чи шкідливо різко кидати курити

Що буде якщо різко кинути палити-боремося з синдромом відміни.

Чи замислювалися ви про те, що буде, якщо різко кинути палити? Іноді наслідки відмови від нікотину можуть бути дуже серйозними.

Різка відмова від куріння-наслідки.

Нікотин відноситься до речовин, що надає прямий вплив на роботу ЦНС і на центри, що відповідають за почуття задоволення. При регулярному вдиханні тютюнового диму наш мозок адаптується до його присутності і знижує вироблення власних речовин, схожих за дією з нікотином. Відповідно, стає зрозуміло, чому не можна різко кидати курити. В організмі відбудеться дисбаланс, що супроводжується пригніченням настрою, пригніченим станом або навіть депресією.

З іншого боку, нікотин стимулює рецептори вегетативної (автономної) нервової системи, яка відповідає за тонус судин і роботу всіх внутрішніх органів. При різкому припиненні стимуляції рецепторів виникнуть такі розлади:

нудота, болі в животі, запори; зниження артеріального тиску, уповільнення пульсу; болі в м’язах, головні болі, посмикування кінцівок.

Для здорового фізично і психологічно людини все, швидше за все, закінчиться благополучно. Якщо є хронічні захворювання, слід очікувати загострень. У разі захворювань психіки можливий розвиток наступних станів:

депресія; панічні атаки; загострення шизофренії; суїцидальні думки.

Такий стан прийнято називати синдромом відміни або абстинентним синдромом. Є спеціальні способи його запобігання і лікування пустували ускладнень. Якщо різко кинути палити, наслідки починають проявлятися вже в першу добу і зберігаються протягом декількох місяців.

Чи можна різко кидати курити?

Перш ніж відповісти на це питання, слід зрозуміти, які фактори впливають на період відвикання:

Першим з них можна назвати стаж курця. Якщо ви щодня вдихали тютюновий дим протягом десятиліть, ймовірно, всі симптоми синдрому відміни не змусять себе довго чекати. Кількість викурених сигарет на добу-другий найважливіший фактор. Якщо ви курили міцні сигарети і більше 1 пачки на добу, то перед відмовою від шкідливої звички слід отримати консультацію у фахівця. Вік впливає, як на швидкість розвитку залежності, так і на тяжкість періоду відвикання. Молоді люди через незрілої психіки важче переносять синдром відміни. Циклічні гормональні зміни у жінок призводять до перепадів настрою, тому їм частіше потрібна допомога психолога або психотерапевта в боротьбі зі шкідливою звичкою. З великими труднощами вдається стримувати себе жінкам під час передменструального синдрому і в період менопаузи. Чоловіки справляються зі шкідливою звичкою значно швидше в силу особливостей психіки. Наявність супутніх захворювань може стати обтяжливим фактором, особливо якщо це захворювання психіки.

З огляду на ці факти, відмовитися від тютюну в один день можна тільки здоровим людям зі стійкою нервовою системою.

Відмова від тютюну-наслідки при депресії.

Занурюючись в суєту буднів, ми часом не помічаємо свого пригніченого настрою і не підозрюємо про наявність депресії. Вона може протікати з мінімальною кількістю симптомів і списується на втому на роботі і сімейні проблеми.

Люди, які страждають таким захворюванням, зазвичай багато курять і цей ритуал для них означає Набагато більше, ніж для всіх інших. Сигарета допомагає їм позбутися стресу і зняти напругу. Якщо при прихованій або явній депресії спробувати кинути палити, можливо різке погіршення стану і поява суїцидальних думок. У дослідженнях відзначається збільшення кількості самогубств серед людей, які відмовилися від шкідливої звички. Так на чаші терезів виявляється людське життя, якій не варто ризикувати.

Не можна зробити достовірний прогноз, що буде, якщо різко кинути палити, тому в подібній ситуації ми рекомендуємо не ризикувати.

Як боротися з синдромом відміни.

Зіткнувшись з абстинентним синдромом, багато хто просто відмовляються від поставленої мети і знову беруть в руки сигарету. Після випробуваних неприємних відчуттів виникає стійке переконання, що життя без сигарети не може бути прекрасною. Це помилкова думка. Не піддавайтеся своїй залежності і зверніться за допомогою.

Запобігти синдром відміни можна і часто просто необхідно. Лікар може призначити вам препарати, що містять в складі нікотин (Нікоретте) або подібні йому кошти (Табекс, Чампікс). При виникненні психологічних проблем має сенс відвідати психотерапевта. Він підкаже, різко кинути палити шкідливо чи ні в Вашому конкретному випадку, підбере правильну терапію.

Якщо врахувати сказане вище, стає зрозуміло, чи шкідливо різко кинути палити. У певних ситуаціях це допустимо, коли немає проблем зі здоров’ям, і стаж не перевищує 10 років. В інших випадках слід убезпечити себе і розглянути варіанти поступової відмови від сигарет.

Чому різко кидати палити не рекомендується.

Сьогодні в моді здоровий спосіб життя, і не мати шкідливих звичок – це прямо-таки сучасний тренд. Багато хто прагне кинути палити, хоч і не у всіх це з легкістю виходить. Багатьом людям важко дається навіть думка про те, що їм потрібно відмовитися від сигарет заради власного здоров’я і здоров’я своїх близьких. Можна говорити про слабку мотивацію, хоча не варто забувати, що нікотинова залежність – це хвороба, і одного бажання кинути іноді буває вже мало. Іноді ж люди, які вже зав’язали з нікотином, здавалося б, назавжди, знову повертаються до старої звички, причому не тільки через психологічної тяги до сигарет, але і через неприємні зміни в самопочутті. Звідси зародилася думка, що потрібно кидати поступово. Отже, чому не можна різко кидати курити?

Офіційна медицина на сьогоднішній день не може дати конкретної відповіді на питання, чи шкідливо кидати курити одним днем, дуже різко. Однак, що точно не викликає сумнівів, так це те, що сам по собі відмова від нікотину принесе вашому організму тільки користь, адже нікотинова залежність завдає дуже серйозної шкоди здоров’ю як самого курця, так і його оточення. Однак, якщо перед нами курець зі стажем, то, скорочуючи то велика кількість сигарет на добу, яке він викурював раніше, до абсолютного мінімуму, він буде відчувати дуже серйозні стреси.

Наукове обґрунтування питання.

Будь-якому організму потрібно деякий час на адаптацію до будь-яких змін, і неважливо, хороші вони чи погані. Змінюється ваш спосіб життя, і організму потрібна деяка пауза для того, щоб звикнути до нового стану речей.

В організмі людини виробляється речовина під назвою ацетилхолін, яке передає по тілу нервові імпульси. Коли людина ззовні отримує багато нікотину, це веде до поступового скорочення викиду даної речовини в кров.

При різкій відмові від сигарет, організм повинен заново вчитися відтворювати ацетилхолін, а на це потрібен час. Через тиждень після відмови від нікотину у багатьох вже колишніх курців відзначається «ломка», тому що на цей момент запас ацетилхоліну в тілі людини вичерпаний, а новий ще не виробився. Ломка може супроводжуватися слабкістю, запамороченням, прокинувся «звірячим» апетитом. Багато хто відзначає у себе і у близьких надмірну дратівливість і скачки емоцій.

Серед фізіологічних ознак можна відзначити також відділення мокротиння – організм сам вже починає чистити себе від отрут нікотину. Деякі відзначають відчуття, ніби їм нічим дихати, брак кисню. Цьому є наукове пояснення. Коли людина курить, він вдихає більше вуглекислого газу, який в свою чергу збуджує дихальний центр в головному мозку. Коли ж людина кидає палити, збудження мозку не відбувається і мимоволі мозок дає сигнал, що йому недостатньо кисню.

Також на тлі різкої відмови від куріння багато набирають вагу. З чим це пов’язано? Нікотин має судинорозширювальну властивість. Коли цього ефекту раптом різко немає, організм відчуває дискомфорт. Перебудовуються обмінні процеси, що може привести до тимчасового набору ваги.

Різкий або поступова відмова від куріння.

Як вам кидати палити у Вашому конкретному випадку-це справа тільки вашого конкретного вибору. Ви можете прийняти це рішення в залежності від стажу куріння, ваших особистих переваг, можливо, поради лікаря.

Є такі люди, для яких кинути палити різко – єдиний спосіб позбутися від тютюнової залежності. Таким курцям треба один раз чітко і жорстко прийняти рішення, від якого вони не зможуть відступитися в силу поваги до самого себе: вони будуть терпіти ломку, але все-таки зав’яжуть з сигаретами.

Але є і повні протилежності-люди, яким ближче поступова відмова від нікотину. Даний спосіб полягає в поступовому скороченні викурених в день сигарет до повної їх відсутності. Організм послідовно привчається до відсутності алкалоїдів в крові, починає перебудовуватися без будь-яких стресів, відновлюється нормальне вироблення ацетилхоліну. Якщо вам ближче повільна відмова від залежності, то для початку перестаньте курити на голодний шлунок – це перший крок до відучення вашого організму від нікотину. Також це допомагає знизити рак стравоходу. Поступова відмова від куріння допоможе уникнути зривів і стресів на шляху до здорового способу життя без нікотинових отрут.

Що відбувається коли кидаєш курити.

Розповіді про те, що відмова від куріння не проходить безслідно, — це абсолютна правда. Причин тому досить багато. Це, звичайно ж, відома фізична і психічна залежність і здатність нікотину брати активну участь в обмінних процесах людського організму. Спробуємо детально розібратися, що відбувається, коли кидаєш курити, але тільки не потрібно думати, що переслідується мета налякати курців, які після прочитання побояться відмовитися від сигарет. Обов’язково опишуться і всі плюси відмови від сигарет. Все буде направлено лише на те, щоб любителі тютюну хоча б просто задумалися, чи варто кидати курити?

Наслідки відмови від куріння.

Наслідки відмови від куріння.

Достовірно відомо, що припинення надходження нікотину в організм призводить до тимчасового порушення обміну речовин, що у людини дуже часто супроводжується почуттям голоду. Природно, його втамування призводить до появи надлишків маси тіла. Що відмова від куріння може викликати синдром відміни, відомо вже давно. Все тому, що нікотин володіє слабким наркотичним ефектом і, як будь-який наркотик, викликає звикання, а відміна призводить до ломки, яка виражається в наступному:

— нервозність і дратівливість;

— закладеність носових ходів і нежить;

Звичайно, це тільки загальні симптоми. Їх наявність може бути пов’язано, наприклад, і з яким-небудь захворюванням, а то, що це сталося, коли людина кинула палити, — всього лише доказ наявності сильної тютюнової залежності у пацієнта.

Нікотин є своєрідним допінгом для організму, якщо кинути палити, можуть бути наслідки у вигляді ослаблення імунітету, що пов’язано з тимчасовим пригніченням нервової системи через відсутність нікотинової стимуляції. Через деякий час (в середньому два-три тижні) після відмови від куріння з’являється сухий (часом болісний), досить частий кашель. Що ж відбувається з легенями, коли кидаєш курити? Відсутність регулярного надходження нікотину і смол з сигаретним димом призводить до того, що легкі починають поступово очищатися від них, а це тягне за собою появу такого кашлю. Вкрай рідко, але все ж буває розвиток стоматиту. Виникає це, як правило, вперше після того, як людина кидає палити. Виявляється це у вигляді виразок на слизовій порожнини рота. Психічні зміни після відмови від сигарет зустрічаються майже в 100% випадків. Що ж відбувається, коли кидаєш курити, з нашою психікою? Тут багато моментів:

— зменшення спілкування з друзями, що палять може супроводжуватися почуттям покинутості (регулярне відвідування з ними курилки проходило з обговорення безлічі різних питань, без цього людина починає відчувати себе самотнім);

— зміна вже звичних постійних ритуалів (наприклад, викурювання сигаретки після їжі, чашки кави або кухлі пива) викликає дискомфорт;

— будь-які стресові ситуації починають витягати енергію і рішучість набагато швидше, ніж коли людина захоплювалася сигаретами, тютюн так чи інакше допомагав швидше заспокоїти нерви;

— у процесі відвикання від нікотину людині стає складніше зосереджуватися;

— падіння впевненості в собі-найчастіший наслідок відмови від куріння, що є насправді всього лише людською помилкою, адже якраз відсутність сигарет викликає паніку, у некурящих таких почуттів не буває.

Це далеко не повний список того, що відбувається з людиною, коли він кидає палити. Більшість цих ефектів розвиваються при раптовому припиненні надходження нікотину в організм. У зв’язку з цим, багато хто задається питанням, А чи не шкідливо кидати курити різко? Все це здатне переконати курця відмовитися від сигарет. Було б неправильним не розповісти і про зворотний бік медалі, після чого вже можна буде подумати, чи варто кидати курити.

Наслідки перемоги над курінням-відео.

чи шкідливо різко кидати курити

Плюси відмови від куріння.

Цілі когось в чомусь переконати не варто, це всього лише заклик задуматися, чи варто відмовитися від сигарет. Перерахуємо найголовніші плюси відмови від куріння:

припинення впливу тютюнових токсинів на організм; відсутність витрат на сигарети; припинення шкідливого впливу тютюнового диму на ваших рідних та близьких; поліпшення роботи смакових рецепторів, можливість насолоджуватися повною смаковою гамою улюблених страв; звільнення від залежності, припинення нікотинового рабства; поліпшення стану шкіри, уповільнення її старіння; збільшення вільного часу, який можна використати продуктивно; покращення нюху, можливість тонше відчувати запахи; можливість повноцінно , головне, більш результативно займатися спортом; поліпшення пам’яті.

Може, комусь цих позитивних моментів відмови від нікотину здасться мало, але зате, напевно, допоможе хоча б задуматися, чи варто кидати курити взагалі. А це вже вибір правильного шляху. Хорошого в позбавленні від шкідливої звички завжди буде більше, тому що це дає здоров’я і свободу. Це, мабуть, дві найцінніші речі в людському житті. І зовсім не варто боятися того, що відбувається, коли кидаєш палити. Людині цілком під силу з усім цим впоратися, а більшість психологічних наслідків відмови від куріння просто придумуються самим же людиною.

Чи шкідливо кидати курити різко.

Безліч курців задаються питанням: чи шкідливий раптова відмова від куріння? Існує думка, що це навіть небезпечніше для людського організму. Тим часом, більшість фахівців стверджують, що відмовлятися від сигарет потрібно тільки раз і назавжди і ніяк інакше. А якщо виникли негативні наслідки, то навряд чи вони саме через різку відмову від куріння, швидше за все це всього лише ознаки почався очищення організму. Однак слід визнати, що якщо курець в результаті досягне мети, поступово знижуючи кількість викурених сигарет, то, значить, таке цілком допустимо. Відповідаючи на питання: «чи варто кидати курити різко або поступово?», можна з упевненістю сказати тільки одне-кидати потрібно, а як-неважливо, головне, щоб вийшло.

Матеріал підготував: Андрій Марков-лікар-педіатр, м. Чита.

Чи небезпечно різко кидати курити з великим стажем?

Потрібно або кидати відразу або ніколи.2 сигаретки в день не вважаються.Наркомани ж не переходять з героїну на траву.А сигарети-це той же наркотик.Раніше, розумію,з цигарках був натуральний тютюн, тепер крім хім. сировини з рваних ганчірок, паперу, просочених ароматизаторами і ідентичними до натурального тютюну індигрієнтами Ви там нічого подібного не знайдете.Залежність вбивається відразу або ніколи.Я курила з 17 років,правда особливої сильної залежності не було.Могла курити-могла ні.Але взагалі не курити не могла.Найменші нерви — і з соскою в роті.Кинути взагалі курити — не могла.Дурна залежність.А потім просто набридло-поставила собі за мету-більше не буду і не хочу.І змогла.Ніхто вам не допоможе, крім вас самих, навіть самі новомодні лікарі.Жерла 3 місяці без зупинки все підряд, здавали нерви-пила беллатамінал(раджу), пила багато води, гуляла.Було дуже важко, але воно того варте і я цим дуже пишаюся і ви зможете.Все залежить саме від вас,а не від когось! Вам піде все тільки на користь і Вашому організму.Недоврачішкі навіть вагітним радять різко не кидати палити і пити — ви вважаєте це нормальним?Удачі вам!

Небезпечно! Дуже небезпечно продовжувати курити! Тим більше, що з великим стажем куріння пов’язані зміни в серцево-судинній системі курця, в легенях і бронхах, шлунково-кишковому тракті і сечо-статевій системі. Уявляєте який букет дозріє, коли ваш організм стане немічним і не зможе компенсувати втрату здоров’я? Тому необхідно терміново відмовитися від тютюнопаління. Ніяких ломок і загортання вух не буде, це все вигадки слабких людей, які придумують відмовки, щоб виправдати своє куріння. Чоловік здатний при деякій підтримці антитютюнових засобів без стресу відмовитися від цієї огидної звички. Чому чоловік? Тому що більше самолюбства і впертості. Курити кинути легко, а ось від звички відмовитися важко, бажання закурити буде переслідувати, але «натуральний» чоловік встоїть, слабаки здадуться і будуть придумувати нові байки як їх ламало і як шкідливо відразу кидати курити.

Шкода від куріння.

набагато більший, ніж від його різкого кидання. Звичайно, курці будуть вигадувати сотню причин, чому не можна ось прямо зараз кинути палити.

Це і шкода для організму, і набір ваги, і нервова робота і тд. Сама курила більше 10 років.

Можу сказати одне: якщо людина хоче — він робить, не хоче — шукає відмовки.

Я 2 рази пробувала кинути поступово, але потім мене знову затягувала ця Димна яма.

Але в один прекрасний день мені все це так набридло, що я викинула розпочату пачку і все, просто перестала купувати сигарети і ходити в курилку.

Хоча ходити в курилку я перестала не відразу-звичка все ж))) але не курила там, просто стояла і спілкувалася.

Мій батько курив більше 30 років, кинув, коли його рідний брат помер від раку. Теж просто перестав купувати сигарети і все.

Тому потрібно чітко ля себе вирішити і рухатися в цьому напрямку — і все вийде!

Різко кидати курити з великим стажем не небезпечно. Стверджую так тому що сам особисто таке виконав. Курив рівно 40 років і відразу різко кинув. Вже 5 років обходжуся без отруйної соски в роті. Курив останні роки по 1,5 пачки в день — 30 сигарет. Кинув в один день і більше не торкаюся і не тягне. Трохи поправився, але став менше їсти, більше пити і більше рухатися. Відчуваю себе прекрасно. Не можу виносити поруч стоять курців, жахливо смердять. Постійно прошу вибачення у дружини за те що труїв її все життя своїм курінням. До сих пір не уявляю як вона прожила все своє життя з таким смердючим мужиком. Батько, мати і члени її сім’ї ніхто ніколи не курив. Так що підтверджую, ніякої шкоди немає, одні тільки плюси.

Куріння це звичка, причому наркотична, а якщо ви курите довго, то хоч і куріння є легким наркотиком, але при цьому, у вас все одно, буде абстинентний синдром, причому як у курця зі стажет, він може бути сильним. Хоча вважається, та воно в цілому так і є, що абстинентний синдром від алкогольної зависемости, він набагато сильніше ніж від сигаретної, так як там може бути і біла гарячка і реально ламає і психіка піддається збою.

Від сигарет ж, сильно ламає, тільки перші три дні, потім як вважається, тяга до сигарет зменшується і виникає, так званий природний бар’єр. Я курити кидав, але я відвикаю від сигарет швидко і якщо порівнювати з переважною більшістю людей, то просто набагато легше і можу і курити, а можу і кинути. Але багато людей, реально страждають з цього приводу.

Наприклад як то зустрів свого однокласника, якого довго не бачив, тому що він їхав, так він мені розповів що у нього помер батько і головною причиною, назвав те, що він, кинув різко курити. Та й протягом свого життя, я кілька разів слвшал таке. Хоча все таки думаю що набагато більше тих випадків, коли позбавлення від такої звички на старості років, все тако продовжує життя.

NET-ALKO.

Все про алкоголь і куріння.

Що буде якщо різко кинути палити наслідки.

Сьогодні ми пропонуємо вам поговорити про те, що буде, якщо різко кинути палити. Куріння — це згубна звичка, боротися з якою пробували багато поколінь. Подолати цей бар’єр далеко не кожному під силу.

Хтось намагається впоратися з курінням поступово, інші вдаються до допомоги спеціальних засобів (таблетки, жуйки, пластирі і так далі). Але є і такі люди, які намагаються відмовитися від тютюну моментально, раз і назавжди. Але що буде, якщо різко кинути палити? Які зміни в організмі відбуваються? Чи можна курити вагітним жінкам і як впливає тютюновий дим на дитину? З усіма цими питаннями пропонуємо розібратися в цій статті.

Чому хочеться курити?

Якщо вірити статистиці, то кожен курець нашої планети як мінімум три рази за своє життя намагався побороти свою шкідливу звичку. Зараз ви зможете дізнатися, чому відмовитися від сигарет так складно.

Перше, що необхідно знати: курцеві необхідний нікотин, що міститься в складі сигарети. Ось чому є таке непереборне бажання зробити хоча б одну затяжку. Ця речовина є захистом деяких рослин від поїдання їх тваринами. Адже алкалоїди мають гіркий смак.

З чого почалася нікотинова епідемія? Винуватцем масштабного поширення можна вважати Жана Нікота. Цей португальський посол вважав, що тютюн – чудодійні ліки від усіх хвороб. Він активно поширював його по всьому світу.

Відповідаючи на питання, чи шкідливо різко кидати курити, нам необхідно розібратися з тим, який вплив надає нікотин на організм людини. Важливо зауважити, що він дуже швидко поширюється по організму і є активатором нервових закінчень. Нікотин здатний стимулювати вироблення окремих гормонів, які відповідають за задоволення. Але він так само швидко розчиняється (приблизно через сорок хвилин). Курцеві необхідно викурювати мінімум одну сигарету на годину, щоб підтримувати себе в стані спокою і ейфорії. Сигарета змушує організм працювати наступним чином:

вироблення гормонів; збільшення кровообігу; стимуляція роботи серця і так далі.

Але варто врахувати і те, що така напружена робота організму призводить до швидкого зношування органів. Вони можуть просто відмовитися працювати. Перед тим як ми розберемо питання правильного відмови від куріння, пропонуємо вам розглянути типи курців. Так ви зможете віднести себе до певної категорії і зрозумієте, наскільки запущена ситуація.

Типи курців.

З боку психології виділяють всього два типи курців:

ті, які курять в силу непереборної потреби; «соціальні» курці.

Як їх розрізнити? Якщо вірити проведеним дослідженням, то швидкі і короткі затяжки здатні стимулювати роботу мозку, а довгі і повільні – заспокоювати. У першу категорію входять особи, які розтягують сигарету і насолоджуються процесом. Вони вважають за краще курити на самоті. Першої категорії курців необхідний седативний (заспокійливий) ефект нікотину. » Соціальні » курці вважають за краще курити в компанії. При цьому вони викурюють тільки двадцять відсотків сигарети, весь інший час зайнято спілкуванням. Як правило, такі люди закурюють наступну сигарету, не докуривши попередню.

Крім цього, можна всіх курців розділити на наступні групи:

повсякденні курці; непостійні.

чи шкідливо різко кидати курити

Тяга кинути згубну звичку більше присутній у першої групи. Непостійні курці не усвідомлюють того, що можуть прив’язатися до сигарет.

Можливі наслідки різкої відмови від сигарет.

Зараз ми поговоримо про те, що буде, якщо різко кинути палити. Як ми вже говорили раніше, практично всі курці не раз намагалися позбутися згубної звички. Але проблема полягає в тому, що палить людина навіть уявити себе без сигарети не може. І це при тому, що він розуміє, якої шкоди для його здоров’я і здоров’я близьких людей несе тютюновий дим.

Якщо ви все-таки зважилися відмовитися від згубної звички, то варто вибрати найбільш підходящий метод. Отже, чому не можна різко кидати курити? Це:

послаблюється імунітет; курця виснажує сильний кашель вранці; йде швидка надбавка у вазі; людина схильна до стресів, депресії і дратівливості.

Від цих неприємних симптомів допоможе вам позбутися висококваліфікований фахівець. Відразу скажемо про те, що немає такого методу або кошти, які допоможуть позбутися від звички раз і назавжди. Тут допоможе тільки сила волі і бажання курця.

Зміни в організмі при різкому киданні.

У цьому розділі ми постараємося відповісти на досить популярне питання: коли кидаєш палити різко, що відбувається в організмі? Для початку варто відзначити, що курці з невеликим стажем (до п’яти років) можуть кинути палити набагато швидше. Зворотний випадок-стаж понад десять років. Різка відмова від сигарет може привести до різних проблем з організмом. Нікотинова залежність формується протягом мінімум п’яти років. Якщо стаж менше, то причина криється не в нестачі нікотину організму, а в психологічній прихильності.

Отже чому не можна різко кидати курити людям, стаж яких — більше десяти років? Якщо ви вирішите за один день позбутися згубної звички, то почнеться так звана «нікотинова ломка». Причина її-нестача ацетилхоліну в організмі людини, що проявляється наступним чином:

Кожен з перерахованих симптомів обов’язково пов’язаний з дефіцитом ацетилхоліну в організмі.

Як різко кинути палити?

Якщо ви остаточно вирішили вести здоровий спосіб життя, то вам доведеться вивчити безліч методик, що розповідають про те, як краще кинути палити. Різко відмовитися від сигарет дуже складно, особливо якщо немає добровільного бажання курця.

Як правило, всі методики припускають погодинний розпорядок дня протягом якогось проміжку часу (тиждень, місяць і так далі). Це допомагає скоротити тягу до нікотину. Напевно багато хто чув про те, що люди, які кидають палити, швидко набирають вагу. «Нікотинова ломка» не представляє ніякої загрози, вона схожа на відчуття голоду. Відразу відзначимо, що це не побічний ефект відмови від сигарет, а відсутність самоконтролю. Людина відчуває голод-їсть (набагато більше звичайного). У підсумку через місяць можна виявити надбавку на вагах в десять кілограмів і більше.

А що буде, якщо різко кинути палити при стажі більше десяти років? У даній категорії людей різка відмова від куріння може спричинити більш серйозні проблеми зі здоров’ям (особливо це стосується людей старшого віку). даному випадку доцільніше звернутися до фахівців. При цьому час для відмови ніяк не збільшиться щодо» новачків » в курінні. Єдина відмінність-додаткова медикаментозна допомога. Якщо позбавлятися від тютюнової залежності в спеціалізованих центрах, то там передбачені наступні заходи:

медикаментозна допомога( нікотинові пластирі, таблетки); Психологічна допомога (тренінги, що направляють на шлях життя «без диму», що позбавляють від депресії).

У будь-якому випадку позбутися від куріння досить важко. Але ви зобов’язані це зробити заради себе самого і своїх рідних. Кинути палити зможе тільки та людина, яка полюбить себе.

За і проти.

Ми розібралися з тим, що буде, якщо різко кинути палити, а тепер — трохи про плюси і мінуси різкої відмови від сигарет. Якщо не брати в рахунок те, що у різкої відмови є маса побічних ефектів, можна помітити і плюси.

Ця вигода полягає в наступному: тяга до сигарети проходить набагато швидше. Це пов’язано з тим, що при відсутності початкового синдрому відміни піде і бажання затягнутися. Якщо розглядати цей показник щодо методик поетапного відмови, то в останньому випадку він сильно розтягується.

Проте різка відмова від куріння протипоказаний людям, стаж куріння яких перевищує десять років. Це пов’язано з присутністю сильної «ломки».

Що думають з цього приводу лікарі?

Отже, чи можна різко кидати курити. Думки фахівців з цього приводу однозначні. Хоч раніше ми говорили про те, що різка відмова від тютюнового диму може завдати шкоди здоров’ю, медики вирішили, що цей метод набагато дієвіше. Висновок: різко кидати курити не тільки можна, але і потрібно.

А як же бути з негативними наслідками? Важливо те, що якщо людина знає заздалегідь, з чим йому доведеться зіткнутися, то подолати труднощі буде набагато простіше. Ці побічні ефекти-нормальна реакція організму на відмову від куріння. Однак варто звернути увагу на те, що перед вибором методики необхідно проконсультуватися з фахівцями на предмет наявності протипоказань.

Куріння під час вагітності.

А зараз ми переходимо до докладного розгляду питання різкого кидання куріння при вагітності. Взагалі, вагітність — це найщасливіший час для майбутніх батьків. Але деякі майбутні мами стикаються з проблемою: треба кинути палити. Звичайно, жінці починати курити не варто зовсім, але статистика говорить про те, що дана згубна звичка в основному властива в двадцять першому столітті жінкам, а вік, в якому дівчинка вперше зробила затяжку, стає все менше.

Деякі майбутні мами відразу відмовляються від сигарет, коли чують суворе «ні» від гінеколога, інші спираються на сприятливий досвід подружок («я курила всю вагітність, і у мене дитина народилася здоровою»).

Але варто звернути увагу і на дослідження вчених (близько трьохсот). За цими даними можна обчислити ускладнення, з якими може зіткнутися вагітна жінка, що палить:

недоношеність малюка; перинатальна смерть; маленька вага дитини; фізичні патології; спонтанний аборт; прееклампсія; вроджені захворювання; психічні розлади; інтелектуальні розлади і так далі.

Чим небезпечна ця звичка?

Коли малюк знаходиться в утробі матері, у них єдиний організм. Коли мама затягується, то дитинку оточує «димовою завісою». Це, в свою чергу, викликає спазм судин і кисневе голодування.

Крім цього, можна помітити і плацентарні зміни. Плацента набуває більш округлу форму і стоншується. Вплив нікотину може викликати великий інфаркт плаценти і раннє її відшарування. Це може привести до спонтанного аборту, неонатальної смерті, уповільнення в розвитку.

Тепер ми більш детально розглянемо питання:

Що буде, якщо різко кинути палити вагітній жінці? Як нікотин впливає на дитину і на перебіг вагітності? Як полегшити процес відвикання?

Вплив на вагітність.

У медицині існує діагноз «фетальний тютюновий синдром», який ставлять малюкові в наступних випадках:

майбутня мати викурює більше 5 сигарет в день; гіпертензія в період виношування; симетричне уповільнення зростання у новонародженого; стоматит; підвищене згортання крові; слабкий імунітет; передчасне старіння шкіри.

Як вже говорилося раніше, основний вплив нікотину позначається на плаценті, яка помітно тоншає, зменшується у вазі. Крім цього, спостерігаються порушення в кровопостачанні. Це все може привести до передчасного її відшарування, крововиливу і смерті Малюка.

Куріння тягне за собою спазм маткових артерій, підсумок-погане плацентарний кровообіг. Це призводить до того, що дитині не вистачає кисню і його зростання сповільнюється. А високий вміст вуглекислого газу може викликати гіпоксію.

Планування вагітності.

І так, при вагітності чи можна різко кидати курити? Наслідки від куріння під час планування вагітності можуть бути наступні:

у чоловіків спостерігається зменшення якості сперми; у жінок зменшується кількість яйцеклітин.

Медики стверджують, що навіть процедуру ЕКЗ у курців проводити набагато складніше. Адже у курців жінки і чоловіки число спроб може збільшитися в два рази.

Чоловічий організм відновлюється набагато швидше. За умови того, що курив тільки один тато, планувати зачаття можна тільки через три місяці після відмови від куріння.

Кинути палити під час вагітності: різко або поступово?

Всі мами без винятку знають, що всі життєво важливі органи формуються в перші дванадцять тижнів вагітності. Саме зараз лікарі рекомендують бути майбутнім мамам більш акуратними у всьому. А куріння і вагітність – це взагалі взаємовиключні поняття! А як бути, якщо вагітність не планувалася? Чи можна різко кинути палити при вагітності або це робити поетапно? Що кажуть лікарі з цього приводу?

Багато на питання, чи можна різко кинути палити при вагітності, дають сувору відповідь: звичайно! Адже кожна затяжка завдає шкоди маленькому організму. Якщо мама побачила дві заповітні смужки на тесті, то про сигарети і мова йти не може.

Але є і більш консервативні гінекологи, які радять кидати курити майбутнім мамам з великим стажем куріння поетапно. Як правило, вони радять збільшувати інтервал між сигаретами, а за два тижні повністю відмовитися від згубної звички. Адже організм в момент відмови від куріння відчуває стрес, що може стати причиною викидня.

Полегшення процесу відвикання.

Отже, ми відповіли на питання, під час вагітності чи можна різко кидати курити. Наслідки куріння протягом вагітності можуть бути найрізноманітнішими. Не варто прислухатися до порад подружок, зверніться до фахівця.

Тут ми можемо дати невеликі поради, які допоможуть подолати нікотинову ломку, що виникла в результаті відмови від сигарет. Не варто вдаватися до допомоги спеціальних таблеток, жуйок і пластирів. Зберіть всю волю в кулак, зараз тільки від вас залежить здоров’я малюка. Поміняйте звичні атрибути. Варто прибрати всі запальнички і попільнички. Уникайте компаній, що палять і задимлених приміщень. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Багато ранок воліють починати з чашки кави і сигарети, замініть їх на склянку смачного соку і прогулянку на свіжому повітрі.

Щоб не думати про сигарети, потрібно постійно чим-небудь займатися. Запишіться на йогу для вагітних, фітнес, тренінги і так далі.

Думка фахівців.

Медики в своїй більшості вважають, що відмова від звички повинен бути кардинальним. Тобто, курець просто припиняє смолити раз і назавжди.

Чим довше відтягувати момент розставання з тютюном, тим важче воно буде проходити.

Після цього найскладнішим буде подолання залежності і нездужання внаслідок перебудови організму.

Звичайно, є думки, згідно з якими, поступове залишення пристрасті більш щадний для всіх систем тіла спосіб. Його прихильники засновують твердження, чому не можна різко кидати курити, на тому, що така дія спричинить за собою загострення хронічних захворювань, падіння імунітету, важкий нервовий стан або навіть депресію, що шкідливо для здоров’я. Однак немає гарантії, що зменшення дози нікотину не приведе людину назад, до тієї ж точки відліку – регулярного куріння.

Що відбувається при різкій відмові?

чи шкідливо різко кидати курити

За місяці або роки куріння організм звик до регулярної стимуляції нервової системи речовинами, що містяться в тютюні. Нікотин та інші отрути давали йому ілюзію спокою, загострювали чутливість деяких рецепторів.

Багатьом здається, що при вживанні сигарет думається легше, немає напруги, простіше переносяться стреси. Нібито, якщо різко кинути палити, ця уявна психологічна стабільність руйнується, та й стан організму змінюється на гірше. Насправді, якщо не відмовлятися від сигарет або робити це повільно, наслідки будуть куди більш серйозні.

Фактично процес відмови від куріння протікає так:

З’являється або загострюється кашель. Ті смоли і токсини, які в достатку накопичилися в легенях, починають виводитися за допомогою кашлю з відділенням мокротиння. Це явище, безсумнівно, буде мучити людину деякий час, поки дихальні шляхи не очистяться. Курцеві при розставанні з пристрастю можуть докучати запаморочення, слабкість і головні болі. Це пов’язано з тим, що в кровоносній системі змінюється співвідношення кисню і вуглекислого газу. До того ж, шкідливі речовини будуть виводитися, а цей процес завжди супроводжується нездужанням. Ще один неприємний наслідок при відмові від куріння – це порушення травлення. Багатьом докучають шлункові болі або запори. Вирішується проблема просто. Якщо налагодити харчування, пити багато чистої води і стежити за своїм станом, все незабаром налагодиться. Утруднення дихання. Це явище пов’язане, по-перше, зі збільшенням кількості кисню, незвичним для організму, а по-друге, зі зміною тиску, по-третє, із загальним нездужанням, пов’язаним з нікотиновою залежністю. Проходить само і швидко.

Загострене відчуття голоду. Як відомо, тютюн заглушає апетит. Коли людина буде боротися із залежністю, йому буде частіше звичайного хотітися їсти. Багато хто намагається замінити нікотин сухариками, насінням, льодяниками, будь-якими снеками. Це шкідливо для обміну речовин і правильної роботи травної системи. Налагодити харчування, їсти потроху, але часто, вживати більше овочів і пити багато рідини – ось рецепт позбавлення від куріння назавжди без набору ваги. Ослаблення імунітету. Воно також пов’язане з виведенням шкідливих речовин і перебудовою організму на здоровий лад. У період відмови від сигарет потрібно уважніше ставитися до захисту від вірусів, одягатися тепліше і не перебувати на холоді, вітрі і протягах, якщо немає такої необхідності. У той же час, свіже повітря – відмінний помічник у боротьбі із залежністю і її наслідками. Проблеми з концентрацією уваги. Перебудовуються не тільки системи органів, але і нервова система, і мозок. А це означає, що зосередитися на якійсь справі, а часом і всидіти на місці, буде нелегко. Тут найголовніше — не лаяти себе, намагатися брати завдання під силу, розуміти, що цей стан – тимчасовий, і скоро, коли нікотин виведеться, воно припиниться. Депресивний стан. Найважче в боротьбі з курінням-це, як відомо, подолання залежності. Різке припинення стимуляції деяких рецепторів мозку обумовлює наростаюче відчуття роздратування або навіть гніву, розгубленість і фрустрацію, пригнічений стан. Жаліти себе і культивувати такий настрій шкідливо і нерезультативно. Варто переключитися на якісь справи, цікаві захоплення. Найправильнішим рішенням будуть регулярні заняття спортом на свіжому повітрі, якщо немає протипоказань.

Як кинути палити різко?

Доктора особливо рекомендують різко кидати сигарети тим, чий стаж шкідливої залежності не перевищує десяти років. Важкі зміни у фізичному стані за такий час ще не встигають сформуватися, а це означає, що доведеться подолати тільки свій потяг до нікотину. Простіше кажучи, всі страхи і труднощі знаходяться у курця в голові.

На такому підході заснована методика Аллена Карра. Він сам був завзятим курцем, але кинув різко і назавжди, навчивши цьому мільйони людей. Карр загострює увагу, перш за все, на подоланні боязні важкого стану, налаштовує читачів своєї книги на легкий і позитивний відмова від нікотину і зовсім не лякає негативом або наслідками, які несе куріння.

Ще один спосіб, який дійсно допомагає-це курс » звільнення.онлайн». Ця програма заснована на ретельному аналізі, в тому числі, і письмовому, власного стану, на усвідомленні кожного свого кроку.

Що стосується гіпнозу або кодування – цей метод діє лише на деяких, причому, немає ніякої гарантії в тому, що результат – назавжди. Багато через деякий час повертаються до сигарет, або, того гірше, починають ще й пити.

Засоби, що містять очищений нікотин, такі, як інгалятори, спреї, жуйки або пластирі, взагалі не вирішують проблему залежності. Вони відтягують момент повної відмови, який може не наступити взагалі. До того ж, навіть маленькі дози отрут і токсинів – це нітрохи не менш шкідливо, ніж повноцінна сигарета.

Чим собі допомогти при відмові?

Зайнятися спортом. Активний спосіб життя сприяє швидкому виведенню отрут і смол і позбавлення від залежності. Спорт — це також тренування сили волі, яка допоможе в боротьбі із залежністю. Знайти для себе альтернативу сигаретам у важкі моменти. Замість того, щоб смолити після нервової робочої зустрічі, пройтися швидким кроком з улюбленою музикою в навушниках. Знайти хобі. Немає людей, яким нічого нецікаво. Спробуйте освоїти щось, чим ви ще не займалися. Усвідомити всі приємні наслідки відмови від куріння. Адже через п’ять років після розставання з нікотином організм екс-залежного нічим не відрізняється за станом від організму інших людей, абсолютно не знайомих з сигаретами.

Курити може кинути кожен. Вам може здаватися, що це непростий процес. Однак, чим більше жаліти себе, розтягувати відмову і повертатися на вихідні позиції, тим більша ймовірність того, що сигарети будуть переслідувати вас завжди. Різка відмова-це єдиний спосіб розлучитися з ненависним тютюном на все життя. А правильно обраний метод-запорука легкого і приємного переходу до некурящого життя, без дискомфорту.

Негативні аспекти різкої відмови від куріння.

В процесі тривалого вживання сигарет, організм звикає до отримання певної дози нікотину. В результаті формується як фізична, так і психологічна залежність. Без нікотину головний мозок, весь організм в цілому перестає нормально функціонувати. Позбавивши його «допінгу», починаються проблеми зі здоров’ям. Тому, різка відмова від куріння — не найкращий варіант для завзятих курців. Якщо ж стаж куріння менше 5 років, різке ізолювання від сигарет може застосовуватися.

Практично всі при різкій забороні в перші дні проявляються симптоми абстинентного синдрому. Тютюн відносять до легких наркотичних речовин. Саме тому багато курців під час кидання відчувають своєрідну «ломку». На тлі це зустрічаються і зриви. Варто відзначити, що будь-який дискомфорт в період відмови тимчасовий. Вже на 2-3 тижні утримання від сигарет організм почне свою очистку, відновлення всіх функцій.

Отже, при різкій відмові можуть виникнути такі негативні прояви:

Зниження імунітету; психологічні розлади; головні болі; проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту; задишка; труднощі при диханні.

Через відмову від сигарет знижуються захисні реакції організму. Людина стає схильним до зараження простудними захворюваннями. Також, при припиненні надходження дози нікотину можуть проявитися всі хронічні захворювання. Перепади кров’яного артеріального тиску провокують головні болі, запаморочення. У деяких випадках можуть виникнути і втрати свідомості. Як тільки нікотин і дим перестають надходити в травну систему, виникаю такі прояви: пронос, запори, нудота, блювота, різкі болі в животі.

При різкій відмові від куріння обов’язково з’являється сильний кашель. Кашель кидає палити супроводжується виділенням мокротиння. Таким чином легкі і бронхи позбавляються від накопичених в них токсинів і отрут. Максимальним є кашель вранці, після пробудження. За час сну організм накопичує велику кількість слизу.

Іноді відбувається збільшення маси тіла. Пов’язують даний аспект із заміною ритуалу куріння, на ритуал поїдання їжі. Це все теж тимчасово. А поїдати можна корисну низькокалорійну їжу-овочі, фрукти. Дуже яскраво проявляється психологічна сторона різкої відмови. При припиненні надходження дози нікотину страждає головний мозок. На час може погіршитися пам’ять, знизитися концентрація уваги. Людина стає млявим, дратівливим. Може виникнути апатія, тривожність, безсоння. У таких випадках необхідна консультація психолога або нарколога.

Можна чи не можна?

Думка вчених з приводу того, можна різко кидати курити чи ні, значно розходяться. Деякі з них говорять про те, що поступово відмовитися від шкідливої звички неможливо, так як рано чи пізно людина знову повертається до колишньої кількості сигарет, які викурював раніше. Це психологічний фактор, який був підтверджений вченими ще багато років тому.

Однак і різка відмова від сигарет не завжди дає позитивні результати. Багато курців також через деякий час повертаються до своєї шкідливої звички. Для них важко проходить процес розставання з сигаретами, причому в цьому випадку навіть не є мотивацією те, що робить він це заради своїх близьких і рідних.

Бувають випадки, що людина, якій вже вдалося перемогти цю шкідливу звичку, все одно повертається до сигарет. Причиною тому є не тільки психологічні порушення, які виникають в період розлуки з сигаретами, а й фізичне погіршення самопочуття. Тому в суспільстві виникло таке переконання, що якщо людина і почала курити, то відмовлятися йому від сигарет категорично не варто. Це маячня, але саме цим себе і заспокоюють багато курців.

Щоб процес відмови від куріння відбувався менш безболісно, кожному організму потрібен свій період адаптації. Кидати курити, значить, змінити своє життя в психофізіологічному плані. А щоб звикнути до таких змін, організму потрібен час.

Під час куріння в організмі сповільнюється вироблення ацетилхоліну, який відповідає за передачу нервових імпульсів від різних структур до головного мозку. Відбувається це через те, що ця речовина і так потрапляє в організм разом з тютюновим димом. І після різкої відмови від куріння організм намагається заповнити нестачу цієї речовини, що і призводить до виникнення загального нездужання, підвищеної дратівливості і зниження концентрації уваги.

Але необхідно розуміти, що всі ці процеси тимчасові і відновлюються в організмі всього за 3-5 днів. Цього часу достатньо для того, щоб звикнутися з думкою про те, що куріння – це не для вас. Ви відчуєте себе набагато краще і більше не захочете труїти свій організм.

Думка лікарів.

Чи можна різко кидати курити? Думка лікарів з цього приводу розходяться. Більшість з них говорять про те, що робити це небажано, так як при різкому киданні сигарет, організм починає відчувати нікотинове голодування, яке негативним чином позначається на роботі серцево-судинної системи і головного мозку.

Однак інші лікарі переконані, що поступово кидати набагато важче, ніж різко для самої людини. Адже поступово кидання курити призводить до психологічних розладів – людина намагається довго налаштувати себе на те, що незабаром йому доведеться розлучитися з сигаретами. І це набагато гірше діє на психіку, ніж різка відмова. Коли людина твердо вирішив, що він кинув палити, він вже звикається з цією думкою, а не підходить до неї. Тому різка відмова від сигарет набагато частіше вінчається успіхом, ніж поступовий.

Наслідки різкої відмови від куріння.

Момент різкої відмови від сигарет може супроводжуватися рядом неприємних симптомів. Серед них знаходяться:

психологічні розлади, які проявляються відчуттям тривоги, страху, депресіями, порушенням сну і т. д.; підвищена дратівливість, можливі навіть пориви гніву; проблеми з концентрацією уваги; підвищення апетиту; нездатність всидіти на одному місці і т. д.

Як правило, найбільш вираженими ці симптоми стають на 2-3 добу після різкої відмови від куріння. Триматися вони буквально 1-2 доби, після чого відступають. І дуже важливо, щоб в цей момент поруч з людиною знаходилися близькі йому люди, які будуть підтримувати його і з розумінням ставиться до його перепадів настрою.

Якщо ви вирішили кинути палити, то ви вже перебуваєте на вірному шляху. А як буде відбуватися відмова від сигарет, різко або поступово, вирішувати тільки вам. Головне, щоб ви досягли своєї мети, не дивлячись ні на що.

Відео про різку відмову від куріння.

Симптоми » нікотинової ломки»

В інтернеті можна знайти безліч коментарів про те, як хтось різко кинув палити і почав хворіти і товстіти. А кілька людей навіть розповідають страшні історії про те, як їх друг кинув палити і через кілька тижнів помер. Варто задуматися, наскільки об’єктивно їх думка і чи не страждав кинув смертельним захворюванням. Або ж, можливо, при відмові від куріння людина почала «заїдати» свою ломку і набрав вагу.

Частим наслідком є агресивність. Приблизно на другий день з’являється порушення сну і відчуття тривоги. Організмом відмова від куріння сприймається як щось негативне, тому нервова система збуджується. Звичайно, якщо літня людина страждає звичкою з 25 років, сигарета стає невід’ємною частиною його життя, а зміна звичок і розпорядку дня викликає поганий настрій. Він навіть може розписати всі наслідки по днях, що говорить про підсвідоме небажання або невпевненості курця в тому, що він зможе повністю відмовитися від куріння.

Що ж ще може бути, якщо різко кинути палити?

Після відмови від звички імунітет перестає реагувати на бактерії, загострюються хронічні хвороби, розвиваються часті застуди. Загальна слабкість, запаморочення, зниження працездатності – часті наслідки. Порушення роботи кишечника (запори). Перепади артеріального тиску свідчать про адаптацію організму до відмови від сигарет, а не про негативні наслідки для здоров’я. Людина різко кидає палити може відчувати загальну слабкість, запаморочення і зниження працездатності.

Всі симптоми відмови від куріння не мають будь-якого медичного підтвердження. Тому на питання, чи шкідливо різко кидати курити, можна відповісти «ні», адже шкода від куріння має медичне підтвердження. Фотографія легких курця не може не додати бажання розлучитися із згубною звичкою, адже таке зображення як не можна точно показує, що може статися з дихальною системою.

Теорія рецепторів.

Що відбувається, коли кидаєш курити? Не припиняє існувати думка, що раптова відмова від куріння порушує фізіологічні механізми. Фото передачі нервового імпульсу показує, що в реакції бере участь ацетилхолін – важливий нервовий медіатор. У курців його самостійне вироблення значно знижена, і необхідну кількість ацетилхоліну поповнює нікотин. Якщо різко кинути звичку курити, то організм повільно відновлює звичне кількість ацетилхоліну, що і пояснює рекомендований поступова відмова від куріння.

Пацієнти бояться, що якщо вони різко кинуть палити, їх очікують небезпечні наслідки. Але чи так це? Можливо, людина просто надумує можливий негативний сценарій.

Чи так це шкідливо?

Можливо, різка відмова від куріння стимулює людину ставитися до свого організму більш уважно і починає помічати ті симптоми, яким раніше не надавав значення. Так, деякі відзначають, що, коли кидаєш курити, з’являються такі симптоми:

Задишка, постійна нестача повітря. Неприємний ранковий кашель. Відходження в’язкого мокротиння.

Ці симптоми говорять про поразку дихальної системи, і розвиваються вони якраз при тривалому палінні. Чому не можна різко кидати курити? Це питання може задавати собі людина, яка намагається відстрочити той момент, коли доведеться раз і назавжди відмовитися від куріння. А той, хто дійсно хоче впоратися з проблемою, зможе кинути палити відразу, не замислюючись.

При відмові від куріння часто з’являється неприємний ранковий кашель.

Думка лікарів.

чи шкідливо різко кидати курити

Кожна викурена сигарета залишає свій слід на здоров’я людини, тому лікарі однозначно стверджують, що зав’язувати потрібно відразу. Дратівливість і апатія неодмінно пройде, а організм звикне до життя без нікотину. Тому на питання, чи небезпечно різко кидати курити, думаюча людина або колишній курець дадуть відповідь однозначно – ні. Поступова відмова від куріння страшний тим, що терміни його не визначені. Людина протягом декількох років переконує себе, що він може не курити, і поступово зменшує кількість сигарет, але згубна звичка як була, так і залишається. А інший зможе кинути палити за 2 дні і не зациклюватися на своєму стані, а прийняти нове життя без куріння.

Як полегшити свій стан.

Чи можна різко кинути палити і не стати нервовим і розтовстілим людиною? Звичайно, варто тільки підійти до цього питання з усією серйозністю. Може бути, має сенс звернутися до лікаря, який порадить препарати з нікотином (пластир, спрей, таблетки). Найчастіше, коли курець 50 років намагається відразу кинути сигарети і стає агресивним. Відчувши наслідки різкої відмови від куріння на собі і своїх близьких, він повертається до нікотину, вважаючи, що так буде краще. Виправити цей стан і викинути сигарету допоможе прийом заспокійливих засобів. Які заспокійливі препарати приймати, рекомендує лікар.

Для того щоб терміново кинути палити, в інтернеті можна знайти відео, яке розповідає, як кинути палити мало не за 2 дні. Кожен курить реагує на нього по-різному, але мало хто після перегляду відмовляється від куріння. Кидає може подивитися відео і два, і три рази, але результату воно не дасть, якщо бажання кинути пити і курити відсутня. Якщо різко кинути палити не вдається, то лікарі можуть рекомендувати поступово відмовлятися від сигарет, але за строго розписаним планом. Тривалість визначає сам пацієнт, але план не повинен значно розтягуватися в часі або довго стояти на місці. Відмовився від сигарет повинен викурювати щодня на кілька одиниць менше.

Найкраще відмовитися від шкідливої звички і одночасно з цим знайти собі нове заняття, піти в басейн, більше гуляти на свіжому повітрі. Почніть добре і з користю проводити час, і тоді різка зміна звичок принесе тільки позитивні моменти без наслідків для організму, і ви зможете кинути палити назавжди.

Що буде, якщо кинути палити різко, а не поступово.

Як краще кинути палити різко або поступово? Різко відмовившись від сигарет, курець відчуває дискомфорт на двох рівнях:

Фізіологічно: кашель; слабкість; зниження імунітету; головний біль; психологічно: дратівливість; тривожність; безсоння; перепади настрою.

Перегляньте відеоролики.

Чи можна і наскільки небезпечно швидко кидати шкідливу звичку.

За даними досліджень, нікотинова залежність формується не раніше п’яти років стажу тютюнопаління при викурюванні не більше пачки сигарет на добу.

При більш значному стажі куріння, присутній фізична залежність від нікотину та інших речовин, що містяться в сигареті, яка тягне за собою не тільки неприємні відчуття, але і негативні наслідки для здоров’я курця.

В окрему групу ризику входять пенсіонери, курці зі стажем більше десяти років, з меншим стажем, але викурюють більше однієї пачки в день, люди з підвищеним тиском і серцево-судинними захворюваннями.

Чому не можна і наскільки шкідливо різко кидати курити.

В цілому, чому не можна різко кидати курити:

самопочуття і загальний стан здоров’я страждають сильніше при різкій відмові від тютюнопаління; на тлі загальної психічної пригніченості і депресії, курці зриваються набагато частіше, ніж при поступовому відмову; синдром відміни проявляється сильніше і проходить болючіше; при тиску колег та рідних, ті, хто різко кинув палити, частіше зриваються і повертаються до шкідливою звичкою; палять старше 55 років, а також володіють великим стажем куріння в більшій мірі страждають від фізичної залежності і наражають на небезпеку свій імунітет при різкому відмову; знижений імунітет провокує загострення хронічних хвороб і небезпечний для здоров’я; згідно з дослідженнями, різко кинули палити знову починають відчувати синдром відміни через півроку в півтора рази частіше, ніж кинули курити поступово.

Організму потрібно звикнути до змін і пройти період адаптації. Різка відмова від тютюнопаління не дає організму можливості налаштуватися на зміни.

Як моментально кинути куріння назавжди.

Якщо ви сумніваєтеся у вашій силі волі і хочете полегшити навантаження на організм і нервову систему, можна вдатися до наступних методик:

Сугестивний метод кодування (метод Довженка)

Пацієнту вселяється думка, що куріння фатально для розуму і здоров’я. Не підходить людям з» ранимою » психікою, так як може викликати психосоматичну реакцію. Достатньо одного сеансу, щоб кинути палити.

Кодування гіпнозом-небезпека сигарети.

Аналогічно методу Довженка, але попередньо пацієнта вводять в транс. Далі, використовуючи аудіо та відеовітейство, гіпнотерапевт впливає на підсвідомість пацієнта, вселяючи, що тютюнопаління шкідливо і небезпечно.

Підходить не всім, так як існують люди, які не піддаються гіпнозу. Методика виключає больові відчуття, ефект досягається за кілька сеансів.

Голкорефлексотерапія, в яку потрібно вірити.

Допомагає людям, які вірять в акупунктуру. Рефлексотерапевт встромляє голки в великі пальці, зап’ястя і вуха. Метод протипоказаний при хворобах судин.

Найбільшою перевагою є стимуляція точок, що відповідають за синдром відміни. В результаті пацієнту полегшують симптоми відмови від сигарет.

Знаменитий метод Аллена Карра.

В основі методики Аллена Карра лежить його книга»Легкий спосіб кинути палити». Існує безліч клінік, практикуючих даний метод. Аналогічно можна випробувати цей спосіб, не вдаючись до послуг лікарів.

Медикаментозне кодування-не можна без нагляду лікаря.

Лікар використовує препарати, що викликають неприємні відчуття при курінні і виробляють рефлекторне огиду до тютюну. Не рекомендується пацієнтам з гастроентерологічними захворюваннями.

Корисне відео по темі.

Які симптоми, коли кидаєш покурювати відразу і назавжди.

Нікотин-наркотик, тому будь-який курець, різко відмовившись від споживання тютюну, відчуває те ж, що і наркоман.

Які симптоми відразу виникають:

кашель – є ознакою захворювання або активним очищенням легенів; тривожність, розгубленість, занепокоєння; эксессивная запальність – психологічний дискомфорт пов’язаний з відмовою від заспокійливого фактора, сигарети; спалахи люті – відсутність нікотину впливає на вироблення нейромедіаторів і гормонів, що впливають на настрій; неуважність, неможливість сконцентруватися – грають роль психологічний і гормональний фактори; безсоння, неспокійний сон, пробудження ночами, сонливість – викликані нервозністю, підвищеним надходженням кисню і психологічним дискомфортом; надмірний апетит, неможливість наїстися; перепади настрою – має місце психологічний, соціальний і гормональний фактори; депресія – куріння також є соціальним фактором, способом познайомитися, підтримувати бесіду, спілкуватися; головні болі – викликані різким розширенням судин, раніше звужених у курців; сухість у роті – пов’язане з порушенням роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту; перезбудження – викликано незвично підвищеним вмістом кисню в крові; нудота та розлади ШКТ – виникають на нервовому грунті і з-за відсутності впливу нікотину на тонус кишечника; перепади тиску – пов’язано з розширенням судин, раніше звужених під впливом нікотину; запаморочення виникає в результаті різкого припливу кисню в розширюються судини.

У разі наявності хронічних захворювань, можливі загострення, тому не рекомендують різко кидати курити пенсіонерам і людям з підвищеним артеріальним тиском і при наявності серцево-судинних захворювань.

Найгостріше ломка відчувається на другий-третій день різкої відмови від сигарет. Пізніше, симптоми поступово зникають, але тяга до тютюну переслідує ще кілька місяців.

Що хорошого відбувається при різкій відмові від куріння і думка лікарів.

Різка відмова від тютюнопаління має наступні позитивні сторони:

організм курців з невеликим стажем очищається протягом одного-двох місяців, тому вже через 60 днів організм повністю відновиться; в стресовій ситуації відмови від нікотину швидше відновлюється гормональний фон, серотонін і ацетилхолін починають вироблятися без додаткових стимуляторів; для курця молодше 55 років зі стажем менше п’яти років, выкуривающего не більше однієї пачки в день, немає ніякої різниці між поступовим і відмовою від тютюнопаління; зникає бар’єр, не дозволяє курцеві кинути через острах, що без тютюнових виробів його погіршиться самопочуття; при підтримці оточуючих, різкий відмова більш ефективний, чим поступовий; тяга до куріння знижується інтенсивніше, ніж при поступовій відмові від сигарет.

Думка лікарів з питання, чи можна різко кидати курити, однозначно: при відсутності істотних протипоказань і невеликому стажі тютюнопаління кидати краще різко, а не поступово.

Як краще позбутися від наслідків різкої відмови.

Ви можете скористатися одним з допоміжних засобів, що містять нікотин, що полегшують симптоми і / або викликають огиду до куріння.

Табекс-викликає огиду до тютюну і полегшує синдром відміни; Чампікс – аналогічно препарату Табекс; Зібан – антидепресант, продається за рецептом; Корида Плюс – рослинний засіб, що викликає огиду до тютюну; Бризантин – облягає синдром відміни; Евалар – тонізуючий препарат, продається за рецептом; Нікоретте і інші нікотиновмісні замінники в спреях, пластирах, краплях, жуйках і таблетках полегшують процес відвикання.

При сильно виражених хворобливих симптомах ломки, слід звернутися до лікаря, який індивідуально підбере необхідні кошти. Може знадобитися додаткова консультація психолога, нарколога або регулярні візити до психотерапевта.

Побороти тягу знову закурити і побороти звичку допоможуть:

настої від куріння; замінники сигарет; трав’яні суміші; полоскання.

Щоб впоратися з хворобливими фізичними і психологічними відчуттями при відмові від куріння, слід підбирати народні засоби, в залежності від розвинулися симптомів.

У будь-якому випадку, необхідно враховувати індивідуальну непереносимість компонентів і проконсультуватися з лікарем.

Відновитися після різкої відмови від куріння допоможе ароматерапія.

Існує безліч ефірних масел, що полегшують синдром відміни і відновлюють організм:

Аїр – відновлює занепад сил, усуває проблеми ШЛУНКОВО-кишкового тракту, покращує метаболізм і викликає відраза до тютюну; Апельсин – вентилює легені, відновлює апетит, усуває тривогу і напругу; Базилік – відновлює нюх, виводить слиз, усуває кашель; Бергамот – позбавляє від проблем ШКТ, очищає бронхолегеневу систему, відновлює нервову систему; Ветиверію – природний антидепресант, вентилює легені, усуває суглобові болі; Герань – відновлює нервову систему і регулює обмін речовин; Грейпфрут – нормалізує обмін речовин, очищає організм і відновлює нервову систему; Материнка – реклаксант, вентилює легені; Кедр – вентилює легені, заспокійливе; Лаванда – детоксикант, вентилює легені, володіє розслаблюючим ефектом; Лимон – вентилює легені, усуває проблеми ШКТ, тонізує; Мускатний шавлія – нормалізує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, виводить токсини, тонізує, відновлює нервову систему; Перцева м’ята – нормалізує обмін речовин, усуває проблеми ШКТ, вентилює легені, заспокоює; Ромашка – гіпоалергенний релаксант, налагоджує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту; Рожеве дерево – релаксант, нормалізує роботу бронхолегеневої системи, знімає синдром відміни; Сосна – очищає організм, вентилює легені, усуває проблеми ШКТ; Чебрець – налагоджує роботу бронхолегеневої системи і ШЛУНКОВО-кишкового тракту, тонізує, відновлює нервову систему; Фенхель – очищає організм, вентилює легені, заспокоює; Чорний перець – усуває проблеми ШКТ, тонізує, нормалізує нервову систему; Евкаліпт – усуває проблеми ШКТ, тонізує, відновлює організм.

Кидаємо без наслідків для організму.

Однозначної відповіді на дане питання не існує. Кожен випадок індивідуальний, слід врахувати всі фактори і прислухатися до думки лікаря.

У разі тривалого стажу краще кидати поступово, скорочуючи щодня кількість викурених сигарет. Можна скористатися медичними препаратами, що викликають огиду до куріння або нікотіносодержащімі начебто пластиру і жуйки.

Якщо ви входите в» групу ризику», то кидати палити необхідно під суворим контролем лікаря. Різка відмова від сигарет протипоказаний.

В окремих випадках, фахівець забороняє повну відмову від нікотину і виписує нікотиновмісні препарати: так знижується навантаження на легені, але організм при цьому не відчуває стрес відмови від нікотину на психофізіологічному рівні.

Запитали у лікаря чи шкідливі електронні сигарети і чи можна різко кидати курити?

Лікар загальної практики Вікторія Дмитрієва в ефірі радіо «Ранак» розвіяла деякі міфи про куріння і розповіла, чи можна різко кидати палити.

— Як лікар я повинна питати своїх пацієнтів, чи курять вони, — пояснює Вікторія Дмитрієва. — І якщо людина курить, я уточнюю, чи не хоче він кинути, а потім розповісти, як це зробити.

Кинути палити можна і в домашніх умовах, підкреслює доктор, правда, не кожному це під силу.

— Двоє моїх знайомих кинули палити, завдяки страшним фотографіям, які розміщують на пачках сигарет. На дівчат особливо впливають картинки про безпліддя і каліцтва з дитиною, — говорить Вікторія Дмитрієва.

Всі знають, що крім активного, існує і пасивне куріння, яке ділиться на вторинне, коли ми стоїмо поруч з людиною, що палить і третинне, коли сидимо в приміщенні, де накурено. Ми вдихаємо продукти згоряння, які небезпечніші, ніж сам нікотин, стверджує фахівець.

— Саме у курців виникає багатоклітинний рак легенів, який не операбельний на момент діагностування, — підкреслює лікар загальної практики. — Чи може у некурящої людини з’явитися рак легенів? Так, але значно рідше і це інший вид раку, не такий агресивний. Мій пацієнт кинув палити, коли з’явилася підозра на рак легенів. Але був і інший випадок, коли людина, яка перенесла інфаркт, насамперед поцікавився: «коли мені можна курити?». Все залежить від особистої відповідальності.

За словами лікаря, електронні сигарети не так шкідливі, як звичайні. Для деяких-це непоганий спосіб кинути палити. Але твердження, що вони не містять нікотин-помилкове.

Вікторія Дмитрієва впевнена, що заява виробників про те, що деякі види електронних сигарет мають нульовий вміст нікотину – маркетинговий хід.

— У курця тяга до нікотину. Йому пропонують електронну сигарету як альтернативу. Вона на час заповнює нікотинові рецептори, які є в головному мозку. Іноді підлітки починають з куріння електронних сигарет, а потім переходять на звичайні. У деяких країнах, наприклад, Канаді, електронні сигарети заборонені, тому що вони не нешкідливі. У кальянах теж є нікотин, тому і вони завдають шкоди здоров’ю.

— Будь-яке куріння-шкідливе, будь то кальян, сигари або сигарети, — каже Вікторія Дмитрієва. — Часто доводиться розвіювати міфи. Приходить пацієнт на прийом і каже: «мені сказали, що різко кидати палити не можна». Якраз різко кинувши палити, ви досягнете більшого ефекту. Але це може зробити невеликий відсоток людей з хорошою силою волі.

Чи шкідливо різко кинути палити.

У цьому-підступність нікотину. Буквально вбудовуючись в роботу всіх органів і систем організму, він моделює їх таким чином, що протягом короткого часу формується аддикция — хвороблива, нав’язлива потреба в курінні і нікотині.

Позитивні наслідки.

Позитивні наслідки відмови від куріння діляться на ранні і відстрочені. Перші проявляються в поліпшенні смаку і нюху, нормалізації дихальної функції і, як наслідок, підвищенні насичення організму киснем.

Відстрочені прояви з’являються після півроку життя без сигарет. Цікаво, що їх колишні курці найменше схильні помічати — до хорошого звикають швидко. Серед цих наслідків: відновлення судинного тонусу; поліпшення роботи серця; зниження ймовірності судинних патологій, в тому числі катастроф — інсульту, інфаркту; поліпшення пам’яті, нервової та фізичної витривалості.

Можливо, що позитивні моменти відмови від куріння на перших порах будуть перебиті більш вираженими ускладненнями відмови. Але слід пам’ятати: все погане, що відбувається в перші дні відмови від куріння зі здоров’ям — це не погіршення. Це повернення до колишнього, нормального, фізіологічного стану, коли нікотину не було місця в організмі, коли всі процеси протікали без хворобливого потягу до нього.

Важливо також знати, що здатність тканин різних органів до відновлення сильно різниться: однією з перших починає відновлюватися слизова рота і носоглотки, і тому поліпшення смаку і нюху помітні в перші дні. Одночасно відновлюються і бронхи-особливо Війчастий епітелій. Але його відновлення супроводжується поліпшенням моторики, що призводить до посилення кашлю, збільшення кількості мокротиння. Багато хто приймає це за ознака погіршення стану і знову повертаються до куріння.

Більш детально ознайомитися з цією темою можна на форумі ne-kurim.ru.

Почитати докладніше про наслідки розписаних по днях можна в нашому календарі кидає палити.

Можливі негативні наслідки.

А чи є шкода від відмови від куріння? Безсумнівно, інакше не викликав би цей процес стільки негативних відгуків і міфів. Правда, негативні наслідки відмови — тимчасові, але їх вираженість, труднощі в подоланні, та й людська слабкість і тяга до комфорту перетворюють перші дні і тижні без нікотину в дуже складний період, нерідко приводячи до зриву.

Перше — і по частоті прояву, і по вираженості, і по різноманіттю — негативний наслідок куріння — синдром відміни. Протікає він з різними симптомами — у деяких вони можуть не дуже помітними, У інших же розвиваються симптоми, багато в чому схожі з «ламкою» наркоманів: фізичні болі, посилені важкими психоневрологічними проявами.

Серед скарг в цей період можуть відзначатися:

різної інтенсивності болю в різних частинах тіла та/або пов’язані з тим чи іншим органом; порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту (нудота, блювання, посилення або втрата апетиту, порушення стільця, болі в животі, афтозний або катаральний стоматит); зниження імунітету (часті застуди, підвищення температури); різке погіршення працездатності, погіршення пам’яті, здатності концентруватися; сонливість або безсоння; дратівливість, невмотивована злість; туга, безпричинна туга, коливання настрою.

Тривалість синдрому відміни варіабельна — від пари тижнів до року. Рада стримуватися і знаходити рішення виникаючих проблем і скарг здається нездійсненним, проте є чимало технік, психологічних прийомів, лікарських засобів, які допоможуть пройти цей період без повернення до куріння.

Другий наслідок-порушення самопочуття, не пов’язані з синдромом відміни. Типові запаморочення і головні болі, нестабільність артеріального тиску. Пов’язані ці порушення як з фізіологічними, так і з психологічними причинами: нестача нікотину (став звичним і псевдо-потрібним), поліпшення вентиляції легенів і приплив крові, насиченої киснем, до мозку (гіпервентиляція мозку часто проявляється запамороченням, ортостатичною реакцією), нормалізація тонусу судин.

Третє відоме наслідок-підвищення маси тіла. Тут також є кілька причин розвитку такого наслідки:

уповільнення метаболізму, який штучно нікотин стимулював; тяга до «заїдання» стресу — типова поведінка людини при стресах і фрустрації; підвищення апетиту; поява «зайвого» часу через звільнилися перекурів, яке найпростіше зайняти тим, що найбільше доступно-їжею.

Наслідки різкої відмови від куріння.

Існують дві думки про те, як правильніше кидати курити. Прихильники одного впевнені, що найправильніший шлях — різка відмова від куріння. Інші вважають за краще помірний підхід, що полягає в поступовому зниженні кількості викурених сигарет з повною відмовою з часом.

Остаточної думки, який з методів краще немає. Та й не може бути, оскільки і сила волі, і психічні і фізичні ресурси у всіх різні. Одні, кидаючи поступово, так і пов’язують в цьому тютюновому болоті, не наважуючись, нарешті, відмовитися від сигарет повністю. Інші різко кидають і … повертаються до куріння, злякавшись проявів синдрому відміни.

Думки більшості тих, хто тим чи іншим чином пов’язаний з лікуванням нікотинової залежності (або пройшов цей шлях), збігаються лише в тому, що різка відмова від куріння може викликати раніше і більш різке прояв синдрому відміни. Однак відновлення і лікування настає швидше і проходить активніше. Тоді як м’якість відмови може взагалі не дати бажаного ефекту, і куріння буде продовжуватися.

Проблема наслідків відмови від куріння різноманітна і не підлягає сумніву. Однак є чимало способів, які допомагають впоратися з цим періодом, і після консультації та індивідуального підбору їх з лікарем і/або фахівцями (психологом по залежностей, наркологом, психіатром, консультантами добровільних товариств) ці способи стають відмінною опорою всім кидають палити.

Діалог з архівів сайту.

Чи можуть наслідки відмови бути сумніше самого куріння?

Мені сказали, що наслідки відмови від куріння можуть бути сумнішими, ніж саме куріння. Це ймовірно?

Відповідь. Галина Салмаах.

чи шкідливо різко кидати курити

Теоретично-так. На практиці ще ніхто з цим не стикався. Наслідки відмови від куріння потрібно розглядати тільки в позитивно ключі, як мінімум через різко збільшеної здатності організму до нормального функціонування.

Швидше за все, про наслідки відмови від куріння говорять люди, які пробували кинути палити, але не були до цього готові. Період відвикання від сигарет, які є і фізичними і психологічними адикторами, тобто викликають прихильність те саме наркотичної, нерідко протікає складно.

Це відчуття нестачі чогось звичного, дратівливість, що посилився кашель, бажання перекусити щось в позаурочний час і багато іншого. Але поява таких ситуацій говорить про те, що почалося одужання. А без болю і складнощів жодне одужання ще не протікало.

Всі наслідки відмови від куріння практично зникають протягом перших трьох місяців (у кого-то раніше, У інших — трохи пізніше).

Напевно кожен курець хоча б раз замислювався про те, що потрібно кинути цю шкідливу звичку, а кожен другий-третій намагаються це зробити. Але спроби «зав’язати» не завжди успішні. Різко кинути палити наважиться не кожен, та й наслідки різкої відмови від куріння можуть бути непередбачувані. Чи дійсно це так? Може просто відмовитися від сигарети раз і назавжди набагато простіше? З питанням, чому не можна різко кидати курити, ми розберемося в цій статті.

Чи можна різко кидати курити.

Згубний нікотин.

Всі знають, що куріння небезпечно, до того ж, МОЗ не втомлюється про це попереджати. Але не всім відомо, якої саме шкоди здатний завдати нікотин і продукти його розпаду на організм людини. Що станеться з організмом, якщо під час не зупинитися? Які наслідки будуть порушувати звичний уклад життя?

Куріння тютюнових виробів може стати пусковим механізмом у розвитку системних захворювань, багато з яких закінчуються летально. Людина, що знаходиться в нікотинової залежності, майже на 10 років має меншу тривалість життя, ніж його некурящий одноліток. Шкода тютюнопаління очевидна:

Розвиток онкопатологій. Курінь-практично основна причина раку легенів. Крім того, при ковтанні слини, що містить продукти розпаду нікотину, значно зростає ризик пухлин органів порожнини рота, стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Хронічні легеневі захворювання. Всім відомий «бронхіт курця» здатний ускладнитися такими серйозними станами як емфізема легенів, бронхоектази, ателектази. Порушення серцево-судинної системи. Збільшення навантаження на серце, під дією нікотину, проводить до тахікардії, гіпертонії, інфарктів. Відбувається зміна структури судинних стінок, збільшується кількість атеросклеротичних бляшок, зростає ризик утворення тромбів, закупорки судин. Розвивається облітеруючий ендартеріїт, що приводить до ампутації нижніх кінцівок. Через звуження судин в органах малого таза, розвиваються різні порушення, у чоловіків виникає передчасна імпотенція. Через згубного впливу нікотину поступово розвивається дистрофія сітківки ока, страждає зоровий нерв, і курець ризикує назавжди позбутися нормального зору. Точно так само відбувається ураження слухового нерва і згубний вплив на внутрішні структури слухового апарату. Також притупляються смак і нюх. Помітно псується зовнішній вигляд курця, що особливо виражено у жінок. Шкіра набуває жовтуватий відтінок, з’являються передчасні зморшки, синіють губи. Вранці можна помітити, що шкіра обличчя набрякла. Все це-характерне «обличчя курця».

До того ж, від нікотину темніють зуби, з’являється неприємний запах з рота.

Як простіше кидати?

Думка лікарів з приводу різкої відмови від куріння теж неоднозначно. Так, різко кинути палити можна, і так дійсно набагато простіше, але це тільки в тому випадку якщо ви не завзятий курець, що змінює сигарету за сигаретою.

Різко кинути палити можна люди з курильним стажем не більше п’яти років. Це обумовлено тим, що за такий період часу організм ще не встигає обзавестися «букетом» хронічних захворювань і наслідки відмови не будуть сильно виражені.

Якщо ж відмовитися від шкідливої звички і перестати курити сигарети вирішила людина, що палить давно і багато, все ж краще робити це поступово, так як для організму це дуже серйозний стрес, який здатний викликати небажані симптоми або загострення хронічних захворювань.

Без нікотину, постійно надходить ззовні, організм повинен перебудуватися якомога швидше, для того, щоб самостійно виробляти необхідну кількість ацетилхоліну – нейромедіатора, за допомогою якого здійснюються нейро-м’язові передачі. Курець отримував ацетилхолін завдяки сигаретам, і після різкої відмови при великому стажі куріння, недолік ацетилхоліну може привести до дратівливості, погіршення пам’яті, млявості, швидкому втомленню, депресії. Саме з цієї причини, багато хто не може кинути палити, витримуючи паузу не більше тижня.

Крім того, кидати курити відразу і різко дуже важко психологічно, і морально непідготовлені люди зриваються, знову купують сигарети.

Психологічна сторона відмови від цієї згубної звички має особливе значення при вагітності. Стрес, який викликає відсутність нікотину, важко впливає на моральний стан жінки, але шкода від куріння набагато більше. Нікотин і його смоли отруйно діють на організм дитини, можуть привести до завмирання вагітності, вроджених вад і т.д. тому, коли на жінку лягати відповідальність ще за одне життя, варто зробити правильний вибір і відмовитися від куріння різко, не розтягуючи цей процес.

Відчуваємо силу волі.

Чи можна різко кидати курити? Різко або поступово кидати палити? Що станеться з організмом потім? Після різкої відмови від куріння, людина більш гостро відчуває все, що відбувається з його організмом, а наслідки для здоров’я можуть бути самими різними. У його житті з’являються неприємні моменти і симптоми:

Ранковий кашель посилюється. Це один з перших сигналів перебудови-організм намагається очистити легені, позбутися від токсичних і шкідливих компонентів сигаретного диму, звикнути до життя, вільної від куріння.

Загальна слабкість і млявість – це наслідки нікотинової абстиненції, які можуть бути виражені в різному ступені у різних людей. Але вони обов’язково присутні в житті людини, який відмовився від куріння. Крім слабкості можуть бути виражені відчуття розгубленості, неуважність і забудькуватість.

При великому стажі куріння нікотин настільки легко приймається організмом, що обмінні процеси підлаштовуються під його постійне надходження. Тому, при різкій відмові від куріння, обмінні процеси, повертаючись в «незвичне» звичне русло, можуть викликати відчуття нестачі повітря, пітливість, запаморочення, нудоту, брадикардію.

Люди курять з найдавніших часів. Тільки, якщо раніше це були різні травички і коріння, які майже не завдавали шкоди здоров’ю, то зараз в складі сигарет безліч жахливих компонентів. У 2017 році в моду почав входити, так званий, здоровий спосіб життя і багато завзяті курці кинули палити. Хтось робив це поступово, а хтось різко-годину тому курив, а зараз пачка лежить у смітнику. Але чи можна так чинити? Чи не шкодить це здоров’ю? Читайте в цій статті.

Що буде якщо різко кинути палити.

Якщо людина почала курити зовсім недавно або викурював в день 1-2 сигарети, то йому не складе труднощів різко і швидко позбутися від шкідливої звички. А ось завзятим курцям все ж варто робити це поступово.

Проблеми з психікою — не найстрашніше, що може наздогнати людину з великим стажем куріння, ще й величезні наслідки для здоров’я не змусять себе довго чекати.

При цьому, бувають випадки, коли людина, яка курила більше 10 років, по кілька пачок в день, кидала курити за 2 дні. Все залежить від мотивації і самосвідомості курця.

Чи можна різко кидати курити.

Думка лікарів.

Думки лікарів в цьому питанні різняться-хтось говорить про необхідність кинути різко і назавжди, а хтось закликає своїх пацієнтів робити це поступово.

УВАГА! Насправді ж все залежить від конкретного курця. Комусь можна це зробити різко, а хтось тільки погіршить свій стан.

Головне, в чому сходять всі лікарі, це те, що курити шкідливо. І в підтвердженні своїх слів наводять статистику:

Через рік після позбавлення від нікотинової залежності ризик розвитку інфаркту знижується на 50 %, а виникнення інсульту — на 30 %; появи раку легенів і печінки зменшуються майже на 80-90 % (якщо виключити всі інші фактори).

А ці цифри підтверджують, що позбавлення від цієї шкідливої звички, продовжує людині життя.

Наслідки для здоров’я.

Що відбувається з організмом, коли ти різко кидаєш курити? Наслідки не найприємніші:

Кашель-незважаючи на те, що нікотин і смола перестають потрапляти в легені, кашель тільки посилюється, а його напади стають частішають. Це може бути пов’язано з тим, що легені очищаються від смоли, але, також, це може бути ознакою запалення. Так що, краще звернутися до лікаря; порушення сну — організм знаходиться в стресі, йому не вистачає нікотину. У такі моменти люди починають менше спати, а сон стає неприємним і переривчастим;

Важливо! Припливи кисню також можуть порушити сон. Організм довгий час недоотримував кисень і тепер просто не знає, як його використовувати в повній мірі.

Запаморочення — під дією основного компонента сигарет судини постійно звужуються і розширюються. Якщо різко кинути палити, то вони повертаються в нормальний тонус. Приплив крові і кисню незмінно зростає, що і призводить до запаморочення; диспепсія і проблеми зі стільцем — організм тривалий час звикає до підвищеного. Як тільки кількість поступаемого нікотину падає, кишечник може давати збої в роботі. Деякі пацієнти починають мучитися від запорів, інші — від постійних діарей; психічні розлади і нервозність — для багатьох людей куріння було способом заспокоїтися. І коли вони різко виявляються без такої підтримки , настає страх, апатія дратівливість. Це все заважає працювати і вчитися. Хтось починає замінити сигарети їжею і через це досить швидко набирає вагу.

Як бачите, якщо ви різко кинете курити, ваше життя не відразу стане здоровою і приємною.

Чи можна при вагітності різко кидати курити.

Якщо курити при вагітності, то буде погано працювати імунна система, легені, судини і серцевий м’яз, ви будете спостерігати, як знижується маса тіла і з’являється гіпотрофія.

Тому, якщо ви залежні від сигарет і дізнаєтеся, що в вас з’явилося нове життя — кидайте курити якомога швидше. Адже тепер ви відповідальні не тільки за власне самопочуття, але і за здоров’я малюка.

УВАГА! Якщо ви нехтуєте даними порадами, то ризикуєте втратити дитину. Переривання вагітності і мимовільний викидень — ось, що чекає мам, які курять під час вагітності.

Як краще відмовитися від сигарет-різко або поступово, а як простіше?

Перш, ніж відповідати на це питання — потрібно сходити в лікарню, провести повне обстеження організму і порадитися з лікарем. Це що стосується стану організму.

Якщо враховувати психологічну складову, то потрібно відповісти собі на питання — А навіщо я це роблю? А дійсно я цього хочу? Якщо ви сумніваєтеся, то ваша психіка ще не готова різко відмовитися від залежності. Але, якщо ваша відповідь » Так!», то ви вже на півдорозі.

УВАГА! Якщо ви вирішили кинути палити поступово, а при цьому у вас не вистачає мотивації, то є ймовірність, що ви повернетеся назад до своєї «звичної порції» сигарет.

Варто виконати ще кілька вказівок, щоб відмова від такої важливої складової Вашого життя, був менш болючим:

Налаштуйтеся остаточно кинути палити; відмовтеся від вживання алкоголю , так як він може провокувати тягу до куріння; займіться спортом — він добре знімає нервову напругу; почніть правильно харчуватися — це допоможе уникнути набору ваги.

Як бачите, все залежить тільки від вас. Ніхто не зможе умовити завзятого курця кинути звичку, якщо він сам не зважиться.

Чому краще не кидати різко курити.

Чому краще різко не кидати курити?

Погане самопочуття; різка вираженість абстинентного синдрому; швидке повернення до звички, якщо в оточенні є люди, що палять. Це тисне на людину, яка бореться із залежністю; хронічні хвороби можуть різко загостритися через сильний стрес організму.

Наслідки досить неприємні і навіть в якійсь мірі небезпечні. Чи варто так ризикувати?

Доводи » за » різке кидання.

Що ж хороше є в різкому киданні курити?

З першого ж дня організм починає очищатися і відновлюватися; відновлюється нормальне функціонування нейромедіаторної системи — тобто, організму більше не потрібні стимулятори для вироблення гормонів; відсутність негативного самонавіювання — ви вже не скажете собі, що ось ця сигарета остання; Запахи і смак сприймаються набагато краще; шкіра починає виглядати свіже; З’являються більшу кількість сил.

Відео доктора Мясникова.

чи шкідливо різко кидати курити

Як бачите, різке кидання курити не завжди призводить до негативних наслідків.

Який спосіб відмови від куріння вибрати може сказати тільки ваш лікар і ви самі. Головне зробити це, а яким чином вже не так важливо.

Чому не можна різко кидати курити 🚩 шкідливо різко кидати курити 🚩 Здоров’я і медицина 🚩 Інше.

Причини, чому люди курять.

Найбільш часті причини, за якими курець тягнеться до сигарети, психологічні. Ретельно замаскована психологічна потреба весь час чимось займатися часто перетікає в видимі звички, на зразок куріння або обжерливості. Така потреба має наукову назву-синдром дефіциту уваги.

Ще одна психологічна проблема, яка провокує курця викурювати чергову сигарету – це нервозність. Найчастіше занепокоєння викликано дією самого нікотину на організм людини.

Люди курять під час стресових ситуацій. Людина, яка не вміє справляти з важкими ситуаціями самостійно, постійно шукає допінг. Частково нікотин надає заспокійливу впливу на мозок, знімаючи напруженість. Але ефект, який дає викурена сигарета, триває недовго. І через короткий час, потрібно прийняти чергову порцію «чарівного» кошти.

Також до причин, за якими люди курять, можна віднести:

Невміння спілкуватися з малознайомими людьми; відсутність сили волі; нудьгу або самотність; прагнення наслідувати кому-небудь.

Сигарета, як маленький помічник, приходить на допомогу в таких випадках. Спочатку рідко, а потім все частіше людина тягнеться за нікотиновою паличкою. І через якийсь час звичка стає постійною, і вирішувати важливі питання без неї стає неможливим. Курці бояться, що станеться якщо різко кинути палити, якщо сказати сигаретам тверде » ні » раз і назавжди?

Чи можна різко кидати курити, наслідки і прояви.

Деякі вважають, що одномоментна відмова від викурювання сигарет шкідливий організму. Але таке твердження не відповідає дійсності, і виникають прояви тимчасові, що не приносять небезпеку здоров’ю.

Психологічний дискомфорт відбувається через тимчасову відсутність надходження в організм гормону ендорфіну, який курець отримує при палінні. Коли даного елемента не вистачає, виникає сильна тяга закурити сигарету. Пізніше вироблення гормону відновлюється, і стан абстиненції або важкопреодолимой нікотинової тяги проходить.

Дискомфортні відчуття не уявляють тяжкість, головне дотримуватися умов:

Настрій на відмову від куріння; Відмова від алкоголю; регулярні заняття спортом.

У цей час важливо витримати і не зірватися, щоб знову закурити. Вживання навіть маленької дози нікотину значно ускладнить процес відвикання.

Фізіологічний дискомфорт при різкій відмові від куріння проявляється у кожного індивідуально і з різною інтенсивністю.

В основному з’являються такі симптоми:

Кашель; болі в грудині; роздратованість; головні болі; загальна слабкість; підвищене виділення поту; посилення апетиту.

Прояви-результат виведення накопичених в організмі шкідливих речовин в період куріння. При очищенні всі токсини потрапляють в кишечник, і якщо орган не справляється зі своїми функціями, то отрути проникають в кров, порушуючи роботу внутрішніх органів.

Що буде якщо кинути палити різко.

Чи небезпечно різко кидати курити-один з найбільш спірних питань для курців. Що буде якщо різко кинути палити? Для тих, хто зважився на це, слід знати, що відбувається в організмі після цього і підготуватися до можливих побічних ефектів. Різке припинення може супроводжуватися деякими малоприємними реакціями організму. Реакція буде тим сильніше, чим більше нікотинова залежність.

Першою реакцією організму на відмову від шкідливої звички стане кашель. Для багатьох мокрий кашель є нормою. Ця реакція є природною боротьбою організму з шкідливими речовинами, які в ньому накопичуються. При відмові від нікотину людина буде відчувати кашель протягом декількох тижнів. Загальна млявість. Люди можуть відчувати різні фізичні прояви нікотинової абстиненції. Це може бути легке нездужання, втома, неуважність, відсутність концентрації. Психологічні проблеми. Раптова відмова від згубної звички людина сприймає як втрату чогось важливого. Позбавлений свого постійного допінгу, людина відчуває страждання і знаходиться в поганому настрої. Психологічні проблеми досить легко уникнути при правильному настрої.

Існують і інші проблеми, який може відчути людина, яка вирішила різко кинути палити. Можливо запаморочення, нестача повітря. Все це є нормально реакцією організму, які бореться з токсичними речовинами і перебудовує свою роботу на функціонування без нікотинової добавки.

Ходить думка, що якщо кидати курити різко, це обов’язково викличе розвиток різних захворювань. Насправді це не так. Різка відмова від такої звички призводить до фізичних недуг дуже рідко, і часто викликає лише психологічно дискомфорт.

Пройди тест для курців.

Сон стає повноцінним і освіжаючим. Якщо людина різко кинув палити, то після припинення надходження отруйних речовин мозок починає краще відпочивати і продуктивніше працювати. Наслідки такого кроку для організму, без сумніву, позитивні.

Настрій у кинув «шкідливу звичку» підвищується. Зазвичай курці не висипаються. Яке у них при цьому буде настрій? Відповідь очевидна.

Неважливо, молода жінка чи кинула «шкідливу звичку» або чоловік в літньому віці звільнився від нікотину, — це робить життя будь-якої людини більш гармонійною. Які проблеми його залишають? Хронічний недосип, постійна втома, нестача енергії — лише мала їх частина. Тепер все це в минулому.

Різко кидати не можна?

Таке питання, чи можна кидати різко, виникає у людей похилого віку, слабких здоров’ям, залежних від куріння протягом десятиліть.

Під час вагітності відмова від куріння стає головним психологічним випробуванням. Це необхідно, тому що залежність руйнує материнське здоров’я разом зі здоров’ям малюка. Найкраще відмовлятися від звички на ранньому терміні. Жінку чекає великий стрес, напруга, краще це пережити відразу, давши можливість дитині нормально розвиватися.

Людям, чий стан може погіршиться через швидку відмову від нікотину, потрібно кидати під наглядом лікаря. Полегшити процес допоможе нове захоплення, робота, спорт і підтримка улюблених людей.

Питання як краще кинути палити без шкоди для здоров’я літнім завзятим курцям або вагітним жінкам досі залишається актуальним. Для літніх людей відмова від звички дає можливість допомогти поліпшити своє здоров’я, особливо якщо є проблеми з судинами. Але якщо людина курив кілька десятків років, різка відмова іноді призводить до різного роду проблем.

Наприклад, можуть загостритися хронічні захворювання. За довгі роки вживання нікотину імунна система пристосувалася жити з додатковим допінгом, перебудувалася під залежність людини. У рідкісних випадках лікарі взагалі не рекомендують відмовлятися від куріння, так як це здатне погіршити здоров’я літнього пацієнта.

Для вагітних жінок різка відмова від куріння можливий при не сильної психологічної залежності. Якщо жінка різко кинула курити під час вагітності наслідки бувають не дуже радісними. На фізичному здоров’ї майбутньої мами таке рішення відбитися тільки в кращу сторону, але при сильній психологічній залежності можливий викидень або завмирання плода. Тому краще кинути палити до зачаття, або ж правильно налаштуватися на нікотину.

Тим, у кого різка відмова може викликати погіршення здоров’я, краще кидати курити поступово і під наглядом лікаря.

Кинув палити: наслідки для організму по днях.

Як тільки надходження нікотину в організм припиняється, починається фаза відвикання. Ця речовина відносять до дуже легким наркотиків, тому відмова не викликає ніякої «ломки». Ви відчуєте лише невеликий дискомфорт, подібний до відчуття легкого голоду або почуття, коли нічим зайняти руки. Це те, що палять відчувають все своє життя.

Завзятим курцям знайома ця проблема. Вони знають, що зазвичай буде далі: рука сама тягнеться до пачки. Насправді в цьому дискомфорті немає нічого поганого. Навпаки, він свідчить про те, що Ваш організм одужує, і мова йде не тільки про тіло, але і про мозок, який пам’ятає всі «прекрасні» моменти з сигаретою.

Схожі процеси бувають при підвищенні температури тіла. Звичайно, в такому стані людина відчуває себе недобре, проте він знає, що в цей час тіло бореться з інфекцією. Це ж вірно і для відмови від сигарет. Тільки от відвикання від нікотину і поруч не стоїть зі звичайним нежиттю.

Будь-які відчуття і будь-який наслідок для організму (в тому числі дискомфорт, що виникає після того, як людина кинула палити) пов’язані не тільки з нікотином. Незвичайні відчуття обумовлені нормалізацією роботи тіла, мозку і організму в цілому, що абсолютно природно для організму людини.

Чому зміни після відмови від куріння часто виглядають як надбавка у вазі? Тому що людина, яка відмовилася від «шкідливої звички» шляхом докладання сили волі, змушений якось компенсувати втрачене «задоволення». Найдоступніший і простий джерело радості-їжа.

Що веде до депресії, коли курить вирішується кинути? Його кожен день терзає бажання покурити, але робити цього не можна. Ці механізми є тією самою психологічною складовою нікотинової залежності. Все це не має ніякого відношення до фізичної тязі.

Набирають вагу люди тому, що багато їдять, а не через відмову від куріння.

Зазвичай людей цікавлять фізичні наслідки, які можуть з’явитися при відмові від сигарет. На це в першу чергу хочеться відповісти, що величезна кількість людей, які пройшли курс в центрі Аллена Карра, не відчувають ніяких фізичних симптомів. Оскільки велика частина неприємних відчуттів створюється не фізичним відвиканням, а деяким ментальним процесом.

У невеликого відсотка наслідки після відмови від куріння зводяться до слабкості або легкого нездужання в перші дні. Це пояснюється просто: організм не отримує потужну дозу стимулятора у вигляді отруйної речовини, що викликає звикання, — нікотину. Тілу потрібен час, щоб звикнути і відновити процеси вироблення адреналіну. Так що це теж нормальне явище.

Ті, хто кинули палити, відзначають такі наслідки для організму, як дивне відчуття в голові і сонливість. Це також легко пояснюється. Організм курця вже «забув», що означає нормальний рівень кисню, і тепер потрібно його відновити, а також привести в порядок постраждалі кровоносні судини.

Як допомогти тілу? Ніяк! Організм сам знає, що і як робити. Не заважайте йому. Просто живіть без «шкідливої звички». Незабаром ви помітите, що кожна клітина організму отримує кисень і необхідні їй поживні речовини, а самопочуття покращилося. В першу чергу це помітно по м’язам. Вони стають еластичнішими, швидше відновлюються після навантажень.

Наслідки після відмови від куріння зачіпають і центральну нервову систему. Клітини мозку буквально починають «оживати», оскільки припинилося нікотинове вплив на них. Що відбувається в організмі чоловіка або жінки? Поліпшується пам’ять і увагу, підвищується розумова і фізична працездатність.

Наслідки для організму після того, як людина кинула палити, є виключно позитивними. Без вдихання окису вуглецю капіляри і судини перестають звужуватися. Це також покращує надходження кисню до клітин.

Кинув палити висипається і вранці встає з хорошим настроєм.

Які можуть бути симптоми, коли кидаєш курити? У перші дні після того, як людина кинула палити, можуть спостерігатися негативні наслідки для організму. Наприклад, посилиться кашель, буде активно відходити мокрота. У якийсь день може здатися, що стало гірше. Але це не так: просто в легенях за час куріння накопичилося дуже багато смоли, і тепер організм активно від неї позбавляється.

Але позитивних наслідків для організму набагато більше, і вони проявляються буквально по днях після того, як людина кинула палити.

Перший день: знижується концентрація чадного газу в крові. Другий день: запускається процес відновлення слизових оболонок кишечника. Третій день: приходить в норму тонус кровоносних судин. Четвертий день: нормалізується приплив крові до головного мозку. П’ятий день: заживають мікротравми в ротовій порожнині. Шостий день: запускається процес очищення крові. Сьомий день: організм практично позбавляється від фізичної залежності від нікотину.

Відновлювальні процеси йтимуть ще довго, але головний етап пройдено — організм став на шлях оздоровлення.

Ми не стверджуємо, що відбуваються чудеса, що тепер у Вашому житті не буде стресів і нездужань. Але у здорової людини, який позбувся залежності, з’являється більше сил і енергії, щоб справлятися з життєвими негараздами.

І в 60 років позбувшись від куріння, ви поліпшите якість свого життя.

Які наслідки по днях якщо різко кинути палити? Під час куріння нікотин потрапляє в організм і починає брати участь у всіх фізіологічних процесах. При відсутності надходження цієї речовини відбувається збій функціонування в серцево судинної, нервової, травної системах і органах дихання.

Наступна порція нікотину не надходить, то дані симптоми посилюються.Після закінчення 2 годин людина відчуває нав’язливе бажання закурити, з’являється нервозність і підвищується апетит.

Наступні зміни, які відбуваються після відмови від сигарет, починають проявлятися в організмі по днях:

Перший день без нікотину приносять поліпшення в диханні, завдяки більшому надходженню кисню в кров за рахунок зменшення кількості чадного газу. Основним результатом першої доби вважається відновлення нормального перенесення кисню кров’ю. Другий день без куріння знижує ризик виникнення серцевого нападу і нормалізує функцію організму нюх, яке при шкідливій звичці погіршується. У цей період зберігається підвищена нервова збудливість, але при ранковому пробудженні з’являється бадьоре самопочуття і зниження потреби в сигареті. На третю добу з організму виводиться нікотин і продукти його розпаду, адаптація відбувається поступово. На психологічному рівні можлива поява втоми і апатії, до яких додається головні болі, задишка, порушення в травленні.

Через 2 тижні неприємні симптоми згасають, а поліпшення, що почалися в організмі, будуть тільки збільшуватися.

Різка відмова від куріння дозволяє швидко позбутися людині від шкідливої звички, не затягуючи за часом цей процес. Але при наявності у курця хронічних захворювань потрібна консультація фахівця, який можливо порекомендує послідовне відвикання від нікотинової залежності.

Для нормалізації працездатності всіх внутрішніх органів і усунення наслідків боротьби зі шкідливою звичкою потрібно застосовувати лікарські засоби, народні рецепти у вигляді трав’яних настоїв. Але перед використанням способу потрібна консультація фахівця.

Поліпшити психологічний стан допоможуть заняття спортом. Користь принесе плавання, дихальна гімнастика, дотримуючись поступове збільшення навантаження на організм.

Під час куріння у людини з’являється нестача вітамінів, мікроелементів і клітковини. Для їх заповнення в період відновлення потрібно прийом вітамінних комплексів і вживання цитрусових фруктів, чорної смородини, молока і відвару шипшини.

Нікотин відноситься до речовин, що надає прямий вплив на роботу ЦНС і на центри, що відповідають за почуття задоволення. При регулярному вдиханні тютюнового диму наш мозок адаптується до його присутності і знижує вироблення власних речовин, схожих за дією з нікотином. Відповідно, стає зрозуміло, чому не можна різко кидати курити. В організмі відбудеться дисбаланс, що супроводжується пригніченням настрою, пригніченим станом або навіть депресією.

З іншого боку, нікотин стимулює рецептори вегетативної (автономної) нервової системи, яка відповідає за тонус судин і роботу всіх внутрішніх органів. При різкому припиненні стимуляції рецепторів виникнуть такі розлади:

нудота, болі в животі, запори; зниження артеріального тиску, уповільнення пульсу; болі в м’язах, головні болі, посмикування кінцівок.

Для здорового фізично і психологічно людини все, швидше за все, закінчиться благополучно. Якщо є хронічні захворювання, слід очікувати загострень. У разі захворювань психіки можливий розвиток наступних станів:

депресія; панічні атаки; загострення шизофренії; суїцидальні думки.

Такий стан прийнято називати синдромом відміни або абстинентним синдромом. Є спеціальні способи його запобігання і лікування пустували ускладнень. Якщо різко кинути палити, наслідки починають проявлятися вже в першу добу і зберігаються протягом декількох місяців.

Занурюючись в суєту буднів, ми часом не помічаємо свого пригніченого настрою і не підозрюємо про наявність депресії. Вона може протікати з мінімальною кількістю симптомів і списується на втому на роботі і сімейні проблеми.

Люди, які страждають таким захворюванням, зазвичай багато курять і цей ритуал для них означає Набагато більше, ніж для всіх інших. Сигарета допомагає їм позбутися стресу і зняти напругу. Якщо при прихованій або явній депресії спробувати кинути палити, можливо різке погіршення стану і поява суїцидальних думок.

Не можна зробити достовірний прогноз, що буде, якщо різко кинути палити, тому в подібній ситуації ми рекомендуємо не ризикувати.

Позитивні наслідки відмови від куріння діляться на ранні і відстрочені. Перші проявляються в поліпшенні смаку і нюху, нормалізації дихальної функції і, як наслідок, підвищенні насичення організму киснем.

Як кинути палити раз і назавжди.

Так як всі люди мають різний поріг сприйняття проблеми, то і відмова від куріння відбувається у всіх по-різному. Єдине, що об’єднує всіх, хто зважився відмовитися від нікотинової залежності – це самостійне усвідомлення того, що куріння не доставляє більше задоволення. Але навіть після усвідомлення цього кинути палити буває нелегко.

Можна скористатися деякими порадами Як кинути палити, які дають колишні нікотино-залежні люди:

Налаштуватися психологічно. Людині необхідно зрозуміти, що після того як він викине свою останню сигарету, нічого страшного не трапитися, світ не зміниться і здоров’я не погіршиться. Навпаки людина буде відчувати себе добре. Покращитися нюх, підвищиться імунітет. Розум стане ясним і без нікотинового допінгу. Зникне неприємний запах від рук і одягу. Думка тих, хто різко кинув палити, що коли кидаєш курити відчуваєш практично фізичний біль абсолютно невірно. Фізично організм ніяк не страждає. Те що випробували кинули було викликано психологічною травмою. Кидає курити людина, здатний допомогти своєму організму перебудуватися на функціонування без нікотину. Для цього можна робити очищаючі легкі інгаляції, здійснювати прогулянки по лісі. Варто більше ходити пішки і пити більше води. Той, хто палить, задався питанням, що буде якщо кинути палити прямо зараз, вже впритул підійшов до того, щоб сказати сигаретам «ні». Йому залишається тільки, викидаючи сигарету, налаштуватися на позитивні емоції.

Якщо ж людина боїться, що не впорається, що не зможе викинути сигарету і більше не торкатися, то не варто різати проблему відразу. Можна почати поступово знижувати кількість викурених в день цигарок.

Якщо різко кинути палити можливий дискомфорт триватиме недовго. Те, що відбувається в організмі після різкого кидання, є нормально реакцією. Після очищення від шкідливих токсичних речовин, людина відчує себе значно краще. Кидати курити різко або поступово кожен вирішує сам для себе, але кожен кинув палити розуміє, що це було правильним рішенням.

У 2016 році все більше антитютюнових фабрик проводять свої агітації по боротьбі з курінням. Активісти показують все, що відбувається з організмом людини, яка має залежність від сигарет. Тому число кинули палити значно зростає, що дозволяє сподіватися, що незабаром більшість курців приймуть рішення відмовитися від сигарет.

Думка медичних фахівців про методики різкого відвикання.

Кашель.

Він і без того мучить давніх курців, а кинувши, вони можуть відчути, що кашель став частіше, надсаднее, з мокротою. Якщо таке трапилося, то необхідно відвідати лікаря — хоча б дільничного терапевта. Аускультація, при необхідності рентген допоможуть виявити, чи є кашель наслідком захворювання або ж це кашель, що виникає через активне очищення легенів.

Запаморочення.

Під дією нікотину судини головного мозку спазмувалися, звужувалися. Коли надходжень нікотину більше немає, то судини починають повертатися в нормальний (наскільки він досяжний після багаторічного спазму) тонус. Мозок, очманілий від збільшеного припливу крові і кисню, дає реакцію у вигляді запаморочення.

Порушення сну.

чи шкідливо різко кидати курити

Причини сонливості або безсоння криються в почалася перебудові функцій організму на роботу в безнікотінових умовах. Це і підвищення надходження кисню (що дає активізує ефект), і нервозність через факт відмови, і вплив психологічного дискомфорту.

Болі в животі, запор або частий стілець пов’язані з впливом нікотину на тонус кишечника, який під його впливом підвищується, а організм з часом до цього звикає, підлаштовується. Немає нікотину-тонус змінюється, причому в який бік, — передбачити неможливо. Тому хтось мучиться запорами, а у кого-то нескінченна діарея.

По-перше, ці ознаки пов’язані з психологічним дискомфортом-куріння стало частиною повсякденного життя, їм заповнювалися паузи, сигарету багато хто використовує як заспокійливий момент. По-друге, нікотин стимулює викид особливих речовин-гормонів і нейромедіаторів, які впливають на настрій, сприйняття і реакцію на життєві ситуації. По-третє, не можна скидати з рахунків і соціальні наслідки, для багатьох куріння це привід для спілкування, спосіб зав’язати або підтримати контакт.

У лікарів (у всякому разі, вітчизняних) немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння. Але з думкою зарубіжних колег, що займаються проблемами відмови від куріння, вони все ж згодні: спосіб відмови від куріння повинен вибирати сам курець, виходячи з безлічі суб’єктивних і об’єктивних факторів.

Порівняльний аналіз показав, що якщо різка відмова від куріння поєднується з підтримкою з боку медичних працівників, психологів, референтних груп, а також з використанням лікарських препаратів від куріння, то через півроку кількість не повернулися до куріння буде приблизно в 4 рази більше в порівнянні з тими, хто кинув палити різко, але без підтримки.

У фахівців досі немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння, але багато хто згоден з тим, що кожна людина повинна сама прийняти рішення, коли і як відмовитися від згубної пристрасті.

Звичайно, бажано це робити під контролем нарколога і психотерапевта.

Існують швидкі способи відмови від сигарет, але у них є свої особливості і протипоказання. До таких варіантів можна вдаватися, якщо самостійно кинути згубну звичку не виходить:

Кодування за Довженком. Всього за один сеанс можна відмовитися від куріння раз і назавжди. Пацієнту вселяють, що сигарети небезпечні для життя, цього виявляється достатньо. Метод не підходить людям з розхитаною психікою. Кодування через гіпноз. Принцип дії той же, що і в попередньому варіанті, але перед цим пацієнта занурюють в транс. Щоб методика подіяла, потрібно пройти кілька сеансів. Це не підходить людям, стійким до гіпнозу. Голкорефлексотерапія. Допомагає лише в тому випадку, коли пацієнт беззастережно вірить в альтернативну медицину. Голки ставляться на чутливі точки, що впливають на синдром відміни, в результаті нікотинова ломка протікає легше. Не можна використовувати людям з судинними захворюваннями. Медикаментозний спосіб. Кодування з використанням спеціальних препаратів проводиться тільки під наглядом лікаря. Цей метод не підходить людям з хворим шлунком.

Всі перераховані методи будуть дієві в разі, якщо бажання кинути палити велике і людина йде на сеанс свідомо. Спроби закодувати силком або підкинути препарати таємно приречені на провал і просто небезпечні для здоров’я.

На підставі досліджень для курців зі стажем шкідливої звички менше 10 років процес одномоментного відмови від сигарет проходить безболісно і нескладно.

Для вибору способу відвикання від нікотину враховують фактори:

Фізичні та психологічні особливості організму курця; наявність хронічних хвороб; загальний стан нервової системи; раціон харчування; спосіб життя людини, що палить; Стаж і ступінь нікотинової залежності.

Спеціаліст підбирає варіант відмови від куріння на підставі цих факторів. У разі, коли існує небезпека для людини при різкому позбавленні від згубної звички, пропонується метод поступового відвикання.

Суть цієї методики полягає в зменшенні кількості викурених сигарет. Спочатку робиться зниження до 10 штук, потім до 5 і після до 3 одиниць. Коли людина доходить до 2 сигарет в день, відмова здійснюється повністю. При такому способі організм повільно і без особливих проявів позбавляється від шкідливого впливу нікотину.

Незалежно від того, який метод обраний різкий або поступова відмова від тютюну, позбавлення від нікотинової залежності принесе тільки позитивні зміни організму.

В основному точка зору лікарів-наркологів однозначна і полягає в тому, що раптова відмова це ефективний спосіб. Враховуйте тривалість куріння і кількість викурених сигарет на добу.

При стажі курця не більше 5 років і викурювання однієї пачки сигарет в день спосіб різкої відмови переноситься людиною легко і без особливих наслідків.

Більш тривалий вплив нікотину на організм може викликати негативні і небезпечні зміни, тому процес відвикання від згубної звички вимагає узгодження з фахівцем.

Поділися з друзями або збережи собі!

Чи шкідливо для здоров’я різко кидати?

Якщо говорити про перспективу, то кидати курити не тільки не шкідливо, але і корисно. Поступово організм відновиться, кров, легені і печінку очистяться від отрути.

Різка відмова від сигарет лякає синдромом відміни-фізичної та психологічної реакцією організму на припинення надходження нікотину. Але інтенсивність неприємних симптомів залежить більше від індивідуальних особливостей кожного конкретного курця, ніж від стажу звички. Більшість негативних проявів в перший час після відмови від сигарет можна усунути медикаментозно.

Немає ніяких даних, які стверджують, що чим довше людина курить, тим важче у нього буде синдром відміни. Деякі длюди, «смолящие» по 20 років, легко позбавляються від цієї звички, а людина, яка взяла сигарети в руки лише рік тому, може страждати від поганого самопочуття при відмові від тютюну.

Перший час після відмови від сигарет – найважче у фізичному і психологічному плані. Іноді симптоми настільки сильні, що потрібно лікарська допомога. Обов’язково потрібно звернутися до медиків, якщо:

сильно болить голова; з’явилися проблеми з пам’яттю; емоційні реакції не піддаються контролю; немає апетиту; болить область грудей; виникають болі в шлунку.

Більшість цих симптомів пов’язано з нестабільністю роботи серця і судинної системи через те, що організм вже звик працювати в режимі постійного впливу нікотину. Отрута перестала надходити в кров, але тіло ще не розуміє, як воно повинно працювати правильно.

1. Ризик отримати повний набір неприємних симптомів і нікотинову ломку на додачу дуже великий при сильній залежності.

2. Перший час людина, яка кинула палити, може відчувати перепади настрою і навіть якусь соціальну відчуженість. Він не знаходить, чим себе зайняти без сигарет. Зазвичай це проходить досить швидко, протягом 1-2 тижнів. Якщо ж проблеми залишилися і після цього терміну, краще звернутися до психотерапевта.

3. Негативна фізична реакція на відмову від сигарет у всіх різна. Якщо один потрапив до лікарні з болями в серці, це не означає, що з іншими неодмінно буде те ж саме. Чимало людей і зовсім не відчувають нічого сильніше нездужання або дратівливості.

4. На наслідки відмови від куріння впливає не тільки стаж, але і кількість сигарет, яке людина викурює за день. Фортеця тютюну, якість фільтра, вік, стать, здоров’я серця і судин, риси характеру — все це має значення.

5. Багато колишніх курців протягом перших тижнів стикаються з дуже сильним кашлем. З легких виходить слиз чорного кольору, в рідкісних випадках в ній можна виявити сліди крові. Це говорить про сильну травмованості бронхів.

6. При різкій відмові від сигарет не обійтися без допомоги психотерапевтів і заспокійливих препаратів. Депресивні стани, залишені без уваги, в майбутньому можуть стати джерелом великих проблем зі здоров’ям. Крім того, депресія може спонукати не тільки повернутися до куріння, але і потрапити в інші залежності.

Звичайно, бажання курити не пропадає так відразу, але від фізичної залежності через місяць вже не буде і сліду.

З психологічної ж стороною питання доведеться працювати ще якийсь час. Деяким потрібно близько року, щоб думки про сигарети остаточно перестали дошкуляти.

Якщо людина в один момент вирішує відмовитися від сигарет, то це дає істотний плюс в порівнянні з поступовим відвиканням. Одномоментна відмова дозволяє скоротити терміни відвикання, тривалість психологічного і фізіологічного дискомфорту і зменшити тягу до сигарет.

В результаті застосування такої методики людина швидше відчує на собі позитивні моменти для здоров’я:

Припинення шкідливого впливу тютюну на організм; поліпшення роботи смакових рецепторів; усунення неприємного запаху з рота; поліпшення стану шкірних покривів; підвищення працездатності і концентрації уваги; приплив життєвої енергії.

Але поряд з позитивними змінами різка відмова від куріння призводить і до поганих наслідків, особливо при великому стажі нікотинової залежності.

Негативна дія.

При тривалому палінні організм звикає до постійного надходження нікотину, викликаючи залежність до цієї речовини. Коли поставка даного елемента припиняється, функціонування головного мозку і організму порушується, що призводить до проблем зі здоров’ям.

Ступінь негативного впливу, і які виникнуть наслідки, при одномоментному відмову від тютюну залежить від терміну шкідливої звички.

В основному у завзятих курців при різкому відвиканні від сигарет відбуваються:

Розлади психологічного характеру, які проявляються як дратівливість, млявість, порушення сну, зниження пам’яті. Зниження захисних сил в організмі, яке призводить до частих простудних захворювань і прояву хронічних хвороб. Нестабільність кров’яного тиску, що викликає запаморочення і головні болі. Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Сильний кашель з виділенням мокротиння вранці.

Дискомфорт, що виникає в цьому періоді відвикання, носить тимчасовий характер і через кілька тижнів всі негативні прояви поступово зникнуть. Організм почне очищатися, і здоровий спосіб життя принесе позитивні зміни.

Життя того, хто кинув палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років не тільки яскравіше, але і довше!

В межах однієї статті складно перерахувати всі позитивні зміни після відмови від куріння. Важливо зрозуміти, як можна допомогти собі стати здоровим і активним.

Якщо людина вирішила кинути палити в 15, 25, 30, 40, 45, 50 або навіть 60 років стажу, наслідки для його здоров’я в будь-якому випадку будуть позитивними, що неодноразово говорять вчені і підтверджує наука.

Не варто боятися, що, якщо людина різко кинув палити, негативні наслідки для організму не змусять себе чекати. Це зовсім не так. Наше тіло володіє природною мудрістю, йому просто потрібно допомогти очиститися від отрути. Як це зробити? Просто слідуйте за обраним шляхом. Довіртеся природі, і вже завтра ви відчуєте приємні зміни!

Завдяки «Легкому способу» ви з радістю скажете: «Я кинув і не курю вже багато років!»

Про автора.

Олександр Фомін, Тренер-терапевт центру Аллена Карра в Росії.

Олександр Фомін, колишній курець з 18-річним стажем, організував російське представництво центру Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Перший ліцензований фахівець і головний консультант Центру Аллена Карра на території РФ. Допоміг кільком тисячам наших співвітчизників позбутися куріння раз і назавжди! Володіє 10-річною практикою роботи, використовуючи блискучий метод, який допоміг мільйонам людей у всьому світі. Брав участь у редагуванні та озвучуванні книг серії «Легкий спосіб» видавництва»добра книга». Автор численних статей на тему відмови від куріння, постійний експерт на радіо і в ТБ-передачах, автор книги «міфи і сучасні методи кинути палити».

Рейтинг: 4,7 /5 — 7 голосів.

Хочете кинути палити за 1 день?

Замовте зворотний дзвінок і отримаєте безкоштовну консультацію.

Популярне в блозі.

Куріння при грудному вигодовуванні.

Чи можна різко кидати курити: це шкідливо чи ні?

Що буде якщо різко кинути палити.

Що буде, якщо різко кинути палити?

чи шкідливо різко кидати курити

Багато людей, починаючи курити, не замислюються про наслідки. Але з роками за станом здоров’я або за іншими показаннями виникає необхідність відмовитися від сигарет. Тривале куріння викликає стійку необхідність регулярного надходження нікотину. Він стає частиною організму курця.

Ця отрута має властивість вбудовуватися в обмінні процеси, що відбуваються за участю кисню, разом з яким нікотин і потрапляє в кров. Куріння викликає регулярні скачки тиску, які стають поступово звичними і непомітними для людини.

Але ось при спробі відмовитися від сигарет виникає так звана ломка, яка супроводжується досить вираженими симптомами.

Вплив куріння на організм.

Про шкоду куріння сказано чимало, але, тим не менш, більшість людей не знають, що буде, якщо почати курити на постійній основі і в значних кількостях.

В першу чергу шкідливий вплив відбивається на нервовій і серцево-судинній системі. Судини людини зазнають серйозних змін під впливом сигарет.

Процес куріння миттєво викликає різке звуження судин, в результаті якого порушується нормальне кровопостачання всіх органів в організмі.

Вплив сигарет на симпатичну нервову систему стимулює викид таких гормонів, як адреналін і норадреналін. Ці гормони надниркової залози впливають на рецептори стінок судин. Так відбувається різке звуження судин.

Спазм судин провокує стрибок артеріального тиску вгору. В результаті цього можуть формуватися множинні відхилення в роботі різних органів.

Найбільш серйозним ускладненням є розвиток артеріальної гіпертензії (гіпертонічної хвороби).

Крім гіпертензії можлива і артеріальна гіпотензія (гіпотонія). Це пов’язано з регулярним виникненням гіпоксії. Гіпоксія (киснева недостатність) призводить до порушень у функціонуванні різних органів.

Що відбувається при відмові від сигарет?

Нерідко досвідчені курці з багаторічним стажем роблять спроби кинути палити, але стикаються з різними ускладненнями. Вони не менш шкідливі і неприємні, ніж наслідки згубної звички.

Якщо різко кинути палити після тривалого куріння у великих кількостях, то виникає нікотинова абстиненція.

Це хворобливий стан, який являє собою реакцію нервової системи і деяких інших систем організму на зниження дози регулярно одержуваного наркотику (в даному випадку нікотину).

Нікотинова абстиненція має такі симптоми:

тривожність, дратівливість, нервозність і напруженість; загальна слабкість, труднощі з концентрацією уваги, порушення сну, безсоння; депресія; порушення з боку серцево-судинної системи (брадикардія, скачки артеріального тиску, тахікардія); тремор, судоми, задишка, брак повітря, кашель; нудота, підвищення апетиту; підвищена пітливість, запаморочення, головний біль; порушення стільця.

Що робити?

Симптоми нікотинової абстиненції можна попередити, якщо застосовувати правильну методику відмови від шкідливої звички. На допомогу завзятим курцям, які бажають відмовитися від сигарет, було винайдено чимало різних засобів. До їх складу може входити нікотин. Поступове зниження дози нікотину дозволить усунути фізіологічну тягу до сигарет, не викликавши небажані прояви.

Для цих цілей існують різні таблетки з вмістом нікотину, нікотинові жуйки, пластирі. Широко поширені електронні сигарети, які містять пари нікотину. Але це засіб має чимало недоліків.

Електронна сигарета імітує сам процес куріння, що мало допомагає відмовитися від звички тютюнопаління. До того ж відрегулювати обсяги надходить нікотину в організм дуже складно.

Не виключено, що рівень цієї отрути в організмі стане вище, ніж при палінні звичних для курця сигарет.

Та ж сама проблема можлива і з нікотиновими жуйками, таблетками і пластирами з вмістом нікотину. Якщо відрегулювати дозу, поступово знижуючи її, то ефект не змусить себе чекати. Вже не буде такої сильної фізичної тяги до сигарет, потреба в курінні відпаде. В такому випадку залишиться тільки психологічна потреба в здійсненні ритуалу куріння.

Як правильно кинути?

Для того, щоб безболісно розлучитися з згубною пристрастю, слід підійти комплексно до цього заходу. Застосування будь-яких засобів від куріння з вмістом нікотину має бути помірним і строго дозованим. Поступово доза повинна знижуватися. Тільки в цьому випадку кошти можуть бути корисними, а не посилювати звичку.

Замінити ритуал куріння можна цукерками, прийомом їжі, насінням. Це може привести до таких ускладнень, як підвищення маси тіла. Тому бажано контролювати свою вагу.

Активне фізичне навантаження попередить значне підвищення маси тіла. Фізичні навантаження корисні і з іншої причини.

Прискорений обмін речовин, достатнє постачання киснем допоможуть організму швидше відновитися після шкідливого впливу сигарет.

Правильне харчування буде ефективно в якості доповнення до оздоровлення та відновлення організму. Корисні звички дозволять відмовитися від шкідливих, варто лише направити свої зусилля в потрібне русло.

Чи можна різко кидати курити: наслідки для здоров’я.

VragNikotina.ru «як кинути палити» які наслідки для здоров’я, якщо різко кинути палити.

Напевно кожен курець хоча б раз замислювався про те, що потрібно кинути цю шкідливу звичку, а кожен другий-третій намагаються це зробити. Але спроби «зав’язати» не завжди успішні.

Різко кинути палити наважиться не кожен, та й наслідки різкої відмови від куріння можуть бути непередбачувані.

Чи дійсно це так? Може просто відмовитися від сигарети раз і назавжди набагато простіше? З питанням, чому не можна різко кидати курити, ми розберемося в цій статті.

Чи можна різко кидати курити.

Згубний нікотин.

Всі знають, що куріння небезпечно, до того ж, МОЗ не втомлюється про це попереджати. Але не всім відомо, якої саме шкоди здатний завдати нікотин і продукти його розпаду на організм людини. Що станеться з організмом, якщо під час не зупинитися? Які наслідки будуть порушувати звичний уклад життя?

Куріння тютюнових виробів може стати пусковим механізмом у розвитку системних захворювань, багато з яких закінчуються летально. Людина, що знаходиться в нікотинової залежності, майже на 10 років має меншу тривалість життя, ніж його некурящий одноліток. Шкода тютюнопаління очевидна:

Розвиток онкопатологій. Курінь-практично основна причина раку легенів. Крім того, при ковтанні слини, що містить продукти розпаду нікотину, значно зростає ризик пухлин органів порожнини рота, стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Хронічні легеневі захворювання. Всім відомий «бронхіт курця» здатний ускладнитися такими серйозними станами як емфізема легенів, бронхоектази, ателектази. Порушення серцево-судинної системи. Збільшення навантаження на серце, під дією нікотину, проводить до тахікардії, гіпертонії, інфарктів. Відбувається зміна структури судинних стінок, збільшується кількість атеросклеротичних бляшок, зростає ризик утворення тромбів, закупорки судин. Розвивається облітеруючий ендартеріїт, що приводить до ампутації нижніх кінцівок. Через звуження судин в органах малого таза, розвиваються різні порушення, у чоловіків виникає передчасна імпотенція. Через згубного впливу нікотину поступово розвивається дистрофія сітківки ока, страждає зоровий нерв, і курець ризикує назавжди позбутися нормального зору. Точно так само відбувається ураження слухового нерва і згубний вплив на внутрішні структури слухового апарату. Також притупляються смак і нюх. Помітно псується зовнішній вигляд курця, що особливо виражено у жінок. Шкіра набуває жовтуватий відтінок, з’являються передчасні зморшки, синіють губи. Вранці можна помітити, що шкіра обличчя набрякла. Все це-характерне «обличчя курця».

До того ж, від нікотину темніють зуби, з’являється неприємний запах з рота.

Як простіше кидати?

Думка лікарів з приводу різкої відмови від куріння теж неоднозначно. Так, різко кинути палити можна, і так дійсно набагато простіше, але це тільки в тому випадку якщо ви не завзятий курець, що змінює сигарету за сигаретою.

Різко кинути палити можна люди з курильним стажем не більше п’яти років. Це обумовлено тим, що за такий період часу організм ще не встигає обзавестися «букетом» хронічних захворювань і наслідки відмови не будуть сильно виражені.

Якщо ж відмовитися від шкідливої звички і перестати курити сигарети вирішила людина, що палить давно і багато, все ж краще робити це поступово, так як для організму це дуже серйозний стрес, який здатний викликати небажані симптоми або загострення хронічних захворювань.

Без нікотину, постійно надходить ззовні, організм повинен перебудуватися якомога швидше, для того, щоб самостійно виробляти необхідну кількість ацетилхоліну – нейромедіатора, за допомогою якого здійснюються нейро-м’язові передачі.

Курець отримував ацетилхолін завдяки сигаретам, і після різкої відмови при великому стажі куріння, недолік ацетилхоліну може привести до дратівливості, погіршення пам’яті, млявості, швидкому втомленню, депресії.

Саме з цієї причини, багато хто не може кинути палити, витримуючи паузу не більше тижня.

Психологічна сторона відмови від цієї згубної звички має особливе значення при вагітності. Стрес, який викликає відсутність нікотину, важко впливає на моральний стан жінки, але шкода від куріння набагато більше.

Нікотин і його смоли отруйно діють на організм дитини, можуть привести до завмирання вагітності, вроджених вад і т. д.

Тому, коли на жінку лягати відповідальність ще за одне життя, варто зробити правильний вибір і відмовитися від куріння різко, не розтягуючи цей процес.

Відчуваємо силу волі.

Чи можна різко кидати курити? Різко або поступово кидати палити? Що станеться з організмом потім? Після різкої відмови від куріння, людина більш гостро відчуває все, що відбувається з його організмом, а наслідки для здоров’я можуть бути самими різними. У його житті з’являються неприємні моменти і симптоми:

Ранковий кашель посилюється. Це один з перших сигналів перебудови-організм намагається очистити легені, позбутися від токсичних і шкідливих компонентів сигаретного диму, звикнути до життя, вільної від куріння.

Загальна слабкість і млявість – це наслідки нікотинової абстиненції, які можуть бути виражені в різному ступені у різних людей. Але вони обов’язково присутні в житті людини, який відмовився від куріння. Крім слабкості можуть бути виражені відчуття розгубленості, неуважність і забудькуватість.

При великому стажі куріння нікотин настільки легко приймається організмом, що обмінні процеси підлаштовуються під його постійне надходження. Тому, при різкій відмові від куріння, обмінні процеси, повертаючись в «незвичне» звичне русло, можуть викликати відчуття нестачі повітря, пітливість, запаморочення, нудоту, брадикардію.

Чи можна різко кидати курити.

ЩО БУДЕ ЯКЩО РІЗКО КИНУТИ ПАЛИТИ.

Як правильно кинути палити.

Коли курець при великому стажі різко кинув палити, у нього виникає психологічна проблема – з’являється відчуття втрати чогось дуже особистого і важливого. Тому важливо мати правильний настрій, і при необхідності працювати з психологом.

Єдиним плюсом при різкому киданні є те, що переживши наслідки в гострому періоді, людина починає інтенсивно втрачати бажання знову затягнутися сигаретою.

Думка людей, які кинули палити, з цього приводу визначено – кидати палити потрібно якомога швидше, і краще це робити під наглядом лікарів.

Навіть якщо в цей момент дуже хочеться закурити – потрібно перетерпіти і після нав’язливі думки потягнутися до сигарети будуть з’являтися все рідше.

Нікотинова ломка.

чи шкідливо різко кидати курити

Якщо різко кинути палити, сильніший і молодий організм легше перенесе брак нікотину, у нього будуть відзначатися короткочасні прояви симптомів, зазначених вище. Але не можна дуже різко кидати курити літнім людям, так як захисні механізми у них ослаблені і може виникнути нікотинова ломка. Симптоми нікотинової ломки:

підвищена тривожність; неконтрольовані спалахи гніву; сильна дратівливість, нетерпимість; різкі зміни настрою з переважанням поганого; порушення концентрації уваги; безсоння; постійне відчуття голоду, який неможливо вгамувати.

Стан нікотинової ломки може бути небезпечно для здоров’я, пережитий організмом стрес особливо виражений на другий-третій день відмови і, особливо якщо курець сердечник, вимагає медикаментозної допомоги. Тому шкідливо різко кидати курити.

Повільно, але впевнено.

Коли кидаєш палити поступово, немає сильно виражених симптомів нікотинової абстиненції. Рівень нікотину знижується плавно, по днях, сигарети поступово відходять на другий план, а потім назавжди зникають з життя.

Такий метод відмови хороший при довгому курильному стажі, але у нього є вагомий недолік — при киданні курити сигарети поступово, людина ще буде відчувати тягу до нікотину ще дуже довго, слабшати вона почне через місяці.

Крім того, якщо кидати курити не різко, всі вищеописані проблеми для вас будуть не актуальними.

Справитися зі шкідливою звичкою куріння можна, головне мати бажання і налаштуватися на успіх. Якщо не вистачає сили волі назавжди відкласти пачку сигарет в сторону, можна скористатися нікотиновим пластиром. Щоб не було спокуси потягнутися за сигаретою, приберіть з дому все запальнички і попільнички, замість них поставте вазочки з льодяниками.

Найчастіше пийте зелений чай — він допоможе швидше вивести з організму токсини, а значить період «ломки» буде менш виражений.

І, звичайно ж, якщо вирішите кидати курити не різко, почніть займатися спортом. Активні рухи і достатня м’язове навантаження послаблять тягу до нікотину, не дозволять набрати зайву вагу, поліпшать ваше самопочуття, і піднімуть настрій.

Чому не можна різко кидати курити.

З боку офіційної медицини немає однозначної відповіді на питання, чи шкідливий для організму різка відмова від сигарет. Відмова від куріння як такої, безумовно, корисний, тому що ця звичка приносить безліч проблем здоров’ю. Однак якщо людина має тривалий стаж куріння і викурює велику кількість сигарет в день, то раптово кинувши це робити, він зіткнеться зі стресом.

Організму завжди потрібен час, щоб адаптуватися до змін в способі життя, як негативним, так і позитивним. Ацетилхолін-речовина, що виробляється в організмі для передачі нервових імпульсів. Чим більше надходить ззовні нікотину, тим менше виробляється ацетилхоліну. Коли людина кидає палити, організму доводиться вчитися знову виробляти цю речовину, але це відбувається не відразу.

Тому через тиждень після повної відмови від сигарет, коли ацетилхоліну в тілі зовсім не залишається, починається так звана ломка.

Їй можуть супроводжувати такі неприємні прояви, як слабкість, запаморочення, головний біль, підвищений апетит, дратівливість, психологічна та емоційна нестабільність.

Може мати місце кашель і відділення мокротиння, оскільки організм поступово почне очищати себе від отрут.

Може виникнути відчуття нестачі кисню. При палінні організм звик споживати більше вуглекислого газу, ніж зазвичай, який збуджував дихальний центр мозку. При відмові від тютюну ця стимуляція мозку вже не відбувається і здається, що є дефіцит кисню. Це виливається в тривожність.

Різко кидати курити можна, це особиста справа кожного і залежить від стажу куріння і типу особистості. Для людей певного складу це єдиний метод, який реально працює. Такі люди живуть за принципом » все або нічого». Їм легше один раз прийняти рішення, деякий час перетерпіти ломку і потім забути про шкідливу звичку.

Але є й ті, хто не в змозі відразу кинути палити. Їм більше підходить метод поступової відмови від тютюну. При цьому кількість викурених сигарет в день послідовно скорочується. Коли воно знижується до однієї-двох сигарети в день, від тютюну можна відмовлятися повністю.

Таким чином, організм поступово відвикає від алколоїду, замінника ацетилохіну, і починає виробляти останній самостійно. Так можна пережити цей процес без зайвих емоційних потрясінь і явних фізичних нездужань.

Головне, щоб рішення поступово відмовитися від куріння не було самообманом і спробою відтягнути неминуче.

Чи можна різко кидати курити: можливі наслідки, думки лікарів, рекомендації.

Розлучитися з курінням пробували багато. Хтось намагається поступово відвикнути від нікотину самостійно, інші використовують будь-які допоміжні засоби на зразок таблеток, спреїв або пластирів, а треті вирішують кинути різко, просто відмовившись від сигарет раз і назавжди. Але чи можна кидати палити різко? З цього приводу існує чимало думок.

Чому не можна різко кидати курити.

Кинути сигарети намагаються багато, однак, далеко не кожному подібний крок виявляється під силу. Деяким курцям сама думка про розставання з сигаретами здається чимось неймовірно чужим. Причому не мотивує їх навіть той факт, що кинути палити потрібно хоча б заради власних дітей і близьких.

Іноді трапляється і таке, що вже кинув одного разу, знову повертається до сигарет. Причиною подібного є не тільки тяга психологічного характеру, але і фізіологічне нездужання, пов’язане з відмовою від нікотину. Тому сформувалося тверде переконання, що різко кидати згубну звичку на зразок куріння категорично не варто. Розглянемо докладніше чому.

Щоб звикнути до змін і безболісно прийняти їх, кожному організму необхідний певний період адаптації. Оскільки відмова від сигарет серйозно змінює спосіб життя в психофізіологічному плані, то йому потрібен час, щоб прийняти і налаштуватися на подібні зміни.

У людському організмі відбувається вироблення специфічного елемента-ацетилхоліну, що відповідає за нервовоімпульсну передачу різних органічних структур. Курець в процесі поглинання тютюнового диму постачає організм великими порціями нікотину, що істотно знижує природне вироблення даного елемента.

Відмова від сигарет зажадає від організму відтворення підвищених доз ацетилхоліну, для чого йому знадобиться певний час. Якщо ж в організм курця різко припиниться поставка нікотину, то виникає стан «ломки». Адже наявні запаси даного елемента закінчилися, а вироблення нових порцій її не починалася.

Що відбувається в організмі.

В цілому вважається, що різко кинути палити можна, якщо стаж залежності не перевищує 3-5 років, а за добу викурюється не більше пачки. Якщо ж стаж поглинання шкідливого диму перевищує 10-річний термін, то різка відмова від сигарет може обернутися масою проблем.

Причини подібної реакції ховаються в фізично обумовленої нікотинової залежності, на формування якої іноді йде більше 5 років.

Зазвичай при невеликому стажі куріння має місце лише залежність психологічного походження, з якою впоратися простіше, ніж з психофізіологічної зв’язком з сигаретами.

Після декількох днів у курця, який відмовився від сигарет, буде відзначатися ломка, обумовлена дефіцитом ацетилхоліну. В результаті можуть з’явитися різні нездужання на зразок запаморочень, обжерливості, нудоти, необгрунтованої стривоженості та ін Всі ці прояви пов’язані з гострою нестачею ацетилхоліну.

Побічний ефект.

В процесі кидання у курців з’являється чимало побічних ефектів, адже нікотин відноситься до психоактивних речовин, що викликають звикання і стійку фізичну залежність. Чому ж не можна різко позбавлятися від згубної звички?

Різко відмовившись від сигарет, курець переживає важку нікотинову ломку, для якої характерні такі симптоми:

Підвищена стривоженість; пориви гніву; надмірна дратівливість; проблеми з концентрацією; порушення сну; невгамовний голод і відсутність почуття насичення; поганий настрій; нездатність всидіти на місці та ін.

Особливо гостро подібні симптоми відчуваються приблизно на другу-третю добу після різкої відмови, а потім вони поступово відступають. На жаль, бажання курити може залишатися ще протягом декількох місяців. При застосуванні різних засобів, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю, вираженість абстиненції істотно знижується.

У перші тижні після різкої відмови у пацієнтів може спостерігатися посилення кашлю, тому як слизових мас через епітеліальних пошкоджень складно підніматися по бронхах.

Зазвичай для синдрому відміна властиво наявність підвищеної тривожності і депресивних станів. Іноді подібні наслідки вимагають кваліфікованого лікування за допомогою прийому антидепресантних засобів.

Депресія може стати поштовхом до повернення згубної звички, тому обов’язково вимагає медикаментозного лікування.

За і проти.

Отже, не рекомендується різко кидати курити особам, які мають нікотиновий стаж більше 10 років, тому як подібні дії викликають сильну ломку.

Однак при менш ніж 10-річному стажі куріння і викурюванні не більше пачки на добу різка відмова від сигарет найчастіше відбувається без хворобливої фізіологічної симптоматики, тому як фізичної пристрасті до тютюну ще немає. Тому таким пацієнтам краще кидати курити відразу і різко.

Крім того, для різкого кидання сигарет курець повинен володіти воістину сильною волею і міцним організмом.

При слабкому імунітеті або наявності інших патологій підходити до відмови від куріння слід обережно і під лікарським керівництвом, щоб не допустити небезпечний наслідки для організму.

Бувають ситуації, коли залежність від нікотину триває десятиліттями (25-30 років) і за цей час у пацієнта накопичується чимало хронічних патологічних процесів, які легко можуть загостритися, якщо пацієнт різко кине палити, та й просто відмовиться від сигарет.

Думка лікарів.

Офіційна медицина не може однозначно сказати, чи можна, і шкідливо відмовлятися від сигарет різко. Але те, що відмова від подібної звички буде організму тільки на користь – це факт.

Але якщо розглядати проблему з точки зору стажу залежності, то при різкій відмові від сигарет у завзятого багаторічного курця можуть з’явитися серйозні проблеми із самопочуттям, а його організм буде відчувати важкий стрес через нестачу нікотину.

При різкій відмові від сигарет курець переживає два різновиди дискомфортних відчуттів:

Фізіологічний дискомфорт передбачає наявність запаморочень і нудоти, гіперпотливости і кашлю, зниження імунного статусу та ін.; психологічний дискомфорт є абстинентним синдромом і проявляється у формі дратівливості, нервозності, глибоких стресів та ін.

Безсумнівним плюсом швидкого кидання є той факт, що після пережитого синдрому відміни тяга до сигарет почне інтенсивно знижуватися, тоді як при поступовому киданні цей процес може істотно затягнутися. Тому лікарі радять при відсутності протипоказань і відносно невеликому стажі куріння, кидати згубну звичку відразу, а не поступово.

Висновок.

Так шкідливо різко кидати курити чи ні? Боятися розлучитися з сигаретами не потрібно. Якщо ви курите вже близько 5-7 років, то кинути палити можна одномоментно, просто відмовившись від сигарет.

Подібні дії не викличуть будь-яких серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо ж нікотинова залежність гнітить вас більше десятка років, то до питання про розставання з сигаретами краще підходити більш грунтовно.

Різко кидати сигарети при тривалому стажі не рекомендується, тому необхідно проконсультуватися з наркологом.

Головне, необхідно налаштуватися на відмову від нікотину. Емоційно-психологічний настрій в подібній ситуації грає далеко не останню роль. Більше гуляйте, займіться спортом, вирушайте куди-небудь у відпустку – необхідно чимось відвернути себе від сигарет, тоді процес відвикання буде менш болючим.

Чи можна різко кидати курити: наслідки.

Куріння-підступне захоплення. Тютюнозалежність можна віднести до хвороб, адже базується подібне захоплення на залежності фізичної та психологічної. Багато осіб, які бажають розлучитися із згубною пристрастю, не в силах довести задуману справу до кінця і знову беруться за сигарету.

Але повертається людина до куріння навіть не через слабку сили волі, а через неприємну симптоматики. Серед народу існує думка, що розлучатися з сигаретами відразу і назавжди категорично не варто, а чому не можна різко кидати курити, ми і дізнаємося в даній статті.

Курити раптово можна, але для цього повинні бути певні показання.

Що кажуть фахівці.

Щоб звикнути до прийдешніх змін і прийняти їх безболісно, кожній людині необхідний час. Причому такий період адаптації індивідуальний і різний за термінами для кожної особистості. Не забувайте, що відмова від куріння тягне за собою зміну самого рівня життя на психофізіологічному рівні .

Думка, що різка відмова від куріння викликає захворювання невірно.

В процесі тривалого куріння, в організм курця надходить велика кількість нікотину. Токсичні речовини, що йдуть з тютюновим димом, купируют утворення ацетилхоліну. Після відмови від куріння, організму доводиться витрачати багато сил на заповнення нестачі рівня цієї речовини.

Нікотинова » ломка»

Необхідний час, щоб налагодити продукування ацетилхоліну в колишньому обсязі. Тому при різкому і раптовому відмові від сигарет, організм, що страждає від нестачі гормону, відгукується станом, схожим з «ламкою».

Адже запаси життєво важливого гормону виснажені, а продукування свіжої його порції не може початися через відсутність звичного нікотину. Виявляється це наступним чином:

пориви гніву; запаморочення; загальна слабкість; проблеми зі сном; підвищення апетиту; нездатність заспокоїтися; зниження здатності до концентрації; дратівливість і скачки настрою; поява необгрунтованого відчуття небезпеки і тривоги.

Наявність подібної симптоматики і відповідає, чи можна різко кидати курити, наслідки для здоров’я після подібних раптових поривів говорять самі за себе. Особливо виразно проявляються подібні відчуття в перші 2-3 доби з моменту останньої затяжки. Потім болісні прояви потихеньку відступають.

Перевірте себе на наявність нікотинової залежності.

Тут на допомогу приходять цілий ряд спеціально розроблених медичних препаратів. Вони допомагають знижувати подібний абстинентний синдром і купируют неприємні синдрому.

Нежданий кашель.

чи шкідливо різко кидати курити

Так чи можна відразу кинути палити, або поступово розлучатися із залежністю, вдаючись до різного виду методик і лікарських засобів? У будь-якому випадку, безслідно відмова від куріння не проходить для людини. Організм, очищаючись від залишків нікотину, провокує розвиток кашлю.

Після відмови від куріння тиснути, що кашель зникне, не варто. Навпаки, в перші дні і тижні варто очікувати посилення кашльового синдрому. І цьому є цілком наукове пояснення:

Нікотин, регулярно надходить в організм людини, постійно розширює бронхіоли. Бронхіоли-найдрібніші гілочки-структури в легеневих частках бронхах. Відбувається зменшення слизового секрету, що продукується ними. Це секреторне утворення грає роль захисту організму від проникаючої по легеневих шляхах патогенної мікрофлори (віруси і бактерії). При зниженій кількості вироблений секрет починає застоюватися в бронхіолах. Виною цьому стає зниження активності війчастого епітелію (ці вії дуже густо покривають слизову дихальних шляхів).

Якщо людина некурящий, робота війок досить активна-вони виштовхують назовні слизові надлишки, які увібрали в себе всі забруднення. Тому у людей, які не захоплюються курінням, починається кашель при попаданні в задимлене приміщення або коли вони знаходяться поруч з курцем .

Корисні поради кидає палити.

Це рефлекторне відкашлювання, що рятує здорову особистість від негативних зовнішніх факторів. Коли людина різко кидає палити, вії спочатку впадають в якийсь транс. Але вони досить швидко активізуються і приймаються за роботу з подвоєною енергією. Починається сильний, болісний кашель. Як довго він триватиме, залежить від стажу куріння:

Якщо людина використовувала сигарети від випадку до випадку, надто сильний кашель обійде колишнього курця стороною (також і при раптовій відмові від сигарет). Навіть якщо він і з’явиться, кашльовий синдром безслідно піде через 2-3 доби. А ось у людини зі стажем куріння більше 10-12 років кашльовий синдром відвідає обов’язково. І миритися з проявом кашлю доведеться близько року. Занадто багато накопичилося в бронхах слизу. При цьому повністю функції дихальної системи прийдуть в норму протягом 3-4 років.

Але можна заспокоїти себе думкою, що доведеться тяжко тільки в перші тижні-місяці після різкої відмови від куріння. Потім кашльовий синдром притупляється і стає більш щадним і м’яким.

Чи можна різко кидати курити: думка лікарів.

Медики в переважній більшості випадків вважають, що кидати палити раптово можна. Але при цьому варто враховувати загальний стаж куріння. Різко кинути сигарети дозволяється, якщо:

Час, протягом якого людина курила, не перевищує 3-4 років. За добу чоловік викурював не більше однієї пачки тютюнових виробів.

А ось при більш тривалому стажі куріння різка відмова від сигарет обертається для людини масою неприємних для здоров’я проблем. Багато в чому це визначається фізичною залежністю від куріння, яка формується через 4-5 роки з початку курильного стажу.

Як відреагує організм на відмову від куріння.

Люди з найменшим терміном тютюнового захоплення, страждають більше від психологічної залежності. Побороти її набагато простіше, без розвитку неприємних наслідків для фізичного самопочуття. Але крім цього, курець, який вирішив різко кинути палити, повинен володіти потужною волею і здоровим, міцним організмом.

У людини зі стажем куріння більше 20 років в організмі накопичується чимало патологічних процесів, які вже переростають в стадію хронічних. При різкій відмові від згубної звички, всі наявні патології різко активізуються і можуть відправити людину на лікарняне ліжко.

Плюс різкої відмови.

Але, незважаючи на всю тривожність ситуації, у різкого кидання куріння є істотна вигода. Як тільки почався початковий синдром відміни піде, тяга до сигарет різко зменшиться.

Тоді як у курця, який намагається знизити дозу нікотину шляхом поступової відмови від куріння, такий процес затягується. А зниження тяги до сигарет відбувається значно повільніше .

Тому практично всі лікарі радять все-таки відмовлятися від сигарет відразу. Звичайно, якщо для цього є всі необхідні передумови і відсутність протипоказань.

Які висновки маємо.

Так чи шкідливо різко розлучатися зі смертельно небезпечною звичкою? Якщо стаж куріння невеликий, а загальний стан організму нормальний – розлучайтеся з сигаретами негайно і одномоментно. Подібні дії лише принесуть максимальну користь організму і не спровокують будь-яких фізичних незручностей.

А з рішенням кидати курити при тривалому стажі, слід звернутися до лікаря-нарколога. Спеціаліст допоможе розробити індивідуальний курс терапії, спрямований на відмову від куріння. Головне тут-мати грамотний психологічний настрій.

Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Займіться активним спортом, туризмом, знайдіть додаткове захоплення. Слід зробити все, щоб заповнити нове життя, яка раніше проходила під «димовою завісою». Тоді і процес відвикання від сигарет пройде куди більш успішніше і менш проблематичніше. Удачі!

Що буде, якщо різко кинути палити.

Мабуть, немає жодного курця, який би жодного разу не замислювався про те, щоб кинути палити. Багато людей зізнаються, що у них досить часто виникає бажання викинути пачку сигарет в урну і позбутися від нікотинової залежності назавжди. Але вдається це далеко не всім.

Навіть при наявності сили волі досягти такої мети складно: раптовий стрес, алкоголь, палить компанія змушують зірватися і закурити знову. Невже відмова від сигарет вимагає величезних зусиль? Фахівці стверджують, що при правильному підході розлучитися із залежністю цілком реально.

Причому краще кидати курити не різко, а поступово. Про це детально розповідає у своїй книзі Аллен Карр. Автор стверджує, що успіх відмови від сигарет залежить від правильної підготовки організму курця до нових змін в житті.

А що буде, якщо різко кинути палити? Давайте розбиратися разом.

Люди, що відрізняються силою волі, нерідко намагаються кинути палити миттєво і назавжди. Однак така різка зміна способу життя може стати для організму справжнім потрясінням. Виникає сильне психологічне напруження, з яким складно впоратися. Саме тому моральна непідготовленість курця нерідко змушує його повернутися до згубної звички.

Чому ж фахівці не рекомендують різко кидати курити? Це питання особливо актуальне для завзятих курців. Якщо стаж куріння налічує більше десятка років, то різка відміна сигарет здатна викликати загострення хронічних захворювань.

Психологічний аспект.

Як правило, про відмову від сигарет найчастіше замислюються вагітні жінки. Куріння руйнує здоров’я матері і майбутньої дитини, але стрес, викликаний різкою відмовою від тютюну, теж має свої негативні наслідки.

Доведено, що психологічне напруження в момент різкої відмови від сигарет може привести до завмирання вагітності, викиднів, передчасних пологів. Тому якщо ви плануєте найближчим часом зачати дитину, то для початку потрібно відмовитися від сигарет.

Ну, а якщо вагітність виявилася приємним сюрпризом, то краще розлучатися з нікотиновою залежністю поступово під наглядом лікарів. Перенести цей складний період допоможуть нові хобі, спортивні заняття, психологічна підтримка.

Побічні ефекти різкої відмови від куріння.

Якщо ви готові випробувати свою силу волі і відмовитися від сигарет в один момент, то будьте готові до наступних реакцій організму:

Порушення роботи дихальної системи. При різкій відмові від куріння виникає сильний кашель з мокротою. З таким симптомом ви будете стикатися щоранку, оскільки дана реакція є результатом перебудови організму. Дихальні шляхи намагаються позбутися від шкідливих речовин шляхом сильного, часом задушливого кашлю. Фізичні нездужання. На перших етапах відмови від сигарет ви будете почувати себе втомленими і розбитими. Нікотинова абстиненція може викликати легку неуважність, неуважність. Нерідко виникають запаморочення, зайва пітливість, нудота, відчуття нестачі повітря. Така реакція організму пояснюється тим, що за роки нікотинової залежності наркотична речовина порушила обмінні процеси. Психологічна напруга. Практично всі курці сприймають відмову від сигарет як позбавлення чогось важливого і потрібного в їхньому житті. Щоб уникнути розвитку депресії необхідно підготувати свою психіку до нового життя без куріння. Правильний настрій допоможе отримувати «кайф» від того, що ви перестали курити, а не страждати від дратівливості, підвищеної збудливості, безсоння, викликаних нікотиновим голодом.

Правильні висновки.

Ми з’ясували, що різка відмова від сигарет є величезним стресом для організму курця, особливо якщо стаж згубної звички становить більше десятка років.

Проте, у кожної людини індивідуальний поріг сприйняття, тому не варто приміряти на себе реакції інших людей. Для відмови від сигарет всі способи хороші, тому ми рекомендуємо вам кидати курити так, як вам хочеться.

Шукайте в собі силу волі і починайте боротьбу за нове життя без шкідливих звичок вже сьогодні.

Нам же залишається побажати вам успіхів і прекрасних результатів!

Чи можна різко кидати курити?

Чи можна різко кидати курити, і якщо не можна, то як це зробити? Відповімо відразу-різка відмова від куріння — це ідеальний спосіб кинути палити. Ті численні колишні курці, які відмовилися від сигарет відразу і назавжди — це не тільки люди з могутньою силою волі. У них ще й правильна особиста мотивація кинути.

Безумовно, різка відмова може супроводжуватися синдромом відміни-саме він і лякає тих, хто ніяк не наважиться кинути. Пов’язана поява цих симптомів з різними фізіологічними і психологічними факторами.

Однак якщо налаштувати себе на те, що зміни, в тому числі викликають проблеми, йдуть на користь, то пережити початковий період буде набагато легше.

Тим більше що багато наслідків можна усунути, попередити, зменшити їх вираженість.

Немає достовірної статистики, що говорить про те, що люди з тривалим курильним стажем важче переживають відмову від куріння. Хоча саме питання » Як мені бути, якщо я курю 20-30-40-50 років?»найчастіше і турбує.

Величезна кількість курців зі стажем кидали різко і не відчували якихось особливих складнощів зі здоров’ям.

При цьому чимало і тих, хто курив давно і, кинувши, отримували погіршення самопочуття, загострення хронічних або гострих захворювань.

Наслідки різкої відмови від сигарет.

Що ж найчастіше турбує при різкій відмові?

Кашель.

чи шкідливо різко кидати курити

Він і без того мучить давніх курців, а кинувши, вони можуть відчути, що кашель став частіше, надсаднее, з мокротою. Якщо таке трапилося, то необхідно відвідати лікаря — хоча б дільничного терапевта. Аускультація, при необхідності рентген допоможуть виявити, чи є кашель наслідком захворювання або ж це кашель, що виникає через активне очищення легенів.

Запаморочення.

Під дією нікотину судини головного мозку спазмувалися, звужувалися. Коли надходжень нікотину більше немає, то судини починають повертатися в нормальний (наскільки він досяжний після багаторічного спазму) тонус. Мозок, очманілий від збільшеного припливу крові і кисню, дає реакцію у вигляді запаморочення.

Порушення сну.

Причини сонливості або безсоння криються в почалася перебудові функцій організму на роботу в безнікотінових умовах. Це і підвищення надходження кисню (що дає активізує ефект), і нервозність через факт відмови, і вплив психологічного дискомфорту.

Проблеми зі стільцем, диспепсія.

Болі в животі, запор або частий стілець пов’язані з впливом нікотину на тонус кишечника, який під його впливом підвищується, а організм з часом до цього звикає, підлаштовується. Немає нікотину-тонус змінюється, причому в який бік, — передбачити неможливо. Тому хтось мучиться запорами, а у кого-то нескінченна діарея.

Нервозність, нестабільний настрій.

По-перше, ці ознаки пов’язані з психологічним дискомфортом-куріння стало частиною повсякденного життя, їм заповнювалися паузи, сигарету багато хто використовує як заспокійливий момент.

По-друге, нікотин стимулює викид особливих речовин-гормонів і нейромедіаторів, які впливають на настрій, сприйняття і реакцію на життєві ситуації.

По-третє, не можна скидати з рахунків і соціальні наслідки, для багатьох куріння це привід для спілкування, спосіб зав’язати або підтримати контакт.

5 » за » різку відмову.

У чому проявляється позитивна сторона різкої відмови від куріння?

З першого ж дня починається очищення організму від наслідків куріння. Клітини, в середньому, оновлюються за 40-60 днів, тому вже через два місяці без сигарет організм може вважатися очищеним від токсинів і шкідливих речовин. Нормалізується робота нейромедіаторної системи. Організм починає виробляти гормони задоволення без надходження стимулятора (нікотину) ззовні. Як показали дослідження, немає особливої різниці в ефективності між різкою відмовою і поступовим зниженням кількості викурених сигарет. Чи не формується замкнутий цикл (який до того ж досить складно зупинити), коли людина, яка відчуває себе погано від куріння, не може відмовитися від сигарет, тому що боїться, що без них йому буде ще гірше. Практика показала, що різка відмова в поєднанні з підтримкою близьких або медичних працівників дає кращі результати ефективності, ніж підтримка плюс поступова відмова.

5 «проти» різкої відмови.

Різка відмова сильніше впливає на самопочуття, а слідом і на настрій. Встановлено, що люди з пригніченим настроєм частіше зриваються і закурюють через короткий час після відмови.

Різка відмова викликає абстинентний синдром більшою мірою вираженості в порівнянні з поступовим відмовою; Люди, різко кинули палити, частіше повертаються до куріння під тиском оточуючих.

Курці з великим (більше 15 років) стажем куріння або у віці старше 55 років важко переносять різку відмову через сформувалася фізичної залежності. Існує також високий ризик загострення хронічних захворювань, часто прихованих, що може спричинити серйозні наслідки для здоров’я.

Є якісь приховані фактори, які є причиною того, що за результатами багатьох досліджень через шість місяців після відмови від сигарет, різко кинули відчувають виражений синдром відміни приблизно в 1,4 рази частіше, ніж кинули поступово.

Чи можна різко кидати курить при вагітності?

Немає ніяких достовірно підтверджених фактів того, що плід постраждає, якщо його палить раніше мати кине палити.

Навпаки давно відомо, що у жінок, що палять вище ризик народження дитини зі зниженою масою тіла, гіпотрофією, порушенням роботи імунної системи з найчастішими його наслідками у вигляді нескінченних простудних захворювань в ранньому віці, що протікають довго і з ускладненнями.

Самі матері також страждають від гіпоксії, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, погіршення роботи органів дихання, в два рази частіше у жінок, що палять розвиваються ускладнення вагітності.

Таким чином, питання про необхідність різкого відмови від куріння при вагітність не дискутується: кидати відразу і назавжди, на максимально ранніх термінах вагітності.

Думка лікарів.

У лікарів (у всякому разі, вітчизняних) немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння. Але з думкою зарубіжних колег, що займаються проблемами відмови від куріння, вони все ж згодні: спосіб відмови від куріння повинен вибирати сам курець, виходячи з безлічі суб’єктивних і об’єктивних факторів.

Порівняльний аналіз показав, що якщо різка відмова від куріння поєднується з підтримкою з боку медичних працівників, психологів, референтних груп, а також з використанням лікарських препаратів від куріння, то через півроку кількість не повернулися до куріння буде приблизно в 4 рази більше в порівнянні з тими, хто кинув палити різко, але без підтримки.

Можливі наслідки.

І трохи про можливі наслідки різкої відмови для курців з великим, від 10 і більше років, стажем.

Можливе погіршення самопочуття . Скаргами, що вимагають негайного звернення до лікаря, є: сильний головний біль, хитається ХОДА, плаксивість, погіршення пам’яті, «дивацтва» поведінки, відмова від їжі, болі в області серця, в області шлунка, в грудях і в грудному відділі хребта. Ці ознаки пов’язані з нестабільністю АТ і роботи судин, які за роки куріння звикли працювати в режимі напруги під впливом нікотину-стимулятора. Високий ризик розвитку абстиненції, тобто важко протікає синдрому відміни через сформовану фізичної нікотинової залежності і потужної психологічної прихильності до куріння. Нерідко знижується рівень трудових і соціальних навичок: людині важко спілкуватися, виходити на контакт, він немов втрачає частину умінь, пов’язаних з його повсякденною діяльністю. На щастя, це триває недовго і практично завжди проходить самостійно. Вчені пов’язують дану реакцію на різку відмову з оральної фіксацією: людина звикла, що навіть невелику складність, дратівливу ситуацію він вирішує за допомогою сигарети, своєрідної пустушки для дорослих. Однак є відгуки — і їх чимало, — говорять про те, що курець зі стажем легше знаходить важливі і значущі мотивації, що є основоположним фактором успішного кидання. Переважна більшість тих, хто кинув палити відразу (незалежно від стажу і активності куріння) зробили це саме завдяки правильній мотивації. Слід також пам’ятати про індивідуальні відмінності всіх людей, і те, що один з кидають зі стажем потрапив до лікарні зі стенокардією після трьох днів без сигарет, не скасовує того факту, що десятки людей таких же курців не відчули нічого серйозніше, крім стандартних скарг перших днів відмови. Крім стажу куріння важливо також кількість викурених за добу сигарет, їх міцність, стан судин, функціональний стан серцевого м’яза, характер і темперамент кидає і безліч інших факторів.

Як правильно кинути палити без шкоди для здоров’я?

Напевно, абсолютно ні для кого не секрет, що куріння – це дуже згубна і смертельно небезпечна звичка. Куріння буквально на півкроку відстає по згубності від алкоголю і десь на крок — від наркотиків. Однак, це не змінює того факту, що в світі дуже багато продається і купується сигарет. Задумайтеся,адже сигаретам навіть не потрібна реклама-щороку всі тютюнові компанії отримують мільярди від людей, що палять. При цьому мало хто намагається зрозуміти, як кинути палити без шкоди для здоров’я.

Звичайно, дуже багато палять люди прекрасно розуміють, наскільки шкідлива ця звичка. Останнім часом ведеться досить активна політика проти курців — всюди можна бачити соціальні рекламки про те, як шкідливо куріння як для самої людини, так і для оточуючих його людей. Фармакологічні фірми так само підключаються до цього все більше і більше – нікотинові пластирі, таблетки, спреї – курець цілком може витратити гроші, які він витрачав на сигарети, на таблетки від сигарет. Шалено невигідна звичка!

Незважаючи на те, що Фармакологія в цьому плані дійсно дуже розвинена, думки людей розходяться в тому, чи варто кидати курити різко. Хтось, відмовляючись, відразу викидає сигарети, запальнички, сірники і все, що може бути пов’язано з курінням. Хтось залишає собі запасний вихід і переходить на одну сигарету в день, поступово відвикаючи і кидаючи палити.

Страхи курців.

Сигарети викликають сильну залежність. Це не тільки звичка організму до отрути, ні, це психологія. Курець боїться відмовитися від куріння, тому що:

Він (а) боїться поправитися, адже сигарети відбивали апетит. Зникає можливість, скажімо, душевних розмов в курилці, але ж так дуже часто з’являються нові знайомства. Дуже багато хто думає про те, що, якщо не буде сигарет, то чим же заспокоювати себе в хвилини переживань? Мовляв, » скоро сесія / квартальний звіт, там стільки нервів, а я ще й курити кину?!». Залишається невелике нерозуміння — «а що ж я буду робити, якщо не курити?». Особливо складно це, якщо людина живе один і ніхто, в принципі, не може йому перешкодити купити сигарети.

Люди, які курять вже довгі роки, часом навіть не турбуються про те, що куріння шкодить їх рідним і близьким. Звичка, яка вбиває, все одно сильніше.

Але, навіть якщо людина все ж вирішується кинути курити, почувши множинним умовлянням родичів, то, як правило, він повертається до сигарет.

Це може статися як завгодно. Людина може знову почати курити на зло, може довгий час ховатися від людей, яким обіцяв зав’язати. Це не тільки тому, що людині стає незатишно морально – просто організм, який довгий час труїли, вимагає ще.

І все ж, відповідь на головне питання про те, як кинути палити без шкоди для здоров’я, прихований в тому, які повинні бути терміни. Швидко чи поступово? Розкриємо ж цей секрет.

Різко кидати курити не можна.

Наш організм вимагає особливої підготовки. Ми повинні буквально офіційно попередити його про те, що ми прощаємося з згубною звичкою, щоб нікотин встиг зібрати речі і залишити ключі на тумбочці в коридорі.

Чому треба кидати курити поступово?

«Як тут кинути палити, якщо весь час дозволяєш собі одну-дві сигарети?», запитаєте ви. Та дуже просто. Наш організм дуже швидко звикає до всього, тим більше, до таких небезпечних речей, як сигарети, алкоголь або наркотики. Відповідно, всі органи нашого тіла поступово (але досить швидко) звикають працювати, маючи «в запасі» нікотин. І при відмові від куріння потрібно досить обережно привчати наші органи працювати без нікотину. Це не означає, що, якщо ви кинете палити різко, то органи почнуть відмовляти, ні. Але і особливого добра від цього не буде.

Власне, залежність так і розвивається-нікотин має сильну властивість швидко вникати в метаболічні процеси і ставати їх частиною, викликаючи звикання на рівні функціонування організму.

Чому правильно кинути палити без шкоди для здоров’я і різко кинути палити-це різні речі?

Та тому, що нікотин істотно знижує вироблення такої речовини, як ацетилхолін, в організмі. Відповідно, якщо різко кинути палити, то організму буде необхідно заповнювати втрату цього самого ацетилхоліну. Але, він адже вже звик виробляти його не в таких великих кількостях, а, значить, не зможе зробити цього відразу. Ось і виходить, що, поки організм буде в терміновому порядку заповнювати цю речовину, інші фізичні процеси просто-напросто сповільняться.

Крім того, як і при відмові від наркотиків, у людини, який кинув палити, починається своєрідна «ломка». Вона виражається в наступних симптомах: скачки настрою (людина може безпричинно і дуже різко розлютитися або засмутитися), гіперактивність (людина починає шукати нові заняття, щоб зайняти мозок і щоб не хотілося курити), різке зростання апетиту, буквальна безмірність шлунка, неуважність і проблеми з концентрацією.

Особливо гостро відчуваються дані симптоми на 2-3 добу після різкої відмови від куріння. Людина стає злим, сумним, дуже голодним, і не може думати ні про що, крім як піти курити. Звичайно, ці ознаки дуже швидко відступають, а ось психологічна залежність від куріння – «не можу розслабитися без сигарети» — дуже довго переслідує людину, нерідко повертаючи його в ряди курців.

Крім того, в перші десять діб наші бронхи прагнуть себе очистити від смоли, яка потрапила до нас з сигаретами, тому перший тиждень, а то й більше, колишній курець дуже сильно і дуже часто кашляє. Зрозуміло, це не так страшно, особливо, якщо врахувати, що наш організм таким чином очищається. Але, тим не менш, не дуже-то приємно.

Крім того, дуже часто колишній курець впадає в депресію, так як у нього більше немає «кошти від стресу». Чи не куріння заспокоює, а глибоке і рівномірне дихання, яке відбувається, коли палить людина робить затяжку, а потім видихає дим. Відповідно, якщо так само глибоко вдихати, а потім видихати, то результат буде точно таким же – тільки без присмаку тютюну і не дуже-то приємного запаху.

Різко кидати палити можна тільки в тому випадку, якщо ви:

чи шкідливо різко кидати курити

Куріть не більше 3-4 років. Викурюєте в добу не більше десяти сигарет.

Зрозуміло, в інших випадках і при гострій необхідності різко кидати курити можна, але це буде не дуже правильно, і зробить відмову від звички важче, ніж він міг би бути.

Власне кажучи, якщо ваш стаж куріння менше чотирьох років, то ваша залежність — просто психологічна. І з нею потрібно справлятися не пластиром і таблетками, а за допомогою психології.

Та й взагалі, ніякі пластирі і таблетки не допоможуть, якщо людина на підсвідомому рівні все одно хоче продовжувати курити. Залежність на 70% — в нашій голові. Якщо ви вирішите, реально вирішите кинути палити, то вас не зупинять ніякі страхи і забобони.

Кинути палити без шкоди для здоров’я.

Отже, як Ви вже зрозуміли, для того, щоб зрозуміти, як правильно кидати курити, потрібно знати два фактори – як давно ви курите і скільки сигарет в день ви викурюєте. Тут теж дуже багато нюансів-наприклад, якщо ви курите більше десяти років, але в день викурюєте менше пачки, то ви все ще можете включити свою силу волі і кинути куріння різко. Але, самі розумієте, для цього вам потрібно мати сталевий характер, титанічні нерви і просто дуже твердий настрій на перемогу.

Медики, коли роблять висновки щодо того, чи варто кидати курити різко або поступово, спираються на ці фактори, але також дивляться на різні хронічні захворювання пацієнта – а вони завжди є у людини, яка курить більше десятка років. Насправді, відомі випадки, коли медики наполегливо рекомендували пацієнтові повернути куріння – коли стаж курця був настільки довгим, що організм вже просто не міг жити без нікотину. Так-так, і таке буває!

І, зрозуміло, медики категорично проти того, щоб колишній курець відчував сильний дискомфорт через відмову від куріння. Даний дискомфорт може завдати непоправної шкоди організму пацієнта.

Дискомфорт, в даному випадку, це фізіологічні (кашель, запаморочення, нудота) і психологічні (нервозність) ознаки.

Однак, незважаючи на те, що різка відмова від куріння дуже важкий і досить шкідливий, є незаперечний плюс. Людина, яка кине палити різко, без підготовки, буде відчувати дискомфорт куди менший час, ніж людина, яка довгий час буде готуватися до відмови від звички. Самі посудіть-курити по одній-дві сигарети в день можна взагалі до нескінченності, так і не розлучившись із згубною звичкою до кінця.

Що можна сказати за підсумком? Курець залишається курцем, поки десь в душі у нього залишається думка про те, що»треба б покурити». Ви можете влаштовувати йому істерики, погрожувати, ридати про те, що він(а) псує ваше життя, але, якщо людина сама не вирішить кидати курити, то всі ваші старання – просто горох об стіну.

В цілому, не дуже зрозуміло, чому люди взагалі починають курити-адже перший час сигарети страшно гіркі, жахливо пахнуть і в цілому, нудить і весь час хочеш кашляти. І чому люди зазнають все, щоб їх організм звик до того, що буде вбивати їх – може і повільно, але дуже вірно – не дуже ясно. Все це в нашій голові, в психології, в тому, що «всі хлопці курять, вони ж дуже круті» і «так я просто нервую, а сигарети дуже заспокоюють». І ніякі таблетки, пластирі та спреї, які стоять, як крильце від літака, не допоможуть вам кинути палити, якщо ви самі цього не хочете.

Що ж стосується того, як правильно кинути палити без шкоди для здоров’я — та як завгодно. Відмова від куріння-це вже правильний крок у бік користі для здоров’я. А далі-дійте за своїми власними відчуттями. Удачі!

Що буде, якщо різко кинути палити: можливі наслідки.

Близько десятка років населення планети веде активну боротьбу з курінням. Таку ж активну боротьбу ведуть і виробники сигарет, які без курців втратять величезний дохід. Запитайте у зацікавлених людей, чи можна різко кидати курити, і вони в один голос будуть твердити – ні. Вони розкажуть вам страшні наслідки різкого кидання для здоров’я, що прибере бажання відмовитися від звички.

З іншого боку, послухайте, що скаже медик. Нехай багато лікарів – теж курці зі стажем, але тверезе усвідомлення наслідків нікотину на організм у більшості лікарів все ж присутній.

Симптоми » нікотинової ломки»

В інтернеті можна знайти безліч коментарів про те, як хтось різко кинув палити і почав хворіти і товстіти. А кілька людей навіть розповідають страшні історії про те, як їх друг кинув палити і через кілька тижнів помер. Варто задуматися, наскільки об’єктивно їх думка і чи не страждав кинув смертельним захворюванням. Або ж, можливо, при відмові від куріння людина почала «заїдати» свою ломку і набрав вагу.

Частим наслідком є агресивність. Приблизно на другий день з’являється порушення сну і відчуття тривоги. Організмом відмова від куріння сприймається як щось негативне, тому нервова система збуджується. Звичайно, якщо літня людина страждає звичкою з 25 років, сигарета стає невід’ємною частиною його життя, а зміна звичок і розпорядку дня викликає поганий настрій. Він навіть може розписати всі наслідки по днях, що говорить про підсвідоме небажання або невпевненості курця в тому, що він зможе повністю відмовитися від куріння.

Що ж ще може бути, якщо різко кинути палити?

Після відмови від звички імунітет перестає реагувати на бактерії, загострюються хронічні хвороби, розвиваються часті застуди. Загальна слабкість, запаморочення, зниження працездатності – часті наслідки. Порушення роботи кишечника (запори). Перепади артеріального тиску свідчать про адаптацію організму до відмови від сигарет, а не про негативні наслідки для здоров’я.

Людина різко кидає палити може відчувати загальну слабкість, запаморочення і зниження працездатності.

Всі симптоми відмови від куріння не мають будь-якого медичного підтвердження. Тому на питання, чи шкідливо різко кидати курити, можна відповісти «ні», адже шкода від куріння має медичне підтвердження. Фотографія легких курця не може не додати бажання розлучитися із згубною звичкою, адже таке зображення як не можна точно показує, що може статися з дихальною системою.

Теорія рецепторів.

Що відбувається, коли кидаєш курити? Не припиняє існувати думка, що раптова відмова від куріння порушує фізіологічні механізми. Фото передачі нервового імпульсу показує, що в реакції бере участь ацетилхолін – важливий нервовий медіатор. У курців його самостійне вироблення значно знижена, і необхідну кількість ацетилхоліну поповнює нікотин. Якщо різко кинути звичку курити, то організм повільно відновлює звичне кількість ацетилхоліну, що і пояснює рекомендований поступова відмова від куріння.

Пацієнти бояться, що якщо вони різко кинуть палити, їх очікують небезпечні наслідки. Але чи так це? Можливо, людина просто надумує можливий негативний сценарій.

Чи варто кидати курити, вирішувати вам. Але, замислюючись про можливі наслідки, слід оцінити вплив сигарет на організм і не відтягувати час, коли можна раз і назавжди кинути палити.

Чи так це шкідливо?

Можливо, різка відмова від куріння стимулює людину ставитися до свого організму більш уважно і починає помічати ті симптоми, яким раніше не надавав значення. Так, деякі відзначають, що, коли кидаєш курити, з’являються такі симптоми:

Задишка, постійна нестача повітря. Неприємний ранковий кашель. Відходження в’язкого мокротиння.

Ці симптоми говорять про поразку дихальної системи, і розвиваються вони якраз при тривалому палінні. Чому не можна різко кидати курити? Це питання може задавати собі людина, яка намагається відстрочити той момент, коли доведеться раз і назавжди відмовитися від куріння. А той, хто дійсно хоче впоратися з проблемою, зможе кинути палити відразу, не замислюючись.

При відмові від куріння часто з’являється неприємний ранковий кашель.

Думка лікарів.

Кожна викурена сигарета залишає свій слід на здоров’я людини, тому лікарі однозначно стверджують, що зав’язувати потрібно відразу. Дратівливість і апатія неодмінно пройде, а організм звикне до життя без нікотину. Тому на питання, чи небезпечно різко кидати курити, думаюча людина або колишній курець дадуть відповідь однозначно – ні. Поступова відмова від куріння страшний тим, що терміни його не визначені. Людина протягом декількох років переконує себе, що він може не курити, і поступово зменшує кількість сигарет, але згубна звичка як була, так і залишається. А інший зможе кинути палити за 2 дні і не зациклюватися на своєму стані, а прийняти нове життя без куріння.

Викидаючи останню сигарету, курцеві слід розуміти, що він робить великий крок, який принесе багато користі організму. І не важливо, скільки років він вживав сигарети: два роки або двадцять років.

Як полегшити свій стан.

Чи можна різко кинути палити і не стати нервовим і розтовстілим людиною? Звичайно, варто тільки підійти до цього питання з усією серйозністю. Може бути, має сенс звернутися до лікаря, який порадить препарати з нікотином (пластир, спрей, таблетки). Найчастіше, коли курець 50 років намагається відразу кинути сигарети і стає агресивним. Відчувши наслідки різкої відмови від куріння на собі і своїх близьких, він повертається до нікотину, вважаючи, що так буде краще. Виправити цей стан і викинути сигарету допоможе прийом заспокійливих засобів. Які заспокійливі препарати приймати, рекомендує лікар.

Для того щоб терміново кинути палити, в інтернеті можна знайти відео, яке розповідає, як кинути палити мало не за 2 дні. Кожен курить реагує на нього по-різному, але мало хто після перегляду відмовляється від куріння. Кидає може подивитися відео і два, і три рази, але результату воно не дасть, якщо бажання кинути пити і курити відсутня. Якщо різко кинути палити не вдається, то лікарі можуть рекомендувати поступово відмовлятися від сигарет, але за строго розписаним планом. Тривалість визначає сам пацієнт, але план не повинен значно розтягуватися в часі або довго стояти на місці. Відмовився від сигарет повинен викурювати щодня на кілька одиниць менше.

Найкраще відмовитися від шкідливої звички і одночасно з цим знайти собі нове заняття, піти в басейн, більше гуляти на свіжому повітрі. Почніть добре і з користю проводити час, і тоді різка зміна звичок принесе тільки позитивні моменти без наслідків для організму, і ви зможете кинути палити назавжди.

Що відбувається, коли кидаєш курити: плюси і мінуси позбавлення від залежності.

Палити шкідливо. Цей факт не спростовує навіть завзятий курець. Пристрастилися до тютюну люди прекрасно знають, за що вони платять чималі гроші, набуваючи джерело гіркуватого диму — за підвищення ризику заробити онкологію, померти від інфаркту або інсульту, отримати функціональний і органічний розлад в роботі організму. А ось про те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, знають, мабуть, тільки доктора.

Середньостатистичні курці навіть не замислюються про глобальні зміни, можливих при відмові від сигарети. Можливо, саме незнання про реальні здібності свого тіла-справжня причина відсутності бажання кидати курити.

Чомусь у свідомості курця існує тверда впевненість в тому, що відмова від згубної звички пов’язаний зі страшними стражданнями. Люди не хочуть кидати палити перед святами, виїздом на відпочинок. І твердо впевнені, що сигарета тільки посилить задоволення від смачної трапези, хорошого сексу, чергової зарплати, чашечки кави. А може, це задоволення, навпаки,було-б по-справжньому повним без смердючої «палички» між пальцями? Але рішення кинути палити завжди відсувається на невідому кількість днів, місяців, років…

Що відбувається з організмом, коли кидаєш палити.

Американські вчені довели, що відмова від тютюну в будь-якому віці, при будь-якому стажі куріння і кількості викурених за добу сигарет принесе організму тільки користь. Так, тіло курця ніколи не повернеться в початковий стан і не стане таким, як у Ніколи не курив людини. Більш того, наслідки відмови від куріння будуть нагадувати про себе ще протягом восьми років після останньої викуреної сигарети.

Однак робота органів, тканин і клітин організму без нікотину поступово налагоджується. Він швидше відновлюється після фізичних навантажень, підвищується психологічна стійкість, поліпшуються зовнішні дані людини. Різкий або поступова відмова від куріння не обіцяє людині нічого, крім зцілення від залежності, отримання шансу жити довше, краще, багатше.

Неприємні симптоми.

Інша справа-моральний дискомфорт. Він у курців є першою причиною зривів і повернення до згубної звички з колишньою, а то і подвоєною силою. Проявляє він себе наступним чином:

апатичний настрій; депресивні розлади; дратівливість; нервозність; відсутність посидючості; порушення концентрації уваги; порушення сну; поява комплексів і невпевненості.

Ці симптоми є невід’ємною частиною розставання з тютюном і саме їх поява ототожнюють зі стражданнями без сигарет, образно називають «ламкою». Насправді подібні наслідки відмови від куріння-багато в чому робота психіки. Наприклад, тримати сигарету в руках і пускати дим — психологічна звичка. Відсутність можливості зробити один з улюблених ритуалів — привід для стресу і неприємних відчуттів. Але при правильному настрої на відмову від нікотину навіть такі неприємності швидко зійдуть нанівець, поступаючись позитивній динаміці відновлення організму.

Нікотин-легкий наркотик, який надає стимулюючу дію на нервову систему. Природно, без регулярного його надходження в організм людина може відчувати пригніченість і апатію. Однак це тимчасові явища. Через три тижні рівень нейромедіаторів повернеться до фізіологічної норми, а психологічний стан колишнього курця стабілізується.

Єдиним негативним наслідком відмови від куріння виступають тимчасове відчуття пригніченості і психологічний дискомфорт. Але вони проходять через три тижні, змінюючись гордістю і впевненістю у власних силах.

Коли чекати змін на краще.

Курців, твердо намірилися позбутися від нікотину, цікавить, що відбувається, коли різко кидаєш курити? Коли ж виникне горезвісне відчуття легкості, а здоров’я стане залізним? Відповідь проста — коли всі тканини і органи повністю відновляться після згубного впливу не тільки нікотину, але і ще двох сотень смолистих і канцерогенних речовин. Чи може цей процес бути швидким? Навряд. Однак і тут природа дивує-відновлення організму після потрапляння в нього отрут, починається вже через третину години, якщо відсутня нова доза. Загальну тенденцію позитивного ефекту відображає таблиця змін, наведена нижче.

Таблиця-зміни в організмі після відмови від куріння.

Сфера змін Що відбувається Кров Очищується від нікотину; — нормалізується біохімічний склад; — приходить в норму співвідношення лейкоцитів і еритроцитів; — підвищується рівень насиченості киснем; — знижується ризик тромбозу Судини Стінки стають міцнішими; — нормалізується тонус гладкої мускулатури; — усуваються запальні прояви; — нормалізується прохідність вен і артерій; — усувається патологічне звуження судинних просвітів; — приходять в норму показники тиску Серце — Оптимізується постачання киснем; — зміцнюється міокард; — знижується ризик інфаркту; — приходить в норму серцевий ритм Мозок — Краще забезпечується киснем; — усуваються області ішемії; — зростає здатність до концентрації уваги; — знижується ризик інсульту; — прискорюються розумові процеси; — зміцнюється пам’ять Ендокринна система — Нормалізується рівень всіх гормонів; — усувається дефіцит нейромедіаторів; — оптимізується обмін речовин; — приходить в норму діяльність залоз секреції; — нормалізується швидкість імунних відповідей Дихальна система — Легені очищаються від смолистих речовин; — збільшується об’єм вдиху; — нормалізується робота війчастого епітелію; -підвищується місцевий імунітет слизової бронхів; — усуваються хронічні запальні процеси; — знижується ризик бронхіальної обструкції і розвитку астми ШКТ — Відбувається повне оновлення клітин епітелію; — поліпшується перистальтична активність; — нормалізується робота травних залоз; — приходить в норму апетит; — загострюється сприйняття смаків; — очищаються і оновлюються клітини печінки.

Позитивні зміни в тілі відбуваються стрімкіше в міру збільшення терміну життя без тютюнового диму. Почавшись незабаром після викурювання останньої сигарети, вони тривають кілька років. Якщо розглядати їх поетапно, можна виділити кілька найбільш примітних моментів.

По годинах.

Зміни в організмі можна відстежити навіть по годинах, вони наступні.

Через 20 хвилин. Починається переробка і виведення нікотину. Вже через годину його доза в крові знижується вполовину. Якраз в цей період виникає чергове бажання покурити. Через 10 годин. Кров очищається від нікотину, зростає рівень насиченості її киснем. Через 13 годин. Повністю нормалізується артеріальний тиск. Усувається гіпертонус стінок судин.

По днях.

чи шкідливо різко кидати курити

Якщо розглядати, що відбувається, коли кидаєш курити по днях, спостерігається наступне.

Через день. Нормалізується швидкість і сила скорочень серця. Через два дні. Загострюється нюх і чутливість смакових рецепторів. Через три дні. Підвищується рівень потовиділення, що пов’язано з активізацією детоксикаційних процесів. Через тиждень. Помітно поліпшується стан шкіри обличчя, її колір. Також спостерігається поліпшення запаху шкіри тіла.

По місяцях.

Відновлення організму після відмови від куріння також можна охарактеризувати по місяцях.

Через місяць. Поліпшується зовнішній вигляд колишнього курця, усувається мокрий кашель, нормалізується стан імунітету. Через два місяці. Відбувається повне очищення крові і судин. Тканини організму очищаються від токсинів, нормалізується обмін речовин. Це призводить до стабілізації апетиту і процесу травлення. Людина повертається до звичної маси тіла. Через три місяці. Помітно поліпшується функціонування мозку і м’язів. Пам’ять стає краще, а розумові процеси — швидше. М’язи стають більш еластичними, краще відновлюються після фізичних навантажень. В цей час не рекомендовані Інтенсивні заняття спортом. Краще приділити увагу тривалим пішим прогулянкам. Через чотири місяці. Помітно біліє зубна емаль, повертається нормальний колір нігтьових пластин. Повністю нормалізується гормональний фон після нікотинового збою. Через шість місяців. Спостерігається відновлення клітин печінки, нормалізація діяльності жовчного міхура.

В цілому повністю організм очищається приблизно за рік. В наступний час відбувається оптимізація і відновлення функцій тіла, постраждалих в результаті впливу токсичних речовин. Через п’ять років після відмови від сигарет ризик розвитку онкологічних недуг скорочується втричі.

Те, що відбувається в організмі чоловіка, коли кинув палити, повністю відповідає перерахованим вище процесам. Більш того, вже через три місяці після відмови від сигарет чоловік може бути впевнений в готовності своїх статевих клітин до успішного зачаття, оскільки вони вже встигли виробитися при «безнікотіновом» способі життя. Природна інтенсивність метаболізму дозволяє тілу представників сильної половини відновлюватися швидше, за умови дотримання здорового способу життя.

Процеси, які відбуваються, коли жінка кидає палити, розвиваються повільніше, ніж у чоловіків. Через рік після відмови дама може розраховувати виносити і народити здорову дитину, проте ризик генних мутацій в матеріалі яйцеклітин зберігається на все життя.

Як допомогти тілу стати здоровим.

Згідно відгуками лікарів, спеціальні маніпуляції для відновлення організму при відмові від куріння не потрібні. Досить запобігти повторному потраплянню отрут, а це значить відмовитися від сигарет раз і назавжди, без усіляких поблажок і відступів від мети. Природа зробить все сама, а тіло успішно очиститься і стане на багато здоровіше.

Завдання колишнього курця-забезпечити стабільність емоційного стану, оскільки від цього залежить загальний успіх розпочатої справи. Для цього потрібно:

уникати стресових ситуацій; відмовитися від пасивного куріння; зайняти себе приємною справою (хобі, захоплення, йога).

Фахівці рекомендують також тимчасово уникати компаній, що палять-до того часу, поки людина буде відчувати себе впевнено в суспільстві курців. До заходів, що допомагають підвищити ефективність детоксикаційних систем організму, відносять:

вживання збільшеної кількості рідини; раціональне харчування; прийом відхаркувальних препаратів на трав’яній основі; регулярне відвідування лазні або сауни (при відсутності протипоказань); прийом полівітамінних препаратів.

Відновити організм після куріння допоможуть тривалі прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді і Кінний спорт. Ці види занять вважаються щадними для всього організму, сприяють очищенню легенів і бронхів, нормалізують кровообіг у всьому тілі.

Їжа з підвищеним вмістом білків і рослинних жирів необхідна не тільки для запобігання набору зайвої ваги, але і для нормалізації роботи імунної системи. У перший місяць після відмови від тютюну слід особливо пильно стежити за раціоном і берегтися від застуд та інфекцій, так як імунітет знаходиться в ослабленому стані. Треба сказати, що вже до другого місяця захисні сили організму активізуються і працюють в нормальному режимі.

Те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, веде тільки до позитивного результату. Всі органолептичні системи активізуються для свого відновлення і успішного початку нового життя без наркотичних речовин. Фізіологічний дискомфорт в перші дні після відмови, не можна порівняти з психологічним. Замість придбання спеціальних відновлюють ліків, краще зайнятися підготовкою грунту для стабільного емоційного стану і пошуком мотивації для рішучої відмови від сигарет.

Кидає палити (що відбувається в організмі після відмови від куріння)

Відгуки: «слухайте, світ так пахне, виявляється»

Я намагалася багато разів кинути, але вистачало на півдня, навіть одного разу плакала-така туга по сигареті охопила. Не палю майже рік!На курців дивлюся з жахом, курити не тягне, тільки коли нервую чогось не вистачає, але вже не плющить, як при скасуванні. Треба перетерпіти, я чаї ганяла Різні коли хотілося курити. І ще після того як кинула був найсильніший бронхіт. Не знаю, мож збіг, а може виходили токсини і отрути))) удачі вам!

Я курила майже 25 років, з перервами. Кинула на початку року, сказала собі-якщо я знову закурю, значить я хочу померти незабаром. Багато разів у певні моменти хотілося закурити, але брала себе в руки і згадувала свій зарок. Змінилося те, що повернулося здатність краще відчувати смак і аромати. Вже не кидаю гроші на вітер для покупки дорогих сигарет. Одяг не смердить, квартира не смердить, мої шкіра і волосся не смердять брудною попільничкою. Вже немає тієї постійно запаленої носоглотки. Колір шкіри став дуже навіть приємний, а не Сірий. Я зараз пишаюся собою, що можу, що є воля, що усвідомлюю, що для мене добре, а що шкідливо.

Так би відповіла, http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4002781/

Курив тридцять років рівно. Останнім часом до трьох пачок парламенту в день. Кинув відразу, не курю вже чотири роки. По-перше, немає курців вдома і на роботі (заборонив, хто не курить-щомісячна премія 4000р., особисто від мене, все кинули.) Вдома, зрозуміло.

Страх. Почав їздити по світу, стільки місць, де я небув … так пожити полювання. Жахливо почувався, просто гівно гівном. Потім легше, але Місяць дуже важко. Але дохлим бути гірше. Слухайте, світ так пахне, виявляється! Я тепер можу як та собачка на митниці працювати, такий нюх прорізався! Реально, років п’ятнадцять відчепив. Удачі всім! Головне, перший місяць без курців в спілкуванні і алкоголю. Жодної затяжки, або все знову. Беріть квиток і їдьте. Туди, де спокійно і квітуче. Без знайомих, в одну морду.