивається дистрофія сітківки ока, страждає зоровий нерв, і курець ризикує назавжди позбутися нормального зору. Точно так само відбувається ураження слухового нерва і згубний вплив на внутрішні структури слухового апарату. Також притупляються смак і нюх. Помітно псується зовнішній вигляд курця, що особливо виражено у жінок. Шкіра набуває жовтуватий відтінок, з’являються передчасні зморшки, синіють губи. Вранці можна помітити, що шкіра обличчя набрякла. Все це-характерне «обличчя курця».

До того ж, від нікотину темніють зуби, з’являється неприємний запах з рота.

Як простіше кидати?

Думка лікарів з приводу різкої відмови від куріння теж неоднозначно. Так, різко кинути палити можна, і так дійсно набагато простіше, але це тільки в тому випадку якщо ви не завзятий курець, що змінює сигарету за сигаретою.

Різко кинути палити можна люди з курильним стажем не більше п’яти років. Це обумовлено тим, що за такий період часу організм ще не встигає обзавестися «букетом» хронічних захворювань і наслідки відмови не будуть сильно виражені.

Якщо ж відмовитися від шкідливої звички і перестати курити сигарети вирішила людина, що палить давно і багато, все ж краще робити це поступово, так як для організму це дуже серйозний стрес, який здатний викликати небажані симптоми або загострення хронічних захворювань.

Без нікотину, постійно надходить ззовні, організм повинен перебудуватися якомога швидше, для того, щоб самостійно виробляти необхідну кількість ацетилхоліну – нейромедіатора, за допомогою якого здійснюються нейро-м’язові передачі. Курець отримував ацетилхолін завдяки сигаретам, і після різкої відмови при великому стажі куріння, недолік ацетилхоліну може привести до дратівливості, погіршення пам’яті, млявості, швидкому втомленню, депресії. Саме з цієї причини, багато хто не може кинути палити, витримуючи паузу не більше тижня.

Крім того, кидати курити відразу і різко дуже важко психологічно, і морально непідготовлені люди зриваються, знову купують сигарети.

Психологічна сторона відмови від цієї згубної звички має особливе значення при вагітності. Стрес, який викликає відсутність нікотину, важко впливає на моральний стан жінки, але шкода від куріння набагато більше. Нікотин і його смоли отруйно діють на організм дитини, можуть привести до завмирання вагітності, вроджених вад і т.д. тому, коли на жінку лягати відповідальність ще за одне життя, варто зробити правильний вибір і відмовитися від куріння різко, не розтягуючи цей процес.

Відчуваємо силу волі.

кидати курити шкідливо

Чи можна різко кидати курити? Різко або поступово кидати палити? Що станеться з організмом потім? Після різкої відмови від куріння, людина більш гостро відчуває все, що відбувається з його організмом, а наслідки для здоров’я можуть бути самими різними. У його житті з’являються неприємні моменти і симптоми:

Ранковий кашель посилюється. Це один з перших сигналів перебудови-організм намагається очистити легені, позбутися від токсичних і шкідливих компонентів сигаретного диму, звикнути до життя, вільної від куріння.

Загальна слабкість і млявість – це наслідки нікотинової абстиненції, які можуть бути виражені в різному ступені у різних людей. Але вони обов’язково присутні в житті людини, який відмовився від куріння. Крім слабкості можуть бути виражені відчуття розгубленості, неуважність і забудькуватість.

При великому стажі куріння нікотин настільки легко приймається організмом, що обмінні процеси підлаштовуються під його постійне надходження. Тому, при різкій відмові від куріння, обмінні процеси, повертаючись в «незвичне» звичне русло, можуть викликати відчуття нестачі повітря, пітливість, запаморочення, нудоту, брадикардію.

Є думка, що різка відмова від сигарет здатний завдати шкоди здоров’ю, а курцям зі стажем більше десяти років краще і зовсім не кидати. Медики ж вважають, що відмова від шкідливої звички внесе куди більший внесок у здоров’я, ніж постійне потурання їй.

Що кажуть лікарі про різку відмову від сигарет.

У фахівців досі немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння, але багато хто згоден з тим, що кожна людина повинна сама прийняти рішення, коли і як відмовитися від згубної пристрасті.

Звичайно, бажано це робити під контролем нарколога і психотерапевта.

За статистикою, люди, які кинули палити з медичною підтримкою, в чотири рази рідше повертаються до своєї звички в порівнянні з тими, хто боровся з нею на самоті.

Чи шкідливо для здоров’я різко кидати?

Якщо говорити про перспективу, то кидати курити не тільки не шкідливо, але і корисно. Поступово організм відновиться, кров, легені і печінку очистяться від отрути.

Різка відмова від сигарет лякає синдромом відміни-фізичної та психологічної реакцією організму на припинення надходження нікотину. Але інтенсивність неприємних симптомів залежить більше від індивідуальних особливостей кожного конкретного курця, ніж від стажу звички. Більшість негативних проявів в перший час після відмови від сигарет можна усунути медикаментозно.

Немає ніяких даних, які стверджують, що чим довше людина курить, тим важче у нього буде синдром відміни. Деякі длюди, «смолящие» по 20 років, легко позбавляються від цієї звички, а людина, яка взяла сигарети в руки лише рік тому, може страждати від поганого самопочуття при відмові від тютюну.

Негативні наслідки.

Перший час після відмови від сигарет – найважче у фізичному і психологічному плані. Іноді симптоми настільки сильні, що потрібно лікарська допомога. Обов’язково потрібно звернутися до медиків, якщо:

сильно болить голова; з’явилися проблеми з пам’яттю; емоційні реакції не піддаються контролю; немає апетиту; болить область грудей; виникають болі в шлунку.

Більшість цих симптомів пов’язано з нестабільністю роботи серця і судинної системи через те, що організм вже звик працювати в режимі постійного впливу нікотину. Отрута перестала надходити в кров, але тіло ще не розуміє, як воно повинно працювати правильно.

Що ще важливо враховувати при різкій відмові від куріння:

1. Ризик отримати повний набір неприємних симптомів і нікотинову ломку на додачу дуже великий при сильній залежності.

2. Перший час людина, яка кинула палити, може відчувати перепади настрою і навіть якусь соціальну відчуженість. Він не знаходить, чим себе зайняти без сигарет. Зазвичай це проходить досить швидко, протягом 1-2 тижнів. Якщо ж проблеми залишилися і після цього терміну, краще звернутися до психотерапевта.

3. Негативна фізична реакція на відмову від сигарет у всіх різна. Якщо один потрапив до лікарні з болями в серці, це не означає, що з іншими неодмінно буде те ж саме. Чимало людей і зовсім не відчувають нічого сильніше нездужання або дратівливості.

4. На наслідки відмови від куріння впливає не тільки стаж, але і кількість сигарет, яке людина викурює за день. Фортеця тютюну, якість фільтра, вік, стать, здоров’я серця і судин, риси характеру — все це має значення.

5. Багато колишніх курців протягом перших тижнів стикаються з дуже сильним кашлем. З легких виходить слиз чорного кольору, в рідкісних випадках в ній можна виявити сліди крові. Це говорить про сильну травмованості бронхів.

6. При різкій відмові від сигарет не обійтися без допомоги психотерапевтів і заспокійливих препаратів. Депресивні стани, залишені без уваги, в майбутньому можуть стати джерелом великих проблем зі здоров’ям. Крім того, депресія може спонукати не тільки повернутися до куріння, але і потрапити в інші залежності.

Пік негативних симптомів припадає на перший тиждень, в цей період дуже важливо не зірватися і перебороти тягу до нікотину.

Звичайно, бажання курити не пропадає так відразу, але від фізичної залежності через місяць вже не буде і сліду.

З психологічної ж стороною питання доведеться працювати ще якийсь час. Деяким потрібно близько року, щоб думки про сигарети остаточно перестали дошкуляти.

Симптоми нікотинової ломки.

Незважаючи на те, що від нікотину швидко відвикають, період ломки хоч і короткий, але дуже неприємний. Пощастить, якщо симптоми будуть виражені слабо і виявлені лише частково, але деяким, особливо літнім людям, період ломки дається важко. Основні його симптоми:

тривожність; дратівливість; нездатність контролювати емоції; емоційні «гойдалки» від гарного настрою до поганого і назад по кілька разів на дню; неуважність; порушення сну; відчуття голоду; апатія; слабкість; нудота; поганий апетит; сильний кашель; стомлюваність.

Нікотинова ломка-великий стрес для організму, тому особливо обережними в цей період потрібно бути людям з серцево-судинними захворюваннями. Необхідні лікарські препарати обов’язково повинні бути під рукою.

Як кидати курити правильно.

Щоб звести можливі негативні симптоми до мінімуму і швидше подолати залежність, важливо кидати курити правильно:

Різко відмовлятися від сигарет краще в тому випадку, якщо стаж куріння менше 5 років. За цей час організм ще не сильно ослаб, а значить, симптоми нікотинової ломки будуть виражені не так явно. Якщо людина курить дуже довго і все-таки зважився на різку відмову від цієї звички, краще робити це під контролем лікарів. Високий ризик загострення хронічних захворювань. Перший час замість сигарет за звичкою можна щось жувати-смолки, трохи сиру, льодяники та інше. Головне-не зірватися і не почати заїдати бажання курити, що призведе до зайвих кілограмів. Потрібно знайти собі хобі, щоб відволікатися від думок про сигарети. Це може бути що завгодно, від ручної праці до вивчення мов. Не варто ізолювати себе від соціуму. Спілкування з друзями і родичами дуже важливо в цей період. Спільні походи в кіно, ресторан, театр, та й просто прогулянки, самі по собі є хорошою підтримкою і відволіканням від нав’язливих думок. Спортивне навантаження не тільки допоможе організму стати здоровішим і витривалішим, але і посприяє переосмисленню цінностей.

Оскільки психологічна залежність теж сильна, краще відразу прибрати все, що хоч якось пов’язано з сигаретами. У найгостріший період після відмови від куріння не можна перебувати в палять компаніях, тому що спокуса взяти в руки сигарету там занадто великий.

Крім того, важливо вирішити, коли кинути палити. Від правильно обраного часу теж багато залежить:

1. Якщо куріння є способом зняття стресу, найзручніше буде відмовитися від звички під час відпустки, коли немає необхідності розслаблятися з сигаретою, оскільки навколо і так безліч цікавих справ.

2. Якщо куріння є таким собі дружнім ритуалом під час відпочинку і спілкування, найкраще кидати в самий завантажений роботою або навчанням період. В цей час буде не до думок про сигарети.

3. Можна кинути палити до будь-якої дати, для цього потрібно вибрати важливий за змістом день.

Лікарі діляться корисними порадами, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю. Так, за пару тижнів до відмови від сигарет можна почати прийом вітамінних комплексів і вітаміну С, щоб підготувати організм до майбутніх негативних симптомів ломки. За кілька днів до відмови потрібно скорочувати кількість сигарет в два рази.

Всі ці невеликі хитрощі допоможуть кинути палити.

Як відмовитися від сигарет швидко.

Існують швидкі способи відмови від сигарет, але у них є свої особливості і протипоказання. До таких варіантів можна вдаватися, якщо самостійно кинути згубну звичку не виходить:

Кодування за Довженком. Всього за один сеанс можна відмовитися від куріння раз і назавжди. Пацієнту вселяють, що сигарети небезпечні для життя, цього виявляється достатньо. Метод не підходить людям з розхитаною психікою. Кодування через гіпноз. Принцип дії той же, що і в попередньому варіанті, але перед цим пацієнта занурюють в транс. Щоб методика подіяла, потрібно пройти кілька сеансів. Це не підходить людям, стійким до гіпнозу. Голкорефлексотерапія. Допомагає лише в тому випадку, коли пацієнт беззастережно вірить в альтернативну медицину. Голки ставляться на чутливі точки, що впливають на синдром відміни, в результаті нікотинова ломка протікає легше. Не можна використовувати людям з судинними захворюваннями. Медикаментозний спосіб. Кодування з використанням спеціальних препаратів проводиться тільки під наглядом лікаря. Цей метод не підходить людям з хворим шлунком.

Всі перераховані методи будуть дієві в разі, якщо бажання кинути палити велике і людина йде на сеанс свідомо. Спроби закодувати силком або підкинути препарати таємно приречені на провал і просто небезпечні для здоров’я.

Чи є плюси в різкій відмові?

Позитивні сторони, безумовно, є. Після подолання періоду фізичної ломки стають помітні ознаки поліпшення стану організму:

Очищення від токсинів починається вже з першого дня, але спочатку не так помітно. Клітини повністю заміняться новими через 1,5-2 місяці. Легкі очистяться від слизу і відновляться, збільшиться їх обсяг. Покращиться кровообіг і постачання киснем головного мозку. Пройде кашель. Відновиться нюх. Покращиться зовнішній вигляд, зокрема, стан шкіри і волосся. Поступово організм знову почне виробляти гормони радості самостійно без сторонніх стимуляторів.

Різка відмова від куріння буде ще більш результативним, якщо до позбавлення від шкідливої звички підходити комплексно.

Важливо не тільки вольове рішення самого курця відмовитися від сигарет, але і підтримка близьких, а також своєчасна медикаментозна і лікарська допомога.

Укладення.

Страшилки про швидку відмову від куріння засновані в першу чергу на неприємних симптомах нікотинової ломки, яка починається буквально в перший же тиждень з останньої викуреної сигарети. Однак за своєю ефективністю швидка відмова нічим не відрізняється від поступового і навіть в чомусь перевершує його, наприклад, менше спокуси почати курити знову.

Автор: Олександр Фомін.

Як різко кинути палити? Поради з цього приводу кардинально різняться. Як тільки мова заходить про спосіб швидкої відмови від куріння, відразу ж знаходяться люди, які, спираючись на думки лікарів, заявляють, що відмовлятися від сигарет за пару днів — це шкідливо і небезпечно для здоров’я. Хоча ніяких доказів не існує. Так хочеться думати багатьом, особливо тим, хто палить. «Чому не можна різко кидати курити?» — це питання спочатку некоректне! Адже сама думка про те, що можна різко кинути палити, приводить їх в жах, оскільки, незважаючи на всі знання про шкоду, їм доведеться позбавити себе «задоволення», в яке вони вірять. Для них це зручна відмовка:»небезпечно, є наслідки, значить, не буду кидати».

Чи можна різко кидати курити? Так, можна! Кидайте різко-Вам всього лише необхідно позбутися від бажання, і ви зможете виключити сигарети зі свого життя!

Шкідливо чи ні, якщо різко кинути палити?

Особисто мені жодного разу не доводилося чути думку лікарів про те, що різка відмова від сигарет небезпечний. Більш того, одного разу під час телепередачі на каналі «Дождь» я познайомився з авторитетним фахівцем в області кардіології. Ми з ним часто сиділи в кафе в перервах між зйомками і розмовляли.

Пройдіть тест і через хвилину дізнаєтеся, чи легко Вам буде кинути палити.

Я поставив йому питання щодо того, чи можна різко кинути палити, чи небезпечно це. Також Я запитав, чому вважається, що не можна приймати ліки, коли кидаєш палити. На це я отримав таку відповідь. Дійсно, раніше вважалося, що відмова від нікотину може викликати проблеми, але тільки у тих, кому належить складне хірургічне втручання. Але зараз це уявлення вважається помилковим. Адже шанси на успішну операцію часто збільшують навіть кілька годин утримання від нікотину.

Я був щасливий почути таку відповідь. Хоча, чесно сказати, я сумнівався, що він може виявитися іншим. Подумайте самі, що буде, якщо відразу кинути палити? Вже точно нічого поганого. Принаймні, припиниться регулярне надходження в тіло понад 4000 хімічних сполук (з яких 250 є отруйними). Думаю, організм зітхне з полегшенням.

Нікотин вважається» швидким » наркотиком. До нього швидко звикають, але і відвикання проходить недовго. Чому ж люди вважають, що не можна від нього відмовитися відразу? Звичайно, можна! І незабаром ви помітите поліпшення самопочуття, станете вранці прокидатися бадьорим і відпочив, почнете менше втомлюватися вдень.

Чи можна різко кидати курити жінці?

Ще одне твердження, яке мені доводилося чути — — це те, що не можна відмовлятися від сигарет вагітним. Вважається, що, якщо різко кинути палити, то це викличе стрес і зашкодить і майбутній мамі, і її малюкові. А хіба не шкідливо отруювати себе і свою майбутню дитину тютюновим димом протягом усіх 9 місяців?

Покажіть мені лікарів, які дають такі поради! Напевно вони і самі часто курять. Я підозрюю, що більшість з них виявляться дієтологами, стоматологами, тобто фахівцями, які поняття не мають, як розвивається нікотинова залежність.

Аналогічна помилка стосується питання, чому не можна приймати ліки, коли кидаєш палити. Відмова від нікотину не впливає на дію більшості медикаментів.

Чому не можна кидати курити під час місячних? Які будуть наслідки, якщо відмовитися від нікотину в цей час? На фізичному рівні — ніяких, вірніше, нічого поганого. Але можливий дискомфорт в емоційному плані. Але це стосується всіх людей, і тільки тому, що в більшості люди кидають курити силовим методом, тобто з використанням голок, таблеток, кодування і будь-яких інших методів, коли проблема залежності не вирішується на психологічному рівні.

Що буде, якщо різко кинути палити? Особисто мені жодного разу не доводилося чути думку лікарів про те, що різка відмова від сигарет небезпечний. Більш того, одного разу під час телепередачі на каналі «Дождь» я познайомився з авторитетним фахівцем в області кардіології, який без вагань погодився, що, якщо будь-яке отруєння припинити різко, то це не тільки логічно, але і правильно!

Я хотів би докладніше розглянути природу цього стресу, яким багатьох лякають. Цей стрес не пов’язаний з тим, що людина перестала забруднювати своє тіло нікотином і тисячами хімічних сполук. Він обумовлений іншими, ментальними процесами, про які я детально розповідав в статті «Чому складно кинути палити».

Складність цього процесу пов’язана з психологічним аспектом нікотинової залежності. І з ним не допоможуть впоратися ні таблетки, ні голки, ні настій ромашки. Проблему психологічного плану можна вирішувати тільки на психологічному рівні. Тобто потрібно усунути саме бажання курити. І тоді не буде стресу при відмові від цієї «шкідливої звички».

Як кинути палити самому?

кидати курити шкідливо

Чи можна різко кидати палити або краще робити це поступово?

Коли палить приймає рішення про позбавлення від «шкідливої звички», то він страждає не від самого факту відмови від нікотину, а від почуття, що він приніс щось в жертву: нагороду або задоволення. Його пригнічує думка, чому йому тепер не можна те, що можна всім!

Уявіть, як маленьку дитину батьки відтягують силою від вітрини з солодощами. Звичайно, він обурений, засмучений, він голосно плаче і кричить. Думаю, при цьому у нього підвищується частота пульсу і піднімається кров’яний тиск. Тільки навряд чи це пов’язано з тим, що малюк перестав їсти солодощі.

Що ж буде, якщо різко кинути палити? Дорослі — не діти, їм не заборониш щось робити. Але вони можуть самі собі заборонити, проте реакція буде аналогічною. Адже боротьба з самим собою — справа складна і невдячна.

Часто, побоюючись наслідків і роздумуючи, чи небезпечно відразу кидати «шкідливу звичку», багато хто воліє робити це поступово. За порадами знайомих вони скорочують кількість викурених сигарет і думають, що так їм буде легше. Практика показує, що це тупиковий шлях. Більшість повертаються до колишньої кількості тютюну і продовжують курити і далі.

Хочу підвести підсумок. Ви запитуєте себе про те, чи можна різко кидати курити? Я відповідаю Так! І в цьому немає нічого складного. Більш того, зробити це можна з величезним задоволенням. Але за однієї умови: у Вас не повинно залишатися ні бажання, ні спокуси знову закурити.

Покладайтеся на здоровий глузд! Не вірте страшилкам про жахливу «ломку» і проблеми зі здоров’ям. Хочете бути вільним-будьте! Це дійсно легко!

Нісенітниця табачья! Незручна правда курінні.

Ти куриш? Втім, неважливо. Ти все одно на тій або на іншій стороні барикад.Бо цей світ вже давно роздираємо війною, в якій б’ються дві армії — тютюнового Листа і Чистого повітря.

28 жовтня 2014.

Фото: Едуард Басилія.

Чи небезпечно куріння для здоров’я?

Найсмішніше, що поки точно ніхто не зміг ні стовідсотково підтвердити, що курити небезпечно, ні спростувати цю ідею. Ні науково, ні статистично.*

* — Примітка Phacochoerus’a Фунтика: «Ну ось навіщо, навіщо ви етопишете? Ну хто вас за руку тягне?Написали б, що курити шкідливо, від цього вмирають — кому яка різниця. Вам добре, сидіть там під охороною у своїй редакції. а мені на фігав зоопарку натовпу розгніваних борців з курінням перед Моїм вольєром? Вони ж народ дикий — і зжерти можуть »

Достовірно відомо, що у завзятих курців зменшується робочий об’єм легенів, при навантаженні пульс збільшується сильніше, а задишка з’являється швидше, ніж у некурящих. Точно, що у курців посилений метаболізм, тому вони гірше набирають вагу і швидше його втрачають. Наскільки ж небезпечні для життя ці зміни, судити поки не представляється можливим. Тому що, як тільки справа починає стосуватися нікотинової залежності, і у вчених, і у статистиків опускаються руки.Так, до 70% вмираючих від раку легенів-курці, або кинули палити.Але якщо взяти основний віково-соціально-статевий зріз таких померлих, то з’ясовується, що він так і так на 70% складається з колишніх або справжніх курців.

Так, задишка при підйомі на п’ятий поверх — це недобре. Але зате курці на 15% швидше вирішують завдання тестів на інтелектуальний коефіцієнт. І в два рази рідше вмирають від цукрового діабету. Так, у курців вагітних діти частіше народжуються з нестачею ваги. Зате у курців на 50% рідше зустрічається небезпечна передпологова прееклампсія, і на третину знижується число випадків токсикозу. Емфізема легенів зустрічається у курців в два рази частіше, зате Альцгеймера-в три рази рідше, так само як і хвороба Паркінсона.

Ось-офіційна медицина б’є в гонг перемоги-все! Стовідсотково з’ясовано, що курці більше ризикують стати жертвами обмороження — їх тканини гірше чинять опір холоду. Доведено, перевірено, в сейф! Давайте боротися зі шкідливою звичкою! Але тут підповзає Доповідь Британської медичної академії про різке зниження числа виразкових колітів у курців в порівнянні з некурящими — ні, ну що за підлість така. Зведені дані в черговий раз показують: статистика-наука брехлива, неточна і божевільна. Але куди гірше виходить, коли цю статистику раптом упорядковують. Диким скандалом закінчилася в 1993 році поява медичного рапорту австралійського статистичного бюро про стан здоров’я населення континенту в 1989-1990 роках. Тут ще потрібно врахувати, що в Австралії з її централізованою системою лікувальних центрів і медичного страхування будь-які статистичні дослідження виглядають куди переконливіше і масштабніше, ніж дані європейських і американських центрів.

«Як прожити довго? Мій рецепт такий: 5-6 сигар в день. З-4 порції віскі. І ніякої фізкультури!»

Так ось, згідно з цим рапортом, здоров’я австралійських курців в загальному і цілому було краще, ніж здоров’я некурящих або кинули палити. Атеросклеротичні захворювання і онкологія — два основних лякала в справі боротьби з курінням — показали досить скромні результати у тих, хто за їх показаннями не випускає курильних паличок з рота, в порівнянні з їх некурящими співгромадянами.Якщо врахувати, яка кількість коштів антинікотинові лобісти якраз в той час встигли викачати з державних кишень на свою велику боротьбу, то за такі рапорти їх укладачів варто було б згодувати акулам, що пустують в прибережних водах Сіднея.

У порівнянні з цією бомбою можна було навіть не звертати уваги на традиційно огидні результати Греції (найвищий відсоток курців в Європі і одночасно найнижчий рівень онкології і захворювань системи кровообігу). Що ця Греція-зрештою у них там сонце, вино, гірське повітря, народні танці.

Як працює нікотин.

В тютюні міститься алкалоїд нікотин. При згорянні тютюну деяка частина нікотину потрапляє разом з димом в організм через легені і слизові оболонки. Після чого разом з кров’ю нікотин розноситься до всіх органів і починає проникати в клітини тканин. Насправді потрапити в нашу клітку не так-то просто-фейс-контроль на вході серйозніше буде, ніж в самому елітному клубі, і гостям поза списком там ловити особливо нічого. Але нікотину пощастило. Частина рецепторів клітини, розрахована на те, щоб забезпечувати безперешкодний доступ всередину природного ферменту нашого організму — ацетилхоліну, сприймає нікотин як одну з форм цього ферменту. І широко відкриває двері. Дій, які нікотин надає на організм, дуже багато.

Він прискорює серцебиття, звужує кровоносні судини (і в той же час сприяє їх росту), вступає в тісну взаємодію з нейронами головного мозку, стимулює вироблення ферменту задоволення дофаміну — всередині нас не залишається практично жодної сфери, куди б нікотин не сунув свій ніс. Але при цьому ніяких занадто бурхливих змін в нас не відбувається. На відміну від алкоголю, наприклад, нікотин поводиться цілком скромно, вельми швидко вбудовується в загальний робочий процес обміну речовин і доводиться настільки до вподоби нашому організму, що той, швидко оговтавшись після першої блювоти і запаморочення, починає вимагати все нові і нові порції цієї речовини, вважаючи його відтепер законною частиною власної системи.

День страшного Суду.

Зараз голови поки не рубають, але, мабуть, все до того і йде. Шістнадцять років тому найбільші тютюнові компанії США вже визнали своє зобов’язання виплатити 46 штатам $206 000 000, щоб покрити витрати на медичні страховки курців. Страхові компанії довго танцювали переможні танці. Ще б пак, під «нікотинову амністію» потрапила більшість існуючих захворювань — досить було пацієнту вказати, що він курець, і рахунки на його лікування пересилалися центрам з розподілу тютюнових дотацій. Враховуючи, що продукція табачників і так обкладається грандіозними податками, а самі компанії ще регулярно виплачують багатомільйонні суми за позовами приватних «постраждалих», здавалося б, можна задовольнитися і такою контрибуцією. Не тут-то було.

У січні 2014 року Міністерство юстиції США і п’ять найбільших тютюнових компаній Philip Morris USA, Reynolds American, British American Tobacco, Liggett Group і Lorillard Tobacco після 15 років судового розгляду досягли угоди. Спочатку Мін’юст вимагав стягнути з виробників сигарет 280 млрд доларів за звинуваченням у тому, що п’ятдесят років тому вони брали участь у злочинній змові, приховуючи від громадськості, що куріння викликає залежність, а вдихуваний дим небезпечний, і стверджуючи, що «легкі» сигарети менш шкідливі. У підсумку тютюнові компанії були визнані винними в обмані споживачів, проте штраф у кругленьку суму їм пробачили, змусивши лише публічно зізнатися у скоєному. Якби Міністерство Юстицій наполягло на виплаті, то ці гіганти промисловості просто б збанкрутували.

Чому тютюну так бояться?

Гоніння на зілля.

Мер Нью-Йорка-рожевий безпорадний немовля в порівнянні зі справжніми противниками куріння. 1515 інквізиція Іспанії оголошує війну » бісівському зіллю язичників, що пускається димом з рота і робить людей на дияволів схожими». Експорт тютюну в Іспанію і Португалію заборонений, порушили цю заборону піддаються прочуханню батогами. 1525 у Португалії курців відлучають від церкви. 1530 в Англії за куріння вводиться смертна кара. Закон, правда, проіснував менше року. 1550-1690 в Росії чортову траву виривають ніздрі. Виняток робиться лише для іноземців, і то їм дозволяється віддаватися пороку лише в місцях, відведених для їх проживання. 1650-1750 в Китаї вживання або зберігання тютюну покладається смертна кара через обезголовлення.

Гроші, що йдуть на боротьбу з курінням, які відгризаються з тютюнових компаній і видоюються з державних бюджетів, — це Суми з великою кількістю нулів. Не дивно, що подібний золотий блиск привертає до себе так багато полум’яних борців, гнівних ораторів і пристрасних радетелей за щастя людства. Люди завжди будуть платити двом типам громадян, це ще царствений філософ Марк Аврелій сказав:»тим, хто їх розважає, і тим, хто їх лякає».

Звичайно, у розважального шоу-бізнесу масштаби все одно побільше, але справа «пугателей» також цілком собі процвітає.

Сотні фондів благополучно підгодовують тютюнові мільйони, підгодовуючи лікарів і журналістів, політиків і громадських діячів. Звичайно, можна ще боротися з абортами, з електростанціями, з генетично модифікованими продуктами, з дур-Ної екологією, з кризою перевиробництва, з автомобілебудуванням. Але в більшості цих випадків на стороні «пороку» зазвичай стоять занадто потужні сили, які поки ще цілком успішно чинять опір подібним атакам. Спробуй зачепи як слід ті ж генно-модифіковані продукти-проти Тебе повстане половина всіх фермерів США, дурнів немає з такими биками буцатися. А тютюнові компанії виявилися досить жирними і апетитними, але одночасно і занадто слабкими. Ату їх, ату!

Успіхи в справі боротьби з бісівським зіллям вражають уяву — бастіони падають за бастіонами. Курців обвісили червоними прапорцями з усіх боків, некурящим втовкмачили, що ті, з паруючими штуками в роті, зазіхають на ваше життя і свободу. Вони обкурюють ваших дітей, і ті виростуть тупими виродками, вони позбавляють чоловіків статевої сили, вони наврочили ваших корів і танцюють голими на Лисій горі. Загалом, старі рецепти все ще добре працюють.

Переконати сучасного некурящого в тому, що людина з сигаретою в іншому кінці ресторану не завдає йому зовсім ніякої шкоди — це все одно що років п’ятсот тому спробувати розповісти благочестивому обивателю Кельна про те, що відьми насправді не сквашують молоко і не псують дітей в материнській утробі.

Найдивніший отрута на світі.

Нікотин кипить при температурі 140-145°С, розчиняється у воді, ефірі та алкоголі, є досить сильною отрутою. Крапля нікотину в кілька разів вбиває коня. Це чиста правда. Але ось собаці потрібно вже дві-три краплі, а якщо взяти козу або вівцю, то ці тварини спокійно вип’ють і по десять крапель, навіть не мекнув. Амеби взагалі можуть прекрасно існувати, пустуючи в однопроцентному розчині нікотину, а ось туберкульозна паличка чомусь миттєво відкидає копита (або що у неї там ще є) навіть при наявності незначної кількості цього алкалоїду в навколишньому середовищі (саме тому досвідчені лікарі туберкульозних санаторіїв крадькома пропонують своїм пацієнтам не поспішати кидати палити, а спочатку вилікуватися).

«Кинути палити простіше простого, я сам сто разів це робив»

Якщо некуряща людина з’їсть двадцять сигарет, він або помре, або навіки пошкодиться в розумі, зате шизофренікам куріння допомагає блокувати напади божевілля — нікотин робить благотворний вплив на роботу їх нейронів. П’явка, яку використовували для висмоктування крові курця, живе в середньому на 20% довше, ніж її «некурящі» ровесниці, зате якщо людина з підсадженою п’явкою буде в цей час курити, то тваринка дуже швидко помре в страшних судомах.

6 надійних способів знизити шкоду від куріння.

Не викурюй більше половини сигарети.

Краще відразу прикурити наступну, викинувши недопалок, потемнілий фільтр якого вже погано справляється з поглинанням шкідливих речовин.

Не кури натщесерце.

кидати курити шкідливо

Навіть якщо ти належиш до тих творчих особистостей, які, розліпивши вранці очі, відразу починають слабкою рукою нашарувати на тумбочці курильні приналежності — підготуй з вечора тумбочку так, щоб рука натрапила насамперед на який-небудь йогурт або фрукт. Згвалтуй себе-з’їж їх. Тепер можеш курити зі свідомістю виконаного обов’язку.

Якби кожну викурену сигарету ти міг би компенсувати з’їденої в той же день половинкою яблука, то шкода від куріння в твоєму випадку був би мінімізований — містяться в яблуці речовини допомогли б твоєму організму відновити баланс мікроелементів і знизити ризик від впливу канцерогенів. Але, звичайно, стільки яблук ти в себе не впихнеш. Так що просто їж, скільки влізе.

Чи не засовуй сигарету в рот.

Дим буде вдихатися навіть якщо ти просто притиснеш фільтр до майже зімкнутих губ. Просто його буде менше. Спочатку буде незвично курити саме так, але чим добре бути курцем — так це тим, що ти до всього дуже швидко звикаєш.

Більше дихай свіжим повітрям і рухайся.

Краще викурити двадцять сигарет і зробити годинну пробіжку по парку, ніж не викурити жодної і весь день просидіти в задушливій кімнаті. Якщо докори сумління змушують тебе проводити в спортзалі на двадцять хвилин довше і спати з відкритим вікном — значить, твоє куріння не настільки вже й шкідливо в загальному і цілому.

Не гризи себе, не терзай себе, не лякай себе раком і емфіземою.

Вже якщо куриш, то роби це із задоволенням і чистим серцем. Страхи, нервозність і іпохондрія самі часто стають причинами серйозних захворювань, і не тільки нервових. Багато фахівців впевнені, що вічно чекаючи гіршого і терзаючись тривогами можна спровокувати у себе розвиток онкологічних захворювань.

Так чи шкідливо курити тютюн?

Документ поки не опублікований, але кільком ЗМІ вдалося отримати робочий варіант концепції. Один з найбільш радикальних пунктів програми полягає в тому, щоб заборонити продавати сигарети всім, хто народився після 2015 року. Це не оригінальна ініціатива МОЗ: такі пропозиції вже робилися в Сінгапурі та Австралії.

Такі заходи дійсно необхідні?

Так. Потрібно щось робити, щоб знизити число курців. Нікотин викликає залежність, а в димі є канцерогени. Куріння підвищує ризик розвитку раку легені в 15-30 разів, а ще раку сечового міхура, підшлункової залози та інших органів.

Але це не все. У курців частіше виникають інші захворювання легенів. Наприклад, хронічна обструктивна хвороба легень-коли людині перестає вистачати кисню через те, що легені погано працюють. Лікування від цього захворювання немає.

У людей, що палять частіше трапляються інфаркти міокарда, інсульти та інші серцево-судинні захворювання, зокрема, тому, що через куріння звужуються судини і підвищується тиск. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки теж рідше буває у некурящих. Від куріння страждає шкіра: наприклад, вона швидше старіє.

А шкода пасивного куріння-це міф?

Ні. Пасивне куріння теж шкідливо . Рак легенів і ішемічна хвороба серця у дорослих, синдром раптової дитячої смерті і астма у дітей, затримка розвитку плода — все це доведено є наслідком пасивного куріння.

Але можна ж просто менше курити? Або курити легкі сигарети?

Ні. Курити навіть кілька сигарет в день небезпечно. Що стосується «легких» сигарет, то шкода від них такий же, як і від звичайних.

Але ж кидати курити теж шкідливо для здоров’я!

Ні. Але коли людина кидає палити, це спочатку може спровокувати деякі неприємні наслідки. Наприклад, синдром відміни — коли підвищується апетит, важко спати, псується настрій, людина стає злим, дратівливим, йому важко сконцентруватися. У перші три дні найгірше, а потім стає легше, і вже через три-чотири тижні не залишається ніяких симптомів.

У деяких людей (по всій видимості, у тих, хто вже має якийсь психічний розлад) може з’явитися справжня депресія, хтось набирає вагу (в середньому 3,5-4,5 кілограма), тому що починає більше їсти. У кого-то з’являється кашель і виразки в роті, але через кілька тижнів все проходить.

Якщо я вже курю, все пропало? Ризик захворювань залишиться, навіть якщо я кину?

Ні. Через рік після того, як ви кинете палити, ваш ризик розвитку ішемічної хвороби серця зменшиться вдвічі, через 5-15 років ризик розвитку інсульту стане таким же, як у некурящих, через 10 років ризик розвитку раку легені знизиться в два рази.

Є якийсь базовий рецепт для тих, хто хоче кинути палити?

Для початку треба призначити дату, коли ви точно кинете палити. До цього часу потрібно буде підготуватися: попередити всіх про те, що збираєтеся зробити, мінімізувати ситуації, які провокують вас взяти сигарету в руки, звернутися до лікаря, щоб він виписав вам препарати, якщо вважатиме за потрібне. Це, наприклад, варениклін, нікотинові пластирі або бупропіон. Вони повинні полегшити ваш стан.

Перехід на електронні сигарети, можливо, допомагає кинути палити, а може бути, ні. Поки у нас занадто мало даних, щоб говорити про щось з упевненістю.

Кидати палити шкідливо.

З сигаретами «познайомився» ще в школі. Спочатку балувався, стріляв» сижки » у однокласників. Пустощі тривало близько року і я був упевнений на 100%,що у мене немає ніякої залежності і я можу перестати в будь-який момент. На жаль я помилявся і через рік почав купувати собі сигарети сам. Прокурив я 9 років. Пачка в день вже була норма. Життя без сигарет не уявляв.Якщо забудеш їх вдома, відразу всередині паніка якась. Розумів, що треба кидати, але все ніяк не міг почати. боязнь «змін» напевно.

Виявилося все набагато простіше, а саме людська лінь, пару факторів і трохи бажання кинути палити)))

Лежав у лікарні, з курінням у них було строго.Курилка була далеко.Пару раз я ходив, але потім мені тупо стало лінь йти.На додаток до цього я почав читати всім відому книгу «кинути палити» і плюс моє бажання, яке через тиждень стало величезним.

Виписали з лікарні через тиждень, фізична тяга була не сильна, але ось в голові вирував «ураган» (давай закури,1 сижку,та чо буде те,давай і .т. д).Головне не пробувати навіть 1-2 тяги. Посилився кашель, потім скажений апетит, іноді запаморочення і все стадії кидає палити. Це проходить і ти починаєш відчувати по іншому запахи, вони стали більш насиченими ,пройшла задишка, дихати легше.Вообщем багато хорошого відбувається в організмі))

Не курю вже 1 рік і 2 місяці.

П. С. всі біди у нас в голові. Головне зрозуміти а навіщо ти куриш. Куріння зло)))

Топ 10 способів кинути палити.

Як я курити кидав.

Сьогодні зустрів друга, постояли поговорили, покурили. ну як покурили — він курив, а я ні — кинув. Ось як я це зробив я і хочу поділитися-раптом кому стане в нагоді.

Кидав я довго і болісно: роки 3 я кидав, і знову починав, кожен раз знаходив мільйон причин почати знову курити — то психану, то нудно, то взагалі місяць в фазу Юпітера зайшла як же це справа не обкурити то. загалом найдовше мене вистачало на 2 тижні, і знову пачка сигарет в кишені. так тривало до того моменту поки я не купив електронну сигарету (ось зараз все відразу подумали що я тут рекламую вейп, але помилилися. ). Средненькую, не дорогу, стартовий набір як це називалося-тобто є все крім рідини нікотинової. У підсумку» парив » два дні і зрозумів що тема тухла, курити все одно полювання, і жодного разу сигарет не замінює. Закинув її в дальній кут шафи і забув місяці на 3 напевно.

Черговий виток » набридло! кидаю!»і ось Я тиждень в зав’язці, злий як чорт і шукає привід купити заповітну пачку. Зрив намітився на пізній вечір, і в той момент коли всі» ЗА і проти » переважили в сторону купити сигарет було вже за північ і магазини працювати вже перестали від слова зовсім. Ось тут і згадалася сигарета електронна. 10 тяжек і життя знову прекрасне! Те, після чого раніше курити хотілося все одно, цього разу вистачило вище даху.

Так я і кидав-від зриву і покупки сигарет мене рятувала Електронна сигарета, в момент коли «все, щас куплю» на сцену виходила вона і рятувала. Якщо хто не знає то в нікотиновій рідині кількість нікотину Різне може бути, так я і зменшував кількість нікотину і збільшував інтервал між зривами.

В результаті, майже без мук, довів дозу нікотину до 0, і відмовився від куріння ось уже 3 місяці як зовсім. І сьогодні був дуже здивований який огидний запах у сигарет-а раніше адже подобалося і здавалося як же я без сигаретки то жити буду.

Може кому стане в нагоді мій досвід, просто захотілося поділитися.

Як я кинув палити.

кидати курити шкідливо

Мені 46 років, курю з 12 років. Стаж відповідно близько 34. У день викурював близько 1,5 пачки легких сигарет. Мрія кинути палити відвідала мене роки 4 тому, після мед.огляду, коли вимірювали обсяг легенів, я зрозумів що бронхи-жиклери забиті і стоїть очевидний свист при повному видиху, хоча кашлю не було. Плюс до цього протягом близько 2 – х років, коли заборонили куріння в громадських місцях-багато моїх знайомих (дуже багато) просто кинули палити. Коли я запитав одного з них як він це зробив? Відповідь була: вирішив зробити собі подарунок! Це був виклик! Я теж так можу! І ось я чітко розумів, що кину курити, питання йшло про дні або тижні. Тому що морально підготуватися – теж важливо. Ще побачив на фото легені курця з 30-річним стажем-якась Зелена субстанція з чорними плямами-виразками.

Приблизно з рік-два тому мама мені подарувала таблетки ТА_ЕКС. Я їх їв при поїздках в поїзді, працюю на півночі. Річ реально допомагає на 100%. Курити не хочеться, але коли виходиш на перон на станціях – руки механічно починали шукати сигарети в кишенях і я закурював. Механічна пам’ять-страшна сила. З цими таблетками можна одночасно і курити, і пити їх. До речі в перші дні коли кинув курити помітив таке: твій мозок розмовляє по телефону про щось дуже важливе по роботі, коли в цей час руки могли самі витягнути сигарети і прикурити. Це майже неконтрольовано!

І ось настав день Х. Сигарет залишалося півтора блоку, Чотири запальнички. (Працюю в Заполяр’ї, ларьки в тундрі рідкість). Вирішив не курити з ранку. Кидав курити вперше, думав тяга до нікотину буде як ломки в кіно у наркоманів. Нічого подібного. Тяга є, але не така сильна. Пригнічує, що вона постійна! І ще регламент по хвилинах у курця: наприклад вранці встав, пішов покурити, поставив чайник і т.д. А тут з графіка вилітає пішов покурити, і ти реально розумієш що замість пішов курити, треба робити щось інше, наприклад вмиватися. Потім розумієш, що коли курив таких проблем не було. А міняти уклад життя — теж важко.

І от не курю 2 тижні. Твердо знаю, що вже не ЗАКУРЮ! Занадто довго я до цього йшов. Дивно, чим більше прожив на білому світі-хочеться жити ще більше. Тому здоровий спосіб життя не панацея. Які світовідчуття? Курити хотілося і постійно думалося про це тиждень точно. По-перше гордий своєю самооцінкою, вона підвищилася. По-друге загострився нюх. Друзі, які курять, від яких раніше пахло просто тютюном (палить здається що пахне приємними сигаретами), в реалі виявляється вони смердять закритою попільничкою (у мене на лоджії була баночка з-під кави для бичків-недопалків). Тим, хто курить повторюю, що непрокуренний салон – це непрокуренний салон. Відвертий сморід, навіть якщо ти попіл пропилососив. Кажу це не упереджено, а як це відчувається реально не жінкам, що палять і дітям. Ну і мені звичайно.

По-третє апетит завжди. Це навіть насторожує. Я років 10 не снідав. Курив з ранку пару сигарет і пару кави. Або снідав годин в 10. А тут з 6 ранку омлет! Хочеться насіння, горіхів, та все підряд. На форумах пишуть що все набирають вагу, приблизно до 70 кг набирають ще 15-20. А потім протягом 2-х місяців борються з вагою, і далі говорять все нормалізується. Загалом треба бути до цього готовим і контролювати калорії і фіз.навантаження.

В-четвертих. Щоб був якийсь контроль — в соц.написав що кинув палити. Типу пацан сказав-пацан зробив, заднього ходу немає. І ось коли друзі кажуть: А чи надовго? Подумки говориш фіг Вам! Не дочекаєтеся!)))).

До речі недавно дізнався, що у курців смердять не тільки одяг, але і шкіра, і волосся. Це і логічно. Треба сказати, що бонус-це економія грошей. Вірніше не економія. Я витрачаю ці 4000-4500 р.на фрукти усвідомлено. Кожен раз, коли купую – реально розумію, що це компенсація за сигарети, що я молодець, що я зробив добре не тільки собі, але і мамі, дітям, коханій жінці, ну і сусідам в під’їзді в кінці кінців.

Господа-друзі-товариші! Терпіння всім бажаючим кинути!

НЕ КУРЮ. Четвертий день.

Всім привіт. Відразу скажу головне — я зміг! Вчора було багато багато багато спокуси покурити хоча б одну сигаретку. Я весь день шукав привід млять щоб викурити хоча б одну мати її сигарету.

Спочатку відвів молодшого сина в сад і завжди повертаючись я викурював сигареточку; (. Потім старшого відводив в школу і та ж сама історія. Всі СУКА йдуть і курять і курять і курять мля. До вечора я вже думав що місць в голові не залишилося для терпіння. У будинку знайшлося бля кілька пачок сигарет.Від куди вони!? Я хуе знає. Але все розташування говорило мені ПОКУРИ ти блін і заспокойся.

І я сказав нет! Я зміг це зробити. Не знаю як але це був я і я був такий і пездец. Увечері я вирішив випити. Я пшел в магаз. І знову дуууже захотілося курануть. Ну прям вашпе як я тримався. Як на зло назустріч пройшов чувачок під назвою вейпер. І як не дивно мене відразу відпустило. На касі продавали електронні сиги. Хотів взяти, але не став. Тому що подумав я і зрозумів що .

Я ЗРОЗУМІВ ЩО Я КИНУВ ПАЛИТИ. І мені нах не потрібно вейпить, не потрібні ел.сиги, пластери і вашпе нічо нах ні треба. Я сам кинув. Завдяки вам і Пікабу. Я зрозумів одну річ. Якщо некурящому челу запропонувати сигу, він відмовиться. І зробить він це не тому що йому заборонено,а тому що він не курить. А я в даному випадку відмовлюся тому що мені заборонено мною ж. І якщо я викурю хоча б одну, вважай що я не кинув. Коротше це вже словесний панос))). Найважче я подолав! Наступного разу відпишуся через пару тижнів. Ну якщо протримаюся.. А якщо ні, тоді раніше відпишуся як і з якої причини я здувся..

Жаліслива історія про те, як я кидав палити.

На момент написання цих рядків Я не курю вже 2 роки 247 днів 3 години і 55 хвилин. Заощадив 65 470₽. (при ціні пачки-60₽).

Моя історія куріння банальна і до неподобства схожа на сотні, якщо не тисячі, подібних історій. В кінці розповіді, яке буде складатися з декількох частин, я розповім свій метод кинути палити.

Курити я почав влітку перед першим класом школи. Кинув тільки через 20 років. Чи було мені погано в ці роки? Однозначно ні. Сигарета була моїм квитком на пароплав свободи, маніфестом противника системи виховання і просто приємним доповненням до всього, що б я не робив. Чи отримував я задоволення від куріння? Однозначно так. Я любив палити. Весь процес від початку і до кінця я проробляв з насолодою. У компаніях я не вмів багато пити, зате перекурював всіх без проблем. Коли інші вже зеленіли від викуреного, я тільки розходився. Три пачки за вечір викурював легко. Чи турбувало мене щось, пов’язане з курінням? Як і будь-якого курця, в тій чи іншій мірі. А саме: я страждав в аеропортах, коли скасували курильні кімнати (справедливості заради зауважу, що в цих кімнатах я теж страждав, так там було накурено), я страждав в довгих чергах, вобщем я страждав скрізь, де треба було чекати, а зайняти себе було нічим. Знайоме чи не так? Природно, що я відчував дискомфорт, коли ціна на улюблені сигарети наполегливо поповзла вгору, що змусило мене перейти на менш дорогі, але не менш Легендарні. Але і вони незабаром стали дивувати своєю ціною. На одній з робіт я повноцінно відчув на собі тиск начальника-противника: ми писали пояснювальні, час виходу і заходу в офіс нещадно фіксувалося, що в підсумку призвело до перекур тоько в обідню перерву (!), по три сигарети за раз (при всій моїй любові до куріння, така разова доза на піку бажання доставляла не найприємніші відчуття).

Наслідуючи тему Лебедєву, розповім, що перша сигарета, яку я спробував, була цигарка «Беломора» (в 3 роки мені батя дав спробувати, щоб я відстав. Ну я і відстав). Перша повноцінно викурена сигарета була марки » Ту-134″:

Звичайно, були і «Донський тютюн» і «21-е століття», і, моя любов, Легендарні» Петро I», і «богомерзкая» Трійка»,»Російський стиль».

В університеті я підсів на » Muratti»:

Згодом і на цю марку стала рости ціна. Я викурював все більше сигарет за раз, не накурюючись однією сигаретою. Проблеми на роботі, невдоволення дружини, збої зі здоров’ям і майбутні важливі події в моєму житті поставили мене перед важливим вибором.

Продовження в наступній частині, якщо буде цікаво.

Текст мій, картинки з просторів інтернетів.

Як я курити кинув.

Всім привіт. Розповім вам історію про те як я кинув палити.

Бажання кинути палити з’явилося тоді, коли вже були проблеми зі здоров’ям ( в тонкощі вдаватися не буду, але я думаю у багатьох виникали різні проблеми. Стаж куріння вже був досить серйозний, більше 10 років. Пристрасть до куріння на той момент була не фізичною, а скоріше психологічною — не міг уявити себе без сигарети.

Першим джерелом інформації, безсумнівно був інтернет. Спочатку це була книга, яку багато хто з вас вже бачили і на жаль вона не допомогла від слова «зовсім».

Я не став пробувати пластирі і таблетки, а відразу перейшов до одного способу, який мені підказав знайомий бармен, а саме вейпінг.

Зараз відразу полетять в мене тапки, що це все погано і гіроскутера мені не вистачає, але в своє виправдання скажу, що для того, хто дійсно хоче кинути палити і перепробував багато різних способів, вейпінг один з виходів.

Але сам спосіб трошки хитріше, ніж повністю переходити на пар. Друг, який кинув палити, працював ночами, а вдень навчався в університеті, тобто спав він добу через добу, приблизно. До вейпінга, у нього пропадало бажання курити сигарети після 20 годин без сну, просто тому, що єдине бажання о 3 годині ночі, це щільно поїсти і лягти спати. Але як тільки прокидаєшся після зміни, бажання знову з’являється.

Я з силою змусив себе не спати всю ніч, а на ранок замінити куріння вейпінгом з рідиною без нікотину. Після важкого робочого дня я відчував запаморочення і був дуже жахливий настрій, але все ж я не доторкався до сигарет ( викинув пачку і запальничку ). Дійшов до будинку і плюхнувся спати. На наступний ранок запаморочення і поганий настрій залишилися, але було трохи легше. Відпрацювавши весь день я знову змусив себе помучитися і не спав півночі, до речі до цього моменту мені і парити то особливо не хотілося. Через 3 дні таких мук запаморочення пішло, так само як і поганий настрій. Приблизно через тиждень я забув про сигарети зовсім і досі про них не згадую.

Якщо потрібні які-небудь подробиці, то з радістю відповім в коментарях.

Кинув палити 6 днів тому.

Привіт пікабушники, буду короткий-курив 15 років, майже тиждень тому (20.09 о 15.00) зробив останню затяжку, з цього моменту не курю. зовсім.

Але дуже тягне, припустимо зараз, або коли заварюєш каву, прокидаєшся, виходиш з ранку на вулицю, чекаєш маршрутку, сидиш працюєш, стоїш спілкуєшся з колегами. після ситного обіду, коли додивишся фільм на ноуті, приходиш додому.

Завжди блять хочеться курити, цілий день. хоча ні, не тягне тільки коли в залі тягаєш залізо, або вийшов не пробіжку. власне і кинув палити бо захопився спортом знову, куріння стало заважати, вирішив що вистачить вже труїти себе.

Зірватися не повинен, кинув так кинув, але напружує ця тяга. як мінімізувати в перший місяць тягу до тютюну? Насіння\цукерки,заспокійливі, хавка. що там ще притупляє силу даної звички?

Картинку додав щоб була, але хотілося б зауважити що смак і запах краще відчувати начебто не став, а ось задишка стала пропадати, більше кисню в крові це 100% з’явилося, став закінчувати пробіжку через втому ніг, а не через задишки, це плюс. Ще одяг перестала смердіти тютюном, дуже доставляло це раніше.

Сім прийомів, як кинути палити.

Все, що написано в даному пості так чи інакше напевно зустрічалося в якихось нудотних книгах з розряду «все просто-змінити спосіб життя, як два пальці об асфальт», так що заздалегідь прошу вибачення – коммент для мінусів всередині.

Невелика преамбула: сам я курив 8 років і близько п’яти років тому кинув, іноді запитують як – розповідаю, кажуть допомагає. Вирішив поділитися тут — може ще кому стане в нагоді. ставлю тег моє, так як сам до всього прийшов. Всі прийоми діють з різною ефективністю в різні часові проміжки, але майже завжди можна використовувати одночасно. Головне почати, а там і справа піде.

1. Перший, чисто психологічний, але мабуть найважливіший: переконати себе .

Одна частина полягає в тому, що необхідно дійсно усвідомити, що курити це хреново. Найпростіша думка в допомогу:»коли я буду в похилому віці і у мене почнуться проблеми зі здоров’ям через куріння-я дуже сильно пошкодую, що не кинув, коли це було не так складно».

А друга, мабуть найскладніша-це уявити себе не палючим. Переважна більшість з сигаретою в роті відчуває себе впевненіше, «крутіше» так сказати і уявити собі, що ти більше не будеш курити вкрай складно. Наебать переконати себе — та ще завдання. У перший час цей прийом не дуже ефективний, його складно підкріплювати при сильній залежності, але головне твердо вирішити, що це не просто процес кидання палити, а саме мета, що має кінцевий результат. Більшість людей саме не вірять, що кинути палити це взагалі можливо для них.

2. Другий: відкладати першу сигарету . Тут звичайно потрібна сила волі… колись в армії, встаючи о п’ятій ранку на чистку снігу, перша моя думка була про «солодкої» сигареті, і тут реально потрібно постаратися, щоб її не викурити. Переважна більшість людей курить за якогось роду розкладом — в певний час в певних місцях. Коли б ви не викурювали першу сигарету — з підйомом, за кавою після сніданку, стоячи на зупинці громадського транспорту, відмовтеся від неї. За 2-3 тижні Ваш організм відвикне від неї на фізичному рівні і ви зможете знову відмовитися від першої сигарети (раніше вона була наступною). Через кілька місяців, коли ви будете починати курити в другій половині дня – Вас буде нудити з ранку від тютюнового диму і ось тут можна буде неймовірно ефективно скористатися першим прийомом і переконати себе, що скоро це стане нормою для Вас в будь-який час. Ну а поки прийміть це як даність.

3. Третій: спортивна активність . Тут мало хто посперечається, що після хорошої пробіжки курити не особливо тягне. Цим можна ефективно користуватися, замість перекуру 50 присідань / віджимань / підтягувань-в загальному по можливості. Допомагає навіть кілька дуже глибоких вдихів (розминка легенів плюс насичення киснем (гіпервентиляція) – головне в непритомність не грохнутися від перестарання) . Ну і психологічно непогано себе підбадьорювати, який ти спортивний/А і все таке).

4. Четвертий: виключити улюблену сигарету . Як правило, у більшості це сигарета з кавою / в туалеті / після їжі. Треба вибрати щось одне і виключити (легше починати з їжі). Тут той же принцип, що і в другому прийомі і приступати краще, коли він вже працює. Головне реально розуміти, що свого часу після їжі Вас буде нудити від сигарет, крім того в обід залишається більше часу на всякі ніштяки.)

5. П’ятий: не докурювати сигарету до кінця . Тут теж питання звички організму до скорочення дози, але крім того, коли ви прийдете до того, що в будні будете викурювати 1-2 сигарети, а то і взагалі не курити, то вихідні будуть дуже важкі. Як правило, всі у вихідні відпочивають в колі друзів і компанії алкоголю, і ось тут просто необхідно стежити за собою. Куриш як не в себе, мало не пачку за вечір, а на ранок жесть. Вихід простий-закурюйте з усіма, а викидайте «Бичок» через пару тяг. Пам’ятаю якось, місця в попільничці не вистачало через моїх недокурених сигарет.

Тут посил до першого прийому і найпростіша думка:»що мені дорожче п’ять рулів за сигарету – або власне здоров’я». Крім того, можна вселити собі гидливість докурювання сигарети – уявіть, що чим ближче до фільтру, тим хріновее тютюн. Згадайте смак прикуреної не тією стороною сигарети — і спробуйте асоціювати його з останніми тягами.

6. Шостий: згадувати хрінові відчуття . Я думаю все коли-небудь перекурювали і всім бувало хреново. Хороший психологічний прийом згадувати це почуття. Дуже ефективно працює спільно з третім прийомом.

7. Сьомий: не курити дешеві сигарети . Ну і коли стає менше залежності-можна і носом покрутити. До речі багато людей курять саме дорогі сигарети як підтримання статусу-тут посил до першого прийому, що вам важливіше здоров’я або Ваша «круть». Користуючись даним правилом ви перестанете «стріляти» сигарети.

Загалом якось так. Я сподіваюся, що загальна думка кожного прийому цілком зрозуміла, і розвинути її кожен може стосовно до свого випадку. Спасибі, що дочитали.

Чи шкідливо кидати курити.

Викорінити вироблену роками звичку курити досить важко. Згодом більшість шкідливих звичок мають сильний вплив, позбутися від якого неможливо без допомоги фахівця.

Чи небезпечно кидати курити.

Куріння сигарет може непомітно перерости в залежність, якщо не відмовитися від нього вчасно. Але і про те, що повний і різка відмова від куріння може нашкодити здоров’ю, багато хто також чули. Чи шкідливо кидати курити раз і назавжди або варто продовжувати вдихати шкідливі отруйні пари?

Ефект при відмові від чергової сигарети не змусить себе чекати. Організм починає бунтувати, отримувати додатковий стрес, а залежний відчуває справжні муки. Все це обумовлено синдромом відмови від нікотинового допінгу. У цей період курець не тільки страждає від нестачі нікотину, але і відчуває масу інших дискомфортних відчуттів. Можуть проявлятися болі в голові, безсоння, агресивність, дратівливість, зниження концентрації, неприємні відчуття в шлунку та інші. Кожен організм індивідуальний, тому симптоми відмови від тютюну розрізняються між собою.

Побороти синдром відміни слабовільному людині не представляється можливості. Тільки чітке усвідомлення шкоди куріння і бажання назавжди розпрощатися з ним допоможе позбутися згубної звички назавжди. Ті, хто повертається до цього заняття знову, придумую причини, що відмова від куріння може завдати шкоди. Але це всього лише міф.

Стрес під час відмови викликає фізичні та психологічні розлади. Побічні дії бувають сильні, але шкоди вони організму не принесуть. Тимчасові явища, пов’язані з внутрішнім очищенням, можна пережити. На підтримку завзятим курцям виступають численні препарати, що згладжують нікотинову ломку. Вони здатні послаблювати або ліквідувати її назавжди.

Як прожити без нікотину?

Через певний період часу після останньої викуреної сигарети нікотин йде з організму. Бажання покурити посилюється, людина викурює чергову сигарету і заповнює нікотин. Процес очищення організму переривається. Але якщо перебороти себе, то вже на цьому етапі починається оновлення і одужання. Клітини крові звільняються від шкідливих домішок, серцева система починає приходити в норму. Навіть відмова від куріння на добу знижує ризик серцевих нападів в кілька разів. Через кілька днів курець зможе позбутися від задишки, кашлю та інших симптомів.

Ті, хто постійно кидають палити на певний період і знову повертаються до цього заняття, не зможуть підтримати організм на здоровому рівні. Краще вже кинути один раз і назавжди. Кидати курити не шкідливо, а ось труїти свій організм протягом багатьох років – вельми небезпечно не тільки для загального здоров’я, але і життя.

Кидати палити, шкідливо?

кидати курити шкідливо

Підкажіть, що робити ? Кинув палити і у мене почався шум у вухах . Тиск на правій руці одне, а на лівій руці інше . Стан незрозумілий . Писк у вухах Неможливий . Може знову курити почати ? Раніше взагалі проблем зі здоров’ям не знав . Медкомісії проходив щороку .

Ви головне, заспокойтеся і припиніть панікувати. Можливо так організм реагує на відмову від нікотину, для нього це стрес, але не більше, тому, просто попийте заспокійливого, наприклад, валеріанки, місяць, і не треба знову курити, такий крок зробили!

Співчувати. Починати курити, звичайно, не варто. Ломка, від того, що організм не отримує того, до чого звик може проявлятися як завгодно. Мене два місяці ламало. Тиск (його відсутність:)) дзвін у вухах, безсоння — це ще квіточки для мене були:)-перші дні такі з організмом заскоки були, що про них і писати-то соромно. Вас зовсім необов’язково так само ламати буде. У кожного по-своєму проходить. Знаю людей, по сорок років курили і без особливого напрягу кинули. Загалом, перетерпіти треба-це моя думка. Померти не помрете, це точно. Аби сили волі вистачило. Головне, не піддатися спокусі одну сигаретку курнути, щоб ломку послабити (я так кілька разів свої кидання курити нанівець зводив). Удачі вам в боротьбі з курінням 🙂

У Вашому питанні є сенс. Багато що залежить від стажу куріння. Якщо він дуже великий, то в таких випадках навіть лікарі не рекомендують кидати курити. Принаймні відразу, різко. Якщо ви викурюєте в день не більше однієї пачки, то тоді відмова від куріння не повинен відбитися на вашому здоров’ї. Здебільшого. Але якщо ви викурюєте дві або більше пачки в день,то тут раптова відмова від сигарет може бути чреватим стресом для всього організму, а іноді і серйозними проблемами для здоров’я. Ви протягом багатьох років привчали організм до сигарет, він адаптувався і почав працювати в певному стійкому режимі. Не потрібно це ламати відразу. Спочатку скоротіть кількість споживаних сигарет в день, спочатку в половину, потім до мінімуму, і тільки тоді можна буде назавжди відмовитися від цієї звички.

Як без шкоди для здоров’я кинути палити.

Багато поламано копій, багато написано книг і наукових робіт на цю тему. Вирішив і я «вставити свої п’ять копійок».

Почну з самого важливого. Якщо ви не курите, або не хочете кинути палити, ця глава не для вас.

Якщо курить ваш чоловік, або брат, син, або Дружина, або хтось ще, вам дорогий. Якщо вам не байдуже, що ваш близька людина губить своє здоров’я курінням, пошукайте в собі причину, яка заважає цій людині відмовитися від куріння. Щоб прийти до усвідомленого рішення про припинення куріння, людина повинна мати повну свободу вибору. Так що, кажучи по-російськи-залиште його в спокої. Якщо не можете дивитися, як він курить, або вам несила дихати «його» димом – йдіть з приміщення. На той час, поки дим не вивітриться, залишайте його одного. Або попросіть його (її) курити на вулиці, (на балконі, або у відкритому космосі, але тільки не у вашій спальні, кухні, дитячій, бібліотеці, коморі, антресолі).

Якщо ви курець і твердо вирішили «зав’язати», перед початком усвідомте для себе кілька «робочих аксіом».

1. Куріння не завдає принципової шкоди вашому здоров’ю.

Передбачаю заперечення. Я не заперечую наявності в тютюновому димі шкідливих для здоров’я людини речовин. Однак, нервове перенапруження, якого уникає курець за допомогою своєї звички, вбиває людей набагато швидше, ніж «тютюнові отрути», більшість з яких знаходиться в цигарковому папері. Якщо порівнювати користь і шкоду вдихання тютюнового диму, то вийде, що одна сигара в день плюс 50 грам хорошого віскі приносять організму більше користі, ніж шкоди. (Це з точки зору медицини, що враховує і користь, і шкоду, і виводить середнє арифметичне). Але не в цьому справа. Однією з найбільш вагомих причин початку куріння є якраз переконаність в його шкідливості. Це (куріння) один з найпопулярніших видів «латентного суїциду». Іншими словами, Я готовий побитися об заклад, що Лякаючі написи на пачках з сигаретами працюють як найкраща реклама куріння.

Отже, вирішили кинути палити, не вірте на шкоду куріння. Особисто я вважаю його марним заняттям, яке неприємно моїм улюбленим близьким людям.

2. Неможливо кинути, але хвилі можна перестати на час і потім не починати.

Згадую анекдот про Чебурашку і Крокодила Гену.

— Гена, чому в тебе такі кровожерливі очі?

— Це тому, Чебурашечка, що я вирішив почати лікувальне голодування, і тепер мені весь час дико хочеться їсти.

— І давно ти голодуєш?

— Вже майже дві години, а точніше сто п’ятнадцять хвилин….

Так от, Не кидайте, просто перестаньте з думкою, що зможете знову закурити, як тільки вважаєте це за потрібне. 3. Всякий продукт, винайдений людством і застосовуваний людьми протягом століть, має своє призначення.

У кожному релігійному обряді використовуються куріння. Православні воскуряют ладан, щоб відігнати «нечистого». Вигнання злих духів за допомогою тліючих трав’яних сумішей використовується в ламаїзмі (це ті самі «палички» які ми бездумно використовуємо вдома для маскування неприємних запахів і боротьби з комарами).

Воскуріння тютюнового листя використовувалося в релігійних ритуалах корінного населення Латинської Америки. Так що, знайте, що закурюючи сигарету, ви кожен раз творите молитву невідомим вам богам і силам.

4. Тютюновий дим містить не тільки корисні ефірні масла, але і смоли, що блокують нюх.

Будучи курцем, ви позбавляєте себе одного з головних насолод в житті – насолоди смаком і запахом. Більш того, будь-яка хвороба має свій запах. Поганий нюх є головним фактором ризику зараження венеричними та іншими захворюваннями, що передаються при фізичному контакті з їх носієм.

Якщо ви не курите, вам не потрібно вивчати корисні властивості продуктів. Необхідні для вашого організму речовини заявлять вам про свою присутність в їжі своїм запахом і смаком. Шкідлива для вас їжа буде пахнути відштовхуюче.

Подумайте про те, що втрачаєте, продовжуючи курити.

5. Ефірні масла надають «бальзамуючий» ефект на ваш організм. Не можна просто взяти і перестати курити, необхідно одночасно замінити організму це позитивний вплив іншим не менш корисним.

Куріння стимулює жовчовиділення, перистальтику (хвилеподібне скорочення гладкої мускулатури, що забезпечує просування харчових грудок) кишечника і при цьому пригнічує апетит. Збільшення у вазі у колишніх курців пояснюється атонією (слабкістю тонусу і уповільненням перистальтики) кишечника і підвищенням апетиту.

Багато курців зі стажем зберігають довгі роки свої зуби у відмінному стані. Так само часто курці з солідним стажем втрачають більшу частину своїх зубів в перший рік після відмови від куріння. Це пояснюється тим, що тютюновий дим разом з природною мікрофлорою ротової порожнини пригнічував і патологічну. Подібна картина в різному ступені повторюється і в верхніх дихальних шляхах і в легенях. Звідси остання аксіома:

6. Просто кинути палити-небезпечно для здоров’я. Треба робити це»з розумом».

Останнє що треба запам’ятати:

Не шукайте легких шляхів. Чим легше кинули, тим легше почнете. Панацеї немає, немає і єдиного методу, який допомагає всім. Шлях ваш, унікальний, бути повинен. Нехай буде з вами сила вашої волі. Ви нікому не повинні, ви робите це для себе. Якщо хочеш отримати результат, заплануй його. Ваше майбутнє без сигарет, це нова форма Вашого життя. Ви, як скульптор, повинні бачити його ще до того, як почали реалізовувати свої плани. Відсічіть зайве і отримаєте результат. Отже. Мої пропозиції.

Я розклав своє сприйняття процесу куріння на кілька частин. Пропонована мною схема може послужити Вам зразком. Ви вільні слідувати їй, якщо вона вам подобається, або створити свою схему подібну, або зовсім іншу. Упевнений, результат буде позитивним. Секрет в тому, що схема може бути будь-який, важлива мета, якої ви хочете досягти за допомогою складеної вами схеми.

1. Я майже не відчуваю смаку і запаху тютюнового диму третьої і наступних сигарет, викурених за день. У перших двох є свої приємні відчуття, а тієї смороду, про яку говорять оточуючі я не помічаю. Отже, я чогось не вловлюю.

Дія: відновлення чутливості рецепторів носа і ротової порожнини.

Спосіб: припинити на 10 днів куріння. У ці 10 днів, полоскати ротову порожнину рослинним маслом по 10-15 хвилин з ранку за півгодини до сніданку. Полоскання проводиться 1 столовою ложкою будь-якого рослинного масла за типом того, як ви полощете рот після чищення зубів. До прийнятим при цьому рухам, додаємо протягування масла між мовою і небом (по типу смоктання). За час полоскання-смоктання масло густіє і в самому кінці, розріджується, перетворюючись в майже білу пінку. Ні в якому разі не ковтати: навіть після однієї хвилини полоскання масло стає токсичним. Випльовувати тільки в унітаз.

Увага! Цей метод не можна застосовувати частіше одного разу на місяць і довше 10 днів поспіль. Дозволяє вилікувати хронічний тонзиліт, нежиті і аденоїди при регулярному застосуванні протягом півроку. У кенійському (найбільшому в світі) центрі по боротьбі зі СНІДом в 80-х роках 20 століття, застосовувався для лікування хворих, з первинними проявами в області верхніх дихальних шляхів. Показав дуже хороші результати.

На третій-четвертий день після початку полоскання і відмови від куріння, після цієї процедури можливий один незвичайний ефект. Виплюнувши відпрацьоване масло, і прополоскавши рот, ви можете почати покашлювати, або навіть сильно кашляти. Кашель буде супроводжуватися рясним відділенням слини і виходом мокротиння з бронхів. Не лякайтеся. Завзяті курці, які практикували цей метод, розповідали мені про чорних або темно-коричневих смердючих пробках, які вони відкашлювали майже без праці. Правда з ними це траплялося частіше на другій десятиденці. Якщо ви курили менше п’яти років, то пробки підуть на першій десятиденці і будуть не такими страшними.

Після промивання рота від залишків Масляної пінки, зрошуємо порожнину носа і рота з піпетки розчином «Наріне» (препарат кисломолочних бактерій) розбавляючи його прямо у флаконі 10 мл води кімнатної температури, і нагрів попередньо в руці. Досить одного флакона. Для посилення ефекту можна вміст другого флакона подрібнивши паличкою, висипати під язик і дати розсмоктатися.

Загальне для всіх вправ:

На ці 10 днів крім перерви в курінні видаліть з раціону харчування Цукор і все, що його містить. Хочете солодкого-мед і сухофрукти. Будь-які продукти з вакуумних упаковок, міцне спиртне, вина, дешевше 50 доларів за пляшку і пиво, дешевше 5 доларів за 0,5. А краще і зовсім не пити спиртне. Дріжджовий хліб і молоко тривалого зберігання. Магазинні кетчуп і майонези. Консерви всіх видів, аж до Банкової ікри, нехай і чорної. Про лимонади і» бігмаки » я навіть і не заїкаюся – це загальновідомі отрутохімікати. З напоїв тільки вода, молоко від корови (краще знайомої), і кава, краще Швейцарський і італійський. Хоча, каву без цукру п’ють лише гурмани, а ви, якщо курите, до них не ставитеся.

Найстрашніша зброя тютюнового геноциду, це чашка гарячого, міцного солодкого чаю і сигарета з ранку.

2. Куріння скорочує надходження кисню в кров, що уповільнює окислювально-відновні реакції, продовжує життя і знижує закислення організму.

Дія: скорочення дихання – ВЛГД-вольова ліквідація глибокого дихання по Бутейко)

Спосіб: скорочення дихання має стати вашою метою з першого дня боротьби з курінням і на все, що залишилося, дуже через це довге життя.

Для цього, Ви визначаєте для себе три етапи скорочення дихання.

Перший етап, початковий. Починається в перший день відмови від куріння і триває 3 дні.

По 20 хвилин (мінімум) 3 рази на день ви виконуєте наступну вправу.

Розслабившись, сидячи, стоячи або лежачи, зверніть увагу на своє дихання. Просто спостерігайте вдих і видих. Відчуйте, як повітря наповнює легені, як ви «зависаєте» на мить і як після цього починається видих і повітря, вже зовсім інший якісно, покидає ваше тіло. У спокої і розслабленні розтягуйте свої вдихи і видихи, а так само паузи в кінці кожного вдиху і видиху. Як ніби ви гойдаєтеся на величезних гойдалках, завмираючи на мить в крайніх точках підйому. Мета, дійти до стану, в якому ви будете протягом хвилини робити один вдих і один видих. Результат цілком досяжний, при задовільній глибині розслаблення.

Другий етап. Зняття дихальних стереотипів. 4-5-6 дні після відмови від куріння. Вправа першого етапу продовжуєте робити в колишньому режимі.

Теж 3 рази на день, з того ж вихідного положення. Вправа.

Спостерігаючи за своїм диханням, намагаєтеся зробити трохи швидше і глибше кожен наступний свій вдих і видих. Іншими словами»розганяєтеся». Дійшовши до свого максимуму, коли вже не виходить прискорити і поглибити вдихи і видихи, після чергового видиху затримуєте дихання. Просто лежіть, без дихання, намагаючись максимально розслабити всі частини тіла. Забудьте про те, що ви колись дихали. Зосередьтеся на відчуттях у всьому тілі. Вдихайте спокійно і розслаблено лише тоді, коли відчуєте бажання вдихнути.

Про всяк випадок, перед початком вправи поставте будильник, щоб він задзвенів через 20 хвилин після початку вправи. Багато на розслабленні засипають, особливо з незвички. Цю вправу можна робити слідом за вправою першого етапу, а можна в окремий час, але не рідше 2 разів на добу.

Третій етап-скорочення дихання. З 7-го дня відмови від куріння.

кидати курити шкідливо

Цю вправу ви робите окремо від перших двох, які не скасовуються.

Лягаючи спати, прийнявши вже звичне вихідне положення, починайте дихати за схемою вдих-видих-затримка. Обов’язково робіть затримку після кожного видиху. Хоч на секунду. Вдих починайте тоді, коли вже не можете більше затримувати дихання. Головне в цій вправі спостереження за відчуттями в тілі і розслаблення. Чим расслабленнее тіло, чим менше думок в голові, тим довше затримка.

Перші затримки будуть досить довгими, але потім, поступово час, який ви можете провести не вдихаючи, почне невблаганно скорочуватися. Вам слід проявити силу волі і завзятість, щоб все-таки робити затримки довше, і після кожного видиху, не пропускаючи. Ваші праці не пройдуть даром. Організм перейде на більш низьке споживання кисню, і час затримки почне зростати. Пройшовши цей «рубікон», намагайтеся в той час, коли не дихайте, розслабитися повністю. Перестаньте чекати вдиху, отримуйте задоволення від повного розслаблення, яке під час вдиху або видиху вже не таке повне, адже напружена дихальна мускулатура. Насолоджуйтесь невагомістю…. Зазвичай, це вправи плавно переходить в сон. Вранці Ви встанете бадьорим і відпочив. Згодом у вас скоротиться кількість дихальних рухів в хвилину, нормалізується артеріальний тиск, пройдуть головні болі і підвищиться імунітет. Звичайно ж, за умови, що ви не почнете курити.

На першому етапі протягом 3-х днів після припинення куріння, робите тільки перша вправа. На другому, додаєте друге, продовжуючи виконувати і перше наступні 3 дні. Останні 4 дні десятиденки робите всі три вправи. Знайдіть час для себе.

Через 10 днів, завдяки описаним вище діям, ви зможете спокійно вибирати між курінням і відмовою від нього. Ви зможете оцінити в повній мірі відчуття, які не цінують ті, хто ніколи не курив. Запах свіжого повітря, смак звичайної чистої води, насолода відкритим диханням. Це чарівний час.

Загальне для всіх дихальних вправ: вдих і видих робите одночасно і через рот і через ніс. Постарайтеся уявити собі, що ви дихаєте не тільки через ці 3 отвори в голові, але і всім тілом, через шкіру, через верхівку і промежину, через грудину і крижі, через пупок і долоні, через стопи і лопатки, через соски і сідниці. Спочатку по черзі, а потім і всім разом. Спочатку просто уявляйте. В наслідок вам почне здаватися, що ви це дійсно відчуваєте. Згодом прийде і знання про те, що це вам не здається…

Якщо ви вирішите продовжувати, вас чекають випробування, пов’язані зі звільненням організму від накопичених за роки куріння токсинів. Будуть і неприємні дні, але це потім.

З трьох дихальних вправ першої десятиденки залиште собі одне-останнє для подальшої практики. 3. У курців перистальтика кишечника залежить від сигарет. У «звичайних людей» — від природного жовчовиділення.

Перше, що я зрозумів на цю тему: люди, без вроджених або набутих проблем з жовчовиділенням, рідше починають і легше кидають курити.

Дія: ви тепер не курите, треба якось регулювати діяльність кишечника, поки він сам не почне це робити.

Спосіб: придбайте в магазині пивний келих, об’ємом 0,33 літра. Поставте будильник на 6:00 ранку. Відразу, як прокинетеся, випийте один келих чистої, підігрітої до 33-36 градусів за Цельсієм, води. Засічіть 30 хвилин і повторіть процедуру. Ще через 30 хвилин випийте третій келих води. Ця дія запустить в роботу кишечник, жовчний міхур, а при тривалій практиці буде будити і печінку з підшлунковою залозою. Через тиждень ваші органи травлення почнуть працювати так, як повинні. Це «загрожує» вам в перспективі «регулярним стільцем», відновленням нормальних обміну речовин, перистальтики, еластичності судин, артеріального тиску і гормонального фону. Внаслідок цього ваша вага прийде у відповідність з вашої тілесної Конституцією, а хронічні захворювання внутрішніх органів зникнуть, як їх і не було. У тому щоб бути здоровим, немає ніяких складнощів.

З першого дня відмови від куріння почніть приймати «Наріне». Як це робити написано в моїй статті. Відновлення мікрофлори кишечника поступово зніме хронічне його запалення, яким володіє 100% ваших друзів і знайомих. Це патологічний стан є причиною підвищеного тонусу самої кишки і атонії жовчовивідних шляхів. Якщо у людини немає хронічного запалення 12-ти палої кишки, тонкого і товстого кишечника, він «має регулярний стілець» 3 рази в день (при 3-х разовому харчуванні). Така людина завжди в гарному настрої і практично не має причини закурити.

Перший прийом «Наріне» з урахуванням графіка прийняття теплої води доведеться у вас на 7:30 ранку. О 8:00-сніданок.

4. Куріння дійсно «заспокоює». Точніше, нікотин, що входить до складу тютюнового диму є одним їх речовин, які беруть участь в передачі нервового імпульсу. Тому, закуривши сигарету, курець легко і без психологічних зусиль знімає роздратованість.

Втративши такий «психічний милицю», нелегко зберігати спокій і концентрацію. «Милиці» ви розучилися володіти собою. Більш того, ви придбали погляди, які роблять ваше сприйняття далеким від реальності. Раніше, сигарета допомагала вам зняти нервову напругу, що утворюється через відчуття невідповідності вашої картини світу і реальності. Навіть якщо ви застосуєте всі попередні мої поради, ви не зможете кинути палити, якщо не почнете дивитися на світ широко розкритими очима.

Вихід є. Проміняйте всі свої погляди, принципи і переконання на світогляд. Світогляд, це спосіб світорозуміння, що формується у індивідуума через безпосереднє світосприйняття і світовідчуття.

Безпосереднє, значить безперервне і безоціночне.

Для початку, почніть спостерігати за своїми відчуттями в тілі, під час виконання рекомендованих вправ. Постарайтеся очистити свідомість від рояться там думок і просто спостерігати, запам’ятовувати, не оцінюючи все, що відбувається «всередині». Потім, перенесіть цю корисну звичку»в життя». Спостерігайте події, що відбуваються навколо вас, з вами або з кимось іншим, не намагаючись цю хвилину все «зрозуміти» «усвідомити» «усвідомити» і т.п. припиніть постійно порівнювати і оцінювати, шукати прихований сенс, або «знаки». Не починайте думати, якщо немає такої необхідності.

Через невеликий час ви самі здивуєтеся, наскільки вам легше стало жити. І жити захочеться з новою силою.

Більшість людей курять лише по тому, що куріння сучасне суспільство вважає небезпечним для життя або як його ще називають – «повільним самогубством». Курець, це людина, яка не хоче жити.

Кинути палити-наслідки по днях, поради.

Для людини, що палить куріння-це ціла філософія. Вона щільно вплітається в тканину життя, перетинаючись з іншими звичками. Для однієї людини це-чашечка кави з видом на людну вулицю. Для іншого-пара кухлів пива з друзями в барі. У третього звичка часто курити пов’язана з напруженою роботою.

Розірвати всі ці ланцюги, які утримують залежну людину в його комфортному стані, надзвичайно складно. Більш того, відмова від куріння супроводжується «побічними ефектами», якими раптом починає дивувати наш організм. Вони можуть бути настільки неприємними, болючими і сильними, що, часом, у людини, який усвідомлено вирішив кинути палити, народжується сумнів: «може, краще курити?!».

Наслідки після того, як кинув палити.

Куріння-це не просто забава. Нікотин та інші речовини, які потрапляють в організм з тютюном, грунтовно вбудовуються в фізіологічні процеси. У їх відсутності робота організму порушується. Це стосується всіх систем організму: серцево-судинної, дихальної, травної, нервової.

Організм від нестачі нікотину відчуває колосальний стрес. Його пік припадає на третій-сьомий дні. Загальна тривалість адаптаційного процесу може досягати 3-4 місяців.

Перші дві години.

Насправді, 20-ти хвилин достатньо, щоб ефект від сигарети перестав бути відчуваємо. Протягом такого короткого часу організм курця приходить в стан, який передував викурюванню сигарети.

Зміни відносно незначні, проте вони мають місце через 20 хвилин після останньої сигарети. Якщо людина не викурює сигарету, зазначені зміни посилюються. Зокрема, розширення периферійних судин може привести до появи відчуття теплоти в кінчиках пальців. У курців з тривалим стажем куріння цей ефект виникає пізніше: через кілька днів або навіть тижнів.

До кінця другої години стандартно з’являються ознаки синдрому відміни тютюну:

Нав’язливе бажання закурити розгубленість, несосредоточенность тривожність, нервозність, неможливість заснути підвищується апетит.

Перший день.

Досягнувши свого максимуму до початку третьої години, перераховані симптоми перестануть посилюватися, але будуть суб’єктивно відчуватися як неприємне психологічний стан протягом як мінімум 6-ти годин. Починаючи з четвертої години, багато курців відзначають зміну в диханні, яке ставало більш «відчутним» і глибоким. За звичкою цей ефект не розцінюється як позитивний: курцеві здається, що з ним відбувається «щось не те».

Протягом першої доби чадний газ, приєднаний до червоних кров’яних клітин, заміщається, як тому і належить бути, киснем. Чадний газ набагато краще, ніж кисень, зв’язується з гемоглобіном в клітинах крові. З цієї причини органи курців постійно перебувають в стані кисневого дефіциту, що веде до зниження їх функціональності.

Другий день.

Ризик серцевого нападу у курця на 70% більше, ніж у некурящого. Хоча ця ймовірність пов’язана з курінням протягом тривалого відрізка часу, доктора вважають, що ризик починає зменшуватися з другого дня після того, як людина кинула палити.

Тютюновий дим впливає токсично на нюхові рецептори, не дозволяючи людині повноцінно відчувати світ. Суб’єктивно помітною ознакою перших двох днів буде відкриття колишнім курцем широкого спектру смаків і запахів, яких він був позбавлений під час куріння. У курців з тривалим стажем цей ефект, так само як і ефект теплоти в пальцях, може бути відсунутий у часі на більш пізній період.

Характерними наслідками другого дня після того, як кинув палити, будуть:

Підвищений апетит підвищена нервова збудливість Ранній підйом і бадьоре самопочуття з ранку зниження бажання закурити.

Третій-сьомий дні.

До третього дня нікотин і продукти його обміну виведені з організму. При цьому організм ще не адаптувався до життя без тютюну. На додаток до цього проходить ейфорія від того, що «я кинув палити». Психологічний стан змінюється на протилежне: з’являється втома і апатія. Після того, як кинув палити, до симптомів попередніх днів можуть додатися такі наслідки:

головний біль запаморочення нудота розлад травлення задишка.

Вони можуть зберігатися протягом декількох днів.

Перший місяць.

Більшість курців перестають відчувати негативні симптоми тютюнової адикції (нервозність, запаморочення та ін.) через два тижні. Зате позитивні наслідки продовжують поступово проявлятися.

Найбільш дивне відчуття, яке відзначають колишні курці в другу-четверту тижні, — поява додаткових життєвих сил. Енергія починає переповнювати, рух приносить задоволення. Серед інших наслідків, які чекають людини в перший місяць після того, як він кинув палити, можна відзначити наступні:

Продовжує поліпшуватися циркуляція крові, зокрема, в периферичних судинах поліпшується Дихальна функція, починає збільшуватися обсяг легенів. Осіли в легенях продукти горіння починають повільно виводитися з мокротою і відкашлюванням.

Перший рік.

Позитивні тенденції, що намітилися в першому місяці після відмови від куріння, продовжать свій розвиток протягом наступних місяців.

Шкіра стане виглядати більш молодою і здоровою Чоловіки гарантовано відчують поліпшення потенції тютюнова залежність піде остаточно перестануть турбувати респіраторні та лор-захворювання ризик виникнення серцево-судинних захворювань зменшиться на 50%

У той же час кинув палити чекають і неприємні наслідки, які зазвичай проявляються на другий-третій місяці:

Майже всі, хто кинув палити стикаються з таким наслідком як зайва вага. У деяких людей з’являється сильний кашель і інші проблеми з диханням.

Перше пов’язано з підвищеним апетитом і вирішується шляхом зменшення вживання їжі або заняттями фізкультурою. Другий наслідок відчувають далеко не всі, і цілком ймовірно воно пов’язане зі стажем куріння і індивідуальними особливостями. Як правило, кашель виникає після тривалого перебування в горизонтальному положенні, тобто вночі або ближче до ранку.

Причина цього явища пов’язана з постійним впливом нікотину на дихальні шляхи. Нагадаємо, що нікотин-судинозвужувальний засіб. В результаті дихальні шляхи, бронхи звикають до зовнішнього судинозвужувального впливу. При його відсутності вони починають значно розширюватися, зменшуючи просвіт, по якому повітря проходить в легені і назад. Це перешкоджає відтоку мокротиння з легенів, що викликає тривалі напади безрезультатного кашлю і здатне серйозно утруднити дихання.

Вищеописана проблема вирішується медикаментозно. Для цього потрібне звернення до лікаря.

Довготривалі наслідки.

Чим довше людина не курить, тим менше ймовірність рецидиву. Річний рубіж-значний термін, після якого запах тютюнового диму починає викликати огиду.

Що отримує колишній курець в тривалій перспективі:

кидати курити шкідливо

Поліпшення роботи всіх систем: серця, судин, легенів, травлення і репродукції ту енергію, яка витрачалася на відновлення пошкоджуваних тютюном органів і клітин, можна направити в більш конструктивне русло неважливо, скільки ви курили: 30 днів або 30 років — відмова від цієї звички в будь-якому випадку подовжить життя.

Ось головні наслідки, які отримує людина, яка кинула палити в тривалій перспективі:

Через 5 років ймовірність ішемічного інсульту у колишнього курця така ж, як і у Ніколи не курив через 10 років ризик виникнення раку дихальних шляхів знижується вдвічі в порівнянні з курцями через 15 років ризик виникнення серцево-судинних захворювань такий же, як і у Ніколи не курив мінімум 14 зайвих років життя – саме довготривале наслідок.

Чого не можна робити, щоб не погіршити наслідки.

1. Чи можна різко кидати курити і які наслідки?

Ні. Якщо ви викурюєте більше 10 сигарет в день, тобто не витримуєте двох годин між сигаретами, спочатку необхідно скоротити їх кількість. Адже ви ж не починали курити відразу по пачці в день. Відмова від куріння-великий стрес навіть для організму, який до цього був підготовлений. Різка відмова загострює негативні симптоми відміни нікотину: головний біль, нервозність, проблеми з травленням і сном. Крім того, ті, хто кидають різко, зазвичай повертаються до звички через якийсь час.

2. Якщо кинув пити і курити одночасно, чи будуть наслідки для здоров’я?

Коли вік молодий і адаптаційні здібності організму прекрасні, то наслідків може і не бути. Якщо ж є сформована залежність і до алкоголю, і до тютюну, ймовірність серцево-судинного кризи велика. Кидайте не одночасно-цим ви скоротите навантаження.

3. Якщо різко кинув палити і зайнявся спортом, які можуть бути наслідки?

Як і в попередньому прикладі, вік відіграє визначальну роль. Якщо вам більше 35 років, половину з яких ви курили і спортом не займалися, різкий перехід до активних фізичних навантажень може спровокувати не тільки загострення захворювань, які дрімають в нас, але і привести до смертельного результату.

4. Я кинула палити, які наслідки для жінок?

На біохімічному рівні різниці між чоловічим і жіночим курінням немає. Психологічно жінкам, як правило, складніше розлучитися зі звичкою. Крім того, проблема зайвої ваги більш актуальна. Тому тримаємо себе в руках і не переїдаємо, щоб раптом не набрати десяток-другий кілограмів.

У наступному відео ви зможете більш наочно оцінити наслідки для організму людини, які мають місце через 20 хвилин, 12 годин і 2 тижні після відмови від куріння.

Сподобалася стаття? Слідкуйте за оновленнями В Контакті, Однокласниках, Facebook, Google Plus або Twitter.

17 коментарів.

Мені в цьому році виповнюється 60 років, з них курив 53 роки, почав в першому класі і всі ці роки кількість викурених сигарет в день залишалося постійним. 1 пачка в день. Не курю з нового року, 2 тижні, ніякої тяги поки немає.

Кинула 4 місяці тому легко, попросила б-ГА допомоги і допомагає. Книгу читала потім, замість куріння до книги Олена Карра тягнуло)))) курила 23 роки, вага була 55 , зараз 58, т до них на ніч, маленька дитина , спокій вночі тільки. Апетит як раніше, нюх теж. Шкіра начебто краще стала. Кашлю не було, взагалі нічого особливого, хоча курила як паровоз по пачці мінімум в день. Дуже вдячна НД-Вишньому.

Kurila 18 let, 6a ‘6’ den uze nekuru — uzasna zarko i poteju vso vreme i dnom I no4u, na skoka ja ponimaju — 6laki i vsakiji gadasti vihodit iz organizma .

прокурив 41 рік курив по пачці в день кинув палити з табексом на 5 день не курю вже 3 місяці і не тягне.

Не курю 2 місяці, \то мій найбільший термін з усіх попередніх спроб(яких була величезна кількість звичайно))і моя філософія дуже проста як і у багатьох тих хто відмовився від куріння. Ломки за фактом небуло сильною, тільки на рівні — ща б сигаретку… для кого то це може бути одкровенням як і для мене , все дуже просто — не надавайте цьому значення,вт і все, не надавайте цьому важливості.

Не надай важливості тому, що кинув,або того, що з’явилося швидкоплинне !спогад! про сигареті, просто не парся і кайфуй.

По першості кому важко управляти потоком своїх думок і увагою свого сприйняття, читайте книги про спорт або правильне харчування наприклад або про інше ккаком або виді діяльності, Слухайте аудіо книги або відо про фітнес наприклад) дозволяйте собі на 100 рублів купити все що завгодно))) це такий кайф) бажаю всім щастя і любові! Вірте в себе і все вийде)

другий день пішов, поки політ норм, стаж 23 роки.

Курила близько 20 років з двома перервами невеликими. Не палю з 14 березня цього року, з початку Великого посту. Підстава для відмови-погане самопочуття, слабкість, постійна сильна стомлюваність, головні болі, задишка, і релігійна складова — гріх — заподіяння шкоди здоров’ю (самогубство). почала готуватися до відмови десь за місяць. знизила кількість сигарет в день до 5, не завжди вдавалося дотримуватися, особливо на вихідних. Після більш ніж 2 місяців хочу сказати наступне. Було дуууже важко і в плані фізичному (запаморочення, тиск впав — 100 на 52 і ін.) і тим більше психологічному. Плюси: поступово загальний стан покращився, сили почали повертатися, причому помітно, на роботі в обідню перерву не вирубує, сон нормалізувався, нюх посилився дууже сильно в перші дні, колір обличчя покращився, шкіра стала не такою сухою, дрібні зморшки розгладилися, пройшли головні болі, і одне з найбільш відчутних — припинилися рецидиву герпесу на губах. Син мною дуже пишається, я сама собою теж. Часом виникає нестерпна тяга до куріння. У таких випадках згадую, як мені було погано і читаю негативні наслідки від куріння (особливо вражає захворювання облітеруючий ендартеріїт нижніх кінцівок). Не минув мене, як і багатьох інших, які вирішили кинути палити, мінус — поправилася (4-5 кг), але поступово підсилюю фізичні навантаження, багато ходжу, зарядка, масаж, потихеньку вага йде. Бажаю всім здоров’я і удачі!

37 років, курю з 15 грунтовно…. Ну як курю, курив… Раз вже все розповідають історії і діляться, спробую і я в коротко. З 6 років у мене почалися напади астми. Полінес-алергія, з’ясувалося це через роки. Трави, пилок, пил, свіжі тирса деревних порід, домашні тварини, як надихаюся то все… задихаюся місяцями, кожен день думається що здохнеш. Лікували мене все чим можна, хвороба не виліковна, так пояснювали лікарі … взимку як зазвичай затихала. У 15 років я почав курити(все навколо курили, навіть дівки, ніж я то гірше)… влітку цього року напади астми були, але вже менше… в 16 років я отримав приписне що не придатний служити в армії, через астми, тоді ж і відчув першу ломку від куріння, правда не зрозумів що це і до обіду вона пройшла. А ось в 17 років у мене вже пропали практично напади…. До 22 років коли закінчив Інститут я вже про них забув … була наступна проблема до лікарів я вже не звертався, так як ті напади що були били швидкоплинними, довелося підтверджувати навіть хвороба вже стаціонарно, а тоб в армію піджаком, так ось про що я все це…. весь цей час я не кидав курити не разу…. перша спроба була років в 30, але не увінчалася успіхом, так як сказано вище у колеги — як вип’ю то дико хочу курити, друга була краще вистачило мене вже на два тижні спокійно міг пити і не курити, так як кинути треба курити двом людям одному тверезому а іншому п’яному, ну і знаючи вже з першого разу що ніякі пластирі і жуйки та інша лабуда не сприяють киданню, курив по сигареті в тиждень, пару тижнів і потім знову за новою, на третій раз вже кинув різко Два місяці тому, з тих пір не курю. Мене сильно ламало два тижні, ламала ноги, тягнуло під животом, при сміху під потилицею щось стискалося( та й курив я міцні сигарети і по дві пачки в день). Через місяць почала відкашлюватися всяка чорна погань, ломки стали не такі сильні, але постійні. Підламує досі. Але є і приємні моменти і їх маса: пропала задишка, безсоння, перестав прокидатися ночами, вранці прокидаюся без проблем і причому просто лежу і спати не хочеться взагалі, у мене загострилося нюх не знаю у скока раз, але ось з чого я все це почав, через місяць і два тижні, на травневі свята, коли садив картоплю а я так часто роблю, відчув знайоме але дуже старе почуття…. не звернув увагу, через тиждень вдома прибирав сміття(пил, тирса, уламки ламінату) і тут то я згадав, цей запах від якого в дитинстві мене кидало в напади астми і я його відчуваю…. я не знаю, що буде далі, але те що другий раз було сильніше і думка була така що якщо я ще більше буду знаходиться в таких умовах точно словлю напад… яких я не пам’ятаю вже років 20. Ось такі справи. А стаття маячня, більше агітує кинути, але не розуміючи що це таке взагалі.

Мені 61 рік,з них я курив афіціально 45 років,почав курити в ГПТУ а до цього курив мохорку,самосад в селі коли посли коней,тільки не пам’ятаю в затяг чи ні. Протягом усього життя займався спортом, фізична праця для мене був в радість,в їжі не вибагливий був,що є, то і поїду.10 років ходив на роботу в шахту(Ми будували рудники в Заполяр’ї)обід був тормозок… пив дуже багато молока (молочне в будь-якому вигляді), горілочки, винця теж нормально випивав..будь-яка погода була в радість…таблеток не вживав, застуда завжди на ногах,пив міцний купецький чай…вообщим що я хочу сказати:кинувши курити,несподівано для себе в 2013 році 11 листопада повертаючись з роботи додому , зійшовши з тролейбуса зазвичай закурював і метрів 400 йшов до дому,але закурювати не став,вирішив,що прийду додому покурю. Прийшовши додому поїв і здивувався,що бажання особливого немає для перекуру,а завтра був вихідний,і після завтра теж ,вообщим вечір швидко прощів і я ліг спати не згадавши про сигареті…вранці встав трохи пізніше, субота ..як зазвичай чай з сигаретою,чай попив міцний ,але без сигарети,я звичайно здивувався своєму настрою по відношенню до курева,на здоров’я я не скаржився…так пройшла субота настала Неділя,все як зазвичай,але в годин близько 12 дня мені нестерпно захотілося курити,знаючи що у ванній залишилися половина пачки сигарет,тяга посилювалася. Я дивлячись на річку зі свого балкона не довільно майже закричав: «Господи зміцни, Матір Божа благослови»,….ось ці секунди в які мені вдалося подолати тягу до сигарети, вирішили».бути чи не бути»….я взагалі не збирався кидати курити, на здоров’я моєму воно не відбивалося ніяк і все-таки моє рішення було-бути не палючим….але для себе вирішив, якщо я буду заздрити тим хто курить або терпіти страждаючи,так краще я буду курити,але слава Богу цього не сталося. У переди був Новий рік, як завжди корпоратив, випивка і т. д. і т. п. і під час торжества і веселощів тяги що б покурити не було….11 листопада 2016 року буде вже три роки,як я кинув палити і притому різко.ЩО ЦЕ БУЛО. ДОПОМОГА ЗГОРИ. На здоров’я і самопочуття не скаржуся !20-80 як і було.. дискомфорт відчуваю це в тому,що набрав відразу вагу з 94 кг до 115 кг….за цей час пішло 10 кг…а далі не можу скинути вагу, …кажуть,що з часом прийде в норму…і я дуже сподіваюся живу і їжу як раніше, тільки що не курю…

Кинув палити 25.04.16, зараз 13.05.16..у перший раз в цьому році тримаюся так довго і думаю протримаюся до кінця життя. ЯК Я КИНУВ ПАЛИТИ?Та дуже просто, просто викинув пачку у відро для сміття і все…ні книги, ні пластирі, ні жуйки не допомагають,потрібно просто взяти і викинути сигарети.

Не можу погодитися з коментарем Владислава, для мене кинути палити було справжніми тортурами . Стаж більше 15 років . Пообіцяла чоловікові ,що курити більше не буду , людина я відповідальна-обіцянки виконую, але розлучалася з цією залежністю майже рік . Страшний стрес для організму (тепер Я розумію, що відчувають алкоголіки і наркомани ! Чи не покурити з ранку ! Це ж така потреба ! Так хотілося курити,що руки тряслися, не кажучи вже про психологічну проблему — злості на все і вся. Чекала ,коли чоловік поїде на роботу ( у вихідні доводилося терпіти), і з таааааким насолодою робила затяжку , викурювала приблизно півсігарети, і в другій половині дня стільки ж .На такому режимі я жила приблизно півроку, почала катастрофічно одужувати (Заміна задоволення від куріння ,задоволенням від смачної їжі). Підсумок за 1 рік + 30 кг , згодом 20 прибрала за допомогою правильного харчування і ходьби ,а ось з 10 ніяк не можу розлучитися . Здоров’я в рази покращився, пішла гіпертонія, аритмія,. Перший рік я з насолодою вдихала просто дим від сигарет, якщо хтось поблизу курив, потім немов перейшла рубікон, зараз тютюновий дим противний ,не курю вже більше 6-и років, і не тягне. З розмов зі знайомими на цю тему зробила висновок-хтось кидає досить легко ,а хтось, незважаючи на велике бажання і постійні спроби не може позбутися від цієї залежності .Як жартує моя подруга: «треба мене залишити на безлюдному острові, інших варіантів-немає !»

Я кинув курити зовсім недавно, ще й місяця не минуло. При тому, що стаж у мене досить значний, з 41 року життя, 31 я курив. Кинув різко, не замислюючись, але ось проблемка намалювалася — з’явилася задишка і періодично виникає сильний сухий кашель. Може хто що порадить?

Така ж проблема, не палю вже 75 днів, задишка і кашель з розуму зводять! Допоможіть порадою!

Курю майже 20 років. кидав 3 рази. Один раз-на пару місяців, інший-майже рік, і ось зараз тримаюся вже місяць. Кожен раз по різному, у 2й досить легко було. А зараз дуже важко. Але от якраз у 2й раз дуже ясно відчув неприємні наслідки, коли різко кидаєш курити.

Ну я не знаю, чому так складно кинути палити. У чому виражається ця непереборність бажання? Щось болить? Нудить? Або ще що. Курив 25 років. Одного разу, докуривши пачку, просто перестав курити. Не кинув, не зав’язав, а саме перестав. І все. Кашель, правда, посилився. Але тепер все в нормі. І не треба ніяких книг, ніяких таблеток і пластирів, жуйок та іншої нісенітниці. Всі ці «способи» і «методи» — це не більше ніж спроба перетягнути ваші грошики з кишені тютюнової компанії в кишеню медичної. Не більше і не менше. Для того, щоб перестати курити треба просто перестати курити.

Згодна треба просто перестати курити. Курила 25 років, зараз мені 47 не курю 1 місяць, ломок немає, самопочуття хороше ,встала на бігові лижі щоб не попровлятся. Єдине що осип голос, сподіваюся скоро пройде.

Стаття звичайно вельми корисна і пізнавальна. Але ось я наприклад курю вже 7 років. Спроб кинути було близько 5 разів. Максимум мене вистачало на місяць, ну в принципі до першої п’янки. Як вип’ю я дико хочу курити і нічого не можу з цим вдіяти. Всякі таблетки, пластирі і тому подібні штуки мені не допомагають. Кинути можна виключно на своїй силі волі. Звичайно зрозуміло, що після того як кинеш курити загальне самопочуття буде краще.

Шкода куріння. Або як кинути палити.

Дана стаття буде складатися з двох частин. У першій ми розберемо шкоду куріння. Незважаючи на всю очевидність шкоди від куріння, є багато людей (зрозуміло, курців), які будуть не тільки оскаржувати цю аксіому, але і доводити користь від куріння. Постараємося їх переконати. А в другій частині я поділюся своїми спостереженнями і невеликим досвідом того, як кинути палити. Можливо, це кому-небудь принесе користь і допоможе побороти шкідливу звичку. Перш ніж перейти до конкретного розгляду заявлених тем, пропоную невелику оглядову інформацію про куріння взагалі. У Росії курить майже третина населення — 45 мільйонів чоловік. Це величезна цифра. І в абсолютному, і в відносно обчисленні. А, особливо, у фінансовому. Адже якщо в світі за день викурюють 15 мільярдів сигарет в день (по 2 на кожного жителя Землі), то в Росії, в середньому, виходить 300 мільйонів сигарет (також, по 2 на кожного жителя). А значить, вже згадані 45 млн.курців за день викурюють по 6, 5 сигарет в день. Нескладно підрахувати, у скільки рублів кожному з них це виходить в місяць. Поки підраховуєте, я приведу загальну цифру. На сигарети жителі нашої країни щорічно витрачають 5 і більше мільярдів доларів США. А який у нас там ВВП?

Але проблема в іншому. Хоча наша країна і велика, але основна частина курців припадає на великі міста. Від цього страждає і екологія, і ми, прості люди, звані пасивними курцями. Також як і самі курці, ми отримуємо шкоду від куріння, але не отримуємо ніякої користі, навіть сумнівної. А, ось тепер, саме час перейти до розгляду шкоди і користі куріння.

Шкода куріння.

1. Куріння скорочує термін життя, в середньому, на 10 років. Це усереднена цифра, звичайно. Але правда в тому, що сигарети так шкідливі для здоров’я, що організм постійно скорочує свої життєві сили. 2. Куріння забирає тисячі життів звичайних людей, пасивних курців. Не маючи даних по Росії, можу привести в приклад розвинену Францію. За статистикою, 3-5 тисяч пасивних курців (людей, які не беруть в рот сигарет), помирає щорічно. Їх вбивають люди, що палять. По суті, куріння-це і вбивство, і самогубство. 3. Куріння сигарет викликає у курців рак легенів. 4. Куріння викликає рак гортані. 5. Від куріння буває раз м’яких тканин (губи, ротова порожнина), і багатьох інших внутрішніх органів. 6. Сигарети викликають захворювання на астму. 7. Інфаркт-це ще одне з можливих шкідливих наслідків куріння. 8. Для жінок буде цікаво дізнатися, що передчасне старіння шкіри – одне з ймовірних наслідків цього згубного пристрасті. Шкіра (перш за все, особи) втрачає пружність, здоровий колір і молодість. 9. Ще одна шкода від сигарет-закупорка судин. Начебто не страшно, адже судин у нас багато. Вірно? Ні, не вірно. Закупорка судин майже гарантовано призводить до розвитку гангрени. А гангрена-це ампутація. Пам’ятаю, був у мене один сусід з дому навпроти. Прийде, бувало, з магазину, закурить під вікном, і немає Йому діла до шкоди куріння. Потім я його не бачив деякий час. А коли побачив, то був він уже без ніг. Привезли його після ампутації на інвалідному кріслі. Але це я так, для залякування. Всяке буває в житті. Може і не в сигаретах справа. 10. Про інфаркти вже згадував, А наступними йдуть інсульти. Це теж часто наслідки проблем з судинами, викликаних курінням. 11. Майже кожна сигарета містить: нікотин, амоній, фарбу, метанол, клей, чадний газ, миш’як, кадмій, метан, бутан, гексамін. Кожен з цих компонентів шкідливий для здоров’я. А разом це моторошна суміш. 12. Найбільша шкода куріння в тому, що організм виробляє стійку звичку до куріння. Перемогти її, кинути палити стає майже неможливо. А, отже, всі перераховані вище наслідки куріння можуть чекати кожного курця (навіть пасивного) в будь-яку хвилину життя.

Користь куріння.

Як не дивно, користь від куріння також є. Правда, вона примарна і доступна лише самим курящим. 1. Сигарети-відмінний релаксант і антидепресант. Справа в тому, наша печінка також виробляє малі дози нікотину. Ця речовина допомагає знімати напругу, розслабляє і покращує настрій. Сигарети також містити нікотин, але в більш високій кількості і концентрації. Тому куріння сигарет відмінно допомагає розслабитися і зняти внутрішню напругу. Правда, печінка при цьому перестає виробляти власний нікотин. Почасти з цим і пов’язана сильна прихильність до куріння. Якщо нікотин Так допомагає, а печінка його не виробляє, то при відмові від куріння сигарет людина позбавляється можливості швидко знімати напругу. Він стає дратівливим, агресивним і, як наслідок, повертається до куріння. 2. Сигарети допомагають схуднути. Або, принаймні, не набирати зайвої ваги. Відбувається це через те, що часто сигарети замінюють якусь частину їжі. Або знімають стрес, який не палять люди зазвичай заїдають (їдять багато зайвої їжі). Також, мабуть, куріння або прискорює метаболізм, або перешкоджає засвоєнню якоїсь кількості калорій. Я б сказав, що на цьому користь куріння вичерпується.

Як кинути палити.

Припустимо, перша частина статті переконала когось, що куріння шкідливо, і людина зважилася кинути палити. Як йому це зробити? Можна, звичайно, відіслати до найвідомішої книжки Аллена Карра. Тільки знати про щось, і виконати це-дві великі різниці. Тому я хочу запропонувати свій спосіб кинути палити. Я кинув палити, сподіваюся, назавжди. Правда це було майже в дитинстві, в ранньому підлітковому віці. Але зробив я це самостійно, зусиллям волі. Тому, що у мене це вийшло, були причини. По-перше, я пообіцяв це зробити своїй мамі. А раз пообіцяв, то треба виконувати. І зовсім не важливо те, скільки разів ти зірвався (я зірвався разок). Якщо зірвався, ти не почав курити. Ти просто зірвався. А потім знову кинув. По-друге, і це найголовніше, у мене ще не виробилася фізіологічна залежність від нікотину. Адже саме куріння-це просто шкідлива звичка, як гризти нігті. Можна бути уважним, як тільки потягнувся до сигарети, тут же себе зупинити. Але впоратися з фізіологічною залежністю набагато складніше. Мені пощастило, що курив я недовго (кілька років). По-третє, я розумів абсурдність куріння. Не шкода, а марність. Курю я, не курю – нічого не змінюється. Тому, навіщо курити, якщо можна не курити? А тепер пропоную своє бачення того, як кинути палити 1. Потрібно зважитися на те, що курити ви більше не хочете. Причини можуть бути різні, але курити Вам більше не можна. Потрібно це усвідомити. 2. Обов’язково домогтися того, щоб сигарет не було в доступності. Звичайно, їх не можна прибрати з магазинів, але вдома, на роботі і, особливо, в кишені їх не повинно бути. 3. Буде важко, але потрібно постійно нагадувати собі, що були і є люди, який кинули палити раз і назавжди. Ви-наступний. 4. Найважливіше. Є тільки один день-сьогоднішній. Не паліть тільки сьогодні. Завтра буде завтра, а сьогодні курити не можна. Один день перетерпіти в силах кожен, від пробудження до відходу до сну. Не курити. Це вимагає великого напруження сили волі, але на один день сили волі вистачить у кожного. 5. Потрібно прожити в такому режимі 1 рік. Після цього печінка прийде в норму, почне виробляти свої мікродози нікотину. А, значить, і фізіологічна потреба зійде нанівець. 6. Бажання покурити може наздогнати в будь-який момент. Але це буде вже не фізіологічна необхідність, а, скоріше, спокуса. Перетерпіть, і бажання піде самою собою. А щоб перетерпіти, достатньо лише переключитися на якусь діяльність, яка вимагає мозкової залученості. Ось такі кроки, щоб кинути палити. Я думаю, у використанні різних пластирів, жуйок та інших допоміжних засобів для того, щоб кинути палити немає необхідності. Відмова від куріння-це акт волі. Такий же, як і акт відмови від алкоголю. Я знаю людей (колишніх алкоголіків), який вже більше 20 років не випивають ні краплі алкоголю, і, тим не менш, вважають себе алкоголіками. Їх завдання-не пити сьогодні. Так і проходять ці 20 і більше років. Не паліть сьогодні, і завтра ви кинете курити. Завтра киньте, а сьогодні просто не викурюйте жодної сигарети. Буду радий почути відгуки та питання по даній статті. Чи є у когось альтернативні способи кинути палити? У висновку, страшно (страшне) цікаве відео. Трохи більше хвилини. Дивитися всім.

Кидати палити шкідливо.

Багато людей знають, що курити шкідливо, але все одно продовжують це робити. Люди поспішають на навчання, роботу і курять прямо по дорозі, обкурюючи сигаретним димом інших людей.

Багато людей курять в тамбурі електрички, туалеті поїзда, на зупинці, в парку і в інших громадських місцях, де знаходяться не одні.

На даний момент є закон, який забороняє куріння в громадських місцях і поруч з приміщеннями, але багато громадян продовжують це робити. Штраф за недотримання закону маленький, а поліція не поспішає його брати, тому що сама показує поганий приклад на вулицях міста.

У нашій статті розглянемо до чого призводить шкода куріння і поради, як кинути палити самостійно, відповімо на багато поширені питання про куріння.

Перш за все розглянемо, з чого складається тютюновий дим?

— тютюновий дам містить: аміак, азот, ацетон, бутан, метан, метанол, сірководень, чадний газ, синильна кислота.

Як кинути палити?

Поширені ознаки у курця:

Людина часто видає кашель. Якщо включити в приміщенні кондиціонер, то людина, яка курить почне сильно кашляти, практично задихатися.

У курців не дуже хороші легені. Їм важко підніматися вгору по сходах, займатися спортом, нести багато сумок або важкий чемодан.

Якщо подивитися на стопи ніг, то там буде дуже багато вен – ця риса характерна для людей, які курять.

У курців зі стажем кашель перетворюється в хрипи.

кидати курити шкідливо

— блідий колір обличчя; — темний наліт на зубах;

При першому знайомстві з людиною, люди посміхаються. Чорні зуби видають курця, на таких людей не приємно дивитися і розмовляти з ними.

Якщо дівчина влаштовується на роботу на посаду секретаря або адміністратора, то вона повинна подбати перш за все про своє обличчя і зубах. Білосніжною посмішки у курців дівчат не буває.

Багато чоловіків самотні. При знайомстві з дівчиною тютюновий запах відіб’є все бажання у дівчини познайомитися, нехай і з охайно одягненим чоловіком.

Запах тютюну виходить також від волосся, одягу. Багато курців намагаються замаскувати його тим, що жують м’ятну жуйку, але від цього запах тютюну тільки посилюється.

Які хвороби бувають від куріння?

— ракові захворювання; — рання смертність;

Курці живуть на кілька років менше, ніж люди, які ведуть здоровий спосіб життя.

— травна система: гастрит, виразка, рак шлунка;

— дихальна система: кисневе голодування, бронхіт, фарингіт, рак легенів, трахеїт, емфізема;

— ендокринна система: імпотенція, подовження менструального циклу у жіночої статі, безпліддя, токсикоз при вагітності, викидень, уповільнений розвиток плода, фізичне каліцтво;

— центральна нервова система: порушення пам’яті, розвитку, інсульт;

— хвороби серцево-судинної системи: інфаркт, ішемічна хвороба, гіпертонія, стенокардія.

— ослаблена імунна система;

Найкраще вести здоровий спосіб життя і не допускати утворення недуги в організмі, тому що знайти в наш час фахівця в своїй справі дуже важко і часом лікування дуже дороге.

Розглянемо часті питання про куріння.

До чого може привести ситуація, коли вагітна жінка курить?

— у 95 % передчасні пологи, дитина народжується з поганим зором, з маленькою вагою, іноді виникає каліцтво, тому що при формуванні плоду йому нахапало поживних елементів для повноцінного формування. Підвищений ризик народити дитину з розумовими відхиленнями, вродженою вадою серця, а також патологічними проблемами кінцівок.

Що буде, якщо курити при дітях?

Багато мам, тата, дідусі курять в громадських місцях, поруч з коляскою. У дитини тільки формуються зуби та інші органи. Тютюновий дим може уповільнити процес появи зубів у дітей, дим згубно впливає на слизову очей дитини.

Дитина з дитинства бачить людей, що палять навколо себе і думає що це добре.

Яка шкода куріння для підлітків?

— Підлітковий організм тільки розвивається, росте, потребує потоку енергії. Якщо підліток починає курить, то це гальмує його мислення, часом і уповільнює процес зростання і формування частин організму.

Куріння кальяну прирівнюється до сигарет?

— Да. Курити кальян також шкідливо, як і курити сигарети.

Чи можна вивести запах тютюну в квартирі?

Багато людей здають квартири або курять у своїй, потім відкривають вікно і провітрюють, ставлять багато квітів в кімнаті, але цього мало. Тютюновий дим в’їдається в стінки квартири, стеля, штори, меблі.

Якщо людина курив в квартирі багато років, то потрібно робити ремонт в квартирі і міняти всі меблі.

Скільки за часом розкладаються недопалки?

Сигаретний фільтр розкладається від 1 року до 5 років.

кидати курити шкідливо

Багато курців кидають їх не у відро для сміття, а на дорогу і траву. Перш за все це псує естетичний вигляд міста, села, а також погано впливає на навколишнє середовище, природу, землю.

Поради, як кинути палити?

Перш за все хочеться відзначити, що починати варто з молодшого покоління і з себе. У школах необхідно проводити виховні бесіди, показувати відео матеріали на тему про шкоду куріння, розповідати до чого це може привести і тоді в підлітковому віці дитина навіть не захоче почати пробувати курити.

У домашніх умовах розмовляти, показувати своїм позитивним прикладом, що в житті багато цікавих і корисних речей і що курити непотрібно.

1. Позбавиться від куріння оточення.

Багато людей залежні від оточення, вони не хочуть бути «білою вороною», а хочуть бути як всі, тому починають балуватися і курять зі своїми товаришами, колегами по роботі.

Потрібно перестати спілкуватися з тими людьми, хто курить, щоб не було бажання вийти з ними на вулицю на перекур. В Інтернеті багато сайтів, де можна знайти друзів, в листуванні написати, що ви людина некурящий і шукайте собі подібного.

2. Робота.

Багато людей курять при стресовій роботі. Тому потрібно знайти по можливості ту роботу, від якої людина буде отримувати задоволення.

Якщо у людини є час на те, щоб вийти і покурити, значить на роботі мало роботи. Порахуйте скільки витрачатися час на те, щоб спуститися на вулицю, покурити і повернутися, а скільки часу витрачається даремно?

На деяких підприємствах фірма доплачує співробітникам за те, що люди не курять. Співробітники більше часу приділяють роботі, а значить і приносять прибуток компанії.

3. Гроші.

На шкідливі звички витрачаються грошові кошти. Беремо аркуш паперу і пишемо скільки пачок викурюється за день? Скільки грошей було на них витрачено? Виробляємо розрахунки і підраховуємо скільки грошей витрачається даремно за тиждень, в місяць і за рік на шкідливі звички? Задаємо собі питання, що можна корисного і потрібного для себе і сім’ї купити на дані кошти?

З кожним роком вводяться нові посилення з приводу куріння. Сигарети стали коштувати дорожче, ввели заборону на куріння в громадських місцях і при недотриманні можна отримати штраф. Задумайтеся чи варто втрачати свої зароблені кошти?

4. Інформація.

Різнобічні люди. Які люблять читати багато знають. Вони не витрачають час на дурниці, на те, що завдає шкоди їхньому здоров’ю.

Освічені люди знають про шкоду куріння, про те, що якщо людина курить в сім’ї, то дим згубно впливає і на сім’ю, куріння скорочує термін життя людини, але ж хочеться подивитися як ростуть, одружуються і дають потомство діти.

У суспільстві вважається, що начитані люди — це інтелігенти і вони не курять, тому що не розуміють навіщо це потрібно?

Читайте більше інформації в Інтернеті, підписуйтесь на сайт kak-sdelat-vse.com і ви будите ерудованою людиною.

5. Хобі.

Людина має хобі, не витрачає час даремно. Знайдіть собі захоплення до душі: читайте книги, в’яжіть, вишивайте, вирізуйте по дереву, випалюйте, малюйте, фотографуйте – захоплень в світі безліч! Проводьте час з половинкою, з сім’єю і дітьми!

6. Зайняти руки.

Руки звикли тримати сигарету, займіть свої руки іншими предметами: головоломки, кубик-рубик, насіння, а найкорисніше їсти моркву.

7. Заняття спортом.

Зараз не обов’язково платити величезні гроші і ходити у фітнес клуб. У багатьох дворах встановлюють спортивний інвентар, також спортом можна займатися і вдома.

Можна знайти інформацію в Інтернеті і знайти міські парки, людей, які займаються гімнастикою, вправами, скандинавської ходьбою.

Якщо, людина знайшла в собі сили і кинув палити, тоді:

— кашель зникає; — проходить задишка; — збільшується працездатність; — знизитися ризик розвитку хвороби серця та інших захворювань; — людина буде довше жити!

В даний час якість життя низька, люди часом не доживають до пенсійного віку. Часом сім’я залишається без годувальника, одній жінці важко виховувати дітей і утримувати будинок.

Людям з маленькою температурою тіла, гіпотонікам не рекомендується курити. У літню пору це може привести до запаморочення, нудоти, поганого самопочуття.

На даний момент при покупці сигарет можна побачити, що на них є страшні картинки з тим, до чого може привести дана згубна звичка. Є напис:»МОЗ попереджає, що куріння небезпечне для вашого здоров’я». Але не всіх людей це зупиняє.

В даний час в платних медичних центрах можна проходити безкоштовне лікування за полісом і паспортом (перелік центрів можна подивитися на офіційному сайті страхової компанії або зателефонувати і уточнити чи працює центр по системі ОМС, за вас платить ваша страхова компанія. Займайтеся вашим здоров’ям, краще виявляти багато хвороб на початкових стадіях. Проходьте флюорографію, здавайте кров, робіть УЗД, навіть якщо вас нічого не турбує.

Нещодавно ввели закон і тепер не можна курити в кафе і ресторанах. Така практика давно існує за кордоном і хороші приклади потрібно переймати іншим країнам.

Народні та аптечні засоби не допомагають позбавиться від згубної звички. Кинути палити може тільки сама людина, його думки, ставлення до себе і до оточуючих його людей.

Якщо є можливість краще з квартири переїхати в заміський будинок і бути на чистому повітрі.

Люди, які піклуються про своє здоров’я об’єднуються в групи, влаштовують акції проти курців.

В електричці курити заборонено, але часто можна побачити, як люди сваряться, лаються через те, що одні курять в тамбурі, проявляючи не повагу до інших людей. Не усвідомлюючи, що з ними поруч може стояти вагітна жінка, діти, літні люди.

Думайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, беріть приклад з людей, які прожили до 100 років. Поважайте інших людей!

Як без шкоди для здоров’я кинути палити.

Багато поламано копій, багато написано книг і наукових робіт на цю тему. Вирішив і я «вставити свої п’ять копійок».

Почну з самого важливого. Якщо ви не курите, або не хочете кинути палити, ця глава не для вас.

Якщо курить ваш чоловік, або брат, син, або Дружина, або хтось ще, вам дорогий. Якщо вам не байдуже, що ваш близька людина губить своє здоров’я курінням, пошукайте в собі причину, яка заважає цій людині відмовитися від куріння. Щоб прийти до усвідомленого рішення про припинення куріння, людина повинна мати повну свободу вибору. Так що, кажучи по-російськи-залиште його в спокої. Якщо не можете дивитися, як він курить, або вам несила дихати «його» димом — йдіть з приміщення. На той час, поки дим не вивітриться, залишайте його одного. Або попросіть його (її) курити на вулиці, (на балконі, або у відкритому космосі, але тільки не у вашій спальні, кухні, дитячій, бібліотеці, коморі, антресолі).

Якщо ви курець і твердо вирішили «зав’язати», перед початком усвідомте для себе кілька «робочих аксіом».

1. Куріння не завдає принципової шкоди вашому здоров’ю.

Передбачаю заперечення. Я не заперечую наявності в тютюновому димі шкідливих для здоров’я людини речовин. Однак, нервове перенапруження, якого уникає курець за допомогою своєї звички, вбиває людей набагато швидше, ніж «тютюнові отрути», більшість з яких знаходиться в цигарковому папері. Якщо порівнювати користь і шкоду вдихання тютюнового диму, то вийде, що одна сигара в день плюс 50 грам хорошого віскі приносять організму більше користі, ніж шкоди. (Це з точки зору медицини, що враховує і користь, і шкоду, і виводить середнє арифметичне). Але не в цьому справа. Однією з найбільш вагомих причин початку куріння є якраз переконаність в його шкідливості. Це (куріння) один з найпопулярніших видів «латентного суїциду». Іншими словами, Я готовий побитися об заклад, що Лякаючі написи на пачках з сигаретами працюють як найкраща реклама куріння.

Отже, вирішили кинути палити, не вірте на шкоду куріння. Особисто я вважаю його марним заняттям, яке неприємно моїм улюбленим близьким людям.

2. Неможливо кинути, але цілком можна перестати на час і потім не починати.

Згадую анекдот про Чебурашку і Крокодила Гену.

— Гена, чому в тебе такі кровожерливі очі? — Це тому, Чебурашечка, що я вирішив почати лікувальне голодування, і тепер мені весь час дико хочеться їсти. — І давно ти голодуєш? — Вже майже дві години, а точніше сто п’ятнадцять хвилин…

Так от, Не кидайте, просто перестаньте з думкою, що зможете знову закурити, як тільки вважаєте це за потрібне.

3. Всякий продукт, винайдений людством і застосовуваний людьми протягом століть, має своє призначення.

У кожному релігійному обряді використовуються куріння. Православні воскуряют ладан, щоб відігнати «нечистого». Вигнання злих духів за допомогою тліючих трав’яних сумішей використовується в ламаїзмі (це ті самі «палички» які ми бездумно використовуємо вдома для маскування неприємних запахів і боротьби з комарами).

Воскуріння тютюнового листя використовувалося в релігійних ритуалах корінного населення Латинської Америки. Так що, знайте, що закурюючи сигарету, ви кожен раз творите молитву невідомим вам богам і силам.

4. Тютюновий дим містить не тільки корисні ефірні масла, але і смоли, що блокують нюх.

Будучи курцем, ви позбавляєте себе одного з головних насолод в житті — насолоди смаком і запахом. Більш того, будь-яка хвороба має свій запах. Поганий нюх є головним фактором ризику зараження венеричними та іншими захворюваннями, що передаються при фізичному контакті з їх носієм.

Якщо ви не курите, вам не потрібно вивчати корисні властивості продуктів. Необхідні для вашого організму речовини заявлять вам про свою присутність в їжі своїм запахом і смаком. Шкідлива для вас їжа буде пахнути відштовхуюче.

Подумайте про те, що втрачаєте, продовжуючи курити.

5. Ефірні масла надають «бальзамуючий» ефект на ваш організм. Не можна просто взяти і перестати курити, необхідно одночасно замінити організму це позитивний вплив іншим не менш корисним.

Куріння стимулює жовчовиділення, перистальтику (хвилеподібне скорочення гладкої мускулатури, що забезпечує просування харчових грудок) кишечника і при цьому пригнічує апетит. Збільшення у вазі у колишніх курців пояснюється атонією (слабкістю тонусу і уповільненням перистальтики) кишечника і підвищенням апетиту.

Багато курців зі стажем зберігають довгі роки свої зуби у відмінному стані. Так само часто курці з солідним стажем втрачають більшу частину своїх зубів в перший рік після відмови від куріння. Це пояснюється тим, що тютюновий дим разом з природною мікрофлорою ротової порожнини пригнічував і патологічну. Подібна картина в різному ступені повторюється і в верхніх дихальних шляхах і в легенях. Звідси остання аксіома:

6. Просто кинути палити-небезпечно для здоров’я. Треба робити це»з розумом».

Останнє що треба запам’ятати:

кидати курити шкідливо

Не шукайте легких шляхів. Чим легше кинули, тим легше почнете. Панацеї немає, немає і єдиного методу, який допомагає всім. Шлях ваш, унікальний, бути повинен. Нехай буде з вами сила вашої волі. Ви нікому не повинні, ви робите це для себе. Якщо хочеш отримати результат, заплануй його. Ваше майбутнє без сигарет, це нова форма Вашого життя. Ви, як скульптор, повинні бачити його ще до того, як почали реалізовувати свої плани. Відсічіть зайве і отримаєте результат.

Мої пропозиції.

Я розклав своє сприйняття процесу куріння на кілька частин. Пропонована мною схема може послужити Вам зразком. Ви вільні слідувати їй, якщо вона вам подобається, або створити свою схему подібну, або зовсім іншу. Упевнений, результат буде позитивним. Секрет в тому, що схема може бути будь-який, важлива мета, якої ви хочете досягти за допомогою складеної вами схеми.

1. Я майже не відчуваю смаку і запаху тютюнового диму третьої і наступних сигарет, викурених за день. У перших двох є свої приємні відчуття, а тієї смороду, про яку говорять оточуючі я не помічаю. Отже, я чогось не вловлюю.

Дія: відновлення чутливості рецепторів носа і ротової порожнини.

Спосіб: припинити на 10 днів куріння. У ці 10 днів, полоскати ротову порожнину рослинним маслом по 10-15 хвилин з ранку за півгодини до сніданку. Полоскання проводиться 1 столовою ложкою будь-якого рослинного масла за типом того, як ви полощете рот після чищення зубів. До прийнятим при цьому рухам, додаємо протягування масла між мовою і небом (по типу смоктання). За час полоскання-смоктання масло густіє і в самому кінці, розріджується, перетворюючись в майже білу пінку. Ні в якому разі не ковтати: навіть після однієї хвилини полоскання масло стає токсичним. Випльовувати тільки в унітаз.

Увага! Цей метод не можна застосовувати частіше одного разу на місяць і довше 10 днів поспіль. Дозволяє вилікувати хронічний тонзиліт, нежиті і аденоїди при регулярному застосуванні протягом півроку. У кенійському (найбільшому в світі) центрі по боротьбі зі СНІДом в 80-х роках 20 століття, застосовувався для лікування хворих, з первинними проявами в області верхніх дихальних шляхів. Показав дуже хороші результати.

Важливо.

На третій-четвертий день після початку полоскання і відмови від куріння, після цієї процедури можливий один незвичайний ефект. Виплюнувши відпрацьоване масло, і прополоскавши рот, ви можете почати покашлювати, або навіть сильно кашляти. Кашель буде супроводжуватися рясним відділенням слини і виходом мокротиння з бронхів. Не лякайтеся. Завзяті курці, які практикували цей метод, розповідали мені про чорних або темно-коричневих смердючих пробках, які вони відкашлювали майже без праці. Правда з ними це траплялося частіше на другій десятиденці. Якщо ви курили менше п’яти років, то пробки підуть на першій десятиденці і будуть не такими страшними.

Після промивання рота від залишків Масляної пінки, зрошуємо порожнину носа і рота з піпетки розчином «Наріне» (препарат кисломолочних бактерій) розбавляючи його прямо у флаконі 10 мл води кімнатної температури, і нагрів попередньо в руці. Досить одного флакона. Для посилення ефекту можна вміст другого флакона подрібнивши паличкою, висипати під язик і дати розсмоктатися.

Загальне для всіх вправ:

На ці 10 днів крім перерви в курінні видаліть з раціону харчування Цукор і все, що його містить. Хочете солодкого-мед і сухофрукти. Будь-які продукти з вакуумних упаковок, міцне спиртне, вина, дешевше 50 доларів за пляшку і пиво, дешевше 5 доларів за 0,5. А краще і зовсім не пити спиртне. Дріжджовий хліб і молоко тривалого зберігання. Магазинні кетчуп і майонези. Консерви всіх видів, аж до Банкової ікри, нехай і чорної. Про лимонади і» бігмаки » я навіть і не заїкаюся — це загальновідомі отрутохімікати. З напоїв тільки вода, молоко від корови (краще знайомої), і кава, краще Швейцарський і італійський. Хоча, каву без цукру п’ють лише гурмани, а ви, якщо курите, до них не ставитеся.

Найстрашніша зброя тютюнового геноциду, це чашка гарячого, міцного солодкого чаю і сигарета з ранку.

2. Куріння скорочує надходження кисню в кров, що уповільнює окислювально-відновні реакції, продовжує життя і знижує закислення організму.

Дія: скорочення дихання — ВЛГД-вольова ліквідація глибокого дихання по Бутейко)

Спосіб: скорочення дихання має стати вашою метою з першого дня боротьби з курінням і на все, що залишилося, дуже через це довге життя.

Для цього, Ви визначаєте для себе три етапи скорочення дихання.

Перший етап, початковий. Починається в перший день відмови від куріння і триває 3 дні.

По 20 хвилин (мінімум) 3 рази на день ви виконуєте наступну вправу.

Розслабившись, сидячи, стоячи або лежачи, зверніть увагу на своє дихання. Просто спостерігайте вдих і видих. Відчуйте, як повітря наповнює легені, як ви «зависаєте» на мить і як після цього починається видих і повітря, вже зовсім інший якісно, покидає ваше тіло. У спокої і розслабленні розтягуйте свої вдихи і видихи, а так само паузи в кінці кожного вдиху і видиху. Як ніби ви гойдаєтеся на величезних гойдалках, завмираючи на мить в крайніх точках підйому. Мета, дійти до стану, в якому ви будете протягом хвилини робити один вдих і один видих. Результат цілком досяжний, при задовільній глибині розслаблення.

Другий етап. Зняття дихальних стереотипів. 4-5-6 дні після відмови від куріння. Вправа першого етапу продовжуєте робити в колишньому режимі.

Теж 3 рази на день, з того ж вихідного положення. Вправа.

Спостерігаючи за своїм диханням, намагаєтеся зробити трохи швидше і глибше кожен наступний свій вдих і видих. Іншими словами»розганяєтеся». Дійшовши до свого максимуму, коли вже не виходить прискорити і поглибити вдихи і видихи, після чергового видиху затримуєте дихання. Просто лежіть, без дихання, намагаючись максимально розслабити всі частини тіла. Забудьте про те, що ви колись дихали. Зосередьтеся на відчуттях у всьому тілі. Вдихайте спокійно і розслаблено лише тоді, коли відчуєте бажання вдихнути .

Про всяк випадок, перед початком вправи поставте будильник, щоб він задзвенів через 20 хвилин після початку вправи. Багато на розслабленні засипають, особливо з незвички. Цю вправу можна робити слідом за вправою першого етапу, а можна в окремий час, але не рідше 2 разів на добу.

Третій етап-скорочення дихання. З 7-го дня відмови від куріння.

Цю вправу ви робите окремо від перших двох, які не скасовуються.

Лягаючи спати, прийнявши вже звичне вихідне положення, починайте дихати за схемою вдих-видих-затримка. Обов’язково робіть затримку після кожного видиху. Хоч на секунду. Вдих починайте тоді, коли вже не можете більше затримувати дихання. Головне в цій вправі спостереження за відчуттями в тілі і розслаблення. Чим расслабленнее тіло, чим менше думок в голові, тим довше затримка.

Перші затримки будуть досить довгими, але потім, поступово час, який ви можете провести не вдихаючи, почне невблаганно скорочуватися. Вам слід проявити силу волі і завзятість, щоб все-таки робити затримки довше, і після кожного видиху, не пропускаючи. Ваші праці не пройдуть даром. Організм перейде на більш низьке споживання кисню, і час затримки почне зростати. Пройшовши цей «рубікон», намагайтеся в той час, коли не дихайте, розслабитися повністю. Перестаньте чекати вдиху, отримуйте задоволення від повного розслаблення, яке під час вдиху або видиху вже не таке повне, адже напружена дихальна мускулатура. Насолоджуйтесь невагомістю…. Зазвичай, це вправи плавно переходить в сон. Вранці Ви встанете бадьорим і відпочив. Згодом у вас скоротиться кількість дихальних рухів в хвилину, нормалізується артеріальний тиск, пройдуть головні болі і підвищиться імунітет. Звичайно ж, за умови, що ви не почнете курити.

В підсумку.

На першому етапі протягом 3-х днів після припинення куріння, робите тільки перша вправа. На другому, додаєте друге, продовжуючи виконувати і перше наступні 3 дні. Останні 4 дні десятиденки робите всі три вправи. Знайдіть час для себе.

Через 10 днів, завдяки описаним вище діям, ви зможете спокійно вибирати між курінням і відмовою від нього. Ви зможете оцінити в повній мірі відчуття, які не цінують ті, хто ніколи не курив. Запах свіжого повітря, смак звичайної чистої води, насолода відкритим диханням. Це чарівний час.

Загальне для всіх дихальних вправ: вдих і видих робите одночасно і через рот і через ніс. Постарайтеся уявити собі, що ви дихаєте не тільки через ці 3 отвори в голові, але і всім тілом, через шкіру, через верхівку і промежину, через грудину і крижі, через пупок і долоні, через стопи і лопатки, через соски і сідниці. Спочатку по черзі, а потім і всім разом. Спочатку просто уявляйте. В наслідок вам почне здаватися, що ви це дійсно відчуваєте. Згодом прийде і знання про те, що це вам не здається…

Якщо ви вирішите продовжувати, вас чекають випробування, пов’язані зі звільненням організму від накопичених за роки куріння токсинів. Будуть і неприємні дні, але це потім.

З трьох дихальних вправ першої десятиденки залиште собі одне-останнє для подальшої практики.

3. У курців перистальтика кишечника залежить від сигарет. У «звичайних людей» від природного жовчовиділення.

Перше, що я зрозумів на цю тему: люди, без вроджених або набутих проблем з жовчовиділенням, рідше починають і легше кидають курити.

Дія: ви тепер не курите, треба якось регулювати діяльність кишечника, поки він сам не почне це робити.

Спосіб: придбайте в магазині пивний келих, об’ємом 0,33 літра. Поставте будильник на 6:00 ранку. Відразу, як прокинетеся, випийте один келих чистої, підігрітої до 33-36 градусів за Цельсієм, води. Засічіть 30 хвилин і повторіть процедуру. Ще через 30 хвилин випийте третій келих води. Ця дія запустить в роботу кишечник, жовчний міхур, а при тривалій практиці буде будити і печінку з підшлунковою залозою. Через тиждень ваші органи травлення почнуть працювати так, як повинні. Це «загрожує» вам в перспективі «регулярним стільцем», відновленням нормальних обміну речовин, перистальтики, еластичності судин, артеріального тиску і гормонального фону. Внаслідок цього ваша вага прийде у відповідність з вашої тілесної Конституцією, а хронічні захворювання внутрішніх органів зникнуть, як їх і не було. У тому щоб бути здоровим, немає ніяких складнощів.

З першого дня відмови від куріння почніть приймати «Наріне». Як це робити написано в моїй статті. Відновлення мікрофлори кишечника поступово зніме хронічне його запалення, яким володіє 100% ваших друзів і знайомих. Це патологічний стан є причиною підвищеного тонусу самої кишки і атонії жовчовивідних шляхів. Якщо у людини немає хронічного запалення 12-ти палої кишки, тонкого і товстого кишечника, він «має регулярний стілець» 3 рази в день (при 3-х разовому харчуванні). Така людина завжди в гарному настрої і практично не має причини закурити.

Перший прийом «Наріне» з урахуванням графіка прийняття теплої води доведеться у вас на 7:30 ранку. О 8:00-сніданок.

4. Куріння дійсно «заспокоює». Точніше, нікотин, що входить до складу тютюнового диму є одним їх речовин, які беруть участь в передачі нервового імпульсу. Тому, закуривши сигарету, курець легко і без психологічних зусиль знімає роздратованість.

Втративши такий «психічний милицю», нелегко зберігати спокій і концентрацію. «Милиці» ви розучилися володіти собою. Більш того, ви придбали погляди, які роблять ваше сприйняття далеким від реальності. Раніше, сигарета допомагала вам зняти нервову напругу, що утворюється через відчуття невідповідності вашої картини світу і реальності. Навіть якщо ви застосуєте всі попередні мої поради, ви не зможете кинути палити, якщо не почнете дивитися на світ широко розкритими очима.

Вихід є. Проміняйте всі свої погляди, принципи і переконання на світогляд.

Світогляд, це спосіб світорозуміння, що формується у індивідуума через безпосереднє світосприйняття і світовідчуття.

Безпосереднє, значить безперервне і безоціночне.

Для початку, почніть спостерігати за своїми відчуттями в тілі, під час виконання рекомендованих вправ. Постарайтеся очистити свідомість від рояться там думок і просто спостерігати, запам’ятовувати, не оцінюючи все, що відбувається «всередині». Потім, перенесіть цю корисну звичку»в життя». Спостерігайте події, що відбуваються навколо вас, з вами або з кимось іншим, не намагаючись цю хвилину все «зрозуміти» «усвідомити» «усвідомити» і т.п. припиніть постійно порівнювати і оцінювати, шукати прихований сенс, або «знаки». Не починайте думати, якщо немає такої необхідності.

Через невеликий час ви самі здивуєтеся, наскільки вам легше стало жити. І жити захочеться з новою силою.

Більшість людей курять лише тому, що куріння сучасне суспільство вважає небезпечним для життя або як його ще називають — «повільним самогубством». Курець, це людина, яка не хоче жити.

Навіщо жінці кидати курити.

Куріння і краса.

Шкіра у курців приблизно в 10 (!) разів більше зморшок, ніж у тих, хто не курить, за різними даними некурящі жінки виглядають в середньому на 7-20 років молодше. Японські, американські та британські вчені провели ряд незалежних досліджень і прийшли до одного і того ж висновку: нікотин вкрай негативно впливає на регенерацію шкіри. Організм курця виробляє на 40% колагену менше, тим часом саме колаген надає шкірі свіжість і пружність. Особа не тільки «обзаводиться» зморшками, але і починає нагадувати маску через втрату рухливості, шкіра стає сухою і тонкою. Цей процес неможливо зупинити за допомогою кремів. Дослідження довели, вже через 9 місяців після відмови від куріння жінки в середньому виглядають на 13 років молодше.

Зуби від куріння зуби жовтіють, але «невинне» зміна кольору емалі і неприємний запах з рота — це далеко не все. Можливі більш серйозні проблеми з яснами і рак ротової порожнини. Дуже часто навіть поїдання звичайного яблука перетворюється в проблему — через нікотину кістки навколо коренів зубів стають менш сильними, а жувальний апарат насилу витримує навантаження. Пізніше можуть знадобиться імпланти, але і на них Надія невелика: у курців вони приживаються в 30 разів гірше, ніж у некурящих.

Колір обличчя куріння «несе відповідальність» і за блідість шкіри. Через нього крихітні м’язові волокна судин звужуються, кровопостачання погіршується, колір обличчя псується (з цих же причин у курців постійно холодні руки). Всього однієї сигарети достатньо, щоб послабити кровотік в шкірі більше, ніж на годину!

Сон курці сплять в 4 рази неспокійніше, ніж ті, хто не курить. Спочатку нікотин заважає їм заснути, потім його відсутність «забезпечує» безсоння. Людина, яка не висипається, набагато складніше розлучається із зайвими кілограмами.

Куріння, жіноче здоров’я і дітонародження.

кидати курити шкідливо

Куріння вдвічі підвищує ризик захворювання на рак шийки матки незалежно від статевого життя жінки.

Куріння може стати причиною безпліддя у жінок і на три роки наближає настання менопаузи. Вміщені в тютюновому димі поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАУ) причина загибелі яйцеклітин.

Куріння під час вагітності в 2,9 рази збільшує ризик ожиріння у дітей.

Жінки, які палять під час вагітності, мають на 20-50% більш високий ризик смерті плода і немовляти. У жінок, що палять доношені діти народжуються з масою тіла на 250-300 грамів менше норми.

Що буде, якщо відмовитися від сигарети.

Час без куріння: 20 хвилин користь для здоров’я: зниження артеріального тиску і частоти серцебиття.

Час без куріння: 12 годин користь для здоров’я: зниження рівня оксиду вуглецю до нормального.

Час без куріння: 2 тижні – 3 місяці користь для здоров’я: поліпшення кровообігу і роботи легенів.

Час без куріння: 1-9 місяців користь для здоров’я: зниження почуття втоми, зникнення кашлю, задишки, відновлення працездатності війок слизової дихальних шляхів.

Час без куріння: 1 рік користь для здоров’я: зниження на 50% ризику ішемічної хвороби серця.

Час без куріння: 5 років користь для здоров’я: зниження до середньостатистичного рівня ризику розвитку інсульту головного мозку.

Час без куріння: 10 років користь для здоров’я: зниження ризику розвитку раку легенів на 50%, а також ризику виникнення раку горла, стравоходу, сечового міхура, підшлункової залози і нирок.

Час без куріння: 15 років користь для здоров’я: зниження ризику ішемічної хвороби серця до рівня некурящого.

Дівоча курилка (≤16≤*)

Змушений повідомити, що сайту «Дівоча курилка» потрібна ваша допомога: у мене більше немає ні найменшої фінансової можливості забезпечувати його функціонування. Домен smokingirl.info , наприклад, внаслідок неоплати був втрачений.

Якщо кому-небудь цей сайт по-справжньому дорогий (і, як показала практика, такі люди є), готовий прийняти благодійну пожертву (в правій частині форми вкажіть «на номер договору 5003818571 »): хостинг коштує 17 євро на місяць, продовження домену — близько 11 доларів США на рік. Продовження буду здійснювати в міру збору коштів .

Рік, що минає «Дівоча курилка » протрималася здебільшого завдяки вашій допомозі.

В даний час хостинг оплачений до 4 січня 2020 р.Що буде далі, я поки сказати не можу, але ясно одне: не буде грошей — не буде сайту. З доменом ситуація краща: оплачений до 6 травня 2021 р.

Приїхали « «Дівоча курилка» блокується в Росії.

Російська громадська ініціатива за відмову від боротьби з курінням тютюну: від світанку до заходу сонця.

Палить Федерація: чорний список найбільш нетерпимих до куріння регіонів Росії.

Кидати курити шкідливо для здоров’я!

З тих пір, як високочтимий Колумб відкрив не менш високочтиму нині Америку, витекло чимало води і розсіялося чимало… тютюнового диму. Як відомо, бурхливий захват європейців з приводу привезеного мореплавцем зілля вельми поспішно переріс в прагнення чи не більшості курців позбутися від стала ненависним тягарем звички.

Кидати палити … шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради)

З тих пір, як високочтимий Колумб відкрив не менш високочтиму нині Америку, витекло чимало води і розсіялося чимало… тютюнового диму. Як відомо, бурхливий захват європейців з приводу привезеного мореплавцем зілля вельми поспішно переріс в прагнення чи не більшості курців позбутися від стала ненависним тягарем звички.

І що тільки не витворяють любителі «побалуватися сигареткою», щоб звільнитися від мимовільного пристрасті! Іноді на такі жертви йдуть, що в підсумку страждають ще більше, ніж від сигарет. Виникає питання: А чи варто взагалі кидати курити? Може, і кидати-то не треба.

В результаті численних спроб розлучитися з нікотиновою залежністю я прийшла до дещо несподіваного висновку про те, що кидати курити не треба, бо це…

1) ШКІДЛИВО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я.

Перш за все, психічного. Зараз, коли я регулярно курю і навіть не беру в голову думку про те, щоб покінчити з цією звичкою, — я спокійна, все тихо, мирно, травичка зеленіє, сонечко блищить. Але варто мені задатися метою кинути палити-і я негайно впаду в страшну депресію, буду жахливо нервувати і взагалі сходити з розуму. Це я знаю з досвіду. Я неодноразово намагалася кинути, але рано чи пізно наступав момент, коли мене як магнітом тягнуло до сигарети, в той час як я пообіцяла собі до неї не торкатися. В результаті страждала моя самооцінка: я зривалася і закурювала знову, а для мене це означало, що я не вмію тримати дане собі слово. А що стосується того, про що повсюдно попереджає дбайливо-нав’язливий МОЗ — — так невже вам буде приємніше померти здоровим? Особисто мені-все одно.

2) ЗНАЧИТЬ ЗІПСУВАТИ СОБІ ФІГУРУ І ЗУБИ.

Як тільки я переставала курити, у мене пробуджувався вовчий апетит. Особливо тягнуло на солоденьке. Я починала поглинати безліч тістечок і цукерок, що незабаром геть знищувало мою талію і частішало візити до стоматолога. Масла у вогонь підливало те, що з’являлися «зайві» гроші — зекономлені на сигаретах.

3) ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ (!)

І нічого я не перебільшую. Одного разу я в черговий раз серйозно вирішила кинути палити і» стояла на смерть » 3 тижні, 2 дні і 13 годин! Але на 14 — й годині у мене що називається «зірвало дах» — і я помчала за сигаретами. Як ошпарена. А коли п еребегала дорогу на червоне світло, мене мало не збила машина! (Напевно, за її «бубликом «сидів»МОЗ-телепат»…).

4) ЗНАЧИТЬ ПОЗБАВЛЯТИ СЕБЕ ВАЖЛИВОГО ЕЛЕМЕНТА СЕКСУАЛЬНОГО ІМІДЖУ.

Сигарета-невід’ємна частина мого вигляду в суспільстві. Психологи стверджують, що красива жінка з сигаретою в роті будить в чоловікові пристрасні асоціації (згадаємо хоча б карколомну сцену з «Основного інстинкту» з Шарон Стоун).

5) ПОЗБАВЛЯТИСЯ ЩОДЕННОГО ЗАРЯДУ БАДЬОРОСТІ.

Ранок починається з того, що моя рука намацує пачку сигарет і запальничку. Після першої затяжки я відкриваю очі і бачу, що ранок-прекрасно! А значить, і день має бути багатообіцяючий. Дні, коли я не курила, остаточно переконали мене, що це відчуття дарує мені тільки пара ковтків нікотину.

6) ЗНАЧИТЬ ЗАЛИШИТИ НЕВИРІШЕНИМИ БЕЗЛІЧ ПРОБЛЕМ.

Якщо, обмірковуючи щось, я не буду курити, я просто не придумаю нічого вартого! Інша справа, коли я думаю з сигаретою. Наприклад, днями я розробляла програму оздоровлення для своєї сім’ї, в яку включаються і турпоходи за місто, і басейн, і каток, і тривалі вечірні прогулянки по Києву. Поки я над нею думала, скурила дві з половиною пачки! Зате, правда, програма вийшла чудова!

7) ЗАГРОЖУЄ ПЕРЕВТОМОЮ І НЕВИКОНАННЯМ РОБОТИ.

Коли я працюю, задоволення потреби в нікотині-хороший привід зробити паузу і розслабитися. Якщо я не буду курити, я ризикую перетрудитися і, будучи знесиленою, не виконати намічене належним чином або взагалі не закінчити роботу. Зрештою, жоден з моїх некурящих співробітників не дотримується Припис фахівців: після кожної години роботи на комп’ютері — перерва 10 хвилин. Тільки ми, завзяті курці, чітко дотримуємося цієї Інструкції.

8) ЗНАЧИТЬ ВІДРИВАТИСЯ ВІД КОЛЕКТИВУ.

Кава з сигареткою під час перерви на роботі — це не просто звична буденність. Це ж цілий ритуал! Ну як можна попрати те, що стало традицією? У нас на фірмі навіть шеф виходить в курилку зі своєю чашкою кави і кубинською «Кохібою» в зубах! Та й взагалі: як можна по-справжньому відверто з подружкою без «трубки світу»? Тільки в курилці можна здружитися по-справжньому! Тільки в курилці можна з легкістю вирішувати будь-які робочі питання! Тільки в курилці можна дізнатися всі останні новини мало не з перших вуст!

9) ВЕДЕ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ГРОШОВИХ ВИТРАТ.

За рахунок оплати транспорту. Чекати автобус, нервово смикаючи сумочку? Це не для мене! Якщо немає сигарети — я краще зловлю таксі. А це задоволення, як відомо, не з дешевих.

10) ШКІДЛИВО ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА.

кидати курити шкідливо

При утриманні від куріння я вибухонебезпечна як порохова бочка: чиркни сірником і — БА-БАХ! — все догори дном, шкереберть і на дрібні шматочки. Загалом, оточуючим в такі моменти краще перебувати поза межами моєї досяжності.

Так що курите на здоров’я, панове Любителі тютюнового диму!

Найважчі дні, коли кидаєш курити.

У період відмови від сигарет кожен день-справжнє випробування. У цій статті розглядаються найскладніші дні при відмові від куріння і характерні прояви синдрому відміни.

Особливості перших п’яти днів.

Курець відчуває сприятливі емоції від свого рішення. Прагнення до сигарети придушуються роздумами про початок нового шляху, тому здається, що не все так погано, і що відмовитися буде легко. У перший же день начінаетсяочіщеніе організму від наслідків шкідливої звички. Легкі і тканини забезпечуються великими обсягами кисню. До вечора курить зазвичай замислюється, що ж буде завтра, і часто тривожиться думками про невідомість.

Другий день вже досить важкий. Виявляються наслідки різкої відмови. Остання сигарета була розкурена давно, і нікотин не надходить в організм, що тягне стан тривожності. Хоча його складно придушити, але все-таки можливо — за допомогою навіювання і мотивування. Легкі ще більше розкриваються і починають працювати на повну міць. Мучив раніше безперервний нежить зникає, смакові рецептори приходять в норму.

Найважчі дні-третій і наступні. На третю добу того, хто вирішив кидати куріння, долає нерішучість. Тяга до сигарети на фізіологічному рівні вже не така сильна, а в психологічному плані це вкрай важкий день. Залежний вперше усвідомлює, як важко кинути згубну звичку, адже в цей момент він розмірковує над мотивами цього рішення, сумнівається в зробленому виборі. Цей важкий період супроводжується бажанням курити.

Також можуть виникати негативні прояви у вигляді:

нудоти, пульсування у вухах, порушень координації рухів.

Четверту добу, як правило, супроводжуються пригніченістю. Проходить тривожність і різкі зриви. Але замість них виникають часті перепади настрою, стан розгубленості. Знову ж таки, тягне палити. При цьому внутрішній голос нашіптує думки на зразок того, що спиртне набагато небезпечніше сигарет, підштовхуючи до шкідливої звички. Чистка тканин від шкідливих речовин триває, виникає кашель, що виводить скупчилася в легенях слиз.

Найскладніший день з перших-це п’ятий. Негативні прояви виникають постійно і стосуються буквально всього. Так, посилюється залежність на психологічному рівні, і кидає ледь стримує себе, щоб не схопитися за сигарету. Хоча, організм вже значно очистився, і з’являються невеликі зміни в кращу сторону. Слід зауважити, що саме в цей день багато кидають хорошу затію по позбавленню від згубної залежності, і починають курити.

Труднощі шостого-дванадцятого дня.

Відмова від сигарет вже не здається такою простою ідеєю. Все частіше з’являються мрії про куріння або, як мінімум, вдиханні випарів. Поганий настрій супроводжується негативними проявами і пригніченістю.

Тягнути час при таких симптомах і переключити увагу на що-небудь інше — вельми важке завдання. Зазвичай в цей період рекомендують перегляд фільмів або посилену роботу, щоб зайняти всі думки. Прогулянки на свіжому повітрі в безлюдних місцях теж добре відволікають.

Сьому добу можна назвати відновлювальними. У плані фізіології перебудова на новий лад вже відбулася, але цього не скажеш про емоції. Нікуди не йде депресія, сконцентруватися на певній думці вдається з великими труднощами. Цей час доктора радять просто перетерпіти і постаратися не думати про сигареті.

Як тільки пройде тиждень без згубної звички — все найважче залишається в минулому. У плані психології все так само. Здається, що життя позбулася чогось важливого, внаслідок чого виникає дратівливість. Але стан на восьму добу значно краще. Смакові рецептори відновлені, що означає появу гарного апетиту.

На дев’ятий день кидаючого, як правило, трохи дратує кількість курців на вулицях. Запах тютюну теж виявляється сильним нервуючим фактором. Все це підсилює бажання курити.

Мотивація виявляється майже на нулі, і потрібно Пошук допомоги на стороні. Тут велику роль відіграє підтримка товаришів і рідних. Очисні процеси на фізіологічному рівні тривають, легкі виводять накопичилися слизові маси назовні.

Будь відгук кидають говорить про десятий день як про перевірку на міцність. Кількість нікотину в організмі на цей момент мінімальне, стан вкрай напружений, все це супроводжується запамороченнями, проявляється тяга до їжі. Зазвичай у чоловіків цей час проходить з деяким напругою, а у жінок настрій часто змінюється.

Нерідко виникає бажання перевірити себе і розкурити одну сигарету. Але не варто піддаватися спокусам, інакше все закінчиться поверненням до звички.

На одинадцяту добу свіжіє шкіра обличчя. Проходить сильний кашель. Психологічний стан знову відрізняється тривогою. Рекомендується активне спілкування для розрядки внутрішнього занепокоєння.

Два тижні і перші серйозні результати.

Витримавши без сигарет два тижні багато хто впевнений, що результат досягнутий і можна не турбуватися. Якраз в ці дні багато хто дозволяє собі викурити одну сигарету, намагаючись продемонструвати оточуючим, що все в порядку. Однак з цього моменту вони, самі того не підозрюючи, знову звертаються до шкідливої звички. Але не слід піддаватися такому бажанню: потрібно підняти планку до року.

У наступні чотирнадцять днів, і навіть місяць, бажання курити буде іноді виникати. І найчастіше поштовхом до цього буде пережитий стрес. У складних ситуаціях найкращим рішенням буде відволікатися на щось інше.

Слід терпляче дочекатися третього місяця, коли відновиться нервова система і сон. Найімовірніше, пройдуть нервозність і депресії — їх змінить позитивний настрій. Нова енергія наповнить організм, адже раніше її значна частина витрачалася на відновлення пошкоджених нікотином клітин.

Після організм повністю прочиститься і відновиться. Через рік всі неприємні прояви, пов’язані з відмовою від сигар, забудуться, а сигаретні запахи будуть викликати огиду і нудоту.

Далі докладніше характеризуються відчуття кидає сигари по місяцях.

Складнощі першого-п’ятого місяців.

У перші місяці закладається база для анаболізму клітинних структур. Оновлення епітеліальних структур вже сталося, що призвело до нормалізації всмоктувальних процесів і утворення будівельних матеріалів для нових клітин. Йдеться про тих, які будуть працювати без шкідливих речовин.

З третього місяця запускаються активні механізми регенерації судин. До цього часу їх тонус був порушений зовнішніми факторами і стресом. Але з цього моменту тонус нормалізується внаслідок почалися пластичних процесів в ендотелії та інших структурах найдрібніших судин.

На четвертий місяць багато хто робить зворотний крок до згубної залежності. Слідів тяги до нікотину на фізіологічному рівні давно немає, а психологічна теж значно знижується. Тільки слід утримуватися від будь-якої спроби згадати смак сигар.

Найскладніше доводиться печінковим структурам курця. Тільки починаючи з п’ятого Місяця відмови в одиничних структурах залози запускаються процеси регенерації. При цьому здорові клітини беруть на себе деякі функції зруйнувалися гепатоцитів.

Легенева тканина оздоровлюється-мокротиння тепер або немає взагалі, або її вкрай мало і вона вже не пофарбована в темний колір.

Нерідко виникає прагнення взятися за сигару, але слід йому твердо протистояти. Якщо буде трохи ситуацій, коли захочеться розкурити цигарку в ці моменти, тим простіше буде протриматися до критичних станів в майбутньому, тобто дев’ятого-десятого місяця.

Передостанні періоди восьмого-десятого місяців.

Слизові маси при кашлі вже не відходять. Та й сам цей процес сходить нанівець. У завзятих курців нерідко розвивається хронічна обструктивна хвороба легень, але на цій стадії вона перетікає в стадію стійкої ремісії. І якщо неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря-поліпшення буде тривалим.

Багато хто помічає, що через десять місяців до них приходять сновидіння, де присутні сигарети. При цьому в реальності вони без праці обходяться без тютюнових продуктів. Відчуття у снах дуже реалістичні. У зв’язку з чим пробудження стає болісним процесом. Саме тому рано вранці багато розкурюють сигарету, однак, на щастя, далеко не всі після цього повертаються до шкідливої звички.

Заключні місяці.

До одинадцятого місяця дозволяються бігові навантаження, вправи в спортзалі, силові види спорту, адже легкі вже здатні з усім цим впоратися.

Зрозуміло, приступати слід поступово, щоб не втратити результатів довгого відновного періоду. Більшість залежних зізнається, що навіть через рік розкурити сигарету все ще хочеться. Але це вже не тяга до нікотину, а почуття втрати певних елементів комунікації в роботі і звичайної діяльності. При цьому всі тяготи процесу кидання давно забулися. Ризики зірватися на цьому етапі всього 25% — тим не менш, вони є.

При 12 місяці без сигарет досягаються величезні позитивні результати для здоров’я. Так, ризик інфаркту скорочується наполовину, інсульту-на третину. Шанси захворіти онкологією стравоходу (при відсутності інших факторів ризику) скорочуються на цілих 80-90%, шлунка — мінімум на 60%, а рак губи виключається майже повністю.

Способи кинути палити-відгук.

Мій стаж куріння — 12 років з перервами. Чи можна кинути палити, якщо немає сили волі? Як припинити поклонятися сигареті без таблеток, пластирів, книжок та електронних гаджетів? Особиста методика боротьби з курінням. Ура! Я перемогла шкідливу звичку!

Всім, хто вже став на шлях боротьби з курінням, а також тим, хто поки не може зважитися на прощання з сигаретами, присвячується.

Моє перше знайомство з сигаретами.

Кажуть, що людина генетично схильна до шкідливих звичок. Мовляв, якщо його батьки, скажімо так, зловживали вінішком або димком, то і їх виріс дитино піде тим же шляхом.

Це міф.

У моїй родині ніхто не курив, принаймні з тих, кого я пам’ятаю і знаю (починаючи з прадідуся і прабабусі). Мама з татом були спортсменами «на всю голову», у них навіть мови про сигарети не стояло. Правда, батько згодом-таки закурив, коли мені було років 10-12, але я цього не бачила аж до 15-річчя. І також легко кинув. Просто прив’язав подію до початку Великого посту і все. І більше до сигарет навіть не торкався.

Я почала курити в 13 років. Так, навчаючись у 8-му класі. На початку це просто була спроба зіграти в дорослу-перехідний вік, перші шкільні дискотеки, перші симпатії і все таке. Ні, я росла в досить благополучній і суворій сім’ї, більшість членів якої були військовими. Дивно, але за моїм вихованням, освітою, розпорядком стежили, що, швидше, тільки погіршувало ситуацію. Мені хотілося вирватися з-під контролю і я почала покурювати з однокласниками за гаражами. Рідко. Пачка сигарет могла кілька місяців кочувати зі схованки в шкільну сумку і назад.

Повністю підсіла на нікотин я роком пізніше, коли почала спілкуватися з компанією неформалів. Там курили і випивали все. І якщо ти — дівчинка з хорошої сім’ї, але по-ідіотськи закохана в першого неформала міста, ти теж почнеш пити і курити. Щоб не виділятися, щоб втертися. Через роки ця дівчинка зрозуміє, наскільки дурною була, але спробуйте донести до підлітка в розпал перехідного віку, що він не правий? Ось і мої батьки вирішили не зв’язуватися, тому з 15-ти років я курила вдома. На сімейній раді було вирішено, що вже краще так, ніж за гаражами.

Мої спроби кинути палити.

Кинути палити легко. Я сам кидав раз сто. Марк Твен.

Знаєте, коли тобі курити не забороняють — це вже не по кайфу. Тому з 15-ти років я періодично кидала курити, але нікотин щільно тримав на гачку. Не мене, мій мозок.

Вся моя боротьба з курінням була пов’язана виключно з мотиваціями.

Мотивація №1: кинь палити і твоє бажання здійсниться.

Років в 17 я вперше пізнала гірке розчарування в любові. Мене кинув хлопець. Кинув дуже підло і принизливо — на моєму дні народженні він встав і при всіх гостях оголосив, що йде до іншої.

В ту ніч я скурила пачку» капітана Блека » з вишнею (з тих пір я не переношу навіть запах ароматизованих сигарет). А вранці кинула. По-перше, перекурила. По-друге, загадала, що якщо я зможу кинути, то поверну його.

Дивно, але Всесвіт чує наші бажання. хлопця-то я повернула. Та тільки почала курити знову, бо зрозуміла, що до художників середньовіччя він мені такий потрібен. І кинула його сама.

Тому моя вам порада-якщо вирішили кидати за такою схемою, не загадуйте всяку фігню а-ля мужики, подаруночки, щоб мене на роботу завтра прийняли. Бажання здійсниться швидко, з тим же і стимул загубиться. Замахніться на цілий ангар особистих літаків, на обкладинку журналу Форбс, вечерю з Михайлом Прохоровим. Поки досягнете, авось і пенсія підійде, а на пенсію особливо не накуришся.

Мотивація №2: кинь палити, займаючись спортом.

Довгий час я була капітаном команди з волейболу. Поєднувати змагання і курити було не дуже зручно, та й чесно сказати-ніколи. Тому на час підготовки змагань я кидала курити на якийсь час, щоб після роздачі грамот і медалей задимити знову.

Дивно, але я не могла кинути куріння зовсім.

Сенс в цьому все ж є. Перевірено вже в останній успішній спробі розставання з сигаретами — якщо ти зайнятий спортом, найменше тобі хочеться курити в цей момент.

Мотивація №3: вагітність і грудне вигодовування — курити не можна.

Організм жінки досконалий. Найчастіше під час вагітності у тебе розвивається страшний токсикоз на тютюновий дим і всіх курців. Тому в цей період кинути найлегше. Плюс усвідомлення того, що ти несеш відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і за життя малюка .

Дивишся на сигарету, згадуєш, що кожна крапля нікотину може вбити не тільки Коня, але і того, хто всередині тебе, кладеш її назад в пачку.

Але, чесно, друзі мої, під час ГВ я зривалася кілька разів і, вибираючи великий проміжок між годуваннями, з насолодою скурювала сигарету. Голову попелом посипати не буду. Зрештою, всі ми часом даємо слабину.

А ось після грудного вигодовування все йшло по новій.

Якщо я буду розписувати тут свою кожну спробу кинути палити, читати ви закінчите через годин 10, не раніше. З цих спроб можна цілий роман скласти. Тому не буду томити і перейду до самої останньої, на цей раз успішної.

Як я кинула палити остаточно?

До слова, як на зло мені постійно траплялися некурящі чоловіки. Найчастіше моє куріння в їх присутності супроводжувалося коментарями в стилі » фу, куряга!». І знаєте, мені не було соромно. Мене вони дратували і дратували. Тож.

Правило №1: заручіться підтримкою близьких.

Саме підтримкою, а не їдкими коментарями. Мій чоловік ніколи не говорив мені про те, що» ти вся пропахла тютюновим димом»,» жінка, що палить — це очманіти як жахливо»,»цілуватися з курягою, що вилизувати попільничку». Приниження і бажання довести свою перевагу (Я ж не палить! ну і що, що бухаю щоп’ятниці і живіт у мене об’ємом з пивний бочонок) навпаки ще більше підхльосне вас продовжувати курити.

Кожен день, який пройшов без сигарет, повинен супроводжуватися з боку словами: «Яка ти у мене розумниця! Вольова, сильна! Он навіть зубки побіліли, он навіть личко ще красивіше стало». Я розумію, що чоловік мені в цей момент безбожно брехав (з чого б там за день зуби побіліли б?), але то була брехня на порятунок. А підтримка і похвала — воно знаєте як мотивує?

Правило № 2: вбийте вільний час.

Найчастіше ми йдемо курити, тому що нам більше нічим зайнятися. Згадайте себе в моменти авралів на роботі або вдома (багато тому з немовлям і не курять, бо коли? В туалет б встигнути. )? Курити-то може і хотілося, та тільки сад, господарство і довбані кури заважали взяти сигарету в руки.

Чим більше у вас вільного часу, тим більше ви будете вбивати його сигаретою. Замість чергового перекуру займіться вивченням іноземної мови, написанням нового відгуку на Айреку (тут як засядеш, так на годину-дві випав з реальності), приготуванням смачної страви, читанням книжки. Чим завгодно забивайте кожну хвилинку своїх буднів. Воно, до того ж, принесе набагато більше користі, ніж куріння.

Правило №3: відкладайте зекономлені з покупки сигарет гроші.

Сигарети зараз дорогі-це факт. Пачка моїх колись улюблених Вінстона і есе коштувала майже сотню, зараз, може, і дорожче. Курила я по пачці в день, іноді по пачці плюс 3-4 сигарети з іншої. Нескладна арифметика. 30 днів на місяць множимо в середньому на сто рублів. 3000 рублів.

Якщо ви ці гроші будете залишати в гаманці, вам це правило нічим не допоможе. Потрібна наочність. Раз ви кожен день знаходили сотню на сигарети, значить, кожен день зможете відкладати її в скарбничку.

Дівчатка зрозуміють-немає нічого кращого, ніж зайва грошик, яку можна витратити на себе. І витрачайте на себе, тільки на себе! Ось це усвідомлення того, що в кінці місяця ти можеш дозволити собі зайву помадку з пудрою або новий комплект білизни — воно вбиває всяке бажання курити. Все-таки раціональність і меркантильність в якійсь мірі в нас сильніше.

Правило № 4: здоровий спосіб життя в цілому.

Який зараз на гребені популярності. Напевно, багато хто з нас купують органічну косметику або дорогу зубну пасту. Ходять до стоматолога на чистку, до перукаря на ламінування, до косметолога на боротьбу з прищами. Не шкода викидати гроші в порожнечу, якщо Потім ви прийдете і все зіпсуєте сигаретами?

Уявімо чисте нове плаття. Ви купили його, напевно, з метою надіти? Вам не спало на думку спочатку виваляти його в грязі, порвати, а тільки потім віддати за нього гроші? Ні. А ось у випадку з курінням так і виходить. Ми платимо стоматолога за білі зубки, а на виході з клініки підпалюємо запальничкою тільки що заплачену кругленьку суму.

Як тільки я кинула курити, я відразу помітила більш високу ефективність і від косметики, і від всіх процедур.

Правило № 5: заохочуйте себе.

Я цей пункт розпланувала заздалегідь, але в ньому можна і імпровізувати. Отже, тиждень без сигарет-купую собі коробку Рафаелло і з’їдаю в одну морду. 2 тижні-нове плаття. 3 тижні-йду на концерт. І так далі, тощо. Можна відзначати перемогу щотижня, можна щомісяця.

Додатково я попросила чоловіка-якщо я зірвуся, не давай мені грошей, будь ласка. Якщо я зірвуся, ти поїдеш у відпустку один. Якщо я зірвуся, ти мене не лай, але не спускай це з рук, будь ласка. І я не зірвалася. Так як у відпустку після майже 3-ох років прокисання будинку дуже хотілося.

Правило № 6: ведіть щоденник.

В голові нереально укласти всю інформацію, тому записуйте все, що пов’язано з боротьбою. День, коли ви вперше відмовилися від сигарет. Свої враження, свої емоції. Переваги та недоліки. Чим ви заохотите себе на цьому тижні. Загалом, всі моменти повинні триматися не тільки в голові, але і бути закріплені на папері.

Коли стане тяжко, сідайте і перечитуйте. Ось уже стільки пройдено, а ви вирішили слабинку дати? Відразу стане шкода праць.

Правило № 7: уникайте куріння та вина.

кидати курити шкідливо

По-перше, під впливом алкоголю легко забути про свої обіцянки кинути палити. По-друге, навіть не особливо палять в моменти душевних посиденьок за келихом винця просять сигаретку, щоб вже «ловити кайф, так до кінця». Мені тут легше, я не п’ю взагалі ні грама вже кілька років.

Також і палять компанії. Можливо, вас навіть не спокушатимуть сигаретами, а, навпаки, скажуть: «ти крута, що кидаєш! Хвіст пістолетом, так тримати, бро!». І випустять цівку диму в обличчя. І знаєте як в такі моменти важко стриматися і не попросити сигарету?

Правило № 8: посперечайтеся самі з собою.

На бажання. Як я вже писала на початку відкликання. Тільки вибирайте бажання досить значуще і бажано на довгий час. Наприклад, новачкам на Айреку дуже підійде суперечка на «якщо кину, доб’юся успіху на сайті». А якщо порушите обітницю, то і бажання ваше діяти перестане.

На жаль, рано чи пізно наші діти хворіють, скільки ти їх не бережи. Мої теж захворіли досить сильно. Історія їх хвороби збіглася з моїм диким прагненням нарешті розв’язатися з курінням. І я загадала. Мами здогадаються, що саме я загадала і на що посперечалася з долею. І таку обітницю я не можу порушити. Не маю права. Напевно, це тримає мене навіть більше,ніж все те, що описано вище, разом узяте.

Бажання курити-звичка більше психологічна. Зможете побороти власну психологію-киньте палити. не знайдете потрібної мотивації, не вийде у вас кинути ні з пластиром, ні з Алланом як його там.

Для курця побачення з сигаретою — це такий же ритуал, як почистити зуби, умити обличчя, витерти губи серветкою після обіду і т.д. спробуйте-но встати вранці і не чистити зуби, а відразу піти на роботу. День-два-три Ви, ламаючи себе, будете це робити, але врешті-решт звичка візьме своє. Та й зуби — справа корисна.

Курець теж переконує себе, що сигарета — це не шкідливо. Що вона допомагає заспокоїтися, вона розслабляє, разом з нею добре подумати і прийняти рішення, вона не дає розтовстіти.

Не обманюйте себе. Зараз без сигарети я набагато спокійніше, ніж була з нею. І моя вага залишилася на колишньому рівні. А вже усвідомлення того, що я все-таки дівчинка сильна і мені все по плечу, і зовсім безцінне.

У спробах кинути палити дуже важливо постійно себе мотивувати не здаватися. Знаходьте час і подумки говорите з собою, переконуйте себе. І якщо ви протрималися найважчі 3 тижні, знайте — ви можете кинути і не починайте знову. Ніяких «я тільки одну затяжечку». Ви вже перемогли, хіба вам хочеться знову почати цей складний шлях?

Що змінюється після відмови від куріння (власний досвід)?

Мене більше не мучать мігрені, які раніше відвідували мене через 2 дні на третій. Зникає неприємний запах з рота, з рук і від одягу. Поліпшується колір обличчя, зникають запалення. Ефект від косметичних засобів стає більш вираженим. Зміцнюються нігті і волосся перестають випадати. Ти-вільна людина. І більше не треба бігти в зливу вночі в ларьок, просто тому що в будинку немає сигарет. І грошиків стає побільше. Тепер ти не показуєш поганий приклад дітям. Зникає задишка. Зміцнюється імунітет. Та й просто гордість за себе.

Звучить трохи нерозумно, але я рекомендую вам кинути палити. Прямо зараз. Давайте прагнути до здоров’я, краси і витрати грошей на потрібні речі. Перестанемо збагачувати людей, які на наших слабкостях заробляють собі на вілли і яхти. Перестанемо залежати від сигарети, адже ми ж незалежні і вільні, чи не так?