кидати курити під час вагітності

Природжені курці.

Приказку» курити — здоров’ю шкодити», знають, напевно, все. Але думка кинути палити просто так, заради власного здоров’я, мені чомусь ніколи не приходила в голову. Пристрастившись до цієї шкідливої звички ще в студентські роки, я досить довгий час продовжувала диміти просто так, за компанію.

Приказку» курити — здоров’ю шкодити», знають, напевно, все. Але думка кинути палити просто так, заради власного здоров’я, мені чомусь ніколи не приходила в голову. Пристрастившись до цієї шкідливої звички ще в студентські роки, я досить довгий час продовжувала диміти просто так, за компанію.

Зустрівши свого єдиного, я стала всерйоз замислюватися про потомство. Але і в ці моменти думка кинути палити мене чомусь не відвідувала. «Ось завагітнію, тоді і кину». Але, на щастя, мій єдиний був налаштований рішуче: «навіщо піддавати дитину зайвої небезпеки? Кинеш курити, тоді і перестанемо оберігатися». Щоб більш детально пояснити мені про шкоду куріння, майбутній тато притягнув додому гору літератури про шкоду куріння під час вагітності. Чесно кажучи, після вивчення кількох медичних звітів на цю тему, рука вже не тягнулася до сигарети. Я навіть уявити собі не могла, скільки шкоди міститься в одній тонкій дамській сигареті з ментолом, не кажучи вже про більш міцних марках.

Куріння при вагітності. Шкода для матері і плоду.

У жінок, що палять вагітність протікає більш важко, ніж у тих, хто ніколи не курив або кинув ще до зачаття. Вони частіше страждають від раннього токсикозу, гестозу, варикозного розширення вен, запорів і запаморочення. Незалежно від кількості і якості викурених сигарет при курінні прискорюється руйнування вітаміну C, і виникає його дефіцит. Наслідки цього дефіциту можуть бути досить серйозними-порушення обміну речовин, зниження імунітету, погіршення засвоєння білків, депресія і сонливість. Крім того, нікотинове отруєння майбутньої мами в момент зачаття в 8-10 разів збільшує ризик викидня.

Але найголовніша загроза-це вплив нікотину на ще не народженого малюка. Тільки уявіть, що своє життя ваша дитина почне в умовах нікотинового отруєння (інтоксикації). По суті, перебуваючи в утробі матері, що палить, малюк виступає в ролі пасивного курця. Не секрет, що у дорослих курців через кілька годин (в залежності від інтенсивності куріння) вимушеної відмови від сигарет виникає нестримне бажання зробити хоча б одну затяжку. Фахівці називають це явище «нікотиновим голодом». У новонароджених діточок теж буває «нікотиновий голод». Виявляється він по-різному (в залежності від того, як довго і в якій кількості мама курила в період вагітності). Найчастіше дітлахи просто постійно плачуть і не можуть заснути, а іноді акушерам доводиться спостерігати таку картину: малюк народився, зробив перший подих, закричав і через кілька секунд почав синіти і задихатися. Це симптоми сильного нікотинового голоду. В екстрених випадках лікар може навіть попросити молоду маму закурити і видихнути в сторону дитини.

«Нікотинові» діти значно відстають у розвитку як у позаутробному, так і після народження. У період вагітності дитина страждає від нестачі кисню (гіпоксія плода). У курців такі дітлахи часто народжуються раніше покладеного терміну, з порушеннями роботи дихальних органів і малою масою тіла. Ще довгий час після пологів дитина продовжує страждати від наслідків «отруєної» вагітності. Нікотин вражає клітини головного мозку, що в подальшому може привести до поганого сну, безпричинним капризам, слабкості нервової системи, і т. д.

Нікотинова залежність у жінок.

Звичайно, краще взагалі ніколи не починати курити. Але якщо ви вже придбали цю шкідливу звичку, бажано приблизно за рік до передбачуваного зачаття відмовитися від сигарет. Саме стільки часу необхідно для повного виведення нікотину з жіночого організму.

Нерідко можна почути приблизно такий монолог » я курю вже близько 10 років і не можу відмовитися від сигарет. Але я п’ю вітаміни, правильно харчуюся і багато гуляю на свіжому повітрі. Загалом, я роблю все можливе, щоб куріння не відбилося на здоров’ї моєї майбутньої дитини». Звичайно, вітаміни, правильне харчування і прогулянки на свіжому повітрі — це, безумовно, великий плюс, але свою дозу нікотину (і, причому, не малу) дитина все одно отримає. Тому знайдіть в собі сили відмовитися від цієї шкідливої звички.

Всупереч поширеній думці сигарети — це не наркотики. Практично будь-яка, психічно здорова жінка, в змозі відмовитися від цієї згубної звички. Найважче-це перший день без сигарет. Вам буде нікуди подіти руки, ви будете постійно хотіти їсти, спати і швидко дратуватися через дрібниці. Нікотинова залежність (на відміну від алкогольної та наркотичної) досить слабка (незалежно від стажу курця). Психологи стверджують, що якщо ви Перетерпіть 24 години без сигарет, то більше вони вам не знадобляться. На наступний день до сигарет вас буде штовхати вже все що завгодно, тільки не нікотинова залежність. Тепер головне зрозуміти, навіщо вам це треба. Стимули взяти в руки сигарету можуть бути найрізноманітніші: за компанію, бажання вписатися в» палить «колектив, за звичкою, бажання прийняти ефектну позу, від нічого робити, від нервів і т. д. кожен раз, коли рука тягнеться до сигарети, чесно запитуйте себе» навіщо мені це треба?»Відповівши, придумайте собі інший, більш безпечний спосіб зняти роздратування, розслабитися або вбити час.

Але якщо ви курець зі стажем і викурюєте в день більше десяти сигарет, то кидати курити потрібно дуже акуратно. Вагітність-це величезний стрес для жіночого організму. І будь-яке порушення звичного ритму життя в даний момент (в тому числі і відмова від сигарет) лише підсилює хворобливий стан. При різкій відмові від сигарет у жінки зменшується число серцевих скорочень, посилюється скорочувальна здатність м’язів, що може привести до викидня. Хворобливий стан може тривати кілька тижнів, а іноді і цілий місяць. Тут головне не перегнути палицю. Якщо до вагітності ви могли розраховувати лише на свою силу волі і витерпіти деякі незручності, то зараз доведеться рахуватися і з маленьким чоловічком, який росте всередині вас. Фахівці вважають, що майбутнім мамам не можна відразу взяти і кинути палити. Процедуру розставання з сигаретами краще розтягнути приблизно на 3 тижні. Спочатку зменшіть кількість викурених сигарет вдвічі і перейдіть на більш легкі сорти. Через тиждень можна ще в два рази зменшити кількість викурених сигарет. Заведіть собі правило-ніколи не викурювати сигарету до кінця. Кілька затяжок, щоб перебороти нікотиновий голод, і досить. І на останній (третього тижня) робіть затяжки тільки в екстрених випадках: якщо дуже крутитися голова без сигарет, занадто швидко б’ється серце, і т.д. ось побачите, до кінця третього тижня вам вже не захочеться взяти в руки сигарету.

Як кинути палити під час вагітності.

Як показує практика, в більшості випадків вагітність трапляється «раптово», і застає майбутніх батьків зненацька. До моменту, коли ви дізнаєтеся про своє цікаве положення ембріону вже від 2-х до 4-х тижнів, і він вже встиг отримати чималу дозу нікотину. До четвертого тижня у ембріона вже починають формуватися печінка, нирки, травний тракт, хребет і головний мозок. Саме розвиток головного мозку найбільше страждає від нікотинової інтоксикації.

Багато жінок, кинувши курити, все одно продовжують переживати, що перші тижні вагітності труїли свого дитинку тютюном. Не панікуйте, в ваших силах максимально знизити вплив нікотину на перебіг вагітності. Обов’язково скажіть своєму лікарю, що ви недавно кинули палити. Він вам порекомендує вітаміни з підвищеним вмістом вітаміну C і заліза. Відмовтеся від продуктів і напоїв, що містять кофеїн (шоколад, кава, чорний чай, кола, і т.д.). Намагайтеся їсти більше свіжих овочів, фруктів і пити натуральні соки. Якщо немає набряків, пийте більше рідини (молоко, кефір, зелений чай, негазована мінеральна вода), щоб вивести з організму продукти розпаду нікотину. Не менше 3-4 годин гуляйте на свіжому повітрі, уникайте прокурених приміщень і не дозволяйте оточуючим диміти у вашій присутності. Дотримання цих простих правил допоможе вашому організму впоратися з пережитою інтоксикацією і народити здорову дитину.

Шкода куріння. І тат це теж стосується.

Звичайно, кидати курити бажано разом з чоловіком. Тоді одному з вас не доведеться із заздрістю проводжати другу половину на перекур. Зізнаюся, на пропозицію кинути палити разом Мій чоловік спочатку дуже здивувався » а мені то навіщо це треба? Я ж не буду ходити вагітним і годувати грудьми!»І цей чоловік кілька хвилин тому прочитав мені двох годинну лекцію про шкоду куріння для майбутніх мам! Чесно кажучи, в той момент, я була готова подати на розлучення, не кажучи вже про планування спільних дітей. Добре, що я тоді не розлучилася, через два місяці (без всяких умовлянь) мій гаряче коханий чоловік все-таки кинув палити.

Всупереч розхожій думці, якщо один з батьків курить це все одно (хоч і в значно меншій мірі) відбивається на потомстві. Нікотинове отруєння організму позначається на якості і кількості сперми. Так що, відмовитися від цієї шкідливої звички потрібно обом батькам. До речі з чоловічого організму нікотин виводиться значно швидше, ніж з жіночого — приблизно за три місяці. Так що якщо курцем є тільки майбутній тато, то планувати вагітність можна вже через кілька місяців після його останньої сигарети.

Якщо ваш чоловік категорично проти відмови від сигарет, наведіть йому наступні дані медичних досліджень:

вченими встановлено, що в сім’ях, де курять один або обоє батьків, діти в два рази частіше хворіють на запалення легенів, бронхіт і астму; тютюн звужує кровоносні судини і порушує насичення крові киснем. Діти палять батьків в 6 разів частіше страждають шлунково-кишковими захворюваннями; у дівчаток, які з народження були пасивними курцями, в подальшому частіше спостерігається безпліддя (відсутність овуляції); якщо у дитини є аденоїди, вони починають більш інтенсивно розвиватися за рахунок дратівної впливу диму;

Крім того, нікотин дещо зменшує плодючість, як чоловіки, так і жінки. При стажі куріння близько 5 років — здатність до зачаття у жінок зменшується на 14%, а у чоловіків на 11%.

Як кинути палити вагітній жінці.

Автор статті: Лапушанська в. В. лікар терапевт.

Жінка, яка збирається стати матір’ю повинна думати не тільки про себе, але і про майбутнє своєї дитини. Тому необхідно заздалегідь подбати про те, щоб його здоров’я не наражалося на небезпеку. Нікотин і інші шкідливі речовини в жіночому організмі здатні накопичуватися, а це означає, що кинути палити слід заздалегідь, не менше року має пройти з моменту того, як була викурена остання сигарета і до зачаття.

На жаль, більшість вагітностей не є запланованими, і жінка дізнається про те, що знаходиться в положенні досить пізно. Але, тим не менш, їй ще не пізно перейти на здоровий спосіб життя. Як кинути палити вагітній жінці?

Найчастіше, це буває дуже важко. Пристрасть до нікотину побороти можна тільки лише зусиллям волі і щирим бажанням мати нормальну, здорову дитину. З приводу того, як це зробити, думки фахівців неоднозначні.

Деякі лікарі вважають, що різко кинути палити при вагітності не можна, оскільки цей стан і так є стресом для організму, а при наявності сильної нікотинової залежності відмова від сигарети може послужити, згідно з їх думкою, додатковою травмою, і привести до викидня. За їх методикою, кидати слід протягом трьох тижнів.

У перший тиждень рекомендується знизити кількість сигарет, які зазвичай викурюються за день, на 50% відсотків і перейти на полегшену форму. Наступного тижня слід зменшити викурювану дозу наполовину і намагатися робити всього кілька затяжок, щоб трохи зменшити нікотинову потребу. В останній тиждень слід робити затяжки тільки в разі, якщо стає зовсім погано – сильно паморочиться голова, частішає пульс.

Як правило, в кінці третього етапу організм поступово відвикає від залежності, і в кінці третього тижня вже потреби покурити не виникає.

Думка інших фахівців з приводу того, як кинути палити вагітній жінці, полягає в тому, що припиняти курити необхідно відразу, як тільки жінка дізнається про своє становище. Адже в сигареті знаходиться понад 4 000 різних отруйних речовин, і більшість з них вкрай негативно можуть вплинути на перебіг вагітності і здоров’я майбутнього малюка.

Наступ токсикозу, який часто спостерігається у вагітних десь в районі 14 тижні, може допомогти з проблемою куріння. У цей період часто виникає непереносимість не тільки самого куріння, але і запаху тютюнового диму. А після того, як токсикоз проходить, бажання курити якщо не пропадає зовсім, то різко зменшується.

Деякі жінки говорять про те, що куріння під час вагітності не приносить шкоди, і абсолютно свідомо продовжують курити весь час виношування плоду. Так чи можна вагітним кидати курити? Відповідь будь – якого фахівця, який розбирається в даній темі-так, і не тільки можна, це зробити абсолютно необхідно.

Що потрібно зробити, щоб кинути палити вагітної?

Для того щоб позбутися від звички необхідно:

Мати мотивацію . Такою мотивацією може стати саме вагітність. Адже бажання кожної нормальної жінки-це мати нормальну і здорову дитину. Для деяких жінок навіть цього буває достатньо, щоб різко кинути палити при вагітності. Розуміти проблему . Для прискорення процесу позбавлення від нікотинової залежності слід ознайомитися з результатами досліджень, в яких є дані про наслідки куріння для дитини і його матері під час вагітності. До них відносяться: порушення функції плаценти з вираженою гіпоксією плода, внаслідок чого виникає його гіпотрофія, порушення закладки і розвитку органів; висока частота перинатальної і неонатальної смертності у курців вагітних, а також викиднів і передчасних пологів; збільшення ймовірності народження дитини з різними дефектами і патологіями (заяча губа, вовча паща, клишоногість, хвороба Дауна, аутизм); велика ймовірність виникнення в більш пізньому віці у дитини ожиріння і цукрового діабету. Вибрати методику . З цього питання можна звернутися до фахівця для того, щоб якомога швидше позбутися від шкідливої звички без наслідків для себе і плоду. Все залежить від ступеня Вашого бажання, а також від кількості викурених раніше сигарет, наявності курців родичів і друзів та інших факторів. Усунути можливість пасивного куріння . Для цього слід уникати приміщень, де курять співробітники і попросити близьких не курити вдома. Це допоможе не тільки утриматися від куріння, але і не допустить отруєння плода і його матері через дим, що видихається. Фахівці вважають, що пасивне куріння при вагітності не менш небезпечно, так як у видихуваному курцями димі міститься висока кількість токсичних речовин, вільно проникають через плацентарний бар’єр.

Як правильно кинути палити при вагітності.

Захоплення курінням під час виношування дитини призводить до безлічі негативних наслідків. У їх числі не тільки виникнення серйозних проблем зі здоров’ям майбутньої матері, а й розвиток небезпечних патологій у ще не народженого малюка. Щоб не допустити смерті плоду, жінці необхідно відмовитися від сигарет відразу, як тільки вона дізналася про настання вагітності. Однак майбутнім матерям з великим стажем залежності кидати палити слід поступово.

Куріння під час вагітності завдає непоправної шкоди не тільки здоров’ю майбутньої матері, але і всім системам організму дитини. Можливі наслідки куріння для вагітної жінки:

Наслідки переривання вагітності Характерно для 70% жінок, які палять в період виношування дитини. У курців в 3 рази зростає ризик завмирання плода і викидня. Причина переривання вагітності криється в тому, що вдихувані майбутньою мамою нікотин, канцерогени, шкідливі смоли та інші отруйні речовини непорівнянні з життям малюка. Для створення загрози його загибелі достатньо всього 2-3 затяжок відшарування плаценти дане явище — одна з найчастіших причин смерті плода. У разі якщо плацента опускається, дитина починає відчувати брак кисню (внутрішньоутробна гіпоксія), при відсутності оперативного втручання досвідчених лікарів даний стан неминуче веде до загибелі малюка передчасне відходження навколоплідних вод води захищають плід від різних інфекцій, вони необхідні для його харчування, зростання і нормального розвитку. Якщо відбувається їх передчасне вилив, то при несвоєчасному лікарському втручанні дитина гине. Щоб врятувати малюка після вилиття навколоплідних вод, у лікарів є всього 10 годин. Важливо розуміти, що успішні пологи можливі лише на 37-38 тижні вагітності. У більш ранній період врятувати дитину не представляється можливим. Навіть якщо немовля виживе, то велика ймовірність наявності у нього вроджених патологій Синдром раптової смерті сьогодні близько 30% новонароджених дітей гинуть протягом першого року життя від зупинки серця, з них 20% не доживають до 1 місяця. У більшості випадків причиною такої високої смертності серед немовлят є саме захоплення сигаретами жінками в період вагітності. Діти, народжені матерями, що палять, потрапляючи в незвичну для них середовище, просто не можуть пристосуватися до нових умов. Порушення в роботі всіх систем організму, які вони придбали, перебуваючи в утробі матері-курці, несумісні з життям затримка розвитку якщо у жінки, що палить народився малюк, то велика ймовірність, що він буде значно відставати від своїх однолітків не тільки за фізичними, але і за розумовими, психологічними параметрами. Перебуваючи в утробі курця, плід вже відстає від встановлених норм мінімум на 2 тижні. З народженням, в період дорослішання, ця різниця буде тільки рости важковиліковні захворювання саме у жінок, що палять народжуються діти, схильні до захворювань серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Дитина курця схильний до вроджених і набутих патологій внутрішніх органів, захворювання бронхіальною астмою і онкологією.

Щоб уникнути виникнення перерахованих вище наслідків і народити здорового малюка, необхідно відмовитися від захоплення шкідливою звичкою ще при плануванні вагітності.

Важливо: ризик народження хворої дитини великий не тільки для активних курців, але і для жінок, часто піддаються пасивному курінню. Тому майбутній мамі настійно рекомендується всіляко уникати місць скупчення людей, що палять.

Важливо правильно кинути палити при вагітності, щоб звести до мінімуму ймовірність виникнення негативних наслідків для малюка. Правила боротьби з нікотиновою залежністю різні в залежності від загального стажу куріння.

При настанні вагітності необхідно відразу ж відмовитися від сигарет. Чим раніше майбутня мати кине палити, тим більше у неї шансів народити здорового малюка. Настійно рекомендується відмовитися від сигарет протягом 1,5-2 тижнів з моменту зачаття. У цей період відбувається формування плаценти, і шкідливі речовини, одержувані матір’ю в процесі куріння, ще не надходять до плоду.

Якщо майбутня мати викурює в день не більше 5 сигарет, то кидати палити потрібно різко. Відмова від куріння на ранніх термінах вагітності значно знижує ризик передчасних пологів і народження недоношеної дитини. Навіть одного разу зірвавшись, не варто зупинятися – потрібно знову вжити всіх заходів для позбавлення від залежності. У жінок, які відмовилися від куріння на пізніх термінах вагітності, немовля народжується з дуже малою вагою.

Важливо знати, що в деяких випадках, швидко кинувши палити, можна ще більше погіршити становище. Так, на думку більшості лікарів, якщо у жінки великий стаж куріння, і в добу вона викурює більше 10 сигарет, кидати звичку потрібно поступово, протягом місяця.

Відео — кидати курити під час вагітності (Відео)

На думку гінекологів, якщо курець з великим стажем куріння різко відмовиться від шкідливої звички в першому триместрі вагітності, то ймовірність викидня в рази зросте. Це пояснюється тим, що організм жінки піддається найсильнішому стресу, що призводить до істотного уповільнення серцевого ритму і скорочення м’язів, що провокують викидень.

Майбутній матері з великим стажем куріння рекомендується кожні 3 дні зменшувати кількість викурених сигарет на 1. При такому підході, навіть якщо жінка раніше викурювала по пачці в день, побороти нікотинову залежність можна вже через 2 місяці. Ця методика допоможе не завдати шкоди плоду – дитина, так само як і його мати, буде поступово відвикати від нікотину.

Важливо розуміти, що куріння – це психологічна залежність, і побороти її можна самостійно, усвідомивши її шкоду. Для досягнення позитивного результату необхідно консультуватися з спостерігає за протіканням вагітності лікарем.

Для успішної боротьби з нікотиновою залежністю вагітній жінці рекомендується скористатися наступними порадами лікарів:

Позбутися від усіх предметів, що нагадують про куріння. Необхідно прибрати з квартири не тільки сигарети, але і запальнички, Попільнички, Портсигари. Заручитися підтримкою близьких людей. Необхідно оповістити рідних про свій намір кинути палити, тоді вони зможуть підтримати в скрутну хвилину. Звести до мінімуму контакти з людьми, що палять. Навіть від спілкування з близькими друзями, які курять, варто утриматися до тих пір, поки майбутня мама повністю не позбудеться від нікотинової залежності. Запах, що виходить від людини, що палить, буде нагадувати про сигарети і може стати серйозною перешкодою для повної відмови від куріння. Більше часу проводити на свіжому повітрі. Щоденні тривалі піші прогулянки або їзда на велосипеді не тільки відвернуть від думки про сигарети, але і посприяють очищенню легенів від нікотину та інших шкідливих речовин, накопичених в результаті куріння. Приділяти належний час спорту. Для майбутніх мам корисно плавання, нескладна гімнастика, йога. Виконуючи щодня комплекс вправ, організм жінки почне виробляти огиду до куріння. Заняття для майбутніх матерів включають виконання спеціальної дихальної гімнастики.

Вагітній важливо дотримуватися правильного харчування. Необхідно відмовитися від міцного чаю і кави. Слід вживати велику кількість молочних продуктів, овочів і фруктів.

Необхідно заповнити нестачу вітаміну С, спровокований впливом нікотину. З цією метою рекомендується їсти чорну смородину і цитрусові плоди. Саме нестача вітаміну С сприяє розвитку депресії, зниження імунітету, порушення обміну речовин і засвоєнню білка. Різноманітний раціон допоможе знизити ймовірність негативних наслідків куріння для ще не народженого малюка.

Відчуваючи непереборне бажання закурити, рекомендується маленькими ковтками повільно випити склянку натурального фруктового соку. Слід віддати перевагу апельсиновому напою-цитрус не тільки допоможе перебити тягу до сигарети, але і допоможе значно знизити нікотинову інтоксикацію.

Рекомендується обзавестися цікавим хобі. Нове захоплююче заняття допоможе зайняти вільний час і забути про сигарети. Можна записатися в спеціальний клуб, який відвідують інші вагітні жінки. Це може бути гурток з в’язання, плетіння або курси ліплення або малювання.

Якщо, незважаючи на прийняття відповідних заходів, майбутня мама не може самостійно побороти нікотинову залежність, то настійно рекомендується звернутися за допомогою до психолога.

В ідеалі рекомендується відмовитися від куріння мінімум за рік до планованого зачаття. За цей період організм очиститься від нікотину, шкідливих смол та інших шкідливих компонентів сигарет, налагодиться робота всіх його систем.

Чи кидати палити під час вагітності.

Дізналася, що вагітна на 7-ми тижнях. Відразу ж кинула палити. Але перші сім тижнів викурювала по півтори пачки в день. Радилася з лікарями, одні кажуть, що дуже високий шанс, що у дитини будуть відхилення від норми, інші кажуть що нічого страшного — головне щоб після першого триместру не курили. Для мене це питання дуже важливий, тому що чоловік каже що потрібно переривати вагітність через те, що я курила перших 7-мь тижнів. Я дуже хочу цю дитину, але не хочу псувати йому життя якщо через мого куріння в перші тижні дитина може народитися відсталим.. Що порадите? Чи потрібно переривати вагітність або просто намагатися далі давати все можливе корисним харчуванням і свіжим повітрям?

До речі, це друга вагітність. Перша була запланована і малюкові 2 рочки. Під час першої вагітності вела абсолютно здоровий спосіб життя і малюк просто диво (тьху-тьху-тьху). Курити почала пів року тому.. Я читала тему в архіві про куріння під час вагітності, але там, на жаль, немає відповіді на моє запитання..

Тут говорять сам факт різкого кидання шкідливий. хоча я вважаю, що ти сама відчувати повинна.. якщо ти не відчуваєш дискомфорту, то малюк навряд чи його відчуває! так що не морочитися.

зи. тільки не кидайтеся тапками — я курила до останнього.. у мене сутички були, А я на нервах курю-у-у в віконце! знаю, це не правильно.. повторювати мої подвиги нікому не раджу.. малюк у мене здоровенький!

дві мої подруги і не думали кидати курити під час вагітності, навпаки збільшили кількість сигарет, без них говорять зовсім погано себе почували. так ось дітки у них здоровіше, ніж у мене некурящої, хворіють рідше, ніж моя. у однієї дитина з півтора років пропозиціями говорить, а моя в 2 роки тільки-тільки починає складу повторювати.

ІМХО. робити аборт не потрібно. Дуже багато курять і не кидають всю вагітність.

Чи можна кидати курити при вагітності?

Всім відомо, що курити під час вагітності дуже шкідливо. Але частина жінок допускають, що відмова від цієї звички може завдати додаткової шкоди, тому спроби кинути вважають не зовсім виправданими. Насправді це велика і небезпечна помилка .

Існує безліч досліджень, які доводять, що куріння є однією з найбільш важливих запобіжних причин несприятливих наслідків вагітності. Відмова від куріння на будь – якому терміні вагітності-це одне з кращого, що ви можете зробити для своєї дитини.

Комусь подібні заяви здадуться нічим не обґрунтованою банальщиною, тому розберемо відомі факти, підтверджені науковими дослідженнями.

Поширені міфи.

Міф № 1: я вагітна і курю, тому зараз немає сенсу кидати.

кидати курити під час вагітності

Факт: відмова від куріння на будь-якому терміні принесе користь для вас і вашої дитини. Вже після першого дня без сигарет дитина почне отримувати більше кисню. Це допоможе розвитку його легенів, не кажучи про безлічі інших переваг.

Міф № 2: Відмова від куріння буде занадто напруженою для моєї дитини.

Факт: кидання курити не створює додаткового стресу для вашої дитини. Під час вагітності дійсно підвищується ризик появи тривожних розладів і депресії (страждає до 30% вагітних 1 ), які можуть чинити негативний вплив на дитину і потребувати лікування. Але ці стани викликані іншими факторами, а не припиненням куріння.

Хоча зв’язок між цими психічними станами і курінням можлива, але куріння, навпаки, тільки посилює їх. Дослідження показують, що жінки з депресією і/або тривогою частіше курять і рідше кидають під час вагітності, а при цьому куріння ще й здатне погіршувати обидва цих розлади. А ось припинення куріння, згідно з великим оглядом досліджень, покращує стан психічного здоров’я, зменшує депресію, тривогу і стрес, а також покращує настрій і якість життя. 2.

Міф № 3: можна курити менше сигарет або переходити на електронні сигарети під час вагітності.

Факт: немає безпечної кількості куріння. Кожна сигарета випускає шкідливі хімічні речовини, які потрапляють до вашої дитини і впливають на ваше здоров’я. Електронні сигарети також не повністю нешкідливі. Хоча про електронні сигарети ще багато чого належить дізнатися, вагітним жінкам краще ними не користуватися. Нікотин в електронних сигаретах шкідливий для дітей, що розвиваються, а також в них є й інші шкідливі речовини, хоча і в набагато менших кількостях, ніж в тютюновому димі.

Міф № 4: куріння розслабляє мене, що корисно для мене і моєї дитини.

Факт: розслаблення від куріння – це ілюзія. Насправді вам просто стає легше через те, що ви отримали чергову дозу нікотину. Це однозначно шкодить вашому організму більше, ніж допомагає. До того ж почуття розслабленості носить тимчасовий характер, і відчуття стресу, викликане нікотиновою залежністю, скоро повернеться. Куріння прискорює серцебиття і підвищує кров’яний тиск. А також збільшує вміст чадного газу в крові, через що ваша дитина отримує менше кисню.

Міф № 5: Немає нічого поганого в тому, щоб народити дитину з більш низькою вагою.

Факт: куріння під час вагітності збільшує ймовірність народження дитини з низькою вагою. Одне дослідження, в якому вивчалися 796 вагітних жінок, навіть показало залежність між кількістю викурених сигарет і нестачею у вазі. Згідно з ним, кожна скурена сигарета за день вагітною жінкою, яка не кинула курити до сьомого місяця, призводить до втрати ваги народжується дитини на 19-24 грами. І це з урахуванням інших факторів. 3 тобто якщо будучи вагітною ви викурюєте пачку в день, то дитина може народитися легше приблизно на 400-500 г.

У дітей з низькою вагою при народженні більш серйозні проблеми зі здоров’ям, ніж у тих, хто народився з нормальною вагою. Ці проблеми можуть вплинути на здоров’я вашої дитини зараз, протягом усього його дитинства і в зрілому віці.

Міф № 6: кинути палити під час вагітності дуже важко.

Факт: на щастя, це не так. Переважна більшість жінок вдається кинути палити на ранніх термінах вагітності. Згідно з відносно невеликим американським дослідженням, цьому сприяє поява відрази до смаку або запаху тютюнового диму у більшості вагітних. 4 але не варто також і забувати про з’явилася сильну мотивацію, так як за статистикою жінки з незапланованою вагітністю кидають палити або зменшують кількість сигарет приблизно на 15% рідше. Крім того, ВООЗ визнає, що погана поведінка щодо свого здоров’я, таке як куріння, є наслідком життєвих обставин. Тому якщо жінка живе в стресі через навколишнє оточення, то їй буде важче кинути. 5.

Але на жаль, знову не закурити після вагітності може бути складно. Більше половини жінок, що кинули, повертаються до куріння протягом перших чотирьох місяців після пологів. Причини цього не до кінця вивчені, але до основних факторів відносять наявність кращого партнера або члена сім’ї, вираженість нікотинової залежності і низьку надбавку у вазі під час вагітності. 5 Ще за однією з версій, згідно з тим же вищезгаданим дослідженням про огиду до смаку і запаху, відновлення куріння відбувається, так як сприйняття смаків і запахів просто повертається в стан до пологів.

Міф № 7: я курила під час моєї останньої вагітності і у мене була здорова дитина, так що наступна дитина теж буде здорова.

Факт: кожен раз, коли ви курите під час вагітності, піддаєте ризику здоров’я своєї дитини. Якщо ви курили і мали здорову вагітність в минулому, то це ніяк не означає, що наступна вагітність теж буде здоровою.

Чи є які-небудь негативні наслідки при відмові від куріння під час вагітності?

Що не заперечують дослідники, так це можлива надбавка у вазі. Жінки, які кидають палити під час вагітності, набирають більше ваги, ніж ті, що продовжують курити.

Хоча насправді основна проблема не в тому, що може з’явитися тимчасовий зайву вагу, а в занепокоєнні з цього приводу, яке може заважати позбутися від шкідливої звички. Як показало американське дослідження, жінки, які більше стурбовані збільшенням ваги після припинення куріння, можуть рідше кидати палити під час вагітності або залишатися абстинентними (відчувати залежність) в післяпологовий період. 6.

Наскільки безпечні і ефективні засоби від куріння при вагітності?

Медикаментозні засоби.

Ліки, що допомагають кинути палити і допустимі при вагітності (при узгодженні з лікарем), включають нікотинову замісну терапію (НЗТ), бупропіон і варениклін. Електронні сигарети, що містять нікотин, також застосовуються деякими курцями, щоб уникнути куріння тютюну.

Нікотинова замісна терапія – НЗТ) — це застосування засобів, які містять нікотин, але випускаються в іншій формі (пластирі, жуйки, льодяники, інгалятори та ін.), завдяки чому в них немає інших шкідливих речовин. Є недостатньо доказів для підтвердження безпеки та ефективності НЗТ при вагітності . Хоча, згідно кокрановскому аналізу досліджень, застосування НЗТ збільшує показники припинення куріння до кінця вагітності приблизно на 40%, але є дані, що свідчать про те, що коли потенційно упереджені випробування виключаються з аналізу,то НЗТ виявляється не більш ефективною, ніж плацебо. 7 вважається, що жінки, які викурюють менше п’яти сигарет в день отримають більше користі від поведінкової терапії, ніж від НЗТ, в той час як курці з більш високою нікотиновою залежністю виграють від застосування НЗТ. Бупропіон-антидепресант і препарат FDA категорії C під час вагітності (тобто виявлені побічні ефекти на тваринах), з доведеною ефективністю при припиненні вживання тютюну і без відомих побічних ефектів для плода . Основні фармакокінетичні переваги бупропіону полягають у здатності захищати плід від впливу нікотину. Також його прийом, крім зменшення тяги до куріння, пов’язаний з полегшенням симптомів депресії і підтриманням ваги, що може бути особливо привабливо для жінок, які переживають за набір зайвих кілограмів після відмови від куріння. Хоча збільшення ваги після припинення прийому цього препарату аналогічно іншим засобам від куріння. Варениклін — також препарат категорії C при вагітності, але з невідомою безпекою і ефективністю для вагітних жінок . Зате серед інших категорій людей (що не відносяться до вагітних) варениклін довів ефективність для довгострокового припинення куріння і має кращі показники в цьому плані, ніж тільки НЗТ або бупропіон. Адекватні випробування безпеки та ефективності все ще необхідні серед вагітних.

Варто відзначити, що Національна служба охорони здоров’я Англії не рекомендує бупропіон і варениклін, при цьому добре ставиться до НЗТ 8 . Але описи і висновки про бупропіон і варениклін бралися також з надійних джерел.

Засоби, яких краще уникати.

Наступні медичні препарати були недостатньо вивчені або мають низьку ефективність або безпеку під час вагітності, через що не рекомендуються FDA в цей період.

Клонідин-антигіпертензивний препарат (від високого тиску), ефективність якого при киданні палити не завжди перевершує плацебо. Через такого побічного ефекту, як зниження артеріального тиску, вимагає постійного спостереження за його показниками. Нортриптилін-трициклічний антидепресант, який може зменшувати симптоми відвикання від нікотину (наприклад, депресії). Хоча він і показував ефективність при припиненні куріння і обмежена кількість побічних ефектів, але безпека при вагітності невідома. Цитизин – Табекс) — найдоступніший засіб в боротьбі з нікотиновою залежністю, згідно ВООЗ, яке є частковим агоністом нікотинових рецепторів. Цитизин показав, що він в 4 рази ефективніше плацебо. Побічні ефекти аналогічні описаним вище засобам: головний біль, безсоння, дратівливість, нудота, занепокоєння. Але випробування його безпеки під час вагітності ще проводяться (в 2018 р очікувалося початок фази III), тому поки він не може бути рекомендований вагітним. 5.

Електронні сигарети.

Електронні сигарети дозволяють вдихати нікотин через пари, а не дим. Звичайні сигарети доставляють нікотин разом з тисячами шкідливих хімічних речовин. Але по собі нікотин відносно нешкідливий.

Електронні сигарети не виробляють смоли і чадний газ – два основних токсичних компонента тютюнового диму. Чадний газ особливо шкідливий для дитини, що розвивається в утробі матері. Пар від електронної сигарети також містить деякі потенційно небезпечні хімічні речовини, але їх там набагато менше, ніж в сигаретному димі.

Електронні сигарети досить нові, і про них ще не все відомо. Однак сучасні дані вказують на те, що вони набагато менш небезпечні, ніж куріння тютюну.

Якщо застосування електронної сигарети допоможе вам кинути палити, то це набагато безпечніше для вас і вашої дитини, ніж продовжувати вдихати тютюновий дим. 8.

Переваги відмови від куріння під час вагітності.

Відмова від куріння відразу ж дасть свої позитивні результати для вас і дитини. Шкідливі гази, такі як окис вуглецю та інші токсичні хімічні речовини, будуть виводитися з організму. Коли ви кинете палити:

Знизите ризик ускладнень при вагітності та пологах. Будете мати більше шансів на більш здорову вагітність і більш здорову дитину. Зменшіть ризик мертвонародження. Дитина з меншою ймовірністю народиться занадто рано і зіткнеться з додатковими проблемами з диханням, харчуванням і здоров’ям, які часто присутні у недоношених дітей. У дитини буде менше шансів народитися з недостатньою вагою: діти жінок, що палять в середньому на 200 г легше, що може викликати проблеми під час і після пологів. Наприклад, вони, швидше за все, мають проблеми з збереженням тепла і більш схильні до інфекцій. Ви знизите ризик смерті від зупинки смерті з незрозумілих причин, також відомому як синдром раптової дитячої смерті.

Відмова від куріння зараз також допоможе вашій дитині в подальшому житті. Діти, чиї батьки курять, частіше страждають від астми та інших серйозних захворювань, які можуть потребувати стаціонарного лікування.

Чим раніше ви кинете палити, тим краще. Але навіть якщо ви припините в останні кілька тижнів вагітності, це принесе користь вам і вашій дитині.

Пасивне куріння також шкодить вашій дитині.

Якщо ваш партнер або хтось інший, хто живе з вами, курить, їх дим може вплинути на вас і дитину як до, так і після народження. Вам також може виявитися важче кинути палити, якщо поруч знаходиться курець.

Пасивне куріння також може знизити вагу дитини при народженні і підвищити ризик синдрому раптової смерті. Діти палять батьків частіше потрапляють в лікарню з бронхітом і пневмонією протягом першого року життя. 8.

Як ви кинули палити під час вагітності.

Доброго часу доби! Така проблема курю з 14 років, дізнавшись про вагітність , кинула, проте через 2-3 тижні знову почала. нерви, особисті проблеми, постійна лайка зробили свою справу. курити хотілося так, що на стінку лізла (хоч якось заспокоїтися. алкоголь не дозволяю) звичайно ж не витримала, стала по-тихеньку курити, по кілька сигарет в день, більше/менше в залежності від зовнішніх напрягів. Ніхто з родичів не знає, думають, що я не курю.. А Я курю і розумію, яка Я скінчена егоїстка і. Читати далі →

Всім привіт, вчора я дізналася від своєї подруги дуже хорошу новину. Вона вагітна 14 тижнів..проте. Читати далі →

Дівчата на вашому форумі перший день. Тема не для засудження. Курю дуже довго, ось дізналася що вагітна намагаюся кинути і не можу, навіть не можу три сигарети викурити, вдень тримаюся три сигарети а під вечір практично одну за однією, якщо не купую починаю думати тільки про це. І відволікалася, і книги читала і все одно не можу. Знаю що є жінки які курять і все нормально, а буває і ні. Як мені хоча б скоротити кількість сигарет Читати далі →

Всім доброго час доби. У мене перша вагітність, мені 27 років. Дитина дуже бажаний і довгоочікуваний, ставили поганий діагноз, говорили що взагалі не зможу мати діток, але ось сталося диво. А разом з ним і прийшло постійне відчуття тривоги і страх. Страх що щось може піти не так, що дитинка буде не такий як все, що не зможу стати хорошою мамою. І ще постійна тривога, що то може трапиться, живу на південному сході України. Ну і найголовніша проблема, соромно. Читати далі →

Цікаво хто курив або курить під час вагітності як дітки?або на якому терміні все таки змогли кинути?і чи можна різко кидати? Читати далі →

Якщо чесно, то до того, як я завагітніла, то курила два роки. Однак, як тільки дізналася про те, що стану мамою, то відразу кинула курити. У мене є кілька подруг, хто курив під час вагітності, діти у них народилися здоровими, але ризикувати не хотіла. Адже здоров’я своєї дитини набагато важливіше, ніж якась сигарета. Не розумію тих, хто курив під час вагітності, як вони себе почували, коли розуміли, що у них в животі росте маленька дитина, а вони з сигаретою в. Читати далі →

Як завжди лежу читаю ББ) я забрела в тему про шкідливі приички) Почитала пости про куріння, і очі на лоб полізли. Читати далі →

Я ось трохи курю під час вагітності,в першу вагітність взагалі відразу як дізналася кинула курити,а зараз не можу,ну ось прям не можу,мені аж хочеться курити!»Тільки не треба писати хто тобі важливіше?»важливіше мені дитина. є ще хтось курить тут? Читати далі →

Давно збиралася написати, але було соромно чи так-так,курилка я страшна Курю досить давно і саме противне,що мені подобається. Читати далі →

Рік тому я працювала в лікарні за фахом медсестра, у відділенні патології новонароджених і недоношених дітей. Завжди дивилася на курців, під час вагітності дівчат і годуючих мам, з докором. Сама я теж не ангел, курила з 13 років(((( але завжди ловила себе на думці, що ніколи не буду курити вагітна, що обов’язково кину. І ось вона вагітність. Я кинула. ну або майже. Як сказати, я не курю, але ввечері не можу себе утримати від однієї затяжки(((((( після робочого дня, мені. Читати далі →

Дівчата, як ви ставитеся до куріння під час вагітності та грудного вигодовування? І курите ви при дитині? Я написала вірш на цю тему і мені хотілося б знати, що ви думаєте. Курила Марина Денель (присвячую всім матерям, що палять. ) Вона курила, курила, курила, дивуючи курінням всіх! На весіллі в туалеті курила: її мати охороняла гріх! Вона курила-курила завжди: і, коли малюка чекала — під серцем сина носила, і курячи його народила! Курила, курила, курила; Курила-чоловіка чекала! У. Читати далі →

Курець з мене ще той. Балуюся з 14 років, разом стаж пустощів 21 рік. Особливе навантаження на легені була, звичайно, під час п’янок. В інший час 1-2 сигарети в день. Читати далі →

До вагітності курила дуже довгий час,чоловік довго просив кинути всякими способами (сам він не курить,іноді коли вип’є) умовлянням я не піддавалася=( як тільки дізналася,що вагітна на моє щастя почався страшний токсикоз і запах сигарет я не могла переносити, тому з цією жахливою звичкою я розлучилася. 6 місяців я навіть не згадувала про них,потім почалося до смішного мені почалися сниться сни,що я курю і мені це так подобається і я від цього отримую таке задоволення(звучить звичайно дико),Я розумниця не піддалася впливу і. Читати далі →

Як я вже раніше писала, звістка про мою вагітність ввела мене в стан ступору і боротьби одночасно. Боротьби з тим як треба і як я звикла і хочу. Звичайно я розуміла, що є мами, які всю вагітність курять і народжують ТТТ абсолютно здорових дітей і все таке. А є, які до бер і під час вели абсолютно здоровий, я б навіть сказала мега здоровий спосіб життя ( виключення алкоголю за рік до планування, дієти і тому подібні речі) і в. Читати далі →

Всім привіт! Перший раз прошу поради у незнайомих людей з приводу своєї сім’ї. Читати далі →

Хоча всім добре відомо, що куріння шкідливо для всіх, і особливо небезпечно для дітей, деяким матерям дуже важко повністю відмовитися від куріння. Сьогодні Міжнародний день відмови від куріння і це прекрасний привід розібратися, чи можна курити під час грудного вигодовування і наскільки важливо вберегти дитину від пасивного куріння. Читати далі →

Я кинула курити 4 роки тому, з першою вагітністю! Було дуже важко, просто не виносимо, з тих пір, не курила ніразу! Але ось всі подружки, які кидали на час б.- закупили. Реально все! Деякі через більше 5 років.. Кажуть-теж не думала що коли то закурю! Я навіть запереживала-невже, це не виліковно. І рано чи пізно мене знову потягне. Проголосуйте будь ласка, якщо самі не курите, або не кидали, за якого небудь знайомого, якого згадайте! Скільки він не курить? Або. Читати далі →

Привіт шановні передплатники і читачі! Вибачте за те, що так довго не писала статті, були свята, і так продовжуємо. Оскільки ви вагітні, ви МОЖЕТЕ кинути палити, вживати алкоголь і їсти суші. На додаток до цього, переймайте 15 звичок вагітної жінки, щоб спокійно пройти цей етап: подбайте про себе: не соромтеся попросити поступитися вам місце в громадському транспорті або в черзі. Робіть покупки через Інтернет: замість стояння в черзі, краще побільше гуляйте на свіжому повітрі. 2. Застосовуйте крем проти розтяжок во. Читати далі →

Курити не можна! Деякі майбутні мами переконані, що якщо вони давно курять, то під час вагітності кидати цю шкідливу звичку не має сенсу. І навіть виправдовують свою завзятість в цьому питанні нібито рекомендаціями деяких лікарів. Кидати курити треба хоча б за півроку до настання вагітності. У дітей, чиї мами до і під час вагітності курили, вже є синдром залежності. Куріння в період вагітності породжує проблему маловагих дітей. Такі діти гірше вчаться в школі, у них високий ризик раптової дитячої смерті, коли. Читати далі →

Я більше не можу. постійно нудить від сигарет. хочеться варт прям. голова кругом!я не завзятий курець, але і соромно зізнатися під час вагітності не змогла кинути(((було погано. а тягнуло, не повірите тягнуло. Жахливо хочу кинути.Витримую до вечора максимум, а потім прям бігом!Курю приблизно п’ять років. по 5-6 сигарет в день. Може був у кого то хороший досвід по киданню?Або як в приказці » курити кинути легко,сам багато разів пробував!»Ален Карра читала!не допомогло..фігня якась. Читати далі →

Мене реально це бісить! Навіть коли мені говорять про те який у мене чудовий чоловік. Почну спочатку. Читати далі →

Дівчата, хто курив до вагітності або під час ? Як вдалося кинути? що допомогло? Читати далі →

Куріння на ранніх термінах вагітності.

Минулого тижня дізналася про свою вагітність. Відразу ж кинула курити в одну годину! УЗД сьогодні поставили термін . 9 тижнів. Виходить, що весь цей час, всі 9 тижнів я курила. І один раз з чоловіком пили пиво. Підкажіть, хто з вас курив і на якому терміні ви кинули? Які дітки народилися? Дуже переживаю (((((

Експерти Woman.ru.

Дізнайся думку експерта по твоїй темі.

Коротина Світлана Юріївна.

Лікар-психотерапевт. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Мартинова Ірина Вікторівна.

Психолог, Консультант. Спеціаліст з сайту b17.ru.

кидати курити під час вагітності

Шелудяков Сергій.

Психолог, клінічний психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Гавло Єлизавета Андріївна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Зінов’єва Наталія Юріївна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Дяченко Олена Володимирівна.

Психолог, Гештальт-терапевт в навчанні. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Слободяник Марина Валеріївна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Глинчикова Олена Вікторівна.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

Нікуліна Марина.

Психолог. Спеціаліст з сайту b17.ru.

кидати курити під час вагітності

Трифонова Марія Анатоліївна.

Раз кинули, то це вже добре. Не переживайте.

Автор, не переживайте. Повірте, півсвіту так зачали і народили. Все у вас буде добре!

деякі всю вагітність курять і нічого.

навіть добре. Він тепер знає, як добре жити і як погано!

Ну ви ж час назад не перемотати. Або нового дитини закладете раз цього зіпсували? :)) Головне далі не шкодити, все буде ОК.

Та немає тут стандартних ситуацій. Все індивідуально. Хтось курить і п’є всю вагітність, а дитина народжується нормальним. Комусь достатньо раз випити і закурити, щоб отримати проблеми. Подруга курила всю вагітність, дитина народилася нормальним, зараз йому 15 років, ставлять астму, лікарі сказали, що це результат куріння матері в вагітність. Краще припиніть психувати, ви все одно нічого вже не зміните, а ваші психи на дитину погано позначаться.

я кинула в 12 тижнів, пила вино пару раз на місяць по келиху. дитина народилася здорова, міцна і дуже красива:). дівчинка лежала зі мною в пологовому будинку, так вона всю. бер-ость прокурила, перед пологами від хвилювання викурила 5 сигарет, коли води відійшли))))) дитина, хлопчик-диво, дуже красивий ребятенок. автор, і у алкоголіків часом народжуються здорові діти, а здорових-навпаки. тому раз на раз не доводиться.

у мене знайома всю вагітність курила-дівчинка астматик тепер.Хтось курить і нічого. Не вгадаєш.

все у вас буде добре!не накручуйте себе))

Спасибі вам всім велике за підтримку. Тепер мені на багато спокійніше. Буду вірити, що все буде добре.

Я знаю дівчину-курила до вагітності, і під час вагітності себе не обмежувала зовсім! Звичайно, оточуючих це шокувало-все її повчали і лякали всякими історіями, але дитина народилася здоровою і все чудово. Не переживайте.

моя подруга курила під час вагітності. Дитині зараз два роки. До цього все було добре зі здоров’я. Але нещодавно їх відвезли в лікарню з нападом астми. Наслідки куріння. То що ви кинули добре. легкі ніби як формуються пізніше. Тому ризику астми напевно у вас немає. Не паліть і коли народите.

Я курила і випивала, дізналася про вагітність в 5 тижнів, відразу кинула, все нормально (ТТТ!) Насправді дуже мало, хто заздалегідь планує зачаття, веде супер-здоровий спосіб життя.. Найчастіше саме так як ви багато і вагітніють)) головне-кинути відразу ж і ні в якому разі не слухати Тупі поради, що не можна відразу кидати курити і т. п., а також історії з серії «курила всю вагітність — народилася дитина, здоровіше всіх разом узятих!»Це все повна***, і хто це говорить-нехай продовжує переконувати себе в цьому, а наслідки не обов’язково в пологовому будинку повинні вилізти.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

Моя подруга сама лікар, вона не курила ніколи, чоловік не курить, взагалі немає курців в оточенні, а у обох її діток астма. Навіщо погрожувати, та ще анонімно?

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

ну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.

Дізналася що вагітна але не змогла кинути палити. зменшила і перейшла на найлегші сигарети. Народила дочку їй 7 років вже і ніякої астми немає. Від цього нікуди не денишся. якщо ви самі не курите то поруч темболее не повинно бути палять адже пасивне куріння ще гірше, а якщо гірше для тебе значить і для дитини, а як ми розуміємо ми ж всерівно за 9 місяців цим дихаємо. так що якщо неможете кинути скоротіть до самого мінімуму.

Гостьну ви і курки. печально. наслідки куріння вилізуть не відразу, готуйтеся, курці, до довічної астми у вашої дитини. А це дуже серйозне захворювання.У мене мати, курила коли була мною вагітна, мені 22 роки і я не разу не чим серйозним не хворіла і за все своє життя не була в лікарні,мамина мама курила при 2 беременностяхи мама моя здорова і дядько,моя мачуха курила при 2 беременностя брату зараз 17 він здоровий як бик і не курить і сестрі рік і 5 місяців а вона взагалі здоровей нас всіх узятих,це не дивлячись на те що батько мачухи асматік і мати батька асматік.У мене термін 5 тижнів і лікарі говорити різко брасать не вкоем випадку не можна, Я курити стала менше, але брасать напевно не буду.Так що це чисто індивідуально і ви не маєте право оскаржувати людей,мабуть самі з цим не стикаючись. Вибачте мене заздалегідь. Але моя думка така: люди які говорять як ви (що моя бабуся курила, мама курила під час вагітності і всі здорові) це люди які слабовільні, не можуть кинути палити і заспокоюють себе такими історіями. Моя мама теж курила під час вагітності мною, я народилася здоровою, і до сих пір не скаржуся. І я курю з 15 років, і мені було дуже важко кинути, ноя кинула. І взагалі я вважаю так: якщо я вип’ю і покурю трохи при вагітності (тому що хочеться) то зовсім погано мені не буде, але я якщо я цього і не зроблю а перетерплю, мені гірше вже точно не стане. Тому я віддаю перевагу 2-е. Краще сигарету замінити на фрукти і корисні вітаміни, А раз на раз не попадається як у вашої бабусі і мами. А з приводу не можна різко кидати-це взагалі брет. (це чисто моя думка)

Я знаю дівчину-курила до вагітності, і під час вагітності себе не обмежувала зовсім! Звичайно, оточуючих це шокувало-все її повчали і лякали всякими історіями, але дитина народилася здоровою і все чудово. Не переживайте.

Я з першим сином курила всю вагітність, не змогла усвідомити, що він страждає всередині мене, народився прекрасні, здорова дитина, навіть до невропатолога не ставили на облік жодного разу, всі показники були в нормі і ідеальні, але . через деякий час у вушній раковині виявили невелику деформацію. після численних обстежень поставили діагноз: внутрішньоутробне каліцтво. І пояснили, що це саме від куріння! У моєї дитини тільки маленька дірочка у вушній раковині, а у кого-то не буде ніжки, ручки, нирки і т.д. просто нам пощастило, що відбулися таким ось деффектом. Багато наслідки спливуть лише з роками. Треба пам’ятати, що куріння під час вагітності впливає на формування органів, кожна клітинка в підсумку стане чимось, і нікому невідомо, який саме орган буде пошкоджений і в каой формі. З другим малюком я не курила ні до, ні під час вагітності, ні поки годувала грудьми, проте він народився дуже неспокійним, зубки у нього все як один гнилі, лікарі стверджують, що це може бути від куріння батька або від пасивного куріння матері. Зараз чекаю третього, коли дізналася, що вагітна, була в жаху, т.к. півроку тому закурила знову. Тепер кину звичайно, але минулий досвід мене відверто турбує.

віслюку численних обстежень поставили діагноз: внутрішньоутробне каліцтво. І пояснили, що це саме від куріння! ____________це що за діагноз такий?)))))))) казкарка Анастасія якась.

Драстуйте! Брала Діані 35 протягом 3 місяців, закінчила 10 Квітня, 23 і 24 квітня був статевий акт, дуже хочеться малюка. Цикл 28 днів,БТ вище 37, збільшилася груди.Вожможна чи вагітність?

у мене батьки були алкоголіками і курцями і ми з братом здорові народилися а третя дитина померла в 10 місяців з головою що то було. нас вони кинули коли нам було по 3 і 2 роки в інтернат. мій брат не курить і не п’є тільки по празникам і блогодоря дружині дуже сувора. а я курю і випити люблю. щяс вагітна на 3 тижні пити довно не п’ю а курити так і не змогла кинути курю з 11 років. дурочка послухала 9-ти класниць. і зараз шкодую про все. мені 28. а брату 29.