чи можна відразу кинути палити

Як поступово кинути палити.

Багато завзяті курці, вирішивши нарешті позбутися від цієї згубної звички, задаються питанням, як поступово кинути палити. Такий спосіб боротьби з курінням є найбільш щадним, але в той же час вимагає набагато більше часу і самоконтролю, ніж інші, більш радикальні методи. У цьому питанні можу так-же порекомендувати Вам 40 кроків до відмови від куріння — дуже мотивуюча штука.

У будь-якому випадку, вже саме бажання повернення до здорового способу життя має викликати підтримку і взаєморозуміння у оточуючих людей.

У чому суть методу.

Суть поступового (покрокового) методу полягає в тому, щоб повільно привчити себе до життя без сигарет, не створюючи стресових ситуацій для власного організму. Звичайно, є люди з сильною волею, які одним махом можуть відмовитися від куріння. Але є й такі, які це випробували і у них нічого не вийшло.

Не вийшло так-значить вийде по-іншому. Поступова боротьба з курінням проводиться в кілька етапів, кожен з яких вимагає ретельного контролю і витривалості.

Зміст - як кинути палити

Етап перший-Заміна сигарет.

Поступова відмова від куріння сигарет починають з переходу на більш легкі, так звані «дамські» сигарети з особливою, подвійний конструкцією фільтра. Оскільки вміст в них нікотину в два рази менше, ніж в звичайних сигаретах, люди стикаються з нікотиновим «голодом».

Постійно виникає спокуса скурити ще одну сигаретку після тільки що викуреної. Тут важливо строго розраховувати для себе денну кількість сигарет (10 штук) і ні за яких обставин не виходити за її межі. Приблизно через 8-10 днів організм звикне до помірного дозування нікотину, і це дозволить перейти до другого етапу боротьби з курінням.

Етап другий-поділ сигарети.

Досить поширена звичка не викурювати сигарету до кінця відіграє велику роль в процесі відмови від куріння за поступовим методом. Тримаючи в руках сигарету, на око визначте 2/3 її довжини і намагайтеся викурити саме до цієї візуальної позначки.

Поступово звикнувши до зменшеної дозі нікотину, потрібно відсунути позначку до середини сигарети. І тут виникають деякі складнощі. Звиклий до нікотину організм відчуває гостру недостатність цієї речовини. Але після двох тижнів все стає на круги своя, і можна продовжувати свою боротьбу.

Етап третій-зменшення кількості сигарет.

Хоча ви і так курите вже не більше 10 сигарет в день, не забувайте, що в питанні — як поступово кинути палити, основним бажанням було повністю позбутися від цієї звички. Поставивши собі жорстку мотивацію, почніть зменшувати кількість викурених сигарет на 1 штуку в тиждень.

Перші кілька тижнів проходять досить непомітно, але коли кількість сигарет зменшилася на половину – зазвичай починається паніка. Вам здається, що ви ніколи не зможете кинути палити. Постійно виникає бажання скурити хоча б одну зайву сигаретку.

Вже пізніше ви зрозумієте, що це було не стільки фізичні, скільки психологічні пориви, але в той час вам може бути несолодко. Незважаючи на труднощі, ви зумієте за 2 місяці зупинитися на раніше недосяжному для вас показнику – 2 сигарети на добу, скурені до половини довжини.

Етап четвертий-фінальний ривок.

Пройшовши всі три «кола пекла», ви нарешті наблизитеся до фінішу. Хочеться відзначити, що скільки б часу у вас не зайняв поступова відмова від куріння – рано чи пізно ви повинні зважитися на різкий фінальний ривок. Дві половинки сигарет, викурювані на добу-прекрасна мотивація для цього.

Ви починаєте усвідомлювати, що практично позбулися нікотинової залежності і продовжуєте курити тільки за усталеною роками звичкою. Прокинувшись одним прекрасним ранком, ви потопаєте на кухню, заваріть ароматну каву, зробите пару-трійку бутербродів і раптом зрозумієте — я не курю!

Здивуванню Вашому не буде меж. Протягом багатьох років ранок починався з викуреної сигарети, а тут раптом з’ясувалося, що ви можете прекрасно обійтися і без неї. Викинувши сигаретну пачку разом з її вмістом, видаливши з квартири всі предмети, що нагадують про куріння (Попільнички, запальнички) ви поставите жирну крапку в своїй боротьбі з курінням.

Звичайно, кілька тижнів може відчуватися легка подоба ломки, але організм досить легко справлявся з цими симптомами, встигнувши звикнути до мінімальної дозі нікотину. Крім того, таке трапляється вкрай рідко.

Крім того, намагайтеся при першій же згадці про сигарети зайняти себе яким-небудь важливим і відповідальною справою, щоб відволіктися від непотрібних спогадів і провокацій. Оголосивши всім родичам і друзям про подолання нікотинової залежності, Ви створите ще одну перешкоду для повернення до куріння – «якщо я закурю, мені просто буде соромно перед ними».

Кидаю курити відразу або поступово.

Скільки разів протягом свого життя людина намагається кинути палити. Не один, і не два, а хороший десяток. Ось і вам, злісному курцеві, довелося зіткнутися з цією проблемою. Із заздрістю дивлячись на друзів, яким вдалося з першої, або другої спроби відмовитися від пристрасті до сигарет, ви кожен раз переконували себе в тому, що теж обов’язково кинете.

Кидати палити відразу або поступово-залежить від вас. Від вашого психотипу. Якщо ви педантична людина, поступова відмова від куріння саме те, що вам потрібно. Одні цілком легко справляються з миттєвою відмовою від сигарет-вирішив не курити і не курю. Іншим же, для подолання психологічної та фізичної залежності необхідно тривала і правильно розрахована система.

Чи можна кинути палити поступово? Звичайно можна!

Так! І ще раз-так! За словами людей, які пережили подібні терзання і цілком вдало впоралися із залежністю від куріння, кожна людина може кинути палити. Просто в кожному випадку потрібен індивідуальний підхід до вирішення цієї проблеми. Після аналізування ситуації, ви зрозумієте, що для вас є найскладнішим у відмові від куріння — категоричність.

Ось так просто взяти і кинути — ви не можете. Багаторічна укорінена звичка викурювати сигарету при кожному зручному випадку, панічний страх розтовстіти після відмови від куріння, перша ранкова затяжка під чашечку кави – всім цим ви жили не один рік. І ось прийшов момент, коли ви зважилися раз і на завжди виграти вирішальний бій з тютюновими виробами, обравши для цього найбільш підходящий для вас метод – поступова відмова від сигарет.

Відео з думку лікаря за видами відмови.

Відео від психотерапевта з розбором інструкції.

Відео — чи можна відразу кинути палити (Відео)

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді вам до нас на марафон по відмові від сигарет. Не просто кинути палити, а не зірватися.

Чи можна кинути палити відразу, і як подібна відмова від куріння може відбитися на здоров’ї?

Кожна людина, яка вперше пробує закурити сигарету або будь-яке інше тютюновий виріб, абсолютно не замислюється про те, як це відіб’ється на його здоров’ї. Тим часом через кілька років щоденного вживання нікотиновмісної продукції у курців виникають проблеми з диханням, головні болі і запаморочення та інші неприємні симптоми.

Людина розуміє, що ця згубна звичка робить вкрай негативний вплив на всі його внутрішні органи і системи, однак, відмовитися від неї вже не може, оскільки потрапив в полон важкої нікотинової залежності. Проте, якщо курець в один прекрасний день прийняв рішення кинути палити, він буде намагатися зробити це різними способами.

Перше питання, яке зазвичай виникає у людини, налаштованого на відмову від куріння, як це потрібно робити – відразу або поступово?

Насправді, відповісти на нього однозначно не представляється можливим, адже організм курця завжди володіє індивідуальними особливостями, в залежності від яких і слід вибирати спосіб придушення згубної залежності.

Чи можна кинути палити відразу?

На думку більшості медиків, відразу взяти і кинути палити – це єдине правильне рішення в даній ситуації. Тим часом для тих чоловіків і жінок, чий стаж куріння становить більше 10-15 років, цей метод може бути неймовірно важкий. Якщо людина протягом багатьох років щодня викурював хоча б по одній пачці сигарет, після різкої відмови від куріння у нього виникне абстинентний синдром, який можна порівняти з «ламкою» у наркоманів.

Природно, що пережити подібні відчуття може бути дуже складно, і тому більшість завзятих курців знову і знову повертаються до цієї згубної звички, незважаючи на свої відчайдушні спроби з нею розлучитися. Для таких людей набагато краще виявляється метод поступового зменшення кількості споживаних тютюнових виробів, незважаючи на те що він володіє меншою ефективністю, ніж різкий одномоментний відмова.

Крім того, різко кидати курити вкрай не рекомендується жінкам, які перебувають в «цікавому» положенні, а також особам з різними порушеннями психіки. При наявності таких обставин також краще віддати перевагу поступового відвикання, оскільки наслідки різкого припинення вживання нікотину в цьому випадку можуть бути плачевними.

Можливі наслідки одномоментного відмови від куріння.

Чоловіки і жінки, які прийняли рішення кинути палити відразу, можуть очікувати виникнення таких наслідків:

скачки артеріального тиску, нерідко викликають сильні головні болі і запаморочення; ослаблення імунної системи, в результаті чого організм колишнього курця стає надзвичайно сприйнятливий до вірусних і бактеріальних атак; відчуття нестачі повітря, утруднення дихання, задуха. Багато людей, які відмовилися від нікотину, протягом декількох днів після цього відзначають, що вони не можуть дихати на повні груди; різні порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Проявлятися вони можуть абсолютно по-різному – у вигляді проносу або запору, нападів нудоти і блювоти, непроходящей печії, метеоризму, здуття живота і так далі; надмірна тривожність, нервозність і дратівливість. Нерідко після подібного одномоментного відмови від нікотиновмісних виробів у чоловіків і жінок виникають депресивні настрої, вони можуть зриватися на своїх близьких, кричати і грубити абсолютно без приводу. Щоб не образити родичів, друзів і знайомих, необхідно заздалегідь попередити всіх про прийняте рішення і заручитися посильною допомогою і підтримкою з боку близьких; сильні напади кашлю з відділенням мокротиння. Особливо часто вони виникають відразу після пробудження, оскільки за час тривалого сну в бронхах колишнього курця виробляється велика кількість слизу. У важких випадках такий кашель може тривати кілька місяців, тому для полегшення стану рекомендується приймати муколітичні препарати; різке і несподіване збільшення маси тіла. Незважаючи на те що це ускладнення дуже часто лякає бажаючих кинути палити, йому є цілком розумне пояснення, яке дозволить його уникнути. Як правило, після того, як курець позбавляється свого улюбленого заняття, він тягне в рот все, що можливо, тим самим відволікаючись від думок про куріння. Природно, що подібні перекушування стають причиною появи досить великої кількості зайвих кілограм. Крім того, у деяких людей в зв’язку з відмовою від куріння порушується обмін речовин, який і призводить до збільшення маси тіла. Лякатися цього не варто, адже ця ситуація носить тільки короткочасний характер, і дуже скоро вага прийде в норму.

Як допомогти собі різко кинути палити?

чи можна відразу кинути палити

В один момент відмовитися від вживання тютюну і більше ніколи не торкатися до сигарет надзвичайно важко. Особливо складно подолати бажання закурити, яке виникає протягом 5 діб після закінчення надходження нікотину в організм.

Щоб допомогти самому собі впоратися з непереборною тягою, слід скористатися нижчепереліченими рекомендаціями:

налаштуйтеся на повну і категоричну відмову від сигарет; визначте головний стимул, заради якого ви хочете припинити курити, і постійно прокручуйте його у себе в голові; викиньте всі речі, які хоча б якимось чином можуть викликати у вас асоціації зі споживанням тютюну; займіться спортом; якомога більше гуляйте на свіжому повітрі; приділяйте час своєму хобі. Зокрема, для жінок ідеальним варіантом буде будь-яка форма рукоділля, а чоловікам може допомогти захоплююча і захоплююча комп’ютерна гра; в моменти, коли у вас виникає сильне бажання покурити, покладіть в рот сухофрукт або кілька горіхів; якщо є можливість, вирушайте подорожувати. Це надовго відверне вас і до того ж стане прекрасною можливістю провести час зі своєю сім’єю.

Безумовно, кинути палити як різко, так і поступово, надзвичайно складно. Проте, якщо впевнений у своїх силах людина задався метою і вирішив будь-що-будь її домогтися, у нього обов’язково все вийде.

Чи можна кинути палити відразу різко.

Ні для кого не є таємницею, що сигарети – не просто дорога звичка, непогано б’є по кишені, але і потужний удар по здоров’ю, який рано чи пізно призведе до небезпечних захворювань. Відмовитися від куріння вирішуються небагато, інші вважають за краще виправдовувати себе тим, що раптова відмова від сигарет не менш шкідливий, ніж продовжувати труїтися поєднанням нікотину і смол. Чи Так це, і чи можна різко кидати курити, наслідки для здоров’я не будуть занадто серйозними?

Практично кожної людини, яка тільки збирається відмовитися від згубної звички, цікавить – чи можна кинути палити відразу різко і як це відіб’ється на здоров’ї. Існує думка, що це спричинить за собою чимало ускладнень, аж до проблем з деякими важливими органами. Чи так це?

Як з упевненістю скаже кожен лікар, нічого з організмом не трапиться, крім того, що він перестане отримувати щоденну дозу шкідливих речовин, які і шкодять здоров’ю. Єдина проблема, яка може виникнути – нервовий розлад, але і пов’язано воно, швидше за все, не з відмовою від сигарети. Людина сама себе налаштував на те, що він страждає від різкої відмови від нікотину.

Чи можна різко кидати курити, наслідки цього вчинку як позначаться на здоров’ї? Нічого страшного не станеться, тому, чим швидше це зробити, тим вище шанси уникнути серйозних наслідків. Як відомо, виводитися шкідливі речовини починають вже через кілька годин після останньої затяжки ароматним димком.

Щоб повністю розібратися в наслідках відмови від куріння, необхідно вивчити думку лікарів. Як вважають медики, єдиний спосіб припинити шкідливу звичку-відмовитися від неї раптово, не розтягуючи на тривалий період. Це значно підвищує шанси успішно забути про куріння і почати негайно відновлювати здоров’я.

Можна знайти думку деяких фахівців про те, що різка відмова від сигарети неодмінно спричинить неприємні наслідки. Шляхом численних досліджень вчені встановили, що нічого шкідливого не трапиться ні в якому разі, і тільки підтвердить неймовірну силу волі. Далеко не кожному вдається без додаткових методів і препаратів домогтися позитивних результатів.

Чи можна різко кидати курити, наслідки і користь для здоров’я – дізнатися про це легко, досить відправитися до будь-якого лікаря. Він без сумніву підтвердить-тільки таким чином можна позбутися згубної звички, припинити марну витрату грошей і заподіяння незворотного збитку здоров’ю.

Жінок, які збираються народити дитину, цікавить, чи можна різко кидати курити при вагітності і чи не заподіє це шкоди малюкові. Деякі майбутні мами, почувшись різних думок, вважають, що це неодмінно призведе до бурхливих емоційних стресів, що відіб’ється на стані здоров’я як жінки, так і дитини.

Наскільки шкідливий відмова від сигарет при вагітності, причому різкий? Спершу потрібно розібратися в тому, якої шкоди це може завдати малюкові. З кожною викуреною сигаретою дитина отримує чималу порцію шкідливих речовин, які:

негативно впливають на розвиток плода; в майбутньому можуть знизити розумовий розвиток малюка; ще при вагітності можуть викликати небезпечні патології деяких органів; негативно впливають на систему дихальних органів плода.

Куріння може привести до найнебезпечнішого – викидня, причому статися це може на будь-якому терміні. Невже нетривале задоволення варте життя дитини? Майбутні мами неодмінно повинні задуматися, чи не краще раптово відмовитися від сигарети, ніж наражати життя малюка на небезпеку.

Перший триместр-якими наслідками загрожує куріння.

Якими ускладненнями загрожує куріння, якщо триває воно в перший триместр вагітності? Майбутні мами навіть не підозрюють, наскільки підвищується ризик викидня. Як свідчить медична статистика, відбувається це дуже часто, і навіть якщо жінка не захоплюється курінням і дозволяє собі всього кілька сигарет, небезпека втратити дитину досить висока.

Якщо не відмовитися від сигарет на самому початку вагітності, це може загрожувати:

недоношеністю або недостатньою масою тіла дитини; порушеннями в грудному вигодовуванні; вродженими дефектами, які не піддаються медичному лікуванню; частими захворюваннями малюка; помітними проблемами в розвитку дитини (це не тільки фізичний, а й розумовий розвиток).

Сигарети можуть навіть впливати на сам процес виношування плоду, у жінки значно погіршується самопочуття і стан здоров’я. Жіночий організм направляє сили на розвиток плода, і куріння тільки сприяє виснаженню сил і зниження функцій деяких органів.

Наскільки небезпечно відмовлятися від куріння на ранньому терміні.

Чи можна різко відмовитися від згубного впливу куріння на ранньому терміні без неприємних наслідків? Як запевняють медики, не тільки можна, але і просто необхідно, саме цей важливий крок дозволить розвиватися плоду без патологій і ускладнень. Чи не заподіє це шкоди жінці? Не слід боятися, що організм збунтується проти такого вчинку, адже зовсім скоро всі важливі органи почнуть перебудовуватися на здорове функціонування, без шкідливого впливу нікотину і «букета» зі смол.

Деякі жінки бояться, що відмова від сигарет може вплинути на емоційний стан, що теж несприятливо відіб’ється на розвитку плода. Наскільки це відповідає дійсності? Якщо порівняти короткочасні незручності, які зазнає жіночий організм після відмови від куріння з шкодою, що заподіюється малюкові кожної сигаретою, то можна помітити, що більш корисним буде відмовитися від небажаної звички.

Ще одна небезпека, яка ховається в сигаретах – вже в утробі мами плід стає пасивним курцем. Що це означає? Згодом діти частіше мають пристрасть до алкоголю і сигарет, і це доведено вже багаторазово. Траплялося, що відразу після народження малюк задихався, адже чисте повітря не сприймався легкими, звиклими до сигаретного диму, який протягом довгих місяців йому активно поставляла майбутня мама.

Чи можна померти, якщо різко кинути палити.

Страшилок про те, що буде, якщо раптово відмовитися від сигарет, настільки багато, що деякі люди просто бояться припинити улюблену звичку з побоювань заподіяти непоправної шкоди своєму здоров’ю. Один з таких міфів-смерть в результаті такого вчинку. Чи можна померти, якщо різко кинути палити? Можна навіть не забивати собі такими дурницями голову – це неможливо, навіть якщо стаж курця вимірюється десятками років.

Науково доведено, що з відмовою від куріння організм починає швидко відновлюватися. Процес починається вже через 3-6 годин після останньої сигарети, і якщо справно не заповнювати кількість смоли і нікотину, декількох тижнів достатньо, щоб нікотин повністю зник з важливих органів. Звичайно ж, розраховувати на те, що на цьому все закінчиться, не варто – процес відновлення може зайняти кілька років (залежить це від того, наскільки постраждали органи).

Не слід боятися смерті в результаті відмови від сигарети. Шанси, що саме куріння призведе до летального результату завдяки незворотним процесам в деяких органах, дуже високі, тоді як не зареєстровано жодного випадку смерті від відмови від сигарет.

Чи можна різко кидати курити, наслідки для здоров’я, наскільки можливо отримати проблеми зі здоров’ям – це рекомендується обговорити з лікарем, який неодмінно допоможе позбутися від забобонів. Саме різка відмова від сигарети почне чудовий процес в організмі – відновлення функціонування найважливіших систем і органів. На форумі є більше корисної інформації на цю тему, запрошуємо залишити свою думку або поділитися корисним досвідом.

Перші дні відмови від куріння: як не зірватися на сигарети.

Куріння-шкідлива звичка, яка викликає важкі проблеми зі здоров’ям. Особливо сильно страждають органи дихальної системи, в них накопичуються токсини, шкідливі речовини, які осідають у вигляді шару. Згодом нікотин переходить в кров і поширюється по всіх внутрішніх органах. Це небезпечна речовина, воно руйнує всі системи організму, провокує серйозні патології. З цієї причини краще відмовитися від куріння, поки воно не призвело до незворотних змін. Але все ж потрібно знати, як можна протриматися перші дні без сигарет.

Позитивні сторони відмови від куріння.

Відмова від куріння зможе повернути здоров’я, через деякий час всі внутрішні органи відновляться, очистяться від шкідливих речовин. Звичайно, щоб з організму вийшов весь нікотин потрібно чимало часу, але зате, після його виведення стан істотно покращитися. Дихання стане вільним, зникне задишка, неприємний кашель з мокротою.

До позитивних сторін відмови від куріння відносяться:

У перший місяць відбувається збільшення обсягу легенів. Дані органи повертаються до обсягу здорової людини. Кров набагато краще насичується киснем. Приходить в норму кровообіг. З організму починаю поступово виводитися шкідливі речовини. Набагато знижується ризик розвитку інфаркту, інсульту, гіпертонії, різних хвороб судин, серця, онкології, патологій органів дихання.

Корисна порада.

Незважаючи на високу користь відмови від куріння все ж багато хто не може зважитися на це, вони просто не можуть протриматися перші дні. Стреси, нервові зриви, нестабільність в сім’ї, напружена робота – це лише невелика частина ситуацій, через які людина знову починає курити.

Але все ж якщо ви вирішили відмовитися від шкідливої звички, то краще йти до кінця до поставленої мети. Нижче є поради, які допоможуть протриматися перші дні без сигарет:

Краще кидати в момент, коли не буде намічатися серйозних подій – зміна місця роботи, іспити, виконання відповідальних справ і так далі. Це дозволить набагато легше протриматися без нікотину в перший час. Очистіть будинок від усього, що буде нагадувати про згубну звичку. Викиньте всі сигарети, недопалки. Попільнички, запальнички можна подарувати друзям. Якщо раптом виникне бажання покурити, то варто відразу ж випити склянку води. На робочий стіл можна поставити прозору банку. За кожну невикурену сигарету в неї варто опускати трохи грошей, це сильно мотивує. Перший час краще не пити каву. Багато часто вживають цей напій разом з нікотином. З цієї причини після чашечки обов’язково захочеться викурити сигаретку. Трохи почекайте. Якщо виникає бажання викурити сигарету, то варто потерпіти. А краще відволіктися на що-небудь, зайнятися яким-небудь справою, яке допоможе забути про шкідливу звичку. Якщо бажання покурити стає нестерпним, то можна прополоскати рот водою або почистити зуби.

Не варто пити гарячі напої, вони підсилюють тягу до сигарет. Краще в перші дні вживати молоко, соки, воду. У важких ситуаціях можна звернутися до гіпнозу, акупунктури, психотерапії. Ці методи дійсно допомагають відмовитися від згубної звички. Не потрібно ставити перед собою мету відмови від куріння назавжди. Саме це часто лякає курців, і вони знову повертаються до вживання нікотину. Для початку спробуйте протриматися 2-3 години. Після вже потерпіть 12 годин. Потім можна сходити з друзями в бар, ресторан і перетерпіти цей період. Поступово і раз по раз ви не помітите, як відмовитеся від куріння назовсім. Важче перестати курити, коли це роблять знайомі, родичі. У цьому випадку попросіть не робити цього ваших друзів і близьких, коли вони знаходяться поруч з вами. Нехай вони вас зрозуміють, і не будуть курити перед вами хоча б 2-3 місяці. Так ви не зірветеся і легше перенесете перші дні без сигарет. Займіться спортом. Він допоможе швидко відбити бажання курити. Якщо раптом виникло бажання, то можна відразу приступати до віджимань, присідань. Зареєструйтеся на форумі кидають палити. На ньому ви змиєте поспілкуватися з людьми, які намагаються відмовитися або вже відмовилися від шкідливої звички. Вони розкажуть, що їм допомогло. Крім цього тут вам зможуть надати істотну підтримку, яка так буде потрібна в цей період.

Відмова від куріння-важке завдання, яке вимагає багато терпіння і сил. Особливо важко доводиться в перші дні. Але якщо підійти до цієї справи з розумом, поставити мету і наполегливо йти до неї, то в підсумку ви зможете отримати гарну винагороду. І головне ви зможете запобігти небезпечні наслідки, патології, які можуть виникнути при систематичному вживанні нікотину. А перераховані вище поради набагато полегшать це завдання, допоможуть швидше відмовитися від куріння.

Кидаємо курити за один день: чи достатньо буде лише вольового зусилля?

Місяць тому співробітники Центру Аллена Карра провели майстер-клас» Як кинути палити легко і з задоволенням за один день » в одній нафтовій компанії. Захід вийшов цікавим, люди відчули захват від отриманої інформації та подякували фахівцям центру. Тільки пізніше виникла невелика проблема: керівництво компанії не повірило в те, що можливо кинути палити за один день.

Чому так складно повірити, що кинути палити за такий короткий термін самому можливо? Адже це довели мільйони людей! На це є одна причина: люди, які багато разів намагалися самостійно кинути палити і зазнавали поразки, переконалися на власному досвіді, що це важко. У це повірили навіть ті, хто не курили. Некурящі стали свідками болісних спроб тих, хто намагався кинути палити самостійно.

Міф про те, що це дуже складно, підтримується і офіційною медициною, яка твердить, що відвикання від сигарет — болісний процес, тому ні в якому разі не можна кидати різко.

Давайте разом спробуємо розібратися, чому вважається, що кинути палити складно, а в дійсності це можливо всього за один день. Для цього важливо зрозуміти, як працює залежність і що робить процес відмови від куріння складним і болісним.

Як кинути палити за один день самому?

Не склалося.

Частина курців, які кидають палити, здатні вважати себе докою в даній справі. Ними прочитано велику кількість книг на тему «як кинути палити відразу», переглянуто величезну кількість відео, створені десятки логінів, під якими переламані списи суперечок на безлічі антікурітельних сайтів. Також обдумані були медикаментозні методи, навіть з’являлося бажання відправитися за допомогою в спеціалізований центр китайської медицини. Однак це все десь там, в бездушному Інтернеті, в теорії. До самого себе часто це абсолютно не прикладається, тому курець відправляється на кухню, заварює каву, глибокодумно затягується черговою сигареткою під оригінальний акомпанемент думки «Пора кидати курити…».

Так чому це відбувається? Основною причиною є те, що в душі, в голові людині значно важливіше сумнівне задоволення куріння, ніж комплекс потенційних бонусів, які очікують курця за останньою затягуванням. Крім того, у багатьох жива віра у вічне «пронесе». Так що ж робити? Як кинути палити за один день?

Як кинути палити назавжди самостійно за один день / Мій досвід.

У цій статті я поділюся своїм досвідом, Як я кинув палити самостійно назавжди всього за один день.

Причому, на початку хочеться уточнити, що до цього моменту я курив протягом більше десяти років. І кілька разів у мене виникало бажання кинути палити, але, на жаль це все закінчувалося невдачею.

І після того, як починалася ломка, я все одно починав це заново.

ДО РЕЧІ, пропоную вам подивитися це коротке відео, в якому я це розповідаю більш детально:

Мій брат і ще один знайомий намагалися кинути палити назавжди просто замінивши сигарету вейпом або айкосом. І начебто, в той час, коли вони курили вейп, їм дійсно не хотілося повертатися до сигарет. Але як тільки з вейпом щось траплялося, або вони забували купувати рідину для нього, ломка курця поверталася. І вони знаходили заховану про всяк випадок сигарету.

Інші мої знайомі говорили, що вони зможуть кинути палити, якщо почнуть поступово зменшувати дозу. Типу, якщо вони будуть викурювати всього п’ять сигарет в день, то ломка поступово пройде і їм буде так просто.

Але ні в одного мого знайомого не вийшло так позбутися некатинової залежності.

Ми з Вами тепер бачимо, що поступове кидання і заміна сигарети чимось іншим Вам не змиє допомогти. Немає простих і» безстраждальних » способів.

Паніка-найкоротший шлях до програшу.

Не варто влаштовувати собі галасливих уявлень з заламуванням рук і голосінням про власне безвілля, не здатності відмовитися від куріння та інше. З першого разу у людини не завжди виходять навіть стандартні фізіологічні дії, а що говорити про сформовану роками свідомої звичкою. Вирішуючи, кидати курити різко або поступово, спочатку варто твердо визначитися з реальністю відмови від залежністю.

Замість проведення часу в самоненависті, самознищенні або плаксиво-сердитого запитання «Чому ж не виходить кинути?»варто просто розслабитися. Ну не вийшло відмовитися За день від куріння. В руках виявилася сигарета. Буває. З багатьма. Викиньте її і починайте не курити знову. Варто зробити вигляд, що цієї сигарети, яка стала причиною зриву плану кидання. Не забувайте, навіть зрив-це певний досвід. Часто грандіозний досвід.

Чи можливо кинути після 50 років стажу.

Виділяти якусь конкретну методику важко.

чи можна відразу кинути палити

Успіх в може гарантувати тільки величезне бажання людини, який 50 років повторював одне і теж, його відсутність не зможе компенсувати ніяка методика або ліки. Так як відсутність бажання, і відмова, навіть на невеликий термін може привести до поганих наслідків.

Відмова від куріння в літньому віці, після п’ятдесяти років куріння, може погано позначитися на імунітеті людини. Може розвинутися важкий психічний розлад на тлі нестачі в організмі нікотину і відмови від тривалої звички.

Деякі фахівці відзначають, що на смороду відмови від куріння може розвинутися онкологічне захворювання легенів. Перед таким відповідальним кроком необхідно проконсультуватися у фахівця. Він зможе оцінити наслідки і визначити, чи перевищують позитивний ефект від можливої шкоди.

Якщо ви не маєте протипоказань до відмови від сигарет і маєте величезне бажання і силу волі, у вас все вийде. У перший місяць після перемоги над нікотиновою залежністю ви відчуєте прилив сил.

Після періоду інтенсивного кашлю, пов’язаного з виведенням накопичених смол в легенях, значно знизиться рівень задишки. Нормалізується артеріальний тиск, з’явиться апетит, значно знизиться ймовірність розвитку онкологічних захворювань. Відзначається значне поліпшення чутливості смакових рецепторів і багато інших позитивних зрушень в організмі.

Нічого крім правди.

З собою необхідно бути гранично чесним (що частенько неймовірно складно). Коли викурена була випадково єдина сигарета за 10-15 днів, після чого більше повернень до звички не було – це лише зрив. А подібний зрив-далеко не рецидив. Однак коли робиться вигляд, що третя сигарета за день – випадкова, неважливо скільки до цього людина не курив, вважати це зривом неправильно. Просто курець знову повернувся до власної згубної звички і тепер починати все доведеться спочатку.

Допомога в домашніх умовах.

Доказів ефективності або марності народних засобів немає, тому варто вивчити відомі.

Стверджують, що вимочена сигарета в коров’ячому молоці, викурена людиною, відіб’є будь-яке бажання людини покурити до кінця його життя. Це пов’язано з огидним смаком диму після виконаної процедури.

Діє цей спосіб, якщо людина не знає про незвичайний склад. Є інші методи, з розведенням тютюну різними добавками.

Ефективними серед народних засобів вважається прийом різних настоянок і відварів. Для цього використовуються компоненти-від звичайного вівса, до листя евкаліпта.

Деякі вважають за краще замінювати куріння-цукерками або насінням. Їсти їх тоді, коли з’являється бажання покурити.

Дієвість цього способу низька, і іноді навіть шкідлива. Багато солодких льодяників погано впливає на зуби.

Кожен із способів може бути ефективним або іншого курця, головне підібрати метод в залежності від особливостей людини.

Шукайте і озаряйтесь.

Відмовляються від куріння все по-різному. Деякі раптом прокидаються або приходять з роботи, маючи чітке розуміння, що курити їм більше не потрібно. Інші складно і довго підбирають, комбінують різноманітні методи. Причину подібного пояснити ніхто не може. Потрібно просто прийняти цей факт в якості даної нам реальності, а також шукати те, що точно відгукнеться конкретній людині чітким бажанням більше не курити. Потрібно пам’ятати, що бажати можуть багато, проте реально роблять далеко не всі.

Харчування і питво.

Багато курців пояснюють своє небажання відмовитися від сигарет боязню поправитися. Навряд чи це можна назвати гідним аргументом. Вихід з цієї ситуації найпростіший-дробове харчування. Таким чином вирішується відразу кілька проблем:

можна їсти, не переїдаючи; не виникає сильного почуття голоду; процес жування допомагає боротися з періодичними накатами бажання закурити.

Людям, які кидають палити, радять вживати більше рідини. Однак і з такою методикою важливо не переборщити. Справа в тому, що рідина включає в себе не тільки власне воду, але і супи, соки, кава і т.д., які людина і так вживає протягом дня. Слід пам’ятати, що надлишок води в організмі так само шкідливий, як і її недолік. Фільтрована вода-далеко не найкращий варіант. Часто виникає спрага-свідчення нестачі в організмі натрію і калію. Кидає палити також важливо проводити і своєрідну дезінтоксикацію організму, насичувати його вітамінами і мікроелементами. Тому краще вживати хороший домашній несолодкий компот, морс або пити неміцний чай з лимоном, останній можна замінити на різні фіточаї.

Базіка – знахідка для вирішив кинути.

Вирішуючи як кинути палити за один день, і здійснюючи вирішене – виходьте в мережу. Потрібно обов’язково розповісти про цей крок друзям в соціальних мережах. Багато з них можуть надати реальну підтримку, коментуючи позитивними відгуками це рішення. І сповнений рішучістю, відмінно поєднується з міццю власного духу, людина злітає на крилах громадського підбадьорення. Маючи таку підтримку, він може не курити досить довго.

Коли з’являється бажання затягнутися сигаретою, варто повернутися до того статусу або посту, перечитати побажання, згадати рішучість в бажанні відмовитися від згубної звички. І не курити. А в разі зриву-без прикрас, виправдань чесно розповісти передплатникам і друзям в соціальній мережі. Буде соромно? Звичайно. Зате в наступний раз кидає курити людині буде значно простіше, незважаючи на вже скептичне ставлення до цього його друзів. Адже з’явиться значно більше бажання довести іншим і собі, що ви здатні відмовитися від сигарет.

Переваги відмови від куріння за один день за методом Аллена Карра.

Метод Аллена Карра став популярним в 50 країнах. Завдяки йому кинули палити понад 30 мільйонів чоловік, у тому числі таких знаменитих, як Ольга Шелест, Ештон Кутчер, Річард Бренсон. Причина популярності одна: він прекрасно працює. Метод Аллена Карра без таблеток і побічних ефектів (на зразок набору ваги) допомагає людині позбутися від необхідності і бажання продовжувати курити. Робота з підготовленими терапевтами в центрі Аллена Карра дає максимальний ефект, де відсоток успіху становить більше 90 {094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} протягом трьох місяців.

Цей метод не акцентує увагу на негативних аспектах куріння, адже палять знають про них! Під час шестигодинного курсу увага слухачів концентрується тільки на тому, чому людина продовжує палити і як ці причини усунути.

На курсі «Легкий спосіб кинути палити» ми використовуємо просту і зрозумілу мову, щоб пояснити складні питання. Завдяки цьому вже через 6 годин учасники мріють про те, щоб швидше викурити останню сигарету!

Можливо Вас також зацікавлять наступні матеріали:

5 звичок успішних людей Олександр Фомін: «як я кинув палити» боротьба з курінням в Росії.

Хочете кинути палити легко?

Відвідайте розділ з безкоштовними матеріалами.

Кинь курити за 1 день.

Виберіть зручну дату курсу » Легкий спосіб кинути палити»

Записатися на курс.

Я наберу вагу!

Досить багато на питання, що буде якщо різко кинути палити, відповідають, що обов’язково з’явиться зайва вага. Ну так варто підтримати дизайнерів і легку промисловість, оновивши власний гардероб. Однак це жарт. Сьогодні кинути палити, не поправившись, цілком реально.

Для кожного курця ситуація відмови від залежності є стресовою. Невпевненість, страх, розчарування від невдачі, туга, біль, безліч інших емоцій супроводжують сам процес кидання. Дані емоції активно виснажують організм на психоемоційному і фізичному рівні. Діяльно боротися з виснаженням наявного психологічного запасу міцності можливо декількома шляхами, проте переважна більшість вибирають найбільш простий. Це їжа.

З дитячих років жування пов’язано у представника людського виду із задоволенням величезної кількості потреб — від самих базових до вищих (тісний контакт з мамою, знаходження на руках). Кожен прийом їжі викликає певні гормональні зміни, включаючи приплив до шлунку крові з одночасним відтоком її від мозку. Відповідно, людина менше думає, менше нервує.

Варто усвідомити це, щоб підібрати ефективний метод боротися з з’являється бажанням заїсти емоції. Відповідно, можна кинути палити за один день і не поправитися. ДО РЕЧІ, метод активного пошуку заміщають занять вважається ефективним як спосіб боротьби з проявляються накатами.

Як я курив 10 років і кинув.

Я вже писав вище, що курив протягом більше десяти років. При цьому я займався музикою. А як ви розумієте, творчий процес дуже емоційний. Тому за один день у мене йшло дві пачки сигарет. І це реально багато.

Спочатку я хотів кинути палити. прочитавши книгу Аллієна Кара «Легкий спосіб кинути палити», але вона не дала абсолютно нічого.

Неможливо кинути палити, якщо впливати на свою звичку ззовні. Наприклад, книгою або коли дружина (чоловік) пиляє.

І ось відповідь на питання — ви реально самі повинні захотіти кинути палити. Це повинно виходити зсередини.

Я зміг кинути палити тільки тоді, коли сам прийняв рішення. Так, це було непросто. Наступний цілий день мені дуже хотілося зробити хоч одну затяжечку. Але я поставив собі за мету і розумів, що якщо я зламаюся і затягнути хоч один раз, то всі мої муки підуть нанівець.

Приблизно тиждень я нікуди (крім роботи) не ходив. Я всіх ненавидів і ні з ким не хотів спілкуватися.

Але у мене для Вас є хороша новина-найсильніші муки і ломки ви будете відчувати всього днів п’ять. Цей час потрібно просто пережити. Так, потім приблизно протягом року при вигляді сигарети буде хотітися затягнутися один разик. Але не більше того.

І ось десь через рік повністю проходить бажання курити. Я навіть скажу більше — при вигляді і запаху сигарети, все це буде викликати у Вас огиду. Тому що це дійсно неприємно.

Адже згадайте як ви починали курити. ви ж кашляли? Це було неприємно? Але, швидше за все, ви думали, що це круто. У мене було так. А потім ти все ж втягуєшся і тобі подобається процес. Але нічого хорошого в цьому немає. Це залежність. І більшою мірою вона психологічна.

А психологічну залежність ви зможете перебороти тільки самі.

чи можна відразу кинути палити

Я зміг-зможете І ви!

Схожі теми:

Компанія Armelle-бізнес, переваги та реєстрація як заводити корисні знайомства-нетворкінг … про мережевий маркетинг-міфи і реальність що мені дав мережевий маркетинг. Що він дасть тобі як заробляти гроші без Інтернету мамі в … проблеми мережевого маркетингу в Росії. З чим ви…

Приєднуйся до мене в соціальних мережах!

Пост прочитали 83.

Я так нервую!

Відповідно, не нервуйте. Нічого трагічного, за великим рахунком, не відбувається. Адже особистість людини не ламається, також не порушуються життєво важливі або соціальні потреби.

Наприклад, чи сильно нервувала людина, коли з прилавків прибрали улюблений італійський сир? Звичайно, багато засмутилися, проте обійшлися ж. І з голоду ніхто не помер. Жоден з любителів сиру не розучився танцювати, дивитися заходи сонця, радіти хорошій музиці або шуму листя. У світі неймовірна кількість можливостей зняти наявний психологічний тиск, викликати у себе легку швидкоплинну посмішку, оригінальне відчуття щастя або радості. Навіщо ж заздалегідь планувати отримання неврозу від бажаної відмови від згубної звички? Кожна людина, безсумнівно, сповнений парадоксів, бажаючи кинути палити за один день і налаштовуючи себе на негатив.

Навіщо кидати курити?

Процес куріння, нікотин здатні буквально вбудовуватися в людську фізіологію, тому в організмі курців відбувається велика кількість досить неприємних змін. Однак вирішивши, як кинути палити за один день, і виконавши дане рішення, абсолютно точно можна відразу помітити, наскільки краще колишній курець став виглядати, відчувати себе.

Коли людина відмовляється від вживання сигарет, в його організмі відбувається цілий комплекс позитивних змін. Отже, відмовитися від цієї звички варто заради:

Гарного самопочуття . Лише через пару тижнів активні фізичні навантаження більше не викликають задишки або відчуття «стискання» серця. Здорової шкіри . У багатьох органах через тиждень без вживання сигарет починає відбуватися формування нових клітин, які безпосередньо не знайомі з згубним впливом отруйного нікотину. Здійснюється активне оновлення клітин шкіри, що призводить до поліпшення кольору обличчя, стану покривів. Білосніжної посмішки . Досить 20 днів без куріння, щоб колір зубів поступово почав наближатися до природного білого відтінку, а не «радувати» всілякими переливами жовтизни. Приємного голосу . Через місяць можна забути про хрипах і сиплості, тому як тканини голосових зв’язок, горла перестали страждати від негативного впливу тютюнового диму. Красивих, сильних волосся . Після відмови токсичні складові сигаретного диму не роблять більше згубного впливу на наявні в шкірі голови судини. Тому підвищене випадання волосся припиняється, а швидкість росту помітно збільшується. Міцних нігтів . На п’ятому тижні відсутності сигарет починають набувати оптимальний здоровий колір ноги, тому як здійснюється практично повна зміна нігтьової пластини на нову, що не піддавалася впливу нікотину.

Комплекс цих змін особливо помітний і важливий для представниць прекрасної статі, тому як у кожної жінки є прагнення бути здоровою, прекрасно виглядати. Тому вони вирішують кинути палити за один день і одночасно бояться перенести найсильніший стрес, набрати кілька зайвих кілограм. Сьогодні, на щастя, у даної проблеми є відмінне рішення.

Тютюнові вироби є найдоступнішим і дешевим наркотичним засобом, який можна купити в будь-якому магазині міста. Крім цього, для безлічі людей куріння перестає бути поганою звичкою, але стає таким собі щоденним ритуалом. Адже можна розслабитися в будь-якому випадку, де завгодно: по дорозі додому, біля магазину, під час очікування автобуса, перед прийомом у лікаря. Але у кожної людини настає момент, в який приходить усвідомлення того, що потрібно покінчити із згубною звичкою раз і назавжди. Деякі люди вибирають метод поступового відмови від сигарет, а деякі люди задаються питанням, як кинути палити за один день і чи можна це зробити самостійно.

Кинути палити за один день можна, якщо дотримуватися певних правил і налаштувати себе морально на те, що куріння з сьогоднішнього дня в минулому.

Овес використовується не як засіб від куріння, а як засіб, який допомагає подолати синдром відміни. Використовують овес у вигляді відвару.

Він допомагає побороти стрес, що виникає внаслідок нестачі нікотину в організмі. Овес відноситься до дієтичних продуктів, тому прийом відвару з нього допомагає швидше вивести шкідливі речовини, накопичені організмом в процесі довгого куріння.

Відвар необхідно пити 4 рази на добу, починаючи з першого дня відмови від сигарет.

Як проявляється звикання до сигарет.

У перші тижні куріння ніхто навіть не може подумати про те, що в майбутньому відмова від сигарет стане справжньою проблемою. Адже спочатку куріння-це весело, цікаво і не віщує ніякої психологічної та фізіологічної залежності.

Приблизно через 3-6 місяців організм звикає до надходження нікотину в кров і з цього моменту з’являються перші тривожні дзвіночки: жовтизна зубів, неприємний запах з рота, шкіра набуває сірого відтінку, речі і волосся пахнуть димом. І це тільки лише трохи тих негативних наслідків, які проявляються від сигаретної залежності. Далі отруєння організму тютюновим димом призводить до того, що у людини з’являються серцеві захворювання, сильний кашель, проблеми з тиском та інші проблеми зі здоров’ям.

Позбавляємося від залежності за допомогою звичайної соди.

Відмова про куріння за допомогою харчової соди відноситься до народних методів. Багато позитивно відгукуються про цей спосіб, але, як і в інших випадках, звичайної соди недостатньо, головною умовою є бажання людини кинути.

Дія соди направлено на появу у курця почуття відрази до тютюнового диму. Потрібно просочити сигарети содовим розчином.

Просочені сигарети необхідно висушити і викурити, докурити її до кінця неможливо.

Головне, не курити звичайні сигарети, при кожному бажанні покурити, потрібно вибирати тільки ті, що просякнуті содою.

Інший спосіб полягає в тому, щоб при появі бажанні покурити, необхідно покласти на кінчик язика щіпку соди. Як стверджують люди, які перевірили цей спосіб, бажання закурити пропадає через одну хвилину. Головне не нашкодити шлунку великою кількістю соди.

Третій спосіб полягає в створенні курильної суміші з соди, золи і пташиного пуху. Таку суміш, просочену содовим розчином і висушену, необхідно викурити. Вона волає немислиму огиду до сигарет, якщо вдається зробити хоча б кілька затяжок, небагатьом це виходить.

Як кинути палити за 3 дні.

Деякі курці вважають, що кинути палити за 1, 2 або 3 дні практично неможливо. Виправдовуючи себе тим, що організм не зможе так швидко відвикнути від сигарет. Це правда? Звичайно, ні! Можна погодитися з тим, що нікотин вбудовується в усі процеси життєдіяльності організму, але варто відзначити, що чим швидше ви відмовитеся від куріння, тим швидше ваш організм починає відновлювальний процес.

Щоб кинути палити за три дні вам знадобиться Підготовка до відмови від куріння. Для початку прийміть той факт, що куріння вбиває, і чим швидше ви налаштуєтеся до боротьби за здоровий спосіб життя, тим швидше ви відмовитеся від шкідливої звички.

Налаштуйте себе морально на здоровий спосіб життя, прийміть той факт, що буде дуже складно, але ви впораєтеся.

На першому етапі розробіть карту «мотивації»:

Візьміть чистий аркуш паперу і розділіть його на дві колонки; в першу колонку виписуйте всі негативні наслідки від куріння (запах з рота, жовтизна зубів і т.д.); у другій колонці запишіть все хороше, що Ви отримаєте за час відмови від сигарет (відновиться природна білизна зубів, очищаються легені, шкіра набуває приємний і здоровий колір, і інші позитивні моменти); повісьте список на чільне місце; кожен раз, як руки будуть тягнутися за сигаретами, повертайтеся до Вашого списку і зважуйте всі «ЗА» і «проти» куріння.

Кидати палити треба відразу і за один день!

Наркотична залежність включає 2 аспекти: фізичний (коли тіло відвикає від наркотику) і психологічний (думки, емоції, поведінка, асоціації).

Нікотин-швидкий наркотик, який руйнується і виводиться з організму вже на третій день. А відвикання від нього не створює фізичного болю. Щоранку палить не відчуває болю, як не відчуває і «ломки», коли летить в літаку. Ви, можливо, знаєте людей, які курять іноді. Але чому вони не скаржаться на фізичні ломки? Тому що їх немає!

Труднощі відмови від куріння створює психологічний аспект. А те, що відчувають і думають люди про куріння, — їх ставлення до сигарети: за довгі роки вона стала другом, нагородою і частуванням. Вона допомагає відпочити з чашкою кави або келихом вина, що, на думку любителів сигарет, знімає стрес в складні хвилини життя. Звичайно, люди знають про ризики та небезпеки куріння, але це не допомагає кинути палити. Тому що ризики і можливі діагнози — віддалена перспектива, а до того моменту палять сподіваються кинути.

Важливо: причина страждань тих, хто кидає, — не фізична «ломка», а незадоволеність, почуття позбавлення, неможливість покурити. Люди, які кидають палити на місяць, дев’ять місяців або 10 років, а потім закурюють знову, — доказ цього. У списку хвороб ВООЗ код нікотинової залежності починається з літери F, яка відносить хворобу до розряду психологічних. Відповідно, вирішувати проблему потрібно виключно на психологічному рівні.

Кидати палити треба відразу!

Як кинути палити за 2 дні.

На першому етапі проводилася психологічна підготовка до кроку № 2.

Психологічна і фізіологічна залежність дуже яскраво проявляється в перші дні без нікотину. На другому етапі слід посилити правила «скасування» від сигарет. Для того, щоб зрозуміти який жахливий шкоди завдають сигарети організму і що відбувається з ним всередині можна провести експеримент.

Для цього зберіть недопалки в банку або в іншу будь-яку глибоку ємність і додайте в неї воду. Той запах, який буде виходити з ємності з сигаретами це приблизно те, що діється в ваших легенях при контакті слизових з тютюновим димом. Саме тому у всіх курців неприємний запах з рота.

Методи позбавлення.

чи можна відразу кинути палити

Як кинути палити за один день? Досить складно, але можна! Найскладнішим періодом без сигарет вважаються першу добу. Важливо впоратися зі спокусою і не піддатися сильному бажанню курити. Часовий інтервал, протягом якого так і хочеться взяти в руки сигарету, рекомендується присвячувати улюбленому заняттю (читання або комп’ютерній грі).

Хоч якось полегшити процес, можна:

за допомогою вживання медичних або гомеопатичних препаратів; шляхом заміни чимось монотонного процесу куріння (так, можна вдатися до простого народного способу: хочеш курити-їж насіння); скориставшись яким – небудь альтернативним методом: гіпнозом, дихальною гімнастикою.

Як кинути палити за 1 день.

Для того, щоб кинути палити за один день, слід поставитися до процесу відмови від сигарет дуже строго і не дозволяти собі хвилинні слабкості.

Для того, щоб пережити найскладніші моменти потрібно слідувати попереднім двом крокам, а також деяким правилам:

Не затягуйте процес відмови на тривалий час, якщо ваше бажання відмовитися від нікотинової залежності, то відмовляйтеся різко і без жалості до себе. Якщо ви прийшли до того, що потрібно викреслити тютюн з життя, то дуже важливо викреслити всі ті речі, які можуть нагадувати вам про сигарети: сірники, попільничка, пачку з сигаретами та інші речі. Не купуйте сигарети, ні під яким приводом, обходьте стороною сигаретні кіоски. Спробуйте налаштувати свої думки таким чином, що при покупці сигарет ви віддаєте свої гроші за папір і листя, які вас вбивають. Вдумайтеся тільки: папір і листя! Які вбивають ваше здоров’я і» грабують » вас на гроші. Постарайтеся перші дні або тижні не пити каву. У тому випадку, якщо від кави відмовитися важко, спробуйте замінити його натуральним напоєм, наприклад, цикорій. Це буде ще одним нагадуванням про те, що ви ведете здоровий спосіб життя. Не намагайтеся заховати вдома пачку сигарет на чорний день. Якщо вам морально буде легше в тому випадку, коли вдома є пачка сигарет, спробуйте купити найдешевші і противний вид тютюну. Навряд чи вам сподобається цей жахливий аромат дешевого і шкідливого тютюну. Щоб кинути палити за один день, вам слід замінити сигарету чимось більш корисним: насіння, горішки, ягоди і т.п. додайте в кожен день кілька занять спортом. Можна займатися вранці зарядкою протягом 5-10 хвилин, вдень і ввечері повторити вправи. Це можуть бути звичайні присідання або стрибки на місці. Придбайте абонемент на тренування, не шкодуйте гроші на здоров’я, але шкодуйте гроші на тютюн. Спробуйте не замінювати сигарети іншими низько містять нікотиновими пластирами, сигаретами, таблетками. У даних препаратах міститься нікотин в мінімальних пропорціях, але цей нікотин є синтетичним (штучним). Такий вид нікотину набагато сильніше впливає на нервову систему і більш активно руйнує внутрішні органи так, як містить хімічні речовини. Синтетичний нікотин може привести до інтоксикації організму, що в свою чергу може привести до негативних наслідків. Курцям слід випивати більше рідини. Вода добре очищає організм від шкідливих речовин. Після скасування від сигарет постарайтеся наповнити свій організм вітамінами і мінералами. Для цього пройдіть курс вітамінотерапії. Для того, щоб не поправитися їжте свіжі овочі і фрукти. Внесіть в свій раціон куряче філе і рибу. Під час відмови від нікотинової залежності намагайтеся частіше спілкуватися з друзями, попросіть ваших близьких і знайомих підтримати вас в боротьбі зі шкідливою звичкою. Якщо різка відміна від сигарет викликає у вас психологічне напруження, ви завжди можете звернутися до спеціалізованого лікаря за моральною підтримкою, а також з проханням допомогти вам виявити основну причину психологічної прихильності до сигарет. До таких лікарів відносяться: психотерапевт, психолог, психіатр. Консультація у лікаря нічому вас не зобов’язує, але допоможе змінити ваше життя на краще. Якщо у вас проявляються гострі симптоми відміни: прискорене серцебиття, сплеск адреналіну, підвищений тиск, сильний кашель, хронічні хвороби, запаморочення, нудота, проблеми з травною системою – зверніться до лікаря.

Можна відмовитися від сигарет за 1 день, для цього слід взяти всю волю в кулак і поставити собі за мету позбутися залежності. Вже через кілька тижнів тяга до сигарет знизиться і знову будете дихати на повні груди. Варто тільки почати і все у вас вийде!

Тютюнопаління — не стільки фізична, скільки психологічна залежність. Саме тому позбутися від неї складно. Потрібно побороти себе, чітко сформулювати цілі і знайти стійку мотивацію. Щоб швидко кинути палити і при цьому не відчувати муки, які викликані синдромом відміни, можна скористатися народними методами, порадами психологів і лікарськими засобами.

Замінюємо сигарети вейпом.

Як було зазначено вище, вейп-це Електронна сигарета. На відміну від звичайних, людина вдихає не дим, а пар. Щодо ефективності цього методу існують суперечки, до їх пір не вивчена безпека вейпа. Варто дотримуватися правила.

Чи можна використовуючи вейп позбутися від сигарет?

Відповідь фахівців-так, але краще розробити поетапний план. По-перше, необхідно перейти від звичайних до вейпу, що містить нікотин, це дозволить відвикнути від смаку тютюну і побороти звичку вдихання диму.

Наступний етап-перехід на безнікотинові рідини. Це дозволить при тязі до сигарет імітувати процес куріння, без наповнення організму нікотином.

— повна відмова від вейпа. Так як рідина, яка використовується в електронках, містить багато хімічних сполук, які після довгого надходження в організм викликають безповоротні зміни, аж до розвитку онкологічних захворювань.

Потрібно купувати якісний вейп і рідина. Електронні сигарети не підлягають сертифікації, тому дешеві вейпи будуть виготовлені з токсичних матеріалів, які при нагріванні виділяють шкідливі речовини.

Ж ситуація з рідинами, дешеві неякісні суміші можуть мати в складі багато шкідливих речовин.

Рекомендації наркологів, як відмовитися від сигарет за один день.

Самостійно впоратися з згубною звичної складно, але існує ряд рекомендацій, які допоможуть в цьому:

Слід виключити з раціону каву. Ранковий прийом цього напою за сигареткою обов’язково призведе до зриву. Замість кави краще пити зелений чай або фруктовий сік; кидати потрібно різко, в ту ж секунду, коли було прийнято залишкове рішення. Потрібно різко прибрати цигарки з життя, а все, що з ними пов’язано, викинути. На наступну добу тяга до тютюну істотно знизиться. На цьому етапі залишиться тільки психологічний фактор, з яким доведеться поборотися; якщо хочеться закурити, треба з’їсти яблуко, цукерку або пожувати жуйку. Також рекомендовано випити якусь рідину, тільки не пиво або каву. У крайніх ситуаціях треба потримати в роті зубочистку або відволіктися на що-небудь; важливо уникати ситуацій, пов’язаних з курінням. Лікарі радять обмежити походи з колегами на перерву, після робочого дня відразу йти додому, а не в клуб. На автобусній зупинці треба стояти на іншому місці, подалі від скупчення людей; необхідно повідомити друзям і рідним про прийняте рішення; бажано розпрощатися з усіма речами, які нагадують про згубну звичку. Викинути сувенірні мундштуки, попільнички і т. д.; потрібно відмовитися від покупки сигарет і не носити з собою сірники або запальнички; щоб було легше, важливо зайняти себе фізичними навантаженнями. Але в перші дні не можна перепрацьовувати. Хороше рішення-купити розслабляючий тренажер або бігову доріжку. Інтенсивність занять збільшується поступово; рекомендується підрахувати, скільки грошей йде на сигарети. Краще відкласти ці кошти і придбайте щось корисне, наприклад абонемент в спортзал.

Ці прості правила допоможуть кинути палити за один день. Їх обов’язково потрібно виконувати для помітного ефекту. Також медики рекомендують на наступний день після останньої викуреної сигарети почати процес очищення організму. Щоб тютюнові отрути вийшли швидше, дотримуються такі поради:

Регулювання параметрів повітря будинку-вологість повинна бути не менше 50{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c}, а температура – не більше 22 градусів. Така атмосфера полегшує виведення мокротиння з дихальних шляхів;

Кидає палити повинен випивати до 2 літрів очищеної води в день. Сюди також входить зелений чай і соки, які активізують виведення шлаків і токсинів; для зняття запалення в ротовій порожнині рекомендується полоскати рот розчином соди (1 ч.л. на склянку води).

Підготовчий етап.

Багато колишні курці радять перед настанням 1 дня без сигарет зробити ряд підготовчих дій. Серед практичних порад слід виділити такі:

Розробка мотиваційної карти. Курець повинен виписати або надрукувати на великому аркуші паперу всі мінуси цієї згубної звички і повісити цей список на видному місці. Недопалки можна покласти в скляну банку з водою. Огидно пахне темна рідина мимоволі змусить задуматися про свої легені. Жінкам радять кидати палити після закінчення місячних. Період відмови від куріння не повинен бути пов’язаний зі стресогенними факторами, щоб рука сама не тягнулася за сигаретою.

Для цих цілей слід закінчити всі важливі справи на роботі або вдома, а краще взяти вихідні або відпустку на кілька днів, щоб був час на себе і свої улюблені справи. Це дуже важливо, оскільки протягом першого дня без сигарет доведеться постійно перемикати свою увагу. Тут і знадобляться улюблені заняття. Зазвичай пік бажання закурити присутній від 5 до 10 хвилин, а потім трохи йде на спад.

Це не більше ніж психологічна залежність. Можна почати читати цікаву книгу, трохи пограти в комп’ютерну гру, подивитися цікавий ролик, в’язати, вишивати, клеїти і т.п., щоб чимось зайняти свої руки і голову.

Монотонна процедура куріння і її фізіологічна складова можуть бути заміщені вживанням насіння, льодяників, свіжих овочів і фруктів по сезону. Коли рот наповнюється слиною, краще в нього покласти щось корисне або не таке шкідливе, як сигарета.

Існує і цілий ряд гомеопатичних і антинікотинових препаратів, які значно полегшують процес відмови від куріння. Прийом даних коштів найкраще проводити після консультації з лікарем, оскільки деякі з них мають ряд протипоказань.

Як правильно кидати курити за один день.

Перша доба без цигарок найскладніша. Кожні 10 хвилин буде тягнути до сигарет. Справитися з цим бажанням допоможуть цукерки, насіння, різні гомеопатичні та медичні засоби. Добре відволікає улюблену справу або хобі. Важливо правильно підібрати той самий день, коли згубна звичка піде назавжди.

Відразу після пробудження курити не можна. Нехай остання сигарета буде викурена через кілька годин. Потім необхідно прибрати з очей попільничку, запальничку і т.д. ніяких сигарет про запас, так як вони будуть продовжувати спокушати. Як тільки з’явилося бажання закурити, треба скористатися народними методами, випити склянку води і подихати свіжим повітрям. Рекомендується почати займатися спортом, але спочатку бажані виключно нескладні вправи.

Важливо правильно харчуватися. Для кидають курити розроблений спеціальний раціон. Наркологи радять регулярно їсти, але не передати. Необхідно збільшити кількість випивається рідини. Бажано побільше пити домашніх компотів, морсу або фіточаю з лимоном.

Крім того, треба наситити організм корисними речовинами. Для цієї мети купуються полівітаміни.

У перші 2-3 дні після кожного прийому їжі п’ють кефір і молоко, так як вони притупляють тягу до цигарок. Краще відмовитися на час від фаст-фуду, копчених продуктів і консервів. Щоб відволіктися від бажання закурити, їдять сухарі з Бородинського хліба. Досить 5 штучок в день. Рекомендується вживати сир і в’ялену яловичину. Через тиждень або два у колишнього курця покращаться смакові відчуття, їжа стане приємніше.

Традиційні і нетрадиційні способи боротьби із згубною звичкою.

Сьогодні існує багато методів термінової боротьби з тютюнопалінням. Деякі ефективні, інші не дуже. Зазвичай це залежить від конкретної людини, тому бажано перед відмовою від цигарок проконсультуватися з лікарем.

Умовно всі способи боротьби зі шкідливою звичкою можна поділити на шість груп:

Медикаменты . Сюди відносяться антидепресанти і замісні засоби, що підтримують баланс нікотину в організмі, зменшуючи прояви синдрому відміни. Деякі препарати містять в собі аналоги цієї речовини, що діють на організм шляхом блокування певних рецепторів. Їх випускають в різних формах: драже, пластирі, жуйки, інгалятори. Існує спеціальна вакцина, що включає в себе антитіла, що зв’язують молекули нікотину ,і вони не проникають до рецепторів мозку; вейпи. Виробники електронних сигарет запевняють, що вони повністю нешкідливі, так як не виділяють диму. Шкода вейпів досі не вивчений, як і їх результативність при відмові від тютюну, тому сказати точно, допоможуть вони чи ні, складно. Багато успішно кидають курити завдяки електронним пристроям, але набувають натомість нову звичку;

Гіпноз. Під час роботи з гіпнотерапевтом людині вселяється, що у нього немає сигаретної залежності. Таким методом руйнується психофізичний зв’язок курця з цигарками. Завдяки гіпнозу легше переноситься відмова від курива, але діє він не на всіх. Кодування таким чином заборонена в деяких країнах, тому що вона іноді небезпечна; Фітосигарети . Трав’яні цигарки схожі зі звичайними, але їх склад не містить нікотину. Дим також не включає важкі метали та смоли. Однак деякі медики впевнені, що фітосигарети викликають рак і алергічну реакцію; авторські методики . Сьогодні дуже популярна методика Аллена Карра. Її принцип описаний в книзі»Легкий спосіб кинути палити». Ця людина була психотерапевтом і змогла розробити простий спосіб відмови від сигарет. Книга впливає на підсвідомість. Методика ефективна, якщо самостійно вирішити позбутися шкідливої звички і мати хорошу силу волі; голковколювання . Голки впливають на скупчення нервових волокон в певних місцях, що призводить до зниження потягу до нікотину. Перший ефект помітний після 10 сеансів.

Народна медицина в боротьбі з курінням.

Якщо людина вирішила відмовитися від шкідливої звички миттєво, неважливо за 2 хвилини або за 30 хвилин, відступати від своєї мети не можна. Основне завдання-будь-якими шляхами не закурити, навіть якщо сильно хочеться. Справитися з тягою до тютюну і викликати огиду до нього допоможуть деякі народні рецепти. Їх багато, але нижче представлені найбільш ефективні:

Сода . Дідівські методи, засновані використанні гідрокарбонату натрію, багатьом допомогли в боротьбі з тютюновою залежністю. Потрібно просочити сигарети содовим розчином, підсушити їх і покурити. Також можна при сильному бажанні затягнутися димом покласти трохи речовини на кінчик язика. Потяг до курева зникне через хвилину;

Вівса . Настій допоможе усунути неприємну симптоматику відміни нікотину, побороти стрес, вивести токсичні речовини з організму. Для приготування ліків потрібно взяти зелений овес, залити його спиртом в співвідношенні 1:10, настояти пару годин, процідити і пити по 20 крапельок, коли захочеться курити; Горець . Відваром полощуть рот, якщо рука тягнеться за черговою сигаретою. Для його приготування треба взяти корінь рослини, подрібнити, залити 1 склянкою окропу і залишити на вогні на 2-3 хвилини. Відвар настоюють 1 годину і полощуть їм рот, при виникненні бажання покурити. Незабаром повинен виробитися блювотний рефлекс на запах і смак тютюнового диму; Евкаліпт . Усуває болісні симптоми синдрому відміни. Засіб готують так: 1 ст.л. листя рослини заливається 1 склянкою окропу і настоюється протягом години. Відвар проціджують, додають в нього мед і гліцерин. Приймають від 7 разів на добу по кілька ковтків протягом місяця; Подорожник. Сухе листя (подрібнені) хрону і подорожника потрібно змішати і жувати 3 рази на добу по 5 хвилин; аїр і черемха. При сильному бажанні закурити слід пожувати гілочки цих рослин. Смак не приємний, але він допоможе виробити огиду до сигаретного диму. Ефект очікується вже на 5-10 день.

У народній медицині багато рецептів від куріння. Використовувати їх потрібно акуратно і після консультації з лікарем. Додатково необхідно правильно харчуватися і займатися спортом. Дуже важливо, щоб людину підтримували близькі та рідні. Тільки комплексний підхід дасть істотні результати. Для заспокоєння приймаються відвари із звіробою, настоянки валеріани або пустирника. Їх можна купити в аптеці.

Як правильно кинути шкідливу звичку, розповість лікар, грунтуючись на результатах проведених досліджень, віці пацієнта, стажі куріння. Але все залежить здебільшого від самого курця. Йому потрібно зрозуміти, що залежність незабаром призведе до жахливих наслідків і навіть смерті. Інакше моментально позбутися від тяги до сигарет не вийде.

Також варто пам’ятати, що в сигаретному диму містяться речовини, що впливають на центральну нервову систему. Вони пригнічують тривогу і дарують ілюзію ейфорії. Ці компоненти також провокують виникнення смертельних патологій. Думка про це може стати головним мотиватором.

Спосіб.

За роки розвитку тютюнового бізнесу було розроблено багато способів боротьби з курінням, деякі з них більш дієві, інші менш, частина зовсім безрезультативні.

Всі способи боротьби з нікотиновою залежністю можна розділити на групи.

Лікарські засоби. До цієї групи належать препарати нікотинозаместительных властивостей і антидепресанти. До першого типу відносяться препарати, які заповнюють нестачу нікотину в результаті відмови від куріння. Деякі з цих засобів містять в складі нікотин в невеликих дозах, інші містять компоненти-аналоги нікотину, які діють шляхом блокування рецепторів, що реагують на брак нікотину в організмі. Ці кошти виробляються в різних формах. Популярними вважаються нікотинові пластирі, таблетки, інгалятори і жувальні гумки. Є нові розробки в медицині, що застосовуються у вигляді вакцини. Лікарський засіб містить антитіла, які здатні зв’язувати молекули нікотину і перешкоджати їх транспортуванню до рецепторів головного мозку. Електронні сигарети або Вейп. Близько його ефективності існують суперечки, одні стверджують про високу його ефективності, інші навпаки, висловлюють про повну безрезультативності електронок. Виробники стверджують, що їх розробки нешкідливі, на відміну від звичайних, вони не виділяють диму. Процес куріння відбувається завдяки виробленню пари з рідини. Шкода електронних сигарет на організм не вивчений, тому стверджувати, що він відсутній – не можна. Більшість курців за допомогою вейпа відмовляються від куріння тютюну, але все знаходять іншу звичку – залежність від електронок. Кодування або гіпноз. Спеціальний медичний гіпноз спрямований на навіювання пацієнтові того факту, що він не має залежності від сигарет, і спрямований на руйнування всіх психофізичних зв’язків курця з нікотином. Гіпноз допомагає перенести період відмови від сигарет без істотних наслідків. Спосіб лікування нікотинової залежності не допомагає всім, більшість людей не піддаються гіпнозу. Фітосигарети або сигарети з трав, схожі на звичайні, але курильна суміш, яка в них застосовується не містить нікотину. Дим, що випускається після куріння цих трав, не містить ніяких домішок, важких металів і канцерогенних смол. Куріння їх приємне, завдяки лісовому запаху диму. Вони набагато безпечніше класичних, все ж вони мають недоліки. Деякі фахівці відзначають, що тривале куріння фітосигарет призводить до розвитку онкологічних захворювань. Деякі компоненти курильних сумішей викликають алергічну реакцію. Голковколювання. Спосіб характерний тим, що фахівець за допомогою голок впливає на скупчення нервових волокон в точках тіла людини. Щоб досягти ефекту таким способом, проведіть близько 10 сеансів. Авторські методики. Популярною авторською методикою є методика Аллена Карра. Її принципи описані в його книзі «Легкий спосіб кинути палити». Так як Аллен Карр був психотерапевтом, вміст книги розроблено так, щоб діяти на підсвідомість читача. Методика дійсно ефективна, якщо людина сама бажає кинути палити і має достатню силу волі для цього.

Плюси і мінуси методик.

До переваг перерахованих методів позбавлення від куріння слід віднести те, що вони виключають прийом будь-яких медикаментів. Вплив спрямований на свідомість і підсвідомість, тобто на головний мозок. В результаті цього руйнується нейрофізіологічна домінанта центральної нервової системи. Всі інші Ланки залежності втрачають основу, і процес куріння витісняється зі свідомості людини.

До недоліків цих методик слід віднести той факт, що вони» працюють » тільки в тому випадку, якщо людина дійсно має сильне бажання кинути палити. Під «напором» оточуючих або «на суперечку» кинути палити за одну годину практично неможливо. Тому ми пропонуємо вам позбутися від кайданів сигаретного диму не заради когось, а виключно заради себе і свого здоров’я. Не дайте жодного шансу сигаретам встати на шляху до вашого нового життя.

Чому потрібно кинути палити.

Давно палить людина ризикує померти в молодому віці — 35-60 років. Причина таїться в порушеннях роботи судин і серця, великої ймовірності настання крововиливу в мозок, розвитку онкологічних захворювань і хвороби легенів.

Багато хто починає курити у веселій компанії, в оточенні улюблених друзів, з пляшкою пива в руках і абсолютно здоровими. Але через всього півроку починають спостерігатися характерні зміни: жовтий колір зубів і неприємний запах з рота і від одягу. Надалі курця буде виділяти невмотивований, часто задушливий і непродуктивний кашель. Потім серце, шлунок і печінку заявлять про свій хворобливий стан.

Сигарети шкодять не тільки самому курцеві, але і всім оточуючим його людям. Не варто вірити в розповіді про те, що кинути палити неможливо. Не просто можна, а дуже потрібно! Ніякої «стрес» організму не загрожує від цього, так як нікотин не бере участі ні в одному життєво необхідному процесі. Нікотин є отрутою, що вбиває людину!

Гіпноз Сюзан Хепберн.

Автором однієї з найефективніших методик по боротьбі з курінням є Сюзан Хепберн. Вона регулярно представляє публіці книги про позбавлення від різних звичок і професійно займається гіпнозом.

Автор гарантує швидке і надійне позбавлення від куріння, але тільки за однієї умови: якщо курець дійсно цього дуже сильно хоче. Ніщо і ніхто не зможе допомогти людині, якщо він сам не захоче позбутися згубної звички, що завдає значної шкоди здоров’ю.

Аутотренінг і гіпноз.

Методики, засновані на елементах гіпнозу, практикують багато наркологічні клініки, спеціалізацією яких є позбавлення людини від алкогольної та нікотинової залежності. Однак кинути палити можна і без сторонньої допомоги, наприклад, використовуючи класичне самонавіювання. Даний спосіб дозволяє переконати себе, в чому завгодно. Але подібні результати можливі тільки після тривалих, і навіть виснажливих вправ. При цьому майстри самонавіювання стверджують, що навіть одна година аутотренінгу допомагає знизити тягу до куріння.

Ця практика спрямована на регуляцію вегетативної нервової системи за рахунок сили думки. Адже саме ця система організму бере під контроль всі функції внутрішніх органів. Заняття йогою допомагають знайти гармонію зі своїм внутрішнім світом; усвідомити, наскільки «вільно дихається» без сигарет; контролювати «нікотиновий голод». Медитація і виконання асан з йоги протягом години-відмінний спосіб боротьби з курінням.

Терміни повної відмови.

Терміни повної відмови від куріння залежать від особливостей організму. Деякі повертаються до цієї згубної звички через роки після останньої викуреної сигарети.

Наслідки при повній відмові від куріння можуть бути як позитивними, так і негативними. До позитивних відносяться нормалізація обмінних процесів в організмі, поліпшення діяльності легенів і серцево-судинної системи.

До негативних наслідків відносять погіршення імунітету і ряд інших побічних ефектів.

Правильно кидаємо за 1 день.

Перша доба відмови завжди найскладніша. Інтервал виникнення потреби закурити може становити 5-10 хвилин. Справитися з непереборним бажанням підняти людині допоможуть насіння, відволікаючі заняття, наприклад, комп’ютерні ігри, а також вживання медичних препаратів і гомеопатичних засобів. Можна займатися улюбленою справою, хобі, щоб відволіктися.

Всі дії колишнього курця повинні бути спрямовані на усунення потреби в курінні. Щоб не зірватися, необхідна не тільки сила волі самого залежного, а й підтримка його рідних і близьких. Важко буде тільки в перший місяць.

Читання літератури.

Найпопулярнішим способом позбавлення від куріння швидко і безболісно є знайомство з книгою Аллена Карра. Автор методики викурював більше 100 сигарет в день, але зумів розробити такий механізм, за допомогою якого людина позбавляється від залежності раз і назавжди. Сьогодні книгу» Легкий спосіб кинути палити » можна скачати безкоштовно на багатьох ресурсах в Інтернеті. Якщо ви будете виділяти по годині в день на читання книги, то вже зовсім скоро відмовтеся від куріння. При цьому методика Аллена Карра виключає тривалі психічні вправи, що призводять до відключення власної свідомості. Автор нічого не нав’язує, навпаки, пропонує навіть викурити сигарету після закінчення читання. Однак при правильному прочитанні бажання закурити вже не виникає.

За статистикою, більше 30{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} населення, що палить нашої країни позбулися шкідливої звички саме за допомогою методики Аллена Карра. Спробуйте і ви!

Лікарські препарати.

На фармацевтичному ринку у великому асортименті представлені лікарські препарати, основна дія яких спрямована на позбавлення від куріння. Але людина повинна розуміти, що вони не є чудодійними і виявляються абсолютно марними, якщо відсутні сильне бажання і правильна мотивація.

Засоби для відмови від куріння допомагають впоратися як з фізіологічною, так і з психологічною залежністю. Перш ніж починати приймати будь-який лікарський препарат, потрібно спочатку відвідати лікаря і даний випадок не виняток. Адже неправильно підібрані медикаменти можуть привести до розвитку нового захворювання або до загострення наявного.

В лікарських препаратах проти куріння або міститься нікотин, або ні. Для курця з великим стажем (більше 5-ти років) рекомендується користуватися першими, а люди, які недавно потягнулися за сигаретою через стрес або «за компанію» — другими.

Рекомендації по боротьбі з курінням.

Чи не розтягуйте процес відвикання надовго: якщо ви вирішили остаточно зав’язати з шкідливою звичкою, то кинути палити за 1 годину цілком можливо. Просто викресліть сигарети зі свого життя, не забувши викинути і все, що нагадує про куріння, наприклад, Запальнички, попільнички, трубки, мундштуки, навіть сувенірні. Повністю відмовтеся від покупки тютюнових виробів, перестаньте їх брати з собою на роботу або на посиденьки з друзями. До речі, не зайвим буде порахувати, скільки ви заощадите, кинувши палити, а на ці гроші порадувати себе чим-небудь або зробити подарунок близькій людині. Корисно також відмовитися від вживання чаю, кави, особливо якщо на роботі співробітники звикли влаштовувати перекури під чашку ароматної рідини. Крім того, на перший час варто обмежити себе і від спілкування з курцями друзями, а краще підбити і їх зав’язати із згубною звичкою, посперечавшись, як кинути палити за 1 годину.

Не зберігайте вдома» на чорний день » пачку сигарет. Якщо все ж не можете позбутися від бажання мати резерв, то нехай це буде той сорт, який ви категорично не любите, а заховати варто в важкодоступне місце, можна ще додатково заклеїти скотчем. Якщо кинути палити за 1 годину у вас не виходить, то можете поступово скорочувати кількість сигарет, збільшувати інтервал між перекурами. Коли дуже хочеться зробити затяжку, замініть тютюнову паличку склянкою води або соку, м’ятним льодяником, жуйкою, фруктами, відверніться на щось. Швидше позбутися від нікотинової залежності допоможуть і фізичні навантаження, причому як вдома, так і в спортзалі, абонемент в який можна купити на гроші, які ви раніше витрачали на сигарети.

З чого слід почати?

Позбавлятися від куріння слід з усвідомлення того, що при викурюванні першої сигарети у людини практично не було вибору. Сучасний маркетинг, проплачена реклама в кінофільмах і комп’ютерних іграх, а також інші палять люди створюють всі умови для початку нікотинової залежності. Як правило, першу сигарету пробують по молодості, з інтересу, коли організм ще не підносить сюрпризів і курець відчуває себе спокійно, думаючи, що куріння – пустощі.

Звинувачувати себе і недостатню силу волі неправильно. Самобичування забирає залишилися сили і впевненість в собі, які так необхідні в боротьбі зі шкідливою звичкою. Краще зосередитися на цілі і не думати про те, що колись це був вибір самого курця.

Для візуалізації можна створити щоденник кидає палити, який буде мотивувати людину, а також вибрати відповідний для відмови час. Крім того, можна залишати недопалки від викурених сигарет, склавши їх в скляну банку. Видовище брудного місива, яке огидно пахне також має мотивувати на відмову від згубної звички.

Не замінюйте одну залежність іншою.

Часто буває і так, що людина зусиллям волі нарешті позбавляється від шкідливої звички, але через якийсь час знову до неї повертається. Чому так відбувається? В першу чергу, це пов’язано з тим, що значно простіше позбутися від фізичної залежності, а не психологічної. Багато хто вважає, що незалежні від сигарет, хоча це не так. Фізичний дискомфорт швидко йде, а» серцева прихильність » залишається. Буває і так, що колишній курець може надмірно пристраститися до алкоголю або почати «заїдати» утворилася порожнечу.

Саме тому якщо ви хочете зав’язати із згубною звичкою раз і назавжди, задаєте собі питання, Як кинути палити протягом години і більше ніколи не повертатися, то спочатку зрозумійте ті внутрішні механізми, які заважають вам боротися із залежністю. Сконцентруйте всю силу волі, розберіться в собі і своїх проблемах, і тоді сигарети більше ніколи не знадобляться. Не варто скорочувати і отруювати своє життя, коли від цього можна позбутися.

Правильно кидаємо за один день.

Кинути палити за один день справа складна, але можлива. Щоб відмовитися від сигарет раз і назавжди, потрібно виконати величезну роботу.

Потрібно підібрати той самий день. Для цього потрібно вирішити всі свої проблеми, відкласти всі завдання, оговтати з дому всіх своїх близьких і максимально розслабитися. Кинути потрібно негайно, причому відразу ж з пробудження не можна викурити останню сигарету, так як останньою так вона і не стане.

Якщо ви провели всю підготовчу роботу і вибрали день, потрібно поступово позбутися від усього, що вам може нагадувати про сигарети, це може бути запальничка, попільничка або ж порожня пачка. Ні в якому разі не можна залишати одну сигарету про запас, так як вона буде спокушати вас і коли-небудь це обов’язково зробить.

Важливо оточити себе некурящими людьми, які висловлять вам підтримку, і обмежити на перший час спілкування з друзями, що палять. Варто відмовитися від алкоголю і кави хоча б на кілька тижнів, так як вони є супутниками сигарет і значно пригнічують волю.

Коли у вас з’являється бажання закурити, потрібно замінити сигарету чим-небудь, багато для цього використовують льодяники або насіння. Але краще вибрати склянку звичайної води. Це відмінний замінник, який не завдасть шкоди вашому організму.

Рекомендують зайнятися спортом, так фізичні навантаження допомагають добре відволіктися. Висока інтенсивність вправ сприяє прискоренню обміну речовин, що дозволить швидше вивести речовини, накопичені за тривалий період куріння.

Дуже вагомим мотиватором в процесі відмови від сигарет за один день є фінанси. Мотивувати себе можна порахувавши суму, яку ви витрачаєте за місяць на придбання сигарет. Якщо це не допомагає, можна з друзями посперечатися на вагому суму. Об’єктом спору повинен стати ваша відмова від сигарет.

Відеотренінги.

Якщо у вас немає часу на читання книги Аллена Карра, то ви можете скористатися відео-варіантом цієї методики. У передачі розповідається про суть нікотинової залежності і доводиться, що її причиною є неусвідомлений страх. Відмова від сигарет повертає людину до його первинного стану повної свободи. Після перегляду відео «Легкий спосіб кинути палити» багато людей назавжди позбавляються від шкідливої звички. До слова, триває передача всього 60 хвилин. Це означає, що протягом години ви зможете кинути палити.

Що буде, якщо різко кинути палити? Чи можна?

Чи можна відразу кидати курити, якщо стаж куріння налічує десятиліття? Дуже часто таке питання хвилює завзятих курців, які нарешті зважилися позбутися згубної звички. У більшості випадків на дане питання можна відповісти ствердно, але при цьому потрібно враховувати не тільки стаж курця, але і його вік, і наявність хронічних захворювань.

Наслідки якщо кинути палити прямо зараз.

Багатьох залежних від нікотину дуже лякає синдром відміни, який вже відчували деякі, при попередніх спробах кинути палити. Однак варто сказати, що сам абстинентний синдром не такий страшний і небезпечний, як наслідки куріння. Тяжкість синдрому відвикання повністю залежить від організму людини, і його бажання відмовитися від тютюнової залежності.

За проведеними дослідженнями було доведено, що ті люди, які не відчували гострого бажання кинути палити, більш напружено переносили період відвикання, ніж ті, що зав’язали зі звичкою охоче. Також є певний відсоток людей, які не відчули ніяких симптомів, крім психологічного полегшення. При різкій відмові від куріння 80{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} людей відчувають такі наслідки:

Кашель-сильніший, бронхіальний, з рясною мокротою. Лякатися такого явища не варто, так як почалося активне очищення легенів. Однак відвідати пульмонолога буде не зайвим. Головні болі і запаморочення виникають через зниження тонусу судин, які викликав нікотин. У мозок почався більший приплив кисню, і тому такі симптоми є нормою. Нервозність, депресія і дратівливість — це ознаки психологічної залежності. Допомогти в даному випадку може заспокійливий чай проти куріння, будь-які заняття для рук або розуму, спорт. Безсоння або цілодобова сонливість — супроводжуються перебудовою організму, який вчиться жити без нікотину. Період такого симптому короткий, потрібно просто перечекати. Порушення шлунково-кишкового тракту виникають,в більшості випадків, при різкій відмові від нікотину. Хтось скаржиться на діарею, хтось на запори, а хтось мучиться нудотою і періодичної блювотою.

Всі ці наслідки носять короткочасний характер, і не повинні викликати серйозних порушень. Якщо абстинентний синдром проявляється занадто сильно, можна звернутися до нарколога, який пропише ноотропний препарат Пірацетам від куріння.

Як кинути палити відразу-всі » ЗА » і » проти»

Як правило, основний відсоток курців кидають палити відразу і потім більше ніколи не доторкаються до сигарети. А деяким необхідна така мотивація, як відраза від куріння, так як самостійно відмовитися від звички, що приносить короткочасне задоволення, не вдається. У рішення різко відмовитися від нікотину є свої позитивні і негативні сторони:

Позитивні ефекти:

Очищення і відновлення починається відразу, і за 2-3 місяці з організму вийдуть практично всі токсини і отрути. Нейромедіаторна система починає самостійно працювати над гормонами задоволення і радості, без допомоги тютюну. Різка відмова більш ефективний і для фізіологічної, і для психологічної сторони. Одного разу різко сказане » ні » діє краще, ніж поступова відмова. Людина переживе сильніший абстинентний синдром і більше не захоче повертатися до минулого.

Негативні ефекти:

чи можна відразу кинути палити

Різка відмова від куріння має більш сильні симптоми відміни, і є ризик зірватися. Сильніше страждає психіка людини, що може проявитися в агресії, депресії, стресі. Такі емоції не підуть на користь ні самому курцеві, ні його близьким. При різкій відмові є велика ймовірність повернення до куріння під впливом оточуючих факторів. Кидати курити різко після 55 років не рекомендується, так як можуть загостритися хронічні захворювання.

І позитивна, і негативна сторона мають свої виправдувальні фактори, про які повинен знати курець. Для того щоб підібрати максимально ефективну тактику, краще звернутися до фахівця. Наркологи і психологи визначать ступінь психологічної підготовки людини до різкої відмови від куріння і пропишуть полегшують синдром, симптоматичні препарати.

Чи можна відразу кидати курити і в яких ситуаціях?

Існує безліч ситуацій, при яких людині доводиться різко кидати курити. Причини можуть бути щасливими, як, наприклад, вагітність, або тривожними, при важких захворюваннях. Дані ситуації відносяться до категоричних факторів, при яких не може бути ніякого обхідного шляху.

Вагітність і куріння — це дві протилежні сторони життя, які не повинні перетинатися. Багато майбутніх мам не особливо замислюються про наслідки своєї слабкості і продовжують отруювати маленьке життя всередині себе. Під впливом нікотинових отрут сповільнюється внутрішньоутробний розвиток, проявляються патології і починаються передчасні пологи. Також неприйнятно куріння під час годування грудьми, так як нікотин погіршує якість молока і немовлята відмовляються від грудей.

Захворювання від куріння одні з найнебезпечніших і можуть закінчитися летальним результатом. Існує топ-10 хвороб, які виникають при курінні і є серйозною причиною, щоб кинути палити різко:

Рак легенів — у чоловіків, що палять ризик зростає в 23 рази, у жінок в 13 разів. Наражаються на небезпеку і пасивні курці, у яких ризик захворіти на рак підвищується на 30{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c}. ХОЗЛ несе смерть в 9 випадків з 10. Недуга невиліковний, і продовжити життя можна тільки медикаментозною терапією. Інсульт при курінні виникає в 2 рази частіше. Аневризма аорти часто діагностується у чоловіків з великим стажем куріння. Орофарингеальний рак розвивається в порожнині рота і гортані. Рак може вразити губи, ясна, внутрішню поверхню щік. Рак стравоходу виникає у тих, хто курить більше пачки сигарет за день. Катаракта часто супроводжує курців. Починається захворювання з помутніння кришталика ока і зниження зору. Цукровий діабет виникає у 30{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} курців зі стажем. Ревматоїдний артрит розвивається після 15 років безперервного куріння. Недуга супроводжується сильними болями і деформацією суглобів. Еректильна дисфункція розвивається у кожного чоловіка, який курить більше пачки за добу. У курців зі стажем дана проблема підвищується на 60{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c}.

Крім цих основних ситуацій, при яких потрібно різко кинути палити є й інші, менш радикальні, але теж важливі. Так наприклад, багато жінок з часом кидають курити, так як виявляють раннє старіння, сірий відтінок обличчя, нові зморшки. Певний відсоток курців нарешті бере себе в руки і відмовляється від куріння на благо власного здоров’я. А хтось вирішує кинути палити, так як збирається обзавестися сім’єю і не бажає, щоб дитина ставала пасивним курцем. Обставин існує безліч, і всі вони є серйозною причиною, щоб раз і назавжди позбутися згубної звички.

Що станеться з організмом, якщо кинути палити.

Відмова від куріння-дуже складне завдання для людини. Однак розуміння, які позитивні зміни відбудуться через це в організмі, може стати поштовхом до відмови від шкідливої звички. Про те, чому варто кинути палити, кореспонденту агентства «Мінськ-Новини» розповіла лікар-терапевт одного зі столичних приватних медцентрів Світлана Дятлова.

— Коли ви кидаєте палити, організм відразу ж налаштовується на відновлення. Наприклад, всього через 20 хвилин після останньої сигарети серцевий ритм повертається в норму. «Ломка» зазвичай починається між 2 і 12 годинами після останнього перекуру, і це, напевно, один з найважчих періодів такої детоксикації. У деяких відмова від нікотину може привести до головних болів і нудоти, багато стануть агресивні і злі на навколишній світ. Важливо перетерпіти саме цей період, далі буде легше, — пояснює Світлана Дятлова. — І вже через 2-5 тижнів після припинення куріння кашель, задишка або печіння в легенях під час фізичної активності почнуть зменшуватися. Через роки ризик розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань (включаючи рак легенів) буде в два рази менше ризику, з яким продовжує стикатися курець.

Зупинимося на основних позитивних ефектах відмови від куріння, які відбудуться з вашим організмом.

Мозок.

Від нікотину в мозок виділяються опіоїди, які покращують настрій і викликають ефект, схожий на наркотичний. В результаті ділянки мозку, які відповідають за почуття і бажання, починають працювати неправильно. Зазвичай через кілька днів після припинення куріння кровотік звільняється від нікотину, і з часом мозок починає працювати в нормальному режимі. Думки стануть ясніше, підвищиться працездатність і уважність.

Легені.

Легкі мають дивовижну здатність досить швидко регенерувати. Відразу після припинення куріння в дихальних шляхах почне зменшуватися запалення, і дрібні капіляри, які були паралізовані, знову стануть функціонувати. Ці капіляри-своєрідна система очищення легенів, так що орган почне самостійно відновлюватися через кілька днів після припинення куріння. А через кілька місяців легкі і будуть функціонувати правильно.

— Цікавий факт: багато кидають курити здивуються, що вони стали набагато більше кашляти. Але це нормально, так відбувається процес самоочищення, — пояснює с.Дятлова.

Серце.

Припинення куріння є одним з найбільш ефективних способів знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Як тільки ви кинете палити, серце і кровоносні судини почнуть працювати правильно, зменшуючи ймовірність серцевих нападів.

Зуб.

Нікотин погіршує стан зубів, тому, коли ви кинете палити, є всі шанси відновити їх білизну і здоров’я. При правильному догляді, природно. Неприємний запах через тютюн також пропаде.

— Рекомендую людині, яка кинула згубну звичку, пройти процедуру гігієни порожнини рота, щоб стоматолог видалив з зубів наліт. Це допоможе швидше позбутися неприємного запаху і видалити шкідливі бактерії, які розмножилися на зубах під час куріння, — радить лікар.

Шкіра.

Куріння вкрай негативно вплив на стан шкіри, збільшуючи ризик появи екземи і прискорюючи процес старіння. Токсини, які потрапляють в організм через сигарети, обмежують приплив крові до шкіри. Це пояснює, чому у курців так багато зморшок.

Хоча деякі пошкодження шкіри складно виправити, відмова від нікотину посилить кровотік, що поліпшить її стан. У період, коли ви кидаєте палити, варто пити більше води для кращого зволоження шкіри і прискорення виведення токсинів.

— І це тільки невелика частина тих позитивних змін, які відбудуться з вашим організмом після розставання з сигаретами. Варто враховувати, що куріння негативно позначається на всіх органах. Щось відновиться швидше, щось повільніше. Але поліпшення якості життя гарантовано — — підсумовує с. Дятлова.

Народні рецепти від куріння: чи можна відразу кинути палити без шкоди для здоров’я.

Розлучитися з курінням пробували багато. Хтось намагається поступово відвикнути від нікотину самостійно, інші використовують будь-які допоміжні засоби на зразок таблеток, спреїв або пластирів, а треті вирішують кинути різко, просто відмовившись від сигарет раз і назавжди. Але чи можна кидати палити різко? З цього приводу існує чимало думок.

Чому не можна різко кидати курити.

Кинути сигарети намагаються багато, однак, далеко не кожному подібний крок виявляється під силу. Деяким курцям сама думка про розставання з сигаретами здається чимось неймовірно чужим. Причому не мотивує їх навіть той факт, що кинути палити потрібно хоча б заради власних дітей і близьких.

Іноді трапляється і таке, що вже кинув одного разу, знову повертається до сигарет. Причиною подібного є не тільки тяга психологічного характеру, але і фізіологічне нездужання, пов’язане з відмовою від нікотину. Тому сформувалося тверде переконання, що різко кидати згубну звичку на зразок куріння категорично не варто. Розглянемо докладніше чому.

Щоб звикнути до змін і безболісно прийняти їх, кожному організму необхідний певний період адаптації. Оскільки відмова від сигарет серйозно змінює спосіб життя в психофізіологічному плані, то йому потрібен час, щоб прийняти і налаштуватися на подібні зміни.

Відмова від сигарет зажадає від організму відтворення підвищених доз ацетилхоліну, для чого йому знадобиться певний час. Якщо ж в організм курця різко припиниться поставка нікотину, то виникає стан «ломки». Адже наявні запаси даного елемента закінчилися, а вироблення нових порцій її не починалася.

Що відбувається в організмі.

В цілому вважається, що різко кинути палити можна, якщо стаж залежності не перевищує 3-5 років, а за добу викурюється не більше пачки. Якщо ж стаж поглинання шкідливого диму перевищує 10-річний термін, то різка відмова від сигарет може обернутися масою проблем. Причини подібної реакції ховаються в фізично обумовленої нікотинової залежності, на формування якої іноді йде більше 5 років. Зазвичай при невеликому стажі куріння має місце лише залежність психологічного походження, з якою впоратися простіше, ніж з психофізіологічної зв’язком з сигаретами.

Після декількох днів у курця, який відмовився від сигарет, буде відзначатися ломка, обумовлена дефіцитом ацетилхоліну. В результаті можуть з’явитися різні нездужання на зразок запаморочень, обжерливості, нудоти, необгрунтованої стривоженості та ін Всі ці прояви пов’язані з гострою нестачею ацетилхоліну.

Побічний ефект.

В процесі кидання у курців з’являється чимало побічних ефектів, адже нікотин відноситься до психоактивних речовин, що викликають звикання і стійку фізичну залежність. Чому ж не можна різко позбавлятися від згубної звички?

Різко відмовившись від сигарет, курець переживає важку нікотинову ломку, для якої характерні такі симптоми:

Підвищена стривоженість; пориви гніву; надмірна дратівливість; проблеми з концентрацією; порушення сну; невгамовний голод і відсутність почуття насичення; поганий настрій; нездатність всидіти на місці та ін.

Особливо гостро подібні симптоми відчуваються приблизно на другу-третю добу після різкої відмови, а потім вони поступово відступають. На жаль, бажання курити може залишатися ще протягом декількох місяців. При застосуванні різних засобів, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю, вираженість абстиненції істотно знижується.

У перші тижні після різкої відмови у пацієнтів може спостерігатися посилення кашлю, тому як слизових мас через епітеліальних пошкоджень складно підніматися по бронхах. Зазвичай для синдрому відміна властиво наявність підвищеної тривожності і депресивних станів. Іноді подібні наслідки вимагають кваліфікованого лікування за допомогою прийому антидепресантних засобів. Депресія може стати поштовхом до повернення згубної звички, тому обов’язково вимагає медикаментозного лікування.

За і проти.

Отже, не рекомендується різко кидати курити особам, які мають нікотиновий стаж більше 10 років, тому як подібні дії викликають сильну ломку. Однак при менш ніж 10-річному стажі куріння і викурюванні не більше пачки на добу різка відмова від сигарет найчастіше відбувається без хворобливої фізіологічної симптоматики, тому як фізичної пристрасті до тютюну ще немає. Тому таким пацієнтам краще кидати курити відразу і різко.

Крім того, для різкого кидання сигарет курець повинен володіти воістину сильною волею і міцним організмом.

Бувають ситуації, коли залежність від нікотину триває десятиліттями (25-30 років) і за цей час у пацієнта накопичується чимало хронічних патологічних процесів, які легко можуть загостритися, якщо пацієнт різко кине палити, та й просто відмовиться від сигарет.

Думка лікарів.

Офіційна медицина не може однозначно сказати, чи можна, і шкідливо відмовлятися від сигарет різко. Але те, що відмова від подібної звички буде організму тільки на користь – це факт. Але якщо розглядати проблему з точки зору стажу залежності, то при різкій відмові від сигарет у завзятого багаторічного курця можуть з’явитися серйозні проблеми із самопочуттям, а його організм буде відчувати важкий стрес через нестачу нікотину.

При різкій відмові від сигарет курець переживає два різновиди дискомфортних відчуттів:

Фізіологічний дискомфорт передбачає наявність запаморочень і нудоти, гіперпотливости і кашлю, зниження імунного статусу та ін.; психологічний дискомфорт є абстинентним синдромом і проявляється у формі дратівливості, нервозності, глибоких стресів та ін.

Безсумнівним плюсом швидкого кидання є той факт, що після пережитого синдрому відміни тяга до сигарет почне інтенсивно знижуватися, тоді як при поступовому киданні цей процес може істотно затягнутися. Тому лікарі радять при відсутності протипоказань і відносно невеликому стажі куріння, кидати згубну звичку відразу, а не поступово.

Так шкідливо різко кидати курити чи ні? Боятися розлучитися з сигаретами не потрібно. Якщо ви курите вже близько 5-7 років, то кинути палити можна одномоментно, просто відмовившись від сигарет. Подібні дії не викличуть будь-яких серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо ж нікотинова залежність гнітить вас більше десятка років, то до питання про розставання з сигаретами краще підходити більш грунтовно. Різко кидати сигарети при тривалому стажі не рекомендується, тому необхідно проконсультуватися з наркологом.

Головне, необхідно налаштуватися на відмову від нікотину. Емоційно-психологічний настрій в подібній ситуації грає далеко не останню роль. Більше гуляйте, займіться спортом, вирушайте куди-небудь у відпустку – необхідно чимось відвернути себе від сигарет, тоді процес відвикання буде менш болючим.

Як кинути палити відразу і назавжди. Складно, але можна!

Тютюнопаління-одна з найшкідливіших звичок, до якої схильні мільйони чоловіків і жінок. Спочатку тютюн вважали заспокійливим і знеболюючим засобом, а література описує куріння трубки як мистецтво і спосіб досягнення естетичного задоволення.

Зміст статті:

чи можна відразу кинути палити

Згубна звичка буквально підпорядковує собі розум багатьох людей. При цьому наслідки цього заняття дуже небезпечні. Порушується робота серця, легенів, підвищується ймовірність розвитку онкології. У десяток разів збільшуються випадки захворювання виразкою шлунка і пневмонією. Відомо, що діти палять батьків набагато частіше хворіють респіраторними захворюваннями, що пов’язано зі зниженим імунітетом. З цих і багатьох інших причин хочеться відмовитися від тютюну якомога швидше, відразу і назавжди.

Чому розвивається звичка курити.

Різні люди починають курити з настільки ж різних причин, але моменти, що впливають на це рішення, практично завжди одні й ті ж. Переважна кількість випадків пов’язано з віком, частіше закурюють Підлітки. Це закінчується з того, що людина в підлітковому віці гостро потребує уваги, розумінні. Також висока спрага почати доросле життя. У цей період деяким помилково здається, що куріння допоможе швидше подорослішати.

Також причиною може бути те, що підлітки часто хочуть належати до певного кола людей. Якщо в цьому оточенні будь-яка звичка широко поширена, швидше за все, вона з’явиться і у підлітка. Тим більше, якщо він схильний до впливу з боку. При цьому людина може прекрасно усвідомлювати шкоду сигарет, але сил протистояти більшості виявляється недостатньо для прийняття свого рішення.

По-третє, досі популярно ілюзорне думку про те, що процес куріння заспокоює. Так вважають не тільки підлітки, а й дорослі. Насправді, нікотин не робить ніякого заспокійливого ефекту. Має місце звичайний принцип самонавіювання, тому що курець при будь-якому стресі відразу хапається за цигарку. На екранах телевізорів часто можна побачити, як люди нервово закурюють, і це створило стереотип людини, яка «лікує нерви» куривом.

Ще одна причина-це бажання створити образ, в якому цигарка є однією з частин. Це явище поширене не тільки серед підлітків, але і у дорослих людей. Але правда в тому, що схильність даної слабкості не поліпшить імідж.

Чому людина продовжує курити.

Якщо зрозуміло, що тютюн шкідливий, то чому б не кинути? Але у причин, чому доросла людина не може цього зробити, теж є психологічні причини і зовнішні чинники.

Залежність організму від нікотину триває не більше місяця, але найчастіше проблема саме в психології. Виникає страх залишитися в стресовий момент без «рятівної» сигарети. Але її значення сильно перебільшено. Люди пов’язують цю звичку з багатьма моментами свого життя, деякі навіть вважають, що відмова від неї позбавить їх усіх радощів, а також зв’язку з оточуючими людьми.

Асоціюючи куріння з будь-якими стресовими ситуаціями, слід розуміти, що з ними стикаються і некурящі люди. Адже вони якось справляються за допомогою інших способів. Нікотин негативно впливає на нервову систему, і відмова від нього піде тільки на користь. А насолоджуватися їжею або напоями можна і без завершального ритуалу куріння.

Але не будь-яку проблему можна вирішити за одну мить. Іноді простого бажання недостатньо, а рішення вимагає певних зусиль. Буває, людина не може придумати для себе відповідний шлях для боротьби зі шкідливою слабкістю і починає замислюватися про марність затії. Але позбутися від цієї тяги дійсно можна в найкоротші терміни, і є кілька працюючих методів.

Користь очищення.

За час вживання тютюну в організмі накопичується багато шкідливих речовин. Потрібно постаратися очистити від них свій організм, використовуючи свіже повітря, фізкультуру, жити здоровим життям. Бажання взяти сигарету зникне не відразу. Але головне-почати, і тоді поступово воно пропаде, адже самопочуття відчутно покращиться. А з часом залежність пропаде назавжди.

Сила мотивації.

Кажуть, що найкращий спосіб кинути сигарети — просто взяти і відмовитися. Легко і моментально. Тому що в більшості випадків це психологічна залежність, а потурати своїм слабкостям не варто. Важливо усвідомлювати ту колосальну шкоду, яку завдає організму тютюновий дим. Якщо усвідомити всю повноту негативних ефектів, кинути палити не складе труднощів, і зробити це можна досить швидко. А допоможе в цьому спеціальна література, наприклад книги Алена Карра.

Сигарети без нікотину.

Сигарети, що не містять в складі нікотин – один з найпопулярніших способів боротьби з курінням. Використовуючи їх, позбавлятися від самої звички куріння не потрібно. Звичайні сигарети замінюються на більш безпечні, мають трави в складі, і для психологічної складової це не буде ударом. Але з часом потрібно буде позбутися від цих «замінників» звичайних сигарет, щоб вже точно не повертатися до куріння і забути про нього назавжди.

Народні рецепти.

За всю історію тютюну накопичилося чимало способів позбутися звички курити. Багато з них дійсно працюють. Наприклад, вимочити сигарети в молоці, а потім викурити всю пачку. Після цього бажання точно пропаде.

Нікотиновий пластир.

Використання нікотинових пластирів-поширений метод. Він дасть організму певну дозу нікотину, що буде більш нешкідливо для організму, ніж отримувати її з сигарет. Але шкода для здоров’я все ж є, і даний прийом підходить тільки на перший час.

Жіноче куріння.

Стрімке старіння-один з результатів жіночого куріння. З кожним роком цей процес відбувається все швидше.

У жінок, що палять часто непривабливий вигляд. Зуби стають жовтішими, шкіра тьмяною і в’ялою.

Як дамі позбутися від цієї залежності якомога швидше? Фахівці стверджують, що зробити це вигідніше і найлегше відразу після закінчення менструації. В цей час гормональний фон найбільш розташовує до відмови від згубних звичок і зменшується ймовірність зриву. Представницям прекрасної статі важливіше подолати залежність саме психологічно, тому корисною виявиться допомога психотерапевта. Є кілька психологічних прийомів:

Складати недопалки в банку з водою. Спостерігаючи, як вода стає темнішою, уявляти які зміни можуть відбутися з легкими. Визначитися з точною датою, коли ви раз і назавжди приберете сигарети зі свого життя. Написати на аркуші паперу докладно причини, за якими варто відмовитися від куріння. Не потрібно шкодувати про це. Спочатку відмова буде сприйматися як втрата, можливо почуття порожнечі. Але правда в тому, людина позбавляється від сміття, який тільки заважає жити. Куріння приносить море шкоди, а також фінансових втрат. Тіло-храм душі, потрібно завжди пам’ятати про це, берегти свої внутрішні органи і зовнішній вигляд.

Щоб час, протягом якого ви боретеся з цією слабкістю, не було схоже на тортури, важливо відволікатися на якусь цікаву справу. Наприклад, корисно буде проводити час на дитячому майданчику, спостерігаючи за щасливими і здоровими дітьми.

Часто в процесі відмови від «лиходійок з фільтром» грають роль асоціації, наприклад, такі, як секс, кава або стрес. З останнім можна боротися, використовуючи антидепресанти природного походження, що буде набагато більш корисно для організму.

Якщо виконувати запропоновані рекомендації, можна швидко і без мук позбутися від куріння, і бажаною нагородою для жінки стане помітне поліпшення її зовнішнього вигляду.

Кидаємо згубну звичку будинку.

Народні методи, найчастіше, є найпростішими і вірними способами кинути палити. Адже вони мають на увазі вихід з проблеми без всяких допоміжних предметів, таких як пластирі та інші пристосування. А допоможуть в цьому:

Самонавіювання голковколювання дихальні вправи Трав’яні сигарети.

Також буде корисно використання деяких продуктів.

Подбайте про те, щоб в холодильнику завжди стояла баночка йогурту. При виникненні бажання закурити, умочіть сигарету в йогурт і закуріть. Після цього експерименту навряд чи захочеться повторювати досвід.

Рецепт з використанням вівса може позбавити людину від тютюнової залежності вже через п’ять діб. Заливши одну частину вівса десятьма частинами спирту, потрібно наполягати його 1-2 години, а потім пити по 20 крапель, як тільки виникне бажання задимити.

Цей рецепт призначений для полоскання ротової порожнини, щоб збити бажання взяти сигарету. Коріння горця подрібнити, залити склянкою окропу і варити 2-3 хвилини. Після дати настоятися 1 годину. Застосовувати всередину після виникнення думок про куріння. Це допоможе виробити почуття відрази при вигляді сигарет.

Рецепт прибере неприємні відчуття, викликані дефіцитом нікотину. Листя евкаліпта потрібно подрібнити і залити однією склянкою окропу. Накрити кришкою і залишити на 1 годину, пропустити через ситечко, додати гліцерин і мед порівну. Пити кілька ковтків пару раз в день приблизно місяць. При цьому потрібно бути обережним, так як мед сам по собі – сильний алерген.

5. Зерновий відвар.

Даний рецепт зібрав безліч позитивних відгуків. Залийте водою ячмінь, просто і овес, кип’ятіть приблизно 10 хвилин. Потім дайте відвару постояти добу, процідіть і пийте по 1 склянці до прийому їжі 4 рази протягом дня.

Ця рослина знамените не тільки своїм загоює властивістю, також воно може принести користь в боротьбі з курінням. Потрібно дрібно порізати сухе листя подорожника і хрону і жувати отриману суміш близько 5 хвилин три рази протягом дня. Протипоказанням до вживання хрону є захворювання шлунка.

Полоскання содою-один з дієвих способів в боротьбі з тягою до куріння. Потрібно покласти 1 столову ложку соди в склянку з водою, а потім полоскати рот отриманим розчином.

Чи легко кинути палити в літньому віці?

Чи шкідливо відмовлятися від тютюну людині з великим стажем куріння за плечима? Приймаючи рішення жити без нікотину, люди в літньому віці задаються рядом питань.

1.Чи не дасть організм збій після відмови при великому стажі куріння?

На це питання відповідь завжди задовільний – не дасть. Відбудуться зміни в кращу сторону, і спостерігати їх можна буде вже незабаром після відмови: з’явиться апетит, почне зникати кашель курця, загальний стан організму покращиться.

2.Чи призведе відмова від залежності до різкого набору ваги?

Набір кілограм дійсно відбувається. Є це результатом того, що очищається система травлення, поліпшується робота кишечника і відновлюється чутливість рецепторів. Людина починає в повній мірі відчувати смак їжі, і йому це подобається.

Також має місце психологічний фактор. Звичну цигарку в роті хочеться чимось замінити, і на допомогу приходить їжа. Залежність вироблялася протягом багатьох років, а значить, організму буде складніше звикнути до нового розкладу речей.

3.Наскільки легше відмовитися від куріння людям похилого віку, ніж молоді?

Відомо, що літнім людям відмовитися від сигарет навіть простіше, ніж молодим. Це відбувається через те, що з віком організм дає все більше і більше збоїв, в тому числі і пов’язаних з курінням. При відмові людина починає настільки добре себе почувати, що у нього геть відпадає бажання знову закурювати.

Як різко відмовитися від сигарет.

чи можна відразу кинути палити

Якщо людина твердо вирішила почати здорове життя, вільну від тютюну, є кілька способів.

Спосіб перший-тверда установка на результат. Різка відмова означає, що людина вирішила обійтися без допоміжних засобів. Для цього знадобиться сила волі. Статистика показує, що тільки 3-10{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} людей кидають моментально, не починаючи знову курити. У цього прийому є як позитивні, так і негативні сторони.

Хороша мотивація-бажання оздоровити свій організм. Різке кидання запобіжить подальші погіршення і поліпшить здоров’я. Після різкої відмови можуть виникнути неприємні відчуття, але тривати вони будуть набагато менше, ніж після поступового. У той же час велика ймовірність виникнення депресії, занепокоєння, порушень сну. Також доведено, що методи повільного відмови діють вірніше і з більшою ймовірністю завершуються успіхом.

Якщо прийнято рішення відмовитися від тяги до тютюну, головне – поставити собі за мету і підкріпити її гідною мотивацією. І тоді хороше самопочуття стане хорошою нагородою за старання і праці.

Доброю ідеєю буде завести щоденник. Потрібно відзначати в ньому кожен день, вільний від нікотину. Краще вибрати день відмови, максимально вільний від стресу.

Напишіть на папері про ситуації, які, можливо, змусять знову почати диміти. Постарайтеся продумати план, який допоможе уникнути їх. Хоча б раз на день пишіть в щоденнику про свої думки, що виникають в процесі відмови від згубної звички.

Другий спосіб-активне життя. Щоб не було часу думати про цигарки, потрібно зайняти свій час. До того ж, активний спосіб життя допоможе поліпшити самопочуття. Частіше ходіть пішки, займайтеся фізичними вправами приблизно півгодини в день. Можна поставити собі за мету пробігти 10 кілометрів і рухатися до її досягнення. Добре ходити в походи або відправитися в подорож. Якщо витягнути себе із зони комфорту, можна відмінно відволіктися від тютюну.

Добре позначиться вживання великої кількості рідин-соків, чистої води або чаю. Дуже корисно знайти собі хобі, щоб зайняти руки.

Не зайвим буде прояв соціальної активності. Наприклад, відвідування культурних заходів, похід з друзями в кафе. Але в той же час потрібно цуратися суспільства людей, що палять. Не варто відвідувати вечірки, де їх більшість.

Третій спосіб-адекватна реакція на рецидив. Якщо ви знову взялися за сигарету, потрібно проаналізувати причину. Якщо зрозуміти причину повернення до початку, наступні спроби боротьби будуть більш успішними. Можливо, зрив стався через стрес? Варто спробувати знайти інший спосіб відволіктися і розслабитися. Наприклад, це може бути похід в басейн або приємно проведений вечір в колі близьких людей. Що ви відчували перед тим, як знову піддатися спокусі? Якщо розпізнати проблему, можна успішно боротися з нею в майбутньому.

Продовжуйте шлях до відмови від тютюну. По крайней мере, тепер організм вимагає набагато менше нікотину, ніж до спроб кинути. Якщо не вийшло з першого разу, слід подвоїти силу своїх спроб, і тоді прибрати сигарети зі свого життя обов’язково вийде.

Як кинути палити самостійно в домашніх умовах.

Про різноманітність способів кинути палити не знає хіба що тільки ледачий курець або той, хто взагалі «не в темі». Є спосіб кинути за допомогою сили волі, є — із застосуванням ліків, популярні різні психотерапевтичні методики. А ось як кинути палити самостійно в домашніх умовах — з мінімумом матеріальних вкладень, без нервування і сторонніх втручань, чи можна кинути палити, якщо немає бажання, сили волі, просто сил…

90{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c} тих, хто кинув палити зривається протягом одного року. 96{094eb4d4463f8e4100b61dcd6573334971bbc406291e9c428fbe8280c6d2d57c}, якщо кидають самостійно. Це статистика і від неї не піти. Щоб збільшити свої шанси остаточно кинути палити, підписуйтесь на наш Instagram-канал , там ви завжди знайдете мотивацію і підтримку на кожен день.

Можливо, цей ТОП кращих домашніх способів-тобто без залучення зовнішніх ресурсів, дорогих послуг, — допоможе знайти свій шлях до відмови від куріння.

1 спосіб: приховані вигоди власної шкідливої звички.

Це, мабуть, найменш витратний спосіб кинути палити без таблеток і інших «милиць»: буде потрібно тільки час для аналізу і трохи чесності перед собою.

Полягає спосіб в максимально розгорнутому відповіді на питання: чим мені вигідно куріння?

Варіантів тут маса, вони індивідуальні, хоча є і певні збіги: розвіяти нудьгу (зайняти руки, рот, поспілкуватися); щось продемонструвати оточуючим (дорослість підлітка, «свойскость» з колегами); бажання приховати що-небудь або полегшити стан неприємних ситуаціях (страх перед початком нової справи, образа на грубого чиновника) тощо.

Найцікавіше в цьому способі, що якщо знайти приховані (т. зв. вторинні) вигоди, то можна відразу знайти прийнятні для себе варіанти заміни куріння на інші дії, які дадуть той же результат.

2 спосіб: нічого немає!

Позбутися від усього, що нагадує про куріння, пов’язано з ним. Все-це значить все, навіть запах в квартирі. Тобто: викинути попільнички, запальнички, тематичні сувеніри та подарунки, не купувати сигарет, змінити маршрут додому так, щоб не проходити повз знайомого тютюнового магазину, випрати штори, вимити стіни і меблі, перепрати одяг, щоб звідусіль прибрати вбрався запах тютюну. Сигарет не купувати, в компанії, що палять не ходити, знайти додаткові хобі для заміщення звичок.

3 спосіб: гумка на зап’ясті.

Потрібно підібрати гумку-щільно сидить на зап’ясті, але не стискає його. Гумка повинна бути досить тугий. Від сигарет необхідно відразу і рішуче відмовитися, а коли накочує бажання закурити, то потрібно досить чутливо клацнути по зап’ястку гумкою. Протверезить миттєво.

Щоб «урізноманітнити відчуття», зап’ястя потрібно періодично чергувати, ослабілу гумку замінювати. Сенс даної процедури-миттєве перемикання від думок про куріння на больовий подразник. Звичайно, якщо немає сили волі, а головне щирого бажання кинути палити, то метод може і не спрацювати. Однак при належній мотивації він цілком працездатний.

4 спосіб: вівсяної відвар.

Лікування методами народної медицини за допомогою трав і рослин вважається м’яким, але досить ефективним. Один з методів придушення тяги до куріння-відвар з вівса. Для цього повну столову ложку вівсяних пластівців кладуть в скляну банку і з вечора заливають двома склянками теплої кип’яченої води.

Вранці, не зливаючи воду, потрібно перелити воду з набряклим зерном в каструлю, проварити на маленькому вогні 10 хвилин, укутати на годину. Після чого протягом дня в кілька прийомів випити весь отриманий обсяг разом з гущею. Можна пити і проціджений відвар, якщо з якоїсь причини гущу їсти не виходить.

Незважаючи на те, що багато народні поради як назавжди кинути палити в домашніх умовах не блищать ефектами і складністю компонентів, їх варто спробувати: як мінімум, поради такі поради допоможуть організму швидше вивести токсичні речовини.

5 спосіб: листя евкаліпта.

Рецепти народної медицини пропонують також використовувати для лікування тютюнопаління листя евкаліпта. Для цього столову ложку евкаліптового листя кладуть в скляну ємність (метал використовувати не можна), заливають склянкою окропу, накривають кришкою і настоюють протягом години.

Потім настій проціджують, на весь отриманий обсяг додають 1 столову ложку меду і 1 столову ложку аптечного чистого гліцерину. Приймають по ¼ склянки 7 разів на день. Курс лікування настоєм евкаліпта-1 місяць. На тлі прийому настою потрібно скорочувати кількість викурених сигарет.

6 спосіб: заміщення.

Слід відразу обмовитися, що замінювати куріння вкусняшками — варіант, однозначно приводить до збільшення маси тіла. На жаль, наш мозок і тіло — великі спокусники, і в стресових ситуаціях просять не салату і пісної рибки, а цукерок і тістечок.

І оскільки відмова від куріння для багатьох стрес, то проблема кинути палити і не поправитися вельми актуальна. Вихід: замінити бутерброди і цукерки на шматочки овочів і несолодких фруктів. Багато нарізають їх паличками і використовують щоразу при виникненні бажання закурити.

7 спосіб: попаритися!

З’явилися останнім часом на вулицях міст люди, оповиті великою хмарою смачно пахне диму — це не шанувальники ароматичних сигарет, це вейпери. І навколо них не дим, а пар з електронної сигарети (вапоризатора).

Для багатьох це стало порятунком від нікотинової залежності: рідина для вапоризатора може бути безнікотинової. Тобто, зберігаються всі ознаки куріння, але виключається шкідливий димний компонент. Рада, безумовно, спірна, доказів однозначної безпеки вейперства за допомогою електронки (як, втім, і небезпеки) поки немає. Але все ж, для людей з сильною психологічною залежністю вейперський метод дуже підходить.

8 спосіб: різати, не чекаючи…

Найголовніше при такому способі — не підкурювати дві сигарети за раз і не збільшувати число курінь. Тобто, курили в день пачку-обрізану пачку і потрібно викурювати. Через місяць такого укороченого куріння можна почати скорочувати і кількість курінь.

9 спосіб: інквізиторський.

Сигарети потрібно змочити молоком або вершками, потім ретельно висушити. Смак «молочної» сигарети огидний до нудоти. Якщо взяти себе в руки і покурити їх хоча б тиждень, то відраза виникне навіть просто до тютюнового диму і смаку звичайних сигарет. Як правило, до цього методу вдаються близькі курця, якщо немає бажання або полювання возитися з киданням у нього самого. У медиків способи лікування з формуванням рефлексу відрази носить назву»аверсивна терапія».

10 спосіб: свідомий.

На нашому сайті є «календар кидають палити». Він створений на основі практичного досвіду колишніх курців, як успішно кинули, так і зірвалися, з урахуванням досвіду лікарів і фізіології людського організму. З ним можна кидати курити докладно: описані можливі проблеми по днях і місяцях, дані підказки, що зараз відбувається в організмі, зібрані поради, як можна допомогти самому собі, чим можуть допомогти близькі кидає.

Відгуки багатьох кинули підтверджують життєздатність такого підходу: знаючи, що чекає попереду і заздалегідь «підстеливши соломку» можна полегшити перебіг важких, критичних періодів.

Як кинути палити жінці?

Як би дивно це не звучало, але кинути палити на силі волі, без замінників і трюків з лікарською підтримкою у жінок виходить краще. Звичайно, без накатів не обійдеться, будуть і важкі дні, коли сигарета здається єдиним виходом впоратися з навантаженням на психіку. Однак, як показує практика, жінки менше стратять себе за зриви і швидко повертаються до життя без сигарет.

На поведінку жінки дуже сильно впливає атмосфера сім’ї, вдома: якщо є якісь сімейні причини (наприклад, хронічно хворіє дитина або дорослий), то жінки легше піддаються їм і кидають палити.

Непогану ефективність в жіночій аудиторії показали психотерапевтичні методики, особливо НЛП-книги за методом Аллена Карра. Кидати за компанію, з подружками або на зло суперниці — теж дуже жіночі варіанти.

Як кинути палити чоловікові?

Чоловіки раціональні, і тому їм потрібні переконливі факти. Книга і відео з психотерапією( той же Аллен Карр), поради лікарів — слушні, без залякувань і клікушества, підтримка друзів і компанії, — справжні чоловічі методи.

Заняття спортом-біг, тренажерний зал, ігрові види спорту також потужні чоловічі мотивуючі і підтримуючі фактори. Багато хто відзначає, що якщо чоловік просить » допоможіть кинути палити!», то йому надають дуже ефективну підтримку, без насмішок і здивованих питань. Чоловіки розуміють: таке прохання вимагає великої сили духу і здатності визнати власні труднощі. Дати таку підтримку може не тільки особисте спілкування, а й форуми, групи в соціальних мережах.

Як кинути палити підлітку?

чи можна відразу кинути палити

Способи, методи кинути палити, ідеально підходять дорослим, для підлітків, в більшості випадків, малопріменімі. Пов’язано це з особливістю раннього куріння — Підлітки курять не заради «фізіологічних» вигод (підняти артеріальний тиск, наприклад), а для підвищення рівня соціалізації, статусності в своїй групі.

Незрілість мотиваційної сфери, та й ЦНС в цілому не дозволяють використовувати методи вольової відмови, в тому числі за допомогою гумки на зап’ясті або заміщення.

Але при цьому непогано працює лікування куріння народними способами, що викликають огиду до сигарет: додавання хітину в сигарети, вимочування в молоці, використання відварів трав. Переконання від імені авторитетного людини також сприймається підлітками адекватно. Звичайно, для успішності будь-якого методу необхідний контакт батьків і підлітка, їх спільна робота над шкідливою звичкою: без докорів і скандалів, без необгрунтованих залякувань (знайти і перевірити інформацію в Інтернеті для підлітка справа хвилинна).

Нюанси відмови для вагітних.

Дуже ризиковано використовувати методи нікотинзаместительной терапії (як аптечні засоби, так і народні) у вагітних: нікотин проникає через плаценту, дуже негативно впливає на організм плода, на перебіг періодів його розвитку, позначається на зростанні і розвитку дитини після народження.

Слід також пам’ятати, що використання лікарських рослин в період вагітності ризиковано. Перш за все, настої, відвари, настоянки не мають стандартизованої дозування: одна і та ж трава, зібрана в різних місцях може подіяти сильніше або слабкіше. Це або небезпечно-півсклянки відвару безсмертника з підвищеною концентрацією активних речовин можуть викликати кровотечу, або малоефективно — тоді втрачається сенс застосування траволікування.

Гормональний фон вагітної сприяє сентиментальності, сльозливості, слабкості. На цьому і варто «зіграти» — переконувати жінку в небезпеці куріння в цей час, аргументовано доводити шкоду, принесений нікотином плоду і дитині згодом. Можливо, близьким доведеться контролювати кожну сигарету, але це варто робити заради здоров’я матері і дитини.

І все ж, в цей відповідальний, нерідко складний період домашніх способів лікування тютюнопаління краще уникати: звернення до лікаря буде ефективніше і безпечніше.

Як правильно швидко і різко зав’язати з курінням?

Тютюнопаління — це справжнє прокляття сучасного суспільства, тому більшість курців все частіше задаються метою швидко і різко кинути палити, але при цьому намагаються, щоб шкода для організму був мінімальним. Народні способи боротьби із залежністю, медикаментозні засоби, звернення до психологів та інші способи боротьби хороші, проте слід попередньо вивчити, як робити це правильно, щоб не нашкодити.

З чого слід почати?

Позбавлятися від куріння слід з усвідомлення того, що при викурюванні першої сигарети у людини практично не було вибору. Сучасний маркетинг, проплачена реклама в кінофільмах і комп’ютерних іграх, а також інші палять люди створюють всі умови для початку нікотинової залежності. Як правило, першу сигарету пробують по молодості, з інтересу, коли організм ще не підносить сюрпризів і курець відчуває себе спокійно, думаючи, що куріння – пустощі.

Звинувачувати себе і недостатню силу волі неправильно. Самобичування забирає залишилися сили і впевненість в собі, які так необхідні в боротьбі зі шкідливою звичкою. Краще зосередитися на цілі і не думати про те, що колись це був вибір самого курця.

Для візуалізації можна створити щоденник кидає палити, який буде мотивувати людину, а також вибрати відповідний для відмови час. Крім того, можна залишати недопалки від викурених сигарет, склавши їх в скляну банку. Видовище брудного місива, яке огидно пахне також має мотивувати на відмову від згубної звички.

Способи боротьби в домашніх умовах.

Щоб визначити правильні шляхи боротьби з нікотиновою залежністю, людині слід визначити ступінь нікотинової залежності:

Далі необхідно підрахувати загальну кількість балів і перевірити свій результат:

0-2 бали — дуже слабка нікотинова залежність; 3-4 – слабка; 5 балів – середня; 6-7 балів – висока; 8-10 балів-дуже висока залежність (хвороба).

Допомогти залежному від нікотину людині можна безліччю різних способів. Існують і медикаментозні засоби, і народні рецепти, які гарні в лікуванні вдома. Найкраще, якщо кілька способів будуть застосовуватися одночасно. Однак вживати той чи інший засіб не можна до докладної консультації фахівця.

Народні методи.

Багато десятиліть люди створювали рецепти народної медицини, які здатні впоратися з тютюновою залежністю. На сьогоднішній день найбільш дієвими «дідівськими» методами боротьби вважаються рецепти з содою або вівсом.

Метод застосування харчової соди вважається найбільш ефективним і отримує безліч позитивних відгуків від людей, яким вдалося розлучитися зі звичкою за допомогою цього продукту домашнього вжитку. Однак, неодмінною умовою для відмови в цьому випадку є непохитне бажання самого курця розлучитися з нікотиновою залежністю.

Рецепт дуже простий: сигарети необхідно просочити содовим розчином і висушити. При бажанні закурити людина бере таку сигарету і намагається її викурити. Смак і запах повинні викликати огиду. Докурити до кінця практично неможливо. Головне, не зірватися і взятися за звичайні сигарети знову.

Ще одним способом з використанням соди вважається нанесення її на кінчик язика при прояві бажання закурити. Деякі стверджують, що цей спосіб вкрай дієвий. Однак, сумнівно, що велика кількість агресивного продукту не завдасть шкоди організму, особливо шлунково-кишковому тракту.

Наступний рецепт також вельми дієвий і допоміг вже багатьом курцям. 200 г вівса пропонується залити один літр чистої питної води і дати складу постояти близько 12 годин. Потім довести розчин до кипіння, але не кип’ятити. Потім настій процідити через марлю. Зберігати його потрібно в холодильнику і вживати кожен раз, коли проявляється бажання закурити. У залежного з’являється стійка відраза до нікотину.

Корекція раціону харчування.

Багато людей бояться розлучитися зі шкідливою звичкою, так як великий ризик поправитися. Особливо трепетно до цього питання ставляться жінки. Цей момент у відмові від куріння можна вирішити коригуванням раціону. Дробове харчування допоможе вирішити відразу кілька проблем:

не набрати зайві кілограми; оздоровить весь організм в цілому; позбавить людину від бажання закурити сигарету.

Досвідчені наркологи радять колишнім курцям підвищити кількість споживаної рідини. Але слід пам’ятати, що шкідливий не тільки недолік рідини, але і її надлишок. Корисно буде вживати домашні морси, компоти і соки, а також провести курс вітамінної терапії.

Альтернативні методи боротьби.

Існує безліч альтернативних методів боротьби з нікотиновою залежністю, які також отримали велику кількість позитивних відгуків від колишніх курців.

Щоб швидко позбутися від нікотинової залежності фахівці радять користуватися методиками гіпнозу Сюзан Хепберн. Професійний гіпнолог створила авторські способи боротьби і регулярно публікує безліч книг і відео на цю тему. За допомогою гіпнозу відбувається вплив на підсвідомість людини. Головною умовою є його непохитне бажання розлучитися із згубною звичкою.

Можливості людського мозку практично безмежні. Саме тому методика «25 кадр» настільки дієва і добре допомагає впоратися з нікотиновою залежністю бажаючим. Давно відомо, що в секунду людська свідомість здатна сприйняти тільки 24 кадри. При цьому 25 кадр впливає вже на підсвідомість. Тому цей метод набув широкого поширення і шанований багатьма фахівцями.

Дихальна гімнастика.

Дієвий засіб проти куріння-це дихальні вправи. Виконувати їх необхідно щодня. При виникненні тяги до сигарети, колишньому курцеві потрібно вийти на свіже повітря, робити глибокий вдих і затримувати повітря на кілька секунд. Потім зробити довгий видих і знову глибоко зітхнути. Вправу повторюють 7 разів. Людина відчує запаморочення від перенасичення чистим киснем. Бажання закурити після цього не повернеться протягом пари годин.

Методика Алена Карра.

Філософія способу полягає в тому, що кожна викурена сигарета лише прибирає абстинентний синдром від попередньої. Але людина, залежна від нікотину, думає, що отримує задоволення від процесу. У клініках Карра всіма способами курцям демонструють шкоду від звички, розповідають про безглуздість процедури, даючи вибір пацієнтові відмовитися або продовжувати. Після грамотної антинікотинової пропаганди більшість пацієнтів приймають вольове рішення відмовитися від сигарет.

Вейпи як заміна сигаретам.

Сьогодні дуже модно замінювати звичайні сигарети на електронні, так звані вейпи. Багато курців впевнені, що ці пристрої допоможуть позбутися від нікотинової залежності і впоратися із згубною звичкою. Насправді це ілюзія.

Доведено, що вейпи не менш небезпечні для здоров’я, ніж звичайні сигарети. Для парогенераторів застосовуються спеціальні курильні суміші, які крім нікотину містять ще безліч хімічних сполук, отруйних організм. Фільтри не можуть повністю позбавити легені від попадання небезпечних з’єднань. Тому варіант заміни звичайних сигарет вейпами вельми сумнівний.

Лікарські помічники.

Правильним рішенням для курця, не здатного кинути палити самостійно, є звернення до наркологів. Як правило, лікарі призначають прийом медикаментозних препаратів, для позбавлення від залежності і придушення синдрому відміни.

Найбільш популярними медикаментами є таблетки Табекс або Чампікс, пластирі Нікоретте та інші терапевтичні засоби, що містять в малих дозах нікотин. Але вони можуть коштувати дорого і бути недоступними для курця.

Правильно кидаємо за 1 день.

Перша доба відмови завжди найскладніша. Інтервал виникнення потреби закурити може становити 5-10 хвилин. Справитися з непереборним бажанням підняти людині допоможуть насіння, відволікаючі заняття, наприклад, комп’ютерні ігри, а також вживання медичних препаратів і гомеопатичних засобів. Можна займатися улюбленою справою, хобі, щоб відволіктися.

Всі дії колишнього курця повинні бути спрямовані на усунення потреби в курінні. Щоб не зірватися, необхідна не тільки сила волі самого залежного, а й підтримка його рідних і близьких. Важко буде тільки в перший місяць.

Терміни повної відмови.

Термін повної відмови складно розрахувати, все залежить від індивідуальних особливостей організму колишнього курця. Багато людей повертаються до згубної звички навіть через роки після відмови.

Думка фахівців, що термін повної відмови — це той період, коли симптоми нікотинового дефіциту повністю відсутні. При цьому організм курця повинен повністю очиститися від накопичених шкідливих компонентів.

Відмова від куріння після великого стажу.

чи можна відразу кинути палити

Кинути палити, маючи великий стаж, через, наприклад, 50 років, дуже складно. І тут малоймовірна допомога тільки одного способу боротьби із згубною звичкою. Швидше за все, доведеться застосовувати відразу кілька методик для досягнення позитивних результатів.

Успіх в даному підприємстві може гарантувати тільки величезне бажання самої людини кинути шкідливу звичку і поліпшити своє самопочуття. Нетривале кидання в цьому випадку може завдати тільки шкоди. Наслідки для здоров’я можуть бути самими плачевними.

Це пов’язано з розладом імунної системи людини і психічними порушеннями, які можуть бути спровоковані відмовою від тривалої звички в літньому віці.

Корисна порада.

Наркологи розробили ряд рекомендацій для людей, що володіють величезним бажанням побороти залежність від нікотину. Їх обов’язково потрібно вивчити і застосовувати на практиці щодня:

виключити з раціону каву і міцний чай, замінивши їх на свіжовичавлені соки, морси і компоти, а також зелений чай; з дому слід прибрати все, що нагадує про куріння; поповнити запаси насіння, горішків, м’ятних льодяників, які допоможуть впоратися з тягою закурити; скоротити до мінімуму спілкування з людьми, що палять, відмовитися від відвідування нічних клубів, ресторанів, де дозволено куріння та інших подібних місць; фізичні вправи можуть надати посильну допомогу, починати краще з помірних навантажень.

В цілому боротьба з курінням-це дуже складний і багатоступінчастий процес, який вимагає сили волі і величезного бажання людини. Допомога близьких і рідних є невід’ємним елементів одужання.

Як правильно кинути палити без шкоди для здоров’я-різко або поступово?

Куріння-шкідлива звичка, що приносить шкоду не тільки фізичному, а й емоційному стану людини. Деякі любителі сигаретного диму рано чи пізно усвідомлюють це і приймають рішення позбутися від нікотинової залежності. Розберемося, як це простіше і правильніше зробити.

Мотивація відмови від куріння.

Щоб правильно кинути палити без шкоди для здоров’я, слід визначити для себе мотивацію:

вигода здоров’ю; вагітність; збереження краси; підтримка молодості; бажання врівноважити емоційний фон.

У кожного курця повинна бути своя вагома причина відмови від сигарет. Для успіху наміченої справи потрібно, щоб вона була дієвою, ефективною, а також усвідомленою.

Є думка, що позбавлятися від куріння необхідно поступово, не погіршуючи загальний стан здоров’я. Однак деякі категорії курців здатні до більш радикальних заходів, вони можуть різко кидати шкідливу звичку. Таке рішення можна прийняти лише в наступних ситуаціях:

стаж курця не більше 4 років; використання не більше 10 сигарет щодня.

Якщо реальні параметри сильно відрізняються від зазначених, то швидке вирішення проблеми не принесе користі. Коли курець недавно пристрастився до цієї згубної звички, то у нього спостерігається не фізична, а більше психологічна залежність. В цьому випадку зцілення проводять не таблетками або пластиром, а записуються до психолога.

Консультація фахівця налаштує на позитив, завдяки чому психологічне самопочуття швидко нормалізується. Як краще кинути палити в конкретному випадку без шкоди для курця, розповість тільки лікар, який враховує різні фактори:

стаж куріння; стан здоров’я; симптоми дискомфорту через нікотинової залежності.

Основні дії курця при різкій відмові.

Важливий момент-протриматися перші 2 доби. Цей найскладніший період в житті любителя сигарет. На цьому етапі людина відчуває нікотинову «ломку», оскільки ця речовина проникло в усі біологічні процеси в організмі.

Весь цей період дискомфорт відчувається найбільше. Однак ці неприємні моменти в житті легко пережити за умови позитивного настрою. Щоб процес протікав добре, не спровокував депресивний стан і стрес, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

уникайте компаній курців; не відвідуйте розважальні заклади( нічні клуби і бари), де дозволено куріння; відмовтеся від прийому спиртовмісних напоїв і кави, оскільки ці продукти є незмінними супутниками тютюну; не спокушайтеся на викурювання навіть однієї сигарети; займіться фізичними навантаженнями, роботою, спортом; повідомте про своє рішення близьким, знайомим і друзям.

Додаткові дії.

Коли курець намагається моментально розпрощатися із згубною звичкою, часто його супроводжують такі неприємності, як:

дратівливість; нервове перезбудження; головні болі; втома.

Щоб знизити подібні прояви, потрібно допомогти організму очиститися від шкідливих сполук, що потрапили разом з тютюновим димом в кров. Для цієї мети бажано пити близько 2 л рідини щодня. Це можуть бути:

Бажано збільшити кількість споживання свіжих фруктів і овочів. Обов’язково включіть в раціон продукти, що сприяють зниженню тяги до нікотину: яйця, картопля, арахіс, хліб з цільних злаків, бобові культури. Корисно їсти журавлину, імбир, банани, брокколі.

Заміна сигарет перерахованими продуктами принесе організму користь, оскільки він насититися вітамінами, мінеральними речовинами, які не відкладуться у вигляді жиру. Вони поліпшать процес розпаду і виведення токсинів з організму, відновлять діяльність органів травлення.

Народні рецепти.

Народна медицина пропонує чимало способів позбавлення від негативних проявів при відмові від куріння. Зменшити дискомфорт можна за допомогою меленого листя евкаліпта, гліцерину і натурального меду. Для приготування цілющого зілля слід виконати такі дії:

20 г листя евкаліпта залийте 1 л кип’яченої води, додайте 1 ст.л. меду; інгредієнти ретельно розмішайте; склад спочатку спробуйте, щоб виявити наявність алергічної реакції на компоненти; якщо вони відсутні, в суміш додайте ще 10 г гліцерину, все з’єднайте; Зберігайте масу в темній ємності в прохолодному місці, перед тим, як з’їсти продукт, його слід збовтувати – курс лікування становить один місяць.

Методика застосування.

При прийомі зілля треба дотримуватися таких рекомендацій:

перші 5 днів приймайте безпосередньо перед курінням; наступні 5 днів використовуйте його як перед, так і після куріння; ще через 5 днів ліки приймайте під час, перед і після куріння; наступні 5 діб приймати тільки перед і після куріння; з 21-го по 25-й день рекомендують вживати препарат перед курінням; в останній тиждень приймати зілля тільки після викуреної сигарети.

Якщо курець відчув, що його вже не тягне до куріння за менший термін, то прийом цілющого зілля рекомендують ще продовжити протягом 7 днів.

Поступова відмова.

Вибираючи поступову відмову від згубної звички, також слід дотримуватися певних рекомендацій:

Замініть звичні сигарети на більш легкі їх аналоги. Ця дія дозволить не завдати стрес організму різкою відмовою від нікотину; Викурюйте не всю сигарету. Для безболісності даної процедури варто викидати недопалок, коли залишається 1/3 довжини виробу. Коли звикнете до такого обсягу нікотину, збільште ще довжину викидаються сигарет до половини. Звикайте до чергового обмеження, домагайтеся, щоб знизити дозу до 1/3 довжини викурюється вироби; обмежте кількість використовуваних сигарет в день. Щотижня намагайтеся викурювати менше хоча б на сигарету. Таке зменшення кількості допоможе простіше позбутися від нікотинової залежності;

Куріть не затягуючись хоча б через раз.

Забути про шкідливу звичку також допоможуть деякі справи:

Крутите іграшку в руках, коли пальці тягнутися в кишеню за пачкою сигарет; частіше бувайте на свіжому повітрі; після кожної викуреної сигарети, незалежно від місця перебування, віджимайтеся від поверхні підлоги. Так підкачаєте м’язи і знизите тягу покурити; займіться творчістю: приготуванням їжі, в’язанням або вишивкою; намалюйте плакат із зазначенням мотивації відмови від нікотинової залежності.

Дотримуючись цих рекомендацій, вже через 3 місяці можна значно скоротити обсяг викурених сигарет до двох на добу. На цьому етапі більше з’явиться шансів повністю позбутися від куріння, не провокуючи стресу для організму.

Крім того, Позбавтеся від тих речей, які нагадують про тютюн. Приберіть запальнички, попільничку. Багато хто усвідомлює, що щомісяця витрачають масу грошей на це пустощі. Краще ці кошти відкласти і придбати необхідні речі, відправитися в подорож.

Прояви дискомфорту при відмові.

Рішення кинути палити вимагає сили волі, щоб впоратися з неприємними наслідками подібної реакції. Наслідок відмови від нікотину проявляються зазвичай в психологічному плані. Дівчина або чоловік, які мають великий стаж куріння, здатні відчувати наступний дискомфорт:

безсоння; сильна тяга курити; постійне занепокоєння; підвищена дратівливість; нетерплячість; неможливість зосередитися;

іноді нездатність виконувати роботу.

Відгуки курців про наслідки різкої відмови часто негативний. Деякі з любителів тютюнового диму відзначають, що мають великі складнощі через те, що споживали на добу більше двох пачок сигарет. Їм не можна миттєво кидати куріння.

Думка лікарів і відгуки курців.

чи можна відразу кинути палити

Ольга, 28 років.

Я багаторазово намагалася кинути палити-вистачало сили на півдня, не більше. Зараз не курю вже рік і з жахом дивлюся на курців. До сигарети не тягне, от тільки якщо нервую, начебто чогось хочеться такого … треба перетерпіти, мені коли хотілося курити, я пила різні чаї. Після відмови від сигарет перехворіла найсильнішим бронхітом.

Олег Нікіфоров, лікар-нарколог.

Я рекомендую кидати поступово. Звичайно, цей процес займе набагато більше часу, ніж різка відмова, але він позбавить людину від абстинентного синдрому. До того ж, поступове припинення використання тютюнової продукції добре поєднувати з прийомом препаратів від куріння. Вони допоможуть швидше створити рефлекс неприйняття нікотину і вбережуть від неприємних наслідків.

Олена, 53 роки.

Курила майже чверть століття, з перервами. Нещодавно кинула, сказавши собі-якщо Візьму в руки сигарету, то скоро помру. Часто в певних ситуаціях було важко, хотілося закурити, проте згадувала зарок і стримувалася. Повернулося здатність відчувати аромати, не витрачаю гроші на придбання дорогих сигарет. Перестала смердіти одяг і квартира, шкіра придбала приємний відтінок.

Сергій, 43 роки.

Курив пачку сигарет щодня. Двічі кидав невдало. Почав шукати вагому мотивацію. Назбирав кілька причин-жахливо противна сигаретний сморід, вбиває психологічна залежність, шкода витрачених грошей, погіршилося здоров’я. Все це допомогло кинути палити.

Як краще кидати курити, відразу або поступово?

Дійсно, як краще кидати курити, відразу або поступово? Досить спірне питання, на перший погляд. І більшість, як правило, вирішує, що краще відразу. Мотивуючи свій вибір словами Карра — в поступовому відмові, кожна наступна сигарета буде нагородою. Отже, кинути палити буде складно. Але чи так це? Давайте зупинимося на кожному способі докладніше.

Кинути палити поступово, покроково.

Дуже усвідомлена відмова від куріння, але підходить не всім.

Дуже багато хто пробує подібний спосіб, особливо під час своїх перших спроб кинути палити. Курець вважає, ось зараз спробую знизити кількість викурених сигарет, а далі просто кину. Виглядає все дуже розсудливо.

Проте. Курець при цьому забуває про один дуже просто факт. Наміру кинути палити немає. Рішення теж. Є просто бажання. І швидше за все це бажання просто знизити шкоду від куріння. Ні про яке рішення кинути палити тут і мови не йде. Звідси і негатив в сторону такого способу.

Проте. Є певна категорія курців, які дійсно хочуть кинути, є намір і рішення. А при цьому у них спосіб життя збудований таким чином, що без сигарет дійсно важко. І ось саме їм такий спосіб підійде ідеально.

У мене в практиці особистих консультацій досить часто зустрічаються курці ведуть дуже активний спосіб життя. Для яких сигарета в основному виконує ролі кнопки»СТОП». Живуть на повну котушку. Багато хто навіть займаються спортом. Все життя строго розписана. Кращий відпочинок-це нова робота. І вони відпочивають за рахунок сигарети.

І ось тут ідеальним буде зниження кількості сигарет. Тому що різка відмова, як правило, призводить до успіху, але через деякий час людина зривається. Тому що спосіб життя не змінений, заміна не обрана і присутня величезна кількість вторинних вигод від куріння. У процесі ж зниження кількості сигарет, курець автоматично шукає заміну. Вчиться відпочивати по іншому. За рахунок цього він стає більш усвідомленим. І в підсумку кидає курити.

Подібний тип курців часто гойдається на» нікотинових гойдалках», кидаючи і зриваючись.

Кинути палити відразу.

Ідеальний спосіб для тих, хто вже готовий кинути палити.

Питання готовності штука дуже хитра. При роботі з клієнтами часто питаєш – за шкалою від 0 до 10, наскільки ви готові кинути. 0-не готовий. 10-хоч зараз. Більшість відповідає 9-10. При цьому знаходиться сотні причин, чому цього не потрібно робити прямо зараз. Ясна річ, що тут швидше 5 або 6. Тобто люди просто не готові кинути палити, тим більше відразу. І просто обманюють самі себе.

Перевірити готовність можна як за шкалою, так і просто запитавши себе. Чи готовий я кинути палити відразу, а не поступово? І якщо у вас прокинуться сумніви, не відкидайте їх. Розгляньте їх докладніше, і ви здивуєтеся, скільки всього там спливе. Більшість не готова робити це, і каже собі-геть сумніви, я кину. Викидають сигарети з балкона, і купують чергову пачку з ранку. Знайоме?

З іншого боку, подібна відмова відразу показує ваші слабкі сторони. Ви:

Помічаєте моменти, коли Вам найсильніше хочеться курити, і отже їх можна пропрацювати. Вас починає ламати, а може і ні. Отже, ви шукаєте способи зняття нікотинової тяги. Розумієте, що перший час краще не вживати алкоголь, інакше зірветеся. Визначаєте, що не вистачає підтримки, отже можна йти до нас на форум кидають палити.

Спираючись на подібний досвід, наступні відмови стануть більш продуктивними. І ви швидше кинути палити.

Плюсом подібного методу хочу відзначити його рішучість. Фактично, навіть якщо у вас не сформована готовність кинути, а до неї можна йти роками, ви пробуєте свою залежність з різних сторін. Це як на рингу, спочатку ти перевіряєш слабкі місця противника, визначаєш його тактику, і в другому-третьому раунді вже починаєш працювати по повній.

Поступово vs відразу, давайте резюмуємо.

Давайте резюмувати, як все таки краще кидати курити, відразу або поступово. На мій погляд, кожному своє. І кожному типу курців свій спосіб. Для багатьох, поступова відмова може стати кроком до вивчення себе і своїх особливостей. Завдяки цьому відмова пройде значно простіше. Комусь легше рубанути з плеча і просто кинути палити. Переступивши через свої слабкі сторони.

З іншого боку, поступова відмова дає більше усвідомленості, за рахунок якої простіше кинути палити назавжди. За . рахунок опрацювання своїх вторинних вигод та інших плюшок. Моментальний ж, має на увазі йти напролом, а до цього багато хто просто не готові.

Плюси мінуси моментальний відмова не потрібно чекати роками дуже багато шишок швидко набираєш досвід людина може бути просто не готовий до відмови складніше почати відмова зриви віднімають сили поступова відмова простіше почати відмова довго більше усвідомленості підходить далеко не всім легше переноситься багатьма типами курців проходить значно простіше і легше.

Який спосіб вибрати?

Невеликий лайфхак за вибором способу відмови.

Кидаємо курити поступово.

Якщо ви ведете дуже активний спосіб життя. Якщо ви постійно зриваєтеся. Якщо вас лякає сама думка про відмову. Тоді безумовно, вам варто спробувати знизити кількість викурених сигарет. За рахунок цього ви подивіться на проблему з іншого боку. І побачите, що життя без сигарет не така страшна штука, як здається перед відмовою.

Кидаємо курити відразу.

чи можна відразу кинути палити

Якщо думка про відмову вас особливо і не лякає. Якщо куріння для вас більше підтримка. Якщо ви рішуча і вольова людина. Безумовно, різка відмова для вас буде кращим рішенням.

І нагадую, що статистика ефективності обох способів дорівнює. Ось тільки з поступовою відмовою, люди кидають курити на значно більший термін.

Думка лікаря-нарколога Юрія Бондаренка.

А як ви кидали палити, відразу або поступово? Який спосіб використовували? Яку пораду можете дати кидають?

Пам’ятка для тих, хто все ж вирішив кинути палити.

Є два надійних способи назавжди позбутися від підвищеного ризику виникнення захворювань, пов’язаних з курінням:

НЕ ПОЧИНАЙТЕ КУРИТИ! ЯКЩО ВИ КУРИТЕ-КИДАЙТЕ!

Приблизно половина курили в минулому людей кидає курити одномоментно раз і назавжди. Ще стільки ж-поступово скорочує число викурених сигарет до повної відмови від куріння. Звичайно, краще кинути палити відразу і повністю, проте літні люди з тривалим стажем куріння щоб уникнути синдрому відміни можуть позбавлятися від цієї звички поступово.

Найбільш важкими, на думку тих, хто кинув палити, є перші дві доби після відмови від куріння. Це-своєрідний рубіж, подолавши який ви значно збільшите свій шанс розлучитися з сигаретою.

Перш за все, потрібно чітко обґрунтувати причину, що спонукала Вас кинути палити. Збереження і зміцнення свого здоров’я, збільшення працездатності, бажання уникнути хронічного захворювання, рада лікаря або близької людини, бажання позбавити своїх дітей від небезпечного впливу тютюнового диму і шкідливого прикладу — будь-яка з важливих для вас особисто причин повинна бути врахована.

Вирішіть, чи будете ви кидати курити відразу, або поступово. Якщо ви відчуваєте сильне бажання курити, то повинні кидати різко. За день або два до остаточної відмови від куріння спробуйте викурювати в два рази більше сигарет, ніж зазвичай — відбудеться перенасичення організму нікотином та іншими шкідливими компонентами тютюну, сигарета втратить свій смак. Ви виразніше відчуєте на собі шкідливий вплив куріння і легше зможете кинути палити.

Якщо ви вирішили припиняти курити поступово, то виробіть собі проміжні цілі на шляху до остаточного відмови від куріння (наприклад, кожен день курити на 2 сигарети менше; кинути палити через 2 тижні, скорочуючи кожні 5 днів кількість викурених сигарет на 1/3 і ін.) — Це допоможе вам раціонально розподілити свої сили.

Постарайтеся зрозуміти, чому ви курите, за яких обставин у Вас виникає бажання закурити. Запишіть це на окремому аркуші паперу; додайте туди причини, що спонукають вас відмовитися від цієї згубної звички. Кілька разів на день переглядайте цей список, при необхідності змінюйте і доповнюйте його.

Зробіть куріння настільки незручним для себе, наскільки це можливо:

Не носіть з собою сигарети, сірники або запальнички; сховайте їх, віддайте кому-небудь. Купуйте сигарети тільки в певному місці, бажано подалі від вашого будинку і роботи. Не купуйте сигарети блоками; поки не закінчиться одна пачка, не купуйте іншу. Віддавайте перевагу сигаретам з фільтром, не докурюйте сигарету на 1/3 або 1/2. Візьміть собі за правило після кожної викуреної сигарети мити руки, вмиватися, чистити зуби і міняти одяг, щоб позбутися від запаху тютюну. Затягуйтеся рідше, зменшіть глибину затягування. Між затяжками не залишайте сигарету в роті. Не паліть «за компанію». Якщо виникло бажання закурити — не діставайте сигарети з пачки, принаймні 3-5 хвилин. В цей час постарайтеся зайняти себе чимось іншим, що допомогло б забути про сигареті. Фіксуйте час, коли ви запалюєте сигарету, відзначайте, наскільки сильно тягнуло Вас в цей момент курити. Це допоможе вам зрозуміти, коли бажання курити у Вас найбільш сильне. Виділіть «са-му важливу сигарету дня», щоб потім відмовитися саме від неї. Ведіть рахунок сигаретам, які ви викурили за день. Прагніть до того, щоб в кожен наступний день їх було менше, ніж в попередній. Купуючи пачку сигарет, записуйте їх вартість, а в кінці тижня підрахуйте, скільки ви можете заощадити на курінні. Позбавтеся від сигарет і попільничок в своєму будинку, автомобілі і на робочому місці. Уникайте ситуацій, в яких ви звикли курити. Спробуйте замінити куріння іншими заняттями: фізичними вправами, новим захопленням.

Виберіть момент, коли вам найкраще кидати курити.

Якщо ви курите для того, щоб було легше зосередитися або для зняття стресу, то кидати курити краще під час відпустки. Якщо ж ви, навпаки, більше курите в кампанії, під час відпочинку з друзями, то більше підійде період підвищеного навантаження на роботі або в навчанні, коли Вам буде не до куріння. Призначте собі відмову від куріння на дату, яка має для Вас особливий сенс (день народження, який-небудь свято), а коли цей день настане, не шукайте причин відкласти його на більш пізній термін. За 2-3 тижні до того, як ви плануєте кинути палити, почніть приймати полівітаміни і вітамін «С», щоб зменшити неприємні наслідки відмови від куріння. За день або два до остаточної відмови викурюйте приблизно вдвічі більше сигарет, ніж зазвичай.

Синдром відміни . Після відмови від куріння у Вас можуть з’явитися деякі симптоми, пов’язані з подоланням залежності організму від нікотину.

погіршення настрою; почуття занепокоєння, тривоги; порушення сну; зниження концентрації уваги; прискорене серцебиття, пітливість, іноді — болі в області серця; сухість у роті, кашель, першіння в горлі.

Не губіться, пам’ятайте, що неприємні відчуття найбільш інтенсивні в перший час, а потім зменшуються і сходять нанівець. Для зниження тяжких відчуттів ви можете використовувати нікотиновий пластир або нікотинову жувальну гумку, а також полівітаміни, вітамін «С» заспокійливі препарати (настоянки валеріани, пустирника, півонії).

Надбавка у вазі — як цього уникнути:

Їжте регулярно, 3-4 рази на день, не наїдайтеся перед сном. Обмежте борошняні вироби і продукти, багаті жирами. Не їжте більше однієї порції, а якщо відчуваєте голод, почекайте хвилин 20, перш ніж взяти добавку. Не замінюйте сигарету цукеркою або тістечком — краще з’їжте яблуко, апельсин, морква або огірок. Регулярно займайтеся фізичними вправами — вони спалюють зайві калорії, зменшують стрес і відволікають Вас від куріння.

Повернення до куріння . Більшість зривів відбувається протягом перших 3-х місяців з моменту, коли людина кинула палити.

Не оголошуйте всім, що ви кинули палити; якщо вам запропонують закурити, скажіть, що просто не хочете. Якщо вам здається, що відмовитися від куріння дуже складно — не загадуйте наперед. Просто дайте собі слово, що сьогодні ви не викурите жодної сигарети, і кожен раз давайте собі обіцянку тільки на один день. Ви будете здивовані, наскільки допомагає така, здавалося б, обережна тактика.

Якщо вам нестерпно хочеться закурити, постарайтеся відволіктися, зателефонуйте кому-небудь з вашої «групи підтримки». Зробіть дихальну гімнастику, займіться фізичними вправами. По-жуйте жувальну гумку, з’їжте яблуко, випийте міцний чай або каву.

Не впадайте у відчай, якщо ви знову повернетеся до куріння. Запам’ятайте: більшість людей роблять кілька спроб, і тільки потім остаточно кидають палити. Пробуйте різні способи, вибирайте з них найбільш підходящі для себе і зробіть все, щоб зберегти своє здоров’я на довгі роки.

Бажаємо вам удачі!

Мінськ 2011 Виконавець:Антипова А. Л. — лікар лабораторної діагностики (зав.лабораторія)

Чи можна кинути куріння різко, відразу і назавжди?

Кожен курець розуміє, що розлучатися зі шкідливою звичкою рано чи пізно потрібно. Адже її наслідки наздоженуть будь-якого, хто кожен день буде отруювати свій організм тютюновими отрутами.

Серед величезної кількості способів розставання з сигаретами є ті, які припускають поступовий відхід, а є методики, згідно з якими, смолити потрібно припинити відразу ж. Однак кожна людина, яка планує відмову, задається питанням: чи можна різко кидати курити?

Думка фахівців.

Медики в своїй більшості вважають, що відмова від звички повинен бути кардинальним. Тобто, курець просто припиняє смолити раз і назавжди.

Чим довше відтягувати момент розставання з тютюном, тим важче воно буде проходити.

Після цього найскладнішим буде подолання залежності і нездужання внаслідок перебудови організму.

Звичайно, є думки, згідно з якими, поступове залишення пристрасті більш щадний для всіх систем тіла спосіб. Його прихильники засновують твердження, чому не можна різко кидати курити, на тому, що така дія спричинить за собою загострення хронічних захворювань, падіння імунітету, важкий нервовий стан або навіть депресію, що шкідливо для здоров’я. Однак немає гарантії, що зменшення дози нікотину не приведе людину назад, до тієї ж точки відліку – регулярного куріння.

Що відбувається при різкій відмові?

За місяці або роки куріння організм звик до регулярної стимуляції нервової системи речовинами, що містяться в тютюні. Нікотин та інші отрути давали йому ілюзію спокою, загострювали чутливість деяких рецепторів.

Багатьом здається, що при вживанні сигарет думається легше, немає напруги, простіше переносяться стреси. Нібито, якщо різко кинути палити, ця уявна психологічна стабільність руйнується, та й стан організму змінюється на гірше. Насправді, якщо не відмовлятися від сигарет або робити це повільно, наслідки будуть куди більш серйозні.

Фактично процес відмови від куріння протікає так:

З’являється або загострюється кашель. Ті смоли і токсини, які в достатку накопичилися в легенях, починають виводитися за допомогою кашлю з відділенням мокротиння. Це явище, безсумнівно, буде мучити людину деякий час, поки дихальні шляхи не очистяться. Курцеві при розставанні з пристрастю можуть докучати запаморочення, слабкість і головні болі. Це пов’язано з тим, що в кровоносній системі змінюється співвідношення кисню і вуглекислого газу. До того ж, шкідливі речовини будуть виводитися, а цей процес завжди супроводжується нездужанням. Ще один неприємний наслідок при відмові від куріння – це порушення травлення. Багатьом докучають шлункові болі або запори. Вирішується проблема просто. Якщо налагодити харчування, пити багато чистої води і стежити за своїм станом, все незабаром налагодиться. Утруднення дихання. Це явище пов’язане, по-перше, зі збільшенням кількості кисню, незвичним для організму, а по-друге, зі зміною тиску, по-третє, із загальним нездужанням, пов’язаним з нікотиновою залежністю. Проходить само і швидко.

Загострене відчуття голоду. Як відомо, тютюн заглушає апетит. Коли людина буде боротися із залежністю, йому буде частіше звичайного хотітися їсти. Багато хто намагається замінити нікотин сухариками, насінням, льодяниками, будь-якими снеками. Це шкідливо для обміну речовин і правильної роботи травної системи. Налагодити харчування, їсти потроху, але часто, вживати більше овочів і пити багато рідини – ось рецепт позбавлення від куріння назавжди без набору ваги. Ослаблення імунітету. Воно також пов’язане з виведенням шкідливих речовин і перебудовою організму на здоровий лад. У період відмови від сигарет потрібно уважніше ставитися до захисту від вірусів, одягатися тепліше і не перебувати на холоді, вітрі і протягах, якщо немає такої необхідності. У той же час, свіже повітря – відмінний помічник у боротьбі із залежністю і її наслідками. Проблеми з концентрацією уваги. Перебудовуються не тільки системи органів, але і нервова система, і мозок. А це означає, що зосередитися на якійсь справі, а часом і всидіти на місці, буде нелегко. Тут найголовніше — не лаяти себе, намагатися брати завдання під силу, розуміти, що цей стан – тимчасовий, і скоро, коли нікотин виведеться, воно припиниться. Депресивний стан. Найважче в боротьбі з курінням-це, як відомо, подолання залежності. Різке припинення стимуляції деяких рецепторів мозку обумовлює наростаюче відчуття роздратування або навіть гніву, розгубленість і фрустрацію, пригнічений стан. Жаліти себе і культивувати такий настрій шкідливо і нерезультативно. Варто переключитися на якісь справи, цікаві захоплення. Найправильнішим рішенням будуть регулярні заняття спортом на свіжому повітрі, якщо немає протипоказань.

Як кинути палити різко?

Доктора особливо рекомендують різко кидати сигарети тим, чий стаж шкідливої залежності не перевищує десяти років. Важкі зміни у фізичному стані за такий час ще не встигають сформуватися, а це означає, що доведеться подолати тільки свій потяг до нікотину. Простіше кажучи, всі страхи і труднощі знаходяться у курця в голові.

На такому підході заснована методика Аллена Карра. Він сам був завзятим курцем, але кинув різко і назавжди, навчивши цьому мільйони людей. Карр загострює увагу, перш за все, на подоланні боязні важкого стану, налаштовує читачів своєї книги на легкий і позитивний відмова від нікотину і зовсім не лякає негативом або наслідками, які несе куріння.

Ще один спосіб, який дійсно допомагає-це курс » звільнення.онлайн». Ця програма заснована на ретельному аналізі, в тому числі, і письмовому, власного стану, на усвідомленні кожного свого кроку.

Що стосується гіпнозу або кодування – цей метод діє лише на деяких, причому, немає ніякої гарантії в тому, що результат – назавжди. Багато через деякий час повертаються до сигарет, або, того гірше, починають ще й пити.

Засоби, що містять очищений нікотин, такі, як інгалятори, спреї, жуйки або пластирі, взагалі не вирішують проблему залежності. Вони відтягують момент повної відмови, який може не наступити взагалі. До того ж, навіть маленькі дози отрут і токсинів – це нітрохи не менш шкідливо, ніж повноцінна сигарета.

Чим собі допомогти при відмові?

Зайнятися спортом. Активний спосіб життя сприяє швидкому виведенню отрут і смол і позбавлення від залежності. Спорт — це також тренування сили волі, яка допоможе в боротьбі із залежністю. Знайти для себе альтернативу сигаретам у важкі моменти. Замість того, щоб смолити після нервової робочої зустрічі, пройтися швидким кроком з улюбленою музикою в навушниках. Знайти хобі. Немає людей, яким нічого нецікаво. Спробуйте освоїти щось, чим ви ще не займалися. Усвідомити всі приємні наслідки відмови від куріння. Адже через п’ять років після розставання з нікотином організм екс-залежного нічим не відрізняється за станом від організму інших людей, абсолютно не знайомих з сигаретами.

Курити може кинути кожен. Вам може здаватися, що це непростий процес. Однак, чим більше жаліти себе, розтягувати відмову і повертатися на вихідні позиції, тим більша ймовірність того, що сигарети будуть переслідувати вас завжди. Різка відмова-це єдиний спосіб розлучитися з ненависним тютюном на все життя. А правильно обраний метод-запорука легкого і приємного переходу до некурящого життя, без дискомфорту.

Чому при великому стажі куріння, кидати — небезпечно для здоров’я.

Починати курити теж небезпечно для здоров’я. Але більшість про це не думають, коли починають курити. А ось коли у людини вже досить великий стаж куріння (15,20,25 років), то він вирішує кинути.

Який стаж куріння вважається великим? Які процеси в організмі порушує нікотин? Чим загрожує відмова від куріння при великому стажі ?

УВАГА! Ця стаття НЕ є керівництвом або радою! Вона несе виключно інформативний характер!

Великий стаж куріння-це скільки?

чи можна відразу кинути палити

За деякими даними, стаж куріння, що перевищує 10 років-це вже великий стаж. І при такому стажі куріння(більше 10 років), різка відмова від сигарет може згубно впливати на організм і здоров’я людини.

До слова, маючи невеликий стаж куріння, кинути набагато простіше!

Чому так відбувається?

Справа в тому, що деякі фізіологічні процеси в організмі (вироблення різних гормонів, наприклад) змінюються під впливом нікотину. І чим більше стаж куріння, тим сильніше порушуються природні процеси.

Говорячи простими словами, без нікотину організм не може» нормально»функціонувати («нормально» в даному випадку — це так, як він звик за час куріння) .

При стажі куріння 3-5 років, таких серйозних змін в організмі не спостерігається. Тому, при такому стажі кинути палити можна практично безболісно .

Чому при великому стажі кидати палити небезпечно?

Чим вище вік курця і більше його стаж, тим більше різних змін відбувається в його організмі. Всі ці зміни можуть протікати безболісно і непомітно.

Але згадаємо, що різка відмова від куріння — це великий стрес для організму. І цей самий стрес може негативно вплинути на різні зміни в організмі.

Якщо у вас була схильність до якихось захворювань, то в стресових ситуаціях всі ці хвороби можуть «вилізти назовні».

Не варто забувати і про те, що нікотин впливає на вироблення деяких гормонів в організмі. І при різкій відмові, гормональний фон всього організму може помінятися. І як це вплине на ваше самопочуття — ніхто не знає.

Саме через цих факторів, кидати курити при великому стажі небезпечно. Найкраще, що ви можете зробити для свого організму — це кинути палити, маючи невеликий стаж (5-7 років). Але не забувайте, що кожна людина робить свій вибір сам (я не даю вам ніяких порад і поважаю вашу думку!).

Ну а якщо ви все-таки вирішили кинути палити, маючи великий стаж, то робіть це під наглядом лікарів !

У коментарях напишіть, чи кидали ви (або Ваші близькі) курити? І якщо так, то який стаж куріння у них був і як вони себе почували? Мені та іншим читачам буде дуже цікаво почитати!

Підписуйтесь на канал, ставте лайки, діліться з друзями!

Чи можна відразу кинути палити.

Є думка, що різка відмова від сигарет здатний завдати шкоди здоров’ю, а курцям зі стажем більше десяти років краще і зовсім не кидати. Медики ж вважають, що відмова від шкідливої звички внесе куди більший внесок у здоров’я, ніж постійне потурання їй.

Що кажуть лікарі про різку відмову від сигарет.

У фахівців досі немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння, але багато хто згоден з тим, що кожна людина повинна сама прийняти рішення, коли і як відмовитися від згубної пристрасті.

Звичайно, бажано це робити під контролем нарколога і психотерапевта.

За статистикою, люди, які кинули палити з медичною підтримкою, в чотири рази рідше повертаються до своєї звички в порівнянні з тими, хто боровся з нею на самоті.

Чи шкідливо для здоров’я різко кидати?

Якщо говорити про перспективу, то кидати курити не тільки не шкідливо, але і корисно. Поступово організм відновиться, кров, легені і печінку очистяться від отрути.

Різка відмова від сигарет лякає синдромом відміни-фізичної та психологічної реакцією організму на припинення надходження нікотину. Але інтенсивність неприємних симптомів залежить більше від індивідуальних особливостей кожного конкретного курця, ніж від стажу звички. Більшість негативних проявів в перший час після відмови від сигарет можна усунути медикаментозно.

Немає ніяких даних, які стверджують, що чим довше людина курить, тим важче у нього буде синдром відміни. Деякі длюди, «смолящие» по 20 років, легко позбавляються від цієї звички, а людина, яка взяла сигарети в руки лише рік тому, може страждати від поганого самопочуття при відмові від тютюну.

Негативні наслідки.

Перший час після відмови від сигарет – найважче у фізичному і психологічному плані. Іноді симптоми настільки сильні, що потрібно лікарська допомога. Обов’язково потрібно звернутися до медиків, якщо:

сильно болить голова; з’явилися проблеми з пам’яттю; емоційні реакції не піддаються контролю; немає апетиту; болить область грудей; виникають болі в шлунку.

Більшість цих симптомів пов’язано з нестабільністю роботи серця і судинної системи через те, що організм вже звик працювати в режимі постійного впливу нікотину. Отрута перестала надходити в кров, але тіло ще не розуміє, як воно повинно працювати правильно.

Що ще важливо враховувати при різкій відмові від куріння:

1. Ризик отримати повний набір неприємних симптомів і нікотинову ломку на додачу дуже великий при сильній залежності.

2. Перший час людина, яка кинула палити, може відчувати перепади настрою і навіть якусь соціальну відчуженість. Він не знаходить, чим себе зайняти без сигарет. Зазвичай це проходить досить швидко, протягом 1-2 тижнів. Якщо ж проблеми залишилися і після цього терміну, краще звернутися до психотерапевта.

3. Негативна фізична реакція на відмову від сигарет у всіх різна. Якщо один потрапив до лікарні з болями в серці, це не означає, що з іншими неодмінно буде те ж саме. Чимало людей і зовсім не відчувають нічого сильніше нездужання або дратівливості.

4. На наслідки відмови від куріння впливає не тільки стаж, але і кількість сигарет, яке людина викурює за день. Фортеця тютюну, якість фільтра, вік, стать, здоров’я серця і судин, риси характеру — все це має значення.

5. Багато колишніх курців протягом перших тижнів стикаються з дуже сильним кашлем. З легких виходить слиз чорного кольору, в рідкісних випадках в ній можна виявити сліди крові. Це говорить про сильну травмованості бронхів.

6. При різкій відмові від сигарет не обійтися без допомоги психотерапевтів і заспокійливих препаратів. Депресивні стани, залишені без уваги, в майбутньому можуть стати джерелом великих проблем зі здоров’ям. Крім того, депресія може спонукати не тільки повернутися до куріння, але і потрапити в інші залежності.

Пік негативних симптомів припадає на перший тиждень, в цей період дуже важливо не зірватися і перебороти тягу до нікотину.

Звичайно, бажання курити не пропадає так відразу, але від фізичної залежності через місяць вже не буде і сліду.

З психологічної ж стороною питання доведеться працювати ще якийсь час. Деяким потрібно близько року, щоб думки про сигарети остаточно перестали дошкуляти.

Симптоми нікотинової ломки.

Незважаючи на те, що від нікотину швидко відвикають, період ломки хоч і короткий, але дуже неприємний. Пощастить, якщо симптоми будуть виражені слабо і виявлені лише частково, але деяким, особливо літнім людям, період ломки дається важко. Основні його симптоми:

тривожність; дратівливість; нездатність контролювати емоції; емоційні «гойдалки» від гарного настрою до поганого і назад по кілька разів на дню; неуважність; порушення сну; відчуття голоду; апатія; слабкість; нудота; поганий апетит; сильний кашель; стомлюваність.

Нікотинова ломка-великий стрес для організму, тому особливо обережними в цей період потрібно бути людям з серцево-судинними захворюваннями. Необхідні лікарські препарати обов’язково повинні бути під рукою.

Як кидати курити правильно.

Щоб звести можливі негативні симптоми до мінімуму і швидше подолати залежність, важливо кидати курити правильно:

Різко відмовлятися від сигарет краще в тому випадку, якщо стаж куріння менше 5 років. За цей час організм ще не сильно ослаб, а значить, симптоми нікотинової ломки будуть виражені не так явно. Якщо людина курить дуже довго і все-таки зважився на різку відмову від цієї звички, краще робити це під контролем лікарів. Високий ризик загострення хронічних захворювань. Перший час замість сигарет за звичкою можна щось жувати-смолки, трохи сиру, льодяники та інше. Головне-не зірватися і не почати заїдати бажання курити, що призведе до зайвих кілограмів. Потрібно знайти собі хобі, щоб відволікатися від думок про сигарети. Це може бути що завгодно, від ручної праці до вивчення мов. Не варто ізолювати себе від соціуму. Спілкування з друзями і родичами дуже важливо в цей період. Спільні походи в кіно, ресторан, театр, та й просто прогулянки, самі по собі є хорошою підтримкою і відволіканням від нав’язливих думок. Спортивне навантаження не тільки допоможе організму стати здоровішим і витривалішим, але і посприяє переосмисленню цінностей.

Оскільки психологічна залежність теж сильна, краще відразу прибрати все, що хоч якось пов’язано з сигаретами. У найгостріший період після відмови від куріння не можна перебувати в палять компаніях, тому що спокуса взяти в руки сигарету там занадто великий.

Крім того, важливо вирішити, коли кинути палити. Від правильно обраного часу теж багато залежить:

1. Якщо куріння є способом зняття стресу, найзручніше буде відмовитися від звички під час відпустки, коли немає необхідності розслаблятися з сигаретою, оскільки навколо і так безліч цікавих справ.

2. Якщо куріння є таким собі дружнім ритуалом під час відпочинку і спілкування, найкраще кидати в самий завантажений роботою або навчанням період. В цей час буде не до думок про сигарети.

3. Можна кинути палити до будь-якої дати, для цього потрібно вибрати важливий за змістом день.

Лікарі діляться корисними порадами, що допомагають впоратися з нікотиновою залежністю. Так, за пару тижнів до відмови від сигарет можна почати прийом вітамінних комплексів і вітаміну С, щоб підготувати організм до майбутніх негативних симптомів ломки. За кілька днів до відмови потрібно скорочувати кількість сигарет в два рази.

Всі ці невеликі хитрощі допоможуть кинути палити.

Як відмовитися від сигарет швидко.

Існують швидкі способи відмови від сигарет, але у них є свої особливості і протипоказання. До таких варіантів можна вдаватися, якщо самостійно кинути згубну звичку не виходить:

Кодування за Довженком. Всього за один сеанс можна відмовитися від куріння раз і назавжди. Пацієнту вселяють, що сигарети небезпечні для життя, цього виявляється достатньо. Метод не підходить людям з розхитаною психікою. Кодування через гіпноз. Принцип дії той же, що і в попередньому варіанті, але перед цим пацієнта занурюють в транс. Щоб методика подіяла, потрібно пройти кілька сеансів. Це не підходить людям, стійким до гіпнозу. Голкорефлексотерапія. Допомагає лише в тому випадку, коли пацієнт беззастережно вірить в альтернативну медицину. Голки ставляться на чутливі точки, що впливають на синдром відміни, в результаті нікотинова ломка протікає легше. Не можна використовувати людям з судинними захворюваннями. Медикаментозний спосіб. Кодування з використанням спеціальних препаратів проводиться тільки під наглядом лікаря. Цей метод не підходить людям з хворим шлунком.

Всі перераховані методи будуть дієві в разі, якщо бажання кинути палити велике і людина йде на сеанс свідомо. Спроби закодувати силком або підкинути препарати таємно приречені на провал і просто небезпечні для здоров’я.

Чи є плюси в різкій відмові?

чи можна відразу кинути палити

Позитивні сторони, безумовно, є. Після подолання періоду фізичної ломки стають помітні ознаки поліпшення стану організму:

Очищення від токсинів починається вже з першого дня, але спочатку не так помітно. Клітини повністю заміняться новими через 1,5-2 місяці. Легкі очистяться від слизу і відновляться, збільшиться їх обсяг. Покращиться кровообіг і постачання киснем головного мозку. Пройде кашель. Відновиться нюх. Покращиться зовнішній вигляд, зокрема, стан шкіри і волосся. Поступово організм знову почне виробляти гормони радості самостійно без сторонніх стимуляторів.

Різка відмова від куріння буде ще більш результативним, якщо до позбавлення від шкідливої звички підходити комплексно.

Важливо не тільки вольове рішення самого курця відмовитися від сигарет, але і підтримка близьких, а також своєчасна медикаментозна і лікарська допомога.

Укладення.

Страшилки про швидку відмову від куріння засновані в першу чергу на неприємних симптомах нікотинової ломки, яка починається буквально в перший же тиждень з останньої викуреної сигарети. Однак за своєю ефективністю швидка відмова нічим не відрізняється від поступового і навіть в чомусь перевершує його, наприклад, менше спокуси почати курити знову.

Чи можливо це? Звичайно, можливо! Навіть Барак Обама, як би до нього не ставитися, зміг кинути після тридцяти років стажу.

Може бути, для мене кидати вже шкідливіше,ніж курити далі?

Це не так. Німецькі вчені (узагальнивши результати сімнадцяти довгострокових досліджень) показали, що навіть у групі тих, хто кинув палити після 60 і після 70 років середня тривалість життя була більше, ніж у тих, хто продовжував курити. Що ж стосується тих, хто кинув палити між 40 і 50 роками, то в їх групі тривалість життя майже не відрізнялася від ніколи не курили.

Може бути, просто спробувати курити менше?

Якщо у вас нікотинова залежність, ви просто не зможете це зробити і незабаром повернетеся до своєї дози. Кинути палити важче на короткому проміжку, але легше в довгостроковій перспективі. Навіть якщо ви ставитеся до тих людей, які курять багато років менш ніж півпачки в день і з перервами (наприклад, можуть не курити під час вагітності), — це все одно серйозно збільшує ризик серцево-судинних захворювань і раку.

Чи можна кинути палити різко?

Вважається, що кидати курити різко можна тільки якщо ваш стаж не перевищує 3-5 років. В цьому випадку нікотинова залежність ще не настільки сильна, нікотин не настільки міцно вбудувався в психофізіологічні механізми, щоб різкий обрив ланцюжка завдав серйозної шкоди. Але якщо ваш стаж перевищує 10 років і ви курили багато, пачку або більше в день, то різко кидати курити без будь-якої заміни не рекомендується.

Скільки триває ломка, чим вона обумовлена і як проявляється?

Ломка після відмови від куріння триває від тижня до декількох місяців. Тривалість її залежить не тільки від стажу і кількості сигарет в день, але і від індивідуальної схильності людини. Механізм ломки обумовлений дефіцитом ацетилхоліну (медіатора нервового збудження) і проявляється запамороченнями, нудотою, тривожністю або дратівливістю і іншими нездужаннями. Наполегливий кашель свідчить про те, що легкі насилу, але починають перебудовуватися на життя без тютюну. Може боліти голова-адже судинна система теж звикла до постійної нікотинової стимуляції.

Як можна допомогти собі перетерпіти ломку?

Існує безліч засобів, що допомагають на даному етапі. Основних груп дві: нікотинозаместительная терапія (пластирі, спреї в ніс і інші форми) і препарати, що зменшують тягу до куріння. Унікальний в цьому відношенні бупропіон, відомий також як Велбутрин і Зібан, відноситься до групи антидепресантів, але застосовується саме для лікування нікотинової залежності.

Чому деякі починають курити знову через багато місяців після відмови?

Тут спрацьовує вже не наркотична залежність від нікотину (пам’ятаємо, ломка навіть у важких випадках закінчується вже через кілька місяців), а психологічна. Куріння вбудовується не тільки в наші фізіологічні процеси, а й в соціально-психологічні: хтось за допомогою сигарети знімає стрес, хтось не мислить спілкування без тютюну, для кого-то з курінням тісно пов’язані кава або спиртне.

Варто подумати, який інший звичкою можна замінити ту чи іншу функцію куріння. Крім того, допомагає дотримання загальних принципів здорового способу життя: нормальна кількість сну (не менше 7 годин на добу), корисна поживна їжа, фізична активність і свіже повітря. Деякий час, можливо, вам доведеться уникати звичних «курильних» ситуацій, щоб не провокувати себе (замінити перекури в офісі — спільної чашкою чаю).

Мій знайомий кинув палити і сильно погладшав. Чому?

По-перше, сигарети пригнічують відчуття голоду. У курців виділяється глікоген, цукор в крові підвищується і їсти вже не хочеться. Крім того, нікотин прискорює метаболізм, і їжа належним чином не перетравлюється. Коли ж людина курити кидає, то і голод він відчуває тепер гостріше, і їжа перетравлюється належним чином. Тому він їсть стільки ж, а вага зростає. Існує деякий» природний » набір ваги після відмови від куріння, і він не перевищує 3-5 кілограмів.

По-друге, нерідка ситуація, коли людина змінює одну залежність на іншу. Багато колишніх курців відзначають, що в перший рік після відмови від куріння починають більше вживати спиртного, кави, солодкого. Мозок шукає способи зняти стрес, викликаний відмовою від куріння,» добрати » задоволення з інших джерел. Тому деякі колишні курці дійсно поправляються сильніше, ніж на 5 кіло.

Як з цим бути? Не варто сідати на жорстку дієту, це тільки посилить стрес і розбалансує організм ще сильніше. Краще простежити за тим, щоб споживати менше мучного і солодкого і більше здорової білкової їжі. Якщо дуже хочеться «зажовувати» стрес, вибирайте насіння, житні сухарики або морквяні палички.

Що ще допомагає не повертатися до куріння?

Сильна мотивація. На жаль, часто люди кидають курити вже після того, як у них знаходять небезпечне захворювання. Зате в цьому випадку про» силу волі » мова вже не йде, скоріше це порятунок власного життя. Кидаємо разом. Якщо курять подружжя або близькі друзі — набагато ефективніше відмовлятися від шкідливої звички разом. Вам належить придумати, чим корисним можна замінити спільні перекури. Ален Карр. Так, багато хто говорить, що коли вони вже вирішили кинути палити-ця книжка дійсно підтримала і допомогла. Психотерапія. Якщо ви курите багато років і побічні ефекти після кидання занадто сильні (стійке зниження настрою, тривожність, дратівливість зашкалюють і не проходять) — можливо, вам допоможе психотерапевт. В цьому випадку потрібно вибирати лікаря, практикуючого в рамках когнітивно — Біхевіорального напрямку-саме вони ефективно і швидко працюють зі шкідливими звичками. Форуми і спілкування. Коли затіваєш важку справу-завжди приємно знати, що ти не один. На форумі можна попросити поради, поділитися враженнями, та й просто-похвалитися.

Якщо ви вирішили кинути палити, клініка Euromed бажає вам удачі! Нехай ваша відмова буде легким, а рішення — безповоротним.

Чи можна різко кидати курити, і якщо не можна, то як це зробити? Відповімо відразу-різка відмова від куріння — це ідеальний спосіб кинути палити. Ті численні колишні курці, які відмовилися від сигарет відразу і назавжди — це не тільки люди з могутньою силою волі. У них ще й правильна особиста мотивація кинути.

Чи шкідливий різкий відмова від куріння?

Безумовно, різка відмова може супроводжуватися синдромом відміни-саме він і лякає тих, хто ніяк не наважиться кинути. Пов’язана поява цих симптомів з різними фізіологічними і психологічними факторами. Однак якщо налаштувати себе на те, що зміни, в тому числі викликають проблеми, йдуть на користь, то пережити початковий період буде набагато легше. Тим більше що багато наслідків можна усунути, попередити, зменшити їх вираженість.

Немає достовірної статистики, що говорить про те, що люди з тривалим курильним стажем важче переживають відмову від куріння. Хоча саме питання » Як мені бути, якщо я курю 20-30-40-50 років?»найчастіше і турбує. Величезна кількість курців зі стажем кидали різко і не відчували якихось особливих складнощів зі здоров’ям. При цьому чимало і тих, хто курив давно і, кинувши, отримували погіршення самопочуття, загострення хронічних або гострих захворювань.

Наслідки різкої відмови від сигарет.

Що ж найчастіше турбує при різкій відмові?

Кашель.

Він і без того мучить давніх курців, а кинувши, вони можуть відчути, що кашель став частіше, надсаднее, з мокротою. Якщо таке трапилося, то необхідно відвідати лікаря — хоча б дільничного терапевта. Аускультація, при необхідності рентген допоможуть виявити, чи є кашель наслідком захворювання або ж це кашель, що виникає через активне очищення легенів.

Запаморочення.

Під дією нікотину судини головного мозку спазмувалися, звужувалися. Коли надходжень нікотину більше немає, то судини починають повертатися в нормальний (наскільки він досяжний після багаторічного спазму) тонус. Мозок, очманілий від збільшеного припливу крові і кисню, дає реакцію у вигляді запаморочення.

Порушення сну.

чи можна відразу кинути палити

Причини сонливості або безсоння криються в почалася перебудові функцій організму на роботу в безнікотінових умовах. Це і підвищення надходження кисню (що дає активізує ефект), і нервозність через факт відмови, і вплив психологічного дискомфорту.

Проблеми зі стільцем, диспепсія.

Болі в животі, запор або частий стілець пов’язані з впливом нікотину на тонус кишечника, який під його впливом підвищується, а організм з часом до цього звикає, підлаштовується. Немає нікотину-тонус змінюється, причому в який бік, — передбачити неможливо. Тому хтось мучиться запорами, а у кого-то нескінченна діарея.

Нервозність, нестабільний настрій.

По-перше, ці ознаки пов’язані з психологічним дискомфортом-куріння стало частиною повсякденного життя, їм заповнювалися паузи, сигарету багато хто використовує як заспокійливий момент. По-друге, нікотин стимулює викид особливих речовин-гормонів і нейромедіаторів, які впливають на настрій, сприйняття і реакцію на життєві ситуації. По-третє, не можна скидати з рахунків і соціальні наслідки, для багатьох куріння це привід для спілкування, спосіб зав’язати або підтримати контакт.

5 » за » різку відмову.

У чому проявляється позитивна сторона різкої відмови від куріння?

З першого ж дня починається очищення організму від наслідків куріння. Клітини, в середньому, оновлюються за 40-60 днів, тому вже через два місяці без сигарет організм може вважатися очищеним від токсинів і шкідливих речовин. Нормалізується робота нейромедіаторної системи. Організм починає виробляти гормони задоволення без надходження стимулятора (нікотину) ззовні. Як показали дослідження, немає особливої різниці в ефективності між різкою відмовою і поступовим зниженням кількості викурених сигарет. Чи не формується замкнутий цикл (який до того ж досить складно зупинити), коли людина, яка відчуває себе погано від куріння, не може відмовитися від сигарет, тому що боїться, що без них йому буде ще гірше. Практика показала, що різка відмова в поєднанні з підтримкою близьких або медичних працівників дає кращі результати ефективності, ніж підтримка плюс поступова відмова.

5 «проти» різкої відмови.

Різка відмова сильніше впливає на самопочуття, а слідом і на настрій. Встановлено, що люди з пригніченим настроєм частіше зриваються і закурюють через короткий час після відмови. Різка відмова викликає абстинентний синдром більшою мірою вираженості в порівнянні з поступовим відмовою; Люди, різко кинули палити, частіше повертаються до куріння під тиском оточуючих. Курці з великим (більше 15 років) стажем куріння або у віці старше 55 років важко переносять різку відмову через сформувалася фізичної залежності. Існує також високий ризик загострення хронічних захворювань, часто прихованих, що може спричинити серйозні наслідки для здоров’я. Є якісь приховані фактори, які є причиною того, що за результатами багатьох досліджень через шість місяців після відмови від сигарет, різко кинули відчувають виражений синдром відміни приблизно в 1,4 рази частіше, ніж кинули поступово.

Чи можна різко кидати курить при вагітності?

Немає ніяких достовірно підтверджених фактів того, що плід постраждає, якщо його палить раніше мати кине палити. Навпаки давно відомо, що у жінок, що палять вище ризик народження дитини зі зниженою масою тіла, гіпотрофією, порушенням роботи імунної системи з найчастішими його наслідками у вигляді нескінченних простудних захворювань в ранньому віці, що протікають довго і з ускладненнями.

Самі матері також страждають від гіпоксії, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, погіршення роботи органів дихання, в два рази частіше у жінок, що палять розвиваються ускладнення вагітності.

Таким чином, питання про необхідність різкого відмови від куріння при вагітність не дискутується: кидати відразу і назавжди, на максимально ранніх термінах вагітності.

Думка лікарів.

У лікарів (у всякому разі, вітчизняних) немає єдиної думки з приводу різкої відмови від куріння. Але з думкою зарубіжних колег, що займаються проблемами відмови від куріння, вони все ж згодні: спосіб відмови від куріння повинен вибирати сам курець, виходячи з безлічі суб’єктивних і об’єктивних факторів.

Порівняльний аналіз показав, що якщо різка відмова від куріння поєднується з підтримкою з боку медичних працівників, психологів, референтних груп, а також з використанням лікарських препаратів від куріння, то через півроку кількість не повернулися до куріння буде приблизно в 4 рази більше в порівнянні з тими, хто кинув палити різко, але без підтримки.

Можливі наслідки.

І трохи про можливі наслідки різкої відмови для курців з великим, від 10 і більше років, стажем.

Можливе погіршення самопочуття . Скаргами, що вимагають негайного звернення до лікаря, є: сильний головний біль, хитається ХОДА, плаксивість, погіршення пам’яті, «дивацтва» поведінки, відмова від їжі, болі в області серця, в області шлунка, в грудях і в грудному відділі хребта. Ці ознаки пов’язані з нестабільністю АТ і роботи судин, які за роки куріння звикли працювати в режимі напруги під впливом нікотину-стимулятора. Високий ризик розвитку абстиненції, тобто важко протікає синдрому відміни через сформовану фізичної нікотинової залежності і потужної психологічної прихильності до куріння. Нерідко знижується рівень трудових і соціальних навичок: людині важко спілкуватися, виходити на контакт, він немов втрачає частину умінь, пов’язаних з його повсякденною діяльністю. На щастя, це триває недовго і практично завжди проходить самостійно. Вчені пов’язують дану реакцію на різку відмову з оральної фіксацією: людина звикла, що навіть невелику складність, дратівливу ситуацію він вирішує за допомогою сигарети, своєрідної пустушки для дорослих. Однак є відгуки — і їх чимало, — говорять про те, що курець зі стажем легше знаходить важливі і значущі мотивації, що є основоположним фактором успішного кидання. Переважна більшість тих, хто кинув палити відразу (незалежно від стажу і активності куріння) зробили це саме завдяки правильній мотивації. Слід також пам’ятати про індивідуальні відмінності всіх людей, і те, що один з кидають зі стажем потрапив до лікарні зі стенокардією після трьох днів без сигарет, не скасовує того факту, що десятки людей таких же курців не відчули нічого серйозніше, крім стандартних скарг перших днів відмови. Крім стажу куріння важливо також кількість викурених за добу сигарет, їх міцність, стан судин, функціональний стан серцевого м’яза, характер і темперамент кидає і безліч інших факторів.

Думка лікарів, різкий або поступова відмова від куріння.

Джерело.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD008033.pub3/abstract; jsession >

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді вам потрібна стратегія відмови від сигарет. З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Як кидають пити і курити: одночасні дії (з відгуками)

Проблема згубних пристрастей-зловживання алкоголем і куріння – дуже поширена. А ті з сміливців, які вирішили покінчити з пристрастями, на жаль, зриваються. Чи можливо перемогти ці залежності? Як кинути пити і курити, чи варто робити це одночасно і що буде при такому підході? Відповіді розглядаються в статті.

Позбавлятися від усіх звичок відразу: чи варто?

Якщо ви вирішили зав’язати з шкідливими звичками, то перше питання-чи можна кинути пити і курити одночасно? Відповідь важлива, так як звички взаємопов’язані: випив – захотілося викурити сигарету. Почав курити-потягнувся за чаркою. Досвід доводить, що краще позбавлятися від обох звичок разом. Зробити це складніше, але відгуки тих, хто пішов таким шляхом, підтверджують розумність прийнятого рішення.

Потрібно розібратися, що людину підштовхує курити і пити. Фізична залежність виникає з психологічних труднощів. Більшість алкоголіків і курців повертаються до колишнього способу життя вже після подолання фізичної тяги. А причина криється набагато глибше-спрацьовує психічний фактор. Розібравшись, що штовхає людину йти від негараздів за допомогою алкоголю або розслаблятися з сигаретою, який душевний дискомфорт він відчуває, легше позбутися від залежностей.

Якщо психологічна сторона залишилася «за кадром», то людина замінює одну залежність інший. Кинувши пити, збільшує кількість сигарет. Або навпаки: відмовившись від куріння, тягнеться за чаркою. Тому відмова від обох шкідливих звичок відразу разом з опрацюванням психологічних проблем полегшить завдання.

Як звільнитися від алкогольної залежності.

чи можна відразу кинути палити

Питання, що шкідливіше – пити або курити, – недоречний. Обидві залежності сильно підривають здоров’я і рано чи пізно призводять до летального результату, тому кидати потрібно все звички.

Поширені сумні наслідки зловживання алкоголем:

Збій роботи всіх внутрішніх органів. Етиловий спирт-отрута, що накопичується в організмі. А при занадто високому його утриманні настає смерть. Депресії, страхи, тривога. Втрата пам’яті, інтелекту, неуважність. Захворювання репродуктивної системи.

Етиловий спирт-отрута, що накопичується в організмі.

Додайте до списку труднощі матеріального плану, сварки з близькими, негаразди на роботі, і стане зрозуміло, що необхідно припинити вживати алкоголь. Щоб впоратися з алкогольною залежністю, потрібно усвідомити проблему, прийняти її. Другий крок-дати чітку установку:» я кину пити «і більше:»курити я кину теж». Якщо ви побачили проблему, поставили мету боротися і знайшли мотивацію, півсправи зроблено.

Важливий нюанс: фізична залежність проходить протягом двох-трьох місяців, слабшаючи з кожним днем. Тому, якщо хочеться випити і закурити, потрібно нагадати собі, що завтра буде легше. А якщо зірватися, то все почнеться спочатку. Прийнятий алкоголь відкриє двері до нового запою, пригніченої самооцінки і бажанням все кинути. Але якщо трапився зрив, не варто опускати руки: потрібно постаратися не піти в запій і протриматися довше.

Важливою умовою для боротьби з алкогольною залежністю є правильне оточення. Людина, що кидає пити і знаходиться серед любителів міцних напоїв, майже напевно зірветься. Краще заручитися допомогою і підтримкою близьких і непитущих друзів. Тим, хто розмірковує, як кинути пити, як кинути палити і не зірватися, можливо, доведеться змінити роботу, якщо оточення підштовхує до залежностей.

При відмові від алкоголю краще оточувати себе непитущими людьми.

Перш ніж закидати колишні звички, потрібно обзавестися новими. Подумайте про хобі або справі, що приносить задоволення (і не стикається з алкоголем). Улюблене заняття подарує позитивні емоції, допоможе поставити цілі. Знайдіть захоплення, почніть займатися спортом – і здоров’я підправити, і на шкідливі звички часу не вистачить. Відгуки впоралися із залежністю підтверджують, що фізичні навантаження значно полегшують боротьбу.

Як подолати тягу до нікотину.

Щоб кинути палити і пити, а ці дві пристрасті йдуть рука об руку один з одним, потрібно твердо вирішити цього не робити. Нагадування про те, чому не можна курити і чим закінчиться звичка випивати, дуже корисні.

Шкода куріння для організму величезний:

Онкологічні захворювання: рак легенів і порожнини рота, шлунка, дванадцятипалої кишки. Серцево-судинні захворювання: гіпертонія, атеросклероз, інфаркти, інсульти. Порушення статевої сфери, безпліддя. Захворювання шлунково-кишкового тракту.

Завзятий курець видно неозброєним оком: нездоровий колір обличчя, потемніння зубної емалі. Людина, що палить і п’є, має неприємний запах, причому не тільки з рота, але і від усього тіла. Для вагітних жінок шкода від куріння очевидний-отруюється організм матері і плоду. В результаті дитина народжується з вадами розвитку, а то і зовсім достроково. Ось чому не можна курити, особливо вагітним жінкам.

Усвідомивши, що перераховані вище складності – не вигадка, а реальні факти, задумайтеся, як відіб’ються згубні звички на здоров’я. Тепер поставте себе на місце Ваших рідних і близьких, які переживають за вас, загляньте їм в очі. Поговоріть з мамою, відчуйте її переживання. Але кинути назавжди і пити, і курити ви повинні заради себе, а не когось. Коли прийнято тверде рішення кинути погані звички, то настрій допоможе зробити це, навіть якщо сильно хочеться знову закурити. Скажіть собі:»я кину пити, я зможу, курити я кину теж». І не торкайтеся більше до алкоголю і сигарети.

Кинути палити можна, дотримуючись рекомендацій:

Уникати компаній і місць, де курять. Замість чергової сигарети з’їсти смачненьке, взяти жувальну гумку або відволіктися насінням. Прогулятися на свіжому повітрі, бажано з тим, хто підтримує рішення не курити. Не тримати сигарету» про запас», викинути попільничку, запальничку та інші атрибути.

Деякі стверджують, що коли кидаєш курити, починаєш хворіти фізично. Це зрозуміло: організм звик до певної дози нікотину, а при відмові від куріння не отримав її. Починається «ломка». Але потрібно перетерпіти цей стан зараз, а завтра стане легше. Майже повністю нікотин виводиться через два тижні, і кинув палити не відчуває тяги на фізичному рівні.

Людина, довгий час вживає тютюн, при різкій відміні може серйозно захворіти. В цьому випадку розсудливіше починати відмову від куріння поступово, щодня знижуючи кількість викурених сигарет.

Деякі стверджують: курити я буду, інакше розповню, але пити не кину зовсім, а буду випивати тільки у свята. Це самообман, і в підсумку проблеми з алкоголем і курінням як були, так і залишаться. Якщо вже надумали кидати, то все і відразу, і назавжди. Тоді дуже скоро ви з гордістю зможете сказати:»я кинув пити і курити». А відгуки тих, хто вже пройшов цей шлях, додадуть впевненості в своїх силах.

Реальний спосіб кинути купити поступово.

Ця стаття про мій досвід поступової відмови від куріння. Чи можливо безболісно і планомірно відмовитися від сигарет або кидати палити потрібно різко? Як перебудувати свій організм на нові рейки і поступово відмовитися від куріння. Та й чи варто взагалі кидати? У цій статті ми детально розберемо мій спосіб відмови від сигарет.

Моя історія. Як починав курити.

Немає такого курця, який не хотів би позбутися від цієї згубної звички. І якщо ви думаєте, що я буду переконувати вас в тому, що це бридко, що куріння не приносить ніякого задоволення, що це просто звичка, то ні. Так курити це кайфово. Ні, я не маю на увазі, коли ти купиш одну за одною, по дві сигарети на годину. Я маю на увазі куріння помірне. Дійсно, буває відчуття, що» обкурився», але продовжуєш за компанію. В такому випадку задоволення від сигарет ти не отримуєш, а все відбувається на автоматі.

Але погодьтеся, бувають такі моменти:

Після їжі; після тривалої роботи; коли випиваєш; або просто давно не курив.

Курити стає приємно, і ти отримуєш невимовне задоволення. Мабуть я можу порівняти це з отриманням задоволення від смачної їжі, після того як ти давно не їв.

Так, Мабуть, нікотиновий голод можна порівняти з голодом харчовим.

Я почав курити в 2001 році. І на сьогоднішній день мій стаж становить 17 років. Так, я курив половину прожитого життя. Є, звичайно, люди, які можуть похвалитися і більш тривалим терміном. Але в будь-якому випадку цей стаж лякає і пишається тут нічим.

Починав я курити на початку «нульових». У той час курити було модно і круто. Якщо ти не куриш і не п’єш, то ти стаєш білою вороною. Сидіти з пляшкою пива і сигаретою в парку, поруч з дитячим майданчиком, не викликало ні у кого обурення. Це була норма.

Курили скрізь: на майданчиках, на зупинках, при дітях, в ліфті, на сходовій клітці. І ніхто не скаржився. Тобі ніхто не зробить зауваження, тому що це норма і так роблять всі. У такій обстановці важко було себе від цього захистити.

Почав покуривать. 2-4 сигарети в день з часом переросли в пачку за день. Пачка в день це класика. А якщо ти випиваєш, то ця кількість могла зрости і до 1.5-2 пачок в день. Якщо порахувати, скільки я викурив за 17 років, то можна охренеть.

Як я відчував себе під час куріння.

Дивно, але при такому стажі куріння я себе відчував цілком нормально. У мене не було кашлю і сильної задишки. Флюорографія чудова. Хіба, що тиск був трохи підвищеним.

Можливо, мені пощастило і у мене хороші гени, але я це не показник. Мій друг, з таким же стажем, кинув палити через те, що йому стало важко дихати, і почався сильний кашель. Він кинув палити і все пройшло. Йому пощастило, адже погіршення здоров’я його змусило кинути палити. У його випадку спрацював фактор страху за своє здоров’я.

Але для такого як я мотивація практично була відсутня. Кинути палити, тому що це шкідливо? Але у мене все добре. А он бабуся на лавочці курить, їй напевно років 80, і у неї теж все добре.

Проте, курити я кинути хотів і навіть неодноразово намагався. Але максимум на що мене вистачало це кілька годин. І тоді я зрозумів, що це не звичка — це реальний наркотик. І позбутися від цієї залежності буде не просто.

Фактори, які можуть чинити на нас тиск.

Для себе я відзначив кілька факторів, які можуть чинити тиск на курця:

Здоров’я. Боязнь різних захворювань фінансовий фактор. Курити стає дорого. Тиск родичів.

Бажано, щоб всі ці фактори мали для вас вагу і служили б мотивацією.

Згоден, деякі плювати хотіли на своє здоров’я. Але як же здорове потомство? Невже ви хочете заводити дітей з такими шкідливими звичками як алкоголь і куріння? Бути може, вас налякає страх інсульту? Ні? Дуже шкода, перейдемо до наступного фактору.

Скільки ми витрачаємо на сигарети.

Ви замислювалися хоч раз, скільки ви витрачаєте грошей на сигарети?

Припустимо, що пачка сигарет коштує 120 рублів.

В місяць на сигарети ви витрачаєте 3600 рублів. У рік 43200 рублів. Якщо в сім’ї курців двоє (чоловік і дружина), то 86400 рублів на рік.

І зауважте, 120 рублів це далеко не найдорожчі сигарети, а середній ціновий сегмент. При цьому якщо ви ще регулярно «вживаєте», то витрати зростають значно.

Простий приклад мій сусід . Кожен день випиває по 4 пляшки пива (240 рублів) і викурював пачку сигарет (100 рублів). Беремо калькулятор в руки і ми отримуємо – 122400 рублів на рік трата на не дуже хороші звички. А зарплата у нього всього 35000 рублів на місяць. Не знаю як вам, але для мене ця сума просто страхітлива.

У той час, коли ви кидаєте палити, краще відмовитися від алкоголю. Краще звичайно взагалі не пити, але в цей період особливо. Імовірність зірватися і почати курити, вкрай велика.

До чого ми прийшли? Кидаємо палити і пити – заробляємо гроші (економимо).

У моєму випадку на мене величезний тиск чинила моя дружина. Так, вона щодня «капала «мені на мозок:» ну коли ти кинеш курити, скільки можна вже. Від тебе знову смердить, йди почисти зуби». Ну і так далі. Я ж годував її тільки обіцянками і продовжував курити.

Підсумок: на мене тиснуло тільки два фактори – це здоров’я і тиск родичів.

Третій фактор на мене ніякого впливу не чинив, тому що жили ми у відносному достатку і проблем з грошима не виникало. До тих пір, поки ми не зважилися на другу іпотеку. Та так буває, люди платять дві іпотеки.

Розрахунок звичайно на те, що коли побудується будинок, другу квартиру ми будемо здавати і перекривати витрати по іпотеці. Але поки будинок будується, а це 1.5-2 роки, потрібно економити. Тим більше, при переїзді, нам треба накопичити грошей на меблі та побутову техніку в нову квартиру, а це досить великі витрати.

І ось прийшов той час, коли я став відчувати на собі тягар всіх трьох факторів . Прийшов час відокремлювати зерна від плевел, викидати «соску» з рота і переходити до серйозних дій.

Легкий спосіб кинути палити або як кидати поступово.

чи можна відразу кинути палити

Багато хто скаже:»якщо вирішив кидати курити, то потрібно кидати відразу».

Ось тут то і проблема. Я не міг відразу кинути палити, вже намагався. Починаєш кидати, проходить кілька годин, і починаєш знову. У мені сидів якийсь страх. Боязнь того, що я більше ніколи не закурю, зводив мене з розуму. І я говорив собі:»гаразд почну кидати з Понеділка». Але як ви розумієте, все повторювалося.

Страх що я більше не покурю-змушував мене відкладати це на потім. Це щось типу «останньої сигарети», яка ніяк не може стати останньою.

І вирішив я, що буду пробувати кидати курити поступово .

1 крок . Для початку, завдання полягало в тому, що курю я тільки з 9:00-17:00 . Працюю я в цей час і мені так зручно. Прийшов, заварив каву, закурив і робочий день почався.

При такому графіку ломка починалася тільки ввечері і трохи вранці. Вночі ми спимо і курити, слава богу, не хочемо.

У чому суть? Так Ми боремося з бажанням закурити ввечері, але ця ломка не та, що була, коли ми кидали відразу. Я заспокоював себе:»трохи потерплю, а завтра я прийду на роботу, заварю каву і закурю чергову сигарету».

Страху, що я більше не покурю, не було і відповідно пережити вечірню спрагу покурити, було набагато простіше.

2 крок . З таким графіком я протягнув близько 3-ох тижнів. Пережив я цей час дуже добре і ніякого дискомфорту мені це не доставляло. З кожним днем я став помічати, що в цей період з 17:00 і до ранку мені вже не так хочеться курити, бажання саме в цей час, стало пропадати. Неначе організм став перебудовуватися на новий лад.

Я як і раніше хотів курити в робочий час, але бажання курити ввечері відпало.

«Як цікаво», подумав я. а що буде, якщо час для куріння ще зменшити. Ну, скажімо з 9: 00-14: 00 ? Сказано-зроблено. Щоб звикнути до нового графіку у мене пішла ще тиждень. Як і раніше, я хотів курити вранці, але з 14: 00 і до ранку яскравого бажання вже не було.

Більш того, я став помічати, що однієї пачки сигарет мені вже вистачає на 3 дні і це ставало додатковою мотивацією. Так, я на правильному шляху.

3 крок . В принципі, можна було і далі скорочувати час для куріння, але я вирішив, що пора відмовлятися повністю. Я вже не відчуваю сильного бажання сигарети, а якщо воно і є, то дуже незначне. Через те, що останній місяць я постійно перебудовував свій організм на нові рейки, він став більш податливим і гнучким. Я досить легко і безболісно відмовився від сигарет повністю. Але та сама, ранкова сигарета з кавою, не давала мені спокою ще тиждень.

4 крок . Минуло вже майже 3 місяці як я не курю зовсім. Вже немає бажання курити зовсім. Хоча іноді коротке бажання все ж прослизає, але швидко гасне.

У цей період головне не зірватися. Адже ви через стільки пройшли, у вас з’явився шанс позбутися поганої звички і почати нове життя. Не робіть помилки. І головне не вживайте алкоголь в ці кілька місяців.

Мені допоміг цей спосіб, і я вірю в те, що ти теж зможеш кинути палити.

Пробудження від кошмару.

Минуло кілька місяців, але мені досі сниться один і той же сон.

Я беру сигарету в руки і намагаюся себе переконати в тому, що від однієї сигарети мені нічого не буде, одна сигарета мені не зашкодить, я як і раніше не курю! Я беру сигарету в руки, закурюю. Сором, страх і відчай починає долати мене прямо уві сні.

Сон настільки яскравий, що сльози навертаються на мої очі, і я прокидаюся. Це був всього лише сон, слава богу, це був всього лише сон.