1 день не курю

Перший день без сигарет — він важкий самий.

Коли настане обраний вами день, з цього моменту для вас нічого не повинно бути важливіше наміченої мети. Тепер ваше завдання-перебороти гостре бажання закурити, коли воно буде виникати (зазвичай воно тривати не більше 5-10 хвилин). Коли таке бажання настане, ви повинні підтвердити для себе вашу рішучість кинути палити і спробувати відвернути свою увагу на що-небудь інше.

Через 12 годин після останньої затяжки організм починає очищатися від нікотину. Іноді це супроводжується неприємними відчуттями. Але все тимчасово. Порівняйте, що краще-свіже повітря або тютюновий дим? І пам’ятайте-нікотин виходить з організму через три дні. Ось кілька випробуваних порад, які допоможуть вам пережити перші кілька днів. У перші дні головне і єдине завдання-не курити. Припустимо, ви викурювали пачку сигарет в день. Це означає, що Ви приблизно дві години на день тримали в руках палаючу сигарету.

Як тільки рівень нікотину у вас в організмі опускався нижче Вашого Особистого порога переносимості, ви автоматично закурювали знову.

Перш за все, вам потрібно впоратися з цією автоматичною реакцією. У перший день вам захочеться закурити приблизно 200 разів. Треба знайти якесь кодове слово, яке ви будете повторювати про себе в цій ситуації, наприклад, «стоп» або «ні». Або що-небудь менш категоричне:»Вибач, але це тепер не для тебе».

У такі хвилини найважливіше, щоб руки були чимось зайняті. Візьміть блокнот і олівець і малюйте що завгодно, хоч закорючки. Носіть в кишені камінчик або скляну кульку і крутите його в руках. Щоб кинути палити, досить не викурити першу сигарету за день. Саме до цього ви і повинні прагнути. Постійно думати про те, як ви витримаєте наступні кілька годин, днів і тижнів, — абсолютно неправильний підхід. Якщо ви викурювали сигарету натщесерце, відразу після того, як прокидалися, підготуйтеся до ранкового пробудження з вечора. Поставте поруч з ліжком тарілку з фруктами або термос з гарячим чаєм і чашку. Добре б це робити і в наступні кілька днів.

Приблизно через добу, прожиті без нікотину, бажання курити досягає максимуму. Ось чому перший вечір зазвичай буває найважчим. Сплануйте заздалегідь, як його провести, домовтеся зустрітися з друзями. Сходіть в кіно, в театр або в сауну — туди, де курити забороняється. На наступний ранок ви прокинетеся, із задоволенням відчуваючи, що змогли не курити весь день і весь вечір.

Боріться з неправильними думками, що спонукають вас знову закурити. Ось деякі з них: «я покурю тільки сьогодні, щоб стало легше» « » куріння-мій єдиний порок!«, «Тютюн не такий вже небезпечний-деякі завзяті курці доживають до 90 років», «адже все ж від чогось вмирають» або «Без тютюну не цікаво жити».

Якщо ви ось-ось знову закурите, почекайте трохи. Всього через десять хвилин сильне бажання курити може пройти. Іноді думка про те, що Ви вже ніколи не будете курити, може здаватися нестерпною. Якщо так, то сконцентруйтеся на тому, щоб не курити хоча б сьогодні. Думайте про майбутнє позитивно. Пам’ятайте, що ви не жертву приносите, а покращуєте якість життя. Але не чекайте чудес. Ви ж не в один день стали курцем. Точно так само і в некурящого ви не перетворитеся за помахом чарівної палички. Вашому організму і психіці потрібен час, щоб перебудуватися.

Справитися з нервозністю і поліпшити настрій допомагають фізичні вправи. Походіть по кімнаті, потрясіть руками, ногами. Відкрийте вікно і глибоко вдихніть. А ще краще підіть погуляти або покатайтеся на велосипеді. Одна з багатьох причин, по якій люди курять-знижений тонус, депресивний стан. Підвищення фізичного тонусу за допомогою спорту-найкращі ліки проти депресії. Організму стає легше мобілізувати свої ресурси.

У перший, найважчий період вам постійно хочеться що-небудь пожувати? У подібних випадках корисно маленькими ковтками протягом однієї-трьох хвилин пити прохолодну воду, охолоджений сік або заспокійливі настої з трав. ДО РЕЧІ, їжте все, що хочете, — льодяники, шоколад, горіхи, насіння, Тільки б відволіктися і перебити бажання закурити. У перший тиждень вам не можна хвилюватися через те, що ви можете поправитися. Зосередьтеся на одному: не палити!

Знайдіть собі партнера-іншого курця, який також хоче кинути палити. Підбадьорюйте і допомагайте один одному, звертайтеся до одного, коли відчуєте, що не витримуєте. Ретельно чистіть зуби. Звертайте увагу на те, як швидко поліпшується їх стан і як вони біліють. Уявіть собі і отримаєте задоволення від думки про те, як вони будуть виглядати через місяць, три або рік.

Носіть з собою фотографію своєї сім’ї або того, хто вам дорогий. Напишіть на аркуші паперу: «я кидаю палити для себе і для тебе (вас)» і прикріпіть його до фотографії. Коли у вас з’явиться бажання курити, подивіться на фотографію і прочитайте напис.

Кожен раз, коли у вас з’являється бажання курити, замість того щоб закурити, Запишіть свої почуття або все, що у вас на думці. Носіть цей аркуш паперу завжди з собою. Робіть глибокі дихальні вправи кожен день по 3-5 хвилин. Дуже повільно вдихніть через ніс, затримайте дихання на кілька секунд, дуже повільно видихніть через рот. Спробуйте робити дихальні вправи з закритими очима.

Чітко уявіть собі, як ви перестанете бути курцем. Під час дихальних вправ уявляйте себе некурящим. Ви повинні побачити себе насолоджуючись вправами. Уявіть себе тим, хто відмовляється від запропонованої сигарети. Побачте, як ви викидаєте всі свої сигарети геть і отримуєте за це золоту медаль. Розвивайте свої власні креативні уявлення. «Візуалізація» спрацює.

Пийте багато води. Вода хороша в будь-якому випадку і більшість людей не п’ють її в достатній кількості. Вода допоможе «вимити «нікотин та іншу хімію з організму, до того ж вона допоможе зняти тягу до сигарет, відповідаючи на»запити рота».

Слід уникати курців друзів-товаришів. Завжди знайдеться співчуваючий, який протягне тобі сигарету: «на, мовляв, не мучся». Потрібно запрограмувати в собі відповідь: «Ні!»ще до того як тобі запропонували сигарету.

Ні за яких обставин не можна брати в руки сигарету — звичка повертається миттєво. Потрібно пам’ятати: дуже важко перші день-два, потім буде легше.

Головне-перетерпіти періодично накочується хвилю бажання, і вона піде, розіб’ється об вашу волю, схлине в нікуди. Але якщо дозволити собі одну-єдину затяжку, всі зусилля виявляться марними.

Доведеться одночасно відмовитися і від алкоголю. Саме кілька чарок і були причиною того, що в роті виявлялася сигарета. І найголовніша порада: ніколи не втрачайте надії.

Життя в ритмі NoSmoking.

Перший тиждень без сигарет. Підсумок.

Перший тиждень без сигарет пройшов відносно легко, я очікувала більш тяжкі наслідки і тривалий вихід.

Отже, підіб’ємо підсумки. Не всі обіцяні симптоми і наслідки збулися, але дуже багато, описане в дослідженнях — правда.

По-перше, позиви курити дійсно пов’язані з ритуалами , тобто з щоденними, звичними ситуаціями, які призводять до попільнички. Мозок автоматично підказує, що треба робити, якщо: колеги затіяли цікаву розмову і пішли курити, випита чашка кави, хочеться їсти, дуже смачно поїв, давно не бачив друга, випив чарочку, повідомили радісну новину, розповіли смішний анекдот, просто туга здолала, робити нічого, справ по горло, подивилася улюблений фільм — поплакала, коханий чоловік зіпсував настрій, розлучилися, родичі дістали розпитуваннями, захворів, потрапив у ДТП, запізнився на роботу, посварився з дружиною, сходила до стоматолога, втомився і т. д. Підказка працює сама по собі, приблизно як, коли в рядку пошуку Гугла вводиш слово і вилітає купа варіантів найбільш популярних запитів — ось точно так само працює мозок, наче підштовхує взяти пачку сигарет. Значить потрібно «набити» інший досвід — купу варіантів можливих дій, але вже без куріння, тоді мозок буде автоматом видавати і підштовхувати вже до нових дій, не пов’язаних з сигаретами.

По-друге, дійсно виникають проблеми зі здоров’ям і самопочуттям: пити хочеться більше, зі шлунком і кишечником не все так гладко, часом буває печія, їсти хочеться більше солодкого, м’ясного. Спати хочеться більше, хоча сон переривчастий. Особливо тягне поспати в перші три дні-організм немов хоче забутися і пережити перші важкі години в несвідомому стані, ну або просто потрібно мобілізувати всі сили, витрачати енергію в основному на відмову від куріння. Серце і легені очищаються, і це фізично дуже помітно, особливо в перші кілька днів — все ламає і ниє.

По-третє, психологічний стан важкий, але терпиме: звичайно, штовхає з боку в бік, тягне до сигарет страшно, але до кінця першого тижня все рідше і рідше, а сказати ні стає все легше, як-то вже само собою зрозуміло, що я не курю. Допомагає щоденник-пишу щовечора, що зі мною відбувається і перечитую зроблені записи. Це стимулює йти далі.

По-четверте, на обличчя позитивні зовнішні зміни: вдома дихається легко і добре, димом не пахне. Одяг, піт, шкіра, волосся пахнуть свіжістю. Це позначається на настрої, приємно, дійсно охоплює гордість, що я можу кинути палити і це реально здійсненне мною завдання. Мало того, я можу змінити своє життя на краще, не відкладаючи більше свої наміри.

Загалом, вже в кінці першого тижня після відмови від куріння стає зрозуміло, що кинути палити — це просто, і що можна зробити це без застосування будь-яких нікотинзамінюючих засобів. Головне, більше не повертатися до сигарети, тому що можна завдати собі ще більшої шкоди, для організму дуже важко то курити, то не курити. Якщо ви вже зробили одну спробу кинути палити, але знову повернулися до своєї звички, значить одного разу ви знову захочете кинути. Вже краще підготуйтеся до кидання і зробіть це один раз і назавжди!

А я переходжу на наступний етап-другий тиждень пішов. Ура!

1 день без сигарет.

З горем навпіл протримався 1 день без сигарет. Сказати, що важко це нічого не сказати, відчуттів маса і в основному малоприємних, але, загалом, все терпимо. Пояснити те, що я відчуваю, буде важкувато, але я спробую.

Прокидаюся я з ранку і перша думка піти зробити чаю або кави і викурити ранкову сигарету, але раптом спогадаю, що я ж кинув. І ось тут, десь далеко всередині, починає зароджуватися якесь занепокоєння і дискомфорт.

Через деякий час починає дерти в горлі і з’являється кашель, при цьому іноді сльозяться очі. Пізніше до всього цього додається запаморочення, все навколо літає і розпливається, ставати важко на чомусь зосередиться, з’являється неуважність. Йдеш на кухню зробити чай, а коли приходиш, забуваєш, навіщо прийшов. Іноді якщо прислухатися, в голові можна почути, як б’ється свій власний пульс.

На тлі всього цього є і плюс. Багато енергії навіть через, цур, ось тільки біда в тому, що управляти їй дуже важко, і вона періодично переростає в дратівливість і спалахи безпричинного гніву.

Постійно атакують думки про сигарети. Заварюєш чай-думка піти покурити, перекушуєш-думка піти покурити, зробив якусь справу-думка піти покурити. Доводиться постійно нагадувати собі, що ти не куриш, і в кожен з таких моментів навалюється якась апатія і досада. З’являється відчуття, що ти позбавляєш себе якогось дуже великого задоволення. Настрій випаровується в лічені секунди, а думка, що ти повинен прожити в такому стані все життя просто вбиває.

Відео — 1 день не курю (Відео)

У цей момент від того щоб піти закурити рятує тільки одне — це самонавіювання що це все тимчасово. Що треба потерпіти і напевно там, в майбутньому через 30 днів ці неприємні відчуття пропадуть. Чому 30 днів, читайте в записі про моє рішення кинути палити.

Ще одне малоприємне відчуття це постійне відчуття голоду, яке не виходить нічим вгамувати. Тільки поїв, а вже знову хочеться зайняти чимось руки і рот-це дуже напружує хоч і приносить якесь тимчасове полегшення. Мабуть-це пов’язано з нікотиновою залежністю, таким чином, проявляється потреба організму у вже звичній для нього дозі наркотику. Якщо ви стежите за своєю фігурою, доцільно буде утриматися від поїдання всього що погано лежить. Голод від цього не зникає, ні краплі, а легше стає через те, що поки ви їсте, ви не думаєте про сигарети. Вже краще замінити нескінченну трапезу яким-небудь фізичним заняттям.

Протягом дня зрозумів одну свою помилку — це залишені попільнички, запальнички, порожні пачки сигарет, все, що нагадує про цю шкідливу звичку. Ви не повірите, але, наткнувшись, на порожню пачку сигарет, стало так хреново на душі, що хотілося забитися куди-небудь в кут і заплакати. Відразу в голові понеслися думки, а раптом там є одна сигаретка, якісь плани Барбаросса про те, як би знайти можливість покурити і чим це виправдати і т.д. і т. п. у цей момент важливо зуміти сказати собі стоп і згадати про те, що куріння не приносить задоволення, що це лише спосіб вгамувати свою нікотинову залежність, а вже це приносить полегшення, а не самі сигарети. Так само допомагає в черговий раз спробувати переконати себе, що всі ці неприємні момент тимчасові і через 30 днів все закінчиться.

Відео — 1 день не курю (Відео)

Загалом, складно господа, досить неприємно все це терпіти, весь день зводився до того, що я чекав якнайшвидшого настання ночі, щоб заснути і не відчувати більше цих почуттів. Але в той же час якщо задуматися то здається, якось і не складно зовсім, потерпи трохи і все, адже не все життя, а лише 30 днів.

Висновок.

Перед тим як кидати курити, буде корисним викинути все, що нагадує про сигарети: попільнички, сірники з запальничками, порожні пачки сигарет і т.д. легше буде якщо кинути палити перед сном, а не з ранку, коли ви прокинетеся, ви вже будете без сигарет близько 8 годин. У момент, коли тяга особливо сильна допомагає нагадати собі що це лише тимчасове почуття, і воно скоро пройде, потрібно тільки потерпіти. Їжа не заглушає голод, а лише відволікає, з таким же успіхом відволікає і будь-яке інше фізичне заняття. Якщо ви працівник розумової праці краще кинути палити перед вихідними, а не після. Так як в перші дні без сигарет дуже важко зосередиться на чомусь. Наприклад, цю статтю я писав майже два дні, коли в будь-який інший день у мене пішло б не більше пари годин. Завантажте себе справами-це дуже допомагає відволіктися від думок про сигарети.

І так перший етап плану, протриматися 1 день без сигарет, успішно виконаний. Попереду ще 4 етапи. Важко, але я тримаюся і не падаю духом. Продовження слід. Приходьте повболівати або приєднуйтесь до мене, якщо ви курите.

Так само вам можуть бути корисні статті:

1 день без сигарет.

Дублікати не знайдені.

сам Зараз на ньому сиджу, ламало перші 4-5 днів , і то не сильно , думав більше буде тягнути , перші дні можна і курити попутно а потім самому вже огидно від сиг.

зараз вже не курю два тижні, ковтаю «табекс» і якого б не було дискомфорту не відчуваю , хоча перед киданням дві пачки в день сигарет їв а іноді і більше.

а всі ці пластирі і пр. го&але не допомагало.

та й ален карр тільки для навіюваних.

Рекомендую електронку. Ламало годину на третій день і все. Відрази до сигарет немає, але курити не хочеться зовсім. Ціна виходить значно нижче. На ті 600 рублів, які коштує упаковка (мінімум 600) для електронок рідини вистачає на пів року (!).

електронка так само як пластирі містять нікотин (тому і курити не хочеться) і ви тільки позбавляєтеся від звички хапатися за сигарету але не від нікотинової залежності.

1. У сигаретах нікотин це майже саме нешкідливе що є.

2. Безнікотинові рідини для ЕС дуже распространении і багато в підсумку приходять до них.

За своїм прикладом-я за пів року знизив нікотин в 10 разів. До цього 15 років курив. 10 з яких яву золоту червону.

але ж тютюнопаління називають «нікотинова залежність» вірно ?

і саме нікотин і викликає звикання.

1 день не курю

тобто я так розумію електронка це самообман, залежність від нікотину як була так і залишилася.

Справа ж не в залежності. Справа у шкідливих речовинах. Нікотин в цілому нешкідливий, якщо не брати до уваги перевищення дози. Але передозування і звичайною харчовою сіллю отримати можна. Всіх інших шкідливих речовин типу смол та іншого, що робить негативний вплив на здоров’я в ЕС немає.

Мінус — не проводилися довгострокові дослідження. Продукт Новий.

Але по відчуттях я спробував і те і те віддам перевагу фруктову вкусняшку електронної сигарети, а не пропахлу тютюном одяг.

Що буде, якщо не курити 1 день?

Якось дивно пролетів вчорашній день. Я був втомлений після роботи, пив чай, їв всякі смаколики, дивився фільми, і закурив перший раз аж під вечір. Дивно, зазвичай щогодини бігаю! Цікаво, а що буде якщо не курити 1 день?

Якщо людина припиняє курити, у нього знижується ризик серцевого нападу. Це обумовлено тим, що при вдиханні диму кров більше піддається згортанню. Організм намагається позбутися від токсинів, що проникають в легені. Тому в загазованих містах найчастіше виникають серцеві напади.

Насправді вже через кілька годин після того, як людина перестала курити, з його крові йде чадний газ, що міститься в тютюновому димі. Саме він робить артерії непружними. В результаті серцебиття нормалізується. Згодом руки тремтять менше. Звичайно, людина може цього не помічати, але більшості курців притаманний частий тремор верхніх кінцівок. Це обумовлено тим, що нікотин збуджує ту область нервової системи, яка регулює стан страху, провокуючи тремтіння. Коли нікотин залишає організм, нервова система планомірно заспокоюється. Крім того, стабілізується кровообіг в ступнях і в долонях. У більшості курців часто мерзнуть кінцівки. Це обумовлено тим, що дрібні кровоносні судини стискаються під впливом нікотину. Через 2-3 години після останньої затяжки нікотин залишає організм. В результаті температура ступень і долонь підвищується приблизно на 1°C.

Якщо людина не курить протягом доби, то він може заощадити суму, яка дорівнює як мінімум половині вартості невеликої, але вельми цікавої книги. Більш того, відмова від куріння може додати кілька додаткових годин життя. Причому цей годинник будуть додаватися щодня, поки колишній курець не повертається до згубної звички. Такі перспективи радують кожну розсудливу людину.

Відмова від куріння — вельми гідне рішення. Воно дозволить кожному уникнути наслідків, які очікують організм при систематичному споживанні тютюнових виробів. Тільки збалансоване харчування, вітамінізований раціон, помірна рухова активність і повноцінний сон допоможуть людині сповна насолодитися здоровим способом життя.

1 день не курю.

1 день: http://pikabu.ru/story/_3645093.

І так, другий день без куріння сигарет. Сьогодні у мене був вихідний. Прокинувся дуже рано, спав всього 5-6 годин, думав засну, а ні, хочеться курити. Вмився і пішов готувати собі сніданок. Зазвичай я п’ю каву, але інтернет цього не радить при відмові від куріння. Гаразд чай теж зійде. Після сніданку звичайно ж хотілося перекурити, але ні, ми ж кидаємо)) порадили прочитати Олена Карра, так от, цей дядько написав, щоб не кидали курити поки читаєте книгу, це погано, адже я вже кинув. Почитав Ваші коментарі, багато раджу чимось замінити сигарети. Я не хочу міняти одну звичку на іншу, та й взагалі чимось замінювати сигарети. І так опівдні, думаю раз кинув курити пора і спортом зайнятися. Вийшов на пробіжку, пробігся 20 хвилин неквапливим бігом, віддихався (курю вже 7 років, тому непогана задишка) і додому. Легше не стало, але бадьорість невелика з’явилася. Сьогодні не став купувати сухарики, жуйки тощо, а просто пожирав всі запаси їжі, що залишилися, ще з такою частотою ніби вона завтра зникне. іже до вечора приїхали друзі в гості. Попили чай і пішли курити. Природно почали підколювати, мовляв на, візьми, покури, одну затяжку всього, нічого не буде, я відмовився. До слова, незвично стояти і не курити, коли поруч курять. Цікаві думки відвідують голову. В голові йде суперечка двох моїх я. Один я говорить щоб не відмовляв собі в тому, що хочеш, інший відповідає що це шкідливо і ти вирішив кинути. За сьогодні стало зрозуміло: 1) другий день відмови за відчуттями такий же як і перший. 2) легше на стало. 3) кинути палити, різко, можна без шкоди для здоров’я. Хоча вранці сьогодні був дикий кашель. 4) відзначається висока продуктивність. Енергії валом. Та й треба чимось себе зайняти. 5) після відмови люди товстіють не тому що організм так вирішив, а тому що багато жеруть! Всім спасибі, за поради. Хто почав зі мною, продовжуємо в тому ж дусі. Хто тільки думає кидати, скажу: кидайте, прикольний виклик своїй волі і організму.

Не картайте себе, якщо в перший же день відмови від куріння ви відчуваєте тягу і навіть тугу за сигаретами. Ці почуття особливо посилюються до вечора і до або після їжі. У такі моменти згадуйте, що спонукало вас кинути палити: хвороба, побоювання за майбутнє, бажання влаштуватися на роботу мрії, де до курців ставляться далеко неблагожелательно, знизити ризик серцево—судинних захворювань. «Штормити «буде — від» як прекрасно, що я не хочу курити «і до «десь у мене тут» Бичок»лежав».

Вся справа в головному мозку — він чекає звичного підкріплення для отримання чергової дози дофаміну — гормону щастя і задоволення. Нікотин при надходженні в організм викликає викид цього дофаміну. Вийшло дати йому гормон-Отримуйте наповнену щастям життя! Ні? — «Господар погань!». вирішує мозок і дарує йому у відповідь веселку сірого кольору, безглузді квіти безглуздого кольору і нестерпно кислий шоколад.

Іноді мозок помиляється, отримує достатню дозу дофаміну іншим шляхом (або господар іскрить позитивом і оптимізмом) і курити не тягне.

Нікотин діє на рецептори, які називаються ацетилхолінові (точніше, н-холінорецептори) і які розташовані в багатьох органах, в тому числі в головному мозку і нейронної мезолімбічної мережі.

Нейрони дуже швидко відгукуються на нікотин, і цей оклик підвищує викид дофаміну. У свою чергу дофамін викликає у людини почуття задоволення життям, гарний настрій, допомагає шукати, знаходити і засвоювати нову інформацію. Це в якійсь мірі пояснює, чому курці без сигарет злі і дратівливі, а мозковий штурм у них протікає в щільному оточенні сигаретного диму.

Не підкріплюйте мозок сигаретою! Завжди пам’ятайте, що всього через три тижні робота ацетихолінових рецепторів (і процес дофамінової стимуляції) повернеться до фізіологічної норми і… Ну а поки вам на допомогу шоколадка (3-4 шматочки в день, краще чорного); фізкультура (або спорт, біг, якщо є хоч якийсь рівень підготовки).

У чому користь відмови від куріння.

Користь відмови від куріння просто величезна. Багато хто намагається кинути цю шкідливу звичку в економічних цілях, адже зараз пачка сигарет коштує дорого. І якщо відмовитися від куріння, можна заощадити чимало коштів. Однак є й інші позитивні моменти:

Організм очищається від шкідливих шлаків і токсинів, які чинять негативний вплив на функції всіх внутрішніх органів. Під їх впливом знижується імунітет. Кров краще збагачується киснем, яким харчуються всі клітини. Від цього старіння внутрішніх органів і шкіри настає повільніше. Обсяг легких збільшується і повертається до колишнього рівня. Нерідко у людей, які кинули палити, знижується вираженість симптомів хронічних захворювань органів дихання. Знижується ризик захворювання на рак легенів, гіпертонією, хворобами серця і судин.

Однак повне очищення організму від нікотину відбудеться тільки через 7-10 років після повної відмови від сигарет. Тому, перш ніж почати курити, потрібно подумати, чи вийде в подальшому кинути цю шкідливу звичку.

Чим шкідливий відмова від куріння.

Насправді, наслідки кидання куріння не завжди є позитивними. Звичайно, користь відмови від сигарет величезна, але перш ніж вона з’явиться, в організмі відбудеться ряд негативних змін. Оскільки нікотин включається в обмін речовин, то після відмови від нього відбудеться перебудова метаболізму. Тому в перші тижні самопочуття колишнього курця значно погіршується.

На деякий час знижується імунітет, оскільки організму потрібно впоратися зі стресовою ситуацією. Тому у людини підвищується частота простудних захворювань, виникають виразки в ротовій порожнині. Крім того, змінюється емоційний фон, особливо у людей, які курили більше 10 років. Вони стають дратівливими, запальними, у них з’являється депресія.

До того ж багато в перші місяці після відмови від куріння починають інтенсивно набирати вагу. Пов’язано це з тим, що з метою приглушити неприємні відчуття, багато заїдають їх їжею. Але коли організм звикне без нікотину, колишня вага повернеться. Саме в цей період багато хто не витримують, їм постійно хочеться викурити сигарету, тому вони повертаються до своєї негативної звички.

Стан організму по днях.

Після кидання палити в організмі спостерігається ряд негативних змін. Притому зазвичай симптоми відмови від куріння з тривалим стажем однакові для всіх пацієнтів. Особливо в перші дні спостерігаються зміни емоційного стану (поява дратівливості, депресії), безсоння, можливі тремтіння в руках і нервовий тик. Однак не можна думати, що абсолютно у всіх людей симптоми проявляються однаково.

У деяких випадках навіть завзяті курці легше відмовляються від сигарет в порівнянні з початківцями, стаж яких всього кілька місяців. Адже організм кожної людини унікальний, хтось швидше і сильніше звикає до наркотичних речовин, а хтось може починати і кидати палити в будь-який час, коли тільки захочеться.

Розглянемо, як відбувається відвикання від куріння по днях тижня. Нижчеописані симптоми є загальними і можуть відрізнятися у різних людей:

Перший день відмови від куріння зазвичай протікає без особливих проблем. У крові знижується кількість чадного газу, за рахунок чого вона краще збагачується киснем. Людина відчуває радість і гордість за себе. З’являється впевненість, що дійсно вийде кинути шкідливу звичку. Тяга курити дуже слабка або зовсім відсутня. Однак якщо не курити 1 день, це не означає, що куріння залишилося позаду. Адже зазвичай в наступні дні симптоми відмови стають більш вираженими. Не курити перший день легко, але ось на наступний день відмови від тютюну стає складно придушити свою залежність. У цей період виникають перші симптоми нікотинового голодування. Радість першого дня заміщається дратівливістю і агресивністю. Тяга до куріння підвищується, але її можна зменшити силою думки. З’являється задишка, кашель, болі в животі. Заснути в цей період дуже складно. На третій день нервозність посилюється, підвищуються симптоми залежності. Всі думки курця спрямовані тільки на сигарети, він не знає, чим відволіктися. Заснути практично неможливо, сон переривається. Можливо лущення шкіри, поява прищиків.

У цей день обов’язково потрібно чимось відвернути себе. Рекомендується зайнятися якоюсь улюбленою справою. Фізичні навантаження також добре відволікають від думок про тютюн. Можна затіяти ремонт, перестановку меблів. Багато ж заїдають цю проблему їжею з вираженим смаком.

Триває відновлення організму, приплив крові до мозку підвищується до нормального рівня, відбувається репарація легенів. Людина стає менш агресивним, дратівливість знижується. Деякі люди використовують спеціальні препарати, щоб придушити свій емоційний стан (наприклад, діазепекс). У більшості випадків спостерігається поліпшення настрою, проте присутня неуважність в діях. Заснути легше, але сон поверхневий. Можливо слабке запаморочення і шум у вухах. Іноді з’являється набряклість рук і обличчя. П’ятий день-це переломна стадія відмови від куріння. Дуже сильно тягне курити, підвищується ймовірність зриву. Вважається, що якщо витримати тягу до тютюну в цей день, то в подальшому також можна буде перебороти себе. Кашель стає мокрим, отхаркивается темна слиз. Смак їжі поліпшується, оскільки на поверхні язика гояться мікротравми, за рахунок чого відновлюються смакові рецептори. На шостий день вперше клітини «білої крові» формуються без впливу нікотину. Нормалізується перистальтика кишечника, відбувається подальше відновлення легенів. Для цієї стадії кидання куріння характерні ті ж симптоми, що і в третій день. З’являється так званий синдром відміни, коли людина хоче знову почати курити. Знову порушується сон, курець стає дуже дратівливим і агресивним, намагається знайти сигарети. Йому дуже складно і навіть неможливо стримувати себе. Тремор рук стає більш вираженим, людина сильніше потіє, його нудить після кожного прийому їжі. У відхаркувальний слизу можуть з’явитися частки крові. Якщо не курити тиждень, етап фізичної залежності до нікотину буде завершено. Після цього почнеться інтенсивний процес відновлення організму. Найповільніше відбувається репарація легенів, судин і нервової системи. На сьомий день людина перестає думати про сигарети, тому важливо, щоб йому нічого про них не нагадувало. Бажано позбутися від запальничок і всіх сигарет в будинку, прибрати попільничку. Самогубство знову стає ефективним. Підвищується апетит, проте можливі порушення травлення і дефекації.

Зміни при відмові від куріння в організмі тривають до року, а повне відновлення можливо тільки через кілька років. У перший місяць кидання курити оновлюється слизова оболонка бронхів, яка постраждала під дією нікотинового диму. Поліпшується стан кровоносних судин. Значно підвищується імунітет, що пов’язано з посиленим кровопостачанням клітин. Швидко оновлюються лейкоцити і тромбоцити, а ось відновлення еритроцитів протікає повільніше.

Поновлюються клітини епітелію, за рахунок чого шкіра виглядає свіжо, з’являється природний рум’янець обличчя, а жовтий відтінок повністю зникає. Пацієнт краще відчуває смак їжі і запахи. У багатьох колишніх курців сигаретний дим викликає огиду. Апетит різко підвищується, через що може збільшитися маса тіла. Оскільки функції шлунково-кишкового тракту в цей період ще повністю не відновилися, можливі часті болі в області живота. Притому дефекація також нестабільна-проноси і запори можуть чергуватися один з одним. До закінчення першого місяця кашель зі слизом практично проходить. Головні болі і запаморочення тривають, оскільки мозок не звик до такої кількості кисню.

Емоційний стан все ще порушено, тому людині потрібна підтримка з боку оточуючих його людей. Тягне курити набагато менше в порівнянні з першим тижнем. Зриви можливі до кінця 2-го і 4 – го тижня, коли людині хочеться закурити з цікавості-дізнатися, чи подобається смак сигарет тепер.

У період 2-6 місяців відбувається повне відновлення шкірних клітин, тому колір обличчя стає таким, як до початку куріння. Зникають сухість і свербіж на шкірі. До кінця 6-го місяця легкі очищаються, їх обсяг значно збільшується. Відновлення печінки починається тільки на 5-му місяці, але цей процес протікає дуже швидко.

В цей час організм реагує позитивно на відмову від куріння. Апетит нормалізується, відновлюється вага. Починаючи з п’ятого місяця, можна займатися спортом, наприклад, плаванням або їздою на велосипеді. Настрій підвищується, людина стає веселим і життєрадісним. Життя наповнюється різнокольоровими фарбами і приносить задоволення. Тяга до сигарет повністю відсутня.

На 7-8 місяці зуби стають білими, жовтий наліт зникає (за умови щоденного чищення). Відновлюються голосові зв’язки, тому голос нормалізується, перестає бути хрипким. Сприйняття смаків і запахів загострюється. На 9-11-му місяці тяга до куріння вдень відсутня, проте багато хто скаржиться на те, що їм сняться сигарети. До року без тютюну організм відновлюється настільки, що знижується ймовірність появи інфаркту та інсульту в 2 рази.

Але необхідно враховувати, що чим менше стаж курця, тим краще його організм відновиться. Адже нікотин може викликати зміни на генетичному рівні, в результаті чого діти можуть народитися з різними недоліками. У жінок, які раніше курили, вагітність і пологи в більшості випадків протікають з ускладненнями.

Що забороняється робити, коли людина кидає палити.

Період припинення куріння дуже складний для багатьох ще й тим, що в цей час є ряд обмежень. Так, як мінімум протягом 3 місяців після відмови від сигарет не рекомендується приймати будь-які ліки. У період менструації жінці не слід кидати курити, так як це може спричинити за собою стрімке збільшення ваги.

Не можна вживати в їжу шкідливі продукти. Необхідно переглянути свій раціон, включивши в нього свіжі фрукти і овочі, а також інші компоненти, багаті вітамінами і мінералами. У перші дні бажано харчуватися тільки молочно-рослинною їжею, що дозволить організму легше впоратися зі стресовою ситуацією.

Як допомогти організму.

Щоб було легше кинути палити, необхідно надати своєму організму допомогу. Налаштуватися на те, що повністю відмовитися від куріння буде складно, необхідно ще в той же день, як людина прийме рішення про це. Важливо поставити перед собою чітку мету, для чого потрібно досягти позитивного результату. Такий мотивацією може бути збереження сім’ї або здоров’я, бажання зачати дитину, зайнятися спортом і інші причини. За рахунок цього буде легше дотримуватися правил, пов’язаних з курінням.

У перший місяць важливо давати своєму організму максимум вітамінів. Потрапляти вони можуть як з їжі, так і зі спеціальних медикаментів. В аптеці можна купити вітамінні комплекси, які сприяють швидкому відновленню (наприклад, «Аевіт» або «Мультитабс»).

Щоранку слід випивати по склянці теплого молока натщесерце. Але якщо через куріння з’явилася астма, пити його можна тільки після консультації з алергологом.

Для прискорення нормалізації тону шкіри можна використовувати натуральні маски для обличчя на основі меду, яєчного жовтка і молока. Вони підходять як для жінок, так і для чоловіків, які стежать за своєю зовнішністю.

Важливо також стежити за своєю фізичною активністю. Шлаки і токсини швидше виводяться з організму, який отримує достатню кількість фізичних навантажень. Рекомендується робити вранці зарядку, гуляти, як можна більше часу дихати свіжим повітрям.

Звичайно, відмова від куріння-це дуже складний і тривалий процес. Не існує простого способу, який би допоміг зменшити інтенсивність симптомів, викликаних стресовим станом організму. Зате результат не змусить себе чекати, і вже через кілька місяців людина відчує полегшення.

Хочу поділитися власним досвідом: я кидав палити неодноразово і різними методами. Шукав медот більш дієвий і легший. Мені радили, що різко кидати не можна, тому що часто буває дуже важка реакція організму, кидай поступово. Пробував кидати поступово. Спеціально тиждень-два багато курив, щоб виробити до сигарет огиду. Накурювався до того, що в грудях все свистіло і хрипіло. Потім починав скорочувати кількість сигарет і доходив до 3 — 4 сигарети в день. Поступово дихати ставало легше і знову з’являвся смак до куріння і кількість сигарет знову доходило до моєї норми-15-20 сигарет в день. Пробував кидати різко. Іноді витримував пів-дня, інший раз три дні, потім починаю себе жаліти: — навіщо себе, коханого, я мучу, відмовляючи собі в такій малості, і так багато в чому собі відмовляю і ще в такій дрібниці собі відмовляти? Коротше, поплакавши собі трохи в жилетку, продовжував знову курити. Але, сподівався, що знайдеться легкий спосіб кинути палити. І одного разу, їдучи на велосипеді в гору, мало не здох — так мені збило дихання (раніше на цей підйом я підіймався відносно легко) , я дуже на себе розсердився: — невже я себе дійсно не шкодую? Я зрозумів — те, що раніше я вважав жалістю до себе — це був самообман. Це була не жалість до себе, а прояв слабкості, небажання докласти трохи зусиль, щоб, собі ж зробити краще. Треба дійсно пошкодувати себе і не труїти себе гидотою. І я вирішив по-справжньому кинути палити, інакше стану зовсім старезним, а може і гірше. Знав досить багато людей, які померли від раку легенів або горла. Тобто я налаштувався на повному сеоьезе і вирішив більше себе не «жаліти». На наступний день я в аптеці купив нікотинові жуйки «НІКОРЕТТО». Вони бувають 2 і 4 млг. 4 млг рекомендують для особливо завзятих курців. Я купив 4 млг і різав їх на 2 частини (так виходить дешевше) . Нікотинові жуйки потрібні для того, щоб зменшить т.зв. «ломку». Тобто організм звик до нікотину і вимагає його. Коли особливо несила, пожував жуйку, порція нікотину надійшла і тяга тимчасово пропадає. Спочатку я жував 3 -4 жуйки в день, потім потреба в них зменшувалася і через пів-року я їх перестав споживати. Жуйки, в принципі недешеві, але, якщо порахувати скільки грошей йде на куриво, то вони себе швидко окупають (не кажу вже про здоров’я) . ДО РЕЧІ, розпочата пачка сигарет лежала у мене на холодильнику пів-року і я до них не доторкнувся. Дружина хотіла їх викинути, але я сказав: — Нехай лежать, Я буду виховувати в собі волю. Через місяці три У мене поступово зникли хрипи і свисти. Раніше дружина через них не могла заснути. Стало істотно легше дихати і той нещасливий підйом я тепер беру на велосипеді досить легко. Інший раз наступали моменти, коли особливо хотілося курити і я тоді згадував як мені важко було дихати і як в мені хрипіло і свистіло і бажання курити поступово відходило. Перший рік практично щоночі Мені снилося що я курю, і я себе дуже лаяв: — Навіщо я закурив? Тепер ці сни відвідують мене дуже рідко. Що цікаво, що коли я уві сні курив, то я не відчував ніякого задоволення, навіть навпаки — мені було огидно. Минуло більше 25 місяців, з тих пір як я кинув палити і я дуже шкодую, що я багато років витрачав здоров’я і гроші на цю дурну і шкідливу звичку. Упевнений, що ніколи не буду більше курити. Деякі кажуть що вони не відчувають шкідливості куріння — не вірю. Деякі кажуть, що не можуть кинути палити — не вірю. Суджу по собі. Я теж не міг, поки дуже не захотів. Головне правильно налаштуватися і по-справжньому себе пошкодувати.

Бажаю вам наслідувати мій приклад. І не треба відкладати це на завтра або до понеділка, або до будь-якої дати. Просто треба сказати собі: — Я більше не КУРЮ. !

До речі, після того, як я кинув палити я поправився, але, вважаю, що це менше зло, ніж куріння. Зараз працюю над тим, як скинути зайву вагу.

Що буде відбуватися в перший час без сигарет? Ніхто не може змусити нас закурити свідомо чи несвідомо — ми приймаємо це рішення самі! Якщо ви закурили, це вибрали ви. Ніхто вам насильно сигарету в рот вставити не може! Тому під час відмови від сигарети стежте за своїм стан і нікого не звинувачуйте і не засуджуйте.

Перший час без сигарет — зразковий стан. Перший день без сигарет: нічого особливого, можна і потерпіти. Другий день без сигарет: думки будуть тільки про сигарету третій день без сигарет: думки про сигареті пульсують. То не хочеться курити, то дуже хочеться. Через тиждень без сигарет: або повна байдужість до сигарет, або бажання напитися і обкуритися. Але нападки бажання курити короткочасні. Через місяць без сигарет: зрідка хочеться курити, бажання все менше — відраза до сигарет все більше. Через два місяці без сигарет: курити іноді хочеться. Але вже абсолютно не хочеться запихати в себе брудний дим і смердіти.

— У перші дні на вас безпричинно буде навалюватися роздратування і смуток. І вам просто життєво важливо буде хотітися взяти сигарету, щоб» не зірватися на кого-небудь » — але, краще просто мовчати і не курити..скоро пройде. Рішення: це результат того, що ви звикли міняти радість на «задоволення» від сигарет. Тепер вчіться жити заново і не розмінювати життєві моменти на сигарету.

— Можливо, ви почнете заздрити іншим курцям, що» йому можна, а мені не можна » рішення: насправді нехай він заздрить вам, що ви можете без сигарет, а він ні. Страждає він, а не ви. У вас немає ніякої необхідності заздрити тим, хто палить, тому що це вони будуть заздрити вам.

— Можливо, вам буде здаватися, що ви позбавлені якоїсь частини свого життя, яка була поруч з вами. Рішення: перестаючи курити ви ні чого не втрачаєте, ви просто викидаєте зайве (сміття і сажу в легенях і в організмі в цілому) зі свого життя. Робите своє життя і себе чистіше.

— Бажання курити буде особливо сильним, коли ви втомитеся, наприклад, після робочого дня. Рішення:» нікотинова ломка», це в своєму роді хвороба. А хвороба завжди посилюється, коли людина втомилася. Просто ігноруйте бажання курити. Воно буде недовгим. В результаті повернеться ваша впевненість в собі разом з дивовижним відчуттям самоповаги і енергією.

Висновок: Зробіть собі життєвим правилом — ніколи і ні з якого приводу не курити. Чиніть опір мільйонам доларів, які витрачають на рекламу тютюнові компанії, і пам’ятайте, що вони рекламують наркотик-вбивцю» номер один » і страшну отруту. Вас адже не спокушаєш спробувати героїн, а сигарети вбивають на сотні тисяч людей більше, ніж він.

Знайте, що у вас немає потреби курити. Організм не може хотіти курити в принципі, так як це суперечить його природі. Організм не може хотіти сам себе калічити. Бажання курити-це гра наркоти, підмішаної в сигарети. Пам’ятайте, що вам не подобалося бути курцем, тому ви і перестали курити. Тепер ви насолоджуєтеся тим, що стали некурящим. Чим більше ви не курите, тим більше в вас буде енергії. Повторюйте собі «як чудово, що у мене є розум, щоб кинути палити». «Пам’ятайте, ви ніколи не повинні закурювати наступну сигарету». Точніше повинні ви це зробити тільки для олігархів, які володіють тютюновим бізнесом. Курите, робіть це для них, спустошуючи свою кишеню і руйнуючи себе. Або не паліть-робіть це для себе, не годуючи їх. У всіх не було потреби палити, поки вони не почали. Почнете курити, буде потреба в сигаретах. А починаєте ви з кожною новою викуреної сигаретою. Завжди радійте, що Ви вирішили не курити. Кинути (перестати) курити ЛЕГКО. Життя без сигарет-краще! Процес ускладнюють лише нерішучість і пригнічений настрій. Тому всіма силами піднімайте собі настрій, посміхайтеся. Інакше куріння зітре вашу посмішку назавжди. Тренуйте свою життєрадісність і вона переможе звірка-нікотину.

1 день не курю.

Другий тиждень. Восьмий день що відбувається в організмі активізуються смакові і нюхові рецептори. Триває відновлення тканинних процесів в легенях. Тонус судин головного мозку поки нестабільний.

Емоції, думки безумовно, емоційно другий тиждень протікає легше. Ні або набагато менше виражені дратівливість, пригніченість, агресія, легше знайти засіб для відволікання від думок про куріння. З іншого боку, симптоми психологічної залежності все ще збережені, а в деяких випадках і посилюються. Це безпричинна туга, загубленість, порушення сну, лабільність настрою, відчуття втрати чогось значущого.

Фізіологічні відчуття Їжа придбала смак і аромат без нікотинового присмаку, апетит підвищений (і з фізіологічних причин і як засіб полегшення стресу). У ці дні багато хто вперше відзначають збільшення маси тіла. Можуть турбувати запаморочення, зниження артеріального тиску.

Дев’ятий день що відбувається в організмі стан слизової шлунка нормалізується, вироблення основних ферментів і речовин, в тому числі гастромукопротеина, прийшла в норму. Репаративні процеси почалися в слизовій органів шлунково-кишкового тракту і тривають в бронхо-легеневій системі. Поліпшується процес кровотворення, відновлюються функції формених елементів крові.

Емоції, думки тривають через відсутність звичного елемента проведення часу-сигарети. Дуже тяжко відчувають себе ті, хто змушений перебувати поруч з курцями (на роботі, в кафе). Зриви в цей період можливі саме через зовнішнього впливу.

Фізіологічні відчуття багато на початку другого тижня відзначають, що запах тютюнового диму викликає у них огиду. Можливі болі в животі, печія, чергування проносу і запорів. Апетит підвищений. При проведенні лабораторних аналізів можуть виявитися відхилення в лейкоцитарній формулі — це тимчасове явище. У ці дні у багатьох кидають легко починається ГРВІ, алергія, висипає герпес. Можливі запаморочення.

Десятий день що відбувається в організмі ті процеси в легенях, що почалися з третього дня відмови, триватимуть протягом півроку, а у курців зі стажем — і довше. Легені і судини продовжують перебудовуватися, і одночасно почався процес відновлення імунної системи. Емоції, думки Відмова від куріння вже не викликає тяжких думок, але складніше стає переносити присутність курців поруч. Оскільки внутрішні резерви самомотивації добігають кінця, в найближчі 10-15 днів необхідна підтримка з боку близьких або однодумців.

Фізіологічні відчуття Кашель триває. Він не пов’язаний з положенням тіла в ліжку, стає м’якше після гарячої їжі або напою, як і раніше відкашлюється слиз. Багато хто помічає, що при кашлі вилітають невеликі грудочки світло-жовтого або сірого кольору, з неприємним запахом. Це можуть бути пробки з пазух мигдалин або слущенний епітелій бронхів. Рекомендується пройти в ці дні консультацію ЛОР і флюорографію для виключення патологічних процесів в легенях.

Одинадцятий день що відбувається в організмі у другій декаді відвикання від куріння нормалізується тонус дрібних судин (артеріол), що доставляють артеріальну кров безпосередньо до тканин. У ці дні ефект відмови від куріння починає проявлятися в гормональній сфері, впливаючи на обмін речовин. Цим пояснюється зміна психічного стану, а також набір (у деяких зниження) маси тіла.

Емоції, думки підвищена збудливість, у жінок — плаксивість, почуття непотрібності, порожнечі, у чоловіків — підвищення агресивності. Тяга до сигарет посилюється, маскуючись бажанням перевірити, чи сподобається смак сигарет і запах диму.

Запаморочення, тремор пальців рук, відчуття внутрішньої напруги, нерідко — головний біль. Помилково приписувати дані відчуття синдрому відміни-це пов’язано з перенасиченням головного мозку киснем. Апетит підвищений, особливо помітно це до вечора або під впливом сторонніх стресових факторів.

Введення.

Тютюнопаління викликає залежність організму від нікотину, рівнозначну залежності від наркотиків. Нікотин включається в обмін речовин, тому кинути палити так важко. Однак людей, назавжди відмовилися від куріння, не так вже й мало: на їхньому прикладі ми бачимо, що побороти цю шкідливу звичку – цілком реально. Але людина, яка вирішила кинути палити, повинен знати, що цей вчинок, безсумнівно, корисний для здоров’я, супроводжується і рядом негативних факторів.

Позитивні моменти відмови від куріння.

Кинувши палити, людина сприяє власному оздоровленню:

з організму поступово виводяться шкідливі речовини, шлаки; підвищується концентрація кисню в крові; нормалізується кровообіг; збільшується обсяг легенів (повертається до колишнього, нормального рівня); знижується ризик виникнення гіпертонії, серцево-судинних, легеневих, онкологічних захворювань, передчасної смертності.

Повне очищення організму від наслідків куріння відбувається тільки через 10 років життя без сигарети.

Негативні моменти відмови від куріння.

1 день не курю

В організмі людини, який кинув палити, відбувається перебудова обміну речовин, що супроводжується, особливо в перший час, рядом негативних моментів:

Відбувається тимчасове зниження імунітету. У зв’язку з цим, після відмови від куріння, у людини частішають простудні захворювання; може виникнути стоматит, виразки в порожнині рота. Розвиваються емоційні розлади: дратівливість, запальність або пригнічений настрій, аж до депресії; безсоння, кошмарні сни. Можлива поява головних болів, запаморочення. Багато людей, які відмовилися від куріння, в перші місяці починають швидко додавати у вазі. Пояснюється це тим, що людина, бажаючи приглушити негативні переживання, починає «заїдати» їх смачною їжею.

Однак найчастіше такі неприємності тривають не довше одного-двох місяців. Потім поступово обмін речовин наближається до норми, і негативні моменти відходять у минуле.

Що відбувається в організмі кинув палити? (зміни протягом року)

Нижчеописані зміни характерні для більшості пацієнтів. Однак не можна вважати, що ситуація відмови від куріння переноситься всіма абсолютно однаково. Кожен людський організм унікальний, і реакції його індивідуальні. Є люди, які навіть після багаторічного куріння можуть відмовитися від цієї звички без особливих проблем і тяжких переживань. Є й інші, організм яких без нікотину відчуває такі муки, що людина знову повертається до своєї шкідливої звички.

Однак більшість людей, твердо вирішили кинути палити, переживши перший тяжкий період, успішно справляються зі своїм станом, і не курять більше ніколи в житті.

Перша доба.

Зміни в організмі. Змінюється склад крові: в ній знижується вміст нікотину і чадного газу, а концентрація кисню підвищується. Отже, поліпшується і постачання киснем тканин і органів. До кінця першої доби чадного газу в крові вже немає.

Відчуття пацієнта. Невелика слабкість, зниження апетиту, можливе порушення засипання, запаморочення. Тяга до куріння легко пригнічується зусиллям волі.

Психоемоційна сфера. Гордість своїм вчинком, настрій піднесений.

Перший тиждень.

Зміни в організмі. Протягом першого тижня після відмови від куріння організм пацієнта звільняється від нікотину. У зв’язку з цим виникає «нікотинове голодування».

Починається і прогресує з кожним днем відновлення пошкодженої слизової оболонки бронхів і кишечника. У легенях починається виділення слизу з подальшим її відкашлюванням.

Поліпшується тонус кровоносних судин і кровопостачання головного мозку, серця та інших життєво важливих органів.

Тонус кишечника знижений, тому виникають запори.

Артеріальний тиск помірно підвищений.

До кінця тижня нормалізується діяльність шлунка і підшлункової залози, але 12-палої кишки і жовчний міхур функціонують все ще зі збоями через відсутність нікотину.

Мікротравми на мові заживають.

Шкіра стає сухою, лущиться; можлива поява свербежу.

Після закінчення першого тижня клітини організму вже благополучно перебудувалися на діяльність без нікотину; фізична залежність від нікотину зникла, але залишилася залежність психологічна.

Відчуття пацієнта. Стан повного розбалансування організму. Апетит-то знижується, то підвищується. З’являється відчуття смаку їжі (в основному це відноситься до продуктів з яскраво вираженим смаком: сир, копченості, цитрусові). Іноді виникає тяга до солодощів. Можливі болі в животі і в правому підребер’ї, відрижка, печія, гіркота в роті, особливо після жирної їжі.

Турбує задишка, кашель з відходженням темної, в’язкого мокротиння. До кінця тижня часто виникає відчуття клубка в горлі.

Майже всі пацієнти відзначають шум у вухах, запаморочення, порушення засипання. Сон тривожний, неглибокий, поверхневий.

Підвищена пітливість, часом з’являється тремтіння в руках.

Психоемоційна сфера. В емоційному відношенні перший тиждень переноситься дуже важко. Людина, яка кинула курити, переживає сильний стрес. З’являються і посилюються нервозність, дратівливість, навіть агресивність, які можуть раптом змінитися на розгубленість, пригніченість.

Тяга до куріння дуже сильна, людина не знає, як відвернути себе від думок про сигареті. Можливість зриву, повернення до куріння на першому тижні-дуже велика.

Однак до кінця тижня знову стає ефективним самопереконання в правильності вчиненого вчинку.

Перший місяць.

Зміни в організмі. Триває оновлення клітин слизової оболонки бронхів, пошкоджених нікотиновою кіптявою. Також оновлюється слизова оболонка шлунка і кишечника.

Нормалізується діяльність дрібних судин, поліпшується стан їх стінок. Але тонус судин поки залишається нестійким.

Починається підвищення імунітету, пов’язане з відновленням процесів кровотворення. Оновлюються такі клітини крові, як лейкоцити і тромбоцити. Повільніше йде процес оновлення еритроцитів (червоних кров’яних тілець).

Поліпшується харчування всіх тканин організму, в тому числі і шкіри. Це особливо помітно у молодих людей і у курців з невеликим «стажем»: колір обличчя стає більш свіжим, зникає жовте забарвлення шкіри на пальцях.

Відчуття пацієнта. Відновлюється нюх, поліпшуються смакові відчуття від їжі. Запах сигаретного диму у багатьох пацієнтів викликає огиду.

Підвищується апетит, можлива надбавка у вазі. Але діяльність шлунково-кишкового тракту ще не прийшла до норми, тому часто виникають болі в животі. Запори можуть чергуватися з проносом.

Триває кашель з відходженням слизу. Але до кінця першого місяця кашель стає рідше.

Головний мозок ще не звик до надходження достатньої кількості кисню з кров’ю: це проявляється головними болями, запамороченням, сонливістю, «стрибками» артеріального тиску.

Психоемоційна сфера. Дратівливість і нервозність в порівнянні з першим тижнем — зменшуються. Але психологічна залежність від куріння ще сильна; вона проявляється в пригніченому, зниженому настрої, в необхідності моральної підтримки з боку оточуючих.

Тяга до куріння то слабшає, то відновлюється з колишньою силою. Особливо важко людині, яка кинула палити, перебувати в одному приміщенні з людьми, що палять.

У плані зриву небезпечний кінець другого тижня і кінець першого місяця-людина витримала певний термін без куріння, і може закурити знову з цікавості: чи сподобається зараз смак сигарети?

Другий-шостий місяці.

Зміни в організмі. Клітини шкіри за ці місяці оновлюються повністю, і колір обличчя пацієнта повертається до нормального. Сверблячка і сухість шкіри, які турбували в перший час, зникають.

З третього місяця нормалізується судинний тонус.

Відновлення тканин бронхів і легенів триває (це тривалий процес). Однак до кінця шостого місяця легкі очищаються настільки, що життєва ємність їх значно збільшується, що можна перевірити за допомогою спеціального приладу – спірометра.

Шлунок і кишечник функціонують в нормальному режимі. А ось відновлення клітин печінки починається лише в кінці п’ятого місяця, але потім триває з наростаючою активністю.

Клітини крові повністю оновлені.

Відчуття пацієнта. У цей період нормалізуються сон і апетит, стабілізується вага тіла. Головні болі і запаморочення залишилися в минулому. Кашель виникає лише зрідка. З’являється бажання займатися фізичними вправами. Поки допустимі лише тривалі прогулянки, а з п’ятого Місяця – плавання і їзда на велосипеді.

Психоемоційна сфера. Настрій стає рівним, стабільним, життєрадісним. Фізичної тяги до сигарет вже давно немає, але дуже довго тримається тяга до самого ритуалу куріння. До кінця шостого місяця ця тяга легко пригнічується зусиллям волі. Однак провокують ситуації можуть викликати зрив.

Сьомий-восьмий місяці.

1 день не курю

Зміни в організмі. Триває активне відновлення бронхолегеневої системи. Життєва ємність легенів збільшується ще на 10%. Рідкісний кашель вже не супроводжується виділенням слизової мокротиння.

Відновлюються пошкоджені тютюновим димом голосові зв’язки, і зникає характерна для курців хрипота голосу.

Зуби очищаються від жовтого нальоту.

Триває оновлення клітин печінки.

Відчуття пацієнта. Загострюється сприйняття запахів і їх відтінків, а також смакові сприйняття.

Психоемоційна сфера. Особливих змін не відзначається.

Дев’ятий місяць.

Дев’ятий місяць після відмови від куріння – черговий критичний період. Раптом посилюються спогади про приємні відчуття, пов’язані з курінням — хочеться знову відчути смак сигарети. Будь-яка провокуюча ситуація може привести до зриву. У компанії курців людина може закурити навіть несвідомо, захопившись розмовою.

У цей період рекомендується проводити більше часу на свіжому повітрі, а також приймати легкі заспокійливі засоби (після консультації з неврологом або терапевтом).

Десятий-одинадцятий місяці.

Критичний період минув, вдень тяги до сигарет практично немає, але багато пацієнтів скаржаться на сни про куріння.

Відновлення організму в цілому вже дозволяє займатися такими видами спорту, як біг, заняття на тренажерах, Важка атлетика.

Один рік після відмови від куріння.

Рік без сигарети-солідний термін. За цей час здоров’я колишнього курця зміцніло настільки, що вдвічі скоротився ризик виникнення інфаркту або інсульту. При вагітності ризик розвитку ускладнень або мертвонародження стає таким же, як у некурящих жінок. Значно зменшується ймовірність розвитку онкологічних захворювань.

Але безслідно тривале куріння пройти не може. Роки вдихання тютюнового диму викликають генетичні зміни в організмі, і колишній курець (а особливо – курець) не застрахований від народження дітей з різними вродженими аномаліями. Чим менше «стаж» курця — тим більш повне оздоровлення організму відбувається після відмови від куріння.

Чого не можна робити, кидаючи палити?

Не можна в цей період (по крайней мере, в перші три місяці) приймати ніяких ліків. Жінкам не можна кидати курити під час менструації – це загрожує стрімкою надбавкою у вазі. Не можна харчуватися так, як раніше – потрібно повністю переглянути своє щоденне меню і додати в нього продукти, багаті вітамінами і мікроелементами. Від гострих, жирних, смажених страв потрібно відмовитися, і харчуватися в основному молочно-рослинною їжею. Таке харчування допоможе легше перенести тяжкі відчуття перших днів.

Укладення.

Тепер ви знаєте, які випробування чекають вас на нелегкому шляху відмови від куріння. Але вам відомо також і те, що всі ці труднощі можна подолати – і вийти переможцем з боротьби з нікотином! Вирішуйте!

На сьогодні я вже не курю більше 4х років!

Кинув в один день! Как? Запитаєте ви.

Значить коротко розповім. Якщо вийде))) як і більшість Я курити почав зі школи класу з 7. Після 20 дня народження курив часто і багато іноді по 2 пачки в день! Найсмішніше те що я був упевнений на 100% що я як захочу кинути-кину без проблем, захочу кинути і кину! Як я був наївний і дурний! Я не уявляв собі як можна поїсти і не закурити після, як можна на диско випити і не курити, як пити каву без сигаретки, як не курити керуючи улюбленим авто, я себе взагалі не уявляв як без сигарет і перекурів я зможу жити!

Доля звела мене з людиною який раніше теж як я курив як паровоз! Він розповів мені свою історію і розповів що кинув за допомогою какойто книги яку йому дав какойто мужик який теж кинув курити по книзі! Я звичайно ж розсміявся і сказав що це повна маячня (на момент розмови у мене була не одна невдала спроба кинути курить, що і викликало у мене сміх). Вобщем цей мужик скинув мені файл з книгою Аллен Карр «легкий спосіб…» я знову посміхнувся але не заперечував! Зберіг і забув) через кілька років я випадково натрапив на цей файл і почав читати! Ефект першого прочитання-4 місяці я не курив! Звичайно потім я повірив у свої сили, що мовляв я кинув і вже ніколи не почну, і це була моя Ракова помилка … через тиждень я знову димів як прокажений ще більше ніж раніше, курив так щоб накурітсья за всі 4 місяці некуріння)))

Прочитав другий раз, коли читав курив, дочитав — кинув. Вже більше 4-х років жодної смердючої цигарки і не тягне! Дуже радий цьому і зі спаленням дивлюся на людей курців! Чим довше некурю тим більше мене дратує цей сморід!

Основні думки: набридло що від мене смердить тютюном. Набридло що я залежний від какихто смердючих паличок набрид кашель, задишка і жовті зуби набридло в кишенях носити пачки сірники і тд.

Перше завдання було продежатся 3-4 тижні без єдиної сигарети! Перші три тижні було складно, все раздрожало дратувало і напружувало, були ломки, але я намагався навіть не думати про сигарети і намагався уникати людей, що палять. Думка яка мене тримала, я собі сказав що буду чмо якщо не протримаюся 4 тижні, що буду не мужиком якщо закурю раніше терміну, а далі кину не кину не важливо! Вобщем на 4 тиждень довівши собі що я мужик і що я можу, я як би прозрів, я почав відчувати запахи навколишні мене, смакові відчуття і аромати стали яскравіше і з’явилося багато енергії, я став активніше в роботі і рухливіше в житті. Все стало як то яскравіше, і що найважливіше що я вже як би забув що хочу курити. Після цього я вирішив що буду кидати далі, я зрозумів що мені без курива краще жити! Найважливіше було тоді не закурити одну, пробну, сигарету. Я не закурив чим дуже пишаюся! Можна читати, дивитися, слухати, гіпнотизувати, жувати жуйки, клеїти пластирі… це все не допоможе поки ви самі не вирішите для себе, що куріння вам не потрібно. Життя без сигарет-це життя. Я всім бажаю кинути палити.

Як кинути палити за один день?

Місяць тому співробітники Центру Аллена Карра провели майстер-клас» Як кинути палити легко і з задоволенням за один день » в одній нафтовій компанії. Захід вийшов цікавим, люди відчули захват від отриманої інформації та подякували фахівцям центру. Тільки пізніше виникла невелика проблема: керівництво компанії не повірило в те, що можливо кинути палити за один день.

Чому так складно повірити, що кинути палити за такий короткий термін самому можливо? Адже це довели мільйони людей! На це є одна причина: люди, які багато разів намагалися самостійно кинути палити і зазнавали поразки, переконалися на власному досвіді, що це важко. У це повірили навіть ті, хто не курили. Некурящі стали свідками болісних спроб тих, хто намагався кинути палити самостійно.

Міф про те, що це дуже складно, підтримується і офіційною медициною, яка твердить, що відвикання від сигарет — болісний процес, тому ні в якому разі не можна кидати різко.

Давайте разом спробуємо розібратися, чому вважається, що кинути палити складно, а в дійсності це можливо всього за один день. Для цього важливо зрозуміти, як працює залежність і що робить процес відмови від куріння складним і болісним.

Як кинути палити за один день — з чого почати?

Більшість людей закурюють сигарети по молодості. Це не дивно, оскільки куріння асоціюється зі зрілістю. Юнаки та дівчата пробують перші сигарети через цікавість та цікавість. На перший погляд здається, що це вибір людини. Можливо. Але запитайте себе про те, хто створює цікавість і інтерес. Вірно! Інші люди навколо, ті, хто вже курять. Додайте до цього рекламу і маркетинг, проплачену рекламу у фільмах, комп’ютерних іграх і стане ясно, що вибору не було ніякого.

Молоді люди переконані, що це пустощі, і при цьому вони навіть не підозрюють, що підсіли на нікотин — головний елемент традиційної або електронної сигарети, наркотик, який викликає швидку залежність. У перші роки куріння стан здоров’я не лякає молодих людей і не зупиняє їх, і вони продовжують курити.

Тільки коли курці дорослішають, до них приходить розуміння того, що треба кинути цю «шкідливу звичку». Тільки у них не виходить. Після незліченних спроб у них формується стійка думка, що кинути палити вкрай складно.

Важливо зрозуміти: люди починають курити тільки тому, що є 3 фактори:

тютюнова індустрія; інші люди, що палять навколо; наркотик (нікотин).

З огляду на перераховані фактори, з упевненістю можна сказати, що це не вибір. Тому марно і неправильно себе звинувачувати. Самобичування забирає впевненість в собі і створює дискомфорт. Якщо людина курить, то це не вина, а біда!

Пройдіть тест і через хвилину дізнайтеся, чи легко Вам буде кинути палити.

Кидати палити треба відразу і за один день!

Наркотична залежність включає 2 аспекти: фізичний (коли тіло відвикає від наркотику) і психологічний (думки, емоції, поведінка, асоціації).

Нікотин-швидкий наркотик, який руйнується і виводиться з організму вже на третій день. А відвикання від нього не створює фізичного болю. Щоранку палить не відчуває болю, як не відчуває і «ломки», коли летить в літаку. Ви, можливо, знаєте людей, які курять іноді. Але чому вони не скаржаться на фізичні ломки? Тому що їх немає!

Труднощі відмови від куріння створює психологічний аспект. А те, що відчувають і думають люди про куріння, — їх ставлення до сигарети: за довгі роки вона стала другом, нагородою і частуванням. Вона допомагає відпочити з чашкою кави або келихом вина, що, на думку любителів сигарет, знімає стрес в складні хвилини життя. Звичайно, люди знають про ризики та небезпеки куріння, але це не допомагає кинути палити. Тому що ризики і можливі діагнози — віддалена перспектива, а до того моменту палять сподіваються кинути.

Важливо: причина страждань тих, хто кидає, — не фізична «ломка», а незадоволеність, почуття позбавлення, неможливість покурити. Люди, які кидають палити на місяць, дев’ять місяців або 10 років, а потім закурюють знову, — доказ цього. У списку хвороб ВООЗ код нікотинової залежності починається з літери F, яка відносить хворобу до розряду психологічних. Відповідно, вирішувати проблему потрібно виключно на психологічному рівні.

Які існують методи, щоб кинути палити за один день самому?

1 день не курю

Що пропонують тим, хто палить фармацевти і лікарі? Правильно. Той же наркотик, який і створив проблему, — нікотин. Нікотинові жуйки, пластирі, спреї, інгалятори, в тому числі електронні сигарети. Метод, де передбачається використання нікотиновмісних продуктів, називається НЗТ, або нікотинзаместительная терапія. Хоча за фактом нічого не замінюється, оскільки в цих «продуктах» міститься той же наркотик!

Людям пропонують замінники нікотину-наприклад, цитизин, який міститься в таблетках «Табекс». Цитизин-алкалоїд, що діє на ті ж рецептори, що і нікотин. Дослідження британського медичного університету Кокрейн говорять про малу ефективність НЗТ і замінників нікотину, яка не перевищує 7% протягом року. Це означає, що 93 людини з 100 знову закурюють. Цю ж цифру підтвердив науково-дослідний інститут ім. Блохіна в Москві. Низький результат озвучених тільки що методів не дивує, оскільки вони не вирішують проблему в голові курця.

Психотропні препарати» Зібан «і» Чампікс » представляють серйозну небезпеку, оскільки серед побічних ефектів присутні в прямому сенсі страшні: втрата свідомості, депресії і самогубства.

Методи, які використовують ефект плацебо.

Перераховуємо: непотрібні трави, голковколювання, сигарети, настоянки, кодування. До слова, останнє заборонено в США і Європі.

Ключова проблема — це те, що палить здається, що сигарета приносить задоволення. Тому неважливо, який традиційний метод використовують люди — — кидає людині в будь-якому випадку доводиться боротися зі спокусою і бажанням покурити. Тому в народі вважається, що головне в боротьбі з курінням — сила волі.

Чим довше людина не курить, тим складніше боротися з собою. «Від розлуки любов гаряче», як кажуть в народі. Через деякий час, коли сила волі виявляється під кінець, люди, як правило, зриваються.

Мова не про те, що сила волі-це погано. Ідея полягає в тому, що це важкий спосіб кинути палити. Неважливо, який традиційний метод використовує людина, адже це в будь-якому випадку має на увазі тренування сили волі. Крім того, при використанні цих методів бажання курити не зникає, але ж це єдина умова для досягнення успіху!

Як кинути палити самому в домашніх умовах?

Переваги відмови від куріння за один день за методом Аллена Карра.

Метод Аллена Карра став популярним в 50 країнах. Завдяки йому кинули палити понад 30 мільйонів чоловік, у тому числі таких знаменитих, як Ольга Шелест, Ештон Кутчер, Річард Бренсон. Причина популярності одна: він прекрасно працює. Метод Аллена Карра без таблеток і побічних ефектів (на зразок набору ваги) допомагає людині позбутися від необхідності і бажання продовжувати курити. Робота з підготовленими терапевтами в центрі Аллена Карра дає максимальний ефект, де відсоток успіху становить більше 90 % протягом трьох місяців.

Цей метод не акцентує увагу на негативних аспектах куріння, адже палять знають про них! Під час шестигодинного курсу увага слухачів концентрується тільки на тому, чому людина продовжує палити і як ці причини усунути.

На курсі «Легкий спосіб кинути палити» ми використовуємо просту і зрозумілу мову, щоб пояснити складні питання. Завдяки цьому вже через 6 годин учасники мріють про те, щоб швидше викурити останню сигарету!

Хочете кинути палити легко?

Про автора.

Олександр Фомін, Тренер-терапевт центру Аллена Карра в Росії.

Олександр Фомін, колишній курець з 18-річним стажем, організував російське представництво центру Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Перший ліцензований фахівець і головний консультант Центру Аллена Карра на території РФ. Допоміг кільком тисячам наших співвітчизників позбутися куріння раз і назавжди! Володіє 10-річною практикою роботи, використовуючи блискучий метод, який допоміг мільйонам людей у всьому світі. Брав участь у редагуванні та озвучуванні книг серії «Легкий спосіб» видавництва»добра книга». Автор численних статей на тему відмови від куріння, постійний експерт на радіо і в ТБ-передачах, автор книги «міфи і сучасні методи кинути палити».

Що буде якщо не курити 1 день.

Життя без сигарет: список переваг для здоров’я плюс економія коштів.

Психологи давно довели, що публікація страшних картинок і написів на пачках сигарет не сприяє відмові від куріння. Знає це і автор книги » я більше не курю!»- і пропонує тим, хто зважився кинути палити, побачити позитивні сторони цієї спроби, навіть якщо вона триватиме недовго.

Я не буду поширюватися про те, якої шкоди вам завдає куріння. Ви самі все знаєте. Замість цього я хочу поділитися з вами деякими фактами про користь відмови від куріння. Можливо, вони вам ще невідомі. Ось деякі з переваг, які ви отримуєте кожен день, прожитий без сигарет.

Перший день без куріння.

Як тільки ви припиняєте палити, у вас знижується ризик серцевого нападу . Це пояснюється тим, що коли ви вдихаєте дим, кров в судинах стає більш схильною до згортання, оскільки ваш організм намагається позбутися від крихітних частинок, що потрапляють з вдихуваного диму в легені. (З цієї ж причини в містах із забрудненим повітрям у людей частіше трапляються серцеві напади.) Як тільки ви перестаєте вдихати дим, названа небезпека зникає. Через кілька годин після того, як Ви припинили курити , з крові йде отруйний чадний газ, який міститься в тютюновому димі і від якого артерії стають непружними. Серцебиття, підвищене, поки ви курили, приходить в норму. У вас стануть менше тремтіти руки . Можливо, ви цього не помічали (а може бути, помічали), але вам як курцеві властивий постійний тремор. Це відбувається, тому що нікотин збуджує ту частину нервової системи, яка відповідає за реакцію «бийся або тікай» і яка викликає тремтіння, коли ми відчуваємо страх. Як тільки нікотин виходить з організму, нервова система заспокоюється. Одночасно в долонях і ступнях нормалізується кровообіг . Ймовірно, ви звертали увагу, що вони у вас часто мерзнуть. Це відбувається від того, що під дією нікотину дрібні кровоносні судини в кінцівках стискаються. Через кілька годин після останньої затяжки нікотин виводиться з організму, і температура долонь і ступень підвищується приблизно на 1°C. Якщо ви протримаєтеся без сигарет хоча б добу, то, ймовірно, заощадите суму , майже рівну половині вартості цієї книги. А ще, можливо, ви подаруєте собі шість додаткових годин життя . І шість годин завтра, і шість годин післязавтра. В середньому ви кожен день продовжуєте своє життя приблизно на шість годин, як тільки відмовляєтеся від куріння. Непогані перспективи, чи не так?

Перший тиждень без сигарет.

Через кілька днів без сигарет у вас почнуть відновлюватися легені . Поступово пройде запалення, що викликається токсичними речовинами, і крихітні вії, що очищають легені від слизу і бруду, знову почнуть виконувати свою роботу. Запах стане краще, в обох сенсах. У вас відновляться смак і нюх , і ви заново відкриєте для себе всю повноту ароматів їжі і напоїв. Всього лише через тиждень після відмови від куріння ви продовжите своє життя приблизно на два дні . . і заощадите суму, достатню для придбання двох нових книг.

Перший місяць.

Через кілька тижнів у вас покращиться стан шкіри . Почнуть розгладжуватися «зморшки курця». Особа втратить землистий відтінок і знайде здоровий вигляд. Відмова від куріння-найкраще в світі омолоджуючий засіб! Зміниться ваша поведінка-воно стане більш врівноваженим . Вам важко в це повірити? Дійсно, багато курців впевнені, що сигарета допомагає боротися зі стресом, і бояться, що без затягування не впораються з дрібними і великими неприємностями. Насправді через кілька тижнів після відмови від куріння рівень стресу у людини зазвичай знижується. Ви будете почувати себе більш комфортно, ніж раніше. Покращиться ваша фізична форма . У міру відновлення легких вас рідше буде мучити задишка. Ви заощадите суму, достатню для покупки десятка книг або оплати декількох місяців мобільного зв’язку. Ви забезпечите собі приблизно один зайвий тиждень здорового життя .

Перший рік.

Через рік вдвічі зменшиться ризик захворювань серця . Значно знизиться ризик захворіти на рак . Ви заощадите суму, достатню для покупки сотні томів для поповнення своєї бібліотеки або оплати невеликого, але комфортного відпустки . Ви продовжите своє життя приблизно на три місяці. Якщо ви протримаєтеся без сигарет шість місяців, то ймовірність того, що більше ви вже ніколи не закурити, перевищить ймовірність того, що ви повернетеся до цієї звички.

Наступні роки.

З кожним роком ви стаєте багатшими. Ви відчуваєте себе набагато краще, тому що ваше здоров’я міцніє і ви менше піддаєтеся ризику захворіти чимось на зразок діабету, інфаркту, хронічного бронхіту і раку. Ви проживете приблизно на десять років довше. Результати останніх досліджень незаперечно доводять: як колишній курець, який розлучився зі шкідливою звичкою, ви отримаєте заряд оптимізму і будете радіти життю.

Автор Роберт Уест Кріс Сміт Джеймі Уест.

Корисність: Цікавість:

Як кинути палити швидко і без шкоди для здоров’я?

Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Як кинути палити : вибираємо день і час для відмови від куріння. Не потрібно займатися цим постійно, оскільки ви швидко втомитеся, а він виросте абсолютно диким.

Хто кидав палити? Допоможіть мені теж.

Поділіться, які зміни відбулися після кидання і який був стаж? Кинула 6 років тому після майже 20 років куріння, т.к. замучили бронхо-легеневі болячки, сама, одним днем. Не тягнуло, вага додала, але з іншої причини, зараз вже все в порядку.

Набір ваги після кидання курити.

Перестала курити три місяці тому, і стала помічати що вага потихеньку повзе вгору. Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Солодке як наркотик (довгий і провокаційний пост).

Що робити? 13 років дочка курить.

13 років дочка курить . Виховання. Усиновлення. Обговорення питань усиновлення, форм влаштування дітей в сім’ї, виховання прийомних дітей, взаємодії з опікою, навчання в школі прийомних батьків.

Кидання курити і жор.

Всім привіт! Кинула я нарешті курити. Курила 17 років, і ось про диво! Все не курю ! Раніше не їла солодке взагалі, ні цукерки ні тортики і проблем не кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Солодке як наркотик (довгий і провокаційний пост).

Допоможіть!Синові 14 років поставили гострий гломерулонефрит.

Але найстрашніше, що він курить .Нишком.Кожен день.А ще пару днів поспіль відчувала запах спиртного.Розмови веду постійно.Раз в тиждень здаємо аналізи і відвідуємо педіатра.Прошу педіатра розповідати про шкоду куріння і алкоголю особливо при такому.

Випиває і курить в 14 років.

Куріння. Добрий день ! Я курю. Збираюся вагітніти, але не можу кинути палити. 14 коментарів. Дівчинка, ви не не можете, ви не хочете. > Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Перший день без куріння.

Куріння і ЗБ.

Куріння і ЗБ. Спосіб життя. Вагітність і пологи. Вагітність після завмерла. Чому відбувається завмерла вагітність ? Чому відбувається завмерла вагітність ? Строго кажучи, причини «завмирання» геніталій, зловживання алкоголем, курінням, наркотиками.

Чоловік почав курити.

Вообщем первй питання-що сталося ? Запах після куріння не люблю. Прибиральниця вішає прокурену куртку, морщуся, а що робити. Це хворобливі і для мене роздуми-чоловік курить, і в родині вже були приклади того, що буває від куріння — але я зовсім іншого.

А чому ви почали курити?

Батьки не курили, ні мати, ні батько. Закурила сама пізно, о 27, в день смерті чоловіка. Спочатку йшло по 1,5-2 пачки, потім пачка, тепер півпачки в день. Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Наслідки відмови від куріння.

Наслідки відмови від куріння. Поради, рекомендації. Медицина і здоров’я. Чоловік кинув палити майже 2 місяці тому. Кинув різко після 20 років активного куріння. Тепер у нього порушення сну, тобто прокидається щоночі о 5 годині і не може заснути.

Сигарета і прикмети: хто знає?

Потім курити я кинула, і всі прикмети забулися, а їх було з десяток, не менше. тепер ось знову. хм. балуючи. Звідси питання до курців (і курців, якщо такі тут є): до чого сигарета гасне? До чого попіл на її кінці «махриться»?

Міжнародна акція» кинь палити і виграй » стартує 2 травня в 89 країнах світу.

Кинути палити назавжди? Відмова від куріння і фізична залежність. Якщо це сталося в 35 років, то колишній курець виграє приблизно сім років життя, а якщо протягнути до 65 — то тільки два роки, але все одно це коштує трьох втрачених тижнів.

28 тижнів курю:(((((

Не курю на даний момент 4 з невеликим тижні, і, що найцікавіше-не тягне адже, і заздрості до курящим немає! Просто кожен організм, напевно, сам вирішує, може він відмовитися від цього чи ні, і йти поперек, можливо, навіть шкідливіше.

куріння і вагітність.

куріння і вагітність. Спосіб життя. Ніщо не допомагало: навіть найстрашніше покарання некурящого чоловіка у вигляді відмови від сексу. Потім прочитала статтю Маріімм, і там була фраза про те, що не треба шукати виправдань, переходити на легкі сигарети (їх можна викурити в два.

Незалежно: як кинути палити майбутній мамі?

1 день не курю

Саме тому зниження кількості сигарет або перехід на більш легкі сигарети без усвідомлення не вирішує проблеми або вирішує її тимчасово — тому що дає життя і підживлення нікотиновому монстру в голові. Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

потрібна моральна підтримка!

Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Як кинути палити ? Життя без сигарет день за днем. Пластирі, жуйки гидота, але не допомогло. Але вийшла недавно на нову роботу, де я морально не маю право курити (відпрацювала 1 день і коли вдома покурила, голова .

Кинути палити.

Я курила 18 років. Кинула за один день, коли з’явилася підозра, що можу бути вагітною. 🙂 Я, до речі, кинула після 12 років куріння по пачці в день мінімум:) не курю скільки вже. року 4. Але-курю з як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Ще й курити кидаю.

Ще й курити кидаю . Дівчата, другий день не курю:))) або: (((поки важко, тяжко, тим більше живу зараз в квартирі з подругою, яка курить. Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем. Я кинула дуже і не курила 2 місяців, потім в Новий Рік.

Допоможіть кинути палити.

Якщо є тут кинули курити ( та ще такі, хто зрозумів весь вищевикладений марення), поділіться, плііз: як ви переконали себе, що треба кинути палити і як потім РЕАЛЬНО це зробити. Кинули палити ? Як змінюється ваше тіло і мозок день за днем.

Куріння-згубна звичка, яку можна поставити в один ряд з наркоманією і алкоголізмом. Нікотин бере участь в процесах обміну, тому позбутися від шкідливої пристрасті буває складно, але зробити це необхідно, щоб зберегти здоров’я. Що відбувається з організмом, коли кидаєш курити? Чи завжди наслідки носять позитивний характер?

Чи можна курити під час вагітності — як кинути? Ефективні методи як швидко очистити легені після куріння як кинути палити самостійно якщо немає сили волі — тільки перевірені способи чи допомагає голковколювання від куріння? Дізнайтеся чи можна курити після видалення зуба.

Позитивні і негативні наслідки відмови від куріння.

Після відмови від сигарет зміни починають відбуватися у всіх системах організму, починають поступово виводитися всі отруйні речовини, шлаки, зникає дефіцит кисню в тканинах. На повне відновлення організму після тривалої нікотинової залежності потрібно кілька років, проте поліпшення самопочуття людина відчує вже через 7-10 днів.

У колишніх курців поступово нормалізується кровообіг і тиск, відновлюються судини. Позбувшись згубної звички, можна значно знизити ризик розвитку серцево-судинних, онкологічних патологій, уникнути передчасного старіння і смерті.

Органи дихання найбільше страждають від отруйних смол при палінні. Що відбувається з легкими після позбавлення від згубної пристрасті? Легкі відновлюють свою функція, збільшується життєва ємність легенів. Бронхи очищаються, зникає задишка, поліпшується нюх, поліпшується стан зубів, пропадає неприємний запах з рота.

Що відбувається в організмі чоловіка? Крім загального поліпшення самопочуття, починає краще працювати репродуктивна система. Нікотин знищує величезну кількість сперматозоїдів, або робить їх слабкими, нежиттєздатними. Куріння-один з основних факторів чоловічого безпліддя та імпотенції.

Які негативні зміни відбуваються в організмі:

тимчасово знижується імунітет – колишні курці схильні до застуд, у них часто з’являється стоматит, виразки в ротовій порожнині; психоемоційний стан погіршується, з’являються депресії, нічні кошмари, запальність, дратівливість – це пов’язано з дефіцитом гормону радості дофаміну, який надходив в організм після кожної викуреної сигарети; запаморочення, напади сильного головного болю, уповільнене серцебиття; дерматологічні проблеми у вигляді угрів і висипань; біль у горлі, риніт, кашель без інших ознак простудних захворювань; постійне почуття голоду, спазми в шлунку.

Важливо! Різкий набір ваги — ця проблема часто виникає, коли людина кидає палити. На тлі негативних переживань і стресу люди починають поглинати багато шкідливої і калорійної їжі. Потрібно правильно скласти раціон, щоб одна згубна звичка не переросла в іншу залежність.

Перші зміни.

Організм має приголомшливу здатність відновлюватися, позитивні зміни починають відбуватися навіть через кілька годин без нікотину. Щоб посилити мотивацію, можна вести щоденник кидає палити, де відзначати всі відчуття і емоції, які виникають в процесі відмови від згубної пристрасті. У щоденнику можна побачити весь пройдений шлях по годинах, поліпшення – це допоможе не зірватися, утриматися від викурювання сигарети в особливо складні моменти.

Протягом першої доби починаються зміни в складі крові, знижується рівень нікотину і двоокису вуглецю, збільшується концентрація кисню.

Важливо! До кінця першого дня без нікотину вуглекислий газ повністю виходить з організму.

При цьому можуть виникати слабкість, погіршення апетиту, починаються проблеми зі сном. Бажання покурити виникає часто-позбутися від нього можна тільки за допомогою сили волі, можна відволіктися на домашні справи, прогулянку, заняття спортом.

Зміни в організмі по днях.

Після першого дня ейфорія від прийнятого правильного рішення проходить, може погіршитися стан.

Таблиця змін по днях протягом першого тижня.

День відчуття що відбувається в організмі 1 тривожність помірна, якість сну погіршується, апетит може повністю бути відсутнім зникає кисневе голодування, поліпшується транспортна функція еритроцитів 2 дратівливість, різкі перепади настрою, виникає тяга до продуктів з сильними запахами. Починається задишка, мучить кашель і біль в животі, збільшується частота сечовипускань. Безсоння, свербіж шкіри починає відновлюватися слизова органів травлення. Сильно відчувається нікотинове голодування 3 яскраво виражений синдром відміни, нервозність, сон поганий, супроводжується кошмарами відновлюється слизова і Війчастий епітелій бронхів. Знижується вміст дофаміну (гормону радості) в крові. Поліпшується кровопостачання мозку і серця, нормалізується тонус судин, в шлунку зменшується кількість слизу 4 купірувати напади дратівливості можна тільки за допомогою медикаментів, сон поверхневий. Може підвищитися артеріальний тиск, з’явитися шум у вухах, невелика набряклість деяких ділянок тіла. Напади кашлю стають сильнішими, легені і бронхи продовжують відновлюватися. Перистальтика погіршується — можуть початися запори 5 у цей день найчастіше відбуваються зриви. Поліпшується смак і нюх. При відкашлюванні слиз має темне забарвлення. Починає відновлюватися слизова ротової порожнини, органи дихання відновлюються на більш глибоких рівнях 6 настрій нестабільний. Починається тремор верхніх кінцівок, нудить, збільшується потовиділення. Постійне відчуття спраги, часті позиви до сечовипускання. При відкашлюванні в слизу з’являються домішки крові відновлюються функції травної системи 7 З’являється сильне відчуття голоду, починає лущитися шкіра перебудова організму завершена, починається етап активного відновлення.

Важливо! Коли кидаєш курити різко, значно збільшується шанс назавжди розпрощатися із згубною пристрастю. На третій день на клітинному рівні відбувається зменшення потреби в нікотині, чого не відбудеться при поступовій відмові від шкідливої звички.

Через 2 тижні бронхи повністю гояться, відбувається повне оновлення тромбоцитів, поліпшується стан стінок судин. Напади кашлю стають рідше, але у завзятих курців мокрота буде відходити ще довго. Поліпшується колір шкіри, зникає жовтизна з пальців.

Що відбувається з організмом протягом року.

До кінця четвертого тижня починається відновлення організму на клітинному рівні, але саме через місяць ймовірність зриву дуже висока.

Як оновлюється організм по місяцях.

Місяць зміни в організмі 1 клітини епітелію оновилися, починається синтез клітин без нікотину і продуктів згоряння тютюну 2 клітини епідермісу оновлені, зникає сухість шкіри, пропаде сірий і жовтуватий колір обличчя, продовжують оновлюватися судини. Тяга до куріння мінімальна, але не вистачає ритуалів, які були пов’язані з викурюванням сигарети 3 починається повне відновлення судин, поліпшується їх тонус. Фізична тяга до нікотину практично відсутня, психологічна залежність зменшується. Нормалізується сон, запаморочення і напади головного болю практично не турбують, апетит залишається трохи підвищеним 4 клітини шкіри повністю оновилися, з’являється здоровий рум’янець, зникають дерматологічні проблеми. Нормалізується вироблення ферментів органами травлення, поживні речовини засвоюються краще, нормалізується стілець 5 тільки до цього моменту починає відновлюватися печінка. Триває відновлення легенів, слиз при відкашлюванні практично відсутня 6 кров повністю очистилася, лабораторні показники приходять в норму. Триває відновлення клітин печінки. Стає легше дихати, повністю пропадає задишка 7 посилюється сприйняття смаків і запахів, нюхові і смакові рецептори повністю відновлені 8 Кашель і слиз практично відсутні 9 черговий переломний період, коли людина може зірватися 10 поліпшується стан голосових зв’язок, зникає хрипота в голосі 11 можна приступати до активних силових тренувань 12 можна сміливо сказати, що з згубною звичкою покінчено. Ризик інфаркту знижений на 50%, інсульту – на 30%, ймовірність розвитку раку печінки, легенів – на 85%.

Важливо! У перші 3 місяці відмови від куріння не можна приймати сильнодіючих препаратів, допускається лише вживання легких седативних засобів.

Що відбувається в організмі жінки.

Число жінок, що палять щорічно збільшується, але процес позбавлення від згубної звички для них відбувається складніше. Жінкам куріння допомагає впоратися зі стресами, життєвими негараздами. У жіночому головному мозку знаходиться більше рецепторів, які реагують на гормон радості. Жінкам, що палять буває складно завагітніти, велика ймовірність розвитку патологій у плода, складних пологів.

Зміни в жіночому організмі:

поліпшується колір обличчя, зникає в’ялість шкіри, нормалізується синтез еластину і колагену, зменшується ймовірність передчасного старіння; знижується ймовірність появи пігментних плям, зникає купероз; відновлюються тканини ясен, поліпшується колір зубної емалі; зникає жовтизна на пальцях – зупиняється процес випадання волосся — саме жінки, що палять страждають від раннього облисіння; целюліт стає менш помітним;

При відмові від куріння можуть початися запори, часто розвиваються хвороби органів дихання, з’являється зайва вага.

Важливо! Жінкам не можна починати позбавлятися про нікотинової залежності під час місячних – це може привести до стрімкої збільшення у вазі.

Відмова від куріння-складний, але дуже важливий крок до довгого і здорового життя. Не потрібно більше турбуватися, що немає сигарет на ранок, зникає неприємний запах з одягу і волосся, поліпшується колір обличчя. Чи не турбує задишка, легше займатися спортом і фізичною роботою. Зекономлені кошти можна витратити на більш приємні і корисні речі.

Коли настане обраний вами день, з цього моменту для вас нічого не повинно бути важливіше наміченої мети. Тепер ваше завдання-перебороти гостре бажання закурити, коли воно буде виникати (зазвичай воно тривати не більше 5-10 хвилин). Коли таке бажання настане, ви повинні підтвердити для себе вашу рішучість кинути палити і спробувати відвернути свою увагу на що-небудь інше.

Через 12 годин після останньої затяжки організм починає очищатися від нікотину. Іноді це супроводжується неприємними відчуттями. Але все тимчасово. Порівняйте, що краще-свіже повітря або тютюновий дим? І пам’ятайте-нікотин виходить з організму через три дні. Ось кілька випробуваних порад, які допоможуть вам пережити перші кілька днів. У перші дні головне і єдине завдання-не курити. Припустимо, ви викурювали пачку сигарет в день. Це означає, що Ви приблизно дві години на день тримали в руках палаючу сигарету.

Як тільки рівень нікотину у вас в організмі опускався нижче Вашого Особистого порога переносимості, ви автоматично закурювали знову. Перш за все, вам потрібно впоратися з цією автоматичною реакцією. У перший день вам захочеться закурити приблизно 200 разів. Треба знайти якесь кодове слово, яке ви будете повторювати про себе в цій ситуації, наприклад, «стоп» або «ні». Або що-небудь менш категоричне:»Вибач, але це тепер не для тебе».

У такі хвилини найважливіше, щоб руки були чимось зайняті. Візьміть блокнот і олівець і малюйте що завгодно, хоч закорючки. Носіть в кишені камінчик або скляну кульку і крутите його в руках. Щоб кинути палити, досить не викурити першу сигарету за день. Саме до цього ви і повинні прагнути. Постійно думати про те, як ви витримаєте наступні кілька годин, днів і тижнів, — абсолютно неправильний підхід. Якщо ви викурювали сигарету натщесерце, відразу після того, як прокидалися, підготуйтеся до ранкового пробудження з вечора. Поставте поруч з ліжком тарілку з фруктами або термос з гарячим чаєм і чашку. Добре б це робити і в наступні кілька днів.

Приблизно через добу, прожиті без нікотину, бажання курити досягає максимуму. Ось чому перший вечір зазвичай буває найважчим. Сплануйте заздалегідь, як його провести, домовтеся зустрітися з друзями. Сходіть в кіно, в театр або в сауну — туди, де курити забороняється. На наступний ранок ви прокинетеся, із задоволенням відчуваючи, що змогли не курити весь день і весь вечір.

Боріться з неправильними думками, що спонукають вас знову закурити. Ось деякі з них: «я покурю тільки сьогодні, щоб стало легше» « » куріння-мій єдиний порок!«, «Тютюн не такий вже небезпечний-деякі завзяті курці доживають до 90 років», «адже все ж від чогось вмирають» або «Без тютюну не цікаво жити».

Якщо ви ось-ось знову закурите, почекайте трохи. Всього через десять хвилин сильне бажання курити може пройти. Іноді думка про те, що Ви вже ніколи не будете курити, може здаватися нестерпною. Якщо так, то сконцентруйтеся на тому, щоб не курити хоча б сьогодні. Думайте про майбутнє позитивно. Пам’ятайте, що ви не жертву приносите, а покращуєте якість життя. Але не чекайте чудес. Ви ж не в один день стали курцем. Точно так само і в некурящого ви не перетворитеся за помахом чарівної палички. Вашому організму і психіці потрібен час, щоб перебудуватися.

Справитися з нервозністю і поліпшити настрій допомагають фізичні вправи. Походіть по кімнаті, потрясіть руками, ногами. Відкрийте вікно і глибоко вдихніть. А ще краще підіть погуляти або покатайтеся на велосипеді. Одна з багатьох причин, по якій люди курять-знижений тонус, депресивний стан. Підвищення фізичного тонусу за допомогою спорту-найкращі ліки проти депресії. Організму стає легше мобілізувати свої ресурси.

У перший, найважчий період вам постійно хочеться що-небудь пожувати? У подібних випадках корисно маленькими ковтками протягом однієї-трьох хвилин пити прохолодну воду, охолоджений сік або заспокійливі настої з трав. ДО РЕЧІ, їжте все, що хочете, — льодяники, шоколад, горіхи, насіння, Тільки б відволіктися і перебити бажання закурити. У перший тиждень вам не можна хвилюватися через те, що ви можете поправитися. Зосередьтеся на одному: не палити!

Знайдіть собі партнера-іншого курця, який також хоче кинути палити. Підбадьорюйте і допомагайте один одному, звертайтеся до одного, коли відчуєте, що не витримуєте. Ретельно чистіть зуби. Звертайте увагу на те, як швидко поліпшується їх стан і як вони біліють. Уявіть собі і отримаєте задоволення від думки про те, як вони будуть виглядати через місяць, три або рік.

Носіть з собою фотографію своєї сім’ї або того, хто вам дорогий. Напишіть на аркуші паперу: «я кидаю палити для себе і для тебе (вас)» і прикріпіть його до фотографії. Коли у вас з’явиться бажання курити, подивіться на фотографію і прочитайте напис.

Кожен раз, коли у вас з’являється бажання курити, замість того щоб закурити, Запишіть свої почуття або все, що у вас на думці. Носіть цей аркуш паперу завжди з собою. Робіть глибокі дихальні вправи кожен день по 3-5 хвилин. Дуже повільно вдихніть через ніс, затримайте дихання на кілька секунд, дуже повільно видихніть через рот. Спробуйте робити дихальні вправи з закритими очима.

Чітко уявіть собі, як ви перестанете бути курцем. Під час дихальних вправ уявляйте себе некурящим. Ви повинні побачити себе насолоджуючись вправами. Уявіть себе тим, хто відмовляється від запропонованої сигарети. Побачте, як ви викидаєте всі свої сигарети геть і отримуєте за це золоту медаль. Розвивайте свої власні креативні уявлення. «Візуалізація» спрацює.

Пийте багато води. Вода хороша в будь-якому випадку і більшість людей не п’ють її в достатній кількості. Вода допоможе «вимити «нікотин та іншу хімію з організму, до того ж вона допоможе зняти тягу до сигарет, відповідаючи на»запити рота».

Слід уникати курців друзів-товаришів. Завжди знайдеться співчуваючий, який протягне тобі сигарету: «на, мовляв, не мучся». Потрібно запрограмувати в собі відповідь: «Ні!»ще до того як тобі запропонували сигарету.

Ні за яких обставин не можна брати в руки сигарету — звичка повертається миттєво. Потрібно пам’ятати: дуже важко перші день-два, потім буде легше.

Головне-перетерпіти періодично накочується хвилю бажання, і вона піде, розіб’ється об вашу волю, схлине в нікуди. Але якщо дозволити собі одну-єдину затяжку, всі зусилля виявляться марними.

Доведеться одночасно відмовитися і від алкоголю. Саме кілька чарок і були причиною того, що в роті виявлялася сигарета. І найголовніша порада: ніколи не втрачайте надії.

Не палю 1 день, або як проходить перший день без сигарет.

1 день не курю

1 день. Чи збіглися ваші відчуття з розсилкою?

Ну ось, я не курив 1 день. Що ж відбувається в організмі? Які відчуття я переживаю? Як взагалі мені пережити перші дні без сигарет?

Нарешті—то звершилось! З сигаретами покінчено і, звичайно ж, назавжди. Цілком і повністю поділяємо і підтримуємо вашу впевненість, і ризикнемо дати вам кілька порад на сьогоднішній і наступні дні.

Не картайте себе, якщо в перший же день відмови від куріння ви відчуваєте тягу і навіть тугу за сигаретами. Ці почуття особливо посилюються до вечора і до або після їжі. У такі моменти згадуйте, що спонукало вас кинути палити: хвороба, побоювання за майбутнє, бажання влаштуватися на роботу мрії, де до курців ставляться далеко неблагожелательно, знизити ризик серцево—судинних захворювань. «Штормити «буде — від» як прекрасно, що я не хочу курити «і до «десь у мене тут» Бичок»лежав».

Вся справа в головному мозку — він чекає звичного підкріплення для отримання чергової дози дофаміну — гормону щастя і задоволення. Нікотин при надходженні в організм викликає викид цього дофаміну. Вийшло дати йому гормон-Отримуйте наповнену щастям життя! Ні? — «Господар погань!». вирішує мозок і дарує йому у відповідь веселку сірого кольору, безглузді квіти безглуздого кольору і нестерпно кислий шоколад.

Іноді мозок помиляється, отримує достатню дозу дофаміну іншим шляхом (або господар іскрить позитивом і оптимізмом) і курити не тягне.

Нікотин діє на рецептори, які називаються ацетилхолінові (точніше, н-холінорецептори) і які розташовані в багатьох органах, в тому числі в головному мозку і нейронної мезолімбічної мережі.

Нейрони дуже швидко відгукуються на нікотин, і цей оклик підвищує викид дофаміну. У свою чергу дофамін викликає у людини почуття задоволення життям, гарний настрій, допомагає шукати, знаходити і засвоювати нову інформацію. Це в якійсь мірі пояснює, чому курці без сигарет злі і дратівливі, а мозковий штурм у них протікає в щільному оточенні сигаретного диму.

Не підкріплюйте мозок сигаретою! Завжди пам’ятайте, що всього через три тижні робота ацетихолінових рецепторів (і процес дофамінової стимуляції) повернеться до фізіологічної норми і… Ну а поки вам на допомогу шоколадка (3-4 шматочки в день, краще чорного); фізкультура (або спорт, біг, якщо є хоч якийсь рівень підготовки).

Як протриматися перші дні без сигарет.

Дістало куріння? Постійно замислюєтеся, як кинути? Значить, ця стаття для вас.

Я кидав разів 30, вимотав себе і нервову систему невдалими спробами. На 31й раз, все-таки кинув. Без зайвої води хочу поділитися досвідом:

Про економію.

Я витрачав на сигарети близько 40 тис.на рік. Це мені і так було зрозуміло, але коли я підрахував, скільки часу у мене забирає ця звичка, був шокований. Спробуйте самі підрахувати. У мене вийшло близько 2 годин на добу. Уявіть тільки, скільки корисного можна зробити за цей час.

Однозначно заощадите на лікарях. Так бонусів багато. Раджу встановити додаток на смартфон, яке буде показувати вам аналітику по економії.

Основні правила.

1. Кидайте у вихідні. Найважче це протриматися перші години і дні. Вдома у вас буде більше шансів протриматися першу добу. Чим менше суєти, тим краще.

2. Не пийте гарячі напої. Вони загострюють тягу до сигарет. Краще воду або молоко.

3. Зареєструйтеся на форумі кидають палити , запишіться на стодневку. Дуже діючий інструмент, де можна спілкуватися з кидають, і вже кинули. Підтримка допомагає. Є групи підтримки у ватцапі і телеграмі, рекомендую вступити.

4. Година за годиною, день за днем. Не кидайте палити назавжди. У вас завдання протриматися одну годину, а там подивимося. Назавжди кинути дуже важко, а ось годинку цілком під силу.

5. Займайтеся спортом. Відбиває бажання на раз. Накрила тяга, впав на підлогу і до упору віджиматися.

6. Зателефонуйте другу. Допомагає відволіктися, плюс підтримка.

7. Спавши. Намагайтеся спати більше, нам потрібно набрати час. Термін дає цінність, протримавшись 3 доби, вже включаються додаткові ресурси. Не хочеться втрачати напрацьоване, і з’являються перші бонуси. У вигляді відсутності в роті смітника з ранку, запаху.

8. Медитація або гіпноз . В інтернеті повно відео, з розслаблюючими установками. Є і спеціально для відмови від куріння. Включайте перед сном, гірше точно не буде.

Після першої доби постійна тяга відпустить, але потрібно бути готовим, що вона буде повертатися потужними накатами. Головне пам’ятати, що вона завжди проходить. Я вірю у вас все вийде!

Будьте здорові друзі! Підписуйтесь на канал! Буду радий!

Способи кинути палити-відгук.

Курила 16 років і в один день кинула! Не курю вже 2й рік і не збираюся до цієї справи повертатися! ☛ Як це можливо? Все геніальне просто. Відповідь всередині!

Ну що ж, давайте поговоримо про куріння!

Я не хотіла розповідати як все почалося в моєму житті, але все ж, мабуть, розповім! Бути може хтось побачить в моєму відкликання себе і подумавши теж вирішить, що все, вистачить займатися дурницями і гробити своє здоров’я!

Будучи підлітком, а конкретніше в 8 класі і прогулюючись з друзями по вулиці, ми побачили бабусю, яка продавала насіння на вулиці і сигарети поштучно.

Так, так! Не дивуйтеся, молодь! Таке було в Росії в 90х, початку 2000р. а хто постарше не дасть збрехати!

І продавали ці бабусі цигарки всім підряд, не розбираючи віку. Їх головна мета була вижити в нелегких 90х.

Ну і ми, не довго думаючи купили у неї пару сигарет. Грошей-то у нас теж не було! Забралися на дах будинку (наше улюблене місце) і закурили. Хм, сумнівне тоді здалося задоволення. Після чого я ще довго не хотіла цього повторити. Мабуть, дитячий організм все таки включив захисну функцію.

Все повторилося вже в студентські роки! І щоб не відставати від інших і не бути білою вороною (як мені тоді здавалося) я знову спробувала сигарети і вже на цьому не зупинилося!

І тривало це на цілих 16 років. Такий мій стаж куріння! Сумно, але факт!

Ось такі сигарети були у мене останнім часом:

Я давно перейнялася питанням кинути палити, але, як і багато, все відкладала на потім.

І питаючи себе: навіщо і для чого я курю, я так і не знайшла відповіді! Я курила встаючи вранці, після сніданку, перед виходом на роботу, на роботі, виходячи з роботи, прийшовши додому, перед сном!

І ось настав цей момент, коли я дозріла і зрозуміла, що пора закінчувати. Немає мені від цієї справи задоволення!

Коли рішення було прийнято, я задумалася, як же можна кинути палити в домашніх умовах? І тут починається найцікавіше. Все, що потрібно — це… перестати курити. Все! Раз і назавжди!

З чого ж почати?

Викиньте, поріжте, поріжте сигарети, відправте їх в сміттєпровід або унітаз. Викиньте попільнички, запальнички, сірники. Позбавтеся від усього, що є для вас символічним знаком поганої звички. Видаліть ці предмети з робочого столу в офісі. Перепирайте речі, скупайтеся — позбудьтеся від супроводжуючого вас запаху.

Не йдіть на поводу у «спеців», які рекомендують поступову відмову від сигарет. Він не працює! Кидайте відразу, в одну мить! Якщо ви будете розтягувати «задоволення», воно триватиме на тривалий термін і повернеться знову. Відмова повинна бути одномоментним.

Не використовуйте «спеціальні» засоби, типу пластирів або кодування від куріння в домашніх умовах. Вони є лише способом показати, наскільки ви не готові попрощатися з сигаретою. Якщо у вас є чітка мотивація, ніякі помічники вам не потрібні.

Не бійтеся, що різка відмова від сигарет, щось «зіпсує» всередині вас. Багато вагітних стверджують, що не можуть відмовитися від куріння, так як постраждає дитина, адже нікотин, нібито, кудись вбудовується в організмі і без нього ніяк. Це все-брехня, типова «відмазка» людини, яку насильно змушують відмовитися від куріння. Більшої шкоди, ніж ви наносите собі кожною сигаретою, уявити неможливо. І тим більше різка відмова від звички не викличе ніяких порушень, навпаки, стане можливістю оновлення організму.

Створіть потрібні психологічні умови. Подумайте, з чим для вас пов’язані сигарети? Якщо зі звичною ранковою чашкою кави, відмовтеся від неї на час, і почніть пити чай. Якщо з дружніми посиденьками з пивом, на місяць-другий змініть спосіб життя, не пийте пиво і взагалі не вживайте алкоголь. Безумовно, переставати спілкуватися з друзями не варто, але можна їм голосно оголосити «не курю!», а краще посперечатися з кимось із товаришів, що в найближчі років 10 ви до сигарети не доторкнетеся. Сперечайтеся на щось цінне. Ваше завдання-розірвати ритуали, з якими пов’язане куріння. І сформувати нові, де сигаретам місця вже не буде.

Що робити далі?

Перше питання, яке хвилює після відмови від сигарет, як очистити легені курця в домашніх умовах. Важливо розуміти, що від отрути страждали не тільки органи дихання, а й інші системи організму. Якщо вас не дошкуляє задушливий кашель і болі в області серця, до лікарів можна не звертатися. Досить пити якомога більше рідини, щоб отруйні речовини виходили з сечею і потім.

При вживанні мінімум 2 літрів води в день легкі отримають достатній обсяг вологи, щоб формувати мокроту, яка буде виводити речовини, що осіли на поверхні альвеол. Корисна також дихальна гімнастика, яка допоможе відкашлювати смердючу мокроту. Можна використовувати народні засоби: ароматичні інгаляції з хвоєю, вживання трав’яних чаїв з ромашки і материнки, вживання вівса з молоком.

Ефективність цих коштів підвищать прогулянки на свіжому повітрі, обов’язкове зволоження повітря будинку в період опалювального сезону. Створити сприятливе середовище в квартирі допоможуть регулярні провітрювання, використання зволожувача повітря або щоденне вологе прибирання.

А еше зрозуміла я, що пора кидати, сівши одного разу калькулювати свій бюджет. І підрахувавши скільки я витрачаю на сигарети відчула невеликий шок. Адже можна ці гроші витратити на щось більш приємне.

Тим більше сигарети вже ніякого задоволення мені не приносили, тільки сморід з рота.

Ах, та ще до сигарет завжди доводилося купувати жуйку! Знову ж додаткова трата.

Підрахувавши свої витрати на сигарети, ось що у мене вийшло (ціни 1,5 роки тому, тобто на момент, коли кидала курити):

1 пачка сигарет 50р. її мені вистачало на 2 дні. В місяць 750р. в рік 9000т.р.

жуйка 20р. її вистачало дня на 3. В місяць 200р. в рік 2400т.р.

Разом витрати в місяць 950р. в рік 11400т. р.

І мене ніби по голові тюкнули.

1 день не курю

Та на ці гроші я могла купити собі стільки бажаних моїй душі штучок.

І я вирішила, що буду складати ці гроші в баночку.

Що я зробила! Я розділила цю суму на 365 днів. Тобто 11400/365=31р. Округлила до 50р і клала їх в заповітну скарбничку!

У підсумку за рік я накопичила 18250т.р. ОГОгого.

Я не повірила своїм очам, тому що ніколи не підраховувала!

Руки затремтіли, серце заколотилося! О, Боже, що ж я хочу.

Трохи заспокоївшись, я вирішила вкласти їх в золото. І купила собі красиві золотульки, як пам’ять про свій подвиг. Адже кинути палити це не так просто! І перші дні, тижні, місяці я ловила себе на думці, що хочу курити. Господи, як я хочу курити!

І думаючи, пфффф та кину Я без проблем! Нічого подібного!

Що ж було складно для мене?

1. Звичка. Це, напевно, головне! Це як необхідність чистити зуби вранці і ввечері. Чи не почистив і як ніби життя вже не та, дискомфортно якось!

2. Оточення. Всі навколо курять! І якщо раніше я цього не помічала, то тепер куди не плюнь скрізь курять і це дратувало, і так хотілося приєднається до них.

3. Запах сигарет. Навіть трохи почувши запах диму починала трястися рука і хотілося бігти за пачкою сигарет.

Але все ж не дивлячись ні на що я змогла перемогти себе і свої бажання!

І ось фото моєї перемоги:

З урахуванням нинішніх цін на золото, вважаю свою колекцію дуже навіть не поганий. І вже точно не купила все це просто так, без накопичень!

Тепер я збираю з розрахунку нинішніх цін і кладу в скарбничку по 100р. Страшно подумати, скільки я нарахую через рік!

На що витрачу — не загадую. У мене завжди сім п’ятниць на тижні, але з вами обов’язково поділюся новим придбанням!

Так що, продовження слід.

Заходьте в гості! Багато всього цікавого Вас чекає!

суппер рідина для зняття гель-лаку за 50р + спосіб як не сидіти 20хв, а робити все, що хочете (навіть посуд помити можете) під час зняття гель-лаку — тільки тссссс, нікому не кажіть.

Що відбувається, коли кидаєш курити: плюси і мінуси позбавлення від залежності.

Палити шкідливо. Цей факт не спростовує навіть завзятий курець. Пристрастилися до тютюну люди прекрасно знають, за що вони платять чималі гроші, набуваючи джерело гіркуватого диму — за підвищення ризику заробити онкологію, померти від інфаркту або інсульту, отримати функціональний і органічний розлад в роботі організму. А ось про те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, знають, мабуть, тільки доктора.

Середньостатистичні курці навіть не замислюються про глобальні зміни, можливих при відмові від сигарети. Можливо, саме незнання про реальні здібності свого тіла-справжня причина відсутності бажання кидати курити.

Чомусь у свідомості курця існує тверда впевненість в тому, що відмова від згубної звички пов’язаний зі страшними стражданнями. Люди не хочуть кидати палити перед святами, виїздом на відпочинок. І твердо впевнені, що сигарета тільки посилить задоволення від смачної трапези, хорошого сексу, чергової зарплати, чашечки кави. А може, це задоволення, навпаки,було-б по-справжньому повним без смердючої «палички» між пальцями? Але рішення кинути палити завжди відсувається на невідому кількість днів, місяців, років…

Що відбувається з організмом, коли кидаєш палити.

Американські вчені довели, що відмова від тютюну в будь-якому віці, при будь-якому стажі куріння і кількості викурених за добу сигарет принесе організму тільки користь. Так, тіло курця ніколи не повернеться в початковий стан і не стане таким, як у Ніколи не курив людини. Більш того, наслідки відмови від куріння будуть нагадувати про себе ще протягом восьми років після останньої викуреної сигарети.

Однак робота органів, тканин і клітин організму без нікотину поступово налагоджується. Він швидше відновлюється після фізичних навантажень, підвищується психологічна стійкість, поліпшуються зовнішні дані людини. Різкий або поступова відмова від куріння не обіцяє людині нічого, крім зцілення від залежності, отримання шансу жити довше, краще, багатше.

Неприємні симптоми.

Інша справа-моральний дискомфорт. Він у курців є першою причиною зривів і повернення до згубної звички з колишньою, а то і подвоєною силою. Проявляє він себе наступним чином:

апатичний настрій; депресивні розлади; дратівливість; нервозність; відсутність посидючості; порушення концентрації уваги; порушення сну; поява комплексів і невпевненості.

Ці симптоми є невід’ємною частиною розставання з тютюном і саме їх поява ототожнюють зі стражданнями без сигарет, образно називають «ламкою». Насправді подібні наслідки відмови від куріння-багато в чому робота психіки. Наприклад, тримати сигарету в руках і пускати дим — психологічна звичка. Відсутність можливості зробити один з улюблених ритуалів — привід для стресу і неприємних відчуттів. Але при правильному настрої на відмову від нікотину навіть такі неприємності швидко зійдуть нанівець, поступаючись позитивній динаміці відновлення організму.

Нікотин-легкий наркотик, який надає стимулюючу дію на нервову систему. Природно, без регулярного його надходження в організм людина може відчувати пригніченість і апатію. Однак це тимчасові явища. Через три тижні рівень нейромедіаторів повернеться до фізіологічної норми, а психологічний стан колишнього курця стабілізується.

Єдиним негативним наслідком відмови від куріння виступають тимчасове відчуття пригніченості і психологічний дискомфорт. Але вони проходять через три тижні, змінюючись гордістю і впевненістю у власних силах.

Коли чекати змін на краще.

Курців, твердо намірилися позбутися від нікотину, цікавить, що відбувається, коли різко кидаєш курити? Коли ж виникне горезвісне відчуття легкості, а здоров’я стане залізним? Відповідь проста — коли всі тканини і органи повністю відновляться після згубного впливу не тільки нікотину, але і ще двох сотень смолистих і канцерогенних речовин. Чи може цей процес бути швидким? Навряд. Однак і тут природа дивує-відновлення організму після потрапляння в нього отрут, починається вже через третину години, якщо відсутня нова доза. Загальну тенденцію позитивного ефекту відображає таблиця змін, наведена нижче.

Таблиця-зміни в організмі після відмови від куріння.

Сфера змін Що відбувається Кров Очищується від нікотину; — нормалізується біохімічний склад; — приходить в норму співвідношення лейкоцитів і еритроцитів; — підвищується рівень насиченості киснем; — знижується ризик тромбозу Судини Стінки стають міцнішими; — нормалізується тонус гладкої мускулатури; — усуваються запальні прояви; — нормалізується прохідність вен і артерій; — усувається патологічне звуження судинних просвітів; — приходять в норму показники тиску Серце — Оптимізується постачання киснем; — зміцнюється міокард; — знижується ризик інфаркту; — приходить в норму серцевий ритм Мозок — Краще забезпечується киснем; — усуваються області ішемії; — зростає здатність до концентрації уваги; — знижується ризик інсульту; — прискорюються розумові процеси; — зміцнюється пам’ять Ендокринна система — Нормалізується рівень всіх гормонів; — усувається дефіцит нейромедіаторів; — оптимізується обмін речовин; — приходить в норму діяльність залоз секреції; — нормалізується швидкість імунних відповідей Дихальна система — Легені очищаються від смолистих речовин; — збільшується об’єм вдиху; — нормалізується робота війчастого епітелію; -підвищується місцевий імунітет слизової бронхів; — усуваються хронічні запальні процеси; — знижується ризик бронхіальної обструкції і розвитку астми ШКТ — Відбувається повне оновлення клітин епітелію; — поліпшується перистальтична активність; — нормалізується робота травних залоз; — приходить в норму апетит; — загострюється сприйняття смаків; — очищаються і оновлюються клітини печінки.

Позитивні зміни в тілі відбуваються стрімкіше в міру збільшення терміну життя без тютюнового диму. Почавшись незабаром після викурювання останньої сигарети, вони тривають кілька років. Якщо розглядати їх поетапно, можна виділити кілька найбільш примітних моментів.

По годинах.

1 день не курю

Зміни в організмі можна відстежити навіть по годинах, вони наступні.

Через 20 хвилин. Починається переробка і виведення нікотину. Вже через годину його доза в крові знижується вполовину. Якраз в цей період виникає чергове бажання покурити. Через 10 годин. Кров очищається від нікотину, зростає рівень насиченості її киснем. Через 13 годин. Повністю нормалізується артеріальний тиск. Усувається гіпертонус стінок судин.

По днях.

Якщо розглядати, що відбувається, коли кидаєш курити по днях, спостерігається наступне.

Через день. Нормалізується швидкість і сила скорочень серця. Через два дні. Загострюється нюх і чутливість смакових рецепторів. Через три дні. Підвищується рівень потовиділення, що пов’язано з активізацією детоксикаційних процесів. Через тиждень. Помітно поліпшується стан шкіри обличчя, її колір. Також спостерігається поліпшення запаху шкіри тіла.

По місяцях.

Відновлення організму після відмови від куріння також можна охарактеризувати по місяцях.

Через місяць. Поліпшується зовнішній вигляд колишнього курця, усувається мокрий кашель, нормалізується стан імунітету. Через два місяці. Відбувається повне очищення крові і судин. Тканини організму очищаються від токсинів, нормалізується обмін речовин. Це призводить до стабілізації апетиту і процесу травлення. Людина повертається до звичної маси тіла. Через три місяці. Помітно поліпшується функціонування мозку і м’язів. Пам’ять стає краще, а розумові процеси — швидше. М’язи стають більш еластичними, краще відновлюються після фізичних навантажень. В цей час не рекомендовані Інтенсивні заняття спортом. Краще приділити увагу тривалим пішим прогулянкам. Через чотири місяці. Помітно біліє зубна емаль, повертається нормальний колір нігтьових пластин. Повністю нормалізується гормональний фон після нікотинового збою. Через шість місяців. Спостерігається відновлення клітин печінки, нормалізація діяльності жовчного міхура.

В цілому повністю організм очищається приблизно за рік. В наступний час відбувається оптимізація і відновлення функцій тіла, постраждалих в результаті впливу токсичних речовин. Через п’ять років після відмови від сигарет ризик розвитку онкологічних недуг скорочується втричі.

Те, що відбувається в організмі чоловіка, коли кинув палити, повністю відповідає перерахованим вище процесам. Більш того, вже через три місяці після відмови від сигарет чоловік може бути впевнений в готовності своїх статевих клітин до успішного зачаття, оскільки вони вже встигли виробитися при «безнікотіновом» способі життя. Природна інтенсивність метаболізму дозволяє тілу представників сильної половини відновлюватися швидше, за умови дотримання здорового способу життя.

Процеси, які відбуваються, коли жінка кидає палити, розвиваються повільніше, ніж у чоловіків. Через рік після відмови дама може розраховувати виносити і народити здорову дитину, проте ризик генних мутацій в матеріалі яйцеклітин зберігається на все життя.

Як допомогти тілу стати здоровим.

Згідно відгуками лікарів, спеціальні маніпуляції для відновлення організму при відмові від куріння не потрібні. Досить запобігти повторному потраплянню отрут, а це значить відмовитися від сигарет раз і назавжди, без усіляких поблажок і відступів від мети. Природа зробить все сама, а тіло успішно очиститься і стане на багато здоровіше.

Завдання колишнього курця-забезпечити стабільність емоційного стану, оскільки від цього залежить загальний успіх розпочатої справи. Для цього потрібно:

уникати стресових ситуацій; відмовитися від пасивного куріння; зайняти себе приємною справою (хобі, захоплення, йога).

Фахівці рекомендують також тимчасово уникати компаній, що палять-до того часу, поки людина буде відчувати себе впевнено в суспільстві курців. До заходів, що допомагають підвищити ефективність детоксикаційних систем організму, відносять:

вживання збільшеної кількості рідини; раціональне харчування; прийом відхаркувальних препаратів на трав’яній основі; регулярне відвідування лазні або сауни (при відсутності протипоказань); прийом полівітамінних препаратів.

Відновити організм після куріння допоможуть тривалі прогулянки пішки, плавання, їзда на велосипеді і Кінний спорт. Ці види занять вважаються щадними для всього організму, сприяють очищенню легенів і бронхів, нормалізують кровообіг у всьому тілі.

Їжа з підвищеним вмістом білків і рослинних жирів необхідна не тільки для запобігання набору зайвої ваги, але і для нормалізації роботи імунної системи. У перший місяць після відмови від тютюну слід особливо пильно стежити за раціоном і берегтися від застуд та інфекцій, так як імунітет знаходиться в ослабленому стані. Треба сказати, що вже до другого місяця захисні сили організму активізуються і працюють в нормальному режимі.

Те, що відбувається з організмом, коли кидаєш курити, веде тільки до позитивного результату. Всі органолептичні системи активізуються для свого відновлення і успішного початку нового життя без наркотичних речовин. Фізіологічний дискомфорт в перші дні після відмови, не можна порівняти з психологічним. Замість придбання спеціальних відновлюють ліків, краще зайнятися підготовкою грунту для стабільного емоційного стану і пошуком мотивації для рішучої відмови від сигарет.

Кидає палити (що відбувається в організмі після відмови від куріння)

Відгуки: «слухайте, світ так пахне, виявляється»

Я намагалася багато разів кинути, але вистачало на півдня, навіть одного разу плакала-така туга по сигареті охопила. Не палю майже рік!На курців дивлюся з жахом, курити не тягне, тільки коли нервую чогось не вистачає, але вже не плющить, як при скасуванні. Треба перетерпіти, я чаї ганяла Різні коли хотілося курити. І ще після того як кинула був найсильніший бронхіт. Не знаю, мож збіг, а може виходили токсини і отрути))) удачі вам!

Я курила майже 25 років, з перервами. Кинула на початку року, сказала собі-якщо я знову закурю, значить я хочу померти незабаром. Багато разів у певні моменти хотілося закурити, але брала себе в руки і згадувала свій зарок. Змінилося те, що повернулося здатність краще відчувати смак і аромати. Вже не кидаю гроші на вітер для покупки дорогих сигарет. Одяг не смердить, квартира не смердить, мої шкіра і волосся не смердять брудною попільничкою. Вже немає тієї постійно запаленої носоглотки. Колір шкіри став дуже навіть приємний, а не Сірий. Я зараз пишаюся собою, що можу, що є воля, що усвідомлюю, що для мене добре, а що шкідливо.

Так би відповіла, http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4002781/

Курив тридцять років рівно. Останнім часом до трьох пачок парламенту в день. Кинув відразу, не курю вже чотири роки. По-перше, немає курців вдома і на роботі (заборонив, хто не курить-щомісячна премія 4000р., особисто від мене, все кинули.) Вдома, зрозуміло.

Страх. Почав їздити по світу, стільки місць, де я небув … так пожити полювання. Жахливо почувався, просто гівно гівном. Потім легше, але Місяць дуже важко. Але дохлим бути гірше. Слухайте, світ так пахне, виявляється! Я тепер можу як та собачка на митниці працювати, такий нюх прорізався! Реально, років п’ятнадцять відчепив. Удачі всім! Головне, перший місяць без курців в спілкуванні і алкоголю. Жодної затяжки, або все знову. Беріть квиток і їдьте. Туди, де спокійно і квітуче. Без знайомих, в одну морду.

Як я кинув палити за один день і назавжди.

Заради експерименту ми вмовили Сашу записувати свої враження в щоденник.

«Першу сигарету я взяв у шістнадцять. Продала мені її бабуся, яка біля самих воріт школи з шухлядки торгувала насінням, жуйками і» Кемелом » поштучно. Потім общага — там курили всі.

Перший раз вирішив кинути, коли закінчив Універ. Вистачило на чотири місяці.

А коли одружився і дружина завагітніла, вона наполягла, щоб знову кинув. Тримався майже рік. Потім зірвався. Але цього разу дав собі слово: кину раз і назавжди.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ: ЛОМКИ НЕМАЄ!

Вчора викурив 21 сигарету. Сьогодні перший день не курю. З ранку за звичкою мало не пішов на балкон, схаменувся, пригальмував.

Коментар психолога Наталії Пашкової:

— Чому Олександр почав курити, коли кидав чотири роки тому? Тому що не було внутрішньої мотивації, а був лише тиск з боку дружини. Зараз же він вирішив, що кинути потрібно перш за все йому, а не тому що це шкідливо або вся країна бореться за відмову від сигарет.

ДЕНЬ ДЕСЯТИЙ: СПЕРЕЧАЄМОСЯ, ЗАКУРИШ?

Фраза» Санек, пішли, покурим » стала напружувати. На роботі мужики спеціально діють на нерви. Перші дні психував, зараз не звертаю уваги. А курити хочеться.

З мужиками випили по пиву. Мало не зірвався: під градусом курити хочеться ще сильніше, до того ж друзі диміли поруч. Врятував Вован, який ляпнув: «сперечаємося, зараз закуриш?»Виграв сотню!

ДЕНЬ ТРИНАДЦЯТИЙ: ВСЕ БІСИТЬ!

З кожним днем все більше став думати, навіщо мені взагалі це треба. Злий на всіх, все дратує і дратує! Навіть дружина сказала:»вже краще б курив».

Сигарети мене раніше заспокоювали. Особливо некомфортно в ті моменти, в які я зазвичай бігав на перекури. Зараз не знаю, куди себе подіти.

А ще став ходити в їдальню, ось уже тиждень, як тільки там обідаю. До цього обмежувався перекусами, а ще частіше — перекурами з чашкою кави.

ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТИЙ: МОЛОДЕЦЬ! МУЖЫЫЫГ!

Зауважив: чим більше людей знають, що я кинув палити, тим мені легше зайвий раз відмахнутися від сигарети, соромно вдарити в бруд обличчям.

Знайшов в Інтернеті додаток-лічильник, що показує, скільки Я днів без сигарет, перепостив його собі на сторінку в соцмережі. Що тут почалося:» Санечка, та ти такий молодець«,»Правильно, мужииииыыг». Бадьорить!

Коментар нарколога Ігоря Бочкова:

— У нашого героя, після того як він перестав курити, з’явилися дратівливість, втома, занепад сил. Це означає, У Олександра була залежність і зараз стали проявлятися симптоми відміни нікотину. У більшості випадків вони проходять самостійно протягом місяця, але іноді необхідно звернутися до фахівця.

МІСЯЦЬ І 16 ДНІВ: А ДРУЖИНА-ТО ЯК ЗАДОВОЛЕНА!

Дружина запевняє, що я її став більше … любити. Не можу з цим посперечатися. Так і є. Я, правда, це ніяк не пов’язую з сигаретами, але Наташа каже: «Читала, що секс, після того як кидаєш курити, стає яскравішим». А мені здається, що просто пішла спека і спати в обнімку приємніше.

Коментар уролога-андролога Андрія Бессарабова:

1 день не курю

— Куріння і чоловіче здоров’я дійсно дуже тісно пов’язані. Нікотин негативно впливає на кровотік. Як тільки людина розлучається з сигаретою, кровотік поступово відновлюється, що не може не позначитися благополучно на ерекції.

МІСЯЦЬ І 21 ДЕНЬ: А ЩОКИ-ТО, ЩОКИ!

Виставив фотки з турбази в соцмережі. У коментарях тільки ледачий не штовхнув мої «з’явилися щоки» і «кругленьке пузико»!

Зваживши. Плюс вісім зайвих кг!

МІСЯЦЬ І 22 ДНІ: ЗНОВУ ВСЕ ПОЧАТИ?

У мене жор. Може, знову почати курити? Перелопатив форуми. Багато пишуть, що кинули і набрали вагу, а коли знову почали курити, схуднути так і не вийшло. Сів на дієту. Ледве терплю до наступного прийому їжі.

ДВА МІСЯЦІ РІВНО: БІГОМ МАРШ!

Вчора знову зважився. Майже за десять днів пішло тільки 1,5 кг. Про куріння майже не думаю, гармидер на роботі, і тут ще дієта перемкнула мою увагу. Від зефіру і » Каракума » відмовитися набагато важче, ніж від сигарет.

Сьогодні, гуляючи з собакою, вирішив, що буду вранці бігати.

ДВА МІСЯЦІ І ОДИН ДЕНЬ: БОДРЯЧКОМ!

Перша пробіжка. Насилу подужав чотири кола на шкільному стадіоні. Це трохи більше кілометра. Легені просилися назовні, кров, здавалося, підірве віскі. Але зате потім все ранок бодряком.

Взагалі, стало здаватися, що кинути палити — це насправді легко. Не куриш, і все. Головне, протриматися перший тиждень. Знайти, чим зайняти себе в перекури, єдине — не піддаватися нав’язливому бажанню їсти! Але це я зрозумів занадто пізно.

ДВА З ПОЛОВИНОЮ МІСЯЦІ: ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ.

Бігаю вже два тижні. Відмовився від ліфта, їм м’ясо і в основному овочі. Мінус три кілограми. Якщо так піде далі, то за місяць вага піде.

Коментар дієтолога Олени Мажбец:

— Нікотин, як і кофеїн, підсилює окислення жиру, тому, якщо людина відмовляється від одного або від іншого, дуже часто поправляється. Спочатку потрібно змінити харчові звички, а вже потім кидати курити. Поки йде нікотинова ломка, і серотонін, і ендорфіни виробляються не в такій кількості, в якому потрібно, і головним антидепресантом стає їжа. Прокинувся апетит мучить колишніх курців перші три місяці, саме в цей час і є істотний ризик набрати вагу.

ДВА МІСЯЦІ І 29 ДНІВ: ДО ЧОГО Ж МЕРЗЕННИЙ ДИМ!

Без одного дня три місяці. Курити не хочеться. Навпаки, сигаретний дим став дратувати. Дієту майже не дотримуюся, їсти став все, але в міру. Бігати. За місяць пішло чотири з половиною кілограми.

ЧОТИРИ МІСЯЦІ: П’ЯТЬ ТИСЯЧ У КИШЕНІ.

Вирішив підрахувати, скільки я заощадив на сигаретах. В день у мене йшло рублів 40-60. За чотири місяці 4800 рублів. На що їх можна витратити? Мені б вистачило на два місяці на бензин або сходити сім’єю куди-небудь добре відпочити, ще й залишиться — купити дитині зимову куртку. А я вирішив витратити їх на тримісячний абонемент в гойдалку.

P. S. З тих пір як Саша кинув палити, пройшло більше року. Скільки він протримається-залежить тільки від нього. Але поки не схоже, щоб його терзали якісь сумніви.

ПОРАДИ ЛІКАРЯ.

Що робити, щоб зав’язати і не поправитися?

Їжте частіше, 5-6 разів на день, але потроху, щоб не переїдати, особливо на ніч.

Перекушуйте овочами і фруктами, йогуртами, але не тістечками з чаєм.

Їжте їжу, багату білками. Вона гарантує відчуття насичення.