день відмови від куріння

День відмови від куріння 2019.

На Землі цілих два міжнародних дні, присвячених боротьбі з курінням-Всесвітній день без тютюну (31 Травня) І Міжнародний день відмови від куріння, який відзначається щорічно в третій четвер листопада. Перша з цих дат встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1988 році, друга з’явилася навіть раніше – в 1977 році, за рішенням Американського онкологічного товариства.

Статистика повідомляє, що кожна десята жінка в Росії-курить, а 50-60% чоловіків завзяті курці. Незважаючи на зусилля організацій охорони здоров’я, не так вже й багато людей кидає палити, не допомагає навіть ризик смерті: куріння і захворювання, які воно викликає, щороку вбивають близько мільйона росіян. Це куди більше, ніж від СНІДу, аварій на дорогах або вживання важких наркотиків.

Щороку величезна кількість грошей витрачається на те, щоб роз’яснити шкоду куріння, розробити нові методи позбавлення від залежності і донести до населення вже існуючі. У той же час, тютюнова індустрія витрачає мільйони, щоб провокувати людей купувати більше, дорожче і регулярніше. Але не можна перемогти куріння, з одного боку відмовляючись від нього, а з іншого – спокушаючи їм.

Відмовся від сигарети, адже давно не в моді це. У моді свіжість, спорт, здоров’я. Стався до себе з любов’ю!

Будуть світлими бажання, буде легким нехай дихання, бадьорість духу, натхнення в День відмови від куріння!

«Н ет» — сказав Ти сигареті: перестав шкодити планеті, свіже повітря — краса, в легенях стала чистота.

Навчи тепер іншого, як тримати просте слово, від звички відмовитися і поганим не здатися!

Розкажи тепер ти дітям про всі гидоти, про ці, розкажи про страшну шкоду про небезпеку сигарет!

Всіх сьогодні вітаю не калічити Я бажаю, ні природу, ні себе, кинь палити ти назавжди!

Вітаю з Міжнародним днем відмови від куріння! Бажаю всім відмовилися від згубної звички і тим, хто збирається-міцного здоров’я — повні груди свіжого повітря, ідеальну посмішку і чудового настрою! Ви зробили правильний вибір! Пишаюся вашою силою волі і рішенням бути здоровими! Всього Вам хорошого!

Відмовся від сигарети! Відразу дзвінкі монети в кошелечке задзвенять, а купюри зашуршат.

Круто зможеш заощадити, багато собі дозволити. Підсумую: кинь палити, і почнеш в достатку жити!

Сигарету кинь негайно, забудь про свій тютюн, нехай сьогодні буде перший твій здоровий день, ось так.

Нехай не валить дим клубами, Кашель злий не сміє бити,Посміхнися-но краще з нами і кидай скоріше курити!

Куріння-шкода і куріння — зло, всі жителі знають про це, Хочу я сказати, що тобі пощастило, коли в руки не брав сигарету.

Але якщо трапилася така біда, і є в тобі тяга до паління, тебе я прошу, відмовся назавжди, щоб стати в сотні разів здоровіше!

Сьогодні ми курінню всім світом скажемо » ні!», Спробуємо один день прожити без сигарет.

Тютюновий дим зникне, Легко зітхне планета, і буде вдячна вона за день нам цей.

Один день чистим повітрям дихати ми з вами будемо і скажемо всім курцям: «курити кидайте, люди!»

Скільки треба залізної волі, скільки треба сталевого терпіння, щоб, рятуючи своє здоров’я, просто зробити відмову від куріння.

Я тебе з цим днем вітаю і хочу поділитися порадою — щоб жити, про хвороби не знаючи, не бери ніколи сигарету.

Нікотин-жахлива отрута, що ж ти куриш все підряд? Кидай шкідливу звичку, загаси швидше сірник, Сигарету поламай, йди просто — погуляй!

Давайте всі сьогодні скажемо » ні » курінню, що здоров’я губить. Живе нехай кожен багато років, і добре у нас нехай все буде.

Геть недопалки і тютюновий дим з його уїдливим томленьем, щоб кожна мить здоров’я приносив, а також щастя, радість і везіння.

Кинь зараз же сигарету, відмовся ти від неї, адже здоров’я збережеш Ти, Легким буде добре!

Свіже повітря потрапить, чистим буде кисень, Кашель відразу ж піде, організм твій заспіває.

Для тебе сьогодні день, навіть якщо тобі лінь, голосно крикни слово «ні», уклади ти свою обітницю.

Сили волі на шляху, щоб сигари всі пішли, щоб звичка припинилася, всі мрії здійснилися!

Календар кидає палити.

В процесі відмови від куріння в організмі відбувається безліч змін. Надати самому собі психологічну допомогу в період адаптації-головне завдання курця. Прості, але ефективні способи контролю шкідливої звички полегшують боротьбу із залежністю. Заняття спортом, корекція харчування, фармакологічні засоби, пошук нових захоплень, сеанси психотерапії – основа лікування. Але, як і всі життєві процеси, позбавлення від згубної звички вимагає планування. Календар, що кидає палити по днях наочно показує, що змінюється в організмі під час відмови від сигарет. Докладне пояснення причин фізіологічних і емоційних метаморфоз допомагає отримати позитивний результат в строго визначені терміни.

Зміст - як кинути палити

Навіщо потрібен календар курця?

Куріння-патологічна залежність, в основі якої лежить схильність до швидкого формування негативних звичок. Психологічний аспект визначає і способи лікування. Неможливо без чіткого плану скласти ефективну терапевтичну схему. Календар некурящого допомагає щодня досягати поставлених цілей, мотивуючи людину досвідченим шляхом перевірити викладену інформацію. Формування твердості намірів, нових, здорових звичок, задоволення банального цікавості, в кінцевому підсумку і призводить до позитивного результату.

Календар кидає курити знадобиться на всіх етапах відмови від небезпечного пристрасті, починаючи від бажання кинути і закінчуючи збереженням стабільної ремісії.

Підготовчий етап.

Організм починає відчувати стрес вже при появі думки»пора кидати курити». Вихід із зони комфорту завжди загрожує неприємними відчуттями. Психологи радять використовувати календар-щоденник в якості моральної підтримки. За тиждень до передбачуваної дати повної відмови від куріння, рекомендується провести підготовчі заходи з обов’язковим записом. Сюди входить:

читання мотивуючої літератури; перегляд відео по темі шкоди куріння; складання особистого списку причин, за якими обов’язково треба відмовитися від вживання нікотину; визначення всіх негативних факторів, що провокують бажання закурити. Це можуть бути стресові ситуації на роботі, відсутність фізичної активності, наявність домашніх проблем, зловживання слабоалкогольними напоями (пиво, енергетики), тісне спілкування з курящими людьми; виявлення всіх можливих способів усунення зовнішніх подразників; підключення до процесу рідних людей – прохання зберігати лояльність, уникати недоречних жартів, не курити в присутності кидає людину, утриматися від з’ясування відносин; усунути з побутового життя всі нагадування про сигарети – провести генеральне прибирання, перепрати речі, викинути запальнички, прибрати попільнички.

Перший тиждень.

Підготовчі роботи залишилися позаду. Настав перший день нового життя. Вже через 20 хвилин після останньої викуреної сигарети спостерігаються позитивні зміни в роботі внутрішніх органів. Зокрема, нормалізується тиск і частота серцевих скорочень. Щогодини без нікотину покращує фізичний стан і навпаки, змушує емоційно страждати. Розуміння причин фізичних змін, допомагає прийняти труднощі і успішно пройти найскладніший етап адаптації – перший тиждень без нікотину.

Після закінчення 24 годин без сигарет, з організму повністю виводиться вуглекислий газ, легені насичуються киснем, скорочується на 10% ризик серцевого нападу. Людина відчуває прилив сил, присутні радісні емоції, засновані на гордості за свій подвиг. Виникає помилкова ейфорія»це ж так просто». На фізичному рівні відчувається легке запаморочення, збудження і порушення сну.

На другий день поліпшується нюх і смак. Нервові клітини починають відновлюватися. З організму частково виводиться нікотин. Все ще зберігається стан ейфорії від прийнятого рішення. Бажання закурити мінімальне. Але до кінця дня з’являється дратівливість і нервозність. Стає важко визначити, що хочеться на даний момент – спати, гуляти, їсти?

Відсутність нікотину викликає підвищене сечовипускання, посилюється або, навпаки, пропадає апетит, при нормальній фізичному навантаженні з’являється задишка і сухий кашель. Проблеми зі сном посилюються.

Відео — день відмови від куріння (Відео)

До кінця третього дня повністю розслабляються бронхи, поліпшується якість дихання, обсяг легенів збільшується, відзначається приплив енергії. Тяга до нікотину знижується на клітинному рівні. Позитивні зміни людиною не сприймаються на тлі погіршення емоційного стану. Нервозність наростає, відбуваються часті зриви, що виражаються в причіпках до оточуючих людей, незначного тремору пальців. Сон важкий, з частими перервами, симптоматично порівняємо з безсонням.

Фізично людина відчуває деяку втому від постійної тривоги, з’являється тяга до солодкого, солоного, гострого – всім продуктам з яскраво-вираженим смаком. Може з’явитися печія, помірні болі в животі. При нахилах і різких рухах відзначається прискорене серцебиття і запаморочення.

На четвертий день приходить в норму кровообіг. Тривають відновлювальні процеси в системі шлунково-кишкового тракту і легенів, метаболізм прагнути до природних показників. Перистальтика кишечника знижується, в більшості випадків через неконтрольованого харчування, бажання постійно їсти. Причому людині не достатньо легких перекусів фруктами або свіжими овочами, упор робиться на харчовий «сміття» — газовані напої, чіпси, сухарики.

Емоційний стан в цей період характеризується млявістю, притупленням почуттів. Позначається втома перших трьох днів. Людині властиво хандрити, жаліти себе через дрібниці, нерідко бувають сльози без причини. Проблеми зі сном купіруються тільки за допомогою седативних засобів. Неврівноваженість провокує шум у вухах, підвищення артеріального тиску, напади голоду. Можлива поява набряклості на обличчі і кінцівках.

На п’ятий день відмови від сигарет приходять в тонус судини, заживають мікротріщини на мові, почалося відновлення клітин бронхів. Психологічне самопочуття стає гірше. День вважається критичним. Саме на цьому терміні 70% курців зриваються. Психологи рекомендують повністю обмежити спілкування із зовнішнім світом і спробувати подолати складний рубіж самостійно в домашніх умовах.

Відволіктися можна їжею, бажано корисними продуктами. Смакові рецептори частково відновлені, тому їжа набуває всю палітру ароматів. Цитрусові фрукти, сири, м’ясні вироби здатні по-справжньому здивувати, особливо якщо людина страждала багаторічною залежністю. Фізичний стан в нормі, за винятком кашлю і відчуття грудки в горлі.

Оновлюється кров. В організмі вперше з’являються клітини без вмісту нікотину. Спостерігається посилене вироблення слизу в легенях, що провокує «мокрий» кашель. Брак отруйних речовин призводить до дисфункції жовчного міхура і дванадцятипалої кишки. У цей день зазвичай з’являється діарея і нудота. Погане фізичне самопочуття провокує негативні процеси в ЦНС. Занепадницький настрій, плаксивість, підвищена дратівливість на межі з агресивністю – типові симптоми «відміни».

Відсутність збалансованого харчування призводить до тремору кінцівок, слабкому тику століття, зниження апетиту. Людина постійно відчуває почуття спраги. Відчуття грудки в горлі зберігається і посилюється. У відхаркувальний слизу можуть спостерігатися незначні домішки крові.

До кінця тижня завершується нікотинова «ломка». Найскладніший етап пройдено. Організм в може функціонувати без отруйного нікотину, запускаються природні процеси регенерації. Організм все ще ослаблений. Спостерігається порушення стільця, підвищене сечовипускання, печія, безпричинні кольки в шлунку. У цей період рекомендується вживати нежирну їжу, основний упор – на свіжі овочі, не кислі фрукти. Пити багато очищеної води кімнатної температури.

Стан людини характеризується порожнечею, усвідомленням шкідливості і безглуздості звички, на яку витрачено стільки років. На сьомий день важливо не допустити розвиток депресивного стану. Спілкування з дітьми, сім’єю, бажано в місцях, де куріння заборонено.

Другий тиждень.

До початку другого тижня людина відчуває прилив сил і гордість за виконану роботу. Гарний настрій, підкріплене відмінним самопочуттям, мотивує продовжувати розпочате. Тканини внутрішніх органів насичені киснем, завдяки нормальному кровообігу. З’являється відчуття «летить ходи». Функція легенів поліпшується на 30%. Підтримати позитивний стан-головне завдання другого тижня відмови від куріння.

На восьмий день позбавлення від шкідливої звички продовжують відновлюватися нюх і смакові рецептори. Сторонні запахи, які людина просто не відчував за димовою завісою, можуть викликати, як приємні асоціації, так і відторгнення, аж до нудоти і блювоти. Варто подбати про мікрокліматі в будинку, створити сприятливу «чисту» атмосферу. Так само утриматися від відвідування кафе швидкого харчування, місць великого скупчення людей.

Підвищений апетит і вивчення давно забутого смаку продуктів можуть спровокувати збільшення маси тіла. Не допустити заїдання дратівливості важко, але можливо з підтримкою близьких людей. Легка їжа знімає більшість проблем восьмого дня-безсоння, агресивність, пригніченість і помірні болі в шлунку.

При дотриманні умов раціонального харчування, нормалізується функція шлунково-кишкового тракту. Вироблення ферментів шлункового соку наближена до нормальних показників. Триває регенерація в легенях і бронхах. Кровотворення проходить в здорових умовах. Людина відчуває складнощі з самозайнятістю. Звільнене від сигарет час представляє справжню проблему. Більшість зривів цього періоду відбувається не стільки в силу бажання закурити, скільки під впливом зовнішніх факторів. Вживання ранкової кави, перекури на роботі, виконання домашніх справ без звичної сигарети стають болісними.

У відновлювальний процес підключається імунна система. Всі сили організми йдуть на виведення токсинів з легенів. Відмова від куріння сприймається позитивно, не викликає тяжких думок. Запах сигарет вперше викликає огиду, нудоту. Присутність курців сприймається агресивно. Виникає бажання нав’язати свій спосіб життя всім оточуючим.

Триває відхаркувальний кашель, але в більш м’якій формі. У слизу присутні жовтуваті або сіруваті грудочки, що мають неприємний запах. Лікарі рекомендують пройти Лор-обстеження і пройти медикаментозний курс лікування.

Імунна система «тестує» всі органи життєдіяльності. Оновлюються метаболічні процеси, поліпшується функція надниркових залоз і щитовидної залози. На тлі гормональної активності знижується апетит, що призводить до виведення токсинів і зайвої рідини з організму.

Психологічний стан залишається нестабільним. З’являється бажання перевірити, чи дійсно сигарети викликають нудоту. Особливо небезпечний період у жінок в період менструального циклу. Відзначається помірний головний біль, незначний тремор кінцівок, внутрішнє напруження.

Відновлені кровоносні судини і лімфосистема позначилися на зовнішньому вигляді. Шкіра набуває здорового відтінку. Йде синюшність під очима, пропадає вугровий висип, пори скорочуються. З боку нервової системи спостерігається часткова стабілізація. Відновилася перистальтика кишечника. Стілець і сечовиділення приходять в норму.

Оновлюються клітини шкіри. Людина залишається задоволеним своїм відображенням в дзеркалі, візуально відзначаючи поліпшення зовнішнього вигляду. На тлі стрімких регенераційних процесів в глибинних тканинах шкіри і внутрішніх органів, можуть спостерігатися незначно прискорене серцебиття, легке запаморочення. Фізичний стан можна порівняти з почуттям закоханості або задоволення.

Відзначаючи явні поліпшення в самопочутті, багато людей сприймають період, як закінчення боротьби із залежністю. Помилкові відчуття можуть привести до прямо протилежного результату-зриву.

Завершується відновлення бронхіальної тканини. Кашель припинився, дихати стає легко. Блідне або повністю пропадає жовтизна пальців, зубів і мови. Психологічний стан-нормальний або відмінний. Період небезпечний високою ймовірністю зриву. Людина переконана у своїй невразливості і можливості в будь-який момент відмовитися від куріння.

Боротьба зі своїми бажаннями може привести до пригніченості, появи сонливості, апатії до оточуючих людей і подій. Симптоми цілком нормальні, легко усуваються цікавим хобі або новим заняттям.

Два тижні-переломний період в житті кожної людини, яка вирішила відмовитися від куріння. Витримати всі випробування фізичного та емоційного характеру, значить забезпечити 50% успіху в довічному позбавленні від звички.

У перший місяць закладена основа для подальшого відновлення організму. Вельми важкий період, коли одним здається, що дуже легко кинути палити, а інші продовжують в посиленому режимі боротися з пристрастю.

Кровоносні судини відновлюється в повну силу. Повертається їх нормальний тонус. Критичний стан добігає кінця, відсутня на клітинному рівні бажання повернутися до сигарет. Небезпечно бажання «випробувати» свої сили, викуривши сигарету.

Протікає кров, вільна від нікотинового впливу. Клітини функціонують як у здорової людини. Печінка продовжує відновлюватися. У наступний період швидкість відновлювальних процесів лише посилюється. Дихати стає легше, задишка менш виражена.

Наполовину знижується ризик розвитку інфаркту міокарда, ризик інсульту — на третину, також значно зменшується ризик виникнення онкологічних захворювань різних органів. Колишні курці визнають, що найскладнішим було почати процес відмови від нікотинової залежності. Однак у мільйонів людей на планеті вже вийшло кинути палити назавжди! Залиште свій коментар: of your page —>

Теза.

Важливо не піддатися бажанню викурити » всього лише одну сигарету»

Візьміть відповідальність повністю на себе! Ваше здоров’я в ваших руках!

Всесвітній день без тютюну.

Всесвітній день без тютюну (іншими офіційними мовами ООН: англ. World No Tobacco Day, араб. اليوم العالمي للامتناع عن التدخين, Ісп. Día Mundial Sin Tabaco, кит. 世界无烟日, фр. Journée mondiale sans tabac) — офіційно встановлений організацією об’єднаних Націй (ООН) Міжнародний пам’ятний день.

День відзначається щорічно 31 Травня. Проголошений у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (Резолюція № WHA42.19).

ВООЗ повідомляє про більш ніж 25 захворювань, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання) [1] . Серйозні наукові докази зв’язку раку легенів та інфаркту міокарда з курінням були наведені в багаторічному дослідженні британських вчених British Doctors Study. Наслідки шкідливої звички щорічно призводять до смерті близько 6 мільйонів чоловік у світі (з них 600 тисяч пасивних курців). За статистикою, в Росії курять близько 43,9 мільйона чоловік (39,1% населення). [1]

Всесвітній день без тютюну входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.

У США встановлено «День відмови від куріння» (англ. Great American Smokeout), який відзначається в третій четвер листопада. Він був встановлений Американським онкологічним товариством (англ. American Cancer Society) в 1977 році. [2]

День відмови від куріння.

Щорічно в третій четвер листопада в світі відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Його мета-привернути увагу суспільства до проблеми тютюнової залежності, профілактика тютюнопаління, інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Лікарі пропонують курцям хоча б на цей день відмовитися від шкідливої звички.

Такий акцент на проблемі табокуріння не випадковий, адже залежність від тютюну визнана однією з найбільш поширеною за всю історію людства і стоїть нарівні в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Звикання організму до нікотину відбувається приблизно з 2-3-го прийому. І з кожною новою дозою сила залежності зростає.

При цьому, як зазначає статистика, більшість курців вперше пробують тютюнову продукцію ще в підлітковому віці. Саме тому Міжнародний день відмови від куріння покликаний не тільки вплинути на самосвідомість тих, хто вже схильний до цієї згубної пристрасті, а й уберегти молоде покоління від бажання почати курити, адже вплив нікотину на організм є надзвичайно руйнівним і ніколи не проходить безслідно.

Куріння-одна з найбільш значних загроз здоров’ю людини.

За даними Всесвітньої організація охорони здоров’я.

Щорічно тютюн призводить майже до 7 мільйонів випадків смерті, з яких понад 6 мільйонів випадків відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 890 000 — серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму. Якщо не будуть вжиті термінові заходи, число щорічних випадків смерті до 2030 року може перевищити 8 мільйонів.

Про вплив куріння на організм.

Куріння тютюну призводить до залежності.

У курців досить швидко формується звикання до нікотину, що міститься в тютюновому листі, що обумовлює сильну потребу закурити знову і знову.

Коли людина намагається кинути палити, у нього або неї можуть бути симптоми відміни, серед яких:

* зниження концентрації уваги.

день відмови від куріння

* проблеми зі сном.

* потужна тяга до тютюну.

Крім нікотину в тютюновому диму виявляється ряд інших небезпечних хімічних речовин, таких як смоли, радіоактивний полоній, миш’як, свинець, вісмут, аміак, органічні кислоти. Випадків гострого отруєння цими речовинами практично не спостерігається в зв’язку з тим, що в організм вони надходять повільно, дозовано, проте ці речовини призводять до поступового погіршення здоров’я.

При згорянні 20 м тютюну в середньому утворюється:

* 0,0012 г. синильної кислоти;

* Близько 0,0012 р сірководню;

* 0,22 м піридинових підстав;

* 0,92 г оксиду вуглецю;

* Не менше 1 м концентрату з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну.

Багато курців вважають, що куріння сигарети з фільтром безпечно, але це не так. Якби поглиначі і фільтри забезпечували повний захист від шкідливих речовин, то вони б поглинали і сам нікотин, в такому випадку ефект від куріння не відчувався б. Курці легких сигарет також вважають, що куріння легких сигарет має мінімальний вплив на організм.

Шкода, що наноситься курінням будь-яких сигарет однаковий для всіх курців.

Крім самого курця страждають і ті, хто знаходиться навколо – так звані пасивні курці.

Тривале куріння призводить до захворювань різних органів і систем.

Якої шкоди здоров’ю в цілому завдає вживання тютюну?

Куріння збільшує ризик смерті від раку та інших захворювань у онкологічних хворих і здорових людей.

Куріння може стати причиною онкологічного процесу в будь-якому органі:

* кров (гострий мієлоїдний лейкоз)

* нирки і сечоводи.

* ротова порожнина (горло, язик, м’яке піднебіння і мигдалини)

* трахея, бронх і легені.

Куріння завдає шкоди серцю і кровообігу, збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту, захворювання периферичних судин (пошкоджені кровоносні судини) і цереброваскулярних захворювань (пошкоджені артерії, які постачають мозок кров’ю).

Окис вуглецю з диму і нікотину збільшують навантаження на серце, змушуючи його працювати швидше. Вони також збільшують ризик виникнення тромбів.

Фактично, куріння подвоює ризик серцевого нападу, стенокардії. Люди, що палять, мають подвійний ризик смерті від ішемічної хвороби серця, ніж некурящі.

Курці, які викурюють 5 або менше сигарет в день, можуть мати ранні ознаки серцево-судинних захворювань.

Якщо відмовитися від куріння.

Через рік після відмови від куріння-ризик розвитку серцево-судинних захворювань зменшується вдвічі, через 15 років ризик аналогічний ризику того, хто ніколи не курив.

У курців збільшується ризик розвитку виразки, а також раку шлунка.

Куріння може викликати рефлюкс-закид шлункового вмісту, в такому випадку кислота зі шлунка може рухатися у зворотний бік – в стравохід.

Куріння є важливим фактором ризику розвитку раку нирки, і чим більше стаж куріння, тим вище ризик.

Дослідження показали, що якщо регулярно викурювати 10 сигарет в день, то в півтора рази частіше розвивається рак нирок в порівнянні з некурящими. Якщо людина викурює 20 або більше сигарет в день – ризик збільшується вдвічі.

Куріння викликає передчасне старіння шкіри на 10-20 років.

день відмови від куріння

Відмова від куріння запобігає подальшому погіршенню стан шкіри, викликане курінням.

Куріння може привести до зниження кісткової маси і підвищення крихкості кісток. Жінки повинні бути особливо обережні, оскільки вони частіше страждають від розвитку остеопорозу, ніж некурящі.

Куріння підвищує ризик розвитку інсульту на 50%, що може призвести до пошкодження мозку і смерті.

Куріння збільшує ризик розвитку аневризми судин мозку. Це вибухне кровоносної судини, викликане слабкістю його стінки. Такий стан може призвести до субарахноїдального крововиливу, яке є одним з типів інсульту, і може викликати велике пошкодження головного мозку і смерть.

Протягом двох років після припинення куріння ризик розвитку інсульту зменшиться вдвічі, і протягом п’яти років він буде таким же, як у некурящих.

Кашель, застуда, хрипи і астма — тільки початок. Куріння може призвести до смертельних захворювань, таких як пневмонія, емфізема та рак легенів. Куріння викликає 84% смертей від раку легенів і 83% смертей від хронічної обструктивної хвороби легенів (ХОЗЛ).

ХОЗЛ, прогресуюча і виснажлива хвороба, є загальною назвою хвороб легенів, включаючи хронічний бронхіт і емфізему. Люди з ХОЗЛ мають труднощі з диханням, перш за все через звуження дихальних шляхів і руйнування легеневої тканини. Типові симптоми ХОЗЛ включають: задишку при активному стані, постійний кашель з мокротою і часті інфекції органів грудної клітини.

Ранні ознаки ХОЗЛ часто називають «кашлем курця», але якщо люди продовжують курити, то стан погіршується, що може сильно вплинути на якість їхнього життя.

Найефективніший спосіб уповільнити прогресування захворювання-припинення куріння.

Найсерйознішим наслідком куріння для органів ротової порожнини-це ризик розвитку раку губ, язика, горла, гортані і стравоходу. Більше 93% орофарингеальних раків (рак в горлі) викликані курінням.

Крім того, наслідком куріння може стати неприємний запах з рота, зміна кольору емалі зубів, запальні захворювання ясен і порушення смакових відчуттів.

Куріння може викликати імпотенцію у чоловіків, оскільки воно пошкоджує кровоносні судини, які постачають кров’ю статеві органи. Це також може вплинути на якість насінної рідини, зменшити кількість сперматозоїдів, що призведе до безпліддя.

Куріння у жінок збільшує ризик розвитку безпліддя, а також розвитку раку шийки матки.

Куріння під час вагітності має цілий ряд ризиків:

* низька вага при народженні.

* синдром раптової дитячої смерті.

Профілактика наслідків, викликаних курінням.

Профілактика тютюнопаління серед населення полягає в наступному:

* у підвищенні цін на сигарети.

* у дотриманні вікових обмежень продажу сигарет.

* у популяризації інформації про шкоду куріння серед підлітків, яку вони отримують в основному по телебаченню, зі стендів оголошень, під час публічних заходів, з повідомлень в газетах, журналах, в Інтернеті, по радіо, в кінотеатрах.

Завдання працівників шкіл у профілактиці тютюнопаління.

Вчителі, медичні працівники, психологи шкіл повинні прищеплювати дітям і підліткам розуміння цінності здоров’я і здорового способу життя. Необхідно запобігти початку куріння і сприяти припиненню куріння серед тих, хто вже курить. Рання профілактика досить ефективна, тому що тютюнова залежність ще не сформована і відсутні стереотипи поведінки.

Слід звернути увагу на мотивацію до куріння у підлітків:

* приклад дорослих і друзів.

* боязнь виявитися несучасним, не модним.

* боязнь відстати від однолітків.

· «від нічого робити».

Необхідно відзначити соціальні фактори, що впливають на поширеність нікотинової залежності серед школярів:

* ігнорування занять спортом.

* позитивне або індиферентне ставлення до куріння в сім’ї.

день відмови від куріння

* конфлікти в сім’ї.

* конфлікти за місцем навчання.

* труднощі адаптації в старших класах.

і біологічні фактори:

Лікарі всіх спеціальностей повинні інформувати пацієнтів про шкоду куріння і про способи відмови від куріння.

У жіночих консультаціях необхідно роз’яснювати про шкоду куріння вагітним, годуючим матерям. Інформація може бути представлена в усній формі, а також у вигляді плакатів.

Як тільки ви припините курити, ваше здоров’я покращиться, і ваш організм почне відновлюватися.

Знайте! Куріння скорочує життя чоловіка приблизно на 12 років і життя жінки приблизно на 11 років.

Кожна сигарета, яку ви курите, шкідлива!

© УПРАВЛІННЯ ФЕДЕРАЛЬНОЇ СЛУЖБИ З НАГЛЯДУ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ І БЛАГОПОЛУЧЧЯ ЛЮДИНИ ПО КРАСНОДАРСЬКОМУ КРАЮ , 2019.

Якщо ви не знайшли необхідну інформацію, спробуйте зайти на наш старий сайт.

Розробка і просування сайту-FMF.

Поштова адреса: адреса: 350000, г. Краснодар, вул.Рашпилевская, Д. 100.

Канцелярія +7 (861) 255-11-54 прийом відвідувачів пн., вт., ср, чт. з 10.00 до 16.00 ПТ. і передсвяткові дні з 10.00 до 13.00 перерва з 13.00 до 13.48.

День відмови від куріння в 2019 році: історія і традиції.

Цей день припадає на кожен третій четвер листопада і зазвичай ознаменований проведенням різних акцій та ініціатив по боротьбі з курінням, наприклад, підвищенням обізнаності щодо зв’язку між тютюном і захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, онкологічних захворювань. Цього року Міжнародний день відмови від куріння припадає на 15 Листопада.

Згідно зі статистикою, в Росії кожна 10-а жінка курить, а серед чоловіків 50-60% завзяті курці, в деяких соціальних категоріях ця цифра досягає 95%. Згідно з даними ВООЗ куріння є причиною 85% смертельних випадків від раку легенів, бронхів, трахеї, 16% смертей від ішемічної хвороби серця, 26% смертей від туберкульозу, 24% інфекцій нижніх дихальних шляхів.

Суть Міжнародного дня відмови від куріння полягає в спробі знизити поширеність цієї згубної звички, а також залучити до боротьби з курінням представників різних організацій, соціальних верств, лікарів різних спеціальностей. Також цей день покликаний підвищити обізнаність громадян про шкоду куріння. Негативний вплив куріння очевидно і більшість росіян вважають його шкідливою звичкою. Однак, здатні боротися з нікотиновою залежністю лише деякі.

Незважаючи на активну антипропаганду куріння значимість його згубного впливу на здоров’я розуміють далеко не всі.

Про шкідливі речовини, що входять до складу тютюну, ми запитали у Дар’ї Халтуриної, завідуючої відділенням профілактики факторів ризику ФГБУ «Центральний науково-дослідний інститут організації та інформатизації охорони здоров’я» МОЗ Росії, співголови Російської антитютюнової коаліції.

«Тютюновий дим містить понад 7 тисяч речовин, з 250 шкідливих і більше 70 доведених канцерогенів. Серед них такі вбивці і канцерогени, як монооксид вуглецю (чадний газ), нікотин, ціаністий водень, акролеїн, діоксид азоту, тютюнові N-нітрозаміни, піридин, квінолін та інші отрути. Ще в 1964 році американськими вченими в тютюні був виявлений радіоактивний ізотоп полоній-210. Протягом 20-25 років курець в середньому отримує 40-50 рад», — зазначає Дарина Халтуріна.

«До найбільш ефективних заходів по боротьбі з тютюнопалінням, які вже прийняті за кордоном, але поки не діють в Росії, можна віднести дві. По-перше, це проста (стандартизована) упаковка сигарет. Така упаковка зазвичай має монотонний дизайн кольору хакі з страхітливими зображеннями, що попереджають про наслідки куріння: це можуть бути уражені внаслідок куріння людські органи, наприклад, легені, зуби, серце. На упаковці заборонено розміщення будь-яких привабливих зображень, які будуть естетично привабливі для досвідчених і потенційних курців. По-друге, підвищення частки акцизу в ціні пачки до 70%. Таке підвищення значно підвищить вартість упаковки сигарет, що зробить їх менш доступними», — говорить Дмитро Янін. «Однак, прийняття даних заходів ускладнене лобістськими зусиллями тютюнової індустрії, яка зазнала лише однієї поразки в Росії, коли був прийнятий відповідний федеральний закон. В даний час активну позицію, що просуває доведено ефективні заходи, займає тільки Міністерство охорони ЗДОРОВ’Я РФ, яке поодинці безуспішно намагається довести в уряді важливість продовження антитютюнової політики в нашій країні. Ключові документи з цього питання роками блокуються», — додав експерт.

За даними МОЗ РФ, деяке скорочення числа курців в РФ все ж спостерігається. Якщо в 2009 році в Росії курили 39,4% дорослого населення, то в 2016 році – 30,9%, що відповідає відносному зниженню споживання тютюну на 21,5% (зниження на 16% серед чоловіків і на 34% серед жінок). В результаті прийняття федерального закону Про охорону здоров’я громадян від впливу тютюнового диму і наслідків споживання тютюну, що набрав чинності 1 червня 2013 року, було заборонено куріння на стадіонах, школах, ВУЗах, лікарнях, кафе, ресторанах, магазинах, ліфтах, літаках, аеропортах, заборонені реклама і стимулювання продажів тютюну.

«В даний час МОЗ РФ розробило проект антитютюнової концепції здійснення державної політики протидії споживанню тютюну на 2018-2022 роки і подальшу перспективу», — повідомляє Дарина Халтуріна. «Ця концепція передбачає підвищення цін на сигарети та інші тютюнові вироби, а також повну заборону куріння в наступних громадських місцях:

На загальній площі комунальних квартир;

На зупинках громадського транспорту та на відстані 3 м від них;

На відстані 3 м від входів в будівлі торгових центрів;

У підземних і надземних переходах;

В особистому транспорті в присутності дітей.

Кожен може отримати безкоштовну пораду, звернувшись на державну гарячу лінію за телефоном 8 800 200 0 200».

До боротьби з нікотиновою залежністю приєдналися і зірки кіно і шоубізнесу. Серед відомих осіб, які кинули палити Данило Козловський, Володимир Машков, Евеліна Бледанс, Валерій Леонтьєв, Андрій Макаревич, Дмитро Харатьян, Олексій Збруєв, Юхим Шифрін і багато інших.

21 листопада 2019 року – Міжнародний день відмови від куріння.

день відмови від куріння

Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day ) був встановлений в 1977 році Американським онкологічним товариством ( American Cancer Society) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Щорічно цей день відзначається в третій четвер листопада.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння-привернення уваги до проблеми тютюнової залежності. У цей день влаштовуються благодійні акції, лунають листівки про шкоду куріння, проходять спортивні змагання, вікторини та інші заходи з пропаганди здорового способу життя, а волонтери роз’яснюють, які хвороби розвиваються в результаті тютюнопаління, розповідають про методи відмови від куріння.

Факти, які наводить Всесвітня організація охорони здоров’я:

У світі проживає понад 7,6 мільярдів чоловік і 1,3 мільярда з них залежні від тютюнопаління. Щорічно 7 мільйонів людей помирає від хвороб, викликаних надмірним споживанням тютюну. У світі відзначається 90% смертей від раку легенів, 75% — від хронічного бронхіту і 25% — від ішемічної хвороби серця, які обумовлені курінням. Кожні десять секунд на планеті помирає один завзятий курець. Росія займає четверте місце в світовому тютюновому антирейтингу. За даними за 2019 рік, в Росії курять 23% жінок і 60% чоловіків. Куріння і викликані ним захворювання щорічно стають причиною смерті не менше ніж 500 тисяч громадян Росії. У Росії відзначається зниження середнього віку курця. За поширеністю згубної звички серед підлітків 15-19 років Росія знаходиться на дев’ятому місці в світі: в країні курять 11,8% дівчат і 22,4% молодих людей.

Говорячи про б відмова е від куріння, не можна не згадати про нову світову проблему – вейпінг . У світі зареєстровано 35 мільйонів вейперів.

За три місяці — в період з червня по серпень 2019 року — в 22 штатах США, де електронні сигарети є найпопулярнішими , було зафіксовано 193 випадки респіраторних захворювань, викликаних курінням електронних сигарет. При цьому у пацієнтів відзначалися біль у грудях, нудота а , постійна втома, проблеми з диханням і лихоманка а . У окремих хворих було зафіксовано настільки серйозні пошкодження легенів, що вони потребували штучної вентиляції легенів. А з серпня по кінець жовтня в світових ЗМІ з’явилися повідомлення про смерть 37 вейперів в США і зафіксовано вже 1888 випадків легеневих захворювань в 24 штатах , пов’язаних з курінням електронних сигарет.

За останніми даними вчених концентрація 56 хімічних речовин , у тому числі нікотину, в рідині для електронних сигарет перевищує вміст їх у звичайних сигаретах у кілька разів. У вейперів відзначаються спазми судин, болі в суглобах, зниження імунітету. Використання електронних сигарет підвищує ризики розвитку хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), раку легенів і серцево-судинних захворювань.

Тому використовувати електронні сигарети н едопустімо, особливо підліткам, так як вони сприяють формуванню нікотинової залежності, розвитку хвороб серцево-судинної системи, лег ких та інших органів і систем .

Якщо ви курите звичайні або електронні сигарети-подумайте, чи варто це згубна пристрасть вашого здоров’я ?

21 листопада-Міжнародний день відмови від куріння.

21 листопада-Міжнародний день відмови від куріння.

Цей заклик адресований до курців не тільки заради їх власного здоров’я, але і в рівній мірі заради здоров’я їх близьких, які змушені перебувати поруч із завзятим курцем.

Тема Всесвітнього дня без тютюну 2019 р. — «тютюн і здоров’я легенів».

Проведення Всесвітнього дня без тютюну 2019 року дозволить:

підвищити обізнаність населення в питаннях різноманіття негативних наслідків впливу тютюну на здоров’я людини, зокрема: підвищення ризику виникнення раку легенів, хронічної обструктивної хвороби легень; уповільнення росту і функціонального розвитку легенів немовлят, що зазнали внутрішньоутробного впливу токсинів тютюнового диму в результаті куріння матері або її контакту з вторинним тютюновим димом; інформувати населення про те, що хімічні компоненти тютюнового диму можуть провокувати латентну інфекцію туберкульозу, а активна форма туберкульозу, ускладнена згубним впливом тютюнопаління, значно підвищує ризик інвалідності і смерті від дихальної недостатності; закликати зацікавлені сторони з різних секторів суспільства до практичних дій, пояснивши необхідність здійснення ефективних заходів зі скорочення вживання тютюну.

Інформаційно-просвітницька компанія 2019 року є приводом активізувати виконання заходів, передбачених Рамковою конвенцією ВООЗ по боротьбі проти тютюну, і заходів MPOWER, які довели свою ефективність:

Monitor-відстеження споживання тютюну і стратегій попередження тютюнопаління. Protect-захист людей від тютюнового диму, заборона куріння в громадських і робочих місцях. Offer-пропозиція допомоги з метою припинення вживання тютюну. Warn-попередження про небезпеки, пов’язані з тютюном. Enforce-введення заборон на рекламу, стимулювання продажу та спонсорство тютюнових виробів. Raise-підвищення податків на тютюнові вироби.

Корисна порада.

Як успішно кинути палити?

— Вибирайте чітку установку на відмову від куріння.

— Заручіться підтримкою близьких, колег.

— Переконайте друга (подругу) кинути палити разом з вами.

— Визначте точну дату відмови від куріння.

— Приберіть подалі попільнички, не носіть запальнички і сірники.

— Уникайте тих місць і тих компаній, де ви зазвичай курили.

— Ставте для себе тільки конкретні цілі: не курю день, не курю тиждень, не курю місяць і т. д.

— Заведіть скарбничку для» не прокурених » грошей.

— Збільште кількість споживаної рідини до 1,5-2,0 літрів на добу.

— У харчуванні віддавайте перевагу низькокалорійним і кисломолочним продуктам.

— Збільште свою фізичну активність.

— Не забувайте про такі гігієнічні процедури, як контрастний душ і тепла ванна перед сном.

— Для зменшення тяги до куріння добре допоможе жування овочів і фруктів, нарізаних дрібними кубиками.

— Зняти напругу і дратівливість допоможуть настої з валеріани і пустирника, а також прийом полівітамінів і аскорбінової кислоти.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: як тільки ви припините курити, ваше здоров’я покращиться, і ваш організм почне відновлюватися.

ВІДМОВТЕСЯ ВІД СИГАРЕТИ.

Територіальний відділ по Чорноморському і Роздольненському районах міжрегіонального управління Росспоживнагляду по Республіці Крим і місту Севастополь.

Міжнародний день відмови від куріння.

Дата в 2019 році: 21 листопада , четвер.

Немає нічого простішого, ніж кинути палити – я сам робив це сотні разів Марк Твен.

Залежні від нікотину люди зізнаються, що хотіли б кинути палити, але немає приводу або компанії. З метою просвіти про шкоду тютюну і підтримки бажаючих відмовитися від згубної звички створено всесвітнє свято.

Міжнародний день відмови від куріння відзначається кожен третій четвер листопада. У 2019 році він випадає на 19 листопада. Свято виникло в 1977 році з ініціативи Американського онкологічного товариства.

У цей день влаштовуються благодійні акції, лунають листівки про шкоду куріння, проходять спортивні змагання, вікторини та інші заходи з пропаганди здорового способу життя.

Цікаві факти.

Найскладнішими у відмові від куріння є перші три дні.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від згубного впливу тютюну на організм людини щорічно помирає близько 6 мільйонів жителів планети, 12% з яких – некурящі, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

70% померлих від ішемічної хвороби серця та інсульту – люди, що палять і вживають алкоголь.

Від куріння в Росії щорічно помирає понад 300 тисяч осіб.

Міжнародний день відмови від куріння в 2019 році.

Щорічно в світі проходить День, який покликаний скоротити кількість курців, посприяти тому, щоб кожна людина, що має таку погану звичку, задумався про ту шкоду, яку він заподіює своєму організму і оточуючим людям.

Якого числа День відмови від куріння в 2019 році.

Щороку Міжнародний день проходить в різні дати, так як закріплений за певним днем тижня листопада. Щорічно День відмови від куріння проходить в третій четвер листопада . Ви можете самостійно вирахувати дату або ж подивитися точні дати на 2019 і наступні роки в самому кінці статті.

Опис.

Історія свята почалася в 1970-і роки. Тоді він був встановлений Американським онкологічним товариством. Цей день покликаний в черговий раз нагадати всім тим, хто палить, наскільки небезпечним є їх захоплення.

У Міжнародний день відмови від куріння влаштовуються різні акції та інші заходи, в ході яких людям розповідають про шкоду куріння, наслідки, до яких може привести вживання тютюну. Багато курців навіть не замислюються над тим, до чого може привести куріння, і отримання інформації нерідко грає корисну роль в тому, що людина починає замислюватися про згубність своєї пристрасті.

Колишні і діючі курці прекрасно знають, як складно кинути звичку. Багато і раді б залишити її в минулому і почати жити здоровим життям, але зробити це не так просто. Необхідний стимул для того, щоб зав’язати раз і назавжди. Тим часом, фахівці відзначають, що найскладнішими для кидає є всього лише кілька перших днів, після чого починається полегшення і до тютюнових виробів тягне не так сильно, а згодом тяга і зовсім сходить нанівець.

Захід.

Заходи, що проводяться в цей день, спрямовані на донесення інформації до людини про шкоду куріння. На вулицях лунають листівки. На телебаченні, радіо і в пресі розповідають про наслідки, з якими може зіткнутися людина, що пристрастився до нікотину.

Щорічно від наслідків вживання тютюну гине понад 8 мільйонів чоловік. При цьому більше 7 мільйонів є курцями або колишніми курцями, і більше 1 мільйона — «пасивні курці», тобто ті люди, які не курять, але які регулярно вдихають тютюновий дим інших людей, наприклад, своїх родичів, колег, в громадських місцях.

Куріння тютюну призводить до раку легенів, хронічного бронхіту, ішемічної хвороби серця та інших серйозних захворювань. Також наголошується, що після відмови від куріння, здоров’я людини починає відновлюватися, стає легше дихати, зменшується ризик виникнення хвороб, пов’язаних з курінням, поліпшується нюх і смак, витривалість, повертається здоровий колір обличчя, поліпшується пам’ять і т. д.

У всьому світі йде активна боротьба з курінням. Для цього вдаються до самих різних заходів, починаючи від страхітливих картинок на пачках сигарет і закінчуючи забороною куріння в громадських місцях. Незважаючи на те, що динаміка лікування суспільства від згубної звички вже помітна, проблема куріння досить великої кількості людей залишається актуальною.

Міська поліклініка № 72.

Санкт-Петербурзький державний бюджетний заклад охорони Здоров’я » Міська поліклініка №72″

Послуга.

Відділення.

день відмови від куріння

Запис на прийом.

У третій четвер листопада з 1977 року за ініціативою Американського онкологічного товариства і за пропозицією Всесвітньої організації охорони Здоров’я (ВООЗ) – відзначається Міжнародний день відмови від куріння. У 2019 році він приходтся на 21 листопада.

За статистикою ВООЗ близько 63-х % всіх смертей на Землі відбувається через неінфекційних захворювань, і тютюнопаління, як фактор ризику, займає стійку лідируючу позицію.

Мета-проведення заходів в цей день, спрямованих на широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей, що сприятиме зниженню поширеності тютюнової залежності.

За інформацією ВООЗ небагато людей знають, в чому конкретно полягає ризик, пов’язаний з вживанням тютюну.

Вживання тютюну є одним з найважливіших факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин.

Від наслідків вживання тютюну щорічно гине понад 8 мільйонів людей. Більше 7 мільйонів випадків смерті відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 1,2 мільйона-серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

Вторинний тютюновий дим-це дим, яким наповнене повітря в закритих приміщеннях, де люди споживають такі тютюнові вироби, як сигарети, цигарки і кальянний тютюн. У тютюновому димі присутні понад 7000 хімічних речовин, з яких, щонайменше, 250 завдають шкоди здоров’ю, а не менше 69 — є відомими канцерогенами.

У дорослих вторинний тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця та рак легенів. У дітей грудного віку він збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та народження дітей з низькою вагою.

Майже половина дітей у всьому світі регулярно вдихають повітря, забруднене тютюновим димом, в громадських місцях.

Вторинний тютюновий дим є причиною понад 1,2 млн.випадків передчасної смерті на рік.

Щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

Безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує.

Відмова від куріння. Що відбувається в орагнізмі по днях. Теорія зривів.

Все випробувано багаторазово на особистому досвіді, Перевірено, так би мовити, на собі.

Шановні читачі, курити шкідливо і смертельно небезпечно, не паліть.

Я повністю згоден зі словами Марка Твена: «курити кинути просто, я робив це багато разів»

Отже теорія і практика відмови від куріння по днях:

1-й день відмови від куріння.

Курити хочеться, і більше нічого не хочеться. Як написано в книгах, кисень вирівнюється, організму добре. Нічого подібного, організм жорстко мається в абстинентному синдромі, мозок не знає чим зайняти руки і ноги.

Що буде якщо закурити? Буде добре, буде класно, буде думка, як добре курити.

3 дні без сигарет.

Курити начебто не хочеться, вчені кажуть-нікотинова залежність хімічної природи подолана, залишилася тільки психіка.

Стан Ламане, хочеться їсти, точніше не їсти, а щось робити, а що незрозуміло. Хочеться йти на перекур з колишніми колегами по нікотинової залежності. В голові вакуум, робити нічого не хочеться, можна просто лягти і лежати, тупо гляди в стіну. Психологічно стан незрозумілий.

Що буде якщо закурити? Перші затяжки будуть не дуже приємні, будуть думки навіщо, адже маявся цілих 3 дні, потім думка викурю одну і далі не буду курити (думка ця оманлива, можна знову записуватися в ряди курців)

7 днів без сигарет.

Ну тиждень це вже термін, організм радіє, пару кг вже наїдено, смак у їжі є, нюх тепер як у собаки, одяг не смердить, дихати легко, думка ясна. Дивлячись на палюче оточення з висоти тижневого безнікотинового утримання відчуваєш себе типу супергероєм, навіть лекції їм іноді читаєш про ЗСЖ.

Що буде якщо закурити? Перші затяжки огидні, потім запаморочення, потім частішає пульс, потім слабкість в ноги і думка в голову — навіщо. Потім друга сигарета, і купа приводів курити, і зазвичай в день зриву йде 1,5-2 пачки сигарет.

2 тижні без сигарет.

Буває, що можна несподівано чимось типу застуди захворіти, а так здоров’я пре, є плани почати ходити в спортзал, або купити великий. Зайві кілограми вже відчутні, апетит хороший, але вже контрольований. Про куріння практично як звичку забуто, але до кінця ще не віриться, що нікотинова свобода настала.

Що буде якщо закурити? Неприємне відчуття, повна гидота і фізично і морально, навіщо почав? Адже можеш же не курити! через годину після викуреної сигарети зазвичай знаходиться причина на 2-ю сигарету і знову в ряди курців.

Місяць без куріння.

Ну тут вже практично вільна людина, але дні без сигарет зазвичай ще вважаються. Організм зміцнів, вже якісь спроби занять спортом є, легкі очищені практично, голова ясна, серце кайфує, сон міцний, травлення нормалізовано, що таке печія згадуєш тільки після реклами протизжогових препаратів по телику, потенція в нормі, життя в нових фарбах.

Що буде якщо закурити? зазвичай закурюєш з геройських міркувань, типу місяць легко витримав, це взагалі не залежність, закурюється сигарета, від неї на тлі геройських думок не так гидко, і знову в ряди курців. Так як організм очищений, то ейфорії на першій пачці багато.

3 місяці без сигарет.

Це вже повна свобода, ні фізично, ні психічно сигарети більше не потрібні. Коло спілкування змінений, модель поведінки тепер некурящої людини. Якщо фізкультура увійшла в розпорядок, тобто вже перша динаміка в результатах забігів-віджимань-підтягувань. Але як виявляється-життя без сигарет не так-то й цікава, часом нахлине туга по перекуру з колегами, або сигаретка під пивко з дружбанами, або прикурити від багаття на рибалці, або як деталі успішної угоди обговорили в курилці офісної будівлі.

Що буде якщо закурити? Буде реальна ейфорія від першої сигарети, як кажуть «по кулях дасть», і після буде страшне і жорстоке розуміння, що після однієї викуреної цигарки знову хочеться курити, прям фізично буде потрібен ще перекур, і прямо всіма клітинами буде відчуватися сила залежності, і розуміння, що цілих 3 місяці минуло, і знову в чіпких лапах нікотину.

Рік без сигарет.

Як медики пишуть, найімовірніше вже помрете від удару блискавки, ніж від наслідків куріння, але процес відновлення все ще йде. Самопочуття звичайне, відчуття надздоров’я, як в перші тижні відмови від сигарет, вже немає. Звичка практично забута, про сигарети і не згадуєш. Буває присниться сон, а там куриш, думаєш навіщо?? Але не буває кинули, бувають тимчасово відмовилися.

Що буде якщо закурити? Рік не курячи закурите швидше за все під алкоголь, або просто захочеться нового чогось, або знайомство якесь підштовхне або клієнт попадеться, який тільки після дружнього перекуру договір підпише, і швидше за все після першої сигарети будуть ще. Вранці наступним прокинетеся, і будете чітко відчувати як організм реагує на вчорашнє куріння, і думати, навіщо?? І якщо поруч будуть курці, швидше за все повернетеся до лав залежних)

НЕ ЗРИВАЙТЕСЯ!!

Може кому допоможе: пробуйте займатися регулярною фізкультурою, коли вкладіть в себе 2-3 місяці роботи в залі, на біговій доріжці, на велосипеді, не важливо де і як, то перш ніж закурити першу після утримання сигарету, задайте питання: «Невже я не ціную свої працю?? Навіщо я стільки Пробіг, проїхав, проплив, прозаймався?? Не для того щоб однією затяжкою це все перекреслити? «

Всім добра! Будьте здорові, якщо знаєте свої способи боротьби, поділіться в коментарях)

Міжнародний день відмови від куріння.

Дата в 2020 році 19 листопада 2020 року, четвер святкується: в Росії і багатьох країнах світу Значення: заборона на поширення тютюнової залежності заснований: American Cancer Society (1970-і Р.). Традиції: соціальні акції, медичне обстеження.

Міжнародний день відмови від куріння відзначається 19.11.2019 р головна мета-донести інформацію до людей про шкоду, яку завдає тютюнова залежність, провести просвітницькі заходи, вплинути на самосвідомість активних курців.

Коли проходить?

Цей день відзначається щороку, в третій четвер листопада. У 2020 році всі заходи пройдуть 19 листопада.

Хто відзначає?

день відмови від куріння

Подія орієнтована на залучення здорового способу життя всього населення на планеті Земля.

Історія.

Міжнародний день відмови від куріння заснований Американським онкологічним товариством. Зараз, цей день проводиться завдяки ВООЗ. У 2003 році відбулося прийняття Конвенції по боротьбі проти тютюну під керівництвом ВООЗ і 180 країн світу до неї приєдналися.

Традиція.

Напередодні Міжнародного дня відмови від куріння в медичних установах проходять різні заходи, спрямовані на профілактику куріння серед людей. Керівництво клінік організовують консультативні та діагностичні дні, де кожен бажаючий може пройти медичне обстеження. У соціальних закладах проводяться лекторії, акції та інші заходи, спрямовані на ведення здорового способу життя. Все це проводяться на безкоштовній основі. У навчальних закладах організовують різні спортивні естафети та змагання, семінари, круглі столи та інтерактивні бесіди з учнями про шкоду нікотину, влаштовують конкурси малюнків, газет і плакатів про ЗСЖ. Біля Кабінету медичного працівника і психолога можна побачити куточки здоров’я, оформлені з даної проблеми.

По телебаченню можна побачити соціальні ролики, спрямовані на боротьбу з тютюновою залежністю. До речі, у багатьох країнах, в тому числі і в Росії існує заборона на рекламу тютюнових виробів по TV. У радіоефірах ведучі наводять статистичні дані та цікаві факти про куріння, анонсують заходи з даної теми, які будуть проводитися в тому чи іншому місті.

Цікаві факти.

На 4 місці за споживанням тютюну знаходиться Росія; 40% жителів Росії – курці; у Швеції 16% населення – курці; 55% лікарів у всьому світі є курцями. В основному це анестезіологи та хірурги; В Лаосі самий дешевий тютюн; Самий дорогий тютюн продають в Зімбабве; Бутан – країна, де відсутні курці; За даними ВООЗ 25% сигарет, які пропонують на ринку – підробка; Найбільш продаваним товаром у світі є сигарети; Щорічно помирає 600 тис. осіб пасивних курців; За статистикою кожен курець скорочує своє життя на 18 років; Відмовляючись від куріння, варто відмовитися і від м’ятної жувальної гумки; В Японії пачку сигарет можна придбати тільки в 20 років; В сигаретному димі містяться аромати лаврового листа, какао, лаванди, ванілі і рома; Тютюн – нерегульований товар; Кожну хвилину в світі купується 10 млн. сигарет; 18 днів на рік кожен курець витрачає на перекури в робочий час; Китай – лідер з виробництва сигарет; Торгова марка «Marlboro» отримало прізвисько «вбивця ковбоїв»; Музей, присвячений куріння можна відвідати в Парижі; Раніше, з допомогою тютюну лікували мігрень, зубний біль, ломоту в кістках; Існує 120 методик позбавлення від тютюнової залежності; Кожна людина здатна кинути палити; Дуже часто від куріння страждають діти, вони є пасивними курцями.

До свята «Міжнародний день відмови від куріння» залишилося:

На даному лічильнику ви можете стежити скільки залишилося днів до свята » Міжнародний день відмови від куріння»

День відмови від куріння.

Відмовитися від куріння раз і назавжди (Фото: Paul Cowan, Shutterstock)

Щорічно в третій четвер листопада в ряді західних країн світу відзначається День відмови від куріння (No Smoking Day). Він був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:

— у світі 90% смертей від раку легенів, 75% — від хронічного бронхіту і 25% — від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням;

— кожні десять секунд на планеті помирає один завзятий курець (до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди);

— у Росії курить мінімум кожна десята жінка;

— завзятими курцями сьогодні можна назвати 50-60% російських чоловіків (серед деяких категорій громадян ця цифра досягає 95%).

— куріння і викликані ним захворювання щорічно стають причиною смерті не менше ніж мільйона громадян Росії.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння-сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Куріння вважають шкідливою звичкою 47% з числа опитаних городян, залежністю — 38%, невиліковною хворобою — 9%, не змогли визначити свого ставлення до куріння — 6% респондентів.

На думку 12% респондентів кинути палити — легко, 56% вважають, що це важко, 4% вважають, що — неможливо, 28% не замислювалися про це. При цьому 21% з числа опитаних городян намагалися кинути палити, але в основному безуспішно. Про існування центрів допомоги у відмові від куріння знають 30% респондентів, не знають 70%.

Слід зазначити, що при хорошій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров’я, мало хто городяни прагнуть позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров’я або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка курити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися.

Тому в рамках Дня відмови від куріння в багатьох країнах активістами та представниками закладів охорони здоров’я проводяться різні просвітницькі, благодійні та інші заходи, покликані просвіщати населення про шкоду нікотину і способи відучення від куріння.

Міжнародний день відмови від куріння 2019: поради, як кинути палити.

Міжнародний день відмови від куріння щорічно відзначають в кожен третій четвер листопада — в 2019-му свято випадає на 21 число.

З’явився Міжнародний день відмови від куріння в 1977-му завдяки зусиллям Американського онкологічного товариства – приводом послужило зростання смертності в результаті тютюнопаління.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтримує проведення Міжнародного дня відмови від куріння — в 2003 організація прийняла Конвенцію по боротьбі проти тютюну, до якої приєдналися понад 180 країн.

Нікотиноманія або залежність від тютюну займає «почесне» місце поруч з наркоманією і алкоголізмом — за всю історію людства її визнали однією з найпоширеніших епідемій.

Тютюн, можна сказати, єдиний легальний продукт, від якого помирає половина людей, що вживають його регулярно. За даними ВООЗ, в рік помирає 4,9 мільйона чоловік від різних хвороб, пов’язаних з курінням. А при збереженні цієї тенденції від нікотину до 2020 року буде передчасно вмирати десять мільйонів чоловік.

Крапля нікотину вбиває коня.

Ця фраза відома давно, хоча деякі вчені вважають, що одна крапля здатна вбити трьох коней, а смертельна доза нікотину для людини — 50-100 міліграмів.

Курець, викурюючи в день 20-25 сигарет, за 30 років через свої легені пропускає 150-160 кілограмів тютюну — він не вмирає тому, що вводить його невеликими дозами.

Тютюновий дим, який викликає і загострює багато хвороб, діє практично на всі органи — 45% смертей, за статистикою, пов’язані прямо або побічно з тютюнопалінням.

Вчені встановили, що людина, викурюючи одну пачку сигарет, отримує в сім разів більше гранично допустимої дози радіації. А радіація тютюнового походження з іншими канцерогенними речовинами укупі сприяє виникненню раку.

Куріння також погіршує пам’ять, зір, потенцію, руйнує зуби і так далі – цей список можна продовжувати нескінченно.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video.

Тому Міжнародний день відмови від куріння покликаний звернути увагу суспільства на величезну шкоду нікотинової залежності, залучити лікарів усіх спеціальностей у боротьбу з курінням, проводити профілактичні та просвітницькі заходи.

Організатори Міжнародного дня відмови від куріння вважають, що інформування людей про шкідливий вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне вплинути позитивно на самосвідомість багатьох курців.

Багато людей намагаються кинути палити завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я і доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички.

Як кинути палити.

Кинути палити може кожен-потрібно цього лише захотіти, і Міжнародний день відмови від куріння — хороший привід для цього.

Це важливо, щоб продовжувати жити повноцінним здоровим життям, не давши якоїсь шкідливої звички взяти над собою верх.

Є багато способів впоратися з ламкою-таблетки, спрей, пластир, спорт і багато іншого.

За даними наукових експериментів, нікотиновий пластир або нікотинова жуйка допомагають кинути палити. Але це індивідуальний вибір, так як багатьом не подобається смак нікотинової жувальної гумки, хоча вона допомагає задіяти щелепу і позбавляє від бажання покурити.

Іноді експерти радять використовувати два види так званої замінної терапії в поєднанні-це важливо для людей з високою тягою до нікотину.

Деяким допомагає установка» дедлайну » — певного дня, коли людина кине палити. Але не завжди цей експеримент буває вдалий. Інші вважають, що кидати палити потрібно відразу, не відкладаючи рішення на найближчий понеділок.

Кинути палити допоможе ведення щоденника або візуальна супроводжуюча відмови від нікотинової залежності. Експерти вважають, що відмова від куріння – серйозний стрес для організму, тому на першому етапі корисно буде записувати, скільки разів на день ви курите і скільки сигарет викурюєте в цілому, щоб знизити дискомфорт і запобігти зривам.

Психологи для того, щоб кинути палити, радять застосувати метод візуалізації. Тобто процесі куріння наочно уявити, що робить тютюн з легкими, серцем, судинами, клітинами організму.

Ще один потужний інструмент в боротьбі з курінням-мотивація. Куріння стає не модним, заважає в кар’єрі, і в ряді випадків ці компоненти допомагають людям кинути палити.

Наркологи радять.

Для того, щоб кинути палити, потрібно, в першу чергу, відмовитися від кави і алкоголю. Замініть їх на чай і соки, зустріч з друзями, що палять відкладіть на час.

Про своє рішення повідомте кращим друзям і запропонуйте теж кинути.

Кидати палити потрібно відразу-викиньте сигарети з життя. На другий день у вас збережеться психологічний фактор, який потрібно буде побороти. Але, якщо відразу кинути не виходить – встановіть інтервал між перекурами, збільшуючи його щодня на годину. Через тиждень ви зможете не курити цілий день, а відповідно і кинути зовсім.

Перестаньте купувати сигарети, уникайте місць і ситуацій, в яких ви завжди курили, а також викиньте всі предмети, які нагадують про шкідливу звичку. Тренуйтеся і поступово збільшуйте навантаження.

ДО РЕЧІ, порахуйте скільки грошей на місяць Ви заощадите після відмови від куріння. Сума вийде досить кругленька-відкладіть їх і доставте собі задоволення.

Пережити цей складний період багатьом допомагають м’ятні цукерки і насіння. Пам’ятайте, чим довше ви чекаєте, тим сильніше буде залежність, а значить і кинути палити буде складніше.

Ті, хто не зміг відмовитися від згубного впливу нікотину на їхнє здоров’я, поплатилися за це життям. Цей список нескінченний, і ми сподіваємося, що ви не станете в ньому наступним…

Матеріал підготовлений на основі відкритих джерел.

день відмови від куріння

Що відбувається після відмови від куріння.

Чому багатьом так складно кинути палити? Справа в тому, що залежність, яку викликає куріння сигарет, те саме наркотичної, так як звикання виникає на фізичному рівні. Нікотин, що входить до складу тютюну, включається в обмін речовин людини, що палить. Саме тому відмовитися від куріння без допомоги фахівців так важко – деякий час після позбавлення від шкідливої звички організм перебудовується. І це проявляється не тільки в позитивних, але і в негативних моментах.

Найкраще заздалегідь знати, що відбувається з організмом після відмови від куріння, щоб бути готовим до цих проявів. Пам’ятайте: ваше рішення кинути палити допоможе оздоровити організм і підвищити якість Вашого життя в цілому.

Позитивні сторони відмови від куріння.

Відмова від сигарет покращує ваше здоров’я:

збільшується обсяг легенів-точніше, повертається до рівня обсягу здорової людини; кров краще насичується киснем; нормалізується кровообіг; з організму поступово виводяться шкідливі речовини; серйозно знижується ризик інфаркту, інсульту, гіпертонії, інших серцево-судинних захворювань, онкологічних і легеневих патологій.

Негативні моменти відмови від куріння.

Як ми вже сказали, організм після кидання курити починає перебудовувати обмін речовин. В результаті колишній курець починає відчувати ряд неприємних симптомів. На щастя, це триває тільки перші місяці, а після нормалізації обміну речовин все приходить в норму.

Серед негативних проявів:

емоційний дисбаланс: плаксивість, дратівливість, агресивність, пригнічений настрій; порушення сну: безсоння, неспокійний сон, нічні кошмари; схильність до простудних захворювань через тимчасове зниження імунітету; неприємний присмак у роті після відмови від куріння, пов’язаний з відновленням печінки; головні болі, запаморочення; збільшення ваги, так як на тлі емоційного розладу і потреби чимось заглушити тягу до сигарет колишній курець починає більше їсти.

Що відбувається в організмі протягом першого року після відмови від куріння?

Варто відзначити, що зміни в організмі після відмови від куріння у кожного проявляються по-різному: хтось проходить весь шлях позбавлення від шкідливої звички легко, без будь-яких негативних моментів, а комусь доводиться справлятися з досить інтенсивним дискомфортом.

Нижче ми опишемо найбільш типові, часто зустрічаються наслідки відмови від куріння.Вони спостерігаються у більшості наших пацієнтів.

Перші 14 днів без сигарет.

Реакція організму на відмову від куріння найінтенсивніше проявляється в перші два тижні після відмови від тютюну. Всі з’являються в цей час симптоми – це наслідок так званого нікотинового голодування: організм очищається від нікотину, але при цьому процеси, в яких брав участь нікотин, ще не перебудовані.

Ми детально, по днях, опишемо нижче емоційні та фізичні прояви, які будуть супроводжувати відмови від куріння, і зміни в організмі в цей час.

Потім симптоматика вже не буде змінюватися щодня. Колишній курець звикає до нормального стану, і зміни не будуть такими яскравими і помітними, як в перші дні. Тому далі ми будемо описувати наслідки відмови від нікотину.

Перший день.

На початку шляху людина, яка намагається кинути згубну звичку, відчуває емоційний підйом, сповнений рішучості позбутися залежності і впевнений в майбутньому успіху. На цьому тлі тяга до нікотину відсутня або легко блокується силою волі, відволіканням на інші справи.

У крові поступово знижується вміст чадного газу і, навпаки, зростає вміст кисню. Людина відчуває, що стало легше дихати, надлишок кисню може навіть викликати невелике запаморочення. Для багатьох курців зі стажем ця легкість дихання стає відкриттям.

У деяких спостерігається зниження апетиту, слабкість, виникає невелика тривожність. Можливі труднощі із засипанням або проблеми зі сном.

Досить часто рекомендується вести щоденник для фіксації всіх етапів процесу позбавлення від залежності.

Другий день.

Починаються симптоми нікотинового голодування. З’являється сильний кашель і задишка.

Миготливий епітелій легенів починає відновлювати свої функції. Знижується продукування мокротиння. Запалена слизова оболонка кишечника починає регенеруватися . Знижується апетит, можуть виникати несильні болі в животі. Можливі прискорені позиви до сечовипускання.

У психологічному стані змін майже не відбувається. Людина як і раніше на підйомі, але з’являється легка дратівливість, яку досить просто придушити зусиллям волі. Допомагають прийоми самонавіювання, постійні нагадування собі – для чого було прийнято рішення кинути (одужання).

Сон часто тривожний, через нервозність і нав’язливих думок можуть бути проблеми з засипанням. Протягом дня може відчуватися сонливість.

Третій день.

Підвищується тонус кровоносних судин, поліпшується кровопостачання серця і головного мозку. Починається регенерація слизової бронхів, нормалізація роботи підшлункової залози.

Фізична тяга до сигарет трохи знижується. Поки ці зміни непомітні, оскільки відбуваються на клітинному рівні.

Шкіра стає сухою, починає лущитися, можуть утворюватися невеликі прищики (сухі).

Посилюється апетит, з’являється (або посилюється) тяга до солодкого. Може турбувати печія.

У деяких з’являється шум у вухах, запаморочення, відчуття, що «стискається» серце. Посилюються симптоми психологічної залежності. Колишній курець стає все більш нервовим, йому складно сконцентруватися на чомусь, думки весь час повертаються до сигарети.

Чверть.

Запаморочення до цього часу зазвичай проходять, нормалізується кровопостачання мозку. Але як і раніше турбують шум у вухах і скачки артеріального тиску. Можуть набрякати обличчя і пальці.

Триває кашель; часто у людини з’являється відчуття, що в горлі стоїть в’язкий слизовий кому – останнє означає, що в бронхах відбувається перебудова системи продукування бронхіального секрету.

В емоційному плані знижується агресивність, йде пригніченість. Багато пацієнтів на цьому етапі говорять про те, що очікували більш серйозних проявів нікотинової ломки.

Сон поки ще тривожний, поверхневий. Зберігається підвищений апетит, тяга до певних продуктів.

П’ятий.

Триває регенерація дихальної системи, нормалізація функціоналу бронхів і легенів. Але клубок у горлі як і раніше відчувається, а при кашлі може виділятися темна слиз.

До цього часу від емоційного підйому першого дня вже мало що залишається. З’являється ризик зриву, якому додатково сприяє погіршення самопочуття. Важливо пам’ятати, що це переживають всі кидають палити, і багато – цілком успішно.

З поверхні язика починають зникати невеликі мікротріщини. Відновлюється сприйняття смаку.

Шостий.

Продовжує нормалізуватися робота шлунка і підшлункової залози. Часто з’являється підвищена спрага, а разом з нею – і прискорене сечовипускання. У деяких з’являється гіркота в роті, хворобливі відчуття в області печінки. Апетит знижений.

Багато хто відзначає в цей період пітливість, сухість у роті, тремтіння рук, нудоту.

Кидає палити стає нервовим, агресивним, іноді плаксивим. Емоційну реакцію викликає будь-яка дрібниця, знижується самоконтроль. Можна порадитися з лікарем і почати приймати заспокійливі препарати.

Сьома.

Організм перебудовується на роботу без нікотину, хоча ще триває виділення слизу при кашлі, а також до сих пір не пройшло відчуття грудки в горлі. Можуть бути епізодичні порушення стільця. П лохо сприймається жирна їжа (може виникати печія), але в цілому апетит підвищується. Шкіра залишається сухою і лущиться.

«Синдром відміни» проявляє себе спустошенням. Кидає курити відчуває, що куріння було для нього не стільки фізичною потребою, скільки важливим ритуалом. Щоб уникнути зриву краще прибрати всі предмети, які можуть хоч якимось чином нагадувати про куріння.

Восьмий.

день відмови від куріння

Повертається нюх-відбувається активізація пригноблюваних в період куріння нюхових рецепторів. За рахунок цього стають яскравіше і різноманітніше запахи, їжа здається набагато смачніше і приємніше. Апетит підвищується і можливий набір зайвої ваги.

Іноді повертаються запаморочення, викликані падінням артеріального тиску.

Емоційний стан все ще нестабільний. Хоча агресивність і дратівливість знижуються, кидає палити може бути пригнічений, розгублений, його турбує підсвідоме почуття втрати. Це наслідок психологічної залежності від сигарет.

Можуть зберігатися порушення сну, наприклад, безсоння.

Дев’ятий.

Процес кровотворення істотно поліпшується. Нормалізується стан слизової шлунка. Можуть турбувати болі в животі, порушення стільця, печія. У цей період імунітет особливо знижений, і організм схильний до алергій і застуд.

Тютюновий дим викликає огиду, але в той же час в оточенні курців можливий зрив – під зовнішнім впливом. У цей період найкраще уникати курців, «курилок» та інших провокуючих ситуацій.

Десятий.

Внутрішня мотивація падає, тому зараз кидає палити дуже потрібна підтримка і підбадьорення близьких, оточення. Людина насилу переносить курців поруч людей.

Починається відновлення імунної системи. Триває кашель. Якщо під час кашлю відокремлюються згустки світло-жовтого або сірого кольору, потрібно обов’язково звернутися до отоларинголога. Кашель можна пом’якшити теплим питтям.

Одинадцятий.

В організм надходить більше кисню, через що можуть виникати запаморочення, тремтіння пальців рук, боліти голова.

Зберігається емоційна чутливість, запальність або вразливість з будь-якого приводу.

З’являється бажання перевірити себе, викуривши «тільки одну сигарету», згадати її смак. При цьому запах тютюнового диму викликає огиду.

Апетит як і раніше підвищений.

Дванадцятий.

Поліпшується стан шкіри, багато в чому – завдяки нормалізації кровообігу. Повертається здоровий колір обличчя.

Кашель пом’якшується, а в легенях хронічне запалення поступово сходить «нанівець». Відновлюються функції кишечника.

Нервово-психічний стан поки не поліпшується, а значить, людина ще сильно потребує підтримки близьких.

Тринадцятий.

Може виникати нездужання невизначеної локалізації, з’являється відчуття тяжкості в потилиці, слабкість. Спостерігаються скачки артеріального тиску.

Зазвичай в цей період людина прагне досягти двотижневого рубежу, тому ризик зриву не дуже високий – бажання взяти сигарету пригнічується цим прагненням.

Чотирнадцятий.

Кашель починає стихати, продовжує поліпшуватися колір обличчя, йде жовте забарвлення пальців . Все ще можуть бути присутніми вегетосудинні порушення – загальмованість, сонливість, слабкість.

Два тижні-це перший серйозний рубіж, і психологічно важливо не зірватися в цей день. Поширена помилка-вважати, що одна сигарета після 14 днів утримання не зашкодить. Насправді це може привести до зриву всього процесу відмови від куріння.

Зміни в перший місяць після відмови від куріння.

Давайте подивимося, як відновлюється організм після відмови від куріння в другій половині першого місяця.

Відчуття . Кидає палити все ще турбують запаморочення, головний біль, скачки артеріального тиску – головний мозок тепер отримує більше кисню і поки не адаптувався до цього. Кашель з відділенням мокротиння стає слабкіше до кінця місяця. Нормалізується сприйняття запахів і смаку їжі – для кидає палити це відчувається як загострення нюху і смакових відчуттів, так як раніше вони були притуплені. Можливий набір ваги, в зв’язку з поліпшеним апетитом. Так як регенерація слизової шлунково-кишкового тракту ще триває, як і раніше можуть турбувати болі в животі, запори, діарея.

Зміни в організмі . Організм відновлюється на клітинному рівні, інтенсивно виводяться шкідливі речовини, наприклад, продукти переробки нікотинових смол. Поліпшується самопочуття. Відбувається регенерація слизової бронхів.

Оновлюються клітини крові: лейкоцити – швидше, еритроцити – повільніше. Підвищується тонус судин. Завдяки цьому поліпшується імунітет, харчування тканин. Продовжує йти жовтизна з пальців, колір обличчя поліпшується.

Психоемоційний стан. Агресивність і дратівливість менше, ніж в перші дні. Психологічна залежність від куріння ще зберігається, присутні симптоми «синдрому відміни», тому емоційний стан залишає бажати кращого – пацієнт пригнічений.

Ризик зриву особливо вірогідний в стресовій ситуації, коли дуже складно контролювати свої емоції і поведінку. Також потрібно бути обережними в цьому плані в кінці місяця. У звичайній обстановці бажання викурити сигарету то приходить, то йде.

Перші півроку без сигарет.

Відчуття . Головні болі і запаморочення відступають, кашель і сухість в горлі турбують рідко. Приходить в норму сон і апетит, припиняється набір ваги. Людина відчуває себе бадьорим, активним.

І зміни в організмі. Через 6 місяців завершується повне оновлення клітин шкіри, а значить, колір обличчя змінюється в кращу сторону, йде лущення і сухість. Регенерація слизової оболонки та інших тканин бронхолегеневої системи триває весь цей час.

Тонус судин приходить в норму через 3 місяці після відмови від куріння. Клітини крові до кінця 6 місяця повністю оновлюються.

До кінця четвертого місяця стабілізується вага. Обсяг з’їдається їжі можна зменшити-вона тепер засвоюється набагато краще.

Через півроку легені колишнього курця очищаються, і в результаті збільшується їх ємність – можна «дихати на повні груди». Відновлено нормальне функціонування шлунка і кишечника. Починається регенерація печінки (з 5 місяця).

Психоемоційна сфера. Настрій життєрадісний, стабільний. Нормалізується сон. Тяга до сигарет легко пригнічується, оскільки до даного моменту являє собою лише легке бажання повернутися до знайомого ритуалу. У людини з’являються інші звички, якими він заміщає ритуал куріння. Але зриви все ще можливі при провокуючих обставинах.

Другі півроку.

У сьомий і восьмий місяць після відмови від куріння:

триває відновлення нюхових рецепторів, тому колишній курець відкриває все нові відтінки запахів і смаків; кашель стає рідкісним, так як регенерація клітин дихальної системи йде повним ходом. Ємність легенів збільшується ще більше. Йде хриплість голосу, так як відновлюються голосові зв’язки; поступово зникає жовтий наліт курця з зубів; триває відновлення клітин печінки; психоемоційний стан як і раніше стабільне і життєрадісне.

Дев’ятий місяць.

Це кризовий місяць, в який потрібно бути особливо обережним, щоб не зірватися. З одного боку, звичка до куріння ще не зруйнована повністю, з іншого – людина вже забув всі негативні сторони куріння, звик до хорошого самопочуття і у нього з’являється ілюзія, що нічого страшного і не було.

Десятий місяць.

день відмови від куріння

У цей період пацієнтам часто сняться реалістичні сни, що вони знову курять, і це залишає тяжке почуття після пробудження.

Одинадцятий місяць.

Думки про куріння приходять дуже рідко і легко відмітаються свідомістю, як щось непотрібне. Вже практично повністю зникла психологічна залежність.

Один рік після відмови від куріння.

Рік без сигарет-це серйозне досягнення. За цей період організм зазвичай настільки відновлюється, що знижується ризик розвитку інсульту (на 30%), інфаркту (на 50 %) і ймовірність раку легенів і печінки (на 80-90 %). Жінки, які завагітніли до цього моменту, можуть не турбуватися про ризик викидня – його ймовірність практично така ж, як і у некурящих.

Ризик зриву мінімальний, але варто пам’ятати про те, через що ви пройшли, щоб перейти цей рубіж. Не варто ризикувати таким досягненням заради однієї сигарети.

Як допомогти організму при відмові від куріння.

Три речі допоможуть знизити інтенсивність неприємних симптомів під час відмови від куріння і швидше відновитися. Це:

Свіже повітря. Частіше гуляйте в парках і лісі, частіше провітрюйте приміщення. Займайтеся спортом на відкритому повітрі. Це допомагає швидше очистити легені і відновити нормальну роботу дихальної системи. Спеціальне харчування . Включіть в свій раціон продукти, багаті вітамінами C, A, E, рутином – з їх допомогою нікотин швидше буде виведений з організму. Для нормалізації роботи і очищення шлунково-кишкового тракту корисний картопляний відвар, слизові відвари з лляного насіння, рису або вівсянки. Спорт. Не відразу (десь через півроку), але потрібно включити в свій розклад фізичні вправи. Це зміцнить серце, прискорить метаболізм, збільшить обсяг легенів. Крім того, вони позитивно впливають на загальне самопочуття завдяки викиду ендорфінів.

Чи потрібна Психотерапевтична допомога при відмові від куріння.

Звичайно, сила волі, цілеспрямованість і готовність до подолання труднощів можуть дуже допомогти людині впоратися із залежністю і відновленням організму після відмови від куріння. Однак тяга до сигарет, пов’язана з психологічною залежністю, все ж може зберегтися.

Деякі курці стикаються з тим, що їм доводиться повторно намагатися відмовитися від шкідливої звички. Так відбувається, коли людина повертається до неї через кілька тижнів або місяців після відмови від куріння. Лише невеликий відсоток людей дійсно може без сторонньої допомоги назавжди кинути палити. Тому вкрай важливо вчасно звернутися за допомогою до психотерапевта.

Під час консультації фахівець роз’яснить наслідки вживання смол тютюнового диму і нікотину, допоможе сформувати стійку мотивацію до припинення куріння. За підтримки лікаря курцеві буде легше подолати психологічну залежність, він навчиться виходити зі стресових ситуацій без допомоги сигарет. На сеансах фахівець використовує методики, що сприяють розслабленню, подоланню психологічного дискомфорту і зміни самопочуття, завдяки чому процес відмови від куріння проходить максимально безболісно.

В результаті при наявності бажання пацієнта, підтримки близьких і допомоги кваліфікованого лікаря у людини пригнічується бажання курити, і ефект зберігається навіть через кілька років після закінчення психотерапії.

Стаття написана під кураторством доктора наук В. В.

15 листопада – Міжнародний день відмови від куріння » > 15 листопада – Міжнародний день відмови від куріння.

Про Міжнародний день відмови від куріння.

Цей день припадає на кожен третій четвер листопада і зазвичай ознаменований проведенням різних акцій та ініціатив по боротьбі з курінням, наприклад, підвищенням обізнаності щодо зв’язку між тютюном і захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, онкологічних захворювань. Цього року Міжнародний день відмови від куріння припадає на 15 Листопада.

Згідно зі статистикою, в Росії кожна 10-а жінка курить, а серед чоловіків 50-60% — завзяті курці, в деяких соціальних категоріях ця цифра досягає 95%. Згідно з даними ВООЗ куріння є причиною 85% смертельних випадків від раку легенів, бронхів, трахеї, 16% смертей від ішемічної хвороби серця, 26% смертей від туберкульозу, 24% інфекцій нижніх дихальних шляхів. Щодня від споживання тютюну в світі гине близько 14 тисяч осіб. Куріння забирає в середньому 10-12 здорових років життя.

Суть Міжнародного дня відмови від куріння полягає в спробі знизити поширеність цієї згубної звички, а також залучити до боротьби з курінням представників різних організацій, соціальних верств, лікарів різних спеціальностей. Також цей день покликаний підвищити обізнаність громадян про шкоду куріння. Негативний вплив куріння очевидно, і більшість росіян вважають його шкідливою звичкою. Однак, здатні боротися з нікотиновою залежністю лише деякі.

Чому курцям необхідно відмовитися від куріння?

Сигарета-це маленька фабрика з виробництва різних хімічних сполук. Причому асортимент її продукції, вельми різноманітний і включає чотири тисячі різних речовин, близько шістдесяти з них провокують розвиток раку.

У курця уражаються всі системи організму, і він набуває цілий букет хвороб. Наведемо деякі з захворювань, розвиток яких провокує куріння.

Дихальна система страждає, звичайно, однією з перших. Ракові захворювання губ, ротової порожнини, мови, глотки, трахеї, бронхів, легенів вважаються пов’язаними з курінням. Наприклад, доведено-викурюють більше 50 пачок на рік (одна пачка на тиждень) отримують ризик захворіти на рак слизової порожнини рота в 77,5 разів більший, ніж некурящі.

Крім того, тютюн знижує імунітет, і курці гірше чинять опір іншим патогенним факторам (інфекцій, несприятливих екологічних впливів, виробничих факторів та ін.), частіше страждають гострими респіраторними захворюваннями, пневмоніями.

Найбільш наочним і невиліковним наслідком куріння є хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ). Люди, які страждають на ХОЗЛ, часто кашляють через велику кількість слизу, що виділяється і накопичується в бронхах, у них спостерігаються хрипи при диханні, задишка і тяжкість у грудях. При продовженні куріння ХОЗЛ прогресує і, врешті-решт, від нестачі кисню і задишки курець стає не в змозі навіть ходити або доглядати за собою. Для запобігання ХОЗЛ не починайте курити, а якщо курите-постарайтеся кинути якомога швидше. Навіть якщо ХОЗЛ вже розвинулася, відмова від куріння істотно сповільнить її розвиток і продовжить життя.

У курців уражається серцево-судинна система організму. Розвивається артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця, які частіше, ніж у некурящих людей, ускладнюються інсультом та інфарктом міокарда. Плюс не забувайте про кисневе голодування — раз кисню в крові менше, серцю доводиться потрудитися, щоб донести його хоча б до тканин. Знос серцевого м’яза в цьому випадку настає набагато швидше. При переважанні уражень периферичних судин (частіше стегнових артерій і їх гілок) розвивається судинна недостатність нижніх кінцівок, що на тлі постійної потреби у виконанні навантажень (ходьба, біг) призводить до виникнення перемежовує кульгавості – захворювання, значно обмежує працездатність людини і дуже часто на фінальній стадії розвитку приводить до гангрени ніг. Нерідко в таких випадках потрібно ампутація кінцівки для порятунку життя хворого.

Страждає травна система: якщо курець не боїться раку шлунка (за рахунок попадання метаболітів тютюнового диму зі слиною в шлунок), то печія, гастрит або навіть виразка з’являться в найближчій перспективі.

Залучення метаболітів тютюну до багатьох ланок обміну, порушує екскрецію залоз внутрішньої секреції, обтяжує і провокує приховані або початкові зміни, може сприяти провокації маніфестації цукрового діабету, дискінезії (порушення скорочувальної функції) жовчного міхура. Наслідком тривалого і інтенсивного куріння нерідко є також рак підшлункової залози і жовчного міхура.

Куріння губить Репродуктивне здоров’я. Нерідко трапляється так, що у молодих і здорових пар ніяк не може з’явитися довгоочікуваний малюк. Серед факторів безпліддя є і куріння. Токсичні речовини тютюнового диму гальмують вироблення необхідних при вагітності гормонів, ускладнюють дозрівання яйцеклітин і їх рух по маткових трубах, тому у жінок, що палять утруднено зачаття. Деякі вчені вважають, що багаторічне куріння діє на жіночий організм так само, як видалення одного яєчника. Токсини з тютюнового диму пошкоджують сперматозоїди, роблячи їх нежиттєздатними, а значить, знижують шанси на те, що хоча б один з них досягне яйцеклітини і запліднить її. Є пряма залежність: чим більше чоловік курить, тим складніше йому стати батьком!

Чому некурящі люди переконують курців відмовитися від куріння?

Куріння до тих пір є особистою справою курця, його індивідуальної шкідливістю, правом свободи вибору, поки видихається їм дим і/або дим тліючої сигарети не вдихають оточуючі його люди. Якщо він курить вдома-страждають родичі, якщо в громадському місці або на роботі – токсичний вплив диму поширюється на оточуючих.

Токсична дія на організм пасивного куріння відомо давно. Курець з сигаретою, що поширює тютюновий дим, змушує некурящого, що знаходиться з ним в одному приміщенні, пасивно курити, хоче він того чи ні.

Спочатку вважали, що тютюновий дим надає на некурящих людей лише подразнюючу дію, в тому сенсі, що у них запалювалася слизова носа і очей, відзначалася сухість у роті. У міру накопичення інформації ставало ясно, що некурящі, які живуть або працюють разом з курцями, по-справжньому піддають ризику своє здоров’я.

Найбільш конкретна інформація є щодо впливу пасивного куріння на дітей. У дітей з сімей, де один або обоє батьків курять вдома, частіше виникають простудні захворювання, бронхіт і пневмонія. Ці діти частіше хворіють в ранньому дитинстві, частіше пропускають школу і взагалі отримують менший запас здоров’я на майбутнє життя. Куріння батьків на 20-80% збільшує ризик захворювання дихальної системи, гальмує зростання легенів дитини.

Впливом на респіраторну систему дитини пасивного куріння не вичерпується його токсичний вплив на організм: навіть після підростання залишається різниця в показниках розумового і фізичного розвитку в групах дітей з сімей курців і некурящих. Якщо дитина живе в квартирі, де один з членів сім’ї викурює 1-2 пачки сигарет, то у дитини виявляється в сечі кількість нікотину, відповідне 2-3 сигарет.

Пасивне куріння або тютюновий дим на робочому місці або в житловому приміщенні вважається умовною «виробничою шкідливістю» для здоров’я. Через 1,5 години перебування на робочому місці в накуреному приміщенні, у некурящих концентрація нікотину в організмі підвищується в 8 разів, багаторазово збільшується і вміст інших токсичних компонентів.

Вплив пасивного куріння на організм може виражатися як в негайному, так і в відстроченому ефекті.

Негайні ефекти включають подразнення очей, носоглотки, бронхів і легенів. Некурящі люди, як більш чутливі до подразнення тютюновим димом, можуть відчувати головний біль, нудоту, запаморочення. Пасивне куріння на робочому місці і в побуті створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему і може провокувати загострення серцево-судинних захворювань і легеневої патології (напад бронхіальної астми).

Відстрочений (через якийсь тривалий проміжок часу) ефект пасивного куріння може виразитися у виникненні ракових захворювань дихальної системи, серцево-судинних захворювань (ішемічних захворювань судин серця, мозку, нижніх кінцівок) та інших.

Чому курцям важко відмовитися від куріння?

За статистикою, кинути палити з першої спроби виходить у менше 20% курців. Чому? Куріння-це шкідлива звичка або хвороба? Якщо це шкідлива звичка, то чому з 70% курців, які хочуть кинути палити, відмовляються від куріння тільки п’ять відсотків? Чому деяким курцям, пристрасно бажаючим кинути палити, потрібно три, а то і п’ять спроб для досягнення мети? Невже у них така слабка воля? Або вони настільки погано виховані? Відповідь проста. Куріння призводить до нікотинової залежності, яка офіційно визнана хворобою. За міжнародною класифікацією хвороб вона шифрується F — 17 і відноситься до того ж класу хвороб, що і алкогольна і наркотична залежність.

Медична допомога по відмові від куріння.

Коли ми приходимо на прийом до лікаря, нам проводять ряд досліджень, після чого призначають лікування і дають ряд рекомендацій.

Якщо курець звертається в кабінет по відмові від куріння, як проходить його зустріч з лікарем?

Перше, йому проведуть оцінку статусу куріння. Вона включає:

Оцінку ступеня нікотинової залежності. Оцінку ступеня мотивації кинути палити. Оцінку мотивації куріння. Оцінка добової інтенсивності і стереотипу куріння тютюну.

Як це робиться, і для чого це потрібно?

Оцінка ступеня нікотинової залежності проводиться за допомогою тесту Фагерстрема. Він включає в себе всього шість питань, на які дані варіанти відповідей. Обраний варіант відповідає певному балу. Склавши бали, лікар визначить, наскільки виражена залежність від нікотину у пацієнта.

0-2 — дуже слабка залежність.

3-4-слабка залежність.

день відмови від куріння

5-Середня залежність.

6-7-Висока залежність.

8-10-дуже висока залежність.

Якщо у пацієнта висока або дуже висока ступінь нікотинової залежності, йому необхідно призначення медикаментозної терапії.

Нижче наведено тест Фагерстрема, якщо ви курите, ви можете визначити ступінь своєї залежності (прочитати питання і варіанти відповідей з балами).

Питання Відповідь Окуляри 1. Як скоро, після того як ви прокинулися, ви викурюєте першу сигарету? Протягом перших 5 хвилин.

Протягом 6-30 хвилин 2 протягом 30-60 хвилин 1 через 1 годину 0 2. Чи складно для вас утриматися від куріння в місцях, де куріння заборонено? Так 1 Ні 0 3. Від якої сигарети ви не можете легко відмовитися? Перша сигарета вранці 1 всі інші 0 4. Скільки сигарет ви викурюєте в день? 10 або менше 0 11-20 1 21-30 2 31 і більше 3 5. Ви курите частіше в перші години вранці, після того як прокинетеся, або протягом решти дня? Так 1 Ні 0 6. Курите ви, якщо сильно хворі і змушені перебувати в ліжку цілий день? Так 1.

Оцінка ступеня мотивації кинути палити може бути проведена за допомогою двох простих питань: «кинули б ви курити, якби це було легко?»і» як сильно ви хочете кинути палити?»Знову-таки, як і в попередньому тесті дані варіанти відповідей і бали. Сума балів з окремих питань визначає ступінь мотивації пацієнта до відмови від куріння. Максимальне значення суми балів-8, мінімальне-0.

Питання відповіді-бали 1. Кинули б ви курити, якби це було легко? Безумовно ні-0. Найімовірніше ні-1. Можливо так-2. Найімовірніше Так-3. Безумовно так — 4 2. Як сильно ви хочете кинути палити? Не хочу взагалі-0. Слабке бажання-1. У середньому ступені-2. Сильне бажання-3. Однозначно хочу кинути палити-4.

Чим більше сума балів, тим сильніше мотивація у пацієнта кинути палити:

Сума балів більше 6 означає, що пацієнт має високу мотивацію до відмови від куріння і йому можна запропонувати тривалу лікувальну програму з метою повної відмови від куріння. Сума балів від 4 до 6, означає слабку мотивацію і пацієнту потрібно проводити подальші бесіди щодо посилення і підтримки мотивації до відмови від тютюну. Сума балів нижче 3 означає відсутність мотивації і пацієнту потрібно призначити повторний візит для проведення мотиваційної бесіди.

Необхідно враховувати, що навіть серед пацієнтів з високою мотивацією до відмови від куріння успішна відмова від куріння протягом 1 року не буде 100%. Це пояснюється тим, що у багатьох пацієнтів розвивається нікотинова залежність високого ступеня, подолання якої може зажадати декількох курсів лікування.

Оцінка мотивації до куріння проводиться за допомогою аналізу відповідей на більш складний тест. Аналіз відповідей на питання тесту дає можливість лікарю, а також пацієнту, виділити фактори, що стимулюють пацієнта до куріння, що дозволяє розібратися в причинах куріння і спланувати, як потрібно змінити поведінку пацієнта на період відмови від куріння. Пацієнта необхідно підготувати до того, що відмова від куріння призводить до деякої зміни стилю поведінки, і основним для періоду відмови від куріння повинен стати гасло: «Вчіться жити по-новому».

Оцінка добової інтенсивності куріння проводиться індивідуально, бажано з його графічним відображенням, де по осі абсцис відкладається час доби, а по осі ординат кількість викурених сигарет. Отриманий графік показує розподіл кількості викурених сигарет по годинах і часу доби. Цю інформацію лікар буде використовувати при призначенні нікотинової терапії. Якщо на графіку відзначати події, що відбуваються, то це показує, що провокує куріння, і використовувати отриману інформацію для поведінкової терапії.

Крім цього буде проведено дослідження функціональних показників організму, що включає:

оцінку функціонального стану легень; визначення функціонального стану артеріальних судин; вимірювання чадного газу в альвеолярному повітрі.

Після цього курцеві буде складена лікувальна програма, що включає поведінкову терапію, а при необхідності і медикаментозну.

Для чого призначається медикаментозна терапія?

Якщо ступінь нікотинової залежності дорівнює 7 і більше, що відповідає високому і дуже високому ступеню нікотинової залежності, то слід очікувати тяжкі прояви симптомів відміни і труднощі у відмові від тютюну. При таких станах в програми лікування необхідно включати медикаментозне лікування. У Росії зареєстровано два способи фармакологічного лікування нікотинової залежності: застосування фармакологічних препаратів, що містять нікотин, і фармакологічних препаратів, що не містять нікотин. Ефективність зазначених способів доведена.

Куди звертатися за допомогою щодо відмови від куріння?

Центри здоров’я:

1. Центр здоров’я на базі ОГБУЗ «Медико-САНІТАРНА ЧАСТИНА № 2»

Адреса: Томськ, вул. Бела Куна, 3 Режим роботи: будні дні 08:00-18:00; Субота, неділя — вихідні керівник Центру — Онюшева Валентина Іванівна контакти: 8 (3822) 64-45-47 (Реєстратура)

2. ЦБ здоров’я на базі ОГАУЗ » Томська обласна клінічна лікарня»

Адреса: Томськ, вул. Івана Черних, 96 Режим роботи: будні дні 08:00-18:00; Субота, неділя — вихідні керівник Центру — Найдьонова Надія Євгенівна контакти: 8 (3822) 64-39-60 (Реєстратура)

3. ЦБ здоров’я на базі ВДАУЗ » Міжвузівська лікарня»

Адреса: м. Томськ, вул. Київська, 74 Режим роботи: будні дні 08: 00-19: 00; Субота, неділя — вихідні керівник Центру — Кіцанова Таміла Іванівна контакти: Реєстратура (каб.404, 4й поверх), тел. 8 (3822) 55-35-48.

4. ОГБУЗ » Центр медичної профілактики»:

Індивідуальні консультації по відмові від куріння.

Адреса: м. Томськ, вул. Червоноармійська, 68 Режим роботи: будні дні 09:00-17:00; Субота, неділя — вихідні контакти: Реєстратура тел.8 (3822) 46-85-00.

Поради щодо відмови від куріння.

Наводимо кілька порад тим, хто планує відмовитися від куріння:

1. Кинути палити треба захотіти самому курцеві-людина, яка відмовляється від тютюну під тиском оточуючих або обставин, відчуває сильний стрес і частіше повертається назад, до життя, що палить.

2. Почніть з мотиву (мети відмови від куріння), який допоможе прийняти рішення. Формулювання і прийняття для себе мети відмови від куріння, виділення бажаного результату може допомогти в період відмови від куріння для контролю своєї поведінки. Цілі можуть бути пов’язані зі здоров’ям або іншими пріоритетами. Як показує практика, залякувати курця хворобами або ймовірною смертю марно – люди зазвичай живуть сьогоднішнім днем і в майбутнє намагаються не заглядати. Краще визначте собі несумісне з курінням майбутнє, в яке ви підете добровільно (наприклад, почніть планувати вагітність або всерйоз займіться спортом). Нижче наведені приклади таких цілей-мотивів:

мій організм почне відновлюватися відразу ж після відмови від куріння; у мене буде більше енергії, Я буду краще себе почувати фізично; у мене будуть більш білі зуби і здорові ясна, пройде кашель і дихання стане легше; у мене знизиться ризик розвитку раку, інфаркту міокарда, інсульту, емфіземи легенів (патологічний стан легеневої тканини, що характеризується підвищеним вмістом в ній повітря), хронічного бронхіту, катаракти та інших захворювань; у мене знизитися ризик порушення фертильності (здатності до зачаття), передчасних пологів і народження дитини зі зниженою вагою; я обкурювати своїх рідних і друзів; я буду пишатися собою; я стану прикладом для своїх дітей і родичів; я хочу зберегти роботу, на якій заборонено курити; я хочу відчувати себе вільним від сигарет.

3. Шукайте плюси: не треба зациклюватися на тому, що ви втрачаєте, відмовляючись від куріння. Краще подумайте про те, що тепер ви не будете страждати під час довгих авіаперельотів, зможете відвідувати будь-які кафе і ресторани без постійних пробіжок на вулицю на перекур, будете менше витрачатися на стоматолога і заощадите гроші, які раніше витрачали на сигарети. Ну, і користь для здоров’я очевидна, звичайно.

4. Ваше рішення повинно супроводжуватися обмірковуванням і плануванням життя на найближчий час. У перші місяці після відмови від куріння краще уникати ситуацій, що асоціюються з курінням, і / або придумати психологічну заміну сигареті:

виберіть день, в який ви кинете палити. Він повинен бути спокійним, без фізичних і емоційних перевантажень; приберіть попільнички, запальнички і всі сигарети; напередодні заручіться підтримкою своїх близьких і друзів. Оточення людини, що кидає палити, може надати йому велику допомогу в цьому, але також і зіграти негативну роль, значно ускладнивши спробу; знайдіть ще когось, хто хоче кинути палити. Легше кидати палити разом з ким-небудь. Запросіть знайомого курця або палючого родича кинути палити разом з Вами; змініть ритуали. Жодна сигарета не викурюється просто так-кожній дії курця відповідає свій ритуал: пауза в роботі, чашечка кави і т.д. Замініть в цих подіях прикурювання сигарети на будь – яке інше дію-це допоможе полегшити тягу до тютюну. На деякий час перестаньте виходити з колегами на перекур або приходити на відчайдушно палять вечірки – не треба провокувати самого себе; займіть рот і руки. Куріння-це більшою мірою рухова звичка, схожа на чухання потилиці або обкушування нігтів. Найпростіший спосіб виключити з цієї звички сигарету-замінити її на їжу. Щоб відмова від тютюну не перетворився на боротьбу із зайвими кілограмами, замініть сигарету овочами, низькокалорійними фруктами або жувальною гумкою без цукру. А руки займіть чотками або просто роботою замість перекуру; хваліть себе. Кинути палити не просто — це справжній вчинок, гідний сильної людини. Тому нагороджуйте себе морально і матеріально за першу добу без тютюну, тиждень, місяць. А потім некуряща життя потече непомітно, і ви несподівано виявите, що у Вас настала річниця відмови від куріння.

5. Не соромтеся звертатися за допомогою. Якщо самостійно кинути палити не виходить, не соромтеся звернутися до фахівця. Нікотинова залежність-це хвороба. Адже нікому не спадає на думку називати людину «ганчіркою» за те, що у нього розболівся зуб. У будь-якому випадку, у лікаря є можливість подивитися на Вашу ситуацію з боку і знайти дієвий спосіб відмови від тютюну саме для Вас.

Сторінка підготовлена фахівцями ОГБУЗ «Центр медичної профілактики»

21 листопада-Міжнародний день відмови від куріння.

день відмови від куріння

Куріння-одна з найбільш значних загроз здоров’ю людини.

За даними Всесвітньої організація охорони здоров’я щорічно тютюн призводить майже до 7 мільйонів випадків смерті, з яких більше 6 мільйонів випадків відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 890 000 — серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму. Якщо не будуть вжиті термінові заходи, число щорічних випадків смерті до 2030 року може перевищити 8 мільйонів.

Куріння тютюну призводить до залежності.

У курців досить швидко формується звикання до нікотину, що міститься в тютюновому листі, що обумовлює сильну потребу закурити знову і знову.

Крім нікотину в тютюновому диму виявляється ряд інших небезпечних хімічних речовин, таких як смоли, радіоактивний полоній, миш’як, свинець, вісмут, аміак, органічні кислоти. Випадків гострого отруєння цими речовинами практично не спостерігається в зв’язку з тим, що в організм вони надходять повільно, дозовано, проте ці речовини призводять до поступового погіршення здоров’я.

При згорянні 20 м тютюну в середньому утворюється:

0,0012 г. синильної кислоти;

Близько 0,0012 р сірководню;

0,22 г. піридинових підстав;

0,92 г. оксиду вуглецю;

Не менше 1 м концентрату з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну.

Багато курців вважають, що куріння сигарети з фільтром безпечно, але це не так. Якби поглиначі і фільтри забезпечували повний захист від шкідливих речовин, то вони б поглинали і сам нікотин, в такому випадку ефект від куріння не відчувався б. Курці легких сигарет також вважають, що куріння легких сигарет має мінімальний вплив на організм.

Шкода, що наноситься курінням будь-яких сигарет однаковий для всіх курців.

Крім самого курця страждають і ті, хто знаходиться навколо – так звані пасивні курці.

Тривале куріння призводить до захворювань різних органів і систем.

Якої шкоди здоров’ю в цілому завдає вживання тютюну?

Куріння збільшує ризик смерті від раку та інших захворювань у онкологічних хворих і здорових людей.

Куріння завдає шкоди серцю і кровообігу, збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту, захворювання периферичних судин (пошкоджені кровоносні судини) і цереброваскулярних захворювань (пошкоджені артерії, які постачають мозок кров’ю).

Окис вуглецю з диму і нікотину збільшують навантаження на серце, змушуючи його працювати швидше. Вони також збільшують ризик виникнення тромбів.

Фактично, куріння подвоює ризик серцевого нападу, стенокардії. Люди, що палять, мають подвійний ризик смерті від ішемічної хвороби серця, ніж некурящі.

Курці, які викурюють 5 або менше сигарет в день, можуть мати ранні ознаки серцево-судинних захворювань.

Якщо відмовитися від куріння.

Через рік після відмови від куріння-ризик розвитку серцево-судинних захворювань зменшується вдвічі, через 15 років ризик аналогічний ризику того, хто ніколи не курив.

У курців збільшується ризик розвитку виразки, а також раку шлунка.

Куріння може викликати рефлюкс-закид шлункового вмісту, в такому випадку кислота зі шлунка може рухатися у зворотний бік – в стравохід.

Куріння є важливим фактором ризику розвитку раку нирки, і чим більше стаж куріння, тим вище ризик.

Дослідження показали, що якщо регулярно викурювати 10 сигарет в день, то в півтора рази частіше розвивається рак нирок в порівнянні з некурящими. Якщо людина викурює 20 або більше сигарет в день – ризик збільшується вдвічі.

Куріння викликає передчасне старіння шкіри на 10-20 років.

Кожна сигарета, яку ви курите, шкідлива!

Як тільки ви припините курити, ваше здоров’я покращиться, і ваш організм почне відновлюватися.

Щорічно в усьому світі 21 листопада відзначається як Міжнародний день відмови від куріння. Цей День встановлений з ініціативи Американського онкологічного товариства в 1977 році, і відзначається за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Причиною цього є невтішна статистика — постійно погіршуються дані з питання смертності, обумовленої тютюнопалінням. Тема Міжнародного дня відмови від тютюну 2019р. — «тютюн і здоров’я легенів».

ВООЗ повідомляє про більш ніж 25 захворюваннях, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання) . Серйозні наукові докази зв’язку раку легенів з курінням були наведені в багаторічному дослідженні британських вчених . Наслідки шкідливої звички щорічно призводять до смерті близько 6 мільйонів чоловік у світі (з них 600 тисяч пасивних курців).

Історія формування антитютюнового руху в світі: 21 травня 2003 року була прийнята Рамкова конвенція ВООЗ по боротьбі проти тютюну (РКБТ ВООЗ), що представляє собою Міжнародний договір 180 сторін (179 країн і Європейський союз). 11 травня 2008 року набрав чинності закон про приєднання Російської Федерації до РКТБ ВООЗ. У РФ відповідно до Рамкової конвенції існує Федеральний закон» Про охорону здоров’я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму і наслідків споживання тютюну » від 23.02.2013 N 15-ФЗ. Даний ФЗ регулює відносини, що виникають у сфері охорони здоров’я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму і наслідків споживання тютюну і передбачає встановлення заборони куріння тютюну на певних територіях, в приміщеннях і на об’єктах.

з вживанням тютюну пов’язано від 10 до 17% втрачених років потенційного життя; в Росії курять близько 43,9 мільйона чоловік (39,1% населення); 60,2% дорослих чоловіків в Росії курять; 60,3% постійних курців планують кинути палити.

Куріння тютюну-одна з найбільш серйозних проблем сучасного суспільства і основна причина передчасної смерті, якої можна уникнути. Смертність серед курців на 30-80% вище, ніж серед некурящих, і підвищується зі збільшенням кількості викурених сигарет.

Споживання тютюну є одним з основних факторів ризику розвитку цілого ряду хронічних хвороб, включаючи рак, хвороби легенів і серцево-судинні захворювання.

Під впливом тютюнової інтоксикації виявляються всі, без винятку, органи і тканини. Вона негативно впливає на зростаючий плід, зуби, порожнину рота, слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, функцію ендокринних залоз, обумовлює спазм судин, погіршує пам’ять і увагу, призводить до зниження розумової працездатності.

Несприятливі наслідки впливу куріння на здоров’я пов’язані, перш за все, з хімічним складом вдихуваного тютюнового диму і його високою температурою. У момент затягування загоряються тютюн і цигарковий папір, при цьому утворюється близько 1200 шкідливих речовин , в тому числі нікотин, окис вуглецю, сажа, бензопірен, мурашина і синильна кислоти, миш’як, аміак, сірководень, ацетилен, радіоактивні полоній-219 і свинець-210, що володіють канцерогенною дією і ін.елементи. Виділяються смоли, які містять 43 канцерогени, що викликають рак. І всі ці речовини потрапляють в організм курця.

Для людини смертельна доза нікотину міститься приблизно в 20-25 сигаретах. Курець не гине тому, що ця доза нікотину вводиться поступово (протягом доби), а не в один прийом, а також в результаті часткової нейтралізації нікотину формальдегідом тютюнових смол.

Нікотин, що міститься в тютюні, викликає фізіологічні та поведінкові процеси, що визначають тютюнову залежність.

Пасивне куріння не менш небезпечно, воно згубно впливає на дихальну систему, крім того, тютюновий дим — найсильніший алерген. Пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, що і любитель сигарет, незважаючи на їх малу концентрацію.

Зазвичай курці намагаються вберегти здоров’я інших від тютюнового диму, не знаючи, що 80% тютюнового диму невидимо. Люди помилково вважають, що вони захищають некурящих від тютюнового диму, курячи віддалік від інших — біля відкритого вікна, під кухонною витяжкою або на балконі з відкритими дверима. Насправді, дим переноситься назад в приміщення, негативно впливаючи на всіх знаходяться там людей, при палінні в кімнаті не допомагає провітрювання або вентиляція. Небезпечні хімікати можуть місяцями залишатися на меблях і одязі, непомітно впливаючи на здоров’я.

Відмовтеся від куріння, і це допоможе вам зберегти здоров’я на довгі роки!

Відмова від куріння по днях.

Важко відмовитися від звичок, пов’язаних з фізіологічною залежністю від певної речовини. Доводиться боротися не тільки зі звичкою, але і з власним організмом. Кинути палити-важко, оскільки організм курця з багаторічним стажем кожен день отримує певну дозу нікотину, всі системи його життєзабезпечення працюють з урахуванням цього факту.

При раптовій відмові від куріння, людина буде в перший час відчувати фізичний дискомфорт через збій метаболізму. Багато з тих, хто вирішив позбутися шкідливої звички, успішно використовують календар кидає курця, який являє собою таблицю наслідків по днях, що фіксує позитивні зміни в організмі людини, який вступив в боротьбу з сигаретою.

Протриматися 3 тижні.

день відмови від куріння

Фізіологічний дискомфорт часто є причиною повернення до згубної звички. Але це тимчасове явище, пройшовши через яке можна побороти нікотинову залежність. У деяких тяга до сигарети тримається лише на психологічній залежності. Для них куріння — не стільки споживання нікотину, скільки соціально значимий ритуал.

Важко визначити, що відбувається в організмі кинув палити: яку залежність важче побороти – фізіологічну або психологічну. Але якщо людина кинула курити, зумівши протриматися без сигарет протягом трьох тижнів, то можна вважати, що він на шляху до перемоги. У боротьбі з сигаретою можна простежити наслідки по днях.

Перший тиждень відмови від куріння.

Ефект після куріння сигарети триває протягом 20 хвилин. Потім організм починає повертатися в звичайний стан:

знижується тиск, сповільнюється серцебиття, звужуються судини.

Через пару годин з’являється активне бажання знову отримати дозу нікотину. Якщо цього не відбувається, людина починає відчувати:

легку нервозність, тривогу, неуважність.

День перший.

Людина, що кидає палити, може звернути увагу на невеликі позитивні зміни в організмі: дихання стає більш глибоким. Це перший маленький крок до очищення дихальної та кровоносної системи. Протягом першої доби після останньої викуреної сигарети активно запускає процес наповнення тканин киснем. Нерідко відзначається кружляння голови, погіршення апетиту, тривожний сон.

День другий.

Слиз в легенях виробляється в меншій кількості. Можуть відчуватися болі за грудиною. Починає нагадувати про себе нікотинове голодування. На другий день відмова від куріння викличе дратівливість і нервозність, але і гордість за добу утримання. Якщо обставини не змусять людину знову взятися за сигарету, протягом другої доби запускається процес відновлення війчастого епітелію дихальних шляхів, оновлюються клітини слизової шлунково-кишкового тракту, поліпшується нюх і сприйняття смакових рецепторів.

Спостерігається задишка, свербить шкіра, відзначається тривожність сну. Лікарі стверджують, що 2 дні без сигарет знижують ризик виникнення інфаркту в 2 рази – хороший стимул не зупинятися на досягнутому. Особливо бажана атмосфера доброзичливості з боку оточуючих людей.

День третій.

Відзначається посилене наростання нервозності. Людина відчуває болісне бажання закурити. Утруднене засипання змінюється тривожним поверхневим сном. Третю добу кидання курити знаменуються сильним підвищенням апетиту. Втрата контролю над собою загрожує зайвою вагою, але сильно обмежувати себе не варто – організм і без того переживає сильний стрес і краще дозволити собі з’їсти яке-небудь зайве ласощі як винагороду за стійкість.

На третю добу нікотин повністю виводиться, відбувається очищення організму людини, який кинув палити, в цей час максимально проявляється абстинентний синдром. Це призводить до збільшення нервозності, порушення сну і роботи шлунково-кишкового тракту. Трапляються запаморочення, нудота, печія.

Незважаючи на ці неприємні симптоми в організмі відбуваються позитивні процеси – знижується тонус бронхіол, поліпшується циркуляція повітря в легенях, посилюється приплив крові до серця і мозку. Цілком може бути, що лікар пропише приймати аспірин для розрідження крові, після чого пройде запаморочення і шум у вухах.

День четвертий.

Кровообіг наближається до нормального стану. Відзначається зниження перистальтики кишечника. Приходить в норму бронхіальна секреція. Фізіологія протягом четвертої доби, коли кидають палити, мало чим відрізняється від попереднього дня.

Зростає нервова збудливість і бажання покурити. Людина часто зривається на оточуючих. Якщо можливо, слід поставитися з розумінням до страждальця. А самому кидає можна порадити уникати джерел роздратування. Зайві стреси можуть знову змусити взятися за старе.

День п’ятий.

На п’ятий день відмови від сигарет запускається механізм активного очищення дихальної системи. Залежно від стажу курця цей етап може пройти гладко, а може супроводжуватися сильним кашлем з великою кількістю відходить мокротиння. Травна система як і раніше працює з перебоями. Лікарі рекомендують приймати в цей період сорбенти — вони прискорять виведення токсинів з організму і посприяють відновленню перистальтики.

День шостий.

Передостанній день тижня вважають днем кашлю. Триває активне виведення з легенів і бронхів, що накопичилися в результаті куріння смол і сажі. Процес супроводжується кашлем, іноді досить сильним. Не слід цього лякатися, все йде своєю чергою. Організм вперше формує лейкоцити без впливу нікотину.

Поступово відновлюється робота шлунково-кишкового тракту. Можливі різні вегетативні реакції. Бажання відмовитися від стриманості все ще сильне, але психологічно можна маніпулювати вже п’ятьма днями страждань. Мало хто захоче визнати, що зусилля були витрачені даремно.

День сьомий.

До кінця тижневого терміну очищення організму фізіологічна залежність від нікотину може вважатися вичерпаною. Організм перебудувався, продовжує відновлювати себе і не потребує нікотиновому допінгу. У багатьох системах організму починається формування нових клітин вже без впливу нікотину. Емоційний фон трохи стабілізується-людина перестає зриватися на оточуючих, але відчуває себе злегка спустошеним.

Тиждень без сигарет-значне досягнення. Перший етап пройдено. Це дійсно не просто, тому варто якимось чином нагородити себе: відвідати цікаве місце, купити давно бажану річ. Для закріплення успіхів необхідна похвала і мотивація.

Другий тиждень без сигарет.

Що відбувається далі?

8 – 9 – 10 дні.

На 8-й, 9-й, 10-й день відбудеться посилення сприйнятливості смакових і нюхових рецепторів. Людина починає відзначати поліпшення фізичного самопочуття. Фізичної тяги до дози нікотину вже немає, але переслідує відчуття порожнечі. Навалюється безпричинна туга. У цей момент у людей виникає відраза до запаху сигаретного диму аж до нудоти. Присутність курців поруч дратує. Це непогано — так легше тримати себе в руках.

Триває очищення органів дихальної системи, що супроводжується кашлем. Якщо вчасно кашлю відбувається відходження грудочок мокротиння сірого і жовтуватого кольору, слід проконсультуватися з отоларингологом і пульмонологом, щоб виключити можливість запущених патологічних процесів.

11 – 12 – 13 дні.

день відмови від куріння

Так, 11-й день знаменують позитивні зміни в гормональній системі людини. Як результат може початися зниження або набір ваги. До цього часу повністю відновлюються дрібні судини. На 12-й день відзначається поліпшення кольору шкірних покривів за рахунок якісного харчування тканин дрібними судинами. Якщо стаж куріння був не дуже значним, кашель починає відступати.

Самопочуття хороше, настрій стабілізувався, відвикання від згубної звички посилюється. Протягом 13-х діб без сигарет помітно поліпшується якість шкірних покривів. Колір шкірних покривів стає все більш свіжим. Бажання курити відступає на задній план.

День 14.

В останній день другого тижня після відмови від куріння активно відновлюється вся Кровоносна система. Стінки судин, отримуючи достатню кількість кисню, активно регенеруються, поліпшується циркуляція крові. У психологічному плані цей день є значним-не варто в якості заохочення використовувати сигарету. Одна викурена сигарета може звести нанівець всі зусилля. У психологічному плані це великий крок назад.

Що буде далі?

Наслідки відмови від куріння через 3-4 тижні починають відчуватися значним припливом енергії. Настрій переважно позитивний, і є чому — поборовшій шкідливу звичку людина має право пишатися собою. Процес очищення і відновлення триває, самопочуття поліпшується.

Триває оновлення клітин організму, сформованих без участі нікотину. Незавершений остаточно процес відновлення легеневої тканини. Третій місяць без сигарет дозволяє з повним правом вважати себе таким, що кинув — в цей період повністю проходить психологічна залежність від процесу куріння. До шостого місяця відновлюються легені.

Для людини, яка зуміла не повернутися до нікотинової залежності протягом 1 року, знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 50%, ризик заробити інсульт – на 30%. Значно знижується ймовірність онкологічних захворювань. Середня тривалість життя зростає на 14 років. Заради такої нагороди варто поборотися з нікотиновою залежністю, незважаючи на всі труднощі цього шляху.

21 листопада 2019 року планета святкує Міжнародний день відмови від куріння.

«Крапля нікотину вбиває коня» — дана фраза вже багато років у всіх на слуху. Дивно, але це практично ніяк не впливає на число курців в позитивному ключі – воно росте з кожним днем. Люди вважають за краще йти на поводу у своїй залежності, ніж піклуватися про здоров’я. Однак є свято, покликане вирішити дану проблему. Він припадає щорічно на третій четвер листопада і носить назву Міжнародного дня відмови від куріння.

Історія свята Міжнародний день відмови від куріння.

Міжнародний день відмови від куріння з’явився завдяки зусиллям Американського онкологічного товариства. Причинної тому в 1977 році послужили, ймовірно, постійно погіршуються дані статистики з питання смертності в результаті тютюнопаління. Ось сьогодні, наприклад, вони виглядають наступним чином: на планеті 90% курців гине від раку легенів, 75% — від хронічного бронхіту, а 25% стають жертвою ішемії, заробленої в результаті зловживання нікотином. Ще один перелюбний факт, від якого мурашки по шкірі: кожні десять секунд прощається з життям 1 хронічний нікотиновий наркоман. А в нашій країні кожна десята жінка «балується» сигаретами. Жахливо, чи не так? І, між іншим, є тенденція до посилення ситуації за твердженням ВООЗ.

зниження числа нікотинзавісімих; посилення боротьби з тютюнопалінням, що відбувається за рахунок залучення до лав «воїнів» не тільки лікарів, а й звичайних громадян; відповідна агітація серед населення; організація і регулярне проведення профілактичних заходів.

В даний час існують спеціалізовані центри, в завдання яких входить надання допомоги курцям в позбавленні від цієї страшної тютюнової залежності. На жаль, такі клініки є в основному у великих містах, а якщо навіть і є в провінції, то нікотинові жертви не в курсі. У даних центрах виробляють детоксикацію організму, як при алкоголізмі, але основний упор робиться на психологічну складову. На жаль, багато курців недооцінюють можливості тютюнової залежності: шкода, що наноситься організму нею – тому не поспішають розлучатися з сигаретами, а у деяких просто відсутня сила волі.

Сьогодні держава докладає неймовірних зусиль для боротьби з тютюновою залежністю населення. Відбувається нанесення відчутного удару по гаманцях курців (сьогодні пачка цигарок коштує недешево), а також прийнятий закон, що забороняє під страхом штрафу диміти в громадських місцях, в тому числі на роботі, в парках, на автобусних зупинках та ін., накладено табу на продаж тютюнових виробів особам, які не досягли повноліття. Хочеться вірити, що всі ці заходи в недалекому майбутньому дадуть свої плоди, інакше XXI століття обіцяє забрати мільярди життів хронічних курців.

Історія тютюнопаління.

Міжнародний день відмови від куріння-відмінний привід заглянути на сторінку історії.

Вчені давно з’ясували, звідки родом одна з найогидніших людських залежностей – нікотинова. В основному всі вони сходяться на думці, що початок тютюнопаління поклали американські індіанці. Саме вони стали культивувати перші рослини тютюну. Вживали ж листя останніх як засіб, що виділяє нікотиновий дим, ще 6000 років тому. Христофор Колумб в кінці XV століття став свідком процесу куріння, здійснюваного місцевими жителями. Вони згортали лист тютюну в трубочку, підпалювали кінчик імпровізованої цигарки, дим вдихали через рот, а випускали через ніздрі. Індіанці майя називали ці пристосування»сік ар». Так з’явилося слово»сигара». Тютюном же специфічні рослинні культури іменувалися за назвою провінції на о. Гаїті, де виростали: Табаго. Є версія, згідно з якою тютюнопаління було поширене ще в середовищі фараонів, і це цілком можливо, однак якщо це мало місце бути, то єгиптяни забрали свій секрет в могилу, а індіанці самостійно відкрили для себе властивості незвичайного рослини і є, таким чином, першовідкривачами в даній сфері.

Як же тютюн опинився на європейському континенті? Цим ми зобов’язані місіонеру з команди Колумба-Роману пане. Взявши з собою насіння тютюну, спритний іспанець на своїй батьківщині почав вирощувати дивовижну культуру в якості декоративної. Але дуже швидко наркотичними рослинами стали засівати цілі плантації з метою отримання курильної сировини: нюхальних порошків, просто сушеного листя. Європейці захопилися вживанням тютюну не на жарт. Вони звели його в ранг чи не священних рослин-принаймні, лікувальними властивостями наділили. Цікаво, що слово «нікотин» увійшло в тютюнову термінологію як підсумок незвичайної історії. Французький посол Португалії Жане Ніко подарував королеві Катерині Медічі насіння і листя вже відомого нам рослини в якості «засобу від усіх недуг». На знак подяки вінценосна особа нарекла новоявлене ліки «нікотином» — на честь презентував його особи.

У середні століття з тютюнопалінням почала боротися Церква. Причиною тому послужили серйозні отруєння димом. Покарання за куріння були досить жорстокі: людей стратили, замуровували живцем в стіни, садили на кол.дійсну шкоду від куріння довів в 1761 році натураліст з Британії Джон Хілл: згідно з результатами досліджень, ця згубна звичка веде до виникнення онкологічних захворювань носоглотки. Сьогодні, коли масштаби куріння збільшилися в десять, а то і в сотні разів, головним наслідком хронічного тютюнопаління є рак легенів.

Що стосується нашої країни, то в Росію тютюн завезли в XVI столітті. Масове ж ВИРОЩУВАННЯ наркотичної рослини зафіксовано в XVII столітті, місцем зосередження тютюнових плантацій стала Україна. Люди, також як і в Європі, швидко прив’язалися до нової розваги. Це призвело до протестних акцій уряду, зокрема, указ, який наказує тілесні покарання продавцям і покупцям тютюну. З приходом до влади Петра Великого всі посилення були анульовані, тому що новий правитель сам любив тютюн. З його легкої руки сьогодні ми маємо те, що маємо…

Шкода куріння.

Не можна в Міжнародний день відмови від куріння не сказати про шкоду куріння.

Зловживання тютюновим димом негативно позначається на людському здоров’ї. В принципі страждають всі системи органів, але є і пріоритетні.

Серцево-судинна — під впливом тютюнового диму капіляри і артерії набувають підвищену збудливість, збільшується їх схильність до спазмами, нерідко відбувається закупорка, скорочується частота серцебиття. Це загрожує інсультами та інфарктами міокарда. Шлунково-кишковий тракт-нікотин викликає зміна в слизовій кишечника, розвиток хронічного гастриту, виразки шлунка, витончення внутрішньої поверхні стравоходу. Дихальна-виникає хронічний бронхіт статева-чоловіча потенція залишає бажати кращого. Кісткова-погіршується зовнішній вигляд і стан зубів, нігтів, волосся, суглобів. Потові і сальні залози-порушується їх функціональність.

Курити кинути в силах кожен-потрібно лише побажати. А останнє характерно для тих, хто дуже хоче продовжувати жити, причому повноцінним здоровим життям. Не дайте якійсь звичці взяти верх над собою – ви однозначно сильніше. Беріть себе в руки і бережіть своє здоров’я! Приєднуйтесь до святкування Міжнародного дня відмови від куріння!

Міжнародний день відмови від куріння.

Міжнародний день відмови від куріння. Як кинути палити назавжди?

Залежність від тютюну-Нікотиноманія визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства, яка стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Міжнародний день відмови від куріння проводиться за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка в 2003 році прийняла Конвенцію по боротьбі проти тютюну. До неї приєдналися 180 країн, у тому числі Грузія і Росія. Тютюн є єдиним легальним продуктом, від якого помирає половина людей, регулярно його вживають. За даними ВООЗ, від різних хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 4,9 мільйона чоловік на рік. При збереженні існуючих тенденцій до 2020 року нікотин буде щорічно призводити до передчасної смерті десяти мільйонів чоловік.

Мета.

Міжнародний день відмови від куріння покликаний звернути увагу людей на величезну шкоду тютюнової залежності, залучити в боротьбу з курінням лікарів всіх спеціальностей, проводити профілактичні та просвітницькі заходи. Організатори святкування вважають, що широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців.

Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я і доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.

З метою привернення уваги громадськості до негативних наслідків куріння тютюну щорічно відзначаються дві дати, присвячені цій проблемі — 31 травня (Всесвітній день без тютюнового диму) і третій четвер листопада (Міжнародний день відмови від куріння).

Про шкоду куріння.

Фраза» крапля нікотину вбиває коня » відома давно, хоча деякі вчені вважають, що ця крапля здатна вбити не одну, а трьох коней. А смертельна доза нікотину для людини становить 50-100 міліграмів. При викурюванні в день 20-25 сигарет за 30 років курець пропускає через свої легені 150-160 кілограмів тютюну і не вмирає тільки тому, що вводить його невеликими дозами.

Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, діючи практично на всі органи. За статистикою, 45% смертей прямо або побічно пов’язані з тютюнопалінням.

Вченими встановлено, що при викурюванні однієї пачки сигарет людина отримує дозу радіації в сім разів більше тієї, яка визнана гранично допустимою. А радіація тютюнового Походження укупі з іншими канцерогенними речовинами — головна причина виникнення раку. Крім того, куріння руйнує зуби, погіршує зір, пам’ять, потенцію і так далі.

Сумна статистика.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я: у світі 90% смертей від раку легенів, 75% — від хронічного бронхіту і 25% — від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням. Кожні десять секунд на планеті помирає один завзятий курець, а до 2020 року, за прогнозами, один курець буде вмирати кожні три секунди. Смертність від раку легенів у курців в 20 разів вище, ніж у некурящих. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів частіше виразкою шлунка. На жаль, сигарета міцно вписалася в життя суспільства. Для багатьох курити так само природно, як вмиватися, чистити зуби, їсти, пити. Встановлено, що до 90% людей починають курити в молодості.

Американські дослідники стверджують, що саме молоді курці (до 18 років) не можуть надалі розлучитися з сигаретою до кінця життя. Молоді люди впевнені, що кинути палити легко. Але далеко не всім вдається позбутися від нікотинової залежності.

Слід пам’ятати, що пасивне куріння не менш небезпечно — воно згубно впливає на дихальну систему, крім того, тютюновий дим — найсильніший алерген. Пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, що і любитель сигарет, незважаючи на їх малу концентрацію.

Боротьба з курінням.

Людство курить з незапам’ятних часів. Історія тютюну в світі налічує вже три тисячі років, а боротьба з цим «солодким» наркотиком на міжнародному рівні активно почалася тільки в минулому столітті, а в Грузії і того пізніше.

Найпершою державою, що заборонила куріння в громадських місцях, став Бутан-невелика держава в Гімалаях. Заборона введена в XVII столітті і працює донині. У 2004 році уряд законодавчо заборонив куріння, повсюдний продаж та імпорт тютюну. Деякі поблажки існують лише для іноземних туристів, але і їх чекає судове переслідування за фактом контрабанди в разі передачі тютюну місцевим жителям. За порушення — штраф, еквівалентний 170 євро. При цьому середній дохід бутанців на душу населення не вище 20-25 доларів. У 140 країнах світу в цілому були прийняті закони, що обмежують куріння. У Сінгапурі в деяких містах існують цілі» некурящі » квартали. В Америці деякі фірми взагалі відмовляються брати на роботу курців.

Існує заборона на виробництво деяких видів тютюнових виробів, наприклад, особливо міцних або сигарет без фільтра. Багато виробників будують свої заводи за кордоном без права реалізації на батьківщині.

Проблема тютюнової епідемії більшою мірою актуальна не для країн Європи, де показники досить стабільні, а для держав, що розвиваються, і для тих, де історично схвалювалося куріння. За даними ВООЗ більше 80% курців проживають якраз в слаборозвинених країнах. У більшості країн світу закони про куріння прийняті не так давно, і потрібен час, щоб побачити їх ефективність.

Як кинути.

Кинути палити може кожен-потрібно лише побажати. Це важливо для тих, хто дуже хоче продовжувати жити, причому повноцінним здоровим життям. Важливо не дати якійсь звичці взяти верх над собою, взяти себе в руки і берегти своє здоров’я. Кидати палити потрібно відразу, не відкладаючи рішення на найближчий понеділок. Є багато платних і безкоштовних способів впорається з ламкою-таблетки, спрей, пластир, спорт і багато іншого. Багатьом допомагають пережити цей період смоктальні цукерки, наприклад, Монпансьє, і насіння. Просто потрібно перестати курити. Чим довше ви чекаєте, тим сильніше буде залежність, а значить і складніше буде кинути палити.

Ті, хто не зміг відмовитися від згубного впливу нікотину на їхнє здоров’я-поплатилися за це життям. Цей список нескінченний, і ми сподіваємося, що ви не станете в ньому наступним…

Міжнародний день відмови від куріння . У 2019 році відзначають 20 листопада.

Останнім часом велика увага звертається боротьбі з курінням. Проблема боротьби з курінням хвилює широку громадськість. І це не дивно. Трохи лікнепу. Куріння тютюну виникло ще в глибоку давнину. До Європи тютюн потрапив з Америки, де в 1492 р побував мореплавець Христофор Колумб. Висадившись на незнайомий берег, Колумб і його супутники побачили, що тубільці, дорослі і діти , тримали в зубах димлячі пучки тліючого листя невідомого європейцям рослини. З’ясували, що» дикуни » традиційно використовують листя для частого вдихання диму. Тубільці пропонували мандрівникам покурити, і якщо хтось відмовлявся від пропонованої «трубки світу», це сприймалося індіанцями як вороже до них ставлення. Повертаючись до Європи, Колумб захопив з собою кілька Кіп сушеного листя «табакко» і кількох курців. Поступово куріння стало «подорожувати» по Європі, дійшло до Росії, але активного поширення не отримало, поки царевич Петро Олексійович, постійно спілкувався з чужинцями, не навчився курити. Потім він став царем і почав, як відомо, вводити в Росії «європейські» порядки, в тому числі і пропаганду куріння. За Петра I в Росії з’явилися перші тютюнові фабрики. Куріння поширилося по всій країні. Тоді ще ніхто не знав, наскільки небезпечна ця звичка. Тепер ми знаємо про неї ось що. Дим абсолютно всіх тютюнових виробів містить речовини, багато з яких є отруйними: аміак, окис вуглецю, синильна кислота, сірководень, нікотин, ртуть, ацетон, свинець. У тютюновому димі містяться тютюновий дьоготь, канцерогенні речовини (від латинського слова «канцер»-рак), що сприяють виникненню злоякісних пухлин. Деякі курці вважають, що сигаретні фільтри, звільняючи дим від містяться в ньому частинок, роблять його нешкідливим. На жаль це не так. Вони можуть затримати не більше 20% речовин, а основна маса надходить в легені.Нікотин — це найсильніша наркотична отрута рослинного походження. У чистому вигляді нікотин — це прозора масляниста рідина зі пекучим смаком. Саме такий смак відчуває курець, коли докурює недопалок, де осідає нікотин. У фільтрі сигарети може накопичитися така кількість нікотину, якого достатньо, щоб убити мишу. Горобці, голуби та інші птахи гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку змочену нікотином. Кролики гинуть від однієї четвертої краплі нікотину, собаки — від половини краплі. Кажуть, що крапля нікотину вбиває коня, але якщо бути більш точним, то однієї краплі нікотину вистачить, щоб знищити трійку дорослих коней масою до півтони кожна. Для людини смертельна доза нікотину становить від 50 до 100мг, або 2-3 краплі.Курець власноруч скорочує своє життя на 3-8 років. Якщо людина курить в день до 9 сигарет, то скорочує своє життя на 4 роки, 10-19 сигарет — 5 років, 20-39 сигарет — 6 років. Смертельна доза для дорослого — 1 пачка сигарет, а для підлітка пів пачки. Куріння уповільнює ріст і розвиток деяких органів. Колір обличчя стає жовтуватим, тому що частинки диму проникають в шкіру і там затримуються, шкіра тонкої, ранки на ній гірше гояться. Від тютюну дурніють. Запалюються голосові зв’язки, голос грубіє. Хворіють легені, важко дихати, з’являється кашель, може з’явитися плеврит. Багаторічне куріння розвиває виразку шлунка. Куріння призводить до раку губи, язика, горла, легенів. Сприяє ранньому облисінню. Погано позначається на слух. Курець соціально небезпечний, так як він завдає шкоди не тільки своєму здоров’ю, але і здоров’ю оточуючих людей. Всіх людей, які знаходяться поруч з курцем і змушені разом з ним вдихати тютюновий дим, називають пасивними курцями. Пасивні курці хворіють тими ж захворюваннями, що і самі курці. Діти палять батьків частіше страждають захворюваннями органів дихання, розладом сну і апетиту,порушенням роботи шлунка, поганою успішністю. Дружини у чоловіків, що палять в 3 рази частіше вмирають від раку легенів, ніж у некурящих.Щорічно від хвороб, пов’язаних з тютюном, помирають 4 мільйони людей, або 1 людина кожні 8 секунд. За прогнозами фахівців до 2020-2040 років куріння буде відправляти своїх «клієнтів» на вічний спокій кожні 3 секунди. З тютюновим зіллям в давні часи велася жорстока боротьба. В кінці 16 століття в Англії за куріння стратили, а голови страчених з трубкою в роті виставляли на площі. Французький король Людовик XIII видав спеціальний указ про те, що лише аптекарям дозволяється продавати тютюн тільки як лікувальний засіб. У Туреччині курців садили на кол. в Італії, в повчання потомству, п’ятеро ченців, викритих в курінні, були заживо замуровані в монастирській стіні. У Росії в царювання Михайла Федоровича викритих в перший раз карали паличковими ударами, у другій — відрізанням носа або вух. У 19 столітті в Петербурзі заборонялося курити на вулиці. Порушників порядку строго штрафували. Але поступово заборона на куріння скасувалася. З роками до шкідливої звички долучилися люди незалежно від віку.Зараз знову почалася боротьба з курінням. І кожна людина повинна до неї долучитися. Давайте скажемо сигареті Ні і будемо боротися з нікотиновою залежністю разом.

Привітання Всесвітній день без тютюну!

ЯНаталИЯ.

день відмови від куріння

Життя людини часто супроводжується шкідливими звичками, серед яких — куріння, одна з найбільш згубних, найважчих її форм. Воно викликає залежність, впливаючи на обмінні процеси в організмі, завдає непоправної шкоди здоров’ю. Але вам це розповідати думаю не потрібно, кожен з вас це знає не з чуток існують лікарі-наркологи, провідні боротьбу із згубними захопленнями. Медичні методи лікування доповнюються пропагандистськими і звичайно ж, волонтерськими саме з подібною метою створено Міжнародне свято, яке для нашого з вами форуму є можна сказати професійним!

Коли відзначають Всесвітній день без тютюну відзначається щорічно 31 Травня. Він не є загальнодержавним вихідним в Росії, проте країна підтримує акції, пов’язані з датою. Свято засноване Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) в 1988 році.

У багатьох державах світу в третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння.

Хто святкує у заходах беруть участь всі, хто має відношення до боротьби з курінням. У їх числі-наркологи, активісти громадських рухів, люди, які кинули шкідливу звичку і мають намір це зробити.

Історія і традиції свята.

Всесвітній день відмови від тютюну бере початок в Сполучених Штатах Америки. Фахівці з онкології цієї країни ініціювали в 1977 році прототип сучасної події. Вони запропонували всім любителям диму відмовитися на добу від згубної пристрасті. Ідея лікарів отримала широку підтримку. Її стали популяризувати в засобах масової інформації.

Метою подібної дії є спроба зробити перший крок у боротьбі людини з цією шкідливою звичкою. Лікарі домоглися значного успіху. Вони допомогли подолати психологічний бар’єр пацієнтів у протистоянні руйнуючому здоров’я устремлінню. Досягнення медиків вирішили поширити по всіх континентах.

ВООЗ в 1988 році прийняла рішення встановити 31-го травня Всесвітній день без тютюну. Рекомендації авторитетної установи організації Об’єднаних Націй стали виконуватися всіма країнами-членами. До їх числа належить і Росія.

Традиція передбачає проведення просвітницьких акцій: публічних лекцій, трансляцію програм на телебаченні і радіостанціях. Головним посилом, супроводжуючим подія, є відмова від куріння. Для цього необхідно утриматися від сигарет на деякий час.

На Заході знімаються ролики, в яких видатні діячі культури, мистецтва, зірки шоу-бізнесу діляться власним досвідом протистояння звичці. Звучать заклики наслідувати їхній приклад. У багатолюдних місцях великих міст лунають листівки, брошури, що пояснюють згубний вплив диму.

Просвітницька робота ведеться по відношенню до всіх верств населення. Публікуються дані досліджень, що свідчать про колосальний і незворотний збиток для здоров’я людини. Він стосується функціонування всіх органів, в першу чергу дихальної та серцево-судинної системи.

Більше 50 років тому стало відомо, що в листі всіх сортів тютюну містяться радіоактивні ізотопи. Інформація довгий час ховалася. Таким чином, курець отримує не тільки великі дози речовин, що містяться в продуктах горіння, але і значне опромінення. Воно є ще одним канцерогенним фактором.

Деякі великі виробники за своєю ініціативою залучаються до заходів. Один з американських брендів випустив виріб, що містить у фільтрі насіння рослин. Такий недопалок, потрапивши в землю, проростає. Він зроблений з екологічно чистих матеріалів. У порівнянні зі звичайним фільтром, який розкладається в грунті через 10-15 років, такий фільтр здатний розкластися через кілька тижнів.

Всесвітній день без тютюну 2018 супроводжується конференціями, семінарами. Беруть участь у них представники медицини, громадських, урядових організацій, благодійних фондів. Виступаючі з доповідями розповідають про успіхи і проблеми сфери, висувають пропозиції щодо вдосконалення законодавства держав.

Міжнародний День відмови від куріння.

17 листопада в клубі с. Вишка спільно з бібліотекою пройшла профілактична бесіда «здорове дихання», присвячена боротьбі з тютюнопалінням. Присутні дізналися про те, що палить людина приносить шкоду не тільки собі, а й оточуючим. Тим самим некурящі люди, перебуваючи поруч з курцями, стають «пасивними курцями». Боротьбу з курінням і пропаганду про шкоду куріння необхідно починати з молодшого шкільного віку, використовуючи для цього всі засоби (бесіди, лекції, кінофільми, плакати і т.п.), щоб виробити у школяра негативне ставлення до куріння. На заході були присутні 4 людини.

с. Кряжове 16 листопада в бібліотеці с. Кряжове для підростаючого покоління було проведено годину інформації, присвячену Міжнародному дню відмови від куріння «ми проти сигарет!». Цілі заходу: показати негативний вплив куріння на організм людини і підкреслити значимість здорового способу життя. На заході, працівник культури Чернявська М. Е. розкрила причини, що ведуть до хворобливої прихильності до куріння. Наслідки цієї шкідливої звички показала бібліотекар Полковникова Л.А. на прикладі виставки, присвяченої цій темі. У висновку хлопці прийшли до усвідомлення переваги здорового способу життя.

с. Зарічне в рамках Міжнародного дня відмови від куріння працівники культури села Зарічне провели для молоді села годину здоров’я «Молодь обирає життя». Розмова йшла про шкоду тютюнопаління і його наслідки.

с. Лісове у бібліотеці С. Лісове спільно з працівниками культури для дітей проведено годину здоров’я «куріння — чума 21 століття», присвячену Дню відмови від куріння. Ведучі Дождева М. А.і Ємікова Н.М розповіли хлопцям про шкоду куріння, про наслідки, які призводять до невиліковних захворювань, наведені характерні приклади. Також були порушені теми: про шкоду алкоголізму, наркоманії та таксикоманії.

с. Яндики 16 листопада, в Міжнародний День відмови від куріння в Будинку культури С.Яндики пройшла бесіда «Думайте самі, вирішуйте самі — курити чи не курити». Разом з хлопцями ведучі розбиралися в причинах, за якими люди починають курити і про те, як можна цього уникнути. с. Піщане 16 листопада в Міжнародний день відмови від куріння в клубі с. Піщане пройшов урок здоров’я: «куріння – отрута!». Художній керівник Чавичалова є.в. і бібліотекар Мусенкова В. В. розповіли хлопцям, яке зло несе людям ця шкідлива звичка, як відбивається на їхньому здоров’ї. Потім діти прочитали казку, про те, як чапля подружилася з сигаретами і чим для неї це закінчилося. Всі присутні одностайно вирішили-не курити!

с. Проточне 17 листопада працівники Будинку культури С.Проточне провели тематичну дискотеку для молоді «Моє здоров’я — моє майбутнє». Дискотеку присвятили нашому здоров’ю, обговорили деякі сторони впливу нікотину, алкоголю та наркотичних засобів на організм людини. З’ясували з хлопцями, чому люди курять, ведучі навели статистичні дані курців.

с. ринок 17 листопада в клубі с.ринок пройшов круглий стіл, присвячений Дню боротьби з тютюнопалінням «не нехай гроші в дим». Ведуча Т. Н. Коломіна розповіла хлопцям про те, що тютюн в Росію вперше завіз мандрівник Колумб. У Росії курити стали за Петра Першого, який ввів європейські порядки. В кінці 16 століття стали боротися з курінням. В Англії за куріння стратили і виставляли голови з трубками в зубах на загальний огляд, в Туреччині садили на кілок, в Італії замуровували живцем, в Росії перший раз били палицями, у другій — відрізали ніс або вуха. По закінченню заходу хлопці розповіли, як зараз борються з курінням.

с. Караванне в рамках обласної акції дня відмови від куріння працівники Будинку культури с.Караванне провели інформаційну годину з показом презентації «курити здоров’ю шкодити». Запрошені переглянули презентацію про походження тютюну, про те скільки шкідливих речовин містить сигарета, скільки хвороб приносить звичка-куріння. На основі переглянутого матеріалу пройшла бесіда: чи варто починати пробувати курити або краще займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. Всі прийшли до єдиної думки, що куріння приносить величезну шкоду здоров’ю не тільки курцеві, але і оточуючим його людей.

с. Яр-Базар 16 листопада, в Міжнародний День відмови від куріння, художній керівник клубу с. Яр-Базар провела інформаційну годину «Куріння — небезпечна пастка» для дітей середнього шкільного віку. Метою даного заходу було познайомити дітей з фактами, що свідчать про факт куріння, сформувати у них негативне ставлення до куріння, а також сформувати стійку життєву позицію, спрямовану на здоровий спосіб життя. Адже найголовніше в житті людини будь-якого віку-це здоров’я!

с. Воскресенівка в рамках Міжнародного дня відмови від куріння, 16 листопада 2018р у Клубі с.Воскресенівка працівники культури провели урок здоров’я «Погаси цигарку — запали життя» Худ. Керівник Докучаєва Е а розповіла дітям, якої шкоди і небезпеку несе нашому здоров’ю куріння. Також пояснила, які страшні наслідки наздоганяють курця. Бібліотекар Рогожина і.п. продемонструвала презентацію «Суд над цигаркою». У висновку заходу діти відгадували загадки і грали в рухливі ігри.

20 + несподіваних змін відбудуться в організмі, якщо відмовитися від сигарет хоча б на 2 тижні.

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. спасибі за те, що відкриваєте цю красу. Спасибі за натхнення і мурашки. Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте.

За статистикою, в світі налічується більше мільярда курців. Лідером по споживанню тютюну є маленька Андорра, А менше всіх курять жителі Брунею. Найбільша проблема у Китаю: там проживають 40% всіх курців планети. Ситуація малоприємна і небезпечна. Стосується вона не тільки курців, а й тих, хто інтелігентно смолить по сигаретці в день і думає, що шкоди його організму це не завдає. Тим часом фахівці твердять зворотне.

День відмови від куріння-третій четвер листопада.

Сьогодні сигарети винні в кожній десятій смерті. Що далі?

У 1977 році Американське онкологічне товариство (American Cancer Society) прийняло рішення щорічно в листопаді відзначати третій четвер листопада як День відмови від куріння. Як пов’язані онкологія і рак, пояснювати нікому не треба: куріння не тільки значно підвищує ймовірність розвитку онкозахворювань легенів, але і в цілому є фактором ризику для безлічі патологій. Шкідливі не тільки тютюнові вироби, а й електронні сигарети, і кальяни , і мало того, що курці погіршують власне здоров’я — через них страждають і ті люди, у яких шкідливих звичок немає.

Цифри і статистика.

У 2015 році кількість курців по всьому світу практично досягла мільярда. 933 мільйони було тільки тих, хто курив щодня, а скільки ще інших, які вживають тютюн не так часто, але кинути не можуть? Цілком ймовірно, що зараз їх навіть більше-хоча відсоток курців потроху падає, в абсолютному численні їх кількість збільшується, оскільки населення планети зростає. Виходить, що якщо ми уявимо, що курить кожен сьомий, то будемо недалекі від істини. Кожна сьома людина свідомо збільшує свої шанси померти від раку, серцево-судинних та інших захворювань.

На початку цього року фахівці опублікували в найавторитетнішому медичному журналі світу The Lancet статтю, в якій підрахували, скільки людей помирає (за офіційною статистикою) з причин, пов’язаних з курінням. Виявилося, що тютюн відповідає за кожну десяту смерть. Всього з ним були пов’язані 6,4 мільйона смертей за 2015 рік, і половина цих смертей сталася в чотирьох великих країнах: Китай, Індія, США і Росія. Зрозуміло, в цих країнах проживає найбільше людей, але тим не менш проблема існує.

Є також дані, що за абсолютним споживанням сигарет в 2010 році Росія займала друге місце після Китаю. На той момент курило 44 мільйони повнолітніх, 22 мільйони чоловік виступало в якості пасивних курців. З урахуванням населення країни в 142,8 мільйона чоловік виходить, що 7 років тому майже кожен другий росіянин відчував на собі шкідливий вплив тютюну.

Ситуація зараз.

З одного боку, влада активно бореться з вживанням тютюну, вводячи різні обмеження і підвищуючи акцизи. З іншого боку — тютюнові компанії мають величезний прибуток завдяки нікотинової залежності мільйонів людей і активно зацікавлені в тому, щоб прибуток зберігалася. Десь посередині цього тягне-всі інші. На кінець травня 2017 року ситуація виглядала так : курить близько третини населення (32 %), кожен п’ятий з них вживає в день не менше пачки сигарет. Усереднений портрет курця: чоловік 25-34 років із середньою освітою. Сама по собі проблема куріння для жителів Росії стоїть не надто гостро-тільки 18% сказали про те, що потрібно більше спрямованої проти куріння соціальної реклами, куди більш пильної уваги, на думку росіян, заслуговують наркоманія, алкоголізм і жорстоке поводження з дітьми.

Втім, це не означає, що люди не усвідомлюють небезпек куріння. У 2013 році розлучитися зі шкідливою звичкою хотіли 57% опитаних, а в 2017-му — вже 79 %. Частка тих, кому це вдалося, за 4 роки зросла майже вдвічі — з 10 до 19 %. МОЗ активно просуває в життя свою антитютюнову стратегію, і це працює.

Сигарети дорожчають, в супермаркетах їх поховали в закриті короби, у фільмах сцени з курінням затирають, про рекламу і зовсім говорити нічого. Це все, звичайно, дуже правильно , і підтвердженням тому може служити досвід Іспанії, де після посилення заборон стало народжуватися набагато менше маловагих і/або недоношених дітей. Зараз там не можна курити майже ніде, і незабаром після того, як ввели перші заборони, частка дітей із занадто низьким при народженні вагою впала на 4,5%, а малюків, народжених до терміну, — на 2,3 %.

День відмови від куріння-це дуже важливий день. Ті, хто колись популяризував тютюн, однозначно і не підозрювали, що через кілька сотень років він буде вбивати людей мільйонами. Безпечного куріння не існує. І вейпи, і кальяни, і, звичайно, звичайні сигарети — це отрута, яка хоч і різною мірою, але все ж підриває здоров’я як самого курця, так і тих, хто його оточує. Третій четвер листопада — саме час кинути палити назовсім.

Сьогодні-Всесвітній день відмови від куріння.

Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння-сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Вживання тютюну в світі щорічно призводить майже до 6 мільйонів випадків смерті, з яких більше 5 мільйонів випадків відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 600 000 – серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

У тютюновому димі присутні більше 4 тисяч хімічних речовин, з яких, щонайменше, 250 відомі, як шкідливі, а більше 50 мають канцерогенну дію. Також тютюновий дим містить нікотин, який є сильнодіючим нейротоксином і кардіотоксином.

В Іркутській області щорічно майже 15000 чоловік помирають від захворювань серцево-судинної системи і більше 1000 чоловік захворює на рак трахеї, бронхів, легенів.

У 2018 році на території області зареєстровано 1412 (у 2017р – 1367) випадків захворювань на рак трахеї, бронхів та легень (1109 чоловіків та 303 жінки), померло 1012 осіб — 808 чоловіків та 204 жінки (у 2017р – 1054). 90 % цих випадків можна було запобігти, якби людина не курила.

Тютюнова інтоксикація є в даний час провідною причиною смерті для сучасної людини. За даними ВООЗ у світі 90% смертей від раку легенів, 75% від хронічного бронхіту і 25% від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням. Саме тому заходи щодо зниження поширення тютюнопаління визнані, за критеріями вартості та ефективності, найбільш перспективним напрямком профілактики хронічних неінфекційних захворювань, зниження смертності та збільшення тривалості та якості життя.

Управління Росспоживнагляду по Іркутській області здійснює контроль за реалізацією тютюнової продукції та антитютюнового законодавства.

В рамках виконання антитютюнового законодавства фахівцями Управління Росспоживнагляду по Іркутській області за 9 місяців 2019 року перевірено 68 об’єктів роздрібної торгівлі, де здійснюється реалізація тютюнових виробів. Перевірки проводилися на підставі звернень громадян та громадських організацій, а також у плановому порядку.

В ході проведення контрольно-наглядових заходів виявлено наступні порушення:

— відсутній знак про заборону куріння, що позначає території, будівлі та об’єкти, де куріння заборонено.

— Роздрібна торгівля тютюновою продукцією з відкритою викладкою та демонстрацією тютюнової продукції в торговому об’єкті.

— недотримання відстані (100 метрів) від підприємства торгівлі до найближчої точки, що межує з територією освітніх установ.

За виявлені порушення чинного законодавства порушено 24 справи про адміністративні правопорушення, загальна сума штрафів склала 191 000 рублів.

Що станеться після відмови від куріння — етапи очищення і відновлення організму по годинах і днях!

Ви кинули палити, прийміть поздоровлення! Тут ви дізнаєтеся, що відбувається в організмі чоловіка або жінки після відмови від куріння по годинах, днях, місяцях і роках. Також поговоримо про всі зміни в організмі після того, як людина кинула палити, Про очищення і відновлення органів протягом усіх цих часових проміжків.

Синдром відміни і причини залежності.

Людина, яка відмовилася від згубної звички курити, часто стикається з труднощами в перші дні відмови, тримається, на нервах і постійній зміні настрою, один-два дні, після чого припиняє свої починання.

Причина головним чином полягає в нікотині, який протягом довгого часу був заміною головного гальмівного нейромедіатора головного мозку ацетилхоліну. Він, в свою чергу, в ЦНС виконує функцію нормалізації.

Якщо ви відчуваєте стрес на роботі або потрапили в нервозну ситуацію, вироблення ацетилхоліну (АЦ) збільшується, і рівень стресу зменшується. І навпаки, занадто активний стан центральної нервової системи явище ненормальне, тому АЦ гальмує мозкову діяльність, приводячи її в норму.

Весь цей час — до дня відмови від куріння-функцію нормалізації мозкової діяльності виконував нікотин за допомогою сигарет або альтернативних засобів, такі як нікотинові жуйки, спреї, пластирі і т. д.

Після відмови від сигарет ЦНС більше не отримує щеплений нормалізатор нікотин, але і в той же самий час природний медіатор ацетилхолін більше не виробляється в необхідній кількості, і людина починає відчувати абстинентний синдром, або синдром відміни, який супроводжується процесами очищення і відновлення організму кинув палити.

Чим характеризується синдром відміни.

Дратівливість агресивність сонливість депресивний стан різкі скачки настрою.

Етапи очищення організму після відмови від куріння:

20 хвилин потому.

Через 20 хвилин після викуреної сигарети частота серцевих скорочень знижується і приходить в норму, починає нормалізуватися артеріальний тиск. Підвищується активність організму. Збільшується функція роботи нирок з ростом систолічного тиску.

2 години.

Через дві години після відмови нирки починають очищати кров від нікотину і виводити його з організму людини.

8 годин.

Через вісім годин без сигарет, припиняючи надходження сигаретного диму в легені, в крові збільшується рівень кисню, а рівень чадного газу зменшується вдвічі. Триває процес виведення нікотину з організму, що призводить до початку синдрому відміни.

12 годин.

день відмови від куріння

Через півдня відмови від куріння задишка курця зменшується і з’являється легкість дихання, оскільки за цей час кров повністю очищається від чадного газу. Рівень кисню в крові збільшується до норми.

24 години.

Через добу після відмови від куріння починається абстинентний синдром з усіма своїми ознаками, оскільки нікотин повністю виведений з організму, але вироблення ацетилхоліну поки на недостатньому рівні.

Зниження частоти серцебиття.

У людей, чий стаж куріння перевищує 10 років, після відмови від нікотину спостерігається сильне зниження частоти биття серця в спокійному стані і може опускатися до значень в 40-50 ударів в хвилину.

У людини, що палить вплив нікотину на організм призводить до хронічного підвищення частоти серцевих скорочень, що негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

При відмові від куріння зникає фактор штучного розгону скорочень серцевого м’яза завдяки нікотину, і перший час ЧСС може сильно знизитися. Але не варто панікувати, протягом декількох днів ритм серця відновиться.

2 дні.

Ви другий день не труїте свій організм отрутою. Сигаретний дим містить не тільки сам нікотин і смоли, але ще сотню речовин, що надходять в легені в результаті горіння різних добавок в тютюні, самого паперу і клею. Всі ці речовини вкрай токсичні і вкрай руйнівно впливають на клітини слизової.

На другий день відмови від куріння бронхи починають позбавлятися від скупченої слизу, Війчастий епітелій поступово звільняється від сажі. У кинув палити людини починається сильний кашель з вихаркиванием темних пластівців — природний процес відновлення легенів.

3 дня.

Триває відновлення слизової оболонки бронхів і війчастого епітелію, забезпечуючи кров великою кількістю кисню.

У кинув палити підвищується сильний апетит, оскільки нікотин до відмови від куріння блокував центр голоду, який у здорової людини виконує функцію оповіщення про голод і насичення їжею. Це функція без нікотину з часом відновить своє функціонування і почуття вічного голоду зникне.

За рахунок нормалізації кров’яного тиску і збільшеного рівня кисню, збагачення клітин мозку кров’ю різко зростає, що призводить до запаморочень і шуму у вухах.

4 дні.

Нормалізується кровообіг, припливи крові до головного мозку стають не такими сильними. Потроху відновлюється слизова шлунка, поліпшується секреція підшлункової залози. Курці відзначають посилення вологого кашлю з відходженням в’язкого мокротиння.

5 днів.

Поліпшується робота смакових рецепторів, курець починає відчувати смак їжі. Тонус кровоносних судин наближений до нормального рівня. Кашель посилюється, колір мокротиння стає темно-коричневим — так очищаються бронхи і легені від накопиченої кіптяви.

6 днів.

Діяльність війчастого епітелію практично відновлена, легкі продовжують активно виробляти слиз. У людини при кашлі відходить мокрота з прожилками крові, в горлі як ніби стоїть слизова грудка. Дратівливість посилюється, курець все сильніше хоче повернутися до колишнього життя з присутністю в ній тютюну.

7 днів.

Шкідливий нікотин повністю виведений з організму. Деякі тканини і клітини практично повністю оновилися, в шлунку і кишечнику зароджується новий епітелій, не знайомий з нікотиновою отрутою. Печінкою починає вироблятися ендогенний нікотин, таким чином, фізична тяга до куріння практично не турбує людину. Кашель і відчуття закладеності в горлі не проходять.

8 днів.

Оживають нюхові і смакові рецептори, тому їжа набуває нормальний смак і запах, підвищується апетит і, як наслідок, може збільшитися маса тіла.

Судини головного мозку поки нестабільні, в зв’язку з чим людину можуть турбувати скачки тиску, спостерігаються запаморочення. Агресія і пригніченість знижуються, але до позбавлення від психологічної тяги до сигарет ще далеко.

9 днів.

Практично повністю відновлена слизова оболонка шлунка, починається секреція основних ферментів. Тривають відновлювальні процеси в кишечнику і бронхо-легеневій системі. У людини з’являються болі внизу живота, спостерігається зміна стільця. В цей час можуть початися простудні захворювання, стоматит, герпес.

10 днів.

Запускається процес відновлення імунної системи. Кашель триває через процес регенерації легеневої системи. При кашлі можуть отхаркиваться грудки слизу з неприємним запахом — це відкашлюється слиз з бронхів або поступово очищаються мигдалини від скупчилися в них пробок. Внутрішній стан курця залишає бажати кращого — він пригнічений, його внутрішня мотивація може похитнутися. У ці дні, як ніколи, необхідна підтримка рідних.

11 днів.

Поступово приходить в норму тонус артеріол — дрібних судин, що несуть артеріальну кров. Головний мозок активно забезпечується киснем, внаслідок чого тривають запаморочення, може з’явитися тремтіння пальців рук і головний біль. Посилюється апетит. Тяга до куріння наростає, приносячи з собою дратівливість, агресивність або плаксивість.

12 днів.

Поліпшення кровообігу і тонусу судин призводить до підвищення харчування клітин. Нормалізується колір обличчя, практично відновлена діяльність кишечника. Клітини крові, що відповідають за імунітет, двічі оновилися і готові повноцінно захищати організм від вірусів і бактерій.

13 днів.

день відмови від куріння

Триває посилене оновлення клітин шкіри. Фізичний стан поки нестабільно-людини можуть мучити головні болі, нездужання, тривають перепади тиску. Це пов’язано з тим, що нервова система не пройшла повний цикл відновлення.

14 днів.

Закінчується регенерація слизової бронхів. Повним ходом йде відновлювальний процес червоних кров’яних тілець, вже практично повністю оновився запас тромбоцитів, на які не впливав нікотинова отрута. Поступово стихає болісний кашель, колір обличчя стає більш рівним, йде сірість. У цей час багато курців вирішують знову спробувати сигарету на смак, що відкидає їх на початковий етап регенерації.

1 місяць.

Протягом першого місяця після відмови від куріння можливі проблеми зі сном. Людина може кілька разів за ніч прокидається з сильним бажанням закурити, часто виступає холодний піт. Все це нормальні і природні наслідки відмови від допінгу у вигляді нікотину. Здебільшого це залежить від стажу куріння.

Якщо людина до цього вживав сигарети всього протягом декількох місяців, то подібні відчуття будуть виникати буквально кілька разів. Якщо ж курити з десяток років, то неспокійний сон буде відвідувати кілька тижнів, а то і цілий місяць.

На 2 — 3 місяць.

Кардинальні зміни в організмі після відмови від тютюнопаління відбуваються з другого місяця. Мозок поступово звикає працювати без «нікотинового допінгу», а разом з цим токсини активно виводяться і через шкіру, дихання, і разом з продуктами шлунково-кишкового тракту.

Клітини шкіри в цей момент вже пройшли 3-4 циклу регенерації та оновлення, тому на обличчі з’являється рум’янець, зникають бліді плями, значно зменшується кількість прищів, акне, вугрів, запалених сальних залоз.

Навіть волосся в цей момент стають значно привабливішими візуально. Зникає ламкість, перетин кінчиків. Особливо приємні такі зміни будуть для дівчат. Відмова від куріння на них відбивається помітніше.

На 2-3 місяць відмови від куріння легкі продовжують відновлюватися, але процес ще не доходить до так званих ацинусів. Це самі клітини, які є свого роду будівельним матеріалом. Їх регенерація може затягнутися на 4-12 місяців в залежності від стажу курця.

На третій місяць кардинально змінюється робота шлунково-кишкового тракту. Метаболізм нарешті приходить в норму, набір і різке зниження маси припиняються, апетит стає здоровим. Організм після всього цього починає більш активно засвоювати білки. Навіть якщо колишній курець не займається спортом, у нього збільшується м’язова маса, зникають жирові складки в районі живота, грудей, стегон. У норму приходить і серцевий тонус, артеріальний тиск, що особливо помітять гіпертоніки.

Але навіть після третього місяця абстинентний синдром зберігається. Періодичний курець відчуває тягу до тютюну. І це вкрай небезпечний період, так як всього одна сигарета запустить зворотні процеси перебудови в організмі. Ні в якому разі не слід пробувати тютюн, намагаючись довести, що колишній курець вже жодним чином від нього не залежить і може собі дозволити викурити 1-2 сигарети без будь-яких наслідків. Це одна з найпоширеніших помилок, стверджують психологи. Все це вказує на те, що мозкова перебудова в цей період все ще не завершена і триває.

6 місяців. Півроку без сигарет.

Відбувається повна нормалізація кров’яного середовища. Тепер в організмі кров розносить кисень без будь-яких включень тютюнових токсинів. У внутрішніх органів активно відновлюються після нікотинового стресу клітини, лабораторний склад лімфи нічим не відрізняється від того, що притаманний абсолютно здоровому і некурящому людині. Кашель практично припиняється, сон стає таким же, як і раніше.

Починаючи з 5 місяця повністю закінчує процес регенерації печінка, яка була змушена переробляти всі надходять в організм токсини з тютюновим димом. До речі, з цієї ж причини тим, хто відмовився від шкідливої звички, не рекомендується певний період приймати навіть мінімальні дози алкоголю. Це лише сповільнить процес відновлення клітин печінки.

До речі, на 5-6 місяць фахівці рекомендують включати посилені фізичні навантаження. Це посприяє швидкому відтоку токсичної слизу і смол з легких. Думка, що смоли ніколи з дихальної системи не будуть прибрані, помилково. Вони виходять і відторгаються, як і будь-яке чужорідне тіло. Правда, буде потрібно на це не один рік. Але до 6 місяця приблизно 80% її вже вийде разом з кашлем. Часом колір Цієї слизу буде набувати кривавий відтінок-це нормально.

Таким чином руйнуються пошкоджені альвеоли, які постійно в собі утримували атоми СО (чадного газу). До 6 місяця бажання закурити або знову спробувати тютюн практично повністю зникає і може давати про себе знати лише після вживання алкоголю.

10 місяців.

Чому ставиться акцент на 10 місяців після відмови від куріння? Тому що тоді у більшості раніше завзятих курців починається повноцінна мозкова перебудова. З цієї причини:

їм часто сниться, що вони курять; виникає спонтанне бажання закурити; частково порушується сон; особливо гостре бажання затягнутися виникає саме вранці.

Психологи цей стан називають нікотиновими конвульсіями. Головне — не піддаватися бажанню. Пояснюється весь цей період різкою активізацією тих ділянок мозку, які відповідають за отримання задоволення. Вони ж і дають команду повернутися до нібито корисної для організму звичці.

Свого роду самообман. Якщо перетерпіти все це, більше організм згадувати про нікотинової залежності не буде. Колишній курець буде себе почувати так само, як і ніколи не курив людина (мається на увазі в емоційному плані).

На 10-11 місяць відновлюються голосові зв’язки, ними стає набагато простіше управляти, чому голос набуває тон трохи вище.

Повністю зникає властива курцям хрипота, в горлі вже не утворюється великої кількості слизу, яка захищала епітелій від токсинів.

В цей же період повністю зникає жовтизна на зубах, через яку у курців з рота постійно неприємно пахне. Правда, помітити це зможуть лише ті, хто не зловживає кавовими напоями. Зубний камінь, звичайно, повністю не зникне, але його стане помітно менше. Рекомендується в цей період відвідати кабінет стоматолога і усунути всі проблеми з зубами, що утворилися в роки активного тютюнопаління.

1 рік.

Відмова від куріння після пройдених 12 місяців можна повноцінно вважати вдалим. Згідно з проведеним опитуванням, тільки 25% колишніх курців при цьому відчувають певну тягу до тютюну, проте ризик зриву вкрай низький — всього 0,2-0,5%. В організмі практично закінчується процес регенерації легеневої тканини, ороговіла шкіра стає абсолютно здоровою (мова йде про волосся, нігті).

Повністю відновлюється чоловіча репродуктивна функція, підвищується потенція, посилюється відчуття оргазму. Це відбувається через відновлення нормальної рецепторики простати, а також нервових закінчень, що розташовуються на самому статевому члені.

Разом з цим кардинально знижується розвиток «тютюнових» хвороб. Наприклад, ймовірність раку губи всього на 4% вище, ніж у здорової людини (раніше — в 4 рази). Це ж стосується і хвороб серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, легенів. Можна стверджувати, що організм нарешті закінчив регенерацію всіх пошкоджених тканин. Однак кашель ще може давати про себе знати, як і задишка. Вони залишаються на тому ж рефлекторному рівні.

Ще колишній залежний відчуває огиду до кожного палить. Тобто організм, як і мозок, в цілому перестають сприймати нікотин і тютюновий дим як продукт для задоволення. Скільки б людина не перебувала в цей період серед курців, гострого бажання взяти в руки сигарету не виникне.

2 роки.

На другий рік без тютюнової залежності зникають повністю кашель, задишка, різкі скачки тиску при фізичному навантаженні (у тих, хто раніше страждав подібним розладом). Головне-повністю відновлюється процес харчування головного мозку, за рахунок чого ризик інсульту стає не вище, ніж у тієї людини, яка в своєму житті взагалі ніколи не брався за сигарети. Рідкісне бажання закурити залишається тільки у самих завзятих курців, які зі своєю звичкою не розлучалися років 25-40.

Організм настільки відвикає від нікотину, що навіть одна-єдина сигарета буде сприйматися як перша в житті. Тобто все це буде супроводжуватися сильним кашлем, запамороченням і навіть нападом нудоти. Це стосується і психічного здоров’я. До речі, на другий рік жіночий організм також повністю очищається від токсинів, і якщо є плани на вагітність, то можна сміливо їх втілювати в життя.

На дитині жодним чином не відіб’ється те, що дівчина раніше зловживала тютюном. Це певним чином стосується і чоловіків. Тобто сперма стає такою ж, як і у некурящої людини.

Крім того, організмом нормально сприймаються будь-які фізичні навантаження. Вони ж сприяють прискоренню метаболізму, однак, на відміну від періоду, коли вживався нікотин, прискорене перетравлення їжі супроводжується нормальною переробкою білків. У курців же при цьому часто виникає розлад шлунково-кишкового тракту, так як їжа просто не може нормально перетравлюватися.

Багато хто навіть не здогадуються, що така, здавалося б, нешкідлива звичка завдає стільки шкоди організму. На повне відновлення потрібно в кращому випадку 2 роки. Однак загальне оздоровлення настає відразу ж, буквально з першого дня без нікотину.

31 травня-Всесвітній день відмови від куріння.

Чи доводилося вам зустрічати рекламу косметичних засобів для курців? Можливо, для когось їх гасла звучать привабливо: «доглядаючи за собою, можна усунути шкоду, яку завдають сигарети вашій красі!»Лосьйони і креми, покликані оживити блідо-сіру шкіру; зубні пасти, за допомогою яких курцям пропонується відбілити пожовклі від сигарет зуби; дезодоранти, що нейтралізують запах тютюну; вітамінні препарати, нібито зменшують ризик раку легенів… спочатку курець віддає гроші тютюнової компанії, а потім шукає не менш дорогі способи, щоб позбутися від наслідків своїх покупок. Та що говорити про косметику! Курцеві варто задуматися хоча б про те, скільки коштів, часу і сил він витратить на лікування від хвороб, пов’язаних з його звичкою. Читайте останні медичні новини про вплив куріння на здоров’я:

Відмова від куріння-важливий ключ до здоров’я, що відкриває перспективи продовження життя на 15 – 20 років. Скористайтеся ним самі і переконайте зробити це Ваших рідних і близьких.

Тут же ви можете подивитися відеозвернення та поради від практикуючого нарколога Юрія Бондаренка.

Можливо, ви вже не раз кидали палити або намагалися зменшити кількість викурених сигарет, але бажання закурити знову перемагало. Ключем до успіху служить тверде рішення-назавжди покінчити з курінням! Поради тих, у кого вийшло кинути палити, читайте тут:

Будьте впевнені: ви не самотні, ви боретеся не тільки своїми силами. Творець Всесвіту бажає Вам допомогти! Необхідно лише звернутися до нього з проханням про допомогу!

День відмови від куріння.

Американське онкологічне товариство в 1977 році, дослідивши невтішну статистику захворювань на рак, як наслідок тютюнопаління, запропонувало відзначати Міжнародний день відмови від куріння.

День відмови від куріння прийнято відзначати щорічно кожен третій четвер листопада : в 2019 році ця дата припадає на 21 листопада .

Куріння настільки актуальна проблема в усьому світі, що існує ще одна дата, пов’язана з відмовою від куріння-це Всесвітній день без тютюну. Цей день був встановлений в 1987 році з ініціативи ВООЗ для залучення уваги світової громадськості до тютюнової епідемії та її смертельних наслідків.

31 травня , коли відзначають Всесвітній день без тютюну, курцям пропонується прожити хоча б один день без тютюнового диму.

знизити поширеність тютюнової залежності; залучити до боротьби проти куріння всі верстви населення, особливо лікарів різних спеціальностей; інформувати громадян про величезну шкоду тютюнової залежності; вберегти підростаюче покоління від захворювань, пов’язаних з тютюнопалінням.

За даними ВООЗ, тютюнопаління становить значну загрозу для здоров’я і життя людей. Щорічно від наслідків споживання тютюну гине 7 мільйонів чоловік, причому 6 мільйонів з цього числа-активні курці, а близько мільйона – це некурящі люди, які піддавалися дії тютюнового диму (пасивні курці).

Крім шкоди для здоров’я тютюнові відходи, що містять до 7000 токсичних хімічних речовин, забруднюють навколишнє середовище.

До прийнятої в лютому 2005 року Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну приєдналися 181 країна, в тому числі і Росія. Цей договір підтверджує право людей на високий рівень здоров’я, забезпечує юридичні основи для міжнародного співробітництва в галузі охорони здоров’я, встановлює стандарти для виконання цього Договору.

Заходи в День відмови від куріння.

Опитування, проведені в різних соціальних шарах і вікових групах, показують, що населення нашої країни добре обізнане про шкоду тютюнопаління для здоров’я. Але лише деякі з респондентів прагнуть позбутися згубної звички.

Виділяють три основні чинники, чому люди не відмовляються від куріння, навіть знаючи сумну статистику:

не усвідомлюють до кінця всієї тяжкості наслідків куріння тютюну для здоров’я; сподіваються, що хвороби обійдуть їх стороною; залежність від нікотину настільки сильна, що не дозволяє кинути палити.

У День відмови від куріння в багатьох країнах активісти руху, представники медичних установ проводять різні розважальні, просвітницькі заходи, причому намагаються, щоб якомога більше людей брало в них участь.

В освітніх установах, бібліотеках проходять лекції, вікторини, дискусії, самодіяльні вистави, присвячені проблемам тютюнопаління.

Влаштовуються благодійні акції, спортивні змагання та інші заходи з пропаганди здорового способу життя.

На вулицях великих міст проводяться театралізовані вистави, в яких розігруються страхітливі сцени з життя курця. Організовуються пункти, де сигарети можна поміняти на щось смачне: цукерки, фрукти. Жителям лунають буклети, пам’ятки з інформацією про шкоду куріння.

Статистика куріння в Росії.

Росія в світовому тютюновому антирейтингу знаходиться на 4-му місці. Згідно з проведеним дослідженням, поширеність тютюнопаління серед дорослого населення склала 39,1% (43,9 млн осіб) з них:

чоловіки-60,2% (30,6 млн осіб); жінки — 21,7% (13,3 млн осіб).

Крім того, в Росії відзначається стійка тенденція до збільшення відсотка палить молоді і раннього початку регулярного куріння. За статистикою, кожен третій підліток курить, а 80% молодих людей хоча б раз у житті пробували курити. У 15-19 років регулярно курять 40% юнаків і 7% дівчат.

Щорічна смертність від захворювань, пов’язаних з курінням, в Росії становить близько 400 тисяч осіб, що в 10 разів більше, ніж людей загиблих в результаті авіакатастроф.

Причиною смерті від раку легенів в 90% випадків є тютюнопаління.

Збільшується поширення тютюнопаління серед молодих жінок. Так, кількість жінок, що палять у віці 19-24 роки в 10 разів більше, ніж у віковій групі старше 65 років.

40% жінок продовжують курити під час вагітності і при грудному вигодовуванні дитини: в 5% випадків це призводить до внутрішньоутробної загибелі плоду, 10-15% припадає на передчасні пологи; в 20-30% — народження дітей з вродженими аномаліями.

Масштабна антитютюнова державна програма, що вступила в дію з 2013 року, передбачає ряд заходів:

Тютюнова продукція реалізується тільки в магазинах. На покупку сигарет поширюється віковий ценз — з 18 років. За порушення правил на продавців накладаються солідні штрафи. Забороняється будь-яка реклама тютюну в засобах масової інформації (кіно, телебачення, газети, журнали). Сцени, що демонструють куріння, видаляються з фільмів. Щорічно піднімаються акцизи на тютюн, а значить ростуть ціни на сигарети. Через дорожнечу вони стають менш доступними для підлітків. Заборонено курити в більшості громадських місць. Це-освітні, медичні, культурно-просвітні установи, магазини, кафе, дитячі майданчики, під’їзди і ліфти житлових будинків і багато інших. Введені штрафи за куріння в недозволених місцях. Пачки тютюнових виробів «прикрашають» Лякаючі написи і зображення органів людини, постраждалих в результаті куріння.

Експерти підрахували, що антитютюновий закон діє: обсяги продажів сигарет починають поступово знижуватися. Так, в 2013 році в Росії було реалізовано – 371 мільярд штук тютюнових виробів, а в 2017 – 263 мільярди.

Які заходи вживає МОЗ у боротьбі з курінням.

день відмови від куріння

Чинне російське законодавство в рамках закону» Про охорону здоров’я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму і наслідків споживань тютюну » містить велику кількість заборон на вживання тютюну в громадських місцях. Закон набув чинності в червні 2013 року, але відчутних результатів, що свідчать про зниження числа курців, зменшення смертності від патологій, пов’язаних з курінням, поки досягти не вдалося.

На підтримку антитютюнової кампанії МОЗ Росії організував в поліклініках 3700 відділень медичної профілактики, більше 700 центрів здоров’я займаються питаннями профілактики тютюнопаління.

У всіх регіонах на базі наркологічних і психо-наркологічних диспансерів відкриваються спеціалізовані кабінети, де надається медична допомога людям, які прагнуть відмовитися від куріння. У муніципальних медичних установах допомога надається безкоштовно при пред’явленні поліса обов’язкового медичного страхування.

Багато приватні клініки на платній основі надають послуги з лікування тютюнопаління, застосовуючи різні інноваційні методики, наприклад, лазеропунктуру.

Медичні дослідження свідчать, що існуючий в країні відсоток населення, що палить надзвичайно високий, в результаті чого значно збільшується ризик розвитку важких захворювань або навіть передчасної смерті.

До наслідків тютюнопаління відносять такі патології, як: онкологія, хвороби дихальної та серцево-судинної, нервової систем, пошкодження органів зору, слуху, негативний вплив на репродуктивні органи (безпліддя, викидні).

Доведено, що куріння викликає скорочення життя у чоловіків на 9 років, а у жінок на 5,5 років.

У російських медустановах реалізується програма, пов’язана з профілактикою та лікуванням хвороб, пов’язаних з курінням:

Суворе дотримання антитютюнового режиму у всіх лікувально-профілактичних медичних установах. Включення лікування тютюнової залежності до переліку посадових обов’язків лікаря загальної практики та спеціаліста первинної ланки охорони здоров’я (поліклініки). Навчання та стимулювання медперсоналу для профілактичної роботи з населенням. Створення спеціалізованих служб допомоги з попередження та відмови від тютюну. Організація консультативного центру допомоги у відмові від куріння по телефону.

В рамках антитютюнової кампанії Міністерство охорони Здоров’я Росії розробило нову концепцію по боротьбі з курінням, розраховану на 5 років 2017-2022 рр.

Найрадикальніша пропозиція цієї концепції-заборона на продаж тютюну, народженим в 2015 році, навіть після досягнення ними повноліття.

Мета ініціативи-забезпечити умови, при яких доступ до тютюну для нового покоління буде неможливий протягом усього життя.

Автори проекту пропонують:

щорічне підвищення акцизів на тютюн, так як в Росії найнижчі ціни в Європі на тютюнову продукцію; для тютюнових компаній введення нових податків (у тому числі екологічний), з метою зменшення їх прибутку; введення для всіх тютюнових брендів стандартної упаковки; заборона користуватися кальянами в кафе і ресторанах; працівникам, курцям на роботі, подовжувати робочий день на час, витрачений на куріння; заборона додавання сигарети ароматичних добавок; збільшення кількості місць, де заборонено курити: комунальні квартири, весь громадський транспорт, зупинки, території біля входів у метро, торгові центри та інші будівлі. курців зобов’яжуть негайно викинути сигарету в присутності людини, що заперечує проти куріння.

Головне завдання розробленої концепції-це зниження до 2022 року курців в Росії до 25%. На жаль, проект досі перебуває на стадії погоджень.

Міжнародний день відмови від куріння відзначається 15 Листопада.

Гарне здоров’я-основа довгого, щасливого і повноцінного життя. Життєвий досвід показує, що піклуватися про своє здоров’я люди зазвичай починають тільки після того, як хвороба дасть про себе знати. Можна запобігти захворюванням набагато раніше, для цього потрібно вести здоровий спосіб життя, в тому числі відмовитися від споживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв, позитивно сприймати життя.

15 Листопада міжнародна громадськість відзначає День відмови від куріння. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в країнах із середнім і низьким рівнем доходів проживає до 80 відсотків людей, що вживають тютюнові вироби. Щорічно майже 6 мільйонів смертельних випадків трапляються з вини тютюну, що робить його вживання однією з найбільш значущих загроз здоров’ю населення в усьому світі, включаючи Казахстан. На сьогоднішній день в нашій країні створюються необхідні умови для успішної боротьби з тютюнопалінням, проте дуже багато залежить від активної позиції кожного члена суспільства.

Дослідженнями доведено, що дим тютюну містить більше 30 отруйних речовин: нікотин, вуглекислий газ, смолисті і канцерогенні речовини. Нікотин впливає на діяльність всього організму, призводить до розвитку різних захворювань. Наприклад, у курців рак розвивається в 20 разів частіше, ніж у некурящих. Експерти прогнозують, що до 2020 року жертвами тютюну можуть стати близько 10 мільйонів людей на рік! Дим тютюну шкідливий не тільки для самого курця, але і для тих, хто сам не курить, але дихає тютюновим димом — це називається пасивним курінням. При цьому у людини, що піддається впливу вторинного тютюнового диму, розвиваються такі ж захворювання, як у курця.

Існує кілька причин, за якими людина не може кинути палити, серед них страхи: стресу, набору зайвої ваги, зміни звичного ритму життя. Однак боротися з цими страхами можна і потрібно. В аптеках зараз продаються спеціальні збори лікарських трав і антинікотинові сигарети, що допомагають при відмові від куріння. Якщо ж вас турбують неприємні відчуття, зверніться за допомогою до лікаря, їх можна нейтралізувати медикаментами. Добре, якщо поруч з вами буде близька людина, друг, який на ваше прохання постійно буде нагадувати вам про рішення кинути палити.

Центр підтримки здорового способу життя звертає Вашу увагу на те, що, кинувши палити, ви позбавите себе і близьких від серйозного ризику для життя і здоров’я! Вибирайте здоровий спосіб життя, налаштовуйтеся на позитив, успішне майбутнє і довгі роки щасливого життя!

15 листопада-Всесвітній день відмови від куріння.

15 листопада-Всесвітній день.

відмови від куріння.

Щорічно в третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day). Він був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:

— у світі 90% смертей від раку легенів, 75% — від хронічного бронхіту і 25% — від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням, — кожні десять секунд на планеті помирає один завзятий курець (до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди);

— завзятими курцями сьогодні можна назвати 50-60% чоловіків (серед деяких категорій громадян ця цифра досягає 95%);

— куріння і викликані ним захворювання щорічно стають причиною смерті багатьох громадян у світі, в тому числі і в Білорусі.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння-сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

У Білорусі тютюнопаління поширене досить високо. За даними останнього соціологічного дослідження Міністерства охорони здоров’я спільно з Національною академією наук Республіки Білорусь за 2006 рік серед населення Білорусі старше 16 років курить 32,3 %, з них 51,3% чоловіків і 16,3% жінок, причому найвищий відсоток курців (43,1%) відзначений у віковій групі 16-29 років. Найбільше поширення куріння спостерігається серед тимчасово непрацюючих-57,8%, робітників промисловості, транспорту та будівництва — 53,5%, підприємців — 51,1%, найменше — у непрацюючих пенсіонерів — 12,4% і домогосподарок — 12,7%. Варто відзначити і той факт, що 1,8% учнів 1-4 класів вже пробували курити, а постійно з них курять 0,7%.

Нагадаємо, що щорічно 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну (World No Tobacco Day).

Заходи дуо «Середня школа № 3 м. постави»

в рамках антитютюнової інформаційно-освітньої акції.

до Всесвітнього дня некуріння (09.11.208 – 17.11.2018)

Найменування заходів.

Цільова група.

Дата проведення.

Відповідальний.

Виставка інформаційно-освітніх матеріалів «життя без куріння»

день відмови від куріння

Протягом тижня.

Випуск і поширення листівок для підлітків.

«Здоровим бути здорово!»,

«Ми проти куріння!», «Обережно-спайси!»

Наслідки відмови від куріння: день, місяць і рік без сигарет.

Тютюнопаління не є звичкою. Це хімічна залежність (від нікотину), яка є однією з найсильніших серед відомих науці. Проте в разі відмови від наркотику, людина може виявити у себе безліч позитивних змін, значимість яких залежить від стажу курця. Для того щоб дізнатися, що буде, якщо кинути палити і як зміниться організм, необхідно ознайомитися з думками вчених.

Особливості відмови від куріння.

Головна шкода тютюнової хімії полягає, перш за все, в тому, що всі наслідки від її куріння наступають не відразу, а після певного періоду. Це може викликати ілюзію того, що сигарети нешкідливі або ж їх шкода несуттєва. Однак подібні думки знищуються спостереженнями вчених і лікарів за станом життєво важливих систем органів у залежного від тютюну. Зокрема:

Наноситься серйозний удар по дихальних шляхах-руйнування тканин, а також виникає ризик бронхіту, обструктивної хвороби легенів і онкологічних захворювань. Порушення роботи травних органів. Дисфункції органів кровообігу, що проявляють себе в підвищеному тиску, звуження артерій (призводять до гангрени) і пошкодження їх внутрішньої оболонки, що загрожує інсультом і інфарктом. Запальні процеси в ротовій порожнині, аж до появи онкологічних новоутворень. Карієс. Погіршення зовнішнього вигляду шкірних покривів, поява сухості, блідості. Ризик імпотенції у чоловіків, безпліддя у жінок.

Сюди ж слід віднести і психічну залежність (яка лікується в рази складніше фізичної), а також загальне зменшення передбачуваного терміну життя. Важливо відзначити, що сьогодні багато лікарів вважають за потрібне відмовлятися не тільки від куріння сигарет, але і від будь-яких пристосувань, службовців для вдихання тютюнового диму (сигарили, трубки, а також кальяни і навіть вейпи).

Позитивні зрушення.

Люди, які відмовилися від згубної звички, відзначають загальне поліпшення самопочуття, яке виражається в підйомі сил, припливі енергії і в підвищенні настрою. Однак в кожному окремому випадку присутні свої специфічні моменти, що залежать від індивідуальних особливостей організму. До позитивних змін при відмові від куріння, загальним для всіх людей, відносять:

Збільшення обсягу легенів. Істотне зменшення ризику розвитку респіраторних і судинних захворювань, а також зниження ймовірності виникнення ракових пухлин і гіпертонічного кризу. Нормалізація роботи серцево-судинної системи, поліпшення циркуляції крові, розширення судин і артерій. Збільшення сироваткового рівня гемоглобіну. Поступове позбавлення організму від шлаків і синтетичних сполук. Поява суб’єктивного почуття гордості від усвідомлення того, що людина зуміла відмовитися від настільки підступної звички.

На думку деяких лікарів, повне очищення організму і відновлення його функцій відбувається після 10 років без куріння. Однак слід розуміти, що все залежить від стану імунної системи людини, а також від ступеня того збитку, який був уже завдано здоров’ю.

До плюсів чистого життя потрібно віднести свіжий подих і значну економію бюджету. Через короткий час, за словами багатьох кинули, відбувається поліпшення пам’яті, концентрації та уваги. Зовнішній вигляд теж зазнає змін (хоч і незначні, але все ж) — завдяки поліпшенню кровообігу шкіра набуває здорового вигляду, можуть зникнути кола під очима, а білки очних яблук втрачають свою жовтуватість.

Негативні моменти.

При різкій відмові від сигарет з організмом людини не відбувається нічого жахливого (що з’ясували як лікарі, так і самі колишні курці на своєму досвіді). Однак в цей непростий період можуть відбуватися окремі явища, що викликають дискомфорт — це пов’язано з відновними функціями людського тіла, швидкістю метаболічних процесів і вироблення гормонів. До неприємних моментів, згідно з багатьма медичними таблицями, варто віднести такі пункти:

Прояв емоційного дисбалансу-симптоми агресивності, плаксивості, дратівливості, апатії, депресії і загального пригніченого самопочуття. У перші дні буває поява безсоння і нічних кошмарів. Виникнення неприємного присмаку в роті, обумовленого відновленням функцій печінки. Тимчасове зниження роботи імунної системи, що підвищує ризик простудних та інфекційних захворювань в перші дні (наприклад, в слизовій оболонці рота можуть з’являтися невеликі ранки — стоматит). Трапляються часті головні болі низької інтенсивності (якщо людина різко перестає курити). Це пов’язано з поліпшенням кровопостачання головного мозку.

Один з ключових страхів для кидають курити-це страх розтовстіти. Сигарети дійсно сприяють зниженню ваги, проте роблять це за допомогою руйнування всього організму. Потрібно розуміти, що люди товстіють не від відсутності нікотину або інших речовин, що містяться в тютюновому димі, а від їжі; після того, як людина загасить свою останню сигарету, його смакові рецептори на мові поступово приходять в норму.

Це обумовлює той факт, що їжа після відмови від шкідливої звички здається смачніше; крім цього, при стресі люди часто можуть відчувати підвищений апетит. Тобто в результаті відбувається не відмова від згубної звички, а всього лише її заміна на іншу, теж чревату неприємностями. Щоб цього не допустити, необхідно розуміти, що всі ці симптоми характерні для першого місяця без тютюну.

Міфи і страшилки.

На сьогоднішній день існує безліч безглуздих міфів, тим чи іншим чином пов’язаних з тютюнопалінням. Якщо раніше цю звичку можна було назвати модною (де-небудь в 70-х роках), то тепер навіть кумири безлічі людей є переконаними противниками сигарет (наприклад, актор Роберт Дауні-молодший, Джулія Робертс, Пенелопа Крус, а також цілі групи на зразок корейського поп-колективу BTS або БТС). Найбільш поширені такі міфи:

Сигарети допомагають заспокоїтися. Насправді-вони створюють напругу. Жінкам не рекомендують кидати палити під час вагітності. Такі поради можуть виходити від не особливо компетентних лікарів, суть яких в тому, що стрес від кидання такої звички може пошкодити плоду. Існує маса прикладів того, як жінки в період вагітності відмовлялися від тютюну і народжували здорового малюка. Так звані легкі сигарети менш шкідливі, ніж міцні. Як правило, все мало не навпаки, тому що курить в цьому випадку буде курити більше сигарет. Можливість дотримання «щадного режиму» для організму — викурювання в день по 2 сигарети. Це дозволить уникнути початку поганої стадії багатьох хвороб, а, значить, можна диміти в своє задоволення без особливої шкоди для організму. В реальності практично немає таких людей, які, будучи залежні від тютюну, змогли б протриматися всього на 2-х сигаретах хоч скільки-небудь довгий час. Рано чи пізно людина починає збільшувати дозу. Чоловікам легше різко відмовитися від згубної звички, ніж жінкам. У деяких недалеких головах існує і такий міф. На ділі залежність не знає статі, національності та інших специфічних даних; залежний може бути хоч з Москви, хоч з Нью-Йорка, Чоловік або жінка — відмова від звички однаково доступний всім. Кинути палити можна, тільки якщо приїхати в спеціальну лікарню. В реальності існують тисячі людей, ні до кого не зверталися за допомогою і здобули перемогу над залежністю.

Деякі думають, що панацеєю від нікотинової залежності є її аналоги — більш «безпечні» вейпи або електронні сигарети. По-перше, в цьому випадку психічна залежність все одно залишається-людина як і раніше шукає способу зняття стресу в тому, щоб вдихати дим, а це означає, що дуже легко перейти назад на оригінальний тютюн. А по-друге-електронні пристосування можуть використовуватися практично в будь-якій обстановці, що робить їх використання значно частіше, ніж звичайні сигарети.

Спостереження за змінами.

Зміни відбуваються вже в перші 20 хвилин кидання, нехай вони і неочевидні для людини. Приходить в норму ритм биття серця, нормалізується тиск. Також може відчуватися прилив сил і поліпшення фізичного тонусу — однак це тимчасово .

Після 2-х годин стає помітним збільшення активності видільної системи і нирок. Можуть спостерігатися позиви до сечовипускання. Після 8-ми годин в організмі знижується рівень чадного газу, отриманого внаслідок тютюнопаління, також відбувається вирівнювання рівня кисню в крові. Проте немає необхідності вивчати свій стан щохвилини, так як всі ключові зміни можуть відбутися не раніше, ніж через півроку утримання від тютюну. Однак і до цього терміну можуть спостерігатися цікаві реакції.

Перший день.

Швидко розвивається абстинентний синдром (інакше кажучи — тяга закурити), основна маса нікотину до цього часу вже повністю зруйнована печінкою. Суб’єктивно людина відчуває невелику слабкість, млявість, зниження апетиту. Все це може супроводжуватися ниючий головним болем і запамороченням.

Однак не все так погано — в більшості випадків люди, які кидають палити, в перший день компенсують ломку почуттям радості і гордості за себе. Фахівці рекомендують в цей серйозний етап зайнятися своїм улюбленим хобі або іншим захопленням, з користю відволікаючим увагу людини.

Як відзначають День відмови від куріння 21 листопада.

Міжнародний No Smoking Day (День відмови від куріння) щорічно відзначається в третій четвер листопада. У 2019 році дана подія випадає на 21 листопада. Фахівці в сфері медицини вже багато років знають відповідь на те, як правильно кинути палити без шкоди для здоров’я.

Коли і для чого створили День відмови від куріння.

Куріння є одним з найпоширеніших способів швидкого розвитку раку легенів. За даними ВООЗ щорічно в світі помирають близько 7 мільйонів людей: загибель 6 мільйонів відбувається через пряме куріння, а близько 890 тисяч, які є некурящими, гинуть через вдихання вторинного тютюнового диму. Якщо не вжити ніяких заходів, то до 2030 року чисельність смертей від тютюну підвищитися до 8 мільйонів.

Спочатку No Smoking Day був встановлений в 1977 році Американським онкологічним товариством, яке займалося проблемами куріння і впливами його на здоров’я людини. Пізніше ініціативу підтримала Міжнародне товариство онкологів за підтримки ВООЗ. У 2003 році була підписана конвекція по боротьбі проти куріння, яку схвалило близько 90 країн, у тому числі Росія.

Мета даної події-звернути увагу населення світу до проблеми куріння і як воно впливає на здоров’я; інформувати людей, щоб знизився відсоток тютюнової залежності.

У Росії захоплюються сигаретами 77% чоловічого населення, 27% жінок, а також 42% Всього підростаючого покоління. Всього на території РФ щорічно викурюється близько 300 мільярдів сигарет.

Як правильно і безпечно кинути палити.

день відмови від куріння

Як підтверджують дослідження, ті хто вирішують кинути палити, намагаються це зробити близько 30 разів, перш ніж повністю відмовитися від шкідливої звички. Фахівці вивели кілька основних способів, які повинні допомогти позбутися від тютюнової залежності:

необхідно вибрати конкретну дату. Не можна і важко кинути палити спонтанно і різко. Справа в тому, що куріння також є психологічною проблемою, тому організму і психіці необхідно налаштуватися; Заміна куріння на інші потреби або заняття. Для того, що не виникало бажання дістати сигарету з пачки, людина повинна зайняти себе чимось цікавим. Кращий час для такого кроку-відпустка, адже навколо повно іншої діяльності; заняття спортом. Здоровий спосіб життя завжди був модніше, ніж сигарета в руці. Також дослідження підтвердили, що спорт дійсно «блокує» думки про куріння; включення в раціон більше овочів і фруктів. Науково доведено, що вживання овочів і фруктів значно знижують бажання викурити сигарету; звернення до фахівця. Якщо курець не може побороти залежність самостійно, то для нього найкращим варіантом стане консультація у кваліфікованого лікаря.

Зациклення на одному способі не є хорошим рішенням проблеми. Краще буде скомбінувати кілька методів і вибрати ті, які краще підходять для організму.

Міжнародний день відмови від куріння — 13 незвичайних фактів про 17 листопада та історія свята.

Куріння давно вважається згубною звичкою, про шкоду якої всім відомо, але не кожен може від неї позбутися. У чому ж проблема: немає бажання відмовляти собі в маленькому задоволенні або в нестачі сили волі?

Можливо, трохи інформації про Міжнародний день відмови від куріння допоможе назавжди позбутися від шкідливої пристрасті.

1. Коли відзначають?

Міжнародний день відмови від куріння відзначають в третій четвер листопада. У 2016 році цей день випадає на 17 листопада. Дата була затверджена Американським онкологічним товариством в 1977 році.

Цікаво те, що існує і Всесвітній день відмови від куріння, який відзначають 31 Травня. Його засновник-Всесвітня організація охорони здоров’я. Свято відзначають щорічно з 1988 року.

2. Мета дня відмови від куріння.

Головною метою свята є привернення уваги до існуючої проблеми. Завдяки участі лікарів, з’являється можливість отримати достовірну інформацію, засновану на реальних цифрах.

Намагаючись знизити поширення сигарет, залучити в боротьбу якомога більше людей, щорічно публікується статистика захворювань і смертельних випадків, що сталися з вини тютюну.

3. Перший день без куріння.

Відомо, що перший день без сигарет-найважчий. У цей день організм, який не отримує звичної дози нікотину, починає бунтувати, і проявляється нікотинова абстиненція. Курець відчуває почуття роздратування, тривоги, підвищується апетит, а бажання викурити сигарету не залишає ні на хвилину.

Незважаючи на те, що відмова від сигарет приносить колосальну користь, про яку можна написати цілу книгу, перший день без сигарет для курця – це справжня ломка.

Тяга може тривати кілька тижнів або місяців, в залежності від особливостей організму.

4. Чим загрожує куріння?

Про шкоду куріння можна розповідати дуже і дуже довго. Завдяки сучасній медицині, стали доступні факти, що підтверджують негативний вплив тютюну на організм.

За статистикою, 90% курців помирають від раку. Але це не означає, що інші 10% — щасливчики, які прожили довге щасливе життя. Вони вмирають від хронічного бронхіту, хвороб серця та інших захворювань, викликаних курінням.

Щорічно в світі помирають близько 5 мільйонів курців, що значно більше, ніж смерть від алкоголю, ДТП або наркотиків.

5. Пасивне куріння.

Пасивне куріння-це ненавмисне вдихання повітря, що містить дим тютюну в закритому приміщенні.

Згідно з медичними дослідженнями, пасивні курці завдають величезної шкоди своєму здоров’ю. Дим містить ті ж небезпечні речовини для шкіри і легенів, що і дим, що вдихається курцем.

Доведено, що пасивне куріння негативно впливає на весь організм, тому потрібно позбутися від джерела небезпеки. Особливо вразливі ті, хто живе або працює разом з курцями, так як вони отримують свою порцію диму регулярно.

6. Закон проти куріння в Росії.

Федеральний закон, відомий, як» антитютюновий», набув чинності з 1 червня 2013 року . Його мета-це заборона на куріння в громадських місцях, рекламну компанію тютюну і вплив на неповнолітніх.

З 1 червня 2013 року заборонено курити в навчальних закладах, лікарнях, муніципальних установах. А з 1 червня 2014 року список поповнили потяги, готелі та ресторани. Порушникам закону загрожують адміністративні штрафи. Контроль за дотриманням закону в заборонених місцях покладено на Росспоживнагляд.

Цей закон, як і свято, можна вважати ще одним кроком на шляху до здорового життя.

7. Як проходить день відмови від куріння в Росії?

Поряд з різними заходами, що проходять за підтримки лікарів, все більше активістів беруть участь у дні відмови від куріння.

У багатьох містах проходять акції, присвячені дню без сигарет. Добровольці Москви вийшли на площі і вокзали, пропонуючи обміняти сигарети на цукерки. Студенти Нижнього Новгорода пройшли по місту, одягнені у все чорне, з косами, уособлюючи смерть від тютюну. У Кірові учасники зобразили страждання від хвороб, що виникають у курців.

8. Куріння в східних країнах.

Невелика Гімалайська держава Бутан ввело заборону на куріння в громадських місцях ще в XVII столітті, що діє донині. Цікаво, що заборона поширюється не тільки на вживання, але і на продаж. Штраф перевищує середньомісячний дохід у сім разів.

Куріння в ОАЕ в публічних місцях загрожує солідним штрафом. А в деяких випадках-і тюремним терміном. Такі заходи призвели до зниження продажів тютюну на 15%.

9. Куріння в Європі.

У Німеччині боротьба з курінням ведеться давно, ще з 1934 року. Нацисти почали боротьбу, пропагуючи чистоту і здоров’я нації. І хоча цей факт не дуже люблять згадувати в сучасному суспільстві, протягом десятків років законодавство продовжує обмежувати права курців.

В Італії закон про заборону куріння в громадських місцях сколихнув масу невдоволення. Противниками стали багато впливових осіб. Можливо, тому результатів щодо зниження кількості курців не відбулося.

Французам дозволено курити тільки у себе вдома, що істотно знизило відсоток курців з 60% до 25% населення.

10. Скандинавські країни в боротьбі з тютюном.

У північних країнах Європи досить висока смертність від раку легенів. Саме тому йде активна боротьба з курінням.

За законом, пачка сигарет обходиться жителям Фінляндії і Швеції в 7-12 доларів. Ці країни визнані лідерами по боротьбі з тютюном. Співробітникам, які кинули палити, виплачується премія.

Ірландці з курцями борються за допомогою штрафів, які вважаються найвищими в Європі – 3000 євро доведеться віддати за куріння в недозволеному місці.

11. Боротьба з курінням в США.

В Америці курять давно і багато, почасти тому, що довгий час куріння вважалося символом успіху. Тепер же на боротьбу з курінням йдуть величезні кошти.

Через те, що закони про куріння відносяться до юрисдикції штату, в різних містах вони можуть відрізнятися. Об’єднує їх одне: заборонено курити в громадських місцях.

Однією з найефективніших заходів боротьби вважається вартість страховки. Для курців вона в кілька разів вище, ніж для некурящих.

12. Як в Росії борються з курінням?

Згідно з даними МОЗ, антитютюновий закон допоміг знизити кількість курців на 7,5 мільйонів чоловік.

Сьогодні кожна людина може особисто переконатися, що курити в громадських місцях не перестали — достатньо лише вийти на вулицю.

І, хоча закон працює недостатньо ефективно, заборона на рекламу, на відкриту викладку продукції в магазинах і страхітливі картинки на пачці сигарет все ж принесли чималу користь.

13. Історія боротьби.

Незважаючи на те, що статистика про шкоду тютюну з’явилася відносно недавно, боротьба з ним почалася задовго до появи дня відмови від куріння.

Іспанці активно перешкоджали проникненню тютюнової продукції на континент, посадивши у в’язницю одного з членів команди Колумба за куріння. У XVI столітті католицька церква заборонила куріння в соборах. У Росії заборонити куріння намагалися ще в XVII столітті. У 1830 році американці створили компанію проти куріння.

Звичайно, ніхто не в силах змусити дорослу людину відмовитися від сигарети — якщо він сам того не хоче. Але не можна припиняти спроб переконати і довести кожному курцеві, що відмова – це не заборона, а нові можливості.

15 листопада-Всесвітній день відмови від куріння.

день відмови від куріння

Щорічно в третій четвер листопада в ряді західних країн світу відзначається День відмови від куріння.

У 2018 році свято випало на 15 число. Дата була встановлена Американським онкологічним товариством в 1977 році. Залежні від нікотину люди зізнаються, що хотіли б кинути палити, але немає приводу або компанії. З метою просвіти про шкоду тютюну і підтримки бажаючих відмовитися від згубної звички створено всесвітнє свято.

Марк Твен.

«Немає нічого простішого, ніж кинути палити – я сам робив це сотні разів »

«Крапля нікотину вбиває коня» — дана фраза вже багато років у всіх на слуху. Дивно, але це практично ніяк не впливає на число курців в позитивному ключі – воно росте з кожним днем. Люди вважають за краще йти на поводу у своїй залежності, ніж піклуватися про здоров’я. Однак є свято, покликане вирішити дану проблему. Він припадає щорічно на третій четвер листопада і носить назву Міжнародного дня відмови від куріння. Мета Міжнародного дня відмови від куріння-сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

«Куріння вважають шкідливою звичкою 47% з числа опитаних городян, залежністю-38%, невиліковною хворобою-9%, не змогли визначити свого ставлення до куріння-6% респондентів »

На думку 12% респондентів кинути палити — легко, 56% вважають, що це важко, 4% вважають, що — неможливо, 28% не замислювалися про це. При цьому 21% з числа опитаних городян намагалися кинути палити, але в основному безуспішно. Про існування центрів допомоги у відмові від куріння знають 30% респондентів, не знають 70%.

Традиції святкування Дня відмови від куріння.

При хорошій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров’я, мало хто городяни прагнуть позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров’я або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка курити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися. Тому в рамках Дня відмови від куріння в багатьох країнах активістами та представниками закладів охорони здоров’я проводяться різні просвітницькі, благодійні та інші заходи, покликані просвіщати населення про шкоду нікотину і способи відучення від куріння.

Інформація про шкоду куріння.

Зловживання тютюновим димом негативно позначається на людському здоров’ї. В принципі страждають всі системи органів, але є і пріоритетні Серцево-судинна – під впливом тютюнового диму капіляри і артерії набувають підвищену збудливість, збільшується їх схильність до спазмами, нерідко відбувається закупорка, скорочується частота серцебиття. Це загрожує інсультами та інфарктами міокарда. Шлунково-кишковий тракт-нікотин викликає зміна в слизовій кишечника, розвиток хронічного гастриту, виразки шлунка, витончення внутрішньої поверхні стравоходу. Дихальна-виникає хронічний бронхіт статева-чоловіча потенція залишає бажати кращого. Кісткова-погіршується зовнішній вигляд і стан зубів, нігтів, волосся, суглобів. Потові і сальні залози-порушується їх функціональність. Курити кинути в силах кожен-потрібно лише побажати. Останнє характерно для тих, хто дуже хоче продовжувати жити, причому повноцінним здоровим життям.

Історія тютюнопаління.

Вчені давно з’ясували, звідки родом одна з найогидніших людських залежностей – нікотинова. В основному всі вони сходяться на думці, що початок тютюнопаління поклали американські індіанці. Саме вони стали культивувати перші рослини тютюну. Вживали ж листя останніх як засіб, що виділяє нікотиновий дим, ще 6000 років тому. Христофор Колумб в кінці XV століття став свідком процесу куріння, здійснюваного місцевими жителями. Вони згортали лист тютюну в трубочку, підпалювали кінчик імпровізованої цигарки, дим вдихали через рот, а випускали через ніздрі. Індіанці майя називали ці пристосування»сік ар». Так з’явилося слово»сигара». Тютюном же специфічні рослинні культури іменувалися за назвою провінції на о. Гаїті, де виростали: Табаго. Є версія, згідно з якою тютюнопаління було поширене ще в середовищі фараонів, і це цілком можливо, однак якщо це мало місце бути, то єгиптяни забрали свій секрет в могилу, а індіанці самостійно відкрили для себе властивості незвичайного рослини і є, таким чином, першовідкривачами в даній сфері.

Кинули палити? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Життя без сигарет: список переваг для здоров’я плюс економія коштів.

Психологи давно довели, що публікація страшних картинок і написів на пачках сигарет не сприяє відмові від куріння. Знає це і автор книги » я більше не курю!»- і пропонує тим, хто зважився кинути палити, побачити позитивні сторони цієї спроби, навіть якщо вона триватиме недовго.

Я не буду поширюватися про те, якої шкоди вам завдає куріння. Ви самі все знаєте. Замість цього я хочу поділитися з вами деякими фактами про користь відмови від куріння. Можливо, вони вам ще невідомі. Ось деякі з переваг, які ви отримуєте кожен день, прожитий без сигарет.

Перший день без куріння.

Як тільки ви припиняєте палити, у вас знижується ризик серцевого нападу . Це пояснюється тим, що коли ви вдихаєте дим, кров в судинах стає більш схильною до згортання, оскільки ваш організм намагається позбутися від крихітних частинок, що потрапляють з вдихуваного диму в легені. (З цієї ж причини в містах із забрудненим повітрям у людей частіше трапляються серцеві напади.) Як тільки ви перестаєте вдихати дим, названа небезпека зникає. Через кілька годин після того, як Ви припинили курити , з крові йде отруйний чадний газ, який міститься в тютюновому димі і від якого артерії стають непружними. Серцебиття, підвищене, поки ви курили, приходить в норму. У вас стануть менше тремтіти руки . Можливо, ви цього не помічали (а може бути, помічали), але вам як курцеві властивий постійний тремор. Це відбувається, тому що нікотин збуджує ту частину нервової системи, яка відповідає за реакцію «бийся або тікай» і яка викликає тремтіння, коли ми відчуваємо страх. Як тільки нікотин виходить з організму, нервова система заспокоюється. Одночасно в долонях і ступнях нормалізується кровообіг . Ймовірно, ви звертали увагу, що вони у вас часто мерзнуть. Це відбувається від того, що під дією нікотину дрібні кровоносні судини в кінцівках стискаються. Через кілька годин після останньої затяжки нікотин виводиться з організму, і температура долонь і ступень підвищується приблизно на 1°C. Якщо ви протримаєтеся без сигарет хоча б добу, то, ймовірно, заощадите суму , майже рівну половині вартості цієї книги. А ще, можливо, ви подаруєте собі шість додаткових годин життя . І шість годин завтра, і шість годин післязавтра. В середньому ви кожен день продовжуєте своє життя приблизно на шість годин, як тільки відмовляєтеся від куріння. Непогані перспективи, чи не так?

Перший тиждень без сигарет.

Через кілька днів без сигарет у вас почнуть відновлюватися легені . Поступово пройде запалення, що викликається токсичними речовинами, і крихітні вії, що очищають легені від слизу і бруду, знову почнуть виконувати свою роботу. Запах стане краще, в обох сенсах. У вас відновляться смак і нюх , і ви заново відкриєте для себе всю повноту ароматів їжі і напоїв. Всього лише через тиждень після відмови від куріння ви продовжите своє життя приблизно на два дні . . і заощадите суму, достатню для придбання двох нових книг.

Перший місяць.

Через кілька тижнів у вас покращиться стан шкіри . Почнуть розгладжуватися «зморшки курця». Особа втратить землистий відтінок і знайде здоровий вигляд. Відмова від куріння-найкраще в світі омолоджуючий засіб! Зміниться ваша поведінка-воно стане більш врівноваженим . Вам важко в це повірити? Дійсно, багато курців впевнені, що сигарета допомагає боротися зі стресом, і бояться, що без затягування не впораються з дрібними і великими неприємностями. Насправді через кілька тижнів після відмови від куріння рівень стресу у людини зазвичай знижується. Ви будете почувати себе більш комфортно, ніж раніше. Покращиться ваша фізична форма . У міру відновлення легких вас рідше буде мучити задишка. Ви заощадите суму, достатню для покупки десятка книг або оплати декількох місяців мобільного зв’язку. Ви забезпечите собі приблизно один зайвий тиждень здорового життя .

Перший рік.

Через рік вдвічі зменшиться ризик захворювань серця . Значно знизиться ризик захворіти на рак . Ви заощадите суму, достатню для покупки сотні томів для поповнення своєї бібліотеки або оплати невеликого, але комфортного відпустки . Ви продовжите своє життя приблизно на три місяці. Якщо ви протримаєтеся без сигарет шість місяців, то ймовірність того, що більше ви вже ніколи не закурити, перевищить ймовірність того, що ви повернетеся до цієї звички.

Наступні роки.

З кожним роком ви стаєте багатшими. Ви відчуваєте себе набагато краще, тому що ваше здоров’я міцніє і ви менше піддаєтеся ризику захворіти чимось на зразок діабету, інфаркту, хронічного бронхіту і раку. Ви проживете приблизно на десять років довше. Результати останніх досліджень незаперечно доводять: як колишній курець, який розлучився зі шкідливою звичкою, ви отримаєте заряд оптимізму і будете радіти життю.

Ще по темі » що відбувається після відмови від куріння»:

Як кинути палити швидко і без шкоди для здоров’я?

Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Як кинути палити : вибираємо день і час для відмови від куріння. Не потрібно займатися цим постійно, оскільки ви швидко втомитеся, а він виросте абсолютно диким.

Хто кидав палити? Допоможіть мені теж.

Поділіться, які зміни відбулися після кидання і який був стаж? Кинула 6 років тому після майже 20 років куріння, т.к. замучили бронхо-легеневі болячки, сама, одним днем. Не тягнуло, вага додала, але з іншої причини, зараз вже все в порядку.

Набір ваги після кидання курити.

день відмови від куріння

Перестала курити три місяці тому, і стала помічати що вага потихеньку повзе вгору. Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Солодке як наркотик (довгий і провокаційний пост).

Що робити? 13 років дочка курить.

13 років дочка курить . Виховання. Усиновлення. Обговорення питань усиновлення, форм влаштування дітей в сім’ї, виховання прийомних дітей, взаємодії з опікою, навчання в школі прийомних батьків.

Кидання курити і жор.

Всім привіт! Кинула я нарешті курити. Курила 17 років, і ось про диво! Все не курю ! Раніше не їла солодке взагалі, ні цукерки ні тортики і проблем не кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Солодке як наркотик (довгий і провокаційний пост).

Допоможіть!Синові 14 років поставили гострий гломерулонефрит.

Але найстрашніше, що він курить .Нишком.Кожен день.А ще пару днів поспіль відчувала запах спиртного.Розмови веду постійно.Раз в тиждень здаємо аналізи і відвідуємо педіатра.Прошу педіатра розповідати про шкоду куріння і алкоголю особливо при такому.

Випиває і курить в 14 років.

Куріння. Добрий день ! Я курю. Збираюся вагітніти, але не можу кинути палити. 14 коментарів. Дівчинка, ви не не можете, ви не хочете. > Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Перший день без куріння.

Куріння і ЗБ.

Куріння і ЗБ. Спосіб життя. Вагітність і пологи. Вагітність після завмерла. Чому відбувається завмерла вагітність ? Чому відбувається завмерла вагітність ? Строго кажучи, причини «завмирання» геніталій, зловживання алкоголем, курінням, наркотиками.

Чоловік почав курити.

Вообщем первй питання-що сталося ? Запах після куріння не люблю. Прибиральниця вішає прокурену куртку, морщуся, а що робити. Це хворобливі і для мене роздуми-чоловік курить, і в родині вже були приклади того, що буває від куріння — але я зовсім іншого.

А чому ви почали курити?

Батьки не курили, ні мати, ні батько. Закурила сама пізно, о 27, в день смерті чоловіка. Спочатку йшло по 1,5-2 пачки, потім пачка, тепер півпачки в день. Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Наслідки відмови від куріння.

Наслідки відмови від куріння. Поради, рекомендації. Медицина і здоров’я. Чоловік кинув палити майже 2 місяці тому. Кинув різко після 20 років активного куріння. Тепер у нього порушення сну, тобто прокидається щоночі о 5 годині і не може заснути.

Сигарета і прикмети: хто знає?

Потім курити я кинула, і всі прикмети забулися, а їх було з десяток, не менше. тепер ось знову. хм. балуючи. Звідси питання до курців (і курців, якщо такі тут є): до чого сигарета гасне? До чого попіл на її кінці «махриться»?

Міжнародна акція» кинь палити і виграй » стартує 2 травня в 89 країнах світу.

Кинути палити назавжди? Відмова від куріння і фізична залежність. Якщо це сталося в 35 років, то колишній курець виграє приблизно сім років життя, а якщо протягнути до 65 — то тільки два роки, але все одно це коштує трьох втрачених тижнів.

28 тижнів курю:(((((

Не курю на даний момент 4 з невеликим тижні, і, що найцікавіше-не тягне адже, і заздрості до курящим немає! Просто кожен організм, напевно, сам вирішує, може він відмовитися від цього чи ні, і йти поперек, можливо, навіть шкідливіше.

куріння і вагітність.

куріння і вагітність. Спосіб життя. Ніщо не допомагало: навіть найстрашніше покарання некурящого чоловіка у вигляді відмови від сексу. Потім прочитала статтю Маріімм, і там була фраза про те, що не треба шукати виправдань, переходити на легкі сигарети (їх можна викурити в два.

потрібна моральна підтримка!

Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Як кинути палити ? Життя без сигарет день за днем. Пластирі, жуйки гидота, але не допомогло. Але вийшла недавно на нову роботу, де я морально не маю право курити (відпрацювала 1 день і коли вдома покурила, голова .

Кинути палити.

Я курила 18 років. Кинула за один день, коли з’явилася підозра, що можу бути вагітною. 🙂 Я, до речі, кинула після 12 років куріння по пачці в день мінімум:) не курю скільки вже. року 4. Але-курю з як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Ще й курити кидаю.

Ще й курити кидаю . Дівчата, другий день не курю:))) або: (((поки важко, тяжко, тим більше живу зараз в квартирі з подругою, яка курить. Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Я кинула дуже і не курила 2 місяців, потім в Новий Рік.

Допоможіть кинути палити.

Якщо є тут кинули курити ( та ще такі, хто зрозумів весь вищевикладений марення), поділіться, плііз: як ви переконали себе, що треба кинути палити і як потім РЕАЛЬНО це зробити. Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Міжнародний день відмови від куріння — 15 листопада 2012 р.

Міжнародний день відмови від куріння — 15 листопада 2012 р.

Давайте в день відмови від куріння вдихати все чисте повітря на повні груди! Адже це ж така насолода, а чисте повітря так корисний людям!

Міжнародний день відмови від куріння був встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році. Ця дата в більшості країн світу відзначається щороку в третій четвер листопада. Мета цього дня-нагадати всім людям на планеті про негативний вплив куріння на здоров’я людини, нагадати курцям про те, що вони піддають цьому впливу не тільки себе, але і оточуючих людей, в тому числі дітей. Необхідно пам’ятати, що пасивне куріння завдає не меншої шкоди для організму людини.

У цей день кожен курець може почати нове життя, життя без нікотину, випробувати себе спочатку на один день, і, повіривши в свої сили остаточно розлучитися з курінням. У цей день можна знайти сильні мотивації щоб кинути палити, тому що в багатьох країнах і містах планети проводяться різні акції, заходи, концерти, театралізовані вистави, безкоштовні медичні обстеження.

Не дарма кажуть, що крапля нікотину вбиває коня, а людині треба зовсім небагато, всього 50-100 міліграмів, щоб настав летальний результат. Вдумайтеся, якщо людина викурює в день по 20-25 сигарет, то за 30 років куріння він пропускає через свої легені 150-160 кілограмів тютюну. А не вмирає курець тільки тому, що приймає його невеликими порціями.

Факти говорять, що приблизно 45 % смертності пов’язані з вживанням тютюну. Вчені встановили, що коли людина викурює одну пачку сигарет, він отримує дозу радіації, яка в 7 разів більше гранично допустимої норми. А тютюнова радіація разом з іншими канцерогенними речовинами, що виділяються в процесі куріння – найголовніша причина виникнення раку.

Вже доведено, що в складі сигарет міститься близько 4000 хімічних сполук. Серед них такі отруйні речовини як миш’як, кадмій, ціаністий водень, синильна кислота, формальдегід, аміак, ацетон і т.д. Думаю, що не треба добре розбиратися в хімії, щоб зрозуміти наскільки серйозну загрозу становлять ці хімічні сполуки для людини і які наслідки куріння можуть бути.

На жаль, для багатьох росіян, покурити – це все одно, що почистити зуби. Росія сьогодні попереду планети всієї по вживанню тютюну, 44млн. курящего населення. Зростає кількість жінок, що палять і дітей. Статистика куріння стверджує, що щорічно через тютюнопаління в Росії помирає 400 тисяч осіб.

За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) у всьому світі від раку легенів помирає 90% осіб, від хронічного бронхіту – 75%, від ішемічної хвороби серця – 25%. Всі перераховані вище захворювання обумовлені курінням.

У травні 2003 року ВООЗ була прийнята Конвенція по боротьбі з тютюнопалінням, до якої приєдналося 90 країн. А в 2008 році до Рамкової конвенції приєдналася і Росія, завдяки чому був розроблений законопроект «Про охорону здоров’я населення від впливу навколишнього тютюнового диму і наслідків споживання тютюну». В даний час проект закону вже схвалений урядом Росії, а в грудні 2012 року пройде перше читання законопроекту в Держдумі. Сподіваюся, що прийняття цього закону може в якійсь мірі поліпшити ситуацію, що виникла з ростом числа курців, з ростом захворювань, пов’язаних з курінням, з проблемою дітей, що палять.

В інших країнах, де подібні закони вже прийняті, з’явилися серйозні позитивні зміни, скоротилося число курців, відмова від куріння набирає обертів, заборонено куріння в громадських місцях.

Міжнародний день відмови від куріння-день, коли ще раз ми всі повинні задуматися про своє здоров’я, про здоров’я наших дітей, про те, що можна і потрібно жити без тютюну і без наркотиків.

Крім цього дня є ще одна дата — 31 травня відзначається «Всесвітній день без тютюну» . Цей день був проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1988 році.

Здоров’я і удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу » світ без нікотину»Nosmoking18.ru.

Зміни в організмі після відмови від куріння по днях, місяцях. Наслідки, що відбувається.

Куріння робить негативний вплив на всі органи, так як речовини, що входять до складу тютюнового диму, впливають на обмінні процеси. У зв’язку з цим курцеві зі стажем кинути палити складніше, ніж новачкові. Після відмови від шкідливої звички, відновлення відбувається поступово, з кожною годиною. Важливо заздалегідь підготуватися до перебудови і змін в організмі.

Склад тютюнового диму, шкода, що наноситься нікотином.

Куріння — це вдихання парів і смол, що утворюються при тлінні курильної рослинності. Знання складу тютюну дозволяє повністю оцінити шкоду наноситься організму від процесу куріння.

Найменування компонентів опис дії смоли і тверді речовини нікотин порушує працездатність всіх органів. Є самим небезпечним і токсичним складовими в сигареті Фенол Впливає на діяльність нервової системи Смоли Порушують функціонування легеневої тканини, погіршує кисневий обмін Цинк Викликає розвиток патологій в дихальній системі і алергічну реакцію Миш’як Токсичний, здатний накопичуватися в усіх органах, порушуючи їх діяльність Алюміній Порушує діяльність клітин головного мозку, погіршує склад крові Кадмій Викликає патології в сечовивідної системі, є причиною викиднів і розвитку потворності у плоду Свинець Токсичний елемент здатний накопичуватися в організмі, порушує діяльність всіх органів Радіоактивний елемент Радій, викликає мутації органів Пари Чадний газ Перешкоджає надходженню кисню до органів і тканин Бутан Може викликати задуху і збій в роботі серця Метан Порушує діяльність нервової системи Азот Погіршують стан судин і склад крові. Є причиною розвитку раку аміак вражає нервові клітини Ацетон знижує надходження кисню, здатний накопичуватися в організмі, виводить повільно ціаністий водень перешкоджає очищенню бронхів від токсинів, викликаючи кисневе голодування акролеїн токсичний. Виводиться через нирки, тому може стати причиною циститу. Порушує діяльність всіх органів і систем бензопірен перешкоджає надходженню поживних речовин в клітини, викликаючи їх загибель.

У таблиці вказані тільки найагресивніші компоненти тютюну. У повний склад диму входить близько 4000 елементів, які при попаданні в організм порушують його діяльність.

Патології, що розвиваються внаслідок вдихання тютюнового диму:

захворювання органів дихання внаслідок скупчення токсинів; кисневе голодування всіх органів і тканин; порушення діяльності серцевого м’яза (аритмія, інфаркт, болі в області грудей); відхилення у функціонуванні нервової системи (зниження пам’яті, роздратування, тремор пальців рук); погіршення стану шкірного покриву (жовтизна, підвищена сухість, ранні зморшки); неприємний запах з ротової порожнини, пожовтіння зубної емалі, хрипота в голосі; ламкість нігтьових пластин і волосся; зниження міцності кісткової і хрящової тканин; захворювання органів травного тракту (гастрит, виразки, порушення кислотності шлунка); розвиток ракових клітин; зниження імунітету; погіршення ерекції і зниження ймовірності зачаття, а також патології репродуктивних органів; патології плода, викидні і мертвонародження; порушення стану судин і складу крові; захворювання органів сечовивідної системи; погіршення смаку і нюху; зниження якості зору і слуху; отруєння організму токсинами.

У дитячому віці тютюн провокує затримку росту, розумового і фізичного розвитку.

Синдром відміни і причини залежності від куріння.

Зміни в організмі після відмови від куріння починаються з синдрому відміни. Це негативна реакція на різку відсутність речовин щодня надходили в організм. Даний стан у курців розвивається внаслідок припинення надходження нікотину.

Нікотин надає заспокійливу дію на нервову систему.

У некурящої людини дану функцію виконує речовина ацетилхолін. При тривалому вживанні тютюну вироблення ацетилхоліну припиняється і відновлюється не відразу після відмови від сигарет. В результаті організм відчуває сильне нервове перенапруження. Симптоматика проходить через 1-3 тижні або через 3-6 місяців. Залежить від стажу курця, віку і загального стан організму.

Чим характеризується синдром відміни.

Синдром відміни помічає не тільки курець, але і люди знаходяться в оточенні за такими симптомами:

різка зміна настрою, частіше дратівливість, відчуття тривоги, депресія; погіршується процес засипання і якість сну; запаморочення і головний біль через перебудову організму; тремор кінцівок, особливо пальців рук; збільшення виділень поту, навіть при нормальній навколишній температурі; затяжний кашель з відходженням мокротиння від світлого до темного кольору; порушення ритму дихання і задишка; збій в роботі органів травного тракту і запори; збільшення апетиту, пов’язане з поліпшенням смакових якостей, а також бажанням їжею замінити процес куріння; розвиток запальних процесів в ротовій порожнині і часті простудні захворювання. Тютюновий дим згубно діє не тільки на людину, але і на мікроорганізми, що потрапляють в слизову рота. Після припинення куріння інфекція швидко заселяється в ротовій порожнині і далі, через ослабленого імунітету; підвищення тиску. Відзначається внаслідок збільшеної тривожності, також тютюн сприяв зниженню показника тиску; збільшення алергічних реакцій. Розвивається внаслідок очищення організму від скупчилися токсинів; дискомфортні відчуття в області серця; швидке стомлення, слабкість, неможливість зосередитися на роботі.

Колишній курець постійно хоче закурити і автоматично виробляє руху в пошуку пачки сигарет. Симптоми відступають після повного виведення компонентів тютюнового диму з організму.

Кому легше кинути палити.

Зміни в організмі після відмови від куріння по-різному протікають у чоловіків і жінок. Причиною є не фізіологічні особливості, а погана психологічна підготовка і відсутність віри у власні сили. Слабка стать більш емоційно реагує на відмову від нікотину, хоча тютюнова залежність виражена менше, ніж у сильної статі.

При проведенні тестів по відмові від сигарети між юнаками і дівчатами, позитивний результат у сильної статі був на 80% більше, ніж у слабкої статі. А при порівнянні результату між чоловіками і юнаками, ефективність у перших була вище на 30%. У підсумку тестування підтвердило, що побороти тягу до нікотину набагато легше дорослому чоловікові, ніж жінці або молоді.

Різка відмова від куріння: за і проти.

Відмовитися від споживання нікотину можна поступово або різко. При швидкій відмові від тютюну організм не в змозі самостійно впоратися зі стресами, так як ацетилхолін починає вироблятися поступово, а нікотин вже не надходить. В результаті при різкій відмові від сигарети спостерігаються такі наслідки.

Позитивні негативні висновок токсичних речовин починається відразу, нові дози не надходять сильний стрес для організму проявляється підвищеною агресією, дратівливістю або апатією. Також відзначається зниження уваги і працездатності Людина підвищує свою самооцінку За наявності постійної сонливості, процес засипання порушений, сни з перервами на пробудження Не потрібні фінансові витрати на нові пачки сигарет і препарати, які замінюють нікотин (пластирі, жувальні гумки) Погіршення загального самопочуття за переналаштування в роботі всього організму (головні болі, слабкість, можливе підвищення температури) Економія вільного часу, що витрачалися на процес куріння Часті простуди та інші інфекційні патології Більш швидкий процес відновлення організму Болі в області грудей і збої в ритмічності скорочень серця, підвищення тиску Задушливий кашель Неконтрольований апетит і збільшення ваги Поява вугрових висипань на обличчі Ймовірність зриву і повернення до сигарети вище, ніж при поступову відмову від нікотину.

Дані зміни спровоковані різкою відсутністю нікотину, який, при попаданні в організм, також брав участь у всіх обмінних процесах. При наявності хронічних патологій відмова від сигарет в даній формі потрібно проводити під контролем фахівця. При стажі куріння більше 10 років рекомендовано кидати палити поступово.

Переваги та недоліки поступової відмови від куріння.

Зміни після поступової відмови від тютюну виражаються менш яскраво, так як в організмі відбувається поступова заміна нікотину на вироблення ацетилхоліну. На психологічному рівні людина відчуває менший стрес. Тому фахівцями рекомендований даний спосіб в боротьбі з курінням.

Плюси і мінуси поступової відмови, при порівнянні з різким винятком нікотину:

Позитивні сторони Негативні сторони Відбувається поступова перебудова організму Органи і тканини довше очищаються від токсичних речовин Дратівливість, агресія і апатія виражені слабо Потрібна фінансова витрата на сигарети або замінники нікотину При правильному складанні меню набір ваги не відмічається Відновлення імунітету займає більше часу Відмова від нікотину не має сильного впливу на уважність і працездатність Кашель присутній тривалий час, поки компоненти тютюнового диму не будуть повністю виведені з легеневої тканини Ймовірність повернення до тютюнопаління низька Процес відмови від сигарети займає тривалий час Не відбувається різких стрибків показника тиску.

Обидва способи кинути палити сприяють відновленню здоров’я і діяльності внутрішніх органів. Зменшується ймовірність розвитку ракових клітин і збільшується тривалість життя.

Етапи очищення організму після відмови від куріння.

Після повної відмови від сигарет зміни в організмі відзначаються відразу. Яскравість їх вираженості залежить від загального стану курця.

Перша доба: етапи по годинах.

Опис змін в перші 24 години.

день відмови від куріння

Часовий інтервал опис змін в організмі через 20 хв нормалізується показник тиску і частота скорочень серця. Через 120 хв відбувається очищення крові від нікотину і його виведення з організму через 8 годин в крові збільшується вміст кисню. Триває виведення нікотину. Можливо прояв перших симптомів синдрому відміни через 12 годин нормалізується кисневий баланс через повне очищення легенів від чадного газу через 24 години висновок нікотину від останньої сигарети завершено, але ацетилхолін ще тільки починає вироблятися. Синдром відміни проявляється в супроводі всіх симптомів.

Перша доба може протікати без яскраво виражених симптомів відміни, але з помітним поліпшенням в самопочутті.

Перший тиждень по днях.

Зміни в організмі протягом тижня.

Часовий інтервал (в днях) опис змін в організмі 1 нормалізується процес дихання через виведення чадного газу. Виявляється синдром відміни через нестачу ацетилхоліну. 2 поліпшуються смак і нюх. Легкі очищаються від мокротиння містить токсини. Кашель сильний, задушливий. Слиз може бути темного забарвлення через вміст отруйних речовин і тютюнової сажі. Можливе погіршення сну через нестачу нікотину (ацетилхоліну). 3 відновлюється стан судин, поліпшується кровообіг, в тому числі в головному мозку. Через незвичне насичення тканин киснем можливо запаморочення. Нікотин блокував відчуття голоду, через його дефіцит з’являється неконтрольований апетит. Можливе підвищення сухості шкірного покриву і поява прищів. 4 нормалізується функціонування шлунка. Апетит нормалізується. Відходження мокроти відбувається легше. Можлива набряклість кінцівок. Тяга до сигарети посилюється, збільшується дратівливість. 5 нормалізується діяльність смакових і нюхових рецепторів. Судини практично відновлені. З легких рясно відходить мокрота з вмістом кіптяви. Велика ймовірність зриву і повернення до сигарет. 6 легкі активно провокують відходження слизу. Можливо відчуття болю в горлі через сильний кашлю. З’являється відчуття спраги. Вода необхідна організму для більш швидкого виведення токсинів з тканин і органів. Тяга до нікотину посилюється. 7 Висновок нікотину накопиченого в організмі в процесі куріння роками завершено. Вироблення ацетилхоліну відновлюється. Відбувається зниження тяги до сигарети. Відходження мокроти триває. Шкірний покрив продовжує лущитися.

Даного періоду досить для поновлення слизових в організмі і часткової нормалізації діяльності органів без нікотину. Для повного очищення легенів, нервової і серцево-судинної систем потрібно більш тривалий проміжок часу.

Другий тиждень по днях.

Нормалізація діяльності органів на другому тижні без нікотину.

Часовий інтервал (в днях) опис змін в організмі 8 смакові і нюхові рецептори повністю відновлені. Це може спровокувати посилення апетиту і набір ваги. Стан судин і кровопостачання в головному мозку продовжує відновлюватися. Можливе підвищення або зниження тиску, запаморочення. Є слабка тяга до сигарети. 9 нормалізується вироблення ферментів в травному тракті. Функціонування кишечника і легенів продовжує відновлюватися. Можливі болі в животі і розвиток інфекційних захворювань через ослабленого імунітету. 10 імунітет починає відновлюватися. Мокрота, що відходить з легких, має неприємний запах. 11 капіляри повністю відновлюються, головний біль посилюється, з’являється тремор пальців рук. Дані симптоми посилюють тягу до сигарети, яку часто заїдають солодкої або жирною їжею. 12 імунітет продовжує відновлюватися. Шкірний покрив оновлюється, поліпшується його текстура і колір. Нормалізується діяльність кишечника. 13 оновлення епідермісу відбувається більш активно. Перепади тиску і настрою тривають. 14 слизова бронхів практично відновлена, а також нормалізується склад крові. Шкірний покрив набуває більш здоровий вигляд. Тяга до сигарети слабка.

Перші 14 днів є вирішальними для курця. Кожен день небезпечний зривом через переналаштування працездатності організму.

1 місяць.

У перший місяць відбувається відновлення діяльності травного тракту, дихальної та серцево-судинної систем. Завдяки цьому нормалізуються обмінні процеси і оновлення клітин тканин. Можливе порушення сну, дратівливість і інші симптоми синдрому відміни нікотину. Тяга до повернення куріння знижується до кінця місяця.

2 — 3 місяці.

Через 2 місяці відбувається повне оновлення клітин шкіри, зменшується кількість мімічних зморшок. Кров не містить нікотину, імунітет практично відновлений. Через 3 місяці кашель з відходженням мокротиння відступає, нормалізується працездатність серця і судин. Органи шлунково-кишкового тракту працюють практично в повноцінному режимі.

На малюнку перераховані зміни, які відбуваються в організмі після відмови від куріння.

Апетит знижується, стілець приходить в норму, завдяки відновленню мікрофлори. Відновлюється структура волосся і нігтьових пластин. Поліпшення стану відзначається не тільки колишнім курцем, а й оточуючими людьми. Відновлення організму не завершено, можливо, поява тяги до сигарети.

6 місяців.

Повністю відновлюється діяльність кишечника і печінки. Відбувається повне очищення організму від токсинів. Рекомендований прийом сорбентів і додавання фізичних навантажень, для більш швидкого очищення організму від залишкових отрут. Синдром відміни практично відсутній. В даний період не рекомендовано вживання алкоголю, так як він може спровокувати тягу до сигарети.

10 місяців.

Даний період є піком повернення до сигарети. Даний стан обумовлено активацією клітин мозку відповідають за задоволення. Організм сприймає нікотин, як речовина викликає дане почуття. Відновлюється еластичність голосових зв’язок і стан зубної емалі. Але повністю жовтизну з зубів можна прибрати тільки в кабінеті стоматолога.

1 рік.

Організм практично відновлений. Серцево-судинна система функціонує в повноцінному режимі, ризик розвитку ракових клітин значно знижений. Тяга до сигарети виникає у вкрай рідкісних випадках. Спостерігається психологічна рівновага.

Відновлюється функціонування органів репродуктивної системи. У жінки збільшується шанс завагітніти, у чоловіків поліпшується потенція. Дозволено планувати зачаття дитини, ризик розвитку вад у плода і переривання вагітності, мінімальний.

2 роки.

При дотриманні умов харчування, фізичних навантажень, організм повністю відновлюється від нікотинової залежності. Робота всіх органів практично відновлена або повністю нормалізована (залежить від загального стану організму). Синдром відміни відсутній.

При зачатті дитини через 2 роки, після відмови від сигарети, шанси народити здорового малюка порівняємо з ніколи не палить жінкою.

Особливості та відмінності відчуттів у чоловіків і жінок.

Зміни в організмі після відмови від куріння в дихальній, серцево-судинній і травній системах відбувається однаково у жінок і чоловіків.

Відмінність:

У чоловіків У жінок Нормалізується потенція і збільшується тривалість статевого акту Відновлюється гормональну рівновагу, що позитивно позначається на менструальному циклі Якість насінної рідини поліпшується, що збільшує шанс зачати здорову дитину Збільшується шанс завагітніти і виносити здорового малюка Знижуються напади агресії Зменшується ймовірність нервових зривів Зменшується ризик розвитку простатиту і раку передміхурової залози Знижується ймовірність розвитку ракових пухлин у молочних залозах і матці.

Жіночий організм здатний швидше позбутися від накопичених токсинів, але важче переносить синдром відміни при порівнянні з чоловічою статтю.

Емоції, думки при відмові від куріння.

Емоції і думки курця змінюються протягом усього процесу відмови від сигарети:

протягом перших 4 днів людина відчуває легкість і гордість у своєму починанні. Бажання кинути палити перевищує тягу до сигарети; з 5 по 14 день відчуття радості змінюються агресією, тяга закурити стає вище бажання кинути шкідливу звичку. Позитивні зміни в організмі рідко приносять задоволення. Болісний кашель не дає вести нормальний спосіб життя; з 15 по 60 день. Тяга до нікотину знижується. Напади агресії і апатії носять хвилеподібний характер. Відчуваються значні зміни в організмі. Колишній курець знову відчуває почуття гордості за досконалий відмова від нікотину; з 61 дня. Тяга закурити виникає рідко. Організм поступово оновлюється і відновлюється працездатність всіх систем. Колишній курець отримує задоволення від повноцінних смакових і нюхових відчуттів. А також від психологічної рівноваги і постійного припливу сил. Повертається повноцінне сексуальне життя.

Залежно від стажу, віку курця і загального стану організму відчуття можуть змінюватися по яскравості, а також в періодах їх прояви.

Чому відмова від куріння призводить до появи кашлю і що робити в такому випадку?

Зміни в організмі після відмови від куріння починаються з відновлення функціонування дихальної системи. Тютюновий дим спочатку потрапляє в бронхи, де осідає його велика частина, а решта поширюється по організму за допомогою кровоносної системи.

Очищення легенів супроводжується кашлем з виведенням мокротиння. В процесі куріння сильний кашель відсутній, так як в організм постійно надходять отруйні речовини знижують діяльність імунної системи. Після припинення надходження отрут, відбувається відновлення функціонування всіх систем, в тому числі і імунної.

Організм намагається якомога швидше вивести з легких токсичні речовини спільно зі слизом. Чим міцніше імунна система, тим активніше кашльовий рефлекс. Повний висновок мокротиння припиняється через 20-90 днів. Але якщо кашель триває більше 4 місяців, при цьому слиз має дивний колір і запах, потрібно звернення до терапевта або пульмонолога, для проходження обстеження.

Для прискорення виведення мокротиння рекомендовано використання медикаментозних або народних засобів (після відвідування фахівця, так як кашель може мати інфекційну або алергічну природу), а також вживати в добу більше 2 л чистої води.

Поради людям кидають палити.

день відмови від куріння

Успіх відмови від нікотину залежить від наступних факторів:

потрібно повністю налаштуватися на відмову від нікотину. Бажання має бути особистісним, а не примхою батьків, дружини/чоловіка; заздалегідь визначити дату викурювання останньої сигарети; не думати про синдром відміни і не згадувати про сигарети; вільний час, який витрачався на куріння, можна зайняти читанням літератури або легкими фізичними навантаженнями; при підвищеній нервозності приймати заспокійливі засоби; не вживати алкоголь і не перебувати в компанії, що палить, так як вони підсилюють тягу до сигарети.

Додатково потрібно прийом вітамінів і препаратів, що прискорюють процес відновлення організму і виведення токсинів. Рекомендовано відвідування терапевта для підбору медикаментів.

Відмовитися від сигарети, при правильній підготовці, можна з першої спроби. Важливо заздалегідь підготуватися до можливих змін в організмі. При наявності задушливого кашлю або сильного набору ваги, може знадобитися допомога фахівця. Відновлення організму відбувається, в середньому, через 2-3 роки після відмови від куріння.

Автор: Котлячкова Світлана.

Корисні відео про зміни в організмі людини при відмові від куріння.

Що відбувається з організмом при відмові від куріння:

Відновлення організму після відмови від куріння:

Міжнародний День відмови від куріння 16 листопада 2017: історія і сенс свята.

День відмови від куріння — міжнародне свято, щорічно відзначається в ряді країн. Дата-нагадування про те, що пора подумати про своє здоров’я, в 2017 році випадає на 16 листопада.

День відмови від куріння-ще одне свято під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Фіксованої дати у свята немає, — Дню відмови від куріння «виділена» плаваюча дата — третій четвер листопада. У 2017 році це 16 листопада, четвер. День проти куріння встановлений за ініціативи Американського онкологічного співтовариства, що вельми символічно.

Сенс свята-поширення інформації про шкоду куріння, сприяння зниженню популяризації залежності від сигарет, залучення людей в просвітні акції для залежних від куріння і так далі.

В рамках Дня проти куріння активісти багатьох країн світу влаштовують різні акції, флешмоби, розсилки та інші заходи, мета яких — донести всю небезпеку вдихання сигаретного диму для організму. Також небайдужі волонтери ставлять за мету популяризувати здоровий спосіб життя серед молоді, визначивши їх вибір на користь чистих легенів. До речі, існує також Всесвітній День без тютюну, який святкується 31 Травня.

Насправді боротьба з курінням проводиться щодня, щогодини. Пасивна боротьба. Всі знають, що » МОЗ попереджає…»» Тепер же напис, наскільки відомо, займає добру половину пачки і говорить»куріння вбиває». На жаль, це не зупиняє курців, які, незважаючи на те, що «чорним по білому написано», закурюють. Причини, що спонукають робити це, часто невиразні, але в основному вони такі:

Стрес-виправдання з огляду на те, що» сигарета заспокоює«; Контроль ваги (в основному у жінок) — нібито куріння знижує апетит; бажання мати» вагу «в компанії (в основному у підлітків) — стереотип про те, що процес куріння — це красиво,» круто», якщо завгодно; нудьга — без коментарів.

Звичайно, перераховані вище причини абсолютно безглузді, безпідставні і вже звичайно, не несуть практично ніякого вагомого посилу. До них так само можна зарахувати ще одну причину, яка буде звучати ще більш невиразно, приблизно так: «не знаю. Та ось закурив якось, ніяк кинути не можу. Так, треба»»

Крім канцерогенів та інших отруйних речовин, що потрапляють безпосередньо в легені, а потім — в кровотік через сигарету, курець підриває місцевий легеневий імунітет, що сприяє розвитку бронхіту. Крім того, в момент куріння залежний отруює не тільки себе, але і оточуючих, роблячи їх проти волі пасивними курцями. Важко уявити, скільки існують матусь, які, курячи в присутності дитини, думають, що якщо він не бере сигарету безпосередньо, то він не отримує дим. Ще як отримує, тільки, висловлюючись простою мовою, через ніс…

Відкинувши міркування і відомі всім з дитинства постулати, нагадуємо-статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я невблаганна:

Рак легенів в 90% випадків обумовлений курінням; кожні 10 секунд в світі помирає один курець зі стажем; 50-60% чоловіків в Росії — завзяті курці; кожна десята жінка в Росії — курить; в Росії щорічно від хвороб, викликаних курінням, передчасно вмирає мінімум мільйон чоловік; крім раку, куріння може спровокувати розвиток серцевої недостатності і цілий ряд інших хвороб.

Так що беріть себе в руки, якщо ви курите, і починайте дихати, нарешті, на повні груди. Будьте здорові!

День відмови від куріння.

День відмови від куріння почали відзначати ще в 70-х роках минулого століття. Люди з нікотиновою залежністю часто зізнаються, що хотіли б кинути палити, але зважитися складно, та й важко одному. З метою просвіти широких мас населення про небезпеку, що таїться в тютюні, і для бажаючих кинути палити було затверджено спеціальне свято.

Фото з сайту ivona.bigmir.net.

Куріння тютюну ставиться в один ряд з алкогольною залежністю і наркоманією. Нікотиноманія була визнана найбільш поширеною епідемією за всю історію людства. Вживання тютюну провокує виникнення важких захворювань і щорічно призводить до смерті більше 5 мільйонів чоловік.

Коли святкується.

Міжнародний день відмови від куріння святкується щороку в третій четвер листопада. У нинішньому 2019 році його відзначатимуть 21 листопада. Куріння є настільки актуальною проблемою, що є ще одна дата, пов’язана з відмовою від куріння – Всесвітній День без тютюну. З’явився він десятиліттям пізніше (1988 р.) і відзначається щорічно 31 Травня.

Історія свята і його мета.

Міжнародний день відмови від куріння був затверджений в 1977 році за пропозицією і наполяганням Американського онкологічного товариства. Приводом для цього стало лякаюче збільшення кількості смертей через тютюнопаління. Але історія свята почалася набагато раніше, коли ще в XVII столітті в Росії намагалися заборонити куріння, а в 1830 р в Америці була запущена антитютюнова компанія.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у 2005 році ініціювала прийняття Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну. В історії ООН-це один з найбільш широко визнаних договорів. Його підтримали близько 180 країн, в яких проживає 90% населення світу.

А трьома роками пізніше (2008 р.) ВООЗ видала ще ряд заходів у продовження боротьби проти тютюну і для допомоги країнам, які підтримали Рамкову конвенцію. Туди увійшли моніторинг вживання тютюну та заходів профілактики, захист населення від куріння, допомога з метою відмови від вживання тютюну, донесення інформації про приховані за курінням небезпеки, контроль відсутності реклами та підтримки виробництва тютюну, забезпечення підвищення податків на тютюнову продукцію.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:

кожні 10 секунд помирає один завзятий курець, і цей показник постійно збільшується; в Росії пристрасть до тютюну має кожна десята жінка; до завзятим курцям можна віднести близько 60% російських чоловіків; по всьому світу 90% смертей від раку легенів, 25% — від хвороб серця і 75% — від бронхіту хронічної форми обумовлені курінням; щорічно близько 1 мільйона росіян вмирають від куріння і патологій, які воно викликає; у вагітних жінок тютюновий дим призводить до народження дитини з низькою масою тіла.

Метою дня відмови від куріння є висвітлення проблеми, залучення до боротьби з курінням великих мас населення і медичних працівників. Проведення профілактичних заходів тютюнопаління та доведення інформації суспільству про згубний вплив нікотину на здоров’я людини.

Чим небезпечне куріння.

Відомо, що дим від куріння тютюну містить тисячі речовин, серед яких близько 300 шкідливих і більше 70 отруйних. В середині минулого століття вчені з Америки виявили в тютюні радіоактивний ізотоп полонію. При викурюванні 20 сигарет людина отримує дозу радіації набагато перевищує гранично допустиму. З’єднання радіоактивного впливу з канцерогенними речовинами в результаті провокують Онкологічні захворювання.

Куріння також погіршує пам’ять, зір, потенцію, руйнує зуби і цей список можна продовжувати нескінченно. Доведено, що не менш небезпечним є пасивне куріння, коли людина сама не курить, але вдихає повітря, що містить сигаретний дим, перебуваючи з тим, хто палить в одному приміщенні. Дим так само шкідливий, як і саме куріння. Пасивними курцями часто стають діти, у яких один або обоє батьків курять.

Які заходи проводяться.

День відмови від куріння в Росії, що відзначається в листопаді, ознаменований різноманітними заходами та акціями за підтримки медичних працівників різних спеціалізацій. Активісти намагаються охопити якомога більшу кількість населення.

У містах зазвичай проводяться акції, присвячені дню без сигарет. У школах, будинках культури та бібліотеках організовують тематичні години, лекції з озвучуванням цифр сумної тютюнової статистики. На вулицях великих міст добровольці пропонують перехожим поміняти сигарети на цукерки. На площах нерідко влаштовують костюмовані вистави за участю акторів, що представляють образ смерті від тютюну.

При хорошій доступності інформації і прекрасному знанні про шкоду здоров’ю, що наноситься курінням тютюну, лише деякі курці прагнуть відмовитися від згубної звички. Можливо, багато хто не усвідомлює всю небезпеку, яка їм загрожує.

Автор: Тетяна Новосолєва, спеціально для Mama66.

День відмови від куріння.

Згідно Указу Президента Російської Федерації від 02 жовтня 1992 р № 1157 «про додаткові заходи державної підтримки інвалідів» і відповідно до вимог територіальної програмою державних гарантій безкоштовного надання громадянам медичної допомоги на території Хабаровського краю на 2016 рік, затвердженої постановою Уряду Хабаровського краю від 24 грудня 2015 р № 467-пр: інваліди I і II груп мають право на обслуговування позачергово на підприємствах торгівлі, громадського харчування, служби побуту, зв’язку, житлово-комунального господарства, в установах охорони здоров’я, освіти, культури, в юридичних службах та організаціях, які обслуговують населення, а також користуються правом позачергового прийому керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ і організацій.

Інформаційні ресурси.

день відмови від куріння

Міжнародний день відмови від куріння.

розмір шрифту зменшити розмір шрифтувеличити розмір шрифту друк ел. пошта.

Щорічно, більше 40 років, в третій четвер листопада, відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day). Він був заснований в 1977 році з ініціативи Американського онкологічного співтовариства, яку підтримала Всесвітня організація охорони здоров’я. Міжнародний день спрямований на залучення всіх верств населення та лікарів усіх спеціальностей у боротьбу проти куріння, профілактику тютюнопаління та підвищення інформованості світової спільноти про згубний вплив тютюну на здоров’я, зниження поширеності тютюнової залежності.

Щорічна кампанія є приводом для широкого інформування населення про шкідливі і смертельні наслідки вживання тютюну в будь-якій формі.

За статистикою ВООЗ близько 63-х % всіх смертей на Землі відбувається через неінфекційних захворювань, і тютюнопаління, як фактор ризику, займає стійку лідируючу позицію.

Мета-проведення заходів в цей день, спрямованих на широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей, що сприятиме зниженню поширеності тютюнової залежності.

За інформацією ВООЗ небагато людей знають, в чому конкретно полягає ризик, пов’язаний з вживанням тютюну.

Вживання тютюну є одним з найважливіших факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин. Від наслідків вживання тютюну щорічно гине понад 8 мільйонів людей. Більше 7 мільйонів випадків смерті відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 1,2 мільйона-серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму. Вторинний тютюновий дим-це дим, яким наповнене повітря в закритих приміщеннях, де люди споживають такі тютюнові вироби, як сигарети, цигарки і кальянний тютюн. У тютюновому димі присутні понад 7000 хімічних речовин, з яких, щонайменше, 250 завдають шкоди здоров’ю, а не менше 69 — є відомими канцерогенами. У дорослих вторинний тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця та рак легенів. У дітей грудного віку він збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та народження дітей з низькою вагою. Майже половина дітей у всьому світі регулярно вдихають повітря, забруднене тютюновим димом, в громадських місцях. Вторинний тютюновий дим є причиною понад 1,2 млн.випадків передчасної смерті на рік. Щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

Безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує.

На підтримку ініціативи ВООЗ про поліпшення обізнаності населення про проблеми здоров’я, пов’язані з вживанням тютюну, з метою підвищення мотивації курців до відмови від тютюну і ведення здорового способу життя, 21 листопада 2019 року в поліклініках № 5 і № 7 буде проходити захід, присвячений Всесвітньому дню без тютюну.

Для учасників акції організовані:

семінари з індивідуальним консультуванням громадян про проблеми куріння тютюну, в тому числі відмови від куріння. анкетування за факторами ризику, що впливають на формування захворювань серцево-судинних захворювань, хронічних захворювань органів дихання, шлунково-кишкового тракту на тлі тютюнопаління. інструментальне дослідження функції дихання. флюорографічне дослідження органів грудної клітини. Демонстрація відеороликів про шкоду куріння тютюну. Тематичні буклети, брошури, листівки.

О 10-00 співробітники відділень профілактики поліклінік запрошують всіх бажаючих на лекції «про шкоду куріння».

15 листопада-День відмови від куріння в 2018 році: традиції святкування.

Щорічно в третій четвер листопада в ряді західних країн світу відзначається День відмови від куріння. У 2018 році свято випало на 15 число. Дата була встановлена Американським онкологічним товариством в 1977 році.

Залежні від нікотину люди зізнаються, що хотіли б кинути палити, але немає приводу або компанії. З метою просвіти про шкоду тютюну і підтримки бажаючих відмовитися від згубної звички створено всесвітнє свято.

Н ет нічого простіше, ніж кинути палити – я сам робив це сотні разів Марк Твен.

Мета свята День відмови від куріння.

«Крапля нікотину вбиває коня» — дана фраза вже багато років у всіх на слуху. Дивно, але це практично ніяк не впливає на число курців в позитивному ключі – воно росте з кожним днем. Люди вважають за краще йти на поводу у своїй залежності, ніж піклуватися про здоров’я. Однак є свято, покликане вирішити дану проблему. Він припадає щорічно на третій четвер листопада і носить назву Міжнародного дня відмови від куріння.

Мета Міжнародного дня відмови від куріння-сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Куріння вважають шкідливою звичкою 47% з числа опитаних городян, залежністю — 38%, невиліковною хворобою — 9%, не змогли визначити свого ставлення до куріння — 6% респондентів.

На думку 12% респондентів кинути палити — легко, 56% вважають, що це важко, 4% вважають, що — неможливо, 28% не замислювалися про це. При цьому 21% з числа опитаних городян намагалися кинути палити, але в основному безуспішно. Про існування центрів допомоги у відмові від куріння знають 30% респондентів, не знають 70%.

Традиції святкування Дня відмови від куріння.

При хорошій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров’я, мало хто городяни прагнуть позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров’я або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка курити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися.

Тому в рамках Дня відмови від куріння в багатьох країнах активістами та представниками закладів охорони здоров’я проводяться різні просвітницькі, благодійні та інші заходи, покликані просвіщати населення про шкоду нікотину і способи відучення від куріння.

Інформація про шкоду куріння.

Зловживання тютюновим димом негативно позначається на людському здоров’ї. В принципі страждають всі системи органів, але є і пріоритетні.

Серцево-судинна-під впливом тютюнового диму капіляри і артерії набувають підвищену збудливість, збільшується їх схильність до спазмами, нерідко відбувається закупорка, скорочується частота серцебиття. Це загрожує інсультами та інфарктами міокарда. Шлунково-кишковий тракт-нікотин викликає зміна в слизовій кишечника, розвиток хронічного гастриту, виразки шлунка, витончення внутрішньої поверхні стравоходу. Дихальна-виникає хронічний бронхіт статева-чоловіча потенція залишає бажати кращого. Кісткова-погіршується зовнішній вигляд і стан зубів, нігтів, волосся, суглобів. Потові і сальні залози-порушується їх функціональність.

Курити кинути в силах кожен-потрібно лише побажати. Останнє характерно для тих, хто дуже хоче продовжувати жити, причому повноцінним здоровим життям.

Історія тютюнопаління.

Вчені давно з’ясували, звідки родом одна з найогидніших людських залежностей – нікотинова. В основному всі вони сходяться на думці, що початок тютюнопаління поклали американські індіанці. Саме вони стали культивувати перші рослини тютюну. Вживали ж листя останніх як засіб, що виділяє нікотиновий дим, ще 6000 років тому. Христофор Колумб в кінці XV століття став свідком процесу куріння, здійснюваного місцевими жителями. Вони згортали лист тютюну в трубочку, підпалювали кінчик імпровізованої цигарки, дим вдихали через рот, а випускали через ніздрі. Індіанці майя називали ці пристосування»сік ар». Так з’явилося слово»сигара». Тютюном же специфічні рослинні культури іменувалися за назвою провінції на о. Гаїті, де виростали: Табаго. Є версія, згідно з якою тютюнопаління було поширене ще в середовищі фараонів, і це цілком можливо, однак якщо це мало місце бути, то єгиптяни забрали свій секрет в могилу, а індіанці самостійно відкрили для себе властивості незвичайного рослини і є, таким чином, першовідкривачами в даній сфері.

День відмови від куріння.

Статистика повідомляє, що кожна десята жінка в Росії-курить, а 50-60% чоловіків завзяті курці. Незважаючи на зусилля організацій охорони здоров’я, не так вже й багато людей кидає палити, не допомагає навіть ризик смерті: куріння і захворювання, які воно викликає, щороку вбивають близько мільйона росіян. Це куди більше, ніж від СНІДу, аварій на дорогах або вживання важких наркотиків.

Щороку величезна кількість грошей витрачається на те, щоб роз’яснити шкоду куріння, розробити нові методи позбавлення від залежності і донести до населення вже існуючі. У той же час, тютюнова індустрія витрачає мільйони, щоб провокувати людей купувати більше, дорожче і регулярніше. Але не можна перемогти куріння, з одного боку відмовляючись від нього,

В даний час існує безліч методів, які допомагають пересилити тютюнову залежність. Відмінність методів відмови від куріння полягає в різноманітті підходів до даної проблеми.

Деякі дотримуються думки, що кидати курити необхідно поступово, інші вважають, що «зав’язати» з небезпечною звичною потрібно невідкладно. Однак і ті й інші переконані в одному: важливою умовою успіху є непохитне бажання позбутися від нікотинової залежності.

Швидкий спосіб кинути палити.

В Інтернеті експрес-метод представляється особливою програмою відмови від куріння, яку розробили для льотчиків американські фахівці. Цей метод ідеально підійде вольовим людям, тому що в його основі лежить ряд різких обмежень.

Особливо важливими є перші 5 днів, протягом яких необхідно слідувати нескладним правилам, які сприяють зменшенню потреба організму в тютюні:

 вставати необхідно на 30 хвилин раніше звичайного, випити 2 або 3 склянки води, потім прийняти душ;  сніданок слід обмежити фруктовими соками або фруктами;  після сніданку протягом 3-5 хвилин важливо виконати вправи для дихання (глибокий вдих носом, потім затримати дихання, після чого зробити повільний видих через рот);  кожен раз, при черговому бажання закурити, потрібно випивати пару стаканів соку або води, повторно виконати вправи для дихання;  у меню обіду повинні входити салат з овочів, суп, рагу з овочів, сік і пиріжок з начинкою варення або джему;  після обіду рекомендується прогулянка;  вечеря повинна складатися виключно з овочів, фруктів та соку;  дуже важливо вести активний спосіб життя, не вживати спиртні напої, а також уникати спілкування з курцями.

Вдаючись до цього методу, особливо важливо слідувати всім вищевказаним радам 4 дні. На 5-й день зазвичай з’являється почуття впевненості в своїх силах і бажання закріплювати далі досягнутий результат.

Поступова відмова від куріння.

Щоб кинути цю негативну звичку, можна слідувати порадам методів, які дозволяють відвикнути від сигарет поступово:

-не потрібно купувати більше пачки сигарет; -сорт сигарет потрібно періодично міняти; -сигарети найкраще тримати не на виду; -відмовляйтеся від пропозицій перекурити; -коли дістаєте сигарету, то відразу прибирайте з поля зору пачку; -залишайте сигарету на краю попільнички після кожної нової затяжки; -постарайтеся затягуватися димом через раз; -потроху починайте курити без затяжок; -після кожного перекуру прибирайте попільничку; -не паліть на голодний шлунок; -при черговому бажанні перекурити відтягніть момент прикурювання на хвилин; -порахуйте економію при меншому курінні.

Більшість вчених схиляється до думки, що до позитивного результату найчастіше призводить саме рішуча відмова, а не поступовий. Дослідження підтверджують, що для досягнення успіху в цьому питанні величезну роль має мотивація.

Сильна мотивація дає найбільшу результативність, тому що обурення по відношенню до своєї небезпечної звички стають наслідком деякої напруженості, при наростанні якої з’являється однозначне бажання кинути палити.

Слабка мотивація зазвичай призводить до відтягування рішучої відмови від куріння.

Кілька порад психолога.

1. В першу чергу слід твердо вірити в те, що ви зможете обходитися без тютюну. Скористайтеся своїм життєвим досвідом, де результатом було вирішення складних проблем. У даній ситуації успіх буде залежати виключно від вас самих! 2. На аркуші паперу викладіть всі причини, за якими ви вирішили кинути шкідливу звичку. Напишіть також і можливі переваги життя без сигарет (збільшення тривалості життя, поліпшення самопочуття, фінансова економія та ін.). Відзначте також і те, в чому полягає небезпека вживання нікотину, а також «придбання» при відмові від куріння. Зроблені записи слід читати кожен день. 3. Зверніться до друзів і близьких з проханням проявити поблажливість, підтримати вас. Попередьте оточуючих, що деякий час ви можете бути дратівливі. 4. Прийміть тверде рішення і виберіть день (позначте точну дату), з якого ви відмовитеся від сигарет назавжди. 5. Для того щоб зняти стрес організму починайте день з зарядки, а по можливості активно займіться спортом. Фізичні вправи чудово допоможуть організму відновитися. 6. Візьміть в звичку здійснювати кілька разів на день піші прогулянки. 7. Виконуйте раніше описані вправи для дихання. 8. Слід зменшувати кількість викурених сигарет поступово (щодня) таким чином, щоб до обумовленого дня остаточно відмовитися від тютюну. 9. Знайдіть людину, яка теж вирішив кинути шкідливу звичку. Разом долати нікотинову залежність трохи легше. 10. Свої сигарети можете віддати кому-небудь, для того щоб вирішивши закурити, довелося просити їх. 11. Пийте якомога більше води, тому що вона знімає тягу до нікотину, а також виводить його з організму. 12. Як варіант можна використовувати замінники сигарет. 13. Своє рішення можна присвятити дорогій людині. 14. Відзначайте маленькі «ювілеї» вільного від нікотину життя. Можна побалувати себе якоюсь покупкою або походом, наприклад, в театр або кіно через невеликий період часу. Через рік відзначте з друзями народження людини, у якого з’явився шанс прожити життя без нікотину. 15. Не забувайте про те, що щорічно відмовляються від нікотину назавжди мільйони людей. І ви опинитеся в їх рядах!

Обмін досвідом колишніх курців.

Досвідом кинути палити, ділиться Петро Вязьмін з Костроми, йому доводилося викликати огиду до сигарет, використовуючи неприємний запах, і обманювати свої звички. Для цього знадобиться флакон з-під рідкого валідолу, в якому залишилося трохи даного медикаменту.

Зробивши затяжку сигаретою, потрібно випустити дим у флакон і щільно закрити кришечкою. Від суміші цих 2-х інгредієнтів на стінках флакона утворюється наліт жовтуватого кольору. Процедуру слід повторити через 2 дні. Після чого, носите флакон з собою, а при черговому бажанні закурити, відкрийте флакон і понюхайте вміст, бажання курити відразу зникне.

Колишня курець, Ольга Капілова, радить перетворити процес відмови від куріння в гру. Не слід переконувати себе в тому, що просто кинути палити раз і назавжди. Підсвідомо далеко не кожна людина готова до такого повороту, при цьому ситуація стресу спровокує знову взятися за сигарету.

Елемент гри дає можливість дивитися на ситуацію набагато простіше, що сприяє більш легко впоратися з нікотиновою залежністю. В першу чергу не потрібно змушувати себе повністю відмовитися від сигарет. Можна спробувати роль некурящої людини зіграти в певний проміжок часу, наприклад, до полудня. Якщо до цього часу бажання закурити не зникне, можете закурити. Такого роду гра може тривати довго, поступово переростаючи в звичку обходитися без сигарет взагалі. У разі якщо при такій грі складно повністю відмовитися від куріння, не припиняйте «грати», адже це принесе багато користі вашому здоров’ю. Курцям важливо вдаватися навіть до невеликих перерв, тому що це сприяють очищенню організму. Важливу роль в даній ситуації відіграє і звичка позитивно мислити.

А, в окремих випадках, стан перерв в курінні почне подобатися все більше і більше. Кілька порад дає Інна Постол, дружина колишнього курця. На її думку, кидає палити, буде набагато легше впоратися зі своєю згубною звичкою за підтримки оточуючих його людей. Також під час відмови від куріння, радить Інна, слід не допускати зневоднення організму, необхідно випивати в день по два-три літри рідини (соків і води), тому що після цього курцеві «з душі верне» від смаку. Любителям молочної продукції замість соку можна випивати в день не менше літра молока.

Відмінно полегшують стан курця спеціальні жувальна гумка, пластирі, спреї. Однак їх використання в боротьбі зі звичкою може розтягнутися ні на один місяць, при цьому можуть виникнути небажані побічні ефекти, такі як м’язовий біль, гикавка, нудота.

Лікар-психотерапевт ділиться досвідом, що відомі йому колишні курці відмовилися від сигарет без будь-якої сторонньої допомоги. Посприяли вирішенню кинути палити проблеми зі здоров’ям, яке посилювалися від споживання тютюну. Ця причина була хорошим стимулом, що призводило до успіху, на відміну від попередніх спроб. Як наслідок такого прикладу, лікар радить, представити курцям себе через 20 років (як наочний посібник підійдуть картинки із зображенням легких курців зі стажем), а після – себе в бадьорості і здоров’ї. Запитайте у свого» світлого майбутнього», як легше до нього йти, після чого складіть план, щоб кинути палити. Індивідуальні заняття з протитабачних методик допомагають не гірше роботи над собою за професійними методиками з психотерапевтом. Відмінно діють різного роду таблетки від куріння, які багато в чому знімають нікотинову ломку, що є основною проблемою кидають на початкових етапах відмови від куріння. Дотримуючись будь-якого з наведених порад, ні в якому разі не дозволяйте знову шукати відповіді на запитання про те, чи варто відмовитися від куріння. Пам’ятайте: ви вже прийняли правильне рішення! Не піддавайтеся вашому палить «я«, яке не раз ще спробує обдурити вас»лише однією сигареткою». Якщо ж менше звертати свою увагу на подібного роду провокації, то вони в найближчому майбутньому зникнуть.

Правильне харчування при відмові від куріння.

Правильно складений раціон харчування є важливим. Деякі продукти посприяють вирішенню кинути палити, а інші найкраще виключити зі свого меню.

Кидаючи палити, відмінним варіантом є включення в раціон харчування молочних продуктів. Випитий перед перекуром стакан молока псує «смак» тютюнового виробу. Кажуть, що непогано допомагає такий легкий спосіб: сигарети необхідно намочити в молоці і висушити їх. Після чого дати їх палить людині.

Гіркота такої сигарети викликає огиду, і докурити її стає неможливо. При подальшому бажанні закурити, в пам’яті буде спливати огиду, викликане «молочної» сигаретою. Неприємним смак сигарети стає і після вживання салату з селери. Смородина, лимони і апельсини сприяють відновленню в організмі курця вітаміну С.Капуста брокколі «захистить» легені від всіляких хронічних хвороб.

Негативний вплив на організм при бажанні кинути палити викликають такі напої як кока-кола, кава і чай, тому що саме містять кофеїн, на думку людей, що палять, напої покращують присмак диму. Особливу насолоду доставить поєднання нікотину зі спиртними напоями. Це мотивується тим, що сила волі людини при вживанні алкоголю слабшає, а «поблажка» у вигляді парочки сигарет знову переростає в звичку.

Помилкова Заміна сигареті.

день відмови від куріння

За результатами досліджень відомо, що перешкоджає кинути згубну звичку психологічна залежність, закріплена роками. Виходячи з чого, найчастіше засоби боротьби з нікотиновою залежністю у вигляді таблеток, пластирів, льодяників значно поступаються сигаретам без нікотину.

Такі сигарети створюють оманливий ефект процесу куріння, заспокоюють в деякій мірі і нервову систему. З недавнього часу подібного роду тютюнові вироби, до складу яких входять лікарські рослини, випускаються в Росії.

Не меншу популярність отримують і електронні сигарети, які за зовнішнім виглядом нагадує звичайну. Однак, на думку деяких лікарів, електронні сигарети сприяють отриманню задоволення від процесу куріння з мінімальним для здоров’я ризиком.

У ситуації, коли спроба кинути палити не приносить бажаних результатів, не варто впадати у відчай. Навіть якщо ви в будь-якій ситуації викурили кілька сигарет або навіть повернулися до початкового обсягу куріння – не турбуйтеся.

День відмови від куріння-всесвітнє свято.

На куріння не прийнято звертати увагу. У кожного є знайомі, які люблять сигарети, і навіть якщо запах тютюну неприємний, то особливого несхвалення ця шкідлива звичка не викликає. Багато хто не замислюються, що кожні десять секунд від впливу нікотину в світі помирає одна людина. День відмови від куріння покликаний вказати любителям сигарет на ризик, якому вони піддають організм, акцентуючи увагу не стільки на забороні, скільки на пропаганді переваг здорового способу життя.

Всесвітній день без тютюну.

На боротьбу із згубною звичкою виділено не одне свято. У 1977 році Американське онкологічне товариство оголосило, що в третій четвер листопада буде відзначатися Міжнародний день боротьби з курінням. Пізніше вирішили посилити пропаганду здорового способу життя, і з’явилася нова дата. У 1988 році ВООЗ заявила, що 31 травня – це Всесвітній день боротьби з курінням.

Основна мета проведення таких заходів-зміна свідомості курців і залучення для боротьби з ним тих, хто ніколи не курив або зумів кинути. Акція незмінно привертає увагу лікарів, які розповідають про те, якої шкоди здоров’ю наноситься. Всесвітня організація охорони здоров’я, проголошуючи Всесвітній день без тютюну, звернулася до всіх держав світу з проханням прийняти пристрасть до нікотину як серйозну глобальну проблему і розповідати людям, які є наслідки тютюну.

З метою боротьби зі шкідливою звичкою в деяких країнах під забороною реклама сигарет. Проводяться численні акції, покликані вказати людям на те, як небезпечно вплив тютюну на здоров’я. В аптеках з’являються замінники, а на пачках сигарет друкують страшні картинки про шкоду куріння. Міжнародний день проти куріння має певний девіз: у попередні роки були такі гасла: «молодь без тютюну», «тютюн і бідність: порочне коло». Використання девізів вітається як в соціальних відеороликах, так і під час різних заходів.

Мета свята.

День відмови від куріння має глобальну мету-повне позбавлення людства від згубної звички палити тютюн. ВООЗ хоче, щоб прийдешні покоління були позбавлені всіх хвороб, до яких призводить нікотин. Важливо, коли День боротьби з курінням інформує населення про те, який вплив на організм надає тютюнова залежність і як небезпечно пасивне куріння. Такі акції призводять до того, що все більше людей вважають за краще відмовитися від шкідливої звички. В результаті вибору правильного рішення:

відчувається приплив енергії; падає рівень холестерину в крові; у жінок з’являються шанси народити здорового малюка; зір стає краще, оскільки після припинення куріння нормалізується стан судин очного дна; чоловіки можуть забути про імпотенцію; імунна система краще починає працювати.

Статистика захворювань.

У Росії щороку від куріння помирає приблизно 300 тисяч осіб. Статистичні дані запевняють, що 40% населення РФ є курцями. Вважається, що за рік у світі через нікотину помирає приблизно 6 мільйонів людей, включаючи пасивних курців, хто постраждав через вторинний тютюновий дим. ВООЗ прогнозує, що при відсутності належних заходів до 2030 року кількість вмираючих через куріння досягне 8 мільйонів чоловік щорічно.

Ставлення до тютюну легковажне, тому що сигарети не виробляють миттєвої руйнівної дії. Непомітне підточування організму призводить до виникнення у курців безлічі проблем зі здоров’ям, часто це захворювання легенів:

Курці вмирають в 20 разів частіше від хронічного бронхіту. Рак легенів в 96% випадків. Онкологічні захворювання і хвороби серця часто вражають курців.

Поради, як кинути палити.

Кілька важливих моментів, які стануть опорою в нелегкій справі:

Полегшити важкі дні, коли організм буде відвикати від нікотину, якщо великий стаж куріння, допоможуть спеціальні пластирі, таблетки, спреї. Правильне харчування, що включає відмову від спиртних напоїв і кави. Заняття спортом і дихальні вправи. Слід попросити родичів і близьких не курити, якщо вони не захочуть позбавлятися від шкідливої звички спільно. На заміну перекуру повинні прийти чашка зеленого чаю, фрукти або прогулянка.

День відмови від куріння відзначається 21 листопада 2019 року.

Курці часто зізнаються, що із задоволенням відмовилися б від згубної звички, але не можуть знайти привід, щоб зважитися на кардинальні зміни. Спеціально для цього був створений День відмови від куріння. Його метою є поширення інформації про шкоду тютюнопаління. Таким чином, багато людей зможуть переосмислити свій порок. Прийнято відзначати це свято в третій четвер листопада щорічно. У поточному році торжество випало на 21 листопада.

Виникнення свята пов’язують з 1977 роком, коли з такою ініціативою виступило онкологічне товариство США. Цьому дню присвячують різні тематичні акції, лунають інформаційні листівки. Крім цього, проводяться вікторини та змагання, щоб привернути увагу до необхідності вести здоровий спосіб життя.

21 листопада 2019 року — День відмови від куріння, історія свята.

Американське онкологічне співтовариство неодноразово нагадувало, що саме куріння є основою для появи невиліковного захворювання. У 1977 році було проведено ряд експериментів, які підтвердили зв’язок між значним підвищенням рівня смертності і проблемою куріння. За статистикою, близько 90% людей, які вмирають від раку легенів, є курцями. Три з чотирьох людей з хронічним бронхітом мають залежність від сигарет. Ще чверть опитаних курців страждають від ішемії, що виникла на тлі вживання нікотину.

Відомий факт, який повинен налякати курців — у світі кожну секунду вмирає Активний курець. На жаль, в Росії кожна дев’ята породілля страждає від нікотинової залежності. Цей факт шокує і говорить про проблеми демографії, з якими доведеться зіткнутися в майбутньому. У ВООЗ говорять про поступове посилення проблеми.

Серед цілей свята:

скорочення кількості курців по всьому світу; боротьба з поширенням тютюну шляхом залучення до лав активістів лікарів, звичайних громадян і відомих особистостей; активне ведення агітації серед населення; систематичне проведення тематичних заходів.

По всій планеті відкрито ряд центрів, що надають допомогу курцям, щоб ті позбулися згубної звички. Найчастіше подібні установи відкриваються у великих містах, тому населення, яке проживає за їх межами, не покривається агітацією. В першу чергу, здійснюється детоксикація організму з подальшим кодуванням. Але головне завдання-психологічний вплив на нікотинового наркомана. Багато курців чомусь вважають вплив тютюну занадто малим. Не усвідомлюючи ризиків, вони не поспішають забувати про сигарети. А деяким заважає відсутність сили волі.

З боку влади спостерігається виразне бажання посилити боротьбу із згубною вадою. Підвищуються акцизи, що робить сигарети недоступними для соціально незахищених верств населення. Віднедавна діє заборона на куріння в громадських місцях, до яких зараховуються парки, автобусні зупинки та інші простори з великим скупченням громадян. Давно вже заборонено продавати нікотинову продукцію неповнолітнім громадянам. Вжиті заходи дозволяють скоротити армію курців, але поки не дозволяють кардинально змінити ситуацію. В іншому випадку ХХІ століття сильно вдарить по людям з нікотиновою залежністю.

Традиції дня відмови від куріння.

У медичних та освітніх установах на честь Міжнародного дня відмови від тютюнопаління проводять різні заходи. Їх метою є профілактика вживання нікотину. У клініках організовують діагностичні дні, що дозволяють кожному бажаючому пройти безкоштовне медичне обстеження. Влада влаштовує акції, лекторії та інші заходи, де виступаючі агітують за здоровий спосіб життя. Всі вони проводяться абсолютно безкоштовно. Керівництво навчальних закладів проводить спортивні змагання, круглі столи, акції та лекції, де студентів і школярів повідомляють про шкоду нікотину. Психологів і медичних працівників зобов’язують біля кабінетів розвішувати тематичні куточки здоров’я.

На телебаченні проводять пропагандистські кампанії, де населення мотивують на боротьбу з глобальною проблемою. Як в Росії, так і в багатьох інших цивілізованих країнах, забороняють рекламувати тютюнові вироби в засобах масової інформації. Радіоведучі раз по раз нагадують про страшні цифри, що свідчать про серйозність нікотинової наркоманії.

Лякаючі цифри:

Викурюючи від 20 сигарет на добу, курець наповнює власні легені більш ніж 150 кілограмами тютюну за 30 років. Смерть не настає тільки через поступового наповнення органу дихання. Кожні 5 секунд у світі помирає людина, яка страждає від споживання нікотину. За запевненням медиків, вже в 2020 році цей період скоротиться вдвічі. У Росії спостерігається повальне захоплення тютюном. Кожна четверта жінка і 63% чоловіків курять. Ситуація вдвічі гірша, ніж в інших країнах. Кожен третій підліток в Росії вживає нікотин. За цим показником ми лідируємо в світі. Щорічно помирає близько мільйона росіян, захоплених курінням. За статистикою, від куріння гинуть більше людей, ніж від СНІДу, наркоманії, ДТП і вбивств разом узятих. Вагітна жінка, вживаючи сигарети, прирікає дитя на безліч проблем зі здоров’ям. Іноді навіть настає синдром раптової смерті. Серед сотні людей, які викурюють понад 15 сигарет на добу, кожен десятий страждатиме від онкології. Інсульт або ішемічне захворювання серця призводить до 15% смертей на планеті. Щорічна цифра становить 8 мільйонів чоловік, серед яких 70% зловживали алкоголем або нікотином. У світі налічується близько мільярда курців. Дана цифра не включає непостійних нікотинових наркоманів і тих, хто намагається кинути. Життя курця в середньому скорочується на 18 років. За довге життя Російський курець витрачає на сигарети стільки, скільки міг би витратити на автомобіль середнього класу (наприклад, Audi A4).